libk3b - en to ca translation catalogue (776 entries)

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
ca[0]:  - %1 còpia
ca[1]:  - %1 còpies

en:  - %1 copy |  - %1 copies
ca[0]:  - %1 còpia
ca[1]:  - %1 còpies

en:  and %1 session |  and %1 sessions
ca[0]:  i %1 sessió
ca[1]:  i %1 sessions

en:  – One copy |  – %1 copies
ca[0]:  – Una còpia
ca[1]:  – %1 còpies

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
ca: %1 no ha pogut reservar un segment de memòria compartida de la mida requerida.

en: %1 crashed.
ca: %1 ha fallat.

en: %1 did not exit cleanly.
ca: %1 no ha acabat correctament.

en: %1 executable could not be found.
ca: No s'ha trobat l'executable del «%1».

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
ca: L'executable %1 és massa antic: cal la versió %2 o superior.

en: %1 has no permission to open the device.
ca: %1 no té permisos per obrir el dispositiu.

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
ca: regravable %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
ca: Els suports %1 no permeten la simulació. Realment voleu continuar? El suport s'escriurà de veritat.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
ca: %1 ha retornat un error desconegut (codi %2).

en: %1 returned error: %2
ca: %1 ha retornat error: %2

en: %1 version %2 is too old.
ca: La versió %1 del «%2» és massa antiga.

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
ca[0]: %2 en %1 pista
ca[1]: %2 en %1 pistes

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
ca[0]: %1 pista (%2 minuts de dades d'àudio, %3 de dades ISO 9660)
ca[1]: %1 pistes (%2 minuts de dades d'àudio, %3 de dades ISO 9660)

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
ca[0]: 1 pista (%2 minuts)
ca[1]: %1 pistes (%2 minuts)

en: 'Force unsafe operations' enabled.
ca: «Força les operacions insegures» habilitat.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
ca: (Descripció agafada de l'article a la Viquipèdia)

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
ca: ...i les PMF del K3b no us ajuden...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
ca: ...i aquest error també es produeix amb suports d'alta qualitat...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
ca: ...o bé reduint la mida de la memòria intermèdia per programari a la configuració avançada del K3b.

en: ...please include the debugging output in your problem report.
ca: ...si us plau, inclogueu les traces de depuració en el vostre informe del problema.

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
ca[0]: 1 MPEG (%2)
ca[1]: %1 MPEG (%2)

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
ca: <em>%1</em> s'ha reanomenat a <em>%2</em>

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
ca: <p>Si aquesta opció està activada, el K3b fa servir un espai dels CD d'àudio que d'altra banda es desaprofitaria per desar informació addicional, com ara l'artista o el títol del CD.<p>CD-Text és una extensió a l'estàndard de CD d'àudio introduïda per Sony.<p>CD-Text només es podrà fer servir en reproductors de CD que admetin aquesta extensió (majoritàriament reproductors de CD de cotxe).<p>Com que els CD millorats amb CD-Text funcionaran en qualsevol reproductor, sempre és bona idea activar això (si especifiqueu dades CD-Text).

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, el K3b ajustarà el volum de totes les pistes a un nivell estàndard. Això és útil per coses com ara crear barreges, on diferents nivells de gravació en àlbums diferents poden fer que el volum variï molt de cançó a cançó. <p><b>Tingueu en compte que, actualment, el K3b no permet la normalització quan es grava al vol.</b>

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, el K3b no tancarà el CD, i escriurà una taula de continguts temporal.</p> <p>Això permet que s'afegeixin més sessions al CD posteriorment.</p>

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, el K3b realitzarà tots els passos de la gravació amb el làser apagat. <p>Això és útil, per exemple, per provar una velocitat d'escriptura més alta o si el vostre sistema és capaç de gravar al vol.<p><b>Precaució:</b> els DVD+R(W) no permeten l'escriptura simulada.

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
ca: <p>Si aquesta opció està marcada i el K3b no és capaç de llegir un sector d'àudio del disc d'origen, serà substituït per zeros a la còpia resultant. <p>Com que els reproductors de CD són capaços d'interpolar petits errors en les dades, deixar que el K3b ometi els sectors illegibles no dóna problemes.

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, el K3b activa el <em>Burnfree</em> (o <em>Just Link</em>). Això és una característica de la gravadora de CD que evita els buidatges de la memòria intermèdia. <p>Sense el <em>Burnfree</em>, si la gravadora no pot obtenir més dades, es produeix un buidatge de la memòria intermèdia, ja que la gravadora necessita un flux constant de dades per escriure el CD. <p>Amb el <em>Burnfree</em> la gravadora pot <em>marcar</em> la posició actual del làser i tornar a ella quan la memòria intermèdia estigui plena de nou; però, com que això significa tenir petits intervals de dades buits al CD, <b>es recomana triar sempre una velocitat de gravació adequada per evitar l'ús del Burnfree, especialment per als CD d'àudio</b> (en el cas pitjor, l'interval se sentiria).<p>El <em>Burnfree</em> era conegut anteriorment com a <em>Burnproof</em>, però el seu nom va canviar quan va passar a formar part de l'estàndard MMC.

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, el K3b crearà una imatge abans d'escriure els fitxers al CD/DVD. En cas contrari les dades s'escriuran <em>al vol</em>, i no es crearà cap imatge.<p><b>Precaució:</b> encara que l'escriptura al vol hauria de funcionar en la majoria de sistemes, assegureu-vos que les dades s'envien a la gravadora prou de pressa.

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, el K3b no crearà primer una imatge sinó que escriurà els fitxers directament al CD/DVD. <p><b>Precaució:</b> encara que això hauria de funcionar en la majoria de sistemes, assegureu-vos que les dades s'envien prou ràpides a la gravadora.

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, El K3b només crearà una imatge i no gravarà realment res. <p>La imatge pot ser escrita a un CD/DVD més tard amb la majoria de programes de gravació actuals (incloent-hi el K3b, evidentment).

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, el K3b eliminarà qualsevol imatge creada un cop acabada l'escriptura. <p>Desmarqueu això si voleu conservar les imatges.

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, el K3b escriurà el CD en mode «tot el disc alhora» en comptes d'«una pista alhora» (TAO). <p>Sempre és recomanable fer servir DAO quan sigui possible. <p><b>Precaució:</b> els preintervals de pista amb una longitud diferent de 2 segons només estan permesos en mode DAO.

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
ca: <p>Si aquesta opció està marcada, després d'escriure el disc el K3b compararà les dades originals amb les dades escrites per verificar que el disc s'ha gravat correctament.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
ca: <p>Es recomana intentar primer una simulació.

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
ca: <p>Estableix el mode de correcció per a l'extracció digital d'àudio. <ul> <li>0: cap comprovació, les dades es copien directament de la unitat.</li><li>1: efectuar lectura superposada per evitar l'efecte de jitter.</li> <li>2: com l'1, però amb comprovacions addicionals de les dades d'àudio llegides.</li> <li>3: com el 2 però amb detecció i reparació de ratllades addicional.</li> </ul><p><b>La velocitat d'extracció es redueix del 0 al 3.</b>

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
ca: Ja existeix un fitxer amb aquest nom. Introduïu-ne un altre:

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
ca: Una imatge d'arrencada de disc dur ha de contenir una única partició.

en: A write error occurred.
ca: S'ha produït un error d'escriptura.

en: AC3 (Pass-through)
ca: AC3 (Curtcircuitat)

en: AC3 (Stereo)
ca: AC3 (Estèreo)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
ca: AC3, més conegut com a Dolby Digital, està estandarditzat com a ATSC A/52. Conté fins a un total de 6 canals de so.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
ca: El PTS d'aquest APS sembla fora de servei (PTS real %1, darrer PTS vist %2)

en: Adjust the volume levels of all tracks
ca: Ajusta els nivells de volum de totes les pistes

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
ca: S'està ajustant el nivell de volum per a la pista %1 de %2

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
ca: El suport podria tornar-se inusable després de 10-20 reformatacions.

en: An unknown error occurred.
ca: S'ha produït un error desconegut.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
ca: S'ignorarà un nombre desconegut de bytes restants del flux.

en: Analysing %1
ca: S'està analitzant %1

en: Analysing Chapter %1 of %2
ca: S'està analitzant el capítol %1 de %2

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
ca: S'està analitzant la pista %1 del DVD de vídeo %2

en: Analysing the audio file
ca: S'està analitzant el fitxer d'àudio

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
ca: L'anàlisi del fitxer d'àudio ha fallat. Fitxer corrupte?

en: Analyzing medium...
ca: S'està analitzant el suport...

