Mutt 1.5.4i - en to hu translation catalogue (889 entries)

en: 
    Compile options:
hu: 
    Fordítási opciók:

en: 
    Generic bindings:
hu: 
    Alap billentyűkombinációk:

en: 
    Unbound functions:
hu: 
    Billentyűkombináció nélküli parancsok:

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
hu: 
    [-- S/MIME titkosított adat vége. --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
hu: 
    [-- S/MIME aláírt adat vége --]

en: 
    [-- End of signed data --]
hu: 
    [-- Aláírt adat vége --]

en:      to %s
hu:      vége: %s

en:     This program is free software; you can redistribute it and/or modify
        it under the terms of the GNU General Public License as published by
        the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
        (at your option) any later version.
    
        This program is distributed in the hope that it will be useful,
        but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
        MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
        GNU General Public License for more details.
hu:     Ez a program szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free
        Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy
        bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.
    
        Ezt a programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk 
        SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a 
        KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért 
        tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en:     You should have received a copy of the GNU General Public License
        along with this program; if not, write to the Free Software
        Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
hu:     A programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, írjon a 
        Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük: 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 
        02110-1301, USA.

en:    from %s
hu:    kezdete: %s

en:   -d <level>	log debugging output to ~/.muttdebug0
hu:   -d <szint>	naplózási szint, mely a ~/.muttdebug0 fájlba kerül.

en:  ('?' for list):
hu:  ('?' lista):

en:  (current time: %c)
hu:  (pontos idő: %c)

en:  Press '%s' to toggle write
hu:  Nyomd meg a '%s' gombot az írás ki/bekapcsolásához

en:  tagged
hu:  kijelölt

en: "crypt_use_gpgme" set but not built with GPGME support.
hu: A "crypt_use_gpgme" be van állítva, de a program GPGME támogatás nélkül van fordítva.

en: %c: not supported in this mode
hu: %c: nincs támogatva ebben a módban

en: %d kept, %d deleted.
hu: %d megtartva, %d törölve.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
hu: %d megtartva, %d átmozgatva, %d törölve.

en: %d: invalid message number.
hu: %d: érvénytelen levélszám.

en: %s Do you really want to use the key?
hu: %s Valóban szeretnéd használni ezt a kulcsot?

en: %s [%d of %d messages read]
hu: %s [%d/%d levél beolvasva]

en: %s does not exist. Create it?
hu: %s nem létezik. Létrehozzam?

en: %s has insecure permissions!
hu: %s jogai nem biztonságosak!

en: %s is an invalid IMAP path
hu: %s érvénytelen IMAP útvonal

en: %s is an invalid POP path
hu: %s érvénytelen POP útvonal

en: %s is not a directory.
hu: A(z) %s nem könyvtár.

en: %s is not a mailbox!
hu: A %s nem postafiók!

en: %s is not a mailbox.
hu: A(z) %s nem egy postafiók.

en: %s is set
hu: %s beállítva

en: %s is unset
hu: %s beállítása törölve

en: %s isn't a regular file.
hu: %s nem egy hagyományos fájl.

en: %s no longer exists!
hu: %s többé nem létezik!

en: %s: Unknown type.
hu: %s: Ismeretlen típus.

en: %s: color not supported by term
hu: %s: a terminál által nem támogatott szín

en: %s: invalid mailbox type
hu: %s: érvénytelen postafiók típus

en: %s: invalid value
hu: %s: érvénytelen érték

en: %s: no such attribute
hu: %s: nincs ilyen attribútum

en: %s: no such color
hu: %s: nincs ilyen szín

en: %s: no such function
hu: %s: nincs ilyen funkció

en: %s: no such function in map
hu: %s: ismeretlen funkció

en: %s: no such menu
hu: %s: nincs ilyen menü

en: %s: no such object
hu: %s: nincs ilyen objektum

en: %s: too few arguments
hu: %s: túl kevés paraméter

en: %s: unable to attach file
hu: %s: nem lehet csatolni a fájlt

en: %s: unable to attach file.
hu: %s: nem tudom csatolni a fájlt.

en: %s: unknown command
hu: %s: ismeretlen parancs

en: %s: unknown editor command (~? for help)
hu: %s: ismeretlen szerkesztőparancs (~? súgó)

en: %s: unknown sorting method
hu: %s: ismeretlen rendezési mód

en: %s: unknown type
hu: %s: ismeretlen típus

en: %s: unknown variable
hu: %s: ismeretlen változó

en: (End message with a . on a line by itself)
hu: (Levél befejezése egyetlen '.'-ot tartalmazó sorral)

en: (continue)
hu: (tovább)

en: (i)nline
hu: b(e)ágyazott

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
hu: (a mellélet megtekintéshez billentyű lenyomás szükséges!)

en: (no mailbox)
hu: (nincs postafiók)

en: (r)eject, accept (o)nce
hu: (v)isszautasít, (e)gyszer elfogad

en: (r)eject, accept (o)nce, (a)ccept always
hu: (v)isszautasít, (e)gyszer elfogad, (m)indig elfogad

en: (size %s bytes)
hu: (mérete %s bájt)

en: (use '%s' to view this part)
hu: (E rész megjelenítéséhez használja a(z) '%s'-t)

en: -- Attachments
hu: -- Mellékletek

en: ---Attachment: %s
hu: ---Melléklet: %s

en: ---Attachment: %s: %s
hu: ---Melléklet: %s: %s

en: ---Command: %-20.20s Description: %s
hu: ---Parancs: %-20.20s Leírás: %s

en: ---Command: %-30.30s Attachment: %s
hu: ---Parancs: %-30.30s Melléklet: %s

en: -group: no group name
hu: -group: nincs csoportnév megadva

en: <UNKNOWN>
hu: <ISMERETLEN>

en: <default>
hu: <alapeset>

en: A policy requirement was not met
hu: A hitelesítési szabályzat nem teljesült

en: A system error occurred
hu: Rendszerhiba történt

en: APOP authentication failed.
hu: APOP azonosítás sikertelen.

en: Abort
hu: Mégse

en: Abort unmodified message?
hu: Megszakítod a nem módosított levelet?

en: Aborted unmodified message.
hu: Nem módosított levelet megszakítottam.

en: Address:
hu: Cím:

en: Alias added.
hu: Cím bejegyezve.

en: Alias as:
hu: Álnév:

en: Aliases
hu: Címjegyzék

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
hu: Minden protokoll tiltott a TLS/SSL kapcsolathoz

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled.
hu: Minden illeszkedő kulcs lejárt/letiltott/visszavont.

en: Anonymous authentication failed.
hu: Anonymous azonosítás nem sikerült.

en: Append
hu: Hozzáfűzés

en: Append messages to %s?
hu: Levelek hozzáfűzése %s postafiókhoz?

en: Argument must be a message number.
hu: A paraméternek levélszámnak kell lennie.

en: Attach file
hu: Fájl csatolás

en: Attaching selected files...
hu: A kiválasztott fájlok csatolása...

en: Attachment filtered.
hu: Melléklet szűrve.

en: Attachment saved.
hu: A melléklet elmentve.

en: Attachments
hu: Mellékletek

en: Authenticating (%s)...
hu: Hitelesítés (%s)...

en: Authenticating (APOP)...
hu: Azonosítás (APOP)...

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
hu: Azonosítás (CRAM-MD5)...

en: Authenticating (GSSAPI)...
hu: Azonosítás (GSSAPI)...

en: Authenticating (SASL)...
hu: Azonosítás (SASL)...

en: Authenticating (anonymous)...
hu: Azonosítás (anonymous)...

en: Available CRL is too old
hu: A CRL (tanúsítvány-visszavonási lista) túl régi

en: Bad IDN "%s".
hu: Hibás IDN "%s".

en: Bad IDN %s while preparing resent-from.
hu: Hibás IDN %s a resent-from mező előkészítésekor

en: Bad IDN in "%s": '%s'
hu: Hibás IDN "%s": '%s'

en: Bad IDN in %s: '%s'
hu: Hibás IDN a következőben: %s '%s'

en: Bad IDN: '%s'
hu: Hibás IDN: '%s'

en: Bad mailbox name
hu: Hibás postafiók név

en: Bad regexp: %s
hu: Hibás reguláris kifejezés: %s

en: Bottom of message is shown.
hu: Ez az üzenet vége.

en: Bounce message to %s
hu: Levél visszaküldése %s részére

en: Bounce message to:
hu: Levél visszaküldése. Címzett:

en: Bounce messages to %s
hu: Levél visszaküldése %s részére

en: Bounce tagged messages to:
hu: Kijelölt levelek visszaküldése. Címzett:

en: CRAM-MD5 authentication failed.
hu: CRAM-MD5 azonosítás nem sikerült.

