linuxmint - en to hr translation catalogue (585 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
hr: 
    Pritisni ENTER za nastavak...

en: %d snapshots, %s free
hr: %d snimaka sustava, %s slobodno

en: '%s' will be on '%s'
hr: '%s' biti će na '%s'

en: '%s' will be on root device
hr: '%s' biti će na korijenskom uređaju

en: (Re)install GRUB2 on:
hr: (Ponovno) instaliraj GRUB2 na:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
hr: ** Deinstaliran Timeshift BTRFS **

en: / is mapped to device
hr: / je mapiran na particiju

en: /boot is mapped to device
hr: /boot je mapiran na particiju

en: /boot/efi is mapped to device
hr: /boot/efi je mapiran na particiju

en: /home is mapped to device
hr: /home je mapiran na particiju

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
hr: <b>Komentari</b> (dvostruko kliknite za uređivanje)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
hr: Zadatak održavanja pokreće se jednom svakih sat vremena i stvara snimke sustava po potrebi.

en: Aborted.
hr: Prekinuto.

en: About
hr: O programu

en: Action
hr: Lokacija

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Files
hr: Dodaj datoteke

en: Add Folders
hr: Dodaj mape

en: Add custom pattern
hr: Dodaj prilagođeni uzorak

en: Add directories
hr: Dodaj direktorije

en: Add files
hr: Dodaj datoteke

en: Add tags to snapshot (default: O)
hr: Dodaj oznake u snimke sustava (zadano: O)

en: Added cron task
hr: Dodaj cron zadatak

en: Admin Access Required
hr: Potreban je administratorski pristup

en: Admin access is required to backup and restore system files.
hr: Potreban je administratorski pristup za sigurnosno kopiranje datoteka sustava.

en: All Files
hr: Dodaj datoteke

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
hr: Sve datoteke su kopirane kada se prva snimka sustava stvori. Nepromijenjene datoteke će biti povezane s prijašnjom snimkom sustava ako je dostupna.

en: All other files and folders are excluded.
hr: Sve ostale datoteke i mape su isključene.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
hr: Šifrirani uređaj je odabran za korijenski datotečni sustav (/). Direktorij pokretanja sustava (/boot) mora biti montiran na nešifriranom uređaju kako bi se sustav uspješno pokrenuo.
    
    Ili odaberite nešifrirani uređaj za direktorij pokretanja (/boot) ili odaberite nešifrirani uređaj za korijenski datotečni sustav.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
hr: Drugi primjerak Timeshifta stvara snimku sustava.

en: Another instance of this application is running
hr: Drugi primjerak ove aplikacije je pokrenut

en: Another instance of timeshift is currently running!
hr: Drugi primjerak timeshifta je pokrenut!

en: Answer YES to all confirmation prompts
hr: Odgovori DA za sve upite potvrde

en: App config loaded
hr: Podešavanja aplikacije učitana

en: App config saved
hr: Podešavanja aplikacije spremljena

en: Application needs admin access.
hr: Aplikacija treba administratorski pristup.

en: Application will exit
hr: Aplikacija će se zatvoriti

en: Application will exit.
hr: Aplikacija će se zatvoriti.

en: Artists
hr: Izvođači

en: Authors
hr: Autor

en: Available
hr: Dostupno

en: BTRFS Snapshots
hr: BTRFS snimke sustava

en: BTRFS Tools Not Found
hr: BTRFS alati nisu pronađeni

en: BTRFS device is not mounted
hr: BTRFS uređaj nije pronađen

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
hr: BTRFS snimke sustava su spremljene na vašu particiju sustava. Ostale particije nisu podržane.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
hr: BTRFS snimke sustava su spremljene na isti disk s kojeg su stvorene. Ako se disk sustava pokvari, snimke sustava biti će izgubljene zajedno sa sustavom. Spremite snimke sustava na vanjski disk koji ne sadrži sustav u RSYNC načinu kako bi bile sigurne od oštećenja.

en: Back
hr: Natrag

en: Backend
hr: Pozadinski program

en: Backup
hr: Sigurnosno kopiranje

en: Backup Device
hr: Uređaj sigurnosnog kopiranja

en: Backup device not specified!
hr: Uređaj sigurnosnog kopiranja nije određen!

en: Bittorrent Clients
hr: Bittorrent klijenti

en: Boot
hr: Pokretanje

en: Boot device not selected
hr: Uređaj pokretanja nije odabran

en: Boot snapshot failed!
hr: Snimka sustava pokretanja nije uspjela!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
hr: Snimke sustava se stvaraju korištenjem ugrađene značajke BTRFS datotečnog sustava.

en: Boot snapshots are enabled
hr: Snimka sustava pokretanja je omogućena

en: Bootloader Options
hr: Mogućnosti učitača pokretanja

en: Bootloader Options (Advanced)
hr: Mogućnosti učitača pokretanja (Napredno)

en: Browse
hr: Pregledaj

en: Browse Files
hr: Pregledaj datoteke

en: Browse selected snapshot
hr: Pregledaj odabranu snimku sustava

en: Building file list...
hr: Izgradnja popisa datoteka...

