linuxmint - en to bg translation catalogue (554 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
bg: 
    Натиснете ENTER, за да продължите

en: %d snapshots, %s free
bg: %d  снимки, свободни %s

en: '%s' will be on '%s'
bg: '%s' ще бъде на '%s'

en: '%s' will be on root device
bg: '%s' ще бъде в root устройството

en: (Re)install GRUB2 on:
bg: (Пре)инсталиране на GRUB2 на:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
bg: ** Деинсталиране на Timeshift BTRFS **

en: / is mapped to device
bg: / е отбелязан на устройството

en: /boot is mapped to device
bg: /boot е отбелязан на устройството

en: /boot/efi is mapped to device
bg: /boot/efi е отбелязан на устройството

en: /home is mapped to device
bg: /home е отбелязан на устройството

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
bg: <b>Коментари</b> (двоен клик за редакция)

en: Aborted.
bg: Прекъснато.

en: About
bg: Относно

en: Action
bg: Местоположение

en: Add
bg: Добавяне

en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

en: Add Folders
bg: Добавяне на папки

en: Add custom pattern
bg: Добавяне на потребителски шаблон

en: Add directories
bg: Добавяне на директории

en: Add files
bg: Добавяне на файлове

en: Add tags to snapshot (default: O)
bg: Добави тагове към снимката (по подразбиране: О)

en: Added cron task
bg: Добавена Cron задача

en: Admin Access Required
bg: Изисква се администраторски достъп

en: Admin access is required to backup and restore system files.
bg: Изисква се администраторски достъп за бекъп и възстановяване на системни файлове

en: All Files
bg: Добавяне на файлове

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
bg: Всички файлове се копират при създаване на първата моментна снимка. Следващите снимки са частични. Непроменените файлове ще бъдат свързани към предишната снимка, ако е налична.

en: All other files and folders are excluded.
bg: Всички други файлове и папки са изключени.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
bg: Криптирано устройство е избрано за коренова файлова система (/). За да може системата да стартира успешно, стартиращата директория (/boot) трябва да бъде монтирана на не-криптирано устройство.
    
    Въведете избор на не-криптирано устройство, за стартираща директория или изберете не-криптирано устройство за коренова файлова система.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
bg: Друга инстанция на Timeshift създава моментна снимка.

en: Another instance of this application is running
bg: Пуснат е друг екземпляр на програмата

en: Another instance of timeshift is currently running!
bg: Друга инстанция на timeshift вече работи!

en: Answer YES to all confirmation prompts
bg: Отговорете с ДА на всички въпроси

en: App config loaded
bg: Заредена е конфигурация на приложение

en: App config saved
bg: Запазена е конфигурация на приложение

en: Application needs admin access.
bg: Приложението иска администраторски достъп

en: Application will exit
bg: Приложението ще излезе

en: Application will exit.
bg: Приложението ще излезе.

en: Artists
bg: Изпълнители

en: Authors
bg: Автори

en: Available
bg: Наличен

en: BTRFS Snapshots
bg: BTRFS снимки

en: BTRFS Tools Not Found
bg: BTRFS инструментите не са намерени

en: BTRFS device is not mounted
bg: BTRFS устройството не е монтирано

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
bg: BTRFS снимките са запазени на същия диск, на който са създадени. Ако системния диск се повреди, снимките ще бъдат изгубени заедно със системата. Запазвайте снимките на не-системен диск в RSYNC режим, за да се защитите при повреда е диска.

en: Back
bg: Назад

en: Backup
bg: Бекъп

en: Backup Device
bg: Устройство за бекъп

en: Backup device not specified!
bg: Не е посочено устройство за бекъп!

en: Bittorrent Clients
bg: Програми за торенти

en: Boot
bg: Стартиране

en: Boot device not selected
bg: Не е избрано стартиращо устройство

en: Boot snapshot failed!
bg: Снимките на стартиране се провалиха!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
bg: Снимките се правят, като се ползват вградените възможности на BTRFS файловата система.

en: Boot snapshots are enabled
bg: Снимките на стартиране са включени

en: Bootloader Options
bg: Опции на програмата за стартиране

en: Bootloader Options (Advanced)
bg: Опции на програмата за стартиране (Разширено)

en: Browse
bg: Преглед

en: Browse Files
bg: Преглед на файлове

en: Browse selected snapshot
bg: Преглед на избраните снимки

en: Building file list...
bg: Създаване на списък с файлове...

