kcmkio - en to csb translation catalogue (529 entries)

en: %1 Item | %1 Items
csb[0]: 1 element
csb[1]: %1 elementë
csb[2]: %1 elementów

en: %1 is a file, but a folder was expected.
csb: %1 je lopkã, a nót je kataloga.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
csb: %1 je katalogã, a nót je lopka.

en: %1 is required by the server, but is not available.
csb: Serwer wëmôgô %1, jaczi nie je przistãpny.

en: &Accept
csb: &Akceptëjë

en: &Current Session only
csb: Blós dlô &biéżny sesëji

en: &Details
csb: &Detale

en: &Eject '%1'
csb: &Wësënie '%1'

en: &Forever
csb: &Wiedno

en: &Keep cache in sync
csb: &Trzëmôj aktualnotã pòdrãczny pamiãce

en: &Location:
csb: &Lokalizacëjô:

en: &Management
csb: &Sprôwianié

en: &New...
csb: &Nowô...

en: &No
csb: &Nié

en: &Only show when using this application (%1)
csb: Blós dlô &ti programë (%1)

en: &Only these cookies
csb: Blós &ne kùszczi

en: &Only this cookie
csb: &Blós nen kùszk

en: &Overwrite
csb: &Nadpiszë

en: &Paste Clipboard Contents
csb: &Wlepi zamkłosc tacnika

en: &Paste File | &Paste %1 Files
csb[0]: &Wlepi lopk
csb[1]: &Wlepi %1 lopczi
csb[2]: &Wlepi %1 lopków

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
csb[0]: &Wlepi URL
csb[1]: &Wlepi %1 URL-e
csb[2]: &Wlepi %1 URL-ów

en: &Policy
csb: &Pòlitika

en: &Reject
csb: &Òdrzucë

en: &Reload List
csb: &Zladëjë lëstã znowa

en: &Rename
csb: Zmieni &miono

en: &Resume
csb: &Znowi

en: &Send identification
csb: Wëslë &identifikacëjã

en: &Server response:
csb: Òd&pòwiesc serwera:

en: &Show All Entries
csb: Wëskrzëni &wszëtczé wpisënczi

en: &Skip
csb: &Przepùszczë

en: &Unmount '%1'
csb: Ò&dmòntujë '%1'

en: &Use cache
csb: Brëkùjë &pòdrãczny pamiãce

en: &Use the following identification:
csb: Brëkùjë nôslédny &identyfikacëji:

en: &View
csb: &Wëzdrzatk

en: &When browsing the following site:
csb: Przë sparłãczeniu &z:

en: &Yes
csb: &Jo

en: *|All Files
csb: *|Wszëtczé lopczi

en: *|All Folders
csb: *|Wszëtczé katalodżi

en: 1 day %2 | %1 days %2
csb[0]: 1 dzéń %2
csb[1]: %1 dni %2
csb[2]: %1 dniów %2

en: <b>Details of the request</b>:
csb: <b>Detale żądaniô</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
csb: <b>Mòżlëwé przëczënë</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
csb: <b>Mòżlëwé rozwiązania</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
csb: <b>Techniczné przëczënë</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
csb: <h1>Sprôwianié kùszkama - chùtka pòmòc</h1>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
csb: <h1>Sécowé nastôwë</h1> Mòże tuwò òpisac ùchowanié programów KDE ùżëwôjącëch Internetu abò sécowich sparłãczeniów. Jeżlë przëtrôfiają sã przeńdzénia limitów czasu abò jeżlë brëkùjë sã mòdemù do łączbë z sécą, dostôwanié tich wôrtnotów mòże bëc przëdatné.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
csb: <h1>Pòstrzédnik</h1><p>Pòstrzédniczący serwer to programa, jakô robi midzë twòjim kòmpùttã a Internetã ë dôwô taczé ùsłëżnotë, jakno trzëmanié internetowich starnów w pòdrãczny pamiãce (tzw. bùfòrowanié) ë/abò filtrowanié.</p><p>Serwerë trzëmajacé internetowé starnë w pòdrãczny pamiãce dôwają mòżnotã chùtszegò przëstãpù do starnół na jaczich të ju bëł/bëła dzãka temù, że zamkłosc tich starnów je trzëmónô môlowò . Filtrëjącé serwerë dôwają mòżnots blokòwaniô reklamów, spamù ë jinszëch niechcónëch zamkłosców.</p><p><u>Bôczënk:</u> niejedné pòstrzédniczącé serwerë realizëją obiedwie ne ùsłëżnotë.</p>

en: <li>Additional information: %1</li>
csb: <li>Dodôwnô wëdowiédzô: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
csb: <li>Datum ë czas: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
csb: <li>Protokół: %1</li>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
csb: <p>Zaznaczô dzélowô wësłóné lopczi FTP.</p><p>Pò włączeniu ti òptacëji w dzélowò sélóné lopczi dostóną rozszerzenié ".part". rëmniãté pò zakùńczeniu sélania lopka.</p>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
csb: <qt>
    <p>Włączô wspiarcé dlô kùszków. Zwëczajno je wôrt miec kùszczi włączoné ë dopasowóné do swòjich priwatnëch wëmôganiów. </p><p>
    Bôczëta na to, że wëłączenié kùszków mòże ùniemòżlëwic brëkùnk wielu serwerów.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
csb: <qt>
    Proszã wpisac miono zmienny òkrãżô (np. <b>NO_PROXY</b>) brëkòwóny do trzëmaniô adresów serwerów, dlô jaczich nie je nót ùżëwac pòstrzédniczącegò serwera.<p>
    Mòże téż klëknąc na knąpã <b>"Aùtomatné rozpòznanié"</b>, bë aùtomatno wëkrëc tã zmienna.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
csb: <qt> Pòdôj miono serwera abò domenë dlô ti pòliticzi, np. <b>www.kde.org</b> abò <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Here you can modify the default browser-identification text or set a site <code>(eg. www.kde.org)</code> or a domain <code>(eg. kde.org)</code> specific identification text.<p>
    To add a new site-specific identification text, click the <code>New</code> button and supply the necessary information. To change an existing site-specific entry, click on the <code>Change</code> button. The <code>Delete</code> button will remove the selected site-specific identification text, causing the default setting to be used for that site or domain.
    </qt>
csb: <qt>
    Tuwò mòże mòdifikòwac domëszlną identifikacëjã przezérnika, abò tã dlô dónegò serwera, np. <code>www.kde.org</code> abò domenë, np. <code>kde.org</code>.
    <p>Bë dodac nową identifikacëjô dla wëbrónegò serwera, je nót klëknąc <code>Nowô</code> ë wpisac pasowną wëdowiédzã. Bë zmienic identifikacëjãjaką ju dô, je nót ùżëc knąpë <code>Zmieni</code>. Knapa <code>Rëmôj</code> zezwôlô rëmnąc identifikacëjã dlô dónegò serwera abò domenëy.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
csb: <qt>
    Lësta serwerów, dlô jaczich nastôwionô je apartnô pòlitika kùszków. Takô pòlitika robi dlô taczich serwerów za domëszlną.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
csb: <qt>
    Przë włączeniu ti òptacëji pòcëskóné bãdą wszëtczé kùszczi pòchôdôjące òd jinszëch serwerów jak przezéróny. Np. przë przezéraniô starnë na serwerze <b>www.linuxcsb.org</b> akceptowóné bãdą blós kùszczi z tego prawie serwera. Scãżëwô to robòta serwerom zbiérającëm wëdowiédzã ò starnach na jaczich të jes/bëł gòscã. 
    </qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
csb: <qt>
    Wëbierzë identyifkacëjã sélóną do pòdónegò wëżi serwera.
    </qt>

