kcmkio - en to mai translation catalogue (738 entries)

en: "vold" is not running.
mai: "vold" चलि नहि रहल अछि.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
mai: %1 सम्पर्क मे. जवाबक प्रतीक्षा मे...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
mai: %1 फाइल अछि. मुदा एकटा फोल्डर प्रत्याशित अछि.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
mai: %1 फोल्डर अछि. मुदा एकटा फाइल प्रत्याशित अछि.

en: %1 is required by the server, but is not available.
mai: सर्वर क' लेल %1 आवश्यक अछि. परंतु ई उपलब्ध नहि अछि.

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
mai:  एकटा त्रुटि %1   भेल, %2  कए कोसिस मे

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
mai: %1 कए कोसिस मे पहुँच नकार देल गेल.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
mai:  %1 केँ असमर्थ किएक गंतव्य सर्वर फाइल अथवा फोल्डर केँ स्वीकार करब सँ मना करैत अछि.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
mai:  %1 पर अक्षम किएक संसाधन ताला बन्न अछि.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
mai:  एकटा त्रुटि %1   भेल, %2  कए कोसिस मे

en: &Accept
mai: स्वीकारू (&A)

en: &Application
mai: अनुप्रयोग (&A)

en: &Browse...
mai: ब्राउज... (&B)

en: &Description:
mai: विवरण (&D):

en: &Details
mai: विवरण (&D)

en: &Do not close when command exits
mai: जखन कमांड उपलब्ध अछि तँ बन्न नहि करू (&D)

en: &Eject '%1'
mai: '%1' बाहर करू (&E)

en: &Filter:
mai: फिल्टर: (&F)

en: &Forever
mai: हरदम (&F)

en: &Keep cache in sync
mai: कैश केँ सिंक मे राखू (&K)

en: &Location:
mai: स्थान (&L):

en: &Management
mai: प्रबंधन (&M)

en: &Name:
mai: नाम (&N):

en: &New...
mai: नया... (&N)

en: &No
mai: नहि (&N)

en: &Only show when using this application (%1)
mai: जखन एहि अनुप्रयोग (%1) क' इस्तेमाल करू तखन देखाबू (&O)

en: &Only these cookies
mai: सिर्फ इएह कुकीज़ (&O)

en: &Only this cookie
mai: सिर्फ इएह कुकी (&O)

en: &Open
mai: खोलू (&O)

en: &Overwrite
mai: मेटाकए लिखू (&O)

en: &Paste Clipboard Contents
mai: क्लिपबोर्ड सामग्री केँ साटू (&P)

en: &Paste File | &Paste %1 Files
mai[0]: फाइल साटू (&P)
mai[1]: फाइल %1 साटू (&P)

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
mai[0]: यूआरएल साटू (&P)
mai[1]: %1 यूआरएल साटू (&P)

en: &Permissions
mai: अनुमतिसभ (&P)

en: &Policy
mai: पालिसी (&P)

en: &Reject
mai: अस्वीकारू (&R)

en: &Reload List
mai: सूची रीलोड करू (&R)

en: &Rename
mai: नाम बदलू (&R)

en: &Resume
mai: पुनरारंभ (&R)

en: &Send identification
mai: पहचान भेजू (&S)

en: &Server response:
mai: सर्वर जवाबः (&S)

en: &Show All Entries
mai: सभटा प्रविष्टिसभ देखाबू (&S)

en: &Skip
mai: छोड़ू (&S)

en: &Supported file types:
mai: समर्थित फाइल प्रकार: (&S)

en: &Unmount '%1'
mai: अनमाउन्ट  '%1' (&U)

en: &Use cache
mai: कैश इस्तेमाल करू (&U)

en: &Use the following identification:
mai: निम्न पहचान उपयोग मे लिअ': (&U)

en: &View
mai: दृश्य (&V)

en: &When browsing the following site:
mai: ई साइटसभ केँ ब्राउज करैत हुए: (&W)

en: &Work path:
mai: कार्य पथः (&W)

en: &Yes
mai: हँ (&Y)

en: (%1, Link to %2)
mai: (%1, एहि पर कड़ी: %2)

en: (Symbolic Link to %1)
mai: ( %1 पर एकटा सिंबालिक लिंक)

en: *|All Files
mai: *|सभटा फाइलसभ

en: *|All Folders
mai: *|सभटा फोल्डर

en: 1 day %2 | %1 days %2
mai[0]: १ दिन %2
mai[1]: %1 दिन %2

en: 1 file | %1 files
mai[0]: १ फाइल
mai[1]: %1 फाइल

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
mai[0]: १ उप फोल्डर
mai[1]: %1 उप फोल्डर

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
mai: <b>%1</b> पर <b>%2</b>

en: <b>Technical reason</b>:
mai: <b>तकनीकी कारण</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
mai: <h1>कुकीज प्रबंधन तत्काल मद्दति</h1>

en: <li>Date and time: %1</li>
mai: <li>तिथि आओर समय: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
mai: <li>प्रोटोकाल: %1</li>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
mai: <p>आधा अपलोडेड एफटीपी फाइलसभ केँ चिह्नित करू.</p><p>जखन ई विकल्प सक्षम कएल गेल  अछि तँ आधा अपलोडेड फाइलसभ मे ".part" एक्सटेंशन होइछ. ई एक्सटेंशन जखन ट्रांसफर पूरा भए जाइछ तखन हटाए देल जाइछ.</p>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
mai: <qt>
    ई प्राक्सी जकरामे लागू हाएत अछि ओ होस्ट अथवा डोमेन भरू, जहिना- <b>www.kde.org</b> अथवा <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
mai: <qt>
    साइटसभ सूची जकरा लेल अहाँ विशिष्ट कुकी पालिसी सेट कएलहुँ. ई साइटसभ क' लेल विशिष्ट पालिसी मूलभूत.पालिसी केँ ओवरराइड करताह
    </qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
mai: <qt>
    अहाँक द्वारा उप्पर बताएल साइट पर जखन संपर्क कएल जएताह, तखन क' लेल ब्राउजर पहचानकारक चुनू.
    </qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
mai: <qt>
    रिमोट मशीन मे भेजल जाएबला वास्तविक ब्राउजर पहचान.
    </qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
mai: <qt><center>एकटा उपलब्ध पहचान मिल गेल<br/><b>%1</b><br/>की अहाँ एकरा बदलब चाहैत छी?</center></qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
mai: <qt>एकटा पालिसी पहिने सँ उपलब्ध अछि<center><b>%1</b></center>. की अहाँ एकरा बदलनाइ चाहैत छी?</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
mai: <qt>फाइल <b>%1</b> क' स्वामित्व परिवर्तित नहि कए सकत. अहाँक पास परिवर्तन करब केर लेल अपर्याप्त पहुँच अछि.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
mai: <qt>गुण सहेज नहि सकत. अहाँक पास उचित पहुँच <b>%1</b> </qt> पर लिखबाक लेल नहि अछि.

