kbd 2.0.4-rc1 - en to hu translation catalogue (275 entries)

en: 			    interpret character action codes to be from the
    			    specified character set
hu: 			    karakter műveleti kódok értelmezése a megadott
    			    karakterkészletből

en: 	-v --verbose
    	-V --version	    print version number
hu: 	-v --verbose
    	-V --version	    verziószám kiírása

en: 
    
    Escaped scancodes e0 xx (hex)
hu: 
    
    Elfedett vizsgálókódok: e0 xx (hex)

en: 
    Changed %d key | 
    Changed %d keys
hu[0]: 
    %d billentyű változott
hu[1]: 
    %d billentyű változott

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
hu: 
    Nyomjon meg egy billentyűt - a Ctrl-D befejezi a programot

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
hu: 
    Felismert módosító nevek és az oszlopszámaik:

en: 
    The following synonyms are recognized:
hu: 
    A következő szinonimák vannak felismerve:

en: 
    usage: dumpkeys [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	    display this help text
    	-i --short-info	    display information about keyboard driver
    	-l -s --long-info   display above and symbols known to loadkeys
    	-n --numeric	    display keytable in hexadecimal notation
    	-f --full-table	    don't use short-hand notations, one row per keycode
    	-1 --separate-lines one line per (modifier,keycode) pair
    	-S --shape=
    	-t --funcs-only	    display only the function key strings
    	-k --keys-only	    display only key bindings
    	-d --compose-only   display only compose key combinations
    	-c --charset=
hu: 
    használat: dumpkeys [kapcsolók…]
    
    az érvényes kapcsolók:
    
    	-h --help	    ezen súgószöveg megjelenítése
    	-i --short-info	    információk megjelenítése a billentyűzet-meghajtóról
    	-l -s --long-info   a fenti és a loadkeys ismert szimbólumai megjelenítése
    	-n --numeric	    billentyűtáblázat megjelenítése hexadecimális jelöléssel
    	-f --full-table	    ne használjon gyorsírás jelölést, egy sor
    			billentyűkódonként
    	-1 --separate-lines egy sor (módosító, billentyűkód) páronként
    	-S --shape=
    	-t --funcs-only	    csak a funkcióbillentyű szövegek megjelenítése
    	-k --keys-only	    csak a billentyűkötések megjelenítése
    	-d --compose-only   csak az összeállító billentyűkombinációk megjelenítése
    	-c --charset=

en:     FAILED
hu:     SIKERTELEN

en: %-15s for %s
hu: %-15s ehhez: %s

en: %s from %s
hu: %s innen: %s

en: %s version %s
    
    Usage: %s [options]
    
    Valid options are:
    
    	-h --help            display this help text
    	-V --version         display program version
    	-n --next-available  display number of next unallocated VT
hu: %s verzió: %s
    
    Használat: %s [kapcsolók]
    
    Az érvényes kapcsolók:
    
    	-h --help            ezen súgószöveg megjelenítése
    	-V --version         programverzió megjelenítése
    	-n --next-available  a következő nem lefoglalt VT számának megjelenítése

en: %s: %s: Warning: line too long
hu: %s: %s: Figyelmeztetés: a sor túl hosszú

en: %s: Bad Unicode range corresponding to font position range 0x%x-0x%x
hu: %s: rossz Unicode tartomány a megfelelő 0x%x-0x%x betűpozíció tartományhoz

en: %s: Bad call of readpsffont
hu: %s: rossz readpsffont hívás

en: %s: Bad end of range (0x%lx)
hu: %s: rossz tartományvég (0x%lx)

en: %s: Bad end of range (0x%x)
hu: %s: a tartomány vége rossz (0x%x)

en: %s: Bad input line: %s
hu: %s: rossz bemeneti sor: %s

en: %s: Bad magic number on %s
hu: %s: rossz varázsszám ezen: %s

en: %s: Corresponding to a range of font positions, there should be a Unicode range
hu: %s: a betűkészlet pozíciói tartományának megfelelően Unicode tartománynak kellene lennie

en: %s: Error reading input font
hu: %s: hiba a bemeneti betűkészlet olvasásakor

en: %s: Glyph number (0x%lx) past end of font
hu: %s: a szimbólum szám (0x%lx) a betűkészlet vége után

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
hu: %s: a szimbólum szám (0x%x) nagyobb mint a betűhossz

en: %s: Illegal vt number
hu: %s: szabálytalan vt szám

en: %s: Input file: bad input length (%d)
hu: %s: bemeneti fájl: rossz bemeneti hossz (%d)

en: %s: Input file: trailing garbage
hu: %s: bemeneti fájl: záró szemét

en: %s: Options --unicode and --ascii are mutually exclusive
hu: %s: A --unicode és az --ascii kapcsolók kölcsönösen kizárják egymást

