kio4 - en to nb translation catalogue (1141 entries)

en:  (Points to %1)
nb:  (Peker til %1)

en:  day |  days
nb[0]:  dag
nb[1]:  dager

en:  days
nb:  dager

en:  second |  seconds
nb[0]:  sekund
nb[1]:  sekunder

en: "vold" is not running.
nb: «vold» is not running.

en: %1 (Error %2)
nb: %1 (Feil %2)

en: %1 Item | %1 Items
nb[0]: %1 element
nb[1]: %1 elementer

en: %1 contacted. Waiting for reply...
nb: %1 kontaktet. Venter på svar …

en: %1 is a file, but a folder was expected.
nb: %1 er en fil, men en mappe var forventet.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
nb: %1 er en mappe, men en fil var forventet.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
nb: %1: SSL-forhandling mislyktes

en: %1 is required by the server, but is not available.
nb: Tjeneren trenger %1, som ikke er tilgjengelig.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
nb: %1 til %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nb: En uventet feil (%1) oppstod ved forsøk på %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
nb: Nektet tilgang ved forsøk på %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
nb: Kan ikke %1 fordi måltjeneren ikke godtar fila eller mappa.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
nb: Kan ikke %1 fordi ressursen er låst.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
nb: En feil oppsto ved forsøk på %1, %2. Du finner en oppsummering av grunnene under.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nb: En uventet feil (%1) oppstod ved forsøk på %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
nb[0]: <p>Du fikk en informasjonskapsel fra <br/> <b>%2%3</b><br/>Vil du ta imot eller avvise denne informasjonskapselen?</p>
nb[1]: <p>Du fikk %1 informasjonskapsler fra <br/> <b>%2%3</b><br/>Vil du ta i mot eller avvise disse informasjonskapslene?</p>

en: &Accept
nb: &Godta

en: &Application
nb: &Program

en: &Browse...
nb: &Bla gjennom …

en: &Charset:
nb: &Tegnsett:

en: &Copy Here
nb: &Kopier hit

en: &Current Session only
nb: &Bare i gjeldende økt

en: &Description:
nb: &Beskrivelse:

en: &Details
nb: &Detaljer

en: &Do not close when command exits
nb: &Ikke lukk når programmet avslutter

en: &Edit Entry '%1'...
nb: &Rediger oppføring «%1» …

en: &Eject '%1'
nb: Løs ut «%1»

en: &Enable Web shortcuts
nb: Slå på n&ettsnarveier

en: &Execute
nb: &Kjør

en: &Forever
nb: &For alltid

en: &Hide Entry '%1'
nb: &Skjul oppføring «%1»

en: &Keep cache in sync
nb: &Hold mellomlageret oppdatert

en: &Keyword delimiter:
nb: S&killetegn for nøkkelord:

en: &Link Here
nb: Lag &lenke hit

en: &Location:
nb: S&ted:

en: &Management
nb: Ad&ministrering

en: &Move Here
nb: F&lytt hit

en: &Name:
nb: &Navn:

en: &New...
nb: &Ny …

en: &No
nb: &Nei

en: &Only show when using this application (%1)
nb: &Vis bare i dette programmet (%1)

en: &Only these cookies
nb: &Bare disse informasjonskapslene

en: &Only this cookie
nb: &Bare denne informasjonskapselen

en: &Open
nb: &Åpne

en: &Open with %1
nb: &Åpne med %1

en: &Overwrite
nb: Skriv &over

en: &Paste Clipboard Contents
nb: &Lim inn innholdet i utklippstavla

en: &Paste File | &Paste %1 Files
nb[0]: &Lim inn fil
nb[1]: &Lim inn %1 filer

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
nb[0]: &Lim inn nettadresse
nb[1]: &Lim inn %1 nettadresser

en: &Permissions
nb: &Rettigheter

en: &Policy
nb: &Praksis

en: &Reject
nb: &Nekt

en: &Release '%1'
nb: &Slipp løs «%1»

en: &Reload List
nb: Last lista &på nytt

en: &Remove Entry '%1'
nb: &Fjern oppføring «%1»

en: &Rename
nb: End&re navn

en: &Resume
nb: &Fortsett

en: &Safely Remove '%1'
nb: &Sikker fjerning av «%1»

en: &Send identification
nb: &Send identifikasjon

en: &Server response:
nb: Sva&r fra tjener:

en: &Shortcuts:
nb: &Snarveier:

en: &Show All Entries
nb: &Vis alle oppføringer

en: &Skip
nb: &Hopp over

en: &Supported file types:
nb: &Støttede Mime-typer:

en: &Unmount '%1'
nb: &Avmonter «%1»

en: &Use cache
nb: Br&uk mellomlager

en: &Use preferred shortcuts only
nb: Br&uk bare foretrukne snarveier

en: &Use the following identification:
nb: Bruk følgende &identitet:

en: &View
nb: &Vis

en: &When browsing the following site:
nb: Ved tilkobling &til:

en: &Work path:
nb: &Arbeidssti:

en: &Yes
nb: &Ja

en: '%1' not found, please type a valid program name.
nb: Fan ikke «%1», oppgi et gyldig programnavn.

en: (%1, Link to %2)
nb: (%1, Lenke til %2)

en: (Symbolic Link to %1)
nb: (Symbolsk lenke til %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
nb: © 1998–2000,2003 KFM/Konqueror-utviklerne

en: *|All Files
nb: *|Alle filer

en: *|All Folders
nb: *|Alle mapper

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
nb: - %1: «%2»

en: 1 File | %1 Files
nb[0]: 1 fil
nb[1]: %1 filer

en: 1 Folder | %1 Folders
nb[0]: 1 mappe
nb[1]: %1 mapper

en: 1 day %2 | %1 days %2
nb[0]: 1 dag %2
nb[1]: %1 dager %2

en: 1 file | %1 files
nb[0]: 1 fil
nb[1]: %1 filer

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
nb[0]: 1 undermappe
nb[1]: %1 undermapper

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
nb: <b>%1</b> på <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
nb: <b>Detaljer om forespørselen</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
nb: <b>Mulige årsaker</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
nb: <b>Mulige løsninger</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
nb: <b>Teknisk grunn</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
nb: <h1>Hurtighjelp for håndtering av informasjonskapsler</h1>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Shortcuts</h2>Web Shortcuts are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
nb: <h1>Forbedret nettlesing</h1>  I denne modulen kan du sette opp noen forbedrede nettleserfunksjoner for KDE. <h2>Nettsnarveier</h2> Nettsnarveier er en rask måte å bruke nettsøkemotorer. Skriv for eksempel «duckduckgo:dings» eller «dd:dings», så søker nettleseren på DuckDuckGo etter «dings». Enda lettere er det å trykke Alt+F2 (hvis du ikke har endret denne tastesnarveien) og oppgi søkesnarveien i dialogvinduet «Kjør kommando».

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
nb: <h1>Nettverksinnstillinger</h1> Her kan du styre hvordan KDE-programmer oppfører seg når du bruker Internet og nettverksforbindelser. Hvis du får tidsavbrudd og problemer, eller bruker modem, kan det hjelpe å justere disse verdiene.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
nb: <h1>Mellomtjener</h1><p> En mellomtjener – mellomtjenermellomtjener et formidlende program som står mellom din maskin og Internett og tilbyr tjenester som mellomlagring av nettsider og/eller filtrering. </p><p>Mellomlagrende mellomtjenere gir raskere tilgang til nettsteder du har besøkt før ved å lagre midlertidig innholdet på de sidene. Filtrerende mellomtjenere gir mulighet til å blokkere sprettoppsreklame, søppelpost eller andre ting du vil stenge ute. </p><p><u>Merk:</u> Noen mellomtjenere tilbyr begge tjenester.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Slå av eller på nettsnarveier.</p><p>Med nettsnarveier kan du raskt få tilgang til eller søke etter informasjon på nettverket eller lokal harddisk.</p><p>KDE leveres med mange forhåndsdefinerte nettsnarveier. En slik snarvei er søkesnarveien for Google (TM). For å bruke den skriver du ganske enkelt nøkkelordet 'gg' fulgt av skilletegnet for nøkkelord og søkebegrepet, for eksempel <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Oppgi klartekstnavnet på nettsnarveien her.</p> </body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Velg en standard nettsnarvei.</p><p>Dette lar programmer konvertere ord eller uttrykk til nettsnarveisøk der det ikke kan lages en ordinær nettadresse (URL).</p><p>For å slå av denne funksjonen, velg <span style=" font-weight:600;">Ingen</span> fra lista.</p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
nb: <li>Tilleggsinformasjon: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
nb: <li>Dato og klokkeslett: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
nb: <li>Protokoll: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
nb: <p>
    Godta automatisk midlertidige informasjonskapsler som utløper ved slutten av økta. Slike kapsler blir ikke lagret på harddisk eller lagringsenheter på maskinen din, men forsvinner når du lukker alle programmer som bruker dem (f.eks. nettleseren). </p><p>
    <u>MERK:</u> Krysser du av her og på neste valg, så overstyres dine standardvalg og steds-spesifikke valg. Men det øker også sikkerheten for dine personopplysninger, siden alle informasjonskapslene fjernes når du avslutter økta.</p>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
nb: <p>Merker delvis overførte filer.</p><p> Når dette valget er slått på vil filer som ikke er ferdig overført få filnavn som slutter på «.part». Denne delen av filnavnet blir fjernet når overføringen er ferdig.</p>

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
nb: <para>KDEs søppelkasse er satt opp til å bruke <b>Finder</b>s Trash,<br> </para>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
nb: <qt>
     Skru på støtte for informasjonskapsler. Vanligvis vil du ha denne støtten slått på og tilpasse den til ditt behov for beskyttelse.<p>
     Merk at det å skru av støtten kan gjøre det umulig å surfe på mange nettsteder.</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    <p>Skriv inn en liste over vertsnavn eller IP-adresser der mellomtjenerinnstillingene over ikke skal brukes.</p>
    <p>Hvis du vil utelate alle verter i et gitt domene. så bare skriv inn domenenavnet med et punktum foran. For eksempel,for å utelate alle vertsnavn i kde.org, så bare  skriv inn .kde.org. Jokertegn slik som «*» eller «?» er ikke støttet og vil ikke ha noen virkning. </p>
    <p>Dessuten kan du skrive inn IP-adresser, f.eks. 1270.0.1 og IP-adresser med subnet, f.eks. 192.168..1/24</p>
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
nb: <qt>
    Kryss av her hvis du vil at mellomtjenerinnstillingene bare skal brukes  for oppføringene i <i>unntakslista</i></qt>.