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
mai: <qt>प्रोग्राम चुनू. जँ प्रोग्राम सूचीबद्ध नहि अछि. तँ नाम भरू अथवा ब्राउज बटन क्लिक करू.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
mai: <qt>फाइल प्रकार : <b>%1</b> क' लेल प्रोग्राम चुनू. जँ प्रोग्राम सूचीबद्ध नहि अछि. तँ नाम भरू अथवा ब्राउज बटन क्लिक करू.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
mai: <qt>प्रोग्राम चुनू जे <b>%1</b> केँ खोलबा मे उपयोग मे लिया जएताह. जँ प्रोग्राम सूचीबद्ध नहि अछि. नाम भरू अथवा ब्राउज बटन क्लिक करू.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
mai: <qt>फाइल <b>%1</b> एकटा चलाबै लायक प्रोग्राम अछि. सुरक्षा क' लेल एकरा चलाएल नहि जएताह.</qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
mai: <qt>ई प्रतीक स्थान फलक मे प्रकट हाएत.<br /><br />भिन्न प्रतीक चुनने क' लेल बटन पर क्लिक करू.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
mai: <qt><b>%1</b> मे जएबामे अक्षम.
    अहाँक पास एहि स्थान क' लेल पहुँच अधिकार नहि अछि.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
mai: <qt>उल्लेखित कमांड चलाबै मे अक्षम. फाइल अथवा फोल्डर<b>%1</b> अस्तित्व मे नहि अछि.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
mai: <qt>एकरा चलाबै क' लेल अहाँक अनुमति नहि अछि. <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
mai: अनचिन्ह

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
mai: (अनचिन्ह)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
mai: (अनचिन्ह)

[ctx: @title job]
en: Copying
mai: कापी कए रहल अछि

[ctx: @title job]
en: Creating directory
mai: निर्देशिका बनाएल जाए रहल अछि

[ctx: @title job]
en: Deleting
mai: मेटाए रहल

[ctx: @title job]
en: Mounting
mai: माउंट कएल जाए रहल अछि

[ctx: @title job]
en: Moving
mai: घसकाए रहल अछि

[ctx: @title job]
en: Transferring
mai: हस्तांतरण भ' रहल अछि

[ctx: @title job]
en: Unmounting
mai: अनमाउंटिंग

[ctx: @title:column]
en: Date
mai: दिनांक

[ctx: @title:column]
en: Group
mai: समूह

[ctx: @title:column]
en: Name
mai: नाम

[ctx: @title:column]
en: Owner
mai: मालिक

[ctx: @title:column]
en: Permissions
mai: अनुमतिसभ

[ctx: @title:column]
en: Size
mai: आकार

[ctx: @title:column]
en: Type
mai: प्रकार

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
mai: प्रयोक्ता

[ctx: @title:window]
en: New Folder
mai: नवीन फोल्डर

en: A file named %1 already exists.
mai: एकटा फाइल %1  केर नाम सँ पहिने सँ मोजुद अछि.

en: A file or folder named %1 already exists.
mai: एकटा फाइल अथवा फोल्डर नाम %1  पहिने सँ अस्तित्व मे अछि.

en: A folder named %1 already exists.
mai: एकटा फोल्डर %1 नाम सँ पहिने मोजुद अछि.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
mai: कोनो प्रोटोकाल त्रुटि भ' गेल हाएत, जकरासँ त्रुटिक प्रतिक्रिया स्वरूप सर्वर क' कनेक्शन बन्न भ' गेल.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
mai: कोनो प्रोटोकाल त्रुटि अथवा असंगति भ' गेल हाएत.

en: A similar file named '%1' already exists.
mai: एकटा ऐसी फाइल '%1' नाम सँ पहिने सँ मोजुद अछि.

en: A&dvanced Permissions
mai: विस्तृत अनुमतिसभ (&d)

en: Accep&t all cookies
mai: सभटा कुकी स्वीकारू (&t)

en: Accept
mai: स्वीकारू

en: Access Denied
mai: पहुँच अस्वीकृत

en: Access Permissions
mai: पहुँच अनुमतिसभ

en: Access denied to %1.
mai:  %1 पर पहुँच अस्वीकृत.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
mai: पहुँच अस्वीकृत
    %1 पर लिखि नहि सकल.

en: Access to restricted port in POST denied.
mai: पोस्ट मे रेस्ट्रिक्टेड पोर्ट पर पहुँच केँ नकारल गेल.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
mai: उल्लेखित संसाधन <strong>%1</strong> मे पहुँच नकार देल गेल.

en: Accessed:
mai: पहुंचल:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग फाइल एक्सेस कएनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Ad&vanced Options
mai: विस्तृत विकल्प...(&v)

en: Add &machine (processor) type
mai: मशीन (प्रोसेसर) प्रकार जोडू (&m)

en: Add Entry...
mai: प्रविष्टि जोड़ू...

en: Add File Type for %1
mai:  %1 क' लेल फाइल प्रकार चुनू

en: Add lang&uage information
mai: भाषा जानकारी भरू (&u)

en: Add new identification text for a site.
mai: साइट क' लेल नवीन पहचानकारक पाठ जोडू

en: Add operating s&ystem name
mai: आपरेटिंग सिस्टम क' नाम जोडू (&y)

en: Add operating system &version
mai: आपरेटिंग सिस्टम संस्करण जोडू (&v)

en: Add...
mai: जोड़ू...

en: Advanced Options for %1
mai: %1 क' लेल विस्तृत विकल्प

en: Advanced Permissions
mai: विस्तृत अनुमतिसभ

en: All &cookies
mai: सभटा कुकीज़ (&c)

en: All Supported Files
mai: सभटा समर्थित फाइलसभ

en: All cookies from this do&main
mai: ई डोमेन सँ सबहि कुकीज़ (&m)

en: Already Exists as Folder
mai: पहिने सँ फोल्डर केर रूपेँ अछि

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
mai: हालांकि <strong>%1</strong> पर कनेक्शन तँ बनाएल जाए चुकल छल, कनेक्शन संचार केर एकटा अप्रत्याशित बिन्दु पर बन्न भ' गेल .

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
mai: यद्यपि संभावना कम अछि. एकटा हार्डवेयर त्रुटि भ' सकैत अछि.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
mai: जखन उपलब्ध अछि, हरदम कैश सँ दस्ताबेज प्रयोग करू. अहाँ तखन रीलोड बटन क' उपयोग रिमोट होस्ट केर सँग कैश सिंक्रोनाइज करब क' लेल कए सकैत छी.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
mai: उल्लेखित संसाधन <strong>%1</strong> कए अनुमतिसभ  बदलबाक कोसिस असफल भेल.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
mai: निर्दिष्ट संसाधन <strong>%1</strong> कए मालिकाना बदलबाक कोसिस असफल रहल.

en: An attempt to create the requested folder failed.
mai: निवेदित फोल्डर बनाबै की एकटा कोसिस असफल भेल.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
mai: उल्लेखित संसाधन <strong>%1</strong> केँ मेटाबैक कोसिस असफल भेल.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
mai: संसाधन <strong>%1</strong> कए स्थिति केर संबंध मे जानकारी निर्धारित करबाक कोसिस, जहिना जे संसाधन नाम, प्रकार, इत्यादि सफल नहि रहल.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
mai: निवेदित आपरेशन निष्पादित करब क' लेल लोगिनक एकटा कोसिस असफल भेल.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
mai: उल्लेखित फोल्डर <strong>%1</strong> केँ मेटाबैक कोसिस असफल भेल.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
mai: उल्लेखित संसाधन <strong>%1</strong> क' नाम बदलबाक कोसिस असफल भेल.

en: An error occurred while accessing '%1'
mai: '%1' पर पहुँचबाक कोसिस मे एकटा त्रुटि भेल

en: An older item named '%1' already exists.
mai: एकटा पुरान एकाइ '%1' नाम सँ पहिने मोजुद अछि.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
mai: एकटा अनचिन्ह होस्ट त्रुटि दर्शाबैछ जे निवेदित नाम क' सर्वर, <strong>%1</strong>, इंटरनेट पर पता नहि लगाएल जाए सकल.

en: Apply Choice To
mai: चयन लागू करू एतए...

en: Apply changes to all subfolders and their contents
mai: परिवर्तनसभ केँ सबहि सब-फोल्डर आओर ओकर वस्तुसभ मे लागू करू

en: Ask
mai: पूछू

en: Ask &for confirmation
mai: पुष्टि क' लेल पूछू (&f)

en: At least %1
mai: कम सँ कम %1

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
mai: वहिना परिणाम पूरा करब क' लेल आन रास्ता ढूंढने की कोसिस.