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancel restore?
hr: Prekini obnovu?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
hr: Prekidanje procesa obnove će ostaviti odredišni sustav u nestabilnom stanju. Sustav se možda neće moći pokrenuti ili možete naići na razne probleme. Nakon prekidanja, morate obnoviti s drugom snimkom sustava, kako bi vratili sustav u stabilno stanje. Kliknite Da za potvrdu.

en: Cannot Delete Live Snapshot
hr: Nemoguće brisanje trenutno pokrenute snimke sustava

en: Changed
hr: Promijenjeno

en: Changed items:
hr: Promijenjene stavke:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
hr: Provjera radnji obnove (Dry Run)

en: Checking file systems for errors...
hr: Provjera grešaka datotečnog sustava...

en: Checksum
hr: Zbroj provjere

en: Cleaning up...
hr: Čišćenje...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
hr: Kliknite za uređivanje. Povucite i ispustite za promjenu redoslijeda.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
hr: Kliknite za uređivanje. Povucite i ispustite za promjenu redoslijeda.

en: Clone System
hr: Kloniranje sustava

en: Clone current system
hr: Kloniraj trenutni sustav

en: Cloning
hr: Kloniranje

en: Cloning system...
hr: Kloniranje sustava...

en: Close
hr: Zatvori

en: Close window to exit
hr: Sada slobodno možete zatvoriti prozor

en: Commands listed below are not available on this system
hr: Naredbe navedene ispod nisu dostupne na ovom sustavu

en: Comments
hr: Komentari

en: Comparing Files (Dry Run)...
hr: Usklađivanje datoteka (Dry Run)...

en: Comparing files with rsync...
hr: Usklađivanje datoteka sa rsync...

en: Completed
hr: Završeno

en: Completed With Errors
hr: Završeno s greškama

en: Confirm Actions
hr: Potvrdi radnje

en: Continue with restore? (y/n):
hr: Nastavi obnovu? (d/n):

en: Contributors
hr: Doprinijeli

en: Could not find device
hr: Nemoguć pronalazak uređaja

en: Could not find file
hr: Nemoguć pronalazak datoteke

en: Could not find snapshot
hr: Nemoguć pronalazak snimke sustava

en: Could not find system subvolume
hr: Nemoguć pronalazak poduređaja sustava

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
hr: Nemoguć pronalazak poduređaja sustava za stvaranje snimke sustava predobnove

en: Create
hr: Stvori

en: Create Snapshot
hr: Stvaranje snimke sustava

en: Create one per boot
hr: Stvori jednu pri pokretanju sustava

en: Create one per day
hr: Stvori jednu dnevno

en: Create one per hour
hr: Stvori jednu svakog sata

en: Create one per month
hr: Stvori jednu mjesečno

en: Create one per week
hr: Stvori jednu tjedno

en: Create snapshot (even if not scheduled)
hr: Stvori snimku sustava (iako nije na rasporedu)

en: Create snapshot if scheduled
hr: Stvori snimku sustava ako je na rasporedu

en: Create snapshot of current system
hr: Stvori snimku sustava trenutnog sustava

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
hr: Stvori snimku sustava ručno ili omogući raspored snimaka sustava kako bi zaštitili svoj sustav

en: Create snapshots using BTRFS
hr: Stvori snimku sustava koristeći BTRFS

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
hr: Stvori snimku sustava koristeći RSYNC alat i stvarne poveznice

en: Created
hr: Stvoreno

en: Created control file
hr: Datoteka kontrole stvorena

en: Created directory
hr: Stvoren direktorij

en: Created pre-restore snapshot
hr: Snimka sustava predobnove stvorena

en: Created subvolume snapshot
hr: Poduređaj snimke sustava stvoren

en: Creating Snapshot...
hr: Stvaranje snimke sustava...

en: Creating new backup...
hr: Stvaranje nove sigurnosne kopije...

en: Creating new snapshot...
hr: Stvaranje nove snimke sustava...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
hr: Stvaranje snimke sustava predobnove iz poduređaja sustava...

en: Credits
hr: Zasluge

en: Critical Error
hr: Kritična greška

en: Cron job added
hr: Cron zadatak dodan

en: Cron job removed
hr: Cron zadatak uklonjen

en: Cron task exists
hr: Cron zadatak postoji

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Daily
hr: Dnevno

en: Daily snapshot failed!
hr: Dnevno snimanje sustava neuspjelo!

en: Daily snapshots are enabled
hr: Dnevno snimanje sustava je omogućeno

en: Data will be modified on following devices:
hr: Podaci će biti promijenjeni na sljedećim uređajima:

en: Date Format
hr: Format datuma

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete Snapshots
hr: Obriši snimke sustava

en: Delete all snapshots
hr: Obriši sve snimke sustava

en: Delete selected snapshot
hr: Obriši odabrane snimke sustava

en: Delete snapshot
hr: Obriši snimku sustava

en: Deleted
hr: Obrisano

en: Deleted directory
hr: Obrisan direktorij

en: Deleted subvolume
hr: Obrisan poduređaj

en: Deleting Snapshots...
hr: Brisanje snimaka sustava...

en: Deleting subvolume
hr: Brisanje poduređaja

en: Description
hr: Opis

en: Destroyed qgroup
hr: Uništena qgroup

en: Destroying qgroup
hr: Uništavam qgroup

en: Device
hr: Particija

en: Device is unlocked
hr: Uređaj je otključan

en: Device name is empty!
hr: Naziv uređaja je prazan!

en: Device not found
hr: Uređaj nije pronađen

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
hr: Uređaji s Linux datotečnim sustavom.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
hr: Uređaji s Linux datotečnim sustavom.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
hr: Uređaji s kojih je snimka sustava napravljena su predodabarni.

en: Devices with Linux file systems
hr: Uređaji s Linux datotečnim sustavom

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
hr: Uređaji s Windows datotečnim sustavima nisu podržani (NTFS, FAT, itd.).

en: Dir not found
hr: Direktorij nije pronađen

en: Directory not found
hr: Direktorij nije pronađen

en: Disclaimer
hr: Pravne napomene

en: Distribution
hr: Distribucija

en: Documentation
hr: Donacije

en: Donate
hr: Donirajte

en: Donations
hr: Donacije

en: Enable BTRFS qgroups (recommended)
hr: Omogući BTRFS qgroups (preporučljivo)

