subiquity - en to hu translation catalogue (322 entries)

en: 
    If this is correct, select Done on the next screen. If not you can select another layout or run the automated detection again.
hu: 
    Ha ez helyes, válassza a Kész lehetőséget a következő képernyőn. Ha nem, akkor választhat egy másik kiosztást, vagy újra futtathatja az automatikus észlelést.

en: 
    Select the language to use for the installer and to be configured in the
    installed system.
hu: 
    Válassza ki a telepítéshez használandó, és a telepített rendszerhez
    beállítandó nyelvet.

en:  The only aspect of this partition that can be edited is the size.
hu:  E partíciónak csak a mérete szerkeszthető.

en:  You can choose whether to use the existing filesystem on this partition or reformat it.
hu:  Választhat, hogy a meglévő fájlrendszert használja ezen a partíción, vagy újraformázza azt.

en:  or
hu:  vagy

en: %s already exists
hu: A(z) %s már létezik

en: '%s' is not contained in '%s'
hu: A(z) „%s” nem szerepel ebben: „%s”

en: , mounted at {}
hu: , ide csatolva: {}

en: , not mounted
hu: , nincs csatolva

en: , or
hu: , vagy

en: . and .. are not valid names for RAID devices
hu: A . és .. nem megfelelő név RAID-eszközökhöz

en: / is not permitted in the name of a RAID device
hu: A „/” nem engedélyezett a RAID-eszköz nevében

en: 0 (striped)
hu: 0 (csíkozott)

en: 1 (mirrored)
hu: 1 (tükrözött)

en: A Github username may only contain alphanumeric characters or single hyphens, and cannot begin or end with a hyphen.
hu: A GitHub-felhasználónév csak alfanumerikus karaktereket és egyszeres kötőjeleket tartalmazhat, valamint nem kezdődhet illetve végződhet kötőjellel.

en: A Launchpad username must start with a letter or number. All letters must be lower-case. The characters +, - and . are also allowed after the first character.
hu: A Launchpad-felhasználónévnek betűvel vagy számmal kell kezdődnie. Az összes betűnek kisbetűsnek kell lennie. Az első karakter után a +, - és . karakterek is megengedettek.

en: A key with the following fingerprint was fetched. Do you want to use it?
hu: A következő ujjlenyomattal rendelkező kulcs lett lekérve. Biztos, hogy használja ezt?

en: A logical volume may not be called {}
hu: A logikai kötet neve nem lehet {}

en: AVAILABLE DEVICES
hu: ELÉRHETŐ ESZKÖZÖK

en: Add Partition
hu: Partíció hozzáadása

en: Add a VLAN tag
hu: VLAN címke hozzáadása

en: Adding {} to {}
hu: A(z) {} hozzáadása ehhez: {}

en: Address:
hu: Cím:

en: Allow password authentication over SSH
hu: Jelszavas hitelesítés engedélyezése SSH-n keresztül

en: An error has occurred
hu: Hiba történt

en: An error occurred during installation
hu: Hiba történt a telepítés során

en: Applying changes
hu: Változások alkalmazások

en: Applying config
hu: Konfiguráció alkalmazása

en: Automatic (DHCP)
hu: Automatikus (DHCP)

en: Back
hu: Vissza

en: Bond mode:
hu: Párosítási mód:

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cancel update
hu: Frissítés megszakítása

en: Cancel update and reboot
hu: Frissítés megszakítása és újraindítás

en: Cannot delete a single logical volume from a volume group that already has logical volumes.
hu: Nem törölhető egyetlen logikai kötet olyan kötetcsoportból, amelynek már vannak logikai kötetei.

en: Cannot delete a single partition from a device that already has partitions.
hu: Nem törölhet partíciót egy olyan eszközről, amelynek már vannak partíciói.

en: Cannot delete required bootloader partition
hu: A szükséges rendszerbetöltő partíció nem törölhető

en: Cannot delete {selflabel} as it is part of the {cdtype} {cdname}.
hu: A(z) {selflabel} nem törölhető, mert a következő része: {cdtype} {cdname}.

en: Cannot delete {selflabel} as partition {partnum} is part of the {cdtype} {cdname}.
hu: A(z) {selflabel} nem törölhető, mert a(z) {partnum}. partíció a következő része: {cdtype} {cdname}.

en: Cannot delete {selflabel} because it has 1 mounted partition.
hu: A(z) {selflabel} nem törölhető, mert egy csatolt partíciója van.