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    Bestemmer hvordan informasjonskapsler som blir sendt fra en annen maskin skal behandles:
    <ul>
    <li><b>Spør</b> vil føre til at KDE ber deg bekrefte hver gang tjeneren vil sette en informasjonskapsel.</li>
    <li><b>Godta</b> vil føre til at alle informasjonskapsler godtas uten at du blir spurt.</li>
    <li><b>Godta til slutt på økta</b> vil føre til at informasjonskapsler blir godtatt men utløper ved slutten av økta.</li> 
    <li><em>Avvis</em> vil føre til at alle informasjonskapsler avvises.</li>
    </ul><p>
     <u>MERK:</u> Under kan du sette domenespesifikke regler, som alltid overstyrer standardreglene.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
nb: <qt>
    Skriv inn den URI-en som skal brukes til å gjøre et søk i søkemotoren her.<br/>
    Hele teksten det skal søkes etter kan oppgis som \{@} eller \{0}.<br/>
    \{@} er anbefalt, siden da fjernes alle spørrevariabler (navn=verdi) fra resultatstrengen, mens \{0} blir erstattet med den uforandrede søkestrengen.<br/>Du kan bruke \{1} … \{n} til å oppgi bestemte ord fra spørringen og \{navn} til å oppgi en verdi gitt ved «navn=verdi» i brukerspørringen.<br/>Dessuten er det mulig å oppgi flere referanser (navn, tall og strenger) samtidig (\{navn1,navn2,.."streng"}).<br/>Den første verdien (fra venstre) som passer vil bli brukt som erstatningsverdi i den URI-en som blir resultatet.<br/>En streng i hermetegn kan brukes som standardverdi dersom ingenting passer fra venstre side i referanselista.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
nb: <qt>Skriv inn navnet på miljøvariabelen, f.eks. <b>NO_PROXY</b>, som brukes for å lagre adresser til steder der mellomtjener ikke skal brukes.<p>
    Du kan også trykke på <b>Finn automatisk</b>for å forsøke å finne variabelen automatisk.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
nb: <qt>
     Skriv inn navnet på nettstedet eller domenenavnet der denne praksisen skal brukes, f.eks. <b>www.kde.org</b> eller <b>.kde.org</b>.
     </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    Skriv inn navnet på miljøvariabelen som brukes for å lagre adressen til FTP mellomtjener, f.eks. <b>FTP_PROXY</b><p>
    Du kan også trykke på <b>Finn automatisk</b> for å forsøke å finne variabelen automatisk.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    Skriv navnet på miljøvariabelen som brukes til å lagre adressen til HTTPS-mellomtjener, f.eks. <b>HTTPS_PROXY</b><p>
    Du kan også trykke på <b>Finn automatisk</b>for å forsøke å finne variabelen automatisk.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    Skriv navnet på miljøvariabelen som brukes til å lagre adressen til HTTP-mellomtjener, f.eks. <b>HTTP_PROXY</b><p>
    Du kan også trykke på <b>Finn automatisk</b>for å forsøke å finne variabelen automatisk.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    Skriv navnet på miljøvariabelen som brukes til å lagre adressen til SOCKS-mellomtjener, f.eks. <b>SOCKS_PROXY</b><p>
    Du kan også trykke på <b>Finn automatisk</b>for å forsøke å finne variabelen automatisk.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the site or domain name where a fake browser identification should be used.<p>
    <u>NOTE:</u> Wildcard syntax such as \"*,?\" is NOT allowed: instead, use the top level address of a site to make generic matches; for example, if you want all KDE sites to receive a fake browser identification, you would enter <code>kde.org</code> - the fake identity would then be sent to any KDE site that ends with <code>kde.org</code>.</p>
    </qt>
nb: <qt>
    Skriv inn steds- eller domenenavn der nettleseren skal oppgi en annen identitet.<p>
    <u>MERK:</u> Jokertegn som «*,?»  er ikke tillatt. Skriv i stedet adressen på øverste nivå slik at alle underordnede steder blir funnet. For eksempel, hvis du vil at alle KDE-sider skal få en simulert nettleseridentitet, skriv <code>.kde.org</code>. Den falske identiteten blir sendt til alle KDE-sider som ender med <code>kde.org</code>.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Here you can modify the default browser-identification text or set a site <code>(eg. www.kde.org)</code> or a domain <code>(eg. kde.org)</code> specific identification text.<p>
    To add a new site-specific identification text, click the <code>New</code> button and supply the necessary information. To change an existing site-specific entry, click on the <code>Change</code> button. The <code>Delete</code> button will remove the selected site-specific identification text, causing the default setting to be used for that site or domain.
    </qt>
nb: <qt>
    Her kan du redigere Konquerors standard brukeragentstreng, og/eller angi en brukeragentstreng spesiell for et nettsted <code>f.eks.: www.kde.org</code> eller et domene (f.eks.:<code> kde.org </code>).<p>
    Trykk på <code> Ny</code> for å legge inn en ny brukeragentstreng, og legg til de opplysningene som det spørres etter i dialogvinduet. Trykk på <code>Endre</code> for å endre en brukeragentstreng som er angitt fra før. <code>Slett</code>-knappen- sletter den valgte brukeragentstrengen slik at standardstrengen blir brukt for det nettstedet eller domenet.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
nb: <qt>En liste over nettsteder som du har valgt særskilte regler for. Disse reglene overstyrer standardreglene for de nettstadene de omfatter.</qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
nb: <qt>
    Avvis informasjonskapsler fra såkalt tredjepart. Dette er informasjonskapsler som kommer fra andre nettsteder enn det du besøker. For eksempel, hvis du besøker <b>www.foobar.com</b> med dette valget på, så vil du bare motta kapsler fra nettstedet www.foobar.com. Alle andre kapsler blir avvist. På denne måten kan du minske muligheten for at nettstedsoperatører samler opplysninger om dine Internett-vaner.
    </qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
nb: <qt>
    Velg nettleseridentiteten som skal brukes når du kontakter denne nettsiden.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
nb: <qt>
    Velg ønsket praksis:
    <ul>
    <li><b>Godta</b> – Tillater dette stedet å sette informasjonskapsler</li>
    <li><b>Godta til slutt på økta</b> – Tillater dette stedet å sette informasjonskapsler, men de utløper ved slutten på økta.</li> 
    <li><b>Avvis</b> – Avvis alle kapsler fra dette stedet</li>
    <li><b>Spør</b> – Spør deg når dette stedet sender deg informasjonskapsler</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
nb: <qt>
    Velg søkemotor som skal brukes for tekstfelter som gir automatisk oppslag når du taster inn vanlig tekst i stedet for en URL.  Velg <b>Ingen</b> fra lista for å slå av denne effekten.
     </qt>

en: <qt>
    Send the browser identification to web sites.<p>
    <u>NOTE:</u> Many sites rely on this information to display pages properly, hence, it is highly recommended that you do not totally disable this feature but rather customize it.<p>
    By default, only minimal identification information is sent to remote sites. The identification text that will be sent is shown below.
    </qt>
nb: <qt>
    Hvis denne ikke er avkrysset. sender ikke nettleseren sin brukeragent-streng til nettsteder du besøker. <p>
    <u>NB</u> Mange nettsteder er avhengige av brukeragent-strengen for å kunne vise sidene riktig, derfor anbefales det på det sterkeste at du ikke slår av dette, men heller tilpasser strengen. <p>
    <p> Som vist nedenfor i <b>fet skrift</b> er det bare litt informasjon om brukeragenten som sendes til nettsteder.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
nb: <qt>
    Tilpass mellomtjeneroppsett.
    <p>
    En mellomtjener er en datamaskin som sitter mellom ditt interne nettverk og Internett og tilbyr tjenester som mellomlagring og filtrering. Mellomlagring gir raskere tilgang til stedene du allerede har besøkt siden de lagres lokalt på mellomtjeneren din. Filtrerende mellomtjenere kan vanligvis blokkere sprettoppannonser, søppelpost eller annet du vil ha stengt ute.
    <p>
    Hvis du er usikker på om du trenger en mellomtjener for å koble deg til Internett, sjekk oppsettet til Internett-tilbyderen din, eller systemadministratoren.
    </qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
nb: <qt>Den identitetsteksten som blir sendt til tjenarmaskinen.</qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
nb: <qt>
    Snarveier oppgitt her kan brukes som en pseudo-URI-valg i KDE. For eksempel kan snarveien<b>av</b> brukes som i <b>av</b>:<b>mitt søk</b>.
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
nb: <qt>
    Trykk på <b>Legg til</b> for å legge til en ny regel, og oppgi den informasjonen som trengs i dialogboksen. Trykk på <b>Endre</b> for å endre en regel som allerede finnes og velg en ny regel fra dialogboksen. Trykk på <b>Slett</b> for å slette den valgte regelen. Da vil standard praksis bli brukt for det domenet. <b>Slett alle</b> vil fjerne alle de domenespesifikke reglene.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
nb: <qt><b>%1</b> har ingen hjemmemappe.</qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
nb: <qt> <center>Det finnes allerede en brukeragentstreng for<b>%1</b><br/>Vil du erstatte den ?</center></qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
nb: <qt> <p> Denne lista bør vise filtypene som programmet ditt kan håndtere.Denne lista ordnes etter <u>mimetyper</u>.</p>
    <p> MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, er en standard protokoll for å fastslå datatypen basert på fil-etternavnet og tilhørende <u>mimetyper</u>.  Eksempel: «bmp» etter punktumet i blomst.bmp viser at dette er et spesielt type bilde, <u>image/x-bmp</u>. For å kunne vite hvilket program som skal åpne hver filtype, må systemet få beskjed om hva hvert enkelt program kan håndtere av fil-etternavn og mimetyper.</p>
    <p> Hvis du vil tilordne en eller flere mimetyper som ikke er i lista til programmet, så trykk på knappen <b>Legg til</b> nedenfor.  Hvis det er en eller flere filtypersom dette programmet ikke kan håndtere, så kan du fjerne dem ved å trykke på <b>Fjern</b>-knappen nedenfor.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
nb: <qt> <p>Bruk mellomtjenerinnstillingene definert på systemet.</p> 
    <p>På noen plattformer settes det opp mellomtjeneroppsett for hele systemet, og om du velger dette kan du bruke de innstillingene.</p> 
    <p>På Mac-plattformer</p> 
    <p>På Windows-plattformer</p> 
    <p>På Unix og Linux-plattformer er slike systeminnstillinger som regel definert ved miljøvariabler. Følgende miljøvariabler oppdages og brukes hvis de er til stede: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b> og <b>NO_PROXY</b>.</p> 
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
nb: <qt>Det finnes allerede en regel for <center><b>%1</b></center>. Vil du erstatte den?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
nb: <qt>Forsøk å finne de miljøvariablene som brukes til å sette opp mellomtjenerinformasjon for hele dette systemet automatisk.<p>  Funksjonen virker ved å se etter disse vanlige variabelnavnene: HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke endre eieren til fila <b>%1</b>. Du har ikke tilstrekkelig rettighet til å utføre endringa.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
nb: <qt> Klarte ikke lagre egenskapene. Du har ikke tilstrekkelig rettighet til å skrive til <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
nb: <qt>Skriv inn navnet på miljøvariabelen, f.eks. <b>NO_PROXY</b>, som brukes for å lagre adresser til steder der mellomtjener ikke skal brukes.<p>Du kan også trykke på <b>Finn automatisk</b>for å forsøke å finne variabelen automatisk.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
nb: <qt>Skriv navnet på miljøvariabelen som brukes til å lagre adressen til SOCKS-mellomtjener, f.eks. <b>SOCKS_PROXY</b><p>Du kan også trykke på <b>Finn automatisk</b>for å forsøke å finne variabelen automatisk.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nb: <qt>Velg et program. Dersom programmet ikke er i lista, skriv navnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nb: <qt>Velg programmet du vil legge til for filtypen <b>%1</b>. Dersom programmet ikke er i lista, skriv navnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nb: <qt>Velg programmet som skal brukes for å åpne <b>%1</b>. Dersom programmet ikke er i lista, skriv navnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
nb: <qt>Bruk denne innstillinga dersom du vil at oppføringa bare synes når du bruker dette programmet (%1). <br /><br />Hvis ikke, blir oppføringa tilgjengelig i alle programmer.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
nb: <qt>Fila <b>%1</b> er et kjørbart program. For sikkerhets skyld blir det ikke startet. </qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nb: <qt>Mal-fila <b>%1</b> finnes ikke.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
nb: <qt>Brukeren <b>%1</b> finnes ikke.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
nb: <qt>Med denne knappen kan du sette bokmerker på visse adresser. Dersom du trykker på knappen, får du se en bokmerkemeny der du kan legge til, endre eller velge et bokmerke. <br /><br />Disse bokmerkene gjelder bare for fildialogen, men fungerer ellers som vanlige KDE-bokmerker.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
nb: <qt>Filteret som skal brukes på fillista. Bare filnavn som passer med mønsteret blir vist. <p>Du kan velge fra ett av de forhåndsdefinerte filtrene i nedtrekkslista eller skrive inn ditt eget filter i skrivefeltet.</p><p>Jokertegn som * og ? kan brukes i filteret.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
nb: <qt>Dette er ikonet som blir vist i hurtigpanelet. <br /><br />Trykk på knappen for å velge et annet ikon.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
nb: <qt>Dette er adressen som er knyttet til oppføringa. Du kan bruke alle gyldige URL-er. Eksempel: <br /><br />%1 <br />http://www.kde.org <br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable <br /><br />Du kan bla deg fram til adressen ved å bruken knappen ved siden av skrivefeltet.</qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
nb: <qt>Teksten som skal vises i Steder-panelet. <br /><br />Etiketten bør være ett eller to ord som minner deg om hvor snarveien fører. Hvis du ikke oppgir en etikett blir det avledet av URL til stedet.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
nb: <qt>Kan ikke gå til <b>%1</b>.
    Du har ikke tilgangsrettigheter til dette stedet.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
nb: <qt>Kan ikke kjøre den oppgitte kommandoen. Fila eller mappa <b>%1</b> finnes ikke.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
nb: <qt>Mens du skriver i tekstområdet, kan du få se mulige fullføringer. Du kan styre funksjonen ved å trykke høyre museknapp og velge modusen du vil bruke fra menyen <b>Tekstfullføring</b>.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
nb: <qt>Du har ikke tillatelse til å kjøre <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurven

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
nb: Prøv igjen

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurven

[ctx: @action:inmenu]
en: More
nb: Mer

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
nb: Lim inn innholdet i utklippstavla …

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
nb: Lim inn én fil

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
nb: Lim inn én mappe

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
nb[0]: Lim inn ett element
nb[1]: Lim inn %1 elementer

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
nb: <p>Du er i ferd med å logge inn til nettstedet «%1» med brukernavn «%2», men nettstedet krever ikke autentisering. Dette kan være et forsøk på å lure deg.</p><p>Er «%1» det nettstedet du vil besøke?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
nb: Ukjent

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
nb: (ukjent)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
nb: (ukjent)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
nb: Ukjent størrelse

