kcmkio - en to eo translation catalogue (852 entries)

en: "vold" is not running.
eo: "vold" ne ruliĝas.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
eo: %1 kontaktita. Atendante respondon...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
eo: %1 estas dosiero, sed dosierujo estis supozata.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
eo: %1 estas dosierujo, sed dosiero estis supozata.

en: %1 is required by the server, but is not available.
eo: La servilo bezonas, sed ne havas aliron al, %1.

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
eo: Okazis neatendita eraro (%1) dum peto %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
eo: Aliro malpermesita dum peto %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
eo: Ne eblis %1, ĉar la celservilo ne akceptas la dosieron aŭ dosierujon.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
eo: Ne eblas %1, ĉar la risurco estas ŝlosita.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
eo: Okazis eraro dum peto de %1, %2. Resumo de la kaŭzoj sekvas.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
eo: Okazis neatendita eraro (%1) dum peto %2.

en: &Accept
eo: &Akceptu

en: &Application
eo: &Aplikaĵo

en: &Browse...
eo: &Foliumi...

en: &Description:
eo: &Priskribo:

en: &Details
eo: &Detaloj

en: &Do not close when command exits
eo: &Ne fermi post eliro de komando

en: &Eject '%1'
eo: &Eligi '%1'

en: &Filter:
eo: &Filtrilo:

en: &Forever
eo: Ĉ&iam

en: &Keep cache in sync
eo: &Sinkronigi la kaŝmemoron

en: &Location:
eo: &Situo:

en: &Management
eo: &Administrado

en: &Name:
eo: &Nomo:

en: &New...
eo: &Nova...

en: &No
eo: &Ne

en: &Only show when using this application (%1)
eo: &Nur montri dum uzo de tiu ĉi aplikaĵo (%1)

en: &Only these cookies
eo: &Nur tiujn ĉi kuketojn

en: &Only this cookie
eo: &Nur tiun ĉi kuketon

en: &Open
eo: &Malfermi

en: &Overwrite
eo: Ans&tataŭigu

en: &Paste Clipboard Contents
eo: &Alglui Poŝenhavon

en: &Paste File | &Paste %1 Files
eo[0]: Al&glui %1 dosieron
eo[1]: Al&glui %1 dosierojn

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
eo[0]: &Alglui retadreson
eo[1]: &Alglui %1 retadresojn

en: &Permissions
eo: &Permesoj

en: &Policy
eo: &Konduto

en: &Reject
eo: &Malakceptu

en: &Reload List
eo: &Relegi la liston

en: &Rename
eo: &Renomu

en: &Resume
eo: &Restarigu

en: &Safely Remove '%1'
eo: %Sekure demeti '%1'

en: &Send identification
eo: &Sendi identigan tekston

en: &Server response:
eo: &Servilorespondo:

en: &Show All Entries
eo: Montri ĉiujn erojn

en: &Skip
eo: La&su

en: &Supported file types:
eo: &Subtenataj dosiertipoj

en: &Unmount '%1'
eo: &Demeti '%1'

en: &Use cache
eo: &Uzi la kaŝmemoron

en: &Use the following identification:
eo: Uzi la sekvan &identigilon:

en: &View
eo: &Rigardi

en: &When browsing the following site:
eo: &Retumante la jena retejo:

en: &Work path:
eo: &Laborvojo:

en: &Yes
eo: &Jes

en: (%1, Link to %2)
eo: (%1, Ligo al %2)

en: (Symbolic Link to %1)
eo: (Simbola Ligo al %1)

en: *|All Files
eo: *|Ĉiuj dosieroj

en: *|All Folders
eo: *|Ĉiuj Dosierujoj

en: 1 day %2 | %1 days %2
eo[0]: %1 tago %2
eo[1]: %1 tagoj %2

en: 1 file | %1 files
eo[0]: %1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
eo[0]: %1 subdosierujo
eo[1]: %1 subdosierujoj

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
eo: <b>%1</b> ĉe <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
eo: <b>Detaloj de la peto</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
eo: <b>Eblaj kaŭzoj</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
eo: <b>Eblaj solvoj</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
eo: <b>Teknika kaŭzo</b>:

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
eo: <h1>Retagordo</h1> Tie ĉi vi povas influi la konduton de KDE-programoj uzantaj interreton kaj retkontaktojn. Se vi spertas problemojn kun tempolimoj aŭ havas malrapidan modemon, vi eble adaptu tiujn valorojn.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
eo: <h1>Prokurilo</h1><p>Prokura servilo estas meza programo kiu estas inter via komputilo kaj la interreto kaj donas servojn kiel retpaĝajn kaŝmemoradon kaj/aŭ filtradon.</p><p>Kaŝmemoraj prokuriloj helpas al vi atingi antaŭajn vizititajn retejojn pli rapide, per konservado de la enhavo de tiuj retpaĝoj, filtradaj prokuriloj donas la eblon elfiltri reklamojn, spamon, aŭ iun ajn ke vi volas bloki.</p><p><u>Notu:</u>Kelkaj prokuriloj donas ambaŭ servojn.</p>

en: <li>Additional information: %1</li>
eo: <li>Aldonaj informoj: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
eo: <li>Dato kaj tempo: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
eo: <li>Protokolo: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
eo: <qt>
    Aŭtomate akcepti provizorajn kuketojn kiuj eksvalidiĝas ĉe la fino de la nuna seanco. Tiaj kuketoj ne estas konsservataj al via fiksita disko aŭ konserva aparato. Ili estos forigitaj kiam vi fermas aplikaĵojn (vian retumilon) kiuj uzas ilin.<p>
    <u>NOTU:</u> La elekto de ĉi tiu opcio kaj ankaŭ la sekva opcio anstataŭigos vian defaŭltan kaj aparta-al-retejan agordojn.</qt>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
eo: <p>Markas la parte alŝutitajn FTP dosierojn.</p> <p>Kiam enŝaltita, partaj alŝultitaj dosieroj havos finaĵon ".part". Tiu sufikso estos forigita post la kompleta transigo.</p>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Enŝalti kuketosubtenon. Normale vi enŝaltu la kuketosubtenon kaj agordu ĝin laŭ viaj bezonoj de privateco. <p>
    Bonvolu remarki ke malŝalti kuketosubtenon eble igos plurajn TTT-ejon ne retumeblaj.
    </qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Definas kiel trakti kuketojn senditajn de foraj serviloj: 
    <ul>
    <li><b>Demandi</b> kaŭzos demandon ĉiufoje, kiam kuketo alvenas</li>
    <li><b>Akcepti</b> signifas, ke ĉiuj kuketoj estos akceptataj sen redemando.</li>
    <li><b>Akcepti ĝis fino de la seanco</b> signifas, ke ĉiuj kuketoj estos akceptataj sen redemando sed la regulo estos forigita post fino de la seanco.</li>
    <li><b>Malakcepti</b> malakceptos ĉiujn kuketojn</li>
    </ul><p>
    <u>NOTU:</u> Kondutoj de apartaj retregionoj, kiuj povas esti difinitaj sube, ĉiam anstataŭigas la defaŭltan konduton.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
eo: <qt>Entajpu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>NO_PROXY</b>, kiun vi uzas por difini la adresojn por kiuj vi ne volas uzi la prokuroservon.<p>
    Alternative, vi povas premi la butonon <b>"Aŭtomate Eltrovi"</b> por aŭtomate eltrovi la variablon.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
eo: <qt>
    Entajpu la nomon de la komputilo aŭ retregiono, al kiu tiu konduto aplikiĝu. Ekz. <b>www.kde.org</b> aŭ <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Entajpu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>FTP_PROXY</b>, kiun vi uzas por difini la adreson de la FTP-prokuroservo.<p>
    Alternative, vi povas premi la butonon <b>"Aŭtomate Eltrovi"</b> por aŭtomate eltrovi la variablon.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Donu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>HTTPS_PROXY</b>, kiun vi uzas por difini la adreson de la HTTPS-prokuroservo.<p>
    Alternative, vi povas premi la butonon <b>"Aŭtomate Eltrovi"</b> por aŭtomate eltrovi la variablon.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Entajpu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>HTTP_PROXY</b>, kiun vi uzos por difini la adreson de la HTTP-prokuroservo.<p>
    Alternative, vi povas premi la butonon <b>"Aŭtomate Eltrovi"</b> por aŭtomate eltrovi la variablon.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Donu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>SOCKS_PROXY</b>, kiun vi uzas por difini la adreson de la SOCKS-prokuroservo.<p>
    Alternative, vi povas premi la butonon <b>"Aŭtomate Eltrovi"</b> por aŭtomate eltrovi la variablon.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the site or domain name where a fake browser identification should be used.<p>
    <u>NOTE:</u> Wildcard syntax such as \"*,?\" is NOT allowed: instead, use the top level address of a site to make generic matches; for example, if you want all KDE sites to receive a fake browser identification, you would enter <code>kde.org</code> - the fake identity would then be sent to any KDE site that ends with <code>kde.org</code>.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Enmetu la nomon de la retejo aŭ retregiono, kie la mensoga identigilo estu uzata. <p>
    <u>Noto:</u> Ĵokersignoj kiel \"*,?\" NE estas permesitaj. Anstataŭe donu nur la voston de la adreso de retejo por celi ĉiujn retejojn de unu retregiono. Ekzemple se vi deziras uzi saman identigilon por ĉiuj KDE-aj retejoj, simple enmetu nur <code>.kde.org</code> tie ĉi - la mensoga identitigilo estus sendita al iu ajn KDE-a retejo kiu finiĝas per <code>kde.org</code>.
    </qt>

