libk3b - en to nn translation catalogue (500 entries)

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
nn: %1 klarte ikkje reservera delt minnesegment i ønskt storleik.

en: %1 did not exit cleanly.
nn: %1 vart ikkje avslutta ryddig.

en: %1 executable could not be found.
nn: %1-programfila vart ikkje funnen.

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
nn: %1 versjonen er for gammal: treng versjon %2 eller seinare.

en: %1 has no permission to open the device.
nn: %1 har ikkje løyve til å opna eininga.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
nn: %1 melde om ein ukjend feil (kode %2).

en: %1 returned error: %2
nn: %1 melde om ein feil: %2

en: %1 version %2 is too old.
nn: %1 versjon %2 er for gammal.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
nn: (Skildringa er henta frå artikkelen på Wikipedia)

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
nn: … og om K3b SOS ikkje hjelper deg …

en: ...and this error also occurs with high quality media...
nn: … og om denne feilen oppstår også når du spelar av høgkvalitets-media …

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
nn: … eller ved å gå til K3b-innstillingane og under avansert, redusera storleiken på programvarebuffer.

en: ...please include the debugging output in your problem report.
nn: … så kan du ta med feilsøkingsinformasjonen i feilrapporten.

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
nn: <p>Viss dette er valt, vil K3b justera lydnivået på alle spora til eit standardnivå. Dette er nyttig for miksa CD-ar, der ulike lydnivå på ulike album kan føra til at lydnivået varierer mykje frå song til song.<p><b>Ver klar over at K3b førebels ikkje støttar normalisering av lydnivået under direktebrenning.</b>

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
nn: <p>Viss dette er valt, vert ikkje CD-en lukka og K3b skriv ei mellombels innhaldsliste.</p><p>Dette gjer at ein kan leggja til fleire økter på CD-en seinare.</p>

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
nn: <p>Viss dette er valt vil K3b utføre alle brenneoperasjonane med laseren skrudd av. <p>Dette er nyttig, for eksempel for å testa ein høgare brennefart og om systemet er i stand til å brenne på direkten.<p><b>Obs:</b>DVD+R(W) støttar ikkje simulert brenning.

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
nn: <p>Viss dette er slått på, og K3b finn ein uleseleg lydsektor på kjelde-CD-en, så vil han verta erstatta med berre nullar i kopien.<p>Sidan lyd-CD-spelarar er i stand til å glatte over små feil i datastraumen, så er det ingen problem å la K3b hoppe over uleselege sektorar.

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
nn: <p>Viss dette er valt vil K3b lage eit diskbilete før brenninga av CD/DVDen startar. Elles vil filene verta brent direkte til CD/DVDen. <p><b>Obs:</b> Sjølv om dette bør fungera på dei fleste system, sjekk at data vert sendt til brennaren raskt nok.

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
nn: <p>Viss dette er valt vil K3b ikkje lage noko bilete først, men brenne filene direkte til CD/DVDen. <p><b>Obs:</b> Sjølv om dette bør fungera på dei fleste system, sjekk at data vert sendt til brennaren raskt nok.

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
nn: <p>Viss dette er valt, vil K3b berre laga eit CD-bilete og ikkje utføra sjølve brenninga.<p>Biletet kan seinare brennast til ein CD/DVD med dei fleste brenneprogram (medrekna K3b, sjølvsagt).

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
nn: <p>Viss dette er valt, vil K3b fjerna dei CD-bileta som vert laga for brenneprosessen etter at brenninga er ferdig.<p>Ikkje kryss av her viss du vil ta vare på bileta.

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
nn: <p>Viss dette er valt vil K3b brenna heile CD-en i eitt (DAO), i motsetnad til eitt spor om gongen (TAO).<p>Det er alltid tilrådd å bruka DAO når det er mogleg.<p><b>Merk:</b> Lengd på spormellomrom på anna enn 2 sekund er berre støtta i DAO-modus.

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
nn: <p>Viss dette er valt, vil K3b, etter at brenninga er ferdig, samanlikna dei opphavlege kjeldefilene med dei brende filene for å sjekka at disken vart brend rett.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
nn: <p>Det er tilrådd å prøva ei simulering først.

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
nn: <p>Vel feilrettingsmodusen for ekstrahering av digital lyd.<ul><li>0: Ingen kontroll, data vert kopiert direkte frå stasjonen.<li>1: Utfør overlappande lesing for å unngå jitter.</li><li>2: Som 1, men med fleire sjekkar av dei lesne dataa.</li><li>3: Som 2, men i tillegg med algoritme for oppdaging av riper og retting av dei.</li></ul><p><b>Farten på ekstraheringa går ned frå 0 til 3.</b>

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
nn: Ei fil med det namnet finst allereie. Skriv inn eit nytt namn:

en: A write error occurred.
nn: Det oppstod ein brennefeil.

en: AC3 (Pass-through)
nn: AC3 (gjennomgåande)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
nn: AC3, betre kjent som Dobly Digital er standardisert som ATSC A/52. Det inneheld opp til 6 fulle kanalar med lyd.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
nn: Startpunkta for tilgangspunktsektoren ser ut til å vera i feil rekkefølgje (noverende punkt %1, siste punkt %2)

en: Adjust the volume levels of all tracks
nn: Juster lydnivået til alle spora

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
nn: Justerer lydnivå for spor %1 av %2

en: An unknown error occurred.
nn: Det oppstod ein ukjend feil.

en: Analysing %1
nn: Analyserer %1

en: Analysing Chapter %1 of %2
nn: Analyserer kapittel %1 av %2

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
nn: Analyserer %1 på videoDVDen %2

en: Analysing the audio file
nn: Analyserer lydfila

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
nn: Klarte ikkje analysera lydfila. Er ho øydelagd?

