grub 2.02-pre3 - en to hu translation catalogue (1330 entries)

en:               total memory: %d KiB
hu:               összes memória: %d KiB

en:     No preferred mode available
hu:     Nem érhető el elsődleges mód

en:     Preferred mode: %ux%u
hu:     Elsődleges mód: %ux%u

en:   EDID checksum invalid
hu:   EDID ellenőrzőösszeg érvénytelen

en:   EDID version: %u.%u
hu:   EDID verzió: %u.%u

en:   Failed to initialize video adapter
hu:   A videoadapter előkészítése meghiúsult

en:   No info available
hu:   Nincs elérhető információ

en:   VBE info:   version: %d.%d  OEM software rev: %d.%d
hu:   VBE info:   verzió: %d.%d  OEM szoftver rev: %d.%d

en:   or:
hu:   vagy:

en:  (leftmost)
hu:  (bal szélső)

en:  (medial)
hu:  (középső)

en:  (rightmost)
hu:  (jobb szélső)

en:  - Partition start at %llu%sKiB
hu:  - Partíció kezdete: %llu%sKiB

en:  - Sector size %uB
hu:  - Szektorméret: %uB

en:  - Total size %llu%sKiB
hu:  - Teljes méret: %llu%sKiB

en:  - Total size unknown
hu:  - Teljes méret ismeretlen

en:  [OPTION...]
hu:  [KAPCSOLÓ…]

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
hu: %.*s: Az ARGP_HELP_FMT paraméter értéket igényel

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
hu: %.*s: Ismeretlen ARGP_HELP_FMT paraméter

en: %ds
hu: %dmp

en: %ds remaining.
hu: %dmp van hátra.

en: %s appears to contain a %s filesystem which isn't known to reserve space for DOS-style boot.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
hu: %s úgy tűnik, hogy %s fájlrendszert tartalmaz, amely nem tart fenn helyet a DOS-stílusú rendszerindításnak. A GRUB oda telepítése a FÁJLRENDSZER MEGSEMMISÜLÉSÉT okozhatja, ha a grub-setup értékes adatokat ír felül (a --skip-fs-probe kihagyja ezt az ellenőrzést, saját felelősségre használja).

en: %s appears to contain a %s partition map and LDM which isn't known to be a safe combination.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
hu: %s úgy tűnik, hogy %s partíció-térképet és LDM-et tartalmaz, amely nem biztonságos kombinációként ismert. A GRUB oda telepítése a FÁJLRENDSZER MEGSEMMISÜLÉSÉT okozhatja, ha a grub-setup értékes adatokat ír felül (a --skip-fs-probe kihagyja ezt az ellenőrzést, saját felelősségre használja).

en: %s appears to contain a %s partition map which isn't known to reserve space for DOS-style boot.  Installing GRUB there could result in FILESYSTEM DESTRUCTION if valuable data is overwritten by grub-setup (--skip-fs-probe disables this check, use at your own risk)
hu: %s úgy tűnik, hogy %s partíció-térképet tartalmaz, amely nem tart fenn helyet a DOS-stílusú rendszerindításnak. A GRUB oda telepítése a FÁJLRENDSZER MEGSEMMISÜLÉSÉT okozhatja, ha a grub-setup értékes adatokat ír felül (a --skip-fs-probe kihagyja ezt az ellenőrzést, saját felelősségre használja).

en: %s does not support UUIDs
hu: %s nem támogatja az UUID-kat

en: %s doesn't exist. Please specify --target or --directory
hu: %s nem létezik. Adja meg a --target vagy --directory kapcsolókat.

en: %s doesn't look like an EFI partition
hu: a(z) %s nem EFI partíciónak néz ki.

en: %s generates a keyboard layout for GRUB using ckbcomp\n
hu: A(z) %s előállít egy billentyűzet-kiosztást a GRUB-hoz a ckbcomp használatával\n

en: %s is deprecated. Use set gfxpayload=%s before linux command instead.
hu: %s elavult. Használja helyette a gfxpayload=%s beállítást a linux parancs előtt.

en: %s is deprecated. VGA mode %d isn't recognized. Use set gfxpayload=WIDTHxHEIGHT[xDEPTH] before linux command instead.
hu: %s elavult. A(z) %d VGA mód nem azonosítható. Használja helyette a gfxpayload=SZÉLESSÉGxMAGASSÁG[xMÉLYSÉG] beállítást a linux parancs előtt.

en: %s is not yet supported by grub-mkconfig.\n
hu: A(z) %s rendszert még nem támogatja a grub-mkconfig.\n

en: %s, with Hurd %s
hu: %s, Hurd %s verzióval

en: %s, with Linux %s
hu: %s, Linux %s verzióval

en: %s, with Xen %s and Linux %s
hu: %s, Xen %s és Linux %s verzióval

en: %s, with Xen hypervisor
hu: %s, Xen hypervisorral

en: %s, with kFreeBSD %s
hu: %s, kFreeBSD %s verzióval

en: %s, with kernel %s (via %s)
hu: %s, %s kernellel (%s közvetítésével)

en: %s: HASH MISMATCH
hu: %s: HASH ELTÉRÉS

en: %s: Not found.\n
hu: %s: nem található.\n

en: %s: READ ERROR
hu: %s: OLVASÁSI HIBA

en: %s: Too many arguments
hu: %s: Túl sok argumentum

en: %s: You must run this as root\n
hu: %s: Ezt rendszergazdaként kell futtatnia\n

en: %s: error:
hu: %s: hiba:

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- „%c”

en: %s: not found
hu: %s: nem található

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsoló nem egyértelmű, lehetőségek:

en: %s: option '%s%s' requires an argument
hu: %s: a(z) „%s%s” kapcsolóhoz egy argumentum szükséges

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsoló egy argumentumot igényel -- „%c”

en: %s: option requires an argument -- `%s'\n
hu: %s: a kapcsoló egy argumentumot igényel -- „%s”\n

en: %s: unrecognized option '%s%s'
hu: %s: ismeretlen „%s%s” kapcsoló

en: %s: warning:
hu: %s: figyelmeztetés:

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
hu: (PROGRAMHIBA) A verzió nem ismert!

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
hu: (PROGRAMHIBA) A kapcsolót ismerni kellene?

en: (on %s)
hu: (ezen: %s)

en: - Label `%s'
hu: - Címke: „%s”

en: - Last modification time %d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d %s
hu: - Utolsó módosítás ideje: %d-%02d-%02d %02d.%02d.%02d %s

en: --MORE--
hu: --TOVÁBB--

en: --ppc PATH|--x86 FILE
hu: --ppc ÚTVONAL|--x86 FÁJL

en: -h HASH [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
hu: -h HASH [-c FÁJL [-p ELŐTAG]] [FÁJL1 [FÁJL2 …]]

en: -l | -r | [-s] grubdev osdisk.
hu: -l | -r | [-s] grubeszköz oslemez.

en: .5
hu: ,5

en: 16-bit protected interface supported
hu: a 16-bites védett felület támogatott

en: 16-bit protected interface unsupported
hu: a 16-bites védett felület nem támogatott

en: 32-bit protected interface supported
hu: a 32-bites védett felület támogatott

en: 32-bit protected interface unsupported
hu: a 32-bites védett felület nem támogatott

en: ACPI non-volatile storage RAM
hu: ACPI nem illékony tároló RAM

en: ACPI reclaimable RAM
hu: ACPI visszanyerhető RAM

en: ACPI shutdown failed
hu: ACPI leállítás nem sikerült

en: ADDR
hu: CÍM

en: ADDR VALUE
hu: CÍM ÉRTÉK

en: ADDR VALUE [MASK]
hu: CÍM ÉRTÉK [MASZK]

en: ADDR [SIZE]
hu: CÍM [MÉRET]

en: ADDR1,MASK1[,ADDR2,MASK2[,...]]
hu: CÍM1,MASZK1[,CÍM2,MASZK2[,…]]

en: ADDRESS DNSSERVER
hu: CÍM DNSKISZOLGÁLÓ

en: APM disabled
hu: APM letiltva

en: APM disengaged
hu: APM szabad

en: APM enabled
hu: APM engedélyezve

en: APM engaged
hu: APM elfoglalt

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
hu: ARGP_HELP_FMT: %s értéke nem nagyobb mint %s

en: Accept DOS-style CR/NL line endings.
hu: DOS-stílusú CR/NL sorvégek elfogadása.

en: Active input terminals:
hu: Aktív beviteli terminálok:

en: Active output terminals:
hu: Aktív kimeneti terminálok:

en: Adapter `%s':
hu: Adapter „%s”:

en: Add PUBKEY_FILE to trusted keys.
hu: A NYILVÁNOS_KULCS_FÁJL hozzáadása a megbízható kulcsokhoz.

en: Add a DNS server
hu: Egy DNS kiszolgáló hozzáadása

en: Add a network address.
hu: Egy hálózati cím hozzáadása.

en: Add a network route.
hu: Egy hálózati út hozzáadása.

en: Advanced options for %s
hu: Speciális beállítások ehhez: %s

en: Advanced options for %s (with Xen hypervisor)
hu: Speciális beállítások ehhez: %s (Xen hypervisorral)

en: Allow to interrupt with ESC.
hu: Megszakítás engedélyezése az ESC használatával.

en: Ask for file name to reboot from.
hu: Fájlnév bekérése, amelyből újra kell indulni.

en: Assume input is hex.
hu: A feltételezett bemenet hex.

en: Assume input is passphrase.
hu: A feltételezett bemenet jelszó.

en: Assume input is raw.
hu: A feltételezett bemenet nyers.

en: Attempting to decrypt master key...
hu: Kísérlet a mesterkulcs visszafejtésére…

en: Attempting to install GRUB to a disk with multiple partition labels or both partition label and filesystem.  This is not supported yet.
hu: Kísérlet a GRUB telepítésére több partíciócímkével vagy partíciócímkével és fájlrendszerrel egyaránt rendelkező lemezre. Ez még nem támogatott.

en: Attempting to install GRUB to a disk with multiple partition labels.  This is not supported yet.
hu: Kísérlet a GRUB telepítésére több partíciócímkével rendelkező lemezre. Ez még nem támogatott.

en: Attempting to install GRUB to a partitionless disk or to a partition.  This is a BAD idea.
hu: Kísérlet a GRUB telepítésére partíciók nélküli lemezre vagy partícióra. Ez egy ROSSZ ötlet.

en: Available input terminals:
hu: Elérhető beviteli terminálok:

en: Available output terminals:
hu: Elérhető kimeneti terminálok:

en: BLOCK
hu: BLOKK

en: BYTE:BIT
hu: BÁJT:BIT

en: Background image mode.
hu: Háttérkép mód.

en: Base directory for hash list.
hu: A hash-lista alapkönyvtára.

en: Bless DIR of HFS or HFS+ partition for PPC macs.
hu: PPC mac-ek HFS vagy HFS+ partíciójának bless KÖNYVTÁRA.

en: Bless FILE of HFS or HFS+ partition for intel macs.
hu: Intel mac-ek HFS vagy HFS+ partíciójának bless FÁJLJA.

en: Boot BIOS-based system.
hu: BIOS-alapú rendszer indítása.

en: Boot an operating system.
hu: Operációs rendszer elindítása.

en: Boot into single mode.
hu: Indítás egy felhasználós módban.

en: Boot with debug messages.
hu: Indítás hibakeresési üzenetekkel.

en: Boot with verbose messages.
hu: Indítás részletes üzenetekkel.

en: Booting `%s'
hu: „%s” indítása

en: Booting a command list
hu: Parancslista indítása

en: Booting in blind mode
hu: Indítás vak módban

en: Bootpath: %s
hu: Rendszerindító útvonal: %s

en: Bootpath: unavailable
hu: Rendszerindító útvonal: nem érhető el

en: Break into GDB
hu: Töréspont a GDB-be

en: COLOR
hu: SZÍN

en: COMMAND [ARGS]
hu: PARANCS [ARGUMENTUMOK]

en: CPU Idle doesn't slow down processor
hu: a CPU üresjárat nem lassítja le a processzort

en: CPU Idle slows down processor
hu: a CPU üresjárat lelassítja a processzort

en: CS5536 at %d:%d.%d
hu: CS5536 itt: %d:%d.%d

en: Can't create file: %s
hu: Nem lehet létrehozni a fájlt: %s

en: Can't enable ROM area.
hu: Nem sikerült engedélyezni a ROM területet.

en: Change configured devices.
hu: Beállított eszközök módosítása.

en: Change partition type
hu: Partíciótípus módosítása

en: Check Alt key.
hu: Alt billentyű ellenőrzése.

en: Check Control key.
hu: Control billentyű ellenőrzése.

en: Check Shift key.
hu: Shift billentyű ellenőrzése.

en: Check for CPU features.
hu: CPU szolgáltatásainak ellenőrzése.

en: Check hashes of files with hash list FILE.
hu: A fájlok hash-einek ellenőrzése a hash-lista FÁJLLAL.

en: Check if CPU supports 64-bit (long) mode (default).
hu: Ellenőrzés, hogy a CPU támogatja-e a 64-bites (hosszú) módot (alapértelmezett).

en: Check if CPU supports Physical Address Extension.
hu: Ellenőrzés, hogy a CPU támogatja-e a fizikai címkiterjesztést (PAE).

en: Check if FILE can be booted as i386 PAE Xen unprivileged guest kernel
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL indítható-e i386 PAE Xen nem kiváltságos vendégkernelként

en: Check if FILE can be booted as x86_64 Xen unprivileged guest kernel
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL indítható-e x86_64 Xen nem kiváltságos vendégkernelként

en: Check if FILE can be used as Xen x86 privileged guest kernel
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL használható-e Xen x86 kiváltságos vendégkernelként

en: Check if FILE can be used as x86 multiboot kernel
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL használható-e x86 multiboot kernelként

en: Check if FILE can be used as x86 multiboot2 kernel
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL használható-e x86 multiboot2 kernelként

en: Check if FILE is ARM EFI file
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL ARM EFI-fájl

en: Check if FILE is ARM Linux
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL ARM Linux

en: Check if FILE is ARM64 EFI file
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL ARM64 EFI-fájl

en: Check if FILE is ARM64 Linux
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL ARM64 Linux

en: Check if FILE is BIOS bootsector
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL BIOS bootsector

en: Check if FILE is IA64 EFI file
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL IA64 EFI-fájl

en: Check if FILE is IA64 Linux
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL IA64 Linux

en: Check if FILE is MIPS Linux
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL MIPS Linux

en: Check if FILE is MIPSEL Linux
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL MIPSEL Linux

en: Check if FILE is POWERPC Linux
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL POWERPC Linux

en: Check if FILE is RISC-V 32bit EFI file
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL RISC-V 64 bites EFI-fájl

en: Check if FILE is RISC-V 64bit EFI file
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL RISC-V 64 bites EFI-fájl

en: Check if FILE is SPARC64 Linux
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL SPARC64 Linux

en: Check if FILE is XNU (Mac OS X kernel) hibernated image
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL XNU (Mac OS X kernel) hibernált lemezkép

en: Check if FILE is hiberfil.sys in hibernated state
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL hibernált állapotban lévő hiberfil.sys

en: Check if FILE is i386 EFI file
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL EFI-fájl

en: Check if FILE is i386 XNU (Mac OS X kernel)
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL i386 XNU (Mac OS X kernel)

en: Check if FILE is i386 kFreeBSD
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL i386 kFreeBSD

en: Check if FILE is i386 kNetBSD
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL i386 kNetBSD

en: Check if FILE is of specified type.
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL egy megadott típusú.

en: Check if FILE is x86 Linux
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL x86 Linux

en: Check if FILE is x86 Linux supporting 32-bit protocol
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL x86 Linux 32-bites protokoll támogatással

en: Check if FILE is x86 kFreeBSD
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL kFreeBSD

en: Check if FILE is x86 kNetBSD
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL x86 kNetBSD

en: Check if FILE is x86_64 EFI file
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL x86_64 EFI-fájl

en: Check if FILE is x86_64 XNU (Mac OS X kernel)
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL x86_64 XNU (Mac OS X kernel)

en: Check if FILE is x86_64 kFreeBSD
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL x86_64 kFreeBSD

en: Check if FILE is x86_64 kNetBSD
hu: Ellenőrzés, hogy a FÁJL x86_64 kNetBSD

en: Check key modifier status.
hu: Billentyűmódosító állapotának ellenőrzése.

en: Check whether user is in USERLIST.
hu: Ellenőrzés, hogy a felhasználó rajta van-e a FELHASZNÁLÓLISTÁN.

en: Checks GRUB script configuration file for syntax errors.
hu: Ellenőrzi a GRUB parancsfájl beállítófájljának szintaktikai hibáit.