en: <qt>
    Here you can modify the default browser-identification text or set a site <code>(eg. www.kde.org)</code> or a domain <code>(eg. kde.org)</code> specific identification text.<p>
    To add a new site-specific identification text, click the <code>New</code> button and supply the necessary information. To change an existing site-specific entry, click on the <code>Change</code> button. The <code>Delete</code> button will remove the selected site-specific identification text, causing the default setting to be used for that site or domain.
    </qt>
eo: <qt>
    Jen vi povas doni la defaŭltan identigan tekston por TTT-legilo kaj ankaŭ difini apartajn identigajn tekstojn por TTT-ejo <code>(ekz: www.kde.org)</code> aŭ retregiono <code>(ekz: kde.org)</code>.<p>
    Por aldoni novan identigan tekston por apartaj retejoj, simple premu la butonon <code>Nova</code> kaj donu la necesajn informojn. Porŝanĝi ekzistantan eron, premu la butonon <code>Ŝanĝi</code>. La butono <code>Forigi</code> forigos la elektitan tekston, kaj la defaŭlta agordo estos uzita por tiu retejo. 
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
eo: <qt>
    Listo da retejoj por kiuj vi difnis apartan kuketkonduton. Apartaj kondutoj anstataŭigas la defaŭltan kondutoagordon por tiuj retejoj.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
eo: <qt>
    Malpermesi la tiel nomatajn kuketojn de eksteraj liverantoj. Tiuj estas kuketoj kiuj estas liverataj al la retejo kiun vi nun vizitas, de aliaj retejoj. Ekz. se vi vizitas <b>www.foobar.com</b> dum ĉi tiu opcio estas ebligita, nur kuketoj kiuj devenas de www.foobar.com estos traktitaj. Kuketoj de aliaj retejoj estos malpermesitaj. Tio malpliigas la ŝancon de oni povus konstrui profilon pri viaj retumadaj kutimoj.
    </qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
eo: <qt>
    Elektu retumilan identigilon, kiun vi volas uzi ĉe kontakto al la supre donita retejo.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
eo: <qt>
    Elektu la deziratan kondutregulon:
    <ul>
    <li><b>Akcepti</b> - Permesas kuketojn de tiu retejo.</li>
    <li><b>Akcepti ĝis fino de la seanco</b> Permesas kuketojn de tiu retejo ĝis la fino de la seanco.</li>
    <li><b>Malakcepti</b> - Malpermesas kuketojn de tiu retejo</li>
    <li><b>Demandi</b> - Kiam alvenas kuketo de la retejo, vi estos demandata, ĉu vi volas akcepti ĝin.</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Send the browser identification to web sites.<p>
    <u>NOTE:</u> Many sites rely on this information to display pages properly, hence, it is highly recommended that you do not totally disable this feature but rather customize it.<p>
    By default, only minimal identification information is sent to remote sites. The identification text that will be sent is shown below.
    </qt>
eo: <qt>
    Sendi la identajn informon pri via TTT-legilo al la TTT-ejoj.<p>
    <u>Noto:</u> Multaj TTT-ejoj uzas tiujn informonj por prezenti la paĝojn, do estas ne rekomendinda tute malŝalti tiun funkcion, sed pli bone agordi ĝin.<P>
    Defaŭlte, nur malmulte da identigaj informoj estas sendataj al foraj retejoj kiel montrate malsupre.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
eo: <qt>
    Elektu por aktivigi uzadon de prokuroservo por viaj retkonektoj.
    <p>
    Prokura servilo estas meza komputilo kiu estas inter via komputilo kaj la interreto kaj donas servojn kiel kaŝmemoradon de retpaĝoj kaj filtradon. Kaŝmemoraj prokuriloj konservas retpaĝojn kiujn vi vizitas, por ke vi povas denove rigardi tiujn paĝojn pli rapide, filtradaj prokuriloj donas la eblon bloki reklamojn, spamon, aŭ iun ajn kiun vi volas elfiltri.
    <p>Se vi ne certas, ĉu vi uzu prokuroservon dum vi retumas, bonvolu konsulti la instrukciojn de via interretservo-provizanto aŭ vian sistemestron.
    </qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
eo: <qt>
    La aktuala retumila identiga teksto kiu estos sendita al la fora maŝino. 
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
eo: <qt>
    Por aldoni novan kondutregulon, alklaku la butonon <b>Aldoni...</b> kaj entajpu la necesajn informojn en la dialogujo. Por ŝanĝi ekzistantan kondutregulon, alklaku sur <b>Ŝanĝi...</b> kaj elektu la novan regulon en la kondutodialogo. Alklaku sur <b>Forigi</b> por forigi apartan konduton pri retregiono, por ĝi ekvalidos la normala konduto, kaj <b>Forigu ĉiujn</b>forigos ĉiujn retregionajn specialajn regulojn.
    </qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
eo: <qt><center>Jam ekzistas identigilon por <br/><b>%1</b><br/>Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?</center></qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiu listo devus montri la tipojn de dosieroj kiujn via aplikaĵo povas pritrakti. La listo estas ordigita laŭ <u>mimetipoj</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, (Plurcela interreta retpoŝta finaĵo) estas normprotokolo por identigi la tipon de datumoj bazita sur dosiernomaj finaĵoj kaj rilataj  <u>mimetipoj</u>. Ekz: the "bmp" parto kiu aperas post la punkto en flower.bmp indikas ke estas aparta tipo de bildo, <u>image/x-bmp</u>. La sistemo bezonas scii kiun aplikaĵon povas pritrakti kiun tipon de dosiero.</p>
    <p>Se vi volas asocii ĉi tiun aplikaĵon kun unu aŭ pli mimetipoj kiuj ne aperas en ĉi tiu listo, alklaku la suban butonon <b>Aldoni</b>. Se ekzistas mimetipoj kiujn ĉi tiu aplikaĵo ne povas pritrakti, vi povas forpreni ilin el la listo per alklaku al la butono <b>Forpreni</b> sube.</p></qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
eo: <qt>Jam ekzistas regulo por <center><b>%1</b></center> Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
eo: <qt>Provi aŭtomatan eltrovon de la mediovariabloj uzataj por difini tutsisteman prokuril-agordon.<p> Tiu eblo funkcias per serĉado de kutimaj uzataj variabloj tiel HTTP_PROXY, FTP_PROXY kaj NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
eo: <qt>Ne eblis ŝanĝi la posedon de la dosiero <b>%1</b>. Mankas al vi permeso por fari la ŝanĝon.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Ne eblas konservi la ecojn. Mankas al vi permeso por skribi al <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
eo: <qt>Entajpu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>NO_PROXY</b>, kiun vi uzas por difini la adresojn por kiuj vi ne volas uzi la prokuroservon.<p>
    Alternative, vi povas premi la butonon <b>"Aŭtomate Eltrovi"</b> por aŭtomate eltrovi la variablon.
    </qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
eo: <qt>
    Donu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>SOCKS_PROXY</b>, kiun vi uzas por difini la adreson de la SOCKS-prokuroservo.<p>
    Alternative, vi povas premi la butonon <b>"Aŭtomate Eltrovi"</b> por aŭtomate eltrovi la variablon.
    </qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu programon. Se la programo ne estas en la listo, tajpu la nomon aŭ alklaku la butonon "Rigardu...".</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu la programon aldonendan por la dosiertipo <b>%1</b>. Se la programo ne estas en la listo, tajpu la nomon aŭ alklaku la butonon "Rigardu...".</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu la programon uzendan por la malfermo de <b>%1</b>. Se la programo ne estas en la listo, tajpu la nomon aŭ alklaku la butonon "Rigardu...".</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
eo: <qt>Elektu tiun opcion, se la ero validu nur por la nuna aplikaĵo (%1).<br/><br/>Aliokaze ĝi validos por ĉiuj aplikaĵoj.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
eo: <qt>La dosiero <b>%1</b> estas plenumebla programo. Ne lanĉos ĝin, pro sekureco.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
eo: <qt> Ĉi tiu butono permesas la legosignadon de apartaj lokoj. Alklaku ĉi tiun butonon por malfermi la legosignan menuon en kiu vi povas aldoni, modifi, aŭ elekti legosignojn.<br /><br />Ĉi tiuj legosignoj estas por la dosiera dialogo, sed vere funkcias ĝuste kiel aliaj legosignoj en KDE.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
eo: <qt>Estas la filtrilo por apliki al la dosierlisto. Dosiernomoj kiuj ne kongruas kun la filtrilo ne estos videblaj.<p>Vi povas elekti el unu el la antaŭdifinitaj filtriloj en la falmenuo, aŭ vi povas entajpi propran filtrilon en la tekstkampon.</p><p>Ĵokeroj kiel * kaj ? estas permesataj. </p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
eo: <qt>La piktogramo kiu aperos en la Ejoj-panelo.<br /><br />Alklaku la butonon por elekti malsaman piktogramon.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
eo: <qt>Jen, la loko asociita kun la ero. Iu valida adreso povas esti uzita. Ekz:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Per alklako al la butono kiu estas apud la tekst-redakta kampo, vi povas foliumi al konvena adreso.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
eo: <qt>Ne eblas aliri <b>%1</b>.
    Vi ne havas alirpermeson por tiu situo.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
eo: <qt>Ne eblas lanĉi la donitan komandon. La dosiero aŭ dosierujo <b>%1</b> ne ekzistas.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
eo: Dum vi tajpas en la tekstokampo, eble la programo prezentas eblajn kongruaĵojn al vi. Vi povas administri tiun eblon per desktra klako kaj elekto de preferata reĝimo el la <b>Tekstkompletigo</b> menuo.

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Vi ne havas la permesojn por lanĉi <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
eo: neniu

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
eo: Aparatoj

[ctx: @title job]
en: Copying
eo: Kopiante

[ctx: @title job]
en: Creating directory
eo: Kreante dosierujon

[ctx: @title job]
en: Deleting
eo: Foriganta

[ctx: @title job]
en: Mounting
eo: Kroĉanta

[ctx: @title job]
en: Moving
eo: Ŝovante

[ctx: @title job]
en: Transferring
eo: Transdonanta

[ctx: @title job]
en: Unmounting
eo: Malkroĉanta

[ctx: @title:column]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @title:column]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Owner
eo: Posed.