en: <qt>
    Send the browser identification to web sites.<p>
    <u>NOTE:</u> Many sites rely on this information to display pages properly, hence, it is highly recommended that you do not totally disable this feature but rather customize it.<p>
    By default, only minimal identification information is sent to remote sites. The identification text that will be sent is shown below.
    </qt>
csb: <qt>
    Sélôj identifikacëjã przezérnika do serwerów.<p>
    <u>BÔCZËNK:</u> Wiele serwerów wëmôgô ti wëdowiédzë, bë pòprôwno przërëchtowac starnã, dlôte lepi je dopasowac sélanié identifikacëji a nié całowno je wëłączëc.</p><p>Domëszlno sélóné je minimùm identifikùjącëch wëdowiédzów. Tekst sélóny identifikacëji je wëskrzëniony niżi.</p> </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
csb: <qt>
    Nastôwë pòstrzédniczącegò serwera.
    <p>Pòstrzédniczący serwer to programa, jakô robi midzë twòjim kòmpùtrã a Internetã ë dôwô taczé ùsłëżnotë, jakno bùfòrowanié internetowich starnów ë/abò filtrowanié. Bùfòrującé serwerë dôwają mòżnotã chùtczészegò przëstãpù do ju òbzérónrch starnów dzãka temù, że zamkłosc tich starnów je trzëmónô môlowò. Filtrëjącé serwerë dôwają mòżnotã blokòwaniô réklamów, spamù ë jinszëch niechcónëch zamkłosców.</p><p>Przë wątplëwòscach co do ti òptacëcj nôlepi jisc pò radã do dowòznika internetu abò sprôwnika systemë.</p></qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
csb: <qt>
    Tekst identifikacëji przezérnika wësłóny do serwera.
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
csb: <qt>
    Bë dodac nową domenã, klëkni zwëczajno na knąpã <b>Dodôj...</b> ë wpiszë nóterną wëdowiédzã. Bë zmienic pòlitikã jaką ju dô, klëkni na <b>Zmieni...</b> ë wëbierzë nową pòlitikã. Wcësniãcé knąpë <b>Rëmôj</b> rëmnié wëbróną pòlitikã é doprowôdzy nazôd domëszlny nastôw dlô dóny domenë, a <b>Rëmôj wszëtczé</b> doprowôdzy nazôd nastôwë dlô wszëtczich domenów.
    </qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
csb: <qt> <center>Pòlitika dlô<br/><b>%1</b><br/>òsta ju òpisónô. Zmienic jã?</center></qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
csb: <qt>Pòlitika dlô <center><b>%1</b></center> òsta ju òpisónô. Zmienic jã?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
csb: <qt>Klëkni na tã knapã, bë spróbòwac aùtomatno wëkrëc zmienne òkrãżô brëkwóné do nastôwów pòstrzédników sécowich sparłãczeniów. <p>Próba rozpòznaniô robi szëkając sztandardowich zmiennëch, taczich jakno HTTP_PROXY, FTP_PROXY czë téż HTTPS_PROXY.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
csb: <qt>Ni mòże zmienic miéwcë lopka <b>%1</b>. Felënk pasownëch prawów przistãpù do lopka.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
csb: <qt> Wëbierzë nã òptacëjã, jeżlë chcesz, bë wprowadzenié tikało sã blós ti programë (%1).<br /><br />Jinaczi bãdze przistãpné we wszëtczich programach.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
csb: <qt>Na knapa zezwôlô dodac załóżkã do aktualny lokalizacëji. Klëkniãce na knąpã włączô menu załóżków, zezwôlającé na dodôwanié, mòdifikacëjã ë wëbiérk załóżków.<br /><br /> Załóżczi są przëpisóné do òkna wëbiérkù lopków, króm tegò dzejają òne jak zwëczajné załóżczi w KDE.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
csb: <qt>To je filter, brëkòwóny do lëstë lopków. Lopczi, jaczich miona nie pasëją do lëstë, nie bãdą wëskrzëniwóné.<p> Mòżesz wëbrac jeden z przistãpnëch filtrów z rozwijóny lëstë abò wpisac swój filter prosto w edicëjnëm pòlu.</p><p>Òbsłëgiwóné są szpecjalné céchë, taczé jakno * ë ?.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
csb: <qt>Ikòna wëskrzënianiô w listwie chùtczégò przistãpù.<br /><br />Klëkni na knąpã, bë wëbrac jinszą ikònã.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
csb: <qt>Lokalizacëjô sparłaczonô ze skrodzëną. Mòżlëwé je ùżëcé dowólnegòbezzmiłkòwegò URL, na przëmiôr <br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br /> ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Knąpa kòl edicejnegò pòla zezwôlô wëbrac pasowny URL.</qt>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
csb: NIeznóny

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
csb: (nieznóny)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
csb: (nieznóny)

[ctx: @title job]
en: Copying
csb: Kòpérowanié

[ctx: @title job]
en: Creating directory
csb: Ùsôdzanié katalogów

[ctx: @title job]
en: Deleting
csb: Rëmanié

[ctx: @title job]
en: Mounting
csb: Mòntowanié

[ctx: @title job]
en: Moving
csb: Przenoszenié

[ctx: @title job]
en: Transferring
csb: Przenoszenié

[ctx: @title job]
en: Unmounting
csb: Òdmòntowanié

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
csb: &Dzejania

en: A file named %1 already exists.
csb: Lopk ò mionie %1 ju je.

en: A file or folder named %1 already exists.
csb: Lopk abò katalog ò mionie %1 ju je.

en: A folder named %1 already exists.
csb: Katalog ò mionie %1 ju je.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
csb: Sécowô ·ògniowô scana (ùrządzenié ògrańczającé przistãp do nétë) abò zazychrowùjącô twòją séc, czë téż séc serwera, mògła zablokòwac twòje żądanié.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
csb: Mòże pòkôza sã fela w protokòle, a serwer przerwôł sparłãczenié w reakcëji na nã felã.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
csb: Prawdopòdobno pòkôza sã fela w protokòle abò niekòmpatibilnosc.

en: A similar file named '%1' already exists.
csb: Lopk ò mionie '%1' ju je.

en: Accep&t all cookies
csb: &Akceptëjë wszëtczé kùszczi

en: Accept
csb: Akceptëjë

en: Access Denied
csb: Felënk przistãpù

en: Access denied to %1.
csb: Felënk przistãpù do %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
csb: Felënk przistãpù.
    Ni mòże pisac do %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
csb: Felënk przistãpù do òrańczonegò pòrtu w POST.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
csb: Felënk przistãpù do dostónka <strong>%1</strong>.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
csb: Protokół %1 nie zezwôlô na przistãp do lopków.

en: Add &machine (processor) type
csb: Dodôj ôrt &kòmpùtra (procesora)

en: Add lang&uage information
csb: Dodôj nastôw &jãzëka

en: Add new identification text for a site.
csb: Dodôwô nowi tekst identifikacëji. dlô serwera.