en: Clear bit at BYTE:BIT in CMOS.
hu: Bit törlése a CMOS BÁJT:BIT helyén.

en: Clear the screen.
hu: A képernyő törlése.

en: Cleared active flag on %d.
hu: Aktív jelző törölve ezen: %d.

en: Command failed
hu: A parancs sikertelen

en: Commands:
hu: Parancsok:

en: Compare FILE with local file LOCAL.
hu: A FÁJL összehasonlítása a HELYI helyi fájllal.

en: Compare file `%s' with `%s':
hu: A(z) „%s” fájl összehasonlítása ezzel: „%s”:

en: Compare two files.
hu: Két fájl összehasonlítása.

en: Compute XNU UUID of the device.
hu: Az eszköz XNU UUID-jának kiszámítása.

en: Compute or check hash checksum.
hu: Hash ellenőrzőösszeg kiszámolása vagy ellenőrzése.

en: Configure serial port.
hu: Soros port beállítása.

en: Continue loops
hu: Ciklusok folytatása

en: Convert common font file formats into PF2
hu: A gyakori betűfájl formátumok átalakítása PF2 formátumra

en: Copy FILE to local file LOCAL.
hu: A FÁJL átmásolása a HELYI helyi fájlba.

en: Copy FILE to standard output.
hu: A FÁJL átmásolása a szabványos kimenetre.

en: Could not locate FPSWA driver
hu: Nem található az FPSWA meghajtó

en: Couldn't find a free BootNNNN slot
hu: Nem található szabad BootNNNN tárolóhely

en: Couldn't find physical volume `%s'. Some modules may be missing from core image.
hu: Nem található a(z) „%s” fizikai kötet. Néhány modul hiányozhat a mag lemezképből.

en: Couldn't load sha256
hu: Az sha256 betöltése nem sikerült

en: Couldn't load sha512
hu: Az sha512 betöltése nem sikerült

en: Create BIOS-like structures for backward compatibility with existing OS.
hu: BIOS-szerű szerkezetek létrehozása a meglévő operációs rendszerekkel való visszafelé kompatibilitáshoz.

en: Create a blank environment block file.
hu: Üres környezetblokk-fájl létrehozása.

en: Current terminfo types:
hu: Jelenlegi terminfo típusok:

en: DEVICE
hu: ESZKÖZ

en: DEVICE [PARTITION[+/-[TYPE]]] ...
hu: ESZKÖZ [PARTÍCIÓ[+/-[TÍPUS]]] …

en: DEVICE must be an OS device (e.g. /dev/sda).
hu: Az ESZKÖZNEK OS eszköznek kell lennie (például /dev/sda).

en: DEVICE_NAME
hu: ESZKÖZNÉV

en: DIR
hu: KVT

en: DIRECTORY [OSBundleRequired]
hu: KÖNYVTÁR [OSCsomagSzükséges]

en: DNSSERVER
hu: DNSKISZOLGÁLÓ

en: Debug tool for filesystem driver.
hu: Hibakeresési eszköz a fájlrendszer-illesztőprogramhoz.

en: Declare memory regions as faulty (badram).
hu: Memóriaterületek hibássá nyilvánítása (badram).

en: Decompressor is too big
hu: A kibontó túl nagy

en: Default server is ${net_default_server}
hu: Az alapértelmezett kiszolgáló: ${net_default_server}

en: Define a menu entry.
hu: Egy menübejegyzés meghatározása.

en: Define a submenu.
hu: Egy almenü meghatározása.

en: Delete a network address.
hu: Egy hálózati cím törlése.

en: Delete a network route.
hu: Egy hálózati út törlése.

en: Delete the specified loopback drive.
hu: A megadott visszacsatolási meghajtó törlése.

en: Delete variables.
hu: Változók törlése.

en: Determine driver.
hu: Meghajtó meghatározása.

en: Determine filesystem UUID.
hu: Fájlrendszer UUID meghatározása.

en: Determine filesystem label.
hu: Fájlrendszer címkéjének meghatározása.

en: Determine filesystem type.
hu: Fájlrendszer típusának meghatározása.

en: Determine partition map type.
hu: Partíciótérkép típusának meghatározása.

en: Device %s:
hu: %s eszköz:

en: Devid: %s
hu: Eszköz-azonosító: %s

en: Devid: unavailable
hu: Eszköz-azonosító: nem érhető el

en: Direct color, mask: %d/%d/%d/%d  pos: %d/%d/%d/%d
hu: Közvetlen szín, maszk: %d/%d/%d/%d  pozíció: %d/%d/%d/%d

en: Disable ACPI.
hu: ACPI letiltása.

en: Disable SMP.
hu: SMP letiltása.

en: Disable all boot output.
hu: Minden indítási kimenet letiltása.

en: Disable/enable SMART (0/1).
hu: SMART letiltása/engedélyezése (0/1).

en: Discarding improperly nested partition (%s,%s,%s%d)
hu: A helytelenül egymásba ágyazott partíciók eldobása (%s,%s,%s%d)

en: Disk cache statistics: hits = %lu (%lu.%02lu%%), misses = %lu
hu: Lemezgyorsító statisztika: találatok = %lu (%lu.%02lu%%), mulasztások = %lu

en: Disk count must precede disks list.
hu: A lemezszámnak meg kell előznie a lemezek listáját.

en: Display FPSWA version.
hu: FPSWA verzió megjelenítése.

en: Display SMART health status.
hu: A SMART egészségi állapot megjelenítése.

en: Display a line of text.
hu: Egy sornyi szöveg megjelenítése.

en: Display blocklist of FILE.
hu: A FÁJL blokklistájának megjelenítése.

en: Display output on all consoles.
hu: Kimenet megjelenítése minden konzolon.

en: Display power mode.
hu: Energia mód megjelenítése.

en: Display the usage of this command and exit.
hu: A parancs használatának megjelenítése és kilépés.

en: Display this help and exit.
hu: Ezen súgó megjelenítése és kilépés.

en: Display/set current datetime.
hu: Aktuális dátum és idő megjelenítése/beállítása.

en: Do not apply any reed-solomon codes when embedding core.img. This option is only available on x86 BIOS targets.
hu: Ne alkalmazzon semmilyen reed-solomon kódot a core.img beágyazásakor. Ez a lehetőség csak x86 BIOS céloknál érhető el.

en: Do not output the trailing newline.
hu: Ne írja ki a záró új sort.

en: Do not print messages.
hu: Ne írjon ki üzeneteket.

en: Do not probe any floppy drive.
hu: Ne vizsgálja meg a hajlékonylemez-meghajtókat.

en: Do not use APM to halt the computer.
hu: Ne használja az APM-et a számítógép leállítására.

en: Do nothing, successfully.
hu: Nem csinál semmit, sikeresen.

en: Do nothing, unsuccessfully.
hu: Nem csinál semmit, sikertelenül.

en: Don't display boot diagnostic messages.
hu: Ne jelenítsen meg rendszerindítási diagnosztikai üzeneteket.

en: Don't load host tables specified by comma-separated list.
hu: Ne töltse be a vesszőkkel elválasztott listán megadott gazdatáblázatokat.

en: Don't reboot, just halt.
hu: Ne induljon újra, csak álljon le.

en: Don't stop after first error.
hu: Ne álljon meg az első hiba után.

en: Don't update EBDA. May fix failures or hangs on some BIOSes but makes it ineffective with OS not receiving RSDP from GRUB.
hu: Ne frissítse az EBDA-t. Egyes BIOS-ok esetén hibákat vagy fagyásokat javíthat, de hatástalan, ha az OS nem fogadja az RSDP-t a GRUB-ból.

en: EFI bootloader id isn't specified.
hu: az EFI rendszerbetöltő-azonosító nincs megadva.

en: ENVVAR
hu: KÖRNYVÁLT

en: ENVVAR [ENVVAR] ...
hu: KÖRNYVÁLT [KÖRNYVÁLT] …

en: ERROR: no valid keyboard layout found. Check the input.
hu: HIBA: nem található érvényes billentyűzet-kiosztás. Ellenőrizze a bemenetet.

en: ESC at any time exits.
hu: Az ESC mindig kilép.

en: EXPRESSION
hu: KIFEJEZÉS

en: EXPRESSION ]
hu: KIFEJEZÉS ]

en: Elapsed time: %d.%03d s
hu: Eltelt idő: %d.%03d mp

en: Elapsed time: %d.%03d seconds
hu: Eltelt idő: %d.%03d másodperc

en: Embedding is not possible.  GRUB can only be installed in this setup by using blocklists.  However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged.
hu: Beágyazás nem lehetséges. A GRUB ezen telepítés során kizárólag blokklisták segítségével települhet, viszont a blokklisták NEM MEGBÍZHATÓAK és használatuk nem javallott.

en: Emulate a keystroke sequence
hu: Egy gombnyomás-sorozat emulálása

en: Enable interpretation of backslash escapes.
hu: Visszaper fedések értelmezésének engedélyezése.

en: Enable/disable RTS/CTS.
hu: RTS/CTS engedélyezése/letiltása.

en: Enter ZFS password:
hu: Adja meg a ZFS jelszót:

en: Enter in KDB on boot.
hu: Indításkor belépés a KDB-be.

en: Enter normal mode.
hu: Belépés a normál módba.

en: Enter passphrase for %s%s%s (%s):
hu: Adja meg a jelszót ehhez: %s%s%s (%s):

en: Enter password:
hu: Adja meg a jelszót:

en: Enter username:
hu: Adja meg a felhasználónevet:

en: Error in parsing command line arguments
hu: Hiba a parancssori argumentumok feldolgozásakor

en: Evaluate an expression.
hu: Egy kifejezés kiértékelése.

en: Evaluate arguments as GRUB commands
hu: Argumentumok kiértékelése GRUB parancsokként

en: Execute syslinux config in new context
hu: A syslinux beállítás végrehajtása új környezetben

en: Execute syslinux config in new context taking only menu entries
hu: A syslinux beállítás végrehajtása új környezetben csak a menübejegyzések átvételével

en: Execute syslinux config in same context
hu: A syslinux beállítás végrehajtása ugyanabban a környezetben

en: Execute syslinux config in same context taking only menu entries
hu: A syslinux beállítás végrehajtása ugyanabban a környezetben csak a menübejegyzések átvételével

en: Exit failed
hu: Kilépés meghiúsult

en: Exit from GRUB.
hu: Kilépés a GRUB-ból.

en: Exit from loops
hu: Kilépés ciklusokból

en: Exit from normal mode.
hu: Kilépés a normál módból.

en: Export variables.
hu: Változók exportálása.

en: Export version 1 tables to the OS.
hu: Az 1-es verziójú táblázatok exportálása az operációs rendszernek.

en: Export version 2 and version 3 tables to the OS.
hu: A 2-es és 3-as verziójú táblázatok exportálása az operációs rendszernek.

en: FILE
hu: FÁJL

en: FILE [ARG ...]
hu: FÁJL [ARG …]

en: FILE [ARGS...]
hu: FÁJL [ARGOK…]

en: FILE | TEMPO [PITCH1 DURATION1] [PITCH2 DURATION2] ...
hu: FÁJL | ÜTEM [MAGASSÁG1 HOSSZ1] [MAGASSÁG2 HOSSZ2] …

en: FILE...
hu: FÁJL…

en: FILE1 FILE2
hu: FÁJL1 FÁJL2

en: FILENAME COMMAND
hu: FÁJLNÉV PARANCS

en: FILESYSTEM [VARIABLE]
hu: FÁJLRENDSZER [VÁLTOZÓ]

en: FILE|prompt
hu: FÁJL|prompt

en: FONTS
hu: BETŰK

en: FORMAT
hu: FORMÁTUM

en: FPSWA protocol wasn't able to find the interface
hu: Az FPSWA protokoll nem volt képes megtalálni a csatolót

en: FPSWA revision: %x
hu: FPSWA kiadás: %x

en: FROM-TO[,FROM-TO]
hu: TÓL-IG[,TÓL-IG]

en: FROM[K|M|G] TO[K|M|G]
hu: ETTŐL[K|M|G] EDDIG[K|M|G]

en: FT_Init_FreeType fails
hu: FT_Init_FreeType meghiúsult

en: Failed to boot both default and fallback entries.
hu: Az alapértelmezett és a tartalék bejegyzések indítása is sikertelen.

en: Failed to create `device-mapper' tree
hu: A „device-mapper” fa előállítása sikertelen

en: Falling back to `%s'
hu: Visszaváltás erre: „%s”

en: File size: %s
hu: Fájlméret: %s

en: File system `%s' doesn't support embedding
hu: A(z) „%s” fájlrendszer nem támogatja a beágyazást

en: Files differ at the offset %llu: 0x%x [%s], 0x%x [%s]
hu: A fájlok eltérők a(z) %llu eltolásnál: 0x%x [%s], 0x%x [%s]

en: Files differ in size: %llu [%s], %llu [%s]
hu: A fájlok mérete eltér: %llu [%s], %llu [%s]

en: Filesystem cannot be accessed
hu: A fájlrendszer nem hozzáférhető

en: Filesystem type %s
hu: Fájlrendszer típusa: %s

en: Fill hybrid MBR of GPT drive DEVICE. Specified partitions will be a part of hybrid MBR. Up to 3 partitions are allowed. TYPE is an MBR type. + means that partition is active. Only one partition can be active.
hu: A GPT meghajtó ESZKÖZÉNEK feltöltése hibrid MBR-el. A megadott partíciók részei lesznek a hibrid MBR-nek. Maximum 3 partíció engedélyezett. A TÍPUS egy MBR típus. A + jelzi, hogy az adott partíció aktív. Egyszerre csak egy partíció lehet aktív.

en: Finalize loading of EFI emulator.
hu: EFI-emulátor betöltésének befejezése.

en: First try the device HINT if currently running on ARC. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hu: Elsőnek próbálja a TIPP eszközt, ha jelenleg ARC-n fut. Ha a TIPP vesszőre végződik, próbálja az alpartíciókat is.

en: First try the device HINT if currently running on BIOS. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hu: Elsőnek próbálja a TIPP eszközt, ha jelenleg BIOS-on fut. Ha a TIPP vesszőre végződik, próbálja az alpartíciókat is.

en: First try the device HINT if currently running on EFI. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hu: Elsőnek próbálja a TIPP eszközt, ha jelenleg EFI-n fut. Ha a TIPP vesszőre végződik, próbálja az alpartíciókat is.

en: First try the device HINT if currently running on IEEE1275. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hu: Elsőnek próbálja a TIPP eszközt, ha jelenleg IEEE1275-ön fut. Ha a TIPP vesszőre végződik, próbálja az alpartíciókat is.

en: First try the device HINT if direct hardware access is supported. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hu: Elsőnek próbálja a TIPP eszközt, ha a közvetlen hardverhozzáférés támogatva van. Ha a TIPP vesszőre végződik, próbálja az alpartíciókat is.

en: First try the device HINT. If HINT ends in comma, also try subpartitions
hu: Elsőnek próbálja a TIPP eszközt. Ha a TIPP vesszőre végződik, próbálja az alpartíciókat is.

en: Fix video problem.
hu: Videoprobléma javítása.

en: Found %s on %s (%s)\n
hu: Megtalált %s ezen: %s (%s)\n

en: Found %s on %s\n
hu: Megtalált %s ezen: %s\n

en: Found GNU Mach: %s
hu: Megtalált GNU Mach: %s

en: Found Hurd module: %s
hu: Megtalált Hurd modul: %s

en: Found NetBSD kernel: %s\n
hu: Megtalált NetBSD kernel: %s\n

en: Found background: %s\n
hu: Megtalált háttér: %s\n

en: Found initrd image: %s\n
hu: Megtalált initrd lemezkép: %s\n

en: Found kernel module directory: %s\n
hu: Megtalált kernelmodul könyvtár: %s\n

en: Found kernel of FreeBSD: %s\n
hu: Megtalált FreeBSD kernel: %s\n

en: Found linux image: %s\n
hu: Megtalált linux lemezkép: %s\n

en: Found theme: %s\n
hu: Megtalált téma: %s\n

en: Freetype Error %d loading glyph 0x%x for U+0x%x%s
hu: Freetype hiba (%d) a 0x%x glyph betöltésekor ehhez: U+0x%x%s

en: Freeze ATA security settings until reset.
hu: Az ATA biztonsági beállítások fagyasztása az újraindításig.

en: Friday
hu: Péntek

en: GNU GRUB  version %s
hu: GNU GRUB %s verzió

en: GRUB Boot Menu
hu: GRUB rendszerindítási menü

en: GRUB doesn't know how to halt this machine yet!
hu: A GRUB még nem tudja, hogy hogyan kell ezt a gépet leállítani!