[ctx: @title:column]
en: Permissions
eo: Permesoj

[ctx: @title:column]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @title:column]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
eo: Uzanto

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
eo: Hejma Dosierujo

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
eo: &Ĝenerale

[ctx: @title:window]
en: Add Identification
eo: Aldoni identigilon

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
eo: Ŝanĝi la konduton pri retregiono

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Identification
eo: Duobla identigilo

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
eo: Kopii la kondutoregulon

[ctx: @title:window]
en: Modify Identification
eo: Ŝanĝi identigilon

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
eo: Nova kuketokonduto

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eo: Nova dosierujo

[ctx: @title:window]
en: Places
eo: Ejoj

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
eo: Ĝisdatigo fiaskis

en: A file named %1 already exists.
eo: Dosiero nomita %1 jam ekzistas.

en: A file or folder named %1 already exists.
eo: Dosiero aŭ dosierujo kun la nomo %1 jam ekzistas.

en: A folder named %1 already exists.
eo: Dosierujo nomita %1 jam ekzistas.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
eo: Fajroŝirmilo, tio estas aparato aŭ programo limiganta la rettrafikon por protekti retregionon, eble malhelpis la peton por protekti vian retregionon aŭ tiun de la servilo.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
eo: Eble okazis protokoleraro, pro kiu la servilo finis la konekton reage al la eraro.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
eo: Protokoleraro aŭ problemo de nekongrueco eble okazis.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
eo: Dosiero ne estas kreebla ĉe la celloko ĝis iuj superdosierujoj estas kreitaj.

en: A similar file named '%1' already exists.
eo: Simila dosiero nomita '%1' jam ekzistas.

en: A&dvanced Permissions
eo: &Detalaj Alirpermesoj

en: Accep&t all cookies
eo: &Akcepti ĉiujn kuketojn

en: Accept
eo: Akcepti

en: Accept &until end of session
eo: Akcepti ĝis &fino de la seanco

en: Access Denied
eo: Aliro malpermesita

en: Access Permissions
eo: Alirpermesoj

en: Access denied to %1.
eo: Aliro malpermesita por %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
eo: Aliro malpermesita.
    Ne eblis skribi al %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
eo: Aliro estas malpermesita al limiga pordo en POST.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
eo: Aliro al la donita dosiero <strong>%1</strong> estas malpermesita.

en: Accessed:
eo: Alirita:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
eo: Dosieraliro ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Acme Co.
eo: Acme Firmao

en: Acme Sundry Products Company
eo: Acme Firmao de diversaj varoj

en: Ad&vanced Options
eo: Altni&velaj opcioj

en: Add &machine (processor) type
eo: Aldoni tipon de la &procezoro

en: Add Entry...
eo: Aldoni eron...

en: Add File Type for %1
eo: Aldonu dosiertipon por %1

en: Add lang&uage information
eo: Aldoni &lingvoinformojn

en: Add new identification text for a site.
eo: Aldoni novan identigilon por aparta retejo.

en: Add operating s&ystem name
eo: Aldoni nomon de la &operaciumo

en: Add operating system &version
eo: Aldoni la &version de la operaciumo

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Advanced Options for %1
eo: Pliaj opcioj por %1

en: Advanced Permissions
eo: Detalaj Alirpermesoj

en: All &cookies
eo: Ĉiujn kuketojn

en: All Supported Files
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj

en: All cookies from this do&main
eo: Ĉiujn kuketojn de tiu &retregiono

en: Already Exists as Folder
eo: Jam ekzistas kiel dosierujo

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
eo: Kvankam konekto al <strong>%1</strong> efektiviĝis, ĝi estis fermita en neatendita momento de la komunikado.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
eo: Kvankam neverŝajne, eble okazis eraro en la aparataro.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
eo: Kvankam vi eble donis ĝustajn salutinformojn, la salutado malsukcesis, ĉar la salutmetodo uzatan de la servo, ne estas subtenata de la KDE-programo tranktanta la protokolon %1.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
eo: Ĉiam uzi dokumentojn el la kaŝmemoro kiam disponeblajn. Vi povas uzi la "reŝargi"-butonon por aktualigi la kaŝmemoron al la fora komputilo.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo ŝanĝi la permesojn de la dosiero <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo ŝanĝi la posedanton de la donita rimedo <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: An attempt to create the requested folder failed.
eo: Provo krei la deziratan dosierujon malsukcesis.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo forigi la dosieron <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
eo: Provo akiri informojn pri la stato de la dosiero <strong>%1</strong>, ekz. ĝian nomon, tipon, grandecon ktp., malsukcesis.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
eo: Salutprovo por plenumi la deziratan agon malsukcesis.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
eo: Provo forigi la donitan dosierujon <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo renomi la donitan dosieron <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: An error occurred while accessing '%1'
eo: Okazis eraro dum aliro al '%1'

en: An older item named '%1' already exists.
eo: Jam ekzistas pli malnova ero kun la nomo '%1'.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
eo: La eraro "Nekonata komputilo" indikas, ke la servilo kun la donita nomo <strong>%1</strong>, ne troviĝis en la reto.

en: Apply Choice To
eo: Apliki elekton al

en: Apply changes to all subfolders and their contents
eo: Apliki ŝanĝojn al ĉiuj subdosierujoj kaj ties enhavo

en: Ask
eo: Demandi

en: Ask &for confirmation
eo: &Peti konfirmon

en: At least %1
eo: Almenaŭ %1

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
eo: Provas trovi alian vojon por atingi la samon.

en: Authentication Failed.
eo: Aŭtentigo malsukcesis.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
eo: Identigo fiaskis: Metodo %1 ne subtenata

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
eo: Identigo fiaskis, %1 identigado ne subtenata

en: Automaticall&y accept session cookies
eo: Aŭtomat&e akcepti seanco-kuketojn

en: Automatically select filename e&xtension
eo: Aŭtomate elekti dosier-&finaĵon

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
eo: Aŭtomate elekti &finaĵon de dosiernomo (%1)

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: C&lear Cache
eo: &Malplenigi la kaŝmemoron

en: C&onnect
eo: K&onekti

en: C&ontinue
eo: &Daŭrigu

en: C&ontinue Loading
eo: &Daŭrigi legadon

en: Calculate
eo: Kalkuli

en: Calculating...
eo: Kalkulante...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
eo: Kalkulante... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
eo: Povas rigardi kaj modifi enhavon

en: Can View/Read & Modify/Write
eo: Povas rigardi/legi kaj modifi/skribi

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
eo: Ne eblis trovi enel-sklavon por la protokolo '%1'.

en: Canada
eo: Kanado

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
eo: Ne eblas prepari la protokolon %1

en: Cannot Open Resource For Reading
eo: Ne eblis malfermi la dosieron por legado

en: Cannot Open Resource For Writing
eo: Ne eblis malfermi risurcon por skribado

en: Cannot Read From Resource
eo: Ne eblas legi de dosiero

en: Cannot Write to Resource
eo: Ne eblas skribi al dosiero

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
eo: Ne povas kopii dosieron %1 al %2. (erarnombro: %3)

en: Cannot talk to klauncher: %1
eo: Ne eblas komuniki al Lanĉilo: %1

en: Chan&ge...
eo: Ŝ&anĝi...

en: Change the selected identifier text.
eo: Ŝanĝi la elektitan identigilan tekston.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
eo: Ŝanĝado de dosieratributoj ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
eo: Ŝanĝado de dosierposedo ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
eo: Certigu, ke neniu aplikaĵo aliras la aparaton kaj reprovu.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
eo: Certigu, ke la aparato estas preta; legiloj kun elprenebla datumingo devas enhavi tian datumingon, eksteraj aparatoj devas esti ĝuste konektitaj kaj ŝaltitaj; poste reprovu.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
eo: Elektu, se la rigardataj TTT-paĝoj estu konservataj surdiske por posta pli rapida aliro. La TTT-umado tiele okazos pli rapide, aparte ĉe malrapida interret-konekto, ĉar la paĝoj nur laŭbezone preniĝos el la reto.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
eo: Marku ĉi tiun opcion se la aplikaĵo kiun vi volas uzi estas teksta aplikaĵo aŭ se vi volas la informojn kiujn la terminalo donas.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
eo: Marku ĉi tiun opcion se la teksta aplikaĵo donas rilatajn informojn ĉe eliro. Malfermita terminalo permesas la akiron de tiuj informoj.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
eo: Marku ĉi tiun opcion se vi volas klaran indikilon ke via aplikaĵo lanĉiĝis. La lanĉmontrado estos aŭ okupiteca-kursoro aŭ montriĝos en la taskostrio.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
eo: Marku ĉi tiun opcion se vi volas uzi la aplikaĵon per malsama identigilo de uzanto. Ĉiu procezo havas asociitan uzantan identigilon. Tiu kodo difinas la dosieratingajn kaj aliajn permesojn. Vi bezonas scii la pasvorton de la uzanto por uzi ĉi tiun opcion.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
eo: Kontrolu, ĉu neniu alia aplikaĵo aŭ uzanto uzas la dosieron kaj tial ŝlosis ĝin.

en: Check your access permissions on this resource.
eo: Kontrolu viajn alirpermesojn al tiu dosiero.

en: Check your network connection status.
eo: Kontrolu la staton de via retkonekto.

en: Choose Application
eo: Elekti Aplikaĵon

en: Choose Application for %1
eo: Elektu aplikaĵon por %1

en: Choose a different filename for the destination file.
eo: Elektu alian nomon por la celdosiero.

en: Choose an &icon:
eo: Elektu &piktogramon:

en: Choose an alternate filename for the new file.
eo: Elektu alian nomon por la nova dosiero.

en: Choose an alternate name for the new folder.
eo: Elektu alian nomon por la nova dosierujo.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
eo: Elektu la programon uzendan por la malfermo de la elektitaj dosieroj.

en: City:
eo: Urbo:

en: Class
eo: Klaso

en: Click for Location Navigation
eo: Alklaku por navigado de lokoj

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
eo: Alklaku ĉi tie se vi volas esplori vian dosiersistemon por trovi la deziratan plenumeblan dosieron.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
eo: Alklaku ĉi tie por modifi la ruladon de la aplikaĵo, la lanĉmontradon, la DBUS-opciojn, aŭ por lanĉi ĝin kiel malsama uzanto.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
eo: Alklaku la butonon se vi volas aldoni tipon de dosiero (mimetipo) kiun via aplikaĵo povas pritrakti.

en: Click this button to create a new folder.
eo: Alklaku tiun butonon por krei novan dosierujon.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
eo: Alklaku la butonon por retropaŝi unufoje en la foliuma historio.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
eo: Alklaku la butonon por antaŭenpaŝi unufoje en la foliuma historio.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
eo: Alklaku la butonon por reŝargi la enhavon de la nuna loko.

