timeshift - en to cs translation catalogue (588 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
cs: 
    Pokračujte stisknutím klávesy ENTER…

en: %d snapshots, %s free
cs: %d zachycených stavů, %s volného místa

en: '%s' will be on '%s'
cs: „%s“ bude na „%s“

en: '%s' will be on root device
cs: „%s“ bude na zařízení s kořenovým souborovým systém

en: (Re)install GRUB2 on:
cs: (Pře)instalovat GRUB2 na:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
cs: ** Aplikace Timeshift BTRFS odinstalována **

en: / is mapped to device
cs: / je namapováno na zařízení

en: /boot is mapped to device
cs: /boot je namapováno na zařízení

en: /boot/efi is mapped to device
cs: /boot/efi je namapováno na zařízení

en: /home is mapped to device
cs: /home je namapováno na zařízení

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
cs: <b>Komentáře</b> (upravíte dvojklikem)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
cs: Úloha údržby je spouštěna každou hodinu a v případě potřeby pořizuje zachycené stavy.

en: Aborted.
cs: Přerušeno.

en: About
cs: O aplikaci

en: Action
cs: Akce

en: Add
cs: Přidat

en: Add Files
cs: Přidat soubory

en: Add Folders
cs: Přidat složky

en: Add custom pattern
cs: Přidat vlastní vzor

en: Add directories
cs: Přidat složky

en: Add files
cs: Přidat soubory

en: Add tags to snapshot (default: O)
cs: Přidat zachycenému stavu štítky (výchozí: O – na vyžádání)

en: Added cron task
cs: Naplánovaná úloha přidána

en: Admin Access Required
cs: Vyžadována přístupová práva správce systému

en: Admin access is required to backup and restore system files.
cs: Zálohování a obnova systémových souborů vyžaduje přístupová práva na úrovni správce systému.

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
cs: Při pořizování prvotního zachyceného stavu jsou nejprve veškeré soubory zkopírovány. Následné zachycené stavy jsou pak už jen přírůstkové. Nezměněné soubory jsou zastoupeny pevnými odkazy (hardlink), vedoucími vždy do toho předchozího existujícího zachyceného stavu (a při mazání toho posledního takového z aplikace, nahrazeny zpět skutečnými odkazovanými soubory jako takovými).

en: All other files and folders are excluded.
cs: Všechny ostatní soubory a složky budou vynechány.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
cs: Pro kořenový souborový systém (/) jste vybrali šifrované zařízení. Aby obnovený operační systém bylo možné spustit, je třeba, aby složka se zaváděcími soubory (/boot) byla připojená na nešifrovaném zařízení.
    
    Buď tedy ještě vyberte nešifrované zařízení pro složku se zaváděcími soubory, nebo nepoužijte šifrované pro to s kořenovým souborovým systémem.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
cs: Jiná instance aplikace Timeshift právě pořizuje zachycený stav.

en: Another instance of this application is running
cs: Už je spuštěná jiná instance této aplikace

en: Another instance of timeshift is currently running!
cs: Aplikace Timeshift už je spuštěná – pokoušíte se spustit další instanci!

en: Answer YES to all confirmation prompts
cs: Odpovědět ANO na veškeré potvrzovací dotazy

en: App config loaded
cs: Nastavení aplikace načteno

en: App config saved
cs: Nastavení aplikace uloženo

en: Application needs admin access.
cs: Aplikace potřebuje přístupová práva správce systému.

en: Application will exit
cs: Aplikace bude ukončena

en: Application will exit.
cs: Aplikace bude ukončena.

en: Artists
cs: Grafika

en: Authors
cs: Autoři

en: Available
cs: K dispozici

en: BTRFS Snapshots
cs: BTRFS zachycené stavy

en: BTRFS Tools Not Found
cs: Nebyly nalezeny BTRFS nástroje

en: BTRFS device is not mounted
cs: BTRFS zařízení není připojeno

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
cs: BTRFS zachycené stavy jsou ukládány na systémový oddíl. Jiné oddíly nejsou podporované.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
cs: V případě BTRFS zachycených stavů se data i jejich záloha nachází na tom stejném datovém úložišti. To pokud se porouchá, je ztracen jak systém, tak jeho zachycené stavy. Abyste tomu předešli, můžete zachycené stavy pořizovat v RSYNC režimu na nějaké jiné, vnější datové úložiště.

en: Back
cs: Zpět

en: Backend
cs: Podpůrná vrstva (backend)

en: Backup
cs: Záloha

en: Backup Device
cs: Zálohovací zařízení

en: Backup device not specified!
cs: Není zadáno zálohovací zařízení!

en: Bittorrent Clients
cs: Bittorrent klienti

en: Boot
cs: Po každém zavedení systému

en: Boot device not selected
cs: Není vybráno zařízení pro zavádění systému

en: Boot snapshot failed!
cs: Pořízení zachyceného stavu po zavádění systému se nezdařilo!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
cs: Zachycené stavy po zavádění systému jsou pořizovány s prodlevou 10 minut po spuštění systému.

en: Boot snapshots are enabled
cs: Pořizování zachycených stavů po zavádění systému zapnuto

en: Bootloader Options
cs: Předvolby zavaděče systému

en: Bootloader Options (Advanced)
cs: Předvolby zavaděče systému (pokročilé)

en: Browse
cs: Procházet

en: Browse Files
cs: Procházet soubory

en: Browse selected snapshot
cs: Procházet obsah označeného zachyceného stavu

en: Building file list...
cs: Vytváření seznamu souborů…

en: Cancel
cs: Storno

en: Cancel restore?
cs: Zrušit obnovování?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
cs: Zrušení procesu obnovení zanechá cílový systém v nesoudržném stavu. Ten pak nemusí být možné spustit nebo se mohou projevovat nejrůznější problémy. Proto je třeba ihned obnovit z jiného zachyceného stavu a uvést tak systém opět do soudržného stavu. Potvrďte kliknutím na Ano.