en: Add operating s&ystem name
csb: Dodôj miono òperacjowi s&ystemë

en: Add operating system &version
csb: Dodôj &wersëjã òperacjowi systemë

en: All &cookies
csb: &Wszëtczé kùszczi

en: All Supported Files
csb: Wszëtczé wspieróné lopczi

en: All cookies from this do&main
csb: Wszëtczé kùszczi z ti &domenë

en: Already Exists as Folder
csb: Ju je jakno katalog

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
csb: Chòc sparłãczenié z <strong>%1</strong> òstało nawiązóné, pòcësniãto je pòzdze w niespòdzajnym pùnkce.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
csb: Mòżlëwé, chòc mało prawdopòdóbné, że pòkôza sã hardwôrowô fela.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
csb: Po włączeniu ti òptacëji starna je wiedno wprzód szëkónô w pòdrãczny pamiãce. Dopiérze jak ji tam nie dô, je òna ladowónô z Internetu. Wiedno mòże wcësnąc knapã zladënkù znowa bë òbôczëc nônowszą wersëjã.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
csb: Próba zmianë prawa dostónka <strong>%1</strong> nie dzarzëła sã.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
csb: Próba zmianë miéwcë dostónka <strong>%1</strong> nie darzëła sã.

en: An attempt to create the requested folder failed.
csb: Próba ùsôdzeniô żądónegò kataloga nie darzëła sã.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
csb: Próba rëmniãcô dostónka <strong>%1</strong> nie darzëła sã.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
csb: Próba ùzwëskaniô wëdowiédzë ò stónie dostónka <strong>%1</strong> (n.p. ò jegò mionie, ôrce, miarze) nie darzëła sã.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
csb: Próba wlogòwaniô, bë wëkònac żądaną òperacëjã, nie darzëła sã.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
csb: Próba rëmniãcô żądónegò kataloga, <strong>%1</strong>, nie darzëła sã.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
csb: Próba zmianë miona dostónka <strong>%1</strong> nie darzëła sã.

en: An error occurred while accessing '%1'
csb: Fela przë próbie ùzwëskaniô przistãpù do '%1'

en: An older item named '%1' already exists.
csb: Stôrszi lopk ò mionie '%1' ju je.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
csb: Fela "Nieznónô serwera" òznôczô, że serwera o pòdónym mionie <strong>%1</strong> nie òsta nalazłô w Internece.

en: Apply Choice To
csb: Ùżëjë wëbiérk do

en: Ask
csb: Pëtôj

en: Ask &for confirmation
csb: &Pëtôj ò zacwierdzenié

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
csb: Spróbùjë nalezc jinszą metodã zwëskaniô tegò sómegò skùtkù.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
csb: Fela ùdowierzeniô: metoda %1 nie je òbsłëgiwónô

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
csb: Fela aùtorizacëji, wierzëtelnienié %1 je nieòbsłëgiwóne.

en: Automaticall&y accept session cookies
csb: Aùtomatno akceptëjë kùszczi &sesëji

en: Automatically select filename e&xtension
csb: Wëbierzë aùtomatno &rozszérzenié miona lopka

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
csb: Wëbierzë aùtomatno &rozszérzenié miona lopka (%1)

en: Bookmarks
csb: Załóżczi

en: C&lear Cache
csb: &Wëczësczë pòdrãczną pamiãc

en: C&onnect
csb: &Sparłãczë

en: C&ontinue
csb: &Biéj dali

en: C&ontinue Loading
csb: &Biéj dali z ladowaniém

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
csb: Ni mòże zainicjowac protokòłu %1

en: Cannot Open Resource For Reading
csb: Ni mòże òtemknąc dostónkù do czëtaniô.

en: Cannot Open Resource For Writing
csb: Ni mòże òtemknąc dostónkù do pisaniô.

en: Cannot Read From Resource
csb: Ni mòże czëtac z dostónka

en: Cannot Write to Resource
csb: Ni mòże pisac do dostónka

en: Chan&ge...
csb: &Zmieni...

en: Change the selected identifier text.
csb: Zjinaczô wëbróny tekst identifikacëji.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
csb: Zmianë atribùtów lopków nie są òbsłëgiwóné przez protokół %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
csb: Zmiana miéwcë lopków nie je òbsłëgiwónô przez protokół %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
csb: Sprôwdzë, czë jinszé programë nie ùżëwają tegò ùrządzenia ë spróbùjë jesz rôz.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
csb: Sprôwdzë, czë ùrządzenié je parôt do brëkùnkù; CD je bënë nëkù, zôpisowné media są pòdłączoné ë włączoné ë spróbùjë jesz rôz.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
csb: Włączë tã òpcëjã, jeżlë chcesz, bë internetowé starnë bëłë trzëmóné w na diskù kòmpùtra. Schùtcziwô to przezéranié, bò starnë bãdą ladowóné blós jak nié są aktualné. Mô to òsoblëwié znaczenié przë wolnym sparłãczeniu z sécą.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
csb: Sprôwdzë, czë niżódnô programa ë brëkòwnik nie ùżëwô abò nie blokùje lopka.

en: Check your access permissions on this resource.
csb: Sprôwdzë prawa przistspù do dostónkù.

en: Check your network connection status.
csb: Sprôwdzë swòje sécowé sparłãczenié.

en: Choose an &icon:
csb: Wëbierzë &ikònã:

en: Choose an alternate filename for the new file.
csb: Wëbierzë jinszé miono dlô nowégò lopka.

en: Choose an alternate name for the new folder.
csb: Wëbierzë jinszé miono dlô nowégò kataloga.

en: Click for Location Navigation
csb: Klëkni dlô nawigacëji pò lokalizacëjach

en: Click this button to create a new folder.
csb: Klëkni na knąpã, bë ùsôdzëc nowi katalog.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
csb: Klëkni tuwò mëszą bë przeńc do wszasniészi przezéróny starnë.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
csb: Klëkni tuwò mëszą bë przeńc do zôstny przezéróny starnë.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
csb: Klëkni na knąpã, bë znowa wczëtac przezéróną starnã.

en: Click to Edit Location
csb: Klëkni dlô edicëji lokalizacëji

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
csb: Zamëkanié sparłączeniów nie je òbsłëgiwóné przez protokół %1.

en: Co&ntinue
csb: Biéj &dali

en: Connect to the Internet directly.
csb: Prosté społãczenié z Internetã.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
csb: Sparłãczenié z serwerã òstało niespòdzajno zakùńczone

en: Connection to Server Refused
csb: Pòcësniãté sparłãczenié z serwerã

en: Connection to host %1 is broken.
csb: Sparłãczenié z serwerã %1 òstało przerwóne.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
csb: Sparłãczë sã ze sprôwnikã serwera.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
csb: Sparłãczë sã ze sprôwnikã serwera, bë dac mù wiadło ò problemie.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
csb: Sparłãczë sã z òbsłëgą kòmpùtra, sprôwnikã systemë abò techniczną pòmòcą.

en: Cookie Details
csb: Detale kùszka

en: Copy
csb: Kòpérëjë

en: Copying files within %1 is not supported.
csb: Kòpérownié lopków e %1 nie je òbsłëgiwóné.

