libk3b - en to km translation catalogue (723 entries)

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
km[0]:  - %1 ច្បាប់​ចម្លង

en:  - %1 copy |  - %1 copies
km[0]:  - %1 ច្បាប់​ចម្លង

en:  and %1 session |  and %1 sessions
km[0]:  និង​សម័យ %1

en:  – One copy |  – %1 copies
km[0]:  - %1 ច្បាប់​ចម្លង

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
km: %1 មិន​អាច​បម្រុង​ចម្រៀក​សតិ​រួម​របស់​ទំហំ​ដែល​បាន​ស្នើ​ឡើយ ។

en: %1 crashed.
km: %1 បាន​គាំង ។

en: %1 did not exit cleanly.
km: %1 មិន​បាន​ចេញ​ឲ្យ​អស់​ឡើយ ។

en: %1 executable could not be found.
km: រក​មិន​ឃើញ %1 ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ។

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
km: ឯកសារ​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ %1 ចាស់​ពេក​ហើយ ៖ ត្រូវការ​កំណែ %2 ឬ​ធំ​ជាង ។

en: %1 has no permission to open the device.
km: %1 មិន​មាន​សិទ្ធិ​បើក​ឧបករណ៍​ឡើយ ។

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
km: មេឌៀ %1 មិន​គាំទ្រ​ការ​ក្លែង​សរសេរ​ទេ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បន្ត​ឬ? ថាស​នឹង​ពិត​ជា​​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ ។

en: %1 returned an unknown error (code %2).
km: %1 បាន​ត្រឡប់​កំហុស​មិន​ស្គាល់​មួយ (កូដ %2) ។

en: %1 returned error: %2
km: %1 បាន​ត្រឡប់​កំហុស ៖ %2

en: %1 version %2 is too old.
km: %1 កំណែ %2 ចាស់​ពេក ។

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
km[0]: បទ​ %1 នៅ​ក្នុង​ %2

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
km[0]: បទ %1 (%2 នាទី)

en: 'Force unsafe operations' enabled.
km: បាន​បិទ 'បង្ខំ​ប្រតិបត្តិ​ការ​គ្មាន​សុវត្ថិភាព' ។

en: (Description taken from the Wikipedia article)
km: (សេចក្ដី​ពណ៌នា គឺ​បាន​មក​ពី​អត្ថបទ​របស់ Wikipedia)

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
km: ...ហើយ​សំណួរ K3b ដែល​សួរ​រឿយៗ មិន​អាច​ជួយ​អ្នក​បាន...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
km: ...ហើយ​កំហុស​នេះ ក៏​កើត​ឡើង​ផង​ដែរ​ជាមួយ​មេឌៀ​ដែល​មាន​គុណភាព​ខ្ពស់...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
km: ...ឬ​ដោយ​ដាក់​ទំហំ​សតិ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​របស់​កម្មវិធី​ដែល​បាន​ប្រើ​ឲ្យ​ទាប​ក្នុង​ការ​កំណត់ K3b កម្រិត​ខ្ពស់ ។

en: ...please include the debugging output in your problem report.
km: ...សូម​រួមបញ្ចូល​លទ្ធផល​កំហុស​នេះ នៅ​ក្នុង​របាយការណ៍​កំហុស​របស់​អ្នក ។

en: 1 bit/s | %1 bits/s
km[0]: %1 ប៊ីត​/វិ.

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
km: <em>%1</em> បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ទៅ​ជា <em>%2</em>

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
km: <p>បើ​ធីក​ជម្រើស​នេះ K3b នឹង​លៃ​តម្រូវ​កម្រិត​សំឡេង​របស់​បទ​ទាំងអស់ ឲ្យ​ត្រូវ​ទៅ​នឹង​កម្រិត​ស្តង់ដារ​ ។ លក្ខណៈ​នេះ​មាន​ប្រយោជន៍​ក្នុង​ការ​បង្កើត​បទ​លាយ​គ្នា ដោយ​បទ​នីមួយៗ​អាច​នឹង​មាន​កម្រិត​សំឡេង​ខុស​គ្នា ។<p><b>សូម​ជ្រាប​ថា បច្ចុប្បន្ន​នេះ K3b មិន​គាំទ្រ​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ធម្មតា ពេល​សរសេរ​ភ្លាម​ៗ​ឡើយ ។</b>

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
km: <p>បើ​ធីក​ជម្រើស​នេះ K3b នឹង​មិន​បិទ​ស៊ីឌី​ឡើយ ហើយ​នឹង​សរសេរ​តារាង​មាតិកា​បណ្ដោះ​អាសន្ន ។</p><p>វា​​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​បន្ថែម​សម័យ​ទៅ​ស៊ីឌី​បន្ត​ទៀត​បាន ។</p>

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
km: <p>បើ​គូស​ធីក​ជម្រើស​នេះ ​ K3b នឹង​អនុវត្ត​ជំហាន​សរសេរ​​ទាំង​អស់​ដោយ​បិទ​ឡាស៊ែរ ។<p>ឧទាហរណ៍ វា​មាន​ប្រយោជន៍​បំផុត​ក្នុង​ការ​ពិសោធន៍​ល្បឿន​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​សរសេរ​ដែល​ខ្ពស់​ជាង​នេះ ឬ​ដើម្បី​ពិសោធន៍​ថា​តើ​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​អាច​សរសេរ​បាន​រហ័ស​ឬ​អត់ ។<p><b>ប្រយ័ត្ន ៖</b> ឌីវីឌី​+អាន​(សរសេរ) មិន​គាំ​ទ្រ​ការ​សរសេរ​ដែល​ក្លែង​ធ្វើ​ទេ ។

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
km: <p>ប្រសិន​បើ​គូស​​ធីក​ជម្រើស​នេះ  K3b នឹង​មិន​អាច​អាន​ភាគ​​​អូឌីយ៉ូ​ពី​ស៊ីឌី​ប្រភព នោះ​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ សូន្យ នៅ​លើ​ច្បាប់​ចម្លង​លទ្ធផល ។<p>ដោយសារ ​កម្មវិធី​ចាក់​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ​អាច​កែ​ខែ​​កំហុស​តូច​ៗ​នៅ​ក្នុង​ទិន្នន័យ​បាន​ វា​នឹង​គ្មាន​បញ្ហា​អ្វី​ទេ​ ក្នុង​ការ​ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ K3b រំលង​ភាគ​ដែល​មិន​អាច​អាន​បាន ។

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
km: <p>បើ​គូស​ធីក​ជម្រើស​នេះ  K3b នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ <em>ដុត​សេរី​</em> (ឬ​ <em>គ្រាន់​តែ​ត​ភ្ជាប់​</em>) ។ វា​ជា​លក្ខណ​ពិសេស​របស់​កម្មវិធី​សរសេរ​ស៊ីឌី​ដែល​ការ​ពារ​កុំ​ឲ្យ​រត់​ខាង​ក្រោម​អង្គ​ចង​ចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន ។<p>ដោយ​គ្មាន​ <em>ដុត​សេរី​</em> បើ​សិន​កម្មវិធី​សរសេរ​មិន​អាច​យក​ទិន្នន័យ​បន្ថែម​ទេ​នោះ​​ ការ​​រត់​ក្រោម​អង្គ​ចង​ចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​នឹង​កើត​ឡើង​ ដោយ​សារ​ កម្មវិធី​សរសេរ​ទាម​ទារ​ស្ទ្រីម​ថេរ​របស់​ទិន្នន័យ​ ដើម្បី​សរសេរ​ស៊ីឌី ។<p>មាន​​ <em>ដុត​សេរី​</em> កម្មវិធី​សរសេរ​អាច​ <em>សម្គាល់​</em> ទីតាំង​បច្ចុប្បន្ន​របស់​ឡាស៊ែរ​ ហើយ​នឹង​ត្រឡប់​ទៅ​កាន់​វា​វិញ​ នៅ​ពេល​ដែល​អង្គ​ចង​ចាំ​ត្រូវ​បាន​បំពេញ​ម្ដង​ទៀត​ ប៉ុន្តែ​ ដោយ​សារ​វិធី​នេះ​ មាន​ចន្លោះ​ខាង​មុខ​ទិន្នន័យ​បន្តិច​បន្តួច​នៅ​លើ​ស៊ីឌី​ <b>អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​ជ្រើស​ល្បឿន​សរសេរ​ដែល​សម​រម្យ​ដើម្បី​ការ​ពារ​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​ការ​ដុត​ដោយ​សេរី​ ជា​ពិសេស​សម្រាប់​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ </b> (ក្នុង​ករណី​ធ្ងន់ធ្ងរ អ្នក​នឹង​ឮ​ចន្លោះ​) ។<p><em>Burnfree</em> ជា​ទូទៅ​ត្រូវ​បាន​គេ​ស្គាល់​ថា​<em>Burnproof</em> ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ នៅ​ពេល​ដែល​វា​បាន​ក្លាយ​ជា​ផ្នែក​នៃ​ស្តង់ដារ​ MMC ។

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
km: <p>ប្រសិន​បើ​​ធីក​ជម្រើស​នេះ K3b នឹង​បង្កើត​រូបភាព​មុន​ពេល​សរសេរ​ឯកសារ​ទៅ​កាន់​ស៊ីឌី/ឌីវីឌី ។ បើ​មិន​ដូច្នោះ​ទេ ទិន្នន័យ​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ <em>យ៉ាង​រហ័ស</em>ឧ. គ្មាន​រូបភាព​មធ្យម​​នឹង​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។<p><b>ប្រយ័ត្ន ៖</b> ទោះបី​ជា​ការ​សរសេរ​រហ័ស​នេះ​អាច​ដំណើរការ​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​ភាគច្រើន​ក៏​ដោយ ក៏​អ្នក​គួរ​តែ​ប្រាកដ​ថា ទិន្នន័យ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​កម្មវិធី​សរសេរ​​ក្នុង​ល្បឿន​លឿន​គួរ​សម​ផង​​ដែរ ។

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
km: <p>បើ​គូស​ធីក​​ជម្រើស​នេះ K3b នឹង​មិន​បង្កើត​រូបភាព​ឡើយ គឺ​វា​នឹង​សរសេរ​ឯកសារ​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​ស៊ីឌី/ឌីវីឌី ។<p><b>ប្រយ័ត្ន ៖</b> ទោះបី​ជា​លក្ខណៈ​នេះ​អាច​ដំណើរការ​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​ភាគច្រើន​ក៏​ដោយ ក៏​អ្នក​គួរ​តែ​ប្រាកដ​ថា ទិន្នន័យ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​ទៅ​កម្មវិធី​​សរសេរ​ក្នុង​ល្បឿន​លឿន​គួរ​សម​ដែរ ។

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
km: <p>បើ​ធីក​ជម្រើស​នេះ K3b នឹង​បង្កើត​តែ​រូបភាព និង​មិន​សរសេរ​ពិត​ប្រាកដ​ទេ ។<p>រូបភាព​អាច​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ទៅ ស៊ីឌី/ឌីវីឌី ជាមួយ​កម្មវិធី​សរសេរ​បច្ចុប្បន្ន (រួម​មាន K3b) ។

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
km: <p>បើ​ធីក​ជម្រើស​នេះ K3b នឹង​យក​រូបភាព​នានា​ដែល​បាន​បង្កើត​ចេញ​ទាំងអស់ បន្ទាប់​ពី​បញ្ចប់​ការ​សរសេរ ។<p>ដោះ​ជម្រើស​នេះ បើ​អ្នក​ចង់​ទុក​រូបភាព ។

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
km: <p>បើ​គូស​ធីក​​ជម្រើស​នេះ K3b នឹង​សរសេរ​ស៊ីឌី​នៅ​ក្នុង​របៀប 'ម្ដង​មួយ​ថាស' ដោយ​ប្រៀបធៀប​ទៅ​នឹង​របៀប 'ម្ដង​មួយ​បទ' (TAO) ។<p>យក​ល្អ អ្នក​គួរ​តែ​ប្រើ DAO តាម​តែ​អាច​ធ្វើ​បាន ។<p><b>ប្រយ័ត្ន ៖</b> ចន្លោះ​ខាង​មុខ​បទ​ដែល​មាន​រយៈ​ពេល​វែង​ជាង​ ២ នាទី​នឹង​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រ​តែ​នៅ​ក្នុង​របៀប DAO ប៉ុណ្ណោះ ។

