dpkg 1.17.0 - en to hu translation catalogue (918 entries)

en: 
     packages' pending triggers which are or may be unresolvable:
hu: 
     csomagok függőben lévő aktiválói, amelyek feloldatlanok vagy azok lehetnek:

en: 
    Configuration file '%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you requested.
hu: 
    Nincs `%s' beállító fájl a rendszeren.
    Kérésedre újat telepítek.

en: 
    Debugging options can be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
hu: 
    A hibakereső kapcsolók keverhetők bitenkénti vagy használatával.
    Ne feledje, hogy a jelentések és értékek változhatnak.

en: 
    Use 'dpkg' to install and remove packages from your system, or
    'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management. Packages
    unpacked using 'dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
hu: 
    Használja a „dpkg” parancsot csomagok telepítésére és eltávolítására a
    rendszerről, vagy az „apt” vagy „aptitude” parancsot a felhasználóbarát
    csomagkezeléshez. A „dpkg-deb --extract” használatával kibontott csomagok
    helytelenül települnek!

en: 
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
hu: 
    FIGYELMEZTETÉS - a [!] jelzésű kapcsolók használata súlyosan károsíthatja
    a telepítést. A [*] jellel ellátott kényszerítő kapcsolók alapértelmezetten
    engedélyezve vannak.

en:      Not modified since installation.
hu:      Nem módosult a telepítés óta.

en:      Version in package is the same as at last installation.
hu:      A csomagban lévő verzió megfelel a legutóbb telepítettnek.

en:      not a plain file          %.255s
hu:      nem egyszerű fájl         %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : start a shell to examine the situation
hu:    Mit szeretne tenni az ügyben? A lehetőségek:
        Y vagy I : a csomagkarbantartó verziójának telepítése
        N vagy O : a jelenleg telepített verzió megtartása
            D    : a verziók közti különbségek megtekintése
            Z    : egy parancsértelmező indítása az ügy vizsgálatához

en:   %.250s (version %.250s) is present and %s.
hu:   %.250s (%.250s verzió) jelen van és %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
hu:   %.250s (%.250s verzió) telepítésre jelölt.

en:   %.250s is %s.
hu:   %.250s %s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
hu:   %.250s telepített, de verziója %.250s.

en:   %.250s is not installed.
hu:   %.250s nincs telepítve.

en:   %.250s is to be deconfigured.
hu:   %.250s a beállítások törlésére jelölt.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
hu:   %.250s telepítésre jelölt, de verziója %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
hu:   %.250s eltávolításra jelölt.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
hu:   %.250s ki van bontva, de sosem került beállításra.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
hu:   %.250s ki van bontva, de verziója %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
hu:   %.250s legutolsó beállított verziója %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is present and %s.
hu:   %.250s biztosítja a(z) %.250s csomagot, és jelen van, és %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
hu:   %.250s biztosítja a(z) %.250s csomagot, és telepítésre jelölt.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
hu:   %.250s biztosítja a(z) %.250s csomagot, de %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
hu:   %.250s biztosítja a(z) %.250s csomagot, de a beállítások törlésére jelölt.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
hu:   %.250s biztosítja a(z) %.250s csomagot, de eltávolításra jelölt.

en:   %s (%s) provides %s.
hu:   A(z) %s (%s) biztosítja a következőt: %s.

en:   -?, --help                       Show this help message.
          --version                    Show the version.
hu:   -?, --help                       Ezen súgószöveg megjelenítése.
          --version                    A verzió megjelenítése.

en:   Package %s awaits trigger processing.
hu:   A(z) %s csomag aktiváló feldolgozására vár.

en:   Package %s is not configured yet.
hu:   A(z) %s csomag még nincs beállítva.

en:   Package %s is not installed.
hu:   A(z) %s csomag nincs telepítve.

en:   Package %s is to be removed.
hu:   A(z) %s csomag eltávolításra jelölt.

en:   Package %s which provides %s awaits trigger processing.
hu:   A(z) %s csomag, amely a(z) %s csomagot biztosítja, aktiváló feldolgozására vár.

en:   Package %s which provides %s is not configured yet.
hu:   A(z) %s csomag, amely a(z) %s csomagot biztosítja, még nincs beállítva.

en:   Package %s which provides %s is not installed.
hu:   A(z) %s csomag, amely a(z) %s csomagot biztosítja, nincs telepítve.

en:   Package %s which provides %s is to be removed.
hu:   A(z) %s csomag, amely a(z) %s csomagot biztosítja, eltávolításra jelölt.

en:   Version of %s on system is %s.
hu:   A(z) %s verziója a rendszeren %s.

en:   Version of %s on system, provided by %s, is %s.
hu:   A(z) %s verziója a rendszeren, amelyet a(z) %s biztosít, %s.

en:   Version of %s to be configured is %s.
hu:   A beállításra jelölt %s verziója %s.

en:   link currently absent
hu:   jelenleg hiányzó link

en:   link currently points to %s
hu:   jelenleg ide mutató link: %s

en:   slave %s: %s
hu:   %s szolga: %s

en:  %7jd bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
hu:  %7jd bájt, %5d sor   %c  %-20.127s %.127s

en:  %d in %s:
hu:  %d itt: %s:

en:  %d package, from the following section: |  %d packages, from the following sections:
hu[0]:  %d csomag a következő szakaszokból:
hu[1]:  %d csomag a következő szakaszokból:

en:  %s (%jd bytes)
hu:  %s (%jd bájt)

en:  %s (%s) breaks %s and is %s.
hu:  A(z) %s (%s) eltöri a(z) %s csomagot és %s.

en:  %s (not a plain file)
hu:  %s (nem egyszerű fájl)

en:  ==> Deleted (by you or by a script) since installation.
hu:  ==> Törölte (Ön vagy egy parancsfájl) a telepítés óta.

en:  ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
hu:  ==> A rendszeren lévő fájlt Ön, vagy egy parancsfájl hozta létre.
     ==> A fájl a csomag karbantartója által készített csomagban is létezik.

en:  ==> Keeping old config file as default.
hu:  ==> A régi beállítófájl megtartása alapértelmezettként.

en:  ==> Modified (by you or by a script) since installation.
hu:  ==> Módosította (Ön vagy egy parancsfájl) a telepítés óta.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
hu:  ==> A csomag terjesztője egy frissített verziót szállított.

en:  ==> Using current old file as you requested.
hu:  ==> A jelenlegi régi fájl használata a kérése alapján.

en:  ==> Using new config file as default.
hu:  ==> Az új beállítófájl használata alapértelmezettként.

en:  ==> Using new file as you requested.
hu:  ==> Az új fájl használata a kérése alapján.

en:  Package %s: part(s)
hu:  %s csomag: részek

en:  The default action is to install the new version.
hu:  Az alapértelmezett művelet az új verzió telepítése.

en:  The default action is to keep your current version.
hu:  Az alapértelmezett művelet a jelenlegi verzió megtartása.

en:  and
hu:  és

en:  depends on
hu:  függ ettől:

en: %d expected program not found in PATH or not executable
    %s | %d expected programs not found in PATH or not executable
    %s
hu[0]: %d kért program nem található a PATH változóban vagy nem futtatható
    %s
hu[1]: %d kért program nem található a PATH változóban vagy nem futtatható
    %s

en: %d file or directory currently installed.)
     | %d files and directories currently installed.)
hu[0]: %d fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)
hu[1]: %d fájl és könyvtár van jelenleg telepítve.)

en: %d requested control component is missing | %d requested control components are missing
hu[0]: %d kért vezérlő összetevő hiányzik
hu[1]: %d kért vezérlő összetevő hiányzik

en: %s (subprocess): %s
hu: %s (részfolyamat): %s

en: %s - priority %d
hu: %s - %d prioritás

en: %s breaks %s
hu: %s eltöri ezt: %s

en: %s conflicts with %s
hu: %s ütközik ezzel: %s

en: %s corrupt: %s
hu: %s sérült: %s

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     Number  Ref. in source   Description
hu: %s hibakeresési kapcsoló, --debug=<oktális> vagy -D<oktális>:
    
     Szám   Ref. forrásban   Leírás

en: %s depends on %s
hu: %s függ ettől: %s

en: %s enhances %s
hu: %s fokozza ezt: %s

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
hu: %s kényszerítő kapcsolók - működés vezérlése, ha hibák találhatók:
      szól, de folytatja: --force-<valami>,<valami>,…
      hibával leáll:      --refuse-<valami>,<valami>,… | --no-force-<valami>,…
     Dolgok kényszerítése:

en: %s is locked by another process
hu: %s zárolva van egy más folyamat által

en: %s is not properly installed; ignoring any dependencies on it
hu: %s nincs megfelelően telepítve; minden rajta lévő függőség mellőzése

en: %s pre-depends on %s
hu: %s elő-függ ettől: %s

en: %s recommends %s
hu: %s ezt ajánlja: %s

en: %s suggests %s
hu: %s ezt javasolja: %s

en: %s/%s has been changed (manually or by a script); switching to manual updates only
hu: %s/%s megváltozott (kézzel vagy egy parancsfájllal), átváltás csak kézi frissítésre

en: %s/%s is dangling; it will be updated with best choice
hu: %s/%s lóg a levegőben, frissítve lesz a legjobb választással

en: %s:
        Part format version:            %d.%d
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... architecture:           %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %jd bytes
            ... split every:            %jd bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %jd bytes
        Part offset:                    %jd bytes
        Part file size (used portion):  %jd bytes
hu: %s:
        Részformátum verziója:          %d.%d
        Ezen csomag része:              %s
            ... verzió:                 %s
            ... architektúra:           %s
            ... MD5 ellenőrzőösszeg:    %s
            ... hossz:                  %jd bájt
            ... darabolás:              %jd bájt
        Részszám:                       %d/%d
        Részhossz:                      %jd bájt
        Részeltolás:                    %jd bájt
        Részfájlméret (használt darab): %jd bájt

en: %s: conffile '%.250s' is not a plain file or symlink (= '%s')
hu: %s: a(z) „%.250s” beállítófájl nem egyszerű fájl vagy szimbolikus link (= „%s”)

en: %s: conffile '%.250s' resolves to degenerate filename
     ('%s' is a symlink to '%s')
hu: %s: a(z) „%.250s” beállítófájl egy elfajzott fájlnevet old fel
     („%s” egy szimbolikus link ide: „%s”)

en: %s: config file '%s' is a circular link
     (= '%s')
hu: %s: a(z) „%s” beállítófájl egy körkörös lánc
     (= „%s”)

en: %s: dependency problems, but configuring anyway as you requested:
    %s
hu: %s: függőségi problémák, de beállítás mindenképp, ahogy azt kérte:
    %s

en: %s: dependency problems, but processing triggers anyway as you requested:
    %s
hu: %s: függőségi problémák, de az aktiválók feldolgozása mindenképp, ahogy azt kérte:
    %s

en: %s: dependency problems, but removing anyway as you requested:
    %s
hu: %s: függőségi problémák, de eltávolítás mindenképp, ahogy azt kérte:
    %s

en: %s: error binding input to bzip2 stream
hu: %s: hiba a bemenet bzip2 folyamhoz való kötésekor

en: %s: error binding input to gzip stream
hu: %s: hiba a bemenet gzip folyamhoz való kötésekor

en: %s: error binding output to bzip2 stream
hu: %s: hiba a kimenet bzip2 folyamhoz való kötésekor

en: %s: error binding output to gzip stream
hu: %s: hiba a kimenet gzip folyamhoz való kötésekor

en: %s: failed to link '%.250s' to '%.250s': %s
hu: %s: a(z) „%.250s” linkelése nem sikerült ide: „%.250s”: %s

en: %s: failed to remove '%.250s' (before overwrite): %s
hu: %s: a(z) „%.250s” eltávolítása nem sikerült (felülírás előtt): %s

en: %s: failed to remove '%.250s': %s
hu: %s: a(z) „%.250s” eltávolítása nem sikerült: %s

en: %s: failed to remove old backup '%.250s': %s
hu: %s: a régi „%.250s” biztonsági mentés eltávolítása nem sikerült: %s

en: %s: failed to remove old distributed version '%.250s': %s
hu: %s: a régi „%.250s” terjesztési verzió eltávolítása nem sikerült: %s

en: %s: failed to rename '%.250s' to '%.250s': %s
hu: %s: a(z) „%.250s” átnevezése nem sikerült erre: „%.250s”: %s

en: %s: internal bzip2 read error
hu: %s: belső bzip2 olvasási hiba

en: %s: internal bzip2 read error: '%s'
hu: %s: belső bzip2 olvasási hiba: „%s”

en: %s: internal bzip2 write error
hu: %s: belső bzip2 írási hiba

en: %s: internal bzip2 write error: '%s'
hu: %s: belső bzip2 írási hiba: „%s”

en: %s: internal gzip read error
hu: %s: belső gzip olvasási hiba

en: %s: internal gzip read error: '%s'
hu: %s: belső gzip olvasási hiba: „%s”

en: %s: internal gzip write error
hu: %s: belső gzip írási hiba

en: %s: internal gzip write error: %s
hu: %s: belső gzip írási hiba: %s

en: %s: internal gzip write error: '%s'
hu: %s: belső gzip írási hiba: „%s”

en: %s: lzma close error
hu: %s: lzma lezárási hiba

en: %s: lzma error: %s
hu: %s: lzma hiba: %s

en: %s: lzma read error
hu: %s: lzma olvasási hiba

en: %s: lzma write error
hu: %s: lzma írási hiba

en: %s: pass-through copy error: %s
hu: %s: áthaladás másolási hiba: %s

en: %s: unable to open %s for hash: %s
hu: %s: nem sikerült a(z) %s megnyitása a hash számításhoz: %s

en: %s: unable to readlink conffile '%s'
     (= '%s'): %s
hu: %s: nem sikerült a beállítófájl link olvasása: „%s”
     (= „%s”): %s

en: %s: unable to stat config file '%s'
     (= '%s'): %s
hu: %s: nem sikerült elérni a beállítófájlt: „%s”
     (= „%s”): %s

en: '%.255s' contains no control component '%.255s'
hu: a(z) „%.255s” nem tartalmaz „%.255s” vezérlő összetevőt

en: '%s' clashes with '%s'
hu: `%s' ütközik ezzel: `%s'

en: '%s' contains user-defined Priority value '%s'
hu: a(z) „%s” felhasználó által megadott Prioritás értéket („%s”) tartalmaz

en: '%s' does not take a value
hu: a(z) „%s” nem vár értéket

en: '%s' field, invalid package name '%.255s': %s
hu: `%s' mező, érvénytelen `%.255s' csomagnév: %s

en: '%s' field, missing architecture name, or garbage where architecture name expected
hu: „%s” mező, hiányzó architektúranév vagy szemét, ahol architektúranevet várnak

en: '%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
hu: `%s' mező, hiányzó csomagnév vagy torlódás annak helyén

