kcmsocks - en to hsb translation catalogue (677 entries)

en:  (Points to %1)
hsb: (wotkazuje na %1)

en: %1 contacted. Waiting for reply...
hsb: %1 kontaktowany. Čakam na wotmołwu...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
hsb: %1 je dataja, sym pak zapisk wočakował.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
hsb: %1 je zapisk, sym pak dataju wočakował.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
hsb: %1: SSL-přizjewjenje je so zwrěšćiło!

en: %1 is required by the server, but is not available.
hsb: Server sej %1 pomina, njesteji pak k dispoziciji.

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
hsb: Njewočakowany zmylk (%1) je so stał při pospyće %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
hsb: Přistup bu wotpokazany, jako spytach %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
hsb: Njemóžu %1, dokelž cilowy server dataju abo zapisk njeakceptuje.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
hsb: Njemóžu %1; resursa je blokowana.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
hsb: Zmylk je so stał při pospyće %1, %2. Zjeće přičin namakaće deleka.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
hsb: Njewočakowany zmylk (%1) je so stał při pospyće %2.

en: &Accept
hsb: &Přiwzać

en: &Application
hsb: &Program

en: &Browse...
hsb: &Přelistuj...

en: &Description:
hsb: &Wopisanje:

en: &Details
hsb: &Detajle

en: &Do not close when command exits
hsb: &Njezačiń po zakónčenju přikaza

en: &Forever
hsb: &Na wšě časy

en: &Keep cache in sync
hsb: Temporarny skład &aktualizować

en: &Location:
hsb: &Městno:

en: &Management
hsb: &Rjadowanje

en: &Name:
hsb: &Mjeno:

en: &New...
hsb: &Nowa...

en: &No
hsb: &Ně

en: &Only show when using this application (%1)
hsb: Jen&ož pokazać, hdyž so tutón program (%1) wužiwa

en: &Only these cookies
hsb: &Jenož tute placki

en: &Only this cookie
hsb: &Jenož tutón plack

en: &Open
hsb: W&očinić

en: &Overwrite
hsb: &Přepisać

en: &Paste Clipboard Contents
hsb: Wobsah clipboarda &zasunyć

en: &Paste File | &Paste %1 Files
hsb[0]: %1 dataju  &zasunyć
hsb[1]: %1 dataji  &zasunyć
hsb[2]: %1 dataje  &zasunyć
hsb[3]: %1 datajow &zasunyć

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
hsb[0]: %1 URL &zasunyć
hsb[1]: %1 URLaj &zasunyć
hsb[2]: %1 URLe &zasunyć
hsb[3]: %1 URLow &zasunyć

en: &Permissions
hsb: &Prawa

en: &Policy
hsb: &Strategija

en: &Reject
hsb: &Wotpokazać

en: &Reload List
hsb: &Lisćinu znowa začitać

en: &Rename
hsb: &Hinak pomjenować

en: &Resume
hsb: &Pokročować

en: &Server response:
hsb: W&otmołwa serwera

en: &Skip
hsb: Pře&skočić

en: &Use cache
hsb: Temporarny skład w&užiwać

en: &Yes
hsb: &Haj

en: '%1' not found, please type a valid program name.
hsb: Njenamakam  '%1', prošu zapodajće mjeno programa.

en: (%1, Link to %2)
hsb: (%1, wotkaz na %2)

en: (Symbolic Link to %1)
hsb: (Symboliski wotkaz na %1)

en: *|All Files
hsb: *|Wšitke dataje

en: 1 File | %1 Files
hsb[0]: %1 dataja
hsb[1]: %1 dataji
hsb[2]: %1 dataje
hsb[3]: %1 datajow

en: 1 Folder | %1 Folders
hsb[0]: %1 zapisk
hsb[1]: %1 zapiskaj
hsb[2]: %1 zapiski
hsb[3]: %1 zapiskow

en: 1 day %2 | %1 days %2
hsb[0]: %1 dźeń %2
hsb[1]: %1 dnaj %2
hsb[2]: %1 dny %2
hsb[3]: %1 dnjow %2

en: 1 file | %1 files
hsb[0]: %1 dataja
hsb[1]: %1 dataji
hsb[2]: %1 dataje
hsb[3]: %1 datajow

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
hsb[0]: %1 podzapisk
hsb[1]: %1 podzapiskaj
hsb[2]: %1 podzapiski
hsb[3]: %1 podzapiskow

en: <b>Details of the request</b>:
hsb: <b>Nadrobnosće naprašowanja</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
hsb: <b>Móžna přičina</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
hsb: <b>Móžne rozrisanje</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
hsb: <b>Techniska přičina</b>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
hsb: <h1>Syćowe zadźerženje</h1>Tu móžeće zadźerženje KDE-programow nastupajo internet a syćowe zwiski připrawić. Hdyž maće problemy z překročenjom časa abo hdyž wužiwaće modem za zwisk do interneta, dyrbiće snano tute nastajenja změnić.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
hsb: <h1>Proxy</h1><p>Proxy je program mjez Wǎsim kompjuterom a internetom, kiž poskića słužby kaž temporarne zawěsćenje a(bo)  filtrowanje internetowych stronow.</p><p>Temporarne zawěsćenje skići spěšniši přistup na strony, kiž sće hižo wopytali, přez lokalnu kopiju; filtrowanje na druhim boku dowoli wam reklamu, spam abo druhe wěcy, kotrež njechaće, wufiltrować.</p>

en: <li>Additional information: %1</li>
hsb: <li>Dodatna informacija: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
hsb: <li>Datum a čas: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
hsb: <li>Protokol: %1</li>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
hsb: <p>Markěruje zdźěla pósłane FTP-dataje.</p><p>Z tutej opciju změja njedospołne dataje ekstensiju ".part". Tuta ekstensija so wotstroni, hdyž je dataja dopřenjesena.</p>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
hsb: <qt>Zapodajće mjeno wokolinoweje wariable, na př. <b>NO_PROXY</b>, w kotrejž so adresy serwerow składuja, za kotrež so žadyn proxy njewužiwa.<p>
     Hewak móžeće na <b>"Awtomatisce namakać"</b> stłóčić a tak spytać, wariablu awtomatisce zwěsćić.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
hsb: <qt>
    Lisćina serwerow, za kotrež płaći specielna plackowa strategija. Specielne strategije maja wyšu prioritu hač powšitkowne strategije.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
hsb: <qt>Wotpokazuje placki třećich. To su placki, kiž pochadźeja z hinašeho serwera hač toho, na kotrymž runje sće. Na př., hdyž wopytujeće runje <b>www.mamlenje.com</b> z tutej opciju, so jenož placki wot www.mamlenje.com akzeptuja.  Wšě druhe so wotpokazuja. To redukuje šansu, zo móža druzy profil wo wašich internetowych zwučenosćach zestajeć.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
hsb: <qt>
    Proxy připrawić.
    <p>
    Proxy je něšto mjez Wašim kompjuterom a internetom, kiž skići słužby kaž nachwilne składowanje internetowych stronow a filtrowanje. Filtrowace proxyje zwjetša zmóžnja wufiltrowanje reklamy, spama a druhich wěcow, kiž chceće blokować.
    <p>
    Hdyž njewěsće, hač njetrjebaće proxy wužiwać, skontaktujće so z Wašim administratorom abo pohladajće do přiručki Wašeho prowidera.
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
hsb: <qt>Strategija hižo eksistuje za <center><b>%1</b></center>Chceće ju narunać?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
hsb: <qt>Spyta awtomatisce zwěsćić, kajke su wokolinowe wariable za proxyje.<p>To funguje tak, zo so za častymi wariablowymi mjenami pyta kaž HTTP_PROXY, FTP_PROXY a NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
hsb: <qt>Njemóžach wobsydnika dataje <b>%1</b> změnić. Wam njeje dowolene tutu změnu přewjesć.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
hsb: <qt>Njemóžach swójstwa zawěsćić. Nimaće prawa pisanja do <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hsb: <qt>Wubjerće program. Jeli program njeje w lisćinje, zapodajće mjeno abo klikńće na pytanski knefl.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hsb: <qt>Wubjerće program za datajowu družinu: <b>%1</b>. Jeli program njeje w lisćinje, zapodajće mjeno abo klikńće na pytanski knefl.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hsb: <qt>Wubjerće program, kiž ma so wužiwać, zo by <b>%1</b> wočinił. Jeli program njeje w lisćinje, zapodajće mjeno abo klikńće na pytanski knefl.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
hsb: <qt>Dataja <b>%1</b> je program. Wěstosće dla jón njestartuju.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
hsb: <qt>Njemóžu zastupić do <b>%1</b>.
    Nimaće prawa na tute městno dóńć.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
hsb: <qt>Njemóžu komando wuwjesć. Dataja abo zapisk <b>%1</b> njeeksistujetej.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
hsb: <qt>Nimaće prawa startować <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
hsb: Papjernik wuprózdnić