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
km: <p>ប្រសិន​បើ​គូស​ធីក​ជម្រើស​នេះ ​ក្រោយ​ពី​បាន​​សរសេរ​ដោយ​ជោគជ័យ​ទៅ​ក្នុង​ថាស K3b នឹង​ប្រៀបធៀប​ទិន្នន័យ​ប្រភព​ដើម​ជាមួយ​នឹង​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​សរសេរ ដើម្បី​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​​ថា ថាស​​​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ ។

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
km: <p>អ្នក​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​សាកល្បង​ការ​ក្លែង​ជាមុន ។

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
km: <p>កំណត់​របៀប​កែខៃ សម្រាប់​ការ​ស្រង់​អូឌីយ៉ូ​ឌីជីថល​ ។<ul><li>០ ៖ មិន​ត្រួត​ពិនិត្យ​ ទិន្នន័យ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ដោយ​ផ្ទាល់​ពី​ដ្រាយ ។ <li>១ ៖ អនុវត្ត​ការ​អាន​ជាន់​គ្នា ដើម្បី​ចៀសវាង​កុំ​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា ។</li><li>២ ៖ ដូច ១ ដែរ ប៉ុន្តែ​មាន​ការ​ត្រួតពិនិត្យ​​​ការ​អាន​ទិន្នន័យ​អូឌីយ៉ូ​បន្ថែម ។</li><li>៣ ៖ ដូច ២ ដែរ ប៉ុន្តែ​បាន​​រក​ឃើញ​ស្នាម​​បន្ថែម ហើយ​ជួសជុល ។</li></ul><p><b>ល្បឿន​ស្រង់​ចេញ​ថយ​ចុះ​ពី ០ ទៅ ៣ ។</b>

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
km: ឯកសារ​​មាន​ឈ្មោះ​រួច​ហើយ​ ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ថ្មី ៖

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
km: រូបភាព​ចាប់ផ្ដើម​ថាស​រឹង​ត្រូវ​តែ​មាន​ភាគ​ថាស​តែ​មួយ ។

en: A write error occurred.
km: កំហុស​សរសេរ​បាន​កើតឡើង ។

en: AC3 (Pass-through)
km: AC3 (កាត់​តាម)

en: AC3 (Stereo)
km: AC3 (ស្តេរ៉េអូ)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
km: AC3 ដែល​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ថាជា ឌីជីថល Dolby គឺ​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បមាណីយកម្ម​ជា ATSC A/52 ។ វា​មាន​ជា​សរុប​រហូត​ដល់ ៦ ឆានែល​សំឡេង ។

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
km: Pts របស់ APS ទំនង​ជា​ខុស​លំដាប់ (pts ពិត​ប្រាកដ %1, pts ដែល​បាន​ឃើញ​ចុងក្រោយ​បំផុត %2)

en: Adjust the volume levels of all tracks
km: លៃ​តម្រូវ​កម្រិត​សំឡេង​របស់​បទ​ទាំងអស់

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
km: កំពុង​លៃ​តម្រូវ​កម្រិត​សំឡេង​សម្រាប់​បទ %1 នៃ %2

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
km: បន្ទាប់​ពី​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ចុះឡើងៗ ១០ ទៅ ២០ ដង អ្នក​អាច​នឹង​ប្រើ​មេឌៀ​លែង​កើត ។

en: An unknown error occurred.
km: កំហុស​ដែល​មិន​ស្គាល់​បាន​កើត​ឡើង ។

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
km: ចំនួន​បៃ​ដែល​មិនស្គាល់​របស់​ស្ទ្រីម​ដែល​នៅ​សល់ នឹង​ត្រូវ​មិនអើពើ ។

en: Analysing %1
km: កំពុង​វិភាគ %1

en: Analysing Chapter %1 of %2
km: កំពុង​វិភាគ​ជំពូក %1 នៃ %2

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
km: កំពុង​វិភាគ​ចំណង​ជើង %1 នៃ​ឌីវីឌី​វីដេអូ %2

en: Analysing the audio file
km: កំពុង​វិភាគ​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
km: ការ​វិភាគ​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ​បាន​បរាជ័យ ។ ឯកសារ​ខូច​ឬ?

en: Analyzing medium...
km: កំពុង​វិភាគ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក...

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
km: មាន​កម្មវិធី​មួយ​ទៀត កំពុង​តែ​ទប់ស្កាត់​ឧបករណ៍ (ប្រហែល​ជា​ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ម៉ោន​ស្វ័យប្រវត្តិ) ។

en: Appendable %1 medium
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក %1 ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន

en: Appendable Data %1
km: ទិន្នន័យ %1 អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន

en: Appending session to %1.
km: បន្ថែម​សម័យ​ទៅកាន់ %1 ។

en: Appending session to CD
km: កំពុង​បន្ថែម​សម័យ​ទៅកាន់​ស៊ីឌី

en: Appending session to DVD+R.
km: បន្ថែម​សម័យ​ទៅកាន់​ឌីវីឌី​អាន ។

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
km: បន្ថែម​សម័យ​ទៅកាន់​ឌីវីឌី​អាន​ពីរ​ស្រទាប់ ។

en: Appending session to rewritable CD.
km: បន្ថែម​សម័យ​ទៅកាន់​ស៊ីឌី​ដែល​អាច​សរសេរ​ឡើងវិញ​បាន ។

en: Audio CD
km: ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Audio images successfully created.
km: បាន​បង្កើត​បាន​រូបភាព​អូឌីយ៉ូ​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
km: ល្បឿន​សរសេរ​ទូទៅ​ជា​មធ្យម ៖ %1 គីឡូបៃ/វិ. (%2x)

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
km: កញ្ចប់​ព័ត៌មាន​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ត្រង់​កញ្ចប់​ព័ត៌មាន​លេខ %1 (អុហ្វសិត​បៃ​ស្ទ្រីម %2)

en: Blanking
km: កំពុង​ធ្វើ​ឲ្យ​ទទេ

en: Blanking successfully completed
km: ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ទទេ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Booktype successfully changed
km: បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រភេទ​សៀវភៅ​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Boot catalog
km: កាតាឡុក​ចាប់ផ្ដើម

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
km[0]: សតិបណ្ដោះអាសន្ន​ទាបជាង %1 ដង ។

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
km[0]: ដុត​ដោយសេរី​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ %1 ដង ។

en: Burning Clone Image
km: កំពុង​ដុត​រូបភាព​ក្លូន

en: CD Track
km: បទ​ស៊ីឌី

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
km: ក្បាល​សរសេរ​ស៊ីឌី %1 (%2) មិន​គាំទ្រ​ការ​ក្លូន​ឡើយ ។

en: CDDB Lookup
km: រក​មើល CDDB

en: Cache the data to be written on the harddisk
km: ដាក់​ទិន្នន័យ​ក្នុង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ដែល​នឹង​​ត្រូវ​​​សរសេរ​នៅ​លើ​ថាស​រឹង

en: Cancel and go back
km: បោះបង់ ហើយ​ត្រឡប់​ក្រោយ

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រភេទ​សៀវភៅ​លើ​មេឌៀ ឌីវីឌី+អាន ដែល​មិន​មែន​ទទេ​បាន​ឡើយ ។

en: Cannot copy encrypted DVDs.
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឌីវីឌី​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប​បាន​ឡើយ ។

en: Cannot read source disk.
km: មិន​អាច​អាន​ថាស​ប្រភព​បាន​ឡើយ ។

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ %1 មេឌៀ​ដោយ​ប្រើ​ %2 ។ ត្រឡប់​ទៅ​កាន់​កម្មវិធី​ដើម​វិញ ។

en: Capacity: %1
km: សមត្ថភាព ៖ %1

en: Caption for children
km: ចំណង​ជើង​សម្រាប់​ក្មេង​ៗ​

en: Caption with bigger size characters
km: ចំណង​ជើង​មាន​តួ​អក្សរ​ដែល​មាន​ទំហំ​ធំ

en: Caption with normal size characters
km: ចំណង​ជើង​មាន​តួ​អក្សរ​ដែល​មាន​ទំហំ​ធម្មតា

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
km: Cdrdao %1 មិន​គាំទ្រ​ការ​បិទ​ការ​ដុត​ដោយ​សេរី​ឡើយ ។

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
km: Cdrdao %1 មិន​គាំទ្រ​ការ​ដុត​លើស​ចំណុំ​ឡើយ ។

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
km: ការ​ថត​ស៊ីឌី %1 មិន​គាំទ្រ​ការ​សសេរ​អត្ថបទ​ស៊ីឌី​ទេ ។

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
km: ការ​ថត​ស៊ីឌី %1 មិន​គាំទ្រ​ការ​ដុត​លើស​ទេ ។

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
km: Cdrecord មិន​គាំទ្រ​ការ​សរសេរ​មេឌៀ %1 ។

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
km: Cdrecord កំណែ %1 មិន​មាន​ការ​គាំទ្រ​ការ​ក្លូន​ឡើយ ។

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
km: Cdrecord កំណែ %1 មិន​គាំទ្រ​ការ​សរសេរ Blu-ray ទេ ។

en: Changing Booktype
km: កំពុង​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រភេទ​សៀវភៅ

en: Changing DVD Booktype
km: ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ប្រភេទ​សៀវភៅ​របស់​ឌីវីឌី

en: Checking Source Medium
km: កំពុង​ពិនិត្យ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព

en: Checking medium
km: កំពុង​ពិនិត្យ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Checking source medium
km: កំពុង​ពិនិត្យ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព

en: Cloning CD
km: កំពុង​ក្លូន​ស៊ីឌី

en: Closed caption for children
km: ចំណង​ជើង​បិទ​សម្រាប់​ក្មេង​ៗ

en: Closed caption with bigger size characters
km: ចំណង​ជើង​បិទ​ដែល​មាន​តួ​អក្សរ​ទំហំ​ធំ

en: Closed caption with normal size characters
km: ចំណង​ជើង​បិទ​ដែល​មាន​តួ​អក្សរ​ទំហំ​ធម្មតា

en: Closing Disk
km: បិទ​ថាស

en: Closing Session
km: បិទ​សម័យ

en: Closing Session...
km: កំពុង​បិទ​សម័យ...

en: Closing Track
km: បិទ​បទ

en: Compare original with written data
km: ប្រៀបធៀប​ទិន្នន័យ​ដើម​ជាមួយ​នឹង​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​សរសេរ

en: Complete %1 medium
km: បញ្ចប់​ឧបករណ៍​ផ្ទុក %1

en: Complete Data %1
km: បញ្ចប់​ទិន្នន័យ​ %1

en: Component
km: សមាសភាគ

en: Computing level for track %1 of %2
km: កំពុង​គណនា​កម្រិត​សម្រាប់​បទ %1 នៃ %2

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
km: សាកល្បង​អនុញ្ញាត​ជម្រើស 'ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​អុហ្វសិត​ការ​វិភាគ​រក​' បើ​វា​មិន​ទាន់​បាន​អនុញ្ញាត ។

en: Copying
km: កំពុង​ចម្លង

en: Copying Audio CD.
km: កំពុង​ចម្លង​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ ។

en: Copying CD
km: កំពុង​ចម្លង​ស៊ីឌី

en: Copying CD On-The-Fly
km: កំពុង​ចម្លង​ស៊ីឌី​ជា​បន្ទាន់

en: Copying DVD or BD
km: ចម្លង​ឌីវីឌី ឬ BD

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
km: ចម្លង​ឌីវីឌី ឬ BD យ៉ាង​រហ័ស

en: Copying Data CD.
km: កំពុង​ចម្លង​ស៊ីឌី​ទិន្ន័យ ។

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
km: កំពុង​ចម្លង​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​បន្ថែម (ស៊ីឌី​បន្ថែម) ។

en: Copying Multisession Data CD.
km: កំពុង​ចម្លង​ស៊ីឌី​ទិន្នន័យ​សម័យ​ច្រើន ។

en: Copying successfully completed
km: ការ​ចម្លង​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Corrected error in sector %1
km: មាន​កំហុស​បាន​កែ​រួច នៅ​ក្នុង​ចម្រៀក %1

en: Could not backup tocfile.
km: មិន​អាច​ចម្លងឯកសារ​តារាង​មាតិកា​បាន​ឡើយ ។

en: Could not delete file %1.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ %1 ។

en: Could not determine next writable address.
km: មិន​អាច​កំណត់​​អាសយដ្ឋាន ដែល​អាច​សរសេរ​បន្ទាប់ ។

en: Could not determine size of resulting image file.
km: មិន​អាច​កំណត់​ទំហំ​របស់​ឯកសារ​រូបភាព​លទ្ធផល ។

en: Could not find %1 executable.
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​​ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ %1 ឡើយ ។

en: Could not find a valid eMovix installation.
km: មិន​អាច​ស្វែងរក​ការ​ដំឡើង​ eMovix ត្រឹមត្រូវ​ ។

en: Could not find file %1
km: មិន​អាច​រក​ឯកសារ %1 ឃើញ​ឡើយ

en: Could not find file %1. Skipping...
km: មិន​អាច​រក​ឯកសារ %1 ឃើញ​ឡើយ ។ កំពុង​រំលង...

en: Could not find image %1
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​រូបភាព %1 បាន​ឡើយ

en: Could not find normalize executable.
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ធម្មតា​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ។

en: Could not find readcd executable with cloning support.
km: មិន​អាច​រកឃើញ​ឯកសារ​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ readcd ដែល​គាំទ្រ​ការ​ក្លូន​ឡើយ ។

en: Could not find the following files:
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ឡើយ ៖

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
km: មិន​អាច​ធ្វើ​តាម​​តំណ %1 ដែល​ភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ឯកសារ %2 ដែល​មិន​មាន​បាន​ឡើយ ។ កំពុង​រំលង...

en: Could not load libcdparanoia.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ libcdparanoia ​បាន​ឡើយ ។

en: Could not open %1 for writing
km: មិន​អាច​បើក %1 ដើម្បី​សរសេរ​បាន​ឡើយ

en: Could not open device %1
km: មិន​អាច​បើក​ឧបករណ៍ %1 បាន​ឡើយ

en: Could not open file %1
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ​

en: Could not open file %1.
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not read file %1. Skipping...
km: មិន​អាច​អាន​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។ កំពុង​រំលង...