en: Authentication Failed.
mai: प्रमाणीकरण असफल.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
mai: अनुमोदन असफल,  विधि %1  समर्थित नहि अछि

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
mai: अनुमोदन असपल, %1 प्रमाणीकरण समर्थित नहि अछि

en: Automaticall&y accept session cookies
mai: सत्र कुकीज अपने स्वीकारू (&y)

en: Automatically select filename e&xtension
mai: फाइल नाम एक्सटेंशन स्वतः चुनू (&x)

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
mai: फाइल नाम एक्सटेंशन स्वतः चुनू (%1) (&x)

en: Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न

en: C&lear Cache
mai: कैश खाली करू (&l)

en: C&onnect
mai: कनेक्ट (&o)

en: C&ontinue
mai: जारी राखू (&o)

en: C&ontinue Loading
mai: लोड कएनाइ जारी राखू (&o)

en: Calculate
mai: गणना

en: Calculating...
mai: गणनामे...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
mai: गणना मे... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
mai: विषयवस्तु देख आ बदएल सकैछ

en: Can View/Read & Modify/Write
mai: देखि/पढ़ि आ बदलि/लिख सकैछ

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
mai: प्रोटोकाल '%1' क' लेल आइओ-स्लेव  प्राप्त नहि कए सकल.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
mai: प्रोटोकाल %1  प्रारंभ नहि कए सकल

en: Cannot Open Resource For Reading
mai: संसाधन पढ़बा क' लेल खोलि नहि सकैत

en: Cannot Open Resource For Writing
mai: लिखबा क' लेल संसाधन खोलि नहि सकल

en: Cannot Read From Resource
mai: संसाधन सँ पढ़ि नहि सकल

en: Cannot Write to Resource
mai: संसाधन पर लिखि नहि सकल

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
mai: फाइल केँ %1 सँ %2 पर नकल नहि कए सकल. (त्रुटि क्र.: %3)

en: Cannot open file
mai: फाइल नहि खोलि सकल

en: Cannot talk to klauncher: %1
mai: के-लांचर सँ बात नहि कए सकल: %1

en: Chan&ge...
mai: बदलू (&g)...

en: Change the selected identifier text.
mai: चुनल गेल पहचानकारक पाठ बदलू.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग फाइल विशेषता बदलना समर्थित नहि अछि.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग फाइलसभ क' मालिकाना बदलना समर्थित नहि अछि.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
mai: जाँचू जे कोनो अनुप्रयोग अओजार केँ एक्सेस नकए रहल अछि. आओर फिनु सँ कोसिस करू.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
mai: जांचें जे अओजार तैआर अछि. हटाएल जाए सकैबला ड्राइव मे मीडिया होनाइ आओर पोर्टेबल उपकरण कनेक्ट होनाइ चाही आओर पावर चालू होनाइ चाही, आओर फिनु सँ कोसिस करू.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
mai: सुनिश्चित करब क' लेल जाँचू जे कोनो आन अनुप्रयोग अथवा प्रयोक्ता तँ फाइल क' उपयोग नहि कए रहल अछि. आओर फाइल केँ तालाबंद कएल अछि.

en: Check your access permissions on this resource.
mai: ई संसाधन पर अहाँ अपन पहूँच अनुमतिसभ जाँचू.

en: Check your network connection status.
mai: अपन नेटवर्क कनेक्शन स्थिति जांचें.

en: Choose Application
mai: अनुप्रयोग चुनू

en: Choose Application for %1
mai:  %1 क' लेल अनुप्रयोग चुनू

en: Choose a different filename for the destination file.
mai: गंतव्य फाइल क' लेल पृथक नाम चुनू.

en: Choose an &icon:
mai: एकटा प्रतीक चुनू (&i)

en: Choose an alternate filename for the new file.
mai: नवीन फाइल क' लेल वैकल्पिक नाम चुनू.

en: Choose an alternate name for the new folder.
mai: नवीन फोल्डर क' लेल वैकल्पिक नाम चुनू.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
mai: प्रोग्राम क' नाम चुनू जकरासँ चुनल गेल फाइल केँ खोलब अछि.

en: City:
mai: शहर:

en: Class
mai: वर्ग

en: Click for Location Navigation
mai: स्थान नेविगेशन क' लेल क्लिक करू

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
mai: वांछित एक्जीक्यूटेबलकेँ ढूँढबा क' लेल फाइल सिस्टम केँ ब्राउज करब क' लेल एतय क्लिक करू.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
mai: ई बटन पर क्लिक करू जँ अहाँ फाइल प्रकार (माइम प्रकार) जोड़ना चाहैत छी जे अहाँक अनुप्रयोग चलाए सकैत अछि.

en: Click this button to create a new folder.
mai: नवीन फोल्डर बनाबै क' लेल एहि बटन केँ क्लिक करू.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
mai: ब्राउज़िंग इतिहास मे एकटा स्तर पाछाँ जाए क' लेल एहि बटन केँ क्लिक करू.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
mai: ब्राउज़िंग इतिहास मे एकटा स्तर आगाँ जाए क' लेल एहि बटन केँ क्लिक करू.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
mai: मोजुदा स्थान केर विषयवस्तु केँ फिनु सँ  लोड करब क' लेल एहि बटन केँ क्लिक करू.

en: Click to Edit Location
mai: स्थान संपादन क' लेल क्लिक करू

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग कनेक्शन बन्न कएनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Co&mmand:
mai: कमांड(&m):

en: Co&ntinue
mai: जारी राखू (&n)

en: Comm&ent:
mai: टिप्पणीः (&e)

en: Common name:
mai: सामान्य नामः

en: Connect to the Internet directly.
mai: इंटरनेट सँ सीधे कनेक्ट होवू.

en: Connected to host %1
mai: होस्ट %1 सँ जुड़ल अछि

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
mai: सर्वर सँ कनेक्शन अप्रत्याशित रूप सँ बन्न भए गेल

en: Connection to Server Refused
mai: सर्वर सँ कनेक्शन अस्वीकृत

en: Connection to host %1 is broken.
mai: होस्ट %1 सँ कनेक्शन टूट गेल.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
mai: बाइली मद्दति क' लेल सर्वर केर प्रशासक सँ संपर्क करू.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
mai: समस्या केर संबंध मे परामर्श क' लेल सर्वर केर प्रशासक सँ सम्पर्क करू.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
mai: बाइली मद्दति क' लेल अहाँ उपयुक्त कम्प्यूटर सपोर्ट सिस्टम जे तंत्र प्रशासक अथवा तकनीकी सपोर्ट समूह भए सकैत अछि, सँ सम्पर्क करू.

en: Contents:
mai: विषय:

en: Cookie Alert
mai: कुकी चेतावनी

en: Cookie Details
mai: कुकी विवरण

en: Copy
mai: कॉपी करू

en: Copying files within %1 is not supported.
mai: %1 केर भीतर फाइल नकल कएनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Could Not Accept Network Connection
mai: नेटवर्क कनेक्शन स्वीकार नहि कए सकल

en: Could Not Alter Permissions of Resource
mai: संसाधन की अनुमतिसभ बदएल नहि सकल.

en: Could Not Bind
mai: बाइंड नहि कए सकल

en: Could Not Cancel Listing
mai: लिस्टिंग रद नहि कए सकल

en: Could Not Change Ownership of Resource
mai: रीसोर्स क' मालिकाना बदलल नहि जाए सकल

en: Could Not Create Folder
mai: फोल्डर बनाए नहि सकल

en: Could Not Create Link
mai: लिंक तैआर नहि कए सकल.

en: Could Not Create Network Connection
mai: नेटवर्क कनेक्शन तैआर नहि कए सकल.

