libk3b - en to nb translation catalogue (719 entries)

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
nb[0]:  – %1 eksemplar
nb[1]:  – %1 eksemplarer

en:  - %1 copy |  - %1 copies
nb[0]:  – %1 eksemplar
nb[1]:  – %1 eksemplarer

en:  and %1 session |  and %1 sessions
nb[0]:  og %1 økt
nb[1]:  og %1 økter

en:  – One copy |  – %1 copies
nb[0]:  – Ett eksemplar
nb[1]:  – %1 eksemplarer

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
nb: %1 kunne ikke reservere delt minnesegment i ønsket størrelse.

en: %1 crashed.
nb: %1 krasjet.

en: %1 did not exit cleanly.
nb: %1 ble ikke avsluttet på en ryddig måte.

en: %1 executable could not be found.
nb: Fant ikke kjørbar fil %1.

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
nb: %1 programmet er for gammelt: trenger versjon %2 eller nyere

en: %1 has no permission to open the device.
nb: %1 har ikke tillatelse til å åpne enheten.

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
nb: %1-media støtter ikke simulering. Er du sikker på at du vil  fortsette? Mediumet vil faktisk bli brent.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
nb: %1 meldte om en ukjent feil (kode %2).

en: %1 returned error: %2
nb: %1 meldte om en feil: %2

en: %1 version %2 is too old.
nb: %1 versjon %2 er for gammel.

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
nb[0]: %2 i %1 spor
nb[1]: %2 i %1 spor

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
nb[0]: 1 spor (%2 minutter)
nb[1]: %1 spor (%2 minutter)

en: 'Force unsafe operations' enabled.
nb: Muligheten for «tving gjennom utrygge handlinger» er slått på.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
nb: (Bekrivelse tatt fra Wikipedia-artikkel)

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
nb: …og om K3b OSS ikke hjelper deg …

en: ...and this error also occurs with high quality media...
nb: … og om denne feilen oppstår også når du spiller av høykvalitets-media …

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
nb: … eller ved å redusere størrelsen for programvare-buffer i avanserte K3b-innstillinger.

en: ...please include the debugging output in your problem report.
nb: ..vennligst legg ved feilsøkingsinformasjonen i feilrapporten din.

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
nb[0]: 1 MPEG (%2)
nb[1]: %1 MPEG-er (%2)

en: 1 bit/s | %1 bits/s
nb[0]: 1 bit/s
nb[1]: %1 bit/s

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
nb: <em>%1</em> har fått nytt navn <em>%2</em>

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
nb: <p>Hvis dette er valgt vil K3b justere lydnivået på alle spor til et standard nivå. Dette er nyttig for mikset CD-er, der ulikt lydnivå opptak på ulike album kan føre til at lydnivået kan variere mye fra sang til sang. <p><b>Vær klar over at K3b foreløpig ikke støtter normalisering av lydnivået under fortløpende brenning.</b>

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
nb: <p>Hvis dette er valgt vil K3b ikke lukke CD-en, og vil skrive en midlertidig innholdsliste.</p><p>Dette gjør at en kan legge til flere økter på CD-en senere.</p>

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
nb: <p>Hvis dette er valgt vil K3b utføre alle brenneoperasjonene med laseren slått av. <p>Dette er nyttig, til for eksempel å teste en høyere brennehastighet og om systemet er i stand til å brenne fortløpende.<p><b>Obs:</b>DVD+R(W) støtter ikke simulert brenning.

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
nb: <p>Hvis dette er krysset av og K3b ikke klarer å lese en lydsektor fra kilde-CD-en, så blir den erstattet med nuller på den kopien K3b lager. <p>Siden lyd-CD-spillere kan interpolere små feil i dataene går det helt fint å la K3b hoppe over uleselige sektorer.

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
nb: <p>Hvis du velger dette, vil K3b slå på <em>Burnfree</em> (eller <em>Bare lenke</em>). Dette er en egenskap til CD-brenneren som hindrer at mellomlageret går tomt. <p>Uten <em>burnfree</em> kan brennerens mellomlager gå tomt hvis brenneren ikke kan få mer data, siden brenneren trenger en konstant datastrøm for å skrive CD-en. <p>Med <em>burnfree</em> kan brenneren <em>merke</em> posisjonen til laseren og gå tilbake dit når mellomlageret fylles opp igjen. Men siden dette fører til små datatomrom på CD-en, <b>er det sterkt anbefalt å alltid velge en brennehastighet som er passelig slik at en hindrer bruk av burnfree, særlig for lydCD-er</b> (i verste tilfelle hører en mellomrommet). <p><em>Burnfree</em> var tidligere kjent som <em>Burnproof</em>, men siden det ble en del av MMC-standarden fikk det nytt navn.

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
nb: <p>Hvis dette er valgt vil K3b lage en bildefil først, før filene skrivestil CD/DVD-en. Ellers skrives dataene direkte, dvs. ingen mellomfiler blir laget.<p><b>Obs:</b> Selv om direkte skriving bør fungere på de fleste system, sjekk at data blir sendt til brenneren raskt nok.

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
nb: <p>Hvis dette er valgt vil K3b ikke lage noe bilde først, men brenne filene direkte til CD/DVD-en. <p><b>Obs:</b> Selv om dette bør fungere på de fleste system, sjekk at data blir sendt til brenneren raskt nok.

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
nb: <p>Hvis dette er valgt vil K3b bare opprette et CD-bilde og ikke utføre selve brenningen. <p>Bildet kan senere brennes til en CD/DVD med de fleste brenneprogram (medregnet K3b naturligvis).

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
nb: <p>Hvis dette er valgt vil K3b fjerne de CD-bildene som ble laget for brenneprosessen etter at brenningen er ferdig. <p>Ikke kryss av her hvis du vil ta vare på bildene.

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
nb: <p>Hvis dette er valgt vil K3b brenne CD-en i «hele disken i ett»-modus (DAO) i motsetning til «ett spor av gangen» (TAO). <p>Det er alltid anbefalt å bruke DAO når det er mulig. <p><b>Obs:</b> Lengden på mellomrommene mellom spor på annet enn 2 sekunder er bare støttet i DAO-modus.

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
nb: <p>Hvis dette er på, vil K3b sammenligne de opprinnelige kildedataene med det som er skrevet på plata for å sjekke at plata er blitt brent som den skal.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
nb: <p>Det er anbefalt å prøve en simulering først.