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
km: មិន​អាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ចំណង​ជើង​រង​បាន​ឡើយ ។ មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ %1 រួច​ហើយ ។

en: Could not retrieve multisession information from disk.
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​ពហុ​សម័យ​ ពី​ថាស​បាន​ឡើយ ។

en: Could not start %1
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម %1 បាន​ទេ

en: Could not start %1.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not start normalize.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ធម្មតា​បាន​ឡើយ ។

en: Could not start readcd.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម readcd បាន​ឡើយ ។

en: Could not unlock drive.
km: មិនអាច​ដោះសោ​ដ្រាយ​បាន​ទេ ។

en: Could not write correct XML file.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ឯកសារ XML ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ ។

en: Could not write temporary file
km: មិន​អាច​សរសេរ​ឯកសារ​បណ្ដោះ​អាសន្ន

en: Create image
km: បង្កើត​រូបភាព

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
km[0]: បង្កើត​ច្បាប់​ចម្លង​ក្លូន %1

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
km[0]: បង្កើត​ច្បាប់​ចម្លង %1

en: Creating CD Image
km: កំពុង​បង្កើត​រូបភាព​ស៊ីឌី

en: Creating Clone Image
km: កំពុង​បង្កើត​រូបភាព​ក្លូន

en: Creating Data Image File
km: បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព​ទិន្នន័យ​

en: Creating ISO image file
km: បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព ISO

en: Creating ISO image in %1
km: បង្កើត​រូបភាព ISO នៅ​ក្នុង %1

en: Creating Image
km: បង្កើត​រូបភាព

en: Creating Image for track %1
km: កំពុង​បង្កើត​រូបភាព​សម្រាប់​បទ %1

en: Creating Video DVD Image File
km: កំពុង​បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព​ឌីវីឌី​វីដេអូ

en: Creating audio image files
km: បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព​អូឌីយ៉ូ

en: Creating audio image files in %1
km: បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព​អូឌីយ៉ូ​ក្នុង %1

en: Creating image
km: បង្កើត​រូបភាព

en: Creating image file
km: បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព

en: Creating image file in %1
km: កំពុង​បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព​នៅ​ក្នុង %1

en: Creating image files
km: កំពុង​បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព

en: Creating image files in %1
km: កំពុង​បង្កើត​ឯកសារ​រូបភាព​នៅ​ក្នុង %1

en: Cue sheet not accepted.
km: មិន​ទទួល​យក​សន្លឹក Cue ឡើយ ។

en: Cue/Bin files successfully created.
km: បាន​បង្កើត​ឯកសារ Cue/Bin ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
km: កាត់​កម្មវិធី​ពិពណ៌នា​​​ភាគ​ក្នុង​មែកធាង Joliet

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
km: ការ​ថត​ម្ដង​មួយ​ថាស មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ក្បាល​សរសេរ​នេះ​ឡើយ

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
km: បទ​​​ឌីវីឌី និង Blu-Ray អាច​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​តែ​​នៅ​ក្នុង MODE1 ប៉ុណ្ណោះ ។

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
km: មេឌៀ ឌីវីឌី+អាន(សរសេរ) មិន​គាំទ្រ​ការ​ក្លែង​សរសេរ​ទេ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បន្ត​ឬ? ឧបករណ៍​ផ្ទុក​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ពិត​ប្រាកដ ។

en: Data did not fit on disk.
km: ទិន្នន័យ​មិន​សម​នឹង​ថាស ។

en: Data does not fit on disk.
km: ទិន្នន័យ​មិន​សម​និង​ថាស ។

en: Decoding audio track %1 of %2%3
km: ឌីកូដ​បទ​អូឌីយ៉ូ %1 នៃ %2%3

en: Determining maximum writing speed
km: កំណត់​ល្បឿន​សសេរ​អតិបរមា

en: Device Selection
km: ជម្រើស​ឧបករណ៍

en: Device not ready, waiting.
km: ឧបករណ៍​មិន​ទាន់​រួចរាល់​នៅ​ឡើយ​ទេ កំពុង​តែ​រង់ចាំ ។

en: Director's comments 1
km: មតិ​យោបល់ ១ របស់​អ្នក​ដឹកនាំ

en: Director's comments 2
km: មតិ​យោបល់​ ២ របស់​អ្នក​ដឹកនាំ

en: Director's comments for children
km: មតិ​យោបល់​របស់​អ្នក​ដឹកនាំ​សម្រាប់​ក្មេង​ៗ​

en: Director's comments with bigger size characters
km: មតិ​យោបល់​របស់​អ្នក​ដឹកនាំ​មាន​តួ​អក្សរ​ដែល​មាន​ទំហំ​ធំ

en: Director's comments with normal size characters
km: មតិ​យោបល់​របស់​អ្នក​ដឹកនាំ​មាន​តួ​អក្សរ​ដែល​មាន​ទំហំ​ធម្មតា

en: Disable Joliet extensions
km: បិទ​ផ្នែក​បន្ថែម Joliet

en: Disabled Burnfree
km: បាន​បិទ ដុត​ដោយ​សេរី

en: Disabling on-the-fly writing.
km: បិទ​ការ​សរសេរ​បន្ទាន់ ។

en: Discard symbolic links to folders
km: មិន​រក្សា​ទុក​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​ទៅ​កាន់​ថត

en: Disk at once
km: ម្ដង​មួយ​ថាស

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
km: កុំ​ខ្វល់​ជា​មួយ​វឌ្ឍនភាព​ដែល​បញ្ឈប់​មុន ១០០% ។

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
km: កុំ​បិទ​ថាស ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បន្ថែម​សម័យ​ទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ

en: Do not force VCD
km: កុំ​បង្ខំ​វីស៊ីឌី

en: Do you want to overwrite %1?
km: តើ​អ្នក​ចង់​សរសេរ​ជាន់​លើ %1 ឬ?

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
km: ដោយ​សារ​តែ​កំហុស​មួយ​នៅ​ក្នុង cdrdao ឯកសារ toc/cue %1 ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។ K3b មិន​អាច​ស្ដារ​វា​ពី​ព័ត៌មានបម្រុង %2 បាន​ឡើយ ។

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
km: ដោយ​សារ​តែ​មាន​កំហុស​នៅ​ក្នុង mkisofs <= 1.15a40 K3b មិន​អាច​ប្រើ​ឈ្មោះ​ឯកសារ ដែល​មាន​សញ្ញា \ ច្រើន​ជាង​មួយ​ឡើយ ៖

en: Ejecting DVD...
km: កំពុង​ច្រាន​ឌីវីឌី​ចេញ...

en: Ejecting Medium
km: ច្រាន​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ចេញ

en: Ejecting medium...
km: កំពុង​ច្រាន​ចេញ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក...

en: El Torito Boot image
km: រូបភាព​ចាប់ផ្ដើម El Torito

en: El Torito boot catalog file
km: ឯកសារ​កាតាឡុក​ចាប់ផ្ដើម El Torito

en: Empty
km: ទទេ

en: Empty %1 medium
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក %1 ទទេ

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
km: អនុញ្ញាត​ដុត​ដោយ​សេរី (ឬ​គ្រាន់​តែ​តភ្ជាប់) ដើម្បី​ចៀសវាង​រត់​ពី​ក្រោម​អង្គ​ចង​ចាំ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ដុត​ហួស នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់ K3b កម្រិត​ខ្ពស់​ដើម្បី​ដុត ទោះ​បី​ជា​មាន​អ្វី​កើតឡើង​ក៏​ដោយ ។

en: Enabled Burnfree
km: បាន​អនុញ្ញាត ដុត​ដោយ​សេរី

en: Enabling UDF extension.
km: អនុញ្ញាត​ផ្នែក​បន្ថែម UDF ។

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
km: បាន​ជួបប្រទះ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​បាន​អ៊ិនកូដ​មិន​ត្រឹមត្រូវ '%1'

en: Engaging DAO
km: ភ្ជាប់ DAO

en: Enter New Filename
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ថ្មី​

en: Erasing CD-RW
km: កំពុង​លុប​ស៊ីឌី ​អាន-សរសេរ

en: Erasing successfully completed
km: ការ​លុប​​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Error while creating ISO image
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​​បង្កើត​រូបភាព ISO

en: Error while creating ISO image.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​បង្កើត​រូបភាព ISO ។

en: Error while decoding audio tracks.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​ឌីកូដ​បទ​អូឌីយ៉ូ ។

en: Error while decoding track %1.
km: មាន​កំហុស ខណៈ​ពេល​ឌិកូដ​បទ %1 ។

en: Error while initializing audio ripping.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​ចាប់ផ្តើម​បម្លែង​​​អូឌីយ៉ូ ។

en: Error while normalizing tracks.
km: មាន​កំហុស ខណៈ​ពេល​ធ្វើ​ឲ្យ​បទ​ធម្មតា ។

en: Error while reading disk.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​អាន​ថាស ។

en: Error while reading from file %1
km: មាន​កំហុស ខណៈ​ពេល​អាន​ពី​ឯកសារ %1

en: Error while reading sector %1.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​អាន​ចម្រៀក %1 ។

en: Error while reading session %1.
km: កំហុស​ខណៈ​ពេល​អាន​សម័យ %1 ។

en: Executing Power calibration
km: កំពុង​ប្រតិបត្តិ​ការ​ក្រិត​ថាមពល

en: Execution of %1 failed.
km: ការ​ប្រតិបត្តិ %1 បាន​បរាជ័យ ។

en: Extended
km: បាន​ពង្រីក​

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
km: FFmpeg មាន​ការ​ប្រតិបត្តិ​នៃ​ស្តង់ដារ​អ៊ីនកូដ​វីដេអូ MPEG-4 ​ដែល​បង្កើត​នូវ​លទ្ធផល​ដែល​មាន​គុណភាព​ខ្ពស់ ។

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
km: FFmpeg គឺ​ជា​គម្រោង​កម្មវិធី​ប្រភព​បើក​ចំហ​ដែល​ព្យាយាម​គាំទ្រ​នូវ​កូឌិក​អូឌីយ៉ូ និង​វីដេអូ​ភាគច្រើន​ដែល​បានប្រើ​សព្វ​ថ្ងៃ ។ គម្រោង​រង​របស់​វា គឺ libavcodec បង្កើត​មូលដ្ឋាន​សម្រាប់​កម្មវិធី​ចាក់​ពហុព័ត៌មាន ដូចជា xine ឬ mplayer ។

en: Failed to backup boot image file %1
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បម្រុង​ទុក​ឯកសារ​រូបភាព​ចាប់ផ្ដើម %1

en: Failed to read disk completely in clone mode.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អាន​ថាស​ក្នុង​របៀប​ក្លូន ។

en: Failed to reload the medium
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឡើងវិញ

en: Failed to retrieve all CSS keys.
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទៅ​យក​សោ CSS ទាំងអស់ ។

en: Failed to write temporary file '%1'
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​សរសេរ​ឯកសារ​បណ្ដោះ​អាសន្ន '%1'

en: Fatal error at startup: %1
km: មាន​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ ពេល​ចាប់ផ្ដើម ៖ %1

en: Fatal error during recording: %1
km: មាន​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ កំឡុង​ពេល​ថត ៖ %1

en: File %1 is empty.
km: ឯកសារ %1 ទទេ ។

en: File Exists
km: មាន​ឯកសារ

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
km: មិន​អាច​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ​ដែល​មាន​ទំហំ​ធំ​ជាង ២ ជ.ប. បាន​ទេ ។

en: Flushing Cache
km: កំពុង​លាង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Flushing cache
km: កំពុង​លាង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Flushing the cache may take some time.
km: ការ​លាង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ អាច​នឹង​ត្រូវ​ការ​ពេល​មួយ​រយៈ ។