en: Could Not Accept Network Connection
csb: Ni mòże przëjąc sécowégò sparłãczeniô

en: Could Not Alter Permissions of Resource
csb: Ni mòże zmienic prawa do dostónka

en: Could Not Bind
csb: Ni mòże przëłączëc

en: Could Not Cancel Listing
csb: Ni mòże anulowac lëstë

en: Could Not Change Ownership of Resource
csb: Ni mòże zmienic miéwcë dostónka

en: Could Not Create Folder
csb: Ni mòże ùsôdzëc kataloga

en: Could Not Create Link
csb: Ni mòże ùsôdzëc lënka

en: Could Not Create Network Connection
csb: Ni mòże ùsôdzëc sécowégò sparłãczenia

en: Could Not Create Socket
csb: Ni mòże ùsôdzéc gniôzdka

en: Could Not Create Symbolic Link
csb: Ni mòże ùsôdzëc symbòlicznegò lënka

en: Could Not Delete Original File
csb: Ni mòże rëmnąc òriginalnegò lopka

en: Could Not Delete Resource
csb: Ni mòże rëmnąc dostónka

en: Could Not Delete Temporary File
csb: Ni mòże rëmnąc terôczasnegò lopka

en: Could Not Determine Resource Status
csb: Ni mòże ùstalëc stónu dostónka

en: Could Not Listen
csb: Ni mòże nasłëchiwac

en: Could Not Listen for Network Connections
csb: Ni mòże nasłëchiwac

en: Could Not Login: %1
csb: Ni mòże sã wlogòwac: %1

en: Could Not Mount Device
csb: Ni mòże zamòntowac ùrządzenia

en: Could Not Remove Folder
csb: Ni mòże rëmnąc kataloga

en: Could Not Rename Original File
csb: Ni mòże zmienic miona lopka

en: Could Not Rename Resource
csb: Ni mòże zmienic miona dostónka

en: Could Not Rename Temporary File
csb: Ni mòże zmienic miona terôczasnegò lopka

en: Could Not Resume File Transfer
csb: Ni mòże znowic transferu

en: Could Not Stat Resource
csb: Ni mòże wczëtac sztatusu dostónka

en: Could Not Unmount Device
csb: Ni mòże òdmòntowac ùrządzenia

en: Could not accept %1.
csb: Ni mòze akceptowac %1.

en: Could not access %1.
csb: Felënk przistãpù do %1.

en: Could not bind %1.
csb: Ni mòże przëłączëc %1.

en: Could not change ownership for %1.
csb: Ni mòze zmienic miéwcë %1.

en: Could not change permissions for %1.
csb: Ni mòże zmienic prawa do %1.

en: Could not connect to host %1.
csb: Ni mòże sparłãczëc sã z serwerã %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
csb: Ni mòze ùsôdzëc gniôzda z przistãpã do %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
csb: Ni mòże ùsôdzëc symbòlicznegò lënka %1.
    Proszã sprôwdzëc prawa.

en: Could not delete file %1.
csb: Ni mòże rëmnąc lopka %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
csb: Ni mòże rëmnąc òriginalnegò lopka %1.
    Proszã sprôwdzëc prawa.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
csb: Ni mòże rëmnąc dzélu lopka %1.
    Proszã sprôwdzëc prawa.

en: Could not enter folder %1.
csb: Ni mòże weńc do kataloga %1.

en: Could not listen %1.
csb: Ni mòże nasłuchac z %1.

en: Could not make folder %1.
csb: Ni mòże ùsôdzëc kataloga %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
csb: Ni mòże zamòntowac ùrządzenia.
    Wiadło felë:
    %1

en: Could not read %1.
csb: Ni mòże czëtac %1.

en: Could not read file %1.
csb: Ni mòże czëtac lopka %1.

en: Could not remove folder %1.
csb: Ni mòże rëmnąc kataloga %1.

en: Could not rename file %1.
csb: Ni mòże zmienic miona lopka %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
csb: Ni mòże zmienic miona òriginalnegò lopka %1.
    Proszã sprôwdzëc prawa.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
csb: Ni mòże zmienic miona dzélu òriginalnegò lopka %1.
    Proszã sprôwdzëc prawa.

en: Could not resume file %1.
csb: Ni mòże znowic ladowaniô lopka %1.

en: Could not start process %1.
csb: Ni mòze zrëszëc procesu %1.

en: Could not terminate listing %1.
csb: Ni mòze zakùńczëc nasłëchu z %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
csb: Ni mòże òdmòntowac ùrządzenia.
    Wiadło felë:
    %1

en: Could not write to %1.
csb: Ni mòże pisac do %1.

en: Could not write to file %1.
csb: Ni mòże pisac do lopka %1.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
csb: Ùsôdzanié katalogów nie je òbsłëgiwóné przez protokół %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
csb: Ùsôdzanié symbòlicznëch lënków nie je òbsłëgiwóné przez protokół %1.

en: Custom Path
csb: Swòjô stegna

en: Cyclic Link Detected
csb: Wëkrëto zakrãconé zlënkòwanié

en: Cyclic Link Detected During Copy
csb: Przë kòpérowaniu wëkrëto zakrãconé zlënkòwanié

en: D&elete
csb: &Rëmôj

en: D-Bus Communication Error
csb: Fela kòmùnikacëji D-BUS

en: Data format:
csb: Fòrmat pòdôwków:

en: De&lete
csb: &Rëmôj

en: Default Identification
csb: Domëszlnô identifikacëjô

en: Default Policy
csb: Domëszlnô pòlitika

en: Default password:
csb: Domëszlnô parola:

en: Default user name:
csb: Domëszlné miono brëkòwnika:

en: Delete
csb: Rëmôj

en: Delete A&ll
csb: Rë&môj wszëtczé

en: Delete Files
csb: Rëmôj lopczi

en: Delete all identifiers.
csb: Rëmôj wszëtczé tekstë identifikacëji.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
csb: Rëmôj dzél zakrãcenia, bë przerwac no nieskùńczoné dzejanié, a pòzdze znowi próbã.

en: Delete the current file and try again.
csb: Rëmôj pòprzedny lopk ë spróbùjë jesz rôz.

en: Delete the current folder and try again.
csb: Rëmôj pòprzedny katalog ë spróbùjë jesz rôz.

en: Delete the selected identifier text.
csb: Rëmô wëbróny tekst identifikacëji.

en: Deleting files from %1 is not supported.
csb: Rëmanié lopków z %1 nie je òbsłëgiwóné.

en: Descending
csb: Malijąco

en: Detailed View
csb: Detalowi wëzdrzatk

en: Details
csb: Detale

en: Device
csb: Ùrządzenié

en: Directory
csb: Katalog

en: Disable Passive FTP
csb: Wëłączë pasiwné FTP

en: Disk Full
csb: Fùl disk

en: Disk cache &size:
csb: &Miara pòdrãczny pamiące na diskù:

en: Display SSL &Information
csb: Wëskrzëni &wëdowiédzã SSL

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
csb: Ni ladëje starnów jaczich nie dô w pòdrãczny pamiãce. Trib offline zbezpieczô przed wëskrzënianiém starnów jaczich jesz nié mómë gòszczóné.

en: Domain
csb: Domena

en: Domain:
csb: Domena:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
csb: Sprôwdzë jesz rôz, czë môsz pòdóną dobrą lokalizacëjã ë spróbùjë znowa.

en: Double-check your proxy settings and try again.
csb: Sprôwdzë nastôw pòstrzeniczącegò serwera ë znowi próbã.

en: Drive: %1
csb: Nëk: %1

en: Edit
csb: Editëjë

en: Edit Places Entry
csb: Zmieni wpisënk chùtczégò przistãpù

en: Enable coo&kies
csb: &Włączë kùszczi

en: Enable passive &mode (PASV)
csb: Włączë pasiwny &trib (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
csb: Włączô "pasiwny" trib FTP. Je to mùszebné, bë ùmòżlëwic robòtã FTP bùten ògniowi scanë.