en: Cannot Delete Live Snapshot
cs: Zachycený stav, ze kterého je systém právě provozován, nelze smazat

en: Changed
cs: Změněno

en: Changed items:
cs: Změněné položky:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
cs: Kontrola akcí obnovení (jen zkouška – neprováděny žádné změny)

en: Checking file systems for errors...
cs: Kontroluje se zda souborové systémy neobsahují chyby…

en: Checksum
cs: Kontrolní součet

en: Cleaning up...
cs: Úklid…

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
cs: Upravíte kliknutím. Pořadí změníte přetažením.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
cs: Upravíte kliknutím. Pořadí změníte přetažením.

en: Clone System
cs: Klonovat systém

en: Clone current system
cs: Klonovat stávající instalaci systému

en: Cloning
cs: Klonování

en: Cloning system...
cs: Klonování systému…

en: Close
cs: Zavřít

en: Close window to exit
cs: Ukončíte zavřením okna

en: Commands listed below are not available on this system
cs: Níže uvedené příkazy nejsou na tomto systému k dispozici

en: Comments
cs: Komentáře

en: Comparing Files (Dry Run)...
cs: Porovnávání souborů (jen zkouška – neprováděny žádné změny)…

en: Comparing files with rsync...
cs: Porovnávání souborů pomocí nástroje rsync…

en: Completed
cs: Dokončeno

en: Completed With Errors
cs: Dokončeno s chybami

en: Confirm Actions
cs: Potvrďte akce

en: Continue with restore? (y/n):
cs: Pokračovat v obnovování (y/n):

en: Contributors
cs: Do vývoje se dále zapojili

en: Could not find device
cs: Zařízení se nedaří najít

en: Could not find file
cs: Soubor se nedaří najít

en: Could not find snapshot
cs: Zachycený stav se nedaří najít

en: Could not find system subvolume
cs: Systémový vnořený svazek se nedaří najít

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
cs: Nedaří se najít systémové vnořené svazky pro pořízení záchytného zachyceného stavu před obnovením

en: Create
cs: Pořídit zachycený stav

en: Create Snapshot
cs: Pořídit zachycený stav

en: Create one per boot
cs: Pořídit po každém spuštění systému

en: Create one per day
cs: Pořídit každý den

en: Create one per hour
cs: Pořídit každou hodinu

en: Create one per month
cs: Pořídit každý měsíc

en: Create one per week
cs: Pořídit každý týden

en: Create snapshot (even if not scheduled)
cs: Pořídit zachycený stav (i když není naplánovaný)

en: Create snapshot if scheduled
cs: Pořídit zachycený stav pokud je naplánovaný

en: Create snapshot of current system
cs: Pořídit zachycení stávajícího stavu systému

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
cs: Zachycené stavy pořizujte ručně a nebo systém chraňte ještě lépe zapnutím automatického pravidelného pořizování

en: Create snapshots using BTRFS
cs: Pořizovat zachycené stavy pomocí prostředků BTRFS

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
cs: Pořizovat zachycené stavy pomocí nástroje RSYNC a pevných odkazů (hardlink)

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Created control file
cs: Vytvořen řídící soubor

en: Created directory
cs: Vytvořena složka

en: Created pre-restore snapshot
cs: Pořízen záchytný zachycený stav před obnovením

en: Created subvolume snapshot
cs: Pořízen zachycený stav vnořeného svazku

en: Creating Snapshot...
cs: Pořizování zachyceného stavu…

en: Creating new backup...
cs: Pořizování nové zálohy…

en: Creating new snapshot...
cs: Pořizování nového zachyceného stavu…

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
cs: Pořizování záchytného zachyceného stavu před obnovením ze systémových vnořených svazků…

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Critical Error
cs: Kritická chyba

en: Cron job added
cs: Naplánovaná úloha přidána

en: Cron job removed
cs: Naplánovaná úloha odstraněna

en: Cron task exists
cs: Taková naplánovaná úloha už existuje

en: Custom
cs: Uživatelsky určený

en: Daily
cs: Každý den

en: Daily snapshot failed!
cs: Denní pořízení zachyceného stavu se nezdařilo!

en: Daily snapshots are enabled
cs: Každodenní pořizování zachycených stavů zapnuto

en: Data will be modified on following devices:
cs: Data budou změněna na následujících zařízeních:

en: Date Format
cs: Formát data

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete Snapshots
cs: Smazat zachycené stavy

en: Delete all snapshots
cs: Smazat všechny zachycené stavy

en: Delete selected snapshot
cs: Smazat označený zachycený stav

en: Delete snapshot
cs: Smazat zachycený stav

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Deleted directory
cs: Smazána složka

en: Deleted subvolume
cs: Smazán vnořený svazek

en: Deleting Snapshots...
cs: Mazání zachycených stavů…

en: Deleting subvolume
cs: Mazání vnořeného svazku

en: Description
cs: Popis

en: Destroyed qgroup
cs: Skupina kvóty (qgroup) odstraněna

en: Destroying qgroup
cs: Odstraňování skupiny kvóty (qgroup)

en: Device
cs: Zařízení

en: Device is unlocked
cs: Zařízení je odemčeno

en: Device name is empty!
cs: Není vyplněn název zařízení!

en: Device not found
cs: Zařízení nebylo nalezeno

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
cs: Výše uvedená zařízení obsahují souborové systémy typu BTRFS.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
cs: Výše uvedená zařízení obsahují linuxové souborové systémy.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
cs: Zařízení, ze kterých byly zachycené stavy pořízeny, jsou předvybrané.

en: Devices with Linux file systems
cs: Zařízení s linuxovými souborovými systémy

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
cs: Zařízení s Windows souborovými systémy nejsou podporovaná (NTFS, FAT, atp.).

en: Dir not found
cs: Složka nenalezena

en: Directory not found
cs: Složka nebyla nalezena

en: Disclaimer
cs: Zřeknutí se odpovědnosti

en: Disk
cs: Jednotka dat. úložiště

en: Distribution
cs: Distribuce

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Donate
cs: Přispět na vývoj aplikace

en: Donations
cs: Finančně podpořili

en: Enable BTRFS qgroups (recommended)
cs: Zapnout BTRFS qgroups (doporučeno)