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
hr: Omogućite raspored snimanja sustava kako bi zaštitili svoj sustav

en: Enabled subvolume quota support
hr: Omogućena je podrška quota poduređaja

en: Encrypted Device
hr: Šifrirani uređaj

en: Encrypted Home Directory
hr: Šifrirana osobna mapa

en: Enter device name or number
hr: Upišite naziv ili broj uređaja

en: Enter device name or number (a=Abort)
hr: Upišite naziv ili broj uređaja (a=Prekidanje)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
hr: Upišite lozinku za otključavanje '%s'

en: Enter path or browse for directory
hr: Upišite putanju ili odabrite direktorij

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
hr: Upišite broj snimke sustava (a=Prekidanje, p=Prijašnje, n=Sljedeće)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
hr: Upišite uzorak za izuzimanje (Npr: *.mp3, *.bak)

en: Error
hr: Greška

en: Error running Rsync
hr: Greška Rsync pokretanja

en: Estimate
hr: Procjena

en: Estimating System Size...
hr: Procjena veličine sustava...

en: Estimating system size...
hr: Procjena veličine sustava...

en: Examples
hr: Primjeri

en: Exclude Application Settings
hr: Izuzmi postavke aplikacija

en: Exclude Apps
hr: Izuzmi aplikacije

en: Exclude List
hr: Popis izuzimanja

en: Exclude List Summary
hr: Izuzmi popis sažetka

en: Exclude Pattern
hr: Izuzmi uzorak

en: Excluded Directories
hr: Izuzmi direktorije

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
hr: Očekivane vrijednosti: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
hr: Neuspjelo daodavanje cron zadatka

en: Failed to copy file
hr: Neuspjelo kopiranje datoteke

en: Failed to create directory
hr: Neuspjelo stvaranje direktorija

en: Failed to create new snapshot
hr: Neuspjelo stvaranje nove snimke sustava

en: Failed to create snapshot
hr: Neuspjelo stvaranje snimke sustava

en: Failed to create subvolume snapshot
hr: Neuspjelo stvaranje snimke sustava poduređaja

en: Failed to create symlinks
hr: Neuspjelo stvaranje simboličkih poveznica

en: Failed to delete directory
hr: Neuspjelo brisanje direktorija

en: Failed to delete file
hr: Neuspjelo brisanje datoteke

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
hr: Neuspjelo brisanje ugrađenog poduređaja snimke sustava

en: Failed to delete snapshot subvolume
hr: Neuspjelo brisanje poduređaja snimke sustava

en: Failed to delete symlinks
hr: Neuspjelo brisanje simboličkih poveznica

en: Failed to destroy qgroup
hr: Neuspjelo qgroup uništenje

en: Failed to enable subvolume quota
hr: Neuspjelo omogućavanje quota poduređaja

en: Failed to estimate system size
hr: Neuspjela procjena veličine sustava

en: Failed to export crontab file
hr: Neuspjeli izvoz crontab datoteke

en: Failed to get input from user in 3 attempts
hr: Neuspjelo dobivanje ulaza od korisnika u 3 pokušaja

en: Failed to get partition list
hr: Neuspjelo dobivanje popisa particija

en: Failed to get partition list.
hr: Neuspjelo dobivanje popisa particija.

en: Failed to install crontab file
hr: Neuspjela instalacija crontab datoteke

en: Failed to mount devices
hr: Neuspjelo montiranje uređaja

en: Failed to move file
hr: Neuspjelo premještanje datoteke

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
hr: Neuspjelo premještanje poduređaja sustava u direktorij snimke sustava

en: Failed to query subvolume list
hr: Neuspjelo ispitivanje popisa poduređaja

en: Failed to query subvolume quota
hr: Neuspjelo ispitivanje quota poduređaja

en: Failed to read cron tab
hr: Neuspjelo crontab čitanje

en: Failed to read file
hr: Neuspjelo čitanje datoteke

en: Failed to remove
hr: Neuspjelo uklanjanje

en: Failed to remove cron job
hr: Neuspjelo uklanjanje cron zadatka

en: Failed to remove snapshot
hr: Neuspjelo uklanjanje snimke sustava

en: Failed to rescan subvolume quota
hr: Neuspjelo ponovno pretraživanje quota poduređaja

en: Failed to restore system subvolume
hr: Neuspjela obnova poduređaja sustava

en: Failed to save exclude list
hr: Neuspjelo spremanje popisa izuzimanja

en: Failed to unlock device
hr: Neuspjelo otključavanje uređaja

en: Failed to unmount
hr: Neuspjelo odmontiravanje

en: Failed to unmount device!
hr: Neuspjelo odmontiravanje uređaja!

en: Failed to write file
hr: Neuspjelo zapisivanje datoteke

en: File (snapshot)
hr: Obriši snimku sustava

en: File (system)
hr: Datotečni sustav

en: File Pattern
hr: Datoteka uzorka

en: File and directory counts:
hr: Broj datoteka i direktorija:

en: File is missing
hr: Datoteka nedostaje

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
hr: Datoteke i direktoriji koji se podudaraju sa uzorkom ispod biti će izuzeti. Uzorci koji počinju sa a + će obuhvatiti stavku umjesto da je izuzmu.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
hr: Datoteke i direktoriji mogu se izuzeti kako bi se uštedio slobodni diskovni prostor.

en: Files and directory counts:
hr: Broj datoteka i direktorija:

en: Files matching the following patterns will be excluded
hr: Datoteke koje se podudaraju sa sljedećim uzorcima će biti izuzete

en: Filesystem
hr: Datotečni sustav

en: Filter by name or path
hr: Upišite naziv ili broj uređaja

en: Filters
hr: Filtri

en: Finish
hr: Završetak

en: Finished
hr: Završeno

en: First snapshot requires:
hr: Prvo snimanje sustav zahtijeva:

en: Found existing pre-restore snapshot
hr: Pronađena je postojeća snimka sustava predobnove

en: Free
hr: Slobodno

en: Free space
hr: Slobodan prostor

en: GRUB Device
hr: GRUB uređaj

en: GRUB device not selected
hr: GRUB uređaj nije odabran

en: GRUB will NOT be reinstalled
hr: GRUB neće BITI ponovno instaliran

en: Generating initramfs...
hr: Stvaram initramfs...