en: End of Session
csb: Kùńc sesëji

en: End of session
csb: Kùńc sesëji

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
csb: Ùgwësni sã, że to dô nen katalog ë téż, że je òn pùsti, ë spróbùjë jesz rôz.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
csb: Sprôwdzë, czë dostónk jesz je ë spróbùjë znowa.

en: Enter the address for the proxy configuration script.
csb: Proszã pòdac adresã skriptu kònfigùracëji pòstrzédniczącegò serwera.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
csb: Adresa pòstrzédniczącegò serwera FTP.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
csb: Adresa pòstrzédniczącegò serwera HTTP.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
csb: Adresa pòstrzédniczącegò serwera HTTPS.

en: Enter the certificate password:
csb: Wpiszë parolã certifikatu:

en: Error. Out of memory.
    %1
csb: Fela. Felënk pamiãcë.
    %1

en: Expires:
csb: Wëgasô:

en: Exposure:
csb: Wëgasô:

en: FIXME: Document this
csb: BÔCZËNK; Felënk dokùmentacëji

en: FTP Options
csb: Òptacëje FTP

en: File
csb: Lopk

en: File Already Exists
csb: Lopk ju je

en: File Expected
csb: Żdóny lopk

en: File or Folder Does Not Exist
csb: Lopk abò katalog ju je

en: Filename for clipboard content:
csb: Miono lopka dlô zamkłoscë tacnika:

en: Folder Already Exists
csb: Katalog ju je

en: Folder Expected
csb: Żdóny katalog

en: Folder Listing Unavailable
csb: Wëskrzënianié zamkłoscë kataloga nie je przistãpné

en: Found a cyclic link in %1.
csb: Nalazłi zakrãcony lënk w %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
csb: Przë kòpérowaniô òstôł nalazłi zakrãcony lënk %1.

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
csb[0]: Tuwò mòże wpisac czsowé limitë. Jich zjinakô mòże bëc pòmòcnô przë baro wòlnëch sparłãczeniach. Maksymalno dopùszczalnô wôrtnota to 1 sekùnda.
csb[1]: Tuwò mòże wpisac czsowé limitë. Jich zjinakô mòże bëc pòmòcnô przë baro wòlnëch sparłãczeniach. Maksymalno dopùszczalnô wôrtnota to: %1 sek.
csb[2]: Tuwò mòże wpisac czsowé limitë. Jich zjinakô mòże bëc pòmòcnô przë baro wòlnëch sparłãczeniach. Maksymalno dopùszczalnô wôrtnota to: %1 sek.

en: Home Folder
csb: Domôcy katalog

en: Identification
csb: Identifikacëjô

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
csb: Jeżlë znajesz ùsôdzców softwôrë dlô tegò serwera, to wësli rapòrt ò felë prosto do nich.

en: Improperly Formatted URL
csb: Lëchò sfòrmatowónô adresa URL

en: Includes your language settings in the browser identification text to obtain localized versions of the page.
csb: Dodôwô jãzëk do tekstu identifikacëji przezérnika, co zezwôlô na ùzwëskanie przedolmaczony wersëji starnë.

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
csb: Dodôwô ôrt procesora do tekstu identifikacëji przezérnika.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
csb: Dodôwô miono òperacjowi systemë do tekstu identifikacëji przezérnika.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
csb: Dodôwô wersëjã òperacjowi systemë do tekstu identifikacëji przezérnika.

en: Information
csb: Wëdowiédzô

en: Information Lookup Failure
csb: Fela przë szëkbie za wëdowiédzą

en: Internal Error
csb: Bënowô fela

en: Internal Error in Server
csb: Bënowô fela serwera

en: Internal error in server
    %1
csb: Bënowô fela serwera
    %1

en: Invalid Filenames
csb: Lëché miona lopków

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
csb[0]: 1 wpisënk
csb[1]: %1 wpisënczi
csb[2]: %1 wpisënków

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
csb: KDE mòże kòmùnikòwac sã, brëkùjąc protokòłu bënë protokòłu, równak wëbróny protokół nie je przeznaczony blós do taczich przëtrôfków.Nôbarzi prawdopòdóbno òznôczô to felã w programie.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
csb: KDE mòże kòmùnikòwac sã, brëkùjąc protokòłu bënë protokòłu; wëbróny protokół je przeznaczony blós do przëtrôfków jinszich jakno aktualny. Nôbarzi prawdopòdóbno òznôczô to felã w programie.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
csb: Wëskrzënianié zamkłosców katalogów nie je òbsłëgiwóné przez protokół %1.

en: Malformed URL
    %1
csb: Lëchi URL
    %1

en: Malformed URL %1.
csb: Lëchi URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
csb: Zezwôlô na rãczné pòdôwanié kònfigùracëji pòstrzédniczącegò serwera.

en: Mark &partially uploaded files
csb: Zaznaczë &dzélowò sélóné lopczi

en: Mark partially uploaded files
csb: Zaznaczë dzélowò wësłóné lopczi

en: Mountpoint
csb: Pùnkt mòntowaniô

en: Move to Trash
csb: Przesënié do kòsza

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
csb: Ladowanié wielu lopków nie je òbsłëgiwóné przez protokół %1.

en: Name:
csb: Miono:

en: Navigate
csb: Nawigùjë

en: New Folder...
csb: Nowi katalog...

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
csb: &Zôstné >>

en: No Content
csb: Felënk zamkłoscë

en: No hostname specified.
csb: Nie pòdano serwera.

en: Not specified
csb: Nieòpisónô

en: Nothing to Delete
csb: Nick do rëmaniô

en: Nothing to Trash
csb: Nick do kòsza

en: O&ffline browsing mode
csb: Robòta &bez sécë (offline)

en: Only acce&pt cookies from originating server
csb: Akceptëjë &blós kùszczi z przezérónegò serwera

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
csb: Òtmëkanié sparłączeniów nie je òbsłëgiwóné przez protokół %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
csb: Òtmëkanié lopków nie je òbsłëgiwóné przez protokól %1.

en: Options
csb: Òptacëje

en: Out of Memory
csb: Felënk pamiãcë

en: Parent Folder
csb: Nôdrzãdny katalog

en: Paste
csb: Wlepi

en: Path:
csb: Stegna:

en: Policy
csb: Pòlitika

en: Pro&xy connect:
csb: Sparłãczenié przez pòstrzédnika (pro&xy):

en: Protocol %1 does not support action %2.
csb: Protokół %1 nie òbsłëgùje dzejaniô %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
csb: Protokół %1 nie je systemą lopków

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
csb: Protokół %1 nie je filtrëjący

en: Protocol is a Filter Protocol
csb: Protokół je filtrëjący

en: Re&ject all cookies
csb: Ò&drzucë wszëtczé kùszczi

en: Real identification:
csb: Prôwdzëwô identifikacëjô:

en: Reject
csb: Pòcësnié

en: Reload
csb: Zladëjë znowa

en: Remote Files Not Accepted
csb: Daleczé lopczi òdrzuconé

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
csb: Zmiana miona, abò przenoszenié lopków w %1 nie je òbsłëgiwóné.