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel restore?
bg: Прекратяване на възстановяването?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
bg: Прекратяването на възстановяването ще остави целевата система в нестабилно състояние. Системата може да не стартира, или да стартира с различни грешки. След отказа, трябва да възстановите от друга снимка, за да доведете системата до стабилно състояние. Натиснете Да за потвърждение.

en: Cannot Delete Live Snapshot
bg: Не може да се изтрие живата снимка

en: Changed
bg: Променено

en: Changed items:
bg: Променени елементи:

en: Checking file systems for errors...
bg: Проверка на файловата система за грешки

en: Checksum
bg: Контролна сума

en: Cleaning up...
bg: Почистване...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
bg: Щракнете за редакция. Влачете за пренареждане.

en: Clone System
bg: Клониране на система

en: Clone current system
bg: Клониране на текущата система

en: Cloning
bg: Клониране

en: Cloning system...
bg: Клониране на система...

en: Close
bg: Затваряне

en: Close window to exit
bg: Затвори прозореца при излизане

en: Commands listed below are not available on this system
bg: Списъка с командите по-долу не са налични за тази система

en: Comments
bg: Коментари

en: Comparing files with rsync...
bg: Синхронизиране на файлове с rsync...

en: Completed
bg: Завършено

en: Completed With Errors
bg: Завършено с грешки

en: Continue with restore? (y/n):
bg: Продължаване на възстановяването (д/н):

en: Could not find device
bg: Устройството не е намерено

en: Could not find file
bg: Файла не е намерен

en: Could not find snapshot
bg: Снимката не е намерена

en: Could not find system subvolume
bg: Не е намерено системно подустройство

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
bg: Не е намерено системно подустройство за създаване на превъзстановителна снимка

en: Create
bg: Създай

en: Create Snapshot
bg: Създаване на снимка

en: Create one per boot
bg: Създай при стартиране

en: Create one per day
bg: Създавай ежедневно

en: Create one per hour
bg: Създавай ежечасно

en: Create one per month
bg: Създавай месечно

en: Create one per week
bg: Създавай седмично

en: Create snapshot (even if not scheduled)
bg: Създай снимка (дори ако не е по график)

en: Create snapshot if scheduled
bg: Създай снимка ако е по график

en: Create snapshot of current system
bg: Създай снимка на текущата система

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
bg: Създай снимка ръчно или включи снимки по график, за да защитите системата си.

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
bg: Създавай снимки, използвайки RSYNC инструмента и твърди връзки

en: Created
bg: Създадено

en: Created control file
bg: Създаден контролен файл

en: Created directory
bg: Създадена директория

en: Created pre-restore snapshot
bg: Създадена снимка за превъзстановяване

en: Created subvolume snapshot
bg: Създадена снимка на подустройство

en: Creating Snapshot...
bg: Създаване на снимка...

en: Creating new backup...
bg: Създаване на нов бекъп

en: Creating new snapshot...
bg: Създаване на нова снимка...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
bg: Създаване на снимка за превъзстановяване от системни подустройства...

en: Credits
bg: Заслуги

en: Critical Error
bg: Критична грешка

en: Cron job added
bg: Добавена е Cron задача

en: Cron job removed
bg: Cron задачата е премахната

en: Cron task exists
bg: Cron задачата съществува

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Daily snapshot failed!
bg: Ежедневната снимка се провали!

en: Daily snapshots are enabled
bg: Ежедневните снимки са включени

en: Data will be modified on following devices:
bg: Данните на следните устройства ще бъдат променени:

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete Snapshots
bg: Изтриване на снимки

en: Delete all snapshots
bg: Изтриване на всички снимки

en: Delete selected snapshot
bg: Изтриване на избраните снимки

en: Delete snapshot
bg: Изтриване на снимка

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Deleted directory
bg: Изтрита директория

en: Deleted subvolume
bg: Изтрито подустройство

en: Deleting Snapshots...
bg: Изтриване на снимки...

en: Deleting subvolume
bg: Изтриване на подустройства

en: Description
bg: Описание

en: Destroyed qgroup
bg: Разрушена qgroup

en: Destroying qgroup
bg: Разрушаване на qgroup

en: Device
bg: Устройство

en: Device is unlocked
bg: Устройството е отключено

en: Device name is empty!
bg: Името на устройството е празно!

en: Device not found
bg: Устройството не е открито

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
bg: Устройства с Линукс файлова система

en: Devices displayed above have Linux file systems.
bg: Устройства с Линукс файлова система

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
bg: Устройства от предишна снимка бяха създадени и преизбрани.

en: Devices with Linux file systems
bg: Устройства с Линукс файлова система

en: Dir not found
bg: Дир не е открита

en: Directory not found
bg: Директорията не е открита

en: Disclaimer
bg: Без гаранция

en: Disk
bg: Диск

en: Distribution
bg: Дистрибуция

en: Documentation
bg: Дарения

en: Donate
bg: Дарение

en: Donations
bg: Дарения

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
bg: Включване на снимки по график, за да защитите системата си

en: Enabled subvolume quota support
bg: Включване поддръжката на квота на подустройства

en: Encrypted Device
bg: Криптирано устройство

en: Encrypted Home Directory
bg: Криптирана домашна папка

en: Enter device name or number
bg: Въведете име или номер на устройството

en: Enter device name or number (a=Abort)
bg: Въведете име или номер на устройството (a=Отказ)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
bg: Въведете парола за отключване на '%s'

en: Enter path or browse for directory
bg: Въведете път или посочете директоия

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
bg: Въведете номер на снимка (a=Отказ, p=Предишна, n=Следваща)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
bg: Въведете шаблон за изпълнение (Пр: *.mp3, *.bak)

en: Error
bg: Грешка

en: Estimate
bg: Оценка

en: Estimating System Size...
bg: Изчисляване размера на системата...