en: Global
hr: Globalno

en: Group
hr: Grupa

en: Help
hr: Pomoć

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
hr: Skrivene datoteke i mape su obuhvaćene po zadanome pošto sadrže određene korisničke datoteke podešavanja.

en: Hide
hr: Sakrij

en: Hide rsync output
hr: Sakrij rsync izlaz

en: Hide this window (files will be deleted in background)
hr: Sakrij ovaj prozor (datoteke će biti obrisane u pozadini)

en: Home
hr: Osobna mapa

en: Home Directory
hr: Osobna mapa

en: Hourly
hr: Svaki sat

en: Hourly snapshot failed!
hr: Neuspjelo snimanje sustava svakog sata!

en: Hourly snapshots are enabled
hr: Snimanje sustava svakog sata omogućeno

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
hr: Ako se obnovljeni sustav uspješno ne pokrene, tada pokrenite Live CD/USB, instalirajte Timeshift, i pokušajte obnoviti neku drugu snimku sustava.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
hr: Ako vam ovi uvjeti nisu prihvatljivi, nemojte nastaviti dalje od ove točke!

en: If you find this application useful, consider making a donation to support the development.
hr: Ako vam je ova aplikacija korisna, probajte donirati kako bi podržali njen razvoj.

en: Include / Exclude Patterns
hr: Obuhvati / Izuzmi uzorke

en: Include @home subvolume in backups
hr: Obuhvati @home poduređaj u sigurnosne kopije

en: Invalid Snapshot
hr: Neispravna snimka sustava

en: Invalid command line arguments
hr: Neispravni argumenti naredbenog redka

en: Invalid snapshot
hr: Neispravna snimka sustava

en: Items Not Selected
hr: Stavke nisu odabrane

en: Keep
hr: Zadrži

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
hr: Zadrži datoteke podešavanja za bittorrent klijente poput Deluge, Transmission, itd. Ako nije odabrano, prijašnje datoteke podešavanja će biti obnovljene iz snimke sustava.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
hr: Zadrži datoteke podešavanja za web preglednike poput Firefoxa i Chroma. Ako nije odabrano, prijašnje datoteke podešavanja će biti obnovljene iz snimke sustava.

en: Keep on Root Device
hr: Zadrži na korijenskom uređaju

en: Keep this mount path on the root filesystem
hr: Zadrži ove putanje montiranja na korijenskom datotečnom sustavu

en: Label
hr: Oznaka

en: Last boot snapshot is %d hours old
hr: Posljednja snimka sustava pri pokretanju sustava je stara %d sata

en: Last boot snapshot is older than system start time
hr: Posljednja snimka sustava pri pokretanju sustava je starija od vremena pokretanja sustava

en: Last boot snapshot not found
hr: Posljednja snimka sustava pokretanja nije pronađena

en: Last daily snapshot is %d hours old
hr: Posljednja dnevna snimka sustava je stara %d sata

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
hr: Posljednja dnevna snimka sustava je stara više od 1 dana

en: Last daily snapshot not found
hr: Posljednja dnevna snimka sustava nije pronađena

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
hr: Posljednja satna snimka sustava je stara %d minuta

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
hr: Posljednja satna snimka sustava je stara više od 1 sata

en: Last hourly snapshot not found
hr: Posljednja satna snimka sustava nije pronađena

en: Last monthly snapshot is %d days old
hr: Posljednja mjesečna snimka sustava je stara %d dana

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
hr: Posljednja mjesečna snimka sustava je stara 1 dana

en: Last monthly snapshot not found
hr: Posljednja mjesečna snimka sustava nije pronađena

en: Last weekly snapshot is %d days old
hr: Posljednja tjedna snimka sustava je stara %d dana

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
hr: Posljednja tjedna snimka sustava je stara više od 1 tjedna

en: Last weekly snapshot not found
hr: Posljednja tjedna snimka sustava nije pronađena

en: Latest snapshot
hr: Posljednja snimka sustava

en: License
hr: Licenca

en: Linking from snapshot
hr: Povezivanje iz snimke sustava

en: List
hr: Popis

en: List devices
hr: Popis uređaja

en: List snapshots
hr: Popis snimaka sustava

en: Live USB Mode (Restore Only)
hr: Live USB način (Samo za obnovu)

en: Location
hr: Lokacija

en: Main window closed by user
hr: Glavni prozor je zatvorio korisnik

en: Mark for Deletion
hr: Označi za brisanje

en: Marked for deletion
hr: Označeno za brisanje

en: Maximum backups exceeded for backup level
hr: Premašen je broj sigurnosnih kopija za raspored sigurnosnog kopiranja

en: Menu
hr: Izbornik

en: Misc
hr: Ostalo

en: Miscellaneous
hr: Ostalo

en: Missing Dependencies
hr: Zavisnosti nedostaju

en: Mode
hr: Način

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Monthly snapshot are enabled
hr: Mjesečno snimanje sustava je omogućeno

en: Monthly snapshot failed!
hr: Mjesečno snimanje sustava nije uspjelo!