en: Could Not Create Socket
mai: साकेट तैआर नहि कए सकल

en: Could Not Create Symbolic Link
mai: सिंबालिक लिंक तैआर नहि कए सकल.

en: Could Not Delete Original File
mai: मूल फाइल मेटाए नहि सकैत अछि.

en: Could Not Delete Resource
mai: संसाधन मेटाए नहि सकल

en: Could Not Delete Temporary File
mai: अस्थायी फाइल मेटाए नहि सकल.

en: Could Not Determine Resource Status
mai: संसाधन स्थिति निर्धारित नहि कए सकल

en: Could Not Listen
mai: सुनि नहि सकल

en: Could Not Listen for Network Connections
mai: नेटवर्क कनेक्शन क' लेल सुन नहि सकल

en: Could Not Login: %1
mai:  %1 पर लोगिन नहि कए सकल

en: Could Not Mount Device
mai: उपकरण माउन्ट नहि कए सकल

en: Could Not Remove Folder
mai: फोल्डर नहि सकल

en: Could Not Rename Original File
mai: मूल फाइल क' नाम बदएल नहि सकल.

en: Could Not Rename Resource
mai: संसाधन नाम बदएल नहि सकल

en: Could Not Rename Temporary File
mai: अस्थायी फाइल तैआर नहि कए सकल.

en: Could Not Resume File Transfer
mai: फाइल हस्तांतरण पुनरारंभ नहि कए सकत

en: Could Not Stat Resource
mai: संसाधन स्टेट नहि कए सकल

en: Could Not Unmount Device
mai: उपकरण अनमाउन्ट नहि कए सकल

en: Could not accept %1.
mai:  %1 केँ स्वीकार नहि सकल.

en: Could not access %1.
mai:  %1 पर पहुँच नहि सकल.

en: Could not bind %1.
mai:  %1 बाइंड नहि कए सकल.

en: Could not change ownership for %1.
mai: %1 क' लेल मालिकाना बदएल नहि सकत.

en: Could not change permissions for
    %1
mai:  %1 क' लेल 
    अनुमतिसभ बदएल नहि सकल.

en: Could not change permissions for %1.
mai:  %1 क' लेल अनुमति बदएल नहि सकल.

en: Could not connect to host %1.
mai: होस्ट %1 सँ जुड़ि नहि सकल.

en: Could not create socket for accessing %1.
mai:  %1 पर पहुँच क' लेल साकेट तैआर नहि कए सकल.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
mai: सिमलिंक %1 बनाए नहि सकत.
    कृप्या अनुमतिसभ जाँचू.

en: Could not delete file %1.
mai: फाइल %1 केँ मेटाए नहि सकल.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
mai: मूल फाइल %1 मेटाए नहि सकत.
    कृप्या अनुमति जाँचू.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
mai: आधा-अधूरा फाइल %1 मेटाए नहि सकत.
    कृप्या अनुमतिसभ जाँचू.

en: Could not download the proxy configuration script
mai: प्राक्सी बिन्यास स्क्रिप्ट डाउनलोड नहि कए सकल

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
mai: प्राक्सी बिन्यास स्क्रिप्ट डाउनलोड नहि कए पएलक:
    %1

en: Could not enter folder %1.
mai: फोल्डर %1 मे जाए नहि सकल.

en: Could not find a usable proxy configuration script
mai: उपयोग लायक प्राक्सी बिन्यास स्क्रिप्ट ढूँढि नहि सकल.

en: Could not find program "mount"
mai: प्रोग्राम "mount" नहि भेटल

en: Could not find program "umount"
mai: प्रोग्राम "umount" नहि भेटल

en: Could not find the program '%1'
mai: प्रोग्राम '%1' ढूँढि नहि सकल

en: Could not get group id for given group name %1
mai: देल गेल समूह नाम %1 क' लेल समूह आईडी प्राप्त नहि कए सकल

en: Could not get user id for given user name %1
mai: देल गेल प्रयोक्ता नाम %1 क' लेल प्रयोक्ता आईडी प्राप्त नहि कए सकल

en: Could not listen %1.
mai:  %1 पर सुनि नहि सकल.

en: Could not login to %1.
mai:  %1 पर लागइन नहि भए सकल.

en: Could not make folder %1.
mai: फोल्डर %1 बनाए नहि सकल.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
mai: उपकरण माउन्ट नहि कए सकल.
     रिपोर्ट कएल गेल त्रुटि छल:
    %1

en: Could not read %1.
mai:  %1 पढ़ि नहि सकल.

en: Could not read file %1.
mai: फाइल %1 केँ पढ़ि नहि सकल.

en: Could not remove folder %1.
mai: फोल्डर %1 मेटाए नहि सकल.

en: Could not rename file %1.
mai: फाइल %1 क' नाम बदएल नहि सकल.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
mai: मूल फाइल %1 क' नाम बदएल नहि सकत.
    कृप्या अनुमतिसभ जाँचू.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
mai: आधा-अधूरा फाइल %1 क' नाम बदएल नहि सकत.
    कृप्या अनुमतिसभ जाँचू.

en: Could not resume file %1.
mai: फाइल %1 पुनरारंभ नहि कए सकल.

en: Could not start process %1.
mai: प्रक्रिया %1 चालू नहि कए सकल.

en: Could not terminate listing %1.
mai: लिस्टिंग %1 बन्न नहि कए सकल.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
mai: उपकरण अनमाउन्ट नहि कए सकल.
     रिपोर्ट कएल गेल त्रुटि छल:
    %1

en: Could not write to %1.
mai:  %1 पर लिखि नहि सकल.

en: Could not write to file %1.
mai: फाइल %1 पर लिखि नहि सकल.

en: Country:
mai: देश:

en: Created:
mai: बनएलक:

en: Creating directory
mai: निर्देशिका बनाएल जाए रहल अछि

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग फोल्डर तैआर कएनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग सिमलिंक तैआर कएनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Current connection is not secured with SSL.
mai: मोजुदा कनेक्शन एसएसएल केर सँग सुरक्षित नहि  अछि.

en: Current connection is secured with SSL.
mai: मोजुदा कनेक्शन एसएसएल केर सँग सुरक्षित अछि.

en: Custom Path
mai: मनपसंद पथ

en: Cyclic Link Detected
mai: साइक्लिक लिंक पता लागल

en: Cyclic Link Detected During Copy
mai: नकल केर दौरान साइक्लिक लिंक पता लागल

en: D&elete
mai: मेटाबू (&e)

en: D-Bus Communication Error
mai: डी_बस कम्यूनिकेशन त्रुटि

en: Data format:
mai: डाटा फ़ार्मेट:

en: De&lete
mai: मेटाबू (&l)

en: De&vice
mai: उपकरण (&v)

en: Default Identification
mai: डिफाल्ट पहचान

en: Default Policy
mai: डिफाल्ट पालिसी

en: Default for new files in this folder
mai: ई फोल्डर क' लेल नवीन फाइलसभ क' लेल मूलभूत

en: Default password:
mai: डिफाल्ट पासवर्डः

en: Default user name:
mai: डिफाल्ट प्रयोक्ता नामः

en: Delete
mai: मेटाबू

en: Delete A&ll
mai: सभटा मेटाबू (&l)

en: Delete Entry
mai: प्रविष्टि मेटाबू

en: Delete Files
mai: फाइलसभ मेटाबू

en: Delete all identifiers.
mai: सभटा पहचानकारक मेटाबू.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
mai: लूप केर एकटा भाग केँ मेटाबू जकरासँ जे ई अनंत लूप नहि बनाबै कए कारण नहि बनै, आओर फिनु कोसिस करू.

en: Delete the current file and try again.
mai: मोजुदा फाइल मेटाकए फिनु सँ  कोसिस करू.

en: Delete the current folder and try again.
mai: मोजुदा फोल्डर मेटाकए फिनु सँ कोसिस करू.