en: Cannot delete {selflabel} because it has {count} mounted partitions.
hu: A(z) {selflabel} nem törölhető, mert {count} csatolt partíciója van.

en: Cannot edit pre-existing RAIDs.
hu: A meglévő RAID-tömbök nem szerkeszthetők.

en: Cannot edit pre-existing volume groups.
hu: A meglévő kötetcsoportok nem szerkeszthetők.

en: Cannot edit {selflabel} as it is part of the {cdtype} {cdname}.
hu: A(z) {selflabel} nem szerkeszthető, mert a következő része: {cdtype} {cdname}.

en: Cannot edit {selflabel} because it has logical volumes.
hu: A(z) {selflabel} nem szerkeszthető, mert logikai kötetei vannak.

en: Cannot edit {selflabel} because it has partitions.
hu: A(z) {selflabel} nem szerkeszthető, mert partíciói vannak.

en: Capped partition size at {}
hu: Partícióméret erre korlátozva: {}

en: Checking for installer update...
hu: Telepítőfrissítés keresése…

en: Choose a password:
hu: Válasszon jelszót:

en: Close
hu: Bezárás

en: Configure Ubuntu archive mirror
hu: Ubuntu archívumtükör beállítása

en: Configure at least one interface this server can use to talk to other machines, and which preferably provides sufficient access for updates.
hu: Állítson be legalább egy olyan hálózati csatolót, amelyeken a kiszolgáló más gépekhez csatlakozhat, és amely lehetőleg alkalmas a frissítések elérésére.

en: Configure proxy
hu: Proxy beállítása

en: Confirm SSH key
hu: SSH-kulcs megerősítése

en: Confirm SSH keys
hu: SSH-kulcsok megerősítése

en: Confirm destructive action
hu: Destruktív művelet jóváhagyása

en: Confirm passphrase:
hu: Jelmondat megerősítése:

en: Confirm your password:
hu: Jelszó megerősítése:

en: Contacting the snap store failed
hu: Kapcsolatba lépés a snap áruházzal sikertelen

en: Contacting the snap store failed:
hu: Kapcsolatba lépés a snap áruházzal sikertelen:

en: Contacting the snap store to check if a new version of the installer is available.
hu: Kapcsolatba lépés a snap áruházzal, hogy elérhető-e a telepítő új verziója.

en: Continue
hu: Tovább

en: Continue without network
hu: Folytatás hálózat nélkül

en: Continue without updating
hu: Folytatás frissítés nélkül

en: Control+Alt
hu: Ctrl+Alt

en: Control+Shift
hu: Ctrl+Shift

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create LVM volume group
hu: LVM kötetcsoport létrehozása

en: Create Logical Volume
hu: Logikai kötet létrehozása

en: Create bond
hu: Párosítás létrehozása

en: Create encrypted volume
hu: Titkosított kötet létrehozása

en: Create software RAID ("MD") disk
hu: Szoftveres RAID-lemez („MD”) létrehozása

en: Create software RAID (md)
hu: Szoftveres RAID-tömb létrehozása (md)

en: Create volume group (LVM)
hu: Kötetcsoport létrehozása (LVM)

en: DEVICE
hu: ESZKÖZ

en: DEVICE TYPE
hu: ESZKÖZTÍPUS

en: Delete
hu: Törlés

en: Devices:
hu: Eszközök:

en: Devices:
hu: Eszközök:

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Do you really want to delete the {desc} {label}?
hu: Biztos, hogy törli a következőt: {desc} {label}?

en: Do you really want to remove all {things} from {obj}?
hu: Biztos, hogy törli az összes {things} innen: {obj}?

en: Do you really want to remove the existing filesystem from {}?
hu: Biztos, hogy törli a meglévő fájlrendszert innen: {}?

en: Domains, comma separated
hu: Tartományok, vesszővel elválasztva

en: Done
hu: Kész

en: Downloading update...
hu: Frissítés letöltése…

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit IPv4
hu: IPv4 szerkesztése

en: Edit IPv6
hu: IPv6 szerkesztése

en: Edit Wifi
hu: WiFi szerkesztése

en: Edit bond
hu: Párosítás szerkesztése

en: Edit software RAID disk "{}"
hu: A(z) „{}” szoftveres RAID-lemez szerkesztése

en: Edit volume group "{}"
hu: „{}” kötetcsoport szerkesztése

en: Editing {} of {}
hu: A(z) {} szerkesztése ezen: {}

en: Enter the username and password you will use to log in to the system. You can configure SSH access on the next screen but a password is still needed for sudo.
hu: Adja meg a rendszerbe bejelentkezéshez használandó felhasználónevet és jelszót. Az SSH-elérést a következő képernyőn állíthatja be, de a sudo használatához továbbra is jelszó szükséges.

