linuxmint - en to hu translation catalogue (587 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
hu: 
    A folytatáshoz nyomja meg az ENTER billentyűt…

en: %d snapshots, %s free
hu: %d pillanatkép, %s szabad

en: '%s' will be on '%s'
hu: „%s” lesz a következőn: „%s”

en: '%s' will be on root device
hu: „%s” a gyökér meghajtón lesz

en: (Re)install GRUB2 on:
hu: GRUB2 (újra)telepítése ide:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
hu: ** Timeshift BTRFS eltávolítva**

en: / is mapped to device
hu: „/” az eszközhöz van rendelve

en: /boot is mapped to device
hu: A „/boot” az eszközhöz van rendelve

en: /boot/efi is mapped to device
hu: A „/boot/efi” az eszközhöz van rendelve

en: /home is mapped to device
hu: A „/home” az eszközhöz van rendelve

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
hu: <b>Megjegyzések</b> (dupla kattintással szerkeszthető)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
hu: Egy karbantartási feladat óranként fut, és szükség szerint pillanatképeket hoz létre.

en: Aborted.
hu: Megszakítva.

en: About
hu: Névjegy

en: Action
hu: Hely

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add Files
hu: Fájlok hozzáadása

en: Add Folders
hu: Mappák hozzáadása

en: Add custom pattern
hu: Egyéni minta megadása

en: Add directories
hu: Mappák hozzáadása

en: Add files
hu: Fájlok hozzáadása

en: Add tags to snapshot (default: O)
hu: Címkék hozzáadása a pillanatképhez (alapértelmezett: O)

en: Added cron task
hu: Hozzáadott cron feladatok

en: Admin Access Required
hu: Rendszergazdai jogosultság szükséges

en: Admin access is required to backup and restore system files.
hu: Rendszergazdai jogosultság szükséges a fájlok mentéséhez és visszaállításához.

en: All Files
hu: Fájlok hozzáadása

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
hu: Minden fájl át lesz másolva amikor az első pillanatkép elkészül. A jövőbeni pillanatképek növekményesen készülnek. A változatlan fájlok hivatkozva lesznek a korábbi pillanatképekből, ha rendelkezésre állnak.

en: All other files and folders are excluded.
hu: Minden más fájl és mappa ki lesz hagyva.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
hu: Egy titkosított eszköz van kiválasztva a gyökér fájlrendszer számára („/”). A rendszerindító mappát („/boot”) titkosítatlan eszközhöz kell csatolni, hogy a rendszer sikeresen indulhasson.
    
    Válasszon egy titkosítatlan eszközt rendszerindító mappának, vagy válasszon titkosítatlan eszközt a gyökér fájlrendszernek.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
hu: A Timeshift alkalmazásnak egy másik futó példánya éppen pillanatképet készít.

en: Another instance of this application is running
hu: Ennek az alkalmazásnak egy másik példánya fut.

en: Another instance of timeshift is currently running!
hu: A Timeshift alkalmazásnak egy másik példánya fut.

en: Answer YES to all confirmation prompts
hu: Válaszoljon „IGEN”-nel minden megerősítési kérdésnél

en: App config loaded
hu: Alkalmazás beállítások betöltve

en: App config saved
hu: Alkalmazás beállítások elmentve

en: Application needs admin access.
hu: Az alkalmazásnak rendszergazda jogosultságú hozzáférésre van szüksége.

en: Application will exit
hu: Az alkalmazás ki fog lépni

en: Application will exit.
hu: Az alkalmazás ki fog lépni.

en: Artists
hu: Művészek

en: Authors
hu: Szerzők

en: Available
hu: Elérhető

en: BTRFS Snapshots
hu: BTRFS pillanatképek

en: BTRFS Tools Not Found
hu: BTRFS eszközök nem találhatóak

en: BTRFS device is not mounted
hu: A BTRFS eszköz nincs csatlakoztatva

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
hu: A BTRS pillanatképek a rendszerpartícióra lesznek mentve. Más partíciók nem támogatottak.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
hu: A BTRFS pillanatképek ugyanarra az eszközre vannak elmentve amiről készültek. Ha a rendszerlemez meghibásodik, a pillanatképek el fognak veszni a rendszerrel együtt. A lemezhibák elleni védekezés érdekében mentse a pillanatképeket egy külső, nem rendszerlemezre, RSYNC módban.

en: Back
hu: Vissza

en: Backend
hu: Háttérprogram

en: Backup
hu: Biztonsági mentés

en: Backup Device
hu: Mentőeszköz

en: Backup device not specified!
hu: A biztonsági mentés célmeghajtója nincs megadva.

en: Bittorrent Clients
hu: Bittorrent kliensek

en: Boot
hu: Rendszerindítás

en: Boot device not selected
hu: Nincs kiválasztva rendszerindító eszköz

en: Boot snapshot failed!
hu: A rendszerindító pillanatkép meghibásodott.

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
hu: Pillanatkép készítése a BTRFS fájlrendszer beépített képességeinek használatával.

en: Boot snapshots are enabled
hu: A rendszerindító pillanatképek engedélyezve vannak

en: Bootloader Options
hu: Rendszerbetöltő beállítások

en: Bootloader Options (Advanced)
hu: Rendszerbetöltő beállítások (Speciális)

en: Browse
hu: Tallózás

en: Browse Files
hu: Fájlok tallózása…

en: Browse selected snapshot
hu: Kiválasztott pillanatkép tallózása

en: Building file list...
hu: Fájllista készítése…

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cancel restore?
hu: Megszakítja a visszaállítást?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
hu: A visszaállítási folyamat megszakítása inkonzisztens állapotban fogja hagyni a kiválasztott rendszert. A rendszer indíthatatlanná válhat vagy más problémák jelentkezhetnek. A megszakítás után vissza kell állítania egy másik pillanatképet, hogy a rendszer konzisztenciáját visszaállítsa. Kattintson az „Igen”-re a megerősítéshez.