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
nb: Sett kryss her for å sette den valgte snarveien som foretrukket.<nl/>Foretrukne nettsnarveier brukes der bare noen få snarveier kan vises samtidig.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
nb: <para>Kryss av her for å begrense papirkurven til så mye diskplass som du oppgir nedenfor. Ellers blir den ubegrenset.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
nb: <para>Når KDEs søppelbøtte tømmes blir bare det som er slettet i KDE<br> fjernet, mens hvis Trash tømmes gjennom Finder blir alt slettet,</para> <para>Det som er slettet i KDE synes i mappa KDE.trash, inne i Trash-bøtta.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
nb: <para>I denne modulen kan du stille inn nettsnarveier. Med nettsnarveier kan du slå opp eller lete etter ord på Internett på en rask måte. For eksempel kan du søke etter informasjon om KDE-prosjektet med søkemotoren Google ved bare å taste <emphasis>gg:KDE</emphasis> eller <emphasis>google:KDE</emphasis>. </para><para> Hvis du velger en standard søkemotor, så kan du søke etter vanlige ord eller uttrykk i denne søkemotoren ved å taste dem inn i programmer som har støtte for dette, slik som Konqueror.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
nb: <para>Angi antall dager filer kan ligge i papirkurven. Filer som er eldre enn dette vil bli slettet akutomatisk.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
nb: <para>Dette er den beregnede del av diskplassen som kan brukes til papirkurven, maksimalt.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
nb: <para>Dette er høyeste prosent av diskplassen som kan brukes til papirkurven.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
nb: <para>Når grensen for størrelse er nådd vil systemet foretrekke å slette den typen fil du oppgir her. Hvis du velger å bli varslet, så vil systemet varsle deg i stedet for å slette filer automatisk.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
nb: Enheter

[ctx: @item]
en: Places
nb: Steder

[ctx: @item]
en: Search For
nb: Søk etter

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
nb: Ingen

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
nb: Standard

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
nb: Enheter

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
nb: Andre

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
nb:  [kryssdomene]

[ctx: @title job]
en: Copying
nb: Kopierer

[ctx: @title job]
en: Creating directory
nb: Oppretter mappe

[ctx: @title job]
en: Deleting
nb: Sletter

[ctx: @title job]
en: Examining
nb: Undersøker

[ctx: @title job]
en: Mounting
nb: Monterer

[ctx: @title job]
en: Moving
nb: Flytter

[ctx: @title job]
en: Transferring
nb: Overfører

[ctx: @title job]
en: Unmounting
nb: Avmonterer

[ctx: @title:column]
en: Date
nb: Dato

[ctx: @title:column]
en: Group
nb: Gruppe

[ctx: @title:column]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:column]
en: Owner
nb: Eier

[ctx: @title:column]
en: Permissions
nb: Rettigheter

[ctx: @title:column]
en: Preferred
nb: Foretrukket

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
nb: Snarveier

[ctx: @title:column]
en: Size
nb: Størrelse

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
nb: Navn

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
nb: Bruker

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
nb: H&andlinger

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
nb: Å&pne med

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
nb: Å&pne med …

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
nb: Kopier hit

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
nb: Kopier til

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
nb: Hjemmemappe

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
nb: Flytt hit

[ctx: @title:menu]
en: Move To
nb: Flytt til

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
nb: Rotmappe

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
nb: Bla …

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
nb: &Generelt

[ctx: @title:window]
en: Add Identification
nb: Legg til en identifikasjon

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
nb: Endre informasjonskapselregel

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
nb: Bekreft tilgang til nettsted

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Identification
nb: Duplikatidentifikasjon

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
nb: Duplikatregel

[ctx: @title:window]
en: Modify Identification
nb: Endre en identifikasjon

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
nb: Ny informasjonskapselregel

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nb: Ny mappe

[ctx: @title:window]
en: Places
nb: Steder

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
nb: Oppdatering mislyktes

en: A file named %1 already exists.
nb: En fil med navnet %1 finnes fra før.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
nb: Du kan ikke dra en fil eller mappe til seg selv

en: A file or folder named %1 already exists.
nb: En fil eller mappe med navnet %1 finnes fra før.

en: A folder named %1 already exists.
nb: En katalog med navnet %1 finnes fra før.

en: A more recent item named '%1' already exists.
nb: Et nyere element med navnet «%1» finnes fra før.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
nb: Forespørselen ble hindret, kanskje av en brannmur (en enhet som innskrenker Internett-tilgang) i nettverket ditt eller nettverket til tjeneren.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
nb: En protokollfeil kan ha oppstått, slik at tjeneren koblet ned forbindelsen.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
nb: En protokollfeil eller inkompatibilitet kan ha oppstått.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
nb: En ressurs kan ikke opprettes på målet før en eller flere mellomsamlinger (mapper) er opprettet.

en: A similar file named '%1' already exists.
nb: En lignende fil med navnet «%1» finnes fra før.

en: A&dvanced Permissions
nb: A&vanserte rettigheter

en: Above File Name
nb: Over filnavnet

en: Accep&t all cookies
nb: God&ta alle infokapsler

en: Accept
nb: Godta

en: Accept &until end of session
nb: Godta til sl&utt på økta

en: Accept For Session
nb: Godta for denne økta

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
nb: Ta imot informasjonskapsler til denne økta er slutt

en: Accept for this &session
nb: Godta for &denne økta

en: Accept until end of session
nb: Godta til slutt på økta

en: Access Denied
nb: Nektet tilgang

en: Access Permissions
nb: Tilgangsrettigheter

en: Access denied
nb: Tilgang nektes

en: Access denied to %1.
nb: Nektet tilgang til %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
nb: Nektet tilgang
    Klarte ikke skrive til %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
nb: Tilgang nektet til begrenset port i POST.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
nb: Nektet tilgang til den oppgitte ressursen <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
nb: Brukt:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
nb: Du kan ikke få tilgang til filer med protokollen %1.

en: Acme Co.
nb: Per Ulv A/S.

en: Acme Sundry Products Company
nb: Per Ulv diversehandel

en: Ad&vanced Options
nb: A&vanserte valg

en: Add &machine (processor) type
nb: Legg til &maskin- eller prosessortype

en: Add Entry...
nb: Legg til oppføring …

en: Add File Type for %1
nb: Legg til filtype for %1

en: Add Places Entry
nb: Legg til Steder-oppføring

en: Add a new Web shortcut
nb: Legg til en ny snarvei

en: Add lang&uage information
nb: Legg til s&pråkinformasjon

en: Add new identification text for a site.
nb: Legg til en ny brukeragentstreng for et nettsted.

en: Add operating s&ystem name
nb: Legg til navnet på operativ&systemet

en: Add operating system &version
nb: Legg til &versjonen til operativsystemet

en: Add...
nb: Legg til …

en: Address is already in use
nb: Adressen er i bruk fra før

en: Advanced Options for %1
nb: Avanserte valg for %1

en: Advanced Permissions
nb: Avanserte rettigheter

en: All &cookies
nb: Alle &informasjonskapsler

en: All Files
nb: Alle filer

en: All Supported Files
nb: Alle støttede filer

en: All cookies from this do&main
nb: Alle informasjonskapsler fra dette do&menet

en: Already Exists as Folder
nb: Finnes fra før som mappe

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
nb: Selv om forbindelsen til <strong>%1</strong> ble opprettet, ble den koblet ned på et uventet tidspunkt.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
nb: Selv om det ble opprettet kontakt med tjeneren, kom det ikke noe svar innen den fastsatte tiden: <ul><li>Tidsgrense for oppretting av samband: %1 sekund</li> <li>Tidsgrense for mottak av svar: %2 sekund</li> <li>Tidsgrense for tilgang til mellomtjenere: %3 sekund</li></ul> Husk at du kan endre disse tidsgrensene i KDEs Systeminnstillinger, ved å velge Nettverksinnstillinger→Forbindelsesinnstillinger.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
nb: Det kan også være at det er feil ved maskinvaren, men det er lite sannsynlig.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
nb: Selv om du kan ha oppgitt riktige autentiseringsdetaljer, kan autentiseringen ha mislyktes fordi KDE-programmet som implementerer protokollen %1 ikke støtter metoden som tjeneren bruker.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
nb: Bruk alltid dokumenter i mellomlageret når de finnes. Du kan likevel bruke Oppdater-knappen for å synkronisere mellomlageret med vertsmaskinen.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nb: Et forsøk på å endre tilgangsrettigheten til den valgte ressursen <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nb: Et forsøk på å endre tilgangsrettigheten til den valgte ressursen <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An attempt to create the requested folder failed.
nb: Et forsøk på å opprette den etterspurte mappa mislyktes.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nb: Et forsøk på å slette den valgte ressursen <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
nb: Et forsøk på å finne informasjon om tilstanden til ressursen <strong>%1</strong> mislyktes. Slik informasjon kan f.eks. være navn, type, størrelse, osv. til ressursen.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
nb: Et forsøk på å logge inn for å utføre den forespurte operasjonen mislyktes.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
nb: Et forsøk på å flytte den valgte mappa <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nb: Et forsøk på å endre navnet på den valgte ressursen <strong>%1</strong> mislyktes.

en: An error occurred while accessing '%1'
nb: En feil oppsto under forsøk på tilgang til «%1»

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
nb: En feil oppsto under forsøk på tilgang til «%1», systemet sa: %2

en: An older item named '%1' already exists.
nb: Et eldre element med navnet «%1» finnes fra før.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
nb: Feilmeldinga ukjent vert tyder på at tjeneren med navnet <strong>%1</strong> ikke ble funnet på Internett.

en: Appl&y to All
nb: Br&uk på alle

en: Apply Choice To
nb: Bruk på

en: Apply changes to all subfolders and their contents
nb: Bruk endringene på alle undermapper og innholdet i dem

en: Ask
nb: Spør

en: Ask &for confirmation
nb: Spør etter bekre&ftelse

en: At least %1
nb: Minst %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
nb: Minst én mappe og en fil er valgt. Valgte filer blir ignorerte og den valgte mappa blir listet.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
nb: Forsøk å finne en annen måte å gjøre det samme.

en: Authentication Dialog
nb: Dialogvindu for autorisasjon

en: Authentication Failed.
nb: Mislykket autentisering.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
nb: Feil ved autentisering, Metoden %1 er ikke støttet

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
nb: Feil ved autorisasjon, %1-autentisering er ikke støttet

en: Authorization failed.
nb: Autorisering lyktes ikke.

en: Auto D&etect
nb: Finn &automatisk

en: Automaticall&y accept session cookies
nb: Godta økt-kapsler a&utomatisk

en: Automatically select filename e&xtension
nb: Velg automatisk fil&etternavn

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
nb: Velg automatisk fil&etternavn (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
nb: %1 ledig av %2 (%3% brukt)

en: Blocked request.
nb: Forespørsel blokkert.

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: C&ancel
nb: &Avbryt

en: C&lear Cache
nb: Tøm &mellomlageret

en: C&onnect
nb: K&oble til

en: C&ontinue
nb: &Fortsett

en: C&ontinue Loading
nb: F&ortsett lasting

en: Calculate
nb: Beregn

en: Calculating...
nb: Regner ut …

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
nb: Regner ut … %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
nb: Kan vise og endre innhold

en: Can View/Read & Modify/Write
nb: Kan vise/lese og endre/skrive

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
nb: Finner ikke io-slave for protokollen «%1».