en: FILE SYSTEM SUMMARY
hu: FÁJLRENDSZER ÁTTEKINTÉS

en: Featured Server Snaps
hu: Kiemelt kiszolgálóoldali snap csomagok

en: Fetching SSH keys...
hu: SSH-kulcsok lekérése…

en: Fetching info for {}
hu: Információk lekérése a következőhöz: {}

en: Fetching info for {} failed
hu: Információk lekérése a következőhöz sikertelen: {}

en: Finished install!
hu: A telepítés befejeződött!

en: Format
hu: Formázás

en: Format and/or mount {}
hu: A(z) {} formázása és csatolása

en: Format:
hu: Formátum:

en: Formatting and mounting a disk directly is unusual. You probably want to add a partition instead.
hu: Egy lemez közvetlen formázása és csatolása szokatlan. Lehet, hogy inkább egy partíciót kellene hozzáadnia.

en: Full installer output
hu: Telepítő teljes kimenete

en: Gateway:
hu: Átjáró:

en: Github Username:
hu: GitHub felhasználónév:

en: Hostname must match NAME_REGEX, i.e. [a-z_][a-z0-9_-]*
hu: A kiszolgálónévnek meg kell felelnie a NAME_REGEX kifejezésnek, például [a-z_][a-z0-9_-]*

en: IP addresses, comma separated
hu: IP-címek, vesszővel elválasztva

en: IPv{v} Method:
hu: IPv{v} mód:

en: Identify keyboard
hu: Billentyűzet azonosítása

en: If this system requires a proxy to connect to the internet, enter its details here.
hu: Ha a rendszernek proxyra van szüksége az internethez csatlakozáshoz, akkor itt adja meg a részleteit.

en: If you choose to update, the update will be downloaded and the installation will continue from here.
hu: Ha a frissítést választja, akkor a frissítés letöltésre kerül, és a telepítés onnan fog folytatódni.

en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
    
    The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
hu: Ha HTTP proxyt kell használnia a külvilág eléréséhez, akkor itt adja meg a proxy információkat. Egyébként hagyja üresen.
    
    A proxyinformációkat a következő szabványos formában adja meg: „http://[[felhasználónév][:jelszó]@]kiszolgáló[:port]/”.

en: If you put all disks into RAIDs or LVM VGs, there will be nowhere to put the boot partition.
hu: Ha az összes lemezt RAID tömbbe vagy LVM kötetcsoportba szervezi, akkor nem lesz hova tenni a rendszerindító partíciót.

en: If you use an alternative mirror for Ubuntu, enter its details here.
hu: Ha egy alternatív tükröt használ az Ubuntuhoz, itt írja be a részleteit.

en: Import SSH identity:
hu: SSH azonosító importálása:

en: Import Username:
hu: Importált felhasználónév:

en: Info
hu: Információ

en: Info for {}
hu: Információk ehhez: {}

en: Input was not recognized, try again
hu: A bemenet felismerése sikertelen, próbálja újra

en: Install OpenSSH server
hu: OpenSSH kiszolgáló telepítése

en: Install complete!
hu: A telepítés kész!

en: Installation complete!
hu: A telepítés befejeződött!

en: Installer update available
hu: Telepítőfrissítés érhető el

en: Installing system
hu: A rendszer telepítése

en: Is the following key present on your keyboard?
hu: A következő billentyűk elérhetők a billentyűzetén?

en: It contains {n} {things}:
hu: {n} {things} tartalmaz:

en: It is formatted as {fstype} and mounted at {path}
hu: Erre van formázva: {fstype}, és ide van csatolva: {path}

en: It is formatted as {fstype} and not mounted.
hu: Erre van formázva: {fstype}, és nincs csatolva.

en: It is not formatted or mounted.
hu: Nincs formázva vagy csatolva.

en: Keyboard auto detection completed.
    
    Your keyboard was detected as:
hu: A billentyűzet automatikus észlelése kész.
    