en: GRUB emulator.
hu: GRUB emulátor.

en: GRUBDEVICE=PLAN9DEVICE
hu: GRUBESZKÖZ=PLAN9ESZKÖZ

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
hu: Szemét az ARGP_HELP_FMT-ben: %s

en: Generate GRUB keyboard layout from Linux console one.
hu: GRUB billentyűzet-kiosztás előállítása a Linux konzolról.

en: Generate PBKDF2 password hash.
hu: PBKDF2 jelszó hash előállítása.

en: Generate a grub config file
hu: Egy GRUB beállítófájl előállítása

en: Generate a standalone image (containing all modules) in the selected format
hu: Egy egyedülálló (minden modult tartalmazó) lemezkép előállítása a kijelölt formátumban

en: Generates a bootable CD/USB/floppy image.  Arguments other than options to this program are passed to xorriso, and indicate source files, source directories, or any of the mkisofs options listed by the output of `%s'.
hu: Egy indítható CD/USB/floppy lemezképet állít elő. A program kapcsolóitól eltérő argumentumok át lesznek adva a xorriso programnak, és forrásfájlok, forráskönyvtárak vagy a(z) „%s” kimenete által listázott mkisofs kapcsolók bármelyikének jelzése.

en: Generating grub configuration file ...
hu: GRUB beállítófájl előállítása…

en: Get crc32 checksum of FILE.
hu: A FÁJL crc32 ellenőrző-összegének lekérése.

en: Get disk cache info.
hu: Lemezgyorsító információk lekérése.

en: Get/set ATA disk parameters.
hu: ATA lemezparaméterek lekérése/beállítása.

en: Glue 32-bit and 64-bit binary into Apple universal one.
hu: 32-bites és 64-bites binárisok ragasztása egyetlen univerzális Apple-be.

en: Graft point syntax (E.g. /boot/grub/grub.cfg=./grub.cfg) is accepted
hu: Graft pont szintaxis (például /boot/grub/grub.cfg=./grub.cfg) elfogadott

en: HINT
hu: TIPP

en: Halt the system, if possible using APM.
hu: A rendszer leállítása, ha lehet, akkor APM használatával.

en: Halts the computer.  This command does not work on all firmware implementations.
hu: Leállítja a számítógépet. Ez a parancs nem működik minden firmware-megvalósításon.

en: Handle N bytes in output file.
hu: N bájt kezelése a kimeneti fájlban.

en: Hello World
hu: Helló, világ

en: Hexdump random data.
hu: Véletlenszerű adatok hexdumpja.

en: ID
hu: AZONOSÍTÓ

en: IMAGE1 [IMAGE2 ...] MOUNTPOINT
hu: KÉPFÁJL1 [KÉPFÁJL2 …] CSATOLÁSI_PONT

en: IMAGE_PATH COMMANDS
hu: KÉP_ÚTVONAL PARANCSOK

en: INSTALL_DEVICE must be system device filename.
    %s copies GRUB images into %s.  On some platforms, it may also install GRUB into the boot sector.
hu: A TELEPÍTÉSI_ESZKÖZNEK rendszereszköz fájlnévnek kell lennie.
    A(z) %s átmásolja a GRUB lemezképeket ebbe: %s. Néhány platformon a indítási szektorba is telepítheti a GRUB-ot.

en: If FILENAME is `-', the default value %s is used.
    
    There is no `delete' command; if you want to delete the whole environment
    block, use `rm %s'.
hu: Ha a FÁJLNÉV „-”, akkor az alapértelmezett %s érték lesz használva.
    
    Nincs „delete” parancs, ha az egész környezetblokkot törölni szeretné, használja az „rm %s” parancsot.

en: Import ZFS wrapping key stored in FILE.
hu: A FÁJLBAN tárolt ZFS csomagolókulcs importálása.

en: Incorrect VDEV
hu: Helytelen VDEV

en: Incorrect virtual device: no type available
hu: Helytelen virtuális eszköz: típus nem érhető el

en: Insert a module.
hu: Modul behelyezése.

en: Install GRUB on your drive.
hu: GRUB telepítése a meghajtójára.

en: Installation finished. No error reported.
hu: A telepítés befejeződött. Nem jelentettek hibát.

en: Installing for %s platform.
hu: Telepítés a(z) %s platformhoz.

en: Insufficient privileges to access firmware, assuming BIOS
hu: Nincs megfelelő jogosultság a firmware hozzáféréséhez, BIOS feltételezve

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen visszahivatkozás

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztálynév

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen egyeztető karakter

en: Invalid command %s.
hu: Érvénytelen parancs: %s.

en: Invalid content of \{\}
hu: A \{\} tartalma érvénytelen

en: Invalid device `%s'.
hu: Érvénytelen eszköz: „%s”.

en: Invalid disk count.
hu: Érvénytelen lemezszám.

en: Invalid parameter
hu: Érvénytelen paraméter

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Invalid range end
hu: Érvénytelen tartományvég

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid tempo in %s
hu: Érvénytelen ütem itt: %s

en: Invoke user configuration routing.
hu: Felhasználói beállításirányítás hívása.

en: KEYBOARD_KEY
hu: BILLENTYŰZETGOMB

en: Keyboard key to quickly boot this entry.
hu: Billentyűzetgomb ezen bejegyzés gyors indításához.

en: LOCALES
hu: TERÜLETI_BEÁLLÍTÁSOK

en: Leaf virtual device (file or disk)
hu: Levél virtuális eszköz (fájl vagy lemez)

en: Legacy `ask' parameter no longer supported.
hu: Az örökölt „ask” paraméter többé nem támogatott.

en: Legend: mask/position=red/green/blue/reserved
hu: Jelmagyarázat: maszk/pozíció=vörös/zöld/kék/foglalt

en: Length of generated hash
hu: Az előállított hash hossza

en: Length of salt
hu: A só hossza

en: Linux not supported yet
hu: a Linux még nem támogatott

en: List DNS servers
hu: DNS kiszolgálók felsorolása

en: List PCI devices.
hu: PCI eszközök felsorolása.

en: List Xen storage.
hu: Xen tároló felsorolása.

en: List all files.
hu: Minden fájl felsorolása.

en: List available video modes. If resolution is given show only modes matching it.
hu: Elérhető videomódok felsorolása. Ha meg van adva felbontás, akkor csak az arra illeszkedő módok felsorolása.

en: List coreboot tables.
hu: Magindítási táblázatok listázása.

en: List devices and files.
hu: Eszközök és fájlok felsorolása.

en: List devices or files.
hu: Eszközök vagy fájlok felsorolása.

en: List devices.
hu: Eszközök felsorolása.

en: List files in PATH.
hu: Fájlok felsorolása az ÚTVONALON.

en: List memory map provided by firmware.
hu: A firmware által biztosított memóriatérkép kiírása.

en: List of supported video modes:
hu: A támogatott videomódok listája:

en: List of users allowed to boot this entry.
hu: Felhasználók listája, akiknek engedélyezett ezen bejegyzés indítása.

en: List or select an input terminal.
hu: Bemeneti terminál felsorolása vagy kiválasztása.

en: List or select an output terminal.
hu: Kimeneti terminál felsorolása vagy kiválasztása.

en: List the current variables.
hu: A jelenlegi változók felsorolása.

en: List the loaded fonts.
hu: Betöltött betűkészletek felsorolása.

en: List variables from environment block file.
hu: Változók felsorolása a környezeti blokkfájlból.

en: Load 64-bit XNU image.
hu: 64-bites XNU rendszerkép betöltése.

en: Load BIOS dump.
hu: BIOS-kiíratás betöltése.

en: Load DTB file.
hu: DTB fájl betöltése.

en: Load FreeBSD env.
hu: FreeBSD környezet betöltése.

en: Load FreeBSD kernel module (ELF).
hu: FreeBSD kernelmodul betöltése (ELF).

en: Load FreeBSD kernel module.
hu: FreeBSD kernelmodul betöltése.

en: Load FreeDOS kernel.sys.
hu: FreeDOS kernel.sys betöltése.

en: Load Linux.
hu: Linux betöltése.

en: Load NTLDR or BootMGR.
hu: NTLDR vagy BootMGR betöltése.

en: Load NetBSD kernel module (ELF).
hu: NetBSD kernelmodul (ELF) betöltése.

en: Load NetBSD kernel module.
hu: NetBSD kernelmodul betöltése.

en: Load Plan9 kernel.
hu: Plan9 kernel betöltése.

en: Load Truecrypt ISO.
hu: Truecrypt ISO betöltése.

en: Load XNU extension directory.
hu: XNU kiterjesztéskönyvtár betöltése.

en: Load XNU extension package.
hu: XNU kiterjesztéscsomag betöltése.

en: Load XNU extension.
hu: XNU kiterjesztés betöltése.

en: Load XNU image.
hu: XNU rendszerkép betöltése.

en: Load XNU ramdisk. It will be available in OS as md0.
hu: XNU memórialemez betöltése. Elérhető lesz az OS-ben md0-ként.

en: Load `device-properties' dump.
hu: „device-properties” kiíratás betöltése.

en: Load a PXE image.
hu: Egy PXE lemezkép betöltése.

en: Load a keyboard layout.
hu: Egy billentyűzetkiosztás betöltése.

en: Load a multiboot 2 kernel.
hu: Multiboot 2 kernel betöltése.

en: Load a multiboot 2 module.
hu: Multiboot 2 modul betöltése.

en: Load a multiboot kernel.
hu: Multiboot kernel betöltése.

en: Load a multiboot module.
hu: Multiboot modul betöltése.

en: Load a splash image for XNU.
hu: Indítókép betöltése az XNU-hoz.

en: Load a xen hypervisor.
hu: Töltsön be egy Xen hipervizort

en: Load a xen module.
hu: Xen modul betöltése.

en: Load an image of hibernated XNU.
hu: Egy hibernált XNU rendszerképének betöltése.

en: Load and initialize EFI emulator.
hu: EFI-emulátor betöltése és előkészítése.

en: Load another boot loader.
hu: Másik rendszerbetöltő betöltése.

en: Load another config file but take only menu entries.
hu: Másik beállítófájl betöltése, de csak a menübejegyzések átvételével.

en: Load another config file without changing context but take only menu entries.
hu: Másik beállítófájl betöltése a környezet módosítása nélkül, de csak a menübejegyzések átvételével.

en: Load another config file without changing context.
hu: Másik beállítófájl betöltése a környezet módosítása nélkül.

en: Load another config file.
hu: Másik beállítófájl betöltése.

en: Load another coreboot payload
hu: Másik magindítási tartalom betöltése.

en: Load background image for active terminal.
hu: Háttérkép betöltése az aktív terminálhoz.

en: Load host ACPI tables and tables specified by arguments.
hu: Gazda ACPI-táblázatok és a paraméterben megadott táblázatok betöltése.

en: Load initrd.
hu: Initrd betöltése.

en: Load kOpenBSD ramdisk.
hu: kOpenBSD memórialemez betöltése.

en: Load kernel of FreeBSD.
hu: FreeBSD kernel betöltése.

en: Load kernel of NetBSD.
hu: NetBSD kernel betöltése.

en: Load kernel of OpenBSD.
hu: OpenBSD kernel betöltése.

en: Load module.
hu: Modul betöltése.

en: Load only tables specified by comma-separated list.
hu: Csak a vesszőkkel elválasztott listán megadott táblázatok betöltése.

en: Load the same file in multiple ways.
hu: Ugyanazon fájl betöltése több módon.

en: Load variables from environment block file.
hu: Változók betöltése a környezeti blokkfájlból.

en: Load zfs crypto key.
hu: Zfs titkosító kulcs betöltése.

en: Loaded fonts:
hu: Betöltött betűkészletek:

en: Loading GNU Mach ...
hu: GNU Mach betöltése…

en: Loading Linux %s ...
hu: Linux %s betöltése…

en: Loading Xen %s ...
hu: Xen %s betöltése…

en: Loading initial ramdisk ...
hu: Kiinduló ramdisk betöltése…

en: Loading kernel of FreeBSD %s ...
hu: A FreeBSD %s kernelének betöltése…

en: Loading kernel of Illumos ...
hu: Az Illumos kernelének betöltése…

en: Loading the Hurd ...
hu: A Hurd betöltése…

en: MAC verification failed
hu: a MAC ellenőrzés meghiúsult

en: MENU_ENTRY is a number, a menu item title or a menu item identifier.
hu: A MENÜBEJEGYZÉS egy szám, egy menüelem címe vagy egy menüelem azonosítója.

en: MENU_ENTRY is a number, a menu item title or a menu item identifier. Please note that menu items in
    submenus or sub-submenus require specifying the submenu components and then the
    menu item component. The titles should be separated using the greater-than
    character (>) with no extra spaces. Depending on your shell some characters including > may need escaping. More information about this is available
    in the GRUB Manual in the section about the 'default' command.
hu: A MENÜBEJEGYZÉS egy szám, egy menüelem címe vagy egy menüelem azonosítója. Ne feledje, hogy az almenükben vagy al-almenükben lévő menüelemek az almenü komponens, majd a menüelem komponens megadását igénylik. A címeket a nagyobb mint (>) karakter használatával kell elválasztani extra szóközök nélkül. A parancsértelmezőjétől függően néhány karaktert - beleértve a > karaktert is - esetleg el kell fedni. További információk érhetők el erről a GRUB kézikönyvében az „alapértelmezett” parancsról szóló fejezetben.

en: MODULE
hu: MODUL

en: MODULES
hu: MODULOK

en: Mac-style bless on HFS or HFS+
hu: Mac-stílusú bless ezen: HFS vagy HFS+

en: Mail xorriso support requests to <bug-xorriso@gnu.org>.
hu: A xorriso támogatási kéréseket erre a címre küldje: <bug-xorriso@gnu.org>.

en: Make GRUB CD-ROM, disk, pendrive and floppy bootable image.
hu: GRUB CD-ROM, lemez, pendrive és floppy indítható lemezkép készítése.

en: Make GRUB keyboard layout file.
hu: GRUB billentyűzet-kiosztás fájl készítése.

en: Make a bootable image of GRUB.
hu: Egy indítható GRUB lemezkép készítése.

en: Make a virtual drive from a file.
hu: Virtuális meghajtó készítése egy fájlból.

en: Make partition active
hu: Partíció aktívvá tétele

en: Manage the BIOS drive mappings.
hu: A BIOS meghajtótársítások kezelése.