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
nn: Eit anna program blokkerer eininga (mest truleg automontering).

en: Audio images successfully created.
nn: Lydbileta er ferdig laga.

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
nn: Gjennomsnittleg brennefart: %1 KB/s (%2x)

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
nn: Øydelagd pakke ved pakke nummer %1 (byte-posisjon i straumen %2)

en: Blanking
nn: Viskar ut

en: Booktype successfully changed
nn: Boktype endra

en: Boot catalog
nn: Oppstartskatalog

en: Burning Clone Image
nn: Brenn klonebilete

en: CD Track
nn: CD-spor

en: CD-Text
nn: CD-Tekst

en: Cache the data to be written on the harddisk
nn: Mellomlagre data som skal brennast på harddisken

en: Cancel and go back
nn: Avbryt og gå tilbake

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
nn: Kan ikkje endra boktype på DVD+R-medium som ikkje er tomme.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
nn: Kan ikkje kopiera krypterte DVDar.

en: Cannot read source disk.
nn: Klarar ikkje lesa kjeldedisk.

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
nn: Cdrdao %1 støttar ikkje at burnfree ikkje vert brukt.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
nn: Cdrdao %1 støttar ikkje overbrenning.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
nn: Cdrecord %1 støttar ikkje brenning av CD-Tekst.

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
nn: Cdrecord %1 støttarikkje overbrenning.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
nn: Cdrecord versjon %1 støttar ikkje kloning.

en: Changing Booktype
nn: Endra boktype

en: Changing DVD Booktype
nn: Endrar DVD-boktype

en: Checking Source Medium
nn: Sjekkar kjeldedisken

en: Checking medium
nn: Sjekkar disk

en: Checking source medium
nn: Sjekkar kjeldedisken

en: Cloning CD
nn: Klonar CD

en: Closing Disk
nn: Lukkar disk

en: Closing Session
nn: Lukkar økt

en: Closing Track
nn: Lukkar spor

en: Compare original with written data
nn: Samanlikna originalen med dei brende dataa

en: Component
nn: Komponent

en: Computing level for track %1 of %2
nn: Bereknar nivå for spor %1 av %2

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
nn: Vurder å slå på valet «oppdater søkjetekst» om det ikkje allereie er valt.

en: Copying
nn: Kopierer

en: Copying Audio CD.
nn: Kopierer lyd-CD.

en: Copying CD
nn: Kopierer CD

en: Copying CD On-The-Fly
nn: Kopierer CD på direkten

en: Copying Data CD.
nn: Kopierer data-CD.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
nn: Kopierer utvida lyd-CD (CD-Extra).

en: Copying Multisession Data CD.
nn: Kopierer fleirøkts data-CD.

en: Corrected error in sector %1
nn: Feil i sektor %1 som er retta opp

en: Could not backup tocfile.
nn: Klarte ikkje ta reservekopi av innhaldslistefila.

en: Could not delete file %1.
nn: Klarte ikkje sletta fila %1.

en: Could not determine size of resulting image file.
nn: Klarte ikkje avgjera storleiken på den endelege diskbiletfila.

en: Could not find %1 executable.
nn: Fant ikkje %1 program.

en: Could not find a valid eMovix installation.
nn: Klarte ikkje finna ein gyldig eMovix-installasjon.

en: Could not find file %1
nn: Fann ikkje fila %1

en: Could not find file %1. Skipping...
nn: Fann ikkje fila %1. Hoppar over …

en: Could not find image %1
nn: Fann ikkje diskbiletet %1

en: Could not find normalize executable.
nn: Klarte ikkje finna programmet normalize.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
nn: Klarte ikkje finna noko readcd-program med klonestøtte.

en: Could not find the following files:
nn: Klarte ikkje finna desse filene:

en: Could not load libcdparanoia.
nn: Klarte ikkje lasta inn libcdparanoia.

en: Could not open %1 for writing
nn: Klarte ikkje opna %1 for skriving

en: Could not open device %1
nn: Klarte ikkje opna eininga %1

en: Could not open file %1
nn: Klarte ikkje opna fila %1

en: Could not open file %1.
nn: Klarte ikkje opna fila %1.

en: Could not read file %1. Skipping...
nn: Klarte ikkje lesa fila %1. Hoppar over …

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
nn: Klarte ikkje gje nytt namn til undertekstfil. Ei fil med det ønskte namnet %1 finst allereie.

en: Could not retrieve multisession information from disk.
nn: Klarte ikkje henta fleirøktsinformasjon frå disken.

en: Could not start %1.
nn: Klarte ikkje starta %1.

en: Could not start normalize.
nn: Klarte ikkje starta normalize.

