adduser 3.103 - en to hu translation catalogue (110 entries)

en: %s failed with return code 15, shadow not enabled, password aging cannot be set. Continuing.
hu: A(z) %s 15-ös hibakóddal meghiúsult, a shadow nincs engedélyezve, a jelszóöregedés nem állítható be. Folytatás.

en: %s: To avoid problems, the username should consist only of
    letters, digits, underscores, periods, at signs and dashes, and not start with
    a dash (as defined by IEEE Std 1003.1-2001). For compatibility with Samba
    machine accounts $ is also supported at the end of the username
hu: %s: A gondok elkerülése érdekében a felhasználónév
    betűkből, számokból, aláhúzásokból, kötőjelekből és pontokból
    állhat, de nem kezdődhet kötőjellel (IEEE 1003.1-2001 számú szabványnak megfelelően).
    A Samba-kompatibilitás miatt lehet $ a felhasználónév végén

en: Adding group `%s' (GID %d) ...
hu: "%s" csoport létrehozása (csoportazonosító: %d)...

en: Adding new group `%s' (%d) ...
hu: `%s' (%d) nevű új csoport hozzáadása...

en: Adding new group `%s' (GID %d) ...
hu: "%s" új csoport létrehozása (csoportazonosító: %d)...

en: Adding new user `%s' (%d) with group `%s' ...
hu: "%s" (%d) felhasználó létrehozása "%s" csoporttal...

en: Adding new user `%s' (UID %d) with group `%s' ...
hu: "%s" új felhasználó létrehozása (felhasználóazonosító:  %d) "%s" csoporttal...

en: Adding new user `%s' to extra groups ...
hu: "%s" új felhasználó hozzáadása az extra csoportokhoz...

en: Adding system user `%s' (UID %d) ...
hu: `%s' rendszerfelhasználó hozzáadása (%d felhasználói azonosítóval) ...

en: Adding user `%s' ...
hu: "%s" felhasználó létrehozása...

en: Adding user `%s' to group `%s' ...
hu: A(z) '%s' felhasználó hozzáadása a(z) '%s' csoporthoz...

en: Adds a user or group to the system.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
hu: Felhasználót vagy csoportot hoz létre.
      
    Copyright (C) 1997, 1998, 1999 Guy Maor <maor@debian.org>
    Copyright (C) 1995 Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu>,
                       Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: Allowing use of questionable username.
hu: Kompatibilitás szempontjából problémás felhasználónevek engedélyezése.

en: Backing up files to be removed to %s ...
hu: Az eltávolítandó fájlok archiválása ide: %s ...

en: Cannot deal with %s.
    It is not a dir, file, or symlink.
hu: Nem tudom feldolgozni: %s.
    Nem könyvtár, nem állomány, sem nem szimbolikus kapcsolat.

en: Cannot handle special file %s
hu: Nem tudom feldolgozni a %s speciális állományt

en: Caught a SIG%s.
hu: SIG%s szignált kapott.

en: Copying files from `%s' ...
hu: Fájlok másolása innen: `%s' ...

en: Could not find program named `%s' in $PATH.
hu: Nem található %s nevű program a $PATH-ban.

en: Couldn't create home directory `%s': %s.
hu: Nem tudtam létrehozni e saját könyvtárat `%s': `%s'.

en: Couldn't parse `%s', line %d.
hu: `%s', sor %d nem dolgozható fel.

en: Creating home directory `%s' ...
hu: A(z)'%s' saját könyvtár létrehozása...

en: Done.
hu: Kész.

en: Enter a group name to remove:
hu: Add meg az eltávolítandó csoport nevét:

en: Enter a user name to remove:
hu: Adja meg az eltávolítandó felhasználó nevét:

en: If you really want this, call deluser with parameter --force
hu: Ha valóban ezt szeretnéd, add ki a deluser parancsot a --force paraméterrel

en: In order to use the --remove-home, --remove-all-files, and --backup features,
    you need to install the `perl' package. To accomplish that, run
    apt-get install perl.
hu: Ha használni szeretnéd a --remove-home, --remove-all-files és --backup 
    szolgáltatásokat, telepítened kell a `perl' csomagot.
    Futtasd az apt-get install perl parancsot a csomag
    telepítéséhez.

en: Internal error
hu: Belső hiba

en: Is the information correct? [Y/n]
hu: Helyesek a megadott adatok? (I/N)

en: Looking for files to backup/remove ...
hu: Fájlok keresése biztonsági mentés/eltávolítás céljából...