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
nb: Klarer ikke initiere %1-protokollen

en: Cannot Open Resource For Reading
nb: Klarer ikke åpne ressurs for lesing

en: Cannot Open Resource For Writing
nb: Klarer ikke åpne ressurs for skriving

en: Cannot Read From Resource
nb: Klarer ikke lese fra ressursen

en: Cannot Write to Resource
nb: Kan ikke skrive til ressursen

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
nb: Kan ikke kopiere fila fra %1 til %2 (feilnummer: %3)

en: Cannot open file
nb: Kan ikke åpne fila

en: Cannot talk to klauncher: %1
nb: Kan ikke snakke med klauncher: %1

en: Certificate chain:
nb: Sertifikatkjede:

en: Chan&ge...
nb: En&dre …

en: Change the selected identifier text.
nb: Redigerer den valgte brukeragentstrengen.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
nb: Du kan ikke endre filattributter med protokollen %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
nb: Endring av eierskap for filer er ikke støttet med protokollen %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
nb: Se til at ingen program bruker enheten og prøv igjen.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
nb: Se til at enheten er klar; at et lagringsmedium er satt inn og at enheten er koblet til og slått på.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
nb: Trykk her hvis du vil at nettsidene du besøker skal lagres på harddisken for raskere tilgang. Denne funksjonen gjør at surfing på WWW går raskere, siden nettsidene bare blir lastet ned når det virkelig trengs. Trege Internett-tilknytninger har spesielt stor nytte av mellomlageret.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
nb: Kryss av her hvis programmet du skal kjøre er et tekstbasert program eller om du vil ha informasjonen du får i et terminalvindu.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
nb: Kryss av her hvis det står igjen relevante opplysninger i terminalvinduet når programmet er avsluttet. Du kan få tak i denne informasjonen hvis terminalvinduet holdes åpent.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
nb: Kryss av her hvis du vil gjøre det tydelig at programmet har startet. Denne synlige meldinga kan være et eget symbol for musepekeren eller i oppgavelinja.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
nb: Kryss av her om du vil kjøre dette programmet med et annet bruker-nummer. Hver prosess har et tilordnet brukernummer. Dette nummeret bestemmer filtilgang og andre tillatelser. Du trenger vedkommende brukers passord for å kunne bruke dette valget.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
nb: Se etter at ingen andre programmer eller brukere har låst fila eller bruker den.

en: Check your access permissions on this resource.
nb: Kontroller tilgangsrettighetene dine til denne ressursen.

en: Check your network connection status.
nb: Kontroller nettverksforbindelsen.

en: Choose Application
nb: Velg program

en: Choose Application for %1
nb: Velg program for %1

en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
nb: Velg et skilletegn til å markere nøkkelordet for nettsnarveien.

en: Choose a different filename for the destination file.
nb: Velg et annet filnavn for målfila.

en: Choose an &icon:
nb: Velg et &ikon:

en: Choose an alternate filename for the new file.
nb: Velg et annet navn på den nye fila.

en: Choose an alternate name for the new folder.
nb: Velg ett annet navn på den nye mappa.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
nb: Velg skilletegnet som står mellom nøkkelordet og setningen eller ordet det skal søkes etter.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
nb: Velg hvilket program du vil åpne de valgte filene med.

en: City:
nb: By:

en: Class
nb: Klasse

en: Click for Location Navigation
nb: Trykk for plasseringsnavigering

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
nb: Klikk for å gå igjennom filsystemet for å finne passende kjørbart program.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
nb: Trykk her for å endre måten dette programmet vil kjøre, gi tilbakemelding, DBUS-valg, eller å kjøre den som en annen bruker.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
nb: Trykk knappen om du vil legge til en type fil (mimetype) som programmet ditt kan håndtere.

en: Click this button to create a new folder.
nb: Bruk denne knappen for å opprette en ny mappe.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
nb: Bruk denne knappen for å gå tilbake ett steg i nettleserhistorien.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
nb: Bruk denne knappen for å gå fram ett steg i nettleserhistorien.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
nb: Bruk denne knappen for å laste innholdet på nytt.

en: Click to Edit Location
nb: Trykk for å endre plassering

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
nb: Du kan ikke lukke forbindelse med protokollen %1.

en: Co&mmand:
nb: Ko&mmando:

en: Co&ntinue
nb: &Fortsett

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
nb: Kolon

en: Comm&ent:
nb: Komm&entar:

en: Command to execute
nb: Kommando som skal kjøres

en: Common name:
nb: Vanlig navn:

en: Configure &Policy...
nb: Sett opp praksis …

en: Configure Web Shortcuts...
nb: Sett opp nettsnarveier …

en: Configure enhanced browsing features
nb: Sett opp funksjoner for forbedret nettlesing

en: Connect to the Internet directly.
nb: Koble direkte til Internett.

en: Connected to host %1
nb: Koblet til vert %1

en: Connection refused
nb: Tilkobling nektet

en: Connection timed out
nb: Forbindelsen ble tidsutkoblet

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
nb: Forbindelsen til tjeneren ble uventet koblet ned

en: Connection to Server Refused
nb: Nektet tilgang til tjener

en: Connection to host %1 is broken.
nb: Tilkoblingen til verten %1 er brutt.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
nb: Ta kontakt med tjeneradministratoren for hjelp.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
nb: Kontakt tjeneradministratoren for å melde fra om problemet.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
nb: Ta kontakt med brukerstøtte eller systemadministratoren for hjelp.

en: Contents:
nb: Innhold:

en: Cookie Alert
nb: Informasjonskapsel-varsling

en: Cookie Details
nb: Detaljer om informasjonskapsel

en: Cookie Name
nb: Navn på infokapsel

en: Copy
nb: Kopier

en: Copying files within %1 is not supported.
nb: Kopiering av filer i %1 er ikke støttet.

en: Could Not Accept Network Connection
nb: Klarte ikke ta imot nettverksforbindelse

en: Could Not Alter Permissions of Resource
nb: Klarte ikke endre rettigheter for ressursen

en: Could Not Bind
nb: Klarte ikke binde

en: Could Not Cancel Listing
nb: Klarte ikke avbryte listing

en: Could Not Change Ownership of Resource
nb: Klarte ikke endre rettigheter for ressursen

en: Could Not Create Folder
nb: Klarte ikke opprette mappe

en: Could Not Create Link
nb: Klarte ikke opprette lenke

en: Could Not Create Network Connection
nb: Klarte ikke åpne nettverksforbindelse

en: Could Not Create Socket
nb: Klarte ikke opprette sokkel

en: Could Not Create Symbolic Link
nb: Klarte ikke opprette symbolsk lenke

en: Could Not Delete Original File
nb: Klarte ikke slette den opprinnelige fila

en: Could Not Delete Resource
nb: Klarte ikke slette ressursen

en: Could Not Delete Temporary File
nb: Klarte ikke slette den midlertidige fila

en: Could Not Determine Resource Status
nb: Klarte ikke finne ut ressursens tilstand

en: Could Not Listen
nb: Klarte ikke lytte

en: Could Not Listen for Network Connections
nb: Klarte ikke lytte etter nettverksforbindelser

en: Could Not Login: %1
nb: Klarte ikke logge inn: %1

en: Could Not Mount Device
nb: Klarte ikke montere enhet

en: Could Not Remove Folder
nb: Klarte ikke fjerne mappe

en: Could Not Rename Original File
nb: Klarte ikke endre navnet på den opprinnelige fila

en: Could Not Rename Resource
nb: Klarte ikke endre navnet på ressursen

en: Could Not Rename Temporary File
nb: Klarte ikke endre navnet på den midlertidige fila

en: Could Not Resume File Transfer
nb: Klarte ikke gjenoppta filoverføring

en: Could Not Stat Resource
nb: Klarte ikke avgjøre tilstanden til ressursen

en: Could Not Unmount Device
nb: Klarte ikke avmontere enhet

en: Could not accept %1.
nb: Klarte ikke akseptere %1.

en: Could not access %1.
nb: Fikk ikke tilgang til %1.

en: Could not bind %1.
nb: Klarte ikke binde %1.

en: Could not change ownership for %1.
nb: Klarte ikke endre eierskap for %1.

en: Could not change permissions for
    %1
nb: Klarte ikke endre rettighetene for
    %1

en: Could not change permissions for %1.
nb: Klarte ikke endre rettighet for %1.

en: Could not connect to host %1.
nb: Klarte ikke koble til verten %1.

en: Could not create directory %1
nb: Klarte ikke opprette mappe %1

en: Could not create socket for accessing %1.
nb: Klarte ikke opprette sokkel for tilgang til %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke opprette symbolsk lenke %1.
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not delete file %1.
nb: Klarte ikke slette fila %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke slette originalfila %1.
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke slette den delvis nedlastede fila %1.
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not download the proxy configuration script
nb: Klarte ikke laste ned skriptet for mellomtjeneroppsett

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
nb: Klarte ikke laste ned skriptet for mellomtjeneroppsett:
    %1

en: Could not enter folder %1.
nb: Klarte ikke gå inn i mappa %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
nb: Kan ikke trekke ut programnavn fra «%1», oppgi et gyldig programnavn.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
nb: Klarte ikke å finne 'FindProxyForURL' eller 'FindProxyForURLEx'

en: Could not find a usable proxy configuration script
nb: Kunne ikke finne et brukbart skript for mellomtjeneroppsett

en: Could not find filename %1 in %2.
nb: Fant ikke filnavnet %1 i %2.

en: Could not find program "mount"
nb: Fant ikke programmet «mount»

en: Could not find program "umount"
nb: Fant ikke programmet «umount»

en: Could not find the program '%1'
nb: Fant ikke programmet «%1»

en: Could not get group id for given group name %1
nb: Kunne ikke hente gruppeid for gitt gruppenavn %1

en: Could not get user id for given user name %1
nb: Kunne ikke hente brukerid for gitt brukernavn %1

en: Could not listen %1.
nb: Klarte ikke lytte til %1.

en: Could not login to %1.
nb: Klarte ikke logge inn til %1.

en: Could not make folder %1.
nb: Klarte ikke lage mappa %1.

en: Could not modify the ownership of file %1
nb: Klarte ikke endre eierskap for fila %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
nb: Klarte ikke montere enhet.
    Den rapporterte feilen var:
    %1

en: Could not read %1.
nb: Klarte ikke lese %1.

en: Could not read file %1.
nb: Klarte ikke lese fila %1.

en: Could not remove folder %1.
nb: Klarte ikke fjerne mappa %1.

en: Could not rename file %1.
nb: Klarte ikke endre navnet på fila %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke endre navnet på originalfila %1
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
nb: Klarte ikke endre navnet på den delvis nedlastede fila %1.
    Kontroller tilgangsrettigheten.

en: Could not resume file %1.
nb: Klarte ikke gjenoppta fila %1.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
nb: Klarte ikke å lagre egenskaper. Det er bare støtte for oppføringer på lokale filsystemer.

en: Could not set non-blocking mode
nb: Klarte ikke å starte ikke-blokkeringsmodus

en: Could not start process %1.
nb: Klarte ikke starte prosessen %1.

en: Could not terminate listing %1.
nb: Klarte ikke stoppe listing %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
nb: Klarte ikke avmontere enhet.
    Den rapporterte feilen var:
    %1

en: Could not write to %1.
nb: Klarte ikke skrive til %1.

en: Could not write to file %1.
nb: Klarte ikke skrive til fila %1.

en: Country:
nb: Land:

en: Create Folder
nb: Opprett mappe

en: Create New
nb: Lag ny

en: Create New File Type
nb: Lag ny filtype

en: Create Symlink
nb: Opprett symbolsk lenke

en: Create link to URL
nb: Opprett en lenke til URL

en: Created:
nb: Laget:

en: Creating directory
nb: Oppretter mappe

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
nb: Du kan ikke lage kataloger med protokollen %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
nb: Du kan ikke lage symbolske lenker med protokollen %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
nb: Forbindelsen er ikke sikret med SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
nb: Forbindelsen er sikret med SSL.

en: Custom Path
nb: Selvvalgt sti

en: Cyclic Link Detected
nb: Syklisk lenke oppdaget

en: Cyclic Link Detected During Copy
nb: Syklisk lenke oppdaget under kopiering

en: D&elete
nb: Sl&ett

en: D-Bus Communication Error
nb: Kommunikasjonsfeil for D-Bus

en: Data format:
nb: Dataformat:

en: Date: %1
nb: Dato: %1

en: De&lete
nb: S&lett

en: De&vice
nb: &Enhet

en: Default Identification
nb: Standard identifikasjon

en: Default Policy
nb: Standard praksis

en: Default Web &shortcut:
nb: Standard&snarvei:

en: Default for new files in this folder
nb: Standard for nye filer i denne mappa

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
nb: Ny mappe

en: Default password:
nb: Standard passord:

en: Default user name:
nb: Standard brukernavn:

en: Delete
nb: Slett

en: Delete A&ll
nb: Slett a&lle

en: Delete Biggest Files From Trash
nb: Slett største filer fra papirkurven

en: Delete Entry
nb: Fjern oppføring

en: Delete Files
nb: Slett filer

en: Delete Oldest Files From Trash
nb: Slett eldste filer fra papirkurven

en: Delete all identifiers.
nb: Slett alle identifikatorer.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
nb: Slett en del av lenkerekken slik at den ikke lenge er en uendelig løkke, og prøv igjen.

en: Delete the current file and try again.
nb: Slett den gamle fila og prøv igjen.

en: Delete the current folder and try again.
nb: Slett den gamle mappa og prøv igjen.

en: Delete the highlighted Web shortcut
nb: Slett den valgte snarveien

en: Delete the selected identifier text.
nb: Slett den valgte brukeragentstrengen.

en: Deleting
nb: Sletter

en: Deleting files from %1 is not supported.
nb: Sletting av filer fra %1 er ikke støttet.

en: Descending
nb: Synkende

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Destination
nb: Mål

en: Detailed Tree View
nb: Detaljert trevisning

en: Detailed View
nb: Detaljert visning

en: Details
nb: Detaljer

en: Details:
nb: Detaljer:

en: Detect proxy configuration automatically
nb: Finn mellomtjeneroppsettet automatisk

en: Device
nb: Enhet

en: Device (/dev/fd0):
nb: Enhet (/dev/fd0):

en: Device:
nb: Enhet:

en: Directory
nb: Mappe

en: Disable Passive FTP
nb: Slå av passiv FTP

en: Disk Full
nb: Full disk

en: Disk cache &size:
nb: &Størrelsen på diskmellomlageret:

en: Display SSL &Information
nb: Vis SSL-&informasjon

en: Do Not Delete
nb: Ikke slett

en: Do Not Know
nb: Vet ikke

en: Do Not Upload
nb: Ikke last opp

en: Do not ask again
nb: Ikke spør igjen

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
nb: Ikke kopier eller flytt denne fila, gå videre til neste element i stedet

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
nb: Ikke kopier eller flytt denne mappa, gå videre til neste element i stedet

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
nb: Ikke hent nettsider som ikke allerede er mellomlagret. Frakoblet modus hindrer deg fra å se sider som du ikke har besøkt før.

en: Do you want to retry?
nb: Vil du prøve på nytt?

en: Domain
nb: Domene

en: Domain:
nb: Domene:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
nb: Dobbeltsjekk at adressen er riktig og prøv igjen.

en: Double-check your proxy settings and try again.
nb: Dobbeltsjekk mellomtjenerinnstillingene og prøv igjen.

en: Drive: %1
nb: Lagringsenhet: %1

en: Drop the item into a different file or folder.
nb: Slipp elementet inn i en annen fil eller mappe.