en: Could not start readcd.
nn: Klarte ikkje starta readcd.

en: Could not write temporary file
nn: Klarte ikkje skriva mellombelsfil

en: Create image
nn: Lag biletfil

en: Creating CD Image
nn: Lagar CD-diskbilete

en: Creating Clone Image
nn: Lagar klonebilete

en: Creating Data Image File
nn: Lagar databiletfil

en: Creating ISO image file
nn: Lagar ISO-biletfil

en: Creating ISO image in %1
nn: Lagar ISO-biletfil i %1

en: Creating Image
nn: Lagar diskbilete

en: Creating Image for track %1
nn: Lagar diskbilete av spor %1

en: Creating Video DVD Image File
nn: Lagar VideoDVD-diskbiletfil.

en: Creating audio image files
nn: Lagar lydbiletfiler

en: Creating audio image files in %1
nn: Lagar lydbiletfiler i %1

en: Creating image
nn: Lagar diskbilete

en: Creating image file
nn: Lagar biletfil

en: Creating image file in %1
nn: Opprettar diskbiletfil i %1

en: Creating image files
nn: Lagar diskbiletfiler

en: Creating image files in %1
nn: Lagar diskbiletfiler i %1

en: Cue sheet not accepted.
nn: Indeksark ikkje akseptert.

en: Cue/Bin files successfully created.
nn: Ferdig med å lage cue/bin-filer.

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
nn: DAO (heile disken i eitt) brenning er ikkje støtta av denne brennaren

en: Data did not fit on disk.
nn: Data passa ikkje på disken.

en: Data does not fit on disk.
nn: Data passar ikkje på disken.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
nn: Dekodar lydspor %1 av %2%3

en: Determining maximum writing speed
nn: Avgjer maksimal brennefart

en: Device Selection
nn: Val av eining

en: Device not ready, waiting.
nn: Eininga er ikkje klar, ventar.

en: Disabled Burnfree
nn: Slo av Burnfree

en: Disabling on-the-fly writing.
nn: Slår av brenning på direkten.

en: Disk at once
nn: Heile disken i eitt

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
nn: Ikkje bry deg om framgangen stoppar før 100%.

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
nn: Ikkje lukk disken for å la fleire økter verta lagt til seinare

en: Do you want to overwrite %1?
nn: Vil du skriva over %1?

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
nn: Grunna ein feil i cdrdao, vart toc/cue-fila %1 sletta. K3b var ikkje i stand til å gjenoppretta ho frå reservekopien %2.

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
nn: På grunn av ein feil i mkisofs <= 1.15a40, så kan ikkje K3b handtera filnamn som inneheld meir enn ein omvendt skråstrek:

en: Ejecting DVD...
nn: Løyser ut DVD …

en: Ejecting medium...
nn: Løyser ut disk ....

en: El Torito Boot image
nn: El Torito oppstartsbilete

en: El Torito boot catalog file
nn: El Torito oppstartskatalogfil

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
nn: Skru på Burnfree for å hindra tomt mellomlager

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
nn: Slå på overbrenning i K3b sitt avanserte oppsett for å brenne likevel.

en: Enabled Burnfree
nn: Slo på Burnfree

en: Enabling UDF extension.
nn: Slår på UDF-utvidinga.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
nn: Fant eit filnamn som ikkje var koda riktig «%1»

en: Engaging DAO
nn: Tek i bruk DAO

en: Enter New Filename
nn: Skriv inn nytt filnamn

en: Erasing CD-RW
nn: Slettar CD-RW

en: Error while creating ISO image
nn: Feil under oppretting av ISO-bilete

en: Error while creating ISO image.
nn: Feil ved oppretting av ISO-bilete.

en: Error while decoding audio tracks.
nn: Feil under dekoding av lydspor.

en: Error while decoding track %1.
nn: Feil under dekoding av spor %1.

en: Error while initializing audio ripping.
nn: Feil under klargjering av lydripping.

en: Error while normalizing tracks.
nn: Feil under normaliseringa av spor.

en: Error while reading disk.
nn: Feil under lesing av disk.

en: Error while reading from file %1
nn: Feil ved lesing frå fila %1

en: Error while reading sector %1.
nn: Feil under lesing av sektor %1.

en: Error while reading session %1.
nn: Feil under lesing av økt %1.

en: Executing Power calibration
nn: Utfører effektjustering

en: Execution of %1 failed.
nn: Køyring av %1 feila.

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
nn: FFmpeg inneheld ein implementasjon av standarden for MPEG-4 videokoding som gjev eit resultat med høg kvalitet.