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).
hu: Nincs szabad csoport-azonosító e tartományban: %d-%d (FIRST_GID - LAST_GID).

en: No GID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).
hu: Nincs szabad csoport-azonosító e tartományban: %d-%d (FIRST_SYS_GID - LAST_SYS_GID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
hu: Nincs szabad felhasználó-azonosító e tartományban: %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).

en: No UID is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
hu: Nincs szabad felhasználó-azonosító e tartományban: %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID).
hu: Nincs szabad felhasználó- és csoport-azonosító pár e tartományban: %d-%d (FIRST_SYS_UID - LAST_SYS_UID)

en: No UID/GID pair is available in the range %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).
hu: Nincs szabad felhasználó- és csoport-azonosító e tartományban: %d-%d (FIRST_UID - LAST_UID).

en: No options allowed after names.
hu: Nevek után nem adhatók opciók.

en: Not backing up/removing `%s', it is a mount point.
hu: %s csatolási pont, ezért nem kerül eltávolításra/archiválásra.

en: Not backing up/removing `%s', it matches %s.
hu: %s illeszkedik erre: %s, így nem kerül eltávolításra/archiválásra.

en: Not creating home directory `%s'.
hu: Nem hozom létre e saját könyvtárat: `%s'.

en: Only one or two names allowed.
hu: Csak egy vagy két név engedélyezett.

en: Only root may add a user or group to the system.
hu: Csak root joggal lehet új felhasználót vagy csoportot létrehozni a rendszeren.

en: Only root may remove a user or group from the system.
hu: Csak a root felhasználó távolíthat el felhasználókat vagy csoportokat a rendszerből.

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Removes users and groups from the system.
hu: Felhasználók és csoportok eltávolítása a rendszerből.

en: Removing crontab ...
hu: A crontab törlése...

en: Removing directory `%s' ...
hu: "%s" könyvtár eltávolítása...

en: Removing files ...
hu: Fájlok eltávolítása...

en: Removing group `%s' ...
hu: "%s" csoport eltávolítása...

en: Removing user `%s' ...
hu: "%s" felhasználó eltávolítása...

en: Removing user `%s' from group `%s' ...
hu: "%s" felhasználó eltávolítása a(z) "%s" csoportból...

en: Selecting GID from range %d to %d ...
hu: Csoportazonosító választása a(z) %d-%d tartományból...

en: Selecting UID from range %d to %d ...
hu: Felhasználói azonosító választása e tartományból: %d-%d ...

en: Setting quota for user `%s' to values of user `%s' ...
hu: "%s" felhasználó kvótájának beállítása a(z) "%s" felhasználó értékei alapján...

en: Setting up encryption ...
hu: Titkosítás beállítása…

en: Specify only one name in this mode.
hu: Csak 1 nevet adj meg e módban.

en: Stopped: %s
hu: Megállítva: %s

en: Stopping now without having performed any action
hu: Most megállok anélkül, hogy bármely művelet végrehajtottam volna

en: The --group, --ingroup, and --gid options are mutually exclusive.
hu: A --group, --ingroup és --gid lehetőségek kizárják egymást.

en: The GID %d does not exist.
hu: A(z) %d csoportazonosító (GID) nem létezik.

en: The GID %d is already in use.
hu: A(z) %d csoportazonosító (GID) már létezik.

en: The GID `%s' is already in use.
hu: A csoport-azonosító (%s) már foglalt.

en: The UID %d is already in use.
hu: A(z) %d felhasználóazonosító (UID) már létezik.