en: Click to Edit Location
eo: Alklaku por modifi lokon

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
eo: Fermo de konekto ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Co&mmand:
eo: Ko&mando:

en: Co&ntinue
eo: &Daŭrigu

en: Comm&ent:
eo: Kom&ento:

en: Common name:
eo: Komuna nomo:

en: Connect to the Internet directly.
eo: Konektiĝi rekte al Interreto.

en: Connected to host %1
eo: Konektata al la komputilo %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
eo: Konekto al la servilo neatendite finiĝis

en: Connection to Server Refused
eo: Konekto al la servilo malakceptita

en: Connection to host %1 is broken.
eo: Kontakto al komputilo %1 estas rompita.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
eo: Petu la sistemestron de la servilo pri helpo.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
eo: Kontaktu la administrantojn de la servilo por atentigi ilin pri la problemo.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
eo: Kontaktu pri plia asisto la helpservon pri via sistemo: sistemestron aŭ teknikan help-teamon.

en: Contents:
eo: Enhavo:

en: Cookie Alert
eo: Kuketoaverto

en: Cookie Details
eo: Kuketo-detaloj

en: Copy
eo: Kopii

en: Copying files within %1 is not supported.
eo: Kopiado de dosieroj ene de %1 ne estas subtenata.

en: Could Not Accept Network Connection
eo: Ne eblis akcepti retkonekton

en: Could Not Alter Permissions of Resource
eo: Ne eblis ŝanĝi la permesojn de la dosiero

en: Could Not Bind
eo: Ne eblis ligi

en: Could Not Cancel Listing
eo: Ne eblis fini aŭskultadon

en: Could Not Change Ownership of Resource
eo: Ne Eblis Ŝanĝi Posedanton de la Rimedo

en: Could Not Create Folder
eo: Ne Eblis Krei Dosierujon

en: Could Not Create Link
eo: Ne eblis krei ligon

en: Could Not Create Network Connection
eo: Ne eblis krei retkonekton

en: Could Not Create Socket
eo: Ne eblis krei kontaktilon

en: Could Not Create Symbolic Link
eo: Ne eblis krei simbolan ligon

en: Could Not Delete Original File
eo: Ne eblis forĵeti la originan dosieron

en: Could Not Delete Resource
eo: Ne eblis forĵeti la dosieron

en: Could Not Delete Temporary File
eo: Ne eblis forĵeti provizoran dosieron

en: Could Not Determine Resource Status
eo: Ne eblis eltrovi la staton de la dosiero

en: Could Not Listen
eo: Ne eblis aŭskulti

en: Could Not Listen for Network Connections
eo: Ne eblis aŭskulti je retkonektoj

en: Could Not Login: %1
eo: Ne eblis saluti: %1

en: Could Not Mount Device
eo: Ne eblis kroĉi la aparaton

en: Could Not Remove Folder
eo: Ne Eblis Forigi Dosierujon

en: Could Not Rename Original File
eo: Ne eblis renomi la originan dosieron

en: Could Not Rename Resource
eo: Ne eblis renomi dosieron

en: Could Not Rename Temporary File
eo: Ne eblis renomi provizoran dosieron

en: Could Not Resume File Transfer
eo: Ne eblis daŭrigi dosiero-transigon

en: Could Not Stat Resource
eo: Ne eblis ekscii al staton de la dosiero

en: Could Not Unmount Device
eo: Ne eblis malkroĉi la aparaton

en: Could not accept %1.
eo: Ne eblis akcepti %1.

en: Could not access %1.
eo: Ne eblis aliri al %1.

en: Could not bind %1.
eo: Ne eblis ligi al %1.

en: Could not change ownership for %1.
eo: Ne eblis ŝanĝi la permesojn por %1.

en: Could not change permissions for
    %1
eo: Ne eblis ŝanĝi la permesojn por
    %1

en: Could not change permissions for %1.
eo: Ne eblis ŝanĝi la permesojn por %1.

en: Could not connect to host %1.
eo: Ne eblis kontakti la komputilon %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
eo: Ne eblis krei kontaktilon por aliro al %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis krei simbolan ligilon %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Could not delete file %1.
eo: Ne eblis forĵeti la dosieron %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne povis forigi originan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli la permesojn.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis forigi partan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli la permesojn.

en: Could not download the proxy configuration script
eo: Ne eblis elŝuti la prokur-agordan skripton

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
eo: Ne eblis elŝuti la prokur-agordan skripton:
    %1

en: Could not enter folder %1.
eo: Ne eblis eniri la dosierujon %1.

en: Could not find a usable proxy configuration script
eo: Ne eblis trovi uzeblan prokur-agordan skripton

en: Could not find program "mount"
eo: Ne eblis trovi la programon "mount"

en: Could not find program "umount"
eo: Ne eblis trovi la programon "umount"

en: Could not find the program '%1'
eo: Ne eblis trovi la programon '%1'

en: Could not get group id for given group name %1
eo: Ne povis akiri grupan identigilon por la donita grupnomo %1

en: Could not get user id for given user name %1
eo: Ne eblis eniri la dosierujon %1

en: Could not listen %1.
eo: Ne eblis aŭskulti ĉe %1.

en: Could not login to %1.
eo: Ne eblis saluti al %1.

en: Could not make folder %1.
eo: Ne eblis krei dosierujon %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
eo: Ne eblis kroĉi la aparaton.
    La raportita eraro estis:
    %1

en: Could not read %1.
eo: Ne eblis legi %1.

en: Could not read file %1.
eo: Ne eblis legi la dosieron %1.

en: Could not remove folder %1.
eo: Ne eblis forigi la dosierujon %1.

en: Could not rename file %1.
eo: Ne eblis renomi la dosieron %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis renomi originalan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli la permesojn.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis renomi partan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Could not resume file %1.
eo: Ne eblis repreni la dosieron %1.

en: Could not start process %1.
eo: Ne eblis lanĉi procezon %1.

en: Could not terminate listing %1.
eo: Ne eblis fini aŭskultadon de %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
eo: Ne eblis malkroĉi la aparaton.
    La raportita eraro estis:
    %1

en: Could not write to %1.
eo: Ne eblis skribi al %1.

en: Could not write to file %1.
eo: Ne eblis skribi al dosiero %1.

en: Country:
eo: Lando:

en: Created:
eo: Kreita:

en: Creating directory
eo: Kreante dosierujon

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
eo: Kreado de dosierujoj ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
eo: Kreado de simbolaj ligiloj ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
eo: Nuna konekto ne estas sekurigita per SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
eo: Nuna konekto estas sekurigita per SSL.

en: Custom Path
eo: Propra vojo

en: Cyclic Link Detected
eo: Cikla ligilo malkovriĝis

en: Cyclic Link Detected During Copy
eo: Cikla ligo malkovriĝis dum kopiado

en: D&elete
eo: &Forigi

en: D-Bus Communication Error
eo: D-Bus komunikada eraro

en: Data format:
eo: Strukturo de datumoj:

en: De&lete
eo: &Forigi

en: De&vice
eo: &Aparato

en: Default Identification
eo: Defaŭlta identigilo

en: Default Policy
eo: Defaŭlta konduto

en: Default for new files in this folder
eo: La defaŭlto por novaj dosieroj en ĉi tiu dosierujo

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
eo: Nova dosierujo

en: Default password:
eo: Defaŭlta pasvorto:

en: Default user name:
eo: Defaŭlta uzantonomo:

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete A&ll
eo: Forigi ĉ&ion

en: Delete Entry
eo: Forigi eron

en: Delete Files
eo: Forigu dosierojn

en: Delete all identifiers.
eo: Forigi ĉiujn identigilojn.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
eo: Forigu iun parton de la ciklo por ke la senfina ciklo ne plu estu, kaj reprovu poste.

en: Delete the current file and try again.
eo: Forigu la ekzistantan dosieron kaj reprovu.

en: Delete the current folder and try again.
eo: Forigu la ekzistantan dosierujon kaj reprovu.

en: Delete the selected identifier text.
eo: Forigi la elektitan identigilan tekston.

en: Deleting
eo: Foriganta

en: Deleting files from %1 is not supported.
eo: Forigado de dosieroj el %1 ne estas subtenata.

en: Descending
eo: Malkreskante

en: Description
eo: Priskribo

en: Destination
eo: Celo

en: Detailed View
eo: Detala rigardo

en: Details
eo: Detaloj

en: Details:
eo: Detaloj:

en: Device
eo: Aparato

en: Device (/dev/fd0):
eo: Aparato (/dev/fd0):

en: Device:
eo: Aparato:

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Disable Passive FTP
eo: Malebligi pasivan FTP-n

en: Disk Full
eo: Disko estas plena

en: Disk cache &size:
eo: Surdiska &kaŝmemora grando:

en: Display SSL &Information
eo: Montri SSL-&Informon

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
eo: Ne preni TTT-paĝojn kiuj ne estas jam konservitaj en la kaŝmemoro. Senkonekta reĝimo malebligas vin vidi paĝojn ankoraŭ ne vizititajn.

en: Domain
eo: Retregiono

en: Domain:
eo: Retregiono:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
eo: Dufoje kontrolu, ĉu vi ĝuste donis la situon kaj reprovu.

en: Double-check your proxy settings and try again.
eo: Dufoje kontrolu la agordon pri la prokurilo kaj reprovu.

en: Drive: %1
eo: Diskingo: %1

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit ACL Entry
eo: Redakti AKL eron

en: Edit Entry...
eo: Redakti eron...

en: Edit Places Entry
eo: Redakti Ejoj-eron

en: Effective
eo: Efektiva

en: Eject
eo: Eligu

en: Enable coo&kies
eo: &Permesi kuketojn

en: Enable passive &mode (PASV)
eo: Ŝalti la &pasivan transigon (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
eo: Enŝaltu tiun flagon por eniri la dosierujon.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
eo: Ebligu tiun flagon por permesi la lanĉon de plenumebla dosiero.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por permesi nur al la posedanto la rajton forigi aŭ renomi la enhavatajn dosierojn kaj dosierujojn. Aliaj uzantoj nur povas aldoni novajn dosierojn, tio bezonas la 'Modifi enhavon' permeson.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por marki la dosieron plenumebla. Tio nur estas logika por programoj kaj skriptoj. Kompreneble tiu opcio estas deviga por la rulado de tiaj dosieroj.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
eo: Enŝaltas la FTP-"pasivan" reĝimon. Tio estas bezonata por permesi FTP trairi fajroŝirmilojn.

