gnumeric - en to gl translation catalogue (322 entries)

en: %s
    is a directory name
gl: %s
    é un nome dun directorio

en: %s to %s
gl: %s a %s

en: (_Name):
gl: (_Nome):

en: 12.5% Grey
gl: 12.5% gris

en: 25% Grey
gl: 25% gris

en: 50% Grey
gl: 50% gris

en: 6.25% Grey
gl: 6.25% gris

en: 75% Grey
gl: 75% gris

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Algeria (ar_DZ)
gl: Alxeria (ar_DZ)

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Allow markup
gl: Permitir marcación

en: Anchor
gl: Áncora

en: Anchor:
gl: Áncora:

en: Arabic (IBM-864)
gl: Árabe (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
gl: Árabe (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
gl: Árabe (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
gl: Árabe (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
gl: Árabe (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
gl: Árabe (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
gl: Árabe (Windows-1256)

en: Area
gl: Área

en: Areas
gl: Áreas

en: Argentina (es_AR)
gl: Arxentina (es_AR)

en: Armenian (ARMSCII-8)
gl: Armenio (ARMSCII-8)

en: Arrow for line's end
gl: Frecha para a liña de final

en: Arrow for line's start
gl: Frecha para a liña de inicio

en: As multiple of 𝜋
gl: Como múltiplo de 𝜋

en: Attributes
gl: Atributos

en: Automatic
gl: Automático

en: Average X
gl: Media X

en: Azerbaijan (az_AZ)
gl: Acerbaixán (az_AZ)

en: Background:
gl: Fondo:

en: Baltic (ISO-8859-13)
gl: Báltico (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
gl: Báltico (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
gl: Báltico (Windows-1257)

en: Belarus (be_BY)
gl: Bielorrusia (be_BY)

en: Belgium/French (fr_BE)
gl: Bélxica/Francés (fr_BE)

en: Black
gl: Negro

en: Blue
gl: Azul

en: Bold
gl: Negriña

en: Bold italic
gl: Negriña cursiva

en: Bosnia and Herzegowina (bs_BA)
gl:  Bosnia e Hercegovina (bs_BA)

en: Both
gl: Ambos

en: Botswana (en_BW)
gl: Botsuana (en_BW)

en: Bottom
gl: Inferior

en: Bottom left
gl: Inferior esquerda

en: Bottom right
gl: Inferior dereita

en: Brazil (pt_BR)
gl: Brasil (pt_BR)

en: Canada/English (en_CA)
gl: Canadá/Inglés (en_CA)

en: Canada/French (fr_CA)
gl: Canadá/Francés (fr_CA)

en: Chart
gl: Gráfica

en: Chile, Pesos
gl: Peso chileno

en: Chinese
gl: Chinés

en: Chinese Simplified (GB18030)
gl: Chinés Simplificado (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
gl: Chinés Simplificado (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
gl: Chinés Simplificado (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
gl: Chinés Simplificado (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
gl: Chinés Simplificado (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
gl: Chinés Tradicional (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
gl: Chinés Tradicional (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
gl: Chinés Tradicional (EUC-TW)

en: Circular axis:
gl: Eixo circular:

en: Circular-Axis
gl: Eixe-Circular

en: Clip
gl: Recorte

en: Clip height
gl: Altura do fragmento

en: Clip height for the text
gl: Altura do fragmento para o texto

en: Clip width for the text
gl: Largura do fragmento para o texto

en: Closed
gl: Pechado

en: Colombia, Pesos
gl: Peso colombiano

en: Color
gl: Cor

en: Colors
gl: Cores

en: Column:
gl: Columna:

en: Columns
gl: Columnas

en: Croatia (hr_HR)
gl: Croacia (hr_HR)

en: Cuba, Pesos
gl: Peso cubano

en: Custom label
gl: Etiqueta personalizada

en: Custom labels
gl: Etiquetas personalizadas

en: Custom labels:
gl: Etiquetas personalizadas:

en: Cyan
gl: Cian

en: Cyrillic (IBM-855)
gl: Cirílico (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
gl: Cirílico (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
gl: Cirílico (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
gl: Cirílico (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
gl: Cirílico (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
gl: Cirílico (Windows-1251)

en: Date
gl: Data

en: Denmark (da_DK)
gl: Dinamarca (da_DK)

en: Description
gl: Descrición

en: Dirty
gl: Sucio

en: Discrete
gl: Diferenciado

en: Discrete mapping
gl: Mapeamento diferenciado

en: Document
gl: Documento

en: Duplicate
gl: Duplicado

en: Edge
gl: Límite

en: Egypt (ar_EG)
gl: Exipto (ar_EG)

en: El Salvador (es_SV)
gl: O Salvador (es_SV)

en: End
gl: Fin

en: End Arrow
gl: Final da frecha

en: End:
gl: Fin:

en: English (ASCII)
gl: Inglés (ASCII)

en: Erase
gl: Borrar

en: Extension
gl: Engadido

en: FALSE
gl: FALSO

en: Fill
gl: Completar

en: Font
gl: Fonte

en: Font style:
gl: Estilo de fonte:

en: Font:
gl: Fonte:

en: Format
gl: Fo

en: France (fr_FR)
gl: Francia (fr_FR)

en: General
gl: Xeral

en: Germany (de_DE)
gl: Alemaña (de_DE)

en: Greece (el_GR)
gl: Grecia (el_GR)

en: Greek (ISO-8859-7)
gl: Grego (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
gl: Grego (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
gl: Grego (Windows-1253)

en: Green
gl: Verde

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hebrew (IBM-862)
gl: Hebreo (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
gl: Hebreo (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
gl: Hebreo (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
gl: Hebreo (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
gl: Hebreo (Windows-1255)

en: Height
gl: Altura

en: High limit:
gl: Límite alto:

en: Iceland (is_IS)
gl: Islandia (is_IS)

en: Image
gl: Imaxe

en: Images
gl: Imaxes

en: In 3D
gl: En 3D

en: Invalid %s: '%s'
gl: Non válido %s: '%s'

en: Iran (fa_IR)
gl: Irán (fa_IR)

en: Ireland (en_IE)
gl: Irlanda (en_IE)

en: Is position manual
gl: É posición manual

en: Is-minor
gl: É-menor

en: Italic
gl: Cursiva

en: Italy (it_IT)
gl: Italia (it_IT)

en: Japan (ja_JP)
gl: Xapón (ja_JP)

en: Japanese (EUC-JP)
gl: Xaponés (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
gl: Xaponés (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
gl: Xaponés (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
gl: Coreano (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
gl: Coreano (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
gl: Coreano (JOHAB)

en: Korean (UHC)
gl: Coreano (UHC)

en: Label
gl: Etiqueta

en: Layout
gl: Formato

en: Lebanon (ar_LB)
gl: Líbano (ar_LB)

en: Left
gl: Esquerda

en: Line
gl: Liña

en: Linear mapping
gl: Mapeamento lineal

en: Lines
gl: Liñas

en: Lithuania (lt_LT)
gl: Lituania (lt_LT)

en: Log
gl: Rexistro

en: Low limit:
gl: Límite baixo:

en: MIME type
gl: tipo MIME

en: Major labels
gl: Etiquetas principais

en: Malaysia (ms_MY)
gl: Malaisia (ms_MY)

en: Maldives (dv_MV)
gl: Maldivas (dv_MV)

en: Map
gl: Mapa

en: Mexico (es_MX)
gl: México (es_MX)

en: Model
gl: Modelo

en: Morocco (ar_MA)
gl: Marrocos (ar_MA)

en: Move
gl: Mover

en: Name
gl: Nome

en: Near origin
gl: Preto da orixe

en: Negative
gl: Negativo

en: New
gl: Novo

en: Next series
gl: Seguintes series

en: None
gl: Ningún

en: Number
gl: Número

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Object
gl: Obxecto

en: Objects
gl: Obxecto

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Oman (ar_OM)
gl: Omán (ar_OM)

en: Origin
gl: Orixe

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Padding Pts
gl: Recheo Pts

en: Padding:
gl: Recheo:

en: Pakistan (ur_PK)
gl: Paquistán (ur_PK)

en: Panama (es_PA)
gl: Panamá (es_PA)

en: Paraguay (es_PY)
gl: Paraguai (es_PY)

en: Peru (es_PE)
gl: Perú (es_PE)

en: Point
gl: Punto

en: Poland (pl_PL)
gl: Polonia (pl_PL)

en: Position
gl: Posición

en: Positions
gl: Posicións

en: Puerto Rico (es_PR)
gl: Porto Rico (es_PR)

en: Radial axis:
gl: Eixo radial:

en: Radial-Axis
gl: Eixe-Radial

en: Red
gl: Vermello

en: Reference to X axis
gl: Referencia ó eixo X

en: Reference to Y axis
gl: Referencia ó eixo Y

en: Reference to bubble axis
gl: Referencia ós eixos burbulla

en: Reference to circular axis
gl: Referencia ós eixos circulares

en: Reference to color axis
gl: Referencia ós eixos de cor

en: Reference to radial axis
gl: Referencia ós eixos radiais

en: Relative
gl: Relativo

en: Renderer
gl: Renderizador

en: Resize object
gl: Redimensionar obxecto

en: Resource
gl: Recurso

en: Resource type
gl: Tipo de recurso

en: Romania (ro_RO)
gl: Romanía (ro_RO)

en: Row:
gl: Fila:

en: Russia (ru_RU)
gl: Rusia (ru_RU)

en: Russian (CP-866)
gl: Ruso (CP-866)

en: S_ymbol:
gl: Sí_mbolo:

en: Save
gl: Gardar

en: Save as
gl: Gardar como

en: Search Text
gl: Buscar Texto

en: Select object
gl: Seleccionar obxecto

en: Self
gl: Eu

en: Service '%s' not supported by loader.
gl: O servizo '%s' non é admitido polo cargador.

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Skip
gl: Saltar

en: Slovakia (sk_SK)
gl: Eslovaquia (sk_SK)

en: Slovenia (sl_SI)
gl: Eslovenia (sl_SI)

en: Spain (es_ES)
gl: España (es_ES)

en: Spain/Galician (gl_ES)
gl: España/Galego (gl_ES)

en: Start
gl: Comezo

en: Start:
gl: Comezo:

en: Style
gl: Estilo

en: Sudan (ar_SD)
gl: Sudán (ar_SD)

en: Sweden (sv_SE)
gl: Suíza (sv_SE)

en: Switzerland/French (fr_CH)
gl: Suíza/Francés (fr_CH)

en: Syria (ar_SY)
gl: Siria (ar_SY)

en: TRUE
gl: VERDADEIRO

en: Taiwan (zh_TW)
gl: Taiwán (zh_TW)

en: Text
gl: Texto

en: The MIME type of the saver.
gl: O tipo MIME do gardador.

en: The URI associated with this document.
gl: O URI asociado con este documento

en: The anchor point for the text
gl: O punto de anclaxe para o texto

en: The arc x radius
gl: O radio do arco x

en: The arc y radius
gl: O radio do arco y

en: The circle radius
gl: O radio do círculo

en: The description of the saver.
gl: A descrición do gardador.

en: The graph left position
gl: A posición esquerda da gráfica

en: The graph top position
gl: A posición superior da gráfica

en: The identifier of the saver.
gl: O identificador do gardador.

en: The line end x coordinate
gl: A coordenada x do final da liña

en: The line end y coordinate
gl: A coordenada y do final da liña

en: The line start x coordinate
gl: A coordenada x do inicio da liña

en: The line start y coordinate
gl: A coordenada y do inicio da liña

en: The polygon vertices
gl: Os vértices do polígono

en: The polyline vertices
gl: Os vértices da poliliña

en: The resource type for the theme
gl: O tipo de recurso para o tema

en: The text to display
gl: O texto para mostrar

en: The theme for elements of the graph
gl: O tema para os elementos da gráfica

en: Theme name
gl: Nome do tema

en: Time
gl: Hora

en: Title
gl: Título

en: Top
gl: Superior

en: Top left
gl: Superior esquerda

en: Top right
gl: Superior dereita

en: Turkish (IBM-857)
gl: Turco (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
gl: Turco (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
gl: Turco (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
gl: Turco (Windows-1254)

en: Type
gl: Tipo

en: Ukraine (uk_UA)
gl: Ucraína (uk_UA)

en: Unable to open file '%s'
gl: Non se puido abri-lo ficheiro '%s'

en: Uzbekistan (uz_UZ)
gl: Uzbequistán (uz_UZ)

en: Value
gl: Valor

en: Values
gl: Valores

en: View
gl: Vista

en: White
gl: Branco

en: Width
gl: Ancho

en: Width in columns:
gl: Largura en columnas:

en: X axis:
gl: X eixe:

en: X origin
gl: X orixe

en: X-Axis
gl: X-Eixe

en: XYColor
gl: XYCor

en: Y axis:
gl: Y eixe:

en: Y origin
gl: Y orixe

en: Y-Axis
gl: Y-Eixe

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Yemen (ar_YE)
gl: Iemen (ar_YE)

en: You do not have permission to save to
    %s
gl: Non ten permisos para gardar en
    %s

en: Z axis:
gl: Z eixe:

en: Z-Axis
gl: Z-Eixe

en: _Insert
gl: _Inserir

en: _Inside
gl: _Dentro

en: _Offset:
gl: _Desprazamento:

en: _Outside
gl: _Fora

en: _Text:
gl: _Texto:

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: black
gl: negro

en: blue
gl: azul

en: circle
gl: círculo

en: color
gl: cor

en: columns
gl: columnas

en: cross
gl: cruz

en: cyan
gl: cian

en: dark blue
gl: azul escuro

en: dark green
gl: verde escuro

en: dark green #2
gl: verde escuro #2

en: dark purple
gl: púrpura escuro

en: dark red
gl: vermello escuro

en: gray
gl: gris

en: green
gl: verde

en: left
gl: esquerda

en: light blue
gl: azul claro

en: light brown
gl: marrón claro

en: light cyan
gl: cian claro

en: light gray
gl: cinza claro

en: light green
gl: verde claro

en: light orange
gl: laranxa claro

en: light purple
gl: púrpura claro

en: light yellow
gl: amarelo claro

en: magenta
gl: maxenta

en: orange
gl: laranxa

en: page 3
gl: páxina 3

en: pink
gl: rosa

en: purple
gl: púrpura

en: purple #2
gl: púrpura #2

en: red
gl: vermello

en: right
gl: correcto

en: rows
gl: filas

en: sizes
gl: tamaños

en: white
gl: branco

en: yellow
gl: amarelo

en: yes
gl: si