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
hu: %s: az U+%x-U+%x Unicode tartomány nem ugyanolyan hosszú mint a 0x%x-0x%x betűpozíció tartomány

en: %s: Unsupported psf file mode (%d)
hu: %s: nem támogatott psf fájl mód (%d)

en: %s: Unsupported psf version (%d)
hu: %s: nem támogatott psf verzió (%d)

en: %s: Warning: line too long
hu: %s: figyelmeztetés: a sor túl hosszú

en: %s: background will look funny
hu: %s: a háttér viccesen fog kinézni

en: %s: bad utf8
hu: %s: rossz utf8

en: %s: bug in do_loadtable
hu: %s: hiba ebben: do_loadtable

en: %s: error reading keyboard mode: %m
hu: %s: hiba a billentyűzetmód olvasásakor: %m

en: %s: font position 32 is nonblank
hu: %s: a 32. betűkészlet pozíció nem üres

en: %s: input font does not have an index
hu: %s: a bemeneti betűkészletnek nincs indexe

en: %s: locks virtual consoles, saving your current session.
    Usage: %s [options]
           Where [options] are any of:
    -c or --current: lock only this virtual console, allowing user to
           switch to other virtual consoles.
    -a or --all: lock all virtual consoles by preventing other users
           from switching virtual consoles.
    -v or --version: Print the version number of vlock and exit.
    -h or --help: Print this help message and exit.
hu: %s: lezárja a virtuális konzolokat, elmenti a jelenlegi munkamenetet.
    Használat: %s [kapcsolók]
           Ahol a [kapcsolók] a következők lehetnek:
    -c vagy --current: csak ezen virtuális konzol zárolása, lehetővé téve a
           felhasználónak másik virtuális konzolra váltást.
    -a vagy --all: minden virtuális konzol zárolása, megakadályozva más
           felhasználóknak a virtuális konzolra váltást.
    -v vagy --version: A vlock verziószámának kiírása és kilépés.
    -h vagy --help: Ezen súgószöveg kiírása és kilépés.

en: %s: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
hu: %s: nincs betöltve üres unimap
    (ha ragaszkodik hozzá: használja a -f kapcsolót a felülbíráláshoz)

en: %s: out of memory
hu: %s: nincs elég memória

en: %s: psf file with unknown magic
hu: %s: psf fájl ismeretlen varázslattal

en: %s: short ucs2 unicode table
hu: %s: rövid ucs2 unicode táblázat

en: %s: short unicode table
hu: %s: rövid unicode táblázat

en: %s: short utf8 unicode table
hu: %s: rövid utf8 unicode táblázat

en: %s: trailing junk (%s) ignored
hu: %s: a záró szemét (%s) mellőzve

en: %s: unknown option
hu: %s: ismeretlen kapcsoló

en: %s: unknown utf8 error
hu: %s: ismeretlen utf8 hiba

en: %s: warning: loading Unicode keymap on non-Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
hu: %s: figyelmeztetés: Unicode billentyűtérkép betöltése nem Unicode konzolon
        (talán ezt akarta: „kbd_mode -u”?)

en: %s: warning: loading non-Unicode keymap on Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -a'?)
hu: %s: figyelmeztetés: nem Unicode billentyűtérkép betöltése Unicode konzolon
        (talán ezt akarta: „kbd_mode -a”?)

en: %s: wiped it
hu: %s: letörölte

en: %s: zero input character size?
hu: %s: nulla bemeneti karakterméret?

en: %s: zero input font length?
hu: %s: nulla bemeneti betűkészlet hossz?

en: (No change in compose definitions)
hu: (Nincs változás az összeállítási meghatározásokban)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
hu: A 0 hiba; az 1-88 (0x01-0x58) vizsgálókódnál egyenlő a billentyűkóddal

en: 0: illegal VT number
hu: 0: szabálytalan VT szám

en: ?UNKNOWN?
hu: ?ISMERETLEN?

en: Activation interrupted?
hu: Aktiválás megszakítva?

en: Appended Unicode map
hu: Hozzáfűzött Unicode térkép

en: Bad character height %d
hu: Rossz karaktermagasság: %d

en: Bad character width %d
hu: Rossz karakterszélesség: %d

en: Bad input file size
hu: Rossz bemeneti fájlméret

en: Bad input line: %s
hu: Rossz bemeneti sor: %s

en: Cannot check whether vt %d is free; use `%s -f' to force.
hu: Nem ellenőrizhető, hogy a(z) %d. vt szabad-e. Használja a „%s -f” parancsot a kényszerítéshez.

en: Cannot find %s
hu: Nem található: %s

en: Cannot find %s font
hu: Nem található %s betűkészlet

en: Cannot find a free vt
hu: Nem található szabad vt

en: Cannot find default font
hu: Nem található alapértelmezett betűkészlet

en: Cannot open %s read/write
hu: Nem sikerült a(z) %s megnyitása olvasásra/írásra

en: Cannot open /dev/port
hu: Nem sikerült a /dev/port megnyitása

en: Cannot open font file %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %s betűkészletfájlt

en: Cannot read console map
hu: Nem olvasható a konzol térkép

en: Cannot stat map file
hu: Nem sikerült elérni a térképfájlt

en: Cannot write font file
hu: Nem sikerült a betűkészletfájl írása

en: Cannot write font file header
hu: Nem sikerült a betűkészletfájl fejlécének írása

en: Changed %d string | Changed %d strings
hu[0]: %d szöveg változott
hu[1]: %d szöveg változott

en: Character count: %d
hu: Karakterszám:          %d

en: Couldn't activate vt %d
hu: Nem sikerült a(z) %d. vt aktiválása

en: Couldn't deallocate console %d
hu: Nem sikerült a(z) %d. konzol felszabadítása

en: Couldn't find owner of current tty!
hu: Nem található a jelenlegi tty tulajdonosa!