en: Encoding:
eo: Kodigo:

en: Encryption:
eo: Ĉifrado:

en: End of Session
eo: Fino de seanco

en: End of session
eo: Fino de la seanco

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
eo: Certigu, ke la dosierujo ekzistas kaj estas malplena kaj reprovu.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
eo: Certigu, ke la dosiero ekzistas kaj reprovu.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
eo: Aliri

en: Enter the address for the proxy configuration script.
eo: Entajpu la adreson de la prokuro-agordskripto.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
eo: Entajpu la adreson de la FTP-prokurilo servilo.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
eo: Donu la adreson de la HTTP-prokuro-servilo.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
eo: Donu la adreson de la HTTPS-prokuro-servilo.

en: Enter the certificate password:
eo: Donu la pasvorton de la atestilo:

en: Enter the user name you want to run the application as here.
eo: Entaĵpu ĉi tie la uzantnomon kiu rulos la aplikaĵon.

en: Enter the user name you want to run the application as.
eo: Entajpu la uzantnomon kiu rulos la aplikaĵon.

en: Entry Type
eo: Tipo de ero

en: Error processing Exec field in %1
eo: Eraro dum procezo de plenumebla kampo en %1

en: Error. Out of memory.
    %1
eo: Eraro. Memoro ne sufiĉas.
    %1

en: Exec
eo: Plenumebla

en: Expires:
eo: Eksvalidiĝas:

en: Exposure:
eo: Ekspono:

en: FIXME: Document this
eo: KOREKTU: Dokumentu tion

en: FTP Options
eo: FTP-opcioj

en: File
eo: Dosiero

en: File Already Exists
eo: Dosiero jam ekzistas

en: File Expected
eo: Dosiero atendita

en: File or Folder Does Not Exist
eo: Neekzistanta dosiero aŭ dosierujo

[ctx: File permission]
en: Sticky
eo: Fiksita

en: File system:
eo: Dosiersistemo:

en: Filename for clipboard content:
eo: Dosiernomo por poŝenhavo:

en: Folder Already Exists
eo: Dosierujo jam ekzistas

en: Folder Expected
eo: Dosierujo atendita

en: Folder Listing Unavailable
eo: Ne eblas listigi la dosierujon

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
eo: Post la komando, vi povas havi plurajn lokokupilojn kiuj estosanstataŭigitaj per la efektivaj valoroj dum la lanĉo de la programo:
    %f - dosiernomo
    %F - listo de dosieroj, uzu tion por aplikaĵoj kiuj povas malfermi plurajn lokajn dosierojn samtempe
    %u - adreso
    %U - listo de adresoj
    %d - la dosierujo de la malfermota dosiero
    %D - listo de dosierujoj
    %i - la piktogramo
    %m - la piktogrameto
    %c - la titoleto

en: Found a cyclic link in %1.
eo: Trovis ciklan ligon en %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
eo: Trovis ciklan ligon dum kopiado de %1.

en: Fraud Department
eo: Fako pri trompado

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
eo: Liberigu sufiĉe da diskokapacito per 1) forigante nevolatajn kaj provizorajn dosierojn; 2) arĥivante dosierojn al nefiksaj datumingoj, ekz. skribeblaj lumdiskoj; aŭ 3) akiru pli da diskokapacito.

en: Gro&up:
eo: Gr&upo:

en: Group
eo: Grupo

en: Group:
eo: Grupo:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
eo[0]: Tie ĉi vi povas doni tempolimojn. Vi eble volos adapti ilin, se via konekto estas malrapida. La maksimuma valoro estas %1 sekundo.
eo[1]: Tie ĉi vi povas doni tempolimojn. Vi eble volos adapti ilin, se via konekto estas malrapida. La maksimuma valoro estas %1 sekundoj.

en: Home Folder
eo: Hejma Dosierujo

en: Identification
eo: Identigilo

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
eo: Se la Fiksita flago estas ŝaltita por dosierujo, nur la posedanto kaj ĉefuzanto povas forigi kaj renomi dosierojn. Alie ĉiuj kiuj havas skribpermesojn povas fari tiujn agojn.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
eo: Se ĉi tiu dosiero estas plenumebla kaj la flago estas ŝaltita, la dosiero lanĉiĝos kun la permesoj de la grupo.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
eo: Se ĉi tiu dosiero estas plenumebla kaj la flago estas ŝaltita, la dosiero lanĉiĝos kun la permesoj de la posedanto.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
eo: Se ĉi tiu flago estas ŝaltita, la grupo de ĉi tiu dosierujo estos fiksita por ĉiuj novaj dosieroj.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
eo: Se ĉi tiu flago estas ŝaltita, la posedanto de ĉi tiu dosierujo estos la posedanto de ĉiuj novaj dosieroj.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
eo: Se vi scias, kiuj estas la aŭtoroj de la servoprogramo, sendu eraroraporton rekte al ili.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
eo: Se vi volas forpreni tipon de dosiero (mimetipo) kiun via aplikaĵo ne povas pritrakti, nur elektu la mimetipon el la supra listo kaj alklaku la butonon.

en: Improperly Formatted URL
eo: Malĝuste formita URL

en: Includes your language settings in the browser identification text to obtain localized versions of the page.
eo: Aldonas vian lingvo-agordon al la TTT-ilo-identigilo.

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
eo: Aldonas vian maŝinprocezoran tipon al la TTT-ilo-identigilo.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
eo: Aldonas la nomon de la operaciumo al la TTT-ilo-identigilo.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
eo: Aldonas la version de la operaciumo al la TTT-ilo-identigilo.

en: Information
eo: Informo

en: Information Lookup Failure
eo: Inform-serĉo malsukcesis

en: Internal Error
eo: Interna eraro

en: Internal Error in Server
eo: Interna eraro de la servo

en: Internal error in server
    %1
eo: Interna eraro en la servilo
    %1

en: Invalid Filenames
eo: Nevalidaj dosiernomoj

en: Is &executable
eo: &Estas plenumebla

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
eo[0]: %1 ero
eo[1]: %1 eroj

en: KDE SSL Information
eo: KDE-SSL-informo

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
eo: KDE povas komuniki per protokolo ene de alia protokolo. Tiu peto postulis malĝuste uzi tian internan protokolon. Supozeble temas pri programeraro.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
eo: KDE povas komuniki per protokolo ene de alia protokolo; la donita protokolo estas uzebla nur en tia okazo, sed tie ĉi ne temas pri tia okazo. Supozeble temas pri malofta programeraro.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
eo: Reto

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
eo: Rubujo

en: Known Applications
eo: Konataj aplikaĵoj

en: Lakeridge Meadows
eo: Pitoreska Vilaĝo

en: Launching %1
eo: Lanĉanta %1

en: Link
eo: Ligilo

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
eo: Dosierlistigo ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Location:
eo: Loko:

en: Login OK
eo: Saluto sukcesis

en: Malformed URL
    %1
eo: Misformita URL
    %1

en: Malformed URL %1.
eo: Misformita URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
eo: Mane enmetu prokurilagordo-informojn.

en: Mark &partially uploaded files
eo: Marki la &parte alŝutitajn dosierojn

en: Mark partially uploaded files
eo: Marki parte elŝutitajn dosierojn

en: Mask
eo: Masko

en: Menu
eo: Menuo

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
eo: Sendita mesaĝo:
    Saluto per uzantonomo=%1 kaj pasvorto=[kaŝita]
    
    La servilo respondis:
    %2

en: Mimetype
eo: MIME-tipo

en: Modified:
eo: Ŝanĝita:

en: Mount
eo: Kroĉu

en: Mount point (/mnt/floppy):
eo: Surmetingo (/mnt/floppy):

en: Mount point:
eo: Surmetingo:

en: Mounted on:
eo: Kroĉejo:

en: Mountpoint
eo: Kroĉejo

en: Move to Trash
eo: Rubujen

en: Moving
eo: Ŝovante

en: Multiple Instances
eo: Pluraj instancoj

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
eo: Prenado de pluraj dosieroj samtempe ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Name
eo: Nomo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Named group
eo: Nomita grupo

en: Named user
eo: Nomita uzanto

en: Navigate
eo: Navigadi

en: New Folder...
eo: Nova Dosierujo...

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
eo: &Sekva >>

en: No Content
eo: Neniu enhavo

en: No Media inserted or Media not recognized.
eo: Neniu datumportilo enmetita aŭ medio ne rekonita.

en: No host specified.
eo: Neniu komputilo donita.

en: No hostname specified.
eo: Neniu komputilnomo estas donita.

en: No media in device for %1
eo: Neniu datumportilo en disponaĵo por %1

en: None
eo: neniu

en: Not specified
eo: Ne donita

en: Nothing to Delete
eo: Nenio forigenda

en: Nothing to Trash
eo: Nenio Forĵetenda

en: O&ffline browsing mode
eo: &Senkonekta TTT-umado

en: O&thers:
eo: A&liaj:

en: O&wner:
eo: &Posed:

en: Only acce&pt cookies from originating server
eo: Nur akce&pti la kuketojn de la origina servilo

en: Only executables on local file systems are supported.
eo: Estas subtenataj nur programoj en lokaj dosiersistemoj.

en: Only own&er can rename and delete folder content
eo: Nur &posedanto povas renomi kaj forigi enhavon de dosierujo

en: Only the owner can change permissions.
eo: Nur la posedanto rajtas ŝanĝi la permesojn.

en: Open
eo: Malfermi

en: Open With
eo: Malfermu per

en: Open file dialog
eo: Malfermi dosierodialogon

en: Opening connection to host %1
eo: Malfermas konekton al la komputilo %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
eo: Malfermo de konekto ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
eo: Malfermado de dosieroj ne estas subtenata de la protokolo %1.

en: Options
eo: Opcioj

en: Organization:
eo: Organizaĵo:

en: Organizational unit:
eo: Suborganizaĵo:

en: Others
eo: Aliaj

en: Otherwise, the request would have succeeded.
eo: Aliokaze, la peto sukcesus.

