kio4 - en to cs translation catalogue (1288 entries)

en: 
    The server said: "%1"
cs: 
    Server odpověděl: "%1"

en:  (Points to %1)
cs:  (Odkazuje na: %1)

en:  day |  days
cs[0]:  den
cs[1]:  dny
cs[2]:  dny

en:  days
cs:  dny

en:  second |  seconds
cs[0]:  sek
cs[1]:  sek
cs[2]:  sek

en: "vold" is not running.
cs: "vold" není spuštěn.

en: %1 (Error %2)
cs: %1 (Chyba %2)

en: %1 (hidden)
cs: %1 (skryté)

en: %1 Item | %1 Items
cs[0]: 1 položka
cs[1]: %1 položky
cs[2]: %1 položek

en: %1 contacted. Waiting for reply...
cs: %1 kontaktován. Čeká se na odpověď...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
cs: %1 je souborem, ale byla očekávána složka.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
cs: %1 je složkou, ale byl očekáván soubor.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
cs: %1: SSL vyjednávání selhalo

en: %1 is required by the server, but is not available.
cs: %1 je vyžadováno serverem, ale není dostupné.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
cs: %1 do %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
cs: Nastala neočekávaná chyba (%1) při pokusu %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
cs: Odmítnut přístup při pokusu %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
cs: Nelze %1, protože cílový server odmítá přijmout soubor nebo složku.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
cs: Nelze %1, protože je zdroj uzamčen.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
cs: Nastala chyba při pokusu %1, %2. Shrnutí důvodů níže:

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
cs: Nastala neočekávaná chyba (%1) při pokusu %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
cs[0]: <p>Přišla vám cookie z<br/><b>%2%3</b><br/>Přejete si přijmout nebo odmítnout tuto cookie?</p>
cs[1]: <p>Přišly vám %1 cookies z<br/><b>%2%3</b><br/>Přejete si přijmout nebo odmítnout tyto cookies?</p>
cs[2]: <p>Přišlo vám %1 cookies z<br/><b>%2%3</b><br/>Přejete si přijmout nebo odmítnout tyto cookies?</p>

en: &Accept
cs: &Přijmout

en: &Application
cs: &Aplikace

en: &Browse...
cs: &Listovat...

en: &Charset:
cs: &Znaková sada:

en: &Copy Here
cs: &Kopírovat sem

en: &Current Session only
cs: Pouze &aktuální sezení

en: &Description:
cs: &Popis:

en: &Details
cs: Po&drobnosti

en: &Do not close when command exits
cs: Nez&avírat po ukončení příkazu

en: &Edit Entry '%1'...
cs: &Upravit položku '%1'...

en: &Eject '%1'
cs: V&ysunout '%1'

en: &Enable Web shortcuts
cs: Povolit w&ebové zkratky

en: &Execute
cs: &Spustit

en: &File type:
cs: T&yp souboru:

en: &Filter:
cs: &Maska:

en: &Forever
cs: &Vždy

en: &Hide Entry '%1'
cs: &Skrýt 'položku %1'

en: &Keep cache in sync
cs: Udržovat mezipaměť syn&chronizovanou

en: &Keyword delimiter:
cs: Oddělovač &klíčových slov:

en: &Link Here
cs: Vytvořit &odkaz zde

en: &Location:
cs: &Umístění:

en: &Management
cs: S&práva

en: &Move Here
cs: Přesunout se&m

en: &Name:
cs: &Název:

en: &New...
cs: &Nový...

en: &No
cs: &Ne

en: &Only show when using this application (%1)
cs: Z&obrazovat pouze pro tuto aplikaci (%1)

en: &Only these cookies
cs: P&ouze tyto cookie

en: &Only this cookie
cs: P&ouze toto cookie

en: &Open
cs: &Otevřít

en: &Open with %1
cs: &Otevřít pomocí %1

en: &Overwrite
cs: Pře&psat

en: &Paste Clipboard Contents
cs: Vloži&t obsah schránky

en: &Paste File | &Paste %1 Files
cs[0]: V&ložit soubor
cs[1]: V&ložit %1 soubory
cs[2]: V&ložit %1 souborů

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
cs[0]: V&ložit URL
cs[1]: V&ložit %1 URL
cs[2]: V&ložit %1 URL

en: &Permissions
cs: O&právnění

en: &Policy
cs: Zása&dy

en: &Reject
cs: &Odmítnout

en: &Release '%1'
cs: Uvo&lnit '%1'

en: &Reload List
cs: &Znovu načíst seznam

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
cs: Zapamatovat si asociaci s aplikací pro všechny soubory typu
    "%1" (%2)

en: &Remove Entry '%1'
cs: Odst&ranit položku '%1'

en: &Rename
cs: P&řejmenovat

en: &Resume
cs: O&bnovit

en: &Safely Remove '%1'
cs: Bezpečně od&stranit '%1'

en: &Send identification
cs: Po&slat identifikaci

en: &Server response:
cs: Odpověď &serveru:

en: &Shortcuts:
cs: &Zkratky:

en: &Show All Entries
cs: Zo&brazit všechny položky

en: &Skip
cs: Pře&skočit

en: &Supported file types:
cs: Podporované typy &souborů:

en: &Unmount '%1'
cs: Odpo&jit '%1'

en: &Use cache
cs: Po&užívat mezipaměť

en: &Use preferred shortcuts only
cs: Po&užít pouze preferované zkratky

en: &Use the following identification:
cs: Použít následující identifikaci:

en: &View
cs: Po&hled

en: &When browsing the following site:
cs: Při prohlížení následující s&tránky:

en: &Work path:
cs: Pra&covní cesta:

en: &Yes
cs: &Ano

en: '%1' not found, please type a valid program name.
cs: %1' nenalezen, prosím zadejte platný název programu.

en: (%1, Link to %2)
cs: (%1, odkaz na %2)

en: (Symbolic Link to %1)
cs: (Symbolický odkaz na %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
cs: (c) 1998-2000,2003 vývojáři KFM/Konqueror

en: *|All Files
cs: *|Všechny soubory

en: *|All Folders
cs: *|Všechny složky

en: 1 File | %1 Files
cs[0]: 1 soubor
cs[1]: %1 soubory
cs[2]: %1 souborů

en: 1 Folder | %1 Folders
cs[0]: 1 složka
cs[1]: %1 složky
cs[2]: %1 složek

en: 1 day %2 | %1 days %2
cs[0]: 1 den %2
cs[1]: %1 dny %2
cs[2]: %1 dní %2

en: 1 file | %1 files
cs[0]: 1 soubor
cs[1]: %1 soubory
cs[2]: %1 souborů

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
cs[0]: 1 podsložka
cs[1]: %1 podsložky
cs[2]: %1 podsložek

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
cs: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
cs: <b>Podrobnosti požadavku</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
cs: <b>Možné příčiny</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
cs: <b>Možná řešení</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
cs: <b>Technický důvod</b>:

en: <h1>Cache</h1><p>This module lets you configure your cache settings.</p><p>This specific cache is an area on the disk where recently read web pages are stored. If you want to retrieve a web page again that you have recently read, it will not be downloaded from the Internet, but rather retrieved from the cache, which is a lot faster.</p>
cs: <h1>Mezipaměť</h1><p>Tento modul vám umožňuje nastavení mezipaměti.</p> <p>Mezipaměť místo na disku, kde Konqueror uchovává nedávno navštívené stránky. Přejete-li si tedy opětovně navštívit nějakou stránku, Konqueror ji získá z této paměti, což je daleko rychlejší, než kdyby ji opětovně stahoval ze sítě .</p>

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
cs: <h1>Rychlá nápověda ke správě cookies</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
cs: <h1>Cookies</h1><p> Cookies obsahují informace, které aplikace KDE používající http protokol (jako např. Konqueror) ukládají ve vašem počítači na vyžádání vzdáleného serveru na Internetu. To znamená, že webový server může uložit informaci o vaší činnosti při procházení Internetu na vašem počítači pro pozdější použití. Můžete si myslet, že je to útok na vaše soukromí.</p><p>Cookies jsou však v určitých situacích užitečné. Například jsou často používána v internetových obchodech, takže si můžete 'ukládat zboží do nákupního košíku'. Některé servery vyžadují, aby váš prohlížeč podporoval cookies.</p><p>Protože většina lidí si chce jak zachovat soukromí, tak i používat výhody, které cookies poskytují, nabízí prostředí KDE způsob úpravy chování cookies. Takže můžete nastavit chování KDE tak, aby se dotazovalo vždy, když chce server nastavit cookie a vy sami tedy máte možnost si vybrat. Je též možné nastavit chování KDE tak, aby přijalo cookie z vašich oblíbených nákupních stránek, kterým důvěřujete.</p>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP kioslave offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
cs: <h1>Cookies</h1><p>Cookies obsahují informace, které aplikace KDE používající http protokol (jako např. Konqueror) ukládají ve vašem počítači na vyžádání vzdáleného serveru na internetu. To znamená, že webový server může na vašem počítači uložit pro pozdější použití informaci o vaší činnosti při procházení internetu. Můžete si myslet, že je to útok na vaše soukromí. </p><p> Cookies jsou však v určitých situacích užitečné. Například jsou často používána v internetových obchodech, takže si můžete 'ukládat zboží do nákupního košíku'. Některé servery vyžadují, aby váš prohlížeč podporoval cookies. </p><p> Protože většina lidí si chce kompromis mezi soukromím a výhodami, které cookie poskytuje, HTTP kioslave nabízí způsob úpravy chování cookies. Takže můžete nastavit výchozí chování tak, aby se dotazovalo vždy, když chce server nastavit cookie. Vy sami tedy máte možnost si vybrat. Je též možné nastavit chování tak, aby cookie z vašich oblíbených nákupních stránek, kterým důvěřujete byla automaticky přijata namísto opakovaného dotazování.</p>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Shortcuts</h2>Web Shortcuts are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
cs: <h1>Rozšířené prohledávání</h1>V tomto modulu je možné nastavit některé speciální prohlížecí vlastnosti KDE.<h2>Webové zkratky</h2>Použití webových zkratek je rychlý způsob používání webových prohledávačů. Např. stačí pouze vložit "duckduckgo:blábol" nebo "dd:blábol" a váš webový prohlížeč vyhledá zadaný dotaz na DuckDuckGo. Nebo ještě jednodušeji: stiskněte pouze Alt-F2 (pokud jste tuto klávesovou zkratku nepředefinovali) a vložte dotaz do dialogu pro spouštění aplikací.

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
cs: <h1>Nastavení sítě</h1> Zde je možné definovat chování programů KDE při používaní Internetu a síťových spojení. Vyskytnou-li se problémy s časovými limity nebo používáte-li modem, pak možná budete chtít tyto hodnoty upravit.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
cs: <h1>Proxy</h1><p>Proxy server je prostředníkem mezi vaší interní sítí a Internetem, který ukládá stránky, které jste navštívili. Toto vám umožňuje rychlejší přístup na v minulosti navštívené servery, protože stránky jsou uloženy lokálně na vašem proxy serveru.</p><p>Pokud si nejste jistí, podívejte se do příručky nastavení připojení k Internetu od svého poskytovatele anebo se zeptejte svého systémového administrátora.</p><p><u>Všimněte si</u>, že některé proxy servery poskytují obě služby</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Povolit nebo zakázat webové zkratky. </p><p>Webové zkratky vám umožňují rychlý přístup nebo vyhledávání informací umístěných online nebo na vašem pevném disku. </p><p>KDE přináší spoustu přednastavených webových zkratek. Jedna taková je zkratka Google (TM) search. Pro její použití jednoduše napište klíčové slovo 'gg' následované oddělovačem klíčových slov a hledaným termínem např. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Zde vložte lidsky čitelný název webové zkratky.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
cs: <html><head/><body><p>Vyberte výchozí webovou zkratku. </p><p>To aplikacím umožní automaticky převést automaticky převést napsané slovo nebo frázi na dotaz webové zkratky pokud v nich nenaleznou platnou URL. </p><p>Pro vypnutí této vlastnosti ze seznamu vyberte <span style=" font-weight:600;">Nic</span>. </p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
cs: <li>Další informace: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
cs: <li>Datum a čas: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
cs: <li>Protokol: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
cs: <p>
    Povolte tuto možnost k automatickému přijetí dočasných cookies, které mají vypršet na konci současného sezení. Takové cookies nebudou uloženy na disku vašeho počítače, namísto toho budou smazány, jakmile uzavřete všechna okna svého prohlížeče, která je používají.</p><p><u>Poznámka:</u> Zaškrtnutím tohoto políčka obejdete svá výchozí nastavení a standardní chování cookies pro sezení.</p>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
cs: <p>Označí částečně stažené soubory</p> <p>Pokud je tato volba povolena, částečně nahrané soubory budou mít příponu ".part". Tato přípona bude odstraněna, jakmile je přenos dokončen.</p>