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
nn: FFmpeg er eit ope kjeldekodeprosjekt som freistar å støtte dei fleste video og lydkodekane som vert brukt no for tida. Underprosjektet libavcodec utgjer basisen for multimediespelarar som xine og mplayer.

en: Failed to backup boot image file %1
nn: Klarte ikkje reservekopiera oppstartsbiletfila %1

en: Failed to read disk completely in clone mode.
nn: Klarte ikkje lesa heile disken i klonemodus.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
nn: Klarte ikkje henta alle CSS-nøklar.

en: Fatal error at startup: %1
nn: Fatal feil ved oppstart: %1

en: Fatal error during recording: %1
nn: Fatal feil under opptak: %1

en: File %1 is empty.
nn: Fila %1 er tom.

en: File Exists
nn: Fila finst

en: Flushing Cache
nn: Tømmer mellomlager

en: Flushing cache
nn: Tømmer snøgglager

en: Flushing the cache may take some time.
nn: Tømming av mellomlager kan ta litt tid.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
nn: For dei nyaste einingane vil dette vera 'generic-mmc'.

en: Forcing formatting anyway.
nn: Tvingar gjennom formatering likevel.

en: Formatted in %1 mode.
nn: Formatert i %1-modus.

en: Formatting
nn: Formaterer

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
nn: Formaterer DVD-RW i %1-modus.

en: Formatting successfully completed
nn: Formateringa er ferdig

en: Found ISRC code
nn: Fann ISRC-kode

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
nn: Fant eit høgfartsmedium som ikkje passar til brennaren som vert brukt.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
nn: Fant eit lågfartsmedium som ikkje passar til brennaren som er i bruk.

en: Found encrypted DVD.
nn: Fann kryptert DVD.

en: Found pregap: %1
nn: Fann førmellomrom: %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
nn: Frå no av vil ikkje datafeil frå skanningsinfoen ikkje verta rapportert

en: From previous session
nn: Frå førre økt

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
nn: Growisofs versjon %1 er for gammal. K3b treng minst versjon 5.10.

en: ISO image successfully created.
nn: ISO-biletet er laga.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
nn: Viss du køyrer ein versjon av cdrecord som ikkje er oppdatert …

en: Ignore read errors
nn: Ignorera lesefeil

en: Ignoring read error in sector %1.
nn: Ignorerer lesefeil i sektor %1.

en: Ignoring this aps
nn: Ignorerer dette tilgangspunktet

en: Image successfully created in %1
nn: Biletfil ferdig laga i %1

en: Input/output error. Not necessarily serious.
nn: Inndata/utdata-feil. Ikkje nødvendigvis noko alvorleg.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
nn: Intern feil: Verifikasjonsjobben vart ikkje starta på rett måte (%1)

en: Invalid filename: '%1'
nn: Ugyldig filnamn: «%1»

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
nn: Det kan løysast ved å køyra kommandoen «ulimit -l unlimited» …

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
nn: Det er ikkje mogleg å brenne CD-Text i TAO-modus.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
nn: Det er ikkje mogleg å brenne CD-Tekst i TAO-modus. Prøv DAO eller RAW.

en: It may simply be overwritten.
nn: Det kan enkelt og greitt overskrivast.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
nn: K3b kan berre kopiera CD-ar med ekstra blandamodus.

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
nn: K3b kopierer ikkje CD-ar med fleire dataspor.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
nn: K3b støttar ikkje kopiering av DVD-RAM.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
nn: K3b støttar ikkje kopiering av fleirøktsDVDar eller Blu-raydiskar.

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
nn: K3b støttar brenning på direkten med growisofs %1.

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
nn: K3b fann fleire eller ikkje-eksakte CDDB-oppføringar. Vel ein.

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
nn: K3b treng cdrecord 2.01a12 eller nyare for å kopiera dataspor i Mode2.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
nn: K3b klarte ikkje løysa ut kjeldedisken. Du må gjera det manuelt.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
nn: K3b klarte ikkje løysa ut kjeldedisken. Du må gjera det manuelt.

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
nn: K3b klarte ikkje løysa ut den brende disken. Du må gjera det manuelt.

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
nn: K3b klarte ikkje løysa ut den brende disken. Du må gjera det manuelt.

en: Layer %1
nn: Lag %1

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
nn: MPEG1 Layer III er betre kjent som MP3 og er det mest brukte lydformatet med tap av informasjon.

en: Media is already empty.
nn: Mediumet er allereie tomt.

en: Mkisofs executable not found.
nn: Fant ikkje køyrbar Mkisofs.

en: Most likely mkisofs failed in some way.
nn: Mest truleg så feila mkisofs.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
nn: Brenning feila truleg pga. for dårleg kvalitet på mediet.

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
nn: Dei fleste brennarar støttar ikkje brenning av fleirøkts-CD-ar i DAO-modus.

en: Motion Picture
nn: Film

en: Multisession CD
nn: Fleirøkts-CD

en: Need to reload medium to return to proper state.
nn: Må lasta disken på nytt for å gå tilbake til ein fornuftig tilstand.

en: No DVD+R(W) media found.
nn: Ingen DVD+R(W)-medium er funne.

en: No Incremental Streaming
nn: Ingen stigande strauming

en: No Read Permission
nn: Ingen lesetilgang

en: No Simulation with DVD+R(W)
nn: Inga simulering med DVD+R(W)

en: No Simulation with DVD-R(W)
nn: Inga simulering med DVD-R(W)

en: No cdrdao driver found.
nn: Fann ingen cdrdao-drivar.

en: No device set
nn: Inga eining sett

en: No device set.
nn: Inga eining er oppgjeve.

en: No files to be written.
nn: Ingen filer å skriva.

en: No need to format %1 media more than once.
nn: Ikkje nødvendig å formatera %1 medium meir enn ein gong.