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
km: សម្រាប់​ដ្រាយ​ថ្មី​បំផុត វា​នឹង​ជា 'generic-mmc' ។

en: For the visually impaired
km: សម្រាប់​អ្នក​ប្រើ​មើល​មិន​ឃើញ

en: Force VCD
km: បង្ខំ​វីស៊ីឌី

en: Forced caption
km: ចំណង​ជើង​បង្ខំ

en: Forcing formatting anyway.
km: យ៉ាង​ក៏​ដោយ ត្រូវ​បង្ខំ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ ។

en: Formatted in %1 mode.
km: បាន​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ក្នុង​របៀប %1 ។

en: Formatting
km: ធ្វើ​​ទ្រង់ទ្រាយ

en: Formatting %1 medium
km: ការ​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ %1

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
km: កំពុង​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឌីវីឌី-អាន​សរសេរ ក្នុង​របៀប %1 ។

en: Formatting disc
km: ការ​ធ្វើ​​ទ្រង់​ទ្រាយ​ថាស

en: Formatting successfully completed
km: ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Found %1 medium.
km: បាន​រក​ឃើញ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ %1 ។

en: Found ISRC code
km: បាន​រក​ឃើញ​កូដ ISRC

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
km: បាន​រកឃើញ​មេឌៀ​ល្បឿន​លឿន​មួយ ដែល​មិន​សមស្រប​សម្រាប់​ក្បាល​សរសេរ​ដែល​កំពុង​ប្រើ ។

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
km: បាន​រកឃើញ​មេឌៀ​ល្បឿន​យឺត​មួយ ដែល​មិន​សមស្រប​សម្រាប់​ក្បាល​សរសេរ​ដែល​កំពុង​ប្រើ ។

en: Found encrypted DVD.
km: បាន​រកឃើញ​ឌីវីឌី​ដែល​បាន​អ៊ិនគ្រីប ។

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
km: រក​ឃើញ​ឯកសារ​ធំ​ជាង ៤ ជ.ប ។ K3b ត្រូវ​ការ​យ៉ាង​ហោច %1 ដើម្បី​បន្ត ។

en: Found pregap: %1
km: បាន​រក​ឃើញ​ចន្លោះបទ ៖ %1

en: Free space: %1
km: ទំហំ​ទំនេរ ៖ %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
km: ចាប់​ពី​ពេល​នេះ​តទៅ កំហុស​ទិន្នន័យ​ដែល​ទាក់ទង​នឹង​ការ​វិភាគ នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ទៀត​ឡើយ

en: From previous session
km: ពី​សម័យ​មុន​

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
km: កំណែ Growisofs %1 មិន​ដើរ​តួ​ជា​សតិបណ្ដោះ​អាសន្ន​របស់​កម្មវិធី​ទេ ដែល​អាច​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ដំណើរការ​ដុត​ដែល​មិនមាន​ស្ថេរភាព ។

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
km: Growisofs កំណែ %1 ចាស់​ពេក​ហើយ ។ K3b ត្រូវការ​យ៉ាងហោច​កំណែ 5.10 ។

en: I/O Error
km: កំហុស​បញ្ចេញ​បញ្ចូល

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
km: កំហុស​បញ្ចេញ​បញ្ចូល ។ ទំនង​ហាក់​ដូចជា​គ្មាន​ទំហំ​នៅ​សល់​ក្នុង​ថាសរឹង​ទេ ។

en: ISO image successfully created.
km: បាន​បង្កើត​រូបភាព ISO ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
km: បើ​អ្នក​កំពុង​រត់​កំណែ cdrecord ដែល​មិន​បាន​ប៉ះ...

en: Ignore read errors
km: មិន​អើពើ​កំហុស​ការ​អាន

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
km[0]: បានមិន​អើពើ​ផ្នែក​ដែលមាន​កំហុស %1  ។

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
km: មិន​អើពើ​តម្លៃ​ឈុត​របស់​ជំពូក​ចុង​ក្រោយ ដោយ​សារ​តែ​ពេល​វេលា​ចាក់​ឡើងវិញ​របស់​វា​ខ្លី ។

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
km: មិន​អើពើ​តំណ %1 ទៅ​កាន់​ថត %2 ។ K3b មិន​អាច​ធ្វើ​តាម​តំណ​ទៅ​កាន់​ថត ។

en: Ignoring read error in sector %1.
km: កំពុង​មិន​អើពើ​កំហុស​អាន នៅ​ក្នុង​ចម្រៀក %1 ។

en: Ignoring this aps
km: កំពុង​មិន​អើពើ aps នេះ

en: Image successfully created in %1
km: បាន​បង្កើត​រូបភាព​ដោយ​ជោគជ័យ​ក្នុង %1

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Input/output error. Not necessarily serious.
km: កំហុស​បញ្ចេញ/បញ្ចូល ។ មិន​សូវ​ជា​ធ្ងន់ធ្ងរ​ប៉ុន្មាន​ឡើយ ។

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
km: កំហុស​ខាង​ក្នុង ៖ គ្មាន​ប្រភេទ​ឧបករណ៍​ដែល​សម ។ មិន​អាច​ដុត​គម្រោង​នេះ​បាន​ទេ ។

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
km: កំហុស​ខាង​ក្នុង ៖ បាន​ចាប់ផ្ដើម​ការ​ផ្ទៀតផ្ទាត់​ការងារ​មិន​ប្រក្រតី (%1)

en: Invalid audio codec set: %1
km: សំណុំ​កូដិក​អូឌីយ៉ូ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖ %1

en: Invalid filename: '%1'
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖ '%1'

en: Invalid video codec set: %1
km: សំណុំ​កូដិក​វីដេអូ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖ %1

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
km: វា​អាច​ដោះស្រាយ​បាន​ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​បញ្ជា 'ulimit -l unlimited'...

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
km: អ្នក​មិន​អាច​សសេរ​អត្ថបទ​ស៊ីឌី​ក្នុង​របៀប TAO បាន​ទេ ។

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
km: វា​មិន​អាច​សសេរ​អត្ថបទ​ស៊ីឌី​ក្នុង​របៀប TAO ទេ ។ ព្យាយាម DAO or RAW ។

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
km: អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​បង្ខំ​ការ​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ​មេឌៀ​ %1 ទេ ។

en: It may simply be overwritten.
km: វា​អាច​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ជាន់​លើ ។

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
km: K3b អាច​ចម្លង​បាន​តែ​ស៊ីឌី​របៀប​លាយ​បន្ថែម​ស៊ីឌី ។

en: K3b detected a problem with the medium.
km: K3b បាន​រក​ឃើញ​បញ្ហា​ជាមួយ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក ។

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
km: K3b មិន​ចម្លង​ស៊ីឌី ដែល​មាន​ជុំ​ទិន្នន័យ​ច្រើន​ឡើយ ។

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
km: K3b មិន​គាំ​ទ្រ​ការ​ចម្លង​ឌីវីឌី-រ៉េម​ឡើយ ។

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
km: K3b មិន​គ្រាំទ្រ​ការ​ចម្លង DVD សម័យ​ច្រើន ឬ ថាស Blu-ray ទេ ។

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
km: K3b មិន​គាំទ្រ​ការ​សរសេរ​បន្ទាន់​ជាមួយ growisofs %1 ឡើយ ។

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
km: K3b រក​ឃើញ​ធាតុ CDDB ច្រើន ឬ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​ជ្រើស​មួយ ។

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
km: K3b មិន​អាច​ធ្វើ​តាម​​​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​ទៅ​ថត​បាន​ទេ ​បន្ទាប់​ពី​ពួក​វា​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ទៅ​គម្រោង ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ដោយ​គ្មាន​ការ​សរសេរ​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​ទៅ​កាន់​រូបភាព​ឬ?

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
km: K3b ត្រូវការ cdrecord 2.01a12 ឬ​ថ្មី​ជាង​នេះ ដើម្បី​ចម្លង​ជុំ​ទិន្នន័យ Mode2 ។

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
km: K3b មិន​អាច​ច្រានចេញ​ថាស​ប្រភព ។ សូម​ធ្វើ​វា​ដោយ​ដៃ ។

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
km: K3b មិន​អាច​ច្រាន​ចេញ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព ។ សូម​ធ្វើ​វា​ដោយ​ដៃ ។

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
km: K3b មិន​អាច​ច្រាន​ចេញ​ថាស​ដែល​បាន​សរសេរ ។ សូម​ធ្វើ​វា​ដោយ​ដៃ ។

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
km: K3b មិន​អាច​ច្រាន​ចេញ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដែល​សរសេរ ។ សូម​ធ្វើ​វា​ដោយ​ដៃ ។

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
km: K3b នឹង​បង្កើត​រូបភាព %1 ពី​ឯកសារ MPEG ដែល​បាន​ផ្ដល់ ប៉ុន្តែ​ឯកសារ​ទាំងនេះ​ត្រូវ​តែ​មាន​ទ្រង់ទ្រាយ %1 រួច​ជាស្រេច ។ K3b មិន​ទាន់​អាច​ប្ដូរ​គុណភាព MPEG នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: Layer %1
km: ស្រទាប់ %1

en: MPEG1 Layer III
km: MPEG1 ស្រទាប់ III

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
km: MPEG1 ស្រទាប់ III គឺ​ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ថា​ជា MP3 ហើយ​​គឺ​ជា​ទ្រង់ទ្រាយ​អូឌីយ៉ូ​បាត់បង់​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើប្រាស់​ជា​ញឹកញាប់​បំផុត ។

en: MPEG2 Extended
km: បាន​ពង្រីក MPEG2

en: Media is already empty.
km: មេឌៀ​ទទេ​រួច​ហើយ ។

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
km: ឧបករណ៍​ផ្ទុក ឬ​កម្មវិធី​ដុត​ដែល​មិន​គាំទ្រ​ការ​សរសេរ​ក្នុង​ល្បឿន %1x

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
km: បាត់​ការ​គាំទ្រ Blu-Ray នៅ​ក្នុង cdrecord និង growisofs ។ សូម​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ប្រព័ន្ធ​ ។

en: Mixed CD
km: ស៊ីឌី​ដែល​បានលាយ

en: Mkisofs executable not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ Mkisofs ។

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
km: កែប្រែ​ការ​កំណត់​ឧបករណ៍​នៅ​ក្នុង K3b ដើម្បី​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​នេះ​ ។

en: Most likely mkisofs failed in some way.
km: mkisofs ទំនង​ជា​បរាជ័យ​ហើយ​មើល​ទៅ ។

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
km: ការ​ដុត​ហាក់​ដូច​ជា​បរាជ័យ ដោយ​សារ​តែ​មេឌៀ​គុណភាព​អន់ ។