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
cs: <p>Označí soubory částečně odeslané přes SMT, FTP a další protokoly.</p><p>Pokud je tato volba povolena, částečně odeslané soubory budou mít příponu ".part". Tato přípona bude odstraněna, jakmile je přenos dokončen.</p>

en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions. If you encounter a problem when using this option, please check the FAQ section at https://konqueror.org.
    </qt>
cs: <qt>
    Automaticky detekovat a konfigurovat proxy.<p>
    Automatická detekce je prováděna pomocí protokolu <b>WPAD (Web Proxy Auto-Discovery Protocol)</b>.<p>
    <b>Poznámka: </b> Tato volba nemusí správně fungovat na některých typech Linuxu/Unixu. Pokud narazíte na problémy s touto funkcí, podívejte se prosím na https://konqueror.org do sekce často kladených otázek.
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
cs: <qt>
    Zaškrtněte políčko pokud chcete použít nastavení proxy pouze na adresy vypsané v seznamu <i>Výjimky</i>.</qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
cs: <qt>
    Zde zadejte URI, které má být použito při hledání.<br/>Celý hledaný text můžete určit pomocí \{@} nebo \{0}.<br/>/
    Doporučujeme používat \{@}, protože odstraní všechny proměnné dotazu (jméno=hodnota) z výsledného řetězce, zatímco \{0} bude nahrazeno nezměněným řetězcem dotazu. <br/>Pomocí \{1} ... \{n} můžete určit jednotlivá slova dotazu a pomocí \{jméno} hodnotu zadanou pomocí části dotazu 'jméno=hodnota'. <br/>Dále je možné použít více referencí (jména, čísla a řetězce) najednou pomocí (\{jméno1,jméno2,...,"řetězec"}).<br/>První odpovídající hodnota (zleva) bude použita jako nahrazující hodnota pro výsledné URI. <br/>Řetězec v uvozovkách je možné použít jako standardní hodnotu v případě, že není nalevo od seznamu nalezena žádná odpovídající položka.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
cs: <qt>Zadejte název proměnné prostředí, např. <tt>NO_PROXY</tt>, která obsahuje adresy serverů, pro které nebude proxy server použit.<p>
    Alternativně můžete kliknout na tlačítko <b>Automatická detekce</b> a pokusit se tak automaticky zjistit tuto proměnnou.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
cs: <qt>
    Zadejte název serveru nebo domény, pro kterou má chování platit. Např. <i>www.kde.org</i> nebo <i>.kde.org</i>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    Zadejte název proměnné prostředí, např. <b>FTP_PROXY</b>, která obsahuje adresu FTP proxy serveru.<p>
    Alternativně můžete kliknout na tlačítka <b>Automatická detekce</b> a pokusit se tak automaticky zjistit tuto proměnnou.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    Zadejte název proměnné prostředí, např. <b>HTTPS_PROXY</b>, která obsahuje adresu HTTPS proxy serveru.<p>
    Alternativně můžete kliknout na tlačítka <b>Automatická detekce</b> a pokusit se tak automaticky zjistit tuto proměnnou.</p> 
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    Zadejte název proměnné prostředí, např. <b>HTTP_PROXY</b>, která obsahuje adresu http proxy serveru.<p>
    Alternativně můžete kliknout na tlačítka <b>Automatická detekce</b> a pokusit se tak automaticky zjistit tuto proměnnou.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    Zadejte název proměnné prostředí, např. <b>SOCKS_PROXY</b>, která obsahuje adresu proxy serveru SOCKS.<p>
    Případně můžete kliknout na tlačítka <b>Automatická detekce</b> a pokusit se tak automaticky zjistit tuto proměnnou.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Here you can modify the default browser-identification text or set a site <code>(eg. www.kde.org)</code> or a domain <code>(eg. kde.org)</code> specific identification text.<p>
    To add a new site-specific identification text, click the <code>New</code> button and supply the necessary information. To change an existing site-specific entry, click on the <code>Change</code> button. The <code>Delete</code> button will remove the selected site-specific identification text, causing the default setting to be used for that site or domain.
    </qt>
cs: <qt>
    Zde je možné změnit řetězec výchozí identifikace prohlížeče a nastavit takové řetězce pro určitý server nebo doménu.<p>
    <p>K přidání nového řetězce použijte tlačítko <i>Nový</i>a doplňte nezbytné informace vyžadované v dialogovém okně. Změnu záznamu pro určitý server je možné provést kliknutím na tlačítko <i>Změnit</i>. Kliknutí na tlačítko <i>Smazat</i> odstraní pravidlo ze seznamu a způsobí, že pro tuto doménu bude použita standardní identifikace.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
cs: <qt>
    Seznam serverů, pro které jste nastavili specifické chování. Specifická chování ruší platnost výchozího chování pro tyto servery.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
cs: <qt>
    Povolením této možnosti odmítnete všechny cookies, které pocházejí z jiných serverů než těch, kterých jste se dotázali. Pokud například navštívíte <b>czechia.kde.org</b> a tato volba je povolená, pouze ty cookies, které pocházejí z czechia.kde.org budou zpracovány podle vašeho nastavení. Všechny ostatní cookies budou automaticky zahozeny. To snižuje šanci, že by někdo mohl sbírat informace a statistiky o vašich návycích při surfováním Internetem.
    </qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
cs: <qt>
    Vyberte identifikaci prohlížeče, která se má použít při spojení se stránkou uvedenou výše.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
cs: <qt>
    Vyberte požadované chování:
    <ul>
    <li><b>Přijmout</b> - umožní tomuto serveru nastavit cookie.</li>
    <li><b>Přijmout do konce sezení</b> - Umožní tomuto serveru nastavit cookies ale ty budou po konci sezení zneplatněny.</li>
    <li><b>Odmítnout</b> - odmítne všechna cookie z tohoto serveru.</li>
    <li><b>Dotázat se</b> - dotáže se při každém cookie přijatém z tohoto serveru.</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
cs: <qt>
    Zvolte si vyhledávací službu, která bude použita pro vstupní pole, jenž poskytují hledání, pokud zadáte nějaké slovo nebo větu namísto URL. K zakázání této funkce zvolte ze seznamu položku <b>Nic</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Send the browser identification to web sites.<p>
    <u>NOTE:</u> Many sites rely on this information to display pages properly, hence, it is highly recommended that you do not totally disable this feature but rather customize it.<p>
    By default, only minimal identification information is sent to remote sites. The identification text that will be sent is shown below.
    </qt>
cs: <qt>
    Poslat identifikaci prohlížeče webovým serverům.<p>
    <u>POZNÁMKA:</u>Spousta serverů používá tuto informaci pro správné zobrazení stránek, takže je velmi doporučováno nevypínat tuto funkci úplně, ale radši si ji přizpůsobit.<p>
    Jako výchozí se posílá pouze minimální identifikační informace. Identifikační text, jež bude poslán je vidět dole.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
cs: <qt>
    Nastavení proxy.
    <p>
    Proxy server je prostředníkem mezi vaší interní sítí a Internetem, který ukládá stránky, které jste navštívili. Toto vám umožňuje rychlejší přístup na v minulosti navštívené servery, protože stránky jsou uloženy lokálně na vašem proxy serveru.
    <p>
    Pokud si nejste jistí, podívejte se do příručky nastavení připojení k Internetu od svého poskytovatele anebo se zeptejte svého systémového administrátora.
    </qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
cs: <qt>
    Vlastní identifikační text prohlížeče, který se bude posílat serveru.
    </qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
cs: <qt>
    Zde vložené zkratky je možné použít jako pseudo tvary URI v prostředí KDE. Např. zkratka <em>av</em> může být použita jako <em>av:můj dotaz</em>.
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
cs: <qt>
    Zde je možné nastavit zásady zacházení s cookie z jednotlivých domén. Kliknutím na tlačítko <b>Přidat...</b> a doplněním nezbytných informací vyžadovaných v dialogovém okně je možné přidat nové zásady zacházení s cookie. Změnu zásad je možné provést kliknutím na tlačítko <b>Změnit...</b> a vybráním  nového způsobu zacházení v dialogovém okně. Kliknutí na tlačítko <b>Smazat</b> odstraní zásadu ze seznamu zapůsobí, že pro tuto doménu bude použita standardní zásada.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
cs: <qt><b>%1</b> nemá domovskou složku.</qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
cs: <qt><center>Nalezena existující identifikace pro <br/><b>%1</b><br/>. Přejete si je nahradit ?</center></qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
cs: <qt> <p> Tento seznam zobrazuje typy souborů, se kterými umí vaše aplikace pracovat. Tento seznam je seřazen podle <em>MIME typů</em>.</p>
    <p> MIME (Multipurpose Internet (e)Mail Extension) je standardním protokolem pro identifikaci typu dat podle přípon souborů a obsahu. Příklad: přípona "bmp" v názvu "květina.bmp" udává, že se jedná o specifický druh obrázku, <em>image/x-bmp</em>. Aby systém věděl, kterou aplikaci použít pro daný typ souboru, měl by být informován o schopnostech aplikace, co se týká práce se soubory.</p> <p> Pokud si přejete této aplikaci přiřadit jeden či více MIME typů, které nejsou v seznamu, klikněte na tlačítko <b>Přidat</b> níže. Jestliže seznam obsahuje typy, které vaše aplikace nezná, použijte tlačítko <b>Odstranit</b>.</p></qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
cs: <qt>Zásady chování pro<center><b>%1</b></center> již existují. Přejete si je nahradit ?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
cs: <qt>Kliknutím na toto tlačítko se provede pokus o automatické rozpoznání proměnných prostředí použitých pro nastavení proxy. <p>Toto automatické vyhledání hledá běžné proměnné prostředí, např. HTTP_PROXY, FTP_PROXY nebo NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
cs: <qt>Kliknutím na toto tlačítko přejdete do nadřazené složky.<br /><br />Například pokud je vaše současné umístění file:/home/konqi, kliknutím na toto tlačítko se dostanete do složky file:/home.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
cs: <qt>Nelze změnit vlastnictví souboru<b>%1</b>. Nemáte dostatečná přístupová práva k vykonání této změny vlastností souboru.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
cs: <qt>Nelze uložit vlastnosti. Je pravděpodobné, že nemáte oprávnění k zápisu do <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
cs: <qt>Zadejte název proměnné prostředí, např. <tt>NO_PROXY</tt>, která obsahuje adresy serverů, pro které nastavení proxy výše nemá být použito.<p>Případně můžete kliknout na tlačítko <b>Automatická detekce</b> a pokusit se tak automaticky zjistit tuto proměnnou.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
cs: <qt>Zadejte název proměnné prostředí, např. <b>SOCKS_PROXY</b>, která obsahuje adresu proxy serveru SOCKS.<p>Případně můžete kliknout na tlačítka <b>Automatická detekce</b> a pokusit se tak automaticky zjistit tuto proměnnou.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
cs: <qt>Vyberte program. Jestliže program není uveden, vložte jméno nebo použijte tlačítko Listovat.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
cs: <qt>Vyberte program pro typ souboru <b>%1</b>. Jestliže program není uveden, vložte název nebo použijte tlačítko Listovat.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
cs: <qt>Vyberte program, který by měl být užíván k otevírání <b>%1</b>. Jestliže program není uveden, vložte jméno nebo použijte tlačítko Listovat.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
cs: <qt>Vyberte tuto volbu pokud si přejete použít tento údaj pouze pro aktuální aplikaci (%1).<br/><br/>V opačném případě bude dostupný pro všechny aplikace.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
cs: <qt>Soubor <b>%1</b> je spustitelný. S ohledem na bezpečnost nebude spuštěn.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
cs: <qt>Soubor <b>%1</b> se šablonami neexistuje.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
cs: <qt>Neexistuje uživatel <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
cs: <qt>Pomocí tohoto tlačítka si můžete zaznamenat často používaná umístění. Zobrazí se vám nabídka, pomocí které můžete přidávat, upravovat nebo aktivovat záložky.<br /> <br />Tyto záložky se vztahují pouze na souborový dialog, ale jinak fungují jako záložky v celém KDE.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
cs: <qt>Tato maska se použije na seznam souborů. Soubory, jejichž názvy neodpovídají masce, nebudou zobrazeny. <p>Můžete zvolit jeden z přednastavených filtrů z rozbalovací nabídky nebo zadat svůj vlastní do editačního pole.</p><p>Jsou povoleny zástupné znaky jako * nebo ?.</p> </qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
cs: <qt>Toto je ikona, která se objeví v Panelu míst.<br /><br />Kliknutím na toto tlačítko vyberete jinou ikonu.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
cs: <qt>Toto je umístění spojené s aktuální položkou. Lze použít jakékoliv platné URL. Například:<br /><br />%1 <br />http://czechia.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /> <br />Kliknutím na tlačítko vedle editačního pole můžete vybrat požadované URL.</qt>

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
cs: <qt>Toto je konfigurační nabídka souborového dialogu. Lze zde nastavit několik různých voleb: <ul><li>způsob řazení seznamu</li><li>typ pohledu (ikony, seznam, ...)</li><li>zobrazování skrytých souborů</li><li>Panel míst</li><li>náhledy souborů</li><li>oddělení souborů od složek</li></ul></qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
cs: <qt>Toto je text, který se objeví v Panelu míst. <br /> <br />Popis by se měl skládat z jednoho či dvou slov, které vám pomohou zapamatovat si, kam se položka odkazuje. Pokud nezadáte popisek, bude odvozen z URL umístění.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
cs: <qt>Nelze vstoupit do <b>%1</b>.
    Nemáte dostatečná přístupová práva k tomuto umístění.</qt>

en: <qt>Unable to make file <b>%1</b> executable.
    %2.</qt>
cs: <qt>Nelze nastavit soubor <b>%1</b> jako spustitelný.
    %2.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
cs: <qt>Nelze spustit zadaný příkaz. Soubor nebo složka <b>%1</b> neexistuje.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
cs: <qt>Při psaní v textové oblasti se vám budou nabízet doplňování názvů souborů. Tuto funkci lze ovládat pomocí kliknutí pravého tlačítka myši a zvolení položky <b>Doplňování textu</b> z rozbalovací nabídky.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
cs: <qt>Nemáte oprávnění ke spuštění <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Rename
cs: Pře&jmenovat

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
cs: Počítám...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

[ctx: @action:button]
en: Enter a Different Name
cs: Zadejte jiný název

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
cs: Zkusit znovu

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
cs: Vyprázdnit koš

[ctx: @action:inmenu]
en: More
cs: Více

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
cs: Připojit

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
cs: Vložit obsah schránky...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
cs: Vložit jeden soubor

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
cs: Vložit jednu složku

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
cs[0]: Vložit jednu položku
cs[1]: Vložit %1 položky
cs[2]: Vložit %1 položek

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
cs: Ji&ná aplikace...