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
nb: <p>Setter feilrettingsmodusen for uttrekking av digital lyd. <ul><li>0: Ingen kontroll, data blir kopiert direkte fra stasjonen. <li>1: Utfør overlappende lesing for å unngå jitter.</li><li>2: Som 1, men med flere sjekker av de leste dataene.</li><li>3: Som 2, men i tillegg med algoritme for oppdagelse av riper og retting av de.</li></ul><p><b>Hastigheten på ekstraheringen går ned fra 0 til 3.</b>

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
nb: En fil med det navnet finnes allerede. Velg et nytt navn:

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
nb: Et oppstartsbilde på hard-disk må inneholde én partisjon.

en: A write error occurred.
nb: Det oppsto en skrivefeil.

en: AC3 (Pass-through)
nb: AC3 (ført gjennom)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
nb: AC3, bedre kjent som Dolby Digital, er standardisert som ATSC A/52. Den inneholder opptil 6 kanaler lyd.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
nb: Adgangspunktsegmentets startpunkter ser ut til å være i feil rekkefølge (nåværende %1, siste %2)

en: Adjust the volume levels of all tracks
nb: Juster lydnivået til alle spora

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
nb: Justerer lydnivå for spor %1 av %2

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
nb: Etter 10-20 omformateringer kan mediumet være ubrukelig.

en: An unknown error occurred.
nb: Det oppsto en ukjent feil.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
nb: Et ukjent antall gjenstående byte av strømmen vil bli ignorert.

en: Analysing %1
nb: Analyserer %1

en: Analysing Chapter %1 of %2
nb: Analyserer kapittel %1 av %2

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
nb: Analyserer tittel %1 fra video-DVD %2

en: Analysing the audio file
nb: Analyserer lydfila

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
nb: Klarte ikke å analysere lydfila. Er den ødelagt?

en: Analyzing medium...
nb: Analyserer medium …

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
nb: Et annet program blokkerer enheten (mest sannsynlig automontering).

en: Appendable %1 medium
nb: Tilleggbart %1 medium

en: Appendable Data %1
nb: Tilleggbare data %1

en: Appending session to %1.
nb: Legger til økt på %1

en: Appending session to CD
nb: Legger til økt til CD

en: Appending session to DVD+R.
nb: Legger til økt på DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
nb: Legger til økt på tolags DVD+R.

en: Appending session to rewritable CD.
nb: Legger til økt på omskrivbar CD.

en: Audio CD
nb: Lyd-CD

en: Audio images successfully created.
nb: Lydbildene er ferdig opprettet.

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
nb: Gjennomsnittlig brennehastighet: %1 KB/s (%2x)

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
nb: Feil pakke ved pakke nummer %1 (byte-posisjon i strømmen %2)

en: Blanking
nb: Tømmer

en: Blanking successfully completed
nb: Tømming ferdig, vellykket

en: Booktype successfully changed
nb: Boktype endret

en: Boot catalog
nb: Oppstartskatalog

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
nb[0]: Mellomlageret var lavt én gang.
nb[1]: Mellomlageret var lavt %1 ganger.

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
nb[0]: Burnfree ble brukt én gang.
nb[1]: Burnfree ble brukt %1 ganger.

en: Burning Clone Image
nb: Brenner klonebilde

en: CD Track
nb: CD-spor

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
nb: CD writer %1 (%2) støtter ikke kloning.

en: CD-Text
nb: CD-Tekst

en: CDDB Lookup
nb: CDDB-oppslag

en: Cache the data to be written on the harddisk
nb: Data som skal skrives på harddisken, mellomlagres

en: Cancel and go back
nb: Avbryt og gå tilbake

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
nb: Kan ikke endre boktype på DVD+R-medium som ikke er tomme.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
nb: Kan ikke kopiere krypterte DVD-er.

en: Cannot read source disk.
nb: Kan ikke lese kildedisk.

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
nb: Kan ikke skrive %1-medium ved bruk av %2. Går tilbake til standardprogram.

en: Capacity: %1
nb: Kapasitet: %1

en: Caption for children
nb: Overskrift for barn

en: Caption with bigger size characters
nb: Overskrift med større tegn

en: Caption with normal size characters
nb: Overskrift med normal tegnstørrelse

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
nb: Cdrdao %1 støtter ikke at burnfree ikke brukes.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
nb: Cdrdao %1 støtter ikke overbrenning.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
nb: Cdrecord %1 støtter ikke brenning av CD-Tekst.

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
nb: Cdrecord %1 støtter ikke overbrenning.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
nb: Cdrecord %1 støtter ikke brenning av %1-media.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
nb: Cdrecord versjon %1 støtter ikke kloning.

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
nb: Cdrecord %1 støtter ikke brenning av Blu-ray.

en: Changing Booktype
nb: Endrer boktype

en: Changing DVD Booktype
nb: Endrer DVD-boktype

en: Checking Source Medium
nb: Sjekker kildemedium

en: Checking medium
nb: Sjekker medium

en: Checking source medium
nb: Sjekker kildemedium

en: Cloning CD
nb: Kloner CD

en: Closed caption for children
nb: Teksting for barn

en: Closed caption with bigger size characters
nb: Teksting med større tegn

en: Closed caption with normal size characters
nb: Teksting med normal tegnstørrelse

en: Closing Disk
nb: Lukker disk

en: Closing Session
nb: Lukker økt

en: Closing Session...
nb: Lukker økt …

en: Closing Track
nb: Lukker spor

en: Compare original with written data
nb: Sammenlike originalen med skrevne data

en: Complete %1 medium
nb: %1 medium som er fullt

en: Complete Data %1
nb: Fullstendige data %1

en: Component
nb: Komponent

en: Computing level for track %1 of %2
nb: Beregner nivå for spor %1 av %2

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
nb: Vurder å skru på valget 'oppdater søketekst' om det ikke allerede er valgt.

en: Copying
nb: Kopierer

en: Copying Audio CD.
nb: Kopierer lyd-CD.

en: Copying CD
nb: Kopierer CD

en: Copying CD On-The-Fly
nb: Kopierer CD fortløpende

en: Copying DVD or BD
nb: Kopierer DVD eller BD

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
nb: Kopierer DVD eller BD fortløpende

en: Copying Data CD.
nb: Kopierer Data-CD.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
nb: Kopierer utvidet lyd-CD (CD-Extra).i

en: Copying Multisession Data CD.
nb: Brenner flerøkts data-CD.

en: Copying successfully completed
nb: Kopiering ferdig, vellykket

en: Corrected error in sector %1
nb: Korrigert feil i sektor %1

en: Could not backup tocfile.
nb: Kunne ikke åpne innholdslistefil.

en: Could not delete file %1.
nb: klarte ikke å slette fila %1.

en: Could not determine next writable address.
nb: Klarte ikke å bestemme neste skrivbare adresse.

en: Could not determine size of resulting image file.
nb: Kunne ikke avgjøre størrelsen på den endelige bildefila.

en: Could not find %1 executable.
nb: Fant ikke programmet %1.

en: Could not find a valid eMovix installation.
nb: Kunne ikke finne en gyldig eMovix installasjon.

en: Could not find file %1
nb: Fant ikke fila %1

en: Could not find file %1. Skipping...
nb: Kunne ikke finne fila %1. Hopper over …

en: Could not find image %1
nb: Fant ikke CD-bildet %1

en: Could not find normalize executable.
nb: Kunne ikke finne programmet normalize.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
nb: Fant ikke readcd-program med støtte for kloning.

en: Could not find the following files:
nb: Kunne ikke finne følgende filer:

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
nb: Kunne ikke følge lenka %1 til en fil %2 som ikke finnes. Hopper over …

en: Could not load libcdparanoia.
nb: Klarte ikke laste inn libcdparanoia.

en: Could not open %1 for writing
nb: Kunne ikke åpne %1 for skriving

en: Could not open device %1
nb: Kunne ikke åpne enheten %1

en: Could not open file %1
nb: Kunne ikke åpne fila %1

en: Could not open file %1.
nb: Kunne ikke åpne fil %1.

en: Could not read file %1. Skipping...
nb: Kunne ikke lese fila %1. Hopper over …