en: Estimating system size...
bg: Изчисляване размера на системата...

en: Examples
bg: Примери

en: Exclude Application Settings
bg: Изключи настройките на приложенията

en: Exclude Apps
bg: Изключи приложения

en: Exclude List
bg: Списък изключени

en: Exclude List Summary
bg: Обобщение на списъка с изключени

en: Exclude Pattern
bg: Шаблон на изключване

en: Excluded Directories
bg: Изключени директории

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
bg: Очаквани стойности: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
bg: Неуспешно добавяне на cron задача

en: Failed to copy file
bg: Неуспешно копиране на файл

en: Failed to create directory
bg: Неуспешно създаване на директория

en: Failed to create new snapshot
bg: Неуспешно създаване на нова снимка

en: Failed to create snapshot
bg: Неуспешно създаване на снимка

en: Failed to create subvolume snapshot
bg: Неуспешно създаване на снимка на подустройство

en: Failed to create symlinks
bg: Неуспешно създаване на symlinks

en: Failed to delete directory
bg: Неуспешно изтриване на директория

en: Failed to delete file
bg: Неуспешно изтриване на файл

en: Failed to delete snapshot subvolume
bg: Неуспешно изтриване на снимка на подустройство

en: Failed to delete symlinks
bg: Неуспешно изтриване на symlinks

en: Failed to destroy qgroup
bg: Неуспешно разрушаване на qgroup

en: Failed to enable subvolume quota
bg: Неуспешно включване на квота на подустройство

en: Failed to estimate system size
bg: Неуспешна оценка на размера на системата

en: Failed to export crontab file
bg: Неуспешно експортиране на corntab файл

en: Failed to get input from user in 3 attempts
bg: Неуспешно получаване на потребителски данни в три опита

en: Failed to get partition list
bg: Неуспешно получаване на списъка с дялове

en: Failed to get partition list.
bg: Неуспешно получаване на списъка с дялове.

en: Failed to install crontab file
bg: Неуспешно инсталиране на corntab файл

en: Failed to mount devices
bg: Неуспешно монтиране на устройства

en: Failed to move file
bg: Неуспешно преместване на файл

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
bg: Неуспешно преместване на системно подустройство в директорията на снимката

en: Failed to query subvolume list
bg: Неуспешна заявка за списък на подустройства

en: Failed to query subvolume quota
bg: Неуспешна заявка за квота на подустройства

en: Failed to read cron tab
bg: Неуспешно прочитане на corn задача

en: Failed to read file
bg: Неуспешно прочитане на файл

en: Failed to remove
bg: Неуспешно премахване

en: Failed to remove cron job
bg: Неуспешно премахване на corn задача

en: Failed to remove snapshot
bg: Неуспешно премахване на снимка

en: Failed to rescan subvolume quota
bg: Неуспешно пресканиране на квотата на подустройствата

en: Failed to restore system subvolume
bg: Неуспешно възстанивяване на подустройство

en: Failed to save exclude list
bg: Неуспешно запазване на списък с изключения

en: Failed to unlock device
bg: Неуспешно отключване на устройство

en: Failed to unmount
bg: Неуспешно демонтиране

en: Failed to unmount device!
bg: Неуспешно демонтиране на устройство!

en: Failed to write file
bg: Неуспешно запазване на файл

en: File (snapshot)
bg: Изтриване на снимка

en: File (system)
bg: Файлова система

en: File Pattern
bg: Файлов шаблон

en: File and directory counts:
bg: Брояч на файлове и директории

en: File is missing
bg: Файла липсва

en: File not found
bg: Файла не е намерен

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
bg: Файлове &amp; директории съвпадащи с шаблона по-долу, ще бъдат изключени. Шаблони започващи с а + ще включват елементи, вместо да ги изключват.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
bg: Файлове и директории могат да бъдат изключвани, за да се спести дисково пространство.