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
cs: # bude nahrazeno vzestupně čísly od:

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
cs: Nelze přesunout <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
cs: Soubor <filename>%1</filename> nemohl být přesunut protože je příliš velký. Cílový souborový systém podporuje pouze soubory do 4 GiB

[ctx: @info]
en: Could not create a folder with the name <filename>%1</filename><nl/>because it is reserved for use by the operating system.
cs: Nelze vytvořit složku s názvem <filename>%1</filename><nl/>protože je rezervována pro použití operačním systémem.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
cs: Opravdu si přejete přesunout tuto položku do koše?<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
cs: Opravdu si přejete natrvalo odstranit tuto položku?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tento krok nelze vrátit.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
cs[0]: Opravdu si přejete natrvalo odstranit tuto položku?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tento krok nelze vrátit.</emphasis>
cs[1]: Opravdu si přejete natrvalo odstranit tyto %1 položky?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tento krok nelze vrátit.</emphasis>
cs[2]: Opravdu si přejete natrvalo odstranit těchto %1 položek?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tento krok nelze vrátit.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
cs: Opravdu si přejete natrvalo odstranit všechny položky z koše?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tento krok nelze vrátit.</emphasis>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
cs: Soubor <filename>%1</filename> nemohl být přesunut, protože souborový systém nepodporuje tak velké soubory

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
cs: Název nelze použít <filename>%1</filename><nl/>protože je rezervován pro použití operačním systémem.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
cs: Název <filename>%1</filename> začíná tečkou, tudíž bude adresář ve výchozím stavu skryt.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
cs: <p>Chystáte se přihlásit na webové stránky "%1" s uživatelským jménem "%2", ale webové stránky nevyžadují ověření. Může se jednat o pokus oklamat vás.</p><p>Jsou stránky "%1" opravdu ty, které si přejete navštívit?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
cs: (neznámý)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
cs: (neznámé)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
cs: Neznámá velikost

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
cs: Zaškrtněte toto políčko pro výběr zvýrazněné webové zkratky jako výchozí.<nl/> Preferované webové zkratky jsou použity v místech, kde je povoleno souběžné zobrazení pouze několika zkratek.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
cs: <para>Zaškrtnutím tohoto pole povolíte <emphasis strong='true'>automatické smazání</emphasis> souborů starších než je stanovená doba. Ponechte tuto volbu nepovolenou, pokud si <emphasis strong='true'>nepřejete</emphasis> aby byly soubory po určité době automaticky mazány</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
cs: <para>Zaškrtnutím této položky omezíte koš na velikost, kterou níže vyberete. Jinak bude mít neomezenou velikost.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
cs: <para>Tento modul umožňuje nastavit funkci webových zkratek. Webové zkratky umožňují jednoduché hledání slov na Internetu. Například, pokud si přejete najít informace o projektu KDE pomocí vyhledávače Google, jednoduše zadejte <emphasis>gg:KDE</emphasis> nebo <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Pokud vyberete standardní vyhledávač, potom můžete hledat normální slova a fráze jednoduše jejich vpisováním do vstupního prvku aplikací, které mají tuto funkci zabudovánu, např. Konqueror.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
cs: <para>Nastavte počet dní po které soubory zůstanou v koši. Jakékoliv starší soubory budou automaticky smazány.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
cs: <para>Toto je vypočtené množství místa které bude zpřístupněno koši. Je to maximum.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
cs: <para>Toto je maximální místo na disku v procentech, které bude zpřístupněno koši.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
cs: <para>Pokud je dosaženo mezní velikosti, budou přednostně smazány typy souborů, které byly vámi vybrány. Pokud nastavíte varování, budete varováni namísto automatického smazání souborů.</para>

[ctx: @item]
en: Devices
cs: Zařízení

[ctx: @item]
en: Places
cs: Místa

[ctx: @item]
en: Remote
cs: Vzdálené

[ctx: @item]
en: Removable Devices
cs: Odpojitelná zařízení

[ctx: @item]
en: Search For
cs: Vyhledat

[ctx: @item]
en: Tags
cs: Značky

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
cs: Nedávné

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
cs: Nic

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
cs: Výchozí

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
cs: Zařízení

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
cs: Ostatní

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
cs:  [Mezidoménové]

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
cs[0]: Přejmenovat vybranou položku na:
cs[1]: Přejmenovat %1 vybrané položky na:
cs[2]: Přejmenovat %1 vybraných položek na:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
cs: Přejmenovat položku <filename>%1</filename> na:

[ctx: @title job]
en: Copying
cs: Kopírování

[ctx: @title job]
en: Creating directory
cs: Vytváření složky

[ctx: @title job]
en: Deleting
cs: Mazání

[ctx: @title job]
en: Examining
cs: Zkoumám

[ctx: @title job]
en: Mounting
cs: Připojování

[ctx: @title job]
en: Moving
cs: Přesouvání

[ctx: @title job]
en: Transferring
cs: Přenos

[ctx: @title job]
en: Unmounting
cs: Odpojování

[ctx: @title:column]
en: Date
cs: Datum

[ctx: @title:column]
en: Group
cs: Skupina

[ctx: @title:column]
en: Name
cs: Jméno

[ctx: @title:column]
en: Owner
cs: Vlastník

[ctx: @title:column]
en: Permissions
cs: Oprávnění

[ctx: @title:column]
en: Preferred
cs: Preferované

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
cs: Zkratky

[ctx: @title:column]
en: Size
cs: Velikost

[ctx: @title:column]
en: Type
cs: Typ

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
cs: Název

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
cs: Terminál

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
cs: Spuštění

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
cs: Uživatel

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
cs: Č&innosti

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
cs: &Otevřít pomocí

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
cs: &Otevřít pomocí...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
cs: Kopírovat sem

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
cs: Kopírovat do

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
cs: Domovská složka

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
cs: Přesunout sem

[ctx: @title:menu]
en: Move To
cs: Přesunout do

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
cs: Kořenová složka

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
cs: Procházet...

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
cs: Kontro&lní součty

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
cs: &Obecné

[ctx: @title:window]
en: Add Identification
cs: Přidat identifikaci

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
cs: Změnit zásady pro cookie

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
cs: Potvrzení přístupu na webové stránky

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Identification
cs: Duplikovat identifikaci

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
cs: Duplikovat chování

[ctx: @title:window]
en: Modify Identification
cs: Upravit  identifikaci

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
cs: Nové zásady pro cookie

[ctx: @title:window]
en: New Folder
cs: Nová složka

[ctx: @title:window]
en: Places
cs: Místa

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
cs: Přejmenovat položku

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
cs: Přejmenovat položky

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
cs: Aktualizace selhala

en: A file named %1 already exists.
cs: Soubor pojmenovaný %1 již existuje.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
cs: Soubor nebo složka nemůže být přetažena sama do sebe

en: A file or folder named %1 already exists.
cs: Složka nebo soubor pojmenovaný %1 již existuje.

en: A folder cannot be moved into itself
cs: Složku nelze přesunout samu do sebe

en: A folder named %1 already exists.
cs: Složka pojmenovaná %1 již existuje.

en: A more recent item named '%1' already exists.
cs: Již existuje novější položka jménem '%1'.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
cs: Nejspíše zasáhl síťový firewall (prostředek, který omezuje internetové dotazy) chránící buď vaši síť nebo síť serveru a zabránil tomuto dotazu.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
cs: Nejspíše nastala chyba protokolu, která zapříčinila, že server ukončil spojení.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
cs: Nejspíše došlo k chybě nebo nekompatibilitě protokolu.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
cs: Zdroj nelze vytvořit, dokud aspoň jedna z dočasných sbírek (složek) nebude vytvořena.

en: A similar file named '%1' already exists.
cs: Podobný soubor, pojmenovaný '%1', již existuje.

en: A&dvanced Permissions
cs: Po&kročilá oprávnění

en: Above File Name
cs: Nad názvem souboru

en: Accep&t all cookies
cs: Přijmou&t všechny cookie

en: Accept
cs: Přijmout

en: Accept &until end of session
cs: Přijmo&ut do konce sezení

en: Accept For Session
cs: Přijmout pro toto sezení

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
cs: Přijmout cookies do konce aktuálního sezení

en: Accept for this &session
cs: Přijmout pro toto &sezení

en: Accept until end of session
cs: Přijmout do konce sezení

en: Access Denied
cs: Odmítnut přístup

en: Access Permissions
cs: Přístupová práva

en: Access denied
cs: Odmítnut přístup

en: Access denied to %1.
cs: Odmítnut přístup do %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
cs: Odmítnut přístup
    Nelze zapisovat do %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
cs: Přístup k omezenému portu je metodě POST zakázán.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
cs: K zadanému prostředku <strong>%1</strong> byl odmítnut přístup.

en: Accessed:
cs: Poslední přístup:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje přístup k souborům.

en: Ad&vanced Options
cs: Po&kročilé možnosti

en: Add &machine (processor) type
cs: Přidat t&yp počítače (procesor)

en: Add Entry...
cs: Přidat položku...

en: Add File Type for %1
cs: Přidat typ souboru pro %1

en: Add Network Folder
cs: Přidat síťovou složku

en: Add Places Entry
cs: Přidat položku míst

en: Add a new Web shortcut
cs: Přidat novou webovou zkratku

en: Add lang&uage information
cs: Přidat informace o jazyk&u

en: Add new identification text for a site.
cs: Přidat nový text identifikátoru pro stránku.

en: Add operating s&ystem name
cs: Přidat název operačního s&ystému

en: Add operating system &version
cs: Přidat &verzi operačního systému

en: Add...
cs: Přidat...

en: Address is already in use
cs: Adresa je již používána

en: Advanced Options for %1
cs: Pokročilé možnosti pro %1

en: Advanced Permissions
cs: Pokročilá oprávnění

en: All &cookies
cs: Všechna &cookie

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All Supported Files
cs: Všechny podporované soubory

en: All cookies from this do&main
cs: Všechna cookie z této do&mény

en: All tags
cs: Všechny značky

en: Already Exists as Folder
cs: Již existuje jako složka

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
cs: I přesto, že bylo vytvořeno spojení s <strong>%1</strong>, tak došlo k jeho přerušení v neočekávaném bodě komunikace.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
cs: I když se zdařilo kontaktovat server, odpověď nepřišla v zadané době: <ul><li>Čas pro vytvoření spojení: %1 sekund</li><li>Čas pro přijetí odpovědi: %2 sekund</li><li>Čas pro přístup k proxy serverům: %3 sekund</li></ul>Prosím uvědomte si, že tyto časy můžete změnit v Ovládacím centru KDE v modulu Síť->Nastavení.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
cs: I když je to nepravděpodobné, tak mohlo dojít k hardwarové chybě.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
cs: I když jste zadali správné údaje pro ověření, tak došlo k neúspěšnému udělení oprávnění, protože server používá jinou metodu než ta, která je podporována KDE programem, který implementuje protokol %1.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
cs: Vždy používat dokumenty v mezipaměti. Stále můžete použít tlačítko 'Obnovit' k synchronizaci mezipaměti se vzdáleným serverem.

[ctx: Amount of used and available space on this device or partition]
en: Free space:
cs: Volné místo:

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
cs: Pokus o změnu přístupových práv k zadanému zdroji <strong>%1</strong> se nezdařil.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
cs: Pokus o změnu vlastníka zadaného zdroje <strong>%1</strong> se nezdařil.

en: An attempt to create the requested folder failed.
cs: Pokus o vytvoření požadované složky se nezdařil.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
cs: Pokus o smazání zadaného zdroje <strong>%1</strong> se nezdařil.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
cs: Pokus o určení informace o stavu zdroje <strong>%1</strong>, jako jméno, typ, velikost atd., byl neúspěšný.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
cs: Pokus o přihlášení, nutný k vykonání požadované operace, byl neúspěšný.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
cs: Pokus o odstranění zadané složky <strong>%1</strong> se nezdařil.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
cs: Pokus o přejmenování zadaného zdroje <strong>%1</strong> se nezdařil.

en: An error occurred while accessing '%1'
cs: Nastala chyba při přístupu k '%1'

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
cs: Nastala chyba při přístupu k '%1', systém odpověděl: %2

en: An older item named '%1' already exists.
cs: Již existuje starší položka jménem '%1'.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
cs: Chyba „neznámý hostitel“ znamená, že server s požadovaným jménem <strong>%1</strong> nebylo možné na Internetu nalézt.

en: Appl&y to All
cs: Použít na všechn&y

en: Apply Choice To
cs: Použít výběr na

en: Apply changes to all subfolders and their contents
cs: Aplikovat změny na všechny podsložky a jejich obsah

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Ask
cs: Dotázat se

en: Ask &for confirmation
cs: V&yžadovat potvrzení

en: At least %1
cs: Nejméně %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
cs: Byla vybrána nejméně jedna složka a soubor. Vybrané soubory budou ignorované a obsah vybrané složky bude zobrazen

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
cs: Pokus o nalezení jiné cesty k dovršení shodného výsledku.

en: Authentication Dialog
cs: Ověřovací dialog

en: Authentication Failed.
cs: Ověření selhalo.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
cs: Udělení oprávnění se nezdařilo: metoda %1 není podporována.

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
cs: Udělení oprávnění selhalo, ověření %1 není podporováno.

en: Authorization failed.
cs: Ověření selhalo.

en: Auto D&etect
cs: Automaticky d&etekovat

en: Automaticall&y accept session cookies
cs: Automatick&y přijímat cookies sezení

en: Automatically select filename e&xtension
cs: Auto&maticky zvolit příponu souboru

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
cs: Auto&maticky zvolit příponu souboru (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
cs: %1 volné z %2 (%3% použito)

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
cs: Zpětná lomítka nelze v názvech složek použít.

en: Blocked request.
cs: Blokovaný požadavek

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: C&ancel
cs: Z&rušit

en: C&lear Cache
cs: Vyčistit mez&ipaměť

en: C&onnect
cs: Přip&ojit se

en: C&ontinue
cs: P&okračovat

en: C&ontinue Loading
cs: P&okračovat v načítání

en: Calculate
cs: Spočítat

en: Calculating...
cs: Počítám...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
cs: Počítám... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Only View
cs: Může prohlížet

en: Can Only View Content
cs: Může prohlížet obsah

en: Can Only View/Read Content
cs: Může prohlížet/číst obsah

en: Can View & Modify
cs: Může prohlížet a měnit

en: Can View & Modify Content
cs: Může prohlížet a měnit obsah

en: Can View/Read & Modify/Write
cs: Může prohlížet/číst a měnit/zapisovat

en: Can not create socket for launching io-slave for protocol '%1'.
cs: Nelze vytvořit socket pro spuštění io-slave pro protokol '%1'.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
cs: Nelze nalézt spustitelný soubor 'kioslave5' v '%1'

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
cs: Nelze nalézt IO klienta pro protokol '%1'.

en: Canada
cs: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
cs: Nelze iniciovat protokol %1

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
cs: Nelze spustit proces vyžadovaný protokolem %1

en: Cannot Open Resource For Reading
cs: Nelze otevřít prostředek ke čtení

en: Cannot Open Resource For Writing
cs: Nelze otevřít prostředek pro zápis

en: Cannot Read From Resource
cs: Ze zdroje není možné číst

en: Cannot Save Cookies
cs: Cookies nelze uložit

en: Cannot Write to Resource
cs: není možné zapsat do zdroje

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
cs: Nelze kopírovat soubor z %1 do %2 (chyba č. %3).

en: Cannot open file
cs: Nelze otevřít soubor

en: Cannot talk to klauncher: %1
cs: Nelze komunikovat s aplikací klauncher: %1

en: Certificate chain:
cs: Řetězec certifikátů

en: Chan&ge...
cs: Z&měnit...

en: Change Attribute
cs: Změnit atribut

en: Change the selected identifier text.
cs: Změnit text vybraného identifikátoru.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje změnu atributů souborů.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje změnu vlastníka souborů.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
cs: Zkontrolujte zda žádná aplikace nepřistupuje na zařízení a opakujte.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
cs: Zkontrolujte zda je zařízení připraveno a zkuste znova (zařízení musí obsahovat médium a přenosná zařízení musí být připojena a zapnuta).