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
hu: A hosszú kapcsolók kötelező vagy opcionális argumentumai szintén kötelezők vagy opcionálisak bármely megfelelő rövid kapcsolónál.

en: Manipulate PCI devices.
hu: PCI-eszközök kezelése.

en: Measure time used by COMMAND
hu: Idő mérése a PARANCS használatával

en: Memory exhausted
hu: Elfogyott a memória

en: Memory type: DDR2.
hu: Memóriatípus: DDR2.

en: Memory type: Unknown.
hu: Memóriatípus: Ismeretlen.

en: Menu entry identifier.
hu: Menübejegyzés azonosító.

en: Menu entry not specified.
hu: A menübejegyzés nincs megadva.

en: Menu entry type.
hu: Menübejegyzés típusa.

en: Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else TAB lists possible device or file completions. %s
hu: Minimális BASH-szerű szerkesztés támogatott. Az első szóhoz a TAB felsorolja a lehetséges parancskiegészítéseket. Bárhol máshol a TAB felsorolja a lehetséges eszköz- vagy fájlkiegészítéseket. %s

en: Minimum Emacs-like screen editing is supported. TAB lists completions. Press Ctrl-x or F10 to boot, Ctrl-c or F2 for a command-line or ESC to discard edits and return to the GRUB menu.
hu: Minimális Emacs-szerű képernyőszerkesztés támogatott. A TAB felsorolja a kiegészítési lehetőségeket. Nyomja meg a Ctrl-x kombinációt vagy az F10-et az indításhoz, a Ctrl-c kombinációt vagy az F2-t a parancssorhoz, vagy az ESC-t a szerkesztések eldobásához és visszatéréshez a GRUB menübe.

en: Missing arguments
hu: Hiányzó argumentumok

en: Missing input file
hu: Hiányzó bemeneti fájl

en: Monday
hu: Hétfő

en: Monochrome
hu: Fekete-fehér

en: More than one install device?
hu: Több mint egy telepítési eszköz?

en: More than one menu entry?
hu: Egynél több menübejegyzés?

en: Mount a crypto device.
hu: Egy titkosított eszköz csatolása.

en: Mount all volumes with `boot' flag set.
hu: Az összes kötet csatolása beállított „boot” jelzővel.

en: Mount all.
hu: Összes csatolása.

en: Mount by UUID.
hu: Csatolás UUID alapján.

en: Mount crypto devices.
hu: Titkosított eszközök csatolása.

en: NAME
hu: NÉV

en: NAME [VARIABLE] [HINTS]
hu: NÉV [VÁLTOZÓ] [TIPPEK]

en: NOT RUNNING:
hu: NEM FUT:

en: NUM
hu: SZÁM

en: NUMBER_OF_SECONDS
hu: MÁSODPERCEK_SZÁMA

en: Name	Ref Count	Dependencies
hu: Név	Hivatkozások száma	Függőségek

en: Native disk drivers are in use. Refusing to use firmware disk interface.
hu: Natív lemezmeghajtók vannak használatban. A firmware lemezcsatoló használatának visszautasítása.

en: Netboot directory for %s created. Configure your DHCP server to point to %s
hu: Hálózati indító könyvtár létrehozva ehhez: %s. Állítsa be a DHCP kiszolgálót, hogy ide mutasson: %s

en: Network protocols:
hu: Hálózati protokollok:

en: New MBR is written to `%s'
hu: Az új MBR kiírva ide: „%s”

en: No CS5536 found
hu: CS5536 nem található

en: No FPSWA found
hu: Nem található FPSWA

en: No boot time statistics is available
hu: Nem érhető el rendszerindítás idejű statisztika

en: No command is specified.
hu: Nincs megadva parancs.

en: No device is specified.
hu: Nincs megadva eszköz.

en: No disk cache statistics available
hu: Nem érhető el lemezgyorsító statisztika

en: No drives have been remapped
hu: Nem lettek meghajtók újratársítva

en: No known filesystem detected
hu: Nem található ismert fájlrendszer

en: No match
hu: Nincs találat

en: No path is specified.
hu: Nincs útvonal megadva.

en: No path or device is specified.
hu: Nincs megadva útvonal vagy eszköz.

en: No previous regular expression
hu: Nincs előző reguláris kifejezés

en: No virtual device tree available
hu: Nem érhető el virtuális eszköz fa

en: Not enough parameters to command.
hu: Nincs elég paraméter a parancshoz.

en: Now connect the remote debugger, please.
hu: Most csatlakoztassa a távoli hibakeresőt.

en: Number of PBKDF2 iterations
hu: A PBKDF2 iterációk száma

en: OPTIONS FILE
hu: KAPCSOLÓK FÁJL

en: OS disk #num ------> GRUB/BIOS device
hu: OS lemez #szám ------> GRUB/BIOS eszköz

en: OS file %s open error: %s
hu: a(z) %s OS fájl megnyitási hiba: %s

en: Option -- switches to native xorriso command mode.
hu: A -- kapcsoló átvált a natív xorriso parancsmódra.

en: Options:
hu: Kapcsolók:

en: Out of range lookup: %d
hu: Tartományon kívüli keresés: %d

en: Out of range substitution (%d, %d)
hu: Tartományon kívüli helyettesítés (%d, %d)

en: Output buffer too small
hu: A kimeneti puffer túl kicsi

en: Override guessed mapping of Plan9 devices.
hu: A Plan9 eszközök kitalált leképezésének felülbírálása.

en: PARTITION COMMANDS
hu: PARTÍCIÓ PARANCSOK

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: PBKDF2 hash of your password is %s
hu: a jelszavának PBKDF2 hash kódja: %s

en: PORT VALUE [MASK]
hu: PORT ÉRTÉK [MASZK]

en: PUBKEY_ID
hu: NYILVÁNOS_KULCS_AZONOSÍTÓ

en: Paletted
hu: Palettázott

en: Parse legacy config in new context
hu: Örökölt beállítások feldolgozása új környezetben

en: Parse legacy config in new context taking only menu entries
hu: Örökölt beállítások feldolgozása új környezetben csak a menübejegyzések átvételével

en: Parse legacy config in same context
hu: Örökölt beállítások feldolgozása ugyanabban a környezetben

en: Parse legacy config in same context taking only menu entries
hu: Örökölt beállítások feldolgozása ugyanabban a környezetben csak a menübejegyzések átvételével

en: Part no: %s.
hu: Rész szám: %s.

en: Partition %d is active now.
hu: A(z) %d. partíció most már aktív.

en: Partition %s:
hu: %s partíció:

en: Partition style `%s' doesn't support embedding
hu: A(z) „%s” partícióstílus nem támogatja a beágyazást

en: Path: %s
hu: Útvonal: %s

en: Path: unavailable
hu: Útvonal: nem érhető el

en: Perform COMMANDS on partition.
    Use `parttool PARTITION help' for the list of available commands.
hu: PARANCS végrehajtása a partíción.
    Használja a „parttool PARTÍCIÓ help” parancsot az elérhető parancsok listájához.

en: Perform a DNS lookup
hu: Egy DNS keresés végrehajtása

en: Perform an IPV6 autoconfiguration
hu: Egy IPv6 automatikus beállítás végrehajtása

en: Perform both direct and reverse mappings.
hu: Közvetlen és fordított társítások végrehajtása egyaránt.

en: Planar
hu: Sík

en: Play a tune.
hu: Dallam lejátszása.

en: Please don't use old title `%s' for GRUB_DEFAULT, use `%s' (for versions before 2.00) or `%s' (for 2.00 or later)
hu: Ne használja a régi „%s” címet a GRUB_DEFAULT értékénél, használja ezeket: „%s” (a 2.00 előtti verzióknál) vagy „%s” (2.00 vagy későbbi verzióknál)

en: Pool GUID: %016llx
hu: Tároló GUID: %016llx

en: Pool GUID: unavailable
hu: Tároló GUID: nem érhető el

en: Pool name: %s
hu: Tárolónév: %s

en: Pool name: unavailable
hu: Tárolónév: nem érhető el

en: Pool state: active
hu: Tárolóállapot: aktív

en: Pool state: destroyed
hu: Tárolóállapot: megsemmisítve

en: Pool state: exported
hu: Tárolóállapot: exportálva

en: Pool state: level 2 ARC device
hu: Tárolóállapot: 2. szintű ARC eszköz

en: Pool state: potentially active
hu: Tárolóállapot: potenciálisan aktív

en: Pool state: reserved for hot spare
hu: Tárolóállapot: lefoglalva a meleg tartalékhoz

en: Pool state: unavailable
hu: Tárolóállapot: nem érhető el

en: Pool state: uninitialized
hu: Tárolóállapot: előkészítetlen

en: Possible arguments are:
hu: A lehetséges argumentumok:

en: Possible commands are:
hu: A lehetséges parancsok:

en: Possible devices are:
hu: A lehetséges eszközök:

en: Possible files are:
hu: A lehetséges fájlok:

en: Possible partitions are:
hu: A lehetséges partíciók:

en: Possible things are:
hu: A lehetséges dolgok:

en: Prefix not specified (use the -p option).
hu: Az előtag nincs megadva (használja a -p kapcsolót).

en: Premature end of regular expression
hu: A reguláris kifejezés túl korán véget ért

en: Prepares GRUB network boot images at net_directory/subdir assuming net_directory being TFTP root.
hu: Előkészíti a hálózati GRUB rendszerindító lemezképet a hálózati_könyvtár/alkönyvtár helyen, feltételezve, hogy a hálózati_könyvtár a TFTP gyökere.

en: Press any key to continue...
hu: Nyomjon meg egy billentyűt a folytatáshoz…

en: Press any key to launch xnu
hu: Nyomjon meg egy billentyűt az xnu indításához

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line.
hu: Nyomja meg az Enter billentyűt a kijelölt rendszer indításához, az „e” billentyűt a parancsok szerkesztéséhez indítás előtt, vagy a „c” billentyűt a parancssor eléréséhez.

en: Press enter to boot the selected OS, `e' to edit the commands before booting or `c' for a command-line. ESC to return previous menu.
hu: Nyomja meg az Enter billentyűt a kijelölt rendszer indításához, az „e” billentyűt a parancsok szerkesztéséhez indítás előtt, vagy a „c” billentyűt a parancssor eléréséhez. Az ESC visszaviszi az előző menübe.

en: Print Memory information.
hu: Memória-információk kiírása.

en: Print ZFS info about DEVICE.
hu: ZFS információk kiírása az ESZKÖZRŐL.

en: Print ZFS-BOOTFSOBJ or store it into VARIABLE
hu: A ZFS-BOOTFSOBJ kiírása vagy tárolás a VÁLTOZÓBAN

en: Print a block list.
hu: Blokklista kiírása.

en: Print and execute block argument.
hu: Blokkargumentum kiírása és végrehajtása.

en: Print backtrace.
hu: Visszakövetés kiírása.

en: Print drive identity and settings.
hu: Meghajtó azonosítójának és beállításainak kiírása.

en: Print sizes in a human readable format.
hu: Méretek kiírása emberek által olvasható formátumban.

en: Probe device information for a given path (or device, if the -d option is given).
hu: Eszköz-információk megvizsgálása egy adott útvonalhoz (vagy eszközhöz, ha a -d kapcsoló meg van adva).

en: RAM holding coreboot tables
hu: magindítási táblázatokat tartó RAM

en: RAM holding firmware code
hu: firmware kódot tartó RAM

en: RAM slot number %d
hu: RAM foglalat szám: %d

en: REGEXP STRING
hu: REGKIF SZÖVEG

en: ROM image is present.
hu: ROM kép meg van adva.

en: Read 16-bit value from ADDR.
hu: 16-bites érték olvasása a CÍMRŐL.

en: Read 16-bit value from PORT.
hu: 16-bites érték olvasása a PORTRÓL.

en: Read 32-bit value from ADDR.
hu: 32-bites érték olvasása a CÍMRŐL.

en: Read 32-bit value from PORT.
hu: 32-bites érték olvasása a PORTRÓL.

en: Read 8-bit value from ADDR.
hu: 8-bites érték olvasása a CÍMRŐL.

en: Read 8-bit value from PORT.
hu: 8-bites érték olvasása a PORTRÓL.

en: Read a CPU model specific register.
hu: Egy CPU modellre jellemző regiszter olvasása.

en: Read only LENGTH bytes.
hu: Csak HOSSZ bájt beolvasása.

en: Reboot failed
hu: Újraindítás meghiúsult

en: Reboot into firmware setup menu.
hu: Újraindítás a firmware beállító menübe.

en: Reboot the computer.
hu: A számítógép újraindítása.

en: Reenter password:
hu: Jelszó újra megadása:

en: Register %x of %x:%02x.%x is %x
hu: %x regisztere ennek: %x:%02x.%x = %x

en: Regular expression too big
hu: A reguláris kifejezés túl nagy

en: Remove PUBKEY_ID from trusted keys.
hu: A NYILVÁNOS_KULCS_AZONOSÍTÓ eltávolítása a megbízható kulcsok közül.

en: Remove a DNS server
hu: Egy DNS kiszolgáló eltávolítása

en: Remove a module.
hu: Egy modul eltávolítása.

en: Remove an environment variable.
hu: Egy környezeti változó eltávolítása.

en: Remove any memory regions in specified range.
hu: Memóriaterületek eltávolítása a megadott tartományból.

en: Render Apple .disk_label.
hu: Apple .disk_label létrehozása.

en: Report bugs to %s.
hu: A hibák itt jelenthetők: %s.

en: Report bugs to <bug-grub@gnu.org>.
hu: A hibákat ide jelentse: <bug-grub@gnu.org>.

en: Requested serial terminal but GRUB_SERIAL_COMMAND is unspecified. Default parameters will be used.
hu: Egy soros terminál lett kérve, de a GRUB_SERIAL_COMMAND nincs megadva. Az alapértelmezett paraméterek lesznek használva.

en: Reset all mappings to the default values.
hu: Minden társítás visszaállítása az alapértelmezett értékekre.

en: Retrieve device info.
hu: Eszközinformációk lekérése.

en: Return from a function.
hu: Visszatérés egy függvényből.

en: Return to IEEE1275 prompt.
hu: Visszatérés az IEEE1275 prompthoz.

en: Run `gdb %s %d', and set ARGS.HOLD to zero.
hu: A „gdb %s %d” futtatása, és az ARGS.HOLD beállítása nullára.

en: Run `go' to resume GRUB.
hu: A „go” futtatása a GRUB folytatásához.

en: SECS
hu: MP

en: SHORTNAME
hu: RÖVIDNÉV

en: SHORTNAME CARD ADDRESS [HWADDRESS]
hu: RÖVIDNÉV KÁRTYA CÍM [HARDVERCÍM]

en: SHORTNAME NET [INTERFACE| gw GATEWAY]
hu: RÖVIDNÉV NET [CSATOLÓ| gw ÁTJÁRÓ]

en: SIZE
hu: MÉRET

en: SOURCE|-u UUID|-a|-b
hu: FORRÁS|-u UUID|-a|-b

en: STRING
hu: SZÖVEG

en: STRING ...
hu: SZÖVEG …

en: Saturday
hu: Szombat

en: Save read value into variable VARNAME.
hu: Beolvasott érték mentése a VÁLTOZÓNÉV változóba.

en: Save variables to environment block file.
hu: Változók mentése a környezeti blokkfájlba.

en: Say `Hello World'.
hu: A világ üdvözlése.

en: Script `%s' contains no commands and will do nothing
hu: A(z) „%s” parancsfájl nem tartalmaz parancsokat és semmit sem fog csinálni

en: Search devices by UUID. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
hu: Eszközök keresése UUID alapján. Ha a VÁLTOZÓ meg van adva, akkor az elsőként megtalált eszköz bekerül a változóba.

en: Search devices by a file.
hu: Eszközök keresése fájl alapján.

en: Search devices by a filesystem UUID.
hu: Eszközök keresése fájlrendszer-UUID alapján.

en: Search devices by a filesystem label.
hu: Eszközök keresése fájlrendszercímke alapján.

en: Search devices by file, filesystem label or filesystem UUID. If --set is specified, the first device found is set to a variable. If no variable name is specified, `root' is used.
hu: Eszközök keresése fájl, fájlrendszercímke vagy fájlrendszer-UUID alapján. Ha a --set meg van adva, akkor az elsőként megtalált eszköz bekerül egy változóba. Ha nincs megadva változónév, akkor a „root” lesz használva.

en: Search devices by file. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
hu: Eszközök keresése fájl alapján. Ha a VÁLTOZÓ meg van adva, akkor az elsőként megtalált eszköz bekerül a változóba.

en: Search devices by label. If VARIABLE is specified, the first device found is set to a variable.
hu: Eszközök keresése címke alapján. Ha a VÁLTOZÓ meg van adva, akkor az elsőként megtalált eszköz bekerül a változóba.

en: Sector %llu is already in use by raid controller `%s'; avoiding it.  Please ask the manufacturer not to store data in MBR gap
hu: A(z) %llu szektort a(z) „%s” raid-vezérlő már használja, elkerülés. Kérje meg a gyártót, hogy ne tároljon adatokat az MBR résben.

en: Sector %llu is already in use by the program `%s'; avoiding it.  This software may cause boot or other problems in future.  Please ask its authors not to store data in the boot track
hu: A(z) %llu szektort a(z) „%s” program már használja, elkerülés. Ez a szoftver indítási vagy egyéb problémákat okozhat a jövőben. Kérje meg a szerzőit, hogy ne tároljanak adatokat az indítási sávban.

en: Select device by its position on the bus.
hu: Eszköz kiválasztása a buszon lévő pozíciója alapján.

en: Select device by vendor and device IDs.
hu: Eszköz kiválasztása gyártó és eszközazonosítók alapján.

en: Set Advanced Power Management
    (1=low, ..., 254=high, 255=off).
hu: Speciális energiakezelés (APM) beállítása
    (1=alacsony, …, 254=magas, 255=ki).

en: Set Automatic Acoustic Management
    (0=off, 128=quiet, ..., 254=fast).
hu: Automatikus zajkezelés (AAM) beállítása
    (0=ki, 128=csendes, …, 254=gyors).

en: Set OEMID of RSDP, XSDT and RSDT.
hu: Az RSDP, XSDT és RSDT OEMID-jának beállítása.

en: Set OEMTABLE ID of RSDP, XSDT and RSDT.
hu: Az RSDP, XSDT és RSDT OEMTABLE ID-jának beállítása.

en: Set OEMTABLE revision of RSDP, XSDT and RSDT.
hu: Az RSDP, XSDT és RSDT OEMTABLE revíziójának beállítása.

en: Set `hidden' flag in partition type
hu: A „hidden” jelző beállítása a partíciótípusban

en: Set a variable to return value.
hu: Változó beállítása a visszatérési értékre.

en: Set a variable to the first device found.
hu: Változó beállítása az első megtalált eszközhöz.

en: Set an environment variable.
hu: Egy környezeti változó beállítása.

en: Set background color for active terminal.
hu: Háttérszín beállítása az aktív terminálhoz.

en: Set bit at BYTE:BIT in CMOS.
hu: Bit beállítása a CMOS BÁJT:BIT helyén.

en: Set creator field of RSDP, XSDT and RSDT.
hu: Az RSDP, XSDT és RSDT létrehozó mezőjének beállítása.

en: Set creator revision of RSDP, XSDT and RSDT.
hu: Az RSDP, XSDT és RSDT létrehozó revíziójának beállítása.

en: Set debug environment variable.
hu: Hibakeresési környezeti változó beállítása.

en: Set drive to sleep mode.
hu: Meghajtó alvó módba állítása.

en: Set drive to standby mode.
hu: Meghajtó készenléti módba állítása.

en: Set positional parameters.
hu: Helyzeti paraméterek beállítása.

en: Set root device.
hu: Gyökéreszköz beállítása.

en: Set standby timeout
    (0=off, 1=5s, 2=10s, ..., 240=20m, 241=30m, ...).
hu: Készenléti időkorlát beállítása
    (0=ki, 1=5mp, 2=10mp, …, 240=20p, 241=30p, …).

en: Set terminfo type of TERM  to TYPE.
hu: A TERM terminfo típusának beállítása a TÍPUSRA.

en: Set the base frequency.
hu: Az alapfrekvencia beállítása.

en: Set the default boot menu entry for GRUB, for the next boot only.
hu: A GRUB alapértelmezett rendszerindítási menübejegyzésének beállítása, kizárólag a következő rendszerindításhoz.

en: Set the default boot menu entry for GRUB.
hu: A GRUB alapértelmezett rendszerindítási menübejegyzésének beállítása.

en: Set the serial port address.
hu: A soros port címének beállítása.

en: Set the serial port parity.
hu: A soros port paritásának beállítása.

en: Set the serial port speed.
hu: A soros port sebességének beállítása.

en: Set the serial port stop bits.
hu: A soros port stop bitjeinek beállítása.

en: Set the serial port word length.
hu: A soros port szóhosszának beállítása.

en: Set the serial unit.
hu: A soros egység beállítása.

en: Set up images to boot from DEVICE.
    