en: Out of Memory
eo: Memoro ne sufiĉas

en: Owner
eo: Posedanto

en: Ownership
eo: Posedo

en: Owning Group
eo: Posedanta grupo

en: Parent Folder
eo: Patra dosierujo

en: Paste
eo: Alglui

en: Path:
eo: Vojo:

en: Points to:
eo: Montras al:

en: Policy
eo: Konduto

en: Pro&xy connect:
eo: Kontakto al &prokurilo:

en: Properties
eo: Ecoj

en: Properties for %1
eo: Ecoj por %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
eo[0]: Ecoj por %1
eo[1]: Ecoj por %1

en: Protocol %1 does not support action %2.
eo: La protokolo %1 ne subtenas agon %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
eo: La protokolo %1 ne provizas dosieraron

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
eo: La protokolo %1 ne estas filtra protokolo

en: Protocol is a Filter Protocol
eo: La protokolo estas filtra protokolo

en: Proxy Authentication Failed.
eo: Aŭtentigo ĉe prokurilo malsukcesis.

en: Proxy:
eo: Prokurilo:

en: Quebec
eo: Kebeko

en: Re&ject all cookies
eo: &Malakcepti ĉiujn kuketojn

en: Read
eo: Legi

en: Read only
eo: Nurlege

en: Real identification:
eo: Vera identigo:

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Reject
eo: Malakcepti

en: Reload
eo: Relegi

en: Remote Files Not Accepted
eo: Foraj dosieroj ne akceptataj

en: Remove
eo: Forpreni

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
eo: Renomado aŭ ŝovado de dosieroj ene de %1 ne estas subtenata.

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Request Aborted
eo: Peto haltigita

en: Request Aborted By User
eo: Peto haltigita de la uzanto

en: Retrieving %1 from %2...
eo: Prenante %1 de %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
eo: Prenado de datumoj de %1 ne estas subtenata.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
eo: Prenado de MIME-tipaj informoj de %1 ne estas subtenata.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
eo: Reprovu la mendon kaj certigu, ke vi ĝuste tajpas la salutinformojn.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
eo: Reprovu la agon sen peti rekomencon de la transigado, kie antaŭe ĝi ĉesis.

en: Retry the request.
eo: Reprovu la peton.

en: Run Until Finished
eo: Ruli ĝis fino

en: Run in &terminal
eo: Lanĉu en &terminalo

en: SSL Certificate Password
eo: Pasvorto por SSL-atestilo

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
eo: SSL-atestilo estos malakceptata laŭ via deziro. Vi povas malŝalti tion en la KDEa Stircentro.

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Search interactively for domains
eo: Serĉi dialoge retregionojn

en: Search interactively for domains and hosts
eo: Serĉi dialoge retregionojn kaj servilojn

en: Secure servers only
eo: Nur sekuraj serviloj

en: Secure servers, page scripts
eo: Sekuraj serviloj, paĝskriptoj

en: Secure:
eo: Sekura:

en: Security Information
eo: Sekurecinformo

en: See or modify the cookie information
eo: Rigardi aŭ ŝanĝi la kuketoinformon

en: Select one or more file types to add:
eo: Elektu unu aŭ pli da aldonendaj dosiertipoj:

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
eo: Elektu tiun ĉi opcion por akcepti/malakcepti ĉiujn kuketojn de tiu TTT-ejo. Elektado de tiu opcio aldonos novan kondutregulon por la TTT-ejo, el kiu venis la kuketo. Tiu kondutregulo persistos ĝis vi mane ŝanĝos ĝin en la Stircentro.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
eo: Elektu por akcepti/malakcepti ĉiujn kuketojn de ie ajn. Se vi elektas tiun opcion, la ĝenerala kondutregulo pri kuketoj, koncernanta ĉiujn kuketojn por kiu ne estas aparta regulo, estos ŝanĝata en la Stircentro.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
eo: Elektu tiun ĉi opcion por akcepti/malakcepti nur tiun kuketon. Vi estos petata pri konfirmo, kiam alia kuketo alvenas.

en: Sending data to %1
eo: Sendante datumojn al %1

en: Sending login information
eo: Sendante salutinformon

en: Server Authentication
eo: Servilo-Aŭtentigo

en: Server co&nnect:
eo: Kontakto al &servilo:

en: Server processing request, please wait...
eo: La servilo traktas la mendon, bonvolu atendi...

en: Servers
eo: Serviloj

en: Servers, page scripts
eo: Serviloj, paĝskriptoj

en: Set GID
eo: Lanĉo kiel grupo (SGID)

en: Set UID
eo: Lanĉo kiel posedanto (SUID)

en: Sets the working directory for your application.
eo: Fiksas la labordosieron por via aplikaĵo.

en: Setting ACL for %1
eo: Sendante AlirKontrolListon (AKL) por %1

en: Short View
eo: Konciza rigardo

en: Show
    Entries
eo: Montri
    erojn

en: Show Hidden Files
eo: Montru kaŝitajn dosierojn

en: Show Preview
eo: Montri Antaŭrigardon

en: Show details of the next cookie
eo: Montru detalojn de la sekva kuketo

en: Show the &value of the environment variables
eo: Montri la &valoron de la mediovariabloj

en: Single Instance
eo: Sola instanco

en: Site Name
eo: Retejo

en: Site Policy
eo: Reteja konduto

en: Site Specific Identification
eo: Aparta identigilo por retejo

en: Site:
eo: Retejo:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Skip
eo: Preterlasi

en: Soc&ket read:
eo: Lego de &kontaktoskatolo:

en: Sorting
eo: Ordigado

en: Source
eo: Fonto

en: Source and Destination Files Identical
eo: La fonto kaj celo estas la sama dosiero

en: Special
eo: Speciala

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
eo: Speciala flago. La precizan signifon de la flago vi povas rigardi en la dekstra kolumno.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
eo: Speciala flago. Validas por la tuta dosierujo, la precizan signifon de la flago vi povas rigardi en la dekstra kolumno.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
eo: Difinas la permesatajn agojn de ĉiuj uzantoj, kiuj estas nek posedantoj nek membroj de la grupo.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
eo: Difinas la permesatajn agojn de la grup-membroj.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
eo: Difinas la agojn kiujn la posedanto povas fari.

en: State:
eo: Ŝtato:

en: Stop
eo: Haltigi

en: Suggest New &Name
eo: Sugesti novan &nomon

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
eo: La URL (<strong>U</strong>niversala <strong>R</strong>imedo-<strong>L</strong>okigilo) donita de vi ne respondas al iu fakta dosiero.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
eo: La URL (<strong>U</strong>niversala <strong>R</strong>imedo-<strong>L</strong>okigilo) donita de vi ne donas validan manieron por aliri la deziratan dosieron, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
eo: La URL (<strong>U</strong>niversala <strong>R</strong>imedo-<strong>L</strong>okigilo) donita de vi estas malĝuste formita. URL ordinare estas konstruita laŭ:<blockquote><strong>protokolo://uzanto:pasvorto@www.ekzemplo.org:pordo/dosierujo/dosiero.fin?mendo=valoro</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
eo: La Legi flago permesas rigardon de la dosierenhavon.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
eo: Linukso ignoras la Fiksitan flagon, sed la flago ja estas uzita en iuj sistemoj

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
eo: La Skribi flago permesas modifadon de la dosierenhavo.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
eo: Eldoninto

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
eo: Tio estas la defaŭlta identiga teksto sendata al foraj retejoj dum TTT-umado. Vi povas ŝanĝi ĝin per la proponitaj opcioj.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
eo: Tio estas la defaŭlta identiga teksto sendata al foraj retejoj dum TTT-umado. Vi povas ŝanĝi ĝin per la malsupraj proponitaj opcioj.

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
eo: Jes

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
eo: La elektitaj dosiernomoj ŝajne
    ne estas validaj.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
eo: La poŝo ŝanĝiĝis ekde via uzo de 'Alglui': la elektita datuma strukturo jam ne estas aplikebla. Bonvolu rekopii tion kion vi volis alglui.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
eo: La tabulo-ero de la-tipo
    %1
    estas nekonata.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
eo: La kdelnk-dosiero
    %1
    estas de la tipo Link sed ne enhavas eron URL=...

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
eo: La kdelnk-dosiero %1 ne enhavas eron Type=...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
eo: La tabulo-ero de la-tipo
    %1
    estas nekonata.

en: The desktop is offline
eo: La labortablo estas senkonektita

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
eo: Celo

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
eo: La celdosiero ne havas sufiĉe da spaco por prtokoli la dosierstaton post plenumo de tiu metodo.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
eo: Eble la aparato estas ankoraŭ okupita, uzata de alia aplikaĵo aŭ uzanto. Ankaŭ se vi havas ankoraŭ fenestron de dosieradministrilo prezentantan situon sur tiu aparato, la aparato restas uzata.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
eo: Eble la aparato ne estas preta por uzado, ekzemple povus manki lumdisko en lumdiskingo aŭ ekstera aparato ne estas ĝuste konektita.

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
eo: La dosiero %1 estis kopiita el %2, sed ekde tiam ĝi ŝajne ŝanĝiĝis al %3.
    Malfari la kopiado forigos la dosieron, kaj ĉiuj informoj perdiĝos.
    Ĉu vi vere volas forigi %4?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
eo: La dosiero ŝajne estas uzata (kaj tial ŝlosita) de alia uzanto aŭ aplikaĵo.

en: The file or folder %1 does not exist.
eo: La dosiero aŭ dosierujo %1 ne ekzistas.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
eo: Eble la situo, kie la dosierujo estu kreota, ne ekzistas.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
eo: La precipa parto de tiu ĉi dokumento estas sekurigita per SSL, sed kelkaj partoj ne estas.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
eo: La nomo %1, donita de vi, eble ne ekzistas. Eble vi mistajpis ĝin.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
eo: Eble la retkonekto estas malĝuste agordita, aŭ la retinterfaco ne estas aktivigita.

en: The new file name is empty.
eo: La nomo de la nova dosiero estas malplena.