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
cs: Klikněte zde, pokud si přejete, aby se webové stránky ukládaly na váš disk a byly tak rychleji přístupné. Povolením této funkce urychlíte surfování po Internetu, neboť se stránky budou stahovat jen v případě potřeby, což je velice výhodné, hlavně pokud máte pomalé připojení k Internetu.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
cs: Zaškrtněte tuto volbu, pokud je aplikace, kterou si přejete spustit, v textovém režimu nebo pokud si přejete informaci, která je poskytována oknem emulátoru terminálu.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
cs: Povolte, pokud aplikace v textovém režimu poskytuje důležité informace po ukončení. Pokud necháte terminálové okno otevřené, můžete tak získat tyto informace.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
cs: Povolte, pokud si přejete se ujistit, že se vaše aplikace spustila. Tato odezva může vypadat třeba jako zaneprázdněný kurzor nebo přesýpací hodiny v pruhu úloh.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
cs: Povolte, pokud si přejete spustit aplikaci pod jiným uživatelským ID. Toto ID určuje přístupová práva k souborům a jiná oprávnění. Pro tuto volbu je vyžadováno heslo daného uživatele.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
cs: Zkontrolujte, že jiná aplikace nebo uživatel nepoužívá tento soubor nebo jej nezamknul.

en: Check your access permissions on this resource.
cs: Zkontrolujte přístupová práva k tomuto zdroji.

en: Check your network connection status.
cs: Zkontrolujte stav vašeho síťového spojení.

en: Checksums match.
cs: Kontrolní součty odpovídají.

en: Choose Application
cs: Vybrat aplikaci

en: Choose Application for %1
cs: Vyberte aplikaci pro %1

en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
cs: Vyberte oddělovač pro označení klíčového slova webové zkratky.

en: Choose a different filename for the destination file.
cs: Zvolte jiná název pro cílový soubor.

en: Choose an &icon:
cs: Vyberte &ikonu:

en: Choose an alternate filename for the new file.
cs: Vyberte jiný název pro nový soubor.

en: Choose an alternate name for the new folder.
cs: Vyberte jiný název pro novou složku.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
cs: Vyberte oddělovač mezi klíčovým slovem a hledanou frází.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
cs: Vyberte jméno programu, kterým budou otevírány zvolené soubory.

en: City:
cs: Město:

en: Class
cs: Třída

en: Cleanup:
cs: Vyčistit:

en: Click for Location Navigation
cs: Klikněte pro navigaci k umístění

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
cs: Klikněte zde pro procházení systému souborů, abyste mohli najít požadovaný program.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
cs: Klikněte sem pro změnu způsobu, jak bude aplikace spuštěna, pro změnu odezvy při spuštění, voleb D-Bus nebo spuštění pod jiným uživatelem.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
cs: Klikněte na toto tlačítko, pokud si přejete přidat typ souboru (MIME typ), který vaše aplikace umí zpracovat.

en: Click this button to create a new folder.
cs: Kliknutím na toto tlačítko vytvoříte novou složku.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
cs: Kliknutím na toto tlačítko se přesunete v historii o jeden krok zpět.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
cs: Kliknutím na toto tlačítko se přesunete v historii o jeden krok vpřed.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
cs: Kliknutím na toto tlačítko obnovíte obsah pohledů.

en: Click to Edit Location
cs: Klikněte pro upravení umístění

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
cs: Klikněte pro zkopírování součtu do schránky.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
cs: Klikněte pro vložení součtu ze schránky do vstupního pole.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje uzavírání spojení.

en: Co&mmand:
cs: Pří&kaz:

en: Co&ntinue
cs: Po&kračovat

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
cs: Dvojtečka

en: Comm&ent:
cs: Kom&entář:

en: Command to execute
cs: Příkaz ke spuštění

en: Common name:
cs: Obecný název:

en: Communication with the local password server failed
cs: Autentizace s lokálním serverem hesel selhala

en: Compact View
cs: Kompaktní zobrazení

en: Configure &Policy...
cs: Nastavit &zásady...

en: Configure Web Shortcuts...
cs: Nastavit webové zkratky...

en: Configure enhanced browsing features
cs: Nastavit vlastnosti rozšířeného prohledávání

en: Connect to the Internet directly.
cs: Přímé připojení na Internet.

en: Connected to host %1
cs: Spojeno s hostitelem %1

en: Connection refused
cs: Spojení odmítnuto

en: Connection timed out
cs: Spojení vypršelo

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
cs: Spojení k tomuto serveru neočekávaně uzavřeno.

en: Connection to Server Refused
cs: Spojení na server bylo odmítnuto.

en: Connection to host %1 is broken.
cs: Spojení s hostitelem %1 je přerušené.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
cs: Pro další podporu kontaktuje správce serveru.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
cs: Kontaktujte administrátora server a oznamte mu problém.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
cs: Kontaktujte vaši podporu, buď administrátora nebo skupinu technické podpory, aby vám pomohla.

en: Contents:
cs: Obsah:

en: Cookie Alert
cs: Cookie výstraha

en: Cookie Details
cs: Podrobnosti cookie

en: Cookie Name
cs: Název cookie

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy Files
cs: Kopírovat soubory

en: Copying files within %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje kopírování souborů.

en: Could Not Accept Network Connection
cs: Nelze přijmout sítová spojení

en: Could Not Alter Permissions of Resource
cs: Nelze změnit přístupová práva ke zdroji

en: Could Not Bind
cs: Nelze propojit

en: Could Not Cancel Listing
cs: Nelze ukončit výpis

en: Could Not Change Ownership of Resource
cs: Nelze změnit vlastníka zdroje

en: Could Not Create Folder
cs: Nelze vytvořit složku

en: Could Not Create Link
cs: Nelze vytvořit odkaz

en: Could Not Create Network Connection
cs: Nelze vytvořit síťové spojení.

en: Could Not Create Socket
cs: Nelze vytvořit soket

en: Could Not Create Symbolic Link
cs: Nelze vytvořit symbolický odkaz

en: Could Not Delete Original File
cs: Nelze smazat původní soubor

en: Could Not Delete Resource
cs: Nelze smazat zdroj

en: Could Not Delete Temporary File
cs: Nelze smazat dočasný soubor

en: Could Not Determine Resource Status
cs: Nelze určit stav zdroje

en: Could Not Listen
cs: Nelze čekat na spojení

en: Could Not Listen for Network Connections
cs: Nelze naslouchat sítovým spojením

en: Could Not Login: %1
cs: Nelze se přihlásit: %1.

en: Could Not Mount Device
cs: Nelze připojit zařízení

en: Could Not Remove Folder
cs: Nelze odstranit složku

en: Could Not Rename Original File
cs: Nelze přejmenovat původní soubor

en: Could Not Rename Resource
cs: Nelze přejmenovat zdroj

en: Could Not Rename Temporary File
cs: Nelze přejmenovat dočasný soubor

en: Could Not Resume File Transfer
cs: Nelze navázat přenos souboru

en: Could Not Stat Resource
cs: Nelze zjistit informace o zdroji

en: Could Not Unmount Device
cs: Nelze odpojit zařízení

en: Could not accept %1.
cs: Nelze přijmout %1.

en: Could not access %1.
cs: Nelze přistoupit k %1.

en: Could not bind %1.
cs: Nelze propojit %1.

en: Could not change ownership for %1.
cs: Nelze změnit vlastníka %1.

en: Could not change permissions for
    %1
cs: Nelze změnit přístupová práva
    k %1

en: Could not change permissions for %1.
cs: Nelze změnit přístupová práva k %1.

en: Could not communicate with password server
cs: Nelze komunikovat serverem hesel

en: Could not connect to host %1.
cs: Nelze se spojit s hostitelem %1.

en: Could not create directory %1
cs: Nelze vytvořit adresář %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
cs: Nelze vytvořit soket pro přístup k %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze vytvořit symbolický odkaz %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en: Could not delete file %1.
cs: Nelze smazat soubor %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze smazat původní soubor %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze smazat neúplný soubor %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en: Could not download the proxy configuration script
cs: Nelze stáhnout konfigurační skript proxy.

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
cs: Nelze stáhnout konfigurační skript proxy:
    %1

en: Could not enter folder %1.
cs: Nelze vstoupit do složky %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
cs: Nelze získat název programu z '%1', prosím zadejte platný název.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
cs: Nelze najít 'FindProxyForURL' nebo 'FindProxyForURLEx'

en: Could not find a usable proxy configuration script
cs: Nelze nalézt vhodný konfigurační skript proxy.

en: Could not find filename %1 in %2.
cs: Nelze nalézt název souboru %1 v %2.

en: Could not find program "mount"
cs: Nelze nalézt program "mount".

en: Could not find program "umount"
cs: Nelze nalézt program "umount".

en: Could not find the program '%1'
cs: Nelze nalézt program '%1'

en: Could not get group id for given group name %1
cs: Nelze získat ID skupiny pro skupinu %1

en: Could not get user id for given user name %1
cs: Nelze získat ID uživatele pro uživatele %1

en: Could not listen %1.
cs: Nelze se dotázat na %1.

en: Could not login to %1.
cs: Nelze se přihlásit na %1.

en: Could not make folder %1.
cs: Nelze vytvořit složku %1.

en: Could not modify the ownership of file %1
cs: Nelze upravit vlastnictví souboru %1

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
cs: Nelze připojit zařízení.
    Nahlášenou chybou je:
    %1

en: Could not read %1.
cs: Nelze číst %1.

en: Could not read file %1.
cs: Nelze číst soubor %1.

en: Could not remove %1, check permissions
cs: %1 nelze odstranit. Prosím zkontrolujte svá přístupová práva.

en: Could not remove folder %1.
cs: Nelze odstranit složku %1.

en: Could not rename file %1.
cs: Nelze přejmenovat soubor %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze přejmenovat původní soubor %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
cs: Nelze přejmenovat neúplný soubor %1.
    Prosím zkontrolujte přístupová práva.

en: Could not resume file %1.
cs: Nelze navázat soubor %1.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
cs: Vlastnosti nelze uložit. Jsou podporovány pouze položky na lokálním souborovém systému.

en: Could not set non-blocking mode
cs: Nelze nastavit neblokovaný režim

en: Could not start process %1.
cs: Nelze spustit proces %1.

en: Could not terminate listing %1.
cs: Nelze ukončit výpis %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
cs: Nelze odpojit zařízení.
    Nahlášenou chybou je:
    %1

en: Could not write to %1.
cs: Nelze zapisovat do %1.

en: Could not write to file %1.
cs: Nelze zapisovat do souboru %1.

en: Country:
cs: Země:

en: Create Directory
cs: Vytvořit adresář

en: Create Folder
cs: Vytvořit složku

en: Create New
cs: Vytvořit nový

en: Create New File Type
cs: Vytvořit nový typ souboru

en: Create Symlink
cs: Vytvořit symbolický odkaz

en: Create link to URL
cs: Vytvořit odkaz na URL

en: Create new folder in %1:
cs: Vytvořit novou složku v %1:

en: Created:
cs: Vytvořený:

en: Creating directory
cs: Vytváření adresáře

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje vytváření složek.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje vytváření symbolických odkazů.

en: Current connection is not secured with SSL.
cs: Toto spojení není zabezpečena pomocí SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
cs: Toto spojení je zabezpečena pomocí SSL.

en: Custom Path
cs: Vlastní cesta

en: Cyclic Link Detected
cs: Odhalen cyklický odkaz

en: Cyclic Link Detected During Copy
cs: Během kopírování byl odhalen cyklický odkaz

en: D&elete
cs: S&mazat

en: D-Bus Communication Error
cs: Chyba komunikace DBUS

en: D-Bus registration:
cs: Registrace D-Bus:

en: Data format:
cs: Formát dat:

en: Date: %1
cs: Datum: %1

en: De&lete
cs: S&mazat

en: De&vice
cs: Z&ařízení

en: Default Identification
cs: Výchozí identifikace

en: Default Policy
cs: Standardní chování

en: Default Web &shortcut:
cs: Výchozí w&ebová zkratka:

en: Default for new files in this folder
cs: Výchozí pro nové soubory v této složce

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
cs: Nová složka

en: Default password:
cs: Výchozí heslo:

en: Default user name:
cs: Výchozí uživatelské jméno:

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete A&ll
cs: Smazat &všechny

en: Delete Biggest Files From Trash
cs: Smazat největší soubory z koše

en: Delete Entry
cs: Odstranit položku

en: Delete Files
cs: Smazat soubory

en: Delete Oldest Files From Trash
cs: Smazat nejstarší soubory z koše

en: Delete Permanently
cs: Navždy smazat

en: Delete all identifiers.
cs: Odstranit všechny identifikátory.

en: Delete files older than
cs: Smazat soubory starší než

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
cs: K přerušení nekonečného řetězce smažte jeden jeho článek a zkuste znova.

en: Delete the current file and try again.
cs: Smažte současný soubor a zopakujte operaci.

en: Delete the current folder and try again.
cs: Smažte aktuální složku a zopakujte operaci.

en: Delete the highlighted Web shortcut
cs: Odstranit zvýrazněnou webovou zkratku

en: Delete the selected identifier text.
cs: Odstranit text vybraného identifikátoru.

en: Deleting
cs: Mazání

en: Deleting files from %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje mazání souborů.

en: Descending
cs: Sestupně

en: Description
cs: Popis

en: Destination
cs: Cíl

en: Detailed Tree View
cs: Podrobný stromový pohled

en: Detailed View
cs: Podrobný pohled

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Details View
cs: Podrobný pohled

en: Details:
cs: Podrobnosti:

en: Detect proxy configuration automatically
cs: Automaticky detekovat nastavení proxy

en: Device
cs: Zařízení

en: Device (/dev/fd0):
cs: Zařízení (/dev/fd0):

en: Device:
cs: Zařízení:

en: Directory
cs: Složka

en: Disable Passive FTP
cs: Zakázat pasivní FTP

en: Discrete GPU
cs: Diskrétní GPU

en: Disk Full
cs: Plný disk

en: Disk cache &size:
cs: Veliko&st mezipaměti na disku:

en: Display SSL &Information
cs: Zobrazit &informace o SSL

en: Do Not Delete
cs: Nemazat

en: Do Not Know
cs: Nevím

en: Do Not Upload
cs: Neodesílat

en: Do not ask again
cs: Znovu se nedotazovat

en: Do not close when command exits
cs: Nezavírat po ukončení příkazu

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
cs: Nekopírovat/nepřesouvat tento soubor, přeskočit na následující položku

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
cs: Nekopírovat/nepřesouvat tuto složku, přeskočit na následující položku

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
cs: Nestahovat webové stránky, které nejsou lokálně uloženy. Offline režim vám zabraňuje prohlížet stránky, které jste předtím nenavštívili.