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
cs: Chraňte systém zapnutím pravidelného pořizování zachycených stavů

en: Enabled subvolume quota support
cs: Zapnout podporu pro kvóty na vnořených svazcích

en: Encrypted Device
cs: Šifrované zařízení

en: Encrypted Home Directory
cs: Šifrovaná domovská složka

en: Enter device name or number
cs: Zadejte název zařízení nebo číslo

en: Enter device name or number (a=Abort)
cs: Zadejte název zařízení nebo číslo (nebo přerušte stisknutím klávesy A – abort)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
cs: Zadejte heslovou frázi pro odemčení „%s“

en: Enter path or browse for directory
cs: Zadejte popis umístění nebo složku nalistujte

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
cs: Zadejte číslo zachyceného stavu (Klávesy: A = přerušit, P = předchozí, N = následující)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
cs: Zadejte vzor pro vynechání (příklad: *.mp3, *.bak)

en: Error
cs: Chyba

en: Error running Rsync
cs: Chyba při spouštění Rsync

en: Estimate
cs: Odhad

en: Estimating System Size...
cs: Odhadování velikosti systému…

en: Estimating system size...
cs: Odhadování velikosti systému…

en: Examples
cs: Příklady

en: Exclude Application Settings
cs: Vynechat nastavení aplikací

en: Exclude Apps
cs: Vynechat aplikace

en: Exclude List
cs: Seznam vynechaného

en: Exclude List Summary
cs: Souhrn položek k vynechání

en: Exclude Pattern
cs: Vzor k vynechání

en: Excluded Directories
cs: Vynechané složky

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
cs: Očekávané hodnoty: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
cs: Přidání naplánované úlohy se nezdařilo

en: Failed to copy file
cs: Zkopírování souboru se nezdařilo

en: Failed to create directory
cs: Vytvoření složky se nezdařilo

en: Failed to create new snapshot
cs: Pořízení nového zachyceného stavu se nezdařilo

en: Failed to create snapshot
cs: Pořízení zachyceného stavu se nezdařilo

en: Failed to create subvolume snapshot
cs: Pořízení zachyceného stavu vnořeného svazku se nezdařilo

en: Failed to create symlinks
cs: Vytvoření symbolických odkazů se nezdařilo

en: Failed to delete directory
cs: Smazání složky se nezdařilo

en: Failed to delete file
cs: Smazání souboru se nezdařilo

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
cs: Smazání vnořeného svazku, obsahujícího zachycený stav, se nezdařilo

en: Failed to delete snapshot subvolume
cs: Smazání vnořeného svazku, obsahujícího zachycený stav, se nezdařilo

en: Failed to delete symlinks
cs: Smazání symbolických odkazů se nezdařilo

en: Failed to destroy qgroup
cs: Odstranění skupiny kvót (qgroup) se nezdařilo

en: Failed to enable subvolume quota
cs: Zapnutí kvóty na vnořeném svazku se nezdařilo

en: Failed to estimate system size
cs: Stanovení přibližné velikosti systému se nezdařilo

en: Failed to export crontab file
cs: Export souboru s naplánovanými úlohami (crontab) se nezdařil

en: Failed to get input from user in 3 attempts
cs: Ani na třetí pokus se nepodařilo získat vstup od uživatele

en: Failed to get partition list
cs: Získání seznamu oddílů datového úložiště se nezdařilo

en: Failed to get partition list.
cs: Získání seznamu oddílů datového úložiště se nezdařilo.

en: Failed to install crontab file
cs: Instalace souboru s naplánovanými úlohami (crontab) se nezdařila

en: Failed to mount devices
cs: Připojení (mount) zařízení se nezdařilo

en: Failed to move file
cs: Přesunutí souboru se nezdařilo

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
cs: Přesunutí systémového vnořeného svazku do složky se zachycenými stavy se nezdařilo

en: Failed to query subvolume list
cs: Zjištění seznamu vnořených svazků se nezdařilo

en: Failed to query subvolume quota
cs: Zjištění kvóty vnořeného svazku se nezdařilo

en: Failed to read cron tab
cs: Načtení seznamu naplánovaných úloh se nezdařilo

en: Failed to read file
cs: Načtení souboru se nezdařilo

en: Failed to remove
cs: Odstranění se nezdařilo

en: Failed to remove cron job
cs: Odstranění naplánované úlohy se nezdařilo

en: Failed to remove snapshot
cs: Odstranění zachyceného stavu se nezdařilo

en: Failed to rescan subvolume quota
cs: Zopakování načtení kvóty vnořeného svazku se nezdařilo

en: Failed to restore system subvolume
cs: Obnova systémového vnořeného svazku se nezdařila

en: Failed to save exclude list
cs: Uložení seznamu položek k vynechání se nezdařilo

en: Failed to unlock device
cs: Odemknutí zařízení se nezdařilo

en: Failed to unmount
cs: Odpojení se nezdařilo

en: Failed to unmount device!
cs: Odpojení zařízení se nezdařilo!

en: Failed to write file
cs: Zapsání souboru se nezdařilo

en: File (snapshot)
cs: Soubor (zachycený stav)

en: File (system)
cs: Soubor (systém)

en: File Pattern
cs: Vzor souboru

en: File and directory counts:
cs: Počty souborů a složek:

en: File is missing
cs: Soubor chybí

en: File not found
cs: Soubor nebyl nalezen

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
cs: Soubory a složky, odpovídající níže uvedeným vzorům, budou vynechány. Vzory začínající na + (plus) znamenají opak a to zahrnutí položky namísto jejího vynechání.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
cs: Místem na datovém úložišti je možné šetřit tím, že ze zachyceného stavu budou vynechány postradatelné soubory a složky.