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
eo: La ago ne estis pelnumebla, ĉar la fonto kaj celo estas la sama dosiero.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
eo: La ago ne estis pelnumebla, ĉar la fonto kaj celo estas la sama dosiero.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
eo: La procedo metanta la kliento-atestilon por la seanco malsukcesis.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
eo: La proceso por la protokolo %1 mortis neatendite.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
eo: La programo en la servilo provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> raportis internan eraron: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
eo: La programo en via komputilo, provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> ne povis akiri memoron, necesan por daŭrigo.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
eo: La programo en via komputilo provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> raportis internan eraron.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
eo: La programo en via komputilo provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> raportis interrompon de nekonata tipo: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
eo: La programo en via komputilo provizanta aliron per la protokolo <strong>%1</strong> raportis nekonatan eraron: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
eo: La programo en via komputilo provizanta la protokolon <strong>%1</strong> neatendite mortis.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
eo: La programo provizanta kongruecon kun tiu protokolo eble ne aktualiĝis ĉe via lasta aktualigo de KDE. Tio povas kaŭzi malkongruecon inter la programo kaj KDE kaj ĝi do ne lanĉiĝas.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
eo: La protokolo %1 ne realigas dosierujan servon.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
eo: La protokolo %1 ne estas filtra protokolo.

en: The protocol %1 is not supported.
eo: La protokolo %1 ne estas subtenata.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
eo: La protokolo %1 estas nur filtra protokolo.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
eo: La protokolo <strong>%1</strong> ne estas subtenata de la KDE-programo nun instalita en via komputilo.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
eo: La protokolo, aŭ la servo, eble ne subtenas daŭrigon.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
eo: La prokur-agorda skripto estas nevalida:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
eo: La prokur-agorda skripto redonis eraron:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
eo: Temo

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
eo: Laŭ la dezirata ago atendiĝis dosiero, sed troviĝis anstataŭe la dosierujo <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
eo: Laŭ la dezirata ago atendiĝis dosierujo, sed anstataŭe troviĝis la dosiero <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
eo: La peto ne estis plenumata ĉar vi haltigis ĝin.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
eo: La dezirata ago ne estas subtenata de la KDE-programo provizanta la protokolon <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
eo: Ne eblis prepari (t.e. kroĉi) la petitan aparaton. La redonita eraro estas: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
eo: Ne eblis malprepari (t.e. malkroĉi) la aparaton. La redonita eraro estas: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
eo: Ne eblis skribi al la dezirata dosiero <strong>%1</strong> pro manko de diskospaco.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
eo: La dezirata dosiero ne estis kreebla, ĉar jam ekzistas dosiero kun tiu nomo.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
eo: La dezirata dosierujo ne estis kreebla, ĉar jam ekzistas dosierujo kun tiu nomo.

en: The requested lock could not be granted. %1
eo: Ne eblis garantii la petitan ŝloson. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
eo: La dezirata ago postulis la kreadon de provizora dosiero <strong>%1</strong>, sed ĝi ne estis renomebla poste.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
eo: La dezirata ago postulis la kreadon de provizora dosiero <strong>%1</strong>, en kiu estis konservata la nova dosiero dum elŝutado. Tiu provizora dosiero ne estis forigebla.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
eo: La dezirata ago postulis la forigon de la origina dosiero <strong>%1</strong> (supozeble fine de mova ago). Tiu dosiero ne estis forigebla.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
eo: La dezirata ago postulas la renomadon de la origina dosiero <strong>%1</strong>, sed ĝi ne estis renomebla.

en: The requested protocol may not be supported.
eo: La dezirata protokolo ne estas subtenata.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
eo: Ne eblis krei la deziratan simbolan ligon %1.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
eo: La servilo <strong>%1</strong> malakceptis konektoprovon de tiu ĉi komputilo.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
eo: La servilo ne subtenas la WebDAV-protokolon.

en: The server does not support the request type of the body.
eo: La servilo ne subtenas la petotipon de la korpo.

en: The server failed the authenticity check (%1).
eo: La atestilo de la servilo ne trapasis sukcese la aŭtentecokontrolon (%1)

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
eo: La servo estis tro okupita per aliaj konversacioj kaj ne povis respondi.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
eo: La servilo, kvankam atingebla per Interreto, eble estas agordita tiel, ke ĝi ne akceptas petojn.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
eo: La servilo, kvankam atingebla per Interreto, eble ne rulas la deziratan servon (%1).

en: The source and destination are the same file.
    %1
eo: La fonto kaj celo estas la sama dosiero.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
eo: Fonto

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
eo: La donita dosiero aŭ dosierujo <strong>%1</strong> ne ekzistas.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
eo: La indikita dosierujo ne ekzistas aŭ ne estis legebla.

en: The specified folder may not be empty.
eo: La donita dosierujo eble ne estas malplena.

en: The specified folder may not exist.
eo: La donita dosierujo eble ne ekzistas.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
eo: Ne sukcesis provo, rekomenci transigadon de dosiero <strong>%1</strong> ĉe certa pozicio meze de la dosiero.

en: The specified resource may not exist.
eo: La donita dosiero eble ne ekzistas.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
eo: La donita dosiero eble ne ekzistas aŭ ne estas alirebla.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
eo: La versioj de la protokolo %1 subtenataj de via komputilo kaj de la servilo eble ne kongruas.

en: There are no special actions available for protocol %1.
eo: Ne estas specialaj agoj por la protokolo %1.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
eo: Eble estas problemo ie survoje de la retkonekto inter la sevilo kaj via komputilo.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
eo: Eble estas problemo pri la agordo de via reto, aparte de la komputilonomo de la prokurilo. Se vi antaŭ ne longe senprobleme povis aliri Interreton, eble la prokurilo ne funkcias momente.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
eo: Eble estas problemo pri la agordo de via reto. Se vi antaŭ ne longe senprobleme povis aliri Interreton, ĝi estas neverŝajna.

en: There may have been a problem with your network connection.
eo: Eble estas problemo pri via retkonekto.

en: These files use advanced permissions.
eo: Ĉi tiuj dosieroj uzas altnivelajn permesojn.

en: This action was prevented by another error.
eo: Tiu ago estis malhelpata pro alia eraro.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
eo: Tiu ago anstataŭigus '%1' per si mem.
    Bonvolu doni novan dosiernomon:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
eo: Tiu eraro tre dependas de la KDE-programo. La aldonaj informoj devus doni al vi pli da informoj ol havebla al KDE-a enig/elig-arkitekturo.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
eo[0]: Ĉi tiu dosiero estas ligilo kaj ne havas permesojn.
eo[1]: Ĉiuj dosieroj estas ligiloj kaj ne havas permesojn.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
eo[0]: Ĉi tiu dosiero uzas altnivelajn permesojn.
eo[1]: Ĉi tiuj dosieroj uzas altnivelajn permesojn.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
eo: Ĉi tiu flago permesas la renomadon kaj forigadon de dosieroj. Notu ke vi povas limigi la renomadon kaj forigadon per la Fiksita flago.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
eo: Tiu flago permesas rigardi la enhavon de la dosierujo.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
eo[0]: Ĉi tiu dosierujo uzas altnivelajn permesojn.
eo[1]: Ĉi tiuj dosierujoj uzas altnivelajn permesojn

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
eo: Tio estas sufiĉe teknika eraro. Kontaktilo, necesa por reta komunikado ne estis kreebla.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
eo: Tio estas teknika eraro, ĉe kiu kontaktingo necesa por retkomunikado ne estis kreebla por akcepti venontajn konektopetojn.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
eo: Temas pri teknika eraro, okazanta dum provo akcepti venantan konektopeton el la reto.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
eo: Tio plej verŝajne okazis pro eraro en la programo. Eble raportu tiun eraron komplete laŭ la malsupraj detaloj.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
eo: Tio plej verŝajne okazis pro eraro en la servoprogramo. Eble raportu tiun eraron komplete laŭ la malsupraj detaloj.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
eo: Jen, la listo de malfermotaj dosieroj. Vi povas specifi pli ol unu dosiero, nur apartigu plurajn dosierojn per spacetoj.

en: This is the name of the file to open.
eo: La nomo de la malfermota dosiero.

en: This is the name to save the file as.
eo: Ĉi tio estas la dezirata dosiernomo por konservado.

en: This may be an error on the server side.
eo: Tio povus esti eraro ĉe la servilo.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
eo: Tio signifas, ke petita ago postulis eltrovi la enhavon de dosierujo, sed la KDE-programo subtenanta la protokolon ne sukcesis fari tion.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
eo: Tio signifas, ke la dosiero <strong>%1</strong> estis malfermebla, sed okazis eraro dum legado de ĝia enhavo.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
eo: Tio signifas, ke la dosiero <strong>%1</strong> estis malfermebla, sed okazis eraro dum skribado al ĝi.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
eo: Tio signifas, ke provo aliri (t.e. malfermi) la dosierujon <strong>%1</strong> rifuziĝis.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
eo: Tio signifas, ke provo skribi al la dosiero <strong>%1</strong> rifuziĝis.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
eo: Tio signifas, ke la enhavo de la petita dosiero aŭ dosierujo <strong>%1</strong> ne estis prenebla, ĉar rifuziĝis legopermeso.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
eo: Tio signifas, ke la dosiero <strong>%1</strong> ne povis esti skribata kiel petita, ĉar skribopermeso rifuziĝis.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
eo: Ĉi tiu opcio ebligas oportunajn eblojn por la konservo de dosieroj kun finaĵoj:<br /><ol><li>Iu finaĵo difinita en la <b>%1</b> tekstokampo ĝisdatigos se vi ŝanĝas la konservotan dosiertipon.<br /><br /></li><li>Se neniu finaĵo estas difinita en la <b>%2</b> tekstokampo kiam vi alklakas <b>Konservi</b>, %3 estos aldonita al la fino de la dosiernomo (se la dosiernomo ankoraŭ ne ekzistas). Ĉi tiu finaĵo estas bazita sur la dosiertipo kiun vi elektis por konservado.<br /><br />Se vi ne volas ke KDE provizu dosier-finaĵon, vi povas aŭ malŝalti la opcion aŭ preventi ĝin per aldoni punkton (.) al la fino de la dosiernomo (la punkto estos aŭtomate forigita). </li></ol>Se vi ne certas, daŭru ebligi la opcion, ĉar kun ĝi, viaj dosieroj estas pli trakteblaj.

en: Timeout Error
eo: Eraro pro tempolimo

en: Timeout Values
eo: Tempolimoj

en: Timeout on server
    %1
eo: Tempolimo ĉe la servilo
    %1

en: Trusted:
eo: Fidinda:

en: Try again, either now or at a later time.
eo: Reprovu, aŭ nun aŭ poste.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
eo: Provu forŝovi la ekzistantan dosieron kaj reprovu poste.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
eo: Provu forŝovi la ekzistantan dosierujon kaj reprovu poste.

en: Type
eo: Tipo

en: Type any comment you think is useful here.
eo: Entajpu iun ajn utilan komenton ĉi tie

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
eo: Entajpu la komandon por lanĉi la aplikaĵon ĉi tie.
    