en: The group `%s' already exists and is not a system group. Exiting.
hu: A csoport (%s) már létezik és nem rendszercsoport. Kilépek...

en: The group `%s' already exists as a system group. Exiting.
hu: A csoport (%s) már létező rendszercsoport. Kilépek...

en: The group `%s' already exists, but has a different GID. Exiting.
hu: `%s' csoport már létezik egy másik csoport-azonosítóval. Kilépek...

en: The group `%s' already exists.
hu: `%s' csoport már létezik.

en: The group `%s' does not exist.
hu: `%s' csoport nem létezik.

en: The group `%s' is not a system group. Exiting.
hu: "%s" nem rendszercsoport... Kilépés.

en: The group `%s' is not empty!
hu: `%s' csoport nem üres!

en: The group `%s' was not created.
hu: A megadott csoport (%s) nem jött létre.

en: The home dir must be an absolute path.
hu: A saját könyvtárat a teljes elérési úttal kell megadni.

en: The home directory `%s' already exists.  Not copying from `%s'.
hu: `%s' saját könyvtár már létezik. Nem másolok innen: `%s'.

en: The system user `%s' already exists. Exiting.
hu: `%s' rendszerfelhasználó már létezik. Kilépek...

en: The user `%s' already exists with a different UID. Exiting.
hu: `%s' felhasználó már létezik más felhasználói azonosítóval. Kilépek...

en: The user `%s' already exists, and is not a system user.
hu: `%s' felhasználó már létezik és nem rendszerfelhasználó.

en: The user `%s' already exists.
hu: `%s' felhasználó már létezik.

en: The user `%s' does not exist, but --system was given. Exiting.
hu: `%s' felhasználó nem létezik a megadott --system paraméter ellenére. Kilépek.

en: The user `%s' does not exist.
hu: `%s' felhasználó nem létezik.

en: The user `%s' is already a member of `%s'.
hu: `%s' felhasználó már tagja a e csoportnak: %s.

en: The user `%s' is not a member of group `%s'.
hu: `%s' felhasználó nem tagja e csoportnak: `%s'.

en: The user `%s' is not a system user. Exiting.
hu: `%s' nem rendszer-felhasználó. Kilépek.

en: The user `%s' was not created.
hu: %s felhasználó nem jött létre.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at
    your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU
    General Public License, /usr/share/common-licenses/GPL, for more details.
hu: Ez a program egy szabad szoftver; a Free Software Foundation 
    által kiadott GNU General Public License 2. verziójának vagy 
    (választhatóan) bármely későbbi verziójának feltételei szerint 
    terjeszthető és/vagy módosítható.
    
    Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz,
    de minden EGYÉB GARANCIA NÉLKÜL, az eladhatóságra vagy valamely célra
    való alkalmazhatóságra való származtatott garanciát is beleértve.
    További részletekért lásd a GNU General Public License
    dokumentumot vagy az /usr/share/common-licenses/GPL állományt.

en: Try again? [y/N]
hu: Újra (I/N)?

en: Unknown variable `%s' at `%s', line %d.
hu: Ismeretlen változó: '%s' a(z) '%s' %d. sorában.

en: Usually this is never required as it may render the whole system unusable
hu: Általában ez soha nem szükséges, mivel ez az egész rendszert használhatatlanná teheti

en: WARNING: You are just about to delete the root account (uid 0)
hu: FIGYELEM: most éppen a root felhasználói számla eltávolítása fog történni (uid 0)

en: Warning: The home dir %s you specified already exists.
hu: Figyelem: A megadott saját könyvtár %s már létezik.

en: Warning: The home dir %s you specified can't be accessed: %s
hu: Figyelem: A megadott saját könyvtár %s nem hozzáférhető: %s

en: Warning: The home directory `%s' does not belong to the user you are currently creating.
hu: Figyelem: a megadott saját könyvtár `%s' nem a jelenleg készülő felhasználóhoz tartozik.

en: Warning: group `%s' has no more members.
hu: Figyelem: a megadott csoportnak (%s) nincsenek további tagjai.

