kcmkio - en to be translation catalogue (473 entries)

en: "vold" is not running.
be: "vold" не запушчаны.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
be: %1 знойдзена. Чакаем адказу...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
be: %1 з'яўляецца файлам, але чакалася тэчка.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
be: %1 з'яўляецца тэчкай, але чакаўся файл.

en: %1 is required by the server, but is not available.
be: %1 патрабуецца серверам, але адсутнічае.

en: &Accept
be: &Дазволіць

en: &Application
be: &Праграма

en: &Browse...
be: &Прагляд...

en: &Description:
be: &Апісанне:

en: &Details
be: &Падрабязнасці

en: &Do not close when command exits
be: &Не закрываць, калі каманда заканчвае працу

en: &Filter:
be: &Фільтр:

en: &Forever
be: &Заўсёды

en: &Location:
be: &Месцазнаходжанне:

en: &Management
be: &Кіраванне

en: &Name:
be: &Назва:

en: &New...
be: &Новы...

en: &No
be: &Не

en: &Only show when using this application (%1)
be: &Паказваць толькі пры выкарыстанні гэтай праграмы (%1)

en: &Only these cookies
be: &Толькі для гэтых "печываў"

en: &Only this cookie
be: &Толькі для гэтага "печыва"

en: &Overwrite
be: Пера&запісаць

en: &Paste Clipboard Contents
be: &Уставіць змест буфера абмену

en: &Permissions
be: &Правы доступу

en: &Policy
be: &Палітыка

en: &Reject
be: &Адхіліць

en: &Reload List
be: &Перазагрузіць спіс

en: &Rename
be: &Пераназваць

en: &Resume
be: &Аднавіць

en: &Skip
be: &Прапусціць

en: &Supported file types:
be: &Падтрымліваемыя тыпы файлаў:

en: &Use cache
be: &Выкарыстоўваць кэш

en: &Work path:
be: &Працоўная тэчка:

en: &Yes
be: &Так

en: *|All Files
be: *|Усе файлы

en: *|All Folders
be: *|Усе тэчкі

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
be: <b>%1</b> на <b>%2</b>

en: <b>Technical reason</b>:
be: <b>Тэхнічная прычына</b>:

en: <li>Date and time: %1</li>
be: <li>Дата і час: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
be: <li>Пратакол: %1</li>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
be: <qt>Палітыка ўжо існуе для <center><b>%1</b></center>Ці вы хочаце замяніць яе?</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
be: <qt>Немагчыма захаваць уласцівасці. Вы не маеце неабходнага для запісу доступу да <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
be: <qt>Выбраць праграму. Калі праграмы няма ў спісе, увядзіце і націсніце на кнопку прагляду.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
be: <qt>Выберыце праграму для тыпу файлаў: <b>%1</b>. Калі праграмы няма ў спісе, увядзіце назву і націсніце кнопку прагляду.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
be: <qt>Выберыце праграму, якой трэба адкрываць <b>%1</b>. Калі праграмы няма ў спісе, увядзіце назву і націсніце на кнопку прагляду.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
be: <qt>Немагчыма выканаць вызначаную каманду. Файл ці тэчка <strong>%1</strong> не існуе.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
be: <qt>Вы не маеце дастатковых правоў на выкананне <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @title job]
en: Copying
be: Капіяванне

[ctx: @title job]
en: Creating directory
be: Стварэнне тэчкі

[ctx: @title job]
en: Deleting
be: Выдаленне

[ctx: @title job]
en: Mounting
be: Прымацаванне

[ctx: @title job]
en: Moving
be: Перамяшчэнне

[ctx: @title job]
en: Unmounting
be: Адмацаванне

en: A file named %1 already exists.
be: Файл з назвай %1 ужо існуе.

en: A file or folder named %1 already exists.
be: Файл ці тэчка з назвай %1 ужо існуе.

en: A folder named %1 already exists.
be: Тэчка з назвай %1 ужо існуе.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
be: немагчыма стварыць рэсурс у месцы прызначэння, пакуль адна ці больш калекцыяў (тэчак) не будзе створана.

en: A similar file named '%1' already exists.
be: Падобны файл, названы "%1", ужо існуе.

en: A&dvanced Permissions
be: А&дмысловыя правы доступу

en: Accep&t all cookies
be: Прыйма&ць усе cookies

en: Accept
be: Прыняць

en: Access Denied
be: Доступ забаронены

en: Access Permissions
be: Правы доступу

en: Access denied to %1.
be: Доступ да %1 забаронены.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
be: Доступ забаронены.
    Немагчыма запісаць у %1.