en: Cannot Delete Live Snapshot
hu: Nem törölhet aktív pillanatképet

en: Changed
hu: Megváltozott

en: Changed items:
hu: Megváltozott elemek:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
hu: Visszaállítási műveletek ellenőrzése (próba)

en: Checking file systems for errors...
hu: Fájlrendszerhibák ellenőrzése…

en: Checksum
hu: Ellenőrzőösszeg

en: Cleaning up...
hu: Takarítás...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
hu: Kattintson a szerkesztéshez. Az elemek sorrendjét húzással átrendezheti.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
hu: Kattintson a szerkesztéshez. Az elemek sorrendjét húzással átrendezheti.

en: Clone System
hu: A rendszer klónozása

en: Clone current system
hu: A jelenlegi rendszer klónozása

en: Cloning
hu: Klónozás

en: Cloning system...
hu: A rendszer klónozása…

en: Close
hu: Bezárás

en: Close window to exit
hu: Zárja be az ablakot a kilépéshez

en: Commands listed below are not available on this system
hu: Az alábbi parancsok nem elérhetőek ezen a rendszeren

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Comparing Files (Dry Run)...
hu: Fájlok összehasonlítása (próba)…

en: Comparing files with rsync...
hu: Fájlok összehasonlítása az rsync alkalmazással…

en: Completed
hu: Befejezve

en: Completed With Errors
hu: Befejezve hibákkal

en: Confirm Actions
hu: Műveletek megerősítése

en: Continue with restore? (y/n):
hu: Folytatja a visszaállítást? (y/n):

en: Contributors
hu: Közreműködők

en: Could not find device
hu: Az eszköz nem található

en: Could not find file
hu: A fájl nem található

en: Could not find snapshot
hu: A pillanatkép nem található

en: Could not find system subvolume
hu: A rendszer alkötet nem található

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
hu: A rendszer alkötetek nem találhatóak a visszaállítás előtti pillanatkép létrehozásához

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create Snapshot
hu: Pillanatkép létrehozása

en: Create one per boot
hu: Rendszerindításonként egy készítése

en: Create one per day
hu: Naponta egy készítése

en: Create one per hour
hu: Óránként egy készítése

en: Create one per month
hu: Havonta egy készítése

en: Create one per week
hu: Hetente egy készítése

en: Create snapshot (even if not scheduled)
hu: Pillanatkép készítése (akkor is ha nincs ütemezve)

en: Create snapshot if scheduled
hu: Pillanatkép készítése, ha ütemezve van

en: Create snapshot of current system
hu: Pillanatkép készítése a jelenlegi rendszerről

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
hu: Pillanatképek készítése kézzel, vagy az ütemezett pillanatképek engedélyezése a rendszer védelme érdekében

en: Create snapshots using BTRFS
hu: Pillanatkép készítése BTRFS használatával

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
hu: Pillanatkép készítése az RSYNC program használatával és hard linkekkel

en: Created
hu: Létrehozva

en: Created control file
hu: Létrehozott vezérlő fájl

en: Created directory
hu: Létrehozott könyvtár

en: Created pre-restore snapshot
hu: Létrehozott visszaállítás előtti pillanatkép

en: Created subvolume snapshot
hu: Létrehozott alkötet pillanatkép

en: Creating Snapshot...
hu: Pillanatkép létrehozása…

en: Creating new backup...
hu: Új mentés létrehozása…

en: Creating new snapshot...
hu: Új pillanatkép létrehozása…

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
hu: Visszaállítás előtti pillanatkép létrehozása a rendszer alkötetek alapján…

en: Credits
hu: Köszönet

en: Critical Error
hu: Kritikus hiba

en: Cron job added
hu: Ütemezett (cron) feladat hozzáadva

en: Cron job removed
hu: Ütemezett (cron) feladat eltávolítva

en: Cron task exists
hu: Ütemezett (cron) feladat már létezik

en: Custom
hu: Egyéni

en: Daily
hu: Naponta

en: Daily snapshot failed!
hu: A napi pillanatkép készítése meghiúsult.

en: Daily snapshots are enabled
hu: Napi pillanatképek készítése bekapcsolva

en: Data will be modified on following devices:
hu: Adatok a következő eszközökön lesznek módosítva:

en: Date Format
hu: Dátumformátum

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Snapshots
hu: Pillanatképek törlése

en: Delete all snapshots
hu: Összes pillanatkép törlése

en: Delete selected snapshot
hu: Kiválasztott pillanatkép törlése

en: Delete snapshot
hu: Pillanatkép törlése

en: Deleted
hu: Törölt

en: Deleted directory
hu: Mappa törlése

en: Deleted subvolume
hu: Alkötet törlése

en: Deleting Snapshots...
hu: Pillanatképek törlése…

en: Deleting subvolume
hu: Alkötet törlése

en: Description
hu: Leírás

en: Destroyed qgroup
hu: Megsemmisített qgroup

en: Destroying qgroup
hu: A qgroup megsemmisítése

en: Device
hu: Eszköz

en: Device is unlocked
hu: Az eszköz nincs zárolva

en: Device name is empty!
hu: Az eszköz neve nincs megadva.

en: Device not found
hu: Az eszköz nem található

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
hu: Eszközök Linux fájlrendszerekkel

en: Devices displayed above have Linux file systems.
hu: Eszközök Linux fájlrendszerekkel

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
hu: A pillanatkép létrehozásának dátuma alapján az eszközök ki lettek választva

en: Devices with Linux file systems
hu: Eszközök linuxos fájlrendszerekkel

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
hu: A windowsos fájlrendszert (NTFS, FAT, stb.) használó eszközök nem támogatottak.

en: Dir not found
hu: Mappa nem található

en: Directory not found
hu: Mappa nem található

en: Disclaimer
hu: Jogi nyilatkozat

en: Disk
hu: Lemez

en: Distribution
hu: Disztribúció

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Donate
hu: Támogatás

en: Donations
hu: Adományok

en: Enable BTRFS qgroups (recommended)
hu: BTRFS qgroups engedélyezése (ajánlott)