en: Delete the selected identifier text.
mai: चुनल गेल पहचानकारक पाठ मेटाबू.

en: Deleting
mai: मेटाए रहल

en: Deleting files from %1 is not supported.
mai: %1 सँ फाइल मेटाएब समर्थित नहि अछि.

en: Descending
mai: अवरोहण क्रम

en: Description
mai: विवरण

en: Detailed View
mai: विस्तृत दृश्य

en: Details
mai: विवरण

en: Details:
mai: विवरण:

en: Device
mai: डिवाइस

en: Device (/dev/fd0):
mai: उपकरण (/dev/fd0):

en: Device:
mai: डिवाइस:

en: Directory
mai: निर्देशिका

en: Disable Passive FTP
mai: पैसिव एफटीपी अक्षम करू

en: Disk Full
mai: डिस्क भरल

en: Disk cache &size:
mai: डिस्क कैश आकारः (&s)

en: Display SSL &Information
mai: एसएसएल जानकारी देखाबू (&I)

en: Domain
mai: डोमेन

en: Domain:
mai: डोमेन:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
mai: दोबारा जाँचू जे अहाँ स्थान भरने छी आओर फिनु सँ  कोसिस करू.

en: Double-check your proxy settings and try again.
mai: अपन प्राक्सी सेटिंग दोबार जाँचू आओर फिनु सँ  कोसिस करू.

en: Drive: %1
mai: ड्राइव: %1

en: Edit
mai: संपादन

en: Edit ACL Entry
mai: एसीएल प्रविष्टि संपादित करू

en: Edit Entry...
mai: प्रविष्टि संपादित करू...

en: Edit Places Entry
mai: स्थान प्रविष्टि संपादन

en: Effective
mai: प्रभावी

en: Eject
mai: बाहर निकालू

en: Enable coo&kies
mai: कुकीज केँ सक्षम करू (&k)

en: Enable passive &mode (PASV)
mai: पैसिव मोड सक्षम करू (PASV) (&m)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
mai: फोल्डर मे जएबाक स्वीकृति क' लेल एहि फ्लेग केँ सक्षम करू.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
mai: फाइल केँ प्रोग्रामक तरह चलाबैक स्वीकृति क' लेल एहि फ्लेग केँ सक्षम करू.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
mai: एफटीपी क'  "पैसिव" मोड सक्षम करू. ई एफटीपी केँ फायरवाल केर पाछाँ सँ कार्य करब देत अछि.

en: Encoding:
mai: एनकोडिंग:

en: End of Session
mai: सत्र क' अंत

en: End of session
mai: सत्र क' अंत

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
mai: सुनिश्चित करू जे फोल्डर मोजुद अछि. आओर फिनु सँ  कोसिस करू.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
mai: सुनिश्चित करू जे संसाधन उपलब्ध अछि. आओर फिनु सँ कोसिस करू.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
mai: एंटर कुँजी

en: Enter the address for the proxy configuration script.
mai: प्राक्सी कान्फिगरेशन स्क्रिप्ट क' लेल पता भरू.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
mai: एफटीपी प्राक्सी सर्वर क' पता भरू.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
mai: एचटीटीपी प्राक्सी सर्वर क' पता भरू.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
mai: एचटीटीपीएस प्राक्सी सर्वर क' पता भरू.

en: Enter the certificate password:
mai: प्रमाणपत्र पासवर्ड भरू:

en: Enter the user name you want to run the application as here.
mai: ई अनुप्रयोग केँ जे नाम सँ चलैनाइ चाहैत छी, ओ प्रयोक्ता क' नाम एतय भरू.

en: Enter the user name you want to run the application as.
mai: ई अनुप्रयोग केँ जे नाम सँ चलैनाइ चाहैत छी, ओ प्रयोक्ता क' नाम भरू.

en: Entry Type
mai: प्रविष्टि प्रकार

en: Error. Out of memory.
    %1
mai: त्रुटि. मेमोरी कए कमी.
    %1

en: Exec
mai: चलैनाइ

en: Expires:
mai: अवधि पूर्ण अछि:

en: Exposure:
mai: उद्भासन:

en: FIXME: Document this
mai: FIXME: एकर दस्ताबेज बनाबू

en: FTP Options
mai: एफटीपी विकल्प

en: File
mai: फाइल

en: File Already Exists
mai: फाइल पहिने सँ अस्तित्व मे अछि.

en: File Expected
mai: फाइल प्रत्याशित

en: File or Folder Does Not Exist
mai: फाइल अथवा फोल्डर अस्तित्व मे नहि अछि.

[ctx: File permission]
en: Sticky
mai: स्टिकी

en: File system:
mai: फाइल सिस्टमः

en: Filename for clipboard content:
mai: क्लिपबोर्ड विषयवस्तु क' लेल फाइल नामः

en: Folder Already Exists
mai: फोल्डर पहिने सँ अस्तित्व मे अछि

en: Folder Expected
mai: फोल्डर प्रत्याशित

en: Folder Listing Unavailable
mai: फोल्डर सूची अनुपलब्ध

en: Found a cyclic link in %1.
mai:  %1 मे साइक्लिक लिंक भेटल.

en: Found a cyclic link while copying %1.
mai: %1 कए नकल केर दौरान साइक्लिक लिंक भेटल.

en: Gro&up:
mai: समूह (&u)

en: Group
mai: समूह

en: Group:
mai: समूह:

en: Group:
mai: समूह:

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
mai[0]: एतए अहाँ टाइमआउट मान नियत कए सकैत छी. जँ अहाँक कनेक्शन बहुत धीमा अछि तँ अहाँ ओकरा बदएल सकैत छी. अधिकतम स्वीकृत सीमा अछि 1 सेकण्ड.
mai[1]: एतए अहाँ टाइमआउट मान नियत कए सकैत छी. जँ अहाँक कनेक्शन बहुत धीमा अछि तँ अहाँ ओकरा बदएल सकैत छी. अधिकतम स्वीकृत सीमा अछि %1 सेकण्ड.

en: Home Folder
mai: घर फोल्डर

en: Identification
mai: पहचान

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
mai: जँ फोल्डरमे स्टिकी फ्लैग सेट कए देल जएताह तँ सिर्फ मालिक अथवा रूट एकरा मेटाए अथवा एकर नाम बदएल सकताह. आन रूपेँ प्रत्येक, जकरा पास लिखबाक अनुमति अछि. ओ ई कए सकत.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
mai: जँ ई फाइल एक्जीक्यूटेबल अछि आओर फ्लेग नियत कएल जाइछ. ई समूहक अनुमति सँ एक्जीक्यूट हएताह.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
mai: जँ ई फाइल एक्जीक्यूटेबल अछि आओर फ्लेग नियत कएल जाइछ. ई स्वामीक अनुमति सँ एक्जीक्यूट हाएत.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
mai: जँ ई फ्लेग नियत कएल जाइछ. एहि फोल्डर केर समूह केँ सबहि नवीन फाइलसभ क' लेल नियत कएल जएताह.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
mai: जँ ई फ्लेग नियत कएल जाइछ अछि. एहि फोल्डर क' स्वामी सबहि नवीन फाइलसभ क' स्वामी हएताह.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
mai: जँ अहाँ जानैत छी जे सर्वर साफ्टवेयर केर कओन लेखक अछि, तँ बग रपट ओकरा सीधे जमा करू.

en: Improperly Formatted URL
mai: गलत फार्मेटेड यूआरएल

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
mai: ब्राउजर पहचान पाठ मे अहाँक मशीन केर सीपीयू किस्म शामिल करू.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
mai: ब्राउजर पहचान पाठ मे अहाँक आपरेटिंग सिस्टम क' नाम शामिल करू.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
mai: ब्राउजर पहचान पाठ मे अहाँक आपरेटिंग सिस्टम केर संस्करण क्रमांक शामिल करू.