en: Mount
hr: Monitraj

en: Moved system subvolume to snapshot directory
hr: Poduređaj sustava je premješten u direktorij snimke sustava

en: Multiple snapshots selected
hr: Odabrano je više snimaka sustava

en: Name
hr: Naziv

en: Next
hr: Sljedeće

en: No
hr: Ne

en: No Change
hr: Bez promjene

en: No Snapshots Selected
hr: Nema odabranih snimaka sustava

en: No snapshots available
hr: Nema dostupnih snimaka sustava

en: No snapshots found
hr: Nema pronađenih snimaka sustava

en: No snapshots found on device
hr: Nema pronađenih snimaka sustava na uređaju

en: No snapshots on device
hr: Nema snimaka sustava na uređaju

en: No snapshots on this device
hr: Nema snimaka sustava na ovome uređaju

en: No snapshots selected
hr: Nema odabranih snimaka sustava

en: None
hr: Nepoznato

en: Not Found
hr: Nije pronađeno

en: Not Selected
hr: Nije odabrano

en: Not Supported
hr: Nije podržano

en: Not enough disk space
hr: Nema dovoljno diskovnog prostora

en: Notes
hr: Bilješke

en: Nothing to do!
hr: Ništa za učiniti!

en: Num
hr: Broj

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
hr: Broj snimaka sustava koje će se zadržati.
    Starije snimke sustava će biti uklonjene kada se ovo ograničenje dostigne.

en: OK
hr: U redu

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
hr: OS mora biti instaliran na BTRFS particiju sa Ubuntu izlazom poduređaja (@ i @home poduređaji). Ostali izlazi nisu podržani.

en: Older log files removed
hr: Starije datoteke zapisa su uklonjene

en: Oldest snapshot
hr: Starija snimka sustava

en: On demand (manual)
hr: Na zahtjev (ručno)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
hr: Samo Ubuntu izlazi s @ i @home poduređajima su trenutno podržani.

en: Open Menu
hr: Otvori izbornik

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
hr: Mogućnost --snapshot-device ne bi trebala biti navedena za stvaranje snimaka sustava u BTRFS načinu

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Other applications (next page)
hr: Ostale aplikacije (sljedeća stranica)

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Parent Device
hr: Uređaj

en: Parsing log file...
hr: Obrada datoteke zapisa...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
hr: Particija ima nepodržan izlaz poduređaja.

en: Path
hr: Putanja

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Please check if you have multiple windows open.
hr: Provjerite imate li više otvorenih prozora.

en: Please do not interrupt the restore process!
hr: Nemojte prekinuti proces obnove!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
hr: Instalirajte potrebne pakete i pokušajte ponovno pokrenuti TimeShift

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
hr: Pokrenite ponovno aplikaciju kao administrator (koristeći 'sudo' ili 'su')

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
hr: Pokrenite aplikaciju kao administrator (koristeći 'sudo' ili 'su')

en: Please save your work and close all applications.
hr: Spremite svoj rad i zatvorite sve aplikacije.

en: Please select a snapshot to view the log!
hr: Odaberite snimku sustava kako bi vidjeli zapis!

en: Please select the GRUB device
hr: Odaberite GRUB uređaj

en: Please wait a few minutes and try again.
hr: Pričekajte nekoliko minuta i pokušajte ponovno.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
hr: Pričekajte da se snimke sustava obrišu.

en: Please wait...
hr: Malo pričekajte...

en: Populating list...
hr: Popunjavanje popisa...

en: Preparing...
hr: Pripremanje...

en: Previous
hr: Prijašnje

en: Print debug information
hr: Ispiši informacije otklanjanja grešaka

en: Query completed
hr: Ispitivanje završeno

en: Querying subvolume info...
hr: Ispitivanje informacija poduređaja...

en: RSYNC Snapshots
hr: RSYNC snimanje sustava

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
hr: Ponovno stvara initramfs za sve instalirane kernele. To općenito nije potrebno. Ovo odaberite samo ako se obnovljeni sustav ne uspije pokrenuti.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
hr: Ponovno instaliraj GRUB2 učitač pokretanja?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
hr: Ponovna instalacija GRUB2 učitača pokretanja...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
hr: Ponovno instalira GRUB2 učitač pokretanja na odabrani uređaj.

en: Read %'d of %'d lines...
hr: Čitam %'d od %'d redaka...

en: Rebooting system...
hr: Ponovno pokretanje sustava...

en: Recommended
hr: Preporučeno

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Remote and network locations are not supported.
hr: Mrežne i udaljene lokacije nisu podržane.

en: Remove
hr: Ukloni

en: Removed
hr: Uklonjeno

en: Removed cron task
hr: Uklonjen cron zadatak

en: Removed mount directory: '%s'
hr: Uklonjen direktorij montiranja: '%s'

en: Removed snapshot
hr: Uklonjena snimka sustava

en: Removing
hr: Uklanjanje

en: Removing snapshot
hr: Uklanjanje snimke sustava

en: Removing snapshots
hr: Uklanjanje snimaka sustava

en: Required for displaying shared and unshared size for snapshots in the main window
hr: Potrebno za prikaz dijeljenih i nedijeljenih veličina za snimke sustava u glavnom prozoru

en: Restore
hr: Obnovi

en: Restore @home subvolume
hr: Obnovi @home poduređaj

en: Restore Device
hr: Obnovi uređaj

en: Restore Exclude
hr: Izuzmi obnovu

en: Restore Snapshot
hr: Obnavljanje snimke sustava

en: Restore completed
hr: Obnova završena

en: Restore selected snapshot
hr: Obnovi odabranu snimku sustava

en: Restore snapshot
hr: Obnovi snimku sustava

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
hr: Obnovljeni poduređaji će postati aktivni nakon ponovnog pokretanja sustava.

en: Restored system subvolume
hr: Obnovljeni poduređaj sustava

en: Restoring Snapshot...
hr: Obnova snimke sustava...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
hr: Obnova snimke sustava će zamijeniti poduređaje sustava i poduređaji sustava koji se trenutno koriste će bit očuvani kao nova snimka sustava. Ako je potrebno, ova snimka sustava se može obnoviti kasnije u 'vrati' obnovi.