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
cs[0]: Opravdu si přejete přesunout tuto položku do koše?
cs[1]: Opravdu si přejete přesunout tyto %1 položky do koše?
cs[2]: Opravdu si přejete přesunout těchto %1 položek do koše?

en: Do you want to retry?
cs: Zkusit znovu?

en: Domain
cs: Doména

en: Domain:
cs: Doména:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
cs: Překontrolujte si, že jste zadali správné umístění, a zkuste operaci opakovat.

en: Double-check your proxy settings and try again.
cs: Znovu zkontrolujte nastavení proxy a zkuste to znovu.

en: Drive: %1
cs: Disk: %1

en: Drop the item into a different file or folder.
cs: Přetáhněte položku na jiný soubor nebo složku.

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit ACL Entry
cs: Upravit ACL položku

en: Edit Entry...
cs: Upravit položku

en: Edit Places Entry
cs: Upravit položku míst

en: Edit mode
cs: Upravit režim

en: Effective
cs: Efektivní

en: Eject
cs: Vysunout

en: Empty the contents of the trash
cs: Vyprázdnit obsah koše

en: Enable coo&kies
cs: Povolit coo&kies

en: Enable launch feedback
cs: Povolit odezvu při spouštění

en: Enable passive &mode (PASV)
cs: Povolit pasivní reži&m (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
cs: Tento příznak povoluje vstup do složky.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
cs: Tento příznak povoluje spouštění souboru jako programu.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
cs: Povolte tuto možnost, pokud má mít pouze vlastník složky oprávnění mazat nebo přejmenovávat obsažené soubory a složky. Ostatní uživatelé mohou pouze přidávat nové soubory, což vyžaduje oprávnění ke změně obsahu.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
cs: Povolte tuto možnost k označení souboru jako spustitelného. Toto dává smysl pouze pro programy nebo skripty a je vyžadováno, pokud je přejete spustit.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
cs: Povolí "pasivní režim" FTP. Toto je vyžadováno, aby FTP pracovalo zpoza firewallu.

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Encryption:
cs: Šifrování:

en: End of Session
cs: Konec sezení

en: End of session
cs: Konec sezení

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
cs: Ujistěte se, že složka existuje a je prázdná, a pak opakujte operaci.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
cs: Ujistěte se, že prostředek existuje, a zkuste znova.

en: Enter descriptive label here
cs: Zde zadejte popisek

[ctx: Enter folder]
en: Enter
cs: Vstup

en: Enter the address for the proxy configuration script.
cs: Zde zadejte adresu skriptu pro konfiguraci proxy serveru.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
cs: Zde zadejte adresu FTP proxy serveru.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
cs: Zde zadejte adresu HTTP proxy serveru.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
cs: Zde zadejte adresu HTTPS proxy serveru.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
cs: Zde zadejte adresu SOCKS proxy serveru.

en: Enter the certificate password:
cs: Zadejte heslo certifikátu:

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
cs: Zde vložte lidsky čitelné jméno vyhledávací služby.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
cs: Zde zadejte číslo portu FTP proxy serveru.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
cs: Zde zadejte číslo portu HTTP proxy serveru.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
cs: Zde zadejte číslo portu HTTPS proxy serveru.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
cs: Zde zadejte číslo portu SOCKS proxy serveru.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
cs: Zde zadejte jméno uživatele, pod kterým si přejete aplikaci spustit.

en: Enter the user name you want to run the application as.
cs: Zadejte uživatelské jméno, pod kterým si přejete aplikaci spustit.

en: Entry Type
cs: Typ položky

en: Error processing Exec field in %1
cs: Chyba ve zpracování Exec pole %1

en: Error saving image to %1
cs: Chyba během ukládání obrázku do %1

en: Error. Out of memory.
    %1
cs: Chyba. Nedostatek paměti.
    %1

en: Exceptions:
cs: Výjimky:

en: Exec
cs: Vykonání

en: Expires:
cs: Vyprší:

en: Exposure:
cs: Vystavení:

en: FTP Options
cs: Možnosti FTP

en: File
cs: Soubor

en: File Already Exists
cs: Soubor již existuje

en: File Changed
cs: Soubor změněn

en: File Expected
cs: Očekáván soubor

en: File System:
cs: Souborový systém:

en: File Type Options
cs: Možnosti typu souborů

en: File name:
cs: Název souboru:

en: File not found: %1
cs: Soubor nenalezen: %1

en: File or Folder Does Not Exist
cs: Soubor nebo složka neexistuje

en: File or Folder dropped onto itself
cs: Soubor nebo složka byla přetažena sama do sebe

en: File system:
cs: Souborový systém:

en: Filename for clipboard content:
cs: Název souboru pro obsah schránky:

en: Filename for dropped contents:
cs: Název souboru pro upuštěný obsah:

en: Files and folders selected
cs: Vybrány soubory a složky

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
cs: Soubory a složky budou zkopírované do existující složky, spolu se svým obsahem.
    Budete znovu vyzváni v případě konfliktu s existujícím souborem ve složce.

en: Folder Already Exists
cs: Složka již existuje

en: Folder Expected
cs: Očekávána složka

en: Folder Listing Unavailable
cs: Výpis složky není dostupný

en: Folder moved into itself
cs: Složka přesunuta na sebe samu

en: Folders First
cs: Složky první

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
cs: Za příkazem můžete použít několik zástupných znaků, které budou nahrazeny skutečnými hodnotami při spuštění programu:
    %f - název souboru
    %F - seznam souborů; použijte pro aplikace, které umí otevřít několik lokálních souborů naráz.
    %u - jedno URL
    %U - seznam URL
    %d - složka souboru k otevření
    %D - seznam složek
    %i - ikona
    %m - mini ikona
    %c - komentář

en: Found a cyclic link in %1.
cs: Nalezen cyklický odkaz v %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
cs: Nalezen cyklický odkaz během kopírování %1.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
cs: Uvolněte dostatek místa na disku 1) odstraněním nepotřebných a dočasných souborů; 2) archivováním souborů na vyměnitelná média jako jsou CD-R disky nebo 3) obstarejte si větší úložnou kapacitu.

en: Full Trash:
cs: Koš je plný:

en: Global Options
cs: Globální volby

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
cs: Obdržena neplatná odpověď při volání %1 -> %2

en: Gro&up:
cs: Sk&upina:

en: Group
cs: Skupina

en: Group:
cs: Skupina:

en: Group:
cs: Skupina:

en: HTTP Proxy:
cs: HTTP proxy:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
cs: Pomocný program pro koš KDE
    Pozn: pro přesun souborů do koše nepoužívejte ktrash, ale "kioclient move 'url' trash:/"

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
cs[0]: Zde je možné nastavit časové limity. Možná je budete potřebovat upravit, pokud je vaše spojení velmi pomalé. Maximální povolená hodnota je %1 sekunda.
cs[1]: Zde je možné nastavit časové limity. Možná je budete potřebovat upravit, pokud je vaše spojení velmi pomalé. Maximální povolená hodnota je %1 sekundy.
cs[2]: Zde je možné nastavit časové limity. Možná je budete potřebovat upravit, pokud je vaše spojení velmi pomalé. Maximální povolená hodnota je %1 sekund.

en: Hide Section
cs: Skrýt oddíl

en: Home Folder
cs: Domovská složka

en: IP address:
cs: IP adresa:

en: Icon Position
cs: Pozice ikon

en: Icon file too big, download aborted
cs: Soubor ikony je příliš velký. Stahování bylo přerušeno

en: Icon size: %1 pixels
cs: Velikost ikony: %1 pixelů

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
cs: Velikost ikony: %1 pixelů (standardní velikost)

en: Icons View
cs: Pohled s ikonami

en: Identification
cs: Identifikace

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
cs: Pokud je "sticky" příznak nastaven na složce, pouze vlastník a uživatel root budou moci mazat a přejmenovávat soubory. V opačném případě to může provést kdokoliv.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
cs: Pokud je tento soubor spustitelný a příznak je nastaven, bude soubor spuštěn s oprávněními skupiny.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
cs: Pokud je tento soubor spustitelný a příznak je nastaven, bude soubor spuštěn s oprávněními vlastníka.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
cs: Pokud je tento příznak nastaven, bude pro všechny nové soubory nastavena skupina této složky.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
cs: Pokud je tento příznak nastaven, vlastník této složky bude vlastníkem všech nových souborů.

en: If you do not trust this program, click Cancel
cs: Pokud tomuto programu nedůvěřujete, klikněte na Zrušit

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
cs: Víte-li, kdo je autorem použitého programu na serveru, tak pošlete hlášení o chybě přímo jemu.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
cs: Pokud si přejete odebrat typ souboru (MIME typ), který vaše aplikace neumí zpracovat, vyberte MIME typ v seznamu výše a klikněte na toto tlačítko.

en: Improperly Formatted URL
cs: Chybně naformátované URL

en: Includes your language settings in the browser identification text to obtain localized versions of the page.
cs: Zahrne v textu identifikace prohlížeče vaše nastavení jazyka pro získání lokalizovaných verzí webových stránek.

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
cs: Zahrne typ CPU do textu identifikujícího prohlížeč.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
cs: Zahrne název operačního systému do textu identifikujícího prohlížeč.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
cs: Zahrne číslo verze operačního systému do textu identifikujícího prohlížeč.

en: Information
cs: Informace

en: Information Lookup Failure
cs: Vyhledání informace selhalo

en: Insert query placeholder
cs: Zadejte zástupný znak dotazu

en: Internal Error
cs: Vnitřní chyba

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
cs: Vnitřní chyba
    Prosím pošlete úplný popis chyby na https://bugs.kde.org
    %1

en: Internal Error in Server
cs: Vnitřní chyba serveru

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
cs: Interní chyba v copyOrMove. To by nemělo nikdy nastat

en: Internal error in server
    %1
cs: Vnitřní chyba serveru
    %1

en: Invalid Directory Name
cs: Neplatný název adresáře

en: Invalid Filenames
cs: Neplatné názvy souborů

en: Invalid URL: %1
cs: Neplatné URL: %1

en: Invalid checksum.
cs: Neplatný kontrolní součet.

en: Invalid combination of protocols.
cs: Neplatná kombinace protokolů.

en: Is &executable
cs: J&e spustitelný

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
cs[0]: 1 položka
cs[1]: %1 položky
cs[2]: %1 položek

en: KDE SSL Information
cs: Informace o SSL v prostředí KDE

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
cs: KDE je schopné komunikovat protokolem v protokolu. Tento požadavek zadal aby byl protokol takto použit, avšak tento protokol není schopen takové činnosti. Toto se stává zřídka a s největší pravděpodobností jde o chybu v programu.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
cs: KDE je schopno komunikovat přes protokol v protokolu; zadaný protokol je jedním z těch, které umožňují použití v takové situaci, avšak toto není taková situace. Toto je neobvyklá událost a nejspíše signalizuje chybu programu.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Audio
cs: Zvuk

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
cs: Pracovní plocha

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
cs: Dokumenty

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
cs: Stahování

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
cs: Domovská složka

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Images
cs: Obrázky

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
cs: Změněno dnes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
cs: Změněno včera

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
cs: Síť

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
cs: Nedávné soubory

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
cs: Nedávná umístění

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
cs: Koš

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
cs: Videa

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
cs: KIO Exec - otevírá vzdálené soubory, kontroluje změny, žádá o odeslání

en: Keep It
cs: Uchovat

en: Known Applications
cs: Známé aplikace

en: L&abel:
cs: Popis&ek:

en: Launching %1
cs: Spouštím %1

en: Limit to
cs: Omezit na

en: Link
cs: Odkaz

en: Link to Device
cs: Odkaz na zařízení

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje výpis složek.

en: Location:
cs: Umístění:

en: Login OK
cs: Úspěšné přihlášení

en: Looking up correct file
cs: Vyhledávám odpovídající soubor

en: Looking up section
cs: Vyhledávám oddíl

en: Malformed URL
    %1
cs: Chybný formát URL
    %1

en: Malformed URL %1
cs: Chybné URL %1

en: Malformed URL %1.
cs: Chybný formát URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
cs: Ručně zadat informace o nastavení proxy serveru.

en: Mark &partially uploaded files
cs: Označit část&ečně nahrané soubory

en: Mark partially uploaded files
cs: Označit částečně nahrané soubory

en: Mask
cs: Maska

en: Menu
cs: Nabídka

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
cs: Odeslána zpráva:
    Přihlášení uživatele: %1 s heslem [skryto]
    
    Server odpověděl:
    %2

en: Mimetype
cs: Typ MIME

en: Modified:
cs: Změněný:

en: Modify Web Shortcut
cs: Upravit webovou zkratku

en: Modify the highlighted Web shortcut
cs: Upravit zvýrazněnou webovou zkratku

en: More than one file provided
cs: Zadán více než jeden soubor

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
cs: Byla vybrána více než jedna složka, ale tento dialog nepřijímá složky. Prosím, vyberte pouze jednu složku, kterou si přejete zobrazit.

en: More than one folder provided
cs: Zadána více než jedna složka

en: Mount
cs: Připojit

en: Mount point (/mnt/floppy):
cs: Místo připojení (/mnt/floppy):

en: Mount point:
cs: Místo připojení:

en: Mounted from:
cs: Připojeno od:

en: Mounted on:
cs: Místo připojení:

en: Mountpoint
cs: Místo připojení

en: Move Items
cs: Přesunout položky

en: Move the item into a different folder.
cs: Přesunout položku do jiné složky.