en: Can't append to folder: %s
hu: Nem lehet hozzáfűzni a(z) %s postafiókhoz

en: Can't attach a directory!
hu: Könyvtár nem csatolható!

en: Can't create %s.
hu: Nem tudtam létrehozni: %s.

en: Can't create %s: %s.
hu: Nem tudom létrehozni %s: %s.

en: Can't create file %s
hu: Nem lehet a(z) %s fájlt létrehozni

en: Can't create filter
hu: Szűrőt nem lehet létrehozni

en: Can't create filter process
hu: Szűrőfolyamatot nem lehet létrehozni

en: Can't create temporary file
hu: Nem lehet ideiglenes fájlt létrehozni

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
hu: Nem tudom az összes kijelölt mellékletet visszaalakítani.  A többit MIME-kódolod?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
hu: Nem lehet kibontani minden kijelölt mellékletet. A többit MIME kódolva küldöd?

en: Can't decrypt encrypted message!
hu: Nem tudtam visszafejteni a titkosított üzenetet!

en: Can't delete attachment from POP server.
hu: POP kiszolgálón nem lehet mellékletet törölni.

en: Can't dotlock %s.
hu: Nem lehet dotlock-olni: %s.

en: Can't find any tagged messages.
hu: Nem található egyetlen kijelölt levél sem.

en: Can't get mixmaster's type2.list!
hu: Nem lehet beolvasni a mixmaster type2.list-jét!

en: Can't invoke PGP
hu: PGP-t nem tudom meghívni

en: Can't match nametemplate, continue?
hu: Nem felel meg a névmintának, tovább?

en: Can't open /dev/null
hu: Nem lehet a /dev/null-t megnyitni

en: Can't open OpenSSL subprocess!
hu: OpenSSL alfolyamatot nem lehet megnyitni!

en: Can't open PGP subprocess!
hu: PGP alfolyamatot nem lehet megnyitni

en: Can't open message file: %s
hu: A(z) %s levélfájl üres

en: Can't open temporary file %s.
hu: Nem tudtam megnyitni a(z) %s ideiglenes fájlt.

en: Can't save message to POP mailbox.
hu: Levelet nem lehet menteni POP postafiókba.

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
hu: Nem lehet aláírni: Nincs kulcs megadva. Használd az Aláírás mint funkciót!

en: Can't stat %s: %s
hu: %s nem olvasható: %s

en: Can't verify due to a missing key or certificate
hu: Az ellenőrzés nem sikerült hiányzó kulcs vagy tanúsítvány miatt.

en: Can't view a directory
hu: A könyvtár nem jeleníthető meg

en: Can't write header to temporary file!
hu: Nem lehet írni az ideiglenes fájlba!

en: Can't write message
hu: Nem lehet írni a levelet

en: Can't write message to temporary file!
hu: Nem lehet a levelet beleírni az ideiglenes fájlba!

en: Cannot create display filter
hu: Nem lehet megjelenítő szűrőt létrehozni.

en: Cannot create filter
hu: Nem lehet szűrőt létrehozni.

en: Cannot delete root folder
hu: A gyökér könyvtár nem törölhető

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
hu: A csak olvasható postafiókba nem lehet írni!

en: Certificate saved
hu: A tanúsítvány elmentve

en: Certificate verification error (%s)
hu: Hiba a tanúsítvány ellenőrzésekor (%s)

en: Changes to folder will be written on folder exit.
hu: A postafiók módosításai a postafiókból történő kilépéskor lesznek elmentve.

en: Changes to folder will not be written.
hu: A postafiók módosításai nem lesznek elmentve.

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
hu: Karakter = %s, Oktális = %o, Decimális = %d

en: Character set changed to %s; %s.
hu: Karakterkészlet beállítva: %s; %s.

en: Chdir
hu: Könyvtárváltás

en: Chdir to:
hu: Könyvtár:

en: Check key
hu: Kulcs ellenőrzése

en: Checking for new messages...
hu: Új levelek letöltése...

en: Choose algorithm family: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, or (c)lear?
hu: Válasszon algoritmuscsaládot: 1: DES, 2: RC2, 3: AES vagy (s)emmi?

en: Clear flag
hu: Jelző törlése

en: Closing connection to %s...
hu: %s kapcsolat lezárása...

en: Closing connection to POP server...
hu: POP kapcsolat lezárása...

en: Command TOP is not supported by server.
hu: A TOP parancsot nem támogatja a szerver.

en: Command UIDL is not supported by server.
hu: Az UIDL parancsot nem támogatja a szerver.

en: Command USER is not supported by server.
hu: A USER parancsot nem ismeri ez a kiszolgáló.

en: Command:
hu: Parancs:

en: Committing changes...
hu: Változások mentése...

en: Compiling search pattern...
hu: Keresési minta fordítása...

en: Connecting to %s...
hu: Kapcsolódás %s-hez...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
hu: A kapcsolatot elveszett. Újracsatlakozik a POP kiszolgálóhoz?

en: Connection to %s closed
hu: %s kapcsolat lezárva

en: Content-Type changed to %s.
hu: Tartalom-típus megváltoztatva %s-ra.

en: Content-Type is of the form base/sub
hu: A tartalom-típus alap-/altípus formájú.

en: Continue?
hu: Folytatod?

en: Convert to %s upon sending?
hu: Átalakítsam %s formátumra küldéskor?

en: Copy%s to mailbox
hu: Másolás%s postafiókba

en: Copying %d messages to %s...
hu: %d levél másolása a %s postafiókba...

en: Copying message %d to %s...
hu: %d levél másolása %s-ba ...

en: Copying to %s...
hu: Másolás a(z) %s-ba...

en: Could not connect to %s (%s).
hu: Nem lehet kapcsolódni a következőhöz: %s (%s)

en: Could not copy message
hu: A levelet nem tudtam másolni

en: Could not create temporary file %s
hu: Nem lehet a %s átmeneti fájlt létrehozni

en: Could not create temporary file!
hu: Nem lehet átmeneti fájlt létrehozni!

en: Could not find sorting function! [report this bug]
hu: Nincs meg a rendező függvény! [kérlek jelentsd ezt a hibát]

en: Could not find the host "%s"
hu: A "%s" host nem található.

en: Could not include all requested messages!
hu: Nem tudtam az összes kért levelet beilleszteni!

en: Could not negotiate TLS connection
hu: Nem lehetett megtárgyalni a TLS kapcsolatot

en: Could not open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: Could not reopen mailbox!
hu: Nem lehetett újra megnyitni a postafiókot!

en: Could not send the message.
hu: Nem tudtam a levelet elküldeni.

en: Couldn't lock %s
hu: Nem lehet lockolni %s

en: Create %s?
hu: %s létrehozása?

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
hu: Csak IMAP postafiókok létrehozása támogatott

en: Create mailbox:
hu: Postafiók létrehozása:

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
hu: A HIBAKÖVETÉS nem volt engedélyezve fordításkor.  Figyelmen kívül hagyva.

en: Debugging at level %d.
hu: Hibakövetés szintje: %d.

en: Decode-copy%s to mailbox
hu: Dekódolás-másolás%s postafiókba

en: Decode-save%s to mailbox
hu: Dekódolás-mentés%s postafiókba

en: Decrypt-copy%s to mailbox
hu: Visszafejtés-másolás%s postafiókba

en: Decrypt-save%s to mailbox
hu: Visszafejtés-mentés%s postafiókba

en: Decrypting message...
hu: A levél visszafejtése...

en: Decryption failed.
hu: Visszafejtés sikertelen.

en: Del
hu: Töröl

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
hu: Csak IMAP postafiókok törlése támogatott

en: Delete messages from server?
hu: Levelek törlése a szerverről?

en: Delete messages matching:
hu: A mintára illeszkedő levelek törlése:

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported.
hu: Mellékletek törlése kódolt üzenetből nem támogatott.

en: Descrip
hu: Leírás

en: Directory [%s], File mask: %s
hu: Könyvtár [%s], Fájlmaszk: %s

en: ERROR: please report this bug
hu: HIBA: kérlek jelezd ezt a hibát a fejlesztőknek

en: Edit forwarded message?
hu: Továbbított levél szerkesztése?