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
hu: Ütemezett pillanatképek engedélyezése a rendszer védelme érdekében

en: Enabled subvolume quota support
hu: Az alkötetek kvóta használatának engedélyezése

en: Encrypted Device
hu: Titkosított eszköz

en: Encrypted Home Directory
hu: Titkosított Saját mappa

en: Enter device name or number
hu: Adja meg az eszköz nevét vagy azonosítóját

en: Enter device name or number (a=Abort)
hu: Adja meg az eszköz nevét vagy azonosítóját (a=Megszakítás)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
hu: Adja meg a jelmondatot a(z) „%s” feloldáshoz

en: Enter path or browse for directory
hu: Adja meg a mappa elérési útvonalat vagy tallózza ki a mappát

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
hu: Adja meg a pillanatkép számát (a=Megszakítás, p=Előző, n=Következő)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
hu: Adja meg a kihagyandó fájlok mintáját (például: *.mp3, *.bak)

en: Error
hu: Hiba

en: Error running Rsync
hu: Hiba az Rsync futtatásakor

en: Estimate
hu: Becslés

en: Estimating System Size...
hu: Rendszer méretének becslése…

en: Estimating system size...
hu: Rendszer méretének becslése…

en: Examples
hu: Példák

en: Exclude Application Settings
hu: Kihagyandó alkalmazások beállításai

en: Exclude Apps
hu: Alkalmazások kihagyása

en: Exclude List
hu: Kihagyási lista

en: Exclude List Summary
hu: Kihagyási lista összegzése

en: Exclude Pattern
hu: Kihagyási minta

en: Excluded Directories
hu: Kihagyott könyvtárak

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
hu: Várt értékek: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
hu: Az ütemezett (cron) feladat hozzáadása sikertelen

en: Failed to copy file
hu: A fájl másolása sikertelen

en: Failed to create directory
hu: A mappa létrehozása sikertelen

en: Failed to create new snapshot
hu: Az új pillanatkép létrehozása sikertelen

en: Failed to create snapshot
hu: A pillanatkép létrehozása sikertelen

en: Failed to create subvolume snapshot
hu: Az alkötet pillanatkép létrehozása sikertelen

en: Failed to create symlinks
hu: A szimbolikus link létrehozása sikertelen

en: Failed to delete directory
hu: A mappa törlése sikertelen

en: Failed to delete file
hu: A fájl törlése sikertelen

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
hu: A pillanatképbe ágyazott alkötet törlése sikertelen

en: Failed to delete snapshot subvolume
hu: A pillanatkép alkötet törlése sikertelen

en: Failed to delete symlinks
hu: A szimbolikus linkek törlése sikertelen

en: Failed to destroy qgroup
hu: A qgroup megsemmisítése sikertelen

en: Failed to enable subvolume quota
hu: Az alkötet kvóta használatának engedélyezése sikertelen

en: Failed to estimate system size
hu: A rendszer méretének megbecslése sikertelen

en: Failed to export crontab file
hu: A crontab fájl exportálása sikertelen

en: Failed to get input from user in 3 attempts
hu: A felhasználói válasz bekérése 3 alkalommal is meghiúsult

en: Failed to get partition list
hu: A partíciólista lekérése sikertelen

en: Failed to get partition list.
hu: A partíciólista lekérése sikertelen.

en: Failed to install crontab file
hu: A crontab fájl telepítése sikertelen

en: Failed to mount devices
hu: Az eszközök csatolása sikertelen

en: Failed to move file
hu: A fájl áthelyezése sikertelen

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
hu: Az rendszer alkötet áthelyezése a pillanatkép mappába sikertelen

en: Failed to query subvolume list
hu: Az alkötet lista lekérése sikertelen

en: Failed to query subvolume quota
hu: Az alkötet kvóta lekérése sikertelen

en: Failed to read cron tab
hu: A crontab fájl olvasása sikertelen

en: Failed to read file
hu: A fájl olvasása sikertelen

en: Failed to remove
hu: Az eltávolítás sikertelen

en: Failed to remove cron job
hu: Az ütemezett (cron) feladat eltávolítása sikertelen

en: Failed to remove snapshot
hu: A pillanatkép eltávolítása sikertelen

en: Failed to rescan subvolume quota
hu: Az alkötet kvóta ellenőrzése sikertelen

en: Failed to restore system subvolume
hu: A rendszer alkötet visszaállítása sikertelen

en: Failed to save exclude list
hu: A kihagyási lista mentése sikertelen

en: Failed to unlock device
hu: Az eszköz feloldása sikertelen

en: Failed to unmount
hu: Az eszköz leválasztása sikertelen

en: Failed to unmount device!
hu: Az eszköz leválasztása meghiúsult.

en: Failed to write file
hu: A fájl írása sikertelen

en: File (snapshot)
hu: Fájl (pillanatkép)

en: File (system)
hu: Fájl (rendszer)

en: File Pattern
hu: Fájlminta

en: File and directory counts:
hu: Fájlok és mappák száma:

en: File is missing
hu: Hiányzó fájl

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
hu: A megadott mintával egyező fájlok és mappák ki lesznek hagyva. A „+” jellel kezdődő minták, kihagyás helyett, fel lesznek véve.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
hu: Fájlok és mappák kihagyhatóak lemezterület megtakarítás érdekében

en: Files and directory counts:
hu: Fájlok és mappák száma:

en: Files matching the following patterns will be excluded
hu: A következő mintákkal egyező fájlok ki lesznek hagyva

en: Filesystem
hu: Fájlrendszer

en: Filter by name or path
hu: Adja meg az eszköz nevét vagy azonosítóját

en: Filters
hu: Szűrők

en: Finish
hu: Befejezés

en: Finished
hu: Befejeződött

en: First snapshot requires:
hu: Első pillanatképhez szükséges:

en: Found existing pre-restore snapshot
hu: Meglévő visszaállítás előtti pillanatkép található

en: Free
hu: Szabad

en: Free space
hu: Szabad hely

en: GRUB Device
hu: GRUB eszköz

en: GRUB device not selected
hu: Nincs kiválasztva GRUB eszköz

en: GRUB will NOT be reinstalled
hu: A GRUB nem lesz újratelepítve

en: Generating initramfs...
hu: Az initramfs előállítása…

en: Global
hu: Általános

en: Group
hu: Csoport

en: Help
hu: Súgó

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
hu: Rejtett fájlok és mappák alapértelmezés szerint fel lesznek véve, mivel a felhasználók számára fontos beállítási fájlokat tartalmaznak.