    Post la komando, vi povas uzi lokokupilojn kiuj estos anstaŭigitaj perla efektivaj valoroj dum la rulado de la programo:
    %f - unuopa dosiernomo
    %F - listo de dosieroj, uzu tion por aplikaĵoj kiuj povas malfermi plurajn lokajn dosierojn samtempe
    %u - adreso
    %U - listo de adresoj
    %d - la dosierujo de la malfermota dosiero
    %D - listo de dosierujoj
    %i - la piktogramo
    %m - la piktogrameto
    %c - la titoleto

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
eo: Entajpu la priskribon de la aplikaĵo, bazita sur la uzo, ĉi tie. Ekz: pertelefonlinea aplikaĵo (KPPP) estus "pertelefonlinea ilo"

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
eo: Entajpu la deziratan nomon por la aplikaĵo ĉi tie. Ĉi tiu aplikaĵo aperos sub tiu nomo en la aplikaĵa menuo kaj en la panelo.

en: Type:
eo: Tipo:

en: U&RL
eo: &URL

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
eo: En uniksaj dosieraroj oni povas referenci dosieron aŭ dosierujon el alia nomo kaj/aŭ situo. Dum la kopiado KDE eltrovis ligon aŭ aron da ligoj rezultantaj en senfina ciklo, t.e. la dosiero laŭ iu maniero referencas al si mem.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
eo: En uniksaj dosieraroj oni povas referenci dosieron aŭ dosierujon el alia nomo kaj/aŭ situo. KDE eltrovis ligilon aŭ aron da ligoj rezultantaj en senfina ciklo, t.e. la dosiero laŭ iu maniero referencas al si mem.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
eo: La URLo ne respondas la ekzistanta dosiero.

en: URL Resource Invalid
eo: URLo Nevalida

en: URL cannot be listed
    %1
eo: Ne povas listigi retadreson
    %1

en: Unable to Enter Folder
eo: Ne eblas aliri la dosierujon

en: Unable to Initialize Input/Output Device
eo: Ne eblas prepari en/el-aparaton

en: Unable to Launch Process
eo: Ne eblis lanĉi procezon

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
eo: Ne eblas malprepari en/el-aparaton

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
eo: Ne povas komuniki kun la kuketotraktilo-servo.
    Iun ajn ŝanĝojn vi faris estos nur valida post la relanĉo de la servo.

en: Unable to create io-slave: %1
eo: Ne eblas krei eneligo-sklavon: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
eo: Ne eblas forigi ĉiujn kuketojn kiel petita.

en: Unable to delete cookies as requested.
eo: Ne eblas forigi kuketojn kiel petita.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
eo: Ne eblis malfermi la atestilon. Ĉu provi novan pasvorton?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
eo: Ne eblas ricevi informon pri la kuketoj konservitaj en via komputilo.

en: Und&o
eo: &Malfari

en: Und&o: Copy
eo: &Malfari: Kopii

en: Und&o: Link
eo: &Malfari: Ligi

en: Und&o: Move
eo: &Malfari: Movi

en: Undocumented Error
eo: Nedokumentita eraro

en: Unexpected Program Termination
eo: Neatendita programfino

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro

en: Unknown Host
eo: Nekonata komputilo

en: Unknown Interruption
eo: Nekonata interrompo

en: Unknown Proxy Host
eo: Nekonata prokurilo

en: Unknown error
    %1
eo: Nekonata eraro
    %1

en: Unknown host %1
eo: Nekonata komputilo %1

en: Unknown interrupt
    %1
eo: Nekonata interrompo
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
eo: Nekonata protokolo '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
eo: Nekonata komputilo
    %1

en: Unmount
eo: Malkroĉu

en: Unsupported Action: %1
eo: Ne subtenata ago: %1

en: Unsupported Protocol %1
eo: Ne subtenata protokolo %1

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
eo: Aktualigu vian programaron al la plej nova versio. Via distribuo devus provizi ilojn por aktualigi la programojn.

en: Updating System Configuration
eo: Aktualigante sistemagordon

en: Updating system configuration.
eo: Aktualigante sistemagordon.

en: Use cache whenever &possible
eo: &Uzi la kaŝmemoron kiam ebla

en: User
eo: Uzanto

en: User Agent
eo: Uzantoagento

en: User canceled action
    %1
eo: Uzanto finis la agon
    %1

en: User:
eo: Uzanto:

en: User:
eo: Uzanto:

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
eo: Uzado de sub-URLoj kun %1 ne estas subtenata.

en: Validity period:
eo: Valida de:

en: Value:
eo: Valoro:

en: Varying (No Change)
eo: Varianta (Neniu ŝanĝo)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
eo: Kontroli ĉu la tenitan retpaĝon estas valida antaŭ provi preni la retpaĝon denove.

[ctx: Web page address]
en: Address:
eo: Adreso:

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
eo: Kiam FTP konektoj estas pasivaj, la kiento konektiĝas al la servilo, anstataŭ reciproke, do fajroŝirmiloj ne blokas la konekton; tamen malnova FTP serviloj eble ne subtenas Pasivan FTP-on.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
eo: Dum alŝuto de dosiero, sia finaĵo estas ".part". Kiam tute alŝutita, ĝi estas renomita al sia vera nomo.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
eo: Dum akiro de informoj pri la donita prokurilo <strong>%1</strong>, okazis eraro. La nomo de la komputilo ne estis trovebla en Interreto.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
eo: Ĉu vi volas akcepti tiun atestilon porĉiame sen konfirmo?

en: Write
eo: Skribi

en: Write
    Entries
eo: Skribi
    erojn

en: Write Access Denied
eo: Skriba aliro malpermesita

en: Writing to %1 is not supported.
eo: Skribado al %1 ne estas subtenata.

en: Yes
eo: Jes

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
eo: Vi estas enironta sekuran protokolon. Ĉiuj transigoj estos ĉifrataj, aliokaze vi ricevos averton.
    Tio signifas, ke neniu povas facile observi viajn transigatajn datumojn survoje.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
eo: Vi estas forlasonta sekuran protokolon. Transigoj ne plu estos ĉifrataj.
    Tio signifas, ke iu povus survoje observi viajn transigatajn datumojn.

en: You are not authorized to execute this file.
eo: Vi ne havas la rajton ruli tun dosieron.

en: You are not authorized to execute this service.
eo: Vi ne havas la rajton plenumi ĉi tiun servon.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
eo: Vi ne havas la permesojn elekti aplikaĵon por malfermi la dosierujon.

en: You can only select local files.
eo: Vi povas elekti nur lokajn dosierojn.

en: You did not select a file to delete.
eo: Vi ne elektis dosieron forigendan.

en: You did not select a file to trash.
eo: Vi ne elektis dosieron forĵetendan.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
eo: Vi ne havas permeson por aliri la protokolon %1.

en: You do not have permission to create that folder.
eo: Vi ne havas permeson krei tiun dosierujon.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
eo: Vi indikis, ke vi volas akcepti tiun atestilon, sed ĝi ne estas destinita al la servilo, kiu prezentis ĝin. Ĉu vi tamen volas daŭrigi?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
eo: Vi devas relanĉi KDE-n por ke tiuj ŝanĝoj validas.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
eo: Vi devas relanĉi la ruliĝantajn aplikaĵojn por ke tiuj ŝanĝoj validas.

en: You may have encountered a bug in the program.
eo: Eble vi trovis eraron en la programo.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
eo: Eble vi donis neĝustajn salutinformojn aŭ eĉ tute neniujn.

en: You may not have permissions to accept the connection.
eo: Vi eble ne havas permeson por akcepti la konekton.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
eo: Eble vi ne havas permeson perpari (t.e. kroĉi) la aparaton. En uniksaj operaciumoj ofte necesas privilegioj de sistemestro por prepari aparaton.

en: You may not have permissions to read from the resource.
eo: Vi eble ne havas legpermeson por tiu dosiero.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
eo: Vi eble ne havas permeson legi la dosieron aŭ malfermi la dosierujon.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
eo: Eble vi ne havas permeson malprepari (t.e. malkroĉi) la aparaton. En uniksaj operaciumoj ofte necesas privilegioj de sistemestro por malprepari aparaton.

en: You may not have permissions to write to the resource.
eo: Vi eble ne havas skribpermeson por tiu dosiero.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
eo: Vi devas doni uzantonomon kaj pasvorton por la prokurilo listigita malsupre antaŭ kiam vi rajtas aliri iun ejon.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
eo: Vi devas doni uzantonomon kaj pasvorton por aliri la ejon.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
eo: Viaj alirpermesoj eble ne estas sufiĉaj por la dezirata ago pri tiu dosiero.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
eo: Via konto eble ne havas permeson por aliri la donitan dosieron.

en: [padlock]
eo: [seruro]

en: a suitable extension
eo: taŭga dosier-finaĵo

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
eo: kopii la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: create the requested folder
eo: krei la deziratan dosierujon

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
eo: forigi la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
eo: ŝlosi la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
eo: movi la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
eo: pridemandi la kapablojn de la servo

[ctx: request type]
en: retrieve property values
eo: akiri eco-valorojn

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
eo: preni la enhavon de la donita dosiero aŭ dosierujo

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
eo: serĉi en la donita dosierujo

[ctx: request type]
en: set property values
eo: difini eco-valorojn

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
eo: malŝlosi la donitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: upload %1
eo: alŝuti %1

en: the extension <b>%1</b>
eo: la finaĵo <b>%1</b>