en: Replace
csb: Zastãpi

en: Request Aborted
csb: Przerwóné żądanié

en: Request Aborted By User
csb: Żądanié przerwóné przez brëkòwnika

en: Retrieving data from %1 is not supported.
csb: Ladowanié pòdôwków z %1 nie je òbsłëgiwóne.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
csb: Ladowanié wëdowiédzë ò ôrce MIME z %1 nie je òbsłëgiwóné.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
csb: Znowi żądanié ë sprôwdzë, czë pòdôwczi ùdowierzeniô są wpisóné bezzmiłkòwò.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
csb: Znowi żądanié bez próbë znowienia transferu.

en: Retry the request.
csb: Znowi żądanié.

en: SSL Certificate Password
csb: Parola certifikatu SSL

en: Search
csb: &Szëkôj:

en: Search interactively for domains
csb: Szëkôj interaktiwno domenów

en: Search interactively for domains and hosts
csb: Szëkôj interaktiwno za domenama ë serwerama

en: Secure servers only
csb: Blós bezpieczné serwery

en: Secure servers, page scripts
csb: Bezpieczné serwery, skriptë starnów

en: Secure:
csb: Bezpiecznô:

en: Security Information
csb: Wëdowiédzô ò bezpiekù

en: See or modify the cookie information
csb: Òbôczë abò mòdifikùjë wëdowiédzã ò kùszkù

en: Server Authentication
csb: Ùwierzëtelnianié serwera

en: Server co&nnect:
csb: Sparłãcze&nié z serwerã:

en: Servers
csb: Serwery

en: Servers, page scripts
csb: Serwery, skriptë starnów

en: Short View
csb: Skrodzony wëzdrzatk

en: Show Hidden Files
csb: Wëskrzëni zataconé lopczi

en: Show Preview
csb: Pòkôżë pòdzérk

en: Show details of the next cookie
csb: Pòkôżë detale nôslédnegò kùszka

en: Show the &value of the environment variables
csb: Wëskrzëni wôrtnotë &zmiennëch òkrãżô

en: Site Name
csb: Miono serwera

en: Site Policy
csb: Pòlitika serwera

en: Site Specific Identification
csb: Identifikacëjô dlô wëbranëch serwerów

en: Skip
csb: Przepùszczenié

en: Soc&ket read:
csb: Òdczëtanié &gniazda:

en: Sorting
csb: Zortowanié

en: Suggest New &Name
csb: Zasugerëjë nowi &miono

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
csb: Wprowôdzony <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL) nie òdsëłô do niżódnegò dostónkù.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
csb: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL, Zrównanô Adresa Dostónkù), wpisóny przez ce, zamëkô w se nieznóną metodã przistãpù do pòdónegò dostónkù, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
csb: Wprowôdzony <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocation (URL) nie bëł bezzmiłkòwò sfòrmatowóny. Dobri fòrmat to: <blockquote><strong>protokół://brëkòwnik@parola:www.przëmiôr.org:port/katalog/lopk.rozszerzenié?pëtanié=wôrtnota</strong></blockquote>

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
csb: Tekst identifikacëji przezérnika. Mòże gò zjinaczëc z pòmòcą przëstãpnëch optacëji.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
csb: Tekst identifikacëji przezérnika, sélóny do odwiedzónëch serwerów. Mòże gò zjinaczëc z pòmòcą przëstãpnëch optacëji.

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
csb: Wëbróné miona lopków
    nie wëzdrzą na bezzmiłkòwé.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
csb: Tacnik òstôł zjinaczony òd czasu, jak òstało ùżëté 'Wlepi': wëbróny fòrmat pòdôwków ni ma terô brëkùnkù. Proszã znowa skòpérowac to, co bëlo do wlepieniô.

en: The desktop is offline
csb: Pùlt je òdłączony

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
csb: Przeznaczenié

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
csb: Ùrządzenié mòże bëc zajãté, t.j. ùżëwóné przez jinszą programã czë jinszegò brëkòwnika. Nawetka òkno przezérnika, òtemkłé w katalogù na tim ùrządzeniô, mòże doprowadzëc do tegò, że ùrządzenié je zajãté.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
csb: Ùrządzenié mòże nie bëc jesz fardich, n.p. felënk CD abò disczétczi w nëkù. Mòże bëc téż tak, że ùrzadzenié nie je zwëczajno bezzmiłkòwò (mechaniczno) pòdłączoné.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
csb: Lopk mòże bëc brëkòwóny (ë zablokòwóny do ùżëtkù) przez jinszegò brëkòwnika abò programã.

en: The file or folder %1 does not exist.
csb: Felëje lopk, abò katalog %1.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
csb: Mòże to nie dô placu, w jaczim mô bëc ùsôdzony katalog.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
csb: Miono %1, jaczé të wpisôł, mòże bëc wpisóné z felą, abò nie dô taczégò.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
csb: Séc mòże bëc lëchò skònfigùrowónô abò wëłączonô.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
csb: Certifikat SSL wëzdrzi na zepsëti.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
csb: Òperacëjô ùstawieniô certifikatu klienta na nã sesëjã nie darzëła sã.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
csb: Proces dlô protokòłu %1 zakùczëł niespòdzajno dzejanié.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
csb: Programa na serwerze dôwającô przistãp do protokòłu <strong>%1</strong> przekôza nazôd bënową felã: %2

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
csb: Programie na twòjim kòmpùtrze, stojący za przistãpã do protokółu <strong>%1</strong>, felëje dosc pòdrãczny pamiãcë bë jisc z robòtą dali.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
csb: Programa zazychrowëjącô przistãp do protokòłu<strong>%1</strong> zgłoszëła bënową felã.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
csb: Programa na twòjim kòmpùtrze dôwającô przistãp do protokòłu <strong>%1</strong> przekôza nazôd przerwanié nieznónegò ôrtu: %2

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
csb: Programa na twòjim kòmpùtrze dôwającô przistãp do protokòłu <strong>%1</strong> przekôza nazôd nieznóną felã: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
csb: Programa na twòjim kòmpùtrze, òdpòwiadającô za przistãp do protokòłu <strong>%1</strong> niespòdzajno zakùńczëła dzejanié.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
csb: Kòmpatibilnô z tim protokòłã programa mògła nie òstac przez ce zaktualnionô przë slédny aktualizacëji KDE. W nen czas stôrô wersëjô programë nie wespółrobi z nowim protokòłã ë ni zrëszô sã.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
csb: Protokół %1 nie òbsłëgùje katalogów.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
csb: Protokół %1 nie je filtrëjący.

en: The protocol %1 is not supported.
csb: Protokół %1 nie je wspieróny

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
csb: Protokół %1 je blós filtrëjący

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
csb: Protokół <strong>%1</strong> nie je òbsłëgiwóny przez programë KDE zainstalowóné na tim kòmpùtrze.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
csb: Protokół abò serwer nie zezwôlô na znowienié transferu.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
csb: Żądano lopka, a przëszed nazôd katalog <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
csb: Żądano kataloga, a przëszed nazôd lopk <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
csb: Żądanié nie òstało zrealizowóné, bò òstało przerwóné.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
csb: Pòdóné dzejanié nie je òbsłëgiwóné przez programã KDE implementującą protokół <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
csb: Pòdóné ùrządzenié ni mògło òstac pòdłączoné ("zamòntowóné"). Fela: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
csb: Pòdóné ùrządzenié ni mògło òstac òdłączoné ("òdmòntowóné"). Fela: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
csb: Ni mòże zapisac żądónegò lopka <strong>%1</strong> z przëczënë felënkù placu na disku.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
csb: Żądóny lopk nie òstôł ùsôdzony, bò lopk ò tim mionie ju je.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
csb: Żądóny katalog nie òstôł ùsôdzony,bò katalog ò tim mionie ju je.