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Hide rsync output
hu: Az rsync kimenet elrejtése

en: Hide this window (files will be deleted in background)
hu: Az ablak elrejtése (a fájlok törlése a háttérben történik majd meg)

en: Home
hu: Saját mappa

en: Home Directory
hu: Saját mappa

en: Hourly
hu: Óránként

en: Hourly snapshot failed!
hu: A óránkénti pillanatkép készítése meghiúsult.

en: Hourly snapshots are enabled
hu: Óránkénti pillanatképek bekapcsolva

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
hu: Ha a visszaállított rendszer nem indítható, akkor egy Live CD/USB eszközről elindított rendszerre telepítse a Timeshift alkalmazást, majd próbáljon meg visszaállítani egy másik pillanatképet.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
hu: Amennyiben ezek a követelmények az Ön számára nem elfogadhatók, akkor ne lépjen tovább ennél a pontnál.

en: If you find this application useful, consider making a donation to support the development.
hu: Ha hasznosnak találja ezt az alkalmazást, akkor fontolja meg az adományozást a fejlesztés támogatásához.

en: Include / Exclude Patterns
hu: Felvételi és kihagyási minták

en: Include @home subvolume in backups
hu: A @home alkötet felvétele a mentésekbe

en: Invalid Snapshot
hu: Érvénytelen pillanatkép

en: Invalid command line arguments
hu: Érvénytelen parancssori argumentumok

en: Invalid snapshot
hu: Érvénytelen pillanatkép

en: Items Not Selected
hu: Nincs kiválasztott elem

en: Keep
hu: Megtartás

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
hu: A bittorrent kliensek (mint amilyen a Deluge, a Transmission, stb.) beállítófájljainak megtartása. A jelölőnégyzet törlésével az előzőleg mentett beállítófájlok lesznek visszaállítva a pillanatképből.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
hu: A webböngészők (mint amilyen a Firefox és a Chrome) beállítófájljainak megtartása. A jelölőnégyzet törlésével az előzőleg mentett beállítófájlok lesznek a pillanatképből visszaállítva.

en: Keep on Root Device
hu: Megtartás a gyökér eszközön

en: Keep this mount path on the root filesystem
hu: E csatolási útvonal a gyökér fájlrendszeren tartása

en: LIVE
hu: ÉLŐ

en: Label
hu: Címke

en: Last boot snapshot is %d hours old
hu: Előző rendszerindító pillanatkép %d órával ezelőtti

en: Last boot snapshot is older than system start time
hu: Előző rendszerindító pillanatkép régebbi, mint a legutolsó rendszerindítás időpontja

en: Last boot snapshot not found
hu: Előző rendszerindító pillanatkép nem található

en: Last daily snapshot is %d hours old
hu: Az előző napi pillanatkép %d órával ezelőtti

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
hu: Az előző napi pillanatkép 1 napnál régebbi

en: Last daily snapshot not found
hu: Előző napi pillanatkép nem található

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
hu: Az előző órai pillanatkép %d perccel ezelőtti

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
hu: Az előző órai pillanatkép 1 óránál régebbi

en: Last hourly snapshot not found
hu: Az előző órai pillanatkép nem található

en: Last monthly snapshot is %d days old
hu: Az előző havi pillanatkép %d nappal ezelőtti

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
hu: Az előző havi pillanatkép 1 hónapnál régebbi

en: Last monthly snapshot not found
hu: Az előző havi pillanatkép nem található

en: Last weekly snapshot is %d days old
hu: Az előző heti pillanatkép %d nappal ezelőtti

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
hu: Az előző heti pillanatkép 1 hétnél régebbi

en: Last weekly snapshot not found
hu: Az előző heti pillanatkép nem található

en: Latest snapshot
hu: Legújabb pillanatkép

en: License
hu: Licenc

en: Linking from snapshot
hu: Hivatkozás a pillanatképből

en: List
hu: Lista

en: List devices
hu: Eszközök listája

en: List snapshots
hu: Pillanatképek listája

en: Live USB Mode (Restore Only)
hu: Live USB üzemmód (csak visszaállítás)

en: Location
hu: Hely

en: Main window closed by user
hu: A felhasználó bezárta a főablakot

en: Mark for Deletion
hu: Törlésre jelölés

en: Marked for deletion
hu: Törlésre jelölve

en: Maximum backups exceeded for backup level
hu: A mentési szinthez tartozó megtartandó mentések száma elérte a maximumot.

en: Menu
hu: Menü

en: Misc
hu: Egyéb

en: Miscellaneous
hu: Egyebek

en: Missing Dependencies
hu: Hiányzó függőségek

en: Mode
hu: Üzemmód

en: Model
hu: Modell

en: Monthly
hu: Havonta

en: Monthly snapshot are enabled
hu: Havi pillanatképek készítése bekapcsolva

en: Monthly snapshot failed!
hu: A havi pillanatkép készítése meghiúsult.