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
hsb: Njeznate

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
hsb: (njeznate)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
hsb: (njeznate)

[ctx: @title job]
en: Copying
hsb: Kopěruju

[ctx: @title job]
en: Creating directory
hsb: Stworju zapisk

[ctx: @title job]
en: Deleting
hsb: Wumazam

[ctx: @title job]
en: Examining
hsb: Wobhladuju sej

[ctx: @title job]
en: Mounting
hsb: Montuju

[ctx: @title job]
en: Moving
hsb: Přesuwam

[ctx: @title job]
en: Transferring
hsb: Přenjesu

[ctx: @title job]
en: Unmounting
hsb: Wotmontuju

[ctx: @title:column]
en: Date
hsb: Datum

[ctx: @title:column]
en: Group
hsb: Skupina

[ctx: @title:column]
en: Name
hsb: Mjeno

[ctx: @title:column]
en: Owner
hsb: Wobsydnik

[ctx: @title:column]
en: Permissions
hsb: Prawa

[ctx: @title:column]
en: Size
hsb: Wulkosć

[ctx: @title:column]
en: Type
hsb: Družina

[ctx: @title:window]
en: New Folder
hsb: Nowy zapisk

en: A file named %1 already exists.
hsb: Dataja %1 hižo eksistuje.

en: A folder named %1 already exists.
hsb: Dataja %1 hižo eksistuje.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
hsb: Firewall (pak na wašim boku pak na boku servera) móže akciji haćić.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
hsb: Snadź je so protokolowy zmylk stał, a server je na tutón zmylk z přetorhnjenjom zwiska reagował.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
hsb: Protokolowy zmylk abo njekompatibelnosć je so wujewiła.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
hsb: Resursa njehodźi so na tutym městnje wutworić, doniž njebu žadyn zapisk stworjeny.

en: A similar file named '%1' already exists.
hsb: Podobna dataja z mjenom '%1' hižo eksistuje.

en: A&dvanced Permissions
hsb: Dalše &přistupne prawa

en: Accep&t all cookies
hsb: Wš&itke akceptować

en: Access Denied
hsb: Přistup wotpokazany

en: Access Permissions
hsb: Přistupne prawa

en: Access denied to %1.
hsb: Přistup na %1 wotpokazany

en: Access denied.
    Could not write to %1.
hsb: Přistup wotpokazany
    Njemóžach na %1 pisać

en: Access to restricted port in POST denied.
hsb: Přistup na wobmjezowany port w POST wotpokazany.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
hsb: Přistup k specifikowanej resursy <strong>%1</strong> je so wotpokazał.

en: Accessed:
hsb: Wopytane:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje přistup na dataje.

en: Ad&vanced Options
hsb: Opcije za po&kročenych

en: Add Entry...
hsb: Zapis dodać ...

en: Add...
hsb: Dodać...

en: Advanced Permissions
hsb: Dalše přistupne prawa

en: All &cookies
hsb: &Wšitke placki

en: All cookies from this do&main
hsb: Wšitke placki z tuteje &domeny

en: Already Exists as Folder
hsb: Eksistuje hižo jako zapisk

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
hsb: Hačrunjež bě so zwisk z <strong>%1</strong> natwarił, je so komunikacija njewočakowanje přetorhnyła.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
hsb: Hačrunjež njeje to prawdźepodobne, je so snadź hardwareowy zmylk stał.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
hsb: Hačrunjež sće najskerje korektnu informaciju wo awtentifikaciji zapodali, njeje so přizjewjenje poradźiło, dokelž so wot servera wužiwane metody wot KDE-programa, kiž implementuje protokol %1, njepodpěruja.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
hsb: Je-li móžno, strony z temporarneho składa wužiwać. Móžeće přeco 'znowa začitać' za aktualizowanje temporarneho składa z dalnym serwerom.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hsb: Pospyt, přistupne prawa resursy <strong>%1</strong> změnić, njeje so poradźił.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hsb: Pospyt, wobsydstwo resursy <strong>%1</strong> změnić, njeje so poradźił.

en: An attempt to create the requested folder failed.
hsb: Pospyt, pominany zapisk stworić, so njeje poradźił.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hsb: Pospyt, resursu <strong>%1</strong> zničić, njeje so poradźił.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
hsb: Pospyt, informaciju wo resursy <strong>%1</strong> zwěsćić, na př. mjeno, typ, wulkosć, njeje so poradźił.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
hsb: Pospyt přizjewjenja, zo by pominanu akciju wuwjedł, njeje so poradźił.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
hsb: Pospyt, zapisk <strong>%1</strong> zničić, njeje so poradźił.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hsb: Pospyt, resursu <strong>%1</strong> přemjenować, njeje so poradźił.

en: An older item named '%1' already exists.
hsb: Něšto tajke starše z mjenom '%1' hižo eksistuje.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
hsb: Zmylk "Njeznaty host" praji, zo so server z mjenom <strong>%1</strong> njehodźeše w interneće namakać.

en: Apply Choice To
hsb: Wubraće nałožić na

en: Apply changes to all subfolders and their contents
hsb: Změny na wšitke podzapiski a jich wobsah nałožić

en: Ask &for confirmation
hsb: So &woprašeć

en: At least %1
hsb: Znajmjeńša %1

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
hsb: Pytaj hinašu móžnosć samsny cil dócpěć.

en: Authentication Failed.
hsb: Přizjewjenje je so zwrěšćiło!

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
hsb: Awtentifikacija njeje so poradźiła: Metoda %1 njeje podpěrana.

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
hsb: Awtorizacija so zwrěšćiła, awtorizacija z %1 so njepodpěruje.

en: Automaticall&y accept session cookies
hsb: Placki za posedźenje awtomatisce přiwzać

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
hsb: %1 swobodne z %2 (%3% so wužiwa)

en: Bookmarks
hsb: Lubuški

en: C&lear Cache
hsb: Temporarny s&kład wuprózdnić

en: C&onnect
hsb: &Zwjazać

en: C&ontinue
hsb: &Pokročować

en: C&ontinue Loading
hsb: &Pokročować ze začitanjom

en: Calculate
hsb: Wobličić

en: Calculating...
hsb: Wobličuju ...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
hsb: Liču ... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
hsb: Smě wobsah widźeć a změnić

en: Can View/Read & Modify/Write
hsb: smě wobhladować/čitać a modifikować/pisać

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
hsb: Njemóžu io-slave za protokol %1 namakać.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
hsb: Njemóžu protokol %1 přihotować

en: Cannot Open Resource For Reading
hsb: Njemóžu resursu wočinić za čitanje

en: Cannot Open Resource For Writing
hsb: Njemóžu resursu wočinić za pisanje

en: Cannot Read From Resource
hsb: Njemóžu resursu čitać

en: Cannot Write to Resource
hsb: Njemóžu na resursu pisać

en: Cannot talk to klauncher: %1
hsb: Njemóžu so z klauncherom zwjazać: %1

en: Chan&ge...
hsb: &Změnić...