    You should not normally run this program directly.  Use grub-install instead.
hu: Képfájlok beállítása az ESZKÖZRŐL történő rendszerindításhoz.
    
    Ezt a programot általában nem kell közvetlenül futtatnia. Használja a grub-install parancsot helyette.

en: Set user password (PBKDF2).
hu: A felhasználó jelszavának beállítása (PBKDF2).

en: Set user password (plaintext). Unrecommended and insecure.
hu: A felhasználó jelszavának (egyszerű szöveg) beállítása. Nem ajánlott és nem biztonságos.

en: Set variable with user input.
hu: Változó beállítása felhasználói bemenettel.

en: Set variables.
hu: Változók beállítása.

en: Setting GRUB_TIMEOUT to a non-zero value when GRUB_HIDDEN_TIMEOUT is set is no longer supported.
hu: A GRUB_TIMEOUT beállítása egy nem nulla értékre, ha a beállított GRUB_HIDDEN_TIMEOUT többé nem támogatott.

en: Setting partition type to 0x%x
hu: Partíciótípus beállítása 0x%x értékre

en: Shift positional parameters.
hu: Helyzeti paraméterek eltolása.

en: Show ACPI information.
hu: ACPI információ megjelenítése.

en: Show APM information.
hu: APM-információk megjelenítése.

en: Show CBMEM console content.
hu: CBMEM konzoltartalom megjelenítése.

en: Show a help message.
hu: Súgóüzenet megjelenítése.

en: Show a long list with more detailed information.
hu: Hosszú lista megjelenítése részletesebb információkkal.

en: Show boot time statistics.
hu: Rendszerindítás idejű statisztika megjelenítése.

en: Show contents of FILE in hex.
hu: A FÁJL tartalmának megjelenítése hexadecimálisan.

en: Show coreboot boot time statistics.
hu: A magindítás rendszerindítás idejű statisztikájának megjelenítése.

en: Show loaded modules.
hu: Betöltött modulok megjelenítése.

en: Show memory contents.
hu: Memóriatartalmak megjelenítése.

en: Show raw contents of ATA IDENTIFY sector.
hu: Az ATA IDENTIFY szektor nyers tartalmának megjelenítése.

en: Show raw contents of a file or memory.
hu: Egy fájl vagy a memória nyers tartalmának megjelenítése.

en: Show raw dump of the CMOS contents.
hu: A CMOS tartalom nyers kiírásának megjelenítése.

en: Show raw dump of the PCI configuration space.
hu: A PCI beállítási tér nyers kiírásának megjelenítése.

en: Show the contents of a file.
hu: Fájl tartalmának megjelenítése.

en: Show the current mappings.
hu: Az aktuális társítások megjelenítése.

en: Show the list of trusted keys.
hu: A megbízható kulcsok listájának megjelenítése.

en: Show this message.
hu: Ezen üzenet megjelenítése.

en: Show version 1 tables only.
hu: Csak az 1-es verziójú táblázatok megjelenítése.

en: Show version 2 and version 3 tables only.
hu: Csak a 2-es és 3-as verziójú táblázatok megjelenítése.

en: Shutdown failed
hu: Leállítás meghiúsult

en: Simulate grub-legacy `initrd' command
hu: Örökölt grub „initrd” parancs szimulálása

en: Simulate grub-legacy `kernel' command
hu: Örökölt grub „kernel” parancs szimulálása

en: Simulate grub-legacy `modulenounzip' command
hu: Örökölt grub „modulenounzip” parancs szimulálása

en: Simulate grub-legacy `password' command
hu: Örökölt grub „password” parancs szimulálása

en: Simulate grub-legacy `password' command in menu entry mode
hu: Örökölt grub „password” parancs szimulálása menübejegyzés módban

en: Skip N bytes from output file.
hu: N bájt átugrása a kimeneti fájlból.

en: Skip offset bytes from the beginning of file.
hu: Eltolásbájtok kihagyása a fájl kezdetétől.

en: Skip signature-checking of the environment file.
hu: A környezetfájl aláírás-ellenőrzésének kihagyása.

en: Skip signature-checking of the public key file.
hu: A nyilvános kulcsfájl aláírás-ellenőrzésének kihagyása.

en: Slot %d opened
hu: A(z) %d. tárolóhely nyitva

en: Some Hurd stuff found, but not enough to boot.
hu: Néhány Hurd dolog található, de nem elegendő a rendszerindításhoz.

en: Sorry, no parttool is available for %s
hu: Elnézést, nincs elérhető parttool ehhez: %s

en: Specify filename.
hu: Fájlnév megadása.

en: Specify hash to use.
hu: Használandó hash megadása.

en: Specify one or more font files to load.
hu: Adjon meg legalább egy betöltendő betűkészletfájlt.

en: Specify size for each read operation
hu: Méret meghatározása minden olvasási műveletnél

en: Specify the number of input files.
hu: A bemeneti fájlok számának megadása.

en: Speed: %s
hu: Sebesség: %s

en: Start GDB stub on given port
hu: GDB csonk indítása a megadott porton

en: Stop GDB stub
hu: GDB csonk leállítása

en: Storage information for `%s' does not include type
hu: A(z) „%s” tároló-információi nem tartalmaznak típust

en: Storage information for `%s' indicates neither a plain partition nor a plain disk
hu: A(z) „%s” tároló-információi nem jeleznek sem egyszerű partíciót, sem egyszerű lemezt

en: Store matched component NUMBER in VARNAME.
hu: Az egyező komponens SZÁM tárolása a VÁLTOZÓNÉVBEN.

en: Success
hu: Sikerült

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Suppress normal output (warnings remain).
hu: Normál kimenet elnyomása (a figyelmeztetések maradnak).

en: Switch to native disk drivers. If no modules are specified default set (pata,ahci,usbms,ohci,uhci,ehci) is used
hu: Átváltás natív lemezmeghajtókra. Ha nincs modul megadva, az alapértelmezett beállítás (pata,ahci,usbms,ohci,uhci,ehci) lesz használva

en: Syntax error at line %u
hu: Szintaktikai hiba a(z) %u. sorban

en: Syntax errors are detected in generated GRUB config file.
    Ensure that there are no errors in /etc/default/grub
    and /etc/grub.d/* files or please file a bug report with
    %s file attached.
hu: Szintaktikai hibák találhatók az előállított GRUB beállítófájlban.
    Győződjön meg arról, hogy nincsenek hibák a /etc/default/grub
    és a /etc/grub.d/* fájlokban, vagy küldjön egy hibajelentést a(z)
    %s fájllal mellékelve.

en: System management bus controller I/O space is at 0x%x
hu: Rendszerkezelő buszvezérlő I/O tér van itt: 0x%x

en: TARGET
hu: CÉL

en: THEMES
hu: TÉMÁK

en: TPM unavailable
hu: A TPM nem érhető el

en: Target format not specified (use the -O option).
hu: A célformátum nincs megadva (használja a -O kapcsolót).

en: Terminal has specified geometry.
hu: A terminálnak adott geometriája van.

en: Terminal is ASCII-only [default].
hu: A terminál csak ASCII [alapértelmezett].

en: Terminal is logical-ordered UTF-8.
hu: A terminál logikai sorrendű UTF-8.

en: Terminal is visually-ordered UTF-8.
hu: A terminál vizuális sorrendű UTF-8.

en: Test USB support.
hu: USB-támogatás tesztelése.

en: Test bit at BYTE:BIT in CMOS.
hu: Bit tesztelése a CMOS BÁJT:BIT helyén.

en: Test file read speed.
hu: Fájl olvasási sebességének tesztelése.

en: Test if REGEXP matches STRING.
hu: Annak tesztelése, hogy a REGKIF illeszkedik-e a SZÖVEGRE.

en: Test video subsystem in mode WxH.
hu: Videoalrendszer tesztelése SzxM módban.

en: Test video subsystem.
hu: Videoalrendszer tesztelése.

en: Text-only
hu: Csak szöveg

en: The files are identical.
hu: A fájlok teljesen egyformák.

en: The highlighted entry will be executed automatically in %ds.
hu: A kijelölt bejegyzés automatikusan elindul %d másodperc múlva.

en: This VDEV is a RAIDZ%llu
hu: Ez a VDEV egy RAIDZ%llu

en: This VDEV is a mirror
hu: Ez a VDEV egy tükör

en: This entry can be booted by any user.
hu: Ezt a bejegyzést bármely felhasználó indíthatja.

en: This requires setting GRUB_DEFAULT=saved in %s/default/grub.\n
hu: Ez a GRUB_DEFAULT=saved beállítást igényli a(z) %s/default/grub fájlban.\n

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Tool to edit environment block.
hu: Környezetblokk szerkesztésére szolgáló eszköz.

en: Total flash size: %d B.
hu: Teljes flash méret: %d B.

en: Trailing backslash
hu: Záró visszaper

en: Transform 64-bit UUID to format suitable for XNU. If -l is given keep it lowercase as done by blkid.
hu: 64 bites UUID átalakítása XNU-hoz megfelelő formátumba. Ha a -l meg van adva, tartsa kisbetűsen, ahogy a blkid elkészítette.

en: Transform a system filename into GRUB one.
hu: Egy rendszer fájlnév átalakítása GRUB fájlnévre.

en: Transform syslinux config into GRUB one.
hu: A syslinux beállítás átalakítása GRUB beállításra.

en: Translate SET1 characters to SET2 in STRING.
hu: A HALMAZ1 karakterek fordítása HALMAZ2-re a SZÖVEGBEN.

en: Translate to lower case.
hu: Fordítás kisbetűsre.

en: Translate to upper case.
hu: Fordítás nagybetűsre.

en: Translates the string with the current settings.
hu: Lefordítja a karakterláncot a jelenlegi beállításokkal.

en: Try '%s --help' or '%s --usage' for more information.
hu: További információkért próbálja a(z) „%s --help” vagy „%s --usage” parancsot.

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információkért adja ki a „%s --help” parancsot.

en: Tuesday
hu: Kedd

en: USER PASSWORD
hu: FELHASZNÁLÓ JELSZÓ

en: USER PBKDF2_PASSWORD
hu: FELHASZNÁLÓ PBKDF2_JELSZÓ

en: USERNAME[,USERNAME]
hu: FELHASZNÁLÓNÉV[,FELHASZNÁLÓNÉV]

en: Unable to create pipe: %s
hu: Nem lehet csövet létrehozni: %s

en: Unable to determine your platform. Use --target.
hu: Nem lehet meghatározni a platformot. Használja a --target kapcsolót.

en: Unable to fork: %s
hu: Nem lehet elágazni: %s

en: Unable to open stream from %s: %s
hu: Nem lehet megnyitni a folyamot innen: %s: %s

en: Unable to retrieve pool state
hu: Nem lehet lekérni a tárolóállapotot

en: Uncompress data.
hu: Adatok kibontása.

en: Uncompress file before checksumming.
hu: Fájl kibontása az ellenőrzőösszeg számolása előtt.

en: Unknown TPM error
hu: Ismeretlen TPM hiba

en: Unknown address type %d
hu: Ismeretlen címtípus: %d

en: Unknown command `%s'.
hu: Ismeretlen parancs: „%s”.

en: Unknown compression format %s
hu: Ismeretlen tömörítési formátum: %s

en: Unknown encoding
hu: Ismeretlen kódolás

en: Unknown extra argument `%s'.
hu: Ismeretlen extra argumentum: „%s”.

en: Unknown keyboard scan code 0x%02x
hu: Ismeretlen billentyűzet vizsgálókód: 0x%02x

en: Unknown keyboard scan identifier %s
hu: Ismeretlen billentyűzet vizsgáló azonosító: %s

en: Unknown platform `%s-%s'
hu: Ismeretlen platform: „%s-%s”

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: Unknown video mode
hu: Ismeretlen videomód

en: Unknown virtual device type: %s
hu: Ismeretlen virtuális eszköztípus: %s

en: Unload EFI emulator.
hu: EFI-emulátor eltávolítása a memóriából.

en: Unmatched ( or \(
hu: Pár nélküli ( vagy \(

en: Unmatched ) or \)
hu: Pár nélküli ) vagy \)

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hu: Pár nélküli [, [^, [:, [. vagy [=

en: Unmatched \{
hu: Pár nélküli \{

en: Unrecognized compression `%s'
hu: Azonosítatlan tömörítés: „%s”

en: Unrecognized option `%s'\n
hu: Ismeretlen „%s” kapcsoló\n

en: Unrecognized pool state
hu: Azonosítatlan tárolóállapot

en: Unsupported address type %d
hu: Nem támogatott címtípus: %d

en: Unsupported coverage specification: %d
hu: Nem támogatott kiterjedés specifikáció: %d

en: Unsupported hw address type %d
hu: Nem támogatott hardvercím típus: %d

en: Unsupported image format
hu: Nem támogatott képformátum

en: Unsupported substitution specification: %d
hu: Nem támogatott helyettesítési specifikáció: %d

en: Unsupported substitution type: %d
hu: Nem támogatott helyettesítési típus: %d

en: Usage:
hu: Használat:

en: Usage: %s -o OUTPUT CKBMAP_ARGUMENTS...\n
hu: Használat: %s -o KIMENET CKBMAP_ARGUMENTUMOK…\n

en: Usage: %s DEVICE
hu: Használat: %s ESZKÖZ

en: Usage: %s [INFILE [OUTFILE]]
hu: Használat: %s [BEFÁJL [KIFÁJL]]

en: Usage: %s [OPTION] MENU_ENTRY\n
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] MENÜBEJEGYZÉS\n

en: Usage: %s [OPTION]\n
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]\n

en: Use CD-ROM as root.
hu: CD-ROM használata gyökérként.

en: Use GDB remote debugger instead of DDB.
hu: GDB távoli hibakereső használata DDB helyett.

en: Use STRING as menu entry body.
hu: SZÖVEG használata menübejegyzés törzsként.

en: Use compiled-in root device.
hu: Befordított gyökéreszköz használata.

en: Use serial console.
hu: Soros konzol használata.

en: Use the %C and %C keys to select which entry is highlighted.
hu: A kiemelt elem kijelöléséhez használja a(z) %C és %C billentyűket.

en: VAR INTERFACE NUMBER DESCRIPTION
hu: VÁLTOZÓ CSATOLÓ SZÁM LEÍRÁS

en: VARNAME
hu: VÁLTOZÓNÉV

en: VDEV element number %d isn't correct
hu: A VDEV elemszám (%d) nem helyes

en: VDEV element number %d:
hu: %d VDEV elemszám:

en: VDEV with %d children
hu: VDEV %d gyermekkel

en: Verbose countdown.
hu: Részletes visszaszámlálás.