en: Mount
hu: Csatolás

en: Moved system subvolume to snapshot directory
hu: A pillanatkép mappába áthelyezett rendszer alkötet

en: Multiple snapshots selected
hu: Több pillanatkép van kiválasztva

en: Name
hu: Név

en: Next
hu: Következő

en: No
hu: Nem

en: No Change
hu: Nincs változtatás

en: No Snapshots Selected
hu: Nincs pillanatkép kiválasztva

en: No snapshots available
hu: Nincs elérhető pillanatkép

en: No snapshots found
hu: Nem található pillanatkép

en: No snapshots found on device
hu: Nem található pillanatkép az eszközön

en: No snapshots on device
hu: Nincs pillanatkép az eszközön

en: No snapshots on this device
hu: Nincs pillanatkép ezen az eszközön

en: No snapshots selected
hu: Nincs kiválasztott pillanatkép

en: None
hu: Nincs

en: Not Found
hu: Nem található

en: Not Selected
hu: Nincs kiválasztva

en: Not Supported
hu: Nem támogatott

en: Not enough disk space
hu: Nincs elegendő lemezterület

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Nothing to do!
hu: Nincs teendő.

en: Num
hu: Sorszám

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
hu: Megtartandó pillanatképek száma.
    A régebbi pillanatképek eltávolításra kerülnek a határérték elérésekor.

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
hu: Az operációs rendszernek BTRFS partíción kell lennie, az Ubuntu-féle @ és @home alkötetekkel rendelkező elrendezésben. Minden más elrendezés nem támogatott.

en: Older log files removed
hu: Régebbi naplófájlok eltávolítva

en: Oldest snapshot
hu: Legrégebbi pillanatkép

en: On demand (manual)
hu: Igény szerint (kézi)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
hu: Kizárólag az Ubuntu-féle @ és @home alkötetekkel rendelkező elrendezés támogatott.

en: Open Menu
hu: Menü megnyitása

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
hu: A „--snapshot-device” kapcsolót nem szabad megadni a BTRFS üzemmódban készítendő pillanatképekhez

en: Options
hu: Beállítások

en: Other applications (next page)
hu: Más alkalmazások (következő oldal)

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Parent Device
hu: Szülőeszköz

en: Parsing log file...
hu: Naplófájl feldolgozása…

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
hu: A partíciónak nem támogatott alkötet elrendezése van.

en: Path
hu: Útvonal

en: Pattern
hu: Minta

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Please check if you have multiple windows open.
hu: Ellenőrizze, hogy több ablak van-e nyitva.

en: Please do not interrupt the restore process!
hu: Ne szakítsa meg a visszaállítási folyamatot.

en: Please install required packages and try running TimeShift again
hu: Telepítse a szükséges csomagokat, majd próbálja meg ismét elindítani a Timeshift alkalmazást.

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
hu: Futtassa újra az alkalmazást rendszergazdai jogosultsággal (a „sudo” vagy „su” használatával)

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
hu: Futtassa az alkalmazást rendszergazdai jogosultsággal (a „sudo” vagy „su” használatával)

en: Please save your work and close all applications.
hu: Mentse el a fájljait és zárjon be minden alkalmazást.

en: Please select a snapshot to view the log!
hu: Válasszon ki egy pillanatképet a napló megtekintéséhez.

en: Please select the GRUB device
hu: Válasszon GRUB eszközt

en: Please wait a few minutes and try again.
hu: Kérem várjon pár percet és próbálja újra.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
hu: Kérem várjon a pillanatkép törléséig.

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Populating list...
hu: Lista készítése…

en: Preparing...
hu: Előkészítés…

en: Previous
hu: Előző

en: Print debug information
hu: Hibakeresési információk kiírása

en: Query completed
hu: A lekérdezés kész

en: Querying subvolume info...
hu: Az alkötet információk lekérdezése…

en: RSYNC Snapshots
hu: RSYNC pillanatképek

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
hu: Újra előállítja az initramfs fájlokat a telepített rendszermagokhoz. Erre általában nincs szükség. Csak akkor válassza ki ezt a lehetőséget, ha a visszaállított rendszer nem tud elindulni.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
hu: Kívánja újratelepíteni a GRUB2 rendszerbetöltőt?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
hu: A GRUB2 rendszerbetöltőt újratelepítése…

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
hu: A GRUB2 rendszerbetöltőt újratelepítése a kiválasztott eszközön.

en: Read %'d of %'d lines...
hu: Beolvasva %d sor, összesen: %d sor…

en: Rebooting system...
hu: Rendszer újraindítás…

en: Recommended
hu: Ajánlott

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Remote and network locations are not supported.
hu: Más alkalmazások (következő oldal)

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Removed
hu: Eltávolítva

en: Removed cron task
hu: Eltávolított cron feladatok

en: Removed mount directory: '%s'
hu: Eltávolított csatolási mappa: „%s”

en: Removed snapshot
hu: Eltávolított pillanatkép

en: Removing
hu: Eltávolítás

en: Removing snapshot
hu: Pillanatkép eltávolítása

en: Removing snapshots
hu: Pillanatképek eltávolítása

en: Required for displaying shared and unshared size for snapshots in the main window
hu: A pillanatképek megosztott és nem megosztott méretének főoldalon történő megjelenítéséhez szükséges

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Restore @home subvolume
hu: @home alkötet visszaállítása

en: Restore Device
hu: Visszaállítási eszköz

en: Restore Exclude
hu: Kihagyás visszaállítása

en: Restore Snapshot
hu: Pillanatkép visszaállítása

en: Restore completed
hu: Visszaállítás befejezve

en: Restore selected snapshot
hu: Kiválasztott pillanatkép visszaállítása

en: Restore snapshot
hu: Pillanatkép visszaállítása

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
hu: A visszaállított alkötetek a rendszer újraindítása után lesznek aktívak.

en: Restored system subvolume
hu: Visszaállított rendszer alkötet

en: Restoring Snapshot...
hu: Pillanatkép visszaállítása…

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
hu: A pillanatkép visszaállítása a rendszer alkötetet fogja lecserélni, és a meglévő rendszer új pillanatképként kerül eltárolásra a visszaállítás után. Amennyiben szükséges, ez a pillanatkép visszaállítható a visszaállítás „Visszavonás” segítségével.

