kdelibs4 - en to th translation catalogue (124 entries)

en: 1 download | %1 downloads
th[0]: ดาวน์โหลด %1 รายการ

en: <br />Provider: %1
th: <br />ผู้จัดทำ: %1

en: <br />Version: %1
th: <br />รุ่น: %1

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
th: <qt>ไม่สามารถเริ่มการทำงาน <i>gpg</i> และตรวจสอบความถูกต้องของแฟ้มได้ โปรดแน่ใจว่า <i>gpg</i> ได้ถูกติดตั้งไว้แล้ว มิฉะนั้น จะไม่สามารถตรวจสอบความถูกต้องของแฟ้มที่ดาวน์โหลดมาได้</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
th: <qt>ไม่สามารถเริ่มงาน <i>gpg</i> และดึงข้อมูลของกุญแจที่มีอยู่ได้ โปรดแน่ใจว่า <i> gpg</i> ได้ถูกติดตั้งเอาไว้แล้ว มิฉะนั้นจะไม่สามารถตรวจสอบความถูกต้องของแฟ้มที่ดาวน์โหลดมาได้</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
th: <qt>ไม่สามารถเริ่มงาน <i>gpg</i> และทำการเซ็นแฟ้มได้ โปรดแน่ใจว่า <i>gpg</i> ถูกติดตั้งไว้แล้ว, มิฉะนั้น จะไม่สามารถทำการเซ็นกำกับได้</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
th: <qt>ป้อนวลีรหัสผ่านสำหรับกุญแจ <b>0x%1</b>,ที่เป็นของ <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
th: ต้องการบริจาค

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
th: หน้าเว็บหลัก

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
th[0]: ฐานความรู้ (%1 รายการ)

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
th: เยี่ยมเว็บไซต์

en: All Categories
th: หมวดหมู่ทั้งหมด

en: All Providers
th: ผู้จัดทำทั้งหมด

en: Authentication error.
th: การตรวจสอบสิทธิ์ผิดพลาด

en: Author:
th: ผู้เขียน:

en: BSD
th: แบบ BSD

en: Become a Fan
th: ขอเป็นแฟนคลับ

en: Category:
th: หมวดหมู่:

en: Changelog:
th: ปูมความเปลี่ยนแปลง:

en: Checking login...
th: ทำการตรวจสอบสิทธิ์การล็อกอิน...

en: Configuration file is invalid: "%1"
th: แฟ้มค่าปรับแต่งใช้งานไม่ได้: "%1"

en: Could not install "%1": file not found.
th: ไม่สามารถติดตั้ง %1 ได้: เนื่องจากไม่พบแฟ้ม

en: Could not install %1
th: ไม่สามารถติดตั้ง %1 ได้

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
th: ไม่สามารถโหลดส่วนผู้จัดทำสิ่งใหม่ ๆ ที่เป็นที่นิยมจากแฟ้มต่อไปนี้ได้: %1

en: Could not verify login, please try again.
th: ไม่สามารถตรวจความถูกต้องของล็อกอินได้ โปรดลองใหม่อีกครั้ง

en: Create content on server
th: สร้างเนื้อหาบนเซิร์ฟเวอร์

en: Description:
th: คำอธิบาย:

en: Details
th: รายละเอียด

en: Details for %1
th: รายละเอียดของ %1

en: Details view mode
th: โหมดมุมมองรายละเอียด

en: Download New Stuff...
th: ดาวน์โหลดสิ่งใหม่ ๆ ...

en: Download of "%1" failed, error: %2
th: การดาวน์โหลด "%1" ล้มเหลว ข้อผิดพลาดคือ: %2

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
th: การดาวน์โหลดรายการล้มเหลว: ไม่มีที่อยู่ URL ของ "%1" สำหรับใช้ในการดาวน์โหลด