en: Files and directory counts:
bg: Брой на файлове и директории:

en: Files matching the following patterns will be excluded
bg: Файлове, съвпадащи със следните шаблони, ще бъдат изключени

en: Filesystem
bg: Файлова система

en: Filter by name or path
bg: Въведете име или номер на устройството

en: Filters
bg: Филтри

en: Finish
bg: Готово

en: Finished
bg: Завършен

en: First snapshot requires:
bg: Първата снимка изисква:

en: Found existing pre-restore snapshot
bg: Намиране на съществуваща снимка за пре-възстановяване

en: Free
bg: Свободно

en: Free space
bg: Свободно място

en: GRUB Device
bg: GRUB устройство

en: GRUB device not selected
bg: Не е избрано GRUB устройство

en: GRUB will NOT be reinstalled
bg: GRUB няма да бъде преинсталиран

en: Generating initramfs...
bg: Генериране на initramfs...

en: Global
bg: Глобално

en: Group
bg: Група

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
bg: Скритите файлове и папки са включени по подразбиране, защото те включват специфични за потребителя конфигурационни файлове.

en: Hide
bg: Скрий

en: Hide rsync output
bg: Скрий rsync изхода

en: Hide this window (files will be deleted in background)
bg: Скрий този прозорец (файловете ще бъдат изтрити на заден фон)

en: Home
bg: Начало

en: Home Directory
bg: Домашна директория

en: Hourly
bg: Ежечасно

en: Hourly snapshot failed!
bg: Неуспешна ежечасна снимка

en: Hourly snapshots are enabled
bg: Включена е ежечасна снимка

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
bg: Ако възстановената система отказва да стартира, тогава стартирайте от жив диск/флашка, инсталирайте Timeshift и опитайте да възстановите друга снимка.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
bg: Ако тези условия са неприемливи за вас, моля не продължавайте нататък!

en: Include / Exclude Patterns
bg: Шаблони за включване / изключване

en: Include @home subvolume in backups
bg: Включи @home подустройство в бекъпите

en: Invalid Snapshot
bg: Невалидна снимка

en: Invalid command line arguments
bg: Невалидни аргументи на командния ред

en: Invalid snapshot
bg: Невалидна снимка

en: Items Not Selected
bg: Няма избрани елементи

en: Keep
bg: Запази

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
bg: Запазване на конфигурационни файлова за торент клиенти като Deluge, Transmission и др. Ако отмаркирате, предишните конфигурационни файлове ще бъдат възстановени от снимката.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
bg: Запази конфигурационните файлове за уеб браузъри като Firefox и Chrome. Ако отмаркирате, предишните конфигурационни файлове ще бъдат възстановени от снимката.

en: Keep on Root Device
bg: Запази на кореновото устройство

en: Keep this mount path on the root filesystem
bg: Запази този път за монтиране на кореновата файлова система

en: LIVE
bg: ЖИВ

en: Label
bg: Етикет

en: Last boot snapshot is %d hours old
bg: Последната стартираща снимка е отпреди %d часа

en: Last boot snapshot is older than system start time
bg: Последната стартираща снимка е по-стара от стартирането на системата

en: Last boot snapshot not found
bg: Последната стартираща снимка не е намерена

en: Last daily snapshot is %d hours old
bg: Последната ежедневна снимка е отпреди %d часа

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
bg: Последната ежедневна снимка е на повече от ден

en: Last daily snapshot not found
bg: Последната ежедневна снимка не е намерена

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
bg: Последната ежечасна снимка е на %d минути

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
bg: Последната ежечасна снимка е отпреди повече от час

en: Last hourly snapshot not found
bg: Последната ежечасна снимка не е намерена

en: Last monthly snapshot is %d days old
bg: Последната месечна снимка е на %d дена

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
bg: Последната месечна снимка е отпреди повече от месец

en: Last monthly snapshot not found
bg: Последната месечна снимка не е намерена

en: Last weekly snapshot is %d days old
bg: Последната седмична снимка е на %d дена

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
bg: Последната седмична снимка е отпреди повече от седмица

en: Last weekly snapshot not found
bg: Последната седмична снимка не е намерена

en: Latest snapshot
bg: Последна снимка

en: Linking from snapshot
bg: Свързано от снимка

en: List
bg: Списък

en: List devices
bg: Списък на устройствата

en: List snapshots
bg: Списък на снимките

en: Live USB Mode (Restore Only)
bg: Режим Live USB (Само за възстановяване)

en: Location
bg: Местоположение

en: Main window closed by user
bg: Основният прозорец е затворен от потребителя

en: Mark for Deletion
bg: Отбележи за изтриване

en: Marked for deletion
bg: Отбелязано за изтриване

en: Maximum backups exceeded for backup level
bg: Максималния брой бекъпи е надвишен

en: Menu
bg: Меню

en: Missing Dependencies
bg: Липсващи зависимости

en: Mode
bg: Режим

en: Model
bg: Модел

en: Monthly
bg: Месечно

en: Monthly snapshot are enabled
bg: Ежемесечна снимка е включена

en: Monthly snapshot failed!
bg: Неуспешна месечна снимка

en: Mount
bg: Монтиране

en: Moved system subvolume to snapshot directory
bg: Преместено системно подустройство в директорията на снимката