en: Encrypt
hu: Titkosít

en: Encrypt with:
hu: Titkosítás:

en: Encrypted connection unavailable
hu: Nem érhető el titkosított kapcsolat

en: Enter PGP passphrase:
hu: Kérlek írd be a PGP jelszavadat:

en: Enter S/MIME passphrase:
hu: Kérlek írd be az S/MIME jelszavadat:

en: Enter keyID for %s:
hu: Add meg a kulcsID-t %s-hoz:

en: Enter keyID:
hu: Add meg a kulcsID-t:

en: Enter keys (^G to abort):
hu: Add meg a kulcsokat (^G megszakítás):

en: Error bouncing message!
hu: Hiba a levél újraküldésekor.

en: Error bouncing messages!
hu: Hiba a levelek újraküldésekor.

en: Error connecting to server: %s
hu: Hiba a szerverre való csatlakozás közben: %s

en: Error in %s, line %d: %s
hu: Hiba a %s-ban, sor %d: %s

en: Error in command line: %s
hu: Hibás parancssor: %s

en: Error in expression: %s
hu: Hiba a kifejezésben: %s

en: Error initializing terminal.
hu: Hiba a terminál inicializálásakor.

en: Error opening mailbox
hu: Hiba a postafiók megnyitásaor

en: Error parsing address!
hu: Hibás cím!

en: Error processing certificate data
hu: Hiba a tanúsítvány feldolgozásakor

en: Error running "%s"!
hu: Hiba a(z) "%s" futtatásakor!

en: Error saving flags. Close anyway?
hu: Nem sikerült a megjelöléseket elmenteni. Mégis bezárja?

en: Error scanning directory.
hu: Hiba a könyvtár beolvasásakor.

en: Error sending message, child exited %d (%s).
hu: Hiba a levél elküldése közben, a gyermek folyamat kilépett: %d (%s).

en: Error sending message, child exited %d.
hu: Hiba a levél elküldésekor, a gyermek folyamat kilépett: %d.

en: Error sending message.
hu: Hiba a levél elküldésekor.

en: Error talking to %s (%s)
hu: Hiba a %s kapcsolat közben (%s)

en: Error trying to view file
hu: Hiba a fájl megjelenítéskor

en: Error while writing mailbox!
hu: Hiba a postafiók írásakor!

en: Error. Preserving temporary file: %s
hu: Hiba a(z) %s ideiglenes fájl mentésekor

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
hu: Hiba: %s-t nem lehet használni a lánc utolsó újraküldőjeként.

en: Error: '%s' is a bad IDN.
hu: Hiba: '%s' hibás IDN.

en: Error: copy data failed
hu: Hiba: az adatok másolása sikertelen

en: Error: decryption/verification failed: %s
hu: Hiba: a visszafejtés/ellenőrzés sikertelen: %s

en: Error: multipart/signed has no protocol.
hu: Hiba: a többrészes/aláírt részhez nincs protokoll megadva.

en: Error: no TLS socket open
hu: Hiba: Nincs nyitott TLS kapcsolat

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess!
hu: Hiba: nem lehet létrehozni az OpenSSL alfolyamatot!

en: Executing command on matching messages...
hu: Parancs végrehajtása az egyező leveleken...

en: Exit
hu: Kilép

en: Exit
hu: Kilép

en: Exit Mutt without saving?
hu: Kilépsz a Muttból mentés nélül?

en: Exit Mutt?
hu: Kilépsz a Mutt-ból?

en: Expired
hu: Lejárt

en: Expunge failed
hu: Sikertelen törlés

en: Expunging messages from server...
hu: Levelek törlése a szerverről...

en: Failed to find enough entropy on your system
hu: Nem találtam elég entrópiát ezen a rendszeren

en: Failed to verify sender
hu: A küldőt nem sikerült ellenőrizni

en: Failure to open file to parse headers.
hu: Fájl megnyitási hiba a fejléc vizsgálatakor.

en: Failure to open file to strip headers.
hu: Fájl megnyitási hiba a fejléc eltávolításkor.

en: Failure to rename file.
hu: Nem sikerült a fájlt átnevezni.

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
hu: Végzetes hiba!  A postafiókot nem lehet újra megnyitni!

en: Fetching PGP key...
hu: PGP kulcs leszedése...

en: Fetching list of messages...
hu: Üzenetek listájának letöltése...

en: Fetching message...
hu: Levél letöltése...

en: File Mask:
hu: Fájlmaszk:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
hu: A fájl létezik, (f)elülírjam, (h)ozzáfűzzem, vagy (m)égsem?

en: File is a directory, save under it?
hu: A fájl egy könyvtár, elmentsem ebbe a könyvtárba?

en: File is a directory, save under it? [(y)es, (n)o, (a)ll]
hu: A fájl egy könyvtár, elmenti ebbe a könyvtárba? [(i)gen, (n)em, (m)indet]

en: File under directory:
hu: Könyvtárbeli fájlok:

en: Filling entropy pool: %s...
hu: Entrópiát szerzek a véletlenszámgenerátorhoz: %s...

en: Filter through:
hu: Szűrőn keresztül:

en: Follow-up to %s%s?
hu: Válasz a %s%s címre?

en: Forward MIME encapsulated?
hu: Továbbküldés MIME kódolással?

en: Forward as attachment?
hu: Továbbítás mellékletként?

en: Forward as attachments?
hu: Továbbítás mellékletként?

en: Function not permitted in attach-message mode.
hu: A funkció levél-csatolás módban le van tiltva.

en: GSSAPI authentication failed.
hu: GSSAPI azonosítás nem sikerült.

en: Getting folder list...
hu: Postafiókok listájának letöltése...

en: Group
hu: Csoport

en: Header search without header name: %s
hu: Fejléckeresés fejlécnév nélkül: %s

en: Help
hu: Súgó

en: Help for %s
hu: Súgó: %s

en: Help is currently being shown.
hu: A súgó már meg van jelenítve.

en: I don't know how to print %s attachments!
hu: Nem tudom hogyan kell nyomtatni a(z) %s csatolást!

en: I don't know how to print that!
hu: Nem ismert, hogy ezt hogyan kell kinyomtatni!

en: I/O error
hu: I/O hiba

en: ID has undefined validity.
hu: ID-nek nincs meghatározva az érvényessége.

en: ID is expired/disabled/revoked.
hu: ID lejárt/letiltott/visszavont.

en: ID is not valid.
hu: Az ID nem érvényes.

en: ID is only marginally valid.
hu: Az ID csak részlegesen érvényes.

en: Illegal S/MIME header
hu: Érvénytelen S/MIME fejléc

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
hu: Nem megfelelően formázott bejegyzés a(z) %s típushoz a(z) "%s" fájl %d. sorában

en: Include message in reply?
hu: Levél beillesztése a válaszba?

en: Including quoted message...
hu: Idézett levél beillesztése...

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Integer overflow -- can't allocate memory!
hu: Egész túlcsordulás -- nem lehet memóriát foglalni!

en: Integer overflow -- can't allocate memory.
hu: Egész túlcsordulás -- nem lehet memóriát foglalni.

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Invalid day of month: %s
hu: Érvénytelen a hónap napja: %s

en: Invalid encoding.
hu: Érvénytelen kódolás.

en: Invalid index number.
hu: Érvénytelen indexszám.

en: Invalid message number.
hu: Érvénytelen levélszám.

en: Invalid month: %s
hu: Érvénytelen hónap: %s

en: Invalid relative date: %s
hu: Érvénytelen viszonylagos hónap: %s

en: Invoking PGP...
hu: PGP betöltés...

en: Invoking autoview command: %s
hu: Megjelenítő parancs indítása: %s

en: Jump to message:
hu: Levélre ugrás:

en: Jump to:
hu: Ugrás:

en: Jumping is not implemented for dialogs.
hu: Az ugrás funkció nincs megírva ehhez a menühöz.

en: Key ID: 0x%s
hu: Kulcs ID: 0x%s

en: Key is not bound.
hu: A billentyűhöz nincs funkció rendelve.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
hu: A billentyűhöz nincs funkció rendelve. A súgóhoz nyomd meg a '%s'-t.

en: LOGIN disabled on this server.
hu: A LOGIN parancsot letiltották ezen a szerveren.

en: Limit to messages matching:
hu: Minta a levelek szűkítéséhez:

en: Limit: %s
hu: Szűkítés: %s

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
hu: A lock számláló túlhaladt, eltávolítsam a(z) %s lockfájlt?

en: Logging in...
hu: Bejelentkezés...

en: Login failed.
hu: Sikertelen bejelentkezés.

en: Looking for keys matching "%s"...
hu: Egyező "%s" kulcsok keresése...

en: Looking up %s...
hu: %s feloldása...