en: Information
mai: सूचना

en: Information Lookup Failure
mai: जानकारी देखनाइ असफल

en: Internal Error
mai: आंतरिक त्रुटि

en: Internal Error in Server
mai: सर्वर मे आंतरिक त्रुटि

en: Internal error in server
    %1
mai: सर्वर मे आंतरिक त्रुटि
    %1

en: Invalid Filenames
mai: अवैध फाइल नाम

en: Is &executable
mai: चलाबै योग्य अछि (&e)

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
mai[0]: १ वस्तु
mai[1]: %1 वस्तु

en: KDE SSL Information
mai: केडीई एसएसएल जानकारी

en: Known Applications
mai: ज्ञात अनुप्रयोग

en: Launching %1
mai: चालू कएल जाए रहल अछि %1

en: Link
mai: लिंक

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 क' लेल फोल्डरक सूची बनैनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Location:
mai: स्थानः

en: Login OK
mai: लागइन बेस

en: Malformed URL
    %1
mai: गलत URL
    %1

en: Malformed URL %1.
mai: गलत यूआरएल %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
mai: प्राक्सी सर्वर कान्फिगरेशन जानकारी हस्तचालित भरू.

en: Mark &partially uploaded files
mai: आधा-अधूरा अपलोडेड फाइलसभ केँ चिह्नित करू (&p)

en: Mark partially uploaded files
mai: आधा अपलोडेड फाइलसभ केँ चिह्नित करू

en: Mask
mai: मास्क

en: Menu
mai: मेनू

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
mai: संदेश भेजलक:
    प्रयोक्ता नाम =%1 आओर कूटशब्द=[hidden] सँ लोगिन कएल
    
    सर्वर जवाब देलक:
    %2

en: Mimetype
mai: माइम प्रकार

en: Modified:
mai: परिवर्धितः

en: Mount
mai: माउन्ट

en: Mount point (/mnt/floppy):
mai: माउन्ट पाइंट (/mnt/floppy):

en: Mount point:
mai: माउन्ट पाइंटः

en: Mounted on:
mai: पर माउन्टेड:

en: Mountpoint
mai: आरोह बिंदु

en: Move to Trash
mai: रद्दीमे भेजू

en: Moving
mai: घसकाए रहल अछि

en: Multiple Instances
mai: मल्टीपल इंस्टेंसेज़

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग मल्टीपल गेट समर्थित नहि अछि.

en: Name
mai: नाम

en: Name:
mai: नाम:

en: Navigate
mai: नाविगेट

en: New Folder...
mai: नवीन फोल्डर...

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
mai: अगिला (&N) >>

en: No Content
mai: कोनो विषयवस्तु नहि

en: No Media inserted or Media not recognized.
mai: कोनो मीडिया प्रविष्ट नहि कएल गेल अछि अथवा मीडिया केँ पहचानल नहि जाए सकल.

en: No host specified.
mai: कोनो होस्ट उल्लेखित नहि अछि.

en: No hostname specified.
mai: कोनो होस्टनाम उल्लेखित नहि अछि.

en: No media in device for %1
mai: %1 क' लेल अओजार मे कोनो मीडिया नहि

en: None
mai: किछु नहि

en: Not specified
mai: निर्दिष्ट नहि

en: Nothing to Delete
mai: मेटाबैक लेल किछु नहि

en: Nothing to Trash
mai: मेटाबै क' लेल किछु नहि

en: O&ffline browsing mode
mai: आफलाइन ब्राउजिंग मोड (&f)

en: O&thers:
mai: आन (&t)

en: O&wner:
mai: स्वामीः (&w)

en: Only acce&pt cookies from originating server
mai: उद्गम सर्वर सँ कुकीज स्वीकारू (&p)

en: Only executables on local file systems are supported.
mai: सिर्फ स्थानीय फाइल सिस्टम पर एक्जीक्यूटेबल समर्थित अछि.

en: Only own&er can rename and delete folder content
mai: सिर्फ स्वामी फोल्डर की वस्तुसभ केँ मेटाए सकैत अछि अथवा नाम बदएल सकैत अछि (&e)

en: Only the owner can change permissions.
mai: सिर्फ स्वामी अनुमतिसभ बदएल सकैत अछि.

en: Open
mai: खोलू

en: Open With
mai: एकरासँ खोलू

en: Open file dialog
mai: फाइल खोलबा क' संवाद

en: Opening connection to host %1
mai: होस्ट %1 सँ कनेक्शन खोललक जाए रहल अछि

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग कनेक्शन खोलनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 केर सँग फाइलसभ खोलब समर्थित नहि अछि.

en: Options
mai: विकल्प

en: Organization:
mai: संगठन:

en: Organizational unit:
mai: संगठनात्मक एकाइ:

en: Others
mai: आन

en: Otherwise, the request would have succeeded.
mai: आन रूपेँ, निवेदन पूरा भ' गेल हाएत.

en: Out of Memory
mai: स्मृति कम

en: Overwrite File?
mai: फाइल केर उप्पर लिखू?

en: Owner
mai: मालिक

en: Ownership
mai: स्वामित्व

en: Owning Group
mai: मालिक समूह

en: Parent Folder
mai: पेरेन्ट फोल्डर

en: Paste
mai: साटू

en: Path:
mai: पथः

en: Points to:
mai: की ओर इशाराः

en: Policy
mai: नीति

en: Pro&xy connect:
mai: प्राक्सी कनेक्टः (&x)

en: Properties
mai: गुण

en: Properties for %1
mai:  %1 क' लेल गुण

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
mai[0]: १ वस्तु क' लेल गुण
mai[1]: %1 वस्तु क' लेल गुण

en: Protocol %1 does not support action %2.
mai: प्रोटोकाल %1 क्रिया %2 केँ समर्थित नहि करत.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
mai: प्रोटोकाल %1 फाइलसिस्टम नहि अछि

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
mai: प्रोटोकाल %1  एकटा फिल्टर प्रोटोकाल नहि अछि.

en: Protocol is a Filter Protocol
mai: प्रोटोकाल एकटा फिल्टर प्रोटोकाल अछि

en: Proxy Authentication Failed.
mai: प्राक्सी प्रमाणीकरण असफल.

en: Proxy:
mai: प्राक्सीः

en: Quebec
mai: क्यूबेक

en: Re&ject all cookies
mai: सभटा कुकी स्वीकारू (&j)

en: Read
mai: पढ़ू

en: Read only
mai: सिर्फ पढ़बाक लेल

en: Real identification:
mai: वास्तविक पहिचानः

en: Refresh
mai: ताजा करू

en: Reject
mai: अस्वीकृत करू

en: Reload
mai: फिनु लोड करू

en: Remote Files Not Accepted
mai: रिमोट फाइलसभ स्वीकार्य नहि अछि

en: Remove
mai: हटाबू

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
mai: %1 केर भीतर फाइल घसकाएनाइ अथवा नाम बदलनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Replace
mai: बदलू

en: Request Aborted
mai: निवेदन रोकल गेल

en: Request Aborted By User
mai: प्रयोक्ता द्वारा निवेदन रोका गेल

en: Retrieving %1 from %2...
mai:  %1 कए फिनु सँ प्राप्ति %2 सँ कएल जाए रहल अछि...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
mai: %1 सँ डाटा निकालनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
mai: %1 सँ माइम प्रकार जानकारी निकालनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
mai: निवेदन फिनु सँ  कोसिस करू आओर ई सुनिश्चित करू जे अहाँक अनुमोदन विवरण उचित प्रकार भरल अछि.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
mai: ट्रांसफर पुनरारंभ करब की कोसिस किए बगैर निवेदन फिनु सँ कोसिस करू