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
nb: Kunne ikke gi nytt navn til undertekstfil. En fil med det ønskede navnet %1 finnes allerede.

en: Could not retrieve multisession information from disk.
nb: Kunne ikke hente flerøktsinformasjon fra disk.

en: Could not start %1
nb: Kunne ikke starte %1

en: Could not start %1.
nb: Kunne ikke starte %1.

en: Could not start normalize.
nb: Kunne ikke starte normalize.

en: Could not start readcd.
nb: Kunne ikke starte readcd.

en: Could not unlock drive.
nb: Kunne ikke låse opp stasjonen.

en: Could not write correct XML file.
nb: Kunne ikke skrive korrekt XML-fil.

en: Could not write temporary file
nb: Kunne ikke skrive midlertidig fil

en: Create image
nb: Opprett bildefil

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
nb[0]: Lager 1 klonekopi
nb[1]: Lager %1 klonekopier

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
nb[0]: Skriver 1 eksemplar
nb[1]: Skriver %1 eksemplarer

en: Creating CD Image
nb: Oppretter CD-bilde

en: Creating Clone Image
nb: Oppretter klonebilde

en: Creating Data Image File
nb: Oppretter databildefil

en: Creating ISO image file
nb: Oppretter ISO-bildefil

en: Creating ISO image in %1
nb: Oppretter ISO-bildefil i %1

en: Creating Image
nb: Oppretter bilde

en: Creating Image for track %1
nb: Oppretter bilde for spor %1

en: Creating Video DVD Image File
nb: Oppretter VideoDVD-bildefil.

en: Creating audio image files
nb: Oppretter lydbildefiler

en: Creating audio image files in %1
nb: Oppretter lydbildefiler i %1

en: Creating image
nb: Oppretter bilde

en: Creating image file
nb: Oppretter bildefil

en: Creating image file in %1
nb: Oppretter bildefil i %1

en: Creating image files
nb: Oppretter bildefiler

en: Creating image files in %1
nb: Oppretter bildefiler i %1

en: Cue sheet not accepted.
nb: Indeksark ikke akseptert.

en: Cue/Bin files successfully created.
nb: Vellykket opprettelse av Cue/Bin-filer.

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
nb: Avkort volumbeskrivelse i Joliet-treet

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
nb: Denne brenneren støtter ikke DAO (hele disken i ett) brennin

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
nb: DVD og Blu-ray-spor kan bare skrives i MODE1 .

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
nb: K3b støtter ikke simulering med DVD+R(W)-medium. Er du sikker på at du vil  fortsette? Mediumet vil faktisk bli brent.

en: Data did not fit on disk.
nb: Det var ikke plass for dataene på disken.

en: Data does not fit on disk.
nb: Data får ikke plass på skiven.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
nb: Dekoder lydspor %1 av %2%3

en: Determining maximum writing speed
nb: Bestemmer maksimal brennehastighet

en: Device Selection
nb: Valg av enhet

en: Device not ready, waiting.
nb: Enheten er ikke klar, venter.

en: Director's comments 1
nb: Regissørens kommentarer 1

en: Director's comments 2
nb: Regissørens kommentarer 2

en: Director's comments for children
nb: Regissørens kommentarer for barn

en: Director's comments with bigger size characters
nb: Regissørens kommentarer med større tegn

en: Director's comments with normal size characters
nb: Regissørens kommentarer med normal skriftstørrelse

en: Disable Joliet extensions
nb: Slå av Joliet-utvidelser

en: Disabled Burnfree
nb: Burnfree slått av

en: Disabling on-the-fly writing.
nb: Slår av fortløpende brenning.

en: Discard symbolic links to folders
nb: Vrake symbolske lenker til mapper

en: Disk at once
nb: Hele disken i ett

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
nb: Ikke bry deg om at fremgangen stopper før 100%.

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
nb: Ikke lukk disken for å la flere økter bli lagt til senere

en: Do not force VCD
nb: Ikke tving VCD

en: Do you want to overwrite %1?
nb: Vil du overskrive %1?

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
nb: På grunn av en feil i cdrdao ble toc/cue-fila %1 slettet. K3b var ikke i stand til å gjenopprette den fra reservekopien %2.

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
nb: På grunn av en feil i mkisofs <= 1.15a40, så kan ikke K3b håndtere filnavn som inneholder mer enn én omvendt skråstrek:

en: Ejecting DVD...
nb: Løser ut DVD …

en: Ejecting Medium
nb: Løser ut mediet

en: Ejecting medium...
nb: Løser ut disk …

en: El Torito Boot image
nb: El Torito oppstartsbilde

en: El Torito boot catalog file
nb: El Torito oppstartskatalogfil

en: Empty
nb: Tom

en: Empty %1 medium
nb: Tomt %1-medium

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
nb: Slå på Burnfree for å hindre tomt mellomlager

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
nb: Slå på overbrenning i K3bs avanserte oppsett for å brenne likevel.

en: Enabled Burnfree
nb: Burnfree slått på

en: Enabling UDF extension.
nb: Skrur på UDF-utvidelse.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
nb: Fant et filnavn som ikke var kodet riktig «%1»

en: Engaging DAO
nb: Skrur på DAO

en: Enter New Filename
nb: Skriv inn nytt filnavn

en: Erasing CD-RW
nb: Sletter CD-RW

en: Erasing successfully completed
nb: Utvisking ferdig, vellykket

en: Error while creating ISO image
nb: Feil under oppretting av ISO-bilde

en: Error while creating ISO image.
nb: Feil ved opprettelse av ISO-bilde.

en: Error while decoding audio tracks.
nb: Feil under dekoding av lydspor.

en: Error while decoding track %1.
nb: Feil under dekoding av spor %1.

en: Error while initializing audio ripping.
nb: Feil under klargjøring av lydripping.

en: Error while normalizing tracks.
nb: Feil under normaliseringen av spor.

en: Error while reading disk.
nb: Feil ved lesing fra disk.

en: Error while reading from file %1
nb: Feil ved lesing fra fila %1

en: Error while reading sector %1.
nb: Feil ved lesing fra sektor %1.

en: Error while reading session %1.
nb: Feil ved lesing av økt %1.

en: Executing Power calibration
nb: Kjører effektjustering

en: Execution of %1 failed.
nb: Klarte ikke kjøre %1.

en: Extended
nb: Utvidet

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
nb: FFmpeg inneholder en implementasjon av videokode-standarden MPEG-4 som gir resultater med høy kvalitet.