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit ACL Entry
nb: Rediger ACL oppføring …

en: Edit Entry...
nb: Rediger oppføring …

en: Edit Places Entry
nb: Rediger Steder-oppføring

en: Edit mode
nb: Redigeringsmodus

en: Effective
nb: Gjeldende

en: Eject
nb: Løs ut

en: Empty the contents of the trash
nb: Tøm innholdet i papirkurven

en: Enable coo&kies
nb: S&lå på informasjonskapsler

en: Enable passive &mode (PASV)
nb: Bruk &passiv-modus (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
nb: Slå på dette flagget for å gi tillatelse til å gå inn i mappa.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
nb: Slå på dette flagget for å gi tillatelse til å kjøre fila som et program.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
nb: Slå på dette for at bare den som eier mappa kan endre navn på eller slette filer og mapper i denne mappa. Andre brukere kan bare legge til filer, hvis de har tillatelse til å «endre innhold».

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
nb: Slå på dette for å markere fila som kjørbar. Dette har bare mening for programmer og skript, og er påkrevet når du vil kjøre dem.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
nb: Slår på «passiv» modus for FTP. Dette er nødvendig for at FTP skal kunne virke når den har en brannvegg foran seg.

en: Encoding:
nb: Koding:

en: Encryption:
nb: Kryptering:

en: End of Session
nb: Når økten slutter

en: End of session
nb: Når økten slutter

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
nb: Se til at mappa finnes og er tom før du prøver igjen.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
nb: Se etter at ressursen faktisk finnes og prøv igjen.

en: Enter descriptive label here
nb: Oppgi beskrivende etikett her

[ctx: Enter folder]
en: Enter
nb: Gå inn i

en: Enter the address for the proxy configuration script.
nb: Skriv inn adressen til skriptet for mellomtjeneroppsett.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
nb: Skriv adressen til FTP-mellomtjeneren her.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
nb: Skriv adressen til HTTP-mellomtjeneren her.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
nb: Skriv adressen til HTTPS-mellomtjeneren her.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
nb: Skriv adressen til SOCKS-mellomtjeneren her.

en: Enter the certificate password:
nb: Oppgi sertifikatpassordet:

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
nb: Skriv inn vertsnavn eller domenenavn, f.eks. .kde.org, som denne praksisen gjelder for.

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
nb: Oppgi det vanlige navnet på søkemotoren her.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
nb: Skriv portnummeret til FTP-mellomtjeneren her.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
nb: Skriv portnummeret til HTTP-mellomtjeneren her.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
nb: Skriv portnummeret til HTTP-mellomtjeneren her.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
nb: Skriv portnummeret til SOCKS-mellomtjeneren her.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
nb: Oppgi navnet her på brukeren som skal kjøre dette programmet.

en: Enter the user name you want to run the application as.
nb: Oppgi navnet på brukeren som dette programmet skal tilordnes.

en: Entry Type
nb: Oppføringstype

en: Error processing Exec field in %1
nb: Feil under behandling av Exec-feltet i %1

en: Error. Out of memory.
    %1
nb: Feil. Ikke nok minne.
    %1

en: Exceptions:
nb: Unntak:

en: Exec
nb: Kjørbar

en: Expires:
nb: Utgår:

en: Exposure:
nb: Synlig:

en: FIXME: Document this
nb: FIKSMEG: Dokumenter dette

en: FTP Options
nb: FTP-innstiillinger

en: FTP Proxy:
nb: Mellomtjener for FTP:

en: File
nb: Fil

en: File Already Exists
nb: Fila finnes fra før

en: File Changed
nb: Fila er endret

en: File Expected
nb: Fil ventet

en: File Type Options
nb: Filtypevalg

en: File name:
nb: Filnavn:

en: File not found: %1
nb: Fant ikke fila: %1

en: File or Folder Does Not Exist
nb: Fila eller mappa finnes ikke

en: File or Folder dropped onto itself
nb: Fila eller mappa ble sluppet på seg selv.

[ctx: File permission]
en: Sticky
nb: Fast

en: File system:
nb: Filsystemer:

en: Filename for clipboard content:
nb: Filnavn for utklippstavleinnhold:

en: Filename for dropped contents:
nb: Filnavn for innhold som slippes:

en: Files and folders selected
nb: Filer og mapper valgt

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
nb: Filer og mapper vil bli kopiert inn i den eksisterende mappa, ved siden av det innholdet som er der.
    Om det oppstår en komflikt med en eksisterende fil vil du likevel bli spurt.

en: Folder Already Exists
nb: Mappa finnes fra før

en: Folder Expected
nb: Mappe ventet

en: Folder Listing Unavailable
nb: Mappeliste ikke tilgjengelig

en: Folders First
nb: Mapper først

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
nb: Etter kommandoen kan du ha flere aliaser som blir erstattet med aktuelle verdier når selve programmet kjøres.
    %f – et enkelt filnavn
    %F – en liste over filer, brukes for programmer som kan åpne flere lokale filer samtidig
    %u – en enkelt URL
    %U – en liste over URL-er
    %d – mappa til fila som skal åpnes
    %D – en liste over mapper
    %i – ikonet
    %m – mini-ikonet
    %c – kommentaren

en: Found a cyclic link in %1.
nb: Fant en syklisk lenke i %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
nb: Fant en syklisk lenke under kopiering av %1.

en: Fraud Department
nb: Svindelavdelingen

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
nb: Lag mer ledig diskplass ved å 1) slette filer du ikke trenger; 2) arkivere filer med CD-brenner eller liknende; eller 3) skaffe deg mer diskplass.

en: Gro&up:
nb: Gr&uppe:

en: Group
nb: Gruppe

en: Group:
nb: Gruppe:

en: Group:
nb: Gruppe:

en: HTTP Proxy:
nb: Mellomtjener for HTTPS:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
nb: Hjelpeprogram som behandler KDEs papirkurv
    Merk: ikke bruk ktrash til å flytte filer til papirkurven, men «kioclient move 'url' trash:/»

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
nb[0]: Her kan du sette verdier for tidsavbrudd. Hvis du har en veldig langsom forbindelse kan det være at du vil endre på dem. Største tillatte verdi er 1 sekund.
nb[1]: Her kan du sette verdier for tidsavbrudd. Hvis du har en veldig langsom forbindelse kan det være at du vil endre på dem. Største tillatte verdi er %1 sekunder.

en: Home Folder
nb: Hjemmemappe

en: IP address:
nb: IP-adresse:

en: Icon Position
nb: Ikonposisjon

en: Icon size: %1 pixels
nb: Ikonstørrelse: %1 piksler

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
nb: Ikonstørrelse: %1 piksler (standardstørrelse)

en: Identification
nb: Identifikasjon

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
nb: Hvis Klister-flagget er satt på en katalog, så kan bare eier og «root» slette filer eller gi dem nye navn. Ellers kan alle som har skrivetilgang gjøre dette.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
nb: Hvis denne fila er kjørbar og flagget er satt, så blir den kjørt med samme tillatelser som gruppa.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
nb: Hvis fila er kjørbar og flagget er satt, så blir fila kjørt med samme tillatelser som eieren.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
nb: Hvis dette flagget er satt, så vil alle nye filer i katalogen få samme gruppe som katalogen.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
nb: Hvis dette flagget er satt, vil den som eier mappa bli eier for alle nye filer.

en: If you do not trust this program, click Cancel
nb: Hvis du ikke stoler på dette programmet, trykk Avbryt

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
nb: Dersom du vet hvem som har laget programmet på tjeneren, kan du sende feilrapporten direkte til dem.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
nb: Om du vil fjerne en type fil (mimetype) som programmet ikke håndterer, velg en av mimetypene i lista over, og trykk denne knappen.

en: Improperly Formatted URL
nb: Feil URL-formatering

en: Includes your language settings in the browser identification text to obtain localized versions of the page.
nb: Tar med ditt språkoppsett i nettleseridentifikasjonen for å få språktilpasset versjon av siden.

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
nb: Tar med prosessortypen til maskina i nettleseridentifikasjonen.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
nb: Tar med navnet på operativsystemet i nettleseridentifikasjonen.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
nb: Ta med versjonen av operativsystemet i nettleseridentifikasjonen.

en: Information
nb: Informasjon

en: Information Lookup Failure
nb: Feil ved informasjonssøk

en: Insert query placeholder
nb: Sett inn spørringsplassholder

en: Internal Error
nb: Intern feil

en: Internal Error in Server
nb: Intern feil i tjener

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
nb: Intern feil i copyOrMove, burde aldri hende

en: Internal error in server
    %1
nb: Intern feil i tjener
    %1

en: Invalid Filenames
nb: Ugyldig(e) filnavn

en: Invalid URL: %1
nb: Ugyldig URL: %1

en: Is &executable
nb: Kan &kjøres

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
nb[0]: 1 element
nb[1]: %1 elementer

en: KDE SSL Information
nb: KDE SSL-informasjon

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nb: KDE kan kommunisere gjennom en protokoll inni en annen protokoll. Denne forespørselen spesifiserte slik kommunikasjon, men denne protokollen kan ikke kommunisere på den måten. Dette skjer sjelden, og skyldes vanligvis programmeringsfeil.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nb: KDE kan kommunisere gjennom en protokoll inni en protokoll. Den oppgitte protokollen er bare for slike tilfeller, mens dette ikke er et slikt tilfelle. Dette hender sjelden, og skyldes sannsynligvis en programmeringsfeil.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
nb: Dokumenter

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Images
nb: Bilder

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
nb: Nettverk

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
nb: Papirkurv

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
nb: Videoer

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
nb: KIO Exec – Åpner filer over nettverket, overvåker endringer, spør ved opplasting

en: Keep It
nb: Ta vare på den

en: Known Applications
nb: Kjente programmer

en: L&abel:
nb: &Etikett:

en: Lakeridge Meadows
nb: Lunvik

en: Launching %1
nb: Starter %1

en: Limit to
nb: Avgrens til

en: Link
nb: Lenke

en: Link to Device
nb: Lenke til enhet

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
nb: Mappelister er ikke støttet for protokollen %1.

en: Location:
nb: Adresse:

en: Login OK
nb: Innlogging OK

en: Looking up correct file
nb: Slår opp riktig fil

en: Looking up section
nb: Slår opp i del

en: Malformed URL
    %1
nb: Ødelagt URL
    %1

en: Malformed URL %1
nb: Ødelagt URL %1

en: Malformed URL %1.
nb: Ødelagt URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
nb: Skriv inn oppsettsinformasjonen for mellomtjeneren manuelt.

en: Mark &partially uploaded files
nb: Merk av &delvis overførte filer

en: Mark partially uploaded files
nb: Marker delvis opplastede filer

en: Mask
nb: Maske

en: Menu
nb: Meny

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
nb: Melding sendt:
    Innlogging med brukernavnet %1 og passordet=[gjemt].
    