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console
hu: Nem sikerült a konzolra hivatkozó fájlleíró beszerzése

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console
hu: Nem sikerült a konzolra hivatkozó fájlleíró beszerzése

en: Couldn't open %s
hu: A(z) %s megnyitása nem sikerült

en: Couldn't read VTNO:
hu: A VTNO olvasása nem sikerült:

en: Current default flags:
hu: Jelenlegi alapértelmezett jelzők:

en: Current flags:
hu: Jelenlegi jelzők:

en: Current leds:
hu: Jelenlegi LED-ek:

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
hu: Hiba a szimbolikus térkép feldolgozásakor a(z) „%s” fájl %d. soránál

en: Error reading %s
hu: Hiba a(z) „%s” olvasásakor

en: Error reading current flags setting. Maybe you are not on the console?: ioctl KDGKBLED
hu: Hiba a jelenlegi jelzőbeállítások olvasásakor. Talán nem a konzolon van?: ioctl KDGKBLED

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl KIOCGLED
hu: Hiba a jelenlegi LED-beállítás olvasásakor a /dev/kbd fájlból: ioctl KIOCGLED

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl KIOCSLED
hu: Hiba a jelenlegi LED-beállítás olvasásakor a /dev/kbd fájlból: ioctl KIOCSLED

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGETLED
hu: Hiba a jelenlegi LED-beállítás olvasásakor. Talán a szabványos bemenet nem a VT?: ioctl KDGETLED

en: Error reading current setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGKBMETA
hu: Hiba a jelenlegi beállítás olvasásakor. Talán a szabványos bemenet nem a VT?: ioctl KDGKBMETA

en: Error reading map from file `%s'
hu: Hiba a térkép olvasásakor a(z) „%s” fájlból

en: Error resetting ledmode
hu: Hiba a LED-mód visszaállításakor

en: Error writing map to file
hu: Hiba a térkép fájlba írásakor

en: Error writing map to file
hu: Hiba a térkép fájlba írásakor

en: Error writing screendump
hu: Hiba a screendump írásakor

en: Error: %s: Insufficient number of fields in line %u.
hu: Hiba: %s: a mezők száma nem elegendő a(z) %u sorban.

en: Error: %s: Invalid value in field %u in line %u.
hu: Hiba: %s: érvénytelen érték a(z) %u mezőben a(z) %u sorban.

en: Error: %s: Line %u has ended unexpectedly.
hu: Hiba: %s: a(z) %u sor váratlanul befejeződött.

en: Error: %s: Line %u is too long.
hu: Hiba: %s: a(z) %u sor túl hosszú.

en: Error: Not enough arguments.
hu: Hiba: nincs elég argumentum.

en: Error: Unrecognized action: %s
hu: Hiba: azonosítatlan művelet: %s

en: Font height    : %d
hu: Betűkészlet magasság:  %d

en: Font width     : %d
hu: Betűkészlet szélesség: %d

en: Found nothing to save
hu: Nincs mit menteni

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
hu: Hmm - egy betűkészlet ebből: restorefont? Az első fél használata.

en: Invalid number of lines
hu: A sorok száma érvénytelen

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
hu: Úgy tűnik, hogy ez a kernel 1.1.92-nél régebbi.
    Nincs betöltve Unicode leképezési táblázat.

en: KDGKBDIACR(UC): %s: Unable to get accent table
hu: KDGKBDIACR(UC): %s: nem sikerült lekérni az ékezet táblázatot

en: KDGKBENT: %s: error at index %d in table %d
hu: KDGKBENT: %s: hiba a(z) %d indexnél a(z) %d táblázatban

en: KDGKBSENT: %s: Unable to get function key string
hu: KDGKBSENT: %s: nem sikerült lekérni a függvény kulcs szöveget

en: KDSKBENT: %s: cannot deallocate or clear keymap
hu: KDSKBENT: %s: nem sikerült felszabadítani vagy törölni a billentyűtérképet

en: KDSKBENT: %s: could not deallocate keymap %d
hu: KDSKBENT: %s: nem sikerült felszabadítani a(z) %d billentyűtérképet

en: KDSKBMODE: %s: could not return to original keyboard mode
hu: KDSKBMODE: %s: nem sikerült visszatérni az eredeti billentyűzet módra

en: KDSKBMODE: %s: could not switch to Unicode mode
hu: KDSKBMODE: %s: nem sikerült átváltani Unicode módra

en: KIOCGLED unavailable?
hu: KIOCGLED nem érhető el?