en: Accessed:
be: Апошні доступ:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
be: Доступ да файлаў не падтрымліваецца пратаколам %1.

en: Ad&vanced Options
be: Ад&мысловыя параметры

en: Add Entry...
be: Дадаць запіс...

en: Add File Type for %1
be: Дадаць тып файлаў для %1

en: Add...
be: Дадаць...

en: Advanced Options for %1
be: Адмысловыя параметры для %1

en: Advanced Permissions
be: Адмысловыя правы доступу

en: All &cookies
be: Усе "&печывы"

en: All Supported Files
be: Усе падтрымліваемыя файлы

en: All cookies from this do&main
be: Для ўсіх "печываў" з гэтага до&мена

en: Already Exists as Folder
be: Такая тэчка ўжо існуе

en: An older item named '%1' already exists.
be: Старэйшы элемент, названы "%1", ужо існуе.

en: Apply Choice To
be: Ужыць выбар для

en: Apply changes to all subfolders and their contents
be: Ужыць змены для ўсіх падтэчак і іх зместу.

en: Ask
be: Пытаць

en: Ask &for confirmation
be: &Запытваць пацверджанне

en: Authentication Failed.
be: Памылка аўтарызацыі.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
be: Памылка аўтарызацыі: Метад %1 не падтрымліваецца

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
be: Немагчыма аўтарызавацца, аўтарызацыя праз %1 не падтрымліваецца

en: Automatically select filename e&xtension
be: Выбіраць п&ашырэнне назвы файла аўтаматычна

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
be: Выбіраць п&ашырэнне (%1) для назвы файла аўтаматычна

en: C&lear Cache
be: А&чысціць кэш

en: C&onnect
be: З&лучыцца

en: C&ontinue
be: П&рацягнуць

en: C&ontinue Loading
be: П&рацягнуць чытанне

en: Calculate
be: Вылічыць

en: Calculating...
be: Вылічэнне...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
be: Вылічэнне... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
be: Можна праглядаць і змяняць змест

en: Can View/Read & Modify/Write
be: Можна праглядаць/прачытаць і змяняць/запісваць

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
be: Немагчыма знайсці io-slave для пратакола '%1'.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
be: Немагчыма ініцыялізаваць пратакол %1

en: Cannot Open Resource For Reading
be: Немагчыма адкрыць рэсурс для чытання

en: Cannot Open Resource For Writing
be: Немагчыма адкрыць рэсурс для запісу

en: Cannot Read From Resource
be: Немагчыма прачытаць з рэсурсу

en: Cannot Write to Resource
be: Немагчыма запісаць у рэсурс

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
be: Немагчыма скапіраваць файл з %1 у %2. (Код памылкі: %3)

en: Chan&ge...
be: Змян&іць...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
be: Змена атрыбутаў файлаў не падтрымліваецца пратаколам %1.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
be: Уключыце гэты параметр, калі вы запускаеце тэрмінальную праграму ці калі вы хочаце ўбачыць інфармацыю, якую праграма пакідае ў тэрмінальным акне.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
be: Уключыце гэты параметр, калі праграма пакідае ў тэрмінале карысную інфармацыю падчас выхаду. Вы зможаце прачытаць гэтую інфармацыю, калі эмулятар тэрміналу не будзе закрыты.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
be: Уключыце гэты параметр, калі хочаце запускаць гэтую праграму ад імя іншага карыстальніка. Кожны працэс мае свой ідэнтыфікатар карыстальніка, звязаны з гэтым працэсам. Гэты код вызначае правы доступу да файлаў і іншыя правы доступу. Пароль іншага карыстальніка неабходны для працы праграмы ад імя іншага карыстальніка.

en: Check your access permissions on this resource.
be: Праверце вашы правы доступу да гэтага рэсурсу.

en: Check your network connection status.
be: Праверце стан вашага злучэння з сеткай.

en: Choose Application
be: Выбраць праграму

en: Choose Application for %1
be: Выбраць праграму для %1

en: Choose a different filename for the destination file.
be: Выберыце іншую назву для файла прызначэння.

en: Choose an &icon:
be: Выбар &значкі:

en: Choose an alternate filename for the new file.
be: Выберыце іншую назву для новага файла.