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     '%c' is obsolete, use '%c=' or '%c%c' instead
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     `%c' elavult, használd a `%c='-t vagy `%c%c'-t

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     bad version relationship %c%c
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     rossz verzió reláció %c%c

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using '=' instead
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     valójában pontos verzióra hivatkozik, `=' javasolt

en: '%s' field, reference to '%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s':
     a verzió érték nem-alfanumerikussal kezdődik, szóköz javasolt

en: '%s' field, reference to '%.255s': invalid architecture name '%.255s': %s
hu: „%s” mező, hivatkozás erre: „%.255s”: érvénytelen „%.255s” architektúranév: %s

en: '%s' field, reference to '%.255s': version contains '%c'
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s': a verzió `%c'-t tartalmaz

en: '%s' field, reference to '%.255s': version unterminated
hu: `%s' mező, hivatkozás erre: `%.255s': lezáratlan verzió

en: '%s' field, syntax error after reference to package '%.255s'
hu: `%s' mező, nyelvtani hiba e csomaghivatkozás után: `%.255s'

en: '%s' needs a value
hu: a(z) „%s” egy értéket vár

en: '%s' not found in PATH or not executable
hu: a(z) „%s” nem található a PATH változóban vagy nem futtatható

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
hu: (Semmi eltűnése a(z) %s csomagnak, amely teljesen le lett cserélve.)

en: (Reading database ...
hu: (Adatbázis olvasása ...

en: (no description available)
hu: (nem érhető el leírás)

en: (total %jd bytes)
hu: (összesen %jd bájt)

en: , core dumped
hu: , mag kiírva

en: -%c option does not take a value
hu: a -%c kapcsoló nem vár értéket

en: -%c option takes a value
hu: a -%c kapcsoló egy értéket vár

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
hu: a --%s --pending nem fogad kapcsolótól eltérő argumentumokat

en: --%s --recursive needs at least one path argument
hu: a --%s --recursive legalább egy útvonal argumentumot igényel

en: --%s needs .deb filename and directory arguments
hu: a --%s egy .deb fájlnév és egy könyvtár argumentumot vár

en: --%s needs <name>
hu: a --%s argumentuma: <név>

en: --%s needs <name> <path>
hu: a --%s argumentumai: <név> <útvonal>

en: --%s needs a .deb filename argument
hu: a --%s egy .deb fájlnév argumentumot vár

en: --%s needs a <directory> argument
hu: a --%s egy <könyvtár> argumentumot vár

en: --%s needs a <file> argument
hu: a --%s egy <fájl> argumentumot vár

en: --%s needs a single argument
hu: a --%s egyedüli argumentumot vár

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
hu: a --%s egy célkönyvtárat vár.
    Talán a dpkg --install parancsot kellene használni?

en: --%s needs a valid package name but '%.250s' is not: %s
hu: a --%s egy érvényes csomagnevet vár, de „%.250s” nem az: %s

en: --%s needs at least one package archive file argument
hu: a --%s legalább egy csomagarchívum-fájl argumentumot igényel

en: --%s needs at least one package name argument
hu: a --%s legalább egy csomagnév argumentumot igényel

en: --%s needs four arguments
hu: a --%s négy argumentumot vár

en: --%s option does not take a value
hu: a --%s kapcsoló nem vár értéket

en: --%s option takes a value
hu: a --%s kapcsoló egy értéket vár

en: --%s requires a positive octal argument
hu: a --%s pozitív oktális argumentumot igényel

en: --%s requires one or more part file arguments
hu: a --%s egy vagy több részfájl argumentumot vár

en: --%s takes at most one Packages-file argument
hu: a --%s legfeljebb egy Csomagok-fájl argumentumot vár

en: --%s takes at most two arguments
hu: a --%s legfeljebb két argumentumot vár

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
hu: a --%s legfeljebb két argumentumot fogad (.deb és könyvtár)

en: --%s takes exactly one argument
hu: a --%s pontosan egy argumentumot vár

en: --%s takes exactly two arguments
hu: a --%s pontosan két argumentumot vár

en: --%s takes no arguments
hu: a --%s nem vár argumentumot

en: --%s takes one package name argument
hu: a --%s egy csomagnév argumentumot vár

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
hu: a --%s csak egy argumentumot fogad (.deb fájlnév)

en: --auto requires exactly one part file argument
hu: a --auto pontosan egy részfájl argumentumot igényel

en: --auto requires the use of the --output option
hu: a --auto a --output kapcsoló használatát igényli

en: --compare-versions bad relation
hu: rossz --compare-versions kapcsolat

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
hu: a --compare-versions három argumentumot vár: <verzió> <kapcsolat> <verzió>

en: --install needs <link> <name> <path> <priority>
hu: a --install argumentumai: <link> <név> <útvonal> <prioritás>

en: --search needs at least one file name pattern argument
hu: A --search legalább egy fájlnévmintát vár argumentumként

en: --slave needs <link> <name> <path>
hu: a --slave argumentumai: <link> <név> <útvonal>

en: --slave only allowed with --install
hu: a --slave csak a --install kapcsolóval engedélyezett

en: --split needs a source filename argument
hu: a --split egy forrásfájlnév argumentumot vár

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
hu: a --split legfeljebb egy forrásfájlnevet és egy célelőtagot fogad

en: --update given but %s does not exist
hu: a --update meg van adva, de a(z) %s nem létezik

en: --update is useless for --remove
hu: a --update értelmetlen a --remove esetén

en: ... it looks like that went OK
hu: ... úgy tűnik, rendben ment

en: ; however:
hu: ; viszont:

en: <compress> from tar -cf
hu: <tömörítés> ebből: tar -cf

en: <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main 'control' file.
hu: A <deb> egy Debian formátumú archívum fájlneve.
    A <cfile> egy adminisztratív fájl összetevő neve.
    A <cfield> Egy a fő `control' fájlban használt mező neve.

en: <decompress>
hu: <kibontás>

en: <link> and <path> can't be the same
hu: a <link> és az <útvonal> nem lehet ugyanaz

en: <link> is the symlink pointing to %s/<name>.
      (e.g. /usr/bin/pager)
    <name> is the master name for this link group.
      (e.g. pager)
    <path> is the location of one of the alternative target files.
      (e.g. /usr/bin/less)
    <priority> is an integer; options with higher numbers have higher priority in
      automatic mode.
hu: a <link> a(z) %s/<név> helyre mutató szimbolikus link.
      (például /usr/bin/pager)
    a <név> a mesternév ennél a link csoportnál.
      (például pager)
    az <útvonal> az alternatív célfájlok egyikének helye.
      (például /usr/bin/less)
    a <prioritás> egy egész szám; a nagyobb számokkal rendelkező kapcsolóknak
      magasabb prioritásuk van automatikus módban.

en: <package status and progress file descriptor>
hu: <csomagállapot és folyamatfájl-leíró>

en: <standard error>
hu: <szabványos hibakimenet>

en: <standard input>
hu: <szabványos bemenet>

en: <standard output>
hu: <szabványos kimenet>

en: Adding '%s'
hu: Hozzáadás: „%s”

en: Allow installation of conflicting packages
hu: Ütköző csomagok telepítésének engedélyezése

en: Alternative %s unchanged because choice %s is not available.
hu: A(z) %s alternatíva változatlan, mert a(z) %s választás nem érhető el.

en: Always install missing config files
hu: Mindig telepítse a hiányzó beállítófájlokat

en: Always use the new config files, don't prompt
hu: Mindig az új beállítófájlokat használja, ne kérdezzen

en: Always use the old config files, don't prompt
hu: Mindig a régi beállítófájlokat használja, ne kérdezzen

en: Another process has locked the database for writing, and might currently be
    modifying it, some of the following problems might just be due to that.
hu: Egy másik folyamat zárolta az adatbázist íráshoz, és talán jelenleg is
    módosítja azt. A következő problémák egy része valószínűleg ezért lehet.

en: Architecture
hu: Architektúra

en: Authenticating %s ...
hu: %s hitelesítése ...

en: Commands:
      --add <owner> <group> <mode> <path>
                               add a new <path> entry into the database.
      --remove <path>          remove <path> from the database.
      --list [<glob-pattern>]  list current overrides in the database.
hu: Parancsok:
      --add <tulajdonos> <csoport> <mód> <útvonal>
                               új <útvonal> bejegyzés hozzáadása az adatbázishoz.
      --remove <útvonal>       <útvonal> eltávolítása az adatbázisból.
      --list [<globál-minta>]  az adatbázisban lévő jelenlegi felülbírásálok
                                 felsorolása.

en: Commands:
      --check-supported                Check if the running dpkg supports triggers.
hu: Parancsok:
      --check-supported                Ellenőrzi, hogy a futó dpkg támogatja-e az
                                         aktiválókat.

en: Commands:
      --install <link> <name> <path> <priority>
        [--slave <link> <name> <path>] ...
                               add a group of alternatives to the system.
      --remove <name> <path>   remove <path> from the <name> group alternative.
      --remove-all <name>      remove <name> group from the alternatives system.
      --auto <name>            switch the master link <name> to automatic mode.
      --display <name>         display information about the <name> group.
      --query <name>           machine parseable version of --display <name>.
      --list <name>            display all targets of the <name> group.
      --get-selections         list master alternative names and their status.
      --set-selections         read alternative status from standard input.
      --config <name>          show alternatives for the <name> group and ask the
                               user to select which one to use.
      --set <name> <path>      set <path> as alternative for <name>.
      --all                    call --config on all alternatives.
hu: Parancsok:
      --install <link> <név> <útvonal> <prioritás>
        [--slave <link> <név> <útvonal>] ...
                               alternatívák csoportjának hozzáadása a
                                 rendszerhez.
      --remove <név> <útvonal> az <útvonal> eltávolítása a <név> alternatív
                                 csoportból.
      --remove-all <név>       a <név> nevű csoport eltávolítása az alternatívák
                                 rendszeréből.
      --auto <név>             a <név> mesterhivatkozás átváltása automatikus
                                 módra.
      --display <név>          információk megjelenítése a <név> csoportról.
      --query <név>            --display <név> gép által értelmezhető verziója.
      --list <név>             a <név> csoport minden céljának megjelenítése.
      --get-selections         mester alternatív nevek és állapotuk listázása.
      --set-selections         alternatív állapot olvasása szabvány bemenetről.
      --config <név>           alternatívák megjelenítése a <név> csoporthoz,
                                 és a felhasználó megkérése, hogy válassza ki,
                                 melyiket használja.
      --set <név> <útvonal>    <útvonal> beállítása a <név> alternatívájaként.
      --all                    a --config hívása minden alternatíván.

en: Commands:
      -b|--build <directory> [<deb>]   Build an archive.
      -c|--contents <deb>              List contents.
      -I|--info <deb> [<cfile> ...]    Show info to stdout.
      -W|--show <deb>                  Show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield> ...]  Show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>] Extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>   Extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>  Extract & list files.
      -R|--raw-extract <deb> <directory>
                                       Extract control info and files.
      --ctrl-tarfile <deb>             Output control tarfile.
      --fsys-tarfile <deb>             Output filesystem tarfile.
hu: Parancsok:
      -b|--build <könyvtár> [<deb>]    Egy archívum építése.
      -c|--contents <deb>              Tartalom felsorolása.
      -I|--info <deb> [<cfájl>...]     Információk kiírása a szabvány kimenetre.
      -W|--show <deb>                  Információk kiírása a csomagokról.
      -f|--field <deb> [<cmező>...]    Mezők kiírása a szabvány kimenetre.
      -e|--control <deb> [<könyvtár>]  Vezérlőinformációk kibontása.
      -x|--extract <deb> <könyvtár>    Fájlok kibontása.
      -X|--vextract <deb> <könyvtár>   Fájlok kibontása és felsorolása.
      -R|--raw-extract <deb> <könyvtár>
                                       Vezérlőinformációk és fájlok kibontása.
      --ctrl-tarfile <deb>             Vezérlő tarfájl kiírása.
      --fsys-tarfile <deb>             Fájlrendszer tarfájl kiírása.

en: Commands:
      -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
      -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
      -I|--info <part> ...             Display info about a part.
      -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
      -l|--listq                       List unmatched pieces.
      -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
hu: Parancsok:
      -s|--split <fájl> [<előtag>]     Archívum szétvágása.
      -j|--join <rész> <rész> ...      Részek összerakása.
      -I|--info <rész> ...             Egy rész adatainak kiírása.
      -a|--auto -o <teljes> <rész>     Részek automatikus összegyűjtése.
      -l|--listq                       Nem összeillő darabok listája.
      -d|--discard [<fájlnév> ...]     Nem összeillő darabok eldobása.

en: Commands:
      [--add] <file>           add a diversion.
      --remove <file>          remove the diversion.
      --list [<glob-pattern>]  show file diversions.
      --listpackage <file>     show what package diverts the file.
      --truename <file>        return the diverted file.
hu: Parancsok:
      [--add] <fájl>           egy elterelés hozzáadása.
      --remove <fájl>          az elterelés eltávolítása.
      --list [<glob-minta>]    fájl elterelések megjelenítése.
      --listpackage <fájl>     megjelenítés, hogy mely csomag tereli el a fájlt.
      --truename <fájl>        visszaadja az elterelt fájlt.