en: The requested protocol may not be supported.
csb: Żądóny protokół mòże nie bëc òbsłëgiwóny.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
csb: Ni mòże ùsôdzëc żądónegò symbòlicznegò lënka %1.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
csb: Serwer <strong>%1</strong> pòcësnął próbã sparłãczenia z negò kòmpùtra.

en: The server failed the authenticity check (%1).
csb: Certifikat serwera nie przeszedł ùwierzëtelnienia (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
csb: Serwer bëł za baro zajãti, realizëjąc jinszé żądania.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
csb: Serwer, nimò tegò, że je sparłãczony z internetã, mòże nie bëc skònfigùrowóny na przëjimanié żądaniów.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
csb: Serwer, nimò tegò, że je sparłãczony z internetã, mòże nie ùprzistãpniac żądóny ùsłëżnotë (%1).

en: The source and destination are the same file.
    %1
csb: Zdrojowi ë docélowi lopk są równé.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
csb: Zdrój

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
csb: Felëje pòdóny lopk abò katalog <strong>%1</strong>.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
csb: Wëbróny katalog felëje abò felëją prawa do czëtaniô w nim.

en: The specified folder may not be empty.
csb: Pòdóny katalog mòże nie bëc pùsti.

en: The specified folder may not exist.
csb: To mòże nie dac pòdónegò kataloga.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
csb: Żądanié znowienia transferu lopka <strong>%1</strong> ni mògło bëc zrealizowóné.

en: The specified resource may not exist.
csb: Mòżlëwé, że to nie dô pòdónegò dostónka.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
csb: Wëbróny dostónk felëje, abò nie je przistãpny.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
csb: Wersëje protokòłu %1 na tim kòmpùtrze ë na serwerze mògą nie bëc równé.

en: There are no special actions available for protocol %1.
csb: Felënk szpecjalnëch òperacrji przistspnëch dlô protokòłu %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
csb: Mòżlëwé, że problemë pòkzałë sã dzes w sécë, midzë serwerã a twòjim kòmpùtrã.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
csb: Mòże pòkôzôł sã problem z sécowim sparłãczeniém na przëmiôr z mionã pòstrzédniczącegò serwera. Jezlë równak slédno brëkùnk internetu nie bëł problematiczny, je to mało prawdopòdobné.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
csb: To mògło dac problemë z kònfigùracëją sécë. Je to równak mało prawdopòdobné, jeżlë slédno të bez problemów ùżëwôł Internetu.

en: There may have been a problem with your network connection.
csb: To mògło dac problemë z sécowim sparłãczeniém.

en: These settings apply to network browsing only.
csb: Ne ùstawë tikają sã le przezéraniô sécë.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
csb: To dzejanié doprowôdzëło bë do nadpsaniô '%1' przez samegò se.
    Proszã pòdac nowé miono:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
csb: Fela zanôleżi òd programë KDE. Dodôwné detale dadzą ce wicy wëdowiédzë, jak je to przistãpné dlô architekturë wéńdzenié/wińdzenié KDE.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
csb: Nie szło òtemknąc ùrzãdzenia do sécowégò sparłãczenia (gniôzdka).

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
csb: Technicznô fela òznôczô, że ùrzadzenié nóterné do sécowëch sparłãczeniów nie mògło nasłëchiwac, żdając na przëchôdôjącé sécowé sparłãczenia.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
csb: Technicznô fela òznôczô. że przëjãcé bùtnowégò sparłãczenia z sécą nie darzëło sã.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
csb: Baro prawdopòdóbne je to, że të natrôfił na felã programë. Jeżlë mòżesz, to wësli rapòrt ò felë zgòdno z uniższą instrukcëją.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
csb: Prawdopòdobno je tegò przëczëna w felë programë na serwerze. Proszã rozważëc wësłanié fùl wëdowiédzë ò felë wedle niższi instrukcëji.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
csb: To je lësta lopków do òtemkniãcô. Mòże pòdac czile lopków, rozparłãczając miona spacjama.

en: This is the name of the file to open.
csb: To je miono lopka do òtemkniãcô.

en: This is the name to save the file as.
csb: To je miono, z jaczim bãdze zapisóny lopk.

en: This may be an error on the server side.
csb: To mòże bëc fela serwera.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
csb: Òznôczô to, że żądanié wëmôgało ùstaleniô zamkłoscë kataloga, równak programa KDE, òbsłëgùjącô nen protokół, ni mòze tegò zrobic.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
csb: Òznôczô to, że nimò tegò, że dostónk <strong>%1</strong> òstôł òtemkłi, przë próbie czëtaniô z niegò pòkôza sã fela.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
csb: Òznôczô to, że nimò tegò, że dostónk <strong>%1</strong> òstôł òtemkłi, przë próbie pisaniô do niegò pòkôza sã fela.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
csb: Òznôczô to, że próba òtemkniscô (wéńdzeniô do) żądónegò kataloga <strong>%1</strong> òsta òdrzuconô.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
csb: Próba pisaniô do lopka <strong>%1</strong> òsta òdrzuconô.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
csb: Òznôczô to, że zamkłosc żądónegò lopka abò kataloga <strong>%1</strong> ni mòże òstac zladowónô z przëczënë felënkù praw do czëtaniô.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
csb: Òznôczô to, że lopk <strong>%1</strong> ni mòże òstac zapisóny z przëczënë felënkù praw do pisaniô.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
csb: Òptacëjô ùprzistãpniô czile brëkòwnëch rzeczë dlô ùchòwaniô lopków z rozszérzeniami: <br /> <ol> <li>Kòżdé rozszérzenié òpisóné w tekstowim pòlu <b>%1</b> bãdze zaktualnioné, jeżlë zmienisz ôrt lopka.<br /><br /></li> <li>Jeżlë nie òpisóno rozszérzeniô w tekstowim pòlu  <b>%2</b> jak klëkniesz <b>Zapiszë</b>, %3 òstônie dodóné na kùńcu miona lopka (jeżlë to nie dô lopka ò tim mionie). Rozszérzenié je òpisóné na spòdlém ôrtu lopka, jaczi òstôł wëbróny do zapisaniô. <br /><br />Jeżlë nie chcesz, bë KDE dodôwało rozszérzenié do miona lopka mòżesz abò wëłãczëc òptacëjã, abò dodac pùnkt (.) na kùńcu miona lopka (pùnkt bãdze aùtomatno rëmniãti).</li> </ol> Jeżlë nie jes gwës, włączë òptacëjã, na nen ôrt lopkama bãdze szłolżi sprôwiac.

en: Timeout Error
csb: Czas minął

en: Timeout Values
csb: Czasowé limitë

en: Timeout on server
    %1
csb: Czas na serwerze minął
    %1

en: Try again, either now or at a later time.
csb: Spróbùjë jesz rôz, terô abò pòzdze.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
csb: Spróbùjë przesënąc pòprzédny lopk w jinszi plac ë spróbùjë jesz rôz.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
csb: Spróbùjë przesënąc pòprzédny katalog w jinszi plac ë spróbùjë jesz rôz.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
csb: W ùniksowëch òkrãżach mòże zwëczajno ùsôdzac zlënkòwania do lopków ë katalogów pòd jinszim mionã ë/abò w jinszim katalogù. KDE wëkrëło taczé zlënkòwanié abò cąg zlënkòwaniów, prowôdzącé do niekùńczącegò sã zakrãcenia - t.j. lopk bëł zlënkòwaniém do samegò se.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
csb: W ùniksowëch òkrãżach mòże zwëczajno ùsôdzac zlënkòwania do lopków ë katalogów pòd jinszim mionã ë/abò w jinszim katalogù. KDE wëkrëło taczé zlënkòwanié abò cąg zlënkòwaniów, prowôdzącé do niekùńczącegò sã zakrãcenia - t.j. lopk bëł zlënkòwaniém do samegò se.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
csb: URL nie òdsëłô do dostónkù.