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
km: កម្មវិធី​​​សរសេរ​ភាគ​ច្រើន​មិន​គាំទ្រ​ការ​សរសេរ​ស៊ីឌី​​ពហុ​​សម័យ​នៅ​​ក្នុង​របៀប DAO ឡើយ ។

en: Motion Picture
km: រូបភាព​ពេល​មាន​ចលនា

en: Multiple CDDB Entries Found
km: បាន​រក​ឃើញ​ធាតុ CDDB ជា​ច្រើន

en: Multisession CD
km: ស៊ីឌី​សម័យ​ច្រើន

en: Need to reload medium to return to proper state.
km: ត្រូវការ​ផ្ទុក​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឡើង​វិញ ដើម្បី​ត្រឡប់​ទៅ​ស្ថានភាព​ប្រក្រតី ។

en: No DVD+R(W) media found.
km: រក​មិន​ឃើញ​មេឌៀ ឌីវីឌី+អាន (សរសេរ) ឡើយ ។

en: No Incremental Streaming
km: គ្មាន​ស្ទ្រីម​កើន

en: No Read Permission
km: គ្មាន​សិទ្ធិ​អាន

en: No Simulation with %1
km: មិន​មាន​ការ​ក្លែង​​ជាមួយ %1 ឡើយ

en: No Simulation with DVD+R(W)
km: មិន​មាន​ការ​ក្លែង​ធ្វើ​ជាមួយ ឌីវីឌី+អាន(សរសេរ) ឡើយ

en: No Simulation with DVD-R(W)
km: មិន​មាន​ការ​ក្លែង​ធ្វើ​ជាមួយ​ឌីវីឌី-អាន (សរសេរ) ឡើយ

en: No cdrdao driver found.
km: រក​មិន​ឃើញ​កម្មវិធី​បញ្ជា cdrdao ។

en: No device set
km: មិន​បាន​កំណត់​ឧបករណ៍

en: No device set.
km: មិន​បាន​កំណត់​ឧបករណ៍ ។

en: No files to be written.
km: គ្មាន​ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ទេ ។

en: No medium information
km: គ្មាន​ព័ត៌មាន​អំពី​​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
km: គ្មាន​ឧបករណ៍ផ្ទុកដែលបាន​បញ្ចូល​ ឬ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ទទេ​ក្នុង​ %1 ។ មិន​អាច​បន្ត​ថាស​ពហុ​​សម័យ​បាន​ឡើយ​ ។

en: No medium present
km: គ្មាន​ឧបករណ៍​បង្ហាញ

en: No need to format %1 media more than once.
km: មិន​ចាំបាច់​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​មេឌៀ %1 ច្រើន​ជាង​ម្ដង​ឡើយ ។

en: No permission to read the following files:
km: មិន​មាន​សិទ្ធិ ដើម្បី​អាន​ឯកសារ​ខាង​ក្រោម​ឡើយ ៖

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​​ឌីវីឌី ឬ BD ដែល​អាច​សរសេរ​ឡើង​វិញ​បាន​ ។ មិន​អាច​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ ។

en: No settings available for plugin %1.
km: មិន​មាន​ការកំណត់​សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ %1 ។

en: No source medium found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព ។

en: No such file or directory '%1'.
km: គ្មាន​ឯកសារ ឬ​ថត​ '%1' នេះ​ទេ ។

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
km: មិន​មាន​ការ​គាំទ្រ ដើម្បី​អាន​ចម្រៀក Mode2 ដែល​មិន​មាន​ទម្រង់​ឡើយ ។

en: No valid %1 option: %2
km: មិន​មាន​ជម្រើស %1 ត្រឹមត្រូវ ៖ %2

en: No valid audio cue file: '%1'
km: មិនមាន​ឯកសារ​អត្ថបទ​អូឌីយ៉ូ​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ៖ '%1'

en: No volume id specified. Using default.
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់​លេខ​សម្គាល់​ភាគ ។ ប្រើ​លំនាំ​ដើម ។

en: Normal
km: ធម្មតា

en: Normalize volume levels
km: ធ្វើ​ឲ្យ​កម្រិត​សំឡេង​ធម្មតា

en: Normalizing volume levels
km: ធ្វើ​ឲ្យ​កម្រិត​សំឡេង​ធម្មតា

en: Not Found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Not enough space left in temporary folder.
km: មិន​មាន​ទំហំ​​គ្រប់គ្រាន់​នៅ​ក្នុង​ថត​បណ្ដោះ​អាសន្ន​ឡើយ​ ។

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
km: ចំណាំ ៖ ការ​បង្ខំ MPEG2 ឲ្យ​ធ្វើ​ជា​ស៊ីឌី​វីដេអូ មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ​ដោយ​ឧបករណ៍​ចាក់​ឌីវីឌី​ដាច់​តែ​ឯង​មួយ​ចំនួន ។

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
km: OPC បរាជ័យ ។ សូម​ព្យាយាម​សសេរ​ល្បឿន 1x ។

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
km: OPC បាន​បរាជ័យ​ហើយ ។ ប្រហែល​ជា​ក្បាល​សរសេរ​មិន​ស្គាល់​ឧបករណ៍​ផ្ទុក ។

en: On the fly
km: យ៉ាង​រហ័ស

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
km: ការ​សសេរ​បន្ទាន់ ជាមួយ​ការ​ថត​ស៊ីឌី < 2.01a13 មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទេ ។

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
km[0]: បានបង្កើត​ច្បាប់ចម្លង %1 ដោយ​ជោគជ័យ

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
km[0]: ឯកសារ %1 (%2) និង​មាន​ទំហំ​ទិន្នន័យ eMovix ប្រហែល ៨ មេកាបៃ

en: One or more BCD fields out of range for %1
km: វាល BCD មួយ ឬ​ច្រើន​កំពុង​ស្ថិត​នៅ​ក្រៅ​ជួរ %1

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
km: គាំទ្រ​តែ​ឯកសារ​វីដេអូ MPEG1 និង MPEG2 ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Only copying first session.
km: ចម្លង​តែ​សម័យ​ដំបូង ។

en: Only create an image
km: បង្កើត​តែ​រូបភាព

en: Only create image
km: បង្កើត​តែ​រូបភាព

en: Only session 1 will be cloned.
km: មាន​តែ​សម័យ ១ ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ក្លូន ។

en: Only simulate the writing process
km: គ្រាន់​តែ​ក្លែង​ធ្វើ​ដំណើរ​ការ​សរសេរ

en: Optimum Power Calibration failed.
km: ការ​ក្រិត​ថាមពល​ដ៏​ប្រសើរ​បំផុត បាន​បរាជ័យ​ហើយ ។

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
km: PBC (វត្ថុ​បញ្ជា​ការ​ចាក់​ឡើង​វិញ​) ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ។
    ឧបករណ៍​ចាក់​វីដេអូ​នឹង​មិន​អាច​ទៅ​ដល់​ចម្រៀក​បាន​ឡើយ (Mpeg នៅ​តែ​ជា​រូបភាព) បើ​គ្មាន​វត្ថុ​បញ្ជា​​ការ​ចាក់​ឡើង​វិញ​ ។

en: Performing Optimum Power Calibration
km: កំពុង​អនុវត្ត​ការ​ក្រិត​ថាមពល​ដ៏​ប្រសើរ​បំផុត

en: Please add files to your project first.
km: សូម​បន្ថែម​ឯកសារ​ក្នុង​គម្រោង​ដំបូង​របស់​អ្នក​ ។

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
km: សូម​ជ្រើស​របៀប​ម្ដង​មួយ​បទ ហើយ​សាកល្បង​ម្ដង​ទៀត

en: Please choose a lower burning speed.
km: សូម​ជ្រើស​ល្បឿន​ដុត​ទាប​ជាង​នេះ ។

en: Please consult the debugging output for details.
km: សូម​ប្រឹក្សា​លទ្ធផល​បំបាត់​កំហុស​សម្រាប់​សេចក្ដី​លម្អិត ។

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
km: សូម​អនុញ្ញាត​ការ​ដុត​ដោយ​សេរី ឬ​ជ្រើស​ល្បឿន​ដុត​ទាប​ជាង​នេះ ។

en: Please include the debugging output in your problem report.
km: សូម​រួម​បញ្ចូល​លទ្ធផល​កំហុស​នេះ ក្នុង​របាយការណ៍​កំហុស​របស់​អ្នក ។

en: Please insert Audio CD %1%2
km: សូម​បញ្ចូល​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ %1%2

en: Please insert a Data medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​មាន​របៀប​លាយ​គ្នា

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​មាន​របៀប​លាយ​គ្នា​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​វីដេអូ

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​វីដេអូ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី​វីដេអូ

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី​វីដេអូ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​មិន​ទទេ

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដែល​មិន​ទទេ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
km: សូម​បញ្ចូល​​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​មិន​ទទេ​ដែល​អាច​សរសេរ​ឡើងវិញ​បាន

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​មិន​ទទេ​ដែល​អាច​សរសេរ​ឡើងវិញ​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​ដែល​អាច​អាន និង​សរសេរ​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1 %2 (%3)</b> ។

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​​ឌីវីឌី ឬ​ប៊្លូរ៉េយ៍​​ដែល​អាច​សរសេរ​ឡើង​វិញ​បាន ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1 %2 (%3)</b> ។

en: Please insert a rewritable medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដែល​អាច​សរសេរ​ឡើងវិញ​បាន

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដែល​សរសេរ​ឡើងវិញ​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដែល​មាន​ទំហំ​សមរម្យ

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដែល​មាន​ទំហំ​សមរម្យ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប៊្លូរ៉េយ៍​​ទទេ

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុកប៊្លូរ៉េយ៍ទទេ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
km: សូម​បញ្ចូល​​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​ទទេ

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​ទទេ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី​ទទេ

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី​ទទេ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី ឬ​ប៊្លូរ៉េយ៍​ទទេ

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី ឬ ប៊្លូរ៉េយ៍​​ទទេ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
km: សូម​បញ្ចូល​មេឌៀ​ឌីវីឌី+អាន ឬ ឌីវីឌី+អានសរសេរ​ទទេ​មួយ ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1 %2 (%3)</b> ។

en: Please insert an empty DVD-DL medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ DVD-DL ទទេ

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ DVD-DL ​ ទទេ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ទទេ

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ទទេ​ទៅ​ក្នុង​​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​​ផ្ទុក​ទទេ​ដែល​មាន​ទំហំ​ %1 ឬ​ធំ​ជាង

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
km: សូម​បញ្ចូល​​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ទទេ​ដែល​មាន​ទំហំ​ %1 ឬ​ធំ​ជាង​នេះ​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ​<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​​​​​​ផ្ទុក​ប៊្លូរ៉េយ៍​ទទេ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​​ខាង​ចុង​បាន

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប៊្លូរ៉េយ៍​ទទេ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​ទទេ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុងបាន​

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ស៊ីឌី​ទទេ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ​<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី​ទទេ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី​ទទេ ឬ​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ​<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​​ផ្ទុក​ឌីវីឌី ឬ​ប៊្លូរ៉េយ៍​ទទេ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន​

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បន្ថែម​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឌីវីឌី​ ឬ​ប៊្លូរ៉េយ៍​ទទេ​ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ​<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក DVD-DL ទទេ ឬ​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ DVD-DL ទទេ ឬ​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ​<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
km: សូម​បញ្ចូល​​​​​​​​​​​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ទទេ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
km: សូម​បញ្ចូល​ឧបករណ៍​​ផ្ទុក​ទទេ ឬ​ដែល​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន​ទៅ​ក្នុង​ដ្រាយ​<p><b>%1</b>

en: Please reload the medium and press 'OK'
km: សូម​ផ្ទុក​មេឌៀ​ឡើង​វិញ ហើយ​ចុច 'យល់ព្រម'

en: Please select a device:
km: សូម​ជ្រើស​ឧបករណ៍ ៖​

en: Please select one manually in the device settings.
km: សូម​ជ្រើស​កម្មវិធី​បញ្ជា​មួយ​ដោយ​ដៃ នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ឧបករណ៍ ។

en: Please send me an email with the last output.
km: សូម​ផ្ញើ​អ៊ីមែល​មក​ឲ្យ​ខ្ញុំ ព្រម​ជាមួយ​នឹង​លទ្ធផល​ចុង​ក្រោយ

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
km: សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​ជាមួយ​ការ​កំណត់ 'មិន​អើពើ​ល្បឿន' ។

en: Please try again with writing mode DAO.
km: សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​ជាមួយ​របៀប​សសេរ DAO ។

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
km: សូម​សាកល្បង​មេឌៀ​ម៉ាក​ផ្សេង​ទៀត ដែល​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ដោយ​អ្នក​លក់​ក្បាល​សរសេរ​របស់​អ្នក ។

en: Power calibration successful
km: ក្រិត​ថាមពល​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Preparing blanking process...
km: កំពុង​រៀបចំ​ដំណើរ​ការ​ធ្វើ​ឲ្យ​ទទេ...

en: Preparing burn process...
km: កំពុង​រៀបចំ​ដំណើរ​ការ​ដុត...

en: Preparing copy process...
km: កំពុង​រៀបចំ​ដំណើរ​ការ​ចម្លង...

en: Preparing data
km: រៀបចំ​ទិន្នន័យ​

en: Preparing read process...
km: កំពុង​រៀបចំ​ដំណើរ​ការ​អាន...

en: Preparing write process...
km: កំពុង​រៀបចំ​ដំណើរ​ការ​សរសេរ...