en: No permission to read the following files:
nn: Ingen løyve til å lese desse filene:

en: No settings available for plugin %1.
nn: Ingen innstillingar er tilgjengeleg for programtillegget %1.

en: No source medium found.
nn: Ingen kjeldedisk er funne.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
nn: Inga støtte for å lese formlause Mode2-sektorar.

en: No valid %1 option: %2
nn: Ikkje noko gyldig %1-val: %2

en: No valid audio cue file: '%1'
nn: Inga gyldig cue-fil: «%1»

en: No volume id specified. Using default.
nn: Ingen volum-id er oppgjeven. Brukar standard.

en: Normalize volume levels
nn: Normaliser lydnivå

en: Normalizing volume levels
nn: Normaliserer lydstyrken

en: Not Found
nn: Ikkje funne

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
nn: Merk: Å tvinge MPEG2 som VCD er ikkje støtta av nokon DVD-avspelarar.

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
nn: OPC feila. Prøv brennefart 1x.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
nn: Effektkalibrering feila. Brennaren likar truleg ikkje mediet.

en: On the fly
nn: På direkten

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
nn: Direktebrenning med cdrecord < 2.01a13 er ikkje støtta.

en: One or more BCD fields out of range for %1
nn: Ein eller fleire BCD-felt er utanfor rekkjevidde for %1

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
nn: Berre MPEG1 og MPEG2 filer er støtta.

en: Only copying first session.
nn: Kopierer berre første økt.

en: Only create an image
nn: Lag berre ei biletfil

en: Only create image
nn: Berre lag biletfil

en: Only session 1 will be cloned.
nn: Berre økt 1 vil verta klona.

en: Only simulate the writing process
nn: Berre simuler brenneprosessen

en: Optimum Power Calibration failed.
nn: Kalibrering av optimal brennestyrke feila.

en: Performing Optimum Power Calibration
nn: Utfører optimal effektjustering

en: Please add files to your project first.
nn: Du må leggja til filer i prosjektet først.

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
nn: Prøv å bruka TAO (eitt spor om gangen) i staden

en: Please choose a lower burning speed.
nn: Vel ein lågare brennefart.

en: Please consult the debugging output for details.
nn: Sjå etter i feilsøkingsloggen for detaljar.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
nn: Slå på Burnfree eller vel ein lågare brennefart.

en: Please include the debugging output in your problem report.
nn: Legg ved feilsøkingsinformasjonen i feilrapporten din.

en: Please insert Audio CD %1%2
nn: Set inn lyd-CD %1%2

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
nn: Set inn ei overskrivbar CD-plate i stasjonen <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
nn: Set inn ein tom DVD+R eller DVD+RW i stasjonen <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please select a device:
nn: Vel ei eining:

en: Please select one manually in the device settings.
nn: Du må velja ein manuelt i einingsoppsettet.

en: Please send me an email with the last output.
nn: Send meg ein e-post med den siste utdataen.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
nn: Prøv igjen med innstillinga «ignorer brennefart».

en: Please try again with writing mode DAO.
nn: Prøve med brennemodusen DAO.

en: Power calibration successful
nn: Ferdig med effektjustering

en: Preparing blanking process...
nn: Førebur utviskingsprosessen – …

en: Preparing burn process...
nn: Førebur brenneprosessen …

en: Preparing copy process...
nn: Førebur kopieringsprosessen …

en: Preparing data
nn: Førebur data

en: Preparing read process...
nn: Førebur leseprosessen …

en: Preparing write process...
nn: Førebur brenneprosessen …

en: Probably a buffer underrun occurred.
nn: Mellomlageret har truleg gått tomt.

en: Probably a problem with the medium.
nn: Truleg eit problem med mediet.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
nn: Dette er truleg lågare enn den lågaste brennefarten til brennaren din.

en: Probably you chose a too large buffer size.
nn: Du har truleg valt ein for stor bufferstorleik.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
nn: Problem under lesing. Prøver igjen frå sektor %1.

en: Quick Format
nn: Snøggformat

en: RAW recording not supported with this writer
nn: RAW-brenning er ikkje støtta av denne brennaren

en: Read error from file '%1'
nn: Lesefeil frå fil «%1»

en: Readcd exited abnormally.
nn: Readcd avslutta unormalt.

en: Reading
nn: Les

en: Reading Session %1
nn: Les økt %1

en: Reading Source Medium
nn: Les kjeldedisken

en: Reading clone image
nn: Les klonebilete

en: Reading source medium.
nn: Les kjeldedisken.

en: Reading track %1 of %2
nn: Les spor %1 av %2

en: Reading with sector size %1.
nn: Les med sektorstorleik %1.

en: Reloading the medium
nn: Lastar inn disken på nytt

en: Remove image
nn: Fjern biletfil

en: Remove images from disk when finished
nn: Fjern bilete frå disk når brenninga er ferdig

en: Remove missing files and continue
nn: Fjern manglande filer og hald fram

en: Removed image file %1
nn: Fjerna biletfil %1

en: Removing Binary file %1
nn: Fjernar binærfil %1

en: Removing Cue file %1
nn: Fjernar cue-fil %1

en: Removing buffer files.
nn: Fjernar mellomlagerfiler.

en: Removing image files.
nn: Fjernar diskbiletfiler.

en: Removing incomplete video file '%1'
nn: Fjernar uferdig videofil «%1»

en: Removing reference to lead-out.
nn: Fjernar referansar til utleiinga.

en: Removing temporary files.
nn: Fjernar mellombelse filer.

en: Report the problem if it persists anyway.
nn: Rapporter problemet om det likevel vedvarer.

