libkcddb - en to km translation catalogue (215 entries)

en: %1 (disc %2)
km: %1 (ថាស %2)

en: &Artist:
km: សិល្បករ ៖

en: &Category:
km: ប្រភេទ ៖

en: &Genre:
km: ចង្វាក់ ៖

en: &Lookup
km: រកមើល

en: &Multiple artists
km: សិល្បករ​ច្រើន

en: &Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: &Title:
km: ចំណងជើង ៖

en: &Transport:
km: ដឹកជញ្ជូន ៖

en: &Year:
km: ឆ្នាំ ៖

en: A Cappella
km: អាកាប៉េឡា

en: Acid
km: ជូរចត់

en: Acid Jazz
km: ហ្សាសជូរចត់

en: Acid Punk
km: ពាលបែបជូរចត់

en: Acoustic
km: សូរសំឡេង

en: Alt. Rock
km: រ៉ុកឆ្លាស់គ្នា

en: Alternative
km: ឆ្លាស់គ្នា

en: Ambient
km: ព័ទ្ធជុំវិញ

en: Anime
km: អានីម

en: Artist
km: សិល្បករ

en: Avantgarde
km: អាវ៉ង់ហ្កាដេ

en: Avoid custom values, as they will be written to CDDB as-is.
km: សូម​ចៀសវាង​កុំ​ប្រើ​តម្លៃ​ផ្ទាល់ខ្លួន ព្រោះ​ពួកវា​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ទៅ CDDB ទាំងអញ្ចឹង​តែ​ម្ដង ។

en: Ballad
km: កាព្យ

en: Bass
km: បាស

en: Beat
km: សង្វាក់ភ្លេង

en: Bebop
km: បេបូ

en: Big Band
km: ក្រុមភ្លេងធំ

en: Black Metal
km: មេតាល់ខ្មៅ

en: Bluegrass
km: ភ្លេងប្រជាប្រិយ

en: Blues
km: ប៊្លូ

en: Booty Bass
km: ប៊ូទីបាស

en: BritPop
km: ប្រ៊ីតផប់

en: CDDB Settings
km: កា​រកំណត់ CDDB

en: CDDB is used to get information like artist, title and song-names in CD's
km: CDDB ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ ដើម្បី​យក​ព័ត៌មាន​ដូច​ជា​ សិល្បករ ចំណង​ជើង និង​ឈ្មោះ​បទ​ចម្រៀង​នៅ​ក្នុង​ស៊ីឌី

en: Cabaret
km: រង្គសាល

en: Cache Locations
km: ទីតាំង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Cannot save
km: មិន​អាច​រក្សាទុក

en: Celtic
km: សែលទិក

en: Chamber Music
km: តន្ត្រីជាក្រុម

en: Change Encoding
km: ប្ដូរ​សំណុំ​តួអក្សរ

en: Change Encoding...
km: ប្ដូរ​សំណុំ​តួអក្សរ...

en: Chanson
km: ចម្រៀង

en: Chorus
km: ច្រៀងជាក្រុម

en: Christian Gangsta Rap
km: រ៉េបបែបគ្រីស្ទៀនហ្កាំងស្តា

en: Christian Rap
km: រ៉េបបែបគ្រីស្ទៀន

en: Christian Rock
km: រ៉ុកបែបគ្រីស្ទៀន

en: Classic Rock
km: រ៉ុកបែបបុរាណ

en: Classical
km: បុរាណ

en: Club
km: ក្លឹប

en: Club-house
km: អាគារក្លឹប

en: Comedy
km: កំប្លែង

en: Comment
km: សេចក្តី​អធិប្បាយ

en: Comment:
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ ៖

en: Contemporary Christian
km: គ្រីស្ទៀនតាមជំនាន់

en: Could Not Fetch
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​បាន​ទេ

en: Could not fetch mirror list.
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​បញ្ជី​កញ្ចក់​បាន​ទេ

en: Crossover
km: ប្ដូរ

en: Cult
km: សាសនានិយម

en: Dance
km: ញាក់

en: Dance Hall
km: សាល​របាំ

en: Darkwave
km: រលកខ្មៅ

en: Data
km: ទិន្នន័យ

en: Death Metal
km: មេតាល់អវសាន

en: Disc Id values must be unique within a category.
km: តម្លៃ​លេខ​សម្គាល់​ថាស ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​មួយ​នៅ​ក្នុង​ប្រភេទ​មួយ ។

en: Disc Id:
km: លេខ​សម្គាល់​ថាស ៖

en: Disco
km: ឌីស្កូ

en: Dream
km: រវើរវាយ

en: Drum & Bass
km: ស្គរ និង បាស

en: Drum Solo
km: ស្គរ សូឡូ

en: Duet
km: ឆ្លើយឆ្លង

en: Easy Listening
km: ស្រួល​ស្ដាប់

en: Electronic
km: អេឡិចត្រូនិក

en: Email address:
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: Enable MusicBrainz lookup
km: បើក​ការ​រក​មើល MusicBrainz