    A billentyűzetét ekként észlelte:

en: Keyboard auto detection failed, sorry
hu: A billentyűzet automatikus észlelése sikertelen, sajnáljuk

en: Keyboard auto-detection
hu: Billentyűzet automatikus észlelése

en: Keyboard configuration
hu: Billentyűzet beállítása

en: Keyboard detection starting. You will be asked a series of questions about your keyboard. Press escape at any time to go back to the previous screen.
hu: A billentyűzet-észlelés elindult. Egy sor kérdés lesz feltéve a billentyűzetéről. Az előző képernyőhöz visszatéréshez bármikor megnyomhatja az Esc gombot.

en: Keys with the following fingerprints were fetched. Do you want to use them?
hu: A következő ujjlenyomatokkal rendelkező kulcsok lettek lekérve. Biztos, hogy használja ezeket?

en: LACP rate:
hu: LACP arány:

en: Launchpad Username:
hu: Launchpad felhasználónév:

en: Layout
hu: Kiosztás

en: Layout:
hu: Kiosztás:

en: Leave formatted as {}
hu: Erre formázva hagyás: {}

en: Leave unformatted
hu: Formázatlanul hagyás

en: Leave unmounted
hu: Ne csatolja

en: Left Alt
hu: Bal Alt

en: Left Control
hu: Bal Ctrl

en: Left Control+Left Shift
hu: Bal Ctrl+Bal Shift

en: Left Logo key
hu: Bal logó billentyű

en: Left Shift
hu: Bal Shift

en: Loading server snaps from store, please wait...
hu: Kiszolgálóoldali snap csomagok betöltése az áruházból, várjon…

en: MOUNT POINT
hu: CSATOLÁSI PONT

en: Make Boot Device
hu: Indítóeszközzé tétel

en: Manual
hu: Kézi

en: Menu key
hu: Menügomb

en: Mirror address:
hu: Tükör címe:

en: Mount a filesystem at /
hu: Fájlrendszer csatolása ide: /

en: Mount:
hu: Csatolás:

en: Mounting an existing filesystem at {} is usually a bad idea, proceed only with caution.
hu: Egy meglévő fájlrendszer csatolása a(z) {} helyen általában rossz ötlet, csak óvatosan folytassa.

en: Name cannot be empty
hu: A név nem lehet üres

en: Name cannot be more than 16 characters long
hu: A név nem lehet hosszabb 16 karakternél

en: Name servers:
hu: Névkiszolgálók:

en: Name:
hu: Név:

en: Name:
hu: Név:

en: Network connections
hu: Hálózati kapcsolatok

en: Network interface {} WIFI configuration
hu: {} hálózati csatoló WiFi beállítása

en: No
hu: Nem

en: No available devices
hu: Nincsenek elérhető eszközök

en: No disks or partitions mounted.
hu: Nincsenek csatolt lemezek vagy partíciók.

en: No toggling
hu: Nincs átváltás

en: No used devices
hu: Nincsenek használt eszközök

en: Other
hu: Egyéb

en: Passphrase must be set
hu: A jelmondatot meg kell adni

en: Passphrase:
hu: Jelmondat:

en: Passphrases
hu: Jelmondatok

en: Passphrases do not match
hu: A jelmondatoknak egyezniük kell

en: Password must be set
hu: A jelszó nem hagyható üresen

en: Passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: Path exceeds PATH_MAX
hu: Az útvonal hossza túllépi a PATH_MAX értéket

en: Pick a username:
hu: Válasszon egy felhasználónevet:

en: Please press one of the following keys:
hu: Nyomja meg a következő billentyűk egyikét:

en: Please select the layout of the keyboard directly attached to the system, if any.
hu: Válassza ki a rendszerhez közvetlenül csatlakoztatott billentyűzet kiosztását, ha van ilyen.

en: Please select your keyboard layout below, or select "Identify keyboard" to detect your layout automatically.
hu: Válassza ki a billentyűzete kiosztását lent, vagy válassza a „Billentyűzet azonosítása” lehetőséget az automatikus észleléshez.

en: Please wait while the updated installer is being downloaded. The installer will restart automatically when the download is complete.
hu: Várjon amíg a frissített telepítő letöltődik. A telepítő a letöltés végeztével automatikusan újra fog indulni.