en: Comparison operators for --compare-versions are:
      lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
      < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
hu: A --compare-versions kapcsoló összehasonlító operátorai:
      lt le eq ne ge gt       (üres verzió kezelése minden verziónál korábbiként);
      lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (üres verzió kezelése minden verziónál későbbiként);
      < << <= = >= >> >       (csak a vezérlőfájl szintaxissal való kompatibilitás
                                miatt).

en: Configuration file '%s'
hu: Beállítófájl: „%s”

en: Configuration file '%s' (actually '%s')
hu: Beállítófájl: „%s” (tulajdonképpen „%s”)

en: Configure any package which may help this one
hu: Bármely csomag beállítása, amely segíthet ezen

en: De-configuring %s (%s) ...
hu: Beállítás törlése: %s (%s) ...

en: De-configuring %s (%s), to allow removal of %s (%s) ...
hu: Beállítás törlése: %s (%s), így eltávolíthatóvá válik: %s (%s) ...

en: Debian %s package management program query tool version %s.
hu: Debian %s csomagkezelő program lekérdező eszköz %s verzió.

en: Debian %s package trigger utility version %s.
hu: Debian „%s” csomagaktiváló segédprogram %s verzió.

en: Debian %s version %s.
hu: Debian %s %s verzió.

en: Debian '%s' package archive backend version %s.
hu: Debian `%s' csomag archívum háttér %s változat .

en: Debian '%s' package management program version %s.
hu: Debian `%s' csomagkezelő program %s verzió.

en: Debian '%s' package split/join tool; version %s.
hu: Debian `%s' csomag vágó/fűző eszköz; %s verzió.

en: Deleted %s.
hu: %s törölve.

en: Dependencies and conflicts
hu: Függőségek és ütközések

en: Description
hu: Leírás

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
hu: Kért=ismeretlen(u)/telepítés(i)/eltávolítás(r)/törlés(p)/tartás(h)
    | Állapot=nem(n)/telepített(i)/ütköző-fájlok(c)/kibontatlan(u)/félig-
    |     ütköző(f)/félig-telepített(h)/aktiválóra-vár(w)/aktiváló-függőben(t)
    |/ Hiba?=(nem)/újratelepítés-szükséges(r) (Állapot,Hiba: nagybetű=rossz)

en: Do not perform safe I/O operations when unpacking
hu: Ne hajtson végre biztonságos I/O műveleteket kibontáskor

en: Errors were encountered while processing:
hu: Hibák történtek a feldolgozáskor:

en: Exit status:
      0 = ok
      1 = with --auto, file is not a part
      2 = trouble
hu: Kilépési állapot:
      0 = ok
      1 = a --auto kapcsolóval, a fájl nem egy rész
      2 = probléma

en: File '%.250s' is not part of a multipart archive.
hu: `%.250s' fájl nem egy több részes archívum része.

en: Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
      case left alignment will be used.
hu: Formátum nyelvtana:
      A formátum egy olyan karakterlánc, amely minden csomag kimenete lesz. A
      formátum tartalmazhat \n (új sor), \r (kocsi vissza) vagy \\ (sima
      visszaper) szabványos elfedési sorozatokat. Csomaginformációk is felve-
      hetők a csomagmezőkre hivatkozó változó beszúrásával a ${var[;width]}
      szintaxis használatával. A mezők jobbra igazítottak lesznek, hacsak a
      szélesség nem negatív, mert abban az esetben balra igazítást fog használni.

en: Generally helpful progress information
hu: Általában hasznos folyamat információk

en: Ignoring request to remove shared diversion '%s'.
hu: A megosztott „%s” eltérítés eltávolítási kérésének mellőzése.

en: Ignoring request to rename file '%s' owned by diverting package '%s'
hu: A(z) „%s” fájl átnevezési kérésének mellőzése, amely a(z) „%s” eltérített csomag tulajdona.

en: Information about %d package was updated.
     | Information about %d packages was updated.
hu[0]: %d csomag információi frissültek.
hu[1]: %d csomag információi frissültek.

en: Insane amounts of drivel
hu: Őrült mennyiségű halandzsa

en: Install a package even if it fails authenticity check
hu: Csomag telepítése akkor is, ha nem felelt meg a hitelesség-ellenőrzésen

en: Install even if it would break another package
hu: Telepítés akkor is, ha eltörhet más csomagot

en: Installing new version of config file %s ...
hu: A beállítófájl új verziójának telepítése: %s ...

en: Invocation and status of maintainer scripts
hu: Megszólítás és a karbantartó parancsfájlok állapota

en: Junk files left around in the depot directory:
hu: Szemét fájlok maradtak a raktár könyvtárban:

en: Leaving '%s'
hu: Elhagyás: „%s”

en: Lots of dependencies/conflicts output
hu: Nagy mennyiségű függőség/ütközés kimenet

en: Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
hu: Sok halandzsa az eg, a dpkg/info könyvtárról

en: Lots of output for each configuration file
hu: Minden beállítófájl nagy mennyiségű kimenete

en: Lots of output for each file processed
hu: Minden feldolgozott fájl nagy mennyiségű kimenete

en: Lots of output regarding triggers
hu: Az aktiválókkal kapcsolatos nagy mennyiségű kimenet

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
hu: A(z) %s csomag egynél több másolata lett kibontva ebben
     a futásban! Csak egyszer lesz beállítva.

en: Name
hu: Név

en: No diversion '%s', none removed.
hu: Nincs „%s” eltérítés, semmi sincs eltávolítva.

en: Note: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin
hu: Megjegyzés: a root felhasználó PATH változója általában tartalmazza a /usr/local/sbin, a /usr/sbin és a /sbin könyvtárakat

en: Nothing to configure.
hu: Nincs mit beállítani.

en: Offer to replace config files with no new versions
hu: Beállítófájlok cseréjének felajánlása a nem új verziókkal

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --by-package=<package>           Override trigger awaiter (normally set
                                         by dpkg).
      --await                          Package needs to await the processing.
      --no-await                       No package needs to await the processing.
      --no-act                         Just test - don't actually change anything.
hu: Kapcsolók:
      --admindir=<könyvtár>            <könyvtár> használata %s helyett.
      --by-package=<csomag>            Aktiváló várakozó felülbírálása (normális
                                         esetben a dpkg állítja be).
      --await                          A csomagnak várnia kell a feldolgozásra.
      --no-await                       Egyetlen csomagnak sem kell várnia a
                                         feldolgozásra.
      --no-act                         Csak teszt - valójában semmit sem változtat.

en: Options:
      --admindir=<directory>           Use <directory> instead of %s.
      --load-avail                     Use available file on --show and --list.
      -f|--showformat=<format>         Use alternative format for --show.
hu: Kapcsolók:
      --admindir=<könyvtár>            <könyvtár> használata %s helyett.
      --load-avail                     Az elérhető fájl használata a --show és
                                         --list kapcsolóknál.
      -f|--showformat=<formátum>       Alternatív formátum használata a --show
                                         kapcsolónál.

en: Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s.
      --root=<directory>         Install on a different root directory.
      --instdir=<directory>      Change installation dir without changing admin dir.
      --path-exclude=<pattern>   Do not install paths which match a shell pattern.
      --path-include=<pattern>   Re-include a pattern after a previous exclusion.
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade.
      -E|--skip-same-version     Skip packages whose same version is installed.
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed.
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package.
      --[no-]triggers            Skip or force consequential trigger processing.
      --verify-format=<format>   Verify output format (supported: 'rpm').
      --no-debsig                Do not try to verify package signatures.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it.
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging (see -Dhelp or --debug=help).
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>.
      --status-logger=<command>  Send status change updates to <command>'s stdin.
      --log=<filename>           Log status changes and actions to <filename>.
      --ignore-depends=<package>,...
                                 Ignore dependencies involving <package>.
      --force-...                Override problems (see --force-help).
      --no-force-...|--refuse-...
                                 Stop when problems encountered.
      --abort-after <n>          Abort after encountering <n> errors.
hu: Kapcsolók:
      --admindir=<könyvtár>      A <könyvtár> használata %s helyett.
      --root=<könyvtár>          Telepítés egy másik gyökérkönyvtárba.
      --instdir=<könyvtár>       Telepítési könyvtár módosítása az admin könyvtár
                                   módosítása nélkül.
      --path-exclude=<minta>     Ne telepítse azokat az útvonalakat, amelyek
                                   illeszkednek a héj mintára.
      --path-include=<minta>     A minta újrafelvétele egy korábbi kizárás után.
      -O|--selected-only         A telepítésre/frissítésre ki nem választott
                                   csomagok kihagyása.
      -E|--skip-same-version     Azonos telepített verziójú csomagok kihagyása.
      -G|--refuse-downgrade      A telepítettnél korábbi verziójú csomagok
                                   kihagyása.
      -B|--auto-deconfigure      Telepítés akkor is, ha eltörhet más csomagokat.
      --[no-]triggers            A következő aktiváló-feldolgozás kihagyása vagy
                                   kényszerítése.
      --verify-format=<formátum> Kimenetformátum ellenőrzése (támogatott: „rpm”).
      --no-debsig                Ne próbálja ellenőrizni a csomagaláírásokat.
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Csak írja ki mit tennénk - ne tegye meg.
      -D|--debug=<oktális>       Hibakeresés engedélyezése (lásd: -Dhelp vagy
                                   --debug=help).
      --status-fd <n>            Állapotmódosítás frissítések küldése a(z) <n>
                                   fájlleírónak.
      --status-logger=<parancs>  Állapotmódosítás frissítések küldése a <parancs>
                                   szabványos bemenetére.
      --log=<fájlnév>            Állapotmódosítások és tevékenységek naplózása
                                   a <fájlnév> fájlba.
      --ignore-depends=<csomag>,...
                                 A <csomagot> érintő függőségek mellőzése.
      --force-...                Problémák felülbírálása (lásd: --force-help).
      --no-force-...|--refuse-...
                                 Leállás, ha probléma lép fel.
      --abort-after <n>          Megszakítás <n> hiba bekövetkezte után.

en: Options:
      --depotdir <directory>           Use <directory> instead of %s/%s.
      -S|--partsize <size>             In KiB, for -s (default is 450).
      -o|--output <file>               Filename, for -j (default is
                                         <package>_<version>_<arch>.deb).
      -Q|--npquiet                     Be quiet when -a is not a part.
      --msdos                          Generate 8.3 filenames.
hu: Kapcsolók:
      --depotdir <könyvtár>            <könyvtár> használata %s/%s helyett.
      -S|--partsize <méret>            KiB-ban, ennél: -s (alapértelmezett: 450).
      -o|--output <fájl>               Fájlnév, ennél: -j (az alapértelmezett
                                         <csomag>_<verzió>_<architektúra>.deb).
      -Q|--npquiet                     Legyen csendes, ha -a nem egy rész.
      --msdos                          8.3 fájlnevek előállítása.

en: Output for each configuration file
hu: Minden beállítófájl kimenete

en: Output for each file processed
hu: Minden feldolgozott fájl kimenete

en: Overwrite a diverted file with an undiverted version
hu: Eltérített fájl felülírása egy nem eltérített verzióval

en: Overwrite a file from one package with another
hu: Fájl felülírása egy csomagból egy másikkal

en: Overwrite one package's directory with another's file
hu: Egy csomag könyvtárának felülírása egy másik fájljával

en: PATH is missing important programs, problems likely
hu: A PATH változóból fontos programok hiányoznak, valószínűleg probléma

en: PATH is not set
hu: a PATH nincs beállítva

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
hu: A(z) %s csomag vissza van tartva, nem nyúlok hozzá. Használja a --force-hold kapcsolót a felülbíráláshoz.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
hu: A(z) %s csomag többször van felsorolva, csak egyszer kerül feldolgozásra.

en: Package '%s' does not contain any files (!)
hu: A(z) `%s' csomag nem tartalmaz semmilyen fájlt (!).

en: Packages not yet reassembled:
hu: Még nem újra összerakott csomagok:

en: Part %d of package %s filed (still want
hu: A(z) %d. rész a(z) %s csomagból iktatva (még szeretne

en: Path
hu: Útvonal

en: Pre-Depends field
hu: Elő-függőségek mező

en: Preparing to unpack %s ...
hu: Kibontás előkészítése: %s ...

en: Priority
hu: Prioritás

en: Process even packages with wrong or no architecture
hu: Feldolgozás akkor is, ha rossz vagy hiányzó architektúrájúak a csomagok

en: Process even packages with wrong versions
hu: Feldolgozás akkor is, ha rossz verziójúak a csomagok

en: Process incidental packages even when on hold
hu: Járulékos csomagok feldolgozása akkor is, ha vissza vannak tartva

en: Processing triggers for %s (%s) ...
hu: Aktiválók feldolgozása: %s (%s) ...

en: Processing was halted because there were too many errors.
hu: A feldolgozás leállt, mert túl sok hiba történt.

en: Purging configuration files for %s (%s) ...
hu: Beállítófájlok törlése: %s (%s) ...

en: Putting package %s together from %d part:  | Putting package %s together from %d parts:
hu[0]: A(z) %s csomag összerakása %d részből:
hu[1]: A(z) %s csomag összerakása %d részből:

en: Recorded info about %s from %s.
hu: Rögzített információk a(z) %s csomagról innen: %s.

en: Remove an essential package
hu: Egy alapvető csomag eltávolítása

en: Remove packages which require installation
hu: Csomagok eltávolítása, amelyek telepítést igényelnek

en: Removing %s (%s) ...
hu: Eltávolítás: %s (%s) ...

en: Removing '%s'
hu: Eltávolítás: „%s”

en: Replace a package with a lower version
hu: Csomag cseréje egy kisebb verziójúval

en: Replaced by files in installed package %s (%s) ...
hu: A telepített %s (%s) csomag fájljai cserélték ...

en: Replacing available packages info, using %s.
hu: Az elérhető csomagok információinak cseréje ezzel: %s.

en: Replacing files in old package %s (%s) ...
hu: Fájlok cseréje a régi %s (%s) csomagban...

en: Selecting previously unselected package %s.
hu: A korábban ki nem választott %s csomag kiválasztása.