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
ca: Una altra aplicació està bloquejant el dispositiu (segurament l'automuntatge).

en: Appendable %1 medium
ca: Suport %1 afegible

en: Appendable Data %1
ca: Dades afegibles %1

en: Appending session to %1.
ca: S'està afegint la sessió a %1.

en: Appending session to CD
ca: S'està afegint la sessió al CD

en: Appending session to DVD+R.
ca: S'està afegint la sessió al DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
ca: S'està afegint la sessió al DVD+R de doble capa.

en: Appending session to rewritable CD.
ca: S'està afegint la sessió al CD regravable.

en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: Audio images successfully created.
ca: Les imatges d'àudio s'han creat correctament.

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
ca: Velocitat mitjana d'escriptura global: %1 kB/s (%2x)

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
ca: Paquet erroni al paquet #%1 (posició %2 del flux de bytes)

en: Blanking
ca: S'està esborrant

en: Blanking error.
ca: Error d'esborrat.

en: Blanking successfully completed
ca: L'esborrat ha finalitzat correctament

en: Booktype successfully changed
ca: El format s'ha canviat correctament

en: Boot catalog
ca: Catàleg d'arrencada

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
ca[0]: La memòria intermèdia s'ha buidat una vegada.
ca[1]: La memòria intermèdia s'ha buidat %1 vegades.

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
ca[0]: El «Burnfree» s'ha fet servir una vegada.
ca[1]: El «Burnfree» s'ha fet servir %1 vegades.

en: Burning Clone Image
ca: S'està gravant la imatge exacta

en: Burning ISO 9660 Image
ca: S'està gravant la imatge ISO 9660

en: CD Track
ca: Pista de CD

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
ca: La gravadora de CD %1 (%2) no permet fer còpies exactes.

en: CDDB Lookup
ca: Cerca CDDB

en: CDDB error (%1).
ca: Error de CDDB (%1).

en: Cache the data to be written on the harddisk
ca: Desa al cau del disc dur les dades a escriure

en: Cancel and go back
ca: Cancel·la i torna enrere

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
ca: No es pot canviar el format d'un suport de DVD+R no buit.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
ca: No es poden copiar DVD encriptats.

en: Cannot read source disk.
ca: No es pot llegir el disc d'origen.

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
ca: No es pot gravar el suport %1 fent servir %2. Es farà servir l'aplicació per defecte.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
ca: La capacitat del suport en %1 és més petita del que es requereix.

en: Capacity: %1
ca: Capacitat: %1

en: Caption for children
ca: Llegenda per a infants

en: Caption with bigger size characters
ca: Llegenda amb caràcters de mida més gran

en: Caption with normal size characters
ca: Llegenda amb caràcters de mida normal

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
ca: El «cdrdao» versió %1 no permet la desactivació del «Burnfree».

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
ca: El «cdrdao» versió %1 no permet la sobregravació.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
ca: El «cdrecord» %1 no permet l'escriptura de CD-Text.

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
ca: El «cdrecord» %1 no permet la sobregravació.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
ca: El «cdrecord» no permet l'escriptura de suports %1.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
ca: El «cdrecord» versió %1 no permet fer còpies exactes.

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
ca: La versió %1 del «cdrecord» no permet l'escriptura de suports Blu-ray.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
ca: El «cdrskin» versió %1 no permet la sobregravació.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
ca: El «cdrskin» no permet l'escriptura de suports %1.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
ca: La versió %1 del «cdrskin» no permet l'escriptura de Blu-ray.

en: Changing Booktype
ca: S'està canviant el format

en: Changing DVD Booktype
ca: S'està canviant el format del DVD

en: Checking Source Medium
ca: S'està comprovant el suport d'origen

en: Checking medium
ca: S'està comprovant el suport

en: Checking source medium
ca: S'està comprovant el suport d'origen

en: Cloning CD
ca: S'està clonant el CD

en: Closed caption for children
ca: Llegenda tancada per a infants

en: Closed caption with bigger size characters
ca: Llegenda tancada amb caràcters de mida més gran

en: Closed caption with normal size characters
ca: Llegenda tancada amb caràcters de mida normal

en: Closing Disk
ca: S'està tancant el disc

en: Closing Session
ca: S'està tancant la sessió

en: Closing Session...
ca: S'està tancant la sessió...

en: Closing Track
ca: S'està tancant la pista

en: Compare original with written data
ca: Compara les dades originals amb les escrites

en: Complete %1 medium
ca: Suport %1 complet

en: Complete Data %1
ca: Dades completes %1

en: Computing level for track %1 of %2
ca: S'està calculant el nivell de la pista %1 de %2

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
ca: Considereu la possibilitat d'activar l'opció «actualitza els desplaçaments de l'exploració», si no està ja activada.

en: Copying
ca: S'està copiant

en: Copying Audio CD.
ca: S'està copiant el CD d'àudio.

en: Copying CD
ca: S'està copiant el CD

en: Copying CD On-The-Fly
ca: S'està copiant el CD al vol

en: Copying DVD or BD
ca: S'està copiant el DVD o el BD

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
ca: S'està copiant el DVD o el BD al vol

en: Copying Data CD.
ca: S'està copiant el CD de dades.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
ca: S'està copiant el CD d'àudio millorat (CD-Extra).

en: Copying Multisession Data CD.
ca: S'està copiant el CD de dades multisessió.

en: Copying successfully completed
ca: La còpia ha finalitzat correctament

en: Corrected error in sector %1
ca: Error corregit al sector %1

en: Could not backup tocfile.
ca: No s'ha pogut fer còpia de seguretat del fitxer de la taula de continguts (TOC).

en: Could not delete file %1.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %1.

en: Could not determine next writable address.
ca: No s'ha pogut determinar l'adreça següent que es pugui escriure.

en: Could not determine size of resulting image file.
ca: No s'ha pogut determinar la mida del fitxer d'imatge resultant.

en: Could not find %1 executable.
ca: No s'ha pogut trobar l'executable %1.

en: Could not find a valid eMovix installation.
ca: No s'ha pogut trobar una instal·lació vàlida de l'eMovix.

en: Could not find file %1
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer %1

en: Could not find file %1. Skipping...
ca: No s'ha pogut trobar %1. Saltant...

en: Could not find image %1
ca: No s'ha pogut trobar la imatge %1

en: Could not find normalize executable.
ca: No s'ha pogut trobar l'executable del «normalize».

en: Could not find readcd executable with cloning support.
ca: No s'ha pogut trobar cap executable de «readcd» que permeti fer còpies exactes.

en: Could not find the following files:
ca: No s'han pogut trobar els següents fitxers:

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
ca: No s'ha pogut seguir l'enllaç %1 cap a un fitxer inexistent %2. Saltant...

en: Could not load libcdparanoia.
ca: No s'ha pogut carregar «libcdparanoia».

en: Could not open %1 for writing
ca: No s'ha pogut obrir %1 per escriure

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
ca: No s'ha pogut obrir el sistema de fitxers ISO 9660 a %1.

en: Could not open device %1
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu %1

en: Could not open file %1
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %1

en: Could not open file %1.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %1.

en: Could not read file %1. Skipping...
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer %1. Saltant...