en: Restoring snapshot...
hu: Pillanatkép visszaállítása…

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
hu: A pillanatképek visszaállítása csak a rendszerfájlokat és beállításokat érinti. A nem rejtett fájlok és mappák a Saját mappákban nem lesznek visszaállítva. Ez a működés megváltoztatható, olyan szűrők megadásával, amelyek felveszik ezeket a fájlokat is. A felvett fájlok mentésre kerülnek pillanatkép készítésekor, és vissza lesznek állítva a pillanatkép visszaállításakor.

en: Revision
hu: Revízió

en: Root device not selected
hu: Nincs kiválasztva root eszköz

en: Rsync Log Viewer
hu: RSync naplómegjelenítő

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
hu: Futtassa a „timeshift” parancsot, ami ennek az eszköznek a parancssoros verziója

en: Run in non-interactive mode
hu: Futtatás nem interaktív üzemmódban

en: Running
hu: Fut

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
hu: Mentse el a pillanatképeket egy külső lemezre, a rendszerlemez helyett. Így elkerülheti a lemezhiba miatti adatvesztést.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
hu: A pillanatképek nem rendszerlemezre történő mentésével, a rendszerlemez újra formázható, a rajta lévő operációs rendszer újra telepíthető, a pillanatképek elvesztése nélkül. Akár egy másik Linux terjesztést is telepíthet, majd a későbbiekben visszaállhat az eredeti operációs rendszerére a pillanatkép visszaállításával.

en: Saving to device
hu: Mentés az eszközre

en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Scheduled snapshot in progress...
hu: Éppen készül egy ütemezett pillanatkép…

en: Scheduled snapshots are disabled
hu: Az ütemezett pillanatképek le vannak tiltva.

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
hu: Az ütemezett pillanatképek le vannak tiltva. Ajánlatos engedélyezni ezt a szolgáltatást.

en: Scheduled snapshots are enabled
hu: Az ütemezett pillanatképek engedélyezve vannak

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
hu: Az ütemezett pillanatképek engedélyezve vannak. A kiválasztott szintű pillanatkép automatikusan készül el.

en: Select '%s' device (default = %s)
hu: Válasszon „%s” eszközt (Alapértelmezés = „%s”)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
hu: Válasszon BTRFS gyökér alkötettel („@”) rendelkező rendszermeghajtót

en: Select GRUB device
hu: Válasszon GRUB eszközt

en: Select Path
hu: Elérési út kiválasztása

en: Select Snapshot
hu: Pillanatkép kiválasztása

en: Select Snapshot Levels
hu: Pillanatkép szintjének kiválasztása

en: Select Snapshot Location
hu: Pillanatkép helyének kiválasztása

en: Select Snapshot Type
hu: Pillanatkép típusának kiválasztása

en: Select Snapshots
hu: Pillanatképek kiválasztása

en: Select Target Device
hu: Céleszköz kiválasztása

en: Select a partition on this disk
hu: Válasszon ki egy partíciót ezen a lemezen

en: Select a single snapshot to restore
hu: Válasszon ki egy pillanatképet a visszaállításhoz

en: Select another device for root file system (/)
hu: Válasszon másik eszközt a gyökér fájlrendszer („/”) számára

en: Select another device or free up some space
hu: Válasszon másik eszközt vagy szabadítson fel helyet

en: Select another device to delete snasphots
hu: Válasszon másik eszközt a pillanatképek törléséhez

en: Select another device?
hu: Egy másik eszközt kíván választani?

en: Select applications to exclude from restore
hu: Válassza ki a visszaállításból kihagyandó alkalmazásokat

en: Select backup device
hu: Menőeszköz kiválasztása

en: Select directory
hu: Válasszon mappát

en: Select file(s)
hu: Válasszon fájlt

en: Select snapshot
hu: Pillanatkép kiválasztása

en: Select snapshots to delete
hu: Válassza ki a törölni kívánt pillanatképeket

en: Select the device for root file system (/)
hu: Válasszon ki az eszközt a gyökér fájlrendszer („/”) számára

en: Select the devices where files will be restored.
hu: Válassza ki az eszközt, ahova a fájlok vissza lesznek állítva.

en: Select the intervals for creating snapshots
hu: Válassza ki a pillanatkép készítésének ütemezését

en: Select the items to be removed from the list
hu: Válassza ki a listából a eltávolítandó elemeket

en: Select the snapshot device
hu: Válassza ki a pillanatkép eszközt

en: Select the snapshot to restore
hu: Válassza ki a visszaállítani kívánt pillanatképet

en: Select the snapshots to be deleted
hu: Válassza ki a törölni kívánt pillanatképeket

en: Select the snapshots to mark for deletion
hu: Válassza ki a törlésre jelölendő pillanatképeket

en: Select the target devices where system will be cloned.
hu: Válassza ki a cél eszközt, ahova a rendszer le lesz klónozva.

en: Selected default snapshot device
hu: Alapértelmezett pillanatkép eszköz

en: Selected default snapshot type
hu: Alapértelmezett pillanatkép típus

en: Selected device does not have BTRFS partition
hu: A kiválasztott eszközön nincs BTRFS partíció

en: Selected device does not have Linux partition
hu: A kiválasztott eszközön nincs Linux partíció

en: Selected snapshot device
hu: Kiválasztott pillanatkép eszköz

en: Selected snapshot device is not a system disk
hu: A kiválasztott pillanatkép eszköz nem rendszerlemez

en: Selected snapshot is marked for deletion
hu: A kiválasztott pillanatkép törlésre van jelölve

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
hu: A kiválasztott pillanatkép törlésre van jelölve és nem állítható vissza

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
hu: A kiválasztott felhasználó titkosított Saját mappát használ. Ezt a Saját mappát nem lehet felvenni, csak a rejtett fájlokat.