en: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

en: Moving
cs: Přesouvání

en: Multiple Instances
cs: Více instancí

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
cs: Vícenásobný příjem (get) není protokolem %1 podporován.

en: Name
cs: Jméno

en: Name:
cs: Název:

en: Named group
cs: Pojmenovaná skupina

en: Named user
cs: Pojmenovaný uživatel

en: Navigate
cs: Přejít

en: Network
cs: Síť

en: New Folder...
cs: Nová složka...

en: New Web Shortcut
cs: Nová webová zkratka

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
cs: &Následující >>

en: Next to File Name
cs: Vedle názvu souboru

en: No Access
cs: Není přístup

en: No Content
cs: Žádný obsah

en: No Media inserted or Media not recognized.
cs: Médium není vloženo nebo rozpoznáno

en: No Proxy
cs: Žádná proxy

en: No host specified.
cs: Není určen žádný hostitel.

en: No hostname specified.
cs: Není určen žádný hostitel.

en: No media in device for %1
cs: Žádné médium v zařízení pro %1

en: No preferred search providers were found.
cs: Nebyli nalezeni preferovaní poskytovatelé vyhledávání.

en: No search providers were found.
cs: Nebyli nalezeni poskytovatelé vyhledávání.

en: No such file or directory
cs: Není souborem ani adresářem

en: None
cs: Nic

en: Not a directory
cs: Není adresářem

en: Not specified
cs: Neurčeno

en: Nothing to Delete
cs: Nic k smazání

en: Nothing to Trash
cs: Nic k vyhození do koše

en: O&ffline browsing mode
cs: Režim o&ffline prohlížení

en: O&thers:
cs: Os&tatní:

en: O&wner:
cs: V&lastník:

en: Only acce&pt cookies from originating server
cs: &Přijímat cookies pouze z původního serveru

en: Only executables on local file systems are supported.
cs: Jsou podporovány pouze programy na lokálním souborovém systému.

en: Only own&er can rename and delete folder content
cs: Pouz&e vlastník smí přejmenovávat a mazat obsah složky

en: Only the owner can change permissions.
cs: Pouze vlastník může měnit oprávnění.

en: Open
cs: Otevřít

en: Open %1 in tab
cs: Otevřít %1 v kartě

en: Open &with %1
cs: O&tevřít pomocí %1

en: Open Containing Folder
cs: Otevřít odpovídající složku

en: Open Directory
cs: Otevřít adresář

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Open With
cs: Otevřít pomocí

en: Open file dialog
cs: Otevřít souborový dialog

en: Opening connection to host %1
cs: Otevírání spojení k hostiteli %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje otevírání spojení.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
cs: Protokol %1 nepodporuje otevírání souborů.

en: Operation not supported
cs: Operace není podporována

en: Options
cs: Možnosti

en: Organization:
cs: Organizace:

en: Organizational unit:
cs: Organizační jednotka:

en: Others
cs: Ostatní

en: Otherwise, the request would have succeeded.
cs: Jinak by požadavek byl uspěl.

en: Out of Memory
cs: Nedostatek paměti

en: Overwrite File?
cs: Přepsat soubor?

en: Owner
cs: Vlastník

en: Owner (Default)
cs: Vlastník (výchozí)

en: Ownership
cs: Vlastnictví

en: Owning Group
cs: Vlastnící skupina

en: Parent Folder
cs: Nadřazená složka

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
cs[0]: z %1 bitového klíče
cs[1]: z %1 bitového klíče
cs[2]: z %1 bitového klíče

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
cs[0]: používám %1 bit
cs[1]: používám %1 bity
cs[2]: používám %1 bitů

en: Paste
cs: Vložit

en: Path cannot be used
cs: Cestu nelze použít

en: Path:
cs: Cesta:

en: Permission denied
cs: Přístup odepřen

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
cs: Prosím, vyplníte hlášení o chybě na <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> a informujte tím KDE tým o nepodporované metodě udělení oprávnění.

en: Points to:
cs: Odkazuje na:

en: Policy
cs: Chování

en: Policy:
cs: Zásady:

en: Preparing document
cs: Připravuji dokument

en: Pro&xy connect:
cs: Spojení s &proxy:

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Properties for %1
cs: Vlastnosti pro %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
cs[0]: Vlastnosti pro jednu položku
cs[1]: Vlastnosti pro %1 položky
cs[2]: Vlastnosti pro %1 položek

en: Protocol %1 does not support action %2.
cs: Protokol %1 nepodporuje činnost '%2'.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
cs: Protokol %1 není systémem souborů

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
cs: Protokol %1 není filtrovacím protokolem.

en: Protocol is a Filter Protocol
cs: Protokol je filtrovacím protokolem.

en: Proxy Authentication Failed.
cs: Ověření proxy selhalo.

en: Re&ject all cookies
cs: O&dmítnout všechna cookie

en: Read
cs: Čtení

en: Read only
cs: Pouze ke čtení

en: Read-only filesystem
cs: Souborový systém pouze ke čtení

en: Real identification:
cs: Skutečná identifikace:

en: Receiving corrupt data.
cs: Stahuji poškozená data.

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Reject
cs: Odmítnout

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Remote Files Not Accepted
cs: Vzdálené soubory nebyly přijaty

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
cs: Vzdálené URL %1
    není povoleno spolu s přepínačem --tempfiles

en: Remote files not accepted
cs: Vzdálené soubory nebyly přijaty

en: Remove
cs: Odstranit

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Rename:
cs: Přejmenovat:

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje přesun nebo přejmenování souborů.

en: Replace
cs: Nahradit

en: Request Aborted
cs: Požadavek zrušen

en: Request Aborted By User
cs: Požadavek přerušen uživatelem

en: Restore a trashed file to its original location
cs: Obnovit vyhozený soubor na původní místo

en: Retrieving %1 from %2...
cs: Příjem dat (%1) z %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje získávání dat.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
cs: Protokol %1 nepodporuje získávání informací o typu MIME.

en: Retry
cs: Zkusit znovu

en: Retry Authentication
cs: Ověřit znovu

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
cs: Opakujte požadavek a ujistěte se, že podrobnosti pro ověření jsou správně vloženy.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
cs: Opakujte požadavek bez pokusu o navazování na předchozí přenos.

en: Retry the request.
cs: Opakovat požadavek.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
cs: Pro změnu atributu souboru je potřeba oprávnění uživatele root. Přejete si pokračovat?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
cs: Pro dokončení operace přejmenování je potřeba oprávnění uživatele root. Přejete si pokračovat?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
cs: Pro dokončení operace kopírování je potřeba oprávnění uživatele root. Přejete si pokračovat?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
cs: Pro dokončení operace přesun je potřeba oprávnění uživatele root. Přejete si pokračovat?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
cs: Pro dokončení operace přenos dat je potřeba oprávnění uživatele root. Přejete si pokračovat?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
cs: Pro vytvoření symbolického odkazu je potřeba oprávnění uživatele root. Přejete si pokračovat?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
cs: Pro vytvoření této složky je potřeba oprávnění uživatele root. Přejete si pokračovat?

en: Run Until Finished
cs: Spustit až do dokončení

en: Run as a different user
cs: Spustit pod jiným uživatelem

en: Run in &terminal
cs: Spustit v &terminálu

en: Run in terminal
cs: Spustit v terminálu

en: SSL Certificate Password
cs: Heslo SSL certifikátu

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
cs: SSL certifikát byl odmítnut, jak bylo požadováno. Toto chování je možné vypnout v Nastavení systému.

en: SSL version:
cs: Verze SSL:

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Saving to cache
cs: Ukládám do mezipaměti

en: Search
cs: Hledat

en: Search F&ilters
cs: F&iltry pro vyhledávání

en: Search for '%1' with
cs: Hledat '%1' pomocí

en: Search for shortcut
cs: Hledat zkratku

en: Search interactively for domains
cs: Interaktivně hledat domény

en: Search interactively for domains and hosts
cs: Interaktivně hledat domény a hostitele

en: Search...
cs: Hledat...

en: Secure servers only
cs: Pouze bezpečné servery

en: Secure servers, page scripts
cs: Bezpečné servery, skripty na stránkách

en: Secure:
cs: Bezpečný:

en: Security Information
cs: Bezpečnostní informace

en: See or modify the cookie information
cs: Zobrazení/změna informací o cookie

en: Select one or more file types to add:
cs: Vyberte jeden nebo více typů souborů k přidání:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
cs: Zvolte znakovou sadu, která bude použita k odeslání dotazu.

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
cs: Zvolte znakovou sadu, která bude použita k odeslání dotazu.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
cs: Vyberte si tuto volbu, přejete-li si přijmout/odmítnout všechny cookies z tohoto serveru. Toto přidá nové chování pro server, odkud cookie přišlo. Toto chování bude permanentní, dokud jej ručně nezměníte v Nastavení systému.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
cs: Vyberte si tuto volbu, přejete-li si přijmout/odmítnout všechny cookies odkudkoliv. Toto změní globální chování pro všechny cookies. <em>(viz. Prohlížení Internetu/Cookies v Nastavení systému)</em>

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
cs: Vyberte tuto volbu, přejete-li si přijmout/odmítnout pouze toto cookie. Budete dotázáni, jakmile přijde další.

en: Sending data to %1
cs: Odesílání dat na %1

en: Sending login information
cs: Posílání přihlašovacích informací

en: Serial number:
cs: Sériové číslo:

en: Server Authentication
cs: Ověření serveru

en: Server co&nnect:
cs: Spoje&ní se serverem:

en: Server processing request, please wait...
cs: Server zpracovává požadavek, prosím čekejte...

en: Servers
cs: Servery

en: Servers, page scripts
cs: Servery, skripty na stránkách

en: Set GID
cs: Nastavit GID

en: Set UID
cs: Nastavit UID

en: Sets the working directory for your application.
cs: Nastaví pracovní adresář pro vaši aplikaci.

en: Setting ACL for %1
cs: Nastavování ACL pro %1

en: Short View
cs: Stručné zobrazení

en: Shortcut &URL:
cs: Zkratka &URL:

en: Shortcut &name:
cs: &Název zkratky:

en: Show
    Entries
cs: Zobrazení
    položek

en: Show Bookmarks Button
cs: Zobrazit tlačítko záložek

en: Show Full Path
cs: Zobrazit celou cestu

en: Show Hidden Files
cs: Zobrazit skryté soubory

en: Show Places Panel
cs: Zobrazit panel míst

en: Show Preview
cs: Zobrazit náhled

en: Show Preview Panel
cs: Zobrazit panel s náhledem

en: Show a Warning
cs: Zobrazit varování

en: Show details of the next cookie
cs: Zobrazení podrobností o následující cookie

en: Show the &value of the environment variables
cs: Zobrazit &hodnoty proměnných prostředí

en: Single Instance
cs: Jedna instance

en: Site
cs: Server

en: Site Name
cs: Název serveru

en: Site Policy
cs: Chování pro server

en: Site Specific Identification
cs: Identifikace specifické pro server

en: Site name:
cs: Název serveru:

en: Site:
cs: Server:

en: Size:
cs: Velikost:

en: Size: %1
cs: Velikost: %1

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
cs: Lomítka nelze v názvech složek použít.

en: Soc&ket read:
cs: Čtení so&ketu:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
cs: Část tohoto dokumentu je zabezpečena pomocí SSL, ale hlavní část není.

en: Sorry
cs: Lituji

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
cs: Nejdříve nejstarší

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
cs: Nejdříve nejmenší

en: Sort by Date
cs: Řadit podle data

en: Sort by Name
cs: Seřadit podle názvu

en: Sort by Size
cs: Seřadit podle velikosti

en: Sort by Type
cs: Řadit dle typu

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
cs: Nejdříve největší

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
cs: Nejdříve nejnovější

en: Sorting
cs: Třídění

en: Source
cs: Zdroj

en: Source and Destination Files Identical
cs: Zdrojový a cílový soubor jsou shodné.

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
cs: Mezera

en: Special
cs: Speciální

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
cs: Speciální příznak; vlastní význam lze vidět v pravém sloupci.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
cs: Speciální příznak, platný pro celou složku. Vlastní význam lze vidět v pravém sloupci.

en: Specified socket path is invalid
cs: Cesta k zadanému soketu je neplatná

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
cs: Určuje činnosti, které jsou všem uživatelům povoleny.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
cs: Určuje činnosti, které jsou členům skupiny povoleny.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
cs: Určuje činnosti, které jsou vlastníkovi povoleny.

en: State:
cs: Stát:

en: Stop
cs: Zastavit

en: Suggest New &Name
cs: &Navrhnout nový název

en: Suggested file name for the downloaded file
cs: Navrhovaný název pro stažený soubor

en: Terminal options
cs: Volby terminálu

en: Terminal options:
cs: Volby terminálu:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
cs: <strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), které jste zadali neodkazuje na určitý prostředek.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
cs: <strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), které jste zadali, se nevztahuje k platnému mechanismu přístupu k určitému zdroji <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
cs: <strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL), který jste zadali, není správně zformátován. Format URL je obecně dán následujícím způsobem: <blockquote><strong>protokol://uzivatel@heslo:www.priklad.cz:port/slozka/jmeno_souboru.pripona?dotaz=hodnota</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
cs: Tento příznak povoluje prohlížení obsahu souboru.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
cs: Zkratka URL neobsahuje substituční značku \{...}, která je nahrazena uživatelskými dotazy.
    To znamená, že bude navštěvována stále stejná stránka bez ohledu na text zadaný se zkratkou.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
cs: Sticky příznak na souboru je v Linuxu ignorován, ale může být využíván v jiných systémech.

en: The URL %1
    is malformed
cs: URL %1
    má chybný formát

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
cs: Tento příznak povoluje změnu obsahu souboru.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
cs: Vydavatel

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
cs: Identifikační text prohlížeče, který se posílá serverům při jejich návštěvě během prohlížení. Pomocí polí níže jej můžete upravit.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
cs: Identifikační text prohlížeče, který se posílá serverům při jejich návštěvě během prohlížení. Pro jeho úpravu můžete použít možnosti níže.

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
cs: NE, došlo k chybám:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
cs: Ano

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
cs: Vybrané názvy souborů
    se nejeví správnými.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
cs: Schránka se změnila od poslední operace vložení: zvolený datový formát již není použitelný. Prosím zkopírujte znovu, co jste chtěli vložit.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
cs: Soubor pracovní plochy
    %1
    je neplatný.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
cs: Soubor pracovní plochy
    %1
    je typu FSDevice, ale nemá položku Dev=...