en: Choose an alternate name for the new folder.
be: Выберыце іншую назву для новай тэчкі.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
be: Выберыце назву праграмы, якой трэба адкрываць выбраныя файлы.

en: Class
be: Клас

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
be: Націсніце тут, каб вандраваць па файлавай сістэме і выбраць неабходны выканальны файл.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
be: Націсніце на гэтую кнопку, каб дадаць тып файлаў (тып MIME), з якім можа працаваць ваша праграма.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
be: Пратакол %1 не падтрымлівае закрыццё злучэнняў.

en: Co&mmand:
be: Ка&манда:

en: Co&ntinue
be: Пр&ацягнуць

en: Comm&ent:
be: Кам&ентар:

en: Common name:
be: Імя:

en: Connected to host %1
be: Злучэнне з вузлом %1 усталявана

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
be: Злучэнне з серверам нечакана закрыта

en: Connection to Server Refused
be: Адмоўлена ў злучэнні з серверам

en: Connection to host %1 is broken.
be: Злучэнне з вузлом %1 зламанае.

en: Contents:
be: Змест:

en: Cookie Alert
be: Папярэджанне аб "печыве"

en: Cookie Details
be: Падрабязнасці Cookie

en: Copying files within %1 is not supported.
be: Капіяванне файлаў з %1 не падтрымліваецца.

en: Could Not Accept Network Connection
be: Немагчыма дазволіць сеткавае злучэнне

en: Could Not Alter Permissions of Resource
be: Немагчыма змяніць правы на рэсурс

en: Could Not Cancel Listing
be: Немагчыма скасаваць праслухоўванне

en: Could Not Create Folder
be: Немагчыма стварыць тэчку

en: Could Not Create Link
be: Немагчыма стварыць спасылку

en: Could Not Create Network Connection
be: Немагчыма стварыць злучэнне з сеткай

en: Could Not Create Socket
be: Немагчыма стварыць сокет

en: Could Not Create Symbolic Link
be: Немагчыма стварыць сімвалічную спасылку

en: Could Not Delete Original File
be: Немагчыма выдаліць арыгінальны файл

en: Could Not Delete Resource
be: Немагчыма выдаліць рэсурс

en: Could Not Delete Temporary File
be: Немагчыма выдаліць часовы файл

en: Could Not Determine Resource Status
be: Немагчыма вызначыць стан рэсурсу

en: Could Not Listen
be: Немагчыма слухаць

en: Could Not Listen for Network Connections
be: Немагчыма слухаць сеткавыя злучэнні

en: Could Not Login: %1
be: Немагчыма ўвайсці: %1

en: Could Not Mount Device
be: Немагчыма прымацаваць прыладу

en: Could Not Remove Folder
be: Немагчыма выдаліць тэчку

en: Could Not Rename Original File
be: Немагчыма змяніць назву арыгінальнага файла

en: Could Not Rename Resource
be: Немагчыма змяніць назву рэсурсу

en: Could Not Rename Temporary File
be: Немагчыма змяніць назву часовага файла

en: Could Not Resume File Transfer
be: Немагчыма працягнуць перадачу файла

en: Could Not Unmount Device
be: Немагчыма адмацаваць прыладу

en: Could not accept %1.
be: Немагчыма дазволіць %1.

en: Could not access %1.
be: Немагчыма атрымаць доступ да %1.

en: Could not change permissions for
    %1
be: Немагчыма змяніць правы доступу для
    %1

en: Could not change permissions for %1.
be: Немагчыма змяніць правы доступу для %1.

en: Could not connect to host %1.
be: Немагчыма злучыцца з вузлом %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
be: Немагчыма стварыць сокет для %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
be: Немагчыма стварыць сімвалічную спасылку %1.
    Калі ласка, праверце правы доступу.

en: Could not delete file %1.
be: Немагчыма выдаліць файл %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
be: Немагчыма выдаліць арыгінальны файл %1.
    Калі ласка, праверце правы доступу.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
be: Немагчыма выдаліць няпоўны файл %1.
    Калі ласка, праверце правы доступу.

en: Could not download the proxy configuration script
be: Немагчыма запампаваць сцэнар настаўлення проксі

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
be: Немагчыма запампаваць сцэнар настаўлення проксі:
    %1

en: Could not enter folder %1.
be: Немагчыма перайсці ў тэчку %1.