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
nb: FFmpeg er et prosjekt som bruker åpen kildekode og forsøker å støtte de fleste lyd- og video-kodeker som brukes nå for tiden. Underprosjektet libavcodec er grunnlaget for multimedia-spillere som xine eller mplayer.

en: Failed to backup boot image file %1
nb: Klarte ikke sikkerhetskopiere fila %1 med oppstartsbilde

en: Failed to read disk completely in clone mode.
nb: Klarte ikke lese disken fullstendig i klone-modus

en: Failed to reload the medium
nb: Klarte ikke å laste inn mediet på nytt

en: Failed to retrieve all CSS keys.
nb: Klarte ikke hente alle CSS-nøkler.

en: Failed to write temporary file '%1'
nb: Klarte ikke å lagre til midlertidig fil »%1»

en: Fatal error at startup: %1
nb: Fatal feil ved oppstart: %1

en: Fatal error during recording: %1
nb: Fatal feil under brenning: %1

en: File %1 is empty.
nb: Fila %1 er tom.

en: File Exists
nb: Fila finnes fra før

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
nb: Filer større enn 2 Gb kan ikke håndteres.

en: Flushing Cache
nb: Tømmer mellomlager

en: Flushing cache
nb: Tømmer hurtiglager

en: Flushing the cache may take some time.
nb: Tømming av mellomlager kan ta litt tid.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
nb: For de nyeste enhetene vil dette være 'generic-mmc'.

en: For the visually impaired
nb: For synshemmede

en: Force VCD
nb: Tving VCD

en: Forced caption
nb: Tvunget teksting

en: Forcing formatting anyway.
nb: Tvinger gjennom formatering likevel.

en: Formatted in %1 mode.
nb: Formatert i %1-modus.

en: Formatting
nb: Formaterer

en: Formatting %1 medium
nb: Formatterer %1-medium

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
nb: Formaterer DVD-RW i %1-modus.

en: Formatting disc
nb: Formaterer disk

en: Formatting successfully completed
nb: Formatering er ferdig

en: Found %1 medium.
nb: Fant %1-medium.

en: Found ISRC code
nb: Fant ISRC-kode

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
nb: Fant et høyhastighetsmedium som ikke passer til brenneren som blir brukt.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
nb: Fant et lavhastighetsmedium som ikke passer til brenneren som blir brukt.

en: Found encrypted DVD.
nb: Fant kryptert DVD.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
nb: Fant filer større enn 4 GB. K3b trenger minst %1 for å fortsette.

en: Found pregap: %1
nb: Fant mellomrom mellom spor: %1

en: Free space: %1
nb: Ledig plass: %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
nb: Fra nå av vil ikke datafeil i søketeksten bli rapportert

en: From previous session
nb: Fra forrige økt

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
nb: Growisofs versjon %1 har ikke programmert mellomlager, noe som kan gi en ustabil brenneprosess.

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
nb: Growisofs versjon %1 er for gammel. K3b trenger minst versjon 5.10.

en: I/O Error
nb: I/O-feil

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
nb: I/U-feil. Sannsynligvis er harddisken full.

en: ISO image successfully created.
nb: ISO-bildet er vellykket opprettet.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
nb: Om du kjører en versjon av cdrecord som ikke er oppdatert …

en: Ignore read errors
nb: Ignorerer lesefeil

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
nb[0]: Ignorerert %1 sektor med feil.
nb[1]: Ignorerert i alt %1 sektorer med feil.

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
nb: Ignorerer klippeverdier i siste kapittel på grunn av den korte avspillingstiden.

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
nb: Ignorerer lenke %1 til mappe %2. K3b kan ikke følge lenker til mapper.

en: Ignoring read error in sector %1.
nb: Ignorerer lesefeil i sektor %1.

en: Ignoring this aps
nb: Ignorer dette adgangspunktsegmentet

en: Image successfully created in %1
nb: Bildefil ferdig opprettet i %1

en: Information
nb: Informasjon

en: Input/output error. Not necessarily serious.
nb: Inndata/utdata-feil. Ikke nødvendigvis noe alvorlig.

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
nb: Intern feil: Ingen medietype passer. Dette prosjektet kan ikke brennes.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
nb: Intern feil: Verifiseringsjobb ikke klargjort riktig (%1)

en: Invalid audio codec set: %1
nb: Ugyldig kodek-sett for lyd: %1

en: Invalid filename: '%1'
nb: Ugyldig filnavn: «%1»

en: Invalid video codec set: %1
nb: Ugyldig kodek-sett for video: %1

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
nb: Det kan løses med kommandoen «ulimit -l unlimited» …

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
nb: Det er ikke mulig å brenne CD-Text i TAO-modus.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
nb: Det er ikke mulig å brenne CD-Tekst i TAO-modus. Prøv DAO eller RAW.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
nb: Det er ikke anbefalt å tvinge gjennom formatering av %1-medium.

en: It may simply be overwritten.
nb: Det kan enkelt og greit overskrives.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
nb: K3b kan bare kopiere CD-er med CD-Extra blandet modus.

en: K3b detected a problem with the medium.
nb: K3b oppdaget et problem med mediet.

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
nb: K3b kopierer ikke CD-er med flere dataspor.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
nb: K3b støtter ikke kopiering av DVD-RAM.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
nb: K3b støtter ikke kopiering av DVD-er eller Blu-ray-disker med flere økter.

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
nb: K3b støtter ikke fortløpende brenning med growisofs %1.

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
nb: K3b fant flere eller ikke-eksakte CDDB-oppføringer. Velg en.

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
nb: K3b kan ikke følge symbolske lenker til mapper etter at de er lagt til prosjektet. Vil du fortsette uten å skrive symbolske lenker i bildet?

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
nb: K3b trenger cdrecord 2.01a12 eller nyere for å kopiere dataspor i Mode2.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
nb: K3b klarte ikke å løse ut disken. Løs ut mamnuelt.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
nb: K3b klarte ikke å løse ut kildemediet. Løs ut manuelt.

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
nb: K3b klarte ikke å løse ut den skrevne disken. Løs ut manuelt.

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
nb: K3b klarte ikke å løse ut det skrevne mediet. Løs ut mamnuelt.

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
nb: K3b vil opprette et %1 bilde av de angitte MPEG-filene, men disse må allerede være i %1 formatet. K3b utfører ikke om-sampling av MPEG-filer.

en: Layer %1
nb: Lag %1

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
nb: MPEG1 Layer III er bedre kjent som MP3 og er det mest brukte lydformatet med tap.

en: Media is already empty.
nb: Mediumet er allerede tomt.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
nb: Medium eller brenner støtter ikke brenning ved hastighet %1x

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
nb: Støtte for Blu-ray  mangler  i cdrecord og growisofs. Oppdater systemet.

en: Mixed CD
nb: sBlandet CD

en: Mkisofs executable not found.
nb: Fant ikke kjørbar Mkisofs.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
nb: Endre enhetsinnstillinger i K3b for å løse dette problemet.

en: Most likely mkisofs failed in some way.
nb: Mest sannsynlig så feilet mkisofs.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
nb: Brenningen feilet trolig p.g.a. for dårlig kvalitet på mediet.