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
cs: Soubor pracovní plochy
    %1
    je typu Link, ale neobsahuje položku URL=...

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
cs: Soubor pracovní plochy %1 neobsahuje položku Type=... .

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
cs: Soubor pracovní plochy
    %1
    je neznámý.

en: The desktop is offline
cs: Pracovní plocha je offline

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
cs: Cíl

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
cs: Cílový zdroj nemá dostatečný prostor, aby zaznamenal stav zdroje po vykonání této metody.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
cs: Zařízení '%1' není disk a nelze jej vysunout.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
cs: Zařízení může být zaneprázdněno, tzn. používáno jinou aplikací nebo uživatelem. I pouhé otevřené okno prohlížeče s obsahem umístěným na zařízení může způsobit ponechání zařízení v použití.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
cs: Zařízení nemusí být připraveno, např. nemusí být do zařízení vloženo médium (např. není médium v CDROMu) nebo v případě periferního/přenosného zařízení není správně připojeno.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
cs: Adresář %1 již neexistuje, takže není možné obnovit tuto položku na její původní místo. Můžete buďto znovu adresář vytvořit a opakovat tuto operaci, nebo přetáhnout položku na jiné místo.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
cs: Soubor
    %1
    byl změněn.
    Přejete si odeslat změny?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
cs: Soubor "%1" již existuje. Přejete si jej přepsat?

en: The file "%1" could not be found
cs: Nelze najít soubor "%1"

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
cs: Soubor %1
    byl změněn. Přejete si odeslat změny?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
cs: Soubor %1 byl zkopírován z %2, ale od té doby byl zřejmě změněn v %3.
    Vrácení kopírování odstraní soubor a ztratí se všechny změny.
    Opravdu si přejete %4 smazat?

en: The file is too large to be trashed.
cs: Soubor je příliš velký pro vyhození do koše.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
cs: Soubor může být používán (a tedy zamknut) jiným uživatelem nebo aplikací.

en: The file or folder %1 does not exist.
cs: Soubor nebo složka %1 neexistuje.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
cs: Následující zkratky jsou již přiřazeny. Prosím zvolte jiné.
    %1

en: The io-slave which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
cs: io-slave, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nebylo možné spustit. To je obvykle způsobeno technickými problémy.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
cs: Umístění, ve kterém měla být vytvořena složka, neexistuje.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
cs: Hlavní část tohoto dokumentu je zabezpečena pomocí SSL, ale některé části nejsou.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
cs: Jméno %1, které jste zadali neexistuje. Možná, že je chybně zadáno.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
cs: Síťové spojení není pravděpodobně správně nastaveno nebo není zapnuto síťové rozhraní.

en: The new file name is empty.
cs: Nový název souboru je prázdný.

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
cs: Operaci nebylo možné dokončit, protože se nelze spojit se službou pro vyžádání hesla (kpasswdserver)

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
cs: Operaci nebylo možné dokončit, protože zdrojový a cílový soubor nebo složka jsou shodné.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
cs: Operaci nebylo možné dokončit, protože zdrojový a cílový soubor jsou shodné.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
cs: Operaci nebylo možné dokončit, protože zdroj nelze přesunout na sebe sama.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
cs: SSL certifikát protějšku se zdá být poškozen.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
cs: Procedura pro nastavení certifikátu klienta pro sezení selhala.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
cs: Proces pro protokol %1 neočekávaně skončil.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
cs: Program na serveru, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, ohlásil vnitřní chybu: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nebylo možné najít nebo spustit. To je obvykle způsobeno technickými problémy.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nebyl schopen získat paměť potřebnou k pokračování své činnosti.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong> ohlásil vnitřní chybu.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nahlásil přerušení neznámého typu: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, nahlásil neznámou chybu: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
cs: Program na vašem počítači, který poskytuje přístup k protokolu <strong>%1</strong>, byl neočekávaně ukončen.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
cs: Program, který zajišťuje kompatibilitu s tímto protokolem, nejspíš nebyl při poslední aktualizaci KDE aktualizován. To může způsobit nekompatibilitu programu se současnou verzí a tedy není zaručeno, že bude moci být spuštěn.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
cs: Protokol %1 neimplementuje službu se složkami.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
cs: Protokol %1 není filtrovací.

en: The protocol %1 is not supported.
cs: Protokol %1 není podporován.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
cs: Protokol %1 je pouze pro filtrování.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
cs: Protokol <strong>%1</strong> není podporován KDE programy, které jsou nyní nainstalovány na tomto počítači.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
cs: Protokol nebo server nejspíš nepodporuje navazování.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
cs: Konfigurační skript proxy je neplatný:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
cs: Konfigurační skript proxy vrátil chybu:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
cs: Předmět

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
cs: Vzdálený hostitel neposlal žádné SSL certifikáty.
    Přerušuji, protože nelze zjistit identitu hostitele.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
cs: Požadavek očekával soubor, avšak místo něj byla vrácena složka <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
cs: Požadavek očekával složku, avšak místo něj byl vrácen soubor <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
cs: Požadavek nebyl dokončen, protože byl přerušen.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
cs: Požadovaná činnost není podporována KDE programem, který implementuje protokol <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
cs: Požadované zařízení nebylo možné inicializovat ("připojit"). Byla ohlášena chyba: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
cs: Požadované zařízení nelze deinicializovat ("odpojit"). Byla nahlášena chyba: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
cs: Požadovaný soubor <strong>%1</strong> nemohl být uložen, protože na disku není dostatek místa.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
cs: Požadovaný soubor nebylo možné vytvořit, protože soubor se stejným názvem již existuje.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
cs: Požadovanou složku nebylo možné vytvořit, protože složka se stejným názvem již existuje.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
cs: Požadovaný dokument s nápovědou nebylo možné analyzovat:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
cs: Požadované uzamčení nemůže být zaručeno. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
cs: Požadovaná operace vyžaduje vytvoření dočasného souboru <strong>%1</strong>, ale ten není možné vytvořit.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
cs: Požadovaná operace vyžaduje vytvoření dočasného souboru, do kterého se nový soubor během stahování bude ukládat. Tento dočasný soubor <strong>%1</strong> se odstranit nezdařilo.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
cs: Požadovaná operace vyžaduje, pravděpodobně po ukončení operace přesunu, odstranění původního souboru. Původní soubor <strong>%1</strong> se odstranit nezdařilo.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
cs: Požadovaná operace vyžaduje přejmenování původního souboru <strong>%1</strong>, ale to se nezdařilo.

en: The requested protocol may not be supported.
cs: Požadovaný protokol nemusí být podporován.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
cs: Požadovaný symbolický odkaz %1 nebylo možné vytvořit.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
cs: Operace POST neposkytla požadovanou informaci o velikosti obsahu.

en: The resource cannot be deleted.
cs: Prostředek nelze smazat.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
cs: Server <strong>%1</strong> odmítl tomuto počítači vytvořit spojení.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
cs: Server nepodporuje protokol WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
cs: Server nepodporuje typ požadavku.

en: The server failed the authenticity check (%1).
cs: Server nesplnil test autenticity (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
cs: Server byl příliš zaneprázdněn vyřizováním jiných požadavků.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element
     or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten.
     %1
cs: Server nebyl schopen udržet životnost vlastností uvedených v XML prvku propertybehavior
     nebo jste se pokusili přepsat soubor, i když jste požadovali, aby nebylo možné soubor přepsat.
     %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
cs: Server, i když je v současné době připojen k internetu, nemusí být nastaven tak, aby povoloval dotazy.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
cs: Server, i když je v současné době připojen k internetu, nemusí mít spuštěnu službu (%1).

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
cs: Zkratka "%1" je již přiřazena k "%2". Prosím zvolte jinou.

en: The socket operation is not supported
cs: Operace se socketem není podporována

en: The source and destination are the same file.
    %1
cs: Zdrojový a cílový soubor jsou shodné.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
cs: Zdroj

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
cs: Zadaný soubor nebo složka <strong>%1</strong> neexistuje.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
cs: Zadaná složka neexistuje nebo ji nelze číst.

en: The specified folder may not be empty.
cs: Zadaná složka není nejspíš prázdná.

en: The specified folder may not exist.
cs: Zadaná složka nejspíš neexistuje.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
cs: Zadaný požadavek vyžadoval, aby bylo při přenosu souboru <strong>%1</strong> navázáno od určitého místa přenosu. To nebylo možné provést.

en: The specified resource may not exist.
cs: Zadaný prostředek nemusí existovat.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
cs: Určený zdroj neexistoval nebo není přístupný.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
cs: Domnělý dočasný soubor
    %1
    byl změněn.
    Přejete si jej přesto smazat?

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
cs: Koš dosáhl maximální velikosti.
    Vyčistěte jej ručně.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
cs: Verze protokolu %1 podporovaná tímto počítačem a serverem mohou být nekompatibilní.

en: There are no special actions available for protocol %1.
cs: Pro protokol %1 neexistují žádné speciální činnosti.

en: There is no documentation available for %1.
cs: Pro '%1' není dostupná žádná dokumentace.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
cs: Pro zapsání %1 není k dispozici dostatek místa na disku.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
cs: Je možné, že se vyskytl problém někde na cestě sítí mezi serverem a vaším počítačem.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
cs: Asi nastal problém s vaším nastavením sítě, přesněji řečeno v nastavení jména hostitele proxy. Tato možnost ovšem není moc pravděpodobná v případě, že jste v poslední době používali Internet bez problémů.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
cs: Vaše nastavení sítě může být špatné. Pokud jste v poslední době bez problémů přistupovali k internetu, tak je tato varianta nepravděpodobná.

en: There may have been a problem with your network connection.
cs: Pravděpodobně nastal problém s vaším síťovým připojením.

en: These files use advanced permissions.
cs: Tyto soubory používají pokročilá oprávnění.

en: These settings apply to network browsing only.
cs: Tato nastavení jsou použita pouze pro prohlížení sítě.

en: This action was prevented by another error.
cs: Tato činnost byla zablokována jinou chybou.

en: This action will overwrite the destination.
cs: Tato činnost by přepsala cíl.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
cs: Tato činnost by přepsala '%1' sebou samým.
    Prosím zadejte nový název souboru:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
cs: Tato chyba je velmi závislá na KDE programu. Dodatečná informace by vám měla dát více informace než je dostupná vstupně/výstupní architektuře KDE.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
cs[0]: Tento soubor je odkaz a neobsahuje oprávnění.
cs[1]: Tyto soubory jsou odkazy a neobsahují oprávnění.
cs[2]: Tyto soubory jsou odkazy a neobsahují oprávnění.

en: This file is already in the trash bin.
cs: Tento soubor je již v koši.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
cs[0]: Tento soubor používá pokročilá oprávnění.
cs[1]: Tyto soubory používají pokročilá oprávnění.
cs[2]: Tyto soubory používají pokročilá oprávnění.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
cs: Tento příznak povoluje přidávání, přejmenování a mazání souborů. Všimněte si, že mazání a přejmenování může být omezeno pomocí příznaku "sticky".

en: This flag allows viewing the content of the folder.
cs: Tento příznak povoluje prohlížení složky.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
cs[0]: Tato složka používá pokročilá oprávnění.
cs[1]: Tyto složky používají pokročilá oprávnění.
cs[2]: Tyto složky používají pokročilá oprávnění.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
cs: Toto je dosti technická chyba, při které nebylo možné vytvořit požadované zařízení pro síťovou komunikaci (socket).

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
cs: Toto je dosti technická chyba, při které nebylo možné vytvořit požadované zařízení pro síťovou komunikaci (socket), aby bylo možné čekat na příchozí sítová spojení.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
cs: Toto je dosti technická chyba, při které nastala chyba během pokusu o přijetí příchozího sítového spojení.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
cs: Toto je nejspíše způsobeno chybou v programu. Prosím zvažte zda neodešlete úplný popis chyby jak je podrobně popsáno níže.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
cs: To je nejspíše způsobeno chybou v programu serveru. Prosím zvažte, zda nepošlete úplné chybové hlášení o chybě obsahující podrobnosti zmíněné níže.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
cs: Toto je seznam souborů, které budou otevřeny. Lze vybrat více souborů tak, že jejich názvy oddělíte mezerami.

en: This is the name of the file to open.
cs: Toto je název souboru, který bude otevřen.

en: This is the name to save the file as.
cs: Toto je název, pod kterým bude soubor uložen.

en: This may be an error on the server side.
cs: To může být chyba na straně serveru.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
cs: To znamená, že byl vznesen požadavek zjišťující obsah složky a že KDE program, který podporuje tento protokol, jej nebyl schopen splnit.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
cs: To znamená, že i přesto že bylo možné zdroj <strong>%1</strong> otevřít, nastala chyba během čtení obsahu zdroje.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
cs: To znamená, že i přesto že bylo možné zdroj <strong>%1</strong> otevřít, nastala chyba během zápisu obsahu do zdroje.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
cs: To znamená, že byl odmítnut pokus o vstup (jinými slovy otevření) do požadované složky <strong>%1</strong>.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
cs: Toto znamená, že byl odmítnut pokus o zápis do souboru <strong>%1</strong>.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
cs: To znamená, že obsah požadovaného souboru nebo složky <strong>%1</strong> nebylo možné získat, protože nebylo možné nabýt práva ke čtení.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
cs: To znamená, že do souboru <strong>%1</strong> nebylo možné zapsat, protože se nezdařilo nabýt práva ke zápisu.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
cs: Tato volba povoluje několik šikovných vlastností pro ukládání souborů s příponami.<br /><ol><li>Jakákoliv přípona zadaná v políčku <b>%1</b> bude aktualizována, pokud změníte typ ukládaného souboru.<br /><br /></li><li>Pokud není do <b>%2</b> zadána žádná přípona, když stisknete <b>Uložit</b>, na konec názvu souboru bude přidáno %3 (jestliže soubor ještě neexistuje). Tato přípona je odvozena z typu souboru, do kterého ukládáte.<br /><br />Pokud si nepřejete, aby za vás KDE doplňovalo příponu, můžete buďto tuto volbu vypnout anebo přidat na konec souboru tečku (.), která bude automaticky později odstraněna.</li></ol> Pokud si nejste jisti, ponechte zapnuté - soubory tak lze lépe spravovat.

en: Timeout Error
cs: Vypršení časového limitu

en: Timeout Values
cs: Časové limity

en: Timeout on server
    %1
cs: Vypršení časového limitu na serveru
    %1

en: Transfer data
cs: Přenést data

en: Trash
cs: Koš

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
cs: Považovat URL za lokální soubory a poté je smazat

en: Tree View
cs: Stromové zobrazení

en: Trusted:
cs: Důvěryhodný:

en: Try again, either now or at a later time.
cs: Zkuste operaci opakovat, buď okamžitě nebo později.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
cs: Zkuste nejprve odstranit překážející soubor a pak zopakujte operaci.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
cs: Zkuste nejprve odstranit překážející složku a pak zopakujte operaci.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
cs: Zkuste restartovat sezení, nebo hledejte v záznamech chyby z kiod.

en: Type
cs: Typ

en: Type any comment you think is useful here.
cs: Zde zadejte jakýkoliv užitečný komentář.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
cs: Zde zapište příkaz ke spuštění aplikace.
    