en: Multiple snapshots selected
bg: Множество снимки са избрани

en: Name
bg: Име

en: Next
bg: Напред

en: No
bg: Не

en: No Change
bg: Без промяна

en: No Snapshots Selected
bg: Няма избрана снимка

en: No snapshots available
bg: Няма налична снимка

en: No snapshots found
bg: Няма намерени снимки

en: No snapshots found on device
bg: Няма намерени снимки на устройството

en: No snapshots on device
bg: Няма снимки на устройството

en: No snapshots on this device
bg: Няма снимки на това устройство

en: No snapshots selected
bg: Няма избрани снимки

en: None
bg: Няма

en: Not Selected
bg: Не е избрано

en: Not Supported
bg: Не се поддържа

en: Not enough disk space
bg: Няма достатъчно дисково пространство

en: Notes
bg: Бележки

en: Nothing to do!
bg: Няма нищо за правене!

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
bg: Брой снимки за запазване.
    По-старите снимки ще бъдат премахнати, щом бъде достигнат лимита.

en: OK
bg: Да

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
bg: ОС трябва да бъде инсталирана на BTRFS дял с Ubuntu тип разположен под дял (@ and @home под дялове). Други подредби не се поддържат.

en: Older log files removed
bg: Старите файлове с отчети са премахнати

en: Oldest snapshot
bg: Стари снимки

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
bg: Поддържа се само ubuntu тип подредба с @ и @home под дялове.

en: Open Menu
bg: Отвори меню

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
bg: Опцията  --snapshot-device не трябва да се посочва за създаването на снимка в режим BTRFS

en: Options
bg: Опции

en: Other applications (next page)
bg: Други приложение (следваща страница)

en: Owner
bg: Собственик

en: Parent Device
bg: Родителско устройство

en: Parsing log file...
bg: Разбор на файла с отчет...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
bg: Дяла има неподдържано разположение на поддяловете

en: Path
bg: Път

en: Pattern
bg: Шаблон

en: Permissions
bg: Права

en: Please check if you have multiple windows open.
bg: Моля проверете дали нямате няколко отворени прозореца.

en: Please do not interrupt the restore process!
bg: Моля не прекъсвайте процеса по възстановяване!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
bg: Моля инсталирайте необходимите пакети и опитайте отново да стартирате TimeShift

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
bg: Моля рестартирайте приложението като администратор (използвайте 'sudo' или 'su')

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
bg: Моля стартирайте приложението като администратор (използвайте 'sudo' или 'su')

en: Please save your work and close all applications.
bg: Моля запазете работата си и затворете всички приложения.

en: Please select a snapshot to view the log!
bg: Моля изберете снимка, за да видите отчета!

en: Please select the GRUB device
bg: Моля изберете GRUB устройство

en: Please wait a few minutes and try again.
bg: Моля изчакайте няколко минути и опитайте пак.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
bg: Моля изчакайте снимката да бъде изтрита.

en: Populating list...
bg: Попълване на списък...

en: Preparing...
bg: Подготовка…

en: Previous
bg: Предишен

en: Print debug information
bg: Отпечатай дебъг информацията

en: Query completed
bg: Заявката изплълнена

en: Querying subvolume info...
bg: Заявка за инфо на подустройство

en: RSYNC Snapshots
bg: RSYNC снимки

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
bg: Регенериране на initramfs за всички инсталирани ядра. Това по принцип не е нужно. Изберете това, само ако възстановената система не може да стартира.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
bg: Преинсталиране на програмата за начално стартиране GRUB2?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
bg: Преинсталиране на GRUB2...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
bg: Преинсталиране на GRUB2 на избраното устройство

en: Read %'d of %'d lines...
bg: Прочетени %'d от %'d реда...

en: Rebooting system...
bg: Рестартиране на системата

en: Recommended
bg: Препоръчително

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Remote and network locations are not supported.
bg: Други приложение (следваща страница)

en: Remove
bg: Премахни

en: Removed
bg: Премахнато

en: Removed cron task
bg: Премахната cron задача

en: Removed mount directory: '%s'
bg: Премахната е монтирана директория: '%s'

en: Removed snapshot
bg: Премахната снимка

en: Removing
bg: Премахване

en: Removing snapshot
bg: Премахване на снимка

en: Removing snapshots
bg: Премахване на снимки

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Restore Device
bg: Възстанови устройство

en: Restore Exclude
bg: Изключено от възстановяване

en: Restore Snapshot
bg: Възстанови снимка

en: Restore completed
bg: Възстановяването завършено

en: Restore selected snapshot
bg: Възстанови избрана снимка

en: Restore snapshot
bg: Възстанови снимка

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
bg: Възстановените устройства ще станат активни след рестарт на системата.