en: Files and directory counts:
cs: Počty souborů a složek:

en: Files matching the following patterns will be excluded
cs: Soubory odpovídající následujícím vzorům budou vynechány

en: Filesystem
cs: Souborový systém

en: Filter by name or path
cs: Filtrovat podle názvu nebo popisu umístění

en: Filters
cs: Filtry

en: Finish
cs: Dokončit

en: Finished
cs: Dokončeno

en: Firefox, Chromium, Chrome, Opera, Epiphany, Midori
cs: Firefox, Chromium/Chrome, Opera, Epiphany a Midori

en: First snapshot requires:
cs: Pořízení prvotního zachyceného stavu vyžaduje:

en: Found existing pre-restore snapshot
cs: Nalezen už existující záchytný zachycený stav před obnovením

en: Free
cs: Volno

en: Free space
cs: Volné místo

en: GRUB Device
cs: Zařízení zavaděče GRUB

en: GRUB device not selected
cs: Není vybráno zařízení pro zavaděč GRUB

en: GRUB will NOT be reinstalled
cs: Zavaděč GRUB NEbude přeinstalován

en: Generating initramfs...
cs: Vytváření obrazu pomocného zaváděcího kořenového souborového systému (initramfs)…

en: Global
cs: Společné

en: Group
cs: Skupina

en: Help
cs: Nápověda

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
cs: Skryté soubory a složky jsou ve výchozím nastavení zahrnuty, protože obsahují nastavení pro konkrétní uživatele.

en: Hide
cs: Skrýt

en: Hide rsync output
cs: Skrýt výstup z nástroje rsync

en: Hide this window (files will be deleted in background)
cs: Skrýt toto okno (soubory budou mazány na pozadí)

en: Home
cs: Domovská složka

en: Home Directory
cs: Domovská složka

en: Hourly
cs: Každou hodinu

en: Hourly snapshot failed!
cs: Pořízení hodinového zachyceného stavu se nezdařilo!

en: Hourly snapshots are enabled
cs: Hodinové zachycené stavy zapnuty

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
cs: V případě že obnovený systém nebude možné spustit, nastartujte z instalačního média (live), nainstalujte Timeshift a zkuste obnovit jiný zachycený stav.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
cs: Pokud jsou pro vás tyto podmínky nepřijatelné, nepokračujte na následující krok!

en: If you find this application useful, consider making a donation to support the development.
cs: Pokud shledáváte tuto aplikaci užitečnou, zvažte prosím podpoření jejího vývoje finančním darem.

en: Include / Exclude Patterns
cs: Vzory pro začlenění/vynechání

en: Include @home subvolume in backups
cs: Zahrnout do záloh vnořený svazek @home

en: Invalid Snapshot
cs: Neplatný zachycený stav

en: Invalid command line arguments
cs: Neplatné argumenty příkazového řádku

en: Invalid snapshot
cs: Neplatný zachycený stav

en: Items Not Selected
cs: Nejsou označené žádné položky

en: Keep
cs: Zachovat

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
cs: Zachovat soubory s nastaveními pro bittorrent klienty jako jsou Deluge, Transmission, atp. Pokud není zaškrtnuto, budou obnoveny soubory s nastaveními ze zachyceného stavu.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
cs: Zachovat soubory s nastaveními pro webové prohlížeče jako jsou Firefox a Chrome. Pokud není zaškrtnuto, budou obnoveny soubory s nastaveními ze zachyceného stavu

en: Keep on Root Device
cs: Ponechat na zařízení s kořenovým oddílem

en: Keep this mount path on the root filesystem
cs: Ponechat tento přípojný bod na kořenovém souborovém systému

en: LIVE
cs: Právě používané

en: Label
cs: Jmenovka

en: Last boot snapshot is %d hours old
cs: Nejnovější zachycený stav, pořízený po spouštění systému, je %d hodin starý

en: Last boot snapshot is older than system start time
cs: Nejnovější zachycený stav, pořízený po spouštění systému, je starší než okamžik spuštění systému

en: Last boot snapshot not found
cs: Nejnovější zachycený stav, pořízený po spouštění systému, nebyl nalezen

en: Last daily snapshot is %d hours old
cs: Nejnovější denní zachycený stav je %d hodin starý

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
cs: Nejnovější denní zachycený stav je více než den starý

en: Last daily snapshot not found
cs: Nejnovější denní zachycený stav nenalezen

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
cs: Nejnovější hodinový zachycený stav je %d minut starý

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
cs: Nejnovější hodinový zachycený stav je více než hodinu starý

en: Last hourly snapshot not found
cs: Nejnovější hodinový zachycený stav nenalezen

en: Last monthly snapshot is %d days old
cs: Nejnovější měsíční zachycený stav je %d dnů starý

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
cs: Nejnovější měsíční zachycený stav je více než měsíc starý

en: Last monthly snapshot not found
cs: Nejnovější měsíční zachycený stav nenalezen

en: Last weekly snapshot is %d days old
cs: Nejnovější týdenní zachycený stav je %d dnů starý

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
cs: Nejnovější týdenní zachycený stav je více než týden starý

en: Last weekly snapshot not found
cs: Nejnovější týdenní zachycený stav nenalezen

en: Latest snapshot
cs: Nejnovější zachycený stav

en: License
cs: Licence

en: Linking from snapshot
cs: Odkazování ze zachyceného stavu

en: List
cs: Seznam

en: List devices
cs: Vypsat zařízení

en: List snapshots
cs: Vypsat zachycené stavy

en: Live USB Mode (Restore Only)
cs: Režim chodu z instalačního média (pouze obnova)

en: Location
cs: Umístění

en: Main window closed by user
cs: Hlavní okno aplikace bylo zavřeno uživatelem

en: Mark for Deletion
cs: Označit ke smazání

en: Marked for deletion
cs: Označeno ke smazání

en: Maximum backups exceeded for backup level
cs: Překročen nastavený počet uchovávaných pro danou úroveň záloh

en: Menu
cs: Nabídka

en: Misc
cs: Různé

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Missing Dependencies
cs: V systému chybějí některé součásti potřebné pro chod aplikace

en: Mode
cs: Režim

en: Monthly
cs: Každý měsíc

en: Monthly snapshot are enabled
cs: Měsíční zachycování stavu zapnuto

en: Monthly snapshot failed!
cs: Pořízení měsíčního zachyceného stavu se nezdařilo!