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
nb: De fleste brennere støtter ikke brenning av flerøkts-CD-er i DAO-modus.

en: Motion Picture
nb: Film

en: Multiple CDDB Entries Found
nb: Fant flere CDDB-oppføringer

en: Multisession CD
nb: Flerøkts-CD

en: Need to reload medium to return to proper state.
nb: Må laste disken på nytt for å gå tilbake til en fornuftig tilstand.

en: No DVD+R(W) media found.
nb: Ingen DVD+R(W)-medium er funnet.

en: No Incremental Streaming
nb: Ingen fortløpende strøm

en: No Read Permission
nb: Ingen lesetilgang

en: No Simulation with %1
nb: Ingen simulering med %1

en: No Simulation with DVD+R(W)
nb: Ingen simulering med DVD+R(W)

en: No Simulation with DVD-R(W)
nb: Ingen simulering med DVD-R(W)

en: No cdrdao driver found.
nb: Ingen cdrdao-driver funnet.

en: No device set
nb: Ingen enhet angitt

en: No device set.
nb: Ingen enhet angitt.

en: No files to be written.
nb: Ingen filer å brenne.

en: No medium information
nb: Ingen medieinformasjon

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
nb: Ikke noe medium satt inn eller tomt medium i %1. Kan ikke fortsette flerøktsdisk.

en: No medium present
nb: Ingen plater er satt i

en: No need to format %1 media more than once.
nb: Ikke nødvendig å formatere %1 medium mer enn en gang.

en: No permission to read the following files:
nb: Ingen tillatelse til å lese følgende filer:

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
nb: Ingen overskrivbar DVD eller BD-medium er funnet. Klarer ikke å formatere.

en: No settings available for plugin %1.
nb: Ingen innstillinger er tilgjengelig for programtillegget %1.

en: No source medium found.
nb: Fant ikke noe kildemedium.

en: No such file or directory '%1'.
nb: Fil eller mappe «%1» finnes ikke

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
nb: Ingen støtte for å lese formløse Mode2-sektorer.

en: No valid %1 option: %2
nb: Inget gyldig %1 valg: %2

en: No valid audio cue file: '%1'
nb: Ingen gyldig lyd-cue-fil: «%1»

en: No volume id specified. Using default.
nb: Ingen volum id er angitt. Bruker standard.

en: Normalize volume levels
nb: Normaliser lydnivå

en: Normalizing volume levels
nb: Normaliserer lydstyrken

en: Not Found
nb: Ikke funnet

en: Not enough space left in temporary folder.
nb: Ikke nok ledig plass igjen i midlertidig mappe.

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
nb: Merk: Å tvinge MPEG2 som VCD er ikke støttet av noen DVD-avspillere.

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
nb: OPC mislyktes. Prøv brennehastighet 1x.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
nb: Optisk kalibrering feilet. Brenneren liker trolig ikke mediet.

en: On the fly
nb: Fortløpende

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
nb: Fortløpende brenning med cdrecord < 2.01a13 er ikke støttet.

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
nb[0]: Ett eksemplar ferdig, vellykket
nb[1]: %1 eksemplarer ferdige, vellykket

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
nb[0]: Én fil (%2) og cirka 8 Mb eMovix data
nb[1]: %1 filer (%2) og cirka 8 Mb eMovix data

en: One or more BCD fields out of range for %1
nb: En eller flere BCD felt er utenfor rekkevidde for %1

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
nb: Bare MPEG1 og MPEG2 filer er støttet.

en: Only copying first session.
nb: Kopierer bare første økt.

en: Only create an image
nb: Bare opprett en bildefil

en: Only create image
nb: Bare opprett bildefil

en: Only session 1 will be cloned.
nb: Bare økt 1 vil bli klonet.

en: Only simulate the writing process
nb: Bare simuler brenneprosessen

en: Optimum Power Calibration failed.
nb: Optimal effektjustering mislyktes.

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
nb: PBC (avspillingskontroll) slått på.
    Videospillere kan ikke nå segmenter (Mpeg stillbilder) uten avspillingskontroll .

en: Performing Optimum Power Calibration
nb: Utfører optimal effektjustering

en: Please add files to your project first.
nb: Legg til filer i prosjektet først.

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
nb: Vennligst velg TAO (ett spor av gangen) og prøv igjen

en: Please choose a lower burning speed.
nb: Velg en lavere brennehastighet.

en: Please consult the debugging output for details.
nb: Se etter detaljer i feilsøkingsinformasjonen.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
nb: Skru på Burnfree eller velg en lavere brennehastighet.

en: Please include the debugging output in your problem report.
nb: Vennligst legg ved feilsøkingsinformasjonen i feilrapporten din.

en: Please insert Audio CD %1%2
nb: Sett inn lyd-CD %1%2

en: Please insert a Data medium
nb: Sett inn et Data-medium

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et Data-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
nb: Sett inn et blandet CD-medium

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn en  CD-medoium for blandet modus i stasjonen <p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
nb: Sett inn et Video-CD-medium

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et Video-CD-medium i stasjonen <p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
nb: Sett inn et Video-DVD medium

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et Video-DVD-medium i stasjonen <p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
nb: Sett inn et ikke-tomt medium

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et ikke-tomt medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
nb: Sett inn et ikke-tomt overskrivbart medium

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et ikke-tomt overskrivbart medium i stasjonen <p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
nb: Sett inn en overskrivbar CD-plate i stasjonen <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
nb: Sett inn en overskrivbar DVD- eller Blu-ray-disk i stasjonen <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert a rewritable medium
nb: Sett inn et overskrivbart medium

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et overskrivbart medium i stasjonen <p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
nb: Sett inn et passende medium

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et passende medium i stasjonen <p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
nb: Sett inn et lyd-CD-medium

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et lyd-CD-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
nb: Sett inn et tomt Blu-ray-medium

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt Blu-ray-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
nb: Sett inn et tomt CD-medium

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt CD-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
nb: Sett inn et tomt DVD-medium

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt DVD-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
nb: Sett inn et tomt DVD- eller Blu-ray-medium

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn en tom DVD eller Blu-ray-medium i stasjonen <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
nb: Sett inn en tom DVD+R eller DVD+RW i stasjonen <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert an empty DVD-DL medium
nb: Sett inn et tomt DVD-DL-medium

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt DVD-DL-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
nb: Sett inn et tomt medium

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
nb: Sett inn et tomt medium med størrelse minst %1

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
nb: Sett inn et tomt medium med størrelse minst %1 i enheten <p><b>%2</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart Blu-ray-medium

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart Blu-ray-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart CD-medium

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart CD-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart DVD-medium

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart DVD-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart DVD- eller Blu-ray-medium

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart DVD- eller Blu-ray-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart DVD-DL-medium

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart DVD-DL-medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart medium

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
nb: Sett inn et tomt eller tilleggbart medium i enheten <p><b>%1</b>

en: Please reload the medium and press 'OK'
nb: Sett inn mediet på nytt og trykk «OK»

en: Please select a device:
nb: Velg en enhet:

en: Please select one manually in the device settings.
nb: Du må velge en manuelt i enhet-oppsettet.

en: Please send me an email with the last output.
nb: Send meg en e-post med de siste utdataene.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
nb: Prøv igjen med innstillinga «ignorer hastighet».

en: Please try again with writing mode DAO.
nb: Prøv med brennemodusen DAO.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
nb: Vennligst prøv et annet medie-merke, helst ett som er anbefalt av produsenten av brenneren din.

en: Power calibration successful
nb: Vellykket effektjustering

en: Preparing blanking process...
nb: Forbereder tømme prosess …

en: Preparing burn process...
nb: Forbereder brenneprosess …

en: Preparing copy process...
nb: Forbereder kopi prosess …

en: Preparing data
nb: Forbereder data

en: Preparing read process...
nb: Forbereder lese prosess …

en: Preparing write process...
nb: Forbereder brenneprosessen …

en: Probably a buffer underrun occurred.
nb: Mellomlageret har trolig gått tomt.

en: Probably a problem with the medium.
nb: Trolig et problem med mediet.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
nb: Dette er trolig lavere enn den laveste hastigheten til brenneren din.

en: Probably you chose a too large buffer size.
nb: Du valgte trolig for stor bufferstørrelse.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
nb: Problem under lesing. Forsøker igjen fra sektor %1.