en: Restored system subvolume
bg: Възстановено системно подустройство

en: Restoring Snapshot...
bg: Възстановяване на снимка...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
bg: Възстановяването на снимка ще замени системни подустройства, а системните подустройства, които работят ще бъдат запазени като нова снимка. Ако има нужда, тази снимка може да бъде възстановена по-късно, ако има нужда да се върне възстановяването.

en: Restoring snapshot...
bg: Възстановяване на снимка...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
bg: Възстановяването на снимка, заменя само системни файлове и настройки. Не-скритите файлове и директории в потребителската директория няма да бъдат докоснати. Това поведение може да се промени с добавянето на филтър, който включва тези файлове. Включените файлове ще бъдат запазени при създаването на снимка и заменени, когато се възстанови от тази снимка.

en: Revision
bg: Ревизия

en: Root device not selected
bg: Кореновото устройство не е избрано

en: Rsync Log Viewer
bg: Преглед на журналите

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
bg: Стартирайте 'timeshift' за да ползвате конзолната версия на инструмента

en: Run in non-interactive mode
bg: Стартирай в не-интерактивен режим

en: Running
bg: Изпълнява се

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
bg: Запази снимките на външен диск, вместо на системния, за да се защитиш срещу повреда на диска.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
bg: Запазвайки снимките на не-системен диск ви позволява да форматирате и преинсталирате ОС на системния диск без да загубите запазените снимки. Можете дори да инсталирате друга Линукс дистрибуция и после да върнете предишната, възстановявайки снимка.

en: Saving to device
bg: Запазвене на устройство

en: Schedule
bg: График

en: Scheduled snapshot in progress...
bg: Създава се снимка по график...

en: Scheduled snapshots are disabled
bg: Графика за снимки е изключен

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
bg: Графика за снимки е изключен. Препоръчително е да го включите.

en: Scheduled snapshots are enabled
bg: Графика за снимки е включен

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
bg: Графика за снимки е включен. Снимки ще се създават автоматично по избраните елементи.

en: Select '%s' device (default = %s)
bg: Избрано устройство '%s' (по подразбиране = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
bg: Избор на BTRFS системен диск с кореново подустройство (@)

en: Select GRUB device
bg: Избор на GRUB устройство

en: Select Path
bg: Избор на път

en: Select Snapshot
bg: Избор на снимка

en: Select Snapshot Levels
bg: Избор на елементи на снимка

en: Select Snapshot Location
bg: Избор на местоположение на снимка

en: Select Snapshot Type
bg: Избор на тип снимка

en: Select Snapshots
bg: Избор на снимки

en: Select Target Device
bg: Избор на целево устройство

en: Select a partition on this disk
bg: Избор на дял от диска

en: Select a single snapshot to restore
bg: Избор на единична снимка за възстановяване

en: Select another device for root file system (/)
bg: Избор на друго устройство за коренова файлова система (/)

en: Select another device or free up some space
bg: Избор на друго устройство за освобождаване на място

en: Select another device to delete snasphots
bg: Избор на друго устройство за изтриване на снимки

en: Select another device?
bg: Избор на друго устройство?

en: Select applications to exclude from restore
bg: Избор на приложения за изключване от възстановяване

en: Select backup device
bg: Избор на устройство за бекъп

en: Select directory
bg: Избор на директория

en: Select file(s)
bg: Избор на файл(ове)

en: Select snapshot
bg: Избор на снимка

en: Select snapshots to delete
bg: Избор на снимка за изтриване

en: Select the device for root file system (/)
bg: Избор на устройство за коренова файлова система(/)

en: Select the devices where files will be restored.
bg: Избор на устройства за складиране на файлове

en: Select the intervals for creating snapshots
bg: Избор на интервал за създаване на снимки

en: Select the items to be removed from the list
bg: Избор на елементи, които да бъдат премахнати от списъка

en: Select the snapshot device
bg: Избор на устройство със снимка

en: Select the snapshot to restore
bg: Избор на снимка за възстановяване

en: Select the snapshots to be deleted
bg: Избор на снимки за изтриване

en: Select the snapshots to mark for deletion
bg: Избор на снимки, маркирани за изтриване

en: Select the target devices where system will be cloned.
bg: Избор на целеви устройства, където да се клонира системата.

en: Selected default snapshot device
bg: Избрано е устройство за снимки по подразбиране

en: Selected default snapshot type
bg: Избран е тип на снимка по подразбиране

en: Selected device does not have BTRFS partition
bg: Избраното устройство няма BTRFS дял

en: Selected device does not have Linux partition
bg: Избраното устройство няма Линукс дял

en: Selected snapshot device
bg: Избрано устройство за снимка

en: Selected snapshot device is not a system disk
bg: Избраното устройство няма системен диск

en: Selected snapshot is marked for deletion
bg: Избраната снимка е маркирана за изтриване