en: Verify detached signature.
hu: Leválasztott aláírás ellenőrzése.

en: Version %u.%u
    32-bit CS = 0x%x, len = 0x%x, offset = 0x%x
    16-bit CS = 0x%x, len = 0x%x
    DS = 0x%x, len = 0x%x
hu: %u.%u verzió
    32-bit CS = 0x%x, hossz = 0x%x, eltolás = 0x%x
    16-bit CS = 0x%x, hossz = 0x%x
    DS = 0x%x, hossz = 0x%x

en: Virtual device is degraded
hu: A virtuális eszköz lefokozva

en: Virtual device is faulted
hu: A virtuális eszköz hibázott

en: Virtual device is offline
hu: A virtuális eszköz offline

en: Virtual device is online
hu: A virtuális eszköz online

en: Virtual device is removed
hu: A virtuális eszköz eltávolítva

en: WARNING: no console will be available to OS
hu: FIGYELEM: nem lesz elérhető konzol az OS-hez

en: WARNING: no platform-specific install was performed
hu: FIGYELMEZTETÉS: nem lett platform-specifikus telepítés végrehajtva

en: WARNING: unsupported font feature parameters: %x
hu: FIGYELEM: nem támogatott betűkészlet szolgáltatás paraméterek: %x

en: WIDTHxHEIGHT.
hu: SZÉLESSÉGxMAGASSÁG.

en: Wait for a specified number of seconds.
hu: Várakozás a megadott másodpercig.

en: Wait for keypress after every line of output.
hu: Várakozás billentyűnyomásra minden kimeneti sor után.

en: Warning:
hu: Figyelem:

en: Warning: invalid background color `%s'
hu: Figyelmeztetés: érvénytelen háttérszín: „%s”

en: Warning: invalid foreground color `%s'
hu: Figyelmeztetés: érvénytelen előtérszín: „%s”

en: Warning: syntax error (missing slash) in `%s'
hu: Figyelmeztetés: szintaktikai hiba (hiányzó perjel) itt: „%s”

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Windows NT/2000/XP (loader)
hu: Windows NT/2000/XP (betöltő)

en: Windows Vista/7 (loader)
hu: Windows Vista/7 (betöltő)

en: Write 16-bit VALUE to ADDR.
hu: 16-bites ÉRTÉK írása a CÍMRE.

en: Write 16-bit VALUE to PORT.
hu: 16-bites ÉRTÉK írása a PORTRA.

en: Write 32-bit VALUE to ADDR.
hu: 32-bites ÉRTÉK írása a CÍMRE.

en: Write 32-bit VALUE to PORT.
hu: 32-bites ÉRTÉK írása a PORTRA.

en: Write 8-bit VALUE to ADDR.
hu: 8-bites ÉRTÉK írása a CÍMRE.

en: Write 8-bit VALUE to PORT.
hu: 8-bites ÉRTÉK írása a PORTRA.

en: Write a value to a CPU model specific register.
hu: Érték írása egy CPU modellre jellemző regiszterbe.

en: Written SPD bytes: %d B.
hu: Kiírt SPD bájtok: %d B.

en: Xen hypervisor, version %s
hu: Xen hypervisor, %s verzió

en: You need to specify at least one command.
hu: Legalább egy parancsot meg kell adnia.

en: You will have to set `SystemPartition' and `OSLoader' manually.
hu: Kézzel kell majd beállítania a „SystemPartition” és az „OSLoader” értékét.

en: You've found a bug
hu: Egy hibát talált

en: Your embedding area is unusually small.  core.img won't fit in it.
hu: A beágyazási területe szokatlanul kicsi. A core.img nem fog beleférni.

en: Your xorriso doesn't support `--grub2-boot-info'. Some features are disabled. Please use xorriso 1.2.9 or later.
hu: A xorriso nem támogatja a „--grub2-boot-info” kapcsolót. Néhány funkció le van tiltva. Használja a xorriso 1.2.9 vagy későbbi verzióját.

en: Your xorriso doesn't support `--grub2-boot-info'. Your core image is too big. Boot as disk is disabled. Please use xorriso 1.2.9 or later.
hu: A xorriso nem támogatja a „--grub2-boot-info” kapcsolót. A mag lemezképe túl nagy. A lemezként való indítás le van tiltva. Használja a xorriso 1.2.9 vagy későbbi verzióját.

en: [--append|--remove] [TERMINAL1] [TERMINAL2] ...
hu: [--append|--remove] [TERMINÁL1] [TERMINÁL2] …

en: [--force|--bpb] FILE
hu: [--force|--bpb] FÁJL

en: [--md5] PASSWD [FILE]
hu: [--md5] JELSZÓ [FÁJL]

en: [--no-mem-option] [--type=TYPE] FILE [ARG ...]
hu: [--no-mem-option] [--type=TÍPUS] FÁJL [ARG …]

en: [-1|-2] [--exclude=TABLE1,TABLE2|--load-only=TABLE1,TABLE2] FILE1 [FILE2] [...]
hu: [-1|-2] [--exclude=TÁBLÁZAT1,TÁBLÁZAT2|--load-only=TÁBLÁZAT1,TÁBLÁZAT2] FÁJL1 [FÁJL2] […]

en: [-c FILE [-p PREFIX]] [FILE1 [FILE2 ...]]
hu: [-c FÁJL [-p ELŐTAG]] [FÁJL1 [FÁJL2 …]]

en: [-d] DEVICENAME FILE.
hu: [-d] ESZKÖZNÉV FÁJL.

en: [-e|-n] STRING
hu: [-e|-n] SZÖVEG

en: [-f FILE]
hu: [-f FÁJL]

en: [-f FILE] [-s|--skip-sig] [variable_name_to_whitelist] [...]
hu: [-f FÁJL] [-s|--skip-sig] [változónév_a_fehérlistához] […]

en: [-f FILE] variable_name [...]
hu: [-f FÁJL] változónév […]

en: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint HINT [--hint HINT] ...] NAME
hu: [-f|-l|-u|-s|-n] [--hint TIPP [--hint TIPP] …] NÉV

en: [-h|-p|-r] [FILE]
hu: [-h|-p|-r] [FÁJL]

en: [-l] GRUBUUID [VARNAME]
hu: [-l] GRUBUUID [VÁLTOZÓNÉV]

en: [-l|-h|-a] [FILE ...]
hu: [-l|-h|-a] [FÁJL …]

en: [-m (stretch|normal)] FILE
hu: [-m (stretch|normal)] FÁJL

en: [-s POSITION] [-d DEVICE]
hu: [-s POZÍCIÓ] [-d ESZKÖZ]

en: [-s POSITION] [-d DEVICE] [-v VAR] REGISTER[=VALUE[:MASK]]
hu: [-s POZÍCIÓ] [-d ESZKÖZ] [-v VÁLTOZÓ] REGISZTER[=ÉRTÉK[:MASZK]]

en: [-s SIZE] FILENAME
hu: [-s MÉRET] FÁJLNÉV

en: [-s|--skip-sig] FILE SIGNATURE_FILE [PUBKEY_FILE]
hu: [-s|--skip-sig] FÁJL ALÁÍRÁS_FÁJL [NYILVÁNOS_KULCS_FÁJL]

en: [-s|--skip-sig] PUBKEY_FILE
hu: [-s|--skip-sig] NYILVÁNOS_KULCS_FÁJL

en: [ADDR|comUNIT][,SPEED]
hu: [CÍM|comEGYSÉG][,SEBESSÉG]

en: [CARD [HWADDRESS]]
hu: [KÁRTYA [HARDVERCÍM]]

en: [CARD]
hu: [KÁRTYA]

en: [DIR]
hu: [KVT]

en: [ENVVAR=VALUE]
hu: [KÖRNYVÁLT=ÉRTÉK]

en: [ENVVAR]
hu: [KÖRNYVÁLT]

en: [KEYSTROKE1] [KEYSTROKE2] ...
hu: [GOMBNYOMÁS1] [GOMBNYOMÁS2] …

en: [LENGTH]
hu: [HOSSZ]

en: [MODULE1 MODULE2 ...]
hu: [MODUL1 MODUL2 …]

en: [NUMBER:]VARNAME
hu: [SZÁM:]VÁLTOZÓNÉV

en: [NUM]
hu: [SZÁM]

en: [OPTIONS...]
hu: [KAPCSOLÓK…]

en: [OPTIONS]
hu: [KAPCSOLÓK]

en: [OPTIONS] DISK
hu: [KAPCSOLÓK] LEMEZ

en: [OPTIONS] FILE_OR_DEVICE
hu: [KAPCSOLÓK] FÁJL_VAGY_ESZKÖZ

en: [OPTIONS] FONT_FILES
hu: [KAPCSOLÓK] BETŰ_FÁJLOK

en: [OPTIONS] [SET1] [SET2] [STRING]
hu: [KAPCSOLÓK] [HALMAZ1] [HALMAZ2] [SZÖVEG]

en: [OPTION] SOURCE...
hu: [KAPCSOLÓ] FORRÁS…

en: [OPTION] [INSTALL_DEVICE]
hu: [KAPCSOLÓ] [TELEPÍTÉSI_ESZKÖZ]

en: [OPTION]... [MODULES]
hu: [KAPCSOLÓ]… [MODULOK]

en: [OPTION]... [PATH|DEVICE]
hu: [KAPCSOLÓ]… [ÚTVONAL|ESZKÖZ]

en: [OPTS]
hu: [KAPCSOLÓK]

en: [PATH]
hu: [ÚTVONAL]

en: [PATTERN ...]
hu: [MINTA …]

en: [USERLIST]
hu: [FELHASZNÁLÓLISTA]

en: [VALUE]...
hu: [ÉRTÉK]…

en: [WxH[xD]]
hu: [SzxM[xD]]

en: [WxH]
hu: [SzxM]

en: [[-a|-u|-v] [-g WxH] TERM [TYPE]]
hu: [[-a|-u|-v] [-g SzxM] TERM [TÍPUS]]

en: [[year-]month-day] [hour:minute[:second]]
hu: [[év-]hónap-nap] [óra:perc[:másodperc]]

en: [bus]:[slot][.func]
hu: [busz]:[tárolóhely][.func]

en: [default=%s]
hu: [alapértelmezett=%s]

en: [vendor]:[device]
hu: [gyártó]:[eszköz]

en: `%s' is miscompiled: its start address is 0x%llx instead of 0x%llx: ld.gold bug?
hu: A(z) „%s” tévesen van összeállítva: a kezdőcíme 0x%llx a 0x%llx helyett: ld.gold hiba?

en: `%s' is not a local disk
hu: „%s” nem helyi lemez

en: `cryptomount' command fails: %s
hu: a „cryptomount” parancs meghiúsult: %s

en: `loopback' command fails: %s
hu: a „loopback” parancs meghiúsult: %s

en: `nvsetenv' failed. 
    You will have to set `boot-device' variable manually.  At the IEEE1275 prompt, type:
      %s
hu: az „nvsetenv” meghiúsult.
    Kézzel kell majd beállítania a „boot-device” változót. Az IEEE1275 parancssorba gépelje be:
      %s

en: `obppath' not found in parent dirs of `%s', no IEEE1275 name discovery
hu: az „obppath” nem található a(z) „%s” szülő könyvtáraiban, nincs IEEE1275 név felderítés

en: a value was assigned to the argument `%s' while it doesn't require an argument
hu: egy érték hozzá lett rendelve a(z) „%s” argumentumhoz, miközben az nem igényel argumentumot

en: access denied
hu: hozzáférés megtagadva

en: add NOTE segment for CHRP IEEE1275
hu: JEGYZET rész hozzáadása ennél: CHRP IEEE1275

en: addr
hu: cím

en: address not found
hu: a cím nem található

en: alloc-mem failed
hu: az alloc-mem sikertelen

en: assume input is a pxelinux configuration file.
hu: a feltételezett bemenet egy pxelinux konfigurációs fájl.

en: assume input is a syslinux configuration file.
hu: a feltételezett bemenet egy syslinux konfigurációs fájl.

en: assume input is an isolinux configuration file.
hu: a feltételezett bemenet egy isolinux konfigurációs fájl.

en: attempt to install to encrypted disk without cryptodisk enabled. Set `%s' in file `%s'
hu: kísérlet a titkosított lemezre telepíteni cryptodisk engedélyezés nélkül. Állítsa be „%s” értékét a(z) „%s” fájlban

en: attempt to read or write outside of disk `%s'
hu: kísérlet a(z) „%s” lemezen kívüli olvasására vagy írásra

en: attempt to read or write outside of partition
hu: kísérlet a partíción kívüli olvasására vagy írásra

en: attempt to read past the end of file
hu: kísérlet a fájl végének olvasására

en: attempt to seek outside of the file
hu: kísérlet a fájlon kívüli pozicionálásra

en: attempting to read the core image `%s' from GRUB
hu: kísérlet a(z) „%s” magkép beolvasására a GRUB-ból

en: attempting to read the core image `%s' from GRUB again
hu: kísérlet a(z) „%s” magkép beolvasására a GRUB-ból újra

en: available RAM
hu: elérhető RAM

en: available formats:
hu: elérhető formátumok:

en: available targets:
hu: elérhető célok:

en: bad shim signature
hu: hibás betétaláírás

en: bad signature
hu: hibás aláírás

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, %s
hu: alap_cím = 0x%llx, hossz = 0x%llx, %s

en: base_addr = 0x%llx, length = 0x%llx, type = 0x%x
hu: alap_cím = 0x%llx, hossz = 0x%llx, típus = 0x%x

en: big file signature isn't implemented yet
hu: a nagy fájl aláírása még nincs megvalósítva

en: bitmap file `%s' is of unsupported format
hu: a(z) %s bitmap fájl nem támogatott formátumú

en: bless for ppc-based macs
hu: bless a ppc-alapú mac-ekhez

en: bless for x86-based macs
hu: bless az x86-alapú mac-ekhez

en: blocklist FILE
hu: blocklist FÁJL

en: blocklists are incomplete
hu: a blokklisták nem teljesek

en: blocklists are invalid
hu: a blokklisták érvénytelenek

en: blocksize is not divisible by 512
hu: a blokkméret nem osztható 512-vel

en: can't break 0 loops
hu: nem lehet megszakítani 0 ciklust

en: can't compress `%s' to `%s'
hu: a(z) „%s” nem tömöríthető ide: „%s”

en: can't determine filesystem on %s
hu: nem lehet meghatározni a fájlrendszert ezen: %s

en: can't find command `%s'
hu: nem található a parancs: „%s”

en: can't mount encrypted volume `%s': %s
hu: nem lehet csatolni a titkosított „%s” kötetet: %s

en: can't open `%s': %s
hu: „%s” nem nyitható meg: %s

en: can't open file %s, index %d: error %d
hu: nem lehet megnyitni a(z) %s fájlt, %d indexet: hiba %d

en: can't retrieve blocklists
hu: nem lehet lekérni a blokklistákat

en: can't retrieve blocklists: %s
hu: nem lehet lekérni a blokklistákat: %s

en: can't set %dx%d font size: Freetype error %d: %s
hu: nem lehet beállítani a(z) %dx%d betűméretet: Freetype hiba %d: %s

en: cannot allocate TPM event buffer
hu: nem lehet lefoglalni TPM eseménypuffert

en: cannot allocate command buffer
hu: nem lehet lefoglalni parancspuffert

en: cannot boot due to dangerous module in memory: %s
hu: nem lehet indítani a rendszert, mert veszélyes modul van a memóriában: %s

en: cannot close `%s': %s
hu: „%s” nem zárható be: %s

en: cannot compress the kernel image
hu: a rendszermagkép nem tömöríthető

en: cannot copy `%s' to `%s': %s
hu: a(z) „%s” nem másolható ide: „%s”: %s

en: cannot delete `%s': %s
hu: a(z) „%s” nem törölhető: %s

en: cannot find EFI directory
hu: nem található az EFI könyvtár

en: cannot find a GRUB drive for %s.  Check your device.map
hu: nem található GRUB meghajtó ehhez: %s. Ellenőrizze a device.map bejegyzéseit.

en: cannot find a device for %s (is /dev mounted?)
hu: nem található eszköz ehhez: %s (a /dev csatolva van?)