en: Quick Format
nb: Hurtigformatering

en: RAW recording not supported with this writer
nb: Denne brenneren støtter ikke RAW-brenning

en: Raw Audio CD Image
nb: Raw lyd-cdbilde

en: Read error from file '%1'
nb: Lesefeil fra fila «%1»

en: Readcd exited abnormally.
nb: Readcd avsluttet unormalt.

en: Reading
nb: Leser

en: Reading Session %1
nb: Leser økt %1

en: Reading Source Medium
nb: Leser kildemediet

en: Reading clone image
nb: Leser klonebilde

en: Reading source medium.
nb: Leser kildemediet.

en: Reading successfully completed
nb: Lesing ferdig, vellykket

en: Reading track %1 of %2
nb: Leser spor %1 av %2

en: Reading with sector size %1.
nb: Leser med sektorstørrelse %1.

en: Reloading of medium required
nb: Mediet må lastes inn på nytt

en: Reloading the medium
nb: Laster inn media på nytt

en: Remove image
nb: Fjern bildefil

en: Remove images from disk when finished
nb: Fjern bildet fra disk når brenningen er ferdig

en: Remove missing files and continue
nb: Fjern manglende filer og fortsett

en: Removed image file %1
nb: Fjernet bildefil %1

en: Removing Binary file %1
nb: Fjerner binærfil %1

en: Removing Cue file %1
nb: Fjerner Cue-fil %1

en: Removing buffer files.
nb: Fjerner mellomlagerfiler.

en: Removing image files.
nb: Fjerner bildefiler.

en: Removing incomplete video file '%1'
nb: Fjerner ufullstendig videofil «%1»

en: Removing reference to lead-out.
nb: Fjerner referanser til avslutningen.

en: Removing temporary files.
nb: Fjerner midlertidige filer.

en: Report the problem if it persists anyway.
nb: Rapporter likevel problemet dersom det vedvarer.

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
nb: Endrer bildestørrelse for tittel %1 til %2x%3

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
nb: Avgrenset overskriving er ikke mulig med DVD-R-medium.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
nb: Henter alle CSS-nøkler. Dette kan ta litt tid.

en: Retrying from sector %1.
nb: Forsøker igjen fra sektor %1.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
nb: Søker videofil %1 av %2 (%3)

en: Searching for old session
nb: Søker etter gammel økt

en: Searching previous session
nb: Søker i forrige økt

en: Sending CUE sheet
nb: Sender indeksark

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
nb: Sett paranoianivå for lesing av lydCD-er

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
nb: Setter iso-nivå til 3 for å støtte filer større enn 4 GB.

en: Shorten Filenames
nb: Avkort filnavn

en: Silence
nb: Stille

en: Simulate
nb: Simuler

en: Simulating
nb: Simulerer

en: Simulating CD Cloning
nb: Simulerer CD-kloning

en: Simulating CD Copy
nb: Simulerer CD-kopiering

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
nb: Simulerer fortløpende CD-kopiering

en: Simulating Clone Image
nb: Simulerer klonebilde

en: Simulating Session %1
nb: Simulerer økt %1

en: Simulating clone copy
nb: Simulerer klonekopi

en: Simulating copy
nb: Simulerer kopiering

en: Simulating first session
nb: Simulerer første økt

en: Simulating second session
nb: Simulerer andre økt

en: Simulation successfully completed
nb: Simulering ferdig, vellykket

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
nb: Siden kjerneversjon 2.6.8 kan cdrecord ikke lenger bruke SCSI transport når den kjøres som suid root..

en: Single-pass Encoding
nb: Koding med én gjennomgang

en: Skip unreadable audio sectors
nb: Hopp over uleselige lydsektorer

en: Some drives do not support all erase types.
nb: Noen brennere støtter ikke alle typer sletting.

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
nb: Noen filnavn trenger å avkortes på grunn av %1-tegn avgrensing til Joliet-utvidelsene. Hvis Joliet-utvidelsene er slått av er det ikke nødvendig å avkorte filnavn, men lange filnavn blir ikke tilgjengelig på Windows-systemer.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
nb: Noen ganger kan bruk av TAO modus løse dette problemet.

en: Sorry, no error handling yet.
nb: Beklager, ingen feilhåndtering ennå.

en: Source
nb: Kilde

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
nb: Oppgitt midlertidig sti kan ikke brukes. Bruker standard sti.

en: Start multisession CD
nb: Start flerøkts-CD

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
nb: Starter %1 simulering ved %2x hastighet …

en: Starting %1 writing at %2x speed...
nb: Starter %1 brenning ved %2x hastighet …

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
nb: Starter DAO simulering ved hastighet %1x …

en: Starting DAO writing at %1x speed...
nb: Starter DAO brenning ved hastighet %1x …

en: Starting blanking...
nb: Starter tømming …

en: Starting copy at %1x speed...
nb: Starter kopiering ved hastighet %1x …

en: Starting disc write
nb: Starter brenning

en: Starting disc write...
nb: Starter brenning …

en: Starting reading...
nb: Starter lesing …

en: Starting simulation at %1x speed...
nb: Starter simulering ved hastighet %1x …

en: Starting simulation copy at %1x speed...
nb: Starter kopi simulering ved hastighet %1x …

en: Starting simulation...
nb: Starter simulering …

en: Starting writing at %1x speed...
nb: Starter brenning ved hastighet %1x …

en: Still Picture
nb: Stillbilde

en: Successfully decoded all tracks.
nb: Dekodet alle spor.

en: Successfully normalized all tracks.
nb: Alle spor ble normalisert.

en: Successfully read disk.
nb: Disk vellykket lest.

en: Successfully read session %1.
nb: Vellykket lest økt %1.

en: Successfully read source disk.
nb: Vellykket lest kildedisk.

en: Successfully read source medium.
nb: Vellykket lest kildemediet.

en: Successfully written clone copy %1.
nb: Klonekopi %1 vellykket skrevet.

en: Successfully written copy %1.
nb: Eksemplar %1 vellykket skrevet.

en: Switching burn speed down to %1x
nb: Setter brennehastighet ned til %1x

en: Switching burn speed up to %1x
nb: Setter brennehastighet opp til %1x

en: Switching down burn speed to %1x
nb: Bytt til lavere brennehastighet %1x

en: Target
nb: Mål

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
nb: Joliet-utvidelsene, som trengs for lange filnavn på Windows-systemer, begrenser lengden på volumbeskrivelsen (navnet på filsystemet) til %1 tegn. Den valgte beskrivelsen «%2» er lenger enn det. Vil du avkorte den, eller gå tilbake og endre den manuelt?

en: The boot image contains multiple partitions.
nb: Oppstartsbildet inneholder flere partisjoner.

en: The boot image has an invalid size.
nb: Oppstartsbildet har ugyldig størrelse.

en: The disk is either empty or not appendable.
nb: Disken er enten tom eller ikke tilleggbar.

en: The disk might still be readable.
nb: Disken kan fremdeles være leselig.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
nb: Føølgende filer ble ikke funnet. VIl du fjerne dem fra prosjektet og fortsette uten å legge dem til bildet?

en: The formatting will continue in the background during writing.
nb: Formateringa vil fortsette i bakgrunnen under brenning.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
nb: Dette prosjektet inneholder ikke alle de nødvendige Video-DVD-filene.