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Set all force options
hu: Minden kényszerítő kapcsoló beállítása

en: Setting up %s (%s) ...
hu: Beállítás: %s (%s) ...

en: Silly amounts of output regarding triggers
hu: Az aktiválókkal kapcsolatos buta mennyiségű kimenet

en: Skip invalid line: %s
hu: Érvénytelen sor kihagyása: %s

en: Skip unknown alternative %s.
hu: Az ismeretlen %s alternatíva kihagyása.

en: Skipping unselected package %s.
hu: A ki nem választott %s csomag átugrása.

en: Splitting package %s into %d part:  | Splitting package %s into %d parts:
hu[0]: A(z) %s csomag darabolása %d részre:
hu[1]: A(z) %s csomag darabolása %d részre:

en: Status
hu: Állapot

en: The following packages are awaiting processing of triggers that they
    have activated in other packages.  This processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
hu: A következő csomagok olyan aktiválók feldolgozására várakoznak, amelyeket
    más csomagokban aktiváltak. Ez a feldolgozás a dselect vagy a dpkg
    --configure --pending (vagy dpkg --triggers-only) használatával kérhető:

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
hu: A következő csomagok nincsenek rendben a telepítés során bekövetkezett
    súlyos problémák miatt. Újra kell telepíteni őket (és minden tőlük
    függő csomagot) a helyes működéshez:

en: The following packages are missing the list control file in the
    database, they need to be reinstalled:
hu: A következő csomagok hiányolják a listavezérlő fájlt az adatbázisban,
    újra kell telepíteni őket:

en: The following packages are missing the md5sums control file in the
    database, they need to be reinstalled:
hu: A következő csomagok hiányolják az md5-ellenőrzőösszeg vezérlő fájlt
    az adatbázisban, újra kell telepíteni őket:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
hu: A következő csomagok csak félig lettek beállítva, valószínűleg az első
    beállításkor történt hibák miatt. Újra meg kell próbálni a beállítást
    a dpkg --configure <csomag> vagy a dselect beállítómenü lehetőségének
    használatával:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
hu: A következő csomagok csak félig lettek telepítve a telepítés közben történt
    hibák miatt. A telepítés talán befejezhető egy ismételt próbálkozással; a
    csomagok eltávolíthatók a dselect vagy a dpkg --remove használatával:

en: The following packages do not have an architecture:
hu: A következő csomagoknak nincs architektúrájuk:

en: The following packages have an illegal architecture:
hu: A következő csomagoknak szabálytalan architektúrájuk van:

en: The following packages have an unknown foreign architecture, which will
    cause dependency issues on front-ends. This can be fixed by registering
    the foreign architecture with dpkg --add-architecture:
hu: A következő csomagoknak ismeretlen idegen architektúrájuk van, amely
    függőségi problémákat fog okozni az előtétprogramon. Ez javítható az idegen
    architektúra regisztrálásával a dpkg --add-architecture használatával:

en: The following packages have been triggered, but the trigger processing
    has not yet been done.  Trigger processing can be requested using
    dselect or dpkg --configure --pending (or dpkg --triggers-only):
hu: A következő csomagokat aktiválták, de az aktiválók feldolgozása még nem
    fejeződött be. Az aktiválók feldolgozása a dselect vagy a dpkg --configure
    --pending (vagy dpkg --triggers-only) használatával kérhető:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
hu: A következő csomagok ki lettek bontva, de még nincsenek beállítva.
    A dpkg --configure vagy a dselect beállítómenü lehetőségének
    használatával be kell állítani őket a működéshez:

en: There is %d choice for the alternative %s (providing %s). | There are %d choices for the alternative %s (providing %s).
hu[0]: %d választás létezik a(z) %s alternatívához (%s biztosítja).
hu[1]: %d választás létezik a(z) %s alternatívához (%s biztosítja).

en: There is no program which provides %s.
hu: Nincs program, amely ezt biztosítja: %s.

en: There is only one alternative in link group %s (providing %s): %s
hu: Csak egy alternatíva van a(z) %s linkcsoportban (%s biztosításához): %s

en: This is free software; see the GNU General Public License version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
hu: Ez egy szabad szoftver; tekintse meg a GNU General Public Licence 2-es
    vagy későbbi változatát a másolási feltételekért. NINCS garancia.

en: Trigger activation and processing
hu: Aktiváló aktiválása és feldolgozása

en: Try to (de)install things even when not root
hu: Dolgok telepítésének/eltávolításának próbája akkor is, ha nem rendszergazda

en: Turn all dependency problems into warnings
hu: Minden függőségi probléma átfordítása figyelmeztetésekké

en: Turn dependency version problems into warnings
hu: Függőségi verzió problémák átfordítása figyelmeztetésekké

en: Type 'exit' when you're done.
hu: Írd be az `exit'-et, ha kész vagy.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through 'less' or 'more' !
hu: Adja ki a dpkg --help parancsot a csomagok telepítésének és eltávolításának
      súgójához [*];
    Használja az „apt” vagy az „aptitude” parancsokat a felhasználóbarát csomag-
      kezeléshez;
    Adja ki a dpkg -Dhelp parancsot a dpkg hibakereső jelzőértékeinek listázásához;
    Adja ki a dpkg --force-help parancsot a kényszerítő kapcsolók felsorolásához;
    Adja ki a dpkg-deb --help parancsot a *.deb fájlok manipulálásának súgójával
      kapcsolatban;
    
    A [*]-gal jelölt lehetőségek nagy kimenetet írnak - futtassa a „less” vagy a
      „more” parancsokon keresztül!

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
hu: Adja ki a dpkg-deb --help parancsot a *.deb fájlok manipulálásának
    súgójához. Írja be a dpkg --help parancsot a csomagok telepítéséről
    és eltávolításáról szóló súgóhoz.

en: Type dpkg-split --help for help.
hu: Adja ki a dpkg-split --help parancsot a súgóhoz.

en: Type dpkg-trigger --help for help about this utility.
hu: Gépelje be a dpkg-trigger --help parancsot ezen segédprogram súgójához.

en: Unpacking %s (%s) ...
hu: Kibontás: %s (%s) ...

en: Unpacking %s (%s) over (%s) ...
hu: Kibontás: %s (%s) e helyett: %s ...

en: Updating available packages info, using %s.
hu: Az elérhető csomagok információinak frissítése ezzel: %s.

en: Usage: %s [<option> ...] <command>
hu: Használat: %s [<kapcsoló> ...] <parancs>

en: Usage: %s [<options> ...] <trigger-name>
           %s [<options> ...] <command>
hu: Használat: %s [<kapcsolók> ...] <aktiválónév>
               %s [<kapcsolók> ...] <parancs>

en: Use '%s --help' for program usage information.
hu: Használja a(z) „%s --help” parancsot a programhasználat információihoz.

en: Use 'apt' or 'aptitude' for user-friendly package management.
hu: Használja az „apt” vagy az „aptitude” programokat a felhasználóbarát csomag-
      kezeléshez.

en: Use --help for help about diverting files.
hu: Használja a --help kapcsolót a fájlok elterelésének súgójához.

en: Use --help for help about overriding file stat information.
hu: Használja a --help kapcsolót a fájl statisztika információi felülbírásának súgójához.

en: Use --help for help about querying packages.
hu: Használja a --help kapcsolót a csomagok lekérésének súgójához.

en: Use the default option for new config files if one
    is available, don't prompt. If no default can be found,
    you will be prompted unless one of the confold or
    confnew options is also given
hu: Alapértelmezett kapcsoló használata az új beállítófájlokhoz,
    ha elérhető, ne kérdezzen. Ha nem található alapértelmezett,
    meg fogja kérdezni, ha a confold vagy a confnew kapcsolók
    egyike sincs megadva

en: Version
hu: Verzió

en: Version of dpkg with working %s support not yet configured.
     Please use 'dpkg --configure dpkg', and then try again.
hu: A dpkg %s támogatással rendelkező verziója még nincs beállítva.
     Használja a „dpkg --configure dpkg” parancsot, majd próbálja újra.

en: When adding, default is --local and --divert <original>.distrib.
    When removing, --package or --local and --divert must match if specified.
    Package preinst/postrm scripts should always specify --package and --divert.
hu: Hozzáadáskor alapértelmezett a --local és a --divert <eredeti>.distrib.
    Eltávolításkor a --package vagy --local és --divert egyezése szükséges,
    ha meg van adva. A csomag preinst/postrm parancsfájloknak mindig meg kell
    adni a --package és --divert kapcsolókat.

en: Would remove or purge %s (%s) ...
hu: Eltávolítaná vagy törölné: %s (%s) ...

en: [default=N]
hu: [alapértelmezett=N]

en: [default=Y]
hu: [alapértelmezett=Y]

en: [no default]
hu: [nincs alapértelmezés]

en: admindir must be inside instdir for dpkg to work properly
hu: a dpkg helyes működéséhez az admindir könyvtárnak az instdir könyváron belül kell lennie

en: also configuring '%s' (required by '%s')
hu: ez is beállításra kerül: „%s” („%s” igényli)

en: alternative %s (part of link group %s) doesn't exist; removing from list of alternatives
hu: a(z) %s alternatíva (az alábbi linkcsoport része: %s) nem létezik, eltávolítás az alternatívák listájáról

en: alternative %s can't be master: it is a slave of %s
hu: a(z) %s alternatíva nem lehet mester: ez a(z) %s szolgája

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a master alternative
hu: a(z) %s alternatíva nem lehet a(z) %s szolgája: ez egy mester alternatíva

en: alternative %s can't be slave of %s: it is a slave of %s
hu: a(z) %s alternatíva nem lehet a(z) %s szolgája: ez a(z) %s szolgája

en: alternative %s for %s not registered; not removing
hu: a(z) %s alternatíva ehhez: %s nincs bejegyezve, nem kerül eltávolításra

en: alternative %s for %s not registered; not setting
hu: a(z) %s alternatíva ehhez: %s nincs bejegyezve, nem kerül beállításra

en: alternative link %s is already managed by %s
hu: a(z) %s alternatíva hivatkozását a következő már kezeli: %s

en: alternative link %s is already managed by %s (slave of %s)
hu: a(z) %s alternatíva hivatkozását már a következő kezeli: %s (%s szolgája)

en: alternative link is not absolute as it should be: %s
hu: az alternatíva hivatkozása nem abszolút, ahogy lennie kellene: %s

en: alternative name (%s) must not contain '/' and spaces
hu: az alternatíva neve (%s) nem tartalmazhat „/” karaktert és szóközöket

en: alternative path %s doesn't exist
hu: a(z) %s alternatíva útvonal nem létezik

en: alternative path is not absolute as it should be: %s
hu: az alternatíva útvonala nem abszolút, ahogy lennie kellene: %s

en: ambiguous package name '%s' with more than one installed instance
hu: nem egyértelmű „%s” csomagnév egynél több telepített példánnyal

en: an override for '%s' already exists, but --force specified so will be ignored
hu: már létezik egy felülbírálás ehhez: „%s”, de a --force meg van adva, így mellőzve lesz

en: an override for '%s' already exists; aborting
hu: már létezik egy felülbírálás ehhez: „%s”, megszakítás

en: any diversion of %s
hu: %s bármely eltérítése

en: any diversion of %s to %s
hu: %s bármely eltérítése ide: %s

en: ar member name '%s' length too long
hu: a(z) „%s” ar tagnév hossza túl nagy

en: ar member size %jd too large
hu: a(z) %jd ar tagméret túl nagy

[ctx: architecture]
en: <empty>
hu: <üres>

[ctx: architecture]
en: <none>
hu: <nincs>

[ctx: architecture]
en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: architecture '%s' is illegal: %s
hu: a(z) „%s” architektúra szabálytalan: %s

en: architecture '%s' is reserved and cannot be added
hu: a(z) „%s” architektúra foglalt és nem lehet hozzáadni

en: archive '%.250s' contains two control members, giving up
hu: a(z) „%.250s” archívum két vezérlőtagot tartalmaz, feladom

en: archive '%s' has premature member '%.*s' before '%s', giving up
hu: a(z) „%s” archívumnak túl korai „%.*s” tagja van „%s” előtt, feladom

en: archive '%s' uses unknown compression for member '%.*s', giving up
hu: a(z) „%s” archívum ismeretlen tömörítést használ a(z) „%.*s” tagnál, feladom

en: archive contained object '%.255s' of unknown type 0x%x
hu: az archívum `%.255s' objektuma ismeretlen 0x%x típusú

en: archive control member size
hu: archívum vezérlőtagméret

en: archive has invalid format version: %s
hu: az archívumnak érvénytelen formátumverziója van: %s

en: archive has no newlines in header
hu: nincs új sor az archívum fejlécében

en: archive information header member
hu: archívum információs fejléctag

en: archive is format version %d.%d; get a newer dpkg-deb
hu: az archívum %d.%d formátumverziójú, újabb dpkg-deb beszerzése szükséges

en: archive magic version number
hu: archívum mágikus verziószáma

en: archive member header
hu: archívum tagfejléc

en: archive part numbers
hu: archívum részszámok

en: archive part offset
hu: archívum részeltolása

en: archive parts number
hu: archívumrészek száma

en: archive total size
hu: archívum teljes mérete

en: auto mode
hu: automatikus mód

en: automatic updates of %s/%s are disabled; leaving it alone
hu: a(z) %s/%s automatikus frissítései le vannak tiltva, magára hagyom

en: awaiting trigger processing by another package
hu: várakozik, hogy egy másik csomag feldolgozza az aktiválót

en: blank line in value of field '%.*s'
hu: üres sor a(z) „%.*s” mező értékében

en: broken due to failed removal or installation
hu: sikertelen eltávolítás vagy telepítés miatt törött

en: broken due to postinst failure
hu: postinst hiba miatt törött

en: can't install unknown choice %s
hu: nem lehet telepíteni az ismeretlen választást: %s