en: URL Resource Invalid
csb: Lëchi URL

en: URL cannot be listed
    %1
csb: URL ni mòże bëc wëskrzëniony
    %1

en: Unable to Enter Folder
csb: Ni mòże wéńc do kataloga

en: Unable to Initialize Input/Output Device
csb: NI mòże zainicjowac ùrządzenia wéńdzenia/wińdzenia

en: Unable to Launch Process
csb: Ni mòże zrëszëc procesu

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
csb: Ni mòże zainicjowac ùrządzenia wéńdzeniô/wińdzeniô

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
csb: Ni mòże sã sparłãczëc z programą do òbsłëdżi kùszków.
    Wszëtczé zrobioné zmianë bãdą ùtrzëmóné pò nowim zrëszëniô ùsłëżnotë.

en: Unable to delete all the cookies as requested.
csb: Ni mòże rëmnąc wszëtczich żądónëch kùszków.

en: Unable to delete cookies as requested.
csb: Ni mòże rëmnąc żądónëch kùszków.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
csb: Ni mòże òtemknąc certifikatu.Spróbòwac jinszi parolë?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
csb: Ni mòże zladowac wëdowiédzë ò kùszkach trzëmónëch na tim kòmpùtrze.

en: Unexpected Program Termination
csb: Niespòdzajné zakùńczenié programë

en: Unknown Error
csb: Nieznónô fela

en: Unknown Host
csb: Nieznóny serwer

en: Unknown Interruption
csb: Nieznóné przerwanié

en: Unknown Proxy Host
csb: Nieznóny pòstrzédniczący serwer (proxy)

en: Unknown error
    %1
csb: Nieznónô fela
    %1

en: Unknown host %1
csb: Nieznóny serwer %1

en: Unknown interrupt
    %1
csb: NIeznóné przerwanié
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
csb: Nieznóny pòstrzédniczący serwer
    %1

en: Unsupported Action: %1
csb: Nieòbsłëgiwóné dzejanié: %1

en: Unsupported Protocol %1
csb: Nieòbsłëgiwóny protokół %1

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
csb: Zaktualni programã do nônowszi wersrji. Twòjô distribùcëjô mùszi zamëkac w se nôrzãdze do zaktualnianiô programów.

en: Updating System Configuration
csb: Zaktualnienié kònfigùracëji systemë

en: Updating system configuration.
csb: Zaktualnienié kònfigùracëji systemë

en: Use cache whenever &possible
csb: &Brëkùjë pòdrãczny pamiãce jeżlë blós je to mòżlëwé

en: User Agent
csb: Przezérnik

en: User canceled action
    %1
csb: Brëkòwnik anulowôł dzejanié
    %1

en: Username:
csb: Miono brëkòwnika:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
csb: Brëkòwanié pòdadresów w %1 nie je òbsłëgiwóné.

en: Value:
csb: Wôrtnota:

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
csb: Przed wëskrzënieniém trzëmóny kòpiji starnë sprôwdzô, czë je òna aktualnô.

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
csb: Jak sparłãczenia FTP są pasiwné to klient parłãczy sã z serwerã, a nié apartno, dzãka temù ògniowô scana nie blokòje społãczenia. Stôrszé serwerë FTP mògą równak nié wspiérac pasiwnegò tribù.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
csb: Jak lopk je wësłóny, jegò rozcygniãcém jest ".part". Pò ùdałim wësłaniu jegò miono je zjinaczoné na originalné.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
csb: Przë ladowaniu wëdowiédzë ò pòstrzédniczącym serwerze <strong>%1</strong> pòkôza sã fela "Nieznónô adresa". Fela na òznôczô, że w internece nie òstôł nalazłi kòmpùtr ò pódónym mionie.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
csb: Chcesz akceptowac na wiedno certifikat, bez mùszebnotë dôlszegò pòcwierdzaniô?

en: Write Access Denied
csb: Felënk prawa do pisaniô

en: Writing to %1 is not supported.
csb: Zapisëwanié do %1 nie je òbsłëgiwóné.

en: Yes
csb: Jo

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
csb: Przełączë na bezpieczny trib przekôzu. Wszëtczé sparłãczenia bãdã kòdowóné, jeżlë nie bãdze pòdóné jinaczi.
    Cëzy lëdze nie bãdą w sztãdze letkò przechwëcëc twòjich pòdôwków.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
csb: Òpùszczôsz bezpieczny trib przekôzu, pòdôwczi bãdą przesëłóné terô bez kòdowaniô.
    Òd tegò czasu cëzy lëdze mògą òbzérac przesëłóné przez ce pòdôwczi.

en: You can only select local files.
csb: Mòżesz wëbrac blós môlowé lopczi.

en: You did not select a file to delete.
csb: Ni môsz wëbrónegò lopka do rëmniãcô

en: You did not select a file to trash.
csb: Ni môsz wëbrónegò lopka do przesëniãcô do kòsza.

en: You do not have permission to create that folder.
csb: Ni môsz prawa do ùsôdzaniô negò kataloga.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
csb: Môsz zgłoszoną chãc przëjãcô negò certifikatu, le nie òstało to wësłóné do serwera, jaczi gò zgłôszô. Kòntinuòwac ladowanié?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
csb: Je nót zrëszëc KDE znowa, bë ne zjinaczi òstałë przëjãté.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
csb: Je nót zrëszëc znowa programë brëkùjącé tich nastôwów, bë ne zjinaczi òstałë przëjãté.

en: You may have encountered a bug in the program.
csb: Mòże të natrôfił na felã programë.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
csb: Mòże bëc, że pòdóné są lëché detale ùdowierzeniô.

en: You may not have permissions to accept the connection.
csb: Mòżesz nie miec dosc prawa do przëjãcô negò sparłãczeniô.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
csb: Mòże ni môsz prawa do pòdłączeniô ("mòntowaniô") tegò ùrządzenia. W uniksowëch systemach do pòdłączeniô ùrządzeniów wëmôgô sã czãsto praw sprôwnika.

en: You may not have permissions to read from the resource.
csb: Felënk prawa do czëtaniô z negò dostónka

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
csb: Mòżesz ni miec dosc praw do czrtaniô lopka abò kataloga.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
csb: Mòże ni môsz dosc prawa do òdłączaniô ("òdmòntowywaniô") tegò ùrządzenia. W uniksowëch systemach do òdłãczaniô ùrządzeniów nót je czãsto prawa sprôwnika.

en: You may not have permissions to write to the resource.
csb: Mòże ni môsz prawa do pisaniô do negò dostónka.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
csb: Twòje prawa przistãpù mògą nie sygac do wëkònaniô żądóny òperacëji na tim dostónkù.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
csb: Mòżesz nie miec prawa do przistãpù do tegò dostónka.

en: a suitable extension
csb: òdpòwiadającé rozszérzenié

en: the extension <b>%1</b>
csb: rozszérzenié <b>%1</b>