en: Serial
hu: Sorozatszám

en: Session log file
hu: Munkamenet naplófájl

en: Set snapshot description
hu: Pillanatkép leírásának szerkesztése

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings wizard
hu: Beállító Tündér

en: Setup Complete
hu: A beállítás befejeződött

en: Setup Wizard
hu: Telepítő Tündér

en: Show additional debug messages
hu: Hibakeresési üzenetek megjelenítése

en: Show all options
hu: Minden lehetőség megjelenítése

en: Show more applications to exclude on the next page
hu: További kihagyandó alkalmazások megjelenítés a következő oldalon

en: Show rsync output (default)
hu: Az rsync kimenet megjelenítése (alapértelmezett)

en: Size
hu: Méret

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
hu: A BTRFS pillanatképek kezdeti mérete nulla. Ahogy a rendszerfájlok az idő folyamán változnak, az új adatok új adatblokkokba kerülnek, amelyek helyfoglalással járnak (copy-on-write). A pillanatképben lévő fájlok, továbbra is az eredeti adatblokkokra hivatkoznak.

en: Skip GRUB2 reinstall
hu: A GRUB újratelepítés kihagyása

en: Snapshot
hu: Pillanatkép

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
hu: A(z) „%s” pillanatképet jelenleg a rendszer használja, ezért nem törölhető. Indítsa újra a számítógépet a visszaállított pillanatkép használatba vételéhez.

en: Snapshot Created
hu: Pillanatkép létrehozva

en: Snapshot Levels
hu: Pillanatkép szintjének kiválasztása

en: Snapshot deletion in progress...
hu: Pillanatkép törlése folyamatban…

en: Snapshot device
hu: Pillanatkép eszköz

en: Snapshot device not available
hu: Nem érhető el pillanatkép eszköz

en: Snapshot device not selected
hu: Nincs kiválasztva pillanatkép eszköz

en: Snapshot location
hu: Pillanatkép helye

en: Snapshot saved successfully
hu: Pillanatkép sikeresen mentve

en: Snapshot to restore not specified!
hu: A visszaállítandó pillanatkép nincs megadva.

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
hu: A pillanatkép a rendszer újraindítása után lesz aktiválva.

en: Snapshot(s) Deleted
hu: Pillanatkép törölve

en: Snapshots
hu: Pillanatképek

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
hu: A pillanatképek azonnal létrejönnek és visszaállíthatók. A pillanatkép létrehozása fájlrendszer szintjén elemi művelet.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
hu: Az „rsync” program segítségével készített pillanatképek, másolatok a rendszerfájlokról, ahol a nem változott fájloknál hard linkek mutatnak az előző mentésben lévő azonos fájlokra.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
hu: Pillanatkép készítése a BTRFS fájlrendszer beépített képességeinek használatával.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
hu: Nincs kiválasztva pillanatkép eszköz

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
hu: A pillanatképek tökéletes, bájtonkénti másolatai a rendszernek. Semmi sem lesz kihagyva.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
hu: A visszaállított pillanatkép a rendszer alkötetet cseréli le. Fájlok nem lesznek másolva, törölve vagy felülírva, így nincs adatvesztési kockázat. A meglévő rendszer új pillanatképként kerül eltárolásra a visszaállítás után.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
hu: A pillanatképek ugyanarra a lemezre – a rendszerlemezre – lettek mentve, amelyről készültek. A mentések más lemezen történő elhelyezése nem támogatott. Amennyiben a rendszerlemez meghibásodik, a rajta tárolt pillanatképek – a rendszerrel együtt – elvesznek.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
hu: A pillanatképek a /timeshift könyvtárba lesznek mentve a kiválasztott partíción. Egyéb helyek nem támogatottak.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
hu: A pillanatképek a /timeshift-btrfs könyvtárba lesznek mentve a kiválasztott partíción. Egyéb helyek nem támogatottak.

en: Snapshots available for restore
hu: Visszaállításhoz elérhető pillanatképek

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
hu: A pillanatképek bármely Linux fájltrendszerrel rendelkező fájlrendszerre elmenthetők. A pillanatképen nem rendszerlemezre, vagy külső lemezre történő mentésével a pillanatképek visszaállíthatók akkor is,  ha a rendszerlemez meghibásodik, vagy formázva lett.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
hu: Pillanatképek nem hozhatók létre Live CD üzemmódban

en: Snapshots will be created at selected intervals
hu: A pillanatképek a kiválasztott ütemezéssel készülnek el

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
hu: A pillanatképek a kiválasztott ütemezéssel készülnek el, ha a pillanatkép lemezen van elegendő szabad hely (>1 GB)

en: Snapshots will be removed during the next scheduled run
hu: A pillanatképek el lesznek távolítva a következő ütemezett futtatásnál

en: Specify backup device (default: config)
hu: Adja meg a mentőeszközt (alapértelmezett: config)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
hu: Adja meg az eszközt a GRUB2 rendszerbetöltő telepítéséhez

en: Specify snapshot to restore
hu: Válasszon ki egy pillanatképet a visszaállításhoz

en: Specify target device
hu: Cél eszköz megadása

en: Status
hu: Állapot

en: Stop cron emails for scheduled tasks
hu: Nem küld cron levelet az ütemezett feladatokról

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Subvolume exists at destination
hu: Az alkötet létezik a célon

en: Subvolumes
hu: Alkötetek

en: Summary
hu: Összegzés

en: Support
hu: Támogatás

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
hu: Váltás a BTRFS módra (alapértelmezett: config)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
hu: Váltás az RSYNC módra (alapértelmezett: config)

en: Symlinks updated
hu: Szimbolikus linkek frissítve

en: Synching file systems...
hu: Fájlrendszerek szinkronizálása…

en: Synching files with rsync...
hu: Fájlok szinkronizálása rsync alkalmazással…

en: Syntax
hu: Szintaxis

en: System
hu: Rendszer

en: System Restore Utility
hu: Rendszer-helyreállító

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
hu: A rendszer visszaállítható egy előző állapotra a pillanatkép visszaállításával.

en: System will reboot after files are restored
hu: A fájlok visszaállítása után a rendszer újraindul

en: System will reboot after files are restored.
hu: A rendszer újra fog indulni a fájlok visszaállítása után.

en: Tagged snapshot
hu: Címkézett pillanatkép

en: Tags
hu: Címkék

en: Target device is not mounted
hu: A cél eszköz nincs csatolva

en: Target device is same as system device
hu: A cél eszköz azonos a rendszer eszközzel.

en: Target device not specified!
hu: A cél eszköz nincs megadva.

en: The 'btrfs' command is not available on your system. Install the 'btrfs-tools' package and try again.
hu: A „btrfs” parancs nem található a számítógépen. Telepítse a „btrfs-tools” csomagot, majd próbálja meg újra.