en: can't mmap package info file '%.255s'
hu: nem tudom mmapolni `%.255s' csomag info fájlt

en: can't remove old postrm script
hu: nem lehet eltávolítani a régi postrm parancsfájlt

en: can't stat package info file '%.255s'
hu: nem lelem `%.255s' csomag info fájlt

en: cannot append ar member file (%s) to '%s': %s
hu: nem sikerült hozzáfűzni az ar tagfájlt (%s) ehhez: „%s”: %s

en: cannot append split package part '%s' to '%s': %s
hu: nem fűzhető hozzá a darabolt „%s” csomagfejléc ehhez: „%s”: %s

en: cannot append to '%s'
hu: nem lehet hozzáfűzni ehhez: „%s”

en: cannot close decompressor pipe
hu: nem lehet lezárni a kibontó csövet

en: cannot compute MD5 hash for file '%s': %s
hu: nem számítható ki a(z) „%s” fájl MD5-hash értéke: %s

en: cannot compute MD5 hash for tar file '%.255s': %s
hu: nem számítható ki a(z) „%.255s” tar fájl MD5-hash értéke: %s

en: cannot convert multibyte sequence '%s' to a wide character
hu: nem lehet a(z) „%s” több-bájtos sorozatot átalakítani széles-karakterré

en: cannot convert multibyte string '%s' to a wide-character string
hu: nem lehet a(z) „%s” több-bájtos szöveget átalakítani széles-karakter szöveggé

en: cannot copy '%s' into archive '%s': %s
hu: a(z) „%s” nem másolható a(z) „%s” archívumba: %s

en: cannot copy '%s' to '%s': %s
hu: a(z) „%s” nem másolható ide: „%s”: %s

en: cannot copy archive member from '%s' to decompressor pipe: %s
hu: nem lehet másolni az archívumtagot innen: „%s” a kibontó csőbe: %s

en: cannot copy extracted data for '%.255s' to '%.255s': %s
hu: nem másolhatók a kibontott adatok ehhez: „%.255s” ide: „%.255s”: %s

en: cannot divert directories
hu: nem lehet könyvtárakat eltéríteni

en: cannot divert file '%s' to itself
hu: nem lehet eltéríteni a(z) „%s” fájlt saját magára

en: cannot extract control file '%s' from '%s': %s
hu: nem lehet kibontani a(z) „%s” vezérlőfájlt innen: „%s”: %s

en: cannot extract split package part '%s': %s
hu: nem lehet kibontani a darabolt „%s” csomagrészt: %s

en: cannot get security labeling handle
hu: nem kérhető le a biztonsági címkéjű kezelő

en: cannot open '%.255s' (in '%.255s')
hu: `%.255s' nem nyitható meg (ebben: `%.255s')

en: cannot open archive part file '%.250s'
hu: nem megnyitható archívum rész fájl: `%.250s'

en: cannot open security status notification channel
hu: nem nyitható meg a biztonsági állapot értesítési csatorna

en: cannot read info directory
hu: az info könyvtár nem olvasható

en: cannot remove '%.250s'
hu: nem törölhető: `%.250s'

en: cannot remove architecture '%s' currently in use by the database
hu: nem lehet eltávolítani az adatbázis által jelenleg használt „%s” architektúrát

en: cannot remove non-foreign architecture '%s'
hu: nem távolítható el a nem idegen „%s” architektúra

en: cannot remove old backup config file '%.250s' (of '%.250s')
hu: `%.250s' (ezé: `%.250s') régi mentett konfig fájl eltávolíthatatlan

en: cannot remove old config file '%.250s' (= '%.250s')
hu: nem tudom törölni a régi `%.250s' (= `%.250s') konfig fájlt

en: cannot remove old files list
hu: nem lehet eltávolítani a régi fájlok listáját

en: cannot rename '%s' to '%s'
hu: a(z) „%s” nem nevezhető át erre: „%s”

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
hu: nem teljesíthető elő-függőségek ehhez: %.250s (%.250s miatt kellenek)

en: cannot scan directory '%.255s'
hu: `%.255s' könyvtár nem nézhető át

en: cannot scan updates directory '%.255s'
hu: nem tudom átnézni az updates könyvtárat: `%.255s'

en: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
hu: nem látható az elő-függőség teljesítésének módja:
     %s

en: cannot set security context for file object '%s'
hu: nem állítható be a biztonsági környezet a(z) „%s” fájlobjektumhoz

en: cannot set security execution context for maintainer script
hu: nem lehet biztonsági végrehajtó környezetet beállítani a karbantartó parancsfájlnál

en: cannot skip archive control member from '%s': %s
hu: nem lehet kihagyni az archívum vezérlőtagot innen: „%s”: %s

en: cannot skip archive member from '%s': %s
hu: nem lehet kihagyni az archívumtagot innen: „%s”: %s

en: cannot skip file '%.255s' (replaced or excluded?) from pipe: %s
hu: nem hagyható ki a(z) „%.255s” fájl (lecserélt vagy kizárt?) ebből a csőből: %s

en: cannot skip padding for file '%.255s': %s
hu: nem hagyható ki a(z) „%.255s” fájl kitöltése: %s

en: cannot skip split package header for '%s': %s
hu: nem hagyható ki a darabolt csomagfejléc ennél: „%s”: %s

en: cannot stat '%.255s' (in '%.255s')
hu: `%.255s' nem található (ebben: `%.255s')

en: cannot stat file '%s'
hu: nem sikerült elérni a(z) „%s” fájlt

en: cannot zap possible trailing zeros from dpkg-deb: %s
hu: nem sikerült leszedni a lehetséges vezető nullákat a dpkg-deb csomagból: %s

en: character '%c' not allowed (only letters, digits and characters '%s')
hu: `%c' karakter tilos (csak betűk, számok és `%s' karakterek adhatók meg)

en: compressed data is corrupt
hu: a tömörített adat sérült

en: conffile '%.250s' does not appear in package
hu: úgy fest, `%.250s' konffájl nincs a csomagban

en: conffile '%.250s' is not stattable
hu: `%.250s' konffájl nem található

en: conffile '%s' is not a plain file
hu: a(z) „%s” beállítófájl nem egyszerű fájl

en: conffile difference visualizer
hu: beállítófájl-eltérés megjelenítő

en: conffile filename '%s' contains trailing white spaces
hu: a beállítófájl fájlneve („%s”) záró üres karaktereket tartalmaz

en: conffile name '%s' is duplicated
hu: a beállítófájl neve („%s”) kettőzött

en: conffile name '%s' is too long, or missing final newline
hu: a beállítófájl neve („%s”) túl hosszú, vagy hiányzó lezáró új sor

en: conffile shell
hu: beállítófájl parancsértelmező

en: configuration error: %s:%d: %s
hu: beállítási hiba: %s:%d: %s

en: conflicting actions -%c (--%s) and -%c (--%s)
hu: ütköző -%c (--%s) és -%c (--%s) műveletek

en: conflicting diversions involving '%.250s' or '%.250s'
hu: `%.250s'-t vagy `%.250s'-t érintő ütköző eltérítések

en: conflicting packages - not installing %.250s
hu: ütköző csomagok - %.250s nincs telepítve

en: considering deconfiguration of %s, which would be broken by %s ...
hu: figyelembe véve %s beállításának törlését, amelyet a(z) %s eltört ...

en: considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable %s
hu: figyelembe véve az alapvető %s csomag
     beállításának törlését a(z) %s engedélyezéséhez

en: considering removing %s in favour of %s ...
hu: figyelembe véve a(z) %s eltávolítását a(z) %s javára ...

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
hu: az ellenőrző könyvtárnak hibás %03lo jogai vannak (>=0755 és <=775 kell legyen)

en: control directory is not a directory
hu: az ellenőrző könyvtár nem könyvtár

en: control file '%s' does not exist
hu: a(z) „%s” vezérlőfájl nem létezik

en: control file '%s' for package '%s' contains empty filename
hu: a(z) „%s” vezérlőfájl a(z) „%s” csomagnál üres fájlnevet tartalmaz

en: control file '%s' for package '%s' is missing final newline
hu: a(z) „%s” vezérlőfájlból a(z) „%s” csomagnál hiányzik a végső új sor

en: control file contains %c
hu: a vezérlőfájl tartalmazza: %c

en: control member
hu: vezérlőtag

en: corrupt info database format file '%s'
hu: sérült információs adatbázis formátum fájl: „%s”

en: could not open log '%s': %s
hu: a(z) „%s” napló megnyitása nem sikerült: %s

en: could not stat old file '%.250s' so not deleting it: %s
hu: nem sikerült elérni a régi „%.250s” fájlt, így nem kerül törlésre: %s

en: couldn't open '%i' for stream
hu: `%i' nem nyitható meg az áramoltatásra

en: current alternative %s is unknown, switching to %s for link group %s
hu: a jelenlegi %s alternatíva ismeretlen, átváltás erre: %s a(z) %s linkcsoportnál

en: cycle found while processing triggers:
     chain of packages whose triggers are or may be responsible:
hu: ciklus található az aktiválók feldolgozása közben:
     csomagok lánca, amelynek aktiválói felelősek vagy azok lehetnek:

en: data member
hu: adattag

en: decompressing archive member
hu: archívumtag kibontása

en: dependency problems - leaving triggers unprocessed
hu: függőségi problémák - aktiválók feldolgozatlanul hagyása

en: dependency problems - leaving unconfigured
hu: függőségi problémák - a csomag beállítatlan maradt

en: dependency problems - not removing
hu: függőségi problémák - nincs eltávolítás

en: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
hu: függőségi problémák miatt nem állítható be: %s:
    %s

en: dependency problems prevent processing triggers for %s:
    %s
hu: függőségi problémák akadályozzák a következő aktiválóinak feldolgozását: %s:
    %s

en: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
hu: függőségi problémák miatt nem távolítható el: %s:
    %s

en: discarding obsolete slave link %s (%s)
hu: elavult %s szolgalink eldobása (%s)

en: diversion by %s from: %s
hu: eltérítés %s által innen: %s

en: diversion by %s to: %s
hu: eltérítés %s által ide: %s

en: diversion of %s by %s
hu: %s eltérítése a(z) %s által

en: diversion of %s to %s by %s
hu: %s eltérítése ide: %s, a(z) %s által

en: divert-to may not contain newlines
hu: a divert-to nem tartalmazhat új sorokat

en: diverted by %s to: %s
hu: eltérítve %s által ide: %s

en: done
hu: kész

en: downgrading %.250s from %.250s to %.250s
hu: %.250s visszaminősítése erről: %.250s erre: %.250s

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for %s support!
hu: a dpkg nincs bejegyezve telepítettként, a(z) %s támogatás nem ellenőrizhető!

en: duplicate path %s
hu: a(z) %s útvonal kettőzése

en: duplicate slave link %s
hu: a(z) %s szolgalink kettőzése

en: duplicate slave name %s
hu: a(z) %s szolganév kettőzése

en: duplicate value for '%s' field
hu: kettős érték e mezőben: `%s'

en: duplicate value for user-defined field '%.*s'
hu: kettős érték e felhasználói mezőben: `%.*s'

en: empty field name
hu: üres mezőnév

en: empty string from fgets reading conffiles
hu: üres szöveg az fgets parancsból a beállítófájl olvasásakor

en: empty trigger names are not permitted
hu: az üres aktiválónevek nem megengedettek

en: epoch
hu: epocha

en: epoch in version is negative
hu: a verzióban lévő kor negatív

en: epoch in version is not number
hu: a verzióban lévő kor nem szám

en: epoch in version is too big
hu: a verzióban lévő kor túl nagy

en: error
hu: hiba

en: error checking '%s'
hu: hiba a(z) „%s” ellenőrzésekor

en: error closing %.250s
hu: hiba a(z) „%.250s” lezárásakor

en: error closing configuration file '%.255s'
hu: hiba e beállító fájl lezárásakor: `%.255s'

en: error closing/writing '%.255s'
hu: hiba az alábbi lezárásakor/írásakor: `%.255s'

en: error creating device '%.255s'
hu: hiba az alábbi eszköz létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating directory '%.255s'
hu: hiba az alábbi könyvtár létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating hard link '%.255s'
hu: hiba az alábbi merev lánc létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating new backup file '%s'
hu: hiba az új biztonsági mentés fájl létrehozásakor: „%s”

en: error creating pipe '%.255s'
hu: hiba az alábbi cső létrehozásakor: `%.255s'

en: error creating symbolic link '%.255s'
hu: hiba az alábbi jelképes lánc létrehozásakor: `%.255s'

en: error ensuring '%.250s' doesn't exist
hu: hiba `%.250s' hiánya ellenőrzésekor

en: error executing hook '%s', exit code %d
hu: hiba a(z) „%s” horog végrehajtásakor, kilépési kód: %d

en: error formatting string into varbuf variable
hu: hiba a szöveg varbuf változóba való formázásakor

en: error in show format: %s
hu: hiba a formátum megtekintésében: %s

en: error installing new file '%s'
hu: hiba az új fájl telepítésekor: „%s”

en: error opening conffiles file
hu: hiba a beállítófájlok megnyitásakor

en: error opening configuration directory '%s'
hu: hiba a(z) „%s” beállítókönyvtár megnyitásakor

en: error processing archive %s (--%s):
     %s
hu: hiba az archívum feldolgozásakor: %s (--%s):
     %s

en: error processing package %s (--%s):
     %s
hu: hiba a csomag feldolgozásakor: %s (--%s):
     %s

en: error reading %.250s
hu: hiba a(z) „%.250s” olvasásakor

en: error reading %s from file %.255s
hu: hiba a(z) %s olvasásakor a következő fájlból: %.255s

en: error reading conffiles file
hu: hiba a beállítófájlok olvasásakor

en: error reading from dpkg-deb pipe
hu: hiba a dpkg-deb csőből való olvasáskor

en: error removing old backup file '%s'
hu: hiba a régi biztonsági mentés fájl eltávolításakor: „%s”

en: error setting ownership of '%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' tulajdonosát

