partitionmanager - en to ast translation catalogue (289 entries)

en:  sectors
ast:  seutores

en: &Cylinder alignment
ast: Alliniación de &cilindros

en: &Label
ast: &Etiqueta

en: (icon)
ast: (iconu)

en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
ast: <b>Alvertencia:</b> ¡Esto va destruyir tolos datos nel preséu!

[ctx: @action:button]
en: &Details
ast: &Detalles

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
ast: Aplicar operaciones pendientes

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
ast: Camudar el backend

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
ast: Camudar el sistema de ficheros

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
ast: Llimpiar operaciones pendientes

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
ast: Crear una tabla de particiones &nueva

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
ast: Nun camudar el backend

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
ast: Nun camudar el sistema de ficheros

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
ast: Nun recrear el sistema de ficheros

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
ast: Sobrescribir la partición

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
ast: Colar del <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Recreate existing file system
ast: Recrear el sistema de ficheros esistentes

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
ast: Recrear el sistema de ficheros

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
ast: Guardar l'informe SMART

[ctx: @action:button]
en: Save changes
ast: Guardar cambeos

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
ast: Sí, encaboxar les operaciones

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
ast: Comprobar

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
ast: Llimpiar el rexistru

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ast: Copiar

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
ast: Desactivar el grupu de volúmenes

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ast: Desaniciar

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
ast: Editar el puntu de montaxe

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
ast: Esportar la tabla de particiones

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
ast: Importar una tabla de particiones

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
ast: Montar

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
ast: Tabla de particiones nueva

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
ast: Grupu de volúmenes nuevu

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ast: Apegar

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ast: Propiedaes

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
ast: Desaniciar el grupu de volúmenes

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
ast: Redimensionar/Mover

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
ast: Restaurar

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
ast: Estáu SMART

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
ast: Guardar el rexistru

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
ast: Destruyir

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
ast: Desfacer

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
ast: Desbloquiar

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
ast: Aplicar

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
ast: Llimpiar

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
ast: Refrescar preseos

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
ast: <para>¿De xuru que quies aplicar les operaciones pendientes llistaes embaxo?</para><para><warning>Esto va modificar dafechu los discos.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
ast[0]: <para>¿De xuru que quies colar de l'aplicación?</para><para>Entá hai una operación pendiente.</para>
ast[1]: <para>¿De xuru que quies colar de l'aplicación?</para><para>Entá hai %1 operaciones pendientes.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
ast: <para>Anguaño la partición «%1» nun pue desaniciase porque entá tán montaes una o más particiones con númberos llóxicos más altos.</para> <para>Primero desmonta toles particiones con númberos llóxicos mayores de %2, por favor.</para>

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
ast: Nun pudieron guardase en «/etc/fstab» los puntos de montaxe.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
ast: ¿De xuru que quies encaboxar?

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
ast: Nun s'alcontró nenguna partición válida nesti preséu.

[ctx: @info]
en: Please select a device.
ast: Esbilla un preséu, por favor.

[ctx: @info]
en: The configured external browser could not be run. Please check your settings.
ast: Nun pudo executase'l restolador esternu configuráu. Comprueba los axustes, por favor.

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
ast: Caltenedor anterior de Calamares

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
ast: Caltenedor anterior

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
ast: Sofitu de LVM

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ast: Caltenedor

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
ast: Sofitu pa UDF

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
ast: Toles operaciones finaron con ésitu.

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
ast: Finó l'escanéu.

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
ast: Escaniando preseos…

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
ast: Configurando…

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
ast: Hebo fallos mentanto s'aplicaben les operaciones. Albortóse.

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
ast: Usando'l plugin del backend: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
ast: Esperando a que fine la operación…

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
ast: Aplica les operaciones pendientes de la llista.

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
ast: Aplicando operaciones…

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
ast: Comprueba los fallos del sistema de ficheros d'una partición.

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
ast: Copia una partición esistente.

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
ast: Crea nel preséu una tabla de particiones balera.

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
ast: Crea una partición.

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
ast: Desanicia una partición.