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
nb[0]: Gjenstående byte av strømmen vil bli ignorert.
nb[1]: Gjenstående %1 byte av strømmen vil bli ignorert.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
nb: Den endelige DVD-en vil mest sannsynlig ikke kunne spilles på en Hifi DVD-spiller.

en: The source disk is empty.
nb: Kildedisken er tom.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
nb: Brenneren støtter ikke brenning av to-lags DVD-er.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
nb: Denne feilen skyldes for lav grense for låst minneressurs.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
nb: Denne versjonen av growisofs støtter ikke brenning av to-lags DVD-er.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
nb: K3b dataprosjekt

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
nb: Dette ser ut som et RIFF hode, men en enkel multiplex programstrøm kreves.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
nb: Dette ser ut som en elementær lydstrøm, men en multiplex programstrøm kreves.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
nb: Dette ser ut som en elementær videostrøm, men en multiplex programstrøm kreves.

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
nb: Det kan skyldes en systemoppgradering som endret det lokale tegnsettet.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
nb: Dette kan resultere i en ødelagt kopi hvis kilden ble laget med programvare med feil i.

en: Track %1 from Audio CD %2
nb: Spor %1 fra lyd-CD %2

en: Track %1 is already normalized.
nb: Spor %1 er allerede normalisert.

en: Track 1 of 1
nb: Spor 1 av 1

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
nb: Sporlengder under 4 sekunder strider mot Red Book-standarden.

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
nb: Transkoder tittelen %1 fra video-DVD %2

en: Try DAO writing mode.
nb: Prøv DAO-brennemodus

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
nb: Prøv å legge til  '-use-the-force-luke=noopc' til brukerparametrene for growisofs i K3b-innstillingene.

en: Try again using 'Complete' erasing.
nb: Forsøk igjen med «fullstendig» sletting.

en: Trying to write more than the official disk capacity
nb: Prøver å skrive mer enn den offisielle disk-kapasiteten

en: Turning BURN-Proof on
nb: Slår på BURN-Proof

en: Two-pass Encoding: First Pass
nb: Koding med to gjennomganger: første gjennomgang

en: Two-pass Encoding: Second Pass
nb: Koding med to gjennomganger: andre gjennomgang

en: Unable to allocate software buffer.
nb: Kunne ikke tilordne programvare-buffer.

en: Unable to close the tray
nb: Kunne ikke lukke disk-holderen

en: Unable to create folder '%1'
nb: Klarer ikke å opprette mappa «%1».

en: Unable to create temporary folder '%1'.
nb: Klarer ikke å opprette midlertidig mappe «%1».

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
nb: Klarer ikke å bestemme ledig plass i midlertidig mappe «%1».

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
nb: Kunne ikke bestemme maksimal brennehastighet. Ignorerer.

en: Unable to determine media state.
nb: Klarer ikke å finne status til medium.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
nb: Klarer ikke å finne ut hvordan DVD-RW-mediet er formattert.

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
nb: Kunne ikke avgjøre siste spors datamodus. Bruker standard.

en: Unable to eject media.
nb: Klarer ikke å løse ut media.

en: Unable to eject medium.
nb: Klarer ikke å løse ut disken.

en: Unable to fixate the disk.
nb: Klarer ikke fiksere disken.

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
nb: Kunne ikke håndtere «%1» siden formatet ikke er støttet.

en: Unable to open '%1' for writing.
nb: Kunne ikke åpne «%1» for skriving.

en: Unable to open libdvdcss.
nb: Kunne ikke åpne libdvdcss.

en: Unable to open new session.
nb: Kunne ikke åpne ny økt.

en: Unable to read Table of contents
nb: Klarer ikke lese innholdslista

en: Unable to read track %1.
nb: Kunne ikke lese spor %1.

en: Unable to send CUE sheet.
nb: Kunne ikke sende indeksark.

en: Unable to set write speed to %1.
nb: Kunne ikke sette brennehastigheten til %1.

en: Unable to set writing speed.
nb: Kunne ikke bestemme brennehastighet.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
nb: Kunne ikke brenne fortløpende med disse lydkildene.

en: Uncorrected error in sector %1
nb: Ukorrigert feil i sektor %1

en: Unlocking drive...
nb: Låser opp stasjon …

en: Unmounting medium
nb: Avmonterer medium

en: Unmounting source medium
nb: Avmonterer kildemedium

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
nb: Uopprettelif feil under ripping av spor %1.

en: Unspecified
nb: Uspesifisert

en: Unsupported media type.
nb: Medietypen støttes ikke.

en: Unsupported media type: %1
nb: Ikke støttet medietype: %1

en: Unsupported sector type.
nb: Sektortypen støttes ikke.

en: Updating RMA
nb: Oppdaterer RMA

en: Updating RMA...
nb: Oppdaterer RMA …

en: Use Burnfree
nb: Bruk Burnfree

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
nb: Slå på «tving fram utrygge handlinger» for å overstyre dette.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
nb: Bruk denne innstillinga for å beholde 5.1-kanals lyd fra DVD-en.

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
nb: Den versjonen av mkisofs som brukes har ikke støtte for store filer.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
nb: Bruker %1 %2 – opphavsrett © %3

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
nb: Bruker readcd %1 i stedet for standardversjon for klonestøtte.

en: Using temporary folder %1.
nb: Bruker midlertidig mappe %1.

en: Verify written data
nb: Verifiser de skrevne dataene

en: Verifying copy
nb: Verifiserer eksemplar

en: Verifying copy %1
nb: Verifiserer eksemplar %1

en: Verifying track %1
nb: Verifiserer spor %1

en: Verifying written copy %1 of %2
nb: Verifiserer brent kopi %1 av %2

en: Verifying written data
nb: Verifiserer brente data

en: Video CD
nb: VideoCD

en: Video DVD
nb: VideoDVD

en: Video DVD decryption failed.
nb: Klarte ikke dekryptere Video-DVD.

en: Waiting for a medium
nb: Venter på medium

en: Waiting for media
nb: Venter på medium

en: Waiting for medium
nb: Venter på medium

en: Waiting for source medium
nb: Venter på kildemedium

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning at exit: (1)
nb: Advarsel ved avslutning: (1)

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
nb: Når en sletter en CD-RW er det ingen framgangsinformasjon tilgjengelig.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
nb: Med denne innstillinga lager K3b en Dolby Digital stereo lydstrøm med to kanaler-

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
nb: Med denne innstillinga lager K3b en to-kanals stereo lydstrøm med MPEG1 lag III.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
nb: Med denne innstillinga bruker K3b Dolby Digital lydstrøm fra DVD-kilden uten å endre den.

en: Write Binary Image
nb: Skriv binært bilde

en: Write CD-Text
nb: Skriv CD-tekst

en: Write error
nb: Skrivefeil

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
nb: Skriv filer direkte til CD/DVD uten å lage en bildefil

en: Write in disk at once mode
nb: Brenn i «hele disken i ett»-modus

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
nb: Brenneren har ikke støtte som motvirker at mellomlageret går tomt (Burnfree)

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
nb: Brenneren støtter ikke 'hele disken i ett' (DAO) brenning

en: Writer does not support raw writing.
nb: Brenneren støtter ikke raw brenning.