en: Could not find a usable proxy configuration script
be: Немагчыма знайсці прыдатны сцэнар настаўлення проксі

en: Could not find program "mount"
be: Немагчыма знайсці праграму "mount"

en: Could not find program "umount"
be: Немагчыма знайсці праграму "umount"

en: Could not find the program '%1'
be: Немагчыма знайсці праграму '%1'

en: Could not listen %1.
be: Немагчыма слухаць %1.

en: Could not login to %1.
be: Немагчыма ўвайсці ў %1.

en: Could not make folder %1.
be: Немагчыма стварыць тэчку %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
be: Немагчыма прымацаваць прыладу.
    Адбылася памылка:
    %1

en: Could not read %1.
be: Немагчыма прачытаць %1.

en: Could not read file %1.
be: Немагчыма прачытаць файл %1.

en: Could not remove folder %1.
be: Немагчыма выдаліць тэчку %1.

en: Could not rename file %1.
be: Немагчыма змяніць назву файла %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
be: Немагчыма змяніць назву арыгінальнага файла %1.
    Калі ласка, праверце правы доступу.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
be: Немагчыма змяніць назву няпоўнага файла %1.
    Калі ласка, праверце правы доступу.

en: Could not resume file %1.
be: Немагчыма працягнуць перадачу файла %1.

en: Could not start process %1.
be: Немагчыма запусціць працэс %1.

en: Could not terminate listing %1.
be: Немагчыма перарваць праслухоўванне %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
be: Немагчыма адмацаваць прыладу.
    Адбылася памылка:
    %1

en: Could not write to %1.
be: Немагчыма запісаць у %1.

en: Could not write to file %1.
be: Немагчыма запісаць у файл %1.

en: Country:
be: Краіна:

en: Created:
be: Створаны:

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
be: Стварэнне тэчак не падтрымліваецца пратаколам %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
be: Стварэнне сімвалічных спасылак не падтрымліваецца пратаколам %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
be: Злучэнне небяспечнае - SSL не выкарыстоўваецца.

en: Current connection is secured with SSL.
be: Злучэнне бяспечнае - выкарыстоўваецца SSL.

en: Cyclic Link Detected
be: Знойдзена цыклічная спасылка

en: Cyclic Link Detected During Copy
be: Падчас капіравання знойдзена цыклічная спасылка

en: D&elete
be: &Выдаліць

en: D-Bus Communication Error
be: Памылка сувязі D-Bus

en: Data format:
be: Фармат данняў:

en: De&lete
be: Вы&даліць

en: De&vice
be: Пр&ылада

en: Default Identification
be: Увасабленне па змаўчанні

en: Default Policy
be: Палітыка па змаўчанні

en: Default for new files in this folder
be: Стандартны для новых файлаў у гэтай тэчцы

en: Default password:
be: Пароль па змаўчанні:

en: Default user name:
be: Карыстальнік па змаўчанні:

en: Delete A&ll
be: Выдаліць ус&е

en: Delete Entry
be: Выдаліць запіс

en: Delete Files
be: Выдаліць файлы

en: Delete the current file and try again.
be: Выдаліце гэты файл і паспрабуйце зноў.

en: Delete the current folder and try again.
be: Выдаліце гэтую тэчку і паспрабуйце зноў.

en: Deleting files from %1 is not supported.
be: Выдаленне файлаў з %1 не падтрымліваецца.

en: Description
be: Апісанне

en: Detailed View
be: Падрабязна

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Details:
be: Падрабязнасці:

en: Device
be: Прылада

en: Device (/dev/fd0):
be: Прылада (/dev/fd0):

en: Device:
be: Прылада:

en: Directory
be: Тэчка

en: Disk Full
be: Дыск запоўнены

en: Display SSL &Information
be: Паказаць &звесткі пра SSL

en: Domain
be: Дамен

en: Domain:
be: Дамен:

en: Edit ACL Entry
be: Змяніць запіс ACL

en: Edit Entry...
be: Змяніць запіс...

en: Effective
be: Эфектыўныя

en: Eject
be: Вызваліць

en: Enable coo&kies
be: Уключыць coo&kies

en: Enable this flag to allow entering the folder.
be: Уключыце гэты сцяг, каб дазволіць пераход у гэтую тэчку.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
be: Уключыце гэты сцяг, каб дазволіць выкананне гэтага файла.