    Za příkazem můžete použít několik zástupných znaků, které budou nahrazeny skutečnými hodnotami při spuštění programu:
    %f - název souboru
    %F - seznam souborů; použijte pro aplikace, které umí otevřít několik lokálních souborů naráz.
    %u - jedno URL
    %U - seznam URL
    %d - složka souboru k otevření
    %D - seznam složek
    %i - ikona
    %m - mini ikona
    %c - komentář

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
cs: Zadejte popis aplikace založený na jejím použití. Příklad: pro aplikaci vytáčení připojení (KPPP) by popis byl "Nástroj vytáčení".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
cs: Zde zadejte jméno, které si přejete aplikaci přiřadit. Aplikace se pod tímto názvem objeví v nabídce aplikací a v panelu.

en: Type:
cs: Typ:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
cs: V unixovém prostředí je běžně umožněno vytvářet odkaz na soubor nebo složku s jiným názvem nebo umístěním. Během vyžádané operace kopírování KDE odhalilo odkaz nebo řadu odkazů, které vytvářejí nekonečnou smyčku, tj. soubor je odkazován (pravděpodobně nepřímo) sám na sebe.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
cs: V unixovém prostředí je běžně umožněno vytvářet odkaz na soubor nebo složku s jiným názvem nebo umístěním. KDE odhalilo odkaz nebo řadu odkazů, které vytvářejí nekonečnou smyčku, tj. soubor je odkazován (pravděpodobně nepřímo) sám na sebe.

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
cs: Maska

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
cs: Pojmenovaný uživatel

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
cs: Ostatní

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
cs: Vlastnící skupina

en: URL Does Not Refer to a Resource.
cs: URL neodkazuje na prostředek.

en: URL Resource Invalid
cs: Neplatný URL zdroj

en: URL cannot be listed
    %1
cs: URL nelze vypsat
    %1

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
cs: URL nebo lokální soubor pro 'příkaz'

en: Unable to Create io-slave
cs: Nelze vytvořit io-slave

en: Unable to Enter Folder
cs: Nelze vstoupit do složky

en: Unable to Initialize Input/Output Device
cs: Nelze inicializovat vstupně/výstupní zařízení

en: Unable to Launch Process
cs: Nelze spustit proces

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
cs: Nelze deinicializovat vstupně/výstupní zařízení

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
cs: Nelze komunikovat s obsluhou cookies.
    Veškeré provedené změny se projeví až po dalším spuštění služby.

en: Unable to create io-slave. %1
cs: Nelze vytvořit io-slave: %1

en: Unable to create io-slave: %1
cs: Nelze vytvořit io-slave: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
cs: Nelze smazat všechny cookies, jak bylo požadováno.

en: Unable to delete cookies as requested.
cs: Nelze smazat cookies, jak bylo požadováno.

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
cs: Nelze nastavit službu %1 jako spustitelnou, přerušuje se spuštění.
    %2.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
cs: Nelze otevřít certifikát. Přejete si zkusit nové heslo?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
cs: Nelze získat informace o cookies uložených ve vašem počítači.

en: Und&o
cs: Z&pět

en: Und&o: Batch Rename
cs: Zpět: Dávkové přejmen&ování

en: Und&o: Copy
cs: Zpět: K&opírování

en: Und&o: Create File
cs: Zpět: Vytv&oření souboru

en: Und&o: Create Folder
cs: Zpět: Vytv&oření složky

en: Und&o: Create Folder(s)
cs: Zpět: Vytv&oření složky(ek)

en: Und&o: Link
cs: Zpět: &Odkaz

en: Und&o: Move
cs: Zpět: Př&esun

en: Und&o: Rename
cs: Zpět: přejmen&ování

en: Und&o: Trash
cs: Zpět: Vyh&ození do koše

en: Undo Changes
cs: Vrátit změny

en: Undo File Copy Confirmation
cs: Potvrzení vrácení kopie souboru

en: Undocumented Error
cs: Nedokumentovaná chyba

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
cs: Pro vrácení této operace je potřeba oprávnění uživatele root. Přejete si pokračovat?

en: Unexpected Program Termination
cs: Neočekávané ukončení programu

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
cs: Vlastník

en: Unknown Authorization method.
cs: Neznámá opravňovací metoda.

en: Unknown Error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown HTTP verb.
cs: Neznámý HTTP příkaz.

en: Unknown Host
cs: Neznámý hostitel

en: Unknown Interruption
cs: Neznámé přerušení

en: Unknown Proxy Host
cs: Neznámý proxy hostitel

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown error
    %1
cs: Neznámá chyba
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
cs: Neznámý chybový kód %1
    %2
    Prosím pošlete úplný popis chyby na https://bugs.kde.org.

en: Unknown host %1
cs: Neznámý hostitel %1

en: Unknown interrupt
    %1
cs: Neznámé přerušení
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
cs: Neznámý protokol '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
cs: Neznámý proxy hostitel
    %1

en: Unknown socket error
cs: Neznámá chyba soketu

en: Unmount
cs: Odpojit

en: Unsupported Action: %1
cs: Nepodporovaná činnost: %1

en: Unsupported Protocol %1
cs: Nepodporovaný protokol %1

en: Unsupported URL scheme
cs: Nepodporované schéma URL

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
cs: Aktualizujte svůj software na nejnovější verzi. vaše distribuce by měla poskytovat nástroje k aktualizaci vašeho softwaru.

en: Updating System Configuration
cs: Aktualizuje se nastavení systému

en: Updating system configuration.
cs: Aktualizuje se nastavení systému

en: Upload
cs: Odeslat

en: Use cache whenever &possible
cs: &Použít mezipaměti, je-li to možné

en: Use manually specified proxy configuration:
cs: Použít ručně zadanou konfiguraci proxy:

en: Use proxy auto configuration URL:
cs: Použít URL s automatickým nastavením proxy:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
cs: Používat nastavení proxy pouze pro adresy ze seznamu výjimek

en: Use system proxy configuration:
cs: Použít systémové nastavení proxy:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
cs: Použít zadaný konfigurační skript pro nastavení proxy.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
cs: Používat tento proxy server pro všechny protoko&ly

en: User
cs: Uživatel

en: User Agent
cs: Uživatelský agent

en: User canceled action
    %1
cs: Uživatel přerušil činnost
    %1

en: User:
cs: Uživatel:

en: User:
cs: Uživatel:

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Using cached version
cs: Používá se verze z mezipaměti

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
cs: Používání sub-URL '%1' nepodporuje.

en: Validity period:
cs: Období platnosti:

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Varying (No Change)
cs: Různé (beze změny)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
cs: Ověřit platnost uložené webové stránky dřív, než se stránka znovu stáhne.

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
cs: Varování

en: Warning, the destination is more recent.
cs: Varování, cíl je novější.

en: Web Shortcuts
cs: Webové zkratky

[ctx: Web page address]
en: Address:
cs: Adresa:

en: What do you wish to do with this executable file?
cs: Co si přejete provést s tímto spustitelným souborem?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
cs: Při pasivních spojeních na FTP je to klient, který navazuje spojení na server, takže firewally nemohou toto spojení blokovat. Staré FTP servery ovšem tento režim nemusejí podporovat.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
cs: Selže-li všechno ostatní, tak prosím zvažte zda byste nepomohl KDE týmu ne jiným správcům softwaru, odesláním kvalitní zprávy o chybě. Je-li software poskytován jinými vývojáři, tak je prosím kontaktujte přímo. V opačném případě se nejprve podívejte zda již ta samá chyba nebyla nahlášena někým jiným na <a href="https://bugs.kde.org/">webové stránce hlášení chyb KDE</a>. Není-li ještě nahlášena, tak si poznamenejte výše uvedené údaje a přiložte je ke své zprávě spolu s co nejvíce podrobnostmi, o kterých si myslíte, že by mohly pomoci nalézt problém.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
cs: Pokud je zaškrtnuto, bude použito na všechny zbývající konflikty po zbytek úlohy.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
cs: Pokud je zaškrtnuto, bude použito na všechny zbývající konflikty po zbytek úlohy.
    Pokud nezvolíte Přeskočit, budete stále vyzváni v případě konfliktu s existujícím souborem v adresáři.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
cs: Pokud je soubor odesílán, je jeho přípona ".part". Jakmile je operace dokončena, je přejmenován na své pravé jméno.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
cs: Během získávání informace o zadaném hostiteli proxy <strong>%1</strong> nastala chyba 'Neznámý hostitel'. Tato chyba informuje o tom, že požadované jméno hostitele nebylo možné na Internetu nalézt.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
cs: Přejete si přijmout tento certifikát navždy bez dalšího dotazování?

en: Write
cs: Zápis

en: Write
    Entries
cs: Zápis
    položek

en: Write Access Denied
cs: Odmítnut přístup k zápisu

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
cs: Z&apsat do

en: Writing to %1 is not supported.
cs: Zápis do %1 není podporován.

en: Yes
cs: Ano

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
cs: Vstupujete do zabezpečeného režimu. Pokud nebude výslovně upozorněno, budou všechny přenosy šifrované
    To znamená, že žádná cizí osoba nebude schopna si snadno prohlížet vámi přenášená data.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
cs: Opouštíte zabezpečený režim. Přenosy již nebudou šifrované.
    To znamená, že cizí osoba bude schopna si prohlížet vámi přenášená data.

en: You are not authorized to execute this file.
cs: Nemáte oprávnění ke spuštění tohoto souboru.

en: You are not authorized to execute this service.
cs: Nemáte oprávnění ke spuštění této služby.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
cs: Nemáte oprávnění k výběru aplikace k otevření tohoto souboru.

en: You can only select local files
cs: Můžete vybrat pouze lokální soubory

en: You can only select local files.
cs: Můžete vybrat pouze lokální soubory.

en: You can only select one file
cs: Můžete vybrat pouze jeden soubor

en: You did not select a file to delete.
cs: Nevybrali jste název souboru ke smazání.

en: You did not select a file to trash.
cs: Nevybrali jste soubor k vyhození do koše.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat k protokolu %1.

en: You do not have permission to create that folder.
cs: Nemáte práva k vytvoření této složky.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
cs: Uvedli jste, že si přejete přijmout tento certifikát, ale ten není vydán pro server, který jej presentuje. Přejete si pokračovat v načítání?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
cs: Aby se změny projevily, musíte nejprve restartovat KDE.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
cs: Aby se změny projevily, musíte nejprve restartovat běžící aplikace.

en: You may have encountered a bug in the program.
cs: Je možné, že jste objevil(a) chybu v programu.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
cs: Je možné, že jste poskytli chybné podrobnosti pro ověření nebo jste je vůbec neposkytli.

en: You may not have permissions to accept the connection.
cs: Nejspíše nemáte práva k přijetí spojení.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
cs: Nejspíše nemáte práva k inicializaci ("připojení")zařízení. V unixových systémech je často potřeba práv správce systému k inicializaci zařízení.

en: You may not have permissions to read from the resource.
cs: Možná nemáte práva ke čtení z tohoto zdroje.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
cs: Možná nemáte práva ke čtení souboru nebo k otevření složky.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
cs: Nejspíše nemáte práva k zrušení deinicializaci ("odpojení") zařízení. V unixových systémech je často nutné mít právo správce systému k deinicializování zařízení.

en: You may not have permissions to write to the resource.
cs: Možná nemáte práva k zápisu do tohoto zdroje.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="https://kde-apps.org/">https://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
cs: Na internetu můžete provést vyhledání KDE programu (nazývaného kioslave nebo ioslave), který podporuje tento protokol. Místa, kde byste měli hledat zahrnují <a href="http://kde-apps.org/">https://kde-apps.org/</a> a <a href="https://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
cs: Dříve než přistoupíte k jakémukoliv serveru, musíte zadat uživatelské jméno a heslo pro proxy server uvedený níže.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
cs: Pro přístup k tomuto serveru potřebujete uživatelské jméno a heslo.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
cs: Vaše přístupová práva nejsou dostatečná k vykonání požadované operace na tomto zdroji.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
cs: Vaše konto nemusí mít přístupová práva k tomuto prostředku.

en: Zoom in
cs: Přiblížit

en: Zoom out
cs: Oddálit

en: [padlock]
cs: [zámek]

en: a suitable extension
cs: vhodná přípona

[ctx: execute permission]
en: x
cs: s

en: klauncher said: %1
cs: klauncher uvedl: %1

en: mounting is not supported by wince.
cs: Připojování není ve wince podporováno.

en: not supported
cs: nepodporováno

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
cs: Ověřování kontrolního součtu...

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
cs: Tímto spustíte program:

[ctx: read permission]
en: r
cs: č

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
cs: kopírovat zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en: create the requested folder
cs: vytvořit požadovanou složku

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
cs: smazat zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
cs: zamknout zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
cs: přesunout zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
cs: zjistit možnosti serveru

[ctx: request type]
en: retrieve property values
cs: získat hodnoty vlastností

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
cs: získat obsah zadaného souboru nebo složky

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
cs: spustit hlášení v dané složce

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
cs: hledat v zadané složce

[ctx: request type]
en: set property values
cs: nastavit hodnoty vlastností

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
cs: odemknout zadaný soubor nebo složku

[ctx: request type]
en: upload %1
cs: odeslat %1

en: the extension <b>%1</b>
cs: přípona <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by wince.
cs: Odpojování není ve wince podporováno.

[ctx: write permission]
en: w
cs: z