en: Retry the request.
mai: निवेदन केँ फिनु सँ  कोसिस करू

en: Run Until Finished
mai: पूरा हएबा तकि चलाबू

en: Run in &terminal
mai: टर्मिनल मे चलाबू (&t)

en: SSL Certificate Password
mai: एसएसएल प्रमाणपत्र कूटशब्द

en: Save As
mai: एहिना सहेजू

en: Search
mai: खोजू

en: Search interactively for domains
mai: डोमेन क' लेल परस्पर पूछि कए ढूंढू

en: Search interactively for domains and hosts
mai: डोमेन तथा होस्ट क' लेल पूछताछ कए खोज

en: Secure servers only
mai: सिर्फ सुरक्षित सर्वर

en: Secure servers, page scripts
mai: सुरक्षित सर्वर्स, पेज स्क्रिप्ट

en: Secure:
mai: सुरक्षितः

en: Security Information
mai: सुरक्षा जानकारी

en: See or modify the cookie information
mai: कुकी जानकारी देखू अथवा बदलू

en: Select one or more file types to add:
mai: एकटा अथवा बेसी फाइल प्रकार जोड़बा क' लेल चुनू:

en: Sending data to %1
mai:  %1 केँ डाटा भेज रहल अछि

en: Sending login information
mai: लागइन जानकारी भेज रहल अछि

en: Server Authentication
mai: सर्वर प्रमाणीकरण

en: Server co&nnect:
mai: सर्वर कनेक्टः (&n)

en: Server processing request, please wait...
mai: सर्वर प्रक्रिया क' लेल निवेदन, कृप्या इंतजार करू...

en: Servers
mai: सर्वर

en: Servers, page scripts
mai: सर्वर्स, पेज स्क्रिप्ट

en: Set GID
mai: जीआईडी सेट करू

en: Set UID
mai: यूआईडी सेट करू

en: Sets the working directory for your application.
mai: अहाँक अनुप्रयोग क' लेल कार्यशील निर्देशिका सेट करैत अछि.

en: Setting ACL for %1
mai:  %1 क' लेल एसीएल सेट कएनाइ

en: Short View
mai: छोट दृश्य

en: Show
    Entries
mai: देखाबू
    प्रविष्टिसभ

en: Show Hidden Files
mai: नुकाएल फाइलसभ देखाबू

en: Show Preview
mai: पूर्वावलोकन देखाबू

en: Show details of the next cookie
mai: अगिला कुकी क' विवरण देखाबू

en: Show the &value of the environment variables
mai: एनवायरनमेंट वेरिएबल्स क' मान देखाबू (&v)

en: Single Instance
mai: एकल इंस्टेंस

en: Site Name
mai: साइट नाम

en: Site Policy
mai: साइट पालिसी

en: Site Specific Identification
mai: विशिष्ट साइट पहचान

en: Site:
mai: साइट:

en: Size:
mai: आकार:

en: Skip
mai: छोड़ू

en: Soc&ket read:
mai: साकेट पढाः (&k)

en: Sorting
mai: छाँटनाइ

en: Source and Destination Files Identical
mai: स्रोत आओर गंतव्य फाइलसभ एकटा अछि

en: Special
mai: विशेष

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
mai: विशेष फ्लेग. समस्त फोल्डर क' लेल वैध, फ्लेग क' सटीक अर्थ दाएँ हाथ केर स्तम्भ मे देखल जाए सकैत अछि.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
mai: विशेष फ्लेग. समस्त फोल्डर क' लेल वैध, फ्लेग क' सटीक अर्थ दाएँ हाथ केर स्तम्भ मे देखा जाए सकैत अछि.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
mai: निर्धारित करैत अछि जे क्रिया जे सबहि प्रयोक्ता  जे नहि तँ मालिक अछि आओर नहि समूह मे अछि, कार्य लेल स्वीकृत अछि

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
mai: उल्लेखित करैत अछि जे समूह केर सदस्यसभ क' लेल कओन सी क्रिया स्वीकार्य अछि.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
mai: उल्लेखित करैत अछि जे स्वामी क' लेल कओन सँ क्रियासभ स्वीकार्य अछि.

en: Stephan Kulow
mai: स्टीफन कुलोव

en: Stop
mai: रोकू

en: Suggest New &Name
mai: नवीन नाम सुझाबू (&N)

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
mai:  <strong>यू</strong> <strong>आर</strong> <strong>एल</strong> (यूनिफ़ार्म संसाधन लोकेटर) जे अहाँ भरल अछि ओ केओ विशिष्ट संसाधन केँ संदर्भित नहि करैत अछि.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
mai: रीड फ्लेग फाइलक वस्तुसभ केँ देखबाक स्वीकृति देत अछि.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
mai: लिनक्स मे फाइल पर स्टिकी फ्लेग नजरअंदाज कएल जाइछ. पर केओ तंत्र मे उपयोग कएल जाएत हाएत

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
mai: राइट फ्लेग फाइलक वस्तुसभकेँ परिवर्धित करबाक अनुमति देत अछि.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
mai: जे साइटसभ पर अहाँ भ्रमण एकलहुँ ओ ब्राउजर पहचानकारक पाठ भेजल गेल. एकरा अनुकूलित करबाक लेल देल गेल विकल्प उपयोग करू.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
mai: जे साइट पर अहाँ भ्रमण करैत छी ओकरा भेजल जाएबला ब्राउजर पहचान पाठ. अहाँ एकरा निम्न देल गेल विकल्पसभक मद्दति सँ मनपसिन्न बनाए सकैत छी.

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
mai: चुनल गेल फाइल नाम
    प्रतीत होइछ जे वैध नहि अछि.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
mai: डेस्कटाप प्रविष्टि फाइल 
    %1
     एफएस-डिवाइस प्रकार क' अछि पर कोनो Dev=... प्रविष्टि नहि अछि.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
mai: डेस्कटाप प्रविष्टि फाइल 
    %1
    लिंक प्रकार क' अछि पर कोनो URL=... प्रविष्टि नहि अछि.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
mai: डेस्कटाप प्रविष्टि फाइल %1 मे कोनो प्रकार=... प्रविष्टि दर्ज नहि अछि.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
mai: डेस्कटाप प्रविष्टि प्रकार 
    %1
     अनचिन्ह अछि.

en: The desktop is offline
mai: डेस्कटाप आफलाइन अछि

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
mai: गंतव्य

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
mai: फाइल साइत आन प्रयोक्ता अथवा अनुप्रयोग केर उपयोग मे अछि (आओर इएह लेल तालाबंद अछि).

en: The file or folder %1 does not exist.
mai: फाइल अथवा फोल्डर %1 मोजुद नहि अछि.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
mai: स्थान जतए फोल्डर बनाएल जएनाइ अछि. साइत अस्तित्व मे नहि अछि.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
mai: ई दस्ताबेज क' मुख्य भाग एसएसएल केर सँग सुरक्षित अछि. पर किछु भाग नहि.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
mai: जे नाम अहाँ टाइप कएल अछि. %1, साइत अस्तित्व मे नहि अछि. अथवा साइत गलत टाइप कएल गेल अछि.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
mai: नेटवर्क कनेक्शन साइत बिन्यस्त नहि अछि, अथवा नेटवर्क इंटरफेस सक्षम नहि अछि.