en: End of Session
be: Канец сесіі

en: End of session
be: Канец сеансу

en: Enter the certificate password:
be: Увядзіце пароль сертыфікату:

en: Enter the user name you want to run the application as here.
be: Увядзіце імя карыстальніка, ад імя якога вы хочаце запускаць праграму.

en: Enter the user name you want to run the application as.
be: Увядзіце імя карыстальніка, ад імя якога вы хочаце запускаць праграму.

en: Entry Type
be: Тып запісу

en: Error. Out of memory.
    %1
be: Памылка. Бракуе памяці.
    %1

en: Exec
be: Выкананне

en: Expires:
be: Састарэлы пасля:

en: FTP Options
be: Настаўленні FTP

en: File
be: Файл

en: File Already Exists
be: Файл ужо існуе

en: File Expected
be: Чакаўся файл

en: File or Folder Does Not Exist
be: Файл ці тэчка не існуе

en: File system:
be: Файлавая сістэма:

en: Filename for clipboard content:
be: Назва файла для змяшчэння ў кішэні:

en: Folder Already Exists
be: Тэчка ўжо існуе

en: Folder Expected
be: Чакалася тэчка

en: Folder Listing Unavailable
be: Немагчыма атрымаць спіс файлаў тэчкі

en: Found a cyclic link in %1.
be: Знойдзеная цыклічная спасылка ў %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
be: Пры капіраванні %1 знойдзена цыклічная спасылка.

en: Gro&up:
be: Гр&упа:

en: Group
be: Група

en: Group:
be: Група:

en: Group:
be: Група:

en: Home Folder
be: Хатняя тэчка

en: Identification
be: Ідэнтыфікацыя

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
be: Калі "Ліпучы" сцяг уключаны для тэчкі, толькі ўласнік і адміністратар змогуць выдаляць і змяняць назвы файлаў. Інакш кожны з правамі на запіс будзе мець магчымасць выдаляць і змяняць назвы.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
be: Калі гэты файл выканальны і гэты сцяг уключаны, ён будзе выконвацца з правамі групы гэтага файла.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
be: Калі гэты файл выканальны і сцяг уключаны, ён будзе выконвацца з правамі ўласніка гэтага файла.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
be: Калі ўключаны гэты сцяг, група гэтай тэчкі будзе групай для ўсіх новых файлаў.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
be: Калі ўключаны гэты сцяг, уласнік гэтай тэчкі будзе ўласнікам для ўсіх новых файлаў.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
be: Калі вы хочаце выдаліць тып файлаў (тып MIME), з якім праграма не можа працаваць, выберыце тып MIME са спісу і націсніце на гэтую кнопку.

en: Improperly Formatted URL
be: Няправільна сфармаваная спасылка

en: Information Lookup Failure
be: Памылка пошуку інфармацыі

en: Internal Error
be: Унутраная памылка

en: Internal Error in Server
be: Унутраная памылка сервера

en: Internal error in server
    %1
be: Унутраная памылка сервера
    %1

en: Invalid Filenames
be: Няправільныя назвы файлаў

en: Is &executable
be: &Выканальны файл

en: KDE SSL Information
be: Звесткі пра SSL

en: Known Applications
be: Вядомыя праграмы

en: Launching %1
be: Запуск %1

en: Link
be: Спасылка

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
be: Атрыманне спіса тэчак не падтрымліваецца пратаколам %1.

en: Location:
be: Месцазнаходжанне:

en: Login OK
be: Уваход паспяховы.

en: Malformed URL
    %1
be: Нерэчаісны URL
    %1

en: Malformed URL %1.
be: Няправільная спасылка %1.

en: Mask
be: Маска

en: Menu
be: Меню

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
be: Паведамленне адаслана:
    Аўтарызацыя з імем карыстальніка=%1 і паролем=[hidden]
    
    Сервер адказаў:
    %2

en: Mimetype
be: Тып MIME

en: Modified:
be: Зменены:

en: Mount
be: Прымацаваць

en: Mount point (/mnt/floppy):
be: Пункт мацавання (/mnt/floppy):

en: Mount point:
be: Пункт мацавання:

en: Mounted on:
be: Прымацаваны:

en: Mountpoint
be: Пункт мацавання

en: Move to Trash
be: Перамясціць у сметніцу

en: Name
be: Назва

en: Name:
be: Назва:

en: New Folder...
be: Новая тэчка...