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
ast: Edita'l puntu de montaxe y les opciones d'una partición.

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
ast: Balera la llista d'operaciones pendientes.

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
ast: Esporta la tabla de particiones del preséu a un ficheru de testu.

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
ast: Importa una tabla de particiónes dende un ficheru de testu.

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
ast: Des/monta una partición.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
ast[0]: Una operación pendiente
ast[1]: %1 operaciones pendientes

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
ast: Apiega una partición copiada.

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
ast: Desanicia el grupu de volúmenes esbilláu.

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
ast: Desanicia la última operación de la llista.

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
ast: Renueva la llista de preseos.

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
ast: Restaura una partición dende un ficheru d'imaxe.

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
ast: Guarda nun ficheru la salida del rexistru.

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
ast: Amuesa'l diálogu de Tocante a KPMcore.

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
ast: Amuesa la información tocante a los sistemes de ficheros sofitaos.

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
ast: Destrúi una partición pa que'l so conteníu nun puea restaurase.

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
ast: Redimensiona o mueve una partición esistente.

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
ast: Desfaciendo la operación: %1

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
ast: Des/bloquia una partición cifrada.

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
ast: Visualiza y modifica les propiedaes del preséu.

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
ast: Visualiza y modifica les propiedaes d'una partición (etiqueta, banderes, triba...).

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
ast: Aplica toles operaciones

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
ast: Comprueba una partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
ast: Llimpia toles operaciones

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
ast: Llimpia la salida del rexistru

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
ast: Copia una partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
ast: Crea una tabla de particiones

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
ast: Desactiva un grupu de volúmenes esbilláu

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
ast: Desanicia una partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
ast: Edita un puntu de montaxe

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
ast: Esporta una tabla de particiones

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
ast: Importa una tabla de particiones

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
ast: Des/monta una partición

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
ast: Partición nueva

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
ast: Apiega una partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
ast: Refresca tolos preseos

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
ast: Desanicia un grupu de volúmenes esbilláu

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
ast: Redimensiona o mueve una partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
ast: Redimensiona un grupu de volúmenes esbilláu

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
ast: Restaura una partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
ast: Guarda la salida del rexistru

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
ast: Amuesa l'estáu SMART

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
ast: Destrúi un partición

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
ast: Desfái la última operación

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
ast: Des/bloquia una partición cifrada

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
ast: Visualiza la información del sofitu de sistemes de ficheros

[ctx: @label]
en: &Flags:
ast: &Banderes:

[ctx: @label]
en: (unknown)
ast: (desconozse)

[ctx: @label]
en: First sector:
ast: Primer seutor:

[ctx: @label]
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
ast: ¿Ye esta la primer vegada que s'executa'l xestor de particiones de KDE?

[ctx: @label]
en: Maximum size:
ast: Tamañu máximu:

[ctx: @label]
en: Minimum size:
ast: Tamañu mínimu:

[ctx: @label]
en: Mount point:
ast: Puntu de montaxe:

[ctx: @label]
en: Number of sectors:
ast: Númberu de seutores:

[ctx: @label]
en: Preferred unit:
ast: Unidá preferida:

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
ast: Escaniando'l preséu: «%1»

[ctx: @label]
en: Scanning...
ast: Escaniando…

[ctx: @label]
en: Size:
ast: Tamañu:

[ctx: @label]
en: Status:
ast: Estáu:

[ctx: @label]
en: This file system does not support setting a label.
ast: Esti sistema de ficheros nun sofita l'afitamientu d'una etiqueta.