en: error setting ownership of symlink '%.255s'
hu: hiba az alábbi jlánc tulajdonosának beállításakor: `%.255s'

en: error setting permissions of '%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' jogait

en: error setting timestamps of '%.255s'
hu: nem sikerült beállítani `%.255s' időpecsétjét

en: error trying to open %.250s
hu: hiba a(z) %.250s megnyitási kísérletekor

en: error un-catching signal %s: %s
hu: hiba a(z) %s jel elengedésekor: %s

en: error while writing '%s'
hu: hiba a(z) „%s” írásakor

en: error writing '%s'
hu: hiba `%s' írásakor

en: error writing to '%s'
hu: hiba a(z) „%s” írásakor

en: error writing to architecture list
hu: hiba az architektúra-listához íráskor

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
hu: hiba a szabványos kimenetre íráskor, felfedezve a beállítófájl kérdése előtt

en: failed to allocate memory
hu: a memóriafoglalás sikertelen

en: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages: %s
hu: nem sikerült a memóriafoglalás a sikertelen csomagok listájának új eleméhez: %s

en: failed to chdir to '%.255s'
hu: sikertelen chdir ide: `%.255s'

en: failed to chdir to directory
hu: sikertelen könyvtárváltás a könyvtárra

en: failed to chroot to '%.250s'
hu: meghiúsult a chroot ide: `%.250s'

en: failed to close after read: '%.255s'
hu: sikertelen lezárás olvasás után: `%.255s'

en: failed to create directory
hu: nem sikerült létrehozni a könyvtárat

en: failed to create pipe
hu: a cső létrehozása sikertelen

en: failed to dup for fd %d
hu: fd %d dup hívása sikertelen

en: failed to dup for std%s
hu: std%s dup hívása sikertelen

en: failed to fstat ar member file (%s)
hu: az fstat ar tagfájl (%s) sikertelen

en: failed to fstat archive
hu: az archívum fstat sikertelen

en: failed to fstat diversions file
hu: az eltérítés fájl fstat sikertelen

en: failed to fstat statoverride file
hu: nem sikerült fstat hívást végrehajtani a statoverride fájlon

en: failed to make temporary file (%s)
hu: az átmeneti fájl (%s) létrehozása sikertelen

en: failed to open configuration file '%.255s' for reading: %s
hu: nem sikerült a(z) „%.255s” beállítófájl megnyitása olvasásra: %s

en: failed to open diversions file
hu: az eltérítés fájl megnyitása sikertelen

en: failed to open package info file '%.255s' for reading
hu: nem tudtam megnyitni `%.255s' csomag info fájlt olvasásra

en: failed to open statoverride file
hu: nem sikerült megnyitni a statoverride fájlt

en: failed to read
hu: az olvasás sikertelen

en: failed to read '%.255s' (in '%.255s')
hu: `%.255s' olvasási hiba (itt: `%.255s')

en: failed to read archive '%.255s'
hu: sikertelen archívum olvasás: `%.255s'

en: failed to remove incorporated update file %.255s
hu: nem sikerült eltávolítani az egyesült frissítési fájlt: %.255s

en: failed to remove my own update file %.255s
hu: nem sikerült eltávolítani a saját frissítési fájlt: %.255s

en: failed to rewind temporary file (%s)
hu: az átmeneti fájl (%s) visszatekerése sikertelen

en: failed to seek
hu: pozicionálás sikertelen

en: failed to stat temporary file (%s)
hu: az átmeneti fájl (%s) elérése sikertelen

en: failed to unlink temporary file (%s), %s
hu: az átmeneti fájl (%s) törlése sikertelen, %s

en: failed to write
hu: az írás sikertelen

en: failed to write %s database record about '%.50s' to '%.250s'
hu: nem sikerült a(z) %s adatbázis rekord kiírása a következőről: „%.50s” ide: „%.250s”

en: failed to write details of '%.50s' to '%.250s'
hu: `%.50s' részletei nem írhatók ide: `%.250s'

en: failed to write filename to tar pipe (%s)
hu: nem sikerült a fájlnév írás a tar csőbe (%s)

en: field name '%.*s' cannot start with hyphen
hu: a(z) „%.*s” mezőnév nem kezdődhet kötőjellel

en: field name '%.*s' must be followed by colon
hu: `%.*s' mezőnév után : kell

en: field width is out of range
hu: a mező szélessége tartományon kívüli

en: file '%.250s' has invalid format version: %s
hu: a(z) „%.250s” fájlnak érvénytelen formátumverziója van: %s

en: file '%.250s' is corrupt - %.250s missing
hu: E fájl: `%.250s' hibás - %.250s hiányzik

en: file '%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum '%.250s'
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - rossz MD5 ellenőrzőösszeg: `%.250s'

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive header magic
hu: a(z) „%.250s” fájl sérült - rossz archívum fejlécmágia

en: file '%.250s' is corrupt - bad archive part number
hu: a(z) „%.250s” fájl sérült - rossz archívumrészszám

en: file '%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
hu: `%.250s' hibás - rossz szám (%d kód) ebben: %s

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
hu: `%.250s' hibás - rossz bűvös szám az 1. fejléc végén

en: file '%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - rossz varázs a második fejléc végén

en: file '%.250s' is corrupt - bad number of archive parts
hu: a(z) „%.250s” fájl sérült - rossz az archívumrészek száma

en: file '%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
hu: E fájl: `%.250s' hibás - rossz behúzó karakter (%d kód)

en: file '%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
hu: E fájl: `%.250s' hibás - hiányzó új sor ezután: %.250s

en: file '%.250s' is corrupt - no slash between archive part numbers
hu: a(z) „%.250s” fájl sérült - nincs per jel az archívum részszámok között

en: file '%.250s' is corrupt - nulls in info section
hu: E fájl: `%.250s' hibás - nullák az info szakaszban

en: file '%.250s' is corrupt - second member is not data member
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - a második tag nem adattag

en: file '%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - a méret rossz az idézett részszámhoz

en: file '%.250s' is corrupt - too short
hu: E fájl: `%.250s' hibás - túl rövid

en: file '%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
hu: Az alábbi fájl: `%.250s' sérült - a részek száma rossz az idézett méretekhez

en: file '%.250s' is format version %d.%d; get a newer dpkg-split
hu: a(z) „%.250s” fájl %d.%d formátumverziójú, újabb dpkg-split beszerzése szükséges

en: file '%.250s' is not an archive part
hu: A `%.250s' fájl nem egy archívum rész

en: file '%s' is corrupt; out of range integer in %s
hu: a(z) „%s” fájl sérült, tartományon kívüli egész ebben: %s

en: file '%s' is not an archive part
hu: A `%s' fájl nem egy archívum rész

en: file format not recognized
hu: a fájlformátum nem ismerhető fel

en: file looks like it might be an archive which has been
     corrupted by being downloaded in ASCII mode
hu: úgy tűnik, hogy a fájl egy archívum lehet, amely megsérült
     az ASCII módú letöltés közben

en: file may not contain newlines
hu: a fájl nem tartalmazhat új sorokat

en: filename "%s" is not absolute
hu: a(z) „%s” fájlnév nem abszolút

en: files '%.250s' and '%.250s' are not parts of the same file
hu: a két fájl: `%.250s és `%.250s' nem ugyanannak részei

en: files list file for package '%.250s' contains empty filename
hu: e csomag: `%.250s' fájllista fájlja üres fájlnevet tartalmaz

en: files list file for package '%.250s' is missing final newline
hu: a(z) „%.250s” csomag fájllista fájljából hiányzik a végső új sor

en: files list file for package '%.250s' missing; assuming package has no files currently installed
hu: a fájllista fájl hiányzik a következő csomaghoz: „%.250s”; feltételezem, hogy a csomagnak nincsenek jelenleg telepített fájljai

en: forcing reinstallation of alternative %s because link group %s is broken
hu: a(z) %s alternatíva újratelepítésének kényszerítése, mert a(z) %s linkcsoport törött

en: fork failed
hu: elágaztatás sikertelen

en: format version followed by junk
hu: formátumverziót követő szemét

en: format version has no dot
hu: a formátumverzió nem rendelkezik ponttal

en: format version number
hu: formátum verziószám

en: format version with empty major component
hu: formátumverzió üres főkomponenssel

en: format version with empty minor component
hu: formátumverzió üres alkomponenssel

en: generated corrupt ar header for '%s'
hu: sérült ar fejléc lett előállítva ehhez: „%s”

en: group '%s' does not exist
hu: „%s” csoport nem létezik

en: header is too long, making part too long; the package name or version
    numbers must be extraordinarily long, or something; giving up
hu: a fejléc túl hosszú, az elkészített rész túl hosszú, a csomagnévnek vagy
    verziószámoknak rendkívüli módon hosszúnak kell lenniük, vagy ilyesmi;
    feladom

en: ignoring %d warning about the control file(s) | ignoring %d warnings about the control file(s)
hu[0]: az ellenőrző fájlokkal kapcsolatos %d figyelmeztetés mellőzése
hu[1]: az ellenőrző fájlokkal kapcsolatos %d figyelmeztetés mellőzése

en: ignoring breakage, may proceed anyway!
hu: törés mellőzése, folytatás mindenképp!

en: ignoring conflict, may proceed anyway!
hu: ütközés mellőzése, folytatás mindenképp!

en: ignoring dependency problem with %s:
    %s
hu: a(z) %s függőségi problémájának mellőzése:
    %s

en: ignoring pre-dependency problem!
hu: elő-függőségi probléma mellőzése!

en: ignoring request to remove %.250s which isn't installed
hu: a(z) %.250s eltávolítási kérésének mellőzése, mivel nincs telepítve

en: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system; use --purge to remove them too
hu: a(z) %.250s eltávolítási kérésének mellőzése, csak a beállítófájljai
     vannak a rendszeren; használja a --purge kapcsolót az eltávolításukhoz

en: illegal architecture name in specifier '%s:%s': %s
hu: érvénytelen architektúranév a(z) „%s:%s” meghatározóban: %s

en: illegal awaited package name '%.250s': %.250s
hu: érvénytelen várakozó csomagnév: „%.250s”: %.250s

en: illegal package name at line %d: %.250s
hu: érvénytelen csomagnév a(z) %d. sorban: %.250s

en: illegal package name in specifier '%s%s%s': %s
hu: érvénytelen csomagnév a(z) „%s%s%s” meghatározóban: %s

en: info database format (%d) is bogus or too new; try getting a newer dpkg
hu: az információs adatbázis formátum (%d) hamis vagy túl új, próbáljon meg beszerezni egy újabb dpkg programot

en: info file %s/%s not associated to any package
hu: %s/%s információs fájl nincs hozzárendelve semmilyen csomaghoz

en: installation of %.250s
hu: %.250s telepítése

en: installed
hu: telepített

en: installing %.250s would break %.250s, and
     deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
hu: a(z) %.250s telepítése eltörheti a(z) %.250s csomagot, és
     a beállítás törlése nem engedélyezett (a --auto-deconfigure segíthet)

en: installing %.250s would break existing software
hu: a(z) %.250s telepítése eltörheti a meglévő szoftvert

en: internal error (bug)
hu: belső hiba (programhiba)

en: invalid character '%c' in archive '%.250s' member '%.16s' size
hu: érvénytelen „%c” karakter az archívum „%.250s” tag „%.16s” méretében

en: invalid character '%c' in field width
hu: érvénytelen „%c” karakter a mező szélességben

en: invalid character in revision number
hu: érvénytelen karakter a revíziószámban

en: invalid character in version number
hu: érvénytelen karakter a verziószámban

en: invalid compression level for -%c: %ld
hu: érvénytelen tömörítési szint a -%c kapcsolónál: „%ld”

en: invalid compressor parameters: %s
hu: érvénytelen tömörítő paraméterek: %s

en: invalid deb format version: %s
hu: érvénytelen deb formátumverzió: %s

en: invalid integer for --%s: '%.250s'
hu: érvénytelem egész a --%s számára: `%.250s'

en: invalid status
hu: érvénytelen állapot

en: line not terminated while trying to read %s
hu: a sor nem ért véget a(z) %s olvasási kísérlete közben

en: line too long or not terminated while trying to read %s
hu: a sor túl hosszú vagy nem ért véget a(z) %s olvasási kísérlete közben

en: link %s is both primary and slave
hu: a(z) %s hivatkozás elsődleges és szolga is

en: local diversion from: %s
hu: helyi eltérítés innen: %s

en: local diversion of %s
hu: %s helyi eltérítése

en: local diversion of %s to %s
hu: %s helyi eltérítése ide: %s

en: local diversion to: %s
hu: helyi eltérítés ide: %s

en: locally diverted to: %s
hu: helyileg eltérítve ide: %s

en: long filenames
hu: hosszú fájlnevek

en: maintainer script '%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
hu: `%.50s' karbantartói szkript jogok hibásak (%03lo) (>=0555 és <=0775 kell)

en: maintainer script '%.50s' is not a plain file or symlink
hu: A karbantartói szkript (`%.50s') nem sima fájl vagy jelképes lánc

en: maintainer script '%.50s' is not stattable
hu: `%.50s' karbantartói szkript nem található

en: malloc failed (%zu bytes)
hu: malloc sikertelen (%zu bájt)

en: manual mode
hu: kézi mód

en: master file
hu: mesterfájl

en: master link
hu: mesterlink

en: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
hu: gond lehet a(z) %s eltávolításakor, mivel a(z) %s csomagot biztosítja ...

en: may not be empty string
hu: nem lehet üres szöveg

en: memory usage limit reached
hu: memóriahasználati korlát elérve

en: mismatch on divert-to
      when removing '%s'
      found '%s'
hu: nem-illeszkedő divert-to
      `%s' eltávolításakor
      `%s'-t találtam

en: mismatch on package
      when removing '%s'
      found '%s'
hu: nem-illeszkedő csomag
      `%s' eltávolításakor
      `%s'-t találtam

en: missing closing brace
hu: hiányzó záró zárójel

en: mixed non-coinstallable and coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
hu: kevert non-coinstallable és coinstallable csomagpéldány van jelen; valószínűleg egy nem hivatalos dpkg-tól származó frissítés miatt

en: multi-arch
hu: többes architektúra

en: multiple Conflicts and Replaces
hu: többszörös ütközések és cserék

en: multiple non-coinstallable package instances present; most probably due to an upgrade from an unofficial dpkg
hu: több non-coinstallable csomagpéldány van jelen; valószínűleg egy nem hivatalos dpkg-tól származó frissítés miatt

en: multiple statoverrides present for file '%.250s'
hu: több statoverride van jelen a következő fájlhoz: „%.250s”

en: must be called from a maintainer script (or with a --by-package option)
hu: egy karbantartó parancsfájlból kell meghívni (vagy a --by-package kapcsolóval)

en: must start with an alphanumeric
hu: alfanumerikussal kell kezdődnie

en: must start with an alphanumeric character
hu: alfanumerikus karakterrel kell kezdődnie

en: name %s is both primary and slave
hu: a(z) %s név elsődleges és szolga is

en: need --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all or --auto
hu: kapcsolói: --display, --query, --list, --get-selections, --config, --set, --set-selections, --install, --remove, --all, --remove-all vagy --auto

en: need an action option
hu: egy művelet kapcsolót igényel

en: newline in field name '%.*s'
hu: új sor e mezőben: `%.*s'

en: newlines prohibited in update-alternatives files (%s)
hu: az új sorok tiltottak az update-alternatives fájlokban (%s)

en: no alternatives for %s
hu: nincsenek alternatívák ehhez: %s

en: no override present
hu: nincs felülbírálás

en: no package information in '%.255s'
hu: nem találok csomag infót ebben: `%.255s'

en: no package named '%s' is installed, cannot configure
hu: nincs `%s' csomag telepítve, így nem beállítható

en: no packages found matching %s
hu: nem található a következőre illeszkedő csomag: %s

en: no path found matching pattern %s
hu: nem található a következő mintára illeszkedő útvonal: %s

en: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable %s
hu: nem, a(z) %s alapvető, nem lesz törölve
     a beállítása a(z) %s engedélyezéséhez

en: no, cannot proceed with %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
hu: nem, nem lehet folytatni ezzel: %s (a --auto-deconfigure segít):
    %s

en: not checking contents of control area
hu: a vezérlőterület tartalma nem kerül ellenőrzésre

en: not installed
hu: nincs telepítve

en: not installed but configs remain
hu: nincs telepítve, de a beállításai még megvannak

en: not removing %s since it's not a symlink
hu: a(z) %s nincs eltávolítva, mivel nem szimbolikus link

en: not replacing %s with a link
hu: a(z) %s nincs kicserélve egy linkkel

en: nothing after colon in version number
hu: nincs semmi a kettőspont után a verziószámban

en: null package name in --%s comma-separated list '%.250s'
hu: nincs csomagnév a(z) --%s vesszővel elválasztott listájában: „%.250s”

en: number of archive parts
hu: archívumrészek száma

en: obsolete '--%s' option; unavailable packages are automatically cleaned up
hu: elavult „--%s” kapcsoló; az elérhetetlen csomagok automatikusan törlésre kerülnek

en: old conffile '%.250s' was an empty directory (and has now been deleted)
hu: a régi „%.250s” beállítófájl egy üres könyvtár volt (és most törlésre került)

en: old file '%.250s' is the same as several new files! (both '%.250s' and '%.250s')
hu: a régi „%.250s” fájl ugyanaz, mint néhány új fájl! (mindkettő „%.250s” és „%.250s”)

en: old version of package has overly-long info file name starting '%.250s'
hu: a csomag régi verziójában túl hosszú info fájlnév van, kezdete: `%.250s'

en: only exact versions may be used for '%s' field
hu: csak pontos verziók használhatók a(z) „%s” mezőhöz

en: open component '%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
hu: `%.255s' összetevő megnyitása (ebben: %.255s) váratlan módon meghiúsult

en: out of memory for new cleanup entry
hu: elfogyott a memória az új tisztító bejegyzésnél

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
hu: elfogyott a memória a több argumentummal rendelkező új tisztító bejegyzésnél

en: out of memory for new error context
hu: elfogyott a memória az új hibakörnyezetnél

en: overriding problem because --force enabled:
hu: felülbírálási probléma, mert a --force engedélyezve van:

en: package %.250s is already installed and configured
hu: a(z) %.250s csomag már telepített és be van állítva

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status '%.250s')
hu: A(z) %.250s csomag nem beállítható
     (jelenlegi állapota: `%.250s')

en: package %s %s cannot be configured because %s is at a different version (%s)
hu: a(z) %s %s csomag nem állítható be, mert a(z) %s eltérő verziójú (%s)

en: package %s cannot be configured because %s is not ready (current status '%s')
hu: a(z) %s csomag nem állítható be, mert a(z) %s nem áll készen (jelenlegi állapot: „%s”)

en: package %s contained list as info file
hu: a(z) %s csomag listát tartalmazott információs fájlként

en: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you requested
hu: a(z) %s csomag újratelepítést kíván, de egyébként el lesz távolítva, ahogy kérted

en: package %s requires reinstallation, will not remove
hu: a(z) %s csomag újratelepítést kíván, nem lesz eltávolítva

en: package %s was on hold, processing it anyway as you requested
hu: a(z) %s csomag vissza volt tartva, de kérésére mégis feldolgozom

en: package '%s' is not available
hu: a(z) „%s” csomag nem érhető el

en: package '%s' is not installed
hu: a(z) „%s” csomag nincs telepítve

en: package '%s' is not installed and no information is available
hu: a(z) „%s” csomag nincs telepítve és nem érhetők el információk

en: package architecture
hu: csomag architektúra

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
hu: a csomag architektúrája (%s) nem egyezik a rendszerrel (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting '%.50s')
hu: a csomagban túl hosszú control info fájlnév van (kezdete: `%.50s')

en: package control information extraction
hu: csomag vezérlő információjának kibontása

en: package diverts others to: %s
hu: a csomag eltérít másokat ide: %s

en: package field value extraction
hu: csomag mezőértékének kibontása

en: package file MD5 checksum
hu: csomagfájl MD5 ellenőrzőösszeg

en: package filesystem archive extraction
hu: csomag fájlrendszer archívumának kibontása

en: package has status %s but triggers are awaited
hu: a csomagnak van %s állapota, de az aktiválók várakozóak

en: package has status %s but triggers are pending
hu: a csomagnak van %s állapota, de az aktiválók függőek

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting a removal
hu: a csomag nagyon rossz, következetlen állapotban van - újra
     kell telepítenie az eltávolítási kísérlet előtt

en: package is in a very bad inconsistent state; you should
     reinstall it before attempting configuration
hu: a csomag nagyon rossz, következetlen állapotban van - újra
     kell telepítenie a beállítási kísérlet előtt

en: package may not contain newlines
hu: a csomag nem tartalmazhat új sorokat

en: package name
hu: csomagnév

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or '-+.'
hu: a csomagnév kisbetűs alfanumerikus és `-+.'-tól eltérő karaktereket tartalmaz

en: package signature verification
hu: csomagaláírás-ellenőrzés

en: package version number
hu: csomag verziószám

en: parsing file '%.255s' near line %d package '%.255s':
     %.255s
hu: a(z) „%.255s” fájl feldolgozása a(z) %d. sor környékén a(z) „%.255s” csomagnál:
     %.255s

en: parsing file '%.255s' near line %d:
     %.255s
hu: a(z) „%.255s” fájl feldolgozása a(z) %d. sor környékén:
     %.255s

en: part %d is missing
hu: a(z) %d. rész hiányzik

en: part file '%.250s' is not a plain file
hu: `%.250s' rész fájl nem sima fájl

en: part size is far too large or is not positive
hu: a részméret jóval nagyobb vagy nem pozitív

en: part size must be at least %d KiB (to allow for header)
hu: a részméretnek legalább %d KiB méretűnek kell lennie (a fejléchez való elfogadáshoz)

en: passed
hu: megfelelt

en: paste
hu: beillesztés

en: path may not contain newlines
hu: az útvonal nem tartalmazhat új sorokat

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
hu: elő-függőségi probléma - %.250s nem települ

en: priority
hu: prioritás

en: priority is out of range
hu: a prioritás kívül esik a tartományon

en: priority must be an integer
hu: a prioritásnak egész számnak kell lennie

en: priority of %s is out of range: %s
hu: %s prioritása kívül esik a tartományon: %s

en: priority of %s: %s
hu: %s prioritása: %s

en: read error in %.250s
hu: olvasási hiba itt: %.250s

en: read error in configuration file '%.255s'
hu: beállító fájl olvasási hiba: `%.255s'

en: read error on standard input
hu: olvasási hiba a szabványos bemeneten

en: read error on stdin at conffile prompt
hu: olvasási hiba a szabványos bemeneten a beállítófájl kérdésekor

en: reading package info file '%.255s'
hu: a(z) „%.255s” csomaginformációs-fájl olvasása

en: reading package info file '%s': %s
hu: a(z) „%s” csomaginformációs-fájl olvasása: %s

en: reading statoverride file '%.250s'
hu: a statoverride fájl olvasása: „%.250s”

en: reassembled package file
hu: összerakott csomagfájl

en: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
hu: ami a(z) %s csomagot illeti és ezt tartalmazza: %s, elő-függőségi probléma:
    %s

en: regarding %s containing %s:
    %s
hu: ami a(z) %s csomagot illeti és ezt tartalmazza: %s:
    %s

en: removal of %.250s
hu: %.250s eltávolítása

en: removing architecture '%s' currently in use by database
hu: az adatbázis által jelenleg használt „%s” architektúra eltávolítása

en: removing manually selected alternative - switching %s to auto mode
hu: a kézzel kijelölt alternatíva eltávolítása - %s átváltása automatikus módra

en: rename involves overwriting '%s' with
      different file '%s', not allowed
hu: átnevezés `%s' felülírásával járna
      `%s' eltérő fájllal, ez nem engedélyezett

en: rename: remove duplicate old link '%s'
hu: átnevezés: kettőzött régi „%s” link törlése

en: renaming %s link from %s to %s
hu: a(z) %s link átnevezése: %s -> %s

en: renaming %s slave link from %s to %s
hu: a(z) %s szolgalink átnevezése: %s -> %s

en: requested operation requires superuser privilege
hu: a kért művelet rendszergazda jogosultságot igényel

en: rm command for cleanup
hu: rm parancs a tisztításhoz

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
hu: keresve, de nem található csomag (*.deb mintára illeszkedő fájlok)

[ctx: section]
en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: setting up automatic selection of %s
hu: %s automatikus kijelölésének beállítása

en: several package info entries found, only one allowed
hu: több csomaginformációs bejegyzés található, csak egy lehet

en: shell command to move files
hu: héjparancs fájlok áthelyezéséhez

en: skip creation of %s because associated file %s (of link group %s) doesn't exist
hu: %s létrehozásának kihagyása, mert a hozzárendelt %s fájl (a következő linkcsoporté: %s) nem létezik

en: slave file
hu: szolgafájl

en: slave link
hu: szolgalink

en: slave link same as main link %s
hu: a szolgalink ugyanaz mint a fő link: %s

en: slave name
hu: szolganév

en: source file '%.250s' not a plain file
hu: `%.250s' forrás fájl nem sima fájl

en: split package reassembly
hu: felosztott csomag összerakás

en: statoverride file contains empty line
hu: a statoverride fájl üres sort tartalmaz

en: statoverride file is missing final newline
hu: a statoverride fájlból hiányzik a végső új sor

en: status
hu: állapot

en: status logger
hu: állapotnaplózó

en: stripping trailing /
hu: záró / levágása

en: subprocess %s returned error exit status %d
hu: a(z) %s részfolyamat %d hiba kilépési állapottal tért vissza

en: symbolic link '%.250s' size has changed from %jd to %zd
hu: a(z) „%.250s” szimbolikus link mérete megváltozott %jd értékről %zd értékre

en: syntax error in statoverride file
hu: szintaktikai hiba a statoverride fájlban

en: takes one argument, the trigger name
hu: egy argumentumot vár, az aktiváló nevét

en: target is directory - cannot skip control file check
hu: a cél egy könyvtár - nem hagyható ki a vezérlőfájl ellenőrzése

en: there are several versions of part %d - at least '%.250s' and '%.250s'
hu: %d. résznek több változata van - legalább `%.250s' és `%.250s'

en: there is no script in the new version of the package - giving up
hu: nincs parancsfájl a csomag új verziójában - feladom

en: this is an essential package; it should not be removed
hu: ez egy alapvető csomag, nem szabad eltávolítani

en: to return to automatic updates use '%s --auto %s'
hu: az automatikus frissítésekhez való visszatéréshez használja a(z) „%s --auto %s” parancsot

en: too many errors, stopping
hu: túl sok hiba, leállítás

en: trigger name contains invalid character
hu: az aktiválónév érvénytelen karaktert tartalmaz

en: trigger records not yet in existence
hu: az aktiváló rekordok még nem léteznek

en: triggered
hu: aktivált

en: triggers ci file contains unknown directive syntax
hu: az aktiválók ci fájlja ismeretlen direktívaszintaxist tartalmaz

en: triggers data directory not yet created
hu: az aktiválók adatkönyvtára még nem jött létre

en: triggers looping, abandoned
hu: aktiválók hurkolása, elhagyott

en: trying script from the new package instead ...
hu: parancsfájl próbája inkább az új csomagból ...

en: trying to overwrite '%.250s', which is also in package %.250s %.250s
hu: a(z) „%.250s” felülírási kísérlete, amely a(z) %.250s %.250s csomagban is szerepel

en: trying to overwrite directory '%.250s' in package %.250s %.250s with nondirectory
hu: a(z) „%.250s” könyvtár felülírási kísérlete a(z) %.250s %.250s csomagban egy nem könyvtárral

en: trying to overwrite shared '%.250s', which is different from other instances of package %.250s
hu: a megosztott „%.250s” felülírási kísérlete, amely eltér a(z) %.250s csomag egyéb példányaitól

en: two commands specified: --%s and --%s
hu: két parancs van megadva: --%s és --%s

en: unable to (re)open input part file '%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl nem nyitható meg (újra)

en: unable to change ownership of target file '%.250s'
hu: nem sikerült módosítani a(z) „%.250s” célfájl tulajdonosát

en: unable to check existence of '%.250s'
hu: nem ellenőrizhető `%.250s' léte

en: unable to check file '%s' lock status
hu: nem sikerült ellenőrizni a(z) „%s” fájl zárolási állapotát

en: unable to check for existence of archive '%.250s'
hu: nem ellenőrizhető az alábbi archívum léte: `%.250s'

en: unable to close file '%s'
hu: nem sikerült bezárni a fájlt: „%s”

en: unable to close updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának lezárása sikertelen

en: unable to create '%.255s'
hu: `%.255s' nem hozható létre

en: unable to create file '%s'
hu: nem sikerült létrehozni a fájlt: „%s”

en: unable to create new file '%.250s'
hu: nem sikerült létrehozni az új fájlt: „%.250s”

en: unable to create temporary directory
hu: nem lehet létrehozni az átmeneti könyvtárat

en: unable to delete control info file '%.250s'
hu: nem tudom törölni `%.250s' kontroll info fájlt

en: unable to delete old directory '%.250s': %s
hu: nem sikerült törölni a régi „%.250s” könyvtárat: %s

en: unable to delete used-up depot file '%.250s'
hu: sikertelen e felhasznált raktár fájl törlése: `%.250s'

en: unable to discard '%.250s'
hu: nem tudom eldobni `%.250s'-t

en: unable to execute %s (%s)
hu: nem sikerült végrehajtani: %s (%s)

en: unable to fill %.250s with padding
hu: nem tölthető fel kitöltéssel: %.250s

en: unable to flush %.250s after padding
hu: nem sikerült kiüríteni a kitöltés után: %.250s

en: unable to flush file '%s'
hu: nem sikerült kiüríteni a(z) „%s” fájlt

en: unable to flush new file '%.250s'
hu: nem sikerült kiüríteni az új fájlt: „%.250s”

en: unable to flush updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának feltöltése sikertelen

en: unable to fstat source file
hu: nem sikerült az fstat futtatása a forrásfájlon

en: unable to fsync updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának fsync-je sikertelen

en: unable to get file descriptor for directory '%s'
hu: nem sikerült lekérni a fájlleírót a könyvtárhoz: „%s”

en: unable to ignore signal %s before running %.250s
hu: nem lehet mellőzni a(z) %s jelet %.250s futtatása előtt

en: unable to install '%.250s' as '%.250s'
hu: nem sikerült telepíteni `%.250s'-t `%.250s'-ként

en: unable to install (supposed) new info file '%.250s'
hu: nem tudom telepíteni az (állítólagos) új `%.250s' info fájlt

en: unable to install new info file '%.250s' as '%.250s'
hu: nem tudom telepíteni az új `%.250s' info fájlt, mint `%.250s'

en: unable to install new version of '%.255s'
hu: nem tudom telepíteni `%.255s' új verzióját

en: unable to install updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának telepítése sikertelen

en: unable to lock %s
hu: nem sikerült zárolni: %s

en: unable to make backup link of '%.255s' before installing new version
hu: nem tudom elkészíteni `%.255s' mentő láncát az új változat telepítése előtt

en: unable to move aside '%.255s' to install new version
hu: nem tudom elmozdítani `%.255s'-t az új változat telepítéséhez

en: unable to open '%.255s'
hu: nem sikerült megnyitni: „%.255s”

en: unable to open directory '%s'
hu: nem sikerült megnyitni a könyvtárat: „%s”

en: unable to open file '%s'
hu: nem sikerült megnyitni a fájlt: „%s”

en: unable to open new depot file '%.250s'
hu: sikertelen az új raktár fájl megnyitása: `%.250s'

en: unable to open output file '%.250s'
hu: `%.250s' kimenő fájl nem nyitható meg

en: unable to open source file '%.250s'
hu: e forrásfájl nem megnyitható: `%.250s'

en: unable to open temp control directory
hu: nem sikerült megnyitni az átmeneti ellenőrző könyvtárat

en: unable to read depot directory '%.250s'
hu: `%.250s' raktár könyvtár nem olvasható

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
hu: nem sikerült olvasni a(z) %.250s filedescriptor jelzőjét

en: unable to read link '%.255s'
hu: meghiúsult e lánc olvasása: `%.255s'

en: unable to read part file '%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl nem olvasható

en: unable to remove '%s'
hu: nem sikerült eltávolítani: „%s”

en: unable to remove backup copy of '%.250s'
hu: nem sikerült eltávolítani a(z) „%.250s” biztonsági mentését

en: unable to remove copied source file '%s'
hu: nem sikerült eltávolítani az átmásolt forrásfájlt: „%s”

en: unable to remove newly-extracted version of '%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani `%.250s' újonnan-kicsomagolt verzióját

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani `%.250s' újonnan-telepített verzióját

en: unable to remove newly-installed version of '%.250s' to allow reinstallation of backup copy
hu: nem lehet törölni `%.250s' újonnan telepített verzióját a biztonsági másolat újratelepítéséhez

en: unable to remove obsolete info file '%.250s'
hu: nem tudom eltávolítani az elavult `%.250s' info fájlt

en: unable to rename new depot file '%.250s' to '%.250s'
hu: nem sikerült átnevezni e raktár fájlt: `%.250s' erre: `%.250s'

en: unable to reopen part file '%.250s'
hu: `%.250s' rész fájl újranyitása sikertelen

en: unable to restore backup version of '%.250s'
hu: nem lehet visszaállítani "%.250s" mentett változatát

en: unable to securely remove '%.250s'
hu: nem lehet biztonságosan eltávolítani: „%.250s”

en: unable to securely remove '%.255s'
hu: nem lehet biztonságosan eltávolítani: „%.255s”

en: unable to securely remove old file '%.250s': %s
hu: nem lehet biztonságosan eltávolítani a régi „%.250s” fájlt: %s

en: unable to seek to start of %.250s after padding
hu: nem sikerült a(z) %.250s elejére pozicionálni a kitöltés után

en: unable to set buffering on %s database file
hu: nem sikerült pufferelést beállítani az adatbázis fájlon: %s

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
hu: nem sikerült beállítani a(z) %.250s close-on-exec jelzőjét

en: unable to set execute permissions on '%.250s'
hu: `%.250s' futtatási jogainak beállítása sikertelen

en: unable to set mode of target file '%.250s'
hu: nem sikerült beállítani a(z) „%.250s” célfájl módját

en: unable to setenv for maintainer script
hu: nem lehet setenv hívást végrehajtani a karbantartó parancsfájlnál

en: unable to setenv for subprocesses
hu: nem lehet setenv hívást végrehajtani a részfolyamatoknál

en: unable to stat %s '%.250s'
hu: nem lelem %s `%.250s'-t

en: unable to stat %s '%.250s': %s
hu: nem lehet elérni: %s „%.250s”: %s

en: unable to stat '%.250s'
hu: nem lelem `%.250s'-t

en: unable to stat '%.255s' (which I was about to install)
hu: nem találom `%.255s'-t (melyet telepítenem kéne)

en: unable to stat control directory
hu: nem sikerült elérni az ellenőrző könyvtárat

en: unable to stat current installed conffile '%.250s'
hu: nem érhető el a jelenleg telepített beállítófájl: %.250s

en: unable to stat new distributed conffile '%.250s'
hu: nem sikerült elérni az új terjesztési beállítófájlt: „%.250s”

en: unable to stat other new file '%.250s'
hu: nem találom a másik `%.250s' új fájlt

en: unable to stat source file '%.250s'
hu: nem sikerült elérni a(z) „%.250s” forrásfájlt

en: unable to sync directory '%s'
hu: nem sikerült szinkronizálni a könyvtárat: „%s”

en: unable to sync file '%.255s'
hu: nem sikerült szinkronizálni a fájlt: „%.255s”

en: unable to sync file '%s'
hu: nem sikerült szinkronizálni a fájlt: „%s”

en: unable to sync new file '%.250s'
hu: nem sikerült szinkronizálni az új fájlt: „%.250s”

en: unable to truncate for updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának vágása sikertelen

en: unable to unlock %s
hu: nem sikerült feloldani: %s

en: unable to write file '%s'
hu: nem sikerült írni a(z) „%s” fájlt

en: unable to write new file '%.250s'
hu: nem sikerült írni az új fájlt: „%.250s”

en: unable to write to status fd %d
hu: nem sikerült kiírni az fd %d állapotba

en: unable to write updated status of '%.250s'
hu: `%.250s' frissített állapotának írása sikertelen

en: unbalanced quotes in '%s'
hu: kiegyensúlyozatlan idézetek ebben: „%s”

en: unexpected bzip2 error
hu: váratlan bzip2 hiba

en: unexpected data after package and selection at line %d
hu: váratlan adatok a csomag és kijelölés után a(z) %d. sorban

en: unexpected end of file in %s in %.255s
hu: váratlan fájl vége itt: %s, ebben: %.255s

en: unexpected end of file or stream
hu: váratlan fájl vagy folyam vég

en: unexpected end of file while trying to read %s
hu: váratlan fájl vége a(z) %s olvasási kísérlete közben

en: unexpected end of input
hu: váratlan bemenetvég

en: unexpected end of line after package name at line %d
hu: váratlan sorvég a csomagnév után a(z) %d. sorban

en: unexpected end of line in package name at line %d
hu: váratlan sorvég a csomagnévben a(z) %d. sorban

en: unexpected end of line in statoverride file
hu: váratlan sorvég a statoverride fájlban

en: unknown argument '%s'
hu: ismeretlen %s argumentum

en: unknown compression strategy
hu: ismeretlen tömörítési stratégia

en: unknown compression strategy '%s'!
hu: ismeretlen tömörítési stratégia: „%s”!

en: unknown compression type '%s'!
hu: ismeretlen tömörítés: `%s'!

en: unknown deb format version: %s
hu: ismeretlen deb formátumverzió: %s

en: unknown force/refuse option '%.*s'
hu: ismeretlen `%.*s' kényszerítő/elutasító opció

en: unknown option '%s'
hu: ismeretlen „%s” kapcsoló

en: unknown option -%c
hu: ismeretlen -%c kapcsoló

en: unknown option --%s
hu: ismeretlen --%s kapcsoló

en: unknown verify output format '%s'
hu: ismeretlen „%s” kimeneti formátum ellenőrző

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
hu: ismeretlen kért állapot a(z) %d. sorban: %.250s

en: unpacked but not configured
hu: kibontva, de nincs beállítva

en: unsupported compression preset
hu: nem támogatott tömörítési beállítás

en: unsupported compression type '%s' with uniform compression
hu: nem támogatott tömörítési típus („%s”) egységes tömörítéssel

en: unsupported options in file header
hu: nem támogatott opciók a fájl fejlécben

en: unsupported type of integrity check
hu: nem támogatott integritás-ellenőrzés típus

en: updates directory contains file '%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
hu: Az updates könyvtárban lévő `%.250s' fájl neve túl hosszú (hossz=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
hu: a frissítések könyvtár eltérő hosszú fájlneveket tartalmaz (%d és %d is)

en: updating alternative %s because link group %s has changed slave links
hu: a(z) %s alternatíva frissítése, mert a(z) %s linkcsoport megváltoztatta a szolgalinkeket

en: user '%s' does not exist
hu: „%s” felhasználó nem létezik

en: user-defined field name '%.*s' too short
hu: a felhasználó által megnevezett `%.*s' mező túl rövid

en: using %s to provide %s (%s) in auto mode
hu: %s használata %s (%s) biztosításához automatikus módban

en: using %s to provide %s (%s) in manual mode
hu: %s használata %s (%s) biztosításához kézi módban

en: value for '%s' field not allowed in this context
hu: a(z) „%s” mező értéke nem engedélyezett ebben a környezetben

en: verification on package %s failed!
hu: a(z) %s csomag ellenőrzése meghiúsult!

en: verification on package %s failed; but installing anyway as you requested
hu: a(z) %s csomag ellenőrzése meghiúsult, de telepítés mindenképp, ahogy kérte

[ctx: version]
en: <none>
hu: <nincs>

en: version %.250s of %.250s already installed, skipping
hu: a(z) %.250s verziójú %.250s már telepített, kihagyás

en: version '%s' has bad syntax: %s
hu: a(z) „%s” verzió szintaxisa rossz: %s

en: version number does not start with digit
hu: a verziószám nem számjeggyel kezdődik

en: version string has embedded spaces
hu: a verziószövegben beágyazott szóközök vannak

en: version string is empty
hu: a verziószöveg üres

en: versioned Provides
hu: verziózva biztosított

en: wait for subprocess %s failed
hu: a(z) %s részfolyamatra várakozás sikertelen

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: while reading %s: %s
hu: %s olvasása közben: %s

en: while removing %.250s, directory '%.250s' not empty so not removed
hu: a(z) %.250s eltávolítása közben a(z) „%.250s” könyvtár nem üres, így nem lett eltávolítva

en: while removing %.250s, unable to remove directory '%.250s': %s - directory may be a mount point?
hu: a(z) %.250s eltávolítása közben nem lehet eltávolítani a(z) „%.250s” könyvtárat: %s - a könyvtár talán egy csatolási pont?

en: will not downgrade %.250s from %.250s to %.250s, skipping
hu: %.250s nem lesz visszaminősítve erről: %.250s erre: %.250s, kihagyás

en: yes, will deconfigure %s (broken by %s)
hu: igen, a(z) %s beállítása legyen törölve (%s eltörte)

en: yes, will remove %s in favour of %s
hu: igen, a(z) %s csomag el lesz távolítva a(z) %s javára

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
hu: a csomagokat saját nevükkel kell megadnia, nem azon fájlok neveinek idézésével, amelyekből jönnek