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
bg: Избраната снимка е маркирана за изтриване и не може да бъде възстановена

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
bg: Избрания потребител има криптирана домашна папка. Включването само на скрити файлове не е възможно.

en: Serial
bg: Номер

en: Session log file
bg: Файл с отчет на сесията

en: Set snapshot description
bg: Задайте описание на снимката

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings wizard
bg: Помощник за настройки

en: Setup Complete
bg: Настройката завърши

en: Setup Wizard
bg: Помощник за настройки

en: Show additional debug messages
bg: Покажи допълнителни дебъг съобщения

en: Show all options
bg: Покажи всички опции

en: Show more applications to exclude on the next page
bg: Покажи още приложения за изключване на следващата страница

en: Show rsync output (default)
bg: Покажи rsync изхода (по подразбиране)

en: Size
bg: Размер

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
bg: Размера на BTRFS снимката е първоначално нула. Когато системните файлове се променят с времето, записаните нови блокове данни ще заемат място (copy-on-write). Файловете в снимка ще продължат да сочат към оригиналните блокове данни.

en: Skip GRUB2 reinstall
bg: Пропусни преинсталацията на GRUB2

en: Snapshot
bg: Снимка

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
bg: Снимката '%s' се използва от системата и не може да се изтрие. Рестартирайте системата за да активирате възстановената снимка.

en: Snapshot Created
bg: Снимката е създадена

en: Snapshot Levels
bg: Избор на елементи на снимка

en: Snapshot deletion in progress...
bg: Снимката се изтрива...

en: Snapshot device
bg: Устройство със снимка

en: Snapshot device not available
bg: Устройството със снимка не е налично

en: Snapshot device not selected
bg: Не е избрано устройство за снимка

en: Snapshot location
bg: Местоположение на снимка

en: Snapshot saved successfully
bg: Снимката е успешно запазена

en: Snapshot to restore not specified!
bg: Не е посочена снимка за възстановяване!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
bg: Снимката ще бъде активна след рестарт на системата

en: Snapshot(s) Deleted
bg: Снимките са изтрити

en: Snapshots
bg: Снимки

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
bg: Снимки се създават и изтриват постоянно. Създаването на снимки е автономен процес на ниво файлова система.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
bg: Снимките се създават, като се правят копия на файловата система, използвайки rsync и твърдо свързани непроменени файлове от предишната снимка.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
bg: Снимките се правят, като се ползват вградените възможности на BTRFS файловата система.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
bg: Не е избрано устройство за снимка

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
bg: Снимките са перфектни, бит-по-бит копия на системата. Няма нищо пропуснато.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
bg: Снимките се възстановят чрез замяна на системни подустройства. Докато файловете не се копират, трият или презаписват, няма риск от загуба на данни. По време на възстановяването, съществуващата система бива запазена като нова снимка.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
bg: Снимките се запазват на същия диск, на който са създадени (системния диск). Запазване на друг диск не се поддържа. Ако системния диск се повреди, тогава снимките на него ще бъдат загубени, както и системата.

en: Snapshots available for restore
bg: Налични снимки за възстановяване

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
bg: Снимките могат да бъдат запазени на всеки диск, форматиран с Линукс файлова система. Запазване на снимките на не-системен или външен диск, позволява системата да бъде възстановена, дори ако системния диск е повреден или преформатиран.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
bg: Снимки не могат да бъдат създавани в режим на Жив диск

en: Snapshots will be created at selected intervals
bg: Снимки ще бъдат създавани според избрания интервал

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
bg: Снимки ще бъдат създавани според избрания интервал, ако на диска за снимки има достатъчно място (> 1 ГБ)

en: Snapshots will be removed during the next scheduled run
bg: Снимките ще бъдат премахнати по време на следващото стартиране по график

en: Specify backup device (default: config)
bg: Посочете бекъп устройство (по подразбиране: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
bg: Посочете устройство за инсталиране на GRUB2

en: Specify snapshot to restore
bg: Посочете снимка за възстановяване

en: Specify target device
bg: Посочете целево устройство

en: Status
bg: Състояние

en: Stop cron emails for scheduled tasks
bg: Спрете cron имейлите за задачите по график

en: Stopped
bg: Спряно

en: Summary
bg: Обобщение

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
bg: Превключване на BTRFS режим (по подразбиране: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
bg: Превключване на RSYNC режим (по подразбиране: config)

en: Symlinks updated
bg: Symlinks е обновено

en: Synching file systems...
bg: Синхронизиране на файлови системи...

en: Synching files with rsync...
bg: Синхронизиране на файлове с rsync...

en: Syntax
bg: Синтаксис

en: System
bg: Система

en: System Restore Utility
bg: Инструмент за възстановяване на системата

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
bg: Системата може да бъде върната назад, към предишно състояние чрез снимка.

en: System will reboot after files are restored
bg: Системата ще се рестартира след възстановяване на файловете

en: System will reboot after files are restored.
bg: System will reboot after files are restored..

en: Tagged snapshot
bg: Снимки с тагове

en: Tags
bg: Тагове

en: Target device is not mounted
bg: Целевото устройство не е монтирано

en: Target device is same as system device
bg: Целевото устройство е същото, като системното устройство

en: Target device not specified!
bg: Не е посочено целево устройство!

en: The 'btrfs' command is not available on your system. Install the 'btrfs-tools' package and try again.
bg: Командата 'btrfs' не е налична за вашата система. Инсталирайте пакета 'btrfs-tools' и опитайте пак.