en: KIOCSLED unavailable?
hu: KIOCSLED nem érhető el?

en: Keymap %d: Permission denied
hu: %d billentyűtérkép: hozzáférés megtagadva

en: Loaded %d compose definition | Loaded %d compose definitions
hu[0]: %d összeállítási meghatározás betöltve
hu[1]: %d összeállítási meghatározás betöltve

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
hu: %d-char %dx%d (%d) betűkészlet betöltése

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
hu: %d-char %dx%d (%d) betűkészlet betöltése a(z) %s fájlból

en: Loading %d-char %dx%d font
hu: %d-char %dx%d betűkészlet betöltése

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
hu: %d-char %dx%d betűkészlet betöltése a(z) %s fájlból

en: Loading Unicode mapping table...
hu: Unicode leképezési táblázat betöltése…

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
hu: Bináris, közvetlenül betűbe képernyő térkép betöltése a(z) %s fájlból

en: Loading binary unicode screen map from file %s
hu: Bináris Unicode képernyő térkép betöltése a(z) %s fájlból

en: Loading symbolic screen map from file %s
hu: Szimbolikus képernyő térkép betöltése a(z) %s fájlból

en: Loading unicode map from file %s
hu: Unicode térkép betöltése a(z) %s fájlból

en: Meta key gives Esc prefix
hu: A Meta billentyű Esc előtagot ad

en: Meta key sets high order bit
hu: A Meta billentyű magas sorrendbitet állít be

en: New default flags:
hu: Új alapértelmezett jelzők:

en: New flags:
hu: Új jelzők:

en: New leds:
hu: Új LED-ek:

en: No final newline in combine file
hu: Nincs végső új sor az egyesített fájlban

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
hu: Régi #scanlines: %d  Új #scanlines: %d  Karaktermagasság: %d

en: Old default flags:
hu: Régi alapértelmezett jelzők:

en: Old flags:
hu: Régi jelzők:

en: Old leds:
hu: Régi LED-ek:

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
hu: Régi mód: %dx%d  Új mód: %dx%d

en: Only root can use the -u flag.
hu: Csak a rendszergazda használhatja a -u jelzőt.

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
hu: Egyszerű xx (hex) vizsgálókód a (dec) billentyűkód ellen

en: Please try again later.
hu: Próbálja meg később.

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
hu: %d-char %dx%d betűkészlet beolvasása a(z) %s fájlból

en: Reading font file %s
hu: A(z) %s betűkészletfájl olvasása

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
hu: A(z) %d-char %dx%d betűkészletfájl elmentve ekkor: %s

en: Saved screen map in `%s'
hu: Mentett képernyő térkép ebbe: „%s”

en: Saved unicode map on `%s'
hu: Mentett Unicode térkép ezen: „%s”

en: Showing %d-char font
hu: %d-char betűkészlet megjelenítése

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ??
hu: Különös… a képernyő %dx%d és %dx%d is?

en: Strange mode for Meta key?
hu: Különös mód a Meta billentyűnél?

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
hu: A(z) %s által felismert szimbólumok:
    (számérték, szimbólum)

en: The %s is now locked by %s.
hu: A(z) %s most zárolva van a(z) %s által.

en: The entire console display cannot be locked.
hu: Az egész konzolkijelzőt nem sikerült zárolni.

en: The entire console display is now completely locked by %s.
hu: Az egész konzolkijelzőt most a(z) %s teljesen zárolta.

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
hu: A billentyűzet Unicode (UTF-8) módban van

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
hu: A billentyűzet közepes nyers (billentyűmód) módban van

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
hu: A billentyűzet nyers (vizsgálómód) módban van

en: The keyboard is in some unknown mode
hu: A billentyűzet valamilyen ismeretlen módban van

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
hu: A billentyűzet az alapértelmezett (ASCII) módban van

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
hu: Ez a fájl 3 betűkészletet tartalmaz: 8x8, 8x14 és 8x16. Jelölje meg a -8
    vagy -14 vagy -16 kapcsoló használatával, hogy melyiket szeretné betölteni.

en: This tty (%s) is not a virtual console.
hu: Ez a tty (%s) nem egy virtuális konzol.

en: Too many files to combine
hu: Túl sok egyesítendő fájl

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információkért próbálja a(z) „%s --help” parancsot.

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
hu: A leütési gyakoriság beállítva %.1f cps értékre (késleltetés = %d ms)

en: Unable to find command.
hu: Nem található parancs.