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
nn: Omskalerer biletet i %1 til %2x%3

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
nn: Avgrensa overskriving er ikkje mogleg med DVD-R-medium.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
nn: Hentar alle CSS-nøklar. Dette kan ta litt tid.

en: Retrying from sector %1.
nn: Prøver igjen frå sektor %1.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
nn: Søkjer i videofil %1 av %2 (%3)

en: Searching for old session
nn: Søkjer etter gammal økt

en: Searching previous session
nn: Søkjer i førre økt

en: Sending CUE sheet
nn: Sender indeksark

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
nn: Vel paranoidnivå for lesing av lyd-CD-ar

en: Silence
nn: Stille

en: Simulate
nn: Simuler

en: Simulating
nn: Simulerer

en: Simulating CD Cloning
nn: Simulerer CD-kloning

en: Simulating CD Copy
nn: Simulerer CD-kopiering

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
nn: Simulerer CD-kopiering på direkten

en: Simulating Clone Image
nn: Simulerer klonebilete

en: Simulating Session %1
nn: Simulerer økt %1

en: Simulating clone copy
nn: Simulerer klonekopi

en: Simulating copy
nn: Simulerer kopiering

en: Simulating first session
nn: Simulerer første økt

en: Simulating second session
nn: Simulerer andre økt

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
nn: Sidan kjerneversjon 2.6.8 kan cdrecord ikkje lenger bruka SCSI-transport når han vert køyrd som suid root.

en: Single-pass Encoding
nn: Enkeltkøyrt koding

en: Skip unreadable audio sectors
nn: Hopp over uleselege lydsektorar

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
nn: Nokre gongar kan bruk av TAO modus løysa dette problemet.

en: Sorry, no error handling yet.
nn: Orsak, inga feilhandtering enno.

en: Source
nn: Kjelde

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
nn: Oppgjeven mellombelsmappe kan ikkje brukast. Brukar standard mappe.

en: Start multisession CD
nn: Start fleirøkts-CD

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
nn: Startar %1 simulering ved %2x fart …

en: Starting %1 writing at %2x speed...
nn: Startar %1 brenning ved %2x fart …

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
nn: Starter DAO-simulering med %1x brennefart …

en: Starting DAO writing at %1x speed...
nn: Starter DAO-brenning med %1x brennefart …

en: Starting blanking...
nn: Startar utvisking …

en: Starting copy at %1x speed...
nn: Startar kopiering med %1x fart …

en: Starting reading...
nn: Startar lesing …

en: Starting simulation copy at %1x speed...
nn: Startar kopisimulering med %1x fart …

en: Starting simulation...
nn: Startar simulering …

en: Still Picture
nn: Stillbilete

en: Successfully decoded all tracks.
nn: Ferdig med å dekoda alle spor.

en: Successfully normalized all tracks.
nn: Alle spor er normalisert.

en: Successfully read disk.
nn: Disken er ferdiglesen.

en: Successfully read session %1.
nn: Økta %1 er ferdiglesen.

en: Successfully read source disk.
nn: Kjeldedisken er ferdiglesen.

en: Successfully read source medium.
nn: Kjeldedisken er ferdiglesen.

en: Successfully written clone copy %1.
nn: Klonekopi %1 er brent ferdig.

en: Successfully written copy %1.
nn: Ferdig med å brenne kopi %1.

en: Switching burn speed down to %1x
nn: Set brennefarten ned til %1x

en: Switching burn speed up to %1x
nn: Set brennefarten opp til %1x

en: Switching down burn speed to %1x
nn: Set ned brennefarten til %1x

en: Target
nn: Mål

en: The disk is either empty or not appendable.
nn: Disken er anten tom eller ikkje mogleg å leggja noko.

en: The disk might still be readable.
nn: Disken kan framleis vera leseleg.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
nn: Desse filene vart ikkje funne. Vil du fjerna dei frå prosjektet og halde fram utan å leggja dei til diskbiletet?

en: The formatting will continue in the background during writing.
nn: Formateringa vil halde fram i bakgrunnen under brenning.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
nn: Den ferdige DVDen vil mest truleg ikkje kunne spelast på ein Hifi DVD-spelar.

en: The source disk is empty.
nn: Kjeldedisken er tom.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
nn: Feilen er årsaka av den låge grensa for låste minneressursar

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
nn: Dette ser ut som eit RIFF-hovud, men ein multiplex programstraum krevst.