en: No Content
be: Без зместу

en: No Media inserted or Media not recognized.
be: Носьбіт не ўстаўлены ці не распазнаны.

en: No host specified.
be: Вузел не вызначаны.

en: No hostname specified.
be: Вузел не вызначаны.

en: No media in device for %1
be: Няма носьбіта ў прыладзе %1

en: None
be: Няма

en: Not specified
be: Не вызначана

en: Nothing to Delete
be: Няма чаго выдаляць

en: Nothing to Trash
be: Няма чаго перамяшчаць у сметніцу

en: O&ffline browsing mode
be: Рэжым вандравання не &на лініі

en: O&thers:
be: І&ншыя:

en: O&wner:
be: У&ласнік:

en: Only executables on local file systems are supported.
be: Падтрымліваюцца толькі выканальныя файлы, размешчаныя на мясцовай файлавай сістэме.

en: Only own&er can rename and delete folder content
be: Толькі ўла&снік можа змяняць назву і выдаляць змест тэчкі

en: Only the owner can change permissions.
be: Толькі ўласнік можа змяняць правы доступу.

en: Open With
be: Адкрыць у

en: Open file dialog
be: Адкрыць файл

en: Opening connection to host %1
be: Адкрываецца злучэнне з вузлом %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
be: Пратакол %1 не падтрымлівае адкрыццё злучэнняў.

en: Organization:
be: Арганізацыя:

en: Organizational unit:
be: Аддзел арганізацыі:

en: Others
be: Іншыя

en: Out of Memory
be: Бракуе памяці

en: Owner
be: Уласнік

en: Ownership
be: Валоданне

en: Owning Group
be: Група

en: Parent Folder
be: Бацькоўская тэчка

en: Path:
be: Шлях:

en: Points to:
be: Спасылаецца на:

en: Policy
be: Палітыка

en: Properties for %1
be: Уласцівасці для %1

en: Protocol %1 does not support action %2.
be: Пратакол %1 не падтрымлівае дзеянне %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
be: Пратакол %1 не з'яўляецца файлавай сістэмай

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
be: Пратакол %1 не з'яўляецца фільтрам

en: Protocol is a Filter Protocol
be: Пратакол з'яўляецца фільтрам

en: Proxy Authentication Failed.
be: Памылка аўтарызацыі проксі.

en: Proxy:
be: Проксі:

en: Read
be: Чытанне

en: Read only
be: Толькі для чытання

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Reject
be: Адмовіць

en: Remote Files Not Accepted
be: Аддаленыя файлы не дазваляюцца

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
be: Змена назвы ці перамяшчэнне файлаў з %1 не падтрымліваецца.

en: Replace
be: Замяніць

en: Request Aborted
be: Запыт перарваны

en: Request Aborted By User
be: Запыт перарваны карыстальнікам

en: Retrieving %1 from %2...
be: Атрыманне %1 з %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
be: Атрыманне дадзеных з %1 не падтрымліваецца.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
be: Атрыманне інфармацыі mime з %1 не падтрымліваецца.

en: Retry the request.
be: Паўтарыце запыт.

en: Run Until Finished
be: Выконваць, пакуль не завершана

en: Run in &terminal
be: Выканаць у &тэрмінале

en: SSL Certificate Password
be: Пароль сертыфікату SSL

en: Secure servers only
be: Толькі бяспечныя серверы

en: Secure servers, page scripts
be: Бяспечныя серверы, сцэнары старонак

en: Secure:
be: Бяспека:

en: Security Information
be: Звесткі пра бяспеку

en: See or modify the cookie information
be: Праглядзець ці змяніць звесткі Cookie

en: Select one or more file types to add:
be: Дадаць адзін ці некалькі тыпаў файлаў:

en: Sending data to %1
be: Адсыланне дадзеных на %1

en: Sending login information
be: Перадача інфармацыі для ўваходу

en: Server Authentication
be: Аўтарызацыя сервера

en: Server processing request, please wait...
be: Сервер апрацоўвае запыт, калі ласка, пачакайце...

en: Servers
be: Серверы

en: Servers, page scripts
be: Серверы, сцэнары старонак

en: Set GID
be: Усталяваць GID

en: Set UID
be: Усталяваць UID

en: Sets the working directory for your application.
be: Вызначае працоўную тэчку для праграмы.