en: Restoring snapshot...
hr: Obnvaljanje snimke sustava...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
hr: Obnavljanje sustava samo zamjenjuje postavke i datoteke sustava. Datoteke i mape u osobnoj mapi korisnika neće biti obuhvaćene. Takvo ponašanje se može promijeniti dodavanjem filtra koji obuhvaća te datoteke. Obuhvaćene datoteke biti će sigurnosno kopirane kada se snimka sustava stvara.

en: Revision
hr: Promjena

en: Root device not selected
hr: Korijenski uređaj nije odabran

en: Rsync Log Viewer
hr: Preglednik zaspisa

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
hr: Pokrenite 'timeshift' u terminalu za inačicu naredbenog redka ovog alata

en: Run in non-interactive mode
hr: Pokreni u neinteraktivnom načinu rada

en: Running
hr: Pokrenuto

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
hr: Spremite snimke sustava na vanjski disk umjesto na disk sustava kako bi spriječili gubitak podataka uslijed kvara diska.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
hr: Spremanje snimaka sustava na nesustavski disk omogućuje vam formatiranje i ponovnu instalaciju OS-a bez gubitka snimaka sustava spremljenih na njemu. Možete čak instalirati drugu Linux distribuciju i zatim vratiti natrag prijašnju distribuciju obnovom iz snimke sustava.

en: Saving to device
hr: Spremanje na uređaj

en: Schedule
hr: Raspored

en: Scheduled snapshot in progress...
hr: Zakazivanje rasporeda snimanja sustava u tijeku...

en: Scheduled snapshots are disabled
hr: Raspored snimanja sustava je onemogućen

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
hr: Raspored snimanja sustava je onemogućen. Preporučljivo je da ga omogućite.

en: Scheduled snapshots are enabled
hr: Raspored snimanja sustava je omogućen

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
hr: Raspored snimanja sustava je omogućen. Snimke sustava će biti automatski stvorene prema odabranom rasporedu.

en: Select '%s' device (default = %s)
hr: Odaberi '%s' uređaj (zadano = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
hr: Odaberi BTRFS disk sustava s korijenskim poduređajem (@)

en: Select GRUB device
hr: Odaberi GRUB uređaj

en: Select Path
hr: Odaberi putanju

en: Select Snapshot
hr: Odaberi snimku sustava

en: Select Snapshot Levels
hr: Raspored stvaranja snimke sustava

en: Select Snapshot Location
hr: Odabir lokacije snimke sustava

en: Select Snapshot Type
hr: Odabir vrste snimke sustava

en: Select Snapshots
hr: Odabir snimke sustava

en: Select Target Device
hr: Odabir odredišnog uređaja

en: Select a partition on this disk
hr: Odaberi particiju na ovom disku

en: Select a single snapshot to restore
hr: Odaberi jednu snimku sustava za obnovu

en: Select another device for root file system (/)
hr: Odaberi drugi uređaj za korijenski datotečni sustav (/)

en: Select another device or free up some space
hr: Odaberite drugi uređaj ili oslobodite malo prostora

en: Select another device to delete snasphots
hr: Odaberi drugi uređaj za brisanje sigurnosnih kopija

en: Select another device?
hr: Odaberi drugi uređaj?

en: Select applications to exclude from restore
hr: Odaberi aplikacije za izuzimanje iz obnove

en: Select backup device
hr: Odaberi uređaj sigurnosne kopije

en: Select directory
hr: Odaberi direktorij

en: Select file(s)
hr: Odaberi datoteku(e)

en: Select snapshot
hr: Odaberi snimku sustava

en: Select snapshots to delete
hr: Odaberite snimku sustava za brisanje

en: Select the device for root file system (/)
hr: Odaberi uređaj za korijenski datotečni sustav (/)

en: Select the devices where files will be restored.
hr: Odaberite uređaj gdje će se datoteke obnoviti.

en: Select the intervals for creating snapshots
hr: Odaberite razdoblje stvaranja snimaka sustava

en: Select the items to be removed from the list
hr: Odaberi stavke za uklanjanje s popisa

en: Select the snapshot device
hr: Odaberi uređaj snimke sustava

en: Select the snapshot to restore
hr: Odaberi snimku sustava za obnovu

en: Select the snapshots to be deleted
hr: Odaberite snimke sustava za brisanje

en: Select the snapshots to mark for deletion
hr: Odaberi označavanje snimaka sustava za brisanje

en: Select the target devices where system will be cloned.
hr: Odaberite odredišne uređaje gdje će se sustav klonirati.

en: Selected default snapshot device
hr: Odaberi zadani uređaj za stvaranje snimke uređaja

en: Selected default snapshot type
hr: Odaberi zadanu vrstu snimaka sustava

en: Selected device does not have BTRFS partition
hr: Odabrani uređaj ne sadrži BTRFS particiju

en: Selected device does not have Linux partition
hr: Odabrani uređaj ne sadrži Linux particiju

en: Selected snapshot device
hr: Odabrani uređaj snimke sustava

en: Selected snapshot device is not a system disk
hr: Odabrani uređaj snimke sustava nije disk sustava

en: Selected snapshot is marked for deletion
hr: Odabrana snimka sustava je označena za brisanje

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
hr: Odabrana snimka sustava je označena za brisanje i ne može se obnoviti

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
hr: Odabrani korisnik ima šifriranu osobnu mapu. Nemoguće je obuhvatiti samo skrivene datoteke.