    Tjeneren svarte:
    %2

en: Mimetype
nb: Mime-typer

en: Modified:
nb: Endret:

en: Modify Web Shortcut
nb: Endre nettsnarvei

en: Modify the highlighted Web shortcut
nb: Rediger den valgte søkesnarveien

en: More than one file provided
nb: Angitt mer enn én fil

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
nb: Det er valgt mer enn én mappe og dette dialogvinduet godtar ikke mapper, så det er ikke mulig å avgjøre hvilken mappe en skal gå inn i. Velg bare én mappe for å få listet den.

en: More than one folder provided
nb: Angitt mer enn én mappe

en: Mount
nb: Monter

en: Mount point (/mnt/floppy):
nb: Monteringspunkt (/mnt/floppy):

en: Mount point:
nb: Monteringspunkt:

en: Mounted on:
nb: Montert på:

en: Mountpoint
nb: Monteringspunkt

en: Move Items
nb: Flytt elementer

en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

en: Moving
nb: Flytter

en: Multiple Instances
nb: Flere instanser

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
nb: Du kan ikke bruke flere-get-kommandoer med protokollen %1.

en: Name
nb: Navn

en: Name:
nb: Navn:

en: Named group
nb: Navngitt gruppe

en: Named user
nb: Navngitt bruker

en: Navigate
nb: Naviger

en: New Folder...
nb: Ny mappe …

en: New Web Shortcut
nb: Ny nettsnarvei

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
nb: &Neste >>

en: Next to File Name
nb: Ved siden av filnavnet

en: No Content
nb: Uten innhold

en: No Media inserted or Media not recognized.
nb: Intet media er satt inn eller gjenkjent.

en: No Proxy
nb: Ingen mellomtjener

en: No host specified.
nb: Ingen vert oppgitt.

en: No hostname specified.
nb: Ingen vert spesifisert.

en: No media in device for %1
nb: Intet media i enheten for %1

en: No preferred search providers were found.
nb: Fant ingen foretrukne søketilbydere.

en: No search providers were found.
nb: Fant ingen søketilbydere.

en: No such file or directory
nb: Fila eller mappa finnes ikke

en: None
nb: Ingen

en: Not a directory
nb: Ikke en mappe

en: Not specified
nb: Ikke oppgitt

en: Nothing to Delete
nb: Ingenting å slette

en: Nothing to Trash
nb: Ingenting å slette

en: O&ffline browsing mode
nb: Surf &frakoblet

en: O&thers:
nb: An&dre:

en: O&wner:
nb: E&ier:

en: Only acce&pt cookies from originating server
nb: Bare &aksepter kapsler fra den tjeneren som sendte dem

en: Only executables on local file systems are supported.
nb: Det er støtte for kjørbare filer bare på det lokale filsystemet.

en: Only own&er can rename and delete folder content
nb: Bare &eier kan endre navn på, eller slette, innhold i mappa

en: Only the owner can change permissions.
nb: Bare eieren kan endre rettigheter.

en: Open
nb: Åpne

en: Open &with %1
nb: Åpne &med %1

en: Open With
nb: Åpne med

en: Open file dialog
nb: Filåpningsdialog

en: Opening connection to host %1
nb: Åpner forbindelse til vert %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
nb: Du kan ikke åpne forbindelse med protokollen %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
nb: Åpning av filer er ikke støttet med protokollen %1.

en: Operation not supported
nb: Handlingen er ikke støttet

en: Options
nb: Alternativer

en: Organization:
nb: Organisasjon:

en: Organizational unit:
nb: Organisasjonsenhet:

en: Others
nb: Andre

en: Otherwise, the request would have succeeded.
nb: Ellers ville nok forespørselen ha lyktes.

en: Out of Memory
nb: Ikke nok minne

en: Overwrite File?
nb: Skriv over fila?

en: Owner
nb: Eier

en: Ownership
nb: Eierskap

en: Owning Group
nb: Eiergruppe

en: Parent Folder
nb: Foreldre-mappe

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
nb[0]: av en %1 bit-nøkkel
nb[1]: av en %1 bit-nøkkel

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
nb[0]: bruker %1 bit
nb[1]: bruker %1 bit

en: Paste
nb: Lim inn

en: Path cannot be used
nb: Stien kan ikke brukes

en: Path:
nb: Sti:

en: Permission denied
nb: Adgang nektet

en: Points to:
nb: Peker til:

en: Policy
nb: Praksis

en: Policy:
nb: Praksis:

en: Preparing document
nb: Forbereder dokument

en: Pro&xy connect:
nb: Mell&omtjenertilkobling:

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Properties for %1
nb: Egenskaper for %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
nb[0]: Egenskaper for 1 element
nb[1]: Egenskaper for %1 valgte elementer

en: Protocol %1 does not support action %2.
nb: Protokollen %1 støtter ikke handlinga %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
nb: Protokollen %1 er ikke et filsystem

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
nb: Protokollen %1 er ingen filterprotokoll

en: Protocol is a Filter Protocol
nb: Protokollen er en filterprotokoll

en: Proxy Authentication Failed.
nb: Mislykket mellomtjenerautentisering.

en: Proxy:
nb: Mellomtjener:

en: Re&ject all cookies
nb: A&vvis alle informasjonskapsler.

en: Read
nb: Lese

en: Read only
nb: Skrivebeskyttet

en: Read-only filesystem
nb: Filsystemet kan bare leses fra

en: Real identification:
nb: Virkelig identifikasjon:

en: Receiving corrupt data.
nb: Mottar skadde data.

en: Refresh
nb: Oppfrisk

en: Reject
nb: Avvis

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Remote Files Not Accepted
nb: Kan ikke bruke filer fra andre maskiner

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
nb: Kan ikke bruke nettverksadressen %1
    med valget --tempfiles

en: Remote files not accepted
nb: Kan ikke bruke filer fra andre maskiner

en: Remove
nb: Fjern

en: Rename:
nb: Endre navn:

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
nb: Endring av filnavn eller flytting av filer i %1 er ikke støttet.

en: Replace
nb: Erstatt

en: Request Aborted
nb: Forespørsel avbrutt

en: Request Aborted By User
nb: Forespørsel avbrutt av brukeren

en: Restore a trashed file to its original location
nb: Tilbakefør en kastet fil til opprinnelig sted

en: Retrieving %1 from %2...
nb: Henter %1 fra %2 …

en: Retrieving data from %1 is not supported.
nb: Henting av data fra %1 er ikke støttet.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
nb: Henting av MIME-type-informasjon fra %1 er ikke støttet.

en: Retry
nb: Prøv igjen

en: Retry Authentication
nb: Prøv autentisering på nytt

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
nb: Prøv spørringen på nytt og se til at autentiseringsinformasjonen er riktig.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
nb: Prøv en gang til uten å ta gjenoppta overføringen.

en: Retry the request.
nb: Prøv forespørselen om igjen.

en: Run Until Finished
nb: Kjør til slutten

en: Run in &terminal
nb: Kjør i &terminal

en: Run in terminal
nb: Kjør i terminal

en: SOCKS Proxy:
nb: Mellomtjener for SOCKS:

en: SSL Certificate Password
nb: SSL-sertifikatpassord

en: SSL Proxy:
nb: Mellomtjener for SSL:

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
nb: SSL-sertifikatet blir avvist. Du kan endre innstillingene i KDEs Systeminnstillinger.

en: SSL version:
nb: SSL-versjon:

en: Save As
nb: Lagre som

en: Saving to cache
nb: Lagrer til mellomlager

en: Search
nb: Søk

en: Search F&ilters
nb: Søke&filtre

en: Search for shortcut
nb: Søk etter snarvei

en: Search interactively for domains
nb: Søk interaktivt etter domener

en: Search interactively for domains and hosts
nb: Søk interaktivt etter domener og verter

en: Secure servers only
nb: Bare sikrede tjenere

en: Secure servers, page scripts
nb: Sikrede tjenere, sideskript

en: Secure:
nb: Er sikker:

en: Security Information
nb: Sikkerhetsinformasjon

en: See or modify the cookie information
nb: Vis eller endre informasjon om informasjonskapselen

en: Select one or more file types to add:
nb: Velg en eller flere filtyper å legge til:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
nb: Velg tegnsettet som blir brukt for koding av søkespørringen

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
nb: Velg tegnsettet som blir brukt for koding av søkespørringen.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
nb: Velg dette for å ta imot eller avvise alle informasjonskapsler fra dette nettstedet. I så fall blir en ny praksis sett for nettstedet. Praksisen gjelder til du endrer den manuelt fra Systeminnstillinger. <em>(Se Nettsurfing/Informasjonskapsler i Systeminnstillinger.)</em>.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
nb: Velg dette for alltid å ta imot eller avvise informasjonskapsler fra alle nettsteder. Dette endrer den globale praksisen og gjelder alle informasjonskapsler til du endrer det manuelt fra Systeminnstillinger.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
nb: Velg dette for å ta imot eller avvise denne informasjonskapselen. Du blir spurt igjen dersom du får flere informasjonskapsler.

en: Sending data to %1
nb: Sender data til %1

en: Sending login information
nb: Sender innloggingsinformasjon

en: Serial number:
nb: Serienummer:

en: Server Authentication
nb: Tjenerautentisering

en: Server co&nnect:
nb: &Tjenertilkobling:

en: Server processing request, please wait...
nb: Tjeneren behandler forespørselen, vent litt …

en: Servers
nb: Tjenere

en: Servers, page scripts
nb: Tjenere, sideskript

en: Set GID
nb: Sett GID

en: Set UID
nb: Sett UID

en: Sets the working directory for your application.
nb: Setter arbeidsmappe for programmet.

en: Setting ACL for %1
nb: Angir ACL til %1

en: Short View
nb: Kort visning

en: Shortcut &URL:
nb: &URI for snarvei:

en: Shortcut &name:
nb: Snarvei&navn:

en: Show
    Entries
nb: Vis
    oppføringer

en: Show Full Path
nb: Vis full sti

en: Show Hidden Files
nb: Vis skjulte filer

en: Show Preview
nb: Forhåndsvis

en: Show details of the next cookie
nb: Vis detaljer om den neste informasjonskapselen

en: Show the &value of the environment variables
nb: Vis &verdiene til miljøvariablene

en: Single Instance
nb: Enkelt instans

en: Site
nb: Nettsted

en: Site Name
nb: Navn på stedet

en: Site Policy
nb: Nettsidepraksis

en: Site Specific Identification
nb: Steds/domenespesifikk identifikasjon

en: Site name:
nb: Navn på stedet:

en: Site:
nb: Nettsted:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Size: %1
nb: Størrelse: %1

en: Skip
nb: Hopp over

en: Soc&ket read:
nb: Lesing &fra socket:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
nb: Enkelte deler av dette dokumentet er sikret med SSL, men hoveddelen er ikke sikret.

en: Sorry
nb: Beklager

en: Sorting
nb: Sortering

en: Source
nb: Kilde

en: Source and Destination Files Identical
nb: Kilden og målet er den samme fila

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
nb: Mellomrom

en: Special
nb: Spesielt

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nb: Spesielt flagg. Den nøyaktige betydningen av flagget kan ses i kolonnen til høyre.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nb: Spesielt flagg. Gyldig for hele mappa, den nøyaktige betydningen av flagget kan ses i kolonnen til høyre.

en: Specified socket path is invalid
nb: Den oppgitte sokkeladressen er ugyldig

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
nb: Oppgir handlinger som alle brukere, som hverken er eier eller medlemmer av gruppa, har lov til å utføre.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
nb: Oppgir handlinger som medlemmer av gruppa har lov til å utføre.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
nb: Oppgir handlinger som eieren har lov til å utføre.

en: State:
nb: Delstat:

en: Stop
nb: Stopp

en: Suggest New &Name
nb: Foreslå nytt &navn

en: Suggested file name for the downloaded file
nb: Forslag til navn på den nedlastede fila

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
nb: Adressen (<strong>URL</strong>-en) du oppga refererer ikke til en spesiell ressurs.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
nb: Adressen (URL-en) du oppga refererer ikke til en gyldig måte å få tilgang til denne ressursen, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
nb: Adressen (URL-en) du oppga var ikke riktig formatert. URL-er er vanligvis formaterte slik:<blockquote><strong>protokoll://bruker:passord@www.eksempel.no:port/katalog/filnavn.etternavn?spørring=verdi</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
nb: Lese-flagget gir tillatelse til å se innholdet i fila.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
nb: URI-en for snarveien inneholder ikke en \{…}-plassholder for brukersøket.
    Det betyr at den samme siden alltid vil bli brukt, uansett hva brukeren skriver inn sammen med snarveien.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
nb: Klister-flagg på en fil blir ikke brukt i Linux, men kan være i bruk på noen systemer

en: The URL %1
    is malformed
nb: Nettverksadressen %1
    er misdannet

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
nb: Skriv-flagget gir tillatelse til å endre innholdet i fila.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
nb: Utsteder

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
nb: Nettleserens identifikasjonstekst sendes til sidene du besøker. Bruk de tilgjengelige valgene for å tilpasse den.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
nb: Identifikasjonsteksten som nettleseren sender til nettstadene. Teksten kan tilpasses med de tilgjengelige alternativene.