en: cannot find locale `%s'
hu: nem található a területi beállítás: „%s”

en: cannot get translator command line for path `%s': %s
hu: nem lehet a fordító parancssort megszerezni a(z) „%s” útvonalhoz: %s

en: cannot make temporary directory: %s
hu: nem hozható létre átmeneti könyvtár: %s

en: cannot make temporary file: %s
hu: nem hozható létre átmeneti fájl: %s

en: cannot open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: cannot open OS file `%s': %s
hu: a(z) „%s” OS fájl nem nyitható meg: %s

en: cannot open `%s': %s
hu: „%s” nem nyitható meg: %s

en: cannot open configuration file `%s': %s
hu: nem nyitható meg a(z) „%s” konfigurációs fájl: %s

en: cannot open directory `%s': %s
hu: a(z) „%s” könyvtár nem nyitható meg: %s

en: cannot read `%s' correctly
hu: „%s” nem olvasható be megfelelően

en: cannot read `%s': %s
hu: „%s” nem olvasható: %s

en: cannot rename the file %s to %s
hu: nem lehet átnevezni a(z) %s fájlt erre: %s

en: cannot restore the original directory
hu: nem lehet visszaállítani az eredeti könyvtárat

en: cannot save the original directory
hu: nem lehet menteni az eredeti könyvtárat

en: cannot seek `%s': %s
hu: „%s” nem pozicionálható: %s

en: cannot stat `%s': %s
hu: nem lehet elérni: „%s”: %s

en: cannot sync `%s': %s
hu: „%s” nem szinkronizálható: %s

en: cannot write to CD-ROM
hu: nem lehet írni a CD-ROM-ra

en: cannot write to `%s': %s
hu: „%s” nem írható: %s

en: cannot write to the stdout: %s
hu: nem lehet írni a szabványos kimenetre: %s

en: card not found
hu: nem található kártya

en: cat FILE
hu: cat FÁJL

en: checksum verification failed
hu: az ellenőrzőösszeg ellenőrzés meghiúsult

en: choose the compression to use for core image
hu: a magképhez használt tömörítés kiválasztása

en: cmp FILE LOCAL
hu: cmp FÁJL HELYI

en: comUNIT[,SPEED]
hu: comEGYSÉG[,SEBESSÉG]

en: compare fail at offset %llu
hu: összehasonlítási hiba a(z) %llu eltolásnál

en: compress GRUB files [optional]
hu: GRUB fájlok tömörítése [opcionális]

en: connection refused
hu: kapcsolat visszautasítva

en: connection timeout
hu: kapcsolati időtúllépés

en: convert to bold font
hu: átalakítás félkövér betűre

en: core image is too big (0x%x > 0x%x)
hu: a magkép túl nagy (0x%x > 0x%x)

en: core.img version mismatch
hu: a core.img verzió nem megfelelő

en: couldn't autoconfigure %s
hu: %s automatikus beállítása nem sikerült

en: couldn't find IEEE1275 device path for %s.
    You will have to set `boot-device' variable manually
hu: nem található az IEEE1275 eszköz útvonala ehhez: %s.
    Kézzel kell majd beállítania a „boot-device” változót.

en: couldn't find a necessary member device of multi-device filesystem
hu: nem található a többeszközös fájlrendszer egy szükséges tageszköze

en: couldn't find geli consumer
hu: nem található geli fogyasztó

en: couldn't find geom `part' class
hu: nem található geom „part” osztály

en: couldn't open geom
hu: a geom megnyitása nem sikerült

en: couldn't read ELI metadata
hu: az ELI metaadatok olvasása nem sikerült

en: couldn't retrieve UUID
hu: az UUID lekérése nem sikerült

en: couldn't retrieve geli UUID
hu: a geli UUID lekérése nem sikerült

en: couldn't retrieve random data
hu: nem sikerült lekérni a véletlen adatokat

en: couldn't retrieve random data for salt
hu: nem sikerült véletlen adatokat lekérni a sóhoz

en: couldn't send network packet
hu: nem sikerült elküldeni a hálózati csomagot

en: cp FILE LOCAL
hu: cp FÁJL HELYI

en: crc FILE
hu: crc FÁJL

en: cryptographic error number %d
hu: kriptográfiai hibaszám %d

en: current directory of syslinux [default is parent directory of input file].
hu: a syslinux aktuális könyvtára [alapértelmezetten a bemeneti fájl szülőkönyvtára].

en: current directory of syslinux as it will be seen on runtime  [default is parent directory of input file].
hu: a syslinux aktuális könyvtára, ahogy futási időben látható lesz [alapértelmezetten a bemeneti fájl szülőkönyvtára].

en: cygwin_conv_path() failed
hu: cygwin_conv_path() sikertelen

en: delete device map if it already exists
hu: eszköztérkép törlése, ha az már létezik

en: destination unreachable
hu: a cél elérhetetlen

en: device count exceeds limit
hu: az eszközszám túllépi a korlátot

en: device tree must be supplied (see `devicetree' command)
hu: az eszközfát meg kell adni (lásd „devicetree” parancs)

en: disable hinting
hu: javaslatok tiltása

en: disk `%s' not found
hu: a(z) „%s” lemez nem található

en: disk does not exist, so falling back to partition device %s
hu: a lemez nem létezik, így visszatérés a(z) %s partícióeszközre

en: disk module to use (biosdisk or native). This option is only available on BIOS target.
hu: a használandó lemezmodul (biosdisk vagy natív). Ez a lehetőség csak BIOS célnál érhető el.

en: disk read fails at offset %lld, length %lld
hu: a lemezolvasás meghiúsul a(z) %lld eltolásnál, %lld hosszan

en: diskboot.img size must be %u bytes
hu: a diskboot.img mérete %u bájt kell legyen

en: do not install bootsector
hu: ne telepítsen indítószektort

en: do not probe for filesystems in DEVICE
hu: ne vizsgálja a fájlrendszereket az ESZKÖZÖN

en: domain name component is too long
hu: a tartománynév komponens túl hosszú

en: don't update LED state
hu: ne frissítse a LED állapotot

en: don't update the `boot-device'/`Boot*' NVRAM variables. This option is only available on EFI and IEEE1275 targets.
hu: ne frissítse a „boot-device”/„Boot*” NVRAM változókat. Ez a lehetőség csak EFI és IEEE1275 céloknál érhető el.

en: done
hu: kész

en: efibootmgr failed to register the boot entry: %s
hu: az efibootmgr nem tudta regisztrálni a rendszerindítás-bejegyzést: %s

en: embed FILE as a device tree (DTB)
hu: FÁJL beágyazása eszközfaként (DTB)

en: embed FILE as a memdisk image
    Implies `-p (memdisk)/boot/grub' and overrides any prefix supplied previously, but the prefix itself can be overridden by later options
hu: FÁJL beágyazása memórialemez-képként
    Magába foglalja a „-p (memdisk)/boot/grub” parancsot és felülbírál minden korábban megadott előtagot, de maga az előtag felülbírálható a későbbi kapcsolókkal

en: embed FILE as an early config
hu: FÁJL beágyazása egy korai beállításként

en: embed FILE as public key for signature checking
hu: FÁJL beágyazása az aláírás-ellenőrzés nyilvános kulcsaként

en: embed a specific DTB
hu: egy bizonyos DTB beágyazása

en: embedding is not possible, but this is required for RAID and LVM install
hu: a beágyazás nem lehetséges, noha ez szükséges a RAID és LVM telepítéshez

en: embedding is not possible, but this is required for cross-disk install
hu: a beágyazás nem lehetséges, noha ez szükséges a lemezek közti telepítéshez

en: enable ARCS (big-endian mips machines, mostly SGI) boot. Disables HFS+, APM, sparc64 and boot as disk image for i386-pc
hu: ARCS (big-endian mips gépek, főleg SGI) rendszerindítás engedélyezése. Letiltja a HFS+, APM, sparc64 és a lemezképként való rendszerindítást az i386-pc esetén

en: enable sparc boot. Disables HFS+, APM, ARCS and boot as disk image for i386-pc
hu: sparc rendszerindítás engedélyezése. Letiltja a HFS+, APM, ARCS és a lemezképként való rendszerindítást az i386-pc esetén

en: enabling %s support ...
hu: %s támogatás engedélyezése…

en: enter: boot, `e': options, `c': cmd-line
hu: enter: indítás, „e”: beállítások, „c”: parancssor

en: environment block too small
hu: a környezetblokk túl kicsi

en: error: %s.
hu: hiba: %s.

en: expect GRUB images under the directory DIR/%s instead of the %s directory
hu: a GRUB lemezképek elvárása a KVT/%s könyvtárban a(z) %s könyvtár helyett

en: failed to copy Grub to the PReP partition
hu: a GRUB átmásolása nem sikerült a PReP partícióra

en: failed to get FDT
hu: az FDT elérése sikertelen

en: failed to get canonical path of `%s'
hu: „%s” egyszerűsített útvonalának lekérése sikertelen

en: failed to read the sectors of the core image
hu: a magkép szektorainak beolvasása meghiúsult

en: failed to return to initial working directory
hu: nem sikerült visszatérni a kezdeti munkakönyvtárhoz

en: failure reading sector 0x%llx from `%s'
hu: a 0x%llx szektor olvasási hiba innen: „%s”

en: failure to read password
hu: nem sikerült a jelszó olvasása

en: failure writing sector 0x%llx to `%s'
hu: a 0x%llx szektor írási hiba ide: „%s”

en: false
hu: hamis

en: faulty RAM (BadRAM)
hu: hibás RAM (BadRAM)

en: file `%s' is too big
hu: a(z) „%s” fájl túl nagy

en: file `%s' not found
hu: a(z) „%s” fájl nem található

en: filename expected
hu: fájlnévnek kellett volna következnie

en: filename or tempo and notes expected
hu: fájlnévnek vagy ütemnek és hangjegynek kellett volna következnie

en: filesystem `%s' does not support labels
hu: a(z) „%s” fájlrendszer nem támogatja a címkéket

en: filesystem `%s' doesn't support blocklists
hu: a(z) „%s” fájlrendszer nem támogatja a blokklistákat

en: filesystem on %s is neither HFS nor HFS+
hu: a(z) %s fájlrendszere sem HFS, sem HFS+

en: firmware image is too big
hu: a firmware lemezkép túl nagy

en: force autohint
hu: automatikus javaslat erőltetése

en: four arguments expected
hu: négy argumentumot kell megadni

en: free-mem failed
hu: a free-mem sikertelen

en: fwstart.img doesn't match the known good version. proceed at your own risk
hu: Az fwstart.img nem egyezik az ismert jó verzióval. Folytatás csak saját felelősségre.

en: generate an image in FORMAT
hu: egy kép előállítása FORMÁTUMBAN

en: give a short usage message
hu: rövid használati utasítás megjelenítése

en: give this help list
hu: ezen súgólista megjelenítése

en: given argument is a system device, not a path
hu: a megadott argumentum egy rendszereszköz, nem egy útvonal

en: grub-mkimage is compiled without XZ support
hu: a grub-mkimage XZ támogatás nélkül lett lefordítva

en: hang for SECS seconds (default 3600)
hu: szünet MP másodpercre (alapértelmezetten 3600)

en: hex FILE
hu: hex FÁJL

en: ignore bitmap strikes when loading
hu: bitmap strikes mellőzése betöltéskor

en: incorrect terminal dimensions specification
hu: hibás terminál dimenzió specifikáció

en: initrd already loaded
hu: az initrd már be van töltve

en: install FONTS [default=%s]
hu: BETŰK telepítése [alapértelmezett=%s]

en: install GRUB for TARGET platform [default=%s]; available targets: %s
hu: a GRUB telepítése a CÉL platformhoz [alapértelmezett=%s]; elérhető célok: %s

en: install GRUB images under the directory DIR/%s instead of the %s directory
hu: a GRUB lemezképek telepítése a KVT/%s könyvtárba a(z) %s könyvtár helyett

en: install THEMES [default=%s]
hu: TÉMÁK telepítése [alapértelmezett=%s]

en: install device isn't specified
hu: a telepítési eszköz nincs megadva

en: install even if problems are detected
hu: telepítés akkor is, ha problémák észlelhetők

en: install only LOCALES [default=all]
hu: csak a TERÜLETI_BEÁLLÍTÁSOK telepítése [alapértelmezett=összes]

en: install only MODULES and their dependencies [default=all]
hu: csak a MODULOK és azok függőségeinek telepítése [alapértelmezett=összes]

en: interpret is not supported
hu: az interpret nem támogatott

en: invalid DHCP option code
hu: érvénytelen DHCP kapcsolókód

en: invalid PBKDF2 password
hu: érvénytelen PBKDF2 jelszó

en: invalid arch-dependent ELF magic
hu: érvénytelen architektúra-függő ELF varázslat

en: invalid arch-independent ELF magic
hu: érvénytelen architektúra-független ELF varázslat

en: invalid argument
hu: érvénytelen argumentum

en: invalid block size
hu: érvénytelen blokkméret

en: invalid color specification `%s'
hu: érvénytelen színspecifikáció: „%s”

en: invalid device tree
hu: érvénytelen eszközfa

en: invalid environment block
hu: érvénytelen környezetblokk

en: invalid file name `%s'
hu: érvénytelen fájlnév: „%s”

en: invalid font range
hu: érvénytelen betűtartomány

en: invalid line format: %s
hu: érvénytelen sorformátum: %s

en: invalid modinfo file `%s'
hu: érvénytelen modinfo fájl: „%s”

en: invalid parameter %s
hu: érvénytelen %s paraméter

en: invalid skip value %lld
hu: érvénytelen ugrási érték: %lld

en: invalid variable name `%s'
hu: érvénytelen változónév: „%s”

en: invalid video mode specification `%s'
hu: érvénytelen videomód meghatározás: „%s”

en: invalid zImage
hu: érvénytelen zImage

en: invalid zero blocksize
hu: érvénytelen nulla blokkméret

en: ioctl GET_ARRAY_INFO error: %s
hu: ioctl GET_ARRAY_INFO hiba: %s

en: ioctl GET_DISK_INFO error: %s
hu: ioctl GET_DISK_INFO hiba: %s

en: ioctl RAID_VERSION error: %s
hu: ioctl RAID_VERSION hiba: %s

en: kernel image is too big (0x%x > 0x%x)
hu: a rendszermagkép túl nagy (0x%x > 0x%x)

en: list network addresses
hu: hálózati címek felsorolása

en: list network cards
hu: hálózati kártyák felsorolása

en: list network routes
hu: hálózati utak felsorolása

en: ls PATH
hu: ls ÚTVONAL

en: lzop file corrupted
hu: az lzop fájl sérült

en: make the drive also bootable as floppy (default for fdX devices). May break on some BIOSes.
hu: a meghajtó indíthatóvá tétele floppyként (fdX eszközök esetén alapértelmezett). Egyes BIOS-okkal lehet, hogy nem működik.

en: missing `%c' symbol
hu: hiányzó „%c” szimbólum

en: missing mandatory option for `%s'
hu: hiányzó kötelező kapcsoló ehhez: „%s”

en: module `%s' isn't loaded
hu: a(z) „%s” modul nincs betöltve

en: module cannot be loaded in UEFI secure boot mode: %s
hu: a modult nem lehet betölteni UEFI biztonságos rendszerindítás módban: %s

en: module isn't loaded
hu: a modul nincs betöltve

en: name
hu: név

en: need an image and mountpoint
hu: egy képfájl és egy csatolási pont szükséges

en: no APM found
hu: nem található APM

en: no DHCP info found
hu: nem található DHCP információ

en: no DHCP option %u found
hu: nem található %u DHCP kapcsoló

en: no DHCP options found
hu: nem találhatók DHCP kapcsolók

en: no DNS record found
hu: nem található DNS rekord

en: no DNS reply received
hu: nem érkezett DNS válasz

en: no DNS servers configured
hu: nincsenek beállított DNS kiszolgálók

en: no EFI routines are available for your platform
hu: nem érhetők el EFI rutinok a platformhoz

en: no EFI routines are available when running in BIOS mode
hu: nem érhetők el EFI rutinok a BIOS módban való futtatáskor

en: no IEEE1275 routines are available for your platform
hu: nem érhetők el IEEE1275 rutinok a platformhoz

en: no SGI routines are available for your platform
hu: nem érhetők el SGI rutinok a platformhoz

en: no `/' in canonical filename
hu: nincs „/” az egyszerűsített fájlnévben

en: no command is specified
hu: nincs megadva parancs

en: no compression is available for your platform
hu: nem érhető el tömörítés a platformhoz

en: no decryption key available
hu: nem érhető el visszafejtő kulcs

en: no hints available for your platform. Expect reduced performance
hu: nem érhető el tipp a platformhoz. Csökkentett teljesítmény várható.

en: no media in `%s'
hu: nincs adathordozó itt: „%s”

en: no network card found
hu: nem található hálózati kártya

en: no random number generator is available for your OS
hu: nem érhető el véletlen szám generátor az operációs rendszerhez

en: no server is specified
hu: nincs kiszolgáló megadva

en: no such partition
hu: nincs ilyen partíció

en: no suitable video mode found
hu: nem található megfelelő videomód

en: no symbol table
hu: nincs szimbólumtáblázat

en: no terminal specified
hu: nincs megadva terminál

en: no terminator in the core image
hu: nincs befejező a magképben

en: non-sector-aligned data is found in the core file
hu: a magfájlban nem szektorokhoz igazított adatok találhatók

en: not a directory
hu: nem könyvtár

en: not a primary partition
hu: nem elsődleges partíció

en: not a regular file
hu: nem szabályos fájl

en: not in function body
hu: nincs a függvénytörzsben

en: one argument expected
hu: egy argumentumot kell megadni

en: only ipv4
hu: csak ipv4

en: only ipv6
hu: csak ipv6

en: other software is using the embedding area, and there is not enough room for core.img.  Such software is often trying to store data in a way that avoids detection.  We recommend you investigate
hu: más szoftverek használják a beágyazási területet, és nincs elég hely a core.img számára. Az ilyen szoftverek gyakran oly módon próbálnak adatokat tárolni, amely elkerüli a felismerést. Azt javasoljuk, hogy nyomozza ki.

en: out of memory
hu: nincs elég memória

en: output a generated image to FILE [default=stdout]
hu: egy előállított kép létrehozása a FÁJLBA [alapértelmezett=szabványos kimenet]

en: output file must be specified
hu: a kimeneti fájlt meg kell adni

en: output generated config to FILE [default=stdout]
hu: az előállított beállítás kiírása FÁJLBA [alapértelmezett=szabványos kimenet]

en: overflow is detected
hu: túlcsordulás észlelhető

en: passwords don't match
hu: a jelszavak nem egyeznek

en: perform a DHCP autoconfiguration
hu: egy DHCP automatikus beállítás végrehajtása

en: perform a bootp autoconfiguration
hu: egy bootp automatikus beállítás végrehajtása

en: persistent RAM
hu: állandó RAM

en: persistent RAM (legacy)
hu: állandó RAM (örökölt)

en: physical volume %s not found
hu: a(z) %s fizikai kötet nem található

en: plain image kernel not supported - rebuild with CONFIG_(U)EFI_STUB enabled
hu: egyszerű lemezkép kernel nem támogatott - fordítsa újra engedélyezett CONFIG_(U)EFI_STUB használatával

en: pre-load specified modules MODULES
hu: a megadott MODULOK modulok előtöltése

en: prefer ipv4
hu: ipv4 előnyben részesítése

en: prefer ipv6
hu: ipv6 előnyben részesítése

en: premature end of file
hu: túl korai fájlvég

en: premature end of file %s
hu: túl korai fájlvége: %s

en: press CapsLock key
hu: nyomja meg a CapsLock billentyűt

en: press Insert key
hu: nyomja meg az Insert billentyűt

en: press NumLock key
hu: nyomja meg a NumLock billentyűt

en: press ScrollLock key
hu: nyomja meg a ScrollLock billentyűt

en: press SysRq
hu: nyomja meg a SysRq billentyűt

en: press left alt
hu: nyomja meg a bal alt billentyűt

en: press left ctrl
hu: nyomja meg a bal ctrl billentyűt

en: press left shift
hu: nyomja meg a bal shift billentyűt

en: press right alt
hu: nyomja meg a jobb alt billentyűt

en: press right ctrl
hu: nyomja meg a jobb ctrl billentyűt

en: press right shift
hu: nyomja meg a jobb shift billentyűt

en: print TARGET
hu: CÉL kiírása

en: print program version
hu: a programverzió kiírása

en: print the version information and exit
hu: a verzióinformációk kiírása és kilépés

en: print this message and exit
hu: ezen üzenet kiírása és kilépés

en: print verbose messages.
hu: részletes üzenetek kiírása.

en: public key %08x not found
hu: a(z) %08x nyilvános kulcs nem található

en: read error at offset %llu: %s
hu: olvasási hiba a(z) %llu eltolásnál: %s

en: read text from FILE.
hu: szöveg olvasása FÁJLBÓL.

en: relative subdirectory on network server
hu: relatív alkönyvtár a hálózati kiszolgálón

en: relocation 0x%x is not implemented yet
hu: 0x%x áthelyezése még nincs megvalósítva

en: reserved RAM
hu: foglalt RAM

en: retrieve DHCP option and save it into VAR. If VAR is - then print the value.
hu: DHCP kapcsoló lekérése és elmentése a VÁLTOZÓBA. Ha a VÁLTOZÓ -, akkor kiírja az értéket.

en: root directory as it will be seen on runtime [default=/].
hu: gyökérkönyvtár, ahogy futási időben látható lesz [alapértelmezett=/].

en: root directory of TFTP server
hu: a TFTP kiszolgáló gyökérkönyvtára

en: root directory of the syslinux disk [default=/].
hu: a syslinux lemez gyökér könyvtára [alapértelmezett=/].

en: route loop detected
hu: úthurok észlelhető

en: save ROM images in DIR [optional]
hu: ROM lemezképek mentése a KÖNYVTÁRBA [opcionális]

en: save output in FILE [required]
hu: kimenet mentése FÁJLBA [szükséges]

en: select face index
hu: betűkép index kiválasztása

en: separate items in output using ASCII NUL characters
hu: az elemek elválasztása a kimenetben ASCII NULL karakterekkel

en: serial port `%s' isn't found
hu: a(z) „%s” soros port nem található

en: set [NAME=VALUE ...]
hu: set [NÉV=ÉRTÉK …]

en: set capslock mode
hu: capslock mód beállítása

en: set font ascent
hu: betűemelkedés beállítása

en: set font descent
hu: betűleszállítás beállítása

en: set font family name
hu: betűcsaládnév beállítása

en: set font range
hu: betűtartomány beállítása

en: set font size
hu: betűméret beállítása

en: set input filename for 32-bit part.
hu: bemeneti fájlnév beállítása 32-bites részhez.

en: set input filename for 64-bit part.
hu: bemeneti fájlnév beállítása 64-bites részhez.

en: set input filename. Default is STDIN
hu: bemeneti fájlnév beállítása. Az alapértelmezett: STDIN

en: set insert mode
hu: beszúró mód beállítása

en: set numlock mode
hu: numlock mód beállítása

en: set output filename. Default is STDOUT
hu: kimeneti fájlnév beállítása. Az alapértelmezett az STDOUT

en: set pause mode
hu: szünet mód beállítása

en: set prefix directory
hu: előtagkönyvtár beállítása

en: set scrolllock mode
hu: scrolllock mód beállítása

en: set the label to render
hu: címke beállítása a létrehozáshoz

en: set the program name
hu: a program nevének beállítása

en: size
hu: méret

en: symbol `%s' not found
hu: a(z) „%s” szimbólum nem található

en: temporary
hu: átmeneti

en: terminal %s isn't found or it's not handled by terminfo
hu: a(z) %s terminál nem található vagy nem kezeli a terminfo

en: terminal `%s' isn't found
hu: a(z) „%s” terminál nem található

en: the ID of bootloader. This option is only available on EFI and Macs.
hu: a rendszerbetöltő AZONOSÍTÓJA. Ez a lehetőség csak EFI és Mac-ek esetén érhető el.

en: the PReP partition is not empty. If you are sure you want to use it, run dd to clear it: `%s'
hu: a PReP partíció nem üres. Ha biztos benne, hogy azt szeretné használni, futtassa a dd parancsot a törléséhez: „%s”

en: the argument `%s' requires an integer
hu: a(z) „%s” argumentum egy egész számot igényel

en: the chosen partition is not a PReP partition
hu: a választott partíció nem egy PReP partíció

en: the device.map entry `%s' is invalid. Ignoring it. Please correct or delete your device.map
hu: a(z) „%s” device.map bejegyzés érvénytelen. Mellőzés. Javítsa vagy törölje a device.map bejegyzést.

en: the drive %s is defined multiple times in the device map %s
hu: a(z) %s meghajtó többször van megadva a(z) %s eszköztérképen

en: the drive name `%s' in device.map is incorrect. Using %s instead. Please use the form [hfc]d[0-9]* (E.g. `hd0' or `cd')
hu: a(z) „%s” eszköznév a device.map bejegyzésben érvénytelen. %s érték használata helyette. Használja a [hfc]d[0-9]* formát (például „hd0” vagy „cd”).

en: the first sector of the core file is not sector-aligned
hu: a magfájl első szektora nincs szektorokhoz igazítva

en: the installation device is removable. This option is only available on EFI.
hu: a telepítési eszköz eltávolítható. Ez a lehetőség csak EFI esetén érhető el.

en: the partition type 0x%x isn't valid
hu: a 0x%x partíciótípus nem érvényes

en: the sectors of the core file are too fragmented
hu: a magfájl szektorai túlzottan töredezettek

en: the size of `%s' is not %u
hu: a(z) „%s” mérete nem %u

en: the size of `%s' is too large
hu: „%s” mérete túl nagy

en: the size of `%s' is too small
hu: a(z) „%s” mérete túl kicsi

en: this ELF file is not of the right type
hu: ez az ELF fájl nem a megfelelő típusú

en: this GPT partition label contains no BIOS Boot Partition; embedding won't be possible
hu: ez a GPT partíciós címke nem tartalmaz BIOS indítási partíciót, a beágyazás nem lesz lehetséges

en: this LDM has no Embedding Partition; embedding won't be possible
hu: ez az LDM nem rendelkezik beágyazott partícióval, a beágyazás nem lesz lehetséges

en: this msdos-style partition label has no post-MBR gap; embedding won't be possible
hu: ennek az msdos-stílusú partíciós címkének nincs utó-MBR rése, a beágyazás nem lesz lehetséges

en: three arguments expected
hu: három argumentumot kell megadni

en: time out opening `%s'
hu: „%s” megnyitása túllépte az időkorlátot

en: timeout reading `%s'
hu: „%s” olvasása túllépte az időkorlátot

en: timeout: could not resolve hardware address
hu: időtúllépés: nem sikerült feloldani a hardvercímet

en: too deep nesting of symlinks
hu: a szimbolikus linkek egymásba ágyazása túl mély

en: translator `%s' for path `%s' has several non-option words, at least `%s' and `%s'
hu: a(z) „%s” fordítónak a(z) „%s” útvonalnál számos nem kapcsoló szavai vannak, legalább „%s” és „%s”

en: translator `%s' for path `%s' is given only options, cannot find device part
hu: a(z) „%s” fordító a(z) „%s” útvonalnál csak kapcsolókat adott meg, nem található az eszközrész

en: translator command line is empty for path `%s'
hu: a fordító parancssor üres a(z) „%s” útvonalnál

en: two arguments expected
hu: két argumentumot kell megadni

en: type
hu: típus

en: unable to identify a filesystem in %s; safety check can't be performed
hu: nem azonosítható a fájlrendszer ezen: %s, a biztonsági ellenőrzés nem hajtható végre

en: unable to record current working directory
hu: nem lehet rögzíteni a jelenlegi munkakönyvtárat

en: unaligned device size
hu: igazítatlan eszközméret

en: unexpected EFI error
hu: váratlan EFI hiba

en: unexpected end of file
hu: nem várt fájlvége

en: unknown argument `%s'
hu: ismeretlen argumentum: „%s”

en: unknown compression %d
hu: ismeretlen tömörítés: %d

en: unknown device type %s
hu: ismeretlen eszköztípus: %s

en: unknown filesystem
hu: ismeretlen fájlrendszer

en: unknown kind of RAID device `%s'
hu: a RAID eszköz fajtája ismeretlen: „%s”

en: unknown regexp error
hu: ismeretlen reguláris kifejezés hiba

en: unknown target format %s
hu: ismeretlen célformátum: %s

en: unknown target format %s
hu: ismeretlen célformátum: %s

en: unknown terminfo type `%s'
hu: ismeretlen terminfo típus: „%s”

en: unrecognised DHCP option format specification `%s'
hu: azonosítatlan DHCP kapcsolóformátum specifikáció: „%s”

en: unrecognised network address `%s'
hu: azonosítatlan hálózati cím: „%s”

en: unrecognised network interface `%s'
hu: azonosítatlan hálózati csatoló: „%s”

en: unrecognized number
hu: azonosítatlan szám

en: unresolvable address %s
hu: feloldhatatlan cím: %s

en: unset [NAME ...]
hu: unset [NÉV …]

en: unsupported HTTP error %d: %s
hu: nem támogatott %d HTTP hiba: %s

en: unsupported HTTP response
hu: nem támogatott HTTP válasz

en: unsupported RAID version: %d.%d
hu: nem támogatott RAID verzió: %d.%d

en: unsupported gzip format
hu: nem támogatott gzip formátum

en: unsupported instruction
hu: nem támogatott utasítás

en: unsupported platform %s
hu: nem támogatott platform: %s

en: unsupported serial port flow control
hu: nem támogatott soros port folyamvezérlés

en: unsupported serial port parity
hu: nem támogatott soros port paritás

en: unsupported serial port speed
hu: nem támogatott soros port sebesség

en: unsupported serial port stop bits number
hu: nem támogatott soros port stop bitszám

en: unsupported serial port word length
hu: nem támogatott soros port szóhossz

en: use COLOR for background
hu: SZÍN használata a háttérhez

en: use COLOR for label
hu: SZÍN használata a címkénél

en: use COLOR for label background
hu: SZÍN használata a címke hátterénél

en: use COLOR for text
hu: SZÍN használata a szöveghez

en: use DIR as the EFI System Partition root.
hu: KVT használata az EFI rendszerpartíció gyökereként.

en: use DIR for PPC MAC install.
hu: KVT használat PPC MAC telepítésnél.

en: use FILE as font (PF2).
hu: FÁJL használata betűkészletként (PF2).

en: use FILE as font for label
hu: FÁJL használata a címke betűkészleteként

en: use FILE as memdisk
hu: a FÁJL használata memórialemezként

en: use FILE as the boot image [default=%s]
hu: FÁJL használata rendszerindító képként [alapértelmezett=%s]

en: use FILE as the core image [default=%s]
hu: FÁJL használata magképként [alapértelmezett=%s]

en: use FILE as the device map [default=%s]
hu: a FÁJL használata eszköztérképként [alapértelmezés=%s]

en: use FILE as xorriso [optional]
hu: FÁJL használata mint xorriso [opcionális]

en: use GRUB files in the directory DIR [default=%s]
hu: a KVT könyvtárban lévő GRUB fájlok használata [alapértelmezés=%s]

en: use STRING as product name
hu: SZÖVEG használata terméknévként

en: use STRING as product version
hu: SZÖVEG használata termékverzióként

en: use identifier file even if UUID is available
hu: azonosítófájl használata akkor is, ha UUID érhető el

en: use images and modules under DIR [default=%s/<platform>]
hu: a KVT könyvtárban lévő lemezképek és modulok használata [alapértelmezett=%s/<platform>]

en: use themes under DIR [default=%s]
hu: a KVT könyvtárban lévő témák használata [alapértelmezett=%s]

en: use translations under DIR [default=%s]
hu: a KVT könyvtárban lévő fordítások használata [alapértelmezett=%s]

en: variable `%s' isn't set
hu: a(z) „%s” változó nincs beállítva

en: verification requested but nobody cares: %s
hu: ellenőrzést kértek, de senkit sem érdekel: %s

en: visually-ordered UTF-8
hu: vizuális sorrendű UTF-8

en: wait until a debugger will attach
hu: várakozás, amíg a hibakereső csatolni fog

en: will not proceed with blocklists
hu: nem folytatom a blokklistákkal

en: write output to FILE [default=stdout].
hu: kimenet írása FÁJLBA [alapértelmezett=szabványos kimenet].

en: wrong ELI magic or version
hu: hibás ELI varázslat vagy verzió

en: xnu_uuid DEVICE
hu: xnu_uuid ESZKÖZ

en: xorriso not found
hu: a xorriso nem található

en: xz file corrupted or unsupported block options
hu: az xz fájl sérült vagy nem támogatott blokk kapcsolók

en: you can't delete this address
hu: nem törölheti ezt a címet

en: you need to load the Xen Hypervisor first
hu: először a Xen hipervizort kell betöltenie

en: you need to load the kernel first
hu: először a kernelt kell betöltenie

en: your BIOS Boot Partition is too small; embedding won't be possible
hu: a BIOS indítási partíciója túl kicsi, a beágyazás nem lesz lehetséges

en: your LDM Embedding Partition is too small; embedding won't be possible
hu: az LDM beágyazott partíciója túl kicsi, a beágyazás nem lesz lehetséges

en: your core.img is unusually large.  It won't fit in the embedding area
hu: a core.img szokatlanul nagy. Nem fog beférni a beágyazási területere

en: your embedding area is unusually small.  core.img won't fit in it.
hu: a beágyazási területe szokatlanul kicsi. A core.img nem fog beleférni.