en: Mount
cs: Přípojný bod

en: Moved system subvolume to snapshot directory
cs: Vnořený systémový svazek přesunut do složky se zachycenými stavy

en: Multiple snapshots selected
cs: Označeno vícero zachycených stavů naráz

en: Name
cs: Název

en: Next
cs: Další

en: No
cs: Ne

en: No Change
cs: Beze změny

en: No Snapshots Selected
cs: Nevybrány žádné zachycené stavy

en: No snapshots available
cs: Nejsou k dispozici žádné zachycené stavy

en: No snapshots found
cs: Nenalezeny žádné zachycené stavy

en: No snapshots found on device
cs: Na zařízení nenalezeny žádné zachycené stavy

en: No snapshots on device
cs: Na zařízení nejsou žádné zachycené stavy

en: No snapshots on this device
cs: Na tomto zařízení se nenacházejí žádné zachycené stavy

en: No snapshots selected
cs: Nevybrány žádné zachycené stavy

en: None
cs: Žádné

en: Not Found
cs: Nenalezeno

en: Not Selected
cs: Nevybráno

en: Not Supported
cs: Nepodporováno

en: Not enough disk space
cs: Nedostatek místa na datovém úložišti

en: Notes
cs: Poznámky

en: Nothing to do!
cs: Není co dělat!

en: Num
cs: Číslo

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
cs: Počet uchovávaných zachycených stavů.
    Po dosažení této hranice budou ty nejstarší odmazávány.

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
cs: Je třeba aby operační systém byl na BTRFS oddílu nainstalovaný s rozvržením vnořených svazků takovým, jako v distribuci Ubuntu (svazky @ a @home). Jiná rozvržení nejsou podporována.

en: Older log files removed
cs: Soubory se záznamy starších událostí odstraněny

en: Oldest snapshot
cs: Nejstarší zachycený stav

en: On demand (manual)
cs: Na vyžádání (ruční)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
cs: V současnosti je podporováno pouze rozvržení vnořených svazků s @ a @home, jaké se používá v distribuci Ubuntu.

en: Open Menu
cs: Otevřít nabídku

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
cs: V případě pořizování zachyceného stavu v BTRFS režimu by předvolba --snapshot-device neměla být použita

en: Options
cs: Předvolby

en: Other applications (next page)
cs: Ostatní aplikace (následující stránka)

en: Owner
cs: Vlastník

en: Parent Device
cs: Nadřazené zařízení

en: Parsing log file...
cs: Zpracovávání souboru se záznamem událostí…

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
cs: Oddíl má nepodporované rozvržení vnořených svazků.

en: Path
cs: Popis umístění

en: Pattern
cs: Vzor

en: Permissions
cs: Přístupová práva

en: Please check if you have multiple windows open.
cs: Ověřte, že nemáte otevřeno více oken aplikace.

en: Please do not interrupt the restore process!
cs: Proces obnovy nepřerušujte!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
cs: Nainstalujte potřebné balíčky a zkuste aplikaci TimeShift spustit znovu

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
cs: Spusťte aplikaci znovu, tentokrát jako správce systému (pomocí „sudo“ nebo „su“)

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
cs: Spusťte aplikaci jako správce systému (pomocí „sudo“ nebo „su“)

en: Please save your work and close all applications.
cs: Uložte svou práci a ukončete všechny aplikace.

en: Please select a snapshot to view the log!
cs: Nejprve je třeba vybrat zachycený stav a až pak půjde zobrazit záznam událostí!

en: Please select the GRUB device
cs: Vyberte zařízení pro zavaděč GRUB

en: Please wait a few minutes and try again.
cs: Počkejte několik minut a zkuste to znovu.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
cs: Počkejte než budou zachycené stavy smazány.

en: Please wait...
cs: Čekejte…

en: Populating list...
cs: Vytváření seznamu…

en: Preparing...
cs: Příprava…

en: Previous
cs: Předchozí

en: Print debug information
cs: Vypsat ladící informace

en: Query completed
cs: Zjišťování dokončeno

en: Querying subvolume info...
cs: Zjišťování informací o vnořeném svazku…

en: RSYNC Snapshots
cs: RSYNC zachycené stavy

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
cs: Znovu vytvoří obrazy pomocných zaváděcích kořenových souborových systémů (initramfs) pro veškerá nainstalovaná jádra. Toto obecně není potřebné. Zaškrtněte pouze v případě, že se obnovený systém nepodařilo spustit.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
cs: Přeinstalovat zavaděč GRUB2?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
cs: Přeinstalace zavaděče GRUB2…

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
cs: Přeinstaluje na zvoleném zařízení zavaděč GRUB2.

en: Read %'d of %'d lines...
cs: Načítání %d z %d řádků…

en: Rebooting system...
cs: Restartování systému…

en: Recommended
cs: Doporučeno

en: Refresh
cs: Znovu načíst

en: Remote and network locations are not supported.
cs: Vzdálená a síťová umístění nejsou podporovaná.

en: Remove
cs: Odebrat

en: Removed
cs: Odebráno

en: Removed cron task
cs: Naplánovaná úloha odebrána

en: Removed mount directory: '%s'
cs: Odstraněna přípojná složka: „%s“

en: Removed snapshot
cs: Zachycený stav odebrán

en: Removing
cs: Odstraňování

en: Removing snapshot
cs: Odstraňování zachyceného stavu

en: Removing snapshots
cs: Odstraňování zachycených stavů

en: Required for displaying shared and unshared size for snapshots in the main window
cs: Potřebné pro zobrazení sdílené a nesdílené velikosti zachycených stavů v hlavním okně aplikace

en: Restore
cs: Obnovit

en: Restore @home subvolume
cs: Obnovit vnořený svazek @home

en: Restore Device
cs: Zařízení na které obnovit

en: Restore Exclude
cs: Vynechat z obnovování

en: Restore Snapshot
cs: Obnovit do podoby zachyceného stavu

en: Restore completed
cs: Obnovení dokončeno

en: Restore selected snapshot
cs: Obnovit do podoby označeného zachyceného stavu

en: Restore snapshot
cs: Obnovit do podoby zachyceného stavu

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
cs: Obnovené vnořené svazky se stanou aktivními po restartu systému.