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
nn: Dette kan skyldast ei systemoppgradering som har endra det lokale teiknsettet.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
nn: Dette kan resultera i ein øydelagd kopi viss kjelda vart laga med program som har feil i seg.

en: Track %1 from Audio CD %2
nn: Spor %1 frå lyd-CD %2

en: Track %1 is already normalized.
nn: Spor %1 er allereie normalisert.

en: Track 1 of 1
nn: Spor 1 av 1

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
nn: Omkodar %1 frå Video DVDen %2

en: Try DAO writing mode.
nn: Prøv DAO-brennemodus

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
nn: Prøv å leggja «-use-the-force-luke=noopc» til brukarparametera for growisofs i K3b-oppsettet.

en: Trying to write more than the official disk capacity
nn: Prøver å brenne mer enn den offisielle diskkapasiteten

en: Turning BURN-Proof on
nn: Slår på BURN-Proof

en: Two-pass Encoding: First Pass
nn: Dobbeltkøyrt koding: Første køyring

en: Two-pass Encoding: Second Pass
nn: Dobbeltkøyrt koding: Andre køyring

en: Unable to allocate software buffer.
nn: Klarar ikkje tildela mellomlager i programvara

en: Unable to close the tray
nn: Klarar ikkje lukka CDROM-spelaren

en: Unable to create folder '%1'
nn: Klarar ikkje oppretta mappa «%1».

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
nn: Klarar av ein eller anna grunn ikkje å finne den raskaste brennefarten. Ignorerer.

en: Unable to determine media state.
nn: Klarar ikkje finne status til medium.

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
nn: Klarar ikkje avgjera datamodusen til det siste sporet. Brukar standard.

en: Unable to eject media.
nn: Klarar ikkje løysa ut media.

en: Unable to eject medium.
nn: Klarar ikkje løysa ut disken.

en: Unable to fixate the disk.
nn: Klarar ikkje fiksera disken.

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
nn: Klarar ikkje handtera «%1» sidan formatet ikkje er støtta.

en: Unable to open '%1' for writing.
nn: Klarar ikkje opna «%1» for brenning.

en: Unable to open libdvdcss.
nn: Klarte ikkje opna libdvdcss.

en: Unable to open new session.
nn: Klarar ikkje opna ny økt.

en: Unable to send CUE sheet.
nn: Klarar ikkje senda indeksark.

en: Unable to set write speed to %1.
nn: Klarar ikkje velja %1 som brennefart.

en: Unable to set writing speed.
nn: Klarar ikkje velja brennefart.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
nn: Klarar ikkje brenne på direkten med desse lydkjeldene.

en: Uncorrected error in sector %1
nn: Feil i sektor %1 som ikkje er retta opp

en: Unlocking drive...
nn: Låser opp stasjon …

en: Unmounting medium
nn: Avmonterer disk

en: Unmounting source medium
nn: Avmonterer kjeldedisk

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
nn: Uoppretteleg feil under ripping av spor %1.

en: Unspecified
nn: Uspesifisert

en: Unsupported media type.
nn: Ikkje støtta disktype.

en: Unsupported media type: %1
nn: Ikkje støtta disktype: %1

en: Unsupported sector type.
nn: Ikkje støtta sektortype.

en: Updating RMA
nn: Oppdaterer RMA

en: Use Burnfree
nn: Bruk Burnfree

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
nn: Bruk denne innstillinga for å ta vare på 5.1 kanals lyd frå DVDen.

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
nn: Brukar readcd %1 for klonestøtte i staden for standardversjonen.

en: Verify written data
nn: Verifiser dei skrivne dataa

en: Verifying copy
nn: Verifiserer kopi

en: Verifying copy %1
nn: Verifiserer kopi %1

en: Verifying track %1
nn: Verifiserer spor %1

en: Verifying written copy %1 of %2
nn: Verifiserer brent kopi %1 av %2

en: Verifying written data
nn: Verifiserer brende data

en: Video DVD decryption failed.
nn: Dekryptering av Video DVD feila.

en: Waiting for media
nn: Ventar på medium

en: Waiting for medium
nn: Ventar på disken

en: Waiting for source medium
nn: Ventar på kjeldedisken

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Warning at exit: (1)
nn: Åtvaring ved avslutting: (1)

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
nn: Når ein slettar ein CD-RW er det ingen framgangsinformasjon tilgjengeleg.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
nn: Med denne innstillinga vil K3b lage ein to-kanals stereo Dolby Digital lydstraum.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
nn: Med denne innstillinga vil K3b lage ein to-kanals stereo MPEG1 Layer III lydstraum.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
nn: Med denne innstillinga vil K3b bruka lydstraumen (Dolby Digital) frå kjelde-DVD-en utan å endra han.

en: Write Binary Image
nn: Skriv binærbilete

en: Write CD-Text
nn: Skriv CD-tekst

en: Write error
nn: Skrivefeil

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
nn: Skriv filer direkte til CD/DVD utan å laga ei biletfil

en: Write in disk at once mode
nn: Brenn i «heile disken i eitt»-modus

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
nn: Brennaren har ikkje støtte tiltak mot at mellomlageret går tomt (Burnfree)

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
nn: Brennaren støttar ikkje 'heile disken i eitt' (DAO) brenning

en: Writer does not support raw writing.
nn: Brennaren støttar ikkje raw-brenning.

en: Writing
nn: Skriv

en: Writing %1 in DAO mode.
nn: Brenn %1 i DAO-modus.

en: Writing %1 in incremental mode.
nn: Brenn %1 i stigande modus.

en: Writing %1.
nn: Brenn %1.

en: Writing Audio CD
nn: Brenn lyd-CD

en: Writing Audio Cue File
nn: Skriv cue-filer for lyd

en: Writing CD-Text lead-in...
nn: Brenn innleiing for CD-Text …

en: Writing Copy
nn: Brenn kopi

en: Writing Copy %1
nn: Brenn kopi %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
nn: Brenn kopi %1 (økt %2)

en: Writing Copy %1 of %2
nn: Brenn kopi %1 av %2

en: Writing DVD copy
nn: Brenn DVD-kopi

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
nn: Brenn DVD-RW i DAO-modus.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
nn: Brenn DVD-RW i stigande modus.