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
hu: A MIME típus nincs definiálva. A melléklet nem jeleníthető meg.

en: Macro loop detected.
hu: Végtelen ciklus a makróban.

en: Mail
hu: Levél

en: Mail not sent.
hu: A levél nem lett elküldve.

en: Mail sent.
hu: Levél elküldve.

en: Mailbox checkpointed.
hu: A postafiók ellenőrizve.

en: Mailbox created.
hu: Postafiók létrehozva.

en: Mailbox deleted.
hu: Postafiók törölve.

en: Mailbox is corrupt!
hu: A postafiók megsérült!

en: Mailbox is empty.
hu: A postafiók üres.

en: Mailbox is marked unwritable. %s
hu: A postafiókot megjelöltem nem írhatónak. %s

en: Mailbox is read-only.
hu: A postafiók csak olvasható.

en: Mailbox is unchanged.
hu: Postafiók változatlan.

en: Mailbox must have a name.
hu: A postafióknak nevet kell adni.

en: Mailbox not deleted.
hu: A postafiók nem lett törölve.

en: Mailbox renamed.
hu: Postafiók átnevezve.

en: Mailbox was corrupted!
hu: A postafiók megsérült!

en: Mailbox was externally modified.
hu: A postafiókot más program módosította.

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
hu: A postafiókot más program módosította. A jelzők hibásak lehetnek.

en: Mailboxes [%d]
hu: Postafiókok [%d]

en: Mailcap Edit entry requires %%s
hu: A mailcap-ba "edit" bejegyzés szükséges %%s

en: Mailcap compose entry requires %%s
hu: A mailcap-ba "compose" bejegyzés szükséges %%s

en: Make Alias
hu: Álnév

en: Marking %d messages deleted...
hu: %d levél megjelölése töröltnek...

en: Mask
hu: Maszk

en: Message bounced.
hu: Levél visszaküldve.

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
hu: Az üzenet nem küldhető el beágyazott módon. Használja inkább a PGP/MIME-t?

en: Message contains:
hu: Levél tartalom:

en: Message could not be printed
hu: A levelet nem tudtam kinyomtatni

en: Message file is empty!
hu: A levélfájl üres!

en: Message not bounced.
hu: A levél nem lett visszaküldve.

en: Message not modified!
hu: A levél nem lett módosítva!

en: Message postponed.
hu: A levél el lett halasztva.

en: Message printed
hu: Levél kinyomtatva

en: Message written.
hu: Levél elmentve.

en: Messages bounced.
hu: Levél visszaküldve.

en: Messages could not be printed
hu: A leveleket nem tudtam kinyomtatni

en: Messages not bounced.
hu: A levél nem lett visszaküldve.

en: Messages printed
hu: Levél kinyomtatva

en: Missing arguments.
hu: Hiányzó paraméter.

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
hu: A Mixmaster lánc maximálisan %d elemből állhat.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
hu: A Mixmaster nem fogadja el a Cc vagy a Bcc fejléceket.

en: Moving read messages to %s...
hu: Olvasott levelek mozgatása a %s postafiókba...

en: New Query
hu: Új lekérdezés

en: New file name:
hu: Az új fájl neve:

en: New file:
hu: Új fájl:

en: New mail in
hu: Új levél:

en: New mail in this mailbox.
hu: Új levél érkezett a postafiókba.

en: Next
hu: Köv.

en: NextPg
hu: KövO

en: No (valid) certificate found for %s.
hu: Nem található (érvényes) tanúsítvány ehhez: %s

en: No Message-ID: header available to link thread
hu: Nincs üzenetazonosító (Message-ID) fejléc az üzenetszál összefűzéséhez

en: No authenticators available
hu: Egyetlen azonosító sem érhető el

en: No boundary parameter found! [report this error]
hu: Nem található határoló paraméter! [jelentsd ezt a hibát]

en: No entries.
hu: Nincsenek bejegyzések.

en: No files match the file mask
hu: Nincs a fájlmaszknak megfelelő fájl

en: No incoming mailboxes defined.
hu: Nincs bejövő postafiók megadva.

en: No limit pattern is in effect.
hu: A szűrő mintának nincs hatása.

en: No lines in message.
hu: Nincsenek sorok a levélben.

en: No mailbox is open.
hu: Nincs megnyitott postafiók.

en: No mailbox with new mail.
hu: Nincs új levél egyik postafiókban sem.

en: No mailbox.
hu: Nincs postafiók.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
hu: Nincs mailcap "compose" bejegyzés a(z) %s esetre, üres fájl létrehozása.

en: No mailcap edit entry for %s
hu: Nincs "edit" bejegyzés a mailcap-ban a(z) %s esetre

en: No mailcap path specified
hu: Nincs mailcap útvonal megadva

en: No mailing lists found!
hu: Nincs levelezőlista!

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
hu: Nincs megfelelő mailcap bejegyzés. Megjelenítés szövegként.

en: No messages in that folder.
hu: Nincs levél ebben a postafiókban.

en: No messages matched criteria.
hu: Nincs a kritériumnak megfelelő levél.

en: No more quoted text.
hu: Nincs több idézett szöveg.

en: No more threads.
hu: Nincs több téma.

en: No more unquoted text after quoted text.
hu: Nincs nem idézett szöveg az idézett szöveg után.

en: No new mail in POP mailbox.
hu: Nincs új levél a POP postafiókban.

en: No output from OpenSSL...
hu: Nincs kimenet az OpenSSLtől...

en: No postponed messages.
hu: Nincsenek elhalasztott levelek.

en: No printing command has been defined.
hu: Nincs nyomtatási parancs megadva.

en: No recipients are specified!
hu: Nincs címzett megadva!

en: No recipients specified.
hu: Nincs címzett megadva.

en: No recipients were specified.
hu: Nem volt címzett megadva.

en: No subject specified.
hu: Nincs tárgy megadva.

en: No subject, abort sending?
hu: Nincs tárgy, megszakítsam a küldést?

en: No subject, abort?
hu: Nincs tárgy megadva, megszakítod?

en: No subject, aborting.
hu: Nincs tárgy megadva, megszakítom.

en: No such folder
hu: Nincs ilyen postafiók

en: No tagged entries.
hu: Nincsenek kijelölt bejegyzések.

en: No tagged messages are visible!
hu: Nincs látható, kijeölt levél!

en: No tagged messages.
hu: Nincs kijelölt levél.

en: No thread linked
hu: Nem fűztem össze üzenetszálat

en: No undeleted messages.
hu: Nincs visszaállított levél.

en: No visible messages.
hu: Nincs látható levél.

en: Not available in this menu.
hu: Nem elérhető ebben a menüben.

en: Not found.
hu: Nem található.

en: Nothing to do.
hu: Nincs teendő.

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
hu: Többrészes csatolásoknál csak a törlés támogatott.

en: Open mailbox
hu: Postafiók megnyitása

en: Open mailbox in read-only mode
hu: Postafiók megnyitása csak olvasásra

en: Open mailbox to attach message from
hu: Postafiók megnyitása levél csatolásához

en: Out of memory!
hu: Elfogyott a memória!

en: Output of the delivery process
hu: A kézbesítő folyamat kimenete

en: PGP Key %s.
hu: PGP Kulcs %s.

en: PGP already selected. Clear & continue ?
hu: PGP már ki van jelölve. Törlés & folytatás ?

en: PGP keys matching "%s".
hu: PGP kulcsok egyeznek "%s".

en: PGP keys matching <%s>.
hu: PGP kulcsok egyeznek <%s>.

en: PGP passphrase forgotten.
hu: PGP jelszó elfelejtve.

en: PGP signature could NOT be verified.
hu: A PGP aláírást NEM tudtam ellenőrizni.

en: PGP signature successfully verified.
hu: A PGP aláírás sikeresen ellenőrizve.

en: PGP/M(i)ME
hu: PGP/MIM(e)

en: POP host is not defined.
hu: POP szerver nincs megadva.

en: Parent message is not available.
hu: A nyitóüzenet nem áll rendelkezésre.

en: Parent message is not visible in this limited view.
hu: A nyitóüzenet nem látható a szűkített nézetben.

en: Passphrase(s) forgotten.
hu: Jelszó elfelejtve.

en: Password for %s@%s:
hu: %s@%s jelszava:

en: Personal name:
hu: Név:

en: Pipe
hu: Átküld

en: Pipe to command:
hu: Parancs, aminek továbbít:

en: Pipe to:
hu: Átküld:

en: Please enter the key ID:
hu: Kérlek írd be a kulcs ID-t:

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
hu: Kérlek állítsd be a hostname változót a megfelelő értékre, ha mixmastert használsz!

en: Postpone this message?
hu: Eltegyük a levelet későbbre?

en: Postponed Messages
hu: Elhalasztott levelek

en: Preconnect command failed.
hu: A "preconnect" parancs nem sikerült.

en: Preparing forwarded message...
hu: Továbbított levél előkészítése...

en: Press any key to continue...
hu: Nyomj le egy billentyűt a folytatáshoz...

en: PrevPg
hu: ElőzőO

en: Print
hu: Nyomtat

en: Print attachment?
hu: Kinyomtassam a mellékletet?

en: Print message?
hu: Kinyomtatod a levelet?

en: Print tagged attachment(s)?
hu: Kinyomtassam a kijelölt melléklet(ek)et?

en: Print tagged messages?
hu: Kinyomtatod a kijelölt leveleket?

en: Purge %d deleted message?
hu: Töröljem a %d töröltnek jelölt levelet?

en: Purge %d deleted messages?
hu: Töröljem a %d töröltnek jelölt levelet?

en: Query '%s'
hu: '%s' lekérdezése

en: Query command not defined.
hu: A lekérdezés parancs nincs megadva.

en: Query:
hu: Lekérdezés:

en: Quit
hu: Kilép

en: Quit Mutt?
hu: Kilépsz a Muttból?

en: Reading %s...
hu: %s olvasása...

en: Reading new messages (%d bytes)...
hu: Új levelek olvasása (%d bytes)...

en: Really delete mailbox "%s"?
hu: Valóban törli a "%s" postafiókot?

en: Recall postponed message?
hu: Elhalasztott levél újrahívása?

en: Recoding only affects text attachments.
hu: Az újrakódolás csak a szöveg mellékleteket érinti.

en: Rename failed: %s
hu: Az átnevezés sikertelen: %s

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
hu: Az átnevezés csak IMAP postafiókoknál támogatott

en: Rename mailbox %s to:
hu: %s postafiók átnevezése a következőre:

en: Rename to:
hu: Átnevezés:

en: Reopening mailbox...
hu: Postafiók újra megnyitása...

en: Reply
hu: Válasz

en: Reply to %s%s?
hu: Válasz a %s%s címre?

en: Reverse search for:
hu: Keresés visszafelé:

en: Revoked
hu: Visszavont

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
hu: S/MIME (t)itkosít, (a)láír, titkosít (p)rg, aláír (m)int, min(d)kettő vagy mé(g)se?

en: S/MIME already selected. Clear & continue ?
hu: S/MIME már ki van jelölve. Törlés & folytatás ?

en: S/MIME certificate owner does not match sender.
hu: Az S/MIME tanúsítvány tulajdonosa nem egyezik a küldővel.

en: S/MIME certificates matching "%s".
hu: S/MIME kulcsok egyeznek "%s".

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported.
hu: Tartalom-útmutatás nélküli S/MIME üzenetek nem támogatottak.

en: S/MIME signature could NOT be verified.
hu: Az S/MIME aláírást NEM tudtam ellenőrizni.

en: S/MIME signature successfully verified.
hu: S/MIME aláírás sikeresen ellenőrizve.

en: SASL authentication failed.
hu: SASL azonosítás nem sikerült.

en: SSL failed: %s
hu: SSL sikertelen: %s

en: SSL is unavailable.
hu: SSL nem elérhető.

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
hu: SSL/TLS kapcsolódás a(z) %s használatával (%s/%s/%s)

en: Save
hu: Ment

en: Save a copy of this message?
hu: Mented egy másolatát a levélnek?

en: Save to file:
hu: Mentés fájlba:

en: Save%s to mailbox
hu: Mentés%s postafiókba

en: Saving...
hu: Mentés...

en: Search
hu: Keresés

en: Search for:
hu: Keresés:

en: Search hit bottom without finding match
hu: A kereső elérte a végét, és nem talált egyezést

en: Search hit top without finding match
hu: A kereső elérte az elejét, és nem talált egyezést

en: Search interrupted.
hu: Keresés megszakítva.

en: Search is not implemented for this menu.
hu: A keresés nincs megírva ehhez a menühöz.

en: Search wrapped to bottom.
hu: Keresés a végétől.

en: Search wrapped to top.
hu: Keresés az elejétől.

en: Secure connection with TLS?
hu: Biztonságos TLS kapcsolat?

en: Select
hu: Választ

en: Select
hu: Választ

en: Select a remailer chain.
hu: Válaszd ki az újraküldő láncot.

en: Selecting %s...
hu: %s választása...

en: Send
hu: Küld

en: Sending in background.
hu: Küldés a háttérben.

en: Sending message...
hu: Levél elküldése...

en: Server certificate has expired
hu: A szerver tanúsítványa lejárt

en: Server certificate is not yet valid
hu: A szerver tanúsítványa még nem érvényes

en: Server closed connection!
hu: A szerver lezárta a kapcsolatot!

en: Set flag
hu: Jelző beállítása

en: Shell command:
hu: Shell parancs:

en: Sign
hu: Aláír

en: Sign as:
hu: Aláír mint:

en: Sign, Encrypt
hu: Aláír, Titkosít

en: Sorting mailbox...
hu: Postafiók rendezése...

en: Subscribed [%s], File mask: %s
hu: Felírt [%s], Fájlmaszk: %s

en: Subscribing to %s...
hu: %s felírása...

en: Tag messages matching:
hu: Minta a levelek kijelöléséhez:

en: Tag the messages you want to attach!
hu: Jelöld ki a csatolandó levelet!

en: Tagging is not supported.
hu: Kijelölés nem támogatott.

en: That message is not visible.
hu: Ez a levél nem látható.

en: The current attachment will be converted.
hu: Ez a melléklet konvertálva lesz.

en: The current attachment won't be converted.
hu: Ez a melléklet nem lesz konvertálva.

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
hu: A levelek tartalomjegyzéke hibás. Próbáld megnyitni újra a postafiókot.

en: The remailer chain is already empty.
hu: Az újraküldő lánc már üres.

en: There are no attachments.
hu: Nincs melléklet.

en: There are no messages.
hu: Nincs levél.

en: There are no subparts to show!
hu: Nincsenek mutatható részek!

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
hu: Ez az IMAP kiszolgáló nagyon régi. A Mutt nem tud együttműködni vele.

en: This certificate belongs to:
hu: Akire a tanusítvány vonatkozik:

en: This certificate is valid
hu: Ez a tanúsítvány érvényes

en: This certificate was issued by:
hu: A tanusítványt kiállította:

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
hu: Ez a kulcs nem használható: lejárt/letiltott/visszahívott.

en: Thread broken
hu: Az üzenetszál megszakadt

en: Thread contains unread messages.
hu: A témában olvasatlan levelek vannak.

en: Threading is not enabled.
hu: A témázás le van tiltva.

en: Threads linked
hu: Üzenetszálak összefűzve

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
hu: Lejárt a maximális várakozási idő az fcntl lock-ra!

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
hu: Lejárt a maximális várakozási idő az flock lock-ra!

en: To view all messages, limit to "all".
hu: Az összes üzenet megtekintéséhez törölje a szűrést.

en: Toggle display of subparts
hu: További részek mutatása/elrejtése

en: Top of message is shown.
hu: Ez az üzenet eleje.

en: Trusted
hu: Megbízható

en: Trying to extract PGP keys...
hu: PGP kulcsok kibontása...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
hu: S/MIME tanúsítványok kibontása...

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
hu: A(z) %s csatorna létesítése nem sikerült, hiba %d (%s)

en: Unable to attach %s!
hu: %s nem csatolható!

en: Unable to attach!
hu: Nem lehet csatolni!

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
hu: Nem lehet a fejléceket letölteni ezen verziójú IMAP szerverről

en: Unable to get certificate from peer
hu: A szervertől nem lehet tanusítványt kapni

en: Unable to leave messages on server.
hu: Nem lehet a leveleket a szerveren hagyni.

en: Unable to lock mailbox!
hu: Nem tudom zárolni a postafiókot!

en: Unable to open temporary file!
hu: Nem lehet megnyitni átmeneti fájlt!

en: Undel
hu: Visszaállít

en: Undelete messages matching:
hu: Minta a levelek visszaállításához:

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Content-Type %s
hu: %s ismeretlen tartalom-típus

en: Untag messages matching:
hu: Minta a levélkijelölés megszüntetéséhez:

en: Unverified
hu: Ellenőrizetlen

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
hu: Használd a 'toggle-write'-ot az írás újra engedélyezéséhez!

en: Use keyID = "%s" for %s?
hu: Használjam a kulcsID = "%s" ehhez: %s?

en: Username at %s:
hu: %s azonosító:

en: Verified
hu: Ellenőrzött

en: Verifying message indexes...
hu: Levelek tartalomjegyzékének ellenőrzése...

en: View Attachm.
hu: Melléklet

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
hu: FIGYELMEZTETÉS!  %s-t felülírására készülsz, folytatod?