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
nb: NEI, det oppsto feil:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
nb: Ja

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
nb: De valgte filnavnene ser
    ikke ut til å være gyldige.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
nb: Utklippstavla har blitt endret siden du brukte «lim inn»: det valgte dataformatet gjelder ikke lenger. Kopier det du ville lime inn på nytt.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
nb: Skrivebordoppføringsfila av type
    %1
    er ukjent.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
nb: Skrivebordoppføringsfila
    %1
    er av typen FSDevice, men har ingen Dev=…-oppføring.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
nb: Skrivebordoppføringsfila
    %1
    er av typen Link, men har ingen URL=…-oppføring.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
nb: Skrivebordoppføringsfila %1 har ingen Type=…-oppføring.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
nb: Skrivebordoppføringa av type
    %1
    er ukjent.

en: The desktop is offline
nb: Skrivebordet er frakoblet

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
nb: Mål

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
nb: Målressursen har ikke nok plass til å ta vare på tilstanden til ressursen etter at denne metoden er kjørt.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
nb: Enheten «%1» er ikke en disk og kan ikke løses ut.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
nb: Enheten er kanskje opptatt, altså ennå i bruk av et annet program eller en annen bruker. Et åpent vindu i filbehandleren er nok til at enheten er i bruk.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
nb: Enheten er kanskje ikke klar. Det kan skyldes at det ikke er noe medium i enheten (for eksempel ingen CD-plate i CD-spilleren), eller at enheten ikke er koblet til.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
nb: Mappa %1 finnes ikke lenger,så det er ikke mulig å gjenopprette dette elementet til sin opprinnelige plassering. Du kan enten opprette mappa på nytt og bruke gjenopprett-funksjonen på nytt, eller dra elementet hvor som helst for å gjenopprette det.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
nb: Fila
    %1
    er blitt endret.
    Vil du laste opp endringene?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
nb: Fila «%1» finnes fra før. Vil du skrive over den?

en: The file "%1" could not be found
nb: Fant ikke fila «%1»

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
nb: Fila %1 ble kopiert fra %2, men det ser ut til at den siden er blitt endret ved %3.
    Hvis kopieringen angres, blir fila slettet og alle endringer går tapt.
    Er du sikker på at du vil slette %4?

en: The file is too large to be trashed.
nb: Fila er for stor til å kastes i papirkurven.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
nb: Fila er kanskje i bruk (og dermed låst) av en annen bruker eller et annet program.

en: The file or folder %1 does not exist.
nb: Fila eller mappa %1 finnes ikke.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
nb: Følgende snarveier er allerede tilordnet. Velg noen andre.
    %1

en: The location where the folder was to be created may not exist.
nb: Stedet der mappa skulle opprettes finnes kanskje ikke.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
nb: Hoveddelen av dette dokumentet er sikret med SSL, men enkelte deler er ikke sikret.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
nb: Navnet %1, som du oppga, finnes kanskje ikke. Kanskje du har skrevet feil.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
nb: Nettverksforbindelsen er kanskje feil satt opp eller nettverksgrensesnittet er ikke aktivt.

en: The new file name is empty.
nb: Det nye filnavnet er tomt.

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
nb: Operasjonen kunne ikke fullføres fordi fila eller mappa som er kilde og mål er den samme.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
nb: Operasjonen kunne ikke fullføres fordi kilden og målet er den samme fila.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nb: Motpartens SSL-sertifikat ser ut til å være ødelagt.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
nb: Prosedyren for å velge klientsertifikatet for økten mislyktes.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
nb: Prosessen til %1-protokollen døde uventet.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
nb: Programmet på tjeneren som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert en intern feil: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
nb: Programmet som gir tilgang til protokollen <strong>%1</strong> har ikke nok minne til å fortsette.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
nb: Programmet på maskinen din som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert en intern feil.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
nb: Programmet som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert et avbrudd av ukjent type: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
nb: Programmet som gir tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert en intern feil: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
nb: Programmet som gir tilgang til protokollen <strong>%1</strong> har avsluttet på en uventet måte.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
nb: Programmet som gir kompatibilitet med denne protokollen ble kanskje ikke oppdatert da du sist oppdaterte KDE. I så fall kan det hende programmet ikke starter fordi det er inkompatibelt med denne versjonen.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
nb: Protokollen %1 implementerer ikke en mappetjeneste.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
nb: Protokollen %1 er ingen filterprotokoll.

en: The protocol %1 is not supported.
nb: Protokollen %1 er ikke støttet.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
nb: Protokollen %1 er bare en filterprotokoll.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
nb: KDE-programmene som er installerte på denne maskinen støtter ikke protokollen <strong>%1</strong>.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
nb: Protokollen eller tjeneren støtter kanskje ikke gjenopptatte overføringer.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
nb: Skriptet for mellomtjeneroppsett er ugyldig:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
nb: Skriptet for mellomtjeneroppsett returnerte en feil:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
nb: Emne

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
nb: Nettverksverten sendte ingen SSL-sertifikater.
    Avbryter fordi identiteten til verten ikke kan fastslås.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
nb: Forespørselen forventet en fil, men fant mappa <strong>%1</strong> i stedet.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
nb: Forespørselen forventet en mappe, men fant fila <strong>%1</strong> i stedet.

en: The request was not completed because it was aborted.
nb: Forespørselen ble ikke fullført fordi den ble avbrutt.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
nb: Den etterspurte handlinga er ikke støttet av KDE-programmet som implementerer <strong>%1</strong>-protokollen.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nb: Klarte ikke montere enheten. Den rapporterte feilen var: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nb: Enheten kunne ikke avmonteres Den rapporterte feilen var: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
nb: Det er ikke nok diskplass til å skrive til den etterspurte fila <strong>%1</strong>.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
nb: Den etterspurte fila kunne ikke opprettes fordi det alt finnes en fil med det navnet.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
nb: Den etterspurte mappa kunne ikke opprettes fordi det alt finnes en mappe med det navnet.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
nb: Kunne ikke fortolke den etterspurte hjelpefila:<br/> %1

en: The requested lock could not be granted. %1
nb: Den forespurte låsen kunne ikke innvilges. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
nb: For å utføre den ønskede operasjonen var det nødvendig å opprette en midlertidig fil <strong>%1</strong>, men det lot seg ikke gjøre.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nb: For å utføre den ønskede operasjonen var det nødvendig å opprette en midlertidig fil der den nye fila ble lagret under nedlasting. Det var ikke mulig å slette denne midlertidige fila <strong>%1</strong>.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nb: For å utføre den ønskede operasjonen var det nødvendig å slette den opprinnelige fila, trolig på slutten av en flytte-operasjon. Den opprinnelige fila <strong>%1</strong> kunne ikke slettes.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
nb: For å utføre den ønskede operasjonen var det nødvendig å endre navnet på den opprinnelige fila <strong>%1</strong>, men det lot seg ikke gjøre.

en: The requested protocol may not be supported.
nb: Den etterspurte protokollen er kanskje ikke støttet.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
nb: Den etterspurte symbolske lenka %1 kunne ikke opprettes.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
nb: For en POST-handling ble det ikke oppgitt påkrevet størrelse på innholdet.

en: The resource cannot be deleted.
nb: Ressursen kan ikke slettes.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
nb: Tjeneren <strong>%1</strong> nektet tilkopling fra denne datamaskinen.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
nb: Tjeneren støtter ikke WebDAV-protokollen.

en: The server does not support the request type of the body.
nb: Tjeneren støtter ikke denne typen forespørsel.

en: The server failed the authenticity check (%1).
nb: Tjeneren klarte ikke autentitetstesten (%1)

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
nb: Tjeneren var for opptatt med å svare på andre forespørsler.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
nb: Tjeneren er kanskje ikke sett opp til å tillate forespørsler, selv om den er koblet til Internett.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
nb: Tjeneren kjører kanskje ikke den etterspurte tjenesten (%1), selv om den er koblet til Internett.

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
nb: Snarveien «%1» er allerede tilordnet til «%2». Velg en annen snarvei.

en: The socket operation is not supported
nb: Sokkeloperasjonen er ikke støttet

en: The source and destination are the same file.
    %1
nb: Kilden og målet er den samme fila.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
nb: Kilde

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
nb: Den oppgitte fila eller mappa <strong>%1</strong> finnes ikke.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
nb: Den valgte mappa finnes ikke eller er ikke lesbar.

en: The specified folder may not be empty.
nb: Den valgte mappa er kanskje ikke tom.

en: The specified folder may not exist.
nb: Den valgte mappa finnes kanskje ikke.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
nb: Forespørselen krevde at overføring av fila <strong>%1</strong> ble gjenopptatt på et bestemt sted i overføringen. Dette var ikke mulig.

en: The specified resource may not exist.
nb: Ressursen finnes kanskje ikke.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
nb: Den valgte ressursen finnes kanskje ikke eller er muligens ikke lesbar.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
nb: En fil som skulle være midlertidig 
    - %1 – 
    er blitt endret.
    Vil du fremdeles slette den?

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
nb: Papirkurven har nådd sin maksimale størrelse.
    Tøm kurven manuelt.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
nb: Denne datamaskinen og tjenermaskinen støtter kanskje ikke samme versjon  av %1-protokollen.

en: There are no special actions available for protocol %1.
nb: Det finnes ingen spesielle handlinger for protokollen %1.

en: There is no documentation available for %1.
nb: Det fins ikke dokumentasjon for %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
nb: Problemet kan ligge et sted i nettverket mellom tjeneren og denne datamaskinen.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nb: Det kan være et problem med nettverksoppsettet, nærmere bestemt vertsnavnet til mellomtjeneren. Dersom du nylig har hatt tilgang til Internett uten problemer er det trolig ikke årsaken.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nb: Det kan være et problem med nettverksoppsettet. Det er lite sannsynlig dersom du ikke nylig har hatt problemer med tilgangen til Internett.

en: There may have been a problem with your network connection.
nb: Det er kanskje et problem med nettverksforbindelsen.

en: These files use advanced permissions.
nb: Disse filene bruker avanserte tillatelser.

en: These settings apply to network browsing only.
nb: Disse innstillingene gjelder bare for nettlesing.

en: This action was prevented by another error.
nb: Denne handlinga ble hindret av en annen feil.

en: This action will overwrite the destination.
nb: Denne operasjonen vil skrive over målet.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
nb: Denne operasjonen vil skrive over «%1» med seg selv.
    Oppgi et nytt filnavn:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
nb: Denne feilen er i stor grad avhengig av KDE-programmet. Ekstrainformasjonen bør gi deg mer informasjon enn du kan få gjennom inn/ut-arkitekturen i KDE.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
nb[0]:  Denne fila er en lenke og har ikke rettigheter.
nb[1]: Alle filene er lenker og har ikke rettigheter.

en: This file is already in the trash bin.
nb: Denne fila er alt i papirkurven.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
nb[0]: Denne fila bruker avanserte tillatelser
nb[1]: Disse filene bruker avanserte tillatelser.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
nb: Dette flagget gir tillatelse til å legge til, slette og endre navn på filer. Merk at sletting og navneendring kan begrenses med «Klister»-flagget.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
nb: Dette flagget gir tillatelse til å se på innholdet i mappa.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
nb[0]: Denne mappa bruker avanserte tillatelser.
nb[1]: Disse mappene bruker avanserte tillatelser.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
nb: Dette er en nokså teknisk feil som innebærer at en enhet for nettverkskommunikasjon (en sokkel) ikke kunne opprettes.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
nb: Dette er en nokså teknisk feil der en nødvendig enhet for nettverkskommunikasjon (en sokkel) ikke kunne opprettes for lytting etter innkommende nettverkstilkoblinger.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
nb: Dette er en nokså teknisk feil som oppsto ved forsøk på å godta en innkommende nettverkstilkobling.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nb: Dette skjer sannsynligvis på grunn av en feil i programmet. Du bør kanskje sende inn en full feilrapport som vist under.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nb: En feil i tjenerprogrammet er trolig grunnen til dette. Rapporter gjerne om feilen slik det er forklart nedenfor.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
nb: Liste over filer som skal åpnes. Du kan velge flere enn en fil ved å skrive inn flere filnavn med mellomrom mellom.

en: This is the name of the file to open.
nb: Navnet på fila som skal åpnes.

en: This is the name to save the file as.
nb: Fila skal lagres med dette navnet.

en: This may be an error on the server side.
nb: Dette kan skyldes en feil på tjenersiden.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
nb: Dette betyr at forespørselen ikke klarte å avgjøre innholdet i mappafordi KDE-programmet som støtter protokollen ikke klarer det.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
nb: Dette betyr at en feil oppsto under lesing av innholdet fra ressursen <strong>%1</strong>, selv om ressursen kunne åpnes.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
nb: Dette betyr at en feil oppstod under skriving til ressursen <strong>%1</strong>, selv om ressursen kunne åpnes.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
nb: Dette betyr at et forsøk på å åpne mappa <strong>%1</strong> ble avvist.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
nb: Dette betyr at forsøket på å skrive til fila <strong>%1</strong> ble avvist.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
nb: Dette tyder på at innholdet i fila eller katalogen <strong>%1</strong> ikke kunne leses, siden du ikke fikk lesetilgang.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
nb: Dette tyder på at fila <strong>%1</strong> ikke kunne skrives, siden du ikke fikk skrivetilgang.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
nb: Dette valget slår på noen bekvemmeligheter for lagring av filer med etternavn:<br /><ol><li>Et etternavn oppgitt i skrivefeltet <b>%1</b> blir oppdatert hvis du endrer filtypen det skal lagres med.<br /><br /></li><li>Hvis det ikke er oppgitt noe etternavn i skrivefeltet <b>%2</b> når du trykker <b>Lagre</b>, så blir %3 lagt til slutten av filnavnet (hvis filnavnet ikke allerede finnes). Dette etternavnet er basert på filtypen som du har valgt som lagringstype. <br /> <br /> Hvis du ikke vil at KDE skal sette på et etternavn for filnavnet, så kan du enten slå av dette valget, eller undertrykke det ved å legge til et punktum (.) til filnavnet (punktumet blir automatisk fjernet).</li></ol> Hvis du ikke er sikker, så behold valget slått på, fordi det gjør det lettere å holde styr på filene dine.

en: Timeout Error
nb: Tidsgrensefeil

en: Timeout Values
nb: Tidsavbruddsverdier

en: Timeout on server
    %1
nb: Tidsavbrudd på tjener
    %1

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
nb: Behandle nettadresser som lokale filer og slett dem etter bruk

en: Tree View
nb: Trevisning

en: Trusted:
nb: Tiltrodd:

en: Try again, either now or at a later time.
nb: Prøv igjen, enten nå eller senere en gang.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
nb: Prøv å flytte den gamle fila vekk først, og forsøk igjen.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
nb: Prøv å flytte den gamle mappa vekk først, og forsøk igjen.

en: Type any comment you think is useful here.
nb: Skriv en passende kommentar som kan være nyttig her.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
nb: Skriv inn kommandoen for å starte dette programmet.
    