en: Unable to open %s
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg

en: Unable to set new session
hu: Nem állítható be új munkamenet

en: Usage:
    	%s [-C console] [-o map.orig]
hu: Használat:
    	%s [-C konzol] [-o map.orig]

en: Usage:
    	%s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
hu: Használat:
    	%s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]

en: Usage:
    	%s [-s] [-C console]
hu: Használat:
    	%s [-s] [-C konzol]

en: Usage:
    	%s infont [outtable]
hu: Használat:
    	%s infont [outtable]

en: Usage:
    	%s infont intable outfont
hu: Használat:
    	%s infont intable outfont

en: Usage:
    	%s infont outfont
hu: Használat:
    	%s infont outfont

en: Usage:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
hu: Használat:
    	setleds [-v] [-L] [-D] [-F] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
    Így a,
    	setleds +caps -num
    be fogja állítani CapsLock-ot, törli a NumLock-ot és változatlanul hagyja
    a ScrollLock-ot.
    A módosítás előtti és utáni beállítások (ha vannak) jelentve lesznek,
    amikor a -v kapcsoló meg van adva, vagy ha nem kértek módosítást.
    Normális esetben a setleds befolyásolja a vt jelző beállításokat
    (és ezek általában visszaköszönnek a LED-eken).
    A -L kapcsolóval csak beállítja a LED-eket, és békén hagyja a jelzőket.
    A -D kapcsolóval beállítja a jelzőket és az alapértelmezett jelzőket is, így
    a következő újraindításkor nem fogja módosítani a jelzőket.

en: Usage:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Each vt has his own copy of this bit. Use
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    to change the settings of another vt.
    The setting before and after the change are reported.
hu: Használat:
    	setmetamode [ metabit | meta | bit | escprefix | esc | prefix ]
    Minden vt saját másolattal rendelkezik erről a bitről. Így használja:
    	setmetamode [arg] < /dev/ttyn
    egy másik vt beállításainak módosításához.
    A módosítás előtti és utáni beállítás jelentve lesz.

en: Usage: %1$s [-C DEVICE] getmode [text|graphics]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbmeta [metabit|escprefix]
       or: %1$s [-C DEVICE] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
    Other options:
       -h                   print this usage message
       -V                   print version number
hu: Használat: %1$s [-C ESZKÖZ] getmode [text|graphics]
       vagy: %1$s [-C ESZKÖZ] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       vagy: %1$s [-C ESZKÖZ] gkbmeta [metabit|escprefix]
       vagy: %1$s [-C ESZKÖZ] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
    Egyéb kapcsolók:
       -h                   ezen használati üzenet kiírása
       -V                   verziószám kiírása

en: Usage: %s [-h] [-V]
           %s vga|FILE|-
    
    If you use the FILE parameter, FILE should be exactly 3 lines of
    comma-separated decimal values for RED, GREEN, and BLUE.
    
    To seed a valid FILE:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FILE
    
    and then edit the values in FILE.
    
    Other options:
       -h     print this usage message
       -V     print version number
hu: Használat: %s [-h] [-V]
               %s vga|FÁJL|-
    
    Ha a FÁJL paramétert használja, a FÁJLNAK pontosan 3 soros, vesszővel
    elválasztott decimális értékeknek kell lennie a VÖRÖS, ZÖLD és KÉK
    értékekhez.
    
    Egy érvényes FÁJL megszerzéséhez:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FÁJL
    
    majd ezután szerkessze a FÁJLBAN lévő értékeket.
    
    Egyéb kapcsolók:
       -h     ezen használati üzenet kiírása
       -V     verziószám kiírása

en: Usage: %s [OPTIONS] -- command
    
    This utility help you to start a program on a new virtual terminal (VT).
    
    Options:
      -c, --console=NUM   use the given VT number;
      -e, --exec          execute the command, without forking;
      -f, --force         force opening a VT without checking;
      -l, --login         make the command a login shell;
      -u, --user          figure out the owner of the current VT;
      -s, --switch        switch to the new VT;
      -w, --wait          wait for command to complete;
      -v, --verbose       print a message for each action;
      -V, --version       print program version and exit;
      -h, --help          output a brief help message.
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓK] -- parancs
    
    Ez a segédprogram segít egy program indításában egy új
    virtuális terminálon (VT).
    
    Kapcsolók:
      -c, --console=NUM   a megadott VT szám használata;
      -e, --exec          a parancs végrehajtása elágazás nélkül;
      -f, --force         egy VT nyitásának erőltetése ellenőrzés nélkül;
      -l, --login         bejelentkező parancsértelmezővé teszi a programot;
      -u, --user          a jelenlegi VT tulajdonosának kitalálása;
      -s, --switch        átváltás egy új VT-re;
      -w, --wait          várakozás a program befejeződésére;
      -v, --verbose       üzenet kiírása minden művelethez;
      -V, --version       programverzió kiírása és kilépés;
      -h, --help          rövid súgóüzenet kiírása.

en: Usage: kbdrate [-V | --version] [-s] [-r rate] [-d delay]
hu: Használat: kbdrate [-V | --version] [-s] [-r gyakoriság] [-d késleltetés]

en: Usage: setfont [write-options] [-<N>] [newfont..] [-m consolemap] [-u unicodemap]
      write-options (take place before file loading):
        -o  <filename>  Write current font to <filename>
        -O  <filename>  Write current font and unicode map to <filename>
        -om <filename>  Write current consolemap to <filename>
        -ou <filename>  Write current unicodemap to <filename>
    If no newfont and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given,
    a default font is loaded:
        setfont         Load font "default[.gz]"
        setfont -<N>    Load font "default8x<N>[.gz]"
    The -<N> option selects a font from a codepage that contains three fonts:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   Load 8x<N> font from codepage.cp
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given mappings
    will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
        -h<N>      (no space) Override font height.
        -m <fn>    Load console screen map.
        -u <fn>    Load font unicode map.
        -m none    Suppress loading and activation of a screen map.
        -u none    Suppress loading of a unicode map.
        -v         Be verbose.
        -C <cons>  Indicate console device to be used.
        -V         Print version and exit.
    Files are loaded from the current directory or %s/*/.
hu: Használat: setfont [írási-kapcsolók] [-<N>] [új-betű…] [-m konzoltérkép] [-u unicode-térkép]
      írási kapcsolók (a fájlbetöltés előtt történik):
        -o  <fájlnév>  Jelenlegi betűkészlet írása <fájlnévbe>
        -O  <fájlnév>  Jelenlegi betűkészlet és Unicode térkép írása <fájlnévbe>
        -om <fájlnév>  Jelenlegi konzoltérkép írása <fájlnévbe>
        -ou <fájlnév>  Jelenlegi Unicode térkép írása <fájlnévbe>
    Ha nincs új-betű és nincs megadva -[o|O|om|ou|m|u] kapcsoló,
    akkor az alapértelmezett betűkészlet lesz betöltve:
        setfont         „default[.gz]” betűkészlet betöltése
        setfont -<N>    „default8x<N>[.gz]” betűkészlet betöltése
    A -<N> kapcsoló kiválaszt egy betűkészletet a kódlapról, amely három
    betűkészletet tartalmaz:
        setfont -{8|14|16} codepage.cp[.gz]   a codepage.cp 8x<N> betű betöltése
    Explicit (-m vagy -u kapcsolóval) vagy implicit (a betűfájlban) megadott
    leképezések lesznek betöltve, és - a konzoltérképek esetében - alkalmazva.
        -h<N>      (nincs szóköz) Betűkészlet magasságának felülbírálása.
        -m <fn>    Konzolképernyő térkép betöltése.
        -u <fn>    Betűkészlet Unicode térkép betöltése.
        -m none    A képernyőtérkép betöltésének és aktiválásának elnyomása.
        -u none    Egy Unicode térkép betöltésének elnyomása.
        -v         Legyen bőbeszédű.
        -C <cons>  A használandó konzoleszköz jelzése.
        -V         Verzió kiírása és kilépés.
    A fájlok az aktuális könyvtárból vagy a(z) %s/*/ helyről vannak betöltve.

en: Use Alt-function keys to switch to other virtual consoles.
hu: Használja az Alt-funkcióbillentyűket egy másik virtuális konzolra váltáshoz.

en: Using VT %s
hu: %s VT használata

en: VT 1 is the console and cannot be deallocated
hu: VT 1 a konzol és nem sikerült felszabadítani

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
hu: Különböző betűkészletek betöltésekor mindegyiknek psf betűkészletnek kell lennie - %s nem az

en: When loading several fonts, all must have the same height
hu: Különböző betűkészletek betöltésekor mindegyiknek ugyanolyan magasnak kell lennie

en: When loading several fonts, all must have the same width
hu: Különböző betűkészletek betöltésekor mindegyiknek ugyanolyan szélesnek kell lennie

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
hu: %d betűméretet kért, de csak 8, 14, 16 lehetséges itt.

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
hu: [ ha ezt X alatt próbálja, előfordulhat, hogy nem működik,
    amióta az X-kiszolgáló is a /dev/console fájlt olvassa ]

en: adding map %d violates explicit keymaps line
hu: a(z) %d térkép hozzáadása megsérti az explicit billentyűtérképek sorát

en: appendunicode: illegal unicode %u
hu: appendunicode: szabálytalan unicode: %u

en: assuming iso-8859-1 %s
hu: iso-8859-1 %s feltételezve

en: assuming iso-8859-15 %s
hu: iso-8859-15 %s feltételezve

en: assuming iso-8859-2 %s
hu: iso-8859-2 %s feltételezve

en: assuming iso-8859-3 %s
hu: iso-8859-3 %s feltételezve

en: assuming iso-8859-4 %s
hu: iso-8859-4 %s feltételezve

en: bug: getfont called with count<256
hu: hiba: a getfont szám<256 értékkel lett meghívva

en: bug: getfont using GIO_FONT needs buf.
hu: hiba: a GIO_FONT-ot használó getfont ezt igényli: buf.

en: cannot change translation table
hu: nem sikerült a fordítási táblázat módosítása

en: cannot open file %s
hu: nem sikerült megnyitni a(z) %s fájlt

en: caught signal %d, cleaning up...
hu: %d szignál elkapva, tisztítás…

en: code outside bounds
hu: külső kódhatárok

en: could not deallocate console %d: ioctl VT_DISALLOCATE
hu: nem sikerült felszabadítani a(z) %d. konzolt: ioctl VT_DISALLOCATE

en: couldn't read %s
hu: nem sikerült a(z) %s olvasása

en: couldn't read %s, and cannot ioctl dump
hu: nem sikerült a(z) %s olvasása, és az ioctl kiírás sikertelen

en: deallocate keymap %d
hu: a(z) %d billentyűtérkép felszabadítása

en: dumpkeys version %s
hu: dumpkeys verzió: %s

en: entries
hu: bejegyzések

en: entry
hu: bejegyzés

en: error reading scancode
hu: hiba a vizsgálókód olvasásakor

en: even number of arguments expected
hu: páros számú argumentumot kell megadni

en: failed to bind key %d to value %d
hu: nem sikerült a(z) %d billentyű kötése a(z) %d értékhez

en: failed to bind string '%s' to function %s
hu: nem sikerült a(z) „%s” szöveg kötése a(z) %s függvényhez

en: failed to clear string %s
hu: nem sikerült a(z) %s szöveg törlése

en: failed to get keycode for scancode 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE
hu: nem sikerült a billentyűkód lekérése a 0x%x vizsgálókódhoz: ioctl KDGETKEYCODE

en: failed to restore original translation table
hu: nem sikerült az eredeti fordítási táblázat visszaállítása

en: failed to restore original unimap
hu: nem sikerült az eredeti unimap visszaállítása

en: failed to set scancode %x to keycode %d: ioctl KDSETKEYCODE
hu: nem sikerült a(z) %x vizsgálókód beállítása a(z) %d billentyűkódra: ioctl KDSETKEYCODE

en: for 1-%d (0x01-0x%02x) scancode equals keycode
hu: az 1-%d (0x01-0x%02x) vizsgálókódnál egyenlő a billentyűkóddal

en: impossible error in lk_add_constants
hu: lehetetlen hiba ebben: lk_add_constants

en: impossible: not meta?
hu: lehetetlen: nem meta?

en: kb mode was %s
hu: a kb mód ez volt: %s

en: keycode %3d %s
hu: billentyűkód: %3d %s

en: keycode %d, table %d = %d%s
hu: %d billentyűkód, %d táblázat = %d%s

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
hu: kernel által támogatott billentyűkód tartomány: 1 - %d

en: lk_add_key called with bad keycode %d
hu: az lk_add_key rossz billentyűkóddal (%d) lett meghívva

en: loadkeys version %s
    
    Usage: %s [option...] [mapfile...]
    
    Valid options are:
    
      -a --ascii         force conversion to ASCII
      -b --bkeymap       output a binary keymap to stdout
      -c --clearcompose  clear kernel compose table
      -C --console=file
                         the console device to be used
      -d --default       load "%s"
      -h --help          display this help text
      -m --mktable       output a "defkeymap.c" to stdout
      -p --parse         search and parse keymap without action
      -q --quiet         suppress all normal output
      -s --clearstrings  clear kernel string table
      -u --unicode       force conversion to Unicode
      -v --verbose       report the changes
      -V --version       print version number
hu: loadkeys %s verzió
    
    Használat: %s [kapcsoló…] [térképfájl…]
    
    Az érvényes kapcsolók:
    
      -a --ascii         átalakítás kényszerítése ASCII-ra
      -b --bkeymap       bináris billentyűtérkép kiírása a szabványos kimenetre
      -c --clearcompose  a kernel összeállítási táblázat törlése
      -C --console=file
                         a használandó konzoleszköz
      -d --default       „%s” betöltése
      -h --help          ezen súgószöveg megjelenítése
      -m --mktable       egy „defkeymap.c” fájl kiírása a szabványos kimenetre
      -p --parse         billentyűtérkép keresése és feldolgozása művelet nélkül
      -q --quiet         minden normál kimenet elnyomása
      -s --clearstrings  kernel szövegtáblázat törlése
      -u --unicode       átalakítás kényszerítése Unicode-ra
      -v --verbose       módosítások jelentése
      -V --version       verziószám kiírása

en: mapscrn: cannot open map file _%s_
hu: mapscrn: nem sikerült megnyitni a(z) _%s_ térképfájlt

en: max nr of compose definitions: %d
hu: az összeállítási meghatározások legnagyobb száma: %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
hu: a billentyűhöz köthető műveletek legnagyobb száma: %d

en: new state:
hu: új állapot:

en: nr of compose definitions in actual use: %u
hu: tényleges használatban lévő összeállítási meghatározások száma: %u

en: number of function keys supported by kernel: %d
hu: a kernel által támogatott funkcióbillentyűk száma: %d

en: number of keymaps in actual use:                 %u
hu: tényleges használatban lévő billentyűtérképek száma: %u

en: of which %u dynamically allocated
hu: amelyből %u dinamikusan van lefoglalva

en: off
hu: ki

en: old state:
hu: régi állapot:

en: on
hu: be

en: out of memory
hu: nincs elég memória

en: press
hu: lenyomás

en: press any key (program terminates 10s after last keypress)...
hu: nyomjon meg egy billentyűt (a program befejeződik az utolsó billentyűlenyomás után 10 másodperccel)…

en: ranges of action codes supported by kernel:
hu: a kernel által támogatott műveleti kódok tartományai:

en: release
hu: elengedés

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
hu: resizecons:
    hívás:  resizecons OSZLOPxSOR  vagy:  resizecons OSZLOP SOR
    vagy: resizecons -lines SOR, a 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60 SOR egyikével

en: resizecons: cannot find videomode file %s
hu: resizecons: nem található a videomód fájl: %s

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
hu: resizecons: nem sikerült megszerezni az I/O jogosultságokat.

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
hu: resizecons: ne felejtse el a TERM megváltoztatását (talán erre: con%dx%d vagy linux-%dx%d)

en: resizecons: the command `%s' failed
hu: resizecons: a(z) „%s” parancs meghiúsult

en: setfont: cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
hu: setfont: nem lehet karaktert visszaállítani ROM-ból és fájlból is. A betűkészlet nem változott.

en: setfont: too many input files
hu: setfont: túl sok bemeneti fájl

en: showkey version %s
    
    usage: showkey [options...]
    
    valid options are:
    
    	-h --help	display this help text
    	-a --ascii	display the decimal/octal/hex values of the keys
    	-s --scancodes	display only the raw scan-codes
    	-k --keycodes	display only the interpreted keycodes (default)
    	-V --version	print version number
hu: showkey %s verzió
    
    használat: showkey [kapcsolók…]
    
    az érvényes kapcsolók:
    
    	-h --help	ezen súgószöveg megjelenítése
    	-a --ascii	a billentyűk decimális/oktális/hexa értékeinek megjelenítése
    	-s --scancodes	csak a nyers vizsgálókódok megjelenítése
    	-k --keycodes	csak az értelmezett billentyűkódok megjelenítése (alap)
    	-V --version	verziószám kiírása

en: stdin is not a tty
hu: a szabványos bemenet nem tty

en: strange... ct changed from %d to %d
hu: furcsa… ct megváltozott: %d -> %d

en: too many compose definitions
hu: túl sok összeállítási meghatározás

en: unable to get keymap %d
hu: nem sikerült lekérni a(z) %d billentyűtérképet

en: unable to get symbol by wrong type: %d
hu: nem sikerült lekérni a szimbólumot a rossz típus alapján: %d

en: unable to get symbol of %d type by wrong index: %d
hu: nem sikerült lekérni a(z) %d típus szimbólumát a rossz index alapján: %d

en: unable to initialize array: %s
hu: nem sikerült előkészíteni a tömböt: %s

en: unable to set key %d for table %d
hu: nem sikerült beállítani a(z) %d billentyűt a(z) %d táblázatnál

en: unable to unset key %d for table %d
hu: nem sikerült felszabadítani a(z) %d billentyűt a(z) %d táblázatnál

en: unknown charset %s - ignoring charset request
hu: ismeretlen karakterkészlet: %s - a karakterkészlet-kérés mellőzése

en: unknown keysym '%s'
hu: ismeretlen billentyűszimbólum: „%s”

en: unrecognized argument: _%s_
hu: azonosítatlan argumentum: _%s_

en: unrecognized user
hu: azonosítatlan felhasználó

en: usage: %s
hu: használat: %s

en: usage: %s [-V] [-v] [-o map.orig] map-file
hu: használat: %s [-V] [-v] [-o map.orig] térképfájl

en: usage: chvt N
hu: használat: chvt N

en: usage: getkeycodes
hu: használat: getkeycodes

en: usage: kbd_mode [-a|-u|-k|-s] [-C device]
hu: használat: kbd_mode [-a|-u|-k|-s] [-C eszköz]

en: usage: screendump [n]
hu: használat: screendump [n]

en: usage: setkeycode scancode keycode ...
     (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
      and keycode is given in decimal)
hu: használat: setkeycode vizsgálókód billentyűkód …
     (ahol a vizsgálókód xx vagy e0xx hexadecimálisként megadva,
      és a billentyűkód decimálisként megadva)

en: usage: showconsolefont -V|--version
           showconsolefont [-C tty] [-v] [-i]
    (probably after loading a font with `setfont font')
    
    Valid options are:
     -V --version    Print version number and exit.
     -C tty          Device to read the font from. Default: current tty.
     -v              Be more verbose.
     -i              Don't print out the font table, just show
                     ROWSxCOLSxCOUNT and exit.
hu: használat: showconsolefont -V|--version
               showconsolefont [-C tty] [-v] [-i]
    (valószínűleg egy betűkészlet betöltése után a „setfont font” használatával)
    
    Az érvényes kapcsolók:
     -V --version  Verziószám kiírása és kilépés.
     -C tty        A betű beolvasásának eszköze. Alapértelmezett: jelenlegi tty.
     -v            Legyen bőbeszédűbb.
     -i            Ne írja ki a betűkészlet táblázatot, csak jelenítse meg a
                   SORxOSZLOPxSZÁM értékét, és lépjen ki.

en: usage: totextmode
hu: használat: totextmode

en: vt %d is in use; command aborted; use `%s -f' to force.
hu: A %d. vt használatban van. A parancs megszakítva. Használja a „%s -f” parancsot a kényszerítéshez.