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
hu: VIGYÁZAT: nem biztos, hogy a kulcs a fent írt személyé!

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
hu: FIGYELEM: a kiszolgáló neve nem egyezik a tanúsítványban lévővel

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
hu: VIGYÁZAT: a kulcs NEM a fent írt személyé!

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
hu: VIGYÁZAT: SEMMI okunk feltételezni, hogy a kulcs a fent írt személyé!

en: Waiting for fcntl lock... %d
hu: Várakozás az fcntl lock-ra... %d

en: Waiting for flock attempt... %d
hu: Várakozás az flock-ra... %d

en: Waiting for response...
hu: Várakozás a válaszra...

en: Warning: '%s' is a bad IDN.
hu: Figyelmeztetés: '%s' hibás IDN.

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'.
hu: Figyelmeztetés: Hibás IDN '%s' a '%s' álnévben.

en: Warning: Couldn't save certificate
hu: Figyelmeztetés: A tanúsítvány nem menthető

en: Warning: One of the keys has been revoked
hu: Vigyázat: az egyik kulcsot visszavonták.

en: Warning: Part of this message has not been signed.
hu: Figyelmeztetés: A levél egy része nincs aláírva

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
hu: Vigyázat: az aláírásra használt kulcs lejárt, dátuma:

en: Warning: The signature expired at:
hu: Vigyázat: az aláírás lejárt, dátum:

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
hu: Figyelmeztetés: Ez az álnév lehet, hogy nem működik.  Javítsam?

en: What we have here is a failure to make an attachment
hu: Hiba a melléklet csatolásakor

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
hu: Írás nem sikerült!  Részleges postafiókot elmentettem a(z) %s fájlba

en: Write fault!
hu: Írási hiba!

en: Write message to mailbox
hu: Levél mentése postafiókba

en: Writing %s...
hu: %s írása...

en: Writing message to %s ...
hu: Levél mentése %s-ba ...

en: You already have an alias defined with that name!
hu: Már van bejegyzés ilyen álnévvel!

en: You already have the first chain element selected.
hu: Már ki van választva a lánc első eleme.

en: You already have the last chain element selected.
hu: Már ki van választva a lánc utolsó eleme.

en: You are on the first entry.
hu: Az első bejegyzésen vagy.

en: You are on the first message.
hu: Ez az első levél.

en: You are on the first page.
hu: Ez az első oldal.

en: You are on the first thread.
hu: Ez az első téma.

en: You are on the last entry.
hu: Az utolsó bejegyzésen vagy.

en: You are on the last message.
hu: Ez az utolsó levél.

en: You are on the last page.
hu: Ez az utolsó oldal.

en: You cannot scroll down farther.
hu: Nem lehet tovább lefelé scrollozni.

en: You cannot scroll up farther.
hu: Nem lehet tovább felfelé scrollozni.

en: You have no aliases!
hu: Nincs bejegyzés a címjegyzékben!

en: You may not delete the only attachment.
hu: Az egyetlen melléklet nem törölhető.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
hu: Csak levél/rfc222 részeket lehet visszaküldeni.

en: [%s = %s] Accept?
hu: [%s = %s] Rendben?

en: [-- %s output follows%s --]
hu: [-- %s kimenet következik%s --]

en: [-- %s/%s is unsupported
hu: [-- %s/%s nincs támogatva

en: [-- Attachment #%d
hu: [-- Melléklet #%d

en: [-- Autoview stderr of %s --]
hu: [-- A(z) %s hiba kimenete --]

en: [-- Autoview using %s --]
hu: [-- Automatikus megjelenítés a(z) %s segítségével --]

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
hu: [-- PGP LEVÉL KEZDŐDIK --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
hu: [-- PGP NYILVÁNOS KULCS KEZDŐDIK --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
hu: [-- PGP ALÁÍRT LEVÉL KEZDŐDIK --]

en: [-- Begin signature information --]
hu: [-- Az aláírás adatai --]

en: [-- Can't run %s. --]
hu: [-- Nem futtatható: %s --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
hu: [-- PGP LEVÉL VÉGE --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
hu: [-- PGP NYILVÁNOS KULCS VÉGE --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
hu: [-- PGP ALÁÍRT LEVÉL VÉGE --]

en: [-- End of OpenSSL output --]
hu: [-- OpenSSL kimenet vége --]

en: [-- End of PGP output --]
hu: [-- PGP kimenet vége --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
hu: [-- PGP/MIME titkosított adat vége --]

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
hu: [-- Hiba:  Egy Többrészes/Alternatív rész sem jeleníthető meg! --]

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
hu: [-- Hiba: Ismeretlen többrészes/aláírt protokoll %s! --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
hu: [-- Hiba: nem lehet a PGP alfolyamatot létrehozni! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
hu: [-- Hiba: nem lehet létrehozni az ideiglenes fájlt! --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
hu: [-- Hiba: nem található a PGP levél kezdete! --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
hu: [-- Hiba: a visszafejtés sikertelen: %s--]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
hu: [-- Hiba: az üzenetnek/külső-törzsének nincs elérési-típus paramétere --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess! --]
hu: [-- Hiba: nem lehet létrehozni az OpenSSL alfolyamatot! --]

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
hu: [-- Hiba: nem lehet létrehozni a PGP alfolyamatot! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
hu: [-- A következő adat PGP/MIME-vel titkosított --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
hu: [-- A következő adat S/MIME-vel titkosított --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
hu: [-- A következő adatok S/MIME-vel alá vannak írva --]

en: [-- The following data is signed --]
hu: [-- A következő adatok alá vannak írva --]

en: [-- This %s/%s attachment
hu: [-- Ez a %s/%s melléklet

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
hu: [-- A %s/%s melléklet nincs beágyazva, --]

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
hu: [-- Típus: %s/%s, Kódolás: %s, Méret: %s --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
hu: [-- Figyelmeztetés: Nem találtam egy aláírást sem. --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
hu: [-- Figyelmeztetés: Nem tudtam leellenőrizni a %s/%s aláírásokat. --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
hu: [-- és a jelzett elérési-típus, %s nincs támogatva --]

en: [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
hu: [-- és a jelzett külső forrás --]
    [-- megszűnt. --]

en: [-- name: %s --]
hu: [-- név: %s --]

en: [-- on %s --]
hu: [-- %s-on --]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
hu: [Az azonosító nem jeleníthető meg (érvénytelen DN)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
hu: [Az azonosító nem jeleníthető meg (érvénytelen kódolás)]

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
hu: A felhasználói azonosító nem jeleníthető meg (ismeretlen kódolás)]

en: [Disabled]
hu: [Letiltva]

en: [invalid date]
hu: [érvénytelen dátum]

en: [unable to calculate]
hu: [nem kiszámítható]

en: alias: no address
hu: címjegyzék: nincs cím

en: ambiguous specification of secret key `%s'
hu: a(z) "%s" titkos kulcs megadása nem egyértelmű

en: append new query results to current results
hu: új lekérdezés eredményének hozzáfűzése az eddigiekhez

en: apply next function ONLY to tagged messages
hu: a következő művelet végrehajtása CSAK a kijelölt üzenetekre

en: apply next function to tagged messages
hu: csoportos művelet végrehajtás a kijelölt üzenetekre

en: attach a PGP public key
hu: PGP nyilvános kulcs csatolása

en: attach file(s) to this message
hu: fájl(ok) csatolása az üzenethez

en: attach message(s) to this message
hu: üzenet(ek) csatolása ezen üzenethez

en: bind: too many arguments
hu: bind: túl sok paraméter

en: break the thread in two
hu: kettéválasztja az üzenetszálat

en: capitalize the word
hu: szó nagy kezdőbetűssé alakítása

en: change directories
hu: könyvtár váltás

en: check mailboxes for new mail
hu: új levél keresése a postafiókokban

en: clear a status flag from a message
hu: levél-állapotjelző törlése

en: clear and redraw the screen
hu: képernyő törlése és újrarajzolása

en: collapse/uncollapse all threads
hu: összes téma kinyitása/bezárása

en: collapse/uncollapse current thread
hu: téma kinyitása/bezárása

en: color: too few arguments
hu: color: túl kevés paraméter

en: complete address with query
hu: teljes cím lekérdezéssel

en: complete filename or alias
hu: teljes fájlnév vagy álnév

en: compose a new mail message
hu: új levél szerkesztése

en: compose new attachment using mailcap entry
hu: új melléklet összeállítása a mailcap bejegyzéssel segítségével