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje změnjenje datajowych atributow.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje změnjenje datajowych atributow.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
hsb: Přepruwujće,hač žane programy tutón grat njewužiwaja, a spytaj hišće raz.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
hsb: Přepruwujće,hač je grat hotowy: w CD-ROMje dyrbi CD tčeć, scannery, ćišćaki atd. dyrbja być přizamknjene a zaswěćene. Potom spytaj hišće raz.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
hsb: Klikńće tu, hdyž chceće internetowe strony, kotrež wopytaće, na swojim krutym disku składować za spěšniši přistup. Składowane strony so jenož po potrjebje aktualizuja. To je wosebje wužitne, hdyž maće pomały zwisk do interneta.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
hsb: Přepruwuj, hač njeje druhi program abo wužiwar blokował.

en: Check your access permissions on this resource.
hsb: Přepruwujće swoje přistupne prawa na tutej resursy.

en: Check your network connection status.
hsb: Přepruwujće zwisk ze syću.

en: Choose Application
hsb: Wubjerće program

en: Choose Application for %1
hsb: Wubjerće program za %1

en: Choose a different filename for the destination file.
hsb: Wubjerće hinaše datajowe mjeno za cilowu dataju.

en: Choose an &icon:
hsb: Wubjerće p&iktogram:

en: Choose an alternate filename for the new file.
hsb: Wubjerće sej hinaše pomjenowanje za nowu dataju.

en: Choose an alternate name for the new folder.
hsb: Wubjerće sej hinaše pomjenowanje za nowy zapisk.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
hsb: Wubjerće mjeno programa, z kotrymž maja so wubrane dataje wočinić.

en: Class
hsb: Klasa

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
hsb: Klikńće tutón knefl, zo by prjedawšu stronu wopytał.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
hsb: Klikńće tutón knefl, zo by přichodnu stronu wopytał.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
hsb: Klikńće tutón knefl, zo by napohlad aktualneho městna aktualizowali.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje začinjenje zwiskow.

en: Co&mmand:
hsb: Při&kaz:

en: Co&ntinue
hsb: Po&kročować

en: Common name:
hsb: Normalne pomjenowanje:

en: Connect to the Internet directly.
hsb: Direktny zwisk do interneta.

en: Connected to host %1
hsb: Zwjazany ze serverom %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
hsb: Zwisk ze serverom njejapcy přetorhnjeny

en: Connection to Server Refused
hsb: Zwisk ze serverom wotpokazany

en: Connection to host %1 is broken.
hsb: Zwisk k hostej %1 njefunguje.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
hsb: Skontaktujće so z administratorom servera dalšeje pomocy dla.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
hsb: Stajće so z administratorom servera do zwiska, zo byće jemu wo problemje rozprawili.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
hsb: Skontaktujće so z administratorom systema abo ze support-skupinu dalšeje pomocy dla.

en: Contents:
hsb: Wobsah:

en: Cookie Alert
hsb: Kedźbu! Plack!

en: Cookie Details
hsb: Nadrobnosće wo placku

en: Copying files within %1 is not supported.
hsb: Kopěrowanje datajow z %1 so njepodpěruje.

en: Could Not Accept Network Connection
hsb: Njemóžach syćowy zwisk akceptować

en: Could Not Alter Permissions of Resource
hsb: Njemóžach prawa resursy změnić

en: Could Not Bind
hsb: Njemóžach wjazać

en: Could Not Cancel Listing
hsb: Njemóžach słuchanje přetorhnyć

en: Could Not Change Ownership of Resource
hsb: Njemóžach wobsydstwo resursy změnić

en: Could Not Create Folder
hsb: Njemóžach zapisk stworić

en: Could Not Create Link
hsb: Njemóžach link stworić

en: Could Not Create Network Connection
hsb: Njemóžach syćowy zwisk nastajić.

en: Could Not Create Socket
hsb: Njemóžach socket stworić

en: Could Not Create Symbolic Link
hsb: Njemóžach wotkaz stworić

en: Could Not Delete Original File
hsb: Njemóžach originalnu dataju zničić

en: Could Not Delete Resource
hsb: Njemóžach resursu zničić

en: Could Not Delete Temporary File
hsb: Njemóžach temporarnu dataju zničić

en: Could Not Determine Resource Status
hsb: Njemóžach staw resursy zwěsćić

en: Could Not Listen
hsb: Njemóžach słuchać

en: Could Not Listen for Network Connections
hsb: Njemóžach za syćowy zwisk dóstać

en: Could Not Login: %1
hsb: Njemóžach so přizjewić: %1

en: Could Not Mount Device
hsb: Njemóžach device montować

en: Could Not Remove Folder
hsb: Njemóžach zapisk zničić

en: Could Not Rename Original File
hsb: Njemóžach originalnu dataju přemjenować

en: Could Not Rename Resource
hsb: Njemóžach resursu přemjenować

en: Could Not Rename Temporary File
hsb: Njemóžach temporarnu dataju přemjenować

en: Could Not Resume File Transfer
hsb: Njemóžach z transferom dataje pokročować

en: Could Not Stat Resource
hsb: Njemóžach staw resursy zwěsćić

en: Could Not Unmount Device
hsb: Njemóžach grat wotmontować

en: Could not accept %1.
hsb: Njemóžach %1 přiwzać

en: Could not access %1.
hsb: Njedóstach přistup na %1

en: Could not bind %1.
hsb: Njemóžach %1 wjazać

en: Could not change ownership for %1.
hsb: Njemóžach přistupne prawa změnić za %1

en: Could not change permissions for
    %1
hsb: Njemóžach přistupne prawa změnić za
    %1

en: Could not change permissions for %1.
hsb: Njemóžach přistupne prawa změnić za %1

en: Could not connect to host %1.
hsb: Njemóžach so z hostom %1 zwjazać.

en: Could not create socket for accessing %1.
hsb: Njemóžach socket stworić, zo bych %1 dosćahnył.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
hsb: Njemóžach symboliski link %1 stworić. Prošu přepruwujće přistupne prawa.

en: Could not delete file %1.
hsb: Njemóžach dataju %1 zničić

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
hsb: Njemóžach originalnu dataju %1 zničić. Prošu přepruwujće přistupne prawa.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
hsb: Njemóžach dźělnu dataju %1 zničić. Prošu přepruwujće přistupne prawa.

en: Could not download the proxy configuration script
hsb: Njemóžach skript za konfiguraciju proxyja dele sćahnyć

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
hsb: Njemóžach skript za konfiguraciju proxyja dele sćahnyć:
    %1

en: Could not enter folder %1.
hsb: Njemóžach do zapiska %1 hić

en: Could not find a usable proxy configuration script
hsb: Njemóžach kmany skript za konfiguraciju proxyja namakać

en: Could not find program "mount"
hsb: Njemóžach program 'mount' namakać

en: Could not find program "umount"
hsb: Njemóžach program 'umount' namakać.

en: Could not find the program '%1'
hsb: Njemóžach program namakać: %1.

en: Could not listen %1.
hsb: Njemóžach słuchać %1

en: Could not login to %1.
hsb: Njemóžach so na %1 přizjewić.

en: Could not make folder %1.
hsb: Njemóžach zapisk %1 stworić

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
hsb: Njemóžach device montować. Zmylk bě: %1

en: Could not read %1.
hsb: Njemóžu %1 čitać

en: Could not read file %1.
hsb: Njemóžach dataju %1 čitać

en: Could not remove folder %1.
hsb: Njemóžach zapisk %1 zničić

en: Could not rename file %1.
hsb: Njemóžach dataju %1 přemjenować

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
hsb: Njemóžach originalnu dataju %1 přemjenować. Prošu přepruwujće přistupne prawa.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
hsb: Njemóžach dźělnu dataju %1 přemjenować. Prošu přepruwujće přistupne prawa.

en: Could not resume file %1.
hsb: Njemóžach z dataju %1 pokročować

en: Could not start process %1.
hsb: Njemóžach proces %1 startować

en: Could not terminate listing %1.
hsb: Njemóžach nalistowanje %1 přetorhnyć

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
hsb: Njemóžach device wotmontować. Zmylk bě: %1

en: Could not write to %1.
hsb: Njemóžach do %1 pisać

en: Could not write to file %1.
hsb: Njemóžach do dataje %1 pisać

en: Country:
hsb: Kraj:

en: Created:
hsb: Stworjene:

en: Creating directory
hsb: Stworju zapisk

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje stworjenje zapiskow.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
hsb: Stworjenje symboliskich wotkazow z %1 so njepodpěruje.

en: Current connection is not secured with SSL.
hsb: Zwisk tuchwilu z SSL zawěsćeny njeje.

en: Current connection is secured with SSL.
hsb: Zwisk je tuchwilu z SSL zawěsćeny.

en: Cyclic Link Detected
hsb: Cykliski link namakał

en: Cyclic Link Detected During Copy
hsb: Cykliski link při kopěrowanju namakał

en: D&elete
hsb: W&umaznyć

en: D-Bus Communication Error
hsb: D-Bus: Komunikaciski zmylk

en: Data format:
hsb: Format datow:

en: De&vice
hsb: &Grat

en: Default Policy
hsb: Powšitkowna strategija

en: Default for new files in this folder
hsb: Standard za nowe dataje w tutym zapisku

en: Delete A&ll
hsb: Wši&tke wumaznyć

en: Delete Entry
hsb: Zapis wumaznyć

en: Delete Files
hsb: Dataje zničić

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
hsb: Znič jedyn z linkow a spytaj hišće raz.

en: Delete the current file and try again.
hsb: Znič aktualnu dataju a spytaj hišće raz.

en: Delete the current folder and try again.
hsb: Zničće aktualny zapisk a spytajće hišće raz.

en: Deleting
hsb: Niču

en: Deleting files from %1 is not supported.
hsb: Zničenje datajow z %1 so njepodpěruje.

en: Description
hsb: Wopisanje

en: Detailed View
hsb: Nadrobny napohlad

en: Details
hsb: Nadrobnosće

en: Details:
hsb: Nadrobne informacije:

en: Device
hsb: Grat

en: Device (/dev/fd0):
hsb: Grat (/dev/fd0):

en: Device:
hsb: Grat:

en: Directory
hsb: Zapisk

en: Disable Passive FTP
hsb: Pasiwny FTP njedowolić

en: Disk Full
hsb: Disk połny

en: Disk cache &size:
hsb: Wulkosć te&mporarneho składa:

en: Display SSL &Information
hsb: &SSL-informaciju pokazać

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
hsb: Tutu dataju nic kopěrować ani přesuwać, ale z přichodnym objektom pokročować

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
hsb: Tutón zapisk nic kopěrować ani přesuwać, ale z přichodnym objektom pokročować

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
hsb: Žane strony sćahnyć, kiž njejsu hižo w temporarnym składźe. Offline-modus wam njedowoli strony wobhladać, kotrež njejsće prjedy wopytali.

en: Domain
hsb: Domena

en: Domain:
hsb: Domena:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
hsb: Přepruwuj, hač sće městno prawje zapodali a spytajće hišće raz.

en: Double-check your proxy settings and try again.
hsb: Přepruwuj podaća wo proxyju a spytaj hišće raz.

en: Edit ACL Entry
hsb: ACL-zapis wobdźěła

en: Edit Entry...
hsb: Zapis wobdźěłać...

en: Effective
hsb: efektiwny

en: Eject
hsb: Wućisnyć

en: Enable coo&kies
hsb: Placki p&odpěrać

en: Enable passive &mode (PASV)
hsb: Pasiwny modus zmóžnić (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
hsb: Spřistupni "pasiwny" modus FTP. To je trěbne, hdyž ma FTP přez firewall fungować.

en: Encoding:
hsb: Koděrowanje:

en: End of Session
hsb: Kónc sesije

en: End of session
hsb: Kónc posedźenja

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
hsb: Přepruwujće,hač zapisk eksistuje a hač je prózdny, a spytaj hišće raz.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
hsb: Přepruwuj, hač resursa eksistuje, a spytajće hišće raz.

en: Enter the address for the proxy configuration script.
hsb: Adresu za připrawjenski skript proxyja zapodać.

en: Enter the certificate password:
hsb: zapodajće škitne hesło za certifikat:

en: Entry Type
hsb: Typ zapisa

en: Error processing Exec field in %1
hsb: Zmylk při wuwjedźenju Exec-zapisa w %1

en: Error. Out of memory.
    %1
hsb: Zmylk: Žadyn swobodny pomjatk
     %1

en: Exec
hsb: Startować

en: Expires:
hsb: Płaći hač do:

en: Exposure:
hsb: Płaćiwy hač do:

en: FTP Options
hsb: FTP-opcije

en: File
hsb: Dataja

en: File Already Exists
hsb: Dataja hižo eksistuje

en: File Expected
hsb: Sym z dataju ličił

en: File or Folder Does Not Exist
hsb: Dataja abo zapisk njeeksistujetej

[ctx: File permission]
en: Sticky
hsb: Lěpjate

en: File system:
hsb: Datajowy system:

en: Filename for clipboard content:
hsb: Datajowe mjeno za wobsah clipboarda:

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
hsb: Dataje a zapiski so do eksistowaceho zapiska kopěruja ze swojim wobsahom.
    W padźe konflikta z eksistowacym zapiskom so kompjuter wopraša.

en: Folder Already Exists
hsb: Zapisk hižo eksistuje

en: Folder Expected
hsb: Sym ze zapiskom ličił

en: Folder Listing Unavailable
hsb: Čitanje zapiska njeje móžne

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
hsb: Po přikazu móžeće wšelake wariable wužiwać, kiž so z jich hódnotami narunaja, hdyž so program startuje:
    %f - mjeno dataje
    %F - lisćina datajowych mjenow; wužiwaj to za programy, kiž móžeja wjacore lokalne dataje naraz wočinić
    %u - URL
    %U - lisćina URLow
    %d - zapisk dataje, kiž ma so wočinić %D - lisćina zapiskow
    %i - piktogram
    %m - minipiktogram
    %c - komentar

en: Found a cyclic link in %1.
hsb: Cykliski link w %1

en: Found a cyclic link while copying %1.
hsb: Namakach cykliski link při kopěrowanju %1

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
hsb: Wuswobodźće dosć městna na disku přez to, zo 1) njetrěbne a nachwilne dataje zničiš, 2) daty na mobilne nošaki kaž CDki pisaće 3) sej wjetši disk kupiće :-)

en: Gro&up:
hsb: Sk&upina:

en: Group
hsb: Skupina

en: Group:
hsb: Skupina:

en: Group:
hsb: Skupina:

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
hsb: Jeli wěš, štó je program napisał, wobroć so direktnje na njeho.

en: Improperly Formatted URL
hsb: Njekorektny format URL

en: Information
hsb: informacija

en: Information Lookup Failure
hsb: Zmylk při pytanju informacije

en: Internal Error
hsb: Nutřkowny zmylk

en: Internal Error in Server
hsb: Nutřkowny zmylk w serveru

en: Internal error in server
    %1
hsb: Nutřkowny zmylk w serveru %1

en: Invalid Filenames
hsb: Njekorektne datajowe mjena

en: Is &executable
hsb: hodźi so &startować

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
hsb[0]: %1 objekt
hsb[1]: %1 objektaj
hsb[2]: %1 objekty
hsb[3]: %1 objektow

en: KDE SSL Information
hsb: KDE SSL-informacija

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
hsb: KDE móže přez protokol we wobłuku druheho protokola komunikować; specifikowany protokol pak njehodźi so jenož za tajke pady. To je rědki pad a pokazuje najskerje na zmylk programa.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
hsb: KDE móže přez protokol we wobłuku druheho protokola komunikować; specifikowany protokol pak hodźi so jenož za tajke pady. To je rědki pad a pokazuje najskerje na zmylk programa.

en: Known Applications
hsb: Znate programy

en: Launching %1
hsb: Startuju %1

en: Link
hsb: Wotkaz

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje čitanje zapiskow.

en: Location:
hsb: Městno:

en: Login OK
hsb: Přizjewjenje OK

en: Malformed URL
    %1
hsb: Hubjene mjeno za URL
     %1

en: Malformed URL %1.
hsb: Hubjene pomjenowanje za URL %1

en: Manually enter proxy server configuration information.
hsb: Připrawjensku informaciju za proxy manuelnje zapodać.

en: Mark &partially uploaded files
hsb: Zdźěla &pósłane dataje markěrować

en: Mark partially uploaded files
hsb: Dźělnje pósłane dataje markěrować

en: Mask
hsb: Maska

en: Menu
hsb: Meni

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
hsb: Sym pósłał:
    Přizjewjenje jako wužiwar %1 a hesłom
    
    Server je wotmołwił:
    %2

en: Mimetype
hsb: Mime-družina

en: Modified:
hsb: Změnjeny:

en: Mount
hsb: montować

en: Mount point (/mnt/floppy):
hsb: Cil montowanja (/mnt/floppy):

en: Mount point:
hsb: Cil montowanja:

en: Mounted on:
hsb: montowane na:

en: Mountpoint
hsb: Cil montowanja

en: Move to Trash
hsb: do papjernika sunyć

en: Moving
hsb: Přesuwam

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje wjacekróćny get.

en: Name
hsb: Mjeno

en: Name:
hsb: Mjeno:

en: Named group
hsb: Skupina z mjenom

en: Named user
hsb: Wužiwar z mjenom

en: New Folder...
hsb: Nowy zapisk...

en: No Content
hsb: Žadyn wobsah

en: No host specified.
hsb: Žadyn server specifikowany.

en: No hostname specified.
hsb: Žadyn host pomjenowany.

en: No media in device for %1
hsb: Žadyn medij w graće %1

en: None
hsb: Žane

en: Not specified
hsb: Ničo njepostajene

en: O&ffline browsing mode
hsb: O&ffline-modus za browsowanje

en: O&thers:
hsb: &Druzy

en: O&wner:
hsb: &Wobsydnik:

en: Only acce&pt cookies from originating server
hsb: Jenož placki ze &samsneho serwera akceptować

en: Only executables on local file systems are supported.
hsb: Jenož programy za lokalnych datajowych systemach so podpěruja.

en: Only own&er can rename and delete folder content
hsb: Jenož &wobsydnik móže wobsah zapiska přemjenować a wumazać

en: Only the owner can change permissions.
hsb: Jenož wobsydnik móže prawa změnić.

en: Open
hsb: Wočinić

en: Open With
hsb: Wočinić z

en: Open file dialog
hsb: Dialog za wočinjenje dataje

en: Opening connection to host %1
hsb: Zwjazam so ze serverom %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje wočinjenje zwiskow.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje wočinjenje datajow.

en: Organization:
hsb: Organizacija:

en: Organizational unit:
hsb: Dźěl organizacije:

en: Others
hsb: Druzy

en: Otherwise, the request would have succeeded.
hsb: Hewak by so poradźiło.

en: Out of Memory
hsb: Žadyn pomjatk.

en: Owner
hsb: Wobsydnik

en: Ownership
hsb: Wobsydstwo

en: Owning Group
hsb: Wobsedźaca skupina

en: Path:
hsb: Puć:

en: Points to:
hsb: Wotkazuje na:

en: Policy
hsb: Strategija

en: Pro&xy connect:
hsb: Zwisk na pro&xy:

en: Properties
hsb: Swójstwa

en: Properties for %1
hsb: Swójstwa %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
hsb[0]: Swójstwa za %1 objekt
hsb[1]: Swójstwa za %1 wubranej objektaj
hsb[2]: Swójstwa za %1 wubrane objekty
hsb[3]: Swójstwa za %1 wubranych objektow

en: Protocol %1 does not support action %2.
hsb: Protokol %1 njepodpěruje akciju %2

en: Protocol %1 is not a Filesystem
hsb: Protokol %1 njeje datajowy system

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
hsb: Protokol %1 njeje filtrowy protokol

en: Protocol is a Filter Protocol
hsb: Protokol je filtrowy protokol

en: Proxy Authentication Failed.
hsb: Přizjewjenje na proxyju je so zwrěšćiło!

en: Re&ject all cookies
hsb: Wšitke &wotpokazać

en: Read
hsb: Čitać

en: Read only
hsb: Jenož čitać

en: Refresh
hsb: Ponowić

en: Remove
hsb: Zničić

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
hsb: Přemjenowanje abo přesuwanje datajow z %1 so njepodpěruje.

en: Replace
hsb: Narunać

en: Request Aborted
hsb: Pominanje cofnjene

en: Request Aborted By User
hsb: Akcija wot wužiwarja přetorhnjena

en: Retrieving %1 from %2...
hsb: Dóstawam %1 wot %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
hsb: Dóstawanje datow z %1 so njepodpěruje.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
hsb: Dóstawanje mime-informacijow z %1 so njepodpěruje.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
hsb: Spytaj hišće raz a přepruwujće,hač je awtentifikacija korektna.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
hsb: Spytaj akciju hišće raz bjez pokročowanja stareho transfera.

en: Retry the request.
hsb: Spytaj hišće raz.

en: Run in &terminal
hsb: W &terminalu

en: SSL Certificate Password
hsb: Škitne hesło za SSL-certifikat

en: Save As
hsb: Zawěsćić jako

en: Search
hsb: Pytać

en: Search interactively for domains
hsb: Interaktiwnje za domenami pytać

en: Search interactively for domains and hosts
hsb: Interaktiwnje za domenami a serwerami pytać

en: Secure servers only
hsb: Jenož zawěsćene servery

en: Secure servers, page scripts
hsb: Zawěsćene servery, stronowe skripty

en: Secure:
hsb: Wěstosć:

en: Security Information
hsb: Informacija wo wěstosći

en: See or modify the cookie information
hsb: Informaciju wo plackach sej wobhladać abo změnić

en: Sending data to %1
hsb: Sćelu day na %1

en: Sending login information
hsb: Sćelu informaciju za přizjewjenje

en: Server Authentication
hsb: Přepruwowanje servera

en: Server co&nnect:
hsb: Zwisk ze &serwerom:

en: Server processing request, please wait...
hsb: Server hišće dźěła, prošu dočakajće...

en: Servers
hsb: Servery

en: Servers, page scripts
hsb: Servery. stonowe skripty

en: Set GID
hsb: Sadź GID

en: Set UID
hsb: Sadź UID

en: Setting ACL for %1
hsb: Sćelu ACL na %1

en: Short View
hsb: Krótki napohlad

en: Show
    Entries
hsb: Pokaž
    zapisy

en: Show Hidden Files
hsb: chowane dataje pokazować

en: Show Preview
hsb: Pokaž přehladku

en: Show details of the next cookie
hsb: Pokaž nadrobne informacije wo přichodnym placku

en: Show the &value of the environment variables
hsb: Hódnoty &wokolinowych wariablow pokazać

en: Site Policy
hsb: Strategija za domenu

en: Site:
hsb: Server:

en: Size:
hsb: Wulkosć:

en: Skip
hsb: Přeskoč

en: Soc&ket read:
hsb: Čitanje ze soc&keta:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
hsb: Dźěle tutoho dokumenta su z SSL zawěsćene, hłowny dźěl pak nic.

en: Sorting
hsb: Rjadowanje

en: Source and Destination Files Identical
hsb: Žórłowa a cilowa dataja stej samsna dataja

en: Special
hsb: Specialne

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
hsb: Specifikuje akcije, kiž su wšitkim wužiwarjam nimo wobsydnika a čłonow skupiny dowolene.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
hsb: Specifikuje akcije, kiž su čłonam skupiny dowolene.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
hsb: Specifikuje akcije, kiž su wobsydnikej dowolene.

en: Stop
hsb: Zastajić

en: Suggest New &Name
hsb: Namjetuj nowe &mjeno

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
hsb: URL, kiž sće zapodali, njewotkazuje na specifisku resursu.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
hsb: URL, kotryž sće zapodali, njereferuje na žadyn walidny mechanizm, po kotrymž hodźi so přistup na <strong>%1%2</strong> dóstać.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
hsb: URL, kiž sće zapodali, nima korektny format. Format URL je zwjetša tajki:<blockquote><strong>protokol://wužiwar:hesło@www.heksempl.org:port/zapisk/dataja.ekstensija ?wariabla=hódnota</strong></blockquote>

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
hsb: Clipboard je so změnił, po tym zo sće 'zasunyli'; datowy format hižo njepłaći. Prošu kopěrujće hišće raz, štož sće chcyli zasunyć.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
hsb: Desktop-entry-dataja %1 ma typ FSDevice, ale nima linku Dev=....

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
hsb: Desktop-entry-dataja %1 ma typ Link, ale nima linku URL=....

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
hsb: Desktop-entry-dataja %1 nima linku Type=...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
hsb: Desktop entry družiny %1 njeje znaty.

en: The desktop is offline
hsb: Dźěłowy powjerch je offline.

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
hsb: Cil

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
hsb: Cilowa resursa nima dosć městna, zo by staw resursy po wuwjedźenju tuteje metody zawěsćiła.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
hsb: Grat snadź hišće dźěła, to rěka, zo druhi wužiwar abo program jón hišće trjeba. Samo wočinjene wokno browsera, kiž pokazuje městno na tutym graće, móže tutón zmylk wuwołać.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
hsb: Grat snadź njebě hotowy, na př. je snadź medium falował (žana CD w CD-ROM a pod.), abo w padźe periferneho/nošneho devicea, wón snadź njebě prawje přizamknjeny.

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
hsb: Dataja %1 bu  z %2 kopěrowana, ale potom bu w %3 změnjena.
    Wróćenje kopěrowanja dataju wumaznje, a wšitke změny budu zhubjene.
    Chceće woprawdźe %4 wumaznyć?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
hsb: Dataja so snano wot druheho wužiwarja abo programa wužiwa a je tuž blokowana.

en: The file or folder %1 does not exist.
hsb: Dataja abo zapisk %1 njeeksistuje.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
hsb: Městno, hdźež měješe so zapisk stworić, snadź njeeksistuje.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
hsb: Hłowny dźěl tutoho dokumenta je z SSL zawěsćeny, ale nic wšitko.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
hsb: Mjeno, kiž sće zapodali, %1, snadź njeeksistuje; snano je so wopak zapodało.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
hsb: Syćowe zwiski móhli być njekorektnje konfigurowane, abo syćowy interface njeje zapnjety.

en: The new file name is empty.
hsb: Nowe datajowe mjeno faluje!

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
hsb: Akcija so njehodźeše přewjesć, dokelž sej žórło a cil samsna dataja.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
hsb: SSL-certifikat peera njeje walidny.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
hsb: Clientowy certifikat za sesiju njehodźeše so nastajić.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
hsb: Proces za %1-protokol je njejapcy slaknył.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
hsb: Program na serweru, kiž zaruči přistup k protokolej <strong>%1</strong> je  zdźělił nutřkowny zmylk: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
hsb: Program na tutym computeru, kiž so stara wo <strong>%1</strong>-protokol, njemóžeše telko pomjatka dóstać, kaž bě trěbne.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
hsb: Protokol na wašim computeru, kiž zaruča zwisk k protokolej <strong>%1</strong>  je na nutřkowny zmylk storčił.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
hsb: Program na tutym computeru, kiž zaruča přistup na <strong>%1</strong> -protokol je na njeznate přetorhnjenje storčił: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
hsb: Program na tutym computeru, kiž zaruča přistup na <strong>%1</strong> -protokol je na njeznaty zmylk storčił: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
hsb: Program na tutym computeru, kiž so stara wo <strong>%1</strong>-protokol, je so njejapcy přetorhnył.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
hsb: Program, kiž kompatibelnosć z tutym protokolom zaruča, so najskerje njeje z wašim poslednim aktualizowanjom KDE sobu aktualizował. Jako sćěh móže program z tutej wersiju njekompatibelny być a njehodźi so startować.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
hsb: Protokol %1 njedźěła ze zapiskami.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
hsb: Protokol %1 njeje filtrowy protokol.

en: The protocol %1 is not supported.
hsb: Protokol %1 so njepodpěruje.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
hsb: Protokol %1 je jenož filtrowy protokol.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
hsb: Protokol <strong>%1</strong> so wot KDE-programow, kiž su tuchwilu instalowane, njepodpěruje.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
hsb: Protokol abo server snadź njepodpěruje přestawanje a pokročowanje transfera.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
hsb: Njewalidny skript za konfiguraciju proxyja:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
hsb: Skript za konfiguraciju proxyja je so ze zmylkom zakónčił:
    %1

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
hsb: Akcija je dataju wočakowała, je pak zapisk <strong>%1</strong> namakała.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
hsb: Akcija je zapisk wočakowała, je pak dataju <strong>%1</strong> namakała.

en: The request was not completed because it was aborted.
hsb: Akcija so njeje zakónčiła, dokelž je ju wužiwar přetorhnył.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
hsb: Pominana akcija so njepodpěruje wot KDE-programa, kiž implementuje protokol %1.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
hsb: Pominany grat njehodźeše so přihotować ("montować"). Zmylk bě: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
hsb: Pominany grat njehodźeše so deinicializować ("wotmontować"). Zmylk bě: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
hsb: Njebě móžno, dataju <strong>%1</strong> pisać, dokelž njebě dosć ruma na disku.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
hsb: Pominana dataja so njeje stworiła, dokelž dataja z tajkim mjenom hižo eksistuje.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
hsb: Pominany zapisk so njeje stworił, dokelž zapisk z tajkim mjenom hižo eksistuje.

en: The requested lock could not be granted. %1
hsb: Pominane blokowanje njehodźeše so zarjadować. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
hsb: Pominana akcija sej žadaše stworjenje nachwilneje dataje <strong>%1</strong>, kiž so pak njehodźeše stworić.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
hsb: Pominana akcija sej stworjenje nachwilneje dataje žadaše (za zawěsćenje) datow noweje dataje). Tuta nachwilna dataja <strong>%1</strong> so pak njehodźeše zničić.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
hsb: Pominana akcija sej zničenje originalneje dataje žadaše, najskerje na kóncu přesunjenja dataje. Originalna dataja <strong>%1</strong> so pak njehodźi zničić.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
hsb: Pominana akcija sej žadaše přemjenowanje originalneje dataje <strong>%1</strong>, kiž so pak njehodźeše přemjenować.

en: The requested protocol may not be supported.
hsb: Pominany protokol so najskerje njepodpěruje.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
hsb: Žadany wotkaz %1 njehodźeše so stworić.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
hsb: Server <strong>%1</strong> je zwisk z tutym computerom wotpokazał.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
hsb: Tutón server WebDAV njepodpěruje.

en: The server does not support the request type of the body.
hsb: Server tutu družinu elementa "Body" njepodpěruje.

en: The server failed the authenticity check (%1).
hsb: Certifikat servera njeje test awtentifikacije wobstał (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
hsb: Server bě přećeženy z druhimi nadawkami.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
hsb: Server, hačrunjež na internet přizamknjeny, snadź njeje konfigurowany, zo by tajke akcije dowolił.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
hsb: Server, hačrunjež na internet přizamknjeny, snadź njepodpěruje service (%1).

en: The source and destination are the same file.
    %1
hsb: Žórło a cil stej samsna dataja. %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
hsb: Žórło

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
hsb: Specifikowana dataja abo zapisk <strong>%1</strong> njeeksistuje.

en: The specified folder may not be empty.
hsb: Pominany zapisk snadź njebě prózdny.

en: The specified folder may not exist.
hsb: Pominany zapisk snadź njeeksistuje.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
hsb: Bě so pominało, zo by so z transferom dataje <strong>%1</strong> wot wěsteho městna sem pokročowało. To njebě móžno.

en: The specified resource may not exist.
hsb: pominana resursa snano njeeksistuje.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
hsb: Pominana resursa snadź njeeksistuje abo njesteji k dispoziciji.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
hsb: Wersije protokola %1, kiž tutón computer podpěruje, najskerje njejsu kompatibelne k tym, kiž server poskića.

en: There are no special actions available for protocol %1.
hsb: Žane specialne akcije za protokol %1

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
hsb: Najskerje je něhdźe po puću mjez serverom a tutym computerom problem ze zwiskom.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
hsb: Snadź je to problem wašeje syćoweje konfiguracije. Njejsće-li pak w poslednim času problemy měli ze zwiskom do interneta, njeje to prawdźepodobne.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
hsb: Snadź je so wujewił problem z wašej syćowej konfiguraciju. Jeli pak njejsu w poslednim času problemy z přistupom na internet byli, njeje to prawdźepodobne.

en: There may have been a problem with your network connection.
hsb: Snano maće problem ze swojim zwiskom na syć.

en: This action was prevented by another error.
hsb: Tutej operaciji je někajki druhi zmylk zadźěwał.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
hsb: Tuta akcija by '%1' ze sobu samym přepisała.
    Prošu zapodajće hinaše mjeno dataje:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
hsb: Tutón zmylk wotwisuje wot KDE-programa. Dodatna informacija dyrbjała ći wjace informacije dać, hač steji I/O-architekturje k dispoziciji.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
hsb[0]: Dataja je wotkaz a nima prawa.
hsb[1]: Dataji stej wotkazaj a nimatej prawa.
hsb[2]: Dataje su wotkazy a nimaja prawa.
hsb[3]: Dataje su wotkazy a nimaja prawa.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
hsb: To je chětro techniski zmylk: trěbny device za komunikaciju w syći so njeje móhł stworić.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
hsb: To je chětro techniski zmylk, kiž rěka, zo njebě móžno, grat za syćowe komunikacije (tak mj. socket) nastajić za zwiski wot wonka.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
hsb: To je chětro techniski zmylk, kiž rěka, zo je so zmylk stał při akceptowanju syćoweho zwiska wot wonka.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
hsb: Wina je najskerje programowy zmylk. Prošu posćel kompletnu rozprawu wo zmylku.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
hsb: Najskerje je to zmylk w programje servera. Prošu pósćelće informaciju wo zmylku kaž deleka wuwjedźene.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
hsb: To je lisćina datajow, kiž maja so wočinić. Wjacore dataje móža so podać jako lisćina datajowych mjenow, z mjezotami wotdźělenych.

en: This is the name of the file to open.
hsb: To je mjeno dataje, kiž ma so wočinić.

en: This is the name to save the file as.
hsb: To je mjeno, pod kotrymž ma so dataja zawěsćić.

en: This may be an error on the server side.
hsb: To móže być zmylk ze strony servera.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
hsb: To rěka, zo je so spytało wobsah zapiska čitać, a KDE-program, kiž tutón protokol podpěruje, njeje móhł akciju wuwjesć.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
hsb: To rěka, zo bě drje móžno resursu <strong>%1</strong> wočinić, při čitanju pak je so zmylk stał.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
hsb: To rěka, zo bě drje móžno resursu <strong>%1</strong> wočinić, při pisanju pak je so zmylk stał.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
hsb: To rěka, zo je so pospyt zapisk <strong>%1</strong> wočinić (do njeho hić), wotpokazał.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
hsb: To rěka, zo so wam njeje dowoliło, do dataje <strong>%1</strong> pisać.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
hsb: To rěka, zo so wobsah pominaneje dataje abo zapiska <strong>%1</strong> njeje móhła wobstarać, dokelž nimaće prawo čitanja.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
hsb: To rěka, zo so do pominaneje dataje abo zapiska <strong>%1</strong> njeje móhło pisać, dokelž nimaće prawo pisanja.

en: Timeout Error
hsb: Zmylk: sym so načakał

en: Timeout Values
hsb: Hódnoty za překročenje časa

en: Timeout on server
    %1
hsb: Timeout na serveru %1

en: Try again, either now or at a later time.
hsb: Spytajće hišće raz, pak hnydom pak pozdźišo.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
hsb: Přesuń aktualnu dataju a spytaj potom hišće raz.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
hsb: Přesuńće aktualny zapisk a spytajće potom hišće raz.

en: Type
hsb: Družina

en: Type:
hsb: Družina:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
hsb: UNIX-systemy móža zwjetša link (wotkaz) na dataju abo zapisk tworić. KDE je wotkaz namakał, kiž rezultuje w bjezkónčnym wotkazowanju, to rěka, zo je dataja (přez někotre mjezystacije) na sebje wotkazała.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
hsb: UNIX-systemy móža zwjetša link (wotkaz) na dataju abo zapisk tworić. KDE je wotkaz namakał, kiž rezultuje w bjezkónčnym wotkazowanju, to rěka, zo je dataja (přez někotre mjezystacije) na sebje wotkazała.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
hsb: URL njewotkazuje na resursu.

en: URL Resource Invalid
hsb: Njekorektna URL-resursa.

en: URL cannot be listed
    %1
hsb: URL njehodźi so přelistować
    %1

en: Unable to Enter Folder
hsb: Njemóžu do zapiska hić

en: Unable to Initialize Input/Output Device
hsb: Njemóžu I/O-device přihotować

en: Unable to Launch Process
hsb: Njemóžu proces startować

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
hsb: Njemóžach I/O-device deinicializować.

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
hsb: Njemóžu so z plackowej słužbu skontaktować.
    Waše změni so hakle po nowostartowanju słužby wuskutkuja.

en: Unable to create io-slave: %1
hsb: Njemóžach io-slave stworić: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
hsb: Njemóžu wšitke placki zničić

en: Unable to delete cookies as requested.
hsb: Njemóžu placki zničić

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
hsb: Njemóžu certifikat wočinić. Chceće z hinašim škitnym hesłom spytać?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
hsb: Njemóžu informaciju namakać wo plackach, kiž su na Wašim kompjuteru składowane.

en: Und&o
hsb: W&róćo

en: Und&o: Copy
hsb: W&róćo: kopěrowanje

en: Und&o: Create Folder
hsb: W&róćo: zapisk stworić

en: Und&o: Link
hsb: W&róćo: wotkazać

en: Und&o: Move
hsb: W&róćo: přesuwać

en: Und&o: Rename
hsb: W&róćo: přemjenować

en: Und&o: Trash
hsb: W&róćo: do papjernika sunyć

en: Undo File Copy Confirmation
hsb: Wobkrućenje wróćenja kopěrowanja dataje

en: Undocumented Error
hsb: Njedokumentowany zmylk

en: Unexpected Program Termination
hsb: Njewočakowany kónc programa

en: Unknown Error
hsb: Njeznaty zmylk

en: Unknown Host
hsb: Njeznaty host

en: Unknown Interruption
hsb: Njeznate přetorhnjenje

en: Unknown Proxy Host
hsb: Njeznaty proxy

en: Unknown error
    %1
hsb: Njeznaty zmylk %1

en: Unknown host %1
hsb: Njeznaty host %1

en: Unknown interrupt
    %1
hsb: Njeznaty interrupt %1

en: Unknown protocol '%1'.
hsb: Njeznaty protokol '%1'

en: Unknown proxy host
    %1
hsb: Njeznaty proxy %1

en: Unmount
hsb: Wotmontować

en: Unsupported Action: %1
hsb: Njepodpěrowana akcija %1

en: Unsupported Protocol %1
hsb: Njepodpěrany protokol %1

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
hsb: Instalujće najnowšu wersiju programa. waša distribucija by dyrbjała wotpowědne update-móžnosće k dispoziciji stajiła.

en: Updating System Configuration
hsb: Aktualizuju konfiguraciju systema

en: Updating system configuration.
hsb: Aktualizuju konfiguraciju systema.

en: Use cache whenever &possible
hsb: Temporarny skład w&užiwać, je-li móžno

en: User
hsb: Wužiwar

en: User canceled action
    %1
hsb: Wužiwar je akciju přetorhnył %1

en: User:
hsb: Wužiwar:

en: User:
hsb: Wužiwar:

en: Username:
hsb: Mjeno wužiwarja:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
hsb: Wužiwanje sub-URLow z %1 so njepodpěruje.

en: Value:
hsb: Hódnota:

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
hsb: Přepruwować, hač je strona na temporarnym składźe aktualna, prjedy hač spytam ju znowa sćahnyć.

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
hsb: Hdyž je FTP-zwisk pasiwny, so klient ze serwerom skontaktuje a nic hinak wokoło, tak zo firewall zwisk njeblokuje; su pak stare FTP-serwery, kiž to njepodpěruja.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
hsb: Hdyž so dataja serwerej sćele, je jeje ekstensija ".part". Hdyž je dataja dopósłana, so přemjenuje.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
hsb: Při wobstaranju informacije wo proxyjowym serveru je so <strong>%1</strong> zmylk "Njeznaty host" stał. Tutón zmylk na to pokazuje, zo njebě móžno, server z podatym mjenom w interneće namakać.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
hsb: Chceće tutón certifikat na wšě časy bjez doprašowanja z mojeje strony akceptować?

en: Write
hsb: Pisać

en: Write
    Entries
hsb: Pisaj
    zapisy

en: Write Access Denied
hsb: Pospyt pisanja wotpokazany

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
hsb: Pisać &do

en: Writing to %1 is not supported.
hsb: Pisanje na %1 so njepodpěruje.

en: Yes
hsb: Haj

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
hsb: Zastupiće nětko do zawěsćeneho modusa. Wšitke transmisije so zašifruja, chiba zo so něšto hinaše praji. To rěka, zo žadyn třeći njemóže cyle jednorje do wot tebje přenjesenych datow pohladać.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
hsb: Wopušćiće nětko zawěsćeny modus. Transmisije hižo njebudu zašifrowane. To rěka, zo móhł někajki třeći do wašich přenjesenych datow pohladać.

en: You are not authorized to execute this file.
hsb: Nimaće prawo tutu dataju wuwjesć.

en: You are not authorized to execute this service.
hsb: Nimaće prawo tutón service startować.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
hsb: Nimaće prawo aplikaciju wubrać za wočinjenje tuteje dataje wočinić.

en: You can only select local files.
hsb: Móžeće jenož lokalne dataje wubrać.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
hsb: Nimaće prawa přistupa na protokol %1.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
hsb: Chceće certifikat akceptować, ale njewuchadźa ze servera, kiž jón wužiwa. Chceće najebać to dale činić?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
hsb: Dyrbiće KDE znowa startować, zo bychu so tute změny wuskutkowali.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
hsb: Dyrbiće aplikacije znowa startować, zo bychu so tute změny wuskutkowali.

en: You may have encountered a bug in the program.
hsb: Snadź sće na zmylk w programje storčili.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
hsb: Daty za awtentifikaciju móhli być wopak abo faluja.

en: You may not have permissions to accept the connection.
hsb: Snadź nimaće prawa zwisk akceptować.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
hsb: Nimaće prawa grat přihotować ("montować"). Na UNIXowych systemach trjebaš husto prawa administratora za tajke něšto.

en: You may not have permissions to read from the resource.
hsb: Snadź nimaće prawa z tuteje resursy čitać.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
hsb: Snano nimaće prawo dataju čitać abo zapisk wočinić.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
hsb: Snadź nimaće prawa grat deinicializować ("wotmontować").  Na UNIXowych systemach trjebaš husto prawa administratora za tajke wěcy.

en: You may not have permissions to write to the resource.
hsb: Snadź nimaće prawa na resursu pisać.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
hsb: Dyrbiće na proxyju mjeno wužiwarja a škitne hesło zapodać, prjedy hač směće so z dalšimi ličakami zwjazać.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
hsb: Dyrbiće mjeno wužiwarja a hesło podać, zo byšće k tutomu serwerej přistup dóstali.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
hsb: Twoje přistupne prawa su snano njedosahace za tutu akciju.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
hsb: Waš account snadź njedowoli přistup k pominanej resursy.

en: a suitable extension
hsb: kmana ekstensija

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
hsb: wotpowědnu dataju abo zapisk kopěrować

[ctx: request type]
en: create the requested folder
hsb: trěbny zapisk stworić

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
hsb: wotpowědnu dataju abo zapisk zničić

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
hsb: wotpowědnu dataju abo zapisk zamknyć

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
hsb: wotpowědnu dataju abo zapisk přesunyć

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
hsb: so za móžnosćemi servera woprašeć

[ctx: request type]
en: retrieve property values
hsb: hódnoty atributow wobstarać

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
hsb: wobsah wotpowědneje dataje abo zapiska dóstać

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
hsb: we wotpowědnym zapisku pytać

[ctx: request type]
en: set property values
hsb: hódnoty atributow postajić

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
hsb: wotpowědnu dataju abo zapisk wotamknyć

[ctx: request type]
en: upload %1
hsb: kopěrować %1 na serwer

en: the extension <b>%1</b>
hsb: ekstensija <b>%1</b>