en: Writing
nb: Skriver

en: Writing %1
nb: Skriver %1

en: Writing %1 in DAO mode.
nb: Brenner %1 i DAO-modus.

en: Writing %1 in incremental mode.
nb: Brenner %1 i inkrementell modus.

en: Writing %1.
nb: Skriver %1.

en: Writing Audio CD
nb: Brenner lyd-CD

en: Writing Audio Cue File
nb: Skriver cue-fil for lyd

en: Writing BD copy
nb: Skriver BD-kopi

en: Writing CD in Raw mode.
nb: Brenner CD i Raw-modus.

en: Writing CD in Session At Once mode.
nb: Brenner CD i Økt i ett-modus.

en: Writing CD in Track At Once mode.
nb: Brenner CD i Spor i ett-modus.

en: Writing CD-Text lead-in...
nb: Brenner CD-Tekst innledning …

en: Writing Copy
nb: Skriver eksemplar

en: Writing Copy %1
nb: Skriver eksemplar %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
nb: Skriver eksemplar %1 (økt %2)

en: Writing Copy %1 of %2
nb: Brenn kopi %1 av %2

en: Writing Copy (Session %1)
nb: Skriver eksemplar (økt %1)

en: Writing DVD copy
nb: Skriver DVD-kopi

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
nb: Brenner DVD-RW i DAO-modus.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
nb: Brenner DVD-RW i inkrementell modus.

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
nb: Brenner DVD-RW i avgrenset overskrivingsmodus.

en: Writing Data Project
nb: Brenner dataprosjekt

en: Writing Double Layer DVD+R.
nb: Brenner tolags DVD+R.

en: Writing Enhanced Audio CD
nb: Brenner utvidet lydCD

en: Writing High-Quality Video CD
nb: Brenner høykvalitets VideoCD

en: Writing Lead-out
nb: Brenner avslutning

en: Writing Leadin
nb: Brenner innledning

en: Writing Leadout
nb: Brenner avslutning

en: Writing Mixed Mode CD
nb: Brenner mikset CD

en: Writing Multisession Project
nb: Brenner flerøkts-prosjekt

en: Writing Super Video CD
nb: Brenner Super VideoCD

en: Writing Track %1 of %2
nb: Brenner spor %1 av %2

en: Writing Video CD
nb: Brenner VideoCD

en: Writing Video CD (Version 1.1)
nb: Brenner VideoCD (Versjon 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
nb: Brenner VideoCD (Versjon 2.0)

en: Writing Video DVD
nb: Brenner VideoDVD

en: Writing canceled.
nb: Brenning avbrutt.

en: Writing clone copy %1
nb: Skriver klonekopi %1

en: Writing copy
nb: Skriver eksemplar

en: Writing copy %1
nb: Skriver eksemplar %1

en: Writing copy %1 of %2
nb: Skriver kopi %1 av %2

en: Writing cue/bin Image
nb: Skriver cue/bin-bilde

en: Writing data
nb: Brenner data

en: Writing eMovix Project
nb: Skriver eMovix-prosjekt

en: Writing eMovix Project (%1)
nb: Skriver eMovix-prosjekt (%1)

en: Writing first session
nb: Brenner første økt

en: Writing first session of copy %1
nb: Brenner første økt av kopi %1

en: Writing image
nb: Skriver bilde

en: Writing image file to %1.
nb: Skriver bildefil til %1.

en: Writing image to %1.
nb: Skriver bilde til %1.

en: Writing mode Incremental Streaming not available
nb: Skriving med fortløpende strøm er ikke tilgjengelig

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
nb: Brennemodus er ignorert ved brenning av %1-medium.

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
nb: Brennemodus er ignorert ved brenning av DVD+R(W)-medium.

en: Writing pregap
nb: Brenner mellomrom

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
nb: Brenner omskrivbar CD  i Raw-modus.

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
nb: Brenner omskrivbar CD i Økt i ett-modus.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
nb: Brenner omskrivbar CD i Spor i ett-modus

en: Writing second session
nb: Brenner andre økt

en: Writing second session of copy %1
nb: Brenner andre økt av kopi %1

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
nb: Brennehastighet: %1 KB/s (%2x)

en: Writing successfully completed
nb: Brenning ferdig, vellykket

en: Writing the lead-out may take some time.
nb: Brenning av avslutning kan ta litt tid.

en: Writing track %1 of %2
nb: Skriver spor %1 av %2

en: Writing track %1 of %2 (%3)
nb: Brenner spor %1 av %2 (%3)

en: Writing track %1 of %2%3
nb: Brenner spor %1 av %2%3

en: Written data in track %1 differs from original.
nb: Skrevet data i spor %1 er forskjellig fra originalen.

en: Written data verified.
nb: Skrevne data er verifisert.

en: Wrong File Format
nb: Feil filformat

en: Wrong File Type for This Project
nb: Feil filtype for dette prosjektet

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
nb: XviD inneholder avanserte profilinnstillinger for MPEG-4, slik som b-rammer, global og kvart-piksel bevegelseskompensasjon, lumi-maskering, trellis-kvantisering og H.263, MPEG og selvvalgte kvantiseringsmatriser.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
nb: XviD er en fri MPEG-4 videokodek. XviD ble laget av en gruppe frivillige programmerere etter at OpenDivX-kildekoden ble lukket i juli 2001.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
nb: XviD er hovedkonkurrent til DivX (XviD er DivX baklengs). Mens DivX er lukket og bare kjører på Windows, Mac OS og Linux, er XviD åpen kildekode med mulighet til å kjøres hvor som helst.

en: You can find this on your distribution disks or download it from http://www.vcdimager.org
nb: Dette finner du på distribusjonsdiskene eller du kan laste den ned fra http://www.vcdimager.org

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
nb: Du kan ikke blande MPEG1 og MPEG2 filer.
    Du må starte et nytt prosjekt for denne filtypen.
    Om-sampling er ikke støttet av K3b ennå.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
nb: Du kan bruke K3b::Setup til å løse dette problemet eller fjerne suid-biten manuelt.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
nb: Du kan bare kopiere første økt i rå skrivemodus. Fortsette likevel?

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
nb: Brenneren din (%1 %2) støtter ikke fortløpende strøm med %3-medium. Flerøkt vil ikke være mulig. Vil du likevel fortsette?

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
nb: Brenneren din (%1 %2) støtter ikke simulering med DVD-R(W)-medium. Er dusikker på at du vil fortsette? Mediumet vil faktisk bli brent.

en: default
nb: standard

en: dual channel
nb: tokanals

en: duplicate
nb: duplikat

en: invalid
nb: ugyldig

en: joint stereo
nb: tokanals stereo

en: n/a
nb: ikke tilgjengelig

en: no tracks added
nb: ingen spor lagt til

en: none
nb: ingen

en: original
nb: opprinnelig

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
nb: Lydavkoder

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
nb: Lydkoder

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
nb: Prosjekt-programtillegg

en: single channel
nb: enkanals

en: specified track number '%1' not found on medium
nb: oppgitt spornummer »%1» ble ikke funnet på mediet

en: surround sound
nb: surround lyd

en: unknown
nb: ukjent

en: unknown audio code extension
nb: ukjent lydkodeutvidelse

en: unknown audio format
nb: ukjent lydformat

en: unknown code extension
nb: ukjent kodeutvidelse

en: unknown coding mode
nb: ukjent kodemodus