en: convert the word to lower case
hu: szó kisbetűssé alakítása

en: convert the word to upper case
hu: szó nagybetűssé alakítása

en: converting
hu: átalakítom

en: copy a message to a file/mailbox
hu: üzenet másolása fájlba/postafiókba

en: could not create temporary folder: %s
hu: %s ideiglenes postafiók nem hozható létre

en: could not truncate temporary mail folder: %s
hu: nem lehet levágni a(z) %s ideiglenes postafiókból

en: could not write temporary mail folder: %s
hu: nem lehet írni a(z) %s ideiglenes postafiókba

en: create a new mailbox (IMAP only)
hu: új postafiók létrehozása (csak IMAP)

en: create an alias from a message sender
hu: álnév létrehozása a feladóhoz

en: cycle among incoming mailboxes
hu: bejövő postafiókok körbejárása

en: default colors not supported
hu: az alapértelmezett színek nem támogatottak

en: delete all chars on the line
hu: karakter törlése a sorban

en: delete all messages in subthread
hu: témarész összes üzenetének törlése

en: delete all messages in thread
hu: téma összes üzenetének törlése

en: delete chars from cursor to end of line
hu: karakterek törlése a sor végéig

en: delete chars from the cursor to the end of the word
hu: karakterek törlése a szó végéig

en: delete messages matching a pattern
hu: mintára illeszkedő levelek törlése

en: delete the char in front of the cursor
hu: a kurzor előtti karakter törlése

en: delete the char under the cursor
hu: kurzoron álló karakter törlése

en: delete the current entry
hu: aktuális bejegyzés törlése

en: delete the current mailbox (IMAP only)
hu: aktuális postafiók törlése (csak IMAP)

en: delete the word in front of the cursor
hu: a kurzor előtti szó törlése

en: display a message
hu: üzenet megjelenítése

en: display full address of sender
hu: a feladó teljes címének mutatása

en: display message and toggle header weeding
hu: üzenet megjelenítése és a teljes fejléc ki/bekapcsolása

en: display the currently selected file's name
hu: kijelölt fájl nevének mutatása

en: display the keycode for a key press
hu: billentyűleütés kódjának mutatása

en: drac
hu: dras

en: edit attachment content type
hu: melléklet tartalom-típusának szerkesztése

en: edit attachment description
hu: melléklet-leírás szerkesztése

en: edit attachment transfer-encoding
hu: melléklet átviteli-kódolás szerkesztése

en: edit attachment using mailcap entry
hu: melléklet szerkesztése a mailcap bejegyzés használatával

en: edit the BCC list
hu: Rejtett másolatot kap (BCC) lista szerkesztése

en: edit the CC list
hu: Másolatot kap lista (CC) szerkesztése

en: edit the Reply-To field
hu: Válaszcím szerkesztése

en: edit the TO list
hu: Címzett lista (TO) szerkesztése

en: edit the file to be attached
hu: csatolandó fájl szerkesztése

en: edit the from field
hu: feladó mező szerkesztése

en: edit the message
hu: üzenet szerkesztése

en: edit the message with headers
hu: üzenet szerkesztése fejlécekkel együtt

en: edit the raw message
hu: nyers üzenet szerkesztése

en: edit the subject of this message
hu: levél tárgyának szerkesztése

en: empty pattern
hu: üres minta

en: end of conditional execution (noop)
hu: a feltételes végrehajtás véget ért (noop)

en: enter a file mask
hu: adj meg egy fájlmaszkot

en: enter a file to save a copy of this message in
hu: adj meg egy fájlnevet, ahova a levél másolatát elmentem

en: enter a muttrc command
hu: adj meg egy muttrc parancsot

en: error adding recipient `%s': %s
hu: nem sikerült a címzettet (%s) hozzáadni: %s

en: error enabling CMS protocol: %s
hu: hiba a CMS protokoll engedélyezése közben: %s

en: error in pattern at: %s
hu: hiba a mintában: %s

en: error setting secret key `%s': %s
hu: a(z) "%s" titkos kulcs beállítása nem sikerült: %s

en: error: unknown op %d (report this error).
hu: hiba: ismeretlen operandus %d (jelentsd ezt a hibát).

en: eswabfc
hu: tapmdg

en: exec: no arguments
hu: exec: nincs paraméter

en: execute a macro
hu: makró végrehajtása

en: exit this menu
hu: kilépés ebből a menüből

en: extract supported public keys
hu: támogatott nyilvános kulcsok kibontása

en: filter attachment through a shell command
hu: melléklet szűrése egy shell parancson keresztül

en: force retrieval of mail from IMAP server
hu: kényszerített levélletöltés az IMAP kiszolgálóról

en: force viewing of attachment using mailcap
hu: melléklet megtekintése mailcap segítségével

en: forward a message with comments
hu: üzenet továbbítása kommentekkel

en: get a temporary copy of an attachment
hu: ideiglenes másolat készítése a mellékletről

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
hu: gpgme_op_keylist_next sikertelen: %s

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
hu: gpgme_op_keylist_start sikertelen: %s

en: has been deleted --]
hu: törölve lett --]

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
hu: imap_sync_mailbox: EXPUNGE sikertelen

en: invalid header field
hu: érvénytelen mező a fejlécben

en: invoke a command in a subshell
hu: parancs végrehajtása rész-shellben

en: jump to an index number
hu: ugrás sorszámra

en: jump to parent message in thread
hu: ugrás a levél előzményére ebben a témában

en: jump to previous subthread
hu: ugrás az előző témarészre

en: jump to previous thread
hu: ugrás az előző témára

en: jump to the beginning of the line
hu: ugrás a sor elejére

en: jump to the bottom of the message
hu: ugrás az üzenet aljára

en: jump to the end of the line
hu: ugrás a sor végére

en: jump to the next new message
hu: ugrás a következő új levélre

en: jump to the next new or unread message
hu: ugrás a következő új vagy olvasatlan levélre

en: jump to the next subthread
hu: ugrás a következő témarészre

en: jump to the next thread
hu: ugrás a következő témára

en: jump to the next unread message
hu: ugrás a következő olvasatlan levélre

en: jump to the previous new message
hu: ugrás az előző új levélre

en: jump to the previous new or unread message
hu: ugrás az előző új vagy olvasatlan levélre

en: jump to the previous unread message
hu: ugrás az előző olvasatlan levélre

en: jump to the top of the message
hu: ugrás az üzenet tetejére

en: list mailboxes with new mail
hu: új levelet tartalmazó postafiókok

en: macro: empty key sequence
hu: macro: üres billentyűzet-szekvencia

en: macro: too many arguments
hu: macro: túl sok paraméter

en: mail a PGP public key
hu: PGP nyilvános kulcs elküldése

en: mailcap entry for type %s not found
hu: mailcap bejegyzés a(z) %s típushoz nem található

en: make decoded (text/plain) copy
hu: visszafejtett (sima szöveges) másolat készítése

en: make decoded copy (text/plain) and delete
hu: visszafejtett (sima szöveges) másolat készítése és törlés

en: make decrypted copy
hu: visszafejtett másolat készítése

en: make decrypted copy and delete
hu: visszafejtett másolat készítése és törlés

en: mark the current subthread as read
hu: témarész jelölése olvasottnak

en: mark the current thread as read
hu: téma jelölése olvasottnak

en: mismatched parenthesis: %s
hu: nem megegyező zárójelek: %s

en: missing filename.
hu: hiányzó fájlnév.

en: missing parameter
hu: hiányzó paraméter

en: mono: too few arguments
hu: mono: túl kevés paraméter

en: move entry to bottom of screen
hu: lapozás a képernyő aljára

en: move entry to middle of screen
hu: lapozás a képernyő közepére

en: move entry to top of screen
hu: lapozás a képernyő tetejére

en: move the cursor one character to the left
hu: kurzor mozgatása egy karakterrel balra

en: move the cursor one character to the right
hu: kurzor mozgatása egy karakterrel jobbra

en: move the cursor to the beginning of the word
hu: kurzor mozgatása a szó elejére

en: move the cursor to the end of the word
hu: kurzor mozgatása a szó végére

en: move to the bottom of the page
hu: ugrás az oldal aljára

en: move to the first entry
hu: ugrás az első bejegyzésre

en: move to the last entry
hu: ugrás az utolsó bejegyzésre

en: move to the middle of the page
hu: mozgatás az oldal közepére

en: move to the next entry
hu: mozgatás a következő bejegyzésre

en: move to the next page
hu: ugrás a következő oldalra

en: move to the next undeleted message
hu: ugrás a következő visszaállított levélre

en: move to the previous entry
hu: ugrás az előző bejegyzésre

en: move to the previous page
hu: ugrás az előző oldalra

en: move to the previous undeleted message
hu: ugrás az előző visszaállított levélre

en: move to the top of the page
hu: ugrás az oldal tetejére

en: multipart message has no boundary parameter!
hu: a többrészes üzenetnek nincs határoló paramétere!