en: Serial
hr: Serijski broj

en: Session log file
hr: Datoteka zapisa sesije

en: Set snapshot description
hr: Postavi opis snimke sustava

en: Settings
hr: Postavke

en: Settings wizard
hr: Čarobnjak postavljanja

en: Setup Complete
hr: Postavljanje završeno

en: Setup Wizard
hr: Čarobnjak postavljanja

en: Show additional debug messages
hr: Prikaži dodatne poruke otklanjanja grešaka

en: Show all options
hr: Prikaži sve mogućnosti

en: Show more applications to exclude on the next page
hr: Prikaži više aplikacija za izuzimanje na sljedećoj stranici

en: Show rsync output (default)
hr: Prikaži rsync izlaz (zadano)

en: Size
hr: Veličina

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
hr: Veličina BTRFS snimaka sustava je početno nula. Budući da se datoteke sustava s vremenom mijenjaju, podaci se zapisuju na nove blokove podataka koji zauzimaju diskovni prostor (kopiraj-pri-zapisivanju). Datoteke u snimci sustava i dalje upućuju na izvorne blokove podataka.

en: Skip GRUB2 reinstall
hr: Preskoči GRUB2 ponovnu instalaciju

en: Snapshot
hr: Snimka sustava

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
hr: Snimku sustava '%s' koristi sustav i stoga se ne može obrisati. Ponovno pokrenite sustav kako bi aktivirali obnovljenu snimku sustava.

en: Snapshot Created
hr: Snimka sustava stvorena

en: Snapshot Levels
hr: Odaberi razinu snimke sustava

en: Snapshot deletion in progress...
hr: Brisanje snimke sustava u tijeku...

en: Snapshot device
hr: Uređaj snimke sustava

en: Snapshot device not available
hr: Uređaj snimke sustava nedostupan

en: Snapshot device not selected
hr: Uređaj snimke sustava nije odabran

en: Snapshot location
hr: Lokacija snimke sustava

en: Snapshot saved successfully
hr: Snimka sustava je spremljena uspješno

en: Snapshot to restore not specified!
hr: Snimka sustava za obnovu nije određena!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
hr: Snimka sustava će postati aktivna nakon ponovnog pokretanja sustava.

en: Snapshot(s) Deleted
hr: Snimke obrisane

en: Snapshots
hr: Snimaka sustava

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
hr: Stvaranje i obnova snimaka sustava je trenutačna. Stvaranje snimke sustava je poput atomske reakcije na razini datotečnog sustava.
    Stvaranje i obnova snimka sustava je trenutačna. Stvaranje snimke sustava je atomska transakcija na razini datotečnog sustava.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
hr: Snimke sustava se stvaraju stvaranjem kopija datoteka sustava koristeći rsync, i sa čvrstim povezivanjem nepromijenjenih datoteka iz prijašnjih snimaka sustava.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
hr: Snimke sustava se stvaraju korištenjem ugrađene značajke BTRFS datotečnog sustava.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
hr: Uređaj snimke sustava nije odabran.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
hr: Snimke sustava su savršene, bajt-po-bajt kopije sustava. Ništa nije izuzeto.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
hr: Snimke sustava se obnavljaju zamjenom poduređaja sustava. Budući da se datoteke nikada ne kopiraju, brišu ili prebrisuju, nema rizika od gubitaka podataka. Postojeći sustav je očuvan kao nova snimka sustava nakon obnove.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
hr: Snimke sustava su spremljene na istom disku sa kojega su stvorene (disk sustava). Pohrana na druge diskove nije podržana. Ako se disk sustava pokvari tada će snimke sustava pohranjene na njemu biti izgubljene zajedno sa sustavom.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
hr: Snimke sustava su spremljene u /timeshift na odabranoj particiji. Ostale lokacije nisu podržane.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
hr: Snimke sustava su spremljene u /timeshift-btrfs na odabranoj particiji. Ostale lokacije nisu podržane.

en: Snapshots available for restore
hr: Snimke sustava dostupne za obnovu

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
hr: Snimke sustava se mogu spremiti na bilo koji disk formatiran u Linux datotečnom sustavu. Spremanje sustava na disk koji ne sadrži sustav ili vanjski disk omogućuju obnovu sustava čak i ako se disk sustava ošteti ili je ponovno formatiran.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
hr: Snimke sustava se ne mogu stvoriti u Live CD načinu rada

en: Snapshots will be created at selected intervals
hr: Snimke sustava će biti stvorene u odabranom razdoblju

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
hr: Snimke sustava će biti stvorene u odabranom razdoblju ako disk pohrane snimaka sustava ima dovoljno slobodnog prostora (> 1 GB)

en: Snapshots will be removed during the next scheduled run
hr: Snimke sustava će biti uklonjene tijekom sljedećeg zakazanog rasporeda

en: Specify backup device (default: config)
hr: Odredi uređaj sigurnosnog kopiranja (zadano: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
hr: Odredi uređaj za instalaciju GRUB2 učitača pokretanja

en: Specify snapshot to restore
hr: Odredi snimku sustava za obnovu

en: Specify target device
hr: Odredi odredišni uređaj

en: Status
hr: Stanje

en: Stop cron emails for scheduled tasks
hr: Zaustavi cron poruke e-pošte za zadatke rasporeda

en: Stopped
hr: Zaustavljeno

en: Subvolume exists at destination
hr: Poduređaj postoji na odredištu

en: Subvolumes
hr: Poduređaji

en: Summary
hr: Sažetak

en: Support
hr: Podrška

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
hr: Prebaci u BTRFS način rada (zadano: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
hr: Prebaci u RSYNC način rada (zadano: config)

en: Symlinks updated
hr: Simboličke poveznice nadopunjene

en: Synching file systems...
hr: Usklađivanje datoteke sustava...

en: Synching files with rsync...
hr: Usklađivanje datoteka sa rsync...

en: Syntax
hr: Sintaksa

en: System
hr: Sustav

en: System Restore Utility
hr: Alat obnove sustava

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
hr: Sustava se može vratiti na prijašnji datum pomoću obnove snimke sustava.

en: System will reboot after files are restored
hr: Sustav će se ponovno pokrenuti nakon obnove datoteka

en: System will reboot after files are restored.
hr: Sustav će se ponovno pokrenuti nakon obnove datoteka.

en: Tagged snapshot
hr: Označena snimka sustava

en: Tags
hr: Oznake

en: Target device is not mounted
hr: Odredišni uređaj nije montiran

en: Target device is same as system device
hr: Odredišni uređaj je isti kao i uređaj sustava

en: Target device not specified!
hr: Odredišni uređaj nije odabran!

en: The 'btrfs' command is not available on your system. Install the 'btrfs-tools' package and try again.
hr: 'btrfs' naredba nije dostupna na vašem sustavu. Instalirajte 'btrfs-tools' paket i pokušajte ponovno.