en: You may not remove the user from their primary group.
hu: A felhasználó nem távolítható el az elsődleges csoportjából.

en: `%s' does not exist. Using defaults.
hu: A(z) "%s" nem létezik. Az alapértelmezés kerül felhasználásra.

en: `%s' exited from signal %d. Exiting.
hu: `%s' kilépett a következő szignál miatt: %d. Kilépek...

en: `%s' returned error code %d. Exiting.
hu: `%s' hibakódot adott: %d. Kilépek...

en: `%s' still has `%s' as their primary group!
hu: `%s' elsődleges csoportja még mindig `%s'!

en: adduser version %s
hu: adduser verzió %s

en: deluser USER
      remove a normal user from the system
      example: deluser mike
    
      --remove-home             remove the users home directory and mail spool
      --remove-all-files        remove all files owned by user
      --backup                  backup files before removing.
      --backup-to <DIR>         target directory for the backups.
                                Default is the current directory.
      --system                  only remove if system user
    
    delgroup GROUP
    deluser --group GROUP
      remove a group from the system
      example: deluser --group students
    
      --system                  only remove if system group
      --only-if-empty           only remove if no members left
    
    deluser USER GROUP
      remove the user from a group
      example: deluser mike students
    
    general options:
      --quiet | -q      don't give process information to stdout
      --help | -h       usage message
      --version | -v    version number and copyright
      --conf | -c FILE  use FILE as configuration file
hu: deluser FELHASZNÁLÓ
      normál felhasználó törlése a rendszerből
      például: deluser mike
    
      --remove-home  törli a felhasználó saját könyvtárát és postafiókját
      --remove-all-files  törli a felhasználó összes fájlját
      --backup  törlés előtt mentést készít a fájlokról
      --backup-to <KÖNYVTÁR>  a mentések célkönyvtára.
         Alapértelmezésben az aktuális könyvtár.
      --system  csak akkor törli, ha rendszerfelhasználó
    
    delgroup CSOPORT
    deluser --group CSOPORT
      törli a csoportot a rendszerböl
      például: deluser --group students
    
      --system  csak akkor törli, ha rendszercsoport
      --only-if-empty  csak akkor törli, ha már nincsenek tagjai
    
    deluser FELHASZNÁLÓ CSOPORT
      törli a felhasználót a csoportból
      például: deluser mike students
    
    általános kapcsolók:
      --quiet | -q  ne írjon előrehaladási információkat a kimenetre
      --help | -h  súgó
      --version | -v  verzió és szerzői jogi információk
      --conf | -c FÁJL  A FÁJL használata konfigurációs fájlként

en: deluser is based on adduser by Guy Maor <maor@debian.org>, Ian Murdock
    <imurdock@gnu.ai.mit.edu> and Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>
hu: A deluser az adduser-en alapul, melynek szerzői: Guy Maor <maor@debian.org>,
    Ian Murdock <imurdock@gnu.ai.mit.edu> és Ted Hajek <tedhajek@boombox.micro.umn.edu>

en: deluser version %s
hu: deluser verzió %s

en: fork for `find' failed: %s
hu: A `find' feldolgozása miatti fork hívás meghiúsult: %s

en: fork for `mount' to parse mount points failed: %s
hu: a mount parancs a csatolási pontok feldolgozásához szükséges futtatása meghiúsult: %s

en: getgrnam `%s' failed. This shouldn't happen.
hu: A getgrnam `%s' meghiúsult. Ennek nem lenne szabad megtörténnie.

en: invalid argument to option
hu: a kapcsoló argumentuma helytelen

en: invalid combination of options
hu: Érvénytelen kapcsoló kombináció.

en: passwd file busy, try again
hu: a passwd fájl foglalt, próbáld újra

en: pipe of command `mount' could not be closed: %s
hu: `mount' parancs csatorna nem lezárható: %s

en: unexpected failure, nothing done
hu: Váratlan hiba, semmilyen módosítás nem került végrehajtásra

en: unexpected failure, passwd file missing
hu: Váratlan hiba, a passwd fájl hiányzik