en: Probably a buffer underrun occurred.
km: ប្រហែល​ជា​ការ​រត់​នៅ​ក្រោម​សតិ​បណ្ដោះ​អាសន្ន បាន​កើតឡើង​ហើយ ។

en: Probably a problem with the medium.
km: ប្រហែល​ជា​មាន​បញ្ហា​ជាមួយ​មេឌៀ ។

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
km: ប្រហែល​វា​គឺ​ជា​ល្បឿន ដែល​ទាប​ជាង​ល្បឿន​សរសេរ ដែល​ទាប​បំផុត​របស់​ក្បាល​សរសេរ​របស់​អ្នក​ទៅ​ទៀត ។

en: Probably you chose a too large buffer size.
km: ប្រហែល​ជា​អ្នក​បាន​ជ្រើស​ទំហំ​សតិ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​ធំ​ពេក ។

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
km: មាន​បញ្ហា​ខណៈ​ពេល​អាន ។ កំពុង​ព្យាយាម​ឡើងវិញ​ពី​ចម្រៀក %1 ។

en: Quick Format
km: ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​រហ័ស

en: RAW recording not supported with this writer
km: ការ​ថត​ឆៅ មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ក្បាល​សរសេរ​នេះ​ឡើយ

en: Raw Audio CD Image
km: រូបភាព​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ​ដើម

en: Read error from file '%1'
km: អាន​កំហុស​ពី​ឯកសារ​ '%1'

en: Readcd exited abnormally.
km: Readcd បាន​ចេញ​ដោយ​មិន​ធម្មតា ។

en: Reading
km: កំពុង​អាន

en: Reading Session %1
km: កំពុង​អាន​សម័យ %1

en: Reading Source Medium
km: កំពុង​អាន​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព

en: Reading clone image
km: កំពុង​អាន​រូបភាព​ក្លូន

en: Reading source medium.
km: អាន​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព ។

en: Reading successfully completed
km: ការ​អាន​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Reading track %1 of %2
km: កំពុង​អាន​បទ %1 នៃ %2

en: Reading with sector size %1.
km: កំពុង​អាន​ជាមួយ​នឹង​ទំហំ​ចម្រៀក %1 ។

en: Reloading of medium required
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឧបករណ៍​ដែល​ទាមទារ​ឡើង​វិញ

en: Reloading the medium
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ឡើង​វិញ ។

en: Remove image
km: យក​រូបភាព​ចេញ

en: Remove images from disk when finished
km: យក​រូបភាព​ចេញ​ពី​ថាស ពេល​ចប់

en: Remove missing files and continue
km: យក​ឯកសារ​ដែល​បាត់​ចេញ ហើយ​បន្ត

en: Removed image file %1
km: បាន​យក​ឯកសារ​រូបភាព %1 ចេញ

en: Removing Binary file %1
km: កំពុង​យក​ឯកសារ​គោល​ពីរ %1 ចេញ

en: Removing Cue file %1
km: កំពុង​យក​ឯកសារ Cue %1 ចេញ

en: Removing buffer files.
km: យក​ឯកសារ​សតិ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​ចេញ ។

en: Removing image files.
km: កំពុង​យក​ឯកសារ​រូបភាព​ចេញ ។

en: Removing incomplete video file '%1'
km: ការ​យក​ឯកសារ​វីដេអូ​​ចេញ​មិន​បាន​បញ្ចប់ '%1'

en: Removing reference to lead-out.
km: លុប​សេចក្ដី​យោង​ទៅ​កាន់​តំបន់​ចុងក្រោយ ។

en: Removing temporary files.
km: កំពុង​យក​ឯកសារ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​ចេញ ។

en: Report the problem if it persists anyway.
km: សូម​រាយការណ៍​កំហុស បើ​វា​នៅ​មាន ។

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​រូបភាព​របស់​ចំណង​ជើង %1 ទៅ​ជា %2x%3

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
km: មិន​អាច​អនុវត្ត​របៀប​សរសេរ​ជាន់​លើ​មាន​កម្រិត​ ជាមួយ​នឹង​មេឌៀ​ឌីវីឌី-អាន បាន​ឡើយ ។

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
km: កំពុង​ទៅ​យក​កូនសោ CSS ទាំងអស់ ។ វា​អាច​ចំណាយ​ពេល​មួយ​រយៈ ។

en: Retrying from sector %1.
km: កំពុង​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត​ពី​ចម្រៀក %1 ។

en: SVCD
km: អេសវីស៊ីឌី

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
km: កំពុង​វិភាគ​ឯកសារ​វីដេអូ %1 នៃ %2 (%3)

en: Searching for old session
km: កំពុង​ស្វែងរក​សម័យ​ចាស់

en: Searching previous session
km: កំពុង​ស្វែងរក​សម័យ​មុន

en: Sending CUE sheet
km: កំពុង​ផ្ញើ​សន្លឹក CUE

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
km: កំណត់​កម្រិត​ paranoia សម្រាប់​ការ​អាន​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
km: កំណត់​កម្រិត iso ទៅ 3 ដើម្បី​គាំទ្រ​ឯកសារ​ដែល​ធំ​ជាង ៤ ជ.ប ។

en: Shorten Filenames
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ខ្លី

en: Silence
km: ស្ងាត់

en: Simulate
km: ក្លែង​ធ្វើ

en: Simulating
km: កំពុង​ក្លែង​ធ្វើ

en: Simulating CD Cloning
km: កំពុង​ក្លែង​ធ្វើ​ការ​ក្លូន​ស៊ីឌី

en: Simulating CD Copy
km: កំពុង​ក្លែង​ធ្វើ​ជា​ច្បាប់​ចម្លង​ស៊ីឌី

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
km: កំពុង​ក្លែង​ធ្វើ​ជា​ច្បាប់​ចម្លង​ស៊ីឌី ជា​បន្ទាន់

en: Simulating Clone Image
km: កំពុង​ក្លែង​ធ្វើ​រូបភាព​ក្លូន

en: Simulating Session %1
km: កំពុង​ក្លែង​សម័យ %1

en: Simulating clone copy
km: កំពុង​ក្លែង​ធ្វើ​ច្បាប់​ចម្លង​ក្លូន

en: Simulating copy
km: ក្លែង​ច្បាប់​ចម្លង

en: Simulating first session
km: ប្លែង​សម័យ​ដំបូង

en: Simulating second session
km: ប្លែង​សម័យ​ទី​ពីរ

en: Simulation successfully completed
km: ការ​ក្លែង​ធ្វើ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
km: តាំង​ពី​ខឺណែល​កំណែ 2.6.8 មក​ម្លេះ cdrecord មិន​អាច​ប្រើ​ការ​ជញ្ជូន SCSI បាន​ឡើយ ពេល​រត់ suid root ។

en: Single-pass Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ​ឆ្លង​មួយ​ដង

en: Skip unreadable audio sectors
km: រំលង​ផ្នែក​​អូឌីយ៉ូ​ដែល​មិន​អាច​អាន​បាន

en: Some drives do not support all erase types.
km: ដ្រាយ​មួយ​ចំនួន​មិន​គាំទ្រ​ប្រភេទ​លុប​ទាំងអស់​ទេ ។

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​មួយ​ចំនួន​តម្រូវ​ឲ្យ​ធ្វើ​ឲ្យ​ខ្លី​ ដោយ​សារ​តែ​ការ​ដាក់​កម្រិត​តួ​អក្សរ %1 របស់​ផ្នែក​បន្ថែម​​ Joliet ។ ប្រសិន​បើ​ផ្នែក​បន្ថែម​របស់ Joliet ត្រូវ​បាន​បិទ ឈ្មោះ​ឯកសារ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ខ្លី​ទេ ប៉ុន្តែ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​វែង​នឹង​មិន​អាច​ប្រើ​បាន​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​វីនដូ​ផង​ដែរ ។

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
km: ជួន​កាល ការ​ប្រើ​របៀប​សរសេរ​ម្ដង​មួយ​បទ អាច​នឹង​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​នេះ​បាន ។

en: Sorry, no error handling yet.
km: សូម​អភ័យ​ទោស មិន​ទាន់​បាន​ដោះស្រាយ​កំហុស​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: Source
km: ប្រភព

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
km: បាន​បញ្ជាក់​ផ្លូវ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​ដែល​មិន​អាច​ប្រើ​បាន ។ ប្រើ​លំនាំដើម​វិញ ។

en: Start multisession CD
km: ចាប់​ផ្ដើម​ស៊ីឌី​ពហុសម័យ

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ក្លែង​ធ្វើ %1 ត្រឹម​ល្បឿន %2x...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​សរសេរ %1 ត្រឹម​ល្បឿន %2x...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​​ក្លែង​ធ្វើ​ម្ដង​មួយ​ថាស នៅ​ត្រឹម​ល្បឿន %1x...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​សរសេរ​ម្ដង​មួយ​ថាស នៅ​ត្រឹម​ល្បឿន %1x...

en: Starting blanking...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ធ្វើ​ឲ្យ​ទទេ...

en: Starting copy at %1x speed...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ចម្លង​ត្រឹម​ល្បឿន %1x...

en: Starting disc write
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​សរសេរ​ថាស

en: Starting disc write...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​សរសេរ​ថាស...

en: Starting reading...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​អាន...

en: Starting simulation at %1x speed...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ការ​ត្រាប់តាម​នៅល្បឿន %1x...

en: Starting simulation copy at %1x speed...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ក្លែង​ធ្វើ​ការ​ចម្លង​​ត្រឹម​ល្បឿន %1x...

en: Starting simulation...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ការ​ក្លែង...

en: Starting writing at %1x speed...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​សរសេរ​នៅ​ល្បឿន %1x...

en: Still Picture
km: រូបភាព​គ្មាន​ចលនា

en: Successfully decoded all tracks.
km: បាន​ឌិកូដ​បទ​ទាំងអស់​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Successfully normalized all tracks.
km: បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​បទ​ទាំងអស់​ធម្មតា​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Successfully read disk.
km: បាន​អាន​ថាស​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Successfully read session %1.
km: បាន​អាន​សម័យ %1 ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Successfully read source disk.
km: បាន​អាន​ថាស​ប្រភព​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Successfully read source medium.
km: អាន​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព​ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Successfully written clone copy %1.
km: បាន​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង​ក្លូន %1 ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Successfully written copy %1.
km: បាន​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង %1 ដោយ​ជោគជ័យ ។

en: Switching burn speed down to %1x
km: កំពុង​បន្ថយ​ល្បឿន​ដុត​មក​ត្រឹម %1x

en: Switching burn speed up to %1x
km: កំពុង​បង្កើន​ល្បឿន​ដុត​រហូត​ដល់ %1x

en: Switching down burn speed to %1x
km: បន្ថយ​ល្បឿន​ដុត​មក​ត្រឹម %1x

en: Target
km: គោលដៅ

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
km: ផ្នែក​បន្ថែម Joliet (ដែល​ត្រូវការ​សម្រាប់​ឈ្មោះ​ឯកសារ​វែង​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​វីនដូ​) កម្រិត​ប្រវែង​កម្មវិធី​ពិពណ៌នា​ភាគ (ឈ្មោះ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ) ត្រឹម​ %1 តួ​អក្សរ ។ កម្មវិធី​ពិពណ៌នា '%2' ដែល​បាន​ជ្រើស​​គឺ​វែង​ជាង​នោះ ។ តើ​អ្នក​ចង់​កាត់​វា ឬ​អ្នក​ចង់​ត្រឡប់​ក្រោយ និង​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា​ដោយ​ដៃ?

en: The boot image contains multiple partitions.
km: រូបភាព​ចាប់ផ្ដើម​មាន​ភាគ​ថាស​ច្រើន...

en: The boot image has an invalid size.
km: រូបភាព​ចាប់ផ្ដើម​មាន​ទំហំ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The disk is either empty or not appendable.
km: ថាស​អាច​នឹង​ទទេ ឬ​មិន​អាច​បន្ថែម​ខាង​ចុង​បាន ។

en: The disk might still be readable.
km: ថាស​ប្រហែល​ជា​នៅ​តែ​អាច​អាន​បាន ។

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​នេះ​ទេ ។ តើ​អ្នក​ចង់​យក​ពួក​វា​ចេញ​ពី​គម្រោង​ និង​បន្ត​ដោយ​មិន​ចាំ​បាច់​បន្ថែម​ពួក​វា​ទៅ​កាន់​រូប​ភាព​ឬ ?

en: The formatting will continue in the background during writing.
km: ការ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​នឹង​បន្ត​ក្នុង​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ កំឡុង​ពេល​កំពុង​សរសេរ ។

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
km: គម្រោង​មិន​មាន​ឯកសារ​ឌីវីឌី​វីដេអូ​ចាំបាច់​ទាំងអស់​ឡើយ ។