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
hr: Cron usluga šalje zapis zadataka rasporeda kao poruku e-pošte trenutnom korisniku. Odaberite ovu mogućnost za prekidanje slanja e-pošte cron zadataka stvorenih Timeshiftom.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
hr: Particija sustava ima nepodržan izlaz poduređaja.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
hr: Odredišna particija ima nepodržan izlaz poduređaja.

en: There are no snapshots on this device
hr: Nema snimaka sustava na ovom uređaju

en: This device is not encrypted
hr: Ovaj uređaj nije šifriran

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
hr: Ovaj softver dolazi BEZ ikakvog jamstva i autor ne preuzima odgovornost za bilo kakve štete proizašle iz korištenja ovog programa.

en: This software is free for personal and commercial use. It is distributed in the hope that it is useful but without any warranty. See the GNU General Public License v2 or later for more information
hr: Ovaj softver je besplatan za osobnu i komercijalnu upotrebu. Distribuiran je u nadi da će biti koristan ali bez ikakvog jamstva. Pogledajte GNU Opću Javnu Licencu inačice 2 ili noviju za više informacija

en: Timeshift is active
hr: Timeshift je aktivan

en: Timestamp
hr: Vrijeme

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
hr: Za obnovu sa zadanim mogućnostima, pritisnite tipku ENTER za sve upite!

en: Tools
hr: Alati

en: Translations
hr: Prevoditelji

en: Type
hr: Vrsta

en: Unknown option
hr: Nepoznata mogućnost

en: Unknown snapshot type
hr: Nepoznata vrsta sigurnosne snimke

en: Unknown value specified for option --tags
hr: Nepoznata vrijednost određena za mogućnost --tags

en: Unlocked device is mapped to '%s'
hr: Otključani uređaj je mapiran na '%s'

en: Unlocked successfully
hr: Otključavanje uspješno

en: Unmounting from
hr: Odmontiravanje od

en: Unshared
hr: Nedijljeno

en: Unsupported Subvolume Layout
hr: Nepodržani izlaz poduređaja

en: Update GRUB menu
hr: Nadopuni GRUB izbornik

en: Update initramfs
hr: Nadopuni initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
hr: Nadopuni /etc/crypttab na odredišnom uređaju

en: Updated /etc/fstab on target device
hr: Nadopuni /etc/fstab na odredišnom uređaju

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
hr: Nadopunjuje GRUB stavke izbornika (preporučljivo). Ovo je sigurno za pokretanje i trebalo bi ostati odabrano.

en: Updating GRUB menu...
hr: Nadopuna GRUB izbornika...

en: Updating bootloader configuration...
hr: Nadopuna podešavanja učitača pokretanja...

en: Used
hr: Iskorišteno

en: User
hr: Korisnik

en: User Home Directories
hr: Osobne mape korisnika

en: User cancelled the password prompt
hr: Korisnik je prekinuo upit lozinke

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
hr: Osobne mape korisnika su izuzete po zadanome osim ako ih ne omogućite ovdje

en: Users
hr: Korisnici

en: Users Home
hr: Osobne mapa

en: Vendor
hr: Dobavljač

en: View Rsync Log for Create
hr: Pogledaj zapis za stvaranje

en: View Rsync Log for Restore
hr: Pogledaj zapis za obnavljanje

en: View TimeShift Logs
hr: Pogledaj TimeShift zapise

en: Volume
hr: Uređaj

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Web Browsers
hr: Web preglednici

en: Website
hr: Web stranica

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Weekly snapshot failed!
hr: Tjedno snimanje sustava neuspjelo!

en: Weekly snapshots are enabled
hr: Tjedno snimanje sustava je omogućeno!

en: With Errors
hr: Sa greškama

en: Wizard
hr: Čarobnjak

en: Wrong password
hr: Neispravna lozinka

en: Yes
hr: Da

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
hr: Možete nastaviti raditi na trenutnom sustavu. Nakon ponovnog pokretanja, trenutni sustav će biti dostupan kao nova snimka sustava. Ako je potrebno, ova snimka sustava se može obnoviti kasnije u 'vrati' obnovi.

en: [Advanced Users Only] Change these settings only if the restored system fails to boot.
hr: [Samo za napredne korisnike] Promijenite ove postavke samo ako se obnovljeni sustav ne može pokrenuti.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
hr: [ENTER = Zadano (%s), a = Prekidanje]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
hr: [ENTER = Zadano (%s), r = Korijenski uređaj, a = Prekidanje]

en: [Warning] Deleted invalid lock
hr: [Upozorenje] Obrisano je neispravno zaključavanje

en: all
hr: sve

en: btrfs returned an error
hr: btrfs je vratio grešku

en: complete
hr: završeno

en: crontab file exported
hr: crontab datoteka izvezena

en: crontab file installed
hr: crontab datoteka instalirana

en: incomplete
hr: nedovršeno

en: marked for deletion
hr: označeno za brisanje

en: mounted at path
hr: montirano na putanju

en: remaining
hr: preostalo

en: rsync returned an error
hr: rsync je vratio grešku

en: un-tagged
hr: odznačeno