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
nn: Brenn DVD-RW i avgrensa overskrivingsmodus.

en: Writing Double Layer DVD+R.
nn: Brenn dobbelt lag DVD+R.

en: Writing Enhanced Audio CD
nn: Brenn utvida lydCD

en: Writing High-Quality Video CD
nn: Brenn høykvalitets VideoCD

en: Writing Lead-out
nn: Brenn utleiing

en: Writing Leadin
nn: Brenn innleiing

en: Writing Leadout
nn: Brenn avslutning

en: Writing Mixed Mode CD
nn: Brenn blandaCD

en: Writing Super Video CD
nn: Brenn Super VideoCD

en: Writing Track %1 of %2
nn: Brenn spor %1 av %2

en: Writing Video CD
nn: Brenn VideoCD

en: Writing Video CD (Version 1.1)
nn: Brenn VideoCD (Versjon 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
nn: Brenn VideoCD (Versjon 2.0)

en: Writing Video DVD
nn: Brenn VideoDVD

en: Writing canceled.
nn: Brenning avbrote.

en: Writing clone copy %1
nn: Brenn klonekopi %1

en: Writing copy
nn: Brenn kopi

en: Writing copy %1
nn: Brenn kopi %1

en: Writing copy %1 of %2
nn: Brenn kopi %1 av %2

en: Writing cue/bin Image
nn: Skriv cue/bin-bilete

en: Writing data
nn: Brenn data

en: Writing first session
nn: Brenn første økt

en: Writing first session of copy %1
nn: Brenn første økt av kopi %1

en: Writing image
nn: Brenn diskbilete

en: Writing image file to %1.
nn: Skriv diskbiletfil til %1.

en: Writing image to %1.
nn: Skriv biletfil til %1.

en: Writing leadout
nn: Brenn avslutning

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
nn: Brennemodus er ignorert ved brenning av DVD+R(W)-medium.

en: Writing pregap
nn: Brenn førmellomrom

en: Writing second session
nn: Brenn andre økt

en: Writing second session of copy %1
nn: Brenn andre økt av kopi %1

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
nn: Brennefart: %1 KB/s (%2x)

en: Writing the lead-out may take some time.
nn: Brenning av utleiing kan ta litt tid.

en: Writing track %1 of %2
nn: Brenn spor %1 av %2

en: Writing track %1 of %2 (%3)
nn: Brenn spor %1 av %2 (%3)

en: Writing track %1 of %2%3
nn: Brenn spor %1 av %2%3

en: Written data in track %1 differs from original.
nn: Dei skrivne dataa i spor %1 skil seg frå originalen.

en: Written data verified.
nn: Skrivne data er verifiserte.

en: Wrong File Format
nn: Feil filformat

en: Wrong File Type for This Project
nn: Feil filtype for dette prosjektet

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
nn: XviD inneheld avanserte profilinnstillingar for MPEG-4 slik som b-rammer, global- og kvartpiksel rørslekompensering, lumimaskering, trelliskvantisering, H.263, MPEG og tilpassa kvantiseringsmatriser.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
nn: XviD er ein MPEG-4 videokodek som fri og har open kjeldekode. XviD vart laga av ei gruppe frivillege programmerarar etter at OpenDivX-kjelda vart lukka i Juli 2001.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
nn: XviD er ein hovudkonkurrent til DivX (XviD er DivX baklengs). Mens DivX er lukka kjeldekode og kan berre køyra på Windows, Mac OS og Linux, så er XviD open kjeldekode og kan i teorien køyra på alle slags plattformar.

en: You can find this on your distribution disks or download it from http://www.vcdimager.org
nn: Dette finn du på distribusjonsdiskane eller du kan lasta det ned frå http://www.vcdimager.org

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
nn: Du kan ikkje blanda MPEG1- og MPEG2-filer.
    Du må starta eit nytt prosjekt for denne filtypen.
    Omsampling er ikkje støtta av K3b enno.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
nn: Du vil berre kunne kopiera første økt i RAW skrivemodus. Vil du likevel halda fram?

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
nn: Brennaren din (%1 %2) støttar ikkje stigande strauming med %3-medium. Fleirøktsmodus vil ikkje vera mogleg. Vil du likevel halde fram?

en: default
nn: standard

en: dual channel
nn: tokanals

en: duplicate
nn: kopi

en: invalid
nn: ugyldig

en: joint stereo
nn: felles stereo

en: n/a
nn: ikkje tilgjengeleg

en: none
nn: ingen

en: original
nn: opprinneleg

en: single channel
nn: einkanals

en: surround sound
nn: surround lyd

en: unknown
nn: ukjend