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
km[0]: ចំនួន​បៃ​នៅ​សល់​ចំនួន %1 របស់​ស្ទ្រីម​នឹង​ត្រូវ​បាន​មិន​អើពើ ។

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
km: ឌីវីឌី​លទ្ធផល​ទំនង​ជា​មិន​អាច​ចាក់​បាន​ឡើយ នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​ចាក់​ឌីវីឌី Hifi ។

en: The source disk is empty.
km: ថាស​ប្រភព​ទទេ ។

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
km: ​កម្មវិធី​សរសេរ​មិន​គាំទ្រ​ការ​សរសេរ​ឌីវីឌី​ស្រទាប់​ទ្វេ​​​ឡើយ ។

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
km: កំហុស​នេះ បណ្ដាល​មក​ពី​ដែន​កំណត់​ធនធាន​ដែល​បាន​កំណត់​សតិ​ទាប ។

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
km: កំណែ​ growisofs មិន​គាំទ្រ​ការ​សរសេរ​ឌីវីឌី​ស្រទាប់​ទ្វេ​ឡើយ​ ។

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
km: វា​ទំនង​ជា​ក្បាល RIFF ប៉ុន្តែ​ទាមទារ​លំហូរ​កម្មវិធី​ជាច្រើន​ផ្សេង​ទៀត ។

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
km: នេះ​ដូច​ជា​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ដំបូង ប៉ុន្តែ​ទាមទារ​ស្ទ្រីម​កម្មវិធី​ពហុគុណ ។

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
km: នេះ​ដូច​ជា​ស្ទ្រីម​វីដេអូ​ដំបូង ប៉ុន្តែ​ទាមទារ​ស្ទ្រីម​កម្មវិធី​ពហុគុណ ។

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
km: វា​​អាច​បណ្ដាល​មក​ពី​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ប្រព័ន្ធ​ ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​សំណុំ​តួ​អក្សរ​មូលដ្ឋាន ។

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
km: នេះ​អាច​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​ខូច​ច្បាប់​ចម្លង បើ​ប្រភព​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ដោយ​កម្មវិធី​ដែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Track %1 from Audio CD %2
km: បទ %1 ពី​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ %2

en: Track %1 is already normalized.
km: បទ %1 ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ធម្មតា​រួច​ហើយ ។

en: Track 1 of 1
km: បទ​ ១ នៃ​ ១

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
km: ប្រវែង​បទ​ខ្លី​ជាង ៤ វិនាទី គឺ​បំពាន​ស្តង់ដា Red Book ។

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
km: ការ​បម្លែង​ចំណង​ជើង %1 ពី​ឌីវីឌី​វីដេអូ %2

en: Try DAO writing mode.
km: សាកល្បង​របៀប​សរសេរ​ម្ដង​មួយ​ថាស ។

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
km: សាកល្បង​បន្ថែម '-use-the-force-luke=noopc' ទៅ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​អ្នក​ប្រើ growisofs នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់ K3b ។

en: Try again using 'Complete' erasing.
km: ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​ដោយ​ប្រើ​ការ​លុប 'ពេញលេញ' ។

en: Trying to write more than the official disk capacity
km: ព្យាយាម​សសេរ​​ច្រើន​ជាង​ចំណុះ​ថាស​ដើម ។

en: Turning BURN-Proof on
km: បើក BURN-Proof

en: Two-pass Encoding: First Pass
km: ការ​អ៊ិនកូដ​ឆ្លង​ពីរ​ដង ៖ ឆ្លង​ទីមួយ

en: Two-pass Encoding: Second Pass
km: ការ​អ៊ិនកូដ​ឆ្លង​ពីរ​ដង ៖ ឆ្លង​ទីពីរ

en: Unable to allocate software buffer.
km: មិន​អាចបម្រុង​ទុក​សតិ​បណ្ដោះ​អាសន្ន​កម្មវិធី ។

en: Unable to close the tray
km: មិន​អាច​បិទ​ថាស​បាន​ឡើយ

en: Unable to create folder '%1'
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត '%1'

en: Unable to create temporary folder '%1'.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត​បណ្ដោះ​អាសន្ន '%1' បាន​ឡើយ ។

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
km: មិន​អាច​កំណត់​ទំហំ​ទំនេរ​នៅ​ក្នុង​ថត​បណ្ដោះ​អាសន្ន '%1' បាន​ឡើយ ។

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
km: មិន​អាច​កំណត់​ល្បឿន​អតិបរមា​ចំពោះ​ហេតុ​ផល​ខ្លះ ។ មិន​អើពើ ។

en: Unable to determine media state.
km: មិន​អាច​កំណត់​ស្ថានភាព​មេឌៀ​បាន​ឡើយ ។

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
km: មិន​អាច​កំណត់​ស្ថានភាព​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​​បច្ចុប្បន្ន​របស់​ឧបករណ៍​ផ្ទុក ឌីវីឌី-អាន​សរសេរ​បាន​ឡើយ ។

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
km: មិន​អាច​កំណត់​របៀប​ទិន្នន័យ​របស់​បទ​​ចុង​ក្រោយ​បាន​ទេ​ ។ ប្រើ​លំនាំដើម ។

en: Unable to eject media.
km: មិន​អាច​ច្រាន​មេឌៀ​ចេញ​បាន​ឡើយ ។

en: Unable to eject medium.
km: មិន​អាច​ច្រាន​ចេញ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក ។

en: Unable to fixate the disk.
km: មិន​អាច​ភ្ជាប់​ថាស​បាន​ឡើយ ។

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
km: មិន​អាច​ដោះស្រាយ '%1' បានទេ ដោយ​សារ​ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ ។

en: Unable to open '%1' for writing.
km: មិន​អាច​បើក '%1' ដើម្បី​សរសេរ​បាន​ឡើយ ។

en: Unable to open libdvdcss.
km: មិន​អាច​បើក libdvdcss បាន​ឡើយ ។

en: Unable to open new session.
km: មិន​អាច​បើក​សម័យ​ថ្មី​បាន​ឡើយ ។

en: Unable to read Table of contents
km: មិនអាច​អាន​តារាង​មាតិកា​បានទេ

en: Unable to read track %1.
km: មិន​អាច​អាន​បទ​បទ​ %1​បាន​ឡើយ ។

en: Unable to send CUE sheet.
km: មិន​អាច​ផ្ញើ​សន្លឹក CUE បាន​ឡើយ ។

en: Unable to set write speed to %1.
km: មិន​អាច​កំណត់​ល្បឿន​សរសេរ​ត្រឹម %1 ឡើយ ។

en: Unable to set writing speed.
km: មិន​អាច​កំណត់​ល្បឿន​សសេរ ។

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ជា​បន្ទាន់​បាន​ឡើយ ជាមួយ​ប្រភព​អូឌីយ៉ូ​ទាំងនេះ ។

en: Uncorrected error in sector %1
km: មាន​កំហុស​មិន​ទាន់​បាន​កែ ​នៅ​ក្នុង​ចម្រៀក %1

en: Unlocking drive...
km: កំពុង​ដោះ​សោ​ដ្រាយ...

en: Unmounting medium
km: កំពុង​អាន់ម៉ោន​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Unmounting source medium
km: កំពុង​អាន់ម៉ោន​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
km: មាន​កំហុស​មិន​អាច​សង្គ្រោះ​បាន​មួយ ខណៈ​ពេល​បម្លែង​បទ %1 ។

en: Unspecified
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់

en: Unsupported media type.
km: ប្រភេទ​មេឌៀ​ដែល​មិន​គាំទ្រ ។

en: Unsupported media type: %1
km: ប្រភេទ​មេឌៀ​ដែល​មិន​គាំទ្រ ៖ %1

en: Unsupported sector type.
km: មិន​គាំទ្រ​ប្រភេទ​ចម្រៀក ។

en: Updating RMA
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាប RMA

en: Updating RMA...
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាប RMA...

en: Use Burnfree
km: ប្រើ ដុត​ដោយ​សេរី

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
km: ប្រើ​ជម្រើស 'បង្ខំ​ប្រតិបត្តិ​ការ​គ្មាន​សុវត្ថិភាព' ដើម្បី​មិន​អើពើ​វា ។

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​នេះ​ដើម្បី​ការពារ​សំឡេង​ឆានែល ៥.១ ពី​ឌីវីឌី ។

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
km: កំណែ​របស់ mkisofs ដែល​បាន​ប្រើ​មិន​គាំទ្រ​ឯកសារ​ធំ​ៗ ។

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
km: ប្រើ​ %1 %2 – រក្សា​សិទ្ធិ​ %3

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
km: កំពុង​ប្រើ readcd កំណែ %1 ជំនួស​ឲ្យ​កំណែ​លំនាំ​ដើម សម្រាប់​គាំទ្រ​ការ​ក្លូន ។

en: Using temporary folder %1.
km: ការ​ប្រើ​ថត​បណ្ដោះ​អាសន្ន %1 ។

en: VCD
km: វីស៊ីឌី

en: Verify written data
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​សរសេរ

en: Verifying copy
km: បញ្ជាក់​ច្បាប់​ចម្លង

en: Verifying copy %1
km: បញ្ជាក់​ច្បាប់​ចម្លង %1

en: Verifying track %1
km: កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​បទ %1

en: Verifying written copy %1 of %2
km: កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ច្បាប់ចម្លង %1 ដែល​បាន​សរសេរ​នៃ %2

en: Verifying written data
km: កំពុង​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​សរសេរ

en: Video CD
km: ស៊ីឌី​វីដេអូ

en: Video DVD
km: ឌីវីឌី​វីដេអូ

en: Video DVD decryption failed.
km: ការ​ឌិគ្រីប​ឌីវីឌី​វីដេអូ​បាន​បរាជ័យ ។

en: Waiting for a medium
km: កំពុង​រង់ចាំ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Waiting for media
km: កំពុង​រង់ចាំ​មេឌៀ

en: Waiting for medium
km: កំពុង​រង់ចាំ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក

en: Waiting for source medium
km: កំពុង​រង់ចាំ​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ប្រភព

en: Warning
km: ព្រមាន

en: Warning at exit: (1)
km: ព្រមាន​នៅ​ពេល​ចេញ ៖ (1)

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
km: ពេល​កំពុង​លុប​ស៊ីឌី អាន-សរសេរ គ្មាន​ព័ត៌មាន​វឌ្ឍនភាព​ទេ ។

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
km: ជាមួយ​នឹង​ការ​កំណត់​នេះ K3b នឹង​បង្កើត​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ឌីជីថល Dolby ស្តេរ៉េអូ​ដែល​មាន​ឆានែល​ពីរ ។

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
km: ជាមួយ​ការ​កំណត់​នេះ K3b នឹង​បង្កើត​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ MPEG1 ស្រទាប់ III ស្តេរ៉េអូ​ដែល​មាន​ឆានែល​ពីរ ។

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
km: ជាមួយ​នឹង​ការ​កំណត់​នេះ K3b នឹង​ប្រើ​ស្ទ្រីម​អូឌីយ៉ូ​ឌីជីថល Dolby ពី​ឌីវីឌី​ប្រភព​ដោយ​គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​វា ។

en: Write Binary Image
km: សរសេរ​រូបភាព​គោលពីរ

en: Write error
km: កំហុស​សរសេរ

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
km: សរសេរ​ឯកសារ​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​កាន់​ស៊ីឌី/ឌីវីឌី ដោយ​មិន​បង្កើត​រូបភាព

en: Write in disk at once mode
km: សរសេរ​នៅ​ក្នុង​របៀប​ម្ដង​មួយ​ថាស

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
km: ក្បាល​សរសេរ​មិន​គាំទ្រ​ការ​ថត​ដោយ​សេរី​រត់​នៅ​ក្រោម​សតិ​បណ្ដោះអាសន្ន (ដុត​ដោយ​សេរី) ឡើយ