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer de subtítols. Ja existeix un fitxer amb el nom sol·licitat %1.

en: Could not retrieve multisession information from disk.
ca: No s'ha pogut obtenir la informació de la multisessió del disc.

en: Could not start %1
ca: No s'ha pogut iniciar %1

en: Could not start %1.
ca: No s'ha pogut iniciar %1.

en: Could not start normalize.
ca: No s'ha pogut iniciar «normalize».

en: Could not start readcd.
ca: No s'ha pogut iniciar readcd.

en: Could not unlock drive.
ca: No s'ha pogut desbloquejar la unitat.

en: Could not write correct XML file.
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer XML correcte.

en: Could not write temporary file
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer temporal

en: Create CD-Text entries
ca: Crea entrades de CD-Text

en: Create image
ca: Crea la imatge

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
ca[0]: S'està creant 1 còpia exacta
ca[1]: S'estan creant %1 còpies exactes

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
ca[0]: S'està creant 1 còpia
ca[1]: S'estan creant %1 còpies

en: Creating CD Image
ca: S'està creant la imatge de CD

en: Creating Clone Image
ca: S'està creant la imatge exacta

en: Creating Cue/Bin files...
ca: S'estan creant els fitxers CUE/BIN...

en: Creating Data Image File
ca: S'està creant el fitxer de la imatge de dades

en: Creating ISO image file
ca: S'està creant el fitxer de la imatge ISO

en: Creating ISO image in %1
ca: S'està creant la imatge ISO a %1

en: Creating Image
ca: S'està creant la imatge

en: Creating Image for track %1
ca: S'està creant la imatge de la pista %1

en: Creating Video DVD Image File
ca: S'està creant el fitxer d'imatge del DVD de vídeo

en: Creating audio image files
ca: S'estan creant fitxers d'imatge d'àudio

en: Creating audio image files in %1
ca: S'estan creant fitxers d'imatge d'àudio a %1

en: Creating image
ca: S'està creant la imatge

en: Creating image file
ca: S'està creant el fitxer d'imatge

en: Creating image file in %1
ca: S'està creant el fitxer d'imatge a %1

en: Creating image files
ca: S'estan creant els fitxers d'imatge

en: Creating image files in %1
ca: S'estan creant els fitxers d'imatge en %1

en: Cue sheet not accepted.
ca: La llista CUE no s'ha acceptat.

en: Cue/Bin files successfully created.
ca: Els fitxers CUE/BIN s'han creat correctament.

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
ca: Retalla el descriptor del volum de l'arbre Joliet

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
ca: La gravació en mode DAO (tot el disc alhora) no està permesa amb aquesta gravadora

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
ca: Les pistes DVD i Blu-ray només es poden escriure en MODE1.

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
ca: Els suports de DVD+R(W) no permeten la simulació. Realment voleu continuar? El suport s'escriurà de veritat.

en: Data did not fit on disk.
ca: Les dades no han cabut al disc.

en: Data does not fit on disk.
ca: Les dades no hi caben al disc.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
ca: S'està descodificant la pista d'àudio %1 de %2%3

en: Determining maximum writing speed
ca: S'està determinant la màxima velocitat d'escriptura

en: Device Selection
ca: Selecció de dispositiu

en: Device not ready, waiting.
ca: El dispositiu no està llest, s'està esperant.

en: Director's comments 1
ca: Comentaris del director 1

en: Director's comments 2
ca: Comentaris del director 2

en: Director's comments for children
ca: Comentaris del director per a infants

en: Director's comments with bigger size characters
ca: Comentaris del director amb caràcters de mida més gran

en: Director's comments with normal size characters
ca: Comentaris del director amb caràcters de mida normal

en: Disable Joliet extensions
ca: Desactiva les extensions Joliet

en: Disable inhibition for disc writing
ca: Desactiva la inhibició per l'escriptura al disc

en: Disabled Burnfree
ca: S'ha desactivat el «Burnfree»

en: Disabling on-the-fly writing.
ca: S'ha desactivat l'escriptura al vol.

en: Discard symbolic links to folders
ca: Descarta els enllaços simbòlics a carpetes

en: Disk at once
ca: Tot el disc alhora

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
ca: No us preocupeu si el progrés s'atura abans del 100%.

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
ca: No tanquis el disc per tal de permetre afegir sessions addicionals més endavant

en: Do not force VCD
ca: No forcis el VCD

en: Do you want to overwrite %1?
ca: Voleu sobreescriure %1?

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
ca: A causa d'un error en el «cdrdao» el fitxer TOC/CUE %1 ha estat suprimit. El K3b no l'ha pogut restaurar a partir de la còpia de seguretat %2.

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
ca: A causa d'un error al «mkisofs» <= 1.15a40, el K3b no és capaç de gestionar noms de fitxer que contenen més d'una barra inversa:

en: Ejecting DVD...
ca: S'està expulsant el DVD...

en: Ejecting Medium
ca: S'està expulsant el suport

en: Ejecting medium...
ca: S'està expulsant el suport...

en: El Torito Boot image
ca: Imatge d'arrencada «El torito»

en: El Torito boot catalog file
ca: Fitxer de catàleg d'arrencada «El Torito»

en: Empty
ca: Buit

en: Empty %1 medium
ca: Suport %1 buit

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
ca: Activa el «Burnfree» (o «Just link») per evitar els buidatges de la memòria intermèdia

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
ca: Activeu la sobregravació en l'arranjament avançat del K3b per gravar de totes maneres.

en: Enabled Burnfree
ca: S'ha activat el «Burnfree»

en: Enabling UDF extension.
ca: S'està activant l'extensió UDF.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
ca: S'ha trobat un nom de fitxer codificat incorrectament «%1»

en: Engaging DAO
ca: S'està començant el DAO

en: Enter New Filename
ca: Introduïu el nom del nou fitxer

en: Erasing CD-RW
ca: S'està esborrant el CD-RW

en: Erasing successfully completed
ca: L'esborrat ha finalitzat correctament

en: Error while creating ISO image
ca: S'ha produït un error mentre es creava la imatge ISO

en: Error while creating ISO image.
ca: S'ha produït un error mentre es creava la imatge ISO.

en: Error while decoding audio tracks.
ca: S'ha produït un error mentre es descodificaven les pistes d'àudio.

en: Error while decoding track %1.
ca: S'ha produït un error mentre es descodificava la pista %1.

en: Error while initializing audio ripping.
ca: S'ha produït un error mentre s'inicialitzava l'extracció d'àudio.

en: Error while normalizing tracks.
ca: S'ha produït un error mentre es normalitzaven les pistes.

en: Error while reading disk.
ca: S'ha produït un error mentre es llegia el disc.

en: Error while reading from file %1
ca: Error mentre es llegia del fitxer %1

en: Error while reading sector %1.
ca: Error llegint el sector %1.

en: Error while reading session %1.
ca: S'ha produït un error mentre es llegia la sessió %1.

en: Executing Power calibration
ca: S'està executant el calibratge de la potència

en: Execution of %1 failed.
ca: L'execució de %1 ha fallat.

en: Extended
ca: Ampliat

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
ca: FFmpeg conté una implementació de l'estàndard MPEG-4 de codificació de vídeo que produeix resultats d'alta qualitat.

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
ca: FFmpeg és un projecte de codi obert que mira d'admetre la majoria de còdecs d'àudio i vídeo emprats en l'actualitat. El seu subprojecte «libavcodec» constitueix la base de reproductors multimèdia com ara el Xine o el MPlayer.

en: Failed to backup boot image file %1
ca: No s'ha pogut fer una còpia de seguretat del fitxer d'imatge %1

en: Failed to read disk completely in clone mode.
ca: No s'ha pogut llegir completament el disc en mode de còpia exacta.

en: Failed to reload the medium
ca: Ha fallat en recarregar el suport

en: Failed to retrieve all CSS keys.
ca: No s'han pogut obtenir totes les claus CSS.

en: Failed to write temporary file '%1'
ca: Ha fallat en escriure el fitxer temporal «%1»

en: Fatal error at startup: %1
ca: Error fatal en iniciar: %1

en: Fatal error during recording: %1
ca: S'ha produït un error crític durant la gravació: %1

en: File %1 is empty.
ca: El fitxer %1 és buit.

en: File Exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
ca: Els fitxers més grans de 2 GB no es poden gestionar.

en: Flushing Cache
ca: S'està buidant la memòria cau

en: Flushing cache
ca: S'està buidant la memòria cau

en: Flushing the cache may take some time.
ca: Buidar la memòria cau pot trigar una mica.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
ca: Per a la majoria de dispositius actuals seria «generic-mmc».

en: For the visually impaired
ca: Per als que tenen deficiències visuals

en: Force VCD
ca: Força el VCD

en: Forced caption
ca: Llegenda obligatòria

en: Forcing formatting anyway.
ca: S'està forçant el formatat de totes maneres.

en: Formatted in %1 mode.
ca: Formatat en mode %1.

en: Formatting
ca: S'està formatant

en: Formatting %1 medium
ca: S'està formatant el suport %1

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
ca: S'està formatant el DVD-RW en mode %1.

en: Formatting disc
ca: S'està formatant el disc

en: Formatting successfully completed
ca: El formatat ha acabat correctament

en: Found %1 medium.
ca: S'ha trobat el suport %1.

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
ca: S'han trobat entrades CD-Text (%1 - %2) i CDDB (%3 - %4). Quina voleu fer servir per generar el CD-Text del nou CD?

en: Found CD-Text (%1 - %2).
ca: S'ha trobat el CD-Text (%1 - %2).

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
ca: S'ha trobat l'entrada CDDB (%1 - %2).

en: Found ISRC code
ca: S'ha trobat codi ISRC

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
ca: S'ha trobat un suport d'alta velocitat no adequat per a la gravadora que s'està fent servir.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
ca: S'ha trobat un suport de baixa velocitat no adequat per a la gravadora que s'està fent servir.

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
ca: S'ha trobat un CD-Text corrupte. S'ignora.

en: Found encrypted DVD.
ca: S'ha trobat un DVD encriptat.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
ca: S'han trobat fitxers més grans de 2 GB. Aquests fitxers seran completament accessibles.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
ca: S'han trobat fitxers més grans de 4 GB. El K3b necessita com a mínim %1 per continuar.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
ca: S'ha trobat una entrada no vàlida a la carpeta VIDEO_TS <filename>%1</filename>.

en: Found pregap: %1
ca: S'ha trobat un preinterval: %1

en: Free space: %1
ca: Espai lliure: %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
ca: A partir d'ara, ja no s'informarà dels errors d'exploració de dades

en: From previous session
ca: De la sessió anterior

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
ca: S'està fent créixer el sistema de fitxers ISO 9660 en el %1.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
ca: S'està fent créixer el sistema de fitxers ISO 9660 en el DVD+RW.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
ca: S'està fent créixer el sistema de fitxers ISO 9660 en el DVD-RW en mode de sobreescriptura restringida.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
ca: La versió %1 del «growisofs» no té la característica de memòria intermèdia de programari cosa que pot causar un procés de gravació inestable.

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
ca: La versió %1 del «growisofs» és massa antiga. El K3b necessita almenys la versió 5.10.

en: I/O Error
ca: Error d'E/S

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
ca: Error d'entrada/sortida. Probablement no queda espai al disc dur.

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
ca: Sistema de fitxers ISO 9660 (mida: %1)

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
ca[0]: Sistema de fitxers ISO 9660 (mida: %2) – 1 còpia
ca[1]: Sistema de fitxers ISO 9660 (mida: %2) – %1 còpies

en: ISO 9660 data
ca: Dades ISO 9660

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
ca: Sistema de fitxers ISO 9660/UDF (Mida: %1)

en: ISO image successfully created.
ca: La imatge ISO s'ha creat correctament.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
ca: Si esteu executant una versió sense apedaçar del «cdrecord»...

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
ca: Si esteu executant una versió sense apedaçar del «cdrskin»...

en: Ignore read errors
ca: Ignora els errors de lectura

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
ca[0]: S'ha ignorat %1 sector erroni.
ca[1]: S'han ignorat un total de %1 sectors erronis.

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
ca: S'estan ometent els valors de retallada del darrer capítol a causa de la seva curta durada.

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
ca: S'està ignorant l'enllaç %1 a la carpeta %2. El K3b no és capaç de seguir enllaços a carpetes.

en: Ignoring read error in sector %1.
ca: S'està ignorant un error de lectura al sector %1.

en: Ignoring this aps
ca: S'està ignorant aquest APS

en: Image successfully created in %1
ca: La imatge s'ha creat correctament a %1

en: Information
ca: Informació

en: Inhibiting sleep for disc writing
ca: Inhibeix la suspensió per l'escriptura al disc

en: Input/output error. Not necessarily serious.
ca: Error d'entrada/sortida. No necessàriament greu.

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
ca: Error intern: No hi ha tipus de suport on càpiga. Aquest projecte no es pot gravar.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
ca: Error intern: tasca de verificació mal inicialitzada (%1)

en: Invalid audio codec set: %1
ca: Conjunt no vàlid de còdecs d'àudio: %1

en: Invalid filename: '%1'
ca: Nom de fitxer no vàlid: «%1»

en: Invalid video codec set: %1
ca: Conjunt no vàlid de còdecs de vídeo: %1

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
ca: Es pot resoldre fent servir l'ordre «ulimit -l unlimited»...

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
ca: No es pot escriure CD-Text en mode TAO.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
ca: No es pot escriure CD-Text en mode TAO. Proveu amb el mode DAO, o el mode en brut.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
ca: No es recomana forçar el formatat d'un suport %1.

en: It may simply be overwritten.
ca: Només cal sobreescriure'l.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
ca: El K3b només pot copiar CD en mode mixt de tipus CD-Extra.

en: K3b detected a problem with the medium.
ca: El K3b ha detectat un problema amb el suport.

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
ca: El K3b no copia CD que contenen múltiples pistes de dades.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
ca: El K3b no permet la còpia de DVD-RAM.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
ca: El K3b no permet copiar DVD multisessió o discs Blu-ray.

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
ca: El K3b no permet escriure al vol amb el «growisofs» versió %1.

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
ca: El K3b ha trobat entrades CDDB duplicades o inexactes. Trieu-ne una.

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
ca: El K3b no pot seguir els enllaços simbòlics a carpetes després d'haver-se afegit al projecte. Voleu continuar sense escriure els enllaços simbòlics a la imatge?

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
ca: El K3b necessita el «cdrecord» versió 2.01a12 o superior per copiar pistes de dades en mode 2.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
ca: El K3b depèn de la mida desada a la capçalera ISO 9660.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
ca: El K3b no ha estat capaç d'expulsar el disc d'origen. Feu-ho manualment, si us plau.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
ca: El K3b no ha estat capaç d'expulsar el suport d'origen. Feu-ho manualment, si us plau.

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
ca: El K3b no ha estat capaç d'expulsar el disc gravat. Feu-ho manualment, si us plau.

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
ca: El K3b no ha estat capaç d'expulsar el suport gravat. Feu-ho manualment, si us plau.

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
ca: El K3b crearà una imatge %1 a partir dels fitxers MPEG proporcionats, però aquests fitxers ja hauran d'estar en format %1. El K3b encara no és capaç de remostrejar fitxers MPEG.

en: Layer %1
ca: Capa %1

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
ca: MPEG1 Layer III és més conegut com a MP3, i és el format d'àudio amb pèrdua més emprat.

en: MPEG2 Extended
ca: MPEG2 ampliat

en: Media is already empty.
ca: El suport ja és buit.

en: Medium in %1 is not %2.
ca: El suport en %1 no és %2.

en: Medium in %1 is not a %2.
ca: El suport en %1 no és un %2.

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
ca: El suport no és de tipus multisessió i no conté cap ISO 9660. No s'hi pot emular cap multisessió.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
ca: El suport o la gravadora no permeten escriure a velocitat %1x

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
ca: Falta la implementació del Blu-ray a «cdrecord» i «growisofs». Actualitzeu el sistema.

en: Mixed CD
ca: CD mixt

en: Mkisofs executable not found.
ca: No s'ha trobat l'executable del «mkisofs».

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
ca: Modifiqueu l'arranjament del dispositiu en el K3b per resoldre aquest problema.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
ca: S'està modificant el descriptor de volum ISO 9660

en: Most likely mkisofs failed in some way.
ca: Segurament el «mkisofs» ha fallat d'alguna manera.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
ca: Probablement la gravació ha fallat a causa d'un suport de baixa qualitat.

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
ca: La majoria de gravadores no permeten escriure CD multisessió en mode DAO.

en: Motion Picture
ca: Imatge en moviment

en: Multiple CDDB Entries Found
ca: S'han trobat múltiples entrades CDDB

en: Multisession CD
ca: CD multisessió

en: Need to reload medium to return to proper state.
ca: Cal tornar a carregar el suport per tornar a l'estat adequat.

en: No CD-Text found.
ca: No s'ha trobat el CD-Text.

en: No CDDB entry found.
ca: No s'ha trobat cap entrada CDDB.

en: No DVD+R(W) media found.
ca: No s'ha trobat cap suport de DVD+R(W).

en: No Incremental Streaming
ca: Sense flux incremental

en: No Read Permission
ca: Sense permís de lectura

en: No Simulation with %1
ca: Sense simulació amb %1

en: No Simulation with DVD+R(W)
ca: Sense simulació amb DVD+R(W)

en: No Simulation with DVD-R(W)
ca: Sense simulació per als DVD-R(W)

en: No cdrdao driver found.
ca: No s'ha trobat cap controlador de «cdrdao».

en: No device set
ca: No s'ha configurat cap dispositiu

en: No device set.
ca: No hi ha cap dispositiu configurat.

en: No files to be written.
ca: No hi ha fitxers a escriure.

en: No medium information
ca: No hi ha cap informació del suport

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
ca: No hi ha cap suport introduït o un suport buit a %1. No s'ha pogut continuar el disc multisessió.

en: No medium present
ca: No hi ha cap suport present

en: No need to format %1 media more than once.
ca: No cal formatar el suport %1 més d'una vegada.

en: No permission to read the following files:
ca: Sense permisos per llegir els següents fitxers:

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
ca: No s'ha trobat cap suport de DVD o BD regravable. No es pot formatar.

en: No settings available for plugin %1.
ca: El connector %1 no té cap arranjament disponible.

en: No source medium found.
ca: No s'ha trobat el suport d'origen.

en: No such file or directory '%1'.
ca: El fitxer o directori «%1» no existeix.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
ca: No es permet llegir sectors sense forma del Mode2.

en: No valid %1 option: %2
ca: L'opció %1 no és vàlida: %2

en: No valid audio cue file: '%1'
ca: Fitxer CUE d'àudio no vàlid: «%1»

en: No version of cdrskin can do this yet.
ca: Encara no hi ha cap versió del «cdrskin» que pugui fer això.

en: No volume id specified. Using default.
ca: No s'ha especificat cap identificador de volum. Es farà servir l'identificador per omissió.

en: Normalize volume levels
ca: Normalitza els nivells de volum

en: Normalizing volume levels
ca: S'estan normalitzant els nivells de volum

en: Not Found
ca: No trobat

en: Not enough space left in temporary folder.
ca: No hi ha prou espai lliure a la carpeta temporal.

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
ca: Nota: forçar MPEG2 com a VCD no és compatible amb alguns reproductors de DVD.

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
ca: Ha fallat el calibratge. Proveu la velocitat de gravació 1x.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
ca: Ha fallat el calibratge. Probablement a la gravadora no li agrada el suport.

en: On the fly
ca: Al vol

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
ca: L'escriptura al vol no està permesa amb el «cdrecord» < 2.01a13.

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
ca[0]: Una còpia creada correctament
ca[1]: %1 còpies creades correctament

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
ca[0]: Un fitxer (%2) i uns 8 MB de dades eMovix
ca[1]: %1 fitxers (%2) i uns 8 MB de dades eMovix

en: One or more BCD fields out of range for %1
ca: Un o més camps de BCD fora de l'abast per %1

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
ca: Només s'accepten els fitxers de vídeo MPEG1 i MPEG2.

en: Only copying first session.
ca: S'està copiant només la primera sessió.

en: Only create an image
ca: Crea una imatge i prou

en: Only create image
ca: Crea la imatge i prou

en: Only session 1 will be cloned.
ca: Només es clonarà la sessió 1.

en: Only simulate the writing process
ca: Simula només el procés d'escriptura

en: Optimum Power Calibration failed.
ca: El Calibratge Òptim de Potència (OPC) ha fallat.

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
ca: PBC (control de reproducció) activat.
    Els reproductors de vídeo no poden arribar als segments (imatges estàtiques MPEG) sense el control de reproducció.

en: Performing Optimum Power Calibration
ca: S'està calibrant la potència òptima

en: Please add files to your project first.
ca: Si us plau, primer afegiu fitxers al projecte.

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
ca: Trieu TAO (una pista alhora) i torneu-ho a provar

en: Please choose a lower burning speed.
ca: Trieu una velocitat de gravació més baixa.

en: Please consult the debugging output for details.
ca: Per obtenir més detalls, consulteu les traces de depuració.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
ca: Activeu el «Burnfree» o trieu una velocitat de gravació més baixa.

en: Please include the debugging output in your problem report.
ca: Si us plau, inclogueu les traces de depuració en el vostre informe d'errors.

en: Please insert Audio CD %1%2
ca: Inseriu el CD d'àudio %1%2

en: Please insert a Data medium
ca: Introduïu un suport de dades

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport de dades a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
ca: Introduïu un suport de CD de mode mixt

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport de CD de mode mixt a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
ca: Introduïu un suport de CD de vídeo

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport de CD de vídeo a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
ca: Introduïu un suport de DVD de vídeo

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport de DVD de vídeo a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
ca: Introduïu un suport no buit

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport no buit a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
ca: Introduïu un suport regravable no buit

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport regravable no buit a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
ca: Inseriu un suport de CD regravable a la unitat<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
ca: Inseriu un suport de DVD o Blu-ray regravable a la unitat<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert a rewritable medium
ca: Introduïu un suport regravable

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport regravable a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
ca: Introduïu un suport adequat

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport adequat a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
ca: Introduïu un suport de CD d'àudio

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport de CD d'àudio a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
ca: Introduïu un suport buit de Blu-ray

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit de Blu-ray a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
ca: Introduïu un suport buit de CD

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit de CD a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
ca: Introduïu un suport buit de DVD

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit de DVD a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
ca: Introduïu un suport buit de DVD o Blu-ray

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
ca:  Introduïu un suport buit de DVD o Blu-ray a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
ca: Introduïu un suport buit de DVD+R o DVD+RW a la unitat <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert an empty DVD-DL medium
ca: Introduïu un suport buit de DVD-DL

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit de DVD-DL a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
ca: Introduïu un suport buit

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
ca: Introduïu un suport buit de mida %1 o més gran

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
ca: Introduïu un suport buit de mida %1 o més gran a la unitat<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
ca: Introduïu un suport buit o afegible de Blu-ray

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit o afegible de Blu-ray a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
ca: Introduïu un suport buit o afegible de CD

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit o afegible de CD a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
ca: Introduïu un suport buit o afegible de DVD

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit o afegible de DVD a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
ca: Introduïu un suport buit o afegible de DVD o Blu-ray

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit o afegible de DVD o Blu-ray a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
ca: Introduïu un suport buit o afegible de DVD-DL

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit o afegible de DVD-DL a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
ca: Introduïu un suport buit o afegible

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
ca: Introduïu un suport buit o afegible a la unitat<p><b>%1</b>

en: Please reload the medium and press 'OK'
ca: Torneu a carregar el suport i premeu «Bé»

en: Please select a device:
ca: Si us plau, seleccioneu un dispositiu:

en: Please select one manually in the device settings.
ca: Seleccioneu-ne un manualment en la configuració de dispositius.

en: Please send me an email with the last output.
ca: Si us plau, envieu-me un correu electrònic amb la darrera sortida.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
ca: Torneu-ho a provar amb l'opció «ignora la velocitat».

en: Please try again with writing mode DAO.
ca: Torneu-ho a intentar en mode d'escriptura DAO.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
ca: Proveu amb un suport d'una altra marca, preferiblement una recomanada explícitament pel fabricant de la vostra gravadora.

en: Power calibration successful
ca: Calibratge correcte de la potència

en: Preparing blanking process...
ca: S'està preparant el procés d'esborrat...

en: Preparing burn process...
ca: S'està preparant el procés de gravació...

en: Preparing copy process...
ca: S'està preparant el procés de còpia...

en: Preparing data
ca: S'estan preparant les dades

en: Preparing read process...
ca: S'està preparant el procés de lectura...

en: Preparing write process...
ca: S'està preparant el procés d'escriptura...

en: Probably a buffer underrun occurred.
ca: Probablement s'ha produït un buidatge de la memòria intermèdia.

en: Probably a problem with the medium.
ca: Probablement és un problema amb el suport.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
ca: Probablement això és més baix que la velocitat mínima de la vostra gravadora.

en: Probably you chose a too large buffer size.
ca: Probablement heu triat una mida massa gran per a la memòria intermèdia.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
ca: Hi ha hagut un problema mentre es llegia. S'intentarà de nou des del sector %1.

en: Querying CDDB
ca: S'està consultant CDDB

en: Quick Format
ca: Formatat ràpid

en: RAW recording not supported with this writer
ca: L'escriptura en brut no està permesa amb aquesta gravadora

en: Raw Audio CD Image
ca: Imatge de CD d'àudio en cru

en: Read error from file '%1'
ca: Error de lectura al fitxer «%1»

en: Readcd exited abnormally.
ca: El «readcd» ha acabat de manera anormal.

en: Reading
ca: S'està llegint

en: Reading Session %1
ca: S'està llegint la sessió %1

en: Reading Source Medium
ca: S'està llegint el suport d'origen

en: Reading clone image
ca: S'està llegint la imatge a clonar

en: Reading source medium.
ca: S'està llegint el suport d'origen.

en: Reading successfully completed
ca: La lectura ha finalitzat correctament

en: Reading track %1 of %2
ca: S'està llegint la pista %1 de %2

en: Reading with sector size %1.
ca: S'està llegint amb una mida de sector de %1.

en: Reloading of medium required
ca: Cal tornar a carregar el suport

en: Reloading the medium
ca: S'està tornant a carregar el suport

en: Remove image
ca: Elimina la imatge

en: Remove images from disk when finished
ca: Elimina les imatges del disc un cop acabat

en: Remove missing files and continue
ca: Elimina els fitxers que falten i continua

en: Removed image file %1
ca: S'ha eliminat el fitxer d'imatge %1

en: Removing Binary file %1
ca: S'està eliminant el fitxer binari %1

en: Removing Cue file %1
ca: S'està eliminant el fitxer CUE %1

en: Removing buffer files.
ca: S'estan eliminant els fitxers de la memòria intermèdia.

en: Removing image files.
ca: S'estan eliminant els fitxers d'imatge.

en: Removing incomplete video file '%1'
ca: S'està eliminant el fitxer de vídeo incomplet «%1»

en: Removing reference to lead-out.
ca: S'està eliminant la referència a la pista de sortida.

en: Removing temporary files.
ca: S'estan eliminant els fitxers temporals.

en: Report the problem if it persists anyway.
ca: Informeu del problema si persisteix de totes maneres.

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
ca: S'està redimensionant la imatge de la pista %1 a %2x%3

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
ca: La sobreescriptura restringida no és possible amb els suports de DVD-R.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
ca: S'estan obtenint totes les claus CSS. Això pot trigar una mica.

en: Retrying from sector %1.
ca: S'està tornant a provar des del sector %1.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
ca: S'està explorant el fitxer de vídeo %1 de %2 (%3)

en: Searching CD-Text
ca: S'està cercant el CD-Text

en: Searching for old session
ca: S'està cercant la sessió antiga

en: Searching previous session
ca: S'està cercant la sessió anterior

en: Sending CUE sheet
ca: S'està enviant la llista CUE

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
ca: Estableix el nivell de paranoia a l'hora de llegir CD d'àudio

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
ca: S'està canviant el nivell ISO a 3 per tal de permetre fitxers més grans de 4 GB.

en: Shorten Filenames
ca: Escurça els noms de fitxer

en: Silence
ca: Silenci

en: Simulate
ca: Simula

en: Simulating
ca: S'està simulant

en: Simulating CD Cloning
ca: S'està simulant la còpia exacta del CD

en: Simulating CD Copy
ca: S'està simulant la còpia del CD

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
ca: S'està simulant la còpia del CD al vol

en: Simulating Clone Image
ca: S'està simulant la imatge exacta

en: Simulating ISO 9660 Image
ca: S'està simulant la imatge ISO 9660

en: Simulating Session %1
ca: S'està simulant la sessió %1

en: Simulating clone copy
ca: S'està simulant la còpia exacta

en: Simulating copy
ca: S'està simulant la còpia

en: Simulating first session
ca: S'està simulant la primera sessió

en: Simulating second session
ca: S'està simulant la segona sessió

en: Simulation successfully completed
ca: La simulació ha finalitzat correctament

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
ca: Des de la versió 2.6.8 del nucli, el «cdrecord» ja no pot fer servir més el transport SCSI quan s'executa amb el SUID root.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
ca: Des de la versió 2.6.8 del nucli, el «cdrskin» ja no pot fer servir més el transport SCSI quan s'executa amb el SUID root.

en: Single-pass Encoding
ca: Codificació en una passada

en: Skip unreadable audio sectors
ca: Omet els sectors d'àudio illegibles

en: Some drives do not support all erase types.
ca: Algunes gravadores no permeten tots els tipus d'esborrat.

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
ca: Alguns noms de fitxer s'han d'escurçar per la restricció de %1 caràcters de les extensions Joliet. Si les extensions Joliet estan desactivades, no cal escurçar-los, però els noms de fitxer llargs no estaran disponibles en sistemes Windows.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
ca: A vegades, fer servir el mode d'escriptura TAO soluciona aquest problema.

en: Sorry, no error handling yet.
ca: Ho sento, encara no hi ha gestió d'errors.

en: Source
ca: Origen

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
ca: S'ha especificat un camí temporal inusable. Es farà servir el camí per defecte.

en: Start multisession CD
ca: Comença un CD multisessió

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
ca: S'està iniciant la simulació %1 a velocitat %2x...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
ca: S'està iniciant l'escriptura %1 a velocitat %2x...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
ca: S'està començant la simulació DAO a velocitat %1x...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
ca: S'està començant l'escriptura DAO a velocitat %1x...

en: Starting blanking...
ca: S'està començant a esborrar...

en: Starting copy at %1x speed...
ca: S'està començant la còpia a velocitat %1x...

en: Starting disc write
ca: S'està començant a escriure el disc

en: Starting disc write...
ca: S'està començant a escriure el disc...

en: Starting reading...
ca: S'està començant la lectura...

en: Starting simulation at %1x speed...
ca: S'està iniciant la simulació a velocitat %1x...

en: Starting simulation copy at %1x speed...
ca: S'està començant la simulació de la còpia a velocitat %1x...

en: Starting simulation...
ca: S'està començant la simulació...

en: Starting writing at %1x speed...
ca: S'està iniciant l'escriptura a velocitat %1x...

en: Still Picture
ca: Imatge estàtica

en: Successfully decoded all tracks.
ca: Totes les pistes s'han descodificat correctament.

en: Successfully normalized all tracks.
ca: Totes les pistes s'han normalitzat correctament.

en: Successfully read disk.
ca: El disc s'ha llegit correctament.

en: Successfully read session %1.
ca: S'ha llegit la sessió %1 correctament.

en: Successfully read source disk.
ca: S'ha llegit el disc d'origen correctament.

en: Successfully read source medium.
ca: S'ha llegit correctament el suport d'origen.

en: Successfully written clone copy %1.
ca: S'ha escrit correctament la còpia exacta %1.

en: Successfully written copy %1.
ca: La còpia %1 s'ha escrit correctament.

en: Switching burn speed down to %1x
ca: S'està reduint la velocitat de gravació a %1x

en: Switching burn speed up to %1x
ca: S'està augmentant la velocitat de gravació a %1x

en: Switching down burn speed to %1x
ca: S'està reduint la velocitat de gravació a %1x

en: Target
ca: Destinació

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
ca: Les extensions Joliet (que són necessàries per als noms de fitxer llargs en sistemes Windows) limiten la longitud del descriptor de volum (el nom del sistema de fitxers) a %1 caràcters. El descriptor seleccionat («%2») és massa llarg. Voleu retallar-lo o voleu tornar enrere i canviar-lo manualment?

en: The boot image contains multiple partitions.
ca: La imatge d'arrencada conté diverses particions.

en: The boot image has an invalid size.
ca: La imatge d'arrencada té una mida incorrecta.

en: The disk is either empty or not appendable.
ca: El disc és buit o bé no és afegible.

en: The disk might still be readable.
ca: Pot ser que el disc encara es pugui llegir.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
ca: Els següents fitxers no s'han pogut trobar. Voleu eliminar-los del projecte i continuar sense afegir-los a la imatge?

en: The formatting will continue in the background during writing.
ca: El formatat continuarà en segon terme durant l'escriptura.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
ca: El projecte no conté tots els fitxers de DVD de vídeo necessaris.

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
ca[0]: Els byte restant del flux serà ignorat.
ca[1]: Els %1 bytes restants del flux seran ignorats.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
ca: El DVD resultant segurament no es podrà reproduir en un reproductor de DVD d'alta fidelitat.

en: The source disk is empty.
ca: El disc d'origen és buit.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
ca: La gravadora no permet l'escriptura de DVD de doble capa.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
ca: Aquest error és causat per un valor baix del recurs «memorylocked».

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
ca: Aquesta versió de «growisofs» no permet l'escriptura de DVD de doble capa.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
ca: Projecte de dades del K3b

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
ca: Això sembla una capçalera RIFF, però es requeria un flux de programa multiplexat.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
ca: Això sembla un flux d'àudio elemental, però es requeria un flux de programa multiplexat.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
ca: Això sembla un flux de vídeo elemental, però es requeria un flux de programa multiplexat.

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
ca: Això pot ser per una actualització del sistema que hagi canviat el joc de caràcters local.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
ca: Això pot provocar una còpia corrupta si l'origen va ser creat amb un programa defectuós.

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
ca: DVD o Blu-ray

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
ca: suport adequat

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
ca: buit

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
ca: buit o afegible

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
ca: no buit

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
ca: adequat

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
ca: Per crear Vídeo CD heu d'instal·lar el VcdImager versió %1.

en: Track %1 from Audio CD %2
ca: Pista %1 de l'àudio CD %2

en: Track %1 is already normalized.
ca: La pista %1 ja està normalitzada.

en: Track 1 of 1
ca: Pista 1 de 1

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
ca: Les longituds de pista per sota dels 4 segons violen l'estàndard «Red Book».

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
ca: S'està transcodificant la pista %1 del DVD de vídeo %2

en: Try DAO writing mode.
ca: Proveu el mode d'escriptura DAO.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
ca: Proveu d'afegir «-use-the-force-luke=noopc» als paràmetres d'usuari del «growisofs» en l'arranjament del K3b.

en: Try again using 'Complete' erasing.
ca: Torneu-ho a provar fent servir l'esborrat «Complet».

en: Trying to write more than the official disk capacity
ca: S'està intentant escriure més enllà de la capacitat oficial del disc

en: Turning BURN-Proof on
ca: S'està activant el «Burnproof»

en: Two-pass Encoding: First Pass
ca: Codificació en dues passades: primera passada

en: Two-pass Encoding: Second Pass
ca: Codificació en dues passades: segona passada

en: Unable to allocate software buffer.
ca: No s'ha pogut reservar la memòria intermèdia per programari.

en: Unable to close the tray
ca: No s'ha pogut tancar la safata

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta temporal <filename>%1</filename>, no és vàlida.

en: Unable to create folder '%1'
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «%1»

en: Unable to create temporary folder '%1'.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta temporal «%1».

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta temporal <filename>%1</filename>.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
ca: No s'ha pogut determinar l'espai lliure a la carpeta temporal «%1».

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
ca: No s'ha pogut determinar la velocitat màxima per alguna raó. S'ignora.

en: Unable to determine media state.
ca: No s'ha pogut determinar l'estat del suport.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
ca: No s'ha pogut determinar la mida del sistema de fitxers ISO 9660.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
ca: No s'ha pogut determinar l'estat actual de formatació del suport DVD-RW.

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
ca: No s'ha pogut determinar el mode de dades de la darrera pista. Es fa servir el mode per omissió.

en: Unable to eject media.
ca: No s'ha pogut expulsar el suport.

en: Unable to eject medium.
ca: No s'ha pogut expulsar el suport.

en: Unable to fixate the disk.
ca: No s'ha pogut fixar el disc.

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
ca: No s'ha pogut gestionar «%1» a causa d'un format no admès.

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
ca: No s'ha pogut enllaçar el fitxer temporal a la carpeta <filename>%1</filename>.

en: Unable to open '%1' for writing.
ca: No s'ha pogut obrir «%1» per escriptura.

en: Unable to open libdvdcss.
ca: No s'ha pogut obrir libdvdcss.

en: Unable to open new session.
ca: No s'ha pogut obrir una nova sessió.

en: Unable to read Table of contents
ca: No s'ha pogut llegir la taula de continguts

en: Unable to read track %1.
ca: No s'ha pogut llegir la pista %1.

en: Unable to send CUE sheet.
ca: No s'ha pogut enviar la llista CUE.

en: Unable to set write speed to %1.
ca: No s'ha pogut establir la velocitat d'escriptura a %1.

en: Unable to set writing speed.
ca: No s'ha pogut establir la velocitat d'escriptura.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
ca: No es pot escriure al vol amb aquests orígens d'àudio.

en: Uncorrected error in sector %1
ca: Error sense corregir al sector %1

en: Unlocking drive...
ca: S'està desbloquejant la unitat...

en: Unmounting medium
ca: S'està desmuntant el suport

en: Unmounting source medium
ca: S'està desmuntant el suport d'origen

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
ca: Error irrecuperable mentre s'extreia la pista %1.

en: Unspecified
ca: Sense especificar

en: Unsupported media type.
ca: Tipus de suport no acceptat.

en: Unsupported media type: %1
ca: Tipus de suport no acceptat: %1

en: Unsupported sector type.
ca: Tipus de sector no acceptat.

en: Updating RMA
ca: S'està actualitzant el RMA

en: Updating RMA...
ca: S'està actualitzant el RMA...

en: Use Burnfree
ca: Fes servir el «Burnfree»

en: Use CD-Text data
ca: Fes servir les dades CD-Text

en: Use CDDB entry
ca: Fes servir l'entrada CDDB

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
ca: Feu servir l'opció «força les operacions insegures» per ignorar això.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
ca: Feu servir aquesta opció per preservar el so 5.1 del DVD.

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
ca: La versió emprada del «mkisofs» no permet fer servir fitxers grans.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
ca: S'està fent servir %1 %2 – Copyright © %3

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
ca: S'està fent servir el «readcd» versió %1 en comptes de la versió per omissió per tal de permetre fer còpies exactes.

en: Using temporary folder %1.
ca: S'està fent servir la carpeta temporal %1.

en: Verify written data
ca: Verifica les dades escrites

en: Verifying copy
ca: S'està verificant la còpia

en: Verifying copy %1
ca: S'està verificant la còpia %1

en: Verifying track %1
ca: S'està verificant la pista %1

en: Verifying written copy %1 of %2
ca: S'està verificant la còpia escrita %1 de %2

en: Verifying written data
ca: S'estan verificant les dades escrites

en: Video CD
ca: CD de vídeo

en: Video DVD
ca: DVD de vídeo

en: Video DVD decryption failed.
ca: El desencriptatge del DVD de vídeo ha fallat.

en: Waiting for a medium
ca: S'està esperant un suport

en: Waiting for media
ca: S'està esperant el suport

en: Waiting for medium
ca: S'està esperant el suport

en: Waiting for source medium
ca: S'està esperant el suport d'origen

en: Warning
ca: Avís

en: Warning at exit: (1)
ca: Avís en sortir: (1)

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
ca: Quan s'esborra un CD-RW, no es disposa de cap informació de progrés.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
ca: Amb aquesta opció, el K3b crearà un flux d'àudio Dolby Digital estèreo de dos canals.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
ca: Amb aquesta opció, el K3b crearà un flux d'àudio MPEG1 Layer III estèreo de dos canals.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
ca: Amb aquesta opció, el K3b farà servir el flux d'àudio Dolby Digital del DVD d'origen sense canviar-lo.

en: Write Binary Image
ca: Escriu imatge binària

en: Write CD-Text
ca: Escriu CD-Text

en: Write error
ca: Error d'escriptura

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
ca: Escriu els fitxers directament al CD/DVD sense crear cap imatge

en: Write in disk at once mode
ca: Escriu el disc en mode «tot el disc alhora»

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
ca: La gravadora no permet la gravació a prova de buidatges de la memòria intermèdia («Burnfree»)

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
ca: La gravadora no permet la gravació en mode tot el disc alhora (DAO)

en: Writer does not support raw writing.
ca: La gravadora no permet l'escriptura en brut.

en: Writing
ca: S'està gravant

en: Writing %1
ca: S'està gravant %1

en: Writing %1 in DAO mode.
ca: S'està gravant %1 en mode DAO.

en: Writing %1 in incremental mode.
ca: S'està gravant %1 en mode incremental.

en: Writing %1.
ca: S'està gravant %1.

en: Writing Audio CD
ca: S'està gravant el CD d'àudio

en: Writing Audio Cue File
ca: S'està gravant el fitxer CUE d'àudio

en: Writing BD copy
ca: S'està gravant la còpia del BD

en: Writing CD in Raw mode.
ca: S'està gravant el CD en mode cru.

en: Writing CD in Session At Once mode.
ca: S'està gravant el CD en mode SAO.

en: Writing CD in Track At Once mode.
ca: S'està gravant el CD en mode TAO.

en: Writing CD-Text lead-in...
ca: S'està gravant la pista d'entrada del CD-Text...

en: Writing Copy
ca: S'està gravant la còpia

en: Writing Copy %1
ca: S'està gravant la còpia %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
ca: S'està gravant la còpia %1 (sessió %2)

en: Writing Copy %1 of %2
ca: S'està gravant la còpia %1 de %2

en: Writing Copy (Session %1)
ca: S'està gravant la còpia (sessió %1)

en: Writing DVD copy
ca: S'està gravant la còpia del DVD

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
ca: S'està gravant el DVD-RW en mode DAO.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
ca: S'està gravant el DVD-RW en mode incremental.

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
ca: S'està gravant el DVD-RW en mode de sobreescriptura restringida.

en: Writing Data Project
ca: S'està gravant el projecte de dades

en: Writing Double Layer DVD+R.
ca: S'està gravant el DVD+R de doble capa.

en: Writing Enhanced Audio CD
ca: S'està gravant el CD d'àudio millorat

en: Writing High-Quality Video CD
ca: S'està gravant el Vídeo CD d'alta qualitat

en: Writing Lead-out
ca: S'està gravant la pista de sortida

en: Writing Leadin
ca: S'està gravant la pista d'entrada

en: Writing Leadout
ca: S'està gravant la pista de sortida

en: Writing Mixed Mode CD
ca: S'està gravant el CD en mode mixt

en: Writing Multisession Project
ca: S'està gravant el projecte multisessió

en: Writing Super Video CD
ca: S'està gravant el Súper Vídeo CD

en: Writing Track %1 of %2
ca: S'està gravant la pista %1 de %2

en: Writing Video CD
ca: S'està gravant el Vídeo CD

en: Writing Video CD (Version 1.1)
ca: S'està gravant el Vídeo CD (versió 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
ca: S'està gravant el Vídeo CD (versió 2.0)

en: Writing Video DVD
ca: S'està gravant el DVD de vídeo

en: Writing canceled.
ca: S'ha cancel·lat l'escriptura.

en: Writing clone copy %1
ca: S'està gravant la còpia exacta %1

en: Writing copy
ca: S'està gravant la còpia

en: Writing copy %1
ca: S'està gravant la còpia %1

en: Writing copy %1 of %2
ca: S'està gravant la còpia %1 de %2

en: Writing cue/bin Image
ca: S'està gravant la imatge CUE/BIN

en: Writing data
ca: S'estan gravant les dades

en: Writing eMovix Project
ca: S'està gravant el projecte eMovix

en: Writing eMovix Project (%1)
ca: S'està gravant el projecte eMovix (%1)

en: Writing first session
ca: S'està gravant la primera sessió

en: Writing first session of copy %1
ca: S'està gravant la primera sessió de la còpia %1

en: Writing image
ca: S'està gravant la imatge

en: Writing image file to %1.
ca: S'està gravant el fitxer d'imatge a %1.

en: Writing image to %1.
ca: S'està gravant la imatge a %1.

en: Writing leadin
ca: S'està escrivint la pista d'entrada

en: Writing leadout
ca: S'està escrivint la pista de sortida

en: Writing mode Incremental Streaming not available
ca: El mode d'escriptura de flux incremental no està disponible

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
ca: El mode d'escriptura s'ignora quan s'escriuen suports %1.

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
ca: El mode d'escriptura s'ignora quan s'escriuen suports de DVD+R(W).

en: Writing pregap
ca: S'està gravant el preinterval

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
ca: S'està gravant el CD regravable en mode cru.

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
ca: S'està gravant el CD regravable en mode SAO.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
ca: S'està gravant el CD regravable en mode TAO.

en: Writing second session
ca: S'està gravant la segona sessió

en: Writing second session of copy %1
ca: S'està gravant la segona sessió de la còpia %1

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
ca: Velocitat d'escriptura: %1 kB/s (%2x)

en: Writing successfully completed
ca: L'escriptura ha finalitzat correctament

en: Writing the lead-out may take some time.
ca: Escriure la pista de sortida pot trigar una mica.

en: Writing track %1 of %2
ca: S'està gravant la pista %1 de %2

en: Writing track %1 of %2 (%3)
ca: S'està gravant la pista %1 de %2 (%3)

en: Writing track %1 of %2%3
ca: S'està gravant la pista %1 de %2%3

en: Written data in track %1 differs from original.
ca: Les dades escrites a la pista %1 difereixen de les originals.

en: Written data verified.
ca: Les dades escrites han estat verificades.

en: Wrong File Format
ca: Format de fitxer incorrecte

en: Wrong File Type for This Project
ca: Tipus de fitxer incorrecte per aquest projecte

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
ca: XviD implementa arranjaments MPEG-4 de perfil avançat, com ara fotogrames bidireccionals, compensació del moviment global i Qpel, emmascarament de luminància, quantització Trellis, i matrius de quantització H.263, MPEG, i personalitzades.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
ca: XviD és un còdec de vídeo MPEG-4 lliure i de codi obert. XviD va ser creat per un grup de programadors voluntaris després que el codi de l'OpenDivX fou tancat el juliol de 2001.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
ca: XviD és el competidor principal del DivX (XviD és DivX a l'inrevés). Mentre que el DivX és propietari i només s'executa en Windows, Mac OS i Linux, XviD és de codi obert i pot executar-se a qualsevol plataforma.

en: You can find this on your distribution disks or download it from http://www.vcdimager.org
ca: Podeu trobar-lo als discs de la vostra distribució o baixar-lo de http://www.vcdimager.org

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
ca: No podeu barrejar fitxers de vídeo MPEG1 i MPEG2.
    Comenceu un projecte nou per a aquest tipus de fitxer.
    El K3b encara no té implementada la capacitat de tornar a mostrejar.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
ca: Podeu fer servir el K3b::Setup per resoldre aquest problema, o eliminar el bit de SUID manualment.

en: You may use convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) to fix the filename encoding.
ca: Podeu fer servir el «convmv» (https://j3e.de/linux/convmv/) per corregir la codificació del nom de fitxer.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
ca: Només podreu copiar la primera sessió en mode d'escriptura en brut. Voleu continuar de totes maneres?

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
ca: La vostra gravadora (%1 %2) no admet el flux incremental amb el suport %3. La multisessió no serà possible. Voleu continuar de totes maneres?

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
ca: La vostra gravadora (%1 %2) no permet la simulació amb suports de DVD-R(W). Realment voleu continuar? El suport serà escrit realment.

en: default
ca: per omissió

en: dual channel
ca: canal dual

en: duplicate
ca: duplicat

en: invalid
ca: no vàlid

en: joint stereo
ca: estèreo unit

en: n/a
ca: No disponible

en: no tracks added
ca: no s'ha afegit cap pista

en: none
ca: cap

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
ca: Descodificador d'àudio

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
ca: Codificador d'àudio

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
ca: Connector de projecte

en: rewritable medium
ca: suport regravable

en: single channel
ca: un sol canal

en: specified track number '%1' not found on medium
ca: no s'ha trobat la pista especificada «%1» en el suport

en: stereo
ca: estèreo

en: surround sound
ca: so surround

en: unknown
ca: desconegut

en: unknown audio code extension
ca: extensió del codi d'àudio desconeguda

en: unknown audio format
ca: format d'àudio desconegut

en: unknown code extension
ca: extensió de codi desconeguda

en: unknown coding mode
ca: mode de codificació desconegut