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
bg: Cron услугите изпращат резултата от задачите по график на имейл. Изберете тази опция за да спрете имейлите на cron задачите, създадени от Timeshift.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
bg: Системния дял има неподдържана подредба на подустройство.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
bg: Целевия дял има неподдържано разшпложение на поддяловете

en: There are no snapshots on this device
bg: Няма снимки на това устройство

en: This device is not encrypted
bg: Устройството не е криптирано

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
bg: Този софтуер идва без никакви гаранции и неговият автор не поема отговорност за каквито и да е нанесени щети при употребата на тази програма.

en: Timeshift is active
bg: Timeshift е активен

en: Timestamp
bg: Времеви индикатор

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
bg: За възстановяване със стандартни опции, моля натиснете ENTER на всички диалози!

en: Translations
bg: Преводачи

en: Type
bg: Тип

en: Unknown option
bg: Непозната опция

en: Unknown snapshot type
bg: Непознат тип снимка

en: Unknown value specified for option --tags
bg: Непозната стойност за опция --tags

en: Unlocked device is mapped to '%s'
bg: Отключено остройство е отбелязано на  '%s'

en: Unlocked successfully
bg: Успешно отключване

en: Unmounting from
bg: Демонтиране от

en: Unshared
bg: Не-споделено

en: Unsupported Subvolume Layout
bg: Неподдържана подредба на подустройство

en: Update GRUB menu
bg: Актуализация на GRUB менюто

en: Update initramfs
bg: Актуализация на initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
bg: Обновен /etc/crypttab на целевото устройство

en: Updated /etc/fstab on target device
bg: Обновен /etc/fstab на целевото устройство

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
bg: Актуализиране на GRUB менюто (препоръчително). Безопасно е и трябва да бъде оставено маркирано.

en: Updating GRUB menu...
bg: Обновяване на GRUB меню...

en: Updating bootloader configuration...
bg: Обновяване на конфигурацията за начално стартиране...

en: Used
bg: Използвано

en: User
bg: Потребител

en: User Home Directories
bg: Потребителски домашни директории

en: User cancelled the password prompt
bg: Потребителя отказа въпроса за парола

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
bg: Потребителските домашни директории са изключени по подразбиране, освен ако не ги включите от тук

en: Users
bg: Потребители

en: Vendor
bg: Доставчик

en: View Rsync Log for Create
bg: Преглед на лога за създаване

en: View Rsync Log for Restore
bg: Преглед на лога за възстановяване

en: View TimeShift Logs
bg: Преглед на TimeShift лога

en: Volume
bg: Устройство

en: Warning
bg: Внимание

en: Web Browsers
bg: Браузъри

en: Website
bg: Уеб сайт

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Weekly snapshot failed!
bg: Неуспешна седмична снимка!

en: Weekly snapshots are enabled
bg: Седмична снимка е включена

en: With Errors
bg: С грешки

en: Wizard
bg: Помощник

en: Wrong password
bg: Грешна парола

en: Yes
bg: Да

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
bg: Може да продължите да работите с текущата система. След рестарт, текущата система ще е налична като снимка. Снимката може да бъде възстановена при необходимост по-късно, ако има нужда от възстановяване.

en: [Advanced Users Only] Change these settings only if the restored system fails to boot.
bg: [Само за напреднали потребители] Променяйте тези настройки само ако възстановената система отказва да стартира.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
bg: [ENTER = Стандартно (%s), a = Отказ]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
bg: [ENTER = Стандартно (%s), r = Кореново устройство, a = Отказ]

en: [Warning] Deleted invalid lock
bg: [Внимание] Изтрито невалидно заключване

en: all
bg: всичко

en: btrfs returned an error
bg: btrfs върна грешка

en: complete
bg: завършено

en: crontab file exported
bg: crontab файла е изнесен

en: crontab file installed
bg: crontab файла е инсталиран

en: incomplete
bg: непълно

en: marked for deletion
bg: маркирано за изтриване

en: mounted at path
bg: монтирано по пътя

en: remaining
bg: остават

en: rsync returned an error
bg: rsync върна грешка

en: un-tagged
bg: без-таг