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
km: ក្បាល​សរសេរ​មិន​គាំទ្រ​ការ​ថត​ម្ដង​មួយ​ថាស (DAO) ឡើយ

en: Writer does not support raw writing.
km: ក្បាល​សរសេរ​មិន​គាំទ្រ​ការ​សរសេរ​ឆៅ​ឡើយ ។

en: Writing
km: សរសេរ

en: Writing %1
km: កំពុង​សរសេរ %1

en: Writing %1 in DAO mode.
km: សរសេរ %1 ក្នុង​របៀប DAO ។

en: Writing %1 in incremental mode.
km: សរសេរ %1 ក្នុង​របៀប​កើន ។

en: Writing %1.
km: សរសេរ %1 ។

en: Writing Audio CD
km: កំពុង​សរសេរ​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ

en: Writing Audio Cue File
km: កំពុង​សសេរ​ឯកសារ Cue អូឌីយ៉ូ

en: Writing BD copy
km: សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង​ BD

en: Writing CD in Raw mode.
km: សរសេរ​ស៊ីឌី​នៅ​ក្នុង​របៀប Raw ។

en: Writing CD in Session At Once mode.
km: សរសេរ​ស៊ីឌី​នៅ​ក្នុង​សម័យ​នៅ​របៀប​មួយ ។

en: Writing CD in Track At Once mode.
km: សរសេរ​ស៊ីឌី​នៅ​ក្នុង​បទ​ចម្រៀង​ម្ដង ។

en: Writing CD-Text lead-in...
km: កំពុង​សរសេរ​តំបន់​ដំបូង​របស់​អត្ថបទ​ស៊ីឌី...

en: Writing Copy
km: កំពុង​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង

en: Writing Copy %1
km: កំពុង​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
km: កំពុង​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង %1 (សម័យ %2)

en: Writing Copy %1 of %2
km: កំពុង​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង %1 នៃ %2

en: Writing Copy (Session %1)
km: កំពុង​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង (សម័យ %1)

en: Writing DVD copy
km: សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង​ឌីវីឌី

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
km: កំពុង​សរសេរ​ឌីវីឌី-អាន​សរសេរ នៅ​ក្នុង​របៀប DAO ។

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
km: សរសេរ​ឌីវីឌី-អាន​សរសេរ​ក្នុង​របៀប​កើន ។

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
km: សរសេរ​ឌីវីឌី-អាន​សរសេរ នៅ​ក្នុង​របៀប​សរសេរ​ជាន់​លើ​មាន​កម្រិត ។

en: Writing Data Project
km: កំពុង​សរសេរ​គម្រោង​ទិន្នន័យ

en: Writing Double Layer DVD+R.
km: កំពុង​សរសេរ​ឌីវីឌី+អាន ពីរ​ស្រទាប់ ។

en: Writing Enhanced Audio CD
km: សសេរ​ស៊ីឌី​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​បន្ថែម

en: Writing High-Quality Video CD
km: កំពុង​សរសេរ​ស៊ីឌីវីដេអូ​គុណភាព​ខ្ពស់

en: Writing Lead-out
km: សរសេរ​តំបន់​ចុងក្រោយ

en: Writing Leadin
km: កំពុង​សរសេរ​តំបន់​ដំបូង

en: Writing Leadout
km: កំពុង​សរសេរ​តំបន់​ចុងក្រោយ

en: Writing Mixed Mode CD
km: សសេរ​ស៊ីឌី​របៀប​លាយ​គ្នា

en: Writing Multisession Project
km: កំពុង​គម្រោង​ពហុ​សម័យ

en: Writing Super Video CD
km: កំពុង​សរសេរ​ស៊ីឌី​វីដេអូ​គុណភាព​ខ្ពស់

en: Writing Track %1 of %2
km: កំពុង​សរសេរ​បទ %1 នៃ %2

en: Writing Video CD
km: កំពុង​សរសេរ​ស៊ីឌី​វីដេអូ

en: Writing Video CD (Version 1.1)
km: កំពុង​សរសេរ​ស៊ីឌី​វីដេអូ (កំណែ ១.១)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
km: កំពុង​សរសេរ​ស៊ីឌី​វីដេអូ (កំណែ ២.០)

en: Writing Video DVD
km: កំពុង​សរសេរ​ឌីវីឌី​វីដេអូ

en: Writing canceled.
km: បាន​បោះបង់​ការ​សសេរ ។

en: Writing clone copy %1
km: កំពុង​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង​ក្លូន %1

en: Writing copy
km: សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង

en: Writing copy %1
km: សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង %1

en: Writing copy %1 of %2
km: កំពុង​សរសេរ​ច្បាប់​ចម្លង %1 នៃ %2

en: Writing cue/bin Image
km: កំពុង​សសេរ​រូបភាព cue/bin

en: Writing data
km: កំពុង​សរសេរ​ទិន្នន័យ

en: Writing eMovix Project
km: កំពុង​សរសេរ​គម្រោង eMovix

en: Writing eMovix Project (%1)
km: កំពុង​សរសេរ​គម្រោង eMovix (%1)

en: Writing first session
km: សសេរ​សម័យ​ដំបូង

en: Writing first session of copy %1
km: សសេរ​សម័យ​ដំបូង​នៃ​ច្បាប់​ចម្លង %1

en: Writing image
km: កំពុង​សរសេរ​រូបភាព

en: Writing image file to %1.
km: កំពុង​សរសេរ​ឯកសារ​រូបភាព​ទៅ %1 ។

en: Writing image to %1.
km: កំពុង​សសេរ​រូបភាព​ទៅ %1 ។

en: Writing mode Incremental Streaming not available
km: មិន​មាន​ស្ទ្រីម​បង្កើន​របៀប​សរសេរ

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
km: បាន​មិន​អើពើ​របៀប​សរសេរ នៅ​ពេល​សរសេរ​មេឌៀ​ %1 ។

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
km: បាន​មិន​អើពើ​របៀប​សរសេរ នៅ​ពេល​សរសេរ​មេឌៀ​ឌីវីឌី+អាន (សរសេរ) ។

en: Writing pregap
km: កំពុង​សរសេរ​ចន្លោះ​បទ

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
km: សរសេរ​ស៊ីឌី​ដែល​អាច​សរសេរ​ឡើងវិញ​បាន​នៅ​ក្នុង​របៀប Raw ។

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
km: សរសេរ​ស៊ីឌី​ដែល​អាច​សរសេរ​បាន​ឡើងវិញ​នៅ​ក្នុង​រម័យ​នៅ​របៀប At Once ។

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
km: សរសេរ​ស៊ីឌី​ដែល​អាច​សរសេរ​ឡើងវិញ​បាន​នៅ​ក្នុង​របៀប At Once ។

en: Writing second session
km: សសេរ​សម័យ​ទីពីរ

en: Writing second session of copy %1
km: សសេរ​សម័យ​ទីពីរ​នៃ​ការ​ចម្លង %1

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
km: ល្បឿន​សរសេរ ៖ %1 គីឡូបៃ/វិ. (%2x)

en: Writing successfully completed
km: ការ​សរសេរ​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគជ័យ

en: Writing the lead-out may take some time.
km: ការ​សរសេរ​តំបន់​ចុងក្រោយ អាច​នឹង​ត្រូវការ​ពេល​មួយ​រយៈ ។

en: Writing track %1 of %2
km: កំពុង​សសេរ​បទ %1 នៃ %2

en: Writing track %1 of %2 (%3)
km: សសេរ​បទ %1 នៃ %2 (%3)

en: Writing track %1 of %2%3
km: កំពុង​សសេរ​បទ %1 នៃ %2%3

en: Written data in track %1 differs from original.
km: ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​សរសេរ​នៅ​ក្នុង​បទ %1 ខុស​ពី​ទិន្នន័យ​ដើម ។

en: Written data verified.
km: បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​សរសេរ ។

en: Wrong File Format
km: ខុស​ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ

en: Wrong File Type for This Project
km: គម្រោង​នេះ​មាន​ប្រភេទ​ឯកសារ​ខុស

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
km: XviD សម្ដែង​លក្ខណៈ​ការ​កំណត់​ទម្រង់​កម្រិត​ខ្ពស់ MPEG-4 ដូចជា ស៊ុម-b, ការ​ជួសជុល​ចលនា​ភីកសែល​សកល និង​ភីកសែល​ភាគ ការលាក់ lumi ការ​កំណត់​បរិមាណ trellis និង H.263 MPEG និង​រង្វាស់​ការ​កំណត់​បរិមាណ​ផ្ទាល់ខ្លួន ។

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
km: XviD គឺ​ជាកូឌិក​វីដេអូ MPEG-4 កម្មវិធី​ប្រភព​បើក​ចំហ និង​ឥត​គិត​ថ្លៃ ។ XviD គឺ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ឡើង​ដោយ​ក្រុម​អ្នក​សរសេរ​កម្មវិធី​ស្ម័គ្រ​ចិត្ត បន្ទាប់​ពី​កម្មវិធី​ប្រភព​ OpenDivX ត្រូវ​បាន​បិទ​ក្នុងខែ កក្កដា ឆ្នាំ ២០០១ ។

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
km: XviD គឺ​ជា​គូ​ប្រកួត​ប្រជែង​យ៉ាង​ចម្បង​របស់ DivX (XviD គឺ​បាន​មក​ពីការ​ប្រកប​បញ្ច្រាស​របស់ DivX) ។ នៅ​ខណៈ​ដែល DivX គឺ​ជា​ប្រភព​កម្មវិធី​គិត​ថ្លៃ ហើយ​អាច​រត់​បាន​តែ​លើ វីនដូ ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​មេក និង​លីនុច តែ​ប៉ុណ្ណោះ ចំណែក​ឯ XviD គឺ​ជា​កម្មវិធី​​ប្រភព​កូដ​បើក​ចំហ ហើយ​អាច​រត់​លើ​គ្រប់​វេទិកា​យ៉ាង​មាន​សក្តានុពល ។

en: You can find this on your distribution disks or download it from http://www.vcdimager.org
km: អ្នក​អាច​រក​វា​នៅ​ក្នុង​ថាស​ចែក​ចាយ​របស់​អ្នក ឬ​ទាញយក​វា​ពី http://www.vcdimager.org

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
km: អ្នក​មិន​អាច​លាយ​ឯកសារ​វីដេអូ MPEG1 ចូល​ជាមួយ MPEG2 បាន​ឡើយ ។
    សូម​ចាប់ផ្ដើម​គម្រោង​ថ្មី សម្រាប់​ប្រភេទ​ឯកសារ​នេះ ។
    K3b មិន​ទាន់​អាច​ប្រតិបត្តិ​ការ​ប្ដូរ​គុណភាព​នៅ​ឡើយ​ទេ ។

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
km: អ្នក​អាច​នឹង​ប្រើ K3b::Setup ដើម្បី​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​នេះ ឬ​យក​ប៊ីត suid ចេញ​ដោយ​ដៃ ។

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
km: អ្នក​នឹង​អាច​ចម្លង​តែ​សម័យ​ដំបូង​ប៉ុណ្ណោះ នៅ​ក្នុង​របៀប​សរសេរ​ឆៅ ។ យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ បន្ត?

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
km: កម្មវិធី​​សរសេរ​របស់​អ្នក (%1 %2) មិន​គាំទ្រ​ស្ទ្រីម​កើន ជាមួយ​មេឌៀ %3 ។ ពហុ​សម័យ​នឹង​មិន​អាច​ដំណើរ​ការ​បាន​ទេ ។ បន្ត​ឬ?

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
km: កម្មវិធី​​សរសេរ​របស់​អ្នក (%1 %2) មិន​គាំទ្រ​ការ​ក្លែង​ធ្វើ​ជាមួយ​មេឌៀ​ឌីវីឌី-អាន (សរសេរ) ឡើយ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បន្ត​ឬ? ឧបករណ៍​ផ្ទុក​នឹង​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ ។

en: default
km: លំនាំដើម

en: dual channel
km: ឆានែល​ពីរ

en: duplicate
km: ស្ទួន

en: invalid
km: មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: joint stereo
km: ស្តេរ៉េអូ​រួម

en: n/a
km: គ្មាន

en: no tracks added
km: គ្មាន​បទ​បាន​បន្ថែម

en: none
km: គ្មាន

en: original
km: ដើម

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
km: កម្មវិធី​ឌិកូដ​អូឌីយ៉ូ

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
km: កម្មវិធី​អ៊ិនកូឌ​អូឌីយ៉ូ

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​គម្រោង

en: single channel
km: ឆានែល​តែ​មួយ

en: specified track number '%1' not found on medium
km: រក​មិនឃើញ​លេខ​បទ '%1' ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ទេ

en: stereo
km: ស្តេរ៉េអូ

en: surround sound
km: សំឡេង​ព័ទ្ធ​ជុំវិញ

en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: unknown audio code extension
km: មិន​ស្គាល់​ផ្នែក​បន្ថែម​កូដ​អូឌីយ៉ូ

en: unknown audio format
km: មិន​ស្គាល់​ទ្រង់ទ្រាយ​អូឌីយ៉ូ

en: unknown code extension
km: មិន​ស្គាល់​ផ្នែក​បន្ថែម​កូដ

en: unknown coding mode
km: មិន​ស្គាល់​របៀប​សរសេរ​កូដ