en: Restored system subvolume
cs: Obnovený systémový vnořený svazek

en: Restoring Snapshot...
cs: Obnovování zachyceného stavu…

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
cs: Obnovení ze zachyceného stavu nahradí systémové vnořené svazky a ty které jsou nyní v používání budou zachovány jako nový, záchytný zachycený stav. V případě potřeby lze tento zachycený stav obnovit a vrátit tak zpět předchozí obnovu.

en: Restoring snapshot...
cs: Obnovování zachyceného stavu…

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
cs: Obnovení ze zachyceného stavu nahradí pouze systémové soubory a nastavení. Neskryté soubory a složky v domovských složkách uživatelů nebudou dotčeny. Toto chování je možné změnit přidáním filtru, který tato data zahrne. Ty pak budou zazálohovány při pořízení zachyceného stavu a nahrazeny při obnově z něho.

en: Revision
cs: Verze

en: Root device not selected
cs: Není vybráno zařízení pro kořenový souborový systém

en: Rsync Log Viewer
cs: Prohlížeč záznamu událostí v rsync

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
cs: Variantu tohoto nástroje, určenou pro příkazový řádek, spustíte zadáním příkazu „timeshift“

en: Run in non-interactive mode
cs: Spustit v bezobslužném režimu

en: Running
cs: Spuštěné

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
cs: Ukládejte zachycené stavy na vnější datové úložiště namísto toho systémového a chraňte se tak před jeho poruchou.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
cs: Ukládání zachycených stavů na jiné, než systémové datové úložiště vám umožní ho přepsat a přeinstalovat operační systém, aniž byste ztratili zachycené stavy. Můžete dokonce nainstalovat úplně jinou distribuci a později se vrátit k té předchozí pouhým obnovením ze zachyceného stavu.

en: Saving to device
cs: Ukládání na zařízení

en: Schedule
cs: Plánovač

en: Scheduled snapshot in progress...
cs: Pořizování naplánovaného zachyceného stavu…

en: Scheduled snapshots are disabled
cs: Naplánovaná pořizování zachycených stavů jsou vypnutá

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
cs: Naplánovaná pořizování zachycených stavů jsou vypnutá. Je doporučeno je zapnout.

en: Scheduled snapshots are enabled
cs: Naplánovaná pořizování zachycených stavů jsou zapnutá

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
cs: Naplánované pořizování zachycených stavů je zapnuté. Budou automaticky pořizovány ve zvolených intervalech.

en: Select '%s' device (default = %s)
cs: Vyberte zařízení pro „%s“ (výchozí = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
cs: Vyberte BTRFS systémovou jednotku datového úložiště s kořenovým vnořeným svazkem (@)

en: Select GRUB device
cs: Vyberte zařízení pro zavaděč GRUB

en: Select Path
cs: Vyberte umístění

en: Select Snapshot
cs: Vyberte zachycený stav

en: Select Snapshot Levels
cs: Vyberte jak často zálohovat

en: Select Snapshot Location
cs: Vyberte umístění zachyceného stavu

en: Select Snapshot Type
cs: Vyberte typ pořizování zachycených stavů

en: Select Snapshots
cs: Vyberte zachycené stavy

en: Select Target Device
cs: Vyberte cílové zařízení

en: Select a partition on this disk
cs: Vyberte oddíl na tomto datovém úložišti

en: Select a single snapshot to restore
cs: Vyberte jeden zachycený stav, do podoby kterého obnovit

en: Select another device for root file system (/)
cs: Vyberte jiné zařízení pro kořenový souborový systém (/)

en: Select another device or free up some space
cs: Vyberte jiné zařízení nebo uvolněte nějaký prostor

en: Select another device to delete snasphots
cs: Vyberte jiné zařízení pro smazání zachycených stavů

en: Select another device?
cs: Vybrat jiné zařízení?

en: Select applications to exclude from restore
cs: Vyberte aplikace které vynechat z obnovy

en: Select backup device
cs: Vyberte zálohovací zařízení

en: Select directory
cs: Vyberte složku

en: Select file(s)
cs: Vyberte soubory

en: Select snapshot
cs: Vyberte zachycený stav

en: Select snapshots to delete
cs: Vyberte zachycené stavy ke smazání

en: Select the device for root file system (/)
cs: Vyberte zařízení pro kořenový souborový systém (/)

en: Select the devices where files will be restored.
cs: Vyberte zařízení na která soubory obnovit.

en: Select the intervals for creating snapshots
cs: Vyberte intervaly pořizování zachycených stavů

en: Select the items to be removed from the list
cs: Vyberte položky které odebrat ze seznamu

en: Select the snapshot device
cs: Vyberte zařízení se zachycenými stavy

en: Select the snapshot to restore
cs: Vyberte zachycený stav ze kterého obnovit

en: Select the snapshots to be deleted
cs: Vyberte zachycené stavy ke smazání

en: Select the snapshots to mark for deletion
cs: Vyberte zachycené stavy, které označit ke smazání

en: Select the target devices where system will be cloned.
cs: Vyberte cílová zařízení na které klonovat systém.

en: Selected default snapshot device
cs: Vybrané výchozí zařízení pro zachycené stavy

en: Selected default snapshot type
cs: Vybraný výchozí typ zachycených stavů

en: Selected device does not have BTRFS partition
cs: Vybrané zařízení neobsahuje oddíl s BTRFS

en: Selected device does not have Linux partition
cs: Vybrané zařízení neobsahuje linuxový oddíl

en: Selected snapshot device
cs: Vybrané zařízení pro zachycené stavy

en: Selected snapshot device is not a system disk
cs: Vybrané zařízení pro zachycené stavy není systémová jednotka datového úložiště

en: Selected snapshot is marked for deletion
cs: Označený zachycený stav je označen ke smazání

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
cs: Označený zachycený stav je označen ke smazání a není proto možné z něho obnovit

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
cs: Domovská složka zvoleného uživatele je šifrovaná. Není možné zahrnout pouze skryté soubory.