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
hu: mutt_restore_default(%s): hibás reguláris kifejezés: %s

en: no
hu: nem

en: no certfile
hu: nincs tanúsítványfájl

en: no mbox
hu: nincs postafiók

en: nospam: no matching pattern
hu: nospam: nincs illeszkedő minta

en: not converting
hu: nem alakítom át

en: null key sequence
hu: üres billentyűzet-szekvencia

en: null operation
hu: üres művelet

en: oac
hu: fhm

en: open a different folder
hu: más postafiók megnyitása

en: open a different folder in read only mode
hu: más postafiók megnyitása csak olvasásra

en: pipe message/attachment to a shell command
hu: üzenet/melléklet átadása csövön shell parancsnak

en: prefix is illegal with reset
hu: "reset"-nél nem adható meg előtag

en: print the current entry
hu: bejegyzés nyomtatása

en: push: too many arguments
hu: push: túl sok paraméter

en: query external program for addresses
hu: címek lekérdezése külső program segítségével

en: quote the next typed key
hu: a következő kulcs idézése

en: recall a postponed message
hu: elhalasztott levél újrahívása

en: remail a message to another user
hu: levél újraküldése egy másik felhasználónak

en: rename the current mailbox (IMAP only)
hu: aktuális postafiók átnevezése (csak IMAP)

en: rename/move an attached file
hu: csatolt fájl átnevezése/mozgatása

en: reply to a message
hu: válasz a levélre

en: reply to all recipients
hu: válasz az összes címzettnek

en: reply to specified mailing list
hu: válasz a megadott levelezőlistára

en: retrieve mail from POP server
hu: levelek törlése POP kiszolgálóról

en: ro
hu: ve

en: roa
hu: vem

en: run ispell on the message
hu: levél ellenőrzése ispell-el

en: save changes to mailbox
hu: mentés postafiókba

en: save changes to mailbox and quit
hu: változások mentése és kilépés

en: save message/attachment to a mailbox/file
hu: üzenet/melléklet mentése egy postafiókba/fájlba

en: save this message to send later
hu: üzenet elmentése későbbi küldéshez

en: score: too few arguments
hu: score: túl kevés paraméter

en: score: too many arguments
hu: score: túl sok paraméter

en: scroll down 1/2 page
hu: fél oldal lapozás lefelé

en: scroll down one line
hu: mozgás egy sorral lejjebb

en: scroll down through the history list
hu: lapozás lefelé az előzményekben

en: scroll up 1/2 page
hu: fél oldal lapozás felfelé

en: scroll up one line
hu: mozgás egy sorral feljebb

en: scroll up through the history list
hu: lapozás felfelé az előzményekben

en: search backwards for a regular expression
hu: reguláris kifejezés keresése visszafelé

en: search for a regular expression
hu: reguláris kifejezés keresése

en: search for next match
hu: keresés tovább

en: search for next match in opposite direction
hu: keresés visszafelé

en: secret key `%s' not found: %s
hu: a(z) "%s" titkos kulcs nem található: %s

en: select a new file in this directory
hu: válassz egy új fájlt ebben a könyvtárban

en: select the current entry
hu: aktuális bejegyzés kijelölése

en: send the message
hu: üzenet elküldése

en: send the message through a mixmaster remailer chain
hu: üzenet küldése egy mixmaster újraküldő láncon keresztül

en: set a status flag on a message
hu: levél-állapotjelző beállítása

en: show MIME attachments
hu: MIME mellékletek mutatása

en: show PGP options
hu: PGP paraméterek mutatása

en: show S/MIME options
hu: S/MIME opciók mutatása

en: show currently active limit pattern
hu: aktuális szűrőminta mutatása

en: show only messages matching a pattern
hu: csak a mintára illeszkedő levelek mutatása

en: show the Mutt version number and date
hu: a Mutt verziójának és dátumának megjelenítése

en: signing
hu: aláírás

en: skip beyond quoted text
hu: idézett szöveg átlépése

en: sort messages
hu: üzenetek rendezése

en: sort messages in reverse order
hu: üzenetek rendezése fordított sorrendben

en: source: error at %s
hu: source: hiba a %s-nál

en: source: errors in %s
hu: source: hiba a %s fájlban

en: source: too many arguments
hu: source: túl sok paraméter

en: spam: no matching pattern
hu: spam: nincs illeszkedő minta

en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
hu: aktuális postafiók felírása (csak IMAP)

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
hu: sync: mbox megváltozott, de nincs módosított levél! (jelentsd ezt a hibát)

en: tag messages matching a pattern
hu: levelek kijelölése mintára illesztéssel

en: tag the current entry
hu: bejegyzés megjelölése

en: tag the current subthread
hu: témarész megjelölése

en: tag the current thread
hu: téma megjelölése

en: this screen
hu: ez a képernyő

en: toggle a message's 'important' flag
hu: üzenet 'fontos' jelzőjének állítása

en: toggle a message's 'new' flag
hu: levél 'új' jelzőjének állítása

en: toggle display of quoted text
hu: idézett szöveg mutatása/elrejtése

en: toggle disposition between inline/attachment
hu: váltás beágyazás/csatolás között

en: toggle recoding of this attachment
hu: ezen melléklet újrakódolása

en: toggle search pattern coloring
hu: keresett minta színezése ki/be

en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
hu: váltás az összes/felírt postafiók nézetek között (csak IMAP)

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
hu: a postafiók újraírásának ki/bekapcsolása

en: toggle whether to browse mailboxes or all files
hu: váltás a csak postafiókok/összes fájl böngészése között

en: toggle whether to delete file after sending it
hu: fájl törlése/meghagyása küldés után

en: too few arguments
hu: túl kevés paraméter

en: too many arguments
hu: túl sok paraméter

en: transpose character under cursor with previous
hu: az előző és az aktuális karakter cseréje

en: unable to determine home directory
hu: meghatározhatatlan felhasználói könyvtár

en: unable to determine username
hu: meghatározhatatlan felhasználónév

en: unattachments: invalid disposition
hu: leválasztások: érvénytelen elrendezés

en: undelete all messages in subthread
hu: a témarész összes levelének visszaállítása

en: undelete all messages in thread
hu: a téma összes levelének visszaállítása

en: undelete messages matching a pattern
hu: levelek visszaállítása mintára illesztéssel

en: undelete the current entry
hu: aktuális bejegyzés visszaállítása

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
hu: unhook: %s-t nem lehet törölni a következőből: %s.

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
hu: unhook: Nem lehet 'unhook *'-ot végrehajtani hook parancsból.

en: unhook: unknown hook type: %s
hu: hozzárendelés törlése: ismeretlen hozzárendelési típus: %s

en: unknown error
hu: ismeretlen hiba

en: unsubscribe from current mailbox (IMAP only)
hu: leiratkozás az aktuális postafiókról (csak IMAP)

en: untag messages matching a pattern
hu: kijelölés megszüntetése mintára illesztéssel

en: update an attachment's encoding info
hu: melléklet kódolási információinak frissítése

en: use the current message as a template for a new one
hu: levél sablonként használata egy új levélhez

en: value is illegal with reset
hu: "reset"-nél nem adható meg érték

en: verify a PGP public key
hu: PGP nyilvános kulcs ellenőrzése

en: view attachment as text
hu: melléklet megtekintése szövegként

en: view attachment using mailcap entry if necessary
hu: melléklet mutatása mailcap bejegyzés használatával, ha szükséges

en: view file
hu: fájl megtekintése

en: view the key's user id
hu: a kulcstulajdonos azonosítójának megtekintése

en: wipe passphrase(s) from memory
hu: jelszó törlése a memóriából

en: write the message to a folder
hu: üzenet írása postafiókba

en: yes
hu: igen

en: yna
hu: inm

en: {internal}
hu: (belső)