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
hu: A cron szolgáltatás az időzített feladat kimenetét elküldi az aktuális felhasználónak emailben. Ezt a beállítást kiválasztva, a Timeshift által létrehozott feladatok nem fognak levelet küldeni.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
hu: A rendszer partíciónak nem támogatott alkötet elrendezése van.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
hu: A cél partíciónak nem támogatott alkötet elrendezése van.

en: There are no snapshots on this device
hu: Nincsenek pillanatképek ezen az eszközön

en: This device is not encrypted
hu: Ez az eszköz nem titkosított

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
hu: Ehhez a szoftverhez nem jár semmiféle garancia, és a szerző sem vállal felelősséget a program használata során keletkezett károkért.

en: This software is free for personal and commercial use. It is distributed in the hope that it is useful but without any warranty. See the GNU General Public License v2 or later for more information
hu: Ez a szoftver szabadon használható személyes és kereskedelmi célra is. Annak reményében kerül terjesztésre, hogy hasznos lesz, de bármiféle garancia nélkül. További információkért lásd a GNU General Public License v2 vagy későbbi verzióit.

en: Timeshift is active
hu: A Timeshift be van kapcsolva

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
hu: Az alapértelmezett beállításokkal történő visszaállításhoz minden kérdésnél csak egy Enter-t nyomjon meg.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Translations
hu: Fordítók

en: Type
hu: Típus

en: Unknown option
hu: Ismeretlen kapcsoló

en: Unknown snapshot type
hu: ismeretlen pillanatkép típus

en: Unknown value specified for option --tags
hu: Ismeretlen érték lett megadva a „--tags” kapcsolónál

en: Unlocked device is mapped to '%s'
hu: A feloldott eszköz ehhez van rendelve: „%s”

en: Unlocked successfully
hu: Sikeresen feloldva

en: Unmounting from
hu: Leválasztás innen

en: Unshared
hu: Nem megosztott

en: Unsupported Subvolume Layout
hu: Nem támogatott alkötet elrendezés

en: Update GRUB menu
hu: GRUB menü frissítése

en: Update initramfs
hu: Az initramfs frissítése

en: Updated /etc/crypttab on target device
hu: A „/etc/crypttab” frissítve a cél eszközön

en: Updated /etc/fstab on target device
hu: A „/etc/fstab” frissítve a cél eszközön

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
hu: Frissíti a GRUB menü bejegyzéseit (ajánlott). Futtatása biztonságos és ajánlott megjelölve hagyni.

en: Updating GRUB menu...
hu: GRUB menü frissítése…

en: Updating bootloader configuration...
hu: Rendszerbetöltő beállításainak frissítése…

en: Used
hu: Használt

en: User
hu: Felhasználó

en: User Home Directories
hu: Saját mappák használata

en: User cancelled the password prompt
hu: A felhasználó nem adta meg a jelszavát

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
hu: A felhasználók saját mappái alapértelmezésként kihagyásra kerülnek, amennyiben nem engedélyezi azoknak a mappáknak a mentését.

en: Users
hu: Felhasználók

en: Users Home
hu: Felhasználók saját mappája

en: Vendor
hu: Gyártó

en: View Rsync Log for Create
hu: Rsync létrehozási napló megjelenítése

en: View Rsync Log for Restore
hu: Rsync visszaállítási napló megjelenítése

en: View TimeShift Logs
hu: Timeshift naplók megjelenítése

en: Volume
hu: Kötet

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Web Browsers
hu: Webböngészők

en: Website
hu: Honlap

en: Weekly
hu: Hetente

en: Weekly snapshot failed!
hu: A heti pillanatkép készítése sikertelen.

en: Weekly snapshots are enabled
hu: Heti pillanatképek készítése bekapcsolva

en: With Errors
hu: hibákkal

en: Wizard
hu: Tündér

en: Wrong password
hu: Hibás jelszó

en: Yes
hu: Igen

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
hu: Folytathatja a munkát a jelenlegi rendszeren. Újraindítás után a jelenlegi rendszer új pillanatképként lesz elérhető. Ez a pillanatkép – igény esetén – később visszaállítható lesz a rendszer-visszaállítás „Visszavonás”-ával.

en: [Advanced Users Only] Change these settings only if the restored system fails to boot.
hu: [Haladó felhasználóknak] Kizárólag akkor változtassa meg ezeket a beállításokat, ha a visszaállított rendszer nem tud elindulni.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
hu: [ENTER = alapértelmezett (%s), a = megszakítás]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
hu: [ENTER = alapértelmezett (%s), r = root eszköz, a = megszakítás]

en: [Warning] Deleted invalid lock
hu: [Figyelmeztetés] A hibás zárolás törölve lett

en: all
hu: összes

en: btrfs returned an error
hu: a btrfs hibát jelzett

en: complete
hu: kész

en: crontab file exported
hu: crontab fájl exportálva

en: crontab file installed
hu: crontab fájl telepítve

en: incomplete
hu: sikertelen

en: marked for deletion
hu: törlésre jelölve

en: mounted at path
hu: felcsatolva az elérési útra

en: remaining
hu: hátralévő

en: rsync returned an error
hu: az rsync hibát jelzett

en: un-tagged
hu: nem címkézett