en: Serial
cs: Sériové číslo

en: Session log file
cs: Soubor se záznamem událostí v relaci

en: Set snapshot description
cs: Zadat popis zachyceného stavu

en: Settings
cs: Nastavení

en: Settings wizard
cs: Průvodce nastaveními

en: Setup Complete
cs: Nastavení dokončeno

en: Setup Wizard
cs: Průvodce nastaveními

en: Show additional debug messages
cs: Zobrazit další ladící zprávy

en: Show all options
cs: Zobrazit veškeré předvolby

en: Show more applications to exclude on the next page
cs: Na další stránce zobrazit více aplikací které vynechat

en: Show rsync output (default)
cs: Zobrazit výstup z nástroje rsync (výchozí)

en: Size
cs: Velikost

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
cs: Velikost BTRFS zachycených stavů je z počátku nulová. Jak se systémové soubory časem mění, data jsou zapisována do nových datových bloků, což zabírá úložný prostor (metoda „kopie při zápisu“). Soubory v zachyceném stavu stále odkazují na původní datové bloky.

en: Skip GRUB2 reinstall
cs: Přeskočit přeinstalaci zavaděče GRUB2

en: Snapshot
cs: Zachycený stav

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
cs: Zachycený stav „%s“ je v tuto chvíli používaný systémem a nelze ho tedy smazat. Aktivujte obnovený zachycený stav restartováním systému.

en: Snapshot Created
cs: Zachycený stav pořízen

en: Snapshot Levels
cs: Vyberte jak často zálohovat

en: Snapshot deletion in progress...
cs: Mazání zachyceného stavu…

en: Snapshot device
cs: Zařízení pro zachycené stavy

en: Snapshot device not available
cs: Zařízení pro zachycené stavy není k dispozici

en: Snapshot device not selected
cs: Nebylo vybráno zařízení pro zachycené stavy

en: Snapshot location
cs: Umístění zachyceného stavu

en: Snapshot saved successfully
cs: Zachycený stav úspěšně uložen

en: Snapshot to restore not specified!
cs: Nebyl určen zachycený stav, který by měl být obnoven!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
cs: Zachycený stav bude použit po restartu systému.

en: Snapshot(s) Deleted
cs: Zachycené stavy smazány

en: Snapshots
cs: Zachycených stavů

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
cs: Zachycené stavy jsou pořízeny a obnoveny okamžitě. Pořízení zachyceného stavu je atomická operace (je provedena celá naráz) na úrovni souborového systému.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
cs: Zachycené stavy jsou pořizovány vytvářením kopií systémových souborů nástrojem rsync a následně pak nahrazováním souborů, které se oproti minule nezměnily, pevnými odkazy (hardlink), na ty v předchozím zachyceném stavu.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
cs: Zachycené stavy jsou pořizovány pomocí funkcí souborového systému BTRFS.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
cs: Zachycené stavy nejsou naplánovány na pevné časy.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
cs: Zachycené stavy jsou přesné (bit po bitu) kopie systému. Nic není vynecháno.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
cs: Zachycené stavy jsou obnovovány nahrazováním systémových vnořených svazků. Protože soubory nejsou kopírovány, mazány či přepisovány, nehrozí zde ztráta dat. Stávající systém je po obnově zachován v podobě nového záchytného zachyceného stavu.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
cs: Zachycené stavy jsou pořizovány z a ukládány na stejné datové (systémové) úložiště. Ukládání na jiná úložiště není podporováno. V případě, že se jednotka datového úložiště porouchá, pak bude ztracen nejen systém, ale i jeho zachycené stavy.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
cs: Zachycené stavy jsou na zvoleném oddílu ukládány v /timeshift. Jiná umístění nejsou podporovaná.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
cs: Zachycené stavy jsou na zvoleném oddílu ukládány v /timeshift-btrfs. Jiná umístění nejsou podporovaná.

en: Snapshots available for restore
cs: Zachycené stavy, ze kterých je možné obnovit

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
cs: Zachycené stavy je možné uložit na libovolné datové úložiště, na kterém je linuxový souborový systém. Ukládáním zachycených stavů na jiné úložiště než to se systémem, nebo nějaké vnější, je možné obnovit systém i když je původní datové úložiště poškozené nebo přepsané.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
cs: Při provozu systému z instalačního média nelze zachycené stavy pořizovat

en: Snapshots will be created at selected intervals
cs: Zachycené stavy budou pořizovány ve zvolených intervalech

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
cs: Zachycené stavy budou pořizovány ve zvolených intervalech, pokud je na úložišti dostatek prostoru (> 1GB)

en: Snapshots will be removed during the next scheduled run
cs: Zachycené stavy budou odebrány v průběhu příštího naplánovaného spuštění

en: Specify backup device (default: config)
cs: Zadejte zálohovací zařízení (výchozí: nastavit)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
cs: Zadejte zařízení pro instalaci zavaděče GRUB2

en: Specify snapshot to restore
cs: Zadejte zachycený stav, který má být obnoven

en: Specify target device
cs: Zadejte cílové zařízení

en: Status
cs: Stav

en: Stop cron emails for scheduled tasks
cs: Neposílat e-maily z plánovače úloh (cron)

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Subvolume exists at destination
cs: Vnořený svazek existuje v cíli

en: Subvolumes
cs: Vnořené svazky

en: Summary
cs: Souhrn

en: Support
cs: Podpora

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
cs: Přepnout do BTRFS režimu (výchozí: nastavit)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
cs: Přepnout do RSYNC režimu (výchozí: nastavit)

en: Symlinks updated
cs: Symbolické odkazy zaktualizovány

en: Synching file systems...
cs: Synchronizace souborových systémů…

en: Synching files with rsync...
cs: Synchronizace souborů pomocí nástroje rsync…

en: Syntax
cs: Syntaxe

en: System
cs: Systém

en: System Restore Utility
cs: Nástroj pro obnovení systému

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
cs: Systém je možné vrátit do stavu k předchozímu datu obnovením ze zachyceného stavu.

en: System will reboot after files are restored
cs: Po dokončení obnovy souborů bude systém restartován

en: System will reboot after files are restored.
cs: Po dokončení obnovy souborů bude systém restartován.

en: Tagged snapshot
cs: Zachycený stav opatřený štítky

en: Tags
cs: Štítky

en: Target device is not mounted
cs: Není připojen (mount) souborový systém cílového zařízení

en: Target device is same as system device
cs: Cílové zařízení je stejné, jako zařízení se systémem

en: Target device not specified!
cs: Není zadáno cílové zařízení!

en: The 'btrfs' command is not available on your system. Install the 'btrfs-tools' package and try again.
cs: Příkaz „btrfs“ není v této instalaci systému přítomen. Nainstalujte balíček „btrfs-tools“ a zkuste to znovu.

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
cs: Služba plánovače úloh (cron) posílá výstup z naplánovaných úloh jako e-mail právě přihlášenému uživateli. Pomocí této předvolby je možné takové e-maily, vytvářené aplikací Timeshift, potlačit.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
cs: Rozvržení vnořených svazků, jaké je na tomto systémovém oddílu, není podporováno.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
cs: Cílový oddíl má nepodporované rozvržení vnořených svazků.

en: There are no snapshots on this device
cs: Na tomto zařízení se nenacházejí žádné zachycené stavy

en: This device is not encrypted
cs: Toto zařízení není šifrované

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
cs: Tato aplikace je poskytována BEZ jakýchkoli záruk a autoři nenesou odpovědnost za jakékoli škody, vzniklé v důsledku jejího použití.

en: This software is free for personal and commercial use. It is distributed in the hope that it is useful but without any warranty. See the GNU General Public License v2 or later for more information
cs: Tento software je zdarma pro osobní i komerční použití. Je šířen v naději, že je užitečný, ale bez jakékoli záruky. Podrobnosti naleznete v GNU General Public License verze 2 a novější

en: Timeshift is active
cs: Pravidelné zálohování zapnuto

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
cs: Pro obnovení s výchozími předvolbami, stiskněte u všech dotazů klávesu ENTER!

en: Tools
cs: Využívané nástroje

en: Translations
cs: Překlady

en: Type
cs: Typ

en: UUID
cs: Nikde se neopakující identifikátor (UUID)

en: Unknown option
cs: Neznámá předvolba

en: Unknown snapshot type
cs: Neznámý typ zachyceného stavu

en: Unknown value specified for option --tags
cs: Neznámá hodnota, zadaná pro předvolbu --tags

en: Unlocked device is mapped to '%s'
cs: Odemčené zařízení je namapováno na „%s“

en: Unlocked successfully
cs: Úspěšně odemčeno

en: Unmounting from
cs: Odpojování od

en: Unshared
cs: Nesdílené

en: Unsupported Subvolume Layout
cs: Nepodporované rozvržení vnořených svazků

en: Update GRUB menu
cs: Aktualizovat nabídku zavaděče GRUB

en: Update initramfs
cs: Aktualizovat pomocný zaváděcí kořenový souborový systém (initramfs)

en: Updated /etc/crypttab on target device
cs: Aktualizován soubor /etc/crypttab na cílovém zařízení

en: Updated /etc/fstab on target device
cs: Aktualizován soubor /etc/fstab na cílovém zařízení

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
cs: Aktualizuje položky nabídky zavaděče GRUB (doporučeno). Toto je bezpečné spouštět a mělo by zůstat zaškrtnuté.

en: Updating GRUB menu...
cs: Aktualizace nabídky zavaděče GRUB…

en: Updating bootloader configuration...
cs: Aktualizace nastavení zavaděče…

en: Used
cs: Využito

en: User
cs: Uživatel

en: User Home Directories
cs: Domovské složky uživatelů

en: User cancelled the password prompt
cs: Uživatel zrušil výzvu na heslo

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
cs: Domovské složky uživatelů jsou ve výchozím stavu vynechány dokud je zde nezahrnete

en: Users
cs: Uživatelé

en: Users Home
cs: Domovské složky uživatelů

en: Vendor
cs: Výrobce

en: View Rsync Log for Create
cs: Zobrazit záznam událostí v Rsync z vytváření

en: View Rsync Log for Restore
cs: Zobrazit záznam událostí v Rsync z obnovování

en: View TimeShift Logs
cs: Zobrazit záznamy událostí v aplikaci

en: Volume
cs: Svazek

en: Warning
cs: Varování

en: Web Browsers
cs: Webové prohlížeče

en: Website
cs: Webové stránky

en: Weekly
cs: Každý týden

en: Weekly snapshot failed!
cs: Pořízení týdenního zachyceného stavu se nezdařilo!

en: Weekly snapshots are enabled
cs: Pořizování týdenních zachycených stavů je zapnuto

en: With Errors
cs: S chybami

en: Wizard
cs: Průvodce

en: Wrong password
cs: Nesprávné heslo

en: Yes
cs: Ano

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
cs: Můžete pokračovat v práci ve stávajícím systému. Ten po restartu počítače zůstane zachován v podobě nového zachyceného stavu. Jeho obnovením je pak případně možné vzít zpět předchozí obnovu.

en: [Advanced Users Only] Change these settings only if the restored system fails to boot.
cs: [Pouze pro pokročilé uživatele] Tato nastavení měňte pouze pokud se obnovený systém nepodaří spustit.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
cs: [ENTER = výchozí (%s), A = přerušit]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
cs: [ENTER = výchozí (%s), R = zařízení s kořenovou složkou, A = přerušit]

en: [Warning] Deleted invalid lock
cs: [Varování] Neplatný zámek smazán

en: all
cs: vše

en: btrfs returned an error
cs: nástroj btrfs ohlásil chybu

en: complete
cs: dokončeno

en: crontab file exported
cs: soubor s naplánovanými úlohami (crontab) vyexportován

en: crontab file installed
cs: soubor s naplánovanými úlohami nainstalován

en: incomplete
cs: neúplné

en: marked for deletion
cs: označeno ke smazání

en: mounted at path
cs: připojeno v umístění

en: remaining
cs: zbývá

en: rsync returned an error
cs: nástroj rsync oznámil chybu

en: un-tagged
cs: štítek odebrán