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
th: แฟ้มที่ได้ดาวน์โหลดมาเป็นแฟ้มประเภท HTML ทำการเปิดแฟ้มดังกล่าวในเบราว์เซอร์

en: Enter search phrase here
th: ป้อนคำค้นที่นี่

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Error initializing provider.
th: เกิดข้อผิดพลาดในการเริ่มใช้งานส่วนของผู้จัดทำ

en: Fetch content link from server
th: ดึงส่วนเชื่อมโยงเนื้อหาจากเซิร์ฟเวอร์

en: Fetching content data from server finished.
th: ทำการดึงข้อมูลเนื้อหาจากเซิร์ฟเวอร์เสร็จสิ้นแล้ว

en: Fetching content data from server...
th: ทำการดึงข้อมูลเนื้อหาจากเซิร์ฟเวอร์...

en: Fetching license data from server...
th: ทำการดึงข้อมูลสัญญาอนุญาตจากเซิร์ฟเวอร์...

en: Fetching provider information...
th: ทำการรับข้อมูลของผู้จัดทำ...

en: Fetching your previously updated content finished.
th: ทำการดึงข้อมูลเนื้อหาที่ปรับปรุงล่าสุดของคุณเสร็จสิ้นแล้ว

en: Fetching your previously updated content...
th: ทำการดึงข้อมูลเนื้อหาที่ปรับปรุงล่าสุดของคุณ...

en: File not found: %1
th: ไม่พบแฟ้ม: %1

en: File to upload:
th: แฟ้มที่จะอัปโหลด:

en: Finish
th: เสร็จสิ้น

en: GPL
th: แบบ GPL

en: Get Hot New Stuff
th: หาสิ่งใหม่ที่ได้รับความนิยม

en: Get Hot New Stuff!
th: หารายการใหม่ ๆ ที่เป็นที่นิยม

en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
th: ฉันแน่ใจว่า เนื้อหาของส่วนนี้ ไม่ได้ขัดแย้งกับสัญญาอนุญาต, กฎหมาย หรือเครื่องหมายการค้าใด ๆ และฉันยอมรับให้มีการบันทึกหมายเลขไอพีของฉัน (การเผยแพร่เนื้อหาโดยไม่ได้รับอนุญาตจากสิทธิ์ในการใช้งานนั้น ถือว่าผิดกฎหมาย)

en: Icons view mode
th: โหมดมุมมองไอคอน

en: Initializing
th: เตรียมการทำงาน

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Install Again
th: ทำการติดตั้งอีกครั้ง

en: Installed
th: ติดตั้งแล้ว

en: Installing
th: ทำการติดตั้ง

en: Invalid item.
th: รายการใช้งานไม่ได้

en: Key used for signing:
th: กุญแจสำหรับใช้เซ็น:

en: LGPL
th: แบบ LGPL

en: License:
th: สัญญาอนุญาต:

en: Loading Preview
th: ทำการโหลดภาพตัวอย่าง

en: Loading data
th: ทำการโหลดข้อมูล

en: Loading data from provider
th: ทำการโหลดข้อมูลจากผู้จัดทำ

en: Loading of providers from file: %1 failed
th: การโหลดส่วนผู้จัดทำขึ้นมาจากแฟ้ม: %1 ล้มเหลว

en: Loading one preview | Loading %1 previews
th[0]: ทำการโหลดภาพตัวอย่าง %1 ภาพ

en: Loading provider information
th: ทำการโหลดข้อมูลของผู้จัดทำ

en: Most downloads
th: ถูกดาวน์โหลดมากที่สุด

en: Name of the file as it will appear on the website
th: ชื่อของแฟ้มที่จะปรากฎบนเว็บไซต์

en: New Upload
th: อัปโหลดใหม่

en: Newest
th: ใหม่ล่าสุด

en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
th: โปรดทราบ: คุณสามารถแก้ไข, ปรับปรุง และลบเนื้อหาของคุณบนเว็บไซต์ได้

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
th: ถัดไป

en: Order by:
th: เรียงลำดับตาม:

en: Password:
th: รหัสผ่าน:

en: Please fill out the information about your upload in English.
th: โปรดป้อนข้อมูลบางประการเกี่ยวกับการอัปโหลดของคุณ (เป็นภาษาอังกฤษ)

en: Possibly bad download link
th: เป็นไปได้ว่าส่วนเชื่อมโยงเพื่อใช้ดาวน์โหลดนั้นใช้ไม่ได้

en: Preview Images
th: แสดงตัวอย่างภาพ

en: Price
th: ราคา

en: Price:
th: ราคา:

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
th: ตัวติดตั้งส่วนเสริม %1

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
th: ตัวติดตั้งส่วนเสริม %1

en: Provider information
th: ข้อมูลของผู้จัดทำ

en: Provider:
th: ผู้จัดทำ:

en: Rating
th: การจัดอันดับ

en: Rating: %1%
th: อยู่ที่อันดับ: %1%

en: Re: %1
th: ทำซ้ำ: %1

en: Reason for price:
th: เหตุผลที่ต้องกำหนดราคา:

en: Reset
th: ปรับกลับค่าเดิม

en: Search:
th: ค้นหา:

en: Select Preview...
th: เลือกภาพตัวอย่าง...

en: Select Signing Key
th: เลือกกุญแจสำหรับใช้เซ็น

en: Select preview image
th: เลือกภาพตัวอย่าง

en: Server: %1
th: เครื่องแม่ข่าย: %1

en: Set a price for this item
th: ตั้งราคาให้กับรายการนี้

en: Share Hot New Stuff
th: แบ่งปันของใหม่ให้ใช้ร่วมกัน

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
th: โดย <i>%1</i>

en: Start Upload
th: เริ่มการอัปโหลด

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
th: แฟ้มที่ได้ดาวน์โหลดมาเป็นแฟ้มประเภท HTML ซึ่งได้เชื่อมโยงไปยังเว็บไซต์แทนการดาวน์โหลดแฟ้ม คุณต้องการจะทำการเปิดเว็บไซต์ดังกล่าวในหน้าต่างเบราว์เซอร์แทนหรือไม่ ?

en: The selected category "%1" is invalid.
th: หมวดหมู่ "%1" ที่เลือกไว้ ไม่สามารถใช้ได้

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
th[0]: เซิร์ฟเวอร์ไม่สามารถจัดการหมวดหมู่ที่คุณพยายามทำการอัปโหลดได้: %2

en: There was a network error.
th: เกิดข้อผิดพลาดของเครือข่าย

en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
th: ในส่วนนี้ควรจะอธิบายถึงเนื้อหาของแฟ้มให้ชัดเจนที่สุด โดยมันสามารถจะเป็นข้อความเดียวกันกับหัวเรื่องของแฟ้ม kvtml ก็ได้

en: Timeout. Check Internet connection.
th: หมดเวลา โปรดตรวจสอบการเชื่อมต่ออินเทอร์เน็ต

en: Title:
th: หัวเรื่อง:

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
th: มีการร้องขอเข้ามายังเซิร์ฟเวอร์เป็นจำนวนมาก โปรดลองใหม่อีกครั้งในภายหลัง

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
th: เปิดในหน้าต่างเบราว์เซอร์

en: Uninstall
th: ถอนการติดตั้ง

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
th: มีข้อผิดพลาด API ของบริการร่วมมือแบบเปิดที่ไม่รู้จัก (%1)

en: Update
th: ปรับรุ่น

en: Updating
th: ทำการปรับรุ่น

en: Upload Failed
th: การอัปโหลดล้มเหลว

en: Upload content
th: อัปโหลดเนื้อหา

en: Upload failed: %1
th: การอัปโหลดล้มเหลว: %1

en: Upload first preview
th: อัปโหลดภาพตัวอย่างแรก

en: Upload second preview
th: อัปโหลดภาพตัวอย่างที่สอง

en: Upload third preview
th: อัปโหลดภาพตัวอย่างที่สาม

en: Uploading Failed
th: การอัปโหลดล้มเหลว

en: Username:
th: ชื่อผู้ใช้:

en: Version:
th: รุ่น:

en: You are now a fan.
th: คุณเป็นแฟนคลับแล้วในตอนนี้

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
th: เงินคงเหลือในบัญชีของคุณมีน้อยแล้ว:
    เงินคงเหลือ: %1
    ราคา: %2

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
th[0]: แฟนคลับ %1 ราย

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
th: การโหวตของคุณถูกบันทึกเรียบร้อยแล้ว