en: Short View
be: Скарочана

en: Show
    Entries
be: Прагляд
    элементаў

en: Show Hidden Files
be: Паказваць схаваныя файлы

en: Show Preview
be: Паказваць прагляд

en: Show details of the next cookie
be: Паказаць падрабязную інфармацыю пра наступны Cookie

en: Site Name
be: Назва сайта

en: Site Policy
be: Палітыка сайта

en: Site:
be: Пляцоўка:

en: Size:
be: Памер:

en: Skip
be: Прапусціць

en: Sorting
be: Упарадкаванне

en: Source and Destination Files Identical
be: Файлы крыніца і прызначэння аднолькавыя

en: Special
be: Спецыяльны

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
be: Спецыяльны сцяг. Дакладнае значэнне гэтага сцяга можна паглядзець у правым слупку.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
be: Вызначае дзеянні, якія дазволена рабіць усім карыстальнікам, якія не з'яўляюцца ні ўласнікамі гэтага файла, ні сябрамі групы гэтага файла.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
be: Вызначае дзеянні, якія дазволена рабіць сябрам групы.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
be: Вызначае дзеянні, якія дазволена рабіць уласніку.

en: Suggest New &Name
be: Прапанаваць новую &назву

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
be: Сцяг "Чытанне" дазваляе праглядаць змест файла.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
be: "Ліпучы" сцяг ігнаруецца ў Linux, але можа выкарыстоўвацца ў іншых сістэмах.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
be: Сцяг "Запіс" дазваляе змяняць змест файла.

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
be: Выбраныя назвы файлаў 
    няправільныя.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
be: booxter

en: The file or folder %1 does not exist.
be: Не існуе файла ці тэчкі %1.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
be: Асноўная частка гэтага дакумента зашыфравана ў SSL, але некаторыя часткі не зашыфраваныя.

en: The new file name is empty.
be: Новая назва файла пустая.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
be: Працэс пратакола %1 нечакана аварыйна завяршыўся.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
be: Пратакол %1 не дазваляе працаваць з тэчкамі.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
be: Пратакол %1 не з'яўляецца фільтрам.

en: The protocol %1 is not supported.
be: Пратакол %1 не падтрымліваецца.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
be: Пратакол %1 з'яўляецца толькі фільтрам.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
be: Сцэнар настаўлення проксі няправільны:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
be: Сцэнар настаўлення проксі вярнуў памылку:
    %1

en: The requested lock could not be granted. %1
be: Запатрабаваная блакіроўка немагчымая. %1

en: The requested protocol may not be supported.
be: Запатрабаваны пратакол можа не падтрымлівацца.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
be: Сервер не падтрымлівае пратакол WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
be: Сервер не падтрымлівае тып запыту цела.

en: The source and destination are the same file.
    %1
be: Крыніца і прызначэнне - адзін і той жа файл.
    %1

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
be: Файл ці тэчка <strong>%1</strong> не існуе.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
be: Вызначаная тэчка не існуе, ці яе немагчыма прачытаць.

en: The specified folder may not be empty.
be: Магчыма, вызначаная тэчка не пустая.

en: The specified folder may not exist.
be: Магчыма, вызначаная тэчка не існуе.

en: The specified resource may not exist.
be: Магчыма, вызначаны рэсурс не існуе.

en: There are no special actions available for protocol %1.
be: Спецыяльныя дзеянні недаступныя для пратаколу %1.

en: These files use advanced permissions.
be: Гэтыя файлы выкарыстоўваюць адмысловыя правы доступу.

en: This action was prevented by another error.
be: Гэтае дзеянне перарвана іншай памылкай.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
be: Гэтым дзеяннем Вы перазапішыце "%1" самім сабою.
    Вызначыце новую назву файла:

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
be: Гэты сцяг дазваляе дадаваць, змяняць назву і выдаляць файлы. Заўважце, што магчымасці выдалення і змены назвы могуць быць абмежаваны "Ліпучым"сцягам.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
be: Гэты сцяг дазваляе прагляд зместу тэчкі.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
be: Гэта спіс файлаў, якія трэба адкрыць. Можна вызначыць некалькі файлаў, раздзяліўшы іх назвы прагаламі.

en: This is the name of the file to open.
be: Назва файла, які трэба адкрыць.

en: This is the name to save the file as.
be: Гэта назва, з якой трэба захаваць файл.