en: Probing for devices to install to failed
hu: A telepítéshez használható eszközök felderítése sikertelen

en: Profile setup
hu: Profilbeállítás

en: Proxy address:
hu: Proxy címe:

en: RAID Level "{}" requires at least {} active devices
hu: A RAID {} használatához legalább {} aktív eszköz szükséges

en: RAID Level:
hu: RAID-szint:

en: Realname too long, must be <
hu: A valódi név túl hosszú, nem lehett hosszabb, mint

en: Reboot
hu: Újraindítás

en: Reboot Now
hu: Újraindítás most

en: Rebooting...
hu: Újraindítás…

en: Reformat
hu: Újraformázás

en: Reformat as fresh fat32 filesystem
hu: Újraformázás friss FAT32 fájlrendszerként

en: Remove all {things} from {obj}
hu: Törölje az összes {things} innen: {obj}

en: Remove filesystem from {}
hu: Fájlrendszer eltávolítása innen: {}

en: Remove from RAID/LVM
hu: Eltávolítás a RAID/LVM-ből

en: Remove from {}
hu: Eltávolítás innen: {}

en: Removing {selflabel} would leave the {cdtype} {cdlabel} with less than {min_devices} devices.
hu: A(z) {selflabel} eltávolítása azt okozná, hogy a(z) {cdtype} {cdlabel} kevesebb mint {min_devices} eszközből állna.

en: Removing {selflabel} would leave the {cdtype} {cdlabel} with no devices.
hu: A(z) {selflabel} eltávolítása azt okozná, hogy a(z) {cdtype} {cdlabel} eszközök nélkül maradna.

en: Required bootloader partition
    
    GRUB will be installed onto the target disk's MBR.
    
    However, on a disk with a GPT partition table, there is not enough space after the MBR for GRUB to store its second-stage core.img, so a small unformatted partition is needed at the start of the disk. It will not contain a filesystem and will not be mounted, and cannot be edited here.
hu: Szükséges rendszerbetöltő partíció
    
    A GRUB telepítve lesz a céllemez MBR-jébe.
    
    Viszont egy GPT partíciós táblájú lemezen nincs elég hely az MBR után a GRUB-nak, hogy eltárolja a core.img fájl második fokozatát, így egy kis formázatlan partícióra van szükség a lemez elején. Nem fog fájlrendszert tartalmazni, és nem lesz csatolva, így itt nem szerkeszthető.

en: Required bootloader partition
    
    This is the ESP / "EFI system partition" required by UEFI. Grub will be installed onto this partition, which must be formatted as fat32.
hu: Szükséges rendszerbetöltő partíció
    
    Ez az UEFI számára szükséges ESP / „EFI rendszerpartíció”. A GRUB erre a partícióra lesz telepítve, és FAT32-ként kell formázni.

en: Required bootloader partition
    
    This is the PReP partion which is required on POWER. Grub will be installed onto this partition.
hu: Szükséges rendszerbetöltő partíció
    
    Ez a POWER számára szükséges PReP partíció. A GRUB erre a partícióra lesz telepítve.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Right Alt (AltGr)
hu: Jobb Alt (AltGr)

en: Right Control
hu: Jobb Ctrl

en: Right Logo key
hu: Jobb logó billentyű

en: Right Shift
hu: Jobb Shift

en: Rounded size up to {}
hu: Méret erre felkerekítése: {}

en: SIZE
hu: MÉRET

en: SSH Setup
hu: SSH beállítás

en: SSH id too long, must be <
hu: Az SSH azonosító túl hosszú, nem lehet hosszabb, mint

en: Save
hu: Mentés

en: Scroll Lock key
hu: Scroll Lock billentyű

en: Search domains:
hu: Keresési tartományok:

en: Select a boot disk
hu: Válasszon indítólemezt

en: Select at least one device to be part of the volume group.
hu: Válasszon legalább egy eszközt, amely a kötetcsoport része lesz.

en: Select layout toggle
hu: Kiosztásváltó megadása

en: Server name must not be empty
hu: A kiszolgálónév nem hagyható üresen

en: Server name too long, must be <
hu: A kiszolgálónév túl hosszú, nem lehet hosszabb, mint

en: Shortcut:
hu: Gyorsbillentyű:

en: Size (max {}):
hu: Méret (legfeljebb {}):

en: Size:
hu: Méret:

en: Sorry, loading snaps from the store failed.
hu: Sajnáljuk, a snap csomagok betöltése az áruházból sikertelen.

en: Subnet:
hu: Alhálózat:

en: TYPE
hu: TÍPUS

en: The characters : , and = are not permitted in this field
hu: A : , és = karakterek nem engedélyezettek ebben a mezőben

en: The installer is probing for block devices to install to. Please wait until it completes.
hu: A telepítő a telepítéshez használható blokkeszközöket deríti fel. Várjon amíg befejeződik.

en: The name it uses when it talks to other computers.
hu: A más számítógépekkel való kommunikációban használt név.

en: The name of a logical volume cannot be empty
hu: A logikai kötet nem lehet üres

en: The name of a logical volume cannot start with a hyphen
hu: A logikai kötet neve nem kezdődhet kötőjellel

en: The name of a logical volume may not contain "{}"
hu: A logikai kötet neve nem tartalmazhatja ezt: „{}”

en: The name of a volume group cannot be empty
hu: A kötetcsoport neve nem lehet üres

en: The name of a volume group cannot start with a hyphen
hu: A kötetcsoport neve nem kezdődhet kötőjellel

en: The only characters permitted in the name of a logical volume are a-z, A-Z, 0-9, +, _, . and -
hu: A logikai kötet nevében csak a következő karakterek megengedettek: a-z, A-Z, 0-9, +, _, . és -

en: The only characters permitted in the name of a volume group are a-z, A-Z, 0-9, +, _, . and -
hu: A kötetcsoport nevében csak a következő karakterek megengedettek: a-z, A-Z, 0-9, +, _, . és -

en: The only characters permitted in this field are a-z, 0-9, _ and -
hu: A mezőben csak a következő karakterek engedélyezettek: a-z, 0-9, _ és -

en: The username "{username}" is reserved for use by the system.
hu: A(z) „{username}” felhasználónév a rendszer számára van fenntartva.

en: There is already a RAID named '{}'
hu: Már létezik „{}” nevű RAID-tömb

en: There is already a logical volume named {}.
hu: Már létezik egy meglévő „{}” logikai kötet.

en: There is already a network device named "{}"
hu: Vár létezik „{}” nevű hálózati eszköz

en: There is already a volume group named '{}'
hu: Már létezik egy meglévő „{}” kötetcsoport

en: These are popular snaps in server environments. Select or deselect with SPACE, press ENTER to see more details of the package, publisher and versions available.
hu: Ezek kiszolgálóoldali környezetben népszerű snap csomagok. Válasszon a SPACE billentyűvel, nyomjon ENTER-t, ha több részletre kíváncsi a csomagról, kiadóról és az elérhető verziókról.

en: This field must be a %s URL.
hu: Ennek a mezőnek %s URL-t kell tartalmaznia.

en: This field must not be blank.
hu: A mező nem hagyható üresen.

en: Try again
hu: Próbálja újra

en: USED DEVICES
hu: HASZNÁLT ESZKÖZÖK

en: Unfortunately probing for devices to install to failed. Please report a bug on Launchpad, and if possible include the contents of the /var/log/installer directory.
hu: Sajnos a telepítéshez használható eszközök felderítése sikertelen. Jelentse a hibát a Launchpadon, és ha lehet, mellékelje a /var/log/installer könyvtár tartalmát.

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Update to the new installer
hu: Frissítés az új telepítőre

en: Use UP, DOWN and ENTER keys to select your language.
hu: Használja a FEL, LE és ENTER gombokat a nyelv kiválasztásához.

en: Use as swap
hu: Használat cserehelyként

en: Use existing fat32 filesystem
hu: A meglévő FAT32 fájlrendszer használata

en: Use this swap partition in the installed system.
hu: E partíció használata cserehelyként a telepített rendszeren.

en: Username missing
hu: A felhasználónév nem hagyható üresen

en: Username must match NAME_REGEX, i.e. [a-z_][a-z0-9_-]*
hu: A felhasználónévnek meg kell felelnie a NAME_REGEX kifejezésnek, például [a-z_][a-z0-9_-]*

en: Username too long, must be <
hu: A felhasználónév túl hosszú, nem lehet hosszabb, mint

en: VLAN ID must be between 1 and 4095
hu: A VLAN azonosítónak 1 és 4095 között kell lennie

en: VLAN ID:
hu: VLAN azonosító:

en: VLAN {id} on interface {link}
hu: VLAN {id} a(z) {link} csatolón

en: Variant
hu: Változat

en: Variant:
hu: Változat:

en: Version {new} of the installer is now available ({current} is currently running).
hu: A telepítő új ({new}) verziója érhető el (a jelenlegi verzió: {current}).

en: View full log
hu: Teljes napló megtekintése

en: Waiting for storage probing to complete
hu: Várakozás a tárolófelderítés befejezésére

en: Whitespace is not permitted in the name of a RAID device
hu: A szóközök nem engedélyezettek a RAID-eszköz nevében

en: XMIT hash policy:
hu: Átviteli hash házirend:

en: Yes
hu: Igen

en: You can choose to install the OpenSSH server package to enable secure remote access to your server.
hu: Dönthet úgy, hogy telepíti az OpenSSH-kiszolgáló csomagot, hogy biztonságosan elérje távolról a kiszolgálóját.

en: You can import your SSH keys from Github or Launchpad.
hu: Importálhatja az SSH-kulcsait a GitHubról vagy a Launchpadról.

en: You may provide an archive mirror that will be used instead of the default.
hu: Megadhat egy alternatív archívum-tükörkiszolgálót, melyet az alapértelmezett helyett használhat.

en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
    
    Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
    
    Not all listed keys are present on all keyboards.
hu: Váltania kell majd tudni a nemzeti kiosztás és a szabványos Latin kiosztás között.
    
    A jobb Alt vagy Caps Lock billentyűket ergonómiai okokból gyakran választják (utóbbi esetben használja a Shift+Caps Lock kombinációt a normál Caps Lock helyett). Az Alt+Shift is népszerű kombináció; viszont ez elveszti a szokásos működését az Emacsben és más programokban, melyek más feladatokra használják.
    
    Az itt felsorolt billentyűk nem mindegyike található meg az összes billentyűzeten.

en: Your name:
hu: Az Ön neve:

en: Your server's name:
hu: A kiszolgáló neve:

en: already formatted as {fstype}
hu: már erre formázott: {fstype}

en: autoconfiguration failed
hu: automatikus konfiguráció sikertelen

en: bond master for {}
hu: a párosítás mestere ennél: {}

en: day
hu: nappal

en: days
hu: nappal

en: disabled
hu: letiltott

en: enslaved to {}
hu: ezt szolgálja: {}

en: existing
hu: létező

en: formatted as {}
hu: erre formázva: {}

en: free space
hu: szabad hely

en: from Github
hu: a GitHubról

en: from Launchpad
hu: a Launchpadról

en: hour
hu: órával

en: hours
hu: órával

en: just now
hu: épp most

en: local disk
hu: helyi lemez

en: logical volume
hu: logikai kötetet

en: logical volume {}
hu: {} logikai kötet

en: logical volumes
hu: logikai kötetet

en: minute
hu: perccel

en: minutes
hu: perccel

en: mounted at {path}
hu: itt csatolva: {path}

en: new
hu: új

en: not connected
hu: nincs csatlakozva

en: not mounted
hu: nincs csatolva

en: partition
hu: partíciót

en: partition of {}
hu: ennek a partíciója: {}

en: partition {}
hu: {}. partíció

en: partition {} of {}
hu: ennek a(z) {}. partíciója: {}

en: partitions
hu: partíciót

en: passwords
hu: jelszavak

en: should be in CIDR form ({})
hu: CIDR alakban kell lennie ({})

en: software RAID {}
hu: szoftveres RAID {}

en: static
hu: statikus

en: timed out
hu: időtúllépés

en: to be formatted as {fstype}
hu: erre lesz formázva: {fstype}

en: to be reformatted as {fstype}
hu: erre lesz újraformázva: {fstype}

en: unknown state {}
hu: ismeretlen {} állapot

en: unused
hu: nincs használatban

en: unused {}
hu: nem használt {}

en: used
hu: használt

en: {!r} is not valid input
hu: A(z) {!r} nem érvényes bemenet

en: {amount:2} {unit} ago
hu: {amount:2} {unit} ezelőtt

en: {component_name} of {desc} {name}
hu: {component_name} ebben: {desc} {name}

en: {desc} do not match
hu: a {desc} nem egyeznek

en: {} is already mounted at {}.
hu: A(z) {} már csatolva van itt: {}.

en: {} is not a valid name for a volume group
hu: A(z) {} nem megfelelő név egy kötetcsoportnak