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
ast: MALU

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
ast: BONU

[ctx: @label device]
en: Capacity:
ast: Capacidá:

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
ast: Tamañu de los seutores llóxicos:

[ctx: @label device]
en: Path:
ast: Camín:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
ast: Tamañu de los seutores físicos:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
ast: Particiones primaries/máximes:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
ast: Seutores totales:

[ctx: @label device]
en: Type:
ast: Triba:

[ctx: @label partition]
en: Available:
ast: Capacidá disponible:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
ast: Capacidá:

[ctx: @label partition]
en: File system:
ast: Sistema de ficheros:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
ast: Primer seutor:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
ast: Últimu seutor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
ast: Númberu de seutores:

[ctx: @label partition]
en: Used:
ast: Capacidá usada:

[ctx: @label partition capacity available]
en: Available:
ast: Capacidá disponible:

[ctx: @label partition capacity used]
en: Used:
ast: Capacidá usada:

[ctx: @label:listbox]
en: File syste&m:
ast: Siste&ma de ficheros:

[ctx: @label:listbox]
en: File system:
ast: Sistema de ficheros:

[ctx: @label:listbox]
en: First sector:
ast: Primer seutor:

[ctx: @label:listbox]
en: Si&ze:
ast: Tamañ&u:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
ast: <application>Xestor de particiones de KDE</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
ast: Xestiona discos, particiones y sistemes de ficheros

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
en: Sev.
ast: Severidá

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
en: Time
ast: Data

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
en: Message
ast: Mensaxe

[ctx: @title:menu]
en: Columns
ast: Columnes

[ctx: @title:menu]
en: Device
ast: Preséu

[ctx: @title:menu]
en: Panels Shown
ast: Paneles que s'amuesen

[ctx: @title:menu]
en: Partition
ast: Partición

[ctx: @title:menu]
en: Partition Manager Toolbar
ast: Barra de ferramientes del xestor de particiones de KDE

[ctx: @title:menu]
en: Select Current Device
ast: Esbilla del preséu actual

[ctx: @title:menu]
en: Tools
ast: Ferramientes

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
ast: Colores de los sistemes de ficheros

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
ast: Xeneral

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
ast: Nun pue crease la partición de destín.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
ast: Nun pue desaniciase la partición.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
ast: Nun pudo llanzase'l restolador.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
ast: Nun pudo bloquiase'l sistema de ficheros cifráu.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
ast: Nun pudo montase'l sistema de ficheros.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
ast: Nun pudo guardase l'informe.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
ast: Nun pudo guardase l'informe SMART.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
ast: Nun pudo desbloquiase'l sistema de ficheros cifráu.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
ast: Nun pudo desmontase'l sistema de ficheros.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
ast: Creación d'una tabla de particiones nueva en «%1»

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
ast: Creación d'una partición

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
ast: Creación d'un grupu de volúmenes nuevu

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
ast: Propiedaes del preséu: «%1»

[ctx: @title:window]
en: Devices
ast: Preseos

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
ast: ¿Escartar les operaciones pendientes y colar?

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
ast: Edición d'opciones de montaxe adicionales

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
ast: Edición del puntu de montaxe pa «%1»

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
ast: Fallu: Nun pudo cargase'l plugin del backend

[ctx: @title:window]
en: Information
ast: Información

[ctx: @title:window]
en: KDE Partition Manager
ast: Xestor de particiones de KDE

[ctx: @title:window]
en: Log Output
ast: Salida del rexistru

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
ast: Propiedaes de la partición «%1»

[ctx: @title:window]
en: Pending Operations
ast: Operaciones pendientes

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
ast: Propiedaes SMART: «%1»

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
ast: Escaniando preseos…

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
ast: Milenta particiones primaries.

en: Active backend:
ast: Backend activu:

en: Advanced Settings
ast: Axustes avanzaos

en: Align partitions per default
ast: Alliniar por defeutu les particiones

en: Assessment
ast: Valoración

en: Attribute
ast: Atributu

en: Available
ast: Capacidá disponible

en: Bad sectors:
ast: Seutores malos:

en: Capacity:
ast: Capacidá:

en: Check
ast: Comprobación

en: Choose the type of partition table you want to create:
ast: Escueyi la triba de la tabla de particiones que quies crear:

en: Copy
ast: Copia

en: Create
ast: Creación

en: De&vice Node
ast: Noyu del preséu

en: Debug
ast: Depuración

en: Default file system:
ast: Sistema de ficheros predetermináu:

en: Dump &Frequency:
ast: &Frecuencia de volquéu:

en: Encrypt with LUKS
ast: Cifrar con LUKS

en: Error
ast: Fallu

en: File System
ast: Sistema de ficheros

en: File System Color Settings
ast: Axustes de los colores de los sistemes de ficheros

en: File Systems
ast: Sistemes de ficheros

en: Firmware revision:
ast: Revisión del firmware:

en: First Sector
ast: Primer seutor

en: Flags
ast: Banderes

en: General Settings
ast: Axustes xenerales

en: Id
ast: ID

en: Information
ast: Información

en: Label
ast: Etiqueta

en: Last Sector
ast: Últimu seutor

en: Linux RAID:
ast: RAID de Linux:

en: Linux Swap:
ast: Intercambéu de Linux:

en: Logging
ast: Rexistru

en: Logical sector size:
ast: Tamañu de los seutores llóxicos:

en: MS-Dos
ast: MS-DOS

en: Model:
ast: Modelu:

en: More...
ast: Más…

en: Mount Point
ast: Puntu de montaxe

en: Move
ast: Movición

en: No automatic mount
ast: Ensin montaxe automáticu

en: No binary execution
ast: Ensin execución de binarios

en: No update of directory access times
ast: Ensin anovamientos de los tiempos d'accesu a direutorios

en: No update of file access times
ast: Ensin anovamientos de los tiempos d'accesu a ficheros

en: Number of Sectors
ast: Númberu de seutores

en: Open in External Browser
ast: Abrir nun restolador esternu

en: Operation: %p%
ast: Operación: %p%

en: Operations and Jobs
ast: Operaciones y trabayos

en: Option1,Option2
ast: Opción1,Opción2

en: Options:
ast: Opciones:

en: Overall assessment:
ast: Valoración xeneral:

en: Overwrite with:
ast: Sobrescribir con:

en: Partition
ast: Partición

en: Partition Alignment
ast: Alliniación de particiones

en: Partition Label
ast: Etiqueta de partición

en: Partition Label:
ast: Etiqueta de la partición:

en: Partition UUID
ast: UUID de la partición

en: Partition UUID:
ast: UUID de la partición:

en: Partition table:
ast: Tabla de particiones:

en: Path:
ast: Camín:

en: Physical sector size:
ast: Tamañu de los seutores físicos:

en: Power cycles:
ast: Ciclos de prendíu:

en: Preferred unit:
ast: Unidá preferida:

en: Primaries/Max:
ast: Particiones primaries/máximes:

en: Random data
ast: Datos al debalu

en: Read-only
ast: Namái llectura

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Restore
ast: Restauración

en: SMART status:
ast: Estáu SMART:

en: Save
ast: Guardar

en: Sector alignment:
ast: Alliniación de seutores:

en: Sector based align&ment
ast: Alli&niación basada en seutores

en: Select...
ast: Esbilar…

en: Serial number:
ast: Númberu de serie:

en: Severity
ast: Severidá

en: Shredding
ast: Destrucción

en: Size
ast: Tamañu

en: Support Tools
ast: Ferramientes de sofitu

en: Synchronous access
ast: Accesu síncronu

en: Temperature:
ast: Temperatura:

en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
ast: Esto va reformatiar el sistema de ficheros, perdiendo tol conteníu, pero calteniendo la mesma triba de sistema de ficheros.

en: Total Sectors:
ast: Seutores totales:

en: Total Size:
ast: Tamañu total:

en: Total Time: 00:00:00
ast: Tiempu total: 00:00:00

en: Total sectors:
ast: Seutores totales:

en: Type
ast: Triba

en: Type:
ast: Triba:

en: Units
ast: Unidaes

en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
ast: Usar l'alliniación basada en cilindros (compatible con Windows XP)

en: Used
ast: Tamañu usáu

en: Used Size:
ast: Tamañu usáu:

en: Users can mount and unmount
ast: Los usuarios puen des/montar

en: Value
ast: Valor

en: Volume Group Name:
ast: Nome del grupu de volúmenes:

en: Volume Group Type:
ast: Triba del grupu de volúmenes:

en: Warning
ast: Alvertencia

en: Zeros
ast: Ceros

en: unformatted:
ast: ensin formatiar:
