KDE 4.1 - en to hu translation catalogue (1224 entries)

en:  (Points to %1)
hu:  (Ide mutat: %1)

en:  day |  days
hu[0]:  nap
hu[1]:  nap

en:  days
hu:  nap

en:  second |  seconds
hu[0]:  másodperc
hu[1]:  másodperc

en: "vold" is not running.
hu: „vold” nem fut.

en: %1 (Error %2)
hu: %1 (Hiba: %2)

en: %1 (hidden)
hu: %1 (rejtett)

en: %1 Item | %1 Items
hu[0]: %1 elem
hu[1]: %1 elem

en: %1 contacted. Waiting for reply...
hu: %1 elérése sikerült. Várakozás a válaszra...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
hu: %1 fájl, de mappát kellett megadni.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
hu: %1 mappa, de fájlt kellett megadni.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
hu: %1: Hiba történt az SSL-kommunikáció felépítésekor

en: %1 is required by the server, but is not available.
hu: A kiszolgáló kérte ezt: %1, de nem áll rendelkezésre.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
hu: %1 - %2

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
hu: Nem várt hiba (%1) történt a következő művelet közben: %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
hu: A hozzáférés megtagadva a következő műveletnél: %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
hu: A kiszolgáló nem fogadta el a kért fájlt vagy mappát, ezért ez a művelet nem sikerült: %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
hu: Az erőforrás zárolt, ezért nem sikerült egy művelet: %1.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
hu: Hiba történt a következő művelet közben: %1, %2. A lehetséges okok felsorolása alább látható.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
hu: Nem várt hiba (%1) történt a következő művelet közben: %2.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
hu[0]: <p>Süti érkezett innen:<br/><b>%2%3</b><br/>Szeretné elfogadni ezt a sütit, vagy elutasítja?</p>
hu[1]: <p>%1 süti érkezett innen:<br/><b>%2%3</b><br/>Szeretné elfogadni a sütiket, vagy elutasítja?</p>

en: &Accept
hu: &Elfogadás

en: &Application
hu: Al&kalmazás

en: &Browse...
hu: &Tallózás...

en: &Charset:
hu: Karakterkó&dolás:

en: &Copy Here
hu: &Másolás ide

en: &Current Session only
hu: &Csak a jelenlegi munkamenetben

en: &Description:
hu: &Leírás:

en: &Details
hu: &Részletek

en: &Do not close when command exits
hu: Ne &záruljon be az ablak a parancs befejeződése után

en: &Edit Entry '%1'...
hu: Mó&dosítás: "%1"...

en: &Eject '%1'
hu: '%1' ki&lökése

en: &Enable Web shortcuts
hu: Keresőa&zonosítók engedélyezése

en: &Execute
hu: &Futtatás

en: &Filter:
hu: &Szűrő:

en: &Forever
hu: I&gen, mindig

en: &Hide Entry '%1'
hu: El&rejtés: "%1"

en: &Keep cache in sync
hu: Az a&datok frissességét ellenőrizni kell

en: &Keyword delimiter:
hu: Kulcsszóel&választó:

en: &Link Here
hu: &Hivatkozás ide

en: &Location:
hu: E&lérési út:

en: &Management
hu: &Kezelés

en: &Move Here
hu: Át&helyezés ide

en: &Name:
hu: Né&v:

en: &New...
hu: Ú&j...

en: &No
hu: &Nem

en: &Only show when using this application (%1)
hu: &Csak ennél az alkalmazásnál jelenjen meg (%1)

en: &Only these cookies
hu: csak eze&kre a cookie-kra

en: &Only this cookie
hu: csak &erre a cookie-ra

en: &Open
hu: Meg&nyitás

en: &Open with %1
hu: Megny&itás ezzel: %1

en: &Overwrite
hu: Fe&lülírás

en: &Paste Clipboard Contents
hu: A vágólap ta&rtalmának beillesztése

en: &Paste File | &Paste %1 Files
hu[0]: Fájl be&illesztése
hu[1]: %1 fájl be&illesztése

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
hu[0]: URL bei&llesztése
hu[1]: %1 URL bei&llesztése

en: &Permissions
hu: Jo&gosultságok

en: &Policy
hu: &Házirend

en: &Reject
hu: El&utasítás

en: &Release '%1'
hu: &Kiengedés: %1

en: &Reload List
hu: A lista újr&atöltése

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
hu: Az alkalmazástársítás meg&jegyzése ennél a fájltípusnál
    „%1” (%2)

en: &Remove Entry '%1'
hu: &Eltávolítás: "%1"

en: &Rename
hu: Átneve&zés

en: &Resume
hu: F&olytatás

en: &Safely Remove '%1'
hu: '%1' bi&ztonságos eltávolítása

en: &Send identification
hu: Bön&gészőazonosító küldése

en: &Server response:
hu: Kiszol&gáló válaszára várakozva:

en: &Shortcuts:
hu: &Azonosítók:

en: &Show All Entries
hu: A bejegyzések megjelení&tése

en: &Skip
hu: Ki&hagyás

en: &Supported file types:
hu: A tám&ogatott MIME-típusok:

en: &Unmount '%1'
hu: '%1' &leválasztása

en: &Use cache
hu: A gyorstár h&asználata

en: &Use preferred shortcuts only
hu: Csak az &előnyben részesített gyorsbillentyűk használata

en: &Use the following identification:
hu: Ezt az a&zonosítót kell használni:

en: &View
hu: Né&zet

en: &When browsing the following site:
hu: A következő &hely elérésekor:

en: &Work path:
hu: M&unkamappa:

en: &Yes
hu: &Igen

en: '%1' not found, please type a valid program name.
hu: "%1" nem található, adjon meg egy érvényes programnevet.

en: (%1, Link to %2)
hu: (%1, link erre: %2)

en: (Symbolic Link to %1)
hu: (Szimbolikus link erre: %1)

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
hu: (c) A KFM/Konqueror fejlesztői, 1998-2000, 2003.

en: *|All Files
hu: *|Minden fájl

en: *|All Folders
hu: *|Minden mappa

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
hu: - %1: „%2”

en: 1 File | %1 Files
hu[0]: 1 fájl
hu[1]: %1 fájl

en: 1 Folder | %1 Folders
hu[0]: 1 mappa
hu[1]: %1 mappa

en: 1 day %2 | %1 days %2
hu[0]: 1 nap %2
hu[1]: %1 nap %2

en: 1 file | %1 files
hu[0]: 1 fájl
hu[1]: %1 fájl

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
hu[0]: 1 almappa
hu[1]: %1 almappa

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
hu: <b>%1</b> itt: <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
hu: <b>A kérés részletei</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
hu: <b>A lehetséges okok</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
hu: <b>Lehetséges megoldási módok</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
hu: <b>Ok (technikai)</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
hu: <h1>Sütikezelési gyorssegítség</h1>

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Shortcuts</h2>Web Shortcuts are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
hu: <h1>Speciális böngészési lehetőségek</h1> Ebben a modulban a KDE néhány, a böngészést segítő speciális lehetőségét lehet beállítani.<h2>Keresőazonosítók</h2>A keresőazonosítók az internetes keresőszolgáltatások könnyű elérhetőségét szolgálják. Például „duckduckgo:alma” vagy „dd:alma” beírása esetén a webböngészője elindítja a keresést az DuckDuckGon, felsorolva az összes találatot, mely az "alma" szót tartalmazza. További egyszerűsítés: az Alt+F2 lenyomása után (ha nem módosította a billentyűparancsot) be lehet írni a keresési kifejezést a megjelenő parancsablakban.

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
hu: <h1>Hálózati beállítások</h1>Itt a KDE néhány hálózatkezelési paraméterét lehet módosítani. Ha például lassú vonalon keresztül kapcsolódik az internethez és időtúllépési hibák fordulnak elő, érdemes a várakozási időket nagyobbra venni.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
hu: <h1>Proxy</h1><p>A proxy kiszolgálók a belső hálózat és az internet közötti adatforgalmat szabályozzák, illetve weboldalak szűrésére, az elérés felgyorsítására is alkalmasak.</p><p>A gyorsító funkcióval kiegészített proxy-k a már meglátogatott oldalak tartalmát el tudják menteni, hogy újabb elérési kérés esetén az adatok letöltés nélkül elérhetők legyenek. A szűrési képesség azt jelenti, hogy a proxy képes megadott szempontok alapján blokkolni például a nem kívánt reklámoldalakat és hirdetéseket.</p><p><u>Megjegyzés:</u>sok proxy mindkét funkciót tartalmazza.</p>

en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Keresési azonosítók engedélyezése vagy tiltása. </p><p>A keresési azonosítók lehetővé teszik a gyors hozzáférést vagy a keresést az online vagy a merevlemezen tárolt információkhoz. </p><p>A KDE számos előre meghatározott keresési azonosítóval érkezik. Az egyik ilyen keresési azonosító a Google (TM) keresési azonosító. A használatához egyszerűen gépelje be a „gg” kulcsszót, amelyet a kulcsszó elválasztó és a keresési kifejezés kövessen. Például <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Itt adja meg a keresőazonosító ember által olvasható nevét.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
hu: <html><head/><body><p>Alapértelmezett keresési azonosító kiválasztása. </p><p>Ez lehetővé teszi az alkalmazások számára a begépelt szó vagy kifejezés automatikus átalakítását keresési azonosító lekérdezésekre, amikor azok nem szűrhetők ki a megfelelő URL-ben.</p><p>Ennek a funkcionalitásnak a tiltásához válassza a <span style=" font-weight:600;">Nincs</span> értéket a listából. </p></body></html>

en: <li>Additional information: %1</li>
hu: <li>További információ: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
hu: <li>Dátum és idő: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
hu: <li>Protokoll: %1</li>

en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
hu: <p>
    A böngészési folyamat végéig létező sütik automatikusan legyenek elfogadva. Az ilyen sütiket a rendszer nem menti el a merevlemezre vagy a tároló eszközre, hanem automatikusan törli őket, amikor a felhasználói alkalmazás (például a webböngésző) bezárul.</p><p><u>Megjegyzés:</u> ha bejelöli ezt és a következő opciót, akkor az alapértelmezett és a tartományszintű házirendek felül lesznek bírálva.</p>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
hu: <p>A részben feltöltött fájlok megjelölése (FTP-nél).</p><p>Ha ez be van jelölve, akkor a feltöltés végéig a fájlok ".part" kiterjesztést kapnak. A kiterjesztés csak a feltöltés befejeződése után fog eltűnni.</p>

en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>A sütik használatának engedélyezése. Általában érdemes bekapcsolva hagyni, a megfelelő biztonsági szint beállításával.</p><p>
    Figyelem! A sütik letiltása esetén sok weboldal nem fog megfelelően működni!</p>
    </qt>

en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    <p>Adja meg vesszővel elválasztva azon gépnevek és IP-címek listáját amelyeket ki szeretne zárni a proxybeállításokból.</p>
    <p>Ha egy tartomány összes gépét szeretné kizárni, egyszerűen adja meg a tartománynevet egy ponttal kezdve. Például a  <i>kde.org</i> összes gépének kizárásához gépelje be a következőt: <i>.kde.org</i>. A „*” vagy „?” helyettesítő karakterek nem támogatottak és nincs hatásuk.</p>
    <p>Továbbá IP-címeket is megadhat (például 127...1) vagy IP-címeket alhálózattal (például 192.168..1/24).</p>
    </qt>

en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
hu: <qt>
    Jelölje be ezt ha csak a <i>Kivételek</i> listában megadott címekre szeretné alkalmazni a proxybeállításokat.</qt>

en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    Ez határozza meg a távoli gépről érkező sütikérések feldolgozási módját: 
    <ul>
    <li><b>Rákérdezés</b> esetén a KDE mindig megkérdezi Önt, hogy el szeretné-e fogadni az érkezett sütit</li>
    <li><b>Elfogadás</b> esetén a KDE rákérdezés nélkül elfogad minden sütit</li>
    <li><b>Elfogadás a munkamenet végéig</b> esetén a sütik elfogadásra kerülnek, de le fognak járni a munkamenet végén.</li>
    <li><b>Elutasítás</b> esetén a KDE nem fogad el semmilyen sütit</li>
    </ul><p>
    <u>Megjegyzés:</u> az alább beállítható tartományi házirendek felülbírálják az alapértelmezett házirendet.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
hu: <qt>
    Ezzel a címmel (URI-val) történik a keresés.<br/>A keresési kifejezésre a \{@} és \{0} szimbólummal lehet hivatkozni.<br/>
    A kettő közül \{@} az ajánlott, mert ez eltávolítja a keresési változókat (név=érték párok) a végeredményből, míg \{0} helyére a teljes beírt sztring kerül.<br/>A \{1} ... \{n} szimbólumokkal lehet hivatkozni a keresési kifejezés szavaira, a \{név} szimbólummal 'név=érték' változók értékére.<br/>Egyszerre több több hivatkozás is beírható (nevek, számok és sztringek): (\{név1,név2,...,"sztring"}).<br/>Az első illeszkedő érték (balról) lesz behelyettesítve a végeredményként kapott URI-ba.<br/>Megadható egy idézőjelbe tett sztring alapértelmezésnek, ha nincs illeszkedés a lista bal oldalához.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
hu: <qt>
    Adja meg annak a környezeti változónak a nevét (pl. <b>NO_PROXY</b>), amely a proxy használata nélkül elérni kívánt címek listáját tartalmazza.<p>
    Ha az <b>"Automatikus detektálás"</b> gombra kattint, akkor a program megpróbálja detektálni, melyik ez a változó.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
hu: <qt>
    Adja meg annak a gépnek vagy tartománynak a nevét, amelyre a házirend vonatkozni fog. Pl.: <b>www.kde.org</b> vagy <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    Adja meg annak a környezeti változónak a nevét (pl. <b>FTP_PROXY</b>), amely a FTP proxy kiszolgáló címét tartalmazza.<p>
    Ha az <b>„Automatikus detektálás”</b> gombra kattint, akkor a program megpróbálja detektálni, melyik ez a változó.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    Adja meg annak a környezeti változónak a nevét (pl. <b>HTTPS_PROXY</b>), amely a HTTPS proxy kiszolgáló címét tartalmazza.<p>
    Ha az <b>„Automatikus detektálás”</b> gombra kattint, akkor a program megpróbálja detektálni, melyik ez a változó.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    Adja meg annak a környezeti változónak a nevét (pl. <b>HTTP_PROXY</b>), amely a HTTP proxy kiszolgáló címét tartalmazza.<p>
    Ha az <b>„Automatikus detektálás”</b> gombra kattint, akkor a program megpróbálja detektálni, melyik ez a változó.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    Adja meg annak a környezeti változónak a nevét (pl. <b>SOCK_PROXY</b>), amely a SOCKS proxykiszolgáló címét tartalmazza.<p>
    Ha az <b>„Automatikus detektálás”</b> gombra kattint, akkor a program megpróbálja detektálni, melyik ez a változó.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Enter the site or domain name where a fake browser identification should be used.<p>
    <u>NOTE:</u> Wildcard syntax such as \"*,?\" is NOT allowed: instead, use the top level address of a site to make generic matches; for example, if you want all KDE sites to receive a fake browser identification, you would enter <code>kde.org</code> - the fake identity would then be sent to any KDE site that ends with <code>kde.org</code>.</p>
    </qt>
hu: <qt>
    Adja meg azt a gép- vagy tartománynevet, amelynél az azonosítót használni szeretné.<p>
    <u>Megjegyzés:</u> helyettesítő karaktereket (\"*, ?\") NEM lehet használni, de elég a legfelső szintű nevet megadni, az alatta levőkre is érvényes lesz az azonosító. Ha például azt szeretné, hogy az azonosító az összes KDE-s weboldalon érvényes legyen, ezt írja be: <code>.kde.org</code>. Ilyenkor az azonosító az összes <code>.kde.org</code>-ra végződő nevű weboldalon  érvényes lesz.</p>
    </qt>

en: <qt>
    Here you can modify the default browser-identification text or set a site <code>(eg. www.kde.org)</code> or a domain <code>(eg. kde.org)</code> specific identification text.<p>
    To add a new site-specific identification text, click the <code>New</code> button and supply the necessary information. To change an existing site-specific entry, click on the <code>Change</code> button. The <code>Delete</code> button will remove the selected site-specific identification text, causing the default setting to be used for that site or domain.
    </qt>
hu: <qt>
    Itt lehet beállítani az alapértelmezett böngészőazonosítót, ill. meg lehet adni egy site-ra <code>(pl.: www.kde.org)</code> vagy tartományra <code>(pl.: kde.org)</code> érvényes azonosítót.<p>
    Új azonosító felvételéhez kattintson az <code>Új</code> gombra és adja meg a megjelenő párbeszédablakban a kért adatokat. Egy már létező azonosító megváltoztatásához kattintson a <code>Módosítás</code> gombra. Ha a <code>Törlés</code> gombra kattint, akkor a kijelölt házirend törlődik, és a megadott tartományban ismét az alapértelmezés lesz érvényes.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
hu: <qt>
    Azok a tartományok, amelyekre külön cookie-kezelési előírás van megadva. Ezek elérése esetén az alapértelmezett házirend helyett az itt megadott lesz érvényes.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
hu: <qt>
    Ha bejelöli ezt az opciót, akkor a KDE elutasítja az összes olyan cookie-kérést, mely nem az aktuális kiszolgálóról érkezik. Ha például ellátogat a <b>www.valaki.hu</b> címre, és ez az opció be van jelölve, akkor csak azok a cookie-k lesznek elfogadva, amelyek valóban a www.valaki.hu címről érkeznek, a többi automatikusan el lesz utasítva. Így lehet védekezni az ellen, hogy a website-ok feltérképezhessék az Ön böngészési szokásait.
    </qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
hu: <qt>
    Válassza ki a fent megadott site-nál vagy tartománynál használni kívánt azonosítót.
    </qt>

en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
hu: <qt>
    Válassza ki a kívánt műveletet:
    <ul>
    <li><b>Elfogadás</b> - Engedélyezi ennek az oldalnak a sütik beállítását.</li>
    <li><b>Elfogadás a munkamenet végéig</b> - Engedélyezi ennek az oldalnak a sütik beállítását, de azok le fognak járni a munkamenet végén.</li>
    <li><b>Elutasítás</b> - A megadott helyről érkező sütik automatikusan el lesznek utasítva.</li>
    <li><b>Rákérdezés</b> - A program süti érkezése esetén megkérdezi, hogy elfogadható-e a kérés.</li>
    </ul>
    </qt>

en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
hu: <qt>
    Itt lehet kiválasztani egy olyan keresőszolgáltatót, akiknél beírt szavak alapján lehet keresést végezni. Ha egyiket sem szeretné kijelölni, válassza a <b>Nincs</b> bejegyzést.
    </qt>

en: <qt>
    Send the browser identification to web sites.<p>
    <u>NOTE:</u> Many sites rely on this information to display pages properly, hence, it is highly recommended that you do not totally disable this feature but rather customize it.<p>
    By default, only minimal identification information is sent to remote sites. The identification text that will be sent is shown below.
    </qt>
hu: <qt>
    A böngészőazonosító sztringek küldését lehet itt ki-be kapcsolni.<p>
    <u>Megjegyzés:</u> néhány site csak akkor jelenik meg helyesen, ha ez a szöveg nem üres, ezért nem ajánlott teljesen kikapcsolni az opciót, inkább az azonosító értékét érdemes módosítani.<p>
    Az alapértelmezett böngészőazonosító csak a legszükségesebb információkat tartalmazza (lásd alább).
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
hu: <qt>
    A proxy-k beállítása.
    <p>
    A proxy kiszolgálók a belső hálózat és az internet közötti adatforgalmat szabályozzák. Általában képesek a letöltött oldalakat átmenetileg eltárolni, és újabb kérés esetén onnan továbbítani, jelentősen megnövelve az elérés gyorsaságát, illetve szűrőket tudnak alkalmazni a webtartalomra, hogy például a nem kívánt reklámok és hirdetések blokkolhatók legyenek.
    <p>
    Ha nem tudja, hogy az internet eléréséhez kell-e proxyt használni, kérjen segítséget az internetszolgáltatótól vagy a helyi rendszergazdától.
    </qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
hu: <qt>
    Ez a böngészőazonosító szöveg lesz elküldve a webkiszolgálónak.
    </qt>

en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
hu: <qt>
    Az itt beírt azonosító felhasználható a KDE címmezőiben URI-sémaként. Például <b>av</b> esetén: <b>av</b>:<b>keresett szöveg</b>
    </qt>

en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
hu: <qt>
    Új házirend felvételéhez kattintson a <b>Hozzáadás...</b> gombra és adja meg a megjelenő párbeszédablakban a kért adatokat. Egy már létező házirend módosításához kattintson a <b>Módosítás...</b> gombra és válassza ki az új házirendet a listából. Ha a <b>Törlés</b> gombra kattint, akkor a kiválasztott házirend törlődik, a tartományra újból az alapértelmezett házirend fog vonatkozni. A <b>Minden törlése</b> gombbal egyszerre lehet törölni az összes tartományi házirendet.
    </qt>

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
hu: <qt><b>%1</b> nem rendelkezik saját könyvtárral.</qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
hu: <qt><center>Már létezik ilyen nevű azonosító: <br/><b>%1</b><br/>Felül szeretné írni?</center></qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
hu: <qt><p>Ebben a listában az alkalmazás által kezelhető fájltípusok vannak felsorolva. A lista <u>MIME-típus</u> szerint van elrendezve.</p>
    <p>A MIME (Multipurpose Internet (e)Mail Extension) egy standard módszer fájltípusok leírására a fájlnévkiterjesztés alapján. Például: a "bmp" kiterjesztés a virág.bmp fájlnévben megmutatja, hogy a fájl <u>image/x-bmp</u> típusú képadatokat tartalmaz. Meg lehet adni, hogy egy adott fájltípust mely alkalmazások tudnak kezelni a rendszerben.</p>
    <p>Ha az alkalmazást egy olyan típussal szeretné összerendelni, amely még nem szerepel a listában, kattintson a <b>Hozzáadás</b> gombra. Ha olyan fájltípus szerepel a listában, melyet a program valójában nem tud kezelni, távolítsa el azt az <b>Eltávolítás</b> gombra kattintva.</p></qt>

en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
hu: <qt><p>A rendszeren megadott proxybeállítások használata.</p>
    <p>Néhány platform elérhetővé teszi rendszerszintű proxybeállítások jellemzőit,  ez a beállítás lehetővé teszi azoknak a használatát.</p>
    <p>Mac platformon</p>
    <p>Windows platformon</p>
    <p>Unix és Linux platformokon a rendszer proxybeállításai általában környezeti változókban vannak megadva. A következő környezet változók lettek felismerve és vannak használatban: <b>HTTP_PROXY</b>,  <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b></p>
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
hu: <qt>Már létezik házirend ehhez: <center><b>%1</b></center>Felül szeretné írni?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
hu: <qt>Ha erre a gombra kattint, akkor a program megpróbálja detektálni a proxybeállításhoz használt rendszerszintű környezeti változókat.<p> A következő változónevek ellenőrzése történik meg a művelet során: HTTP_PROXY, FTP_PROXY, NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
hu: <qt>Kattintson erre a gombra, ha a szülőmappába szeretne lépni.<br /><br />Ha például a jelenlegi hely file:/home/konqi, akkor erre a gombra kattintva a file:/home mappába jut.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült módosítani a(z) <b>%1</b> fájl tulajdonosát. Nincs jogosultsága a módosítás végrehajtásához.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült elmenteni a tulajdonságokat. Valószínűleg nincsen írási joga ehhez a fájlhoz: <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
hu: <qt>Adja meg annak a környezeti változónak a nevét (pl. <b>NO_PROXY</b>), amely a proxy használata nélkül elérni kívánt címek listáját tartalmazza.<p>Ha az <b>"Automatikus detektálás"</b> gombra kattint, akkor a program megpróbálja detektálni, melyik ez a változó.</p></qt>

en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
hu: <qt>Adja meg annak a környezeti változónak a nevét (pl. <b>SOCK_PROXY</b>), amely a SOCKS proxykiszolgáló címét tartalmazza.<p>Ha az <b>„Automatikus detektálás”</b> gombra kattint, akkor a program megpróbálja detektálni, melyik ez a változó.</p></qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hu: <qt>Válasszon ki egy alkalmazást. Ha a program nem szerepel a listában, írja be a nevét, vagy nyomja meg a fájlválasztó gombot.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hu: <qt>Válassza ki a(z) <b>%1</b> fájltípushoz rendelt alkalmazást. Ha a program nem szerepel a listában, írja be a nevét, vagy nyomja meg a fájlválasztó gombot.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hu: <qt>Válassza ki azt az alkalmazást, amellyel meg szeretné nyitni a(z) <b>%1</b> programot. Ha nem szerepel a listában, írja be a nevét, vagy nyomja meg a fájlválasztó gombot.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
hu: <qt>Akkor jelölje be ezt, ha azt szeretné, hogy a bejegyzés csak az aktuális alkalmazás használata esetén jelenjen meg (%1).<br /><br />Máskülönben a bejegyzés minden alkalmazásból elérhető lesz.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
hu: <qt>A(z) <b>%1</b> fájl egy végrehajtható program. Biztonsági okokból nem lesz elindítva.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
hu: <qt>A(z) <b>%1</b> sablonfájl nem létezik.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
hu: <qt>Nincs <b>%1</b> nevű felhasználó.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
hu: <qt>Ezzel a gombbal lehet könyvjelzőket létrehozni. Ha rákattint a gombra, megjelenik a könyvjelző-menü, melyben új könyvjelzők hozhatók létre, a meglevők pedig módosíthatók.<br /><br />Ezek a könyvjelzők csak a fájlmegnyitási ablakra vonatkoznak, de ugyanúgy használhatók, mint a többi KDE-s könyvjelző.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
hu: <qt>Ez a szűrő lesz alkalmazva a fájllistára. Csak a szűrőhöz illeszkedő nevű fájlok lesznek láthatók.<p>A lenyíló listából válasszon ki egyet a felsorolt szűrők közül, vagy írjon be egy egyéni szűrőt a szöveges mezőbe.</p><p>A * és ? helyettesítő karakterek használhatók.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
hu: <qt>Ez az ikon jelenik meg a bejegyzésnél a Helyek panelen.<br /><br />A gombra kattintva lehet más ikont választani.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
hu: <qt>Ez a hely tartozik a bejegyzéshez. Tetszőleges URL megadható. Például:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />A szövegmező melletti gombra kattintva lehet böngészni az URL-ek között.</qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
hu: <qt>Ez a szöveg fog megjelenni a Helyek panelen.<br /><br />A leírás lehetőleg csak egy vagy két szóból álljon, hogy könnyen azonosítható maradjon a bejegyzés. Ha nem ír be semmit, akkor a felirat az URL-ből lesz képezve.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült belépni ide: <b>%1</b>.
    Nincsen jogosultsága ehhez a helyhez.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
hu: <qt>Nem sikerült végrehajtani a megadott parancsot. <b>%1</b> nevű fájl vagy mappa nem létezik.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
hu: <qt>Szövegbeírás közben a program automatikusan fel tud ajánlani szövegkiegészítési javaslatokat. A kiegészítés módja megadható, ha a jobb egérgombbal a mezőre kattint és kiválaszt egy módot a <b>Szövegkiegészítés</b> menüből.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
hu: <qt>Nincs jogosultsága <b>%1</b> futtatásához.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
hu: Számolás…

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
hu: Kiürítés

[ctx: @action:button]
en: Enter a Different Name
hu: Adjon meg másik nevet

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
hu: Ismét

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
hu: A Kuka kiürítése

[ctx: @action:inmenu]
en: More
hu: Több

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
hu: Csatlakoztatás

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
hu: Vágólap tartalmának beillesztése…

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
hu: Fájl beillesztése

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
hu: Mappa beillesztése

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
hu[0]: Egy elem beillesztése
hu[1]: %1 elem beillesztése

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
hu: E&gyéb alkalmazás…

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
hu: Biztosan a Kukába szeretné mozgatni ezt az elemet?<nl/><filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hu: Véglegesen törli ezt az elemet?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>A művelet nem vonható vissza.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hu[0]: Véglegesen törli ezt az elemet?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>A művelet nem vonható vissza.</emphasis>
hu[1]: Véglegesen törli ezt a(z) %1 elemet?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>A művelet nem vonható vissza.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hu: Véglegesen töröl minden elemet a Kukából?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>A művelet nem visszavonható.</emphasis>

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
hu: <p>A(z) „%1” oldalra készül bejelentkezni a(z) „%2” felhasználónévvel, de az oldal nem igényel hitelesítést, ez valószínűleg kísérlet a személyes adatainak megszerzésére.</p><p>Biztosan a(z) „%1” oldalt szeretné meglátogatni?</p>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
hu: Ismeretlen méret

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
hu: A számolt és a várt ellenőrzőösszegek eltérnek.

[ctx: @item]
en: Devices
hu: Eszközök

[ctx: @item]
en: Places
hu: Helyek

[ctx: @item]
en: Remote
hu: Távoli

[ctx: @item]
en: Removable Devices
hu: Cserélhető eszközök

[ctx: @item]
en: Search For
hu: Keresés:

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
hu: Nincs

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
hu: Eszközök

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
hu:  [Tartományon kívüli]

[ctx: @title job]
en: Copying
hu: Másolás

[ctx: @title job]
en: Creating directory
hu: Mappa létrehozása

[ctx: @title job]
en: Deleting
hu: Törlés

[ctx: @title job]
en: Examining
hu: Ellenőrzés

[ctx: @title job]
en: Mounting
hu: Csatlakoztatás

[ctx: @title job]
en: Moving
hu: Mozgatás

[ctx: @title job]
en: Transferring
hu: Átvitel

[ctx: @title job]
en: Unmounting
hu: Leválasztás

[ctx: @title:column]
en: Date
hu: Dátum

[ctx: @title:column]
en: Group
hu: Csoport

[ctx: @title:column]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:column]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: @title:column]
en: Permissions
hu: Hozzáférési jogok

[ctx: @title:column]
en: Preferred
hu: Elsődleges

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: @title:column]
en: Size
hu: Méret

[ctx: @title:column]
en: Type
hu: Típus

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
hu: Név

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
hu: Terminál

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
en: Startup
hu: Indításkor

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
hu: Felhasználó

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
hu: Mű&veletek

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
hu: M&egnyitás mással

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
hu: M&egnyitás mással...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
hu: Másolás ide

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
hu: Másolás ide

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
hu: Saját mappa

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
hu: Áthelyezés ide

[ctx: @title:menu]
en: Move To
hu: Áthelyezés ide

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
hu: Root mappa

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
hu: Tallózás…

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
hu: Ellenőr&zőösszegek

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
hu: Á&ltalános

[ctx: @title:window]
en: Add Identification
hu: Azonosító hozzáadása

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
hu: A cookie-házirend módosítása

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
hu: Webhelyelérés megerősítése

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Identification
hu: Azonosító megduplázása

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
hu: A házirend duplikálása

[ctx: @title:window]
en: Modify Identification
hu: Az azonosító módosítása

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
hu: Új cookie-házirend

[ctx: @title:window]
en: New Folder
hu: Új mappa

[ctx: @title:window]
en: Places
hu: Helyek

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
hu: Sikertelen frissítés

en: A file named %1 already exists.
hu: %1 nevű fájl már létezik.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
hu: Fájl vagy mappa nem ejthető önmagára

en: A file or folder named %1 already exists.
hu: %1 nevű fájl vagy mappa már létezik.

en: A folder cannot be moved into itself
hu: Mappa nem helyezhető át önmagába

en: A folder named %1 already exists.
hu: %1 nevű mappa már létezik.

en: A more recent item named '%1' already exists.
hu: Már létezik egy újabb elem: „%1”.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
hu: Lehet, hogy a tűzfal (mely az internetről érkezett kéréseket szűri) úgy van beállítva, hogy nem engedi át ezt a kérést.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
hu: Valószínűleg protokollhiba történt, melynek következtében a kiszolgáló bezárta a kapcsolatot.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
hu: Valószínűleg hiba vagy inkompatibilitás lépett fel a protokollnál.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
hu: Egy erőforrást nem lehet létrehozni a megadott helyen, amíg a szükséges átmeneti mappák nem jönnek létre.

en: A similar file named '%1' already exists.
hu: Már létezik egy hasonló, %1 nevű fájl.

en: A&dvanced Permissions
hu: Speciális jo&gosultságok

en: Above File Name
hu: A fájlnév fölött

en: Accep&t all cookies
hu: Az összes cookie el&fogadása

en: Accept
hu: elfogadás

en: Accept &until end of session
hu: Elfogadás a m&unkamenet végéig

en: Accept For Session
hu: Elfogadás a munkamenethez

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
hu: Cookie-k elfogadása a jelenlegi munkamenet végéig

en: Accept for this &session
hu: Elfogadás ehhez a &munkamenethez

en: Accept until end of session
hu: Elfogadás a munkamenet végéig

en: Access Denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Access Permissions
hu: Hozzáférési jogok

en: Access denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Access denied to %1.
hu: A hozzáférés megtagadva: %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
hu: A hozzáférés megtagadva.
    Nem sikerült írni ide: %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
hu: Védett port elérése POST kérésben - a kérés megtagadva.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
hu: A megadott erőforráshoz (<strong>%1</strong>) meg lett tagadva a hozzáférés.

en: Accessed:
hu: Utolsó hozzáférés:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
hu: Fájlok elérésére nem használható a(z) %1 protokoll.

en: Ad&vanced Options
hu: Spe&ciális beállítások

en: Add &machine (processor) type
hu: A processzor típ&usának hozzáadása

en: Add Entry...
hu: Bejegyzés hozzáadása...

en: Add File Type for %1
hu: Fájltípus hozzáadása ehhez: %1

en: Add Network Folder
hu: Hálózati mappa hozzáadása

en: Add Places Entry
hu: Helybejegyzés hozzáadása

en: Add a new Web shortcut
hu: Új keresőazonosító hozzáadása

en: Add lang&uage information
hu: A nyelvi &beállítás hozzáadása

en: Add new identification text for a site.
hu: A megadott böngészőazonosító rendelése a site-hoz.

en: Add operating s&ystem name
hu: Az operációs rendszer &nevének hozzáadása

en: Add operating system &version
hu: Az operációs rendszer &verziószámának hozzáadása

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Address is already in use
hu: A cím már használatban van

en: Advanced Options for %1
hu: Speciális beállítások - %1

en: Advanced Permissions
hu: Speciális jogosultságok

en: All &cookies
hu: minden &cookie-ra

en: All Files
hu: Minden fájl

en: All Supported Files
hu: Minden támogatott fájltípus

en: All cookies from this do&main
hu: az összes, ebből a &tartományból érkező cookie-ra

en: Already Exists as Folder
hu: Már létezik ilyen néven egy mappa

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
hu: Létrejött a kapcsolat ezzel: <strong>%1</strong>, de a kommunikáció elkezdése után a kapcsolat váratlanul megszakadt.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
hu: Sikerült felvenni a kapcsolatot a kiszolgálóval, de nem érkezett válasz a megengedett időn belül:<ul><li>Kapcsolat létrehozásánál a max. válaszidő: %1 másodperc</li><li>Válasz esetén a max. várakozási idő: %2 másodperc</li><li>Proxy elérésénél a max. válaszidő: %3 másodperc</li></ul>Ezek az értékek megváltoztathatók a KDE Rendszerbeállításoknál (Hálózat -> kapcsolatbeállítások).

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
hu: Bár valószínűtlen, de a hardver is meghibásodhatott.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
hu: Valószínűleg helyes nevet és jelszót adott meg, de a bejelentkezés mégsem sikerült, mert a kiszolgáló olyan jelszóazonosítást használ, amelyet a(z) %1 protokollt kezelő KDE program nem tud kezelni.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
hu: Ha bejelöli ezt az opciót, akkor a böngésző mindig először a gyorstárból próbálja betölteni a kért oldalt, és csak akkor fordul az internethez, ha az oldal nem található a gyorstárban. Az Újratöltés gombbal a gyorstárba töltött lap bármikor szinkronizálható a legfrissebb változattal.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hu: A(z) <strong>%1</strong> erőforrás jogosultságainak megváltoztatása nem sikerült.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hu: A(z) <strong>%1</strong> erőforrás tulajdonosának megváltoztatása nem sikerült.

en: An attempt to create the requested folder failed.
hu: A mappát nem sikerült létrehozni.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hu: Nem sikerült törölni a megadott erőforrást (<strong>%1</strong>).

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
hu: Nem sikerült lekérdezni a(z) <strong>%1</strong> erőforrás valamilyen jellemzőjét, például a nevét, típusát vagy méretét.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
hu: A kért művelet elvégzéséhez nem sikerült bejelentkezni.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
hu: A(z) <strong>%1</strong> mappa eltávolítása nem sikerült.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hu: Nem sikerült átnevezni a megadott erőforrást (<strong>%1</strong>).

en: An error occurred while accessing '%1'
hu: Hiba történt '%1' elérése közben

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
hu: Hiba történt '%1' elérése közben, a rendszerüzenet: %2

en: An older item named '%1' already exists.
hu: Már létezik egy régebbi elem: '%1'.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
hu: A kiszolgáló ismeretlen, ami azt jelenti, hogy a megadott nevű (<strong>%1</strong>) kiszolgáló nem érhető el az interneten.

en: Appl&y to All
hu: Alkalma&zás az összesre

en: Apply Choice To
hu: A választás legyen érvényes

en: Apply changes to all subfolders and their contents
hu: A módosítások terjedjenek ki az összes almappára

en: Ask
hu: rákérdezés

en: Ask &for confirmation
hu: &Megerősítés kérése

en: At least %1
hu: Legalább %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
hu: Legalább egy mappa és egy fájl ki lett jelölve. A fájlkijelölésnek nem lesz hatása, a program kilistázza a mappa tartalmát.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
hu: Megkísérlem ugyanezt az eredményt másképp is elérni.

en: Authentication Dialog
hu: Hitelesítés párbeszédablak

en: Authentication Failed.
hu: A felhasználóazonosítás nem sikerült.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
hu: A jelszó ellenőrzése nem sikerült: a(z) %1 azonosítási mód nem támogatott

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
hu: Sikertelen azonosítás, a(z) %1 azonosítás nem támogatott.

en: Authorization failed.
hu: A felhasználóazonosítás nem sikerült.

en: Auto D&etect
hu: Automatikus f&elismerés

en: Automaticall&y accept session cookies
hu: A munkafolyamat-cookie-k a&utomatikusan elfogadhatók

en: Automatically select filename e&xtension
hu: A fájlnév kiterjesztésének au&tomatikus kiválasztása

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
hu: A fájlnév kiterjesztésének a&utomatikus kiválasztása (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
hu: %1 szabad / %2 (%3% használt)

en: Blocked request.
hu: Blokkolt kérés.

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: C&ancel
hu: Mégs&em

en: C&lear Cache
hu: A gyorsítótár tartal&mának törlése

en: C&onnect
hu: Csatlako&zás

en: C&ontinue
hu: F&olytatás

en: C&ontinue Loading
hu: A betöltés f&olytatása

en: Calculate
hu: Számolás

en: Calculating...
hu: Számolás...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
hu: Számolás... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can Only View
hu: Csak megtekinthető

en: Can Only View Content
hu: A tartalom csak megtekinthető

en: Can Only View/Read Content
hu: A tartalom csak megtekinthető/olvasható

en: Can View & Modify
hu: Megtekinthető és módosítható

en: Can View & Modify Content
hu: A tartalom megtekinthető és megváltoztatható

en: Can View/Read & Modify/Write
hu: Megtekintés/olvasás és módosítás/írás

en: Can not create socket for launching io-slave for protocol '%1'.
hu: Nem lehet létrehozni socketet a(z) „%1” protokollt kezelő I/O-szolgáltatáshoz.

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
hu: A(z) '%1' protokollhoz tartozó kezelőprogram nem található.

en: Canada
hu: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
hu: A(z) %1 protokoll inicializálása nem sikerült

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
hu: A(z) %1 protokoll által kért folyamat indítása nem sikerült

en: Cannot Open Resource For Reading
hu: Az erőforrás nem nyitható meg olvasásra.

en: Cannot Open Resource For Writing
hu: Az erőforrás nem nyitható meg írásra.

en: Cannot Read From Resource
hu: Nem lehet olvasni az erőforrásból

en: Cannot Save Cookies
hu: Nem lehet menteni a sütiket

en: Cannot Write to Resource
hu: Nem lehet írni az erőforrásba

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
hu: Nem másolható egy fájl: %1 -> %2. (Hibakód: %3)

en: Cannot open file
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt

en: Cannot talk to klauncher: %1
hu: A klauncher nem érhető el: %1

en: Certificate chain:
hu: Tanúsítványlánc:

en: Chan&ge...
hu: Mó&dosítás...

en: Change Attribute
hu: Attribútum módosítása

en: Change the selected identifier text.
hu: A kijelölt azonosító szövegének megváltoztatása.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
hu: Fájlattribútumokat nem lehet megváltoztatni a(z) %1 protokollal.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
hu: Fájlok tulajdonosát nem lehet megváltoztatni %1 protokollal.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
hu: Ellenőrizze, hogy más alkalmazás nem használja-e az eszközt, majd próbálkozzon újra.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
hu: Ellenőrizze, hogy az eszköz készen áll-e (pl. található-e lemez a meghajtóban, be van-e kapcsolva és csatlakoztatva van-e a külső eszköz) majd próbálkozzon újra.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy a megtekintett weboldalak másolata a merevlemezen maradjon a gyors elérés érdekében. A böngészés így jelentősen felgyorsítható, mert a már egyszer letöltött oldalakat a rendszer csak módosulás esetén tölti le újból. A gyorsulás elsősorban akkor érzékelhető, ha az internetelérési sebesség alacsony.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha a végrehajtani kívánt program konzolos módú (karakteres felületű) vagy szükség van a parancsértelmezőben kiírt információkra.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha a konzolos program kilépési üzenetét el szeretné olvasni. A parancsértelmező ablak nem lesz automatikusan bezárva, ezért az üzenet elolvasható.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha vizuális visszajelzést szeretne kapni arról, hogy a program valóban elindult. A visszajelzés lehet például egy 'homokóra' vagy a feladatsori bejegyzés kiemelése.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha más felhasználó nevében szeretné futtatni a programot. Minden folyamat futtatása valamilyen felhasználó nevében történik, mely alapján a rendszer a program hozzáférési kéréseit el tudja bírálni. A felhasználónévhez tartozó jelszót meg kell adni.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
hu: Ellenőrizze, hogy nem használja (nem zárolta-e) egy másik felhasználó vagy alkalmazás a fájlt.

en: Check your access permissions on this resource.
hu: Ellenőrizze az erőforrás hozzáférési jogosultságait.

en: Check your network connection status.
hu: Ellenőrizze a hálózati kapcsolat állapotát.

en: Checksums match.
hu: Az ellenőrzőösszegek egyeznek.

en: Choose Application
hu: Alkalmazás kiválasztása

en: Choose Application for %1
hu: Alkalmazás hozzárendelése ehhez: %1

en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
hu: Válasszon egy elválasztót a keresési azonosító kulcsszó jelölésére.

en: Choose a different filename for the destination file.
hu: Válasszon egy másik fájlnevet a célfájlhoz.

en: Choose an &icon:
hu: Válasszon egy &ikont:

en: Choose an alternate filename for the new file.
hu: Válasszon egy másik fájlnevet az új fájlnak.

en: Choose an alternate name for the new folder.
hu: Válasszon egy másik nevet az új mappának.

en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
hu: Az itt megadott karakterek választhatják el a kulcsszót a keresett kifejezéstől.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
hu: Válassza ki azt a programot, amellyel meg szeretné nyitni a fájlt.

en: City:
hu: Helység:

en: Class
hu: Osztály

en: Click for Location Navigation
hu: Ide kattintva lehet navigálni

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
hu: Kattintson ide a kívánt fájl megkereséséhez.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
hu: Kattintson ide az alkalmazás futtatási jellemzőinek megváltoztatásához. Megadható a vizuális visszajelzés módja, a D-Bus-paraméterek és az a felhasználó, aki nevében a végrehajtás történik.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
hu: Kattintson erre a gombra, ha fel szeretne venni egy új MIME-típust az alkalmazással kezelhető fájltípusok közé.

en: Click this button to create a new folder.
hu: Kattintson erre a gombra új mappa létrehozásához.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
hu: Kattintson erre a gombra, ha a napló előző bejegyzésére szeretne lépni.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
hu: Kattintson erre a gombra, ha a napló következő bejegyzésére szeretne lépni.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
hu: Kattintson erre a gombra az aktuális hely tartalmának újratöltéséhez.

en: Click to Edit Location
hu: Ide kattintva szerkeszthető a cím

en: Click to copy the checksum to the clipboard.
hu: Kattintson az ellenőrzőösszeg vágólapra másolásához.

en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
hu: Kattintson a vágólapon lévő ellenőrzőösszeg beillesztéséhez.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
hu: A(z) %1 protokollnál nem lehet kapcsolatot lezárni.

en: Co&mmand:
hu: Paran&cs:

en: Co&ntinue
hu: F&olytatás

[ctx: Colon as keyword delimiter]
en: Colon
hu: Kettőspont

en: Comm&ent:
hu: Meg&jegyzés:

en: Command to execute
hu: A végrehajtandó parancs

en: Common name:
hu: Megnevezés:

en: Communication with the local password server failed
hu: Nem sikerült kapcsolatba lépni a helyi jelszókiszolgálóval

en: Configure &Policy...
hu: A &házirend módosítása…

en: Configure Web Shortcuts...
hu: Keresőazonosítók beállítása…

en: Configure enhanced browsing features
hu: Továbbfejlesztett böngészési szolgáltatások beállítása

en: Connect to the Internet directly.
hu: Közvetlen internetelérés (proxy nélkül).

en: Connected to host %1
hu: Sikerült csatlakozni a(z) %1 kiszolgálóhoz

en: Connection refused
hu: Kapcsolat visszautasítva

en: Connection timed out
hu: A kapcsolat túllépte az időkorlátot

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
hu: A kiszolgálóval váratlanul megszakadt a kapcsolat

en: Connection to Server Refused
hu: A csatlakozási kérést a kiszolgáló elutasította.

en: Connection to host %1 is broken.
hu: A(z) %1 kiszolgálóval megszakadt a kapcsolat.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
hu: Konzultáljon a kiszolgáló rendszergazdájával a probléma elhárítása érdekében.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
hu: A probléma elhárítása érdekében konzultáljon a rendszergazdával.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
hu: Konzultáljon a számítógép üzemeltetéséért felelős személlyel, a rendszergazdával vagy a technikai támogató csoporttal a további teendőkkel kapcsolatban.

en: Contents:
hu: Tartalom:

en: Cookie Alert
hu: Figyelmeztetés cookie-knál

en: Cookie Details
hu: A cookie adatai

en: Cookie Name
hu: Sütinév

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy Files
hu: Fájlok másolása

en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
hu: Másolja és illessze be az ellenőrzőösszeget a lenti mezőbe.<br/>Az ellenőrzőösszeget általában azon a weboldalon találja, ahonnan letöltötte a fájlt.

en: Copying files within %1 is not supported.
hu: Fájlmásolás nem lehetséges ezen belül: %1.

en: Could Not Accept Network Connection
hu: A hálózati kapcsolat létrehozása ('accept' művelet) nem sikerült

en: Could Not Alter Permissions of Resource
hu: Az erőforrás jogosultságainak megváltoztatása nem sikerült

en: Could Not Bind
hu: Nem sikerült a kapcsolás ('bind' művelet)

en: Could Not Cancel Listing
hu: A listázás megszakítása nem sikerült

en: Could Not Change Ownership of Resource
hu: Az erőforrás tulajdonosát nem sikerült megváltoztatni

en: Could Not Create Folder
hu: A mappát nem sikerült létrehozni

en: Could Not Create Link
hu: A link létrehozása nem sikerült

en: Could Not Create Network Connection
hu: A hálózati kapcsolat létrehozása nem sikerült

en: Could Not Create Socket
hu: Az aljazat létrehozása nem sikerült

en: Could Not Create Symbolic Link
hu: Egy szimbolikus link létrehozása nem sikerült

en: Could Not Delete Original File
hu: Nem sikerült törölni az eredeti fájlt

en: Could Not Delete Resource
hu: Az erőforrás törlése nem sikerült

en: Could Not Delete Temporary File
hu: Egy ideiglenes fájl törlése nem sikerült

en: Could Not Determine Resource Status
hu: Az erőforrás állapotának meghatározása nem sikerült

en: Could Not Listen
hu: A figyelés megkezdése ('listen' művelet) nem sikerült

en: Could Not Listen for Network Connections
hu: A hálózati kérések figyelése ('listen' művelet) nem sikerült

en: Could Not Login: %1
hu: Nem sikerült bejelentkezni ide: %1

en: Could Not Mount Device
hu: Az eszköz csatlakoztatása (mountolása) nem sikerült

en: Could Not Remove Folder
hu: A mappát nem sikerült eltávolítani

en: Could Not Rename Original File
hu: Nem sikerült átnevezni az eredeti fájlt

en: Could Not Rename Resource
hu: Az erőforrás átnevezése nem sikerült

en: Could Not Rename Temporary File
hu: Nem sikerült átnevezni egy ideiglenes fájlt

en: Could Not Resume File Transfer
hu: A fájlátvitel nem sikerült

en: Could Not Stat Resource
hu: Nem sikerült elvégezni a 'stat' műveletet az erőforráson

en: Could Not Unmount Device
hu: Az eszköz leválasztása (unmount) nem sikerült

en: Could not accept %1.
hu: Egy 'accept' művelet nem sikerült: %1.

en: Could not access %1.
hu: Nem sikerült elérni: %1.

en: Could not bind %1.
hu: %1 kapcsolása ('bind' művelet) nem sikerült.

en: Could not change ownership for %1.
hu: Nem sikerült megváltoztatni %1 tulajdonosát.

en: Could not change permissions for
    %1
hu: Nem sikerült megváltoztatni a jogosultságokat itt:
    %1

en: Could not change permissions for %1.
hu: Nem sikerült megváltoztatni %1 hozzáférési jogait.

en: Could not communicate with password server
hu: Nem sikerült kommunikálni a jelszókiszolgálóval

en: Could not connect to host %1.
hu: Nem sikerült csatlakozni a(z) %1 kiszolgálóhoz.

en: Could not create directory %1
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) %1 mappát

en: Could not create socket for accessing %1.
hu: Nem sikerült aljazatot létrehozni %1 eléréséhez.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) %1 szimbolikus linket.
    Ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Could not delete file %1.
hu: Nem sikerült törölni ezt a fájlt: %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
hu: Nem sikerült letörölni a(z) %1 eredeti fájlt.
    Ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
hu: Nem sikerült letörölni a(z) %1 töredékfájlt.
    Ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Could not download the proxy configuration script
hu: A proxybeállító szkript letöltése nem sikerült

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
hu: Nem sikerült letölteni az alábbi proxybeállító szkriptet:
    %1

en: Could not enter folder %1.
hu: Nem sikerült belépni ebbe a mappába: %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
hu: Nem sikerült kinyerni a programfájl nevét innen: "%1". Adjon meg egy érvényes programnevet.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
hu: A „FindProxyForURL” vagy „FindProxyForURLEx” nem található

en: Could not find a usable proxy configuration script
hu: Nem sikerült megfelelő proxybeállító szkriptet találni

en: Could not find any application or handler for %1
hu: Nem található alkalmazás vagy kezelő ehhez: %1

en: Could not find filename %1 in %2.
hu: Nem található a(z) %1 fájlnév itt: %2.

en: Could not find program "mount"
hu: A „mount” program nem található

en: Could not find program "umount"
hu: Az „umount” program nem található

en: Could not find the program '%1'
hu: A(z) '%1' program nem található.

en: Could not get group id for given group name %1
hu: Nem sikerült lekérdezni a(z) %1 csoport azonosítóját

en: Could not get user id for given user name %1
hu: Nem sikerült lekérdezni a(z) %1 felhasználónév azonosítóját

en: Could not listen %1.
hu: %1 figyelése ('listen' művelet) nem sikerült.

en: Could not login to %1.
hu: Nem sikerült bejelentkezni ide: %1.

en: Could not make folder %1.
hu: Nem sikerült létrehozni ezt a mappát: %1.

en: Could not modify the ownership of file %1
hu: Nem sikerült módosítani a(z) %1 fájl tulajdonosát

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
hu: Az eszköz csatlakoztatása (mount) nem sikerült.
    A hibaüzenet:
    %1

en: Could not read %1.
hu: Nem sikerült olvasni innen: %1.

en: Could not read file %1.
hu: Nem sikerült olvasni a(z) %1 fájlból.

en: Could not remove %1, check permissions
hu: Nem sikerült törölni ezt: %1, ellenőrizze a jogosultságokat

en: Could not remove folder %1.
hu: Nem sikerült eltávolítani ezt a mappát: %1.

en: Could not rename file %1.
hu: Nem sikerült átnevezni ezt a fájlt: %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
hu: Nem sikerült átnevezni a(z) %1 eredeti fájlt.
    Ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
hu: Nem sikerült átnevezni a(z) %1 töredékfájlt.
    Ellenőrizze a jogosultságokat.

en: Could not resume file %1.
hu: Nem sikerült folytatni ezt a fájlt: %1.

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
hu: Nem sikerült menteni a tulajdonságokat. Csak bejegyzések támogatottak a helyi fájlrendszeren.

en: Could not set non-blocking mode
hu: Nem sikerült nem blokkoló módot beállítani

en: Could not start process %1.
hu: Nem sikerült elindítani ezt a folyamatot: %1.

en: Could not terminate listing %1.
hu: Nem sikerült befejezni %1 listázását.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
hu: Az eszköz leválasztása (unmount) nem sikerült.
    A hibaüzenet:
    %1

en: Could not write to %1.
hu: Nem sikerült írni ide: %1.

en: Could not write to file %1.
hu: Nem sikerült írni a(z) %1 fájlba.

en: Country:
hu: Ország:

en: Create Folder
hu: Új mappa

en: Create New
hu: Új létrehozása

en: Create New File Type
hu: Új fájltípus létrehozása

en: Create Symlink
hu: Szimbolikus link létrehozása

en: Create link to URL
hu: URL-re mutató link készítése

en: Created:
hu: Létrehozási dátum:

en: Creating directory
hu: Könyvtár létrehozása

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
hu: Könyvtárak létrehozását nem támogatja a(z) %1 protokoll.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
hu: Szimbolikus link nem hozható létre a(z) %1 protokollal.

en: Current connection is not secured with SSL.
hu: Az aktuális kapcsolat nincs SSL-lel titkosítva.

en: Current connection is secured with SSL.
hu: Az aktuális kapcsolat SSL-lel van titkosítva.

en: Custom Path
hu: Egyéni elérési út

en: Cyclic Link Detected
hu: Ciklikus linket találtam

en: Cyclic Link Detected During Copy
hu: Ciklikus linket találtam másolás közben

en: D&elete
hu: &Törlés

en: D-Bus Communication Error
hu: D-Bus kommunikációs hiba

en: D-Bus registration:
hu: D-Bus-regisztráció:

en: Data format:
hu: Adatformátum:

en: Date: %1
hu: Dátum: %1

en: De&lete
hu: &Törlés

en: De&vice
hu: Es&zköz

en: Default Identification
hu: Az alapértelmezett böngészőazonosító

en: Default Policy
hu: Alapértelmezett házirend

en: Default Web &shortcut:
hu: Alapértelmezett keresőa&zonosító:

en: Default for new files in this folder
hu: A mappában létrehozott fájlok alapértelmezett neve

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
hu: Új mappa

en: Default password:
hu: Az alapértelmezett jelszó:

en: Default user name:
hu: Az alapértelmezett felhasználónév:

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete A&ll
hu: Min&den törlése

en: Delete Biggest Files From Trash
hu: A legnagyobb törölt fájlok eltávolítása

en: Delete Entry
hu: A bejegyzés törlése

en: Delete Files
hu: A fájlok törlése

en: Delete Oldest Files From Trash
hu: A legrégebbi törölt fájlok eltávolítása

en: Delete all identifiers.
hu: Az összes azonosító törlése.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
hu: Szakítsa meg ezt a zárt láncot (pl. törölje a lánc egyik elemét), majd próbálkozzon újra.

en: Delete the current file and try again.
hu: Törölje le a fájlt és próbálkozzon újra.

en: Delete the current folder and try again.
hu: Törölje le az aktuális mappát és próbálkozzon újra.

en: Delete the highlighted Web shortcut
hu: A kijelölt keresőazonosító törlése

en: Delete the selected identifier text.
hu: A kijelölt azonosító törlése.

en: Deleting
hu: Törlés

en: Deleting files from %1 is not supported.
hu: Nem lehet fájlokat törölni innen: %1.

en: Descending
hu: Csökkenő sorrendben

en: Description
hu: Leírás

en: Destination
hu: Cél

en: Detailed Tree View
hu: Részletes fastruktúra

en: Detailed View
hu: Részletes nézet

en: Details
hu: Részletek

en: Details:
hu: Részletek:

en: Detect proxy configuration automatically
hu: Proxybeállítások automatikus felismerése

en: Device
hu: Eszköz

en: Device (/dev/fd0):
hu: Eszköz (/dev/fd0):

en: Device:
hu: Eszköz:

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Disable Passive FTP
hu: A passzív FTP letiltása

en: Discrete GPU
hu: Diszkrét GPU

en: Disk Full
hu: Betelt a lemez

en: Disk cache &size:
hu: A gyorsítótár mé&rete:

en: Display SSL &Information
hu: Az SSL-info&rmációk megjelenítése

en: Do Not Delete
hu: Nem kell törölni

en: Do Not Upload
hu: Nem kell feltölteni

en: Do not ask again
hu: Ne kérdezze meg többet

en: Do not close when command exits
hu: Ne záruljon be az ablak a parancs befejeződése után

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
hu: Nem kell átmásolni/áthelyezni ezt a fájlt, ugrás a következőre

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
hu: A mappa másolásának/mozgatásának kihagyása, ugrás a következőre

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
hu: Csak a már gyorstárban található lapok használhatók. Az offline módban tehát csak azok az oldalak tekinthetők meg, amelyeket korábban egyszer már megtekintett.

en: Do you want to retry?
hu: Megpróbálja még egyszer?

en: Domain
hu: Tartomány

en: Domain:
hu: Tartomány:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
hu: Ellenőrizze, hogy valóban a megfelelő helyet adta-e meg, majd próbálkozzon újra.

en: Double-check your proxy settings and try again.
hu: Ellenőrizze a proxy kiszolgáló beállításait, majd próbálkozzon újra.

en: Drive: %1
hu: Meghajtó: %1

en: Drop the item into a different file or folder.
hu: Ejtse az elemet másik fájra vagy mappára.

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit ACL Entry
hu: ACL-bejegyzés módosítása

en: Edit Entry...
hu: A bejegyzés módosítása...

en: Edit Places Entry
hu: Helybejegyzés módosítása

en: Edit mode
hu: Szerkesztő mód

en: Effective
hu: Tényleges

en: Eject
hu: Kilökés

en: Empty the contents of the trash
hu: A Kuka ürítése

en: Enable coo&kies
hu: A cookie-k &engedélyezése

en: Enable launch feedback
hu: Visszajelzés a programindításról

en: Enable passive &mode (PASV)
hu: A passzív üzemmód (PASV) enge&délyezése

en: Enable this flag to allow entering the folder.
hu: Ez a jogosultság teszi lehetővé a mappába való belépést.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
hu: Ez a jogosultság teszi lehetővé programfájl esetén a végrehajtást.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha csak a mappa tulajdonosának szeretné engedélyezni a mappában található elemek törlését vagy átnevezését. A többi felhasználó csak új fájlok létrehozására jogosult, melyhez 'A tartalom módosítása' jogosultság szükséges.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
hu: Jelölje be ezt az opciót, ha végrehajthatóvá szeretné tenni a fájlt. Ennek csak programok és parancsfájlok esetén van értelme. Csak ilyen jogosultságú fájlokat lehet végrehajtani.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
hu: Engedélyezi az FTP passzív üzemmódját. Néhány tűzfal mögül csak ezzel az opcióval lehet FTP-vel kijutni az internetre.

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Encryption:
hu: Titkosítás:

en: End of Session
hu: A munkafolyamat vége

en: End of session
hu: A munkafolyamat vége

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
hu: Ellenőrizze, hogy a mappa valóban létezik-e és üres-e, majd próbálkozzon újra.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
hu: Ellenőrizze, hogy az erőforrás létezik-e, majd próbálkozzon újra.

en: Enter descriptive label here
hu: Leírás megadása

[ctx: Enter folder]
en: Enter
hu: Belépés

en: Enter the address for the proxy configuration script.
hu: Itt kell megadni a proxyleíró szkript címét.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
hu: Adja meg az FTP proxy kiszolgáló címét.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
hu: Itt kell megadni a HTTP proxy kiszolgáló címét.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
hu: Itt kell megadni a HTTPS proxy kiszolgáló címét.

en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
hu: Adja meg a SOCKS proxykiszolgáló címét.

en: Enter the certificate password:
hu: Adja meg a tanúsítványhoz tartozó jelszót:

en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
hu: Adja meg a gép vagy a tartomány nevét, amelyre ezt a házirendet alkalmazni kívánja (például kde.org).

en: Enter the human-readable name of the search provider here.
hu: A keresőszolgáltató neve.

en: Enter the port number of the FTP proxy server.
hu: Adja meg a FTP proxykiszolgáló portszámát.

en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
hu: Adja meg a HTTP proxykiszolgáló portszámát.

en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
hu: Adja meg a HTTPS proxykiszolgáló portszámát.

en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
hu: Adja meg a SOCKS proxykiszolgáló portszámát.

en: Enter the user name you want to run the application as here.
hu: Adja meg, milyen néven szeretné futtatni az alkalmazást.

en: Enter the user name you want to run the application as.
hu: Adja meg, milyen néven szeretné futtatni az alkalmazást.

en: Entry Type
hu: A bejegyzés típusa

en: Error processing Exec field in %1
hu: Nem sikerült feldolgozni az Exec sort ebben a fájlban: %1

en: Error saving image to %1
hu: Hiba a kép mentésekor ide: %1

en: Error. Out of memory.
    %1
hu: Hiba: nincs elég memória.
    %1

en: Exceptions:
hu: Kivételek:

en: Exec
hu: Futtatás

en: Expected checksum (MD5, SHA1 or SHA256)...
hu: Ellenőrzőösszeg (MD5, SHA1 vagy SHA256)…

en: Expires:
hu: A lejárás dátuma:

en: Exposure:
hu: A lejárás dátuma:

en: FIXME: Document this
hu: JAVÍTANI: dokumentáció ehhez

en: FTP Options
hu: FTP-beállítások

en: FTP Proxy:
hu: FTP proxy:

en: File
hu: Fájl

en: File Already Exists
hu: A fájl már létezik

en: File Changed
hu: A fájl megváltozott

en: File Expected
hu: A fájlt kellett megadni

en: File System:
hu: Fájlrendszer:

en: File Type Options
hu: Fájltípus-beállítások

en: File name:
hu: Fájlnév:

en: File not found: %1
hu: A fájl nem található: %1

en: File or Folder Does Not Exist
hu: A megadott fájl vagy mappa nem létezik

en: File or Folder dropped onto itself
hu: Fájl vagy mappa önmagára ejtve

en: File system:
hu: Fájlrendszer:

en: Filename for clipboard content:
hu: Fájlnév a vágólap tartalmához:

en: Filename for dropped contents:
hu: Ejtett tartalmak fájlneve:

en: Files and folders selected
hu: Kijelölt fájlok és mappák

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
hu: A fájlok és mappák tartalmukkal együtt lesznek átmásolva.
    Ütköző fájlok esetén figyelmezető üzenet jelenik meg.

en: Folder Already Exists
hu: A mappa már létezik

en: Folder Expected
hu: Mappát kell megadni

en: Folder Listing Unavailable
hu: A mappalista nem érhető el

en: Folder moved into itself
hu: A mappa önmagába áthelyezve

en: Folders First
hu: A mappák előre

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
hu: A parancs után többféle helyettesítési szimbólum használható, melyek helyére a program futtatásakor érvényes értékek kerülnek majd:
    %f - fájlnév (csak egy)
    %F - fájlnevek (több); olyan alkalmazásoknál, melyek egynél több helyi fájlt is meg tudnak nyitni egyszerre
    %u - URL (csak egy)
    %U - URL-ek (több)
    %d - a megnyitandó fájl mappája
    %D - mappalista
    %i - az ikon
    %m - a mini ikon
    %c - a megjegyzés

en: Found a cyclic link in %1.
hu: Ciklikus link található itt: %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
hu: %1 másolása közben ciklikus linket találtam.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
hu: Szabadítson fel egy kis helyet 1) a fölösleges fájlok törlésével 2) néhány fájl egy másik tárolóra való átmozgatásával vagy archiválásával 3) a lemezkapacitás bővítésével.

en: Global Options
hu: Globális beállítások

en: Gro&up:
hu: &Csoport:

en: Group
hu: Csoport

en: Group:
hu: Csoport:

en: Group:
hu: Csoport:

en: HTTP Proxy:
hu: HTTP proxy:

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
hu: A KDE kukáját kezelő segédprogram
    Megjegyzés: ha egy fájlt a kukába szeretne helyezni, ne a ktrash-t, hanem a „kioclient move 'url' trash:/” parancsot használja

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
hu[0]: Itt lehet megadni néhány fontosabb várakozási időt. Nagyon lassú kapcsolat esetén szükség lehet az alapértelmezések megváltoztatására. A maximális érték: 1 másodperc.
hu[1]: Itt lehet megadni néhány fontosabb várakozási időt. Nagyon lassú kapcsolat esetén szükség lehet az alapértelmezések megváltoztatására. A maximális érték: %1 másodperc.

en: Hide Section
hu: Szekció elrejtése

en: Home Folder
hu: Saját mappa

en: IP address:
hu: IP-cím:

en: Icon Position
hu: Ikonpozíció

en: Icon file too big, download aborted
hu: Az ikonfájl túl nagy, letöltés megszakítva

en: Icon size: %1 pixels
hu: Ikonméret: %1 képpont

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
hu: Ikonméret: %1 képpont (normál méret)

en: Identification
hu: Azonosító

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
hu: Ha a sticky jogosultság be van állítva egy mappára, akkor abban csak a tulajdonos és a rendszergazda tud fájlokat törölni és átnevezni. Ha nincs beállítva, akkor az összes írási jogosultságú felhasználó.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
hu: Ha a fájl programfájl és ez a jogosultság be van állítva, a rendszer azt a csoport nevében fogja futtatni.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
hu: Ha a fájl programfájl és ez a jogosultság be van állítva, akkor azt a rendszer a fájl tulajdonosának nevében fogja futtatni.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
hu: Ha ez a jogosultság be van állítva, a mappa tulajdonosi csoportja lesz a tulajdonosi csoport az itt létrehozott új fájloknál.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
hu: Ha ez a jogosultság be van állítva, a mappa tulajdonosa lesz a létrehozott új fájlok tulajdonosa.

en: If you do not trust this program, click Cancel
hu: Ha nem bízik meg a programban, kattintson a Mégsem gombra

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
hu: Ha tudja, hogy kik a kiszolgálón futó szoftver karbantartói, kérjük, hogy közvetlenül nekik jelezze a hibát.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
hu: Ha el szeretne távolítani egy fájltípust az alkalmazás által kezelhető típusok listájából, jelölje ki azt a fenti listában és kattintson erre a gombra.

en: Improperly Formatted URL
hu: Hibás formátumú URL

en: Includes your language settings in the browser identification text to obtain localized versions of the page.
hu: A beállított nyelv kódja is kerüljön be a böngészőazonosítóba.

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
hu: A processzor megnevezése is kerüljön be a böngészőazonosítóba.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
hu: Az operációs rendszer neve is kerüljön be a böngészőazonosítóba.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
hu: Az operációs rendszer verziószáma is kerüljön be a böngészőazonosítóba.

en: Information
hu: Információ

en: Information Lookup Failure
hu: Keresési hiba történt

en: Insert query placeholder
hu: Lekérdezés helykitöltő beszúrása

en: Internal Error
hu: Belső hiba

en: Internal Error in Server
hu: Belső hiba a kiszolgálón

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
hu: Belső hiba a copyOrMove-ban, soha nem szabadna megtörténnie

en: Internal error in server
    %1
hu: Belső hiba a kiszolgálóban:
    %1

en: Invalid Directory Name
hu: Érvénytelen mappanevek

en: Invalid Filenames
hu: Érvénytelen fájlnevek

en: Invalid URL: %1
hu: Érvénytelen URL: %1

en: Invalid checksum.
hu: Érvénytelen ellenőrzőösszeg.

en: Is &executable
hu: &Futtatható

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
hu[0]: 1 elem
hu[1]: %1 elem

en: KDE SSL Information
hu: KDE SSL információk

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
hu: A KDE képes egy protokollon belül, a protokollon keresztül kommunikálni. A kérés egy ilyen jellegű műveletet tartalmazott, azonban a megadott protokoll erre nem képes. Ez az esemény ritkán fordul elő, általában valamilyen programozási hibát jelez.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
hu: A KDE képes a protokollon belül, a protokollon keresztül kommunikálni. A megadott protokoll hasonló helyzetekre fel van készítve, azonban ez nem tartozik közéjük. Ez az esemény ritkán fordul elő, általában valamilyen programozási hiba hatására.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
hu: Asztal

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
hu: Dokumentumok

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
hu: Letöltések

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
hu: Saját mappa

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Images
hu: Képek

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
hu: Hálózat

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
hu: Kuka

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
hu: Videók

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
hu: KIO Exec - távoli fájlok megnyitása, a módosítások figyelése, feltöltési kérés

en: Keep It
hu: Megtartás

en: Known Applications
hu: Ismert alkalmazások

en: L&abel:
hu: &Címke:

en: Launching %1
hu: %1 indítása

en: Link to Device
hu: Eszközre mutató link

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
hu: Könyvtárak kilistázását nem támogatja a(z) %1 protokoll.

en: Location:
hu: Hely:

en: Login OK
hu: A bejelentkezés sikerült

en: Looking up correct file
hu: A megfelelő fájl megkeresése

en: Looking up section
hu: Szakasz keresése

en: MD5 digest:
hu: MD5-összeg:

en: Malformed URL
    %1
hu: Hibás URL
    %1

en: Malformed URL %1
hu: Hibás formátumú URL - %1

en: Malformed URL %1.
hu: Hibás URL: %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
hu: A proxy kiszolgálók adatainak közvetlen megadása.

en: Mark &partially uploaded files
hu: A részben &feltöltött fájlok megjelölése

en: Mark partially uploaded files
hu: A részben feltöltött fájlok megjelölése

en: Mask
hu: Maszk

en: Menu
hu: Menü

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
hu: Az elküldött üzenet:
    Bejelentkezés: felhasználónév=%1 jelszó=[rejtett]
    
    A kiszolgáló válasza:
    %2

en: Mimetype
hu: MIME-típus

en: Modified:
hu: Utolsó módosítás:

en: Modify Web Shortcut
hu: Keresőazonosító módosítása

en: Modify the highlighted Web shortcut
hu: A kijelölt keresőazonosító módosítása

en: More than one file provided
hu: Egynél több fájl van megadva

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
hu: Egynél több mappa lett kijelölve, de itt csak egyetlen listázandó mappát lehet megadni. Csak egy mappát jelöljön ki.

en: More than one folder provided
hu: Egynél több mappa van megadva

en: Mount
hu: Csatlakoztatás

en: Mount point (/mnt/floppy):
hu: Csatlakoztatási (mount) pont (/mnt/floppy):

en: Mount point:
hu: Csatlakoztatási (mount) pont:

en: Mounted from:
hu: Csatolási pont:

en: Mounted on:
hu: Csatlakoztatási pont:

en: Mountpoint
hu: Csatlakoztatási pont

en: Move Items
hu: Elemek áthelyezése

en: Move the item into a different folder.
hu: Elem áthelyezése másik mappába.

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: Moving
hu: Mozgatás

en: Multiple Instances
hu: Több példány

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
hu: Nem lehet többszörös GET parancsot használni a(z) %1 protokollnál.

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: Named group
hu: Csoport

en: Named user
hu: Felhasználó

en: Navigate
hu: Navigálás

en: New Folder...
hu: Új mappa...

en: New Web Shortcut
hu: Új keresőazonosító

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
hu: &Következő >>

en: Next to File Name
hu: A fájlnév mellett

en: No Access
hu: Nincs hozzáférés

en: No Content
hu: Nincs tartalom

en: No Media inserted or Media not recognized.
hu: Nincs behelyezve adathordozó vagy nem ismerhető fel.

en: No Proxy
hu: Nincs proxy

en: No favicon found for %1
hu: Nem található favikon ehhez: %1

en: No host specified.
hu: Nem adott meg gépnevet.

en: No hostname specified.
hu: Nem adott meg gépnevet.

en: No media in device for %1
hu: Nincs adathordozó az eszközben: %1

en: No preferred search providers were found.
hu: Nem találhatók előnyben részesített keresőszolgáltatók.

en: No search providers were found.
hu: Nem találhatók keresőszolgáltatók.

en: No such file or directory
hu: Nincs ilyen fájl vagy mappa

en: None
hu: Nincs

en: Not a directory
hu: Nem mappanév

en: Not specified
hu: (nincs megadva)

en: Nothing to Delete
hu: Nincs mit törölni

en: Nothing to Trash
hu: Nincs mit a Kukába helyezni

en: O&ffline browsing mode
hu: Internetkapcsolat nél&küli helyi böngészés

en: O&thers:
hu: E&gyéb:

en: O&wner:
hu: T&ulajdonos:

en: Only acce&pt cookies from originating server
hu: Csak a kibocsátó kiszolgálóról származó cookie-k fo&gadhatók el

en: Only executables on local file systems are supported.
hu: A futtatni kívánt programfájl nem lehet távoli fájlrendszeren.

en: Only own&er can rename and delete folder content
hu: Csak a t&ulajdonos nevezheti át ill. törölheti a mappában található elemeket

en: Only the owner can change permissions.
hu: Csak a tulajdonos változtathatja meg a jogosultságokat.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open &with %1
hu: Megny&itás ezzel: %1

en: Open Containing Folder
hu: Tartalmazó mappa megnyitása

en: Open With
hu: Megnyitás mással

en: Open file dialog
hu: Fájlmegnyitási párbeszédablak

en: Opening connection to host %1
hu: Kapcsolat létrehozása a(z) %1 kiszolgálóval

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
hu: A(z) %1 protokollal nem lehet kapcsolatot megnyitni.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
hu: Fájlmegnyitást nem támogat a(z) %1 protokoll.

en: Operation not supported
hu: A művelet nem támogatott

en: Options
hu: Beállítások

en: Organization:
hu: Szervezet:

en: Organizational unit:
hu: Szervezeti egység:

en: Others
hu: Egyéb

en: Otherwise, the request would have succeeded.
hu: Máskülönben a kérés teljesült volna.

en: Out of Memory
hu: Nincs elég memória

en: Overwrite File?
hu: Felülírás?

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Ownership
hu: Tulajdonosi jog

en: Owning Group
hu: Tulajdonos csoport

en: Parent Folder
hu: Szülőmappa

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
hu[0]: egy %1 bites kulcsból
hu[1]: egy %1 bites kulcsból

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
hu[0]: %1 bit használatával
hu[1]: %1 bit használatával

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Path cannot be used
hu: A megadott elérési út nem használható

en: Path:
hu: Elérési út:

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Points to:
hu: Ide mutat:

en: Policy
hu: Kezelési mód

en: Policy:
hu: Házirend:

en: Preparing document
hu: A dokumentum előkészítése

en: Pro&xy connect:
hu: Pro&xyhoz való csatlakozásnál:

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Properties for %1
hu: %1 tulajdonságai

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
hu[0]: 1 kijelölt elem tulajdonságai
hu[1]: %1 kijelölt elem tulajdonságai

en: Protocol %1 does not support action %2.
hu: A(z) %1 protokoll nem támogatja ezt a műveletet: %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
hu: A(z) %1 protokoll nem fájlrendszer

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
hu: A(z) %1 protokoll nem szűrőprotokoll

en: Protocol is a Filter Protocol
hu: A protokoll egy szűrőprotokoll

en: Proxy Authentication Failed.
hu: A proxy-n nem sikerült a felhasználóazonosítás.

en: Re&ject all cookies
hu: Az összes cookie &visszautasítása

en: Read
hu: Olvasás

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: Read-only filesystem
hu: Csak olvasható fájlrendszer

en: Real identification:
hu: Valódi azonosító:

en: Receiving corrupt data.
hu: Sérült adat érkezett.

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Reject
hu: elutasítás

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Remote Files Not Accepted
hu: Távoli fájlokat nem lehet megadni

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
hu: A(z) %1
    távoli URL nem használható a --tempfiles argumentummal

en: Remote files not accepted
hu: Távoli fájlt nem lehet megadni

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename:
hu: Átnevezés:

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
hu: Nem lehet fájlokat átnevezni vagy mozgatni ezen belül: %1.

en: Replace
hu: Csere

en: Request Aborted
hu: A kérés teljesítése megszakadt

en: Request Aborted By User
hu: A felhasználó félbeszakította a kérést

en: Restore a trashed file to its original location
hu: Törölt fájl visszaállítása az eredeti helyére

en: Retrieving %1 from %2...
hu: %1 letöltése innen: %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
hu: Adatletöltés nem lehetséges innen: %1.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
hu: Nem lehet letölteni MIME-típusok jellemzőit innen: %1.

en: Retry
hu: Újra

en: Retry Authentication
hu: Hitelesítés újrapróbálása

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
hu: Ismételje meg a kérést, de biztosítsa, hogy a név, a jelszó stb. helyesen legyen megadva.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
hu: A kérés újbóli megismétlése a fájlművelet folytatásának megkísérlése nélkül.

en: Retry the request.
hu: A kérés megismétlése.

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
hu: Root jogosultság szükséges a fájl attribútumainak módosításához. Szeretné folytatni?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
hu: Root jogosultság szükséges az átnevezés befejezéséhez Szeretné folytatni?

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
hu: Root jogosultság szükséges a másolási művelet befejezéséhez. Szeretné folytatni?

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
hu: Root jogosultság szükséges a törlési művelet befejezéséhez. Ezzel azonban kárt okozhat a rendszerben. Folytatja?

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
hu: Root jogosultság szükséges az áthelyezés befejezéséhez. Szeretné folytatni?

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
hu: Root jogosultság szükséges az adatátvitel befejezéséhez. Szeretné folytatni?

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
hu: Root jogosultság szükséges a szimbolikus link létrehozásához. Szeretné folytatni?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
hu: Root jogosultság szükséges a mappa létrehozásához. Folytatja?

en: Run Until Finished
hu: Futtatás egészen a befejezésig

en: Run as a different user
hu: Futtatás más felhasználóként

en: Run in &terminal
hu: Futtatás &parancsértelmezőben

en: Run in terminal
hu: Futtatás terminálban

en: Run using dedicated graphics card
hu: Futtatás dedikált videokártyával

en: SHA1 digest:
hu: SHA1-összeg:

en: SOCKS Proxy:
hu: SOCKS proxy:

en: SSL Certificate Password
hu: Az SSL tanúsítvány jelszava

en: SSL Proxy:
hu: SSL proxy:

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
hu: A kérésnek megfelelően az SSL tanúsítvány el lesz utasítva. A KDE Rendszerbeállításokban lehet az elutasítás feltételein változtatni.

en: SSL version:
hu: SSL-verzió:

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Saving to cache
hu: Mentés a gyorsítótárba

en: Search
hu: Keresés

en: Search F&ilters
hu: K&eresési szűrők

en: Search for '%1' with
hu: „%1” keresése ezzel:

en: Search for shortcut
hu: Keresőazonosítók keresése

en: Search interactively for domains
hu: Tartományok interaktív keresése

en: Search interactively for domains and hosts
hu: Tartományok/gépek interaktív keresése

en: Secure servers only
hu: Csak a megbízható kiszolgálók

en: Secure servers, page scripts
hu: Csak a megbízható kiszolgálók, kliensoldali szkriptek

en: Secure:
hu: Biztonságos:

en: Security Information
hu: Biztonsági információ

en: See or modify the cookie information
hu: A cookie jellemzőinek megtekintése, módosítása

en: Select one or more file types to add:
hu: Válassza ki a felvenni kívánt fájltípusokat:

en: Select the character set that will be used to encode your search query
hu: A kereső ilyen kódolásban várja a keresési kifejezést

en: Select the character set that will be used to encode your search query.
hu: A keresések szövege ezzel a karakterkódolással lesz feldolgozva.

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
hu: Válassza ezt az opciót, ha az erről a webhelyről érkező összes cookie-t el szeretné fogadni vagy mindet el szeretné utasítani. Ebben az esetben a webhelyhez tartozó cookie-házirend ki fog bővülni a kívánt módon. A módosított házirend érvényes marad egészen addig, amíg azt a Rendszerbeállításokban meg nem változtatja.

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
hu: Válassza ezt az opciót, ha a cookie-kat egységesen minden webhelyről el szeretné fogadni vagy mindig el akarja utasítani. Ennek hatására automatikusan módosulni fog a globális cookie-házirend egészen addig, amíg azt a Rendszerbeállításokban meg nem változtatja.

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
hu: Válassza ezt az opciót, ha csak ezt a cookie-t akarja elfogadni vagy elutasítani. Újabb cookie érkezése esetén újból megjelenik a párbeszédablak.

en: Sending data to %1
hu: Adatok küldése ide: %1

en: Sending login information
hu: A bejelentkezési adatok elküldése

en: Serial number:
hu: Sorozatszám:

en: Server Authentication
hu: A kiszolgáló ellenőrzése

en: Server co&nnect:
hu: Kiszolgálóhoz való &csatlakozásnál:

en: Server processing request, please wait...
hu: A kiszolgáló feldolgozza a kérést, egy kis türelmet kérek...

en: Servers
hu: Kiszolgálók

en: Servers, page scripts
hu: Kiszolgálók, kliensoldali szkriptek

en: Set GID
hu: A GID beállítása

en: Set UID
hu: A UID beállítása

en: Sets the working directory for your application.
hu: Beállítja az alkalmazás munkamappáját.

en: Setting ACL for %1
hu: Hozzáférési jog (ACL) beállítása: %1

en: Short View
hu: Rövid nézet

en: Shortcut &URL:
hu: Azonosító &URL:

en: Shortcut &name:
hu: Azonosító &neve:

en: Show
    Entries
hu: A bejegyzések
    megjelenítése

en: Show Full Path
hu: Teljes elérési út

en: Show Hidden Files
hu: A rejtett fájlok mutatása

en: Show Preview
hu: Gyorsnézet

en: Show a Warning
hu: Figyelmeztetés megjelenítése

en: Show details of the next cookie
hu: A következő cookie jellemzőinek megtekintése

en: Show the &value of the environment variables
hu: A környezeti &változók értékének megjelenítése

en: Single Instance
hu: Egy példány

en: Site
hu: Oldal

en: Site Name
hu: A gép vagy a tartomány neve

en: Site Policy
hu: Tartományi házirend

en: Site Specific Identification
hu: Megadott gépen vagy tartományban érvényes böngészőazonosító

en: Site name:
hu: A gép vagy a tartomány neve:

en: Site:
hu: Méret:

en: Size:
hu: Méret:

en: Size: %1
hu: Méret: %1

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Soc&ket read:
hu: Aljazat (socket) &olvasásánál:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
hu: A dokumentum egyes részei titkosítva vannak SSL-lel, de a főrésze nem.

en: Sorry
hu: Hiba

en: Sorting
hu: Rendezés

en: Source
hu: Forrás

en: Source and Destination Files Identical
hu: A forrásfájl megegyezik a célfájllal

[ctx: Space as keyword delimiter]
en: Space
hu: Szóköz

en: Special
hu: Speciális

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
hu: Speciális jogosultság. Pontos jelentése a jobb oldali oszlopban olvasható.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
hu: Speciális jogosultság. Az egész mappára érvényes. Pontos jelentése a jobb oldali oszlopban látható.

en: Specified socket path is invalid
hu: Érvénytelen a megadott aljazatelérési út

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
hu: A többi felhasználó hozzáférési jogosultságait határozzák meg (akik nem tulajdonosok és nem szerepelnek a csoportban sem).

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
hu: A csoport tagjainak hozzáférési jogosultságait határozzák meg.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
hu: A tulajdonos hozzáférési jogosultságait határozzák meg.

en: State:
hu: Állam:

en: Stop
hu: Állj

en: Suggest New &Name
hu: Új név a&jánlása

en: Suggested file name for the downloaded file
hu: A letöltendő fájl javasolt helyi neve

en: Terminal options
hu: Terminálbeállítások

en: Terminal options:
hu: Terminálbeállítások:

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
hu: A megadott URL (<strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) nem egy meghatározott erőforrásra mutat.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
hu: A megadott URL (<strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) érvénytelen erőforrás-elérési módot jelez: <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
hu: A megadott URL (<strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) formátuma nem megfelelő. Az URL-ek általános formája a következő:<blockquote><strong>protokoll://felhasználónév:jelszó@www.minta.hu:port/mappa/fájlnév.kiterjesztés?lekérdezés=érték</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
hu: Az Olvasás opció lehetővé teszi a fájl tartalmának megtekintését.

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
hu: A keresőazonosító URL nem tartalmazza a \{...} helykitöltőt a felhasználó lekérdezéshez.
    Ez azt jelenti, hogy mindig ugyanaz az oldal lesz meglátogatva a keresőazonosítóval beírt szövegre tekintet nélkül.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
hu: Linuxban nincs szerepe fájloknál a sticky jogosultságnak, de más rendszerekben ez előfordulhat.

en: The URL %1
    is malformed
hu: A(z) %1 URL
    hibás.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
hu: Az írási jogosultság lehetővé teszi a fájl tartalmának megváltoztatását.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
hu: Kibocsátó

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
hu: A website-oknak elküldött böngészőazonosító szöveg. A mellékelt opciókkal lehet testre szabni.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
hu: Ezt a kliensazonosítót küldi majd el alapértelmezés szerint a böngésző. Az alábbi opciókkal lehet módosítani az értékét.

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
hu: Nem, hiba történt:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
hu: Igen

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
hu: A kiválasztott fájlnevek
    érvénytelenek.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
hu: A vágólap megváltozott a 'beillesztés' használata óta: a választott adatformátum már nem megfelelő. Végezze el újból a vágólapra másolást.

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
hu: A(z) %1
    asztalbejegyzés-típus
    érvénytelen.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
hu: A(z) %1
    asztalbejegyzés-fájl
    FSDevice típusú, de nincs Dev=... sora.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
hu: A(z) %1
    asztalbejegyzés-fájl
    link típusú, de nincs URL=... sora.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
hu: A(z) %1 asztalbejegyzés-fájl nem tartalmaz Type=... sort.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
hu: A(z) %1
    asztalbejegyzés-típus
    ismeretlen

en: The desktop is offline
hu: A munkaasztal nem érhető el

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
hu: Cél

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
hu: A művelet végrehajtása után a kiszolgálón nem maradt elég szabad hely az erőforrás megváltozott állapotának eltárolásához.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
hu: Nem lemezes az eszköz (%1), nem lehet belőle adarthordozót kilökni.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
hu: Lehet, hogy az eszköz most foglalt, tehát egy másik alkalmazás vagy felhasználó lefoglalta. Elég, ha pl. egy böngészőablakban meg van nyitva az eszközhöz tartozó valamelyik mappa.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
hu: Az eszköz valószínűleg nem áll készen, például hiányzik az adathordozó az eszközből (pl. nincs CD-ROM a CD-meghajtóban) ill. csatlakoztatható vagy hordozható az eszköz, és nincs megfelelően összekötve a számítógéppel.

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
hu: Már nem létezik %1 nevű könyvtár, ezért az elem nem állítható vissza az eredeti helyére. Hozza létre újból az eredeti könyvtárat és próbálkozzon akkor a helyreállítással, vagy húzza át az elemet egy másik könyvtárba.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
hu: A(z)
    %1
    fájl módosult.
    Fel akarja tölteni a változásokat?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
hu: Már létezik ez a fájl: %1. Felül szeretné írni?

en: The file "%1" could not be found
hu: Nem található ez a fájl: "%1"

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
hu: A(z) %1
    fájl módosult. Fel akarja tölteni a változásokat?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
hu: A fájl (%1) eredeti mappája ez volt: %2. A másolás óta megváltozott itt: %3.
    Visszavonás esetén ez a fájl törlődni fog.
    Biztosan törölni szeretné: %4?

en: The file is too large to be trashed.
hu: Ez a fájl túl nagy, nem helyezhető a kukába.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
hu: Lehet, hogy a fájlt foglalja (és emiatt zárolta) egy másik felhasználó vagy alkalmazás.

en: The file or folder %1 does not exist.
hu: Nem létezik %1 nevű fájl vagy mappa.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
hu: A következő keresőazonosítók már hozzá vannak rendelve, válasszon másokat.
    %1

en: The io-slave which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
hu: Nem sikerült elindítani azt az I/O-szolgáltatás, amely a(z) <strong>%1</strong> protokollt kezeli. Ennek különféle technikai okai lehetnek.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
hu: Valószínűleg nem létezik az a hely, ahol a mappát létre kell hozni.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
hu: A dokumentum főrésze SSL-lel titkosított, de vannak olyan részei, amelyek nem.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
hu: A beírt név (%1) valószínűleg nem létezik: ellenőrizze a nevet még egyszer.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
hu: Elképzelhető, hogy a hálózati kapcsolat nem megfelelően van beállítva, vagy a hálózati felület nincs engedélyezve.

en: The new file name is empty.
hu: Az új fájlnév nem lehet üres!

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
hu: A művelet nem hajtható végre, mert a jelszókérő szolgáltatás (kpasswdserver) nem érhető el

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
hu: A műveletet nem lehet végrehajtani, mert a forrás- és a célfájl vagy forrás- és célmappa megegyezik.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
hu: A műveletet nem lehet végrehajtani, mert a forrásfájl és a célfájl megegyezik.

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
hu: A művelet nem hajtható végre, mert a forrás nem helyezhető át önmagába.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
hu: A partner SSL tanúsítványlánca hibás.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
hu: Nem sikerült beállítani a kliensoldali tanúsítványt ehhez a munkafolyamathoz.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
hu: A(z) %1 protokollt kezelő folyamat váratlanul véget ért.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
hu: Az a program, amely a kiszolgálón a(z) <strong>%1</strong> protokollt kezeli, belső hibát jelzett: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
hu: Nem sikerült megtalálni vagy elindítani azt a programot, amely a(z) <strong>%1</strong> protokollt kezeli. Ennek különféle technikai okai lehetnek.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
hu: Az a program, amely a(z) <strong>%1</strong> protokollt kezeli, nem tudott annyi memóriát lefoglalni, amennyi a működés folytatásához szükséges.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
hu: Az a program, amely a gépen a(z) <strong>%1</strong> protokollt kezeli, belső hibát jelzett.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
hu: Az a program, amely a gépen a(z) <strong>%1</strong> protokollt kezeli, ismeretlen típusú megszakítást jelzett (%2).

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
hu: Az a program, amely a gépen a(z) <strong>%1</strong> protokollt kezeli, ismeretlen hibát jelzett (%2).

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
hu: Annak a programnak a futása, mely a gépen a(z) <strong>%1</strong> protokollt kezeli, váratlanul megszakadt.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
hu: Az a program, amely ennél a protokollnál a kompatibilitást biztosítja, valószínűleg régebbi, mint a KDE többi része. Ebben az esetben lehet, hogy a program nem kompatibilis a KDE többi részével és emiatt nem indul el.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
hu: A(z) %1 protokoll nem támogat mappakezelést.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
hu: A(z) %1 protokoll nem szűrőprotokoll.

en: The protocol %1 is not supported.
hu: A(z) %1 protokoll nem támogatott.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
hu: A(z) %1 protokoll csak egy szűrőprotokoll.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
hu: A(z) <strong>%1</strong> protokoll használatát jelen pillanatban nem támogatják a telepített programok.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
hu: A protokoll vagy a kiszolgáló nem támogatja a fájlátvitel folytatását.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
hu: A proxybeállító szkript érvénytelen:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
hu: A proxybeállító szkript hibajelzést adott:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
hu: Tárgy

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
hu: A távoli gép nem küldött egy SSL-tanúsítványt sem.
    A művelet megszakad, mert a gép nem azonosítható hitelesen.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
hu: A kérés fájlt várt, de a(z) <strong>%1</strong> mappát kapta helyette.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
hu: A kérés mappanevet várt, de a(z) <strong>%1</strong> fájlt kapta helyette.

en: The request was not completed because it was aborted.
hu: A kérés nem teljesült, a végrehajtása félbeszakadt.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
hu: A kért műveletet nem támogatja a(z) <strong>%1</strong> protokollt megvalósító KDE program.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
hu: A kért eszköz csatlakoztatása ("mountolása") nem sikerült. A hibaüzenet: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
hu: Az eszköz leválasztása ("unmountolása") nem sikerült. A hibaüzenet: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
hu: A(z) <strong>%1</strong> fájlba nem sikerült írni, mert nincs elegendő lemezterület.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
hu: A kért fájl létrehozása nem sikerült, mert már létezik ilyen nevű fájl.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
hu: A kért mappát nem sikerült létrehozni, mert már létezik ilyen nevű mappa.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
hu: A kért dokumentációs fájl feldolgozása nem sikerült:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
hu: A kért zárolást nem sikerült végrehajtani. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
hu: A kért művelet egy ideiglenes fájl létrehozását igényli (<strong>%1</strong>), de a létrehozás nem sikerült.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
hu: Korábban egy ideiglenes fájl jött létre, hogy letöltés közben az adatokat el lehessen tárolni. A(z) <strong>%1</strong> nevű ideiglenes fájl törlése nem sikerült.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
hu: Kérés érkezett egy művelet kiindulási fájljának törlésére (általában egy fájlmozgatási művelet végén szokott ez előfordulni). A(z) <strong>%1</strong> nevű kiindulási fájl törlése nem sikerült.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
hu: A kérés a(z) <strong>%1</strong> fájl átnevezésére vonatkozott, azonban az átnevezés nem sikerült.

en: The requested protocol may not be supported.
hu: Lehet, hogy a kért protokoll nem támogatott.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
hu: A kért szimbolikus link (%1) létrehozása nem sikerült.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
hu: A POST művelethez szükséges tartalomméret-információ nem került megadásra.

en: The resource cannot be deleted.
hu: Az erőforrás nem törölhető.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
hu: A(z) <strong>%1</strong> kiszolgáló nem engedélyezte a csatlakozást.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
hu: A kiszolgáló nem támogatja a WebDAV protokollt.

en: The server does not support the request type of the body.
hu: A kiszolgáló nem támogatja az üzenet törzsében jelzett típusú kérést.

en: The server failed the authenticity check (%1).
hu: A kiszolgáló biztonsági ellenőrzése nem sikerült (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
hu: A kiszolgáló a nagy terhelés miatt nem tudott válaszolni a kérésre.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element
     or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten.
     %1
hu: A kiszolgáló nem tudta frissíteni azoknak a tulajdonságoknak az értékét, amelyek a propertybehavior nevű XML elemben találhatók, vagy a fájlok felülírásának letiltása mellett próbált meg egy fájlt felülírni.
    %1

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
hu: A kiszolgáló csatlakoztatva van az internethez, de valószínűleg nincs engedélyezve rajta a kérések fogadása.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
hu: A kiszolgáló csatlakoztatva van az internethez, de valószínűleg nem fut rajta a szükséges szolgáltatás (%1).

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
hu: A(z) „%1” keresőazonosító már hozzá van rendelve ehhez: „%2”. Válasszon egy másikat.

en: The socket operation is not supported
hu: Nem támogatott aljazatművelet

en: The source and destination are the same file.
    %1
hu: A forrásfájl nem egyezhet meg a célfájllal.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
hu: Forrás

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
hu: Nem létezik <strong>%1</strong> nevű fájl vagy mappa.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
hu: A megadott mappa nem létezik vagy nem olvasható.

en: The specified folder may not be empty.
hu: A megadott mappa valószínűleg nem üres.

en: The specified folder may not exist.
hu: A megadott mappa valószínűleg nem létezik.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
hu: Kérés érkezett a(z) <strong>%1</strong> fájl átvitelének folytatására, de ez nem lehetséges.

en: The specified resource may not exist.
hu: A megadott erőforrás valószínűleg nem létezik.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
hu: A megadott erőforrás valószínűleg nem létezik vagy nem érhető el.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
hu: A ideiglenesnek feltételezett
    %1
    fájl megváltozott.
    Biztosan törölni szeretné?

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
hu: A kuka betelt (elérte a megengedett maximális méretet).
    Kérjük szabadítson fel benne egy kis helyet.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
hu: A(z) %1 protokoll kliensoldali verziója valószínűleg nem kompatibilis a kiszolgálón elérhető verzióval.

en: There are no special actions available for protocol %1.
hu: Nem érhető el speciális művelet a(z) %1 protokollnál.

en: There is no documentation available for %1.
hu: Nem érhető el dokumentáció ehhez: %1.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
hu: Nincs elég szabad hely a lemezen a(z) %1 írásához.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
hu: Valószínűleg valamilyen hiba történt a hálózati kapcsolatban a kliens és a kiszolgáló között.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
hu: Probléma lépett fel a hálózati beállításoknál, valószínűleg a proxy kiszolgáló neve nem megfelelő. Ha mostanában sikerült problémák nélkül használni az internetet erről a gépről, akkor ennek kicsi a valószínűsége.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
hu: Előfordulhat, hogy a hálózati beállításoknál található valamilyen hiba. Ha mostanában sikerült problémák nélkül használni az internetet, akkor ennek kicsi a valószínűsége.

en: There may have been a problem with your network connection.
hu: Valószínűleg hiba történt a hálózati kapcsolatban.

en: These files use advanced permissions.
hu: Ezek a fájlok speciális hozzáférési jogosultságokkal rendelkeznek.

en: These settings apply to network browsing only.
hu: Ezek a beállítások csak a hálózatos böngészésre vonatkoznak.

en: This action was prevented by another error.
hu: A műveletet végrehajtását egy másik hiba megakadályozta.

en: This action will overwrite the destination.
hu: Ez a művelet felülírja a célt.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
hu: Ez a művelet felülírná a(z) '%1' fájlt saját magával.
    Adjon meg más fájlnevet:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
hu: Ez a hiba valamelyik KDE-alapú program egyéni hibája. A kiegésztő információ alapján tisztább kép alkotható a hiba okáról, mint a KDE kimeneti/bemeneti architektúra keretein belül.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
hu[0]: Ez a fájl egy link, hozzáférési jogosultság nélkül.
hu[1]: Mindegyik fájl link, hozzáférési jogosultság nélkül.

en: This file is already in the trash bin.
hu: Ez a fájl már a kukában van.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
hu[0]: Ez a fájl speciális hozzáférési jogosultságokkal rendelkezik.
hu[1]: Ezek a fájlok speciális hozzáférési jogosultságokkal rendelkeznek.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
hu: Ez a jogosultság lehetővé teszi fájlok létrehozását, átnevezését és törlését. A sticky jogosultsággal korlátozni lehet a törlést és az átnevezést.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
hu: Ez az opció lehetővé teszi a mappa tartalmának megtekintését.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
hu[0]: Ez a mappa speciális hozzáférési jogosultságokkal rendelkezik.
hu[1]: Ezek a mappák speciális hozzáférési jogosultságokkal rendelkeznek.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
hu: Ez egy technikai jellegű hiba - a kért hálózati kommunikációs eszköz (aljazat) létrehozása nem sikerült.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
hu: Ez egy eléggé technikai jellegű hiba: a létrehozott hálózati kommunikációs objektum (aljazat) nem tudta elkezdeni a hálózati kérések figyelését.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
hu: Ez egy meglehetősen technikai jellegű hiba - egy bejövő hálózati csatlakozási kérés elfogadása ('accept' művelet) nem sikerült.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
hu: Ezt valószínűleg valamilyen programhiba okozta. Érdemes ebben az esetben hibajelentést küldeni (lásd alább).

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
hu: Ezt valószínűleg valamilyen programhiba okozta a kiszolgálón. Ebben az esetben kérjük készítsen hibajelentést (lásd alább).

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
hu: Ez a megnyitandó fájlok listája. Több fájlnév is megadható szóközökkel elválasztva.

en: This is the name of the file to open.
hu: Ez a megnyitandó fájl neve.

en: This is the name to save the file as.
hu: Ez lesz a menteni kívánt fájl új neve.

en: This may be an error on the server side.
hu: Lehet, hogy hiba történt a kiszolgáló oldalán.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
hu: Ez azt jelenti, hogy a mappa tartalmának lekérdezésére jött egy kérés, de a protokollt megvalósító KDE program nem tudta azt végrehajtani.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
hu: Ez azt jelenti, hogy a(z) <strong>%1</strong> erőforrás megnyitása sikerült, de a tartalmának olvasása közben hiba lépett fel.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
hu: Ez azt jelenti, hogy a(z) <strong>%1</strong> erőforrás megnyitása sikerült, de a bele való írás közben hiba lépett fel.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
hu: Ez azt jelenti, hogy a megadott mappába (<strong>%1</strong>) való belépési kérés (azaz megnyitás) vissza lett utasítva.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
hu: Ez azt jelenti, hogy egy írási művelet nem sikerült a(z) <strong>%1</strong> fájlban.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
hu: Ez azt jelenti, hogy a kért fájl vagy mappa (<strong>%1</strong>) tartalmát nem lehetett elérni, mert nem sikerült olvasási jogosultságot szerezni.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
hu: Ez azt jelenti, hogy egy fájlba (<strong>%1</strong>) írási kérés nem teljesült, mert nem sikerült írási jogosultságot szerezni.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
hu: Ez az opció a fájlnévkiterjesztések kényelmes kezelését teszi lehetővé (fájl mentésénél):<br /><ol><li>A(z) <b>%1</b> szövegmezőben megadott kiterjesztések fel lesznek frissítve, ha megváltoztatja a menteni kívánt fájl kiterjesztését.<br /><br /></li><li>Ha nincs megadva kiterjesztés a(z) <b>%2</b> szövegmezőben amikor a <b>Mentés</b> gombra kattint, %3 hozzá lesz fűzve a fájlnév végéhez (ha a fájl még nem létezik). Ez a kiterjesztés a mentéshez kiválasztott fájltípustól függ.<br /><br />Ha azt szeretné, hogy a KDE ne fűzzön kiterjesztést a fájlnévhez, kapcsolja ki ezt az opciót vagy adjon meg egy pontot (.) a fájlnév végén (a pont automatikusan el lesz távolítva).</li></ol>Érdemes bekapcsolva hagyni ezt az opciót, mert megkönnyíti a fájlkezelést.

en: Timeout Error
hu: Időtúllépési hiba

en: Timeout Values
hu: Várakozási idők

en: Timeout on server
    %1
hu: Időtúllépés a kiszolgálón:
    %1

en: Transfer data
hu: Adatátvitel

en: Trash
hu: Kuka

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
hu: Az URL-ek helyi fájlként való kezelése, használat után törlés

en: Tree View
hu: Fastruktúra

en: Trusted:
hu: Megbízható:

en: Try again, either now or at a later time.
hu: Próbálkozzon újból (vagy most vagy kicsit később).

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
hu: Próbálja meg a mostani fájlt elmozgatni erről a helyről, majd próbálkozzon újból.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
hu: Próbálja meg az aktuális mappát elmozgatni erről a helyről, majd próbálkozzon újból.

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
hu: Próbálja meg újraindítani a munkamenetet, vagy ellenőrizze a naplókat a kiod hibáit keresve.

en: Type
hu: Típus

en: Type any comment you think is useful here.
hu: Írja be ide a kapcsolódó megjegyzéseit.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
hu: Itt kell megadni az alkalmazás indítási parancsát.
    
    A parancs után többféle helyettesítési szimbólum használható, melyek helyére a program futtatásakor érvényes értékek kerülnek:
    %f - fájlnév (csak egy)
    %F - fájlnevek (több); olyan alkalmazásoknál, melyek egynél több helyi fájlt is meg tudnak nyitni egyszerre
    %u - URL (csak egy)
    %U - URL-ek (több)
    %d - a megnyitandó fájl mappája
    %D - mappalista
    %i - az ikon
    %m - a mini ikon
    %c - a felirat

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
hu: Ide lehet beírni az alkalmazás rövid leírását. Például: a telefonos tárcsázó (KPPP) leírása lehet például "Ez egy tárcsázóprogram".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
hu: Ide lehet beírni az alkalmazás megjelenített nevét. Ez a név fog megjelenni a menüben és a panelre helyezett hivatkozásokban.

en: Type:
hu: Típus:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
hu: UNIX rendszerekben lehetőség van mappára és fájlra mutató linkek létrehozására. A kért másolási művelet közben a KDE olyan linket vagy linksorozatot talált, amely önmagára mutat, tehát a hivatkozás előbb-utóbb visszajut saját magára.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
hu: UNIX rendszerekben lehetőség van mappára és fájlra mutató linkek létrehozására. A KDE olyan linket vagy linksorozatot talált, amely önmagára mutat vagy zárt láncot alkot - tehát a hivatkozás előbb-utóbb visszajut saját magára.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
hu: Az URL nem egy erőforrásra mutat.

en: URL Resource Invalid
hu: Az URL erőforrás érvénytelen

en: URL cannot be listed
    %1
hu: Az URL-t nem sikerült kilistázni:
    %1

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
hu: A parancsban használt URL-ek és helyi fájlok

en: Unable to Create io-slave
hu: Nem sikerült létrehozni a KDE protokollt

en: Unable to Enter Folder
hu: Nem sikerült belépni a mappába

en: Unable to Initialize Input/Output Device
hu: Nem sikerült inicializálni a bemeneti/kimeneti eszközt

en: Unable to Launch Process
hu: A folyamatot nem sikerült elindítani

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
hu: Nem sikerült inicializálni a kimeneti/bemeneti eszközt

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
hu: Nem sikerült elérni a cookie-kezelő szolgáltatást.
    A módosítások csak a szolgáltatás következő újraindításakor lépnek életbe.

en: Unable to create io-slave. %1
hu: Nem sikerült létrehozni ezt a KDE protokollt. %1

en: Unable to create io-slave: %1
hu: Nem sikerült létrehozni ezt a KDE protokollt: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
hu: Nem sikerült törölni az összes cookie-t.

en: Unable to delete cookies as requested.
hu: Nem sikerült letörölni a kért cookie-kat.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
hu: A tanúsítvány megnyitása nem sikerült. Meg szeretné próbálni újból egy másik jelszóval?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
hu: Nem sikerült beolvasni a számítógépen tárolt cookie-k jellemzőit.

en: Und&o
hu: &Visszavonás

en: Und&o: Batch Rename
hu: &Visszavonás: Tömeges átnevezés

en: Und&o: Copy
hu: &Visszavonás: Másolás

en: Und&o: Create File
hu: &Visszavonás: Fájl létrehozása

en: Und&o: Create Folder
hu: &Visszavonás: Könyvtár létrehozása

en: Und&o: Create Folder(s)
hu: &Visszavonás: Mappák létrehozása

en: Und&o: Link
hu: &Visszavonás: Link

en: Und&o: Move
hu: &Visszavonás: Áthelyezás

en: Und&o: Rename
hu: &Visszavonás: Átnevezés

en: Und&o: Trash
hu: &Visszavonás: Kukába

en: Undo Changes
hu: Módosítások visszavonása

en: Undo File Copy Confirmation
hu: Visszavonás: Másolás megerősítése

en: Undocumented Error
hu: Nem dokumentált hibakód

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
hu: A művelet visszavonásához root jogosultság szükséges. Folytatja?

en: Unexpected Program Termination
hu: A program futása váratlanul befejeződött

en: Unknown Authorization method.
hu: Ismeretlen felhasználóazonosítási mód.

en: Unknown Error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown HTTP verb.
hu: Ismeretlen HTTP-parancs.

en: Unknown Host
hu: Ismeretlen gépnév

en: Unknown Interruption
hu: Ismeretlen megszakítás

en: Unknown Proxy Host
hu: Ismeretlen proxy kiszolgáló

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown error
    %1
hu: Azonosíthatatlan hiba:
    %1

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
hu: Ismeretlen hibakód: %1
    %2
    Kérjük küldjön részletes hibabejelentést a https://bugs.kde.org címről.

en: Unknown host %1
hu: Ismeretlen gépnév: %1

en: Unknown interrupt
    %1
hu: Ismeretlen megszakítás:
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
hu: Ismeretlen protokoll: "%1".

en: Unknown proxy host
    %1
hu: Ismeretlen proxy kiszolgáló:
    %1

en: Unknown socket error
hu: Ismeretlen aljazathiba

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Unsupported Action: %1
hu: Nem támogatott művelet: %1

en: Unsupported Protocol %1
hu: Nem támogatott protokoll: %1

en: Unsupported URL scheme
hu: Nem támogatott URL-séma

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
hu: Frissítse fel a szoftvert a legújabb verzióra. Az ehhez szükséges eszközöket a legtöbb disztribúció biztosítja.

en: Updating System Configuration
hu: A rendszerbeállítások frissítése

en: Updating system configuration.
hu: A rendszerbeállítások frissítése.

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Use cache whenever &possible
hu: Az ada&tok frissességét nem kell ellenőrizni

en: Use manually specified proxy configuration:
hu: Kézzel megadott proxybeállítások használata:

en: Use proxy auto configuration URL:
hu: Automatikus proxybeállító URL használata:

en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
hu: Proxybeállítások alkalmazása csak a kivételek listán lévő címekre

en: Use system proxy configuration:
hu: A rendszer proxybeállításainak használata:

en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
hu: A megadott proxyszkript használata a proxy beállításához.

en: Use this proxy server for a&ll protocols
hu: Ezen proxykiszolgáló haszná&lata az összes protokollhoz

en: User
hu: Felhasználó

en: User Agent
hu: Böngészőazonosító

en: User canceled action
    %1
hu: A felhasználó megszakította ezt a műveletet:
    %1

en: User:
hu: Felhasználó:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Using cached version
hu: A gyorsítótárban tárolt verzió felhasználása

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
hu: Al-URL-eket nem lehet használni a(z) %1 protokollal.

en: Validity period:
hu: Érvényes:

en: Value:
hu: Érték:

en: Varying (No Change)
hu: Változó (nincs változás)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
hu: A rendszer ellenőrizze, hogy a gyorstárba töltött lap érvényes-e még, és csak akkor töltse le azt, ha már nem.

en: Warning, the destination is more recent.
hu: Figyelem, a cél újabb.

en: Web Shortcuts
hu: Keresési azonosítók

[ctx: Web page address]
en: Address:
hu: Cím:

en: What do you wish to do with this executable file?
hu: Mit szeretne tenni ezzel a futtatható fájllal?

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
hu: Passzív FTP esetén ténylegesen a kliens kapcsolódik a kiszolgálóhoz, nem fordítva. Így tűzfal használata esetén is lehet FTP-t használni, azonban figyelembe kell venni, hogy nem minden FTP-kiszolgáló támogatja a passzív üzemmódot.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
hu: Ha be van jelölve, a megnyomott gomb kerül alkalmazásra az összes további ütközésre az aktuális feladatban.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
hu: Ha be van jelölve, a megnyomott gomb kerül alkalmazásra az összes további ütközésre az aktuális feladatban.
    Hacsak nem nyomja meg a Kihagyás gombot, minden konfliktusnál válaszolnia kell egy kérdésre.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
hu: Amíg a feltöltés tart, a fájl "*.part" kiterjesztést kap. A feltöltés befejeződése után kapja meg a fájl a végleges nevét.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
hu: A(z) <strong>%1</strong> proxy kiszolgáló jellemzőinek lekérdezésekor a kiszolgálót nem sikerült megtalálni. Ez azt jelenti, hogy a megadott nevet nem lehet elérni az interneten.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
hu: El szeretné fogadni ezt a tanúsítványt rákérdezés nélkül a továbbiakban?

en: Write
hu: Írás

en: Write
    Entries
hu: A bejegyzések
    írása

en: Write Access Denied
hu: Az írási hozzférés megtagadva

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
hu: Írás &ebbe

en: Writing to %1 is not supported.
hu: Nem lehet írni ide: %1.

en: Yes
hu: Igen

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
hu: Biztonságos módba készül átváltani. A teljes adatforgalom titkosítva lesz, a kivételt képező esetekre figyelmeztetni fog a program.
    Ez azt jelenti, hogy külső megfigyelő nem lesz képes beleolvasni a küldött és fogadott adatokba.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
hu: Ha elhagyja a biztonságos módot, akkor az adatforgalom titkosítása megszűnik.
    Ez azt jelenti, hogy a küldött és fogadott adatok (az átvitel közben) nem lesznek védve illetéktelen elolvasás ellen.

en: You are not authorized to execute this file.
hu: Nincs jogosultsága a program végrehajtásához.

en: You are not authorized to execute this service.
hu: Nincs jogosultsága a szolgáltatás elindításához.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
hu: Nincs jogosultsága alkalmazást választani ehhez a fájlhoz.

en: You can only select local files
hu: Csak helyi fájlokat lehet kiválasztani

en: You can only select local files.
hu: Csak helyi fájlokat lehet kiválasztani.

en: You can only select one file
hu: Csak egy fájlt lehet kiválasztani

en: You did not select a file to delete.
hu: Nem jelölt ki fájlt a törléshez.

en: You did not select a file to trash.
hu: Nem jelölt ki Kukába helyezendő fájlt.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
hu: Nincs jogosultsága a(z) %1 protokoll eléréséhez.

en: You do not have permission to create that folder.
hu: Nincs jogosultsága a mappa létrehozásához.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
hu: Ön a tanúsítvány elfogadását választotta, annak ellenére, hogy a tanúsítvány nem ehhez a kiszolgálóhoz tartozik. Biztosan folytatni szeretné a betöltést?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
hu: Újra kell indítani a KDE-t a módosítások érvényesítéséhez.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
hu: A már futó alkalmazásokat újra kell indítani a módosítások életbelépéséhez.

en: You may have encountered a bug in the program.
hu: Lehet, hogy eddig nem azonosított hibára bukkant a programban.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
hu: Lehet, hogy a nevet, a jelszót, vagy esetleg mindkettőt hibásan adta meg.

en: You may not have permissions to accept the connection.
hu: Valószínűleg nincs jogosultsága a kapcsolat elfogadásához ('accept' művelet).

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
hu: Valószínűleg nincs jogosultsága az eszköz csatlakoztatásához ("mountolásához"). UNIX rendszerekben gyakran csak rendszergazdai jogosultsággal lehet eszközöket csatlakoztatni.

en: You may not have permissions to read from the resource.
hu: Valószínűleg nincs olvasási jogosultsga az erőforráshoz.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
hu: Valószínűleg nincs jogosultsága a fájl olvasásához vagy a mappa megnyitásásához.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
hu: Valószínűleg nincs jogosultsága az eszköz leválasztásához ("unmountolásához"). Sok UNIX rendszerben csak rendszergazdai jogosultsággal lehet eszközöket leválasztani.

en: You may not have permissions to write to the resource.
hu: Valószínűleg nincs írási jogosultsága ehhez az erőforráshoz.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
hu: Az alábbi proxy kiszolgáló eléréséhez meg kell adni egy felhasználónevet és a hozzá tartozó jelszót. Csak sikeres azonosítás után lehet más site-okat elérni.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
hu: A site eléréséhez meg kell adni egy felhasználónevet és a hozzá tartozó jelszót.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
hu: Lehet, hogy az Ön hozzáférési jogosultságai nem elegendőek a kért művelet elvégzéséhez ennél az erőforrásnál.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
hu: Lehet, hogy nincs jogosultsága a megadott erőforrás eléréséhez.

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: [padlock]
hu: [lakat]

en: a suitable extension
hu: egy alkalmas fájlkiterjesztés

[ctx: execute permission]
en: x
hu: v

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol.This means you may have an outdated version of the plugin.
hu: A klauncher nem találja, vagy nem tudja elindítani a protokollt biztosító bővítményt. Ez jelentheti azt, hogy a bővítmény elavult.

en: klauncher said: %1
hu: A klauncher válasza: %1

en: mounting is not supported by wince.
hu: A wince nem támogatja a csatolást.

en: not supported
hu: nem támogatott

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
hu: Ellenőrzőösszegek ellenőrzése…

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
hu: Elindítja a programot:

[ctx: read permission]
en: r
hu: o

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
hu: fájl vagy mappa másolása

[ctx: request type]
en: create the requested folder
hu: mappa létrehozása

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
hu: fájl vagy mappa törlése

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
hu: fájl vagy mappa zárolása

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
hu: fájl vagy mappa áthelyezése

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
hu: kiszolgáló jellemzőinek lekérdezése

[ctx: request type]
en: retrieve property values
hu: tulajdonságok lekérdezése

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
hu: fájl vagy mappa tartalmának lekérdezése

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
hu: jelentés lefuttatása a megadott mappában

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
hu: keresés a megadott mappában

[ctx: request type]
en: set property values
hu: tulajdonságok beállítása

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
hu: fájl vagy mappa zárolásának feloldása

[ctx: request type]
en: upload %1
hu: %1 feltöltése

en: the extension <b>%1</b>
hu: a(z) <b>%1</b> kiterjesztés

en: unmounting is not supported by wince.
hu: A wince nem támogatja a lecsatolást.

[ctx: write permission]
en: w
hu: í