en: Enable freedb lookup
km: បើក​ការ​រក​មើល​ freedb

en: Encoding
km: សំណុំ​តួអក្សរ

en: Ethnic
km: ថ្លៃថ្នូរ

en: Euro-House
km: អាគារអឺរ៉ូ

en: Euro-Techno
km: តិចណូអឺរ៉ូ

en: Eurodance
km: របាំ​អឺរ៉ូ

en: Fast-Fusion
km: លាយញាប់

en: Folk
km: ប្រជាប្រិយ

en: Folk/Rock
km: ប្រជាប្រិយ/រ៉ុក

en: Folklore
km: ប្រពៃណី

en: For a CD-Extra, set title to "Data".
km: សម្រាប់​ស៊ីឌី​បន្ថែម ត្រូវ​កំណត់​ចំណង​ជើង​ទៅ "ទិន្នន័យ" ។

en: Freedb Server
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ Freedb

en: Freedb server:
km: ម៉ាស៊ីនបម្រើ Freedb ៖

en: Freestyle
km: របៀបសេរី

en: Funk
km: គួរឲ្យខ្លាច

en: Fusion
km: លាយ

en: Game
km: កំសាន្ត

en: Gangsta Rap
km: រ៉េបហ្កាំងស្តា

en: Goa
km: ហ្គោអា

en: Gospel
km: សេចក្ដីពិត

en: Gothic
km: ហ្គោធិក

en: Gothic Rock
km: រ៉ុកហ្គោធិក

en: Grunge
km: ហ្ក្រាំង

en: Hard Rock
km: រ៉ុកកន្ទ្រាក់អារម្មណ៍

en: Hardcore
km: ហាដ​ខរ

en: Heavy Metal
km: មេតាល់តាន់

en: Hip-Hop
km: ហ៊ីប ហប់

en: Host not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ម៉ាស៊ីន

en: House
km: អាគារ

en: Humor
km: កំប្លែងស្ងួត

en: Incorrect Email Settings
km: ការ​កំណត់​អ៊ីមែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Indie
km: អ៊ីនឌី

en: Industrial
km: វិជ្ជាជីវៈ

en: Instrumental
km: ឧបករណ៍ភ្លេង

en: Instrumental Pop
km: ពេញនិយមលេងដោយឧបករណ៍ភ្លេង

en: Instrumental Rock
km: រ៉ុកលេងដោយឧបករណ៍ភ្លេង

en: Invalid category
km: ប្រភេទ​​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: JPop
km: ចេផប់

en: Jazz
km: ហ្សាស

en: Jazz+Funk
km: ហ្សាស+គួរឲ្យខ្លាច

en: Jungle
km: ដើរព្រៃ

en: Latin
km: ឡាទីន

en: Length
km: ប្រវែង

en: Length:
km: ប្រវែង ៖

en: Lo-Fi
km: ឡូហ្វ៊ី

en: Meditative
km: សញ្ជប់សញ្ជឹង

en: Merengue
km: មីរិនហ្គេ

en: Metal
km: មេតាល់

en: Miscellaneous
km: ផ្សេងៗ

en: Multiple records found
km: បាន​រកឃើញ​កំណត់ត្រា​ច្រើន

en: Musical
km: តន្ត្រី

en: Name of CDDB server which will be used to look up CD information.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ CDDB ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ ដើម្បី​រក​មើល​ព័ត៌មាន​ស៊ីឌី

en: National Folk
km: ប្រជាប្រិយបែបជាតិ

en: Native American
km: អាមេរិក​ដើម

en: Negerpunk
km: ណេហ្គេផាំង

en: New Age
km: សម័យថ្មី

en: New Wave
km: រលក​ថ្មី

en: No record found
km: រក​មិន​ឃើញ​កំណត់ត្រា

en: No response
km: គ្មាន​ការ​ឆ្លើយ​តប

en: Noise
km: អឺងកង

en: Oldies
km: ចាស់ៗ

en: Opera
km: ល្ខោន

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Playing order:
km: លំដាប់​ចាក់ ៖

en: Polka
km: របាំប៉ុលកា

en: Polsk Punk
km: ផូលផាំង

en: Pop
km: ពេញនិយម

en: Pop-Funk
km: គួរឲ្យខ្លាច បែបពេញនិយម

en: Pop/Funk
km: គួរឲ្យខ្លាច/បែបពេញនិយម

en: Porn Groove
km: សប្បាយៗ

en: Port to connect to on CDDB server.
km: ច្រក​ត្រូវ​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ CDDB ។

en: Port:
km: ច្រក ៖

en: Power Ballad
km: កាព្យដ៏អស្ចារ្យ

en: Pranks
km: រប៉ិលរប៉ូច

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Primus
km: វិសេសវិសាល

en: Progressive Rock
km: រ៉ុកទាន់សម័យ

en: Psychedelic
km: រវើរវាយ

en: Psychedelic Rock
km: រ៉ុករវើរវាយ

en: Punk
km: ពាល

en: Punk Rock
km: រ៉ុកបែបពាល

en: R&B
km: អ អែន ប៊ី

en: Rap
km: រ៉េប

en: Rave
km: ឡូឡា

en: Reggae
km: រ៉េហ្កាអេ

en: Reply-To:
km: ឆ្លើយ​តប​ចំពោះ ៖

en: Retro
km: ថយក្រោយ

en: Revision:
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ ៖

en: Revival
km: រើបឡើង

en: Rhythmic Soul
km: ចង្វាក់ហ្ស៊ូល

en: Rock
km: រ៉ុក

en: Rock & Roll
km: រ៉ុក អែន រ៉ូល

en: SMTP (Email)
km: SMTP (អ៊ីមែល)

en: SMTP server:
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ SMTP ៖

en: Salsa
km: របាំអាមេរិកឡាទីន (សាលសា)

en: Samba
km: របាំប្រេស៊ីល (សាំបា)

en: Satire
km: តេះដៀល

en: Select mirror
km: ជ្រើស​កញ្ចក់

en: Select one of these mirrors
km: ជ្រើស​កញ្ចក់​មួយ​ក្នុង​ចំណោមកញ្ចក់​ទាំង​នេះ

en: Server error
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Server needs authentication
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ត្រូវការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Server:
km: ុស​ម៉ាស៊ីន​បម្ ៖រើ

en: Show &Mirror List
km: បង្ហាញ​បញ្ជី​កញ្ចក់

en: Showtunes
km: ភ្លេងល្ខោន

en: Ska
km: ស្កា

en: Slow Jam
km: ចង្វាក់រង្វើល

en: Slow Rock
km: រ៉ុករង្វើល

en: Sonata
km: សូណាតា

en: Soul
km: ហ្ស៊ូល

en: Sound Clip
km: ឈុត​សំឡេង

en: Soundtrack
km: បទចម្រៀង

en: Southern Rock
km: រ៉ុកភាគខាងត្បូង

en: Space
km: អវកាស

en: Speech
km: សំដី

en: Submit Method
km: ដាក់​ស្នើ​វិធីសាស្ត្រ

en: Success
km: ជោគជ័យ

en: Swing
km: យោលចុះឡើង

en: Symphonic Rock
km: រ៉ុកបែបមហោរី

en: Symphony
km: មហោរី

en: Synthpop
km: ស៊ីនផប់

en: Tango
km: តង់ហ្គោ

en: Techno
km: តិចណូ

en: Techno-Industrial
km: តិចណូ វិជ្ជាជីវៈ

en: Terror
km: តក់ស្លុត

en: Thrash Metal
km: មេតាល់បក់បោក

en: Title
km: ចំណងជើង

en: Top 40
km: ៤០ លើគេ

en: Track
km: បទ

en: Trailer
km: អូសសណ្ដោង

en: Trance
km: អណ្ដែតអណ្ដូង

en: Tribal
km: កុលសម្ព័ន្ធ

en: Trip-Hop
km: ទ្រីប-ហប់

en: Type of lookup which should be tried at the CDDB server.
km: ប្រភេទ​រក​មើល ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​ព្យាយាម​នៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ CDDB

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Unknown error
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស

en: Use the name of the artist if there is no title.
km: សូម​ប្រើ​ឈ្មោះ​របស់​សិល្បករ បើ​មិន​មាន​ចំណងជើង ។

en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ ៖

en: Vocal
km: សំឡេង

en: Write names as "first last", not "last, first". Omit any leading "The".  Use "Various" for compilations.
km: សូម​សរសេរ​ឈ្មោះ​ជា​ទម្រង់ "នាមខ្លួន នាមត្រកូល" មិន​មែន "នាមត្រកូល នាមខ្លួន" ទេ ។ សូម​កុំ​ដាក់ "The" នៅ​ខាង​មុខ ។ អ្នក​អាច​ប្រើ "ផ្សេងៗ" ដើម្បី​ចងក្រង ។

en: freedb has been set to use HTTP for submissions because the email details you have entered are incomplete. Please review your email settings and try again.
km: freedb ត្រូវ​បានកំណត់ ដើម្បី​ប្រើ HTTP សម្រាប់​ដាក់​ស្នើ ពីព្រោះ​សេចក្ដី​លម្អិត​អ៊ីមែល​ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​មិន​ពេញលេញ​ទេ ។ សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​កំណត់​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដ​ងទៀត ។

[ctx: music genre]
en: Country
km: ប្រទេស