en: Timeout Error
be: Памылка перавышэння тэрміну чакання

en: Timeout Values
be: Значэнні тэрмінаў чакання

en: Timeout on server
    %1
be: Перавышэнне тэрміну чакання сервера
    %1

en: Type
be: Тып

en: Type any comment you think is useful here.
be: Увядзіце тут карысны каментар.

en: Type:
be: Тып:

en: URL Does Not Refer to a Resource.
be: Спасылка не спасылаецца на рэсурс.

en: URL Resource Invalid
be: Няправільны рэсурс спасылкі

en: Unable to Enter Folder
be: Немагчыма перайсці ў тэчку

en: Unable to Initialize Input/Output Device
be: Немагчыма ініцыялізаваць прыладу ўводу/вываду

en: Unable to Launch Process
be: Немагчыма запусціць працэс

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
be: Немагчыма ініцыялізаваць прыладу ўводу/вываду

en: Unable to create io-slave: %1
be: Немагчыма стварыць io-slave: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
be: Немагчыма выдаліць усе cookie як запытана.

en: Unable to delete cookies as requested.
be: Немагчыма выдаліць cookie як запытана.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
be: Немагчыма адкрыць сертыфікат. Паспрабаваць новы пароль?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
be: Немагчыма атрымаць інфармацыю пра cookies, якія захаваныя на вашым камп'ютары.

en: Undocumented Error
be: Незадакументаваная памылка

en: Unexpected Program Termination
be: Нечаканае аварыйнае завяршэнне працы праграмы

en: Unknown Error
be: Невядомая памылка

en: Unknown Host
be: Невядомы вузел

en: Unknown Interruption
be: Невядомае перапыненне

en: Unknown Proxy Host
be: Невядомы вузел проксі

en: Unknown error
    %1
be: Невядомая памылка
    %1

en: Unknown host %1
be: Невядомы вузел %1

en: Unknown interrupt
    %1
be: Невядомае перапыненне
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
be: Невядомы пратакол '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
be: Невядомы вузел проксі
    %1

en: Unmount
be: Адмацаваць

en: Unsupported Action: %1
be: Непадтрымліваемае дзеянне: %1

en: Unsupported Protocol %1
be: Непадтрымліваемы пратакол %1

en: Updating System Configuration
be: Абнаўленне сістэмных настаўленняў

en: Updating system configuration.
be: Абнаўленне сістэмных настаўленняў

en: User
be: Карыстальнік

en: User canceled action
    %1
be: Карыстальнік перарваў дзеянне
    %1

en: User:
be: Карыстальнік:

en: User:
be: Карыстальнік:

en: Username:
be: Карыстальнік:

en: Value:
be: Значэнне:

en: Write
be: Запіс

en: Write
    Entries
be: Запіс
    элементаў

en: Write Access Denied
be: Запіс забаронены

en: Writing to %1 is not supported.
be: Запіс у %1 не падтрымліваецца.

en: Yes
be: Так

en: You are not authorized to execute this file.
be: Вы не аўтарызаваныя для выканання гэтага файла.

en: You are not authorized to execute this service.
be: Вы не аўтарызаваныя для запуску гэтага сервісу.

en: You can only select local files.
be: Вы можаце выбраць толькі мясцовыя файлы.

en: You did not select a file to delete.
be: Вы не выбралі файл для выдалення.

en: You did not select a file to trash.
be: Вы не выбралі файл для перамяшчэння ў сметніцу.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
be: Вы не маеце дастатковых правоў для доступу да пратакола %1.

en: You do not have permission to create that folder.
be: Вы не маеце дастатковых правоў для стварэння гэтай тэчкі.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
be: Трэба перастартаваць KDE, каб змены пачалі дзейнічаць.

en: You may not have permissions to read from the resource.
be: Магчыма, вы не маеце дастатковых правоў на чытанне з рэсурсу.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
be: Магчыма, вы не маеце дастатковых правоў на чытанне файла ці адкрыццё тэчкі.

en: You may not have permissions to write to the resource.
be: Магчыма, вы не маеце дастатковых правоў на запіс у рэсурс.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
be: Вы павінны вызначыць імя карыстальніка і пароль для сервера проксі для таго, каб атрымаць доступ да розных пляцовак.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
be: Вы павінны вызначыць імя карыстальніка і пароль для атрымання доступу да гэтай пляцоўкі.

en: a suitable extension
be: прыдатнае пашырэнне

en: the extension <b>%1</b>
be: пашырэнне <b>%1</b>