    Etter kommandoen kan man plassere flere plassholdere som blir erstattet med aktuelle verdier når programmet kjører:
    %f – et enkelt filnavn
    %F – en liste med filnavn; for program som kan åpne flere lokale filer på en gang
    %u – en enkelt URL
    %U – en liste av URL-er
    %d – katalogen til en fil som kan åpnes
    %D – en liste av kataloger
    %i – et ikon
    %m – et miniikon
    %c – bildetekst

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
nb: Skriv beskrivelsen til dette programmet, basert på bruken. Eksempler: oppringingsprogrammet (KPPP) vil være «Oppringingsverktøy».

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
nb: Skriv navnet til dette programmet her. Dette programmet vil framstå med dette navnet i programmenyen og i panelet.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nb: UNIX-miljøer kan vanligvis lenke filer eller mapper til andre navn og/eller plasseringer. Under kopieringsoperasjonen oppdaget KDE en lenke eller en rekke lenker som går i uendelig løkke. Fila er altså (kanskje via omveier) en lenke til seg selv.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nb: UNIX-miljøer kan vanligvis lenke filer eller mapper til andre navn og/eller plasseringer. KDE oppdaget en lenke eller en rekke lenker som går i uendelig løkke. Fila er altså (kanskje via omveier) en lenke til seg selv.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
nb: URL-en refererer ikke til noen ressurs.

en: URL Resource Invalid
nb: Ugyldig URL-ressurs

en: URL cannot be listed
    %1
nb: Nettadressen kan ikke bli listet
    %1

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
nb: Nettadresser eller lokale filer som skal brukes for «kommando»

en: Unable to Enter Folder
nb: Kan ikke gå inn i mappe

en: Unable to Initialize Input/Output Device
nb: Klarer ikke montere inn/ut-enhet

en: Unable to Launch Process
nb: Kan ikke starte prosess

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
nb: Klarer ikke avmontere inn/ut-enhet

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
nb: Kunne ikke kommunisere med håndteringstjenesten for informasjonskapsler.
    Endringer du gjorde blir tatt i bruk neste gang du starter tjenesten.

en: Unable to create io-slave: %1
nb: Kan ikke lage io-slave: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
nb: Klarte ikke å slette alle informasjonskapslene slik det var ønsket.

en: Unable to delete cookies as requested.
nb: Klarte ikke å slette informasjonskapslene slik det var ønsket.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
nb: Klarte ikke åpne sertifikatet. Vil du prøve et annet passord?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
nb: Kunne ikke hente informasjon om kapslene på datamaskinen.

en: Und&o
nb: &Angre

en: Und&o: Copy
nb: &Angre: Kopier

en: Und&o: Create File
nb: &Angre: Lag ny fil

en: Und&o: Create Folder
nb: &Angre: Lag ny mappe

en: Und&o: Create Folder(s)
nb: &Angre: Lag ny(e) mappe(r)

en: Und&o: Link
nb: &Angre: Lenke

en: Und&o: Move
nb: &Angre: Flytt

en: Und&o: Rename
nb: &Angre: Endre navn

en: Und&o: Trash
nb: &Angre: Papirkurv

en: Undo File Copy Confirmation
nb: Bekreft at filkopiering angres

en: Undocumented Error
nb: Udokumentert feil

en: Unexpected Program Termination
nb: Uventet programslutt

en: Unknown Authorization method.
nb: Ukjent autorisasjonsmetode.

en: Unknown Error
nb: Ukjent feil

en: Unknown HTTP verb.
nb: Ukjent HTTP-verb.

en: Unknown Host
nb: Ukjent vert

en: Unknown Interruption
nb: Ukjent avbrudd

en: Unknown Proxy Host
nb: Ukjent mellomtjener

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown error
    %1
nb: Ukjent feil
    %1

en: Unknown host %1
nb: Ukjent vert %1

en: Unknown interrupt
    %1
nb: Ukjent avbrudd
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
nb: Ukjent protokoll «%1».

en: Unknown proxy host
    %1
nb: Ukjent mellomtjener
    %1

en: Unknown socket error
nb: Ukjent sokkelfeil

en: Unmount
nb: Avmonter

en: Unsupported Action: %1
nb: Ustøttet handling: %1

en: Unsupported Protocol %1
nb: Protokollen %1 er ikke støttet

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
nb: Oppdater programvaren din til siste versjon. Distribusjonen din har sannsynligvis verktøy til å oppdatere programmene med.

en: Updating System Configuration
nb: Oppdaterer systemoppsett

en: Updating system configuration.
nb: Oppdaterer systemoppsettet.

en: Upload
nb: Last opp

en: Use cache whenever &possible
nb: &Bruk mellomlager hvis mulig

en: Use manually specified proxy configuration:
nb: Bruk manuelt mellomtjeneroppsett

en: Use proxy auto configuration URL:
nb: Bruk følgende nettadresse for mellomtjeneroppsettet

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
nb: Bruk mellomtjenere bare for oppføringene i unntakslista.

en: Use system proxy configuration:
nb: Bruk systemets mellomtjeneroppsett:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
nb: Bruk det valgte oppsettsskriptet for å tilpasse innstillingene til mellomtjeneren.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
nb: Bruk denne mellomtjeneren for &alle protokoller

en: User
nb: Bruker

en: User Agent
nb: Brukeragent:

en: User canceled action
    %1
nb: Bruker avbrøt handlinga
    %1

en: User:
nb: Bruker:

en: User:
nb: Bruker:

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Using cached version
nb: Bruker mellomlagret versjon

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
nb: Du kan ikke bruke under-URL-er med %1.

en: Validity period:
nb: Gjelder fra/til:

en: Value:
nb: Verdi:

en: Varying (No Change)
nb: Varierende (Ingen endring)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
nb: Bekreft om den lagrede nettsiden er gyldig før den blir forsøkt hentet igjen.

en: Warning, the destination is more recent.
nb: Advarsel, målet er nyere.

en: Web Shortcuts
nb: Nettsnarveier

[ctx: Web page address]
en: Address:
nb: Adresse:

en: What do you wish to do with this executable file?
nb: Hva vil du gjøre med denne kjørbare fila?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
nb: Når FTP-tilkoblinger er passive er det klienten som kobler til tjeneren, i stedet for omvendt, slik at brannmurer ikke blokkerer forbindelsen, men det kan være at gamle FTP-tjenere ikke støtter Passiv FTP.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
nb: Når dette er valgt, blir handlingen til den knappen du trykker brukt på alle senere konflikter i resten av denne jobben.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
nb: Når dette er valgt, blir handlingen til den knappen du trykker brukt på alle mappekonflikter i resten av denne jobben.
    Hvis du ikke trykker Hopp over blir du likevel spurt hvis det er en konflikt med en eksisterende fil i mappa.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
nb: Mens en fil blir overført har den etternavnet «.part». Når overføringen er fullført, blir navnet omgjort til det virkelige navnet.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
nb: Ved henting av informasjon om mellomtjeneren <strong>%1</strong>, oppsto feilen «ukjent vert». En slik feil antyder at navnet på tjeneren ikke ble funnet på Internett.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
nb: Vil du for alltid godta dette sertifikatet uten spørsmål?

en: Write
nb: Skriv

en: Write
    Entries
nb: Skriv
    oppføringer

en: Write Access Denied
nb: Nektet skrivetilgang

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
nb: &Skriv inn i

en: Writing to %1 is not supported.
nb: Skriving til %1 er ikke støttet.

en: Yes
nb: Ja

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
nb: Du er i ferd med å starte sikkermodus. Alle overføringer blir krypterte om ikke annet er sagt.
    Dette betyr at ingen uvedkommende lett kan få tilgang til det du overfører.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
nb: Du er i ferd med å avslutte sikkermodus. Overføringene vil ikke lenger være krypterte.
    Dette innebærer at uvedkommende kan få tilgang til informasjonen du overfører.

en: You are not authorized to execute this file.
nb: Du har ikke lov til å kjøre denne fila.

en: You are not authorized to execute this service.
nb: Du har ikke lov til å kjøre denne tjenesten.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
nb: Du har ikke lov til å åpne denne fila.

en: You can only select local files
nb: Du kan bare velge lokale filer

en: You can only select local files.
nb: Du kan bare velge lokale filer.

en: You can only select one file
nb: Du kan bare velge én fil.

en: You did not select a file to delete.
nb: Du oppga ikke et filnavn for sletting.

en: You did not select a file to trash.
nb: Du har ikke valgt en fil for sletting.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
nb: Du har ikke tilgang til protokollen %1.

en: You do not have permission to create that folder.
nb: Du har ikke rettighet til å lage den mappa.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
nb: Du har oppgitt at du vil ta imot dette sertifikatet, men det er ikke utstedt til den tjeneren som presenterer det. Vil du fortsette å laste inn?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
nb: Du må starte KDE på nytt for at disse endringene skal tre i kraft.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
nb: Du må starte programmene på nytt for at disse endringene skal tre i kraft.

en: You may have encountered a bug in the program.
nb: Du har kanskje støtt på en feil i programmet.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
nb: Du har kanskje oppgitt feil eller ingen autentiseringsinformasjon.

en: You may not have permissions to accept the connection.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å ta i mot tilkoblingen.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å montere enheten. På UNIX-systemer er det vanlig at bare systemadministratoren kan montere en enhet.

en: You may not have permissions to read from the resource.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å lese fra ressursen.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å lese fila eller åpne katalogen.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å avmontere enheten. På UNIX-systemer er det vanlig at bare systemadministratoren kan avmontere en enhet.

en: You may not have permissions to write to the resource.
nb: Du har kanskje ikke rettighet til å skrive til ressursen.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
nb: Du må oppgi brukernavn og passord for mellomtjeneren under før du får tilgang til noen nettsteder.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
nb: Du må oppgi et brukernavn samt passord for å få tilgang til dette nettstedet.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
nb: Du har kanskje ikke tilstrekkelig tilgangsrettighet til å utføre denne operasjonen på denne ressursen.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
nb: Kontoen din har kanskje ikke tilgangsrett til denne ressursen.

en: Zoom in
nb: Zoom inn

en: Zoom out
nb: Zoom ut

en: [padlock]
nb: [hengelås]

en: a suitable extension
nb: et passende etternavn

en: mounting is not supported by wince.
nb: wince støtter ikke montering.

en: not supported
nb: ikke støttet

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
nb: Dette vil starte programmet:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
nb: kopier den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: create the requested folder
nb: lag den etterspurte mappa

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
nb: slett den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
nb: lås den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
nb: flytt den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
nb: spør etter tjenerens evner

[ctx: request type]
en: retrieve property values
nb: hent egenskapsverdier

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
nb: hent innholdet i den valgte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
nb: kjør en rapport i den oppgitte mappa

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
nb: søk i den oppgitte mappa

[ctx: request type]
en: set property values
nb: sett egenskapsverdier

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
nb: lås opp den oppgitte fila eller mappa

[ctx: request type]
en: upload %1
nb: Laster opp %1

en: the extension <b>%1</b>
nb: etternavnet <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by wince.
nb: wince støtter ikke avmontering.