en: The new file name is empty.
mai: नवीन फाइल नाम खाली अछि.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
mai: आपरेशन पूरा नहि कएल जाए सकल किएक स्रोत आओर गंतव्य फाइल एकटा अछि.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
mai: पीअर एसएसएल प्रमाणपत्र चैन खराब प्रतीत हाएत अछि.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
mai: सत्र क' लेल क्लाएँट प्रमाणपत्र नियत करबाक प्रक्रिया असफल.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
mai: प्रोटोकाल %1 क' लेल प्रक्रिया अप्रत्याशित रूप सँ बन्न भ' गेल.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
mai: सर्वर मे <strong>%1</strong> प्रोटोकाल पर पहुँच प्रदान करब वाले प्रोग्राम ने आंतरिक त्रुटि रपट देलक: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
mai: अहाँक कम्प्यूटर पर <strong>%1</strong> प्रोटोकाल पर पहुँच स्थापित करब वाले प्रोग्राम मे जारी रखबाक लायक वांछित मेमोरी प्राप्त नहि भए सकल.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
mai: अहाँक कम्प्यूटर पर प्रोग्राम जे <strong>%1</strong> प्रोटोकाल केँ एक्सेस प्रदान करैत अछि ओ एकटा आंतरिक त्रुटि कए रपट देलक.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
mai: अहाँक कम्प्यूटर मे <strong>%1</strong> प्रोटोकाल पर पहुँच प्रदान करब वाले प्रोग्राम ने एकटा अनचिन्ह इंटरप्शन रपट कएलक: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
mai: अहाँक कम्प्यूटर मे <strong>%1</strong> प्रोटोकाल पर पहुँच प्रदान करब वाले प्रोग्राम ने एकटा अनचिन्ह त्रुटि रपट कएलक: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
mai: अहाँक कम्प्यूटर पर <strong>%1</strong> प्रोटोकाल पर पहुँच क' लेल संस्थापित प्रोग्राम अप्रत्याशित रूप सँ बन्न भ' गेल.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
mai: प्रोटोकाल %1 फोल्डर सेवा कार्यान्वित नहि करत.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
mai: प्रोटोकाल %1 एकटा फिल्टर प्रोटोकाल नहि अछि.

en: The protocol %1 is not supported.
mai: प्रोटोकाल %1 समर्थित नहि अछि

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
mai: प्रोटोकाल %1 सिर्फ एकटा फिल्टर प्रोटोकाल अछि.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
mai: प्रोटोकाल <strong>%1</strong> वर्तमान मे एहि कम्प्यूटर पर स्थापित केडीई प्रोग्राम द्वारा समर्थित नहि अछि.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
mai: प्रोटोकाल अथवा फाइल सर्वर साइत फाइल रिज़्यूमिंग समर्थित नहि कए सकैत अछि.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
mai: प्राक्सी बिन्यास स्क्रिप्ट अवैध अछि:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
mai: प्राक्सी बिन्यास स्क्रिप्ट एकटा त्रुटि घुरैलक:
    %1

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
mai: निवेदन मे फाइल वांछित अछि. पर बदलामे फोल्डर <strong>%1</strong> पाएल गेल.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
mai: निवेदन मे फोल्डर वांछित अछि. पर बदलामे फाइल <strong>%1</strong> पाएल गेल.

en: The request was not completed because it was aborted.
mai: निवेदन पूरा नहि कएल जाए सकल किएक एकरा रोकि देल गेल.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
mai: निवेदित क्रिया केडीई प्रोग्राम केर द्वारा समर्थित नहि अछि जे <strong>%1</strong> प्रोटोकाल केँ लागू करैत अछि.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
mai: निवेदित अओजार इनिशियलाइज़ ("माउन्टेड") नहि कएल जाए सकत. रिपोर्ट कएल गेल त्रुटि अछि. <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
mai: निवेदित अओजार अनइनिशियलाइज़ ("अनमाउन्टेड") नहि कएल जाए सकत. रिपोर्ट कएल गेल त्रुटि अछि: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
mai: निवेदित फाइल <strong>%1</strong> लिखल नहि जाए सकल किएक डिस्क मे अपर्याप्त जगह अछि.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
mai: निवेदित फाइल तैआर नहि कएल जाए सकल किएक इएह नामक एकटा फाइल पहिने सँ उपलब्ध अछि.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
mai: निवेदित फोल्डर तैआर नहि कएल जाए सकल किएक इएह नाम क' एकटा फोल्डर पहिने सँ उपलब्ध अछि.

en: The requested lock could not be granted. %1
mai: निवेदित तालाबंद देल नहि जाए सकत. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
mai: निवेदित आपरेशन मे अस्थायी फाइल <strong>%1</strong> बनैनाइ आवश्यक अछि. मुदा ई बनाएल नहि जाए सकल.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
mai: निवेदित आपरेशन मूल फाइल केँ मेटाएब चाहैत अछि. बेसी संभव अछि फाइल घसकाबै केर अंतमे. मूल फाइल <strong>%1</strong> मेटाएल नहि जाए सकल.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
mai: निवेदित आपरेशन मूल फाइल <strong>%1</strong> क' नाम बदलब चाहैत अछि. मुदा ई नाम नहि बदलल जाए सकल.

en: The requested protocol may not be supported.
mai: निवेदित प्रोटोकाल साइत समर्थित नहि अछि.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
mai: निवेदित सिंबालिक लिंक  %1 तैआर नहि कएल जाए सकल.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
mai: सर्वर <strong>%1</strong> एहि कम्प्यूटर केँ कनेक्शन करबाक स्वीकृति नहि देलक.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
mai: सर्वर वेब-डीएवी  प्रोटोकाल  समर्थित नहि करैत अछि.

en: The server does not support the request type of the body.
mai: सर्वर निवेदित प्रकार केर बाडी समर्थित नहि करैत अछि.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
mai: आन निवेदनकेँ उत्तर देबामे सर्वर बेसी व्यस्त अछि.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
mai: सर्वर जखन तक अखन इंटरनेट सँ जुड़ल अछि, निवेदन स्वीकार करब क' लेल बिन्यस्त नहि हाएत.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
mai: सर्वर जखन तक वर्तमान मे इंटरनेट सँ जुड़ल अछि. निवेदित सेवा (%1) नहि चलाए रहल हाएत.

en: The source and destination are the same file.
    %1
mai: स्रोत आओर गंतव्य दुनू एकटा फाइल अछि.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
mai: श्रोत

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
mai: उल्लेखित फाइल अथवा फोल्डर <strong>%1</strong> मोजुद नहि अछि.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
mai: उल्लेखित फाइल अथवा फोल्ड उपलब्ध नहि अछि अथवा पढ़बा लायक नहि अछि.

en: The specified folder may not be empty.
mai: उल्लेखित फोल्डर साइत खाली नहि अछि.

en: The specified folder may not exist.
mai: उल्लेखित फोल्डर अस्तित्व मे नहि अछि.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
mai: निर्दिष्ट निवेदन पूछलकाह जे फाइल <strong>%1</strong> क' ट्रांसफर केओ विशिष्ट बिन्दु से रीज्यूम कएल जएनाइ चाही. ई संभव नहि अछि.

en: The specified resource may not exist.
mai: उल्लेखित संसाधन अस्तित्व मे नहि अछि.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
mai: उल्लेखित संसाधन अथवा तँ उपलब्ध नहि अछि. अथवा फिनु पहुँच योग्य नहि अछि.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
mai: प्रोटोकाल  %1 क' संस्करण जे एहि कम्प्यूटर आओर सर्वर द्वारा समर्थित अछि, साइत असंगत अछि.

en: There are no special actions available for protocol %1.
mai: प्रोटोकाल %1 क' लेल कोनो विशेष क्रिया उपलब्ध नहि अछि.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
mai: सर्वर आओर एहि कंप्यूटर केर नेटवर्क पथ केर बीच केओ बिंदु पर कोनो समस्या भ' सकैत अछि.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
mai: अहाँक नेटवर्क बिन्यास केर सँग कोनो समस्या भ' सकैत अछि. जँ अहाँ हाल मे इंटरनेट एक्सेस करने हाएब तँ फिनु एकर संभावना कम अछि.

en: There may have been a problem with your network connection.
mai: अहाँक नेटवर्क कनेक्शन केर सँग कोनो समस्या भ' सकैत अछि.

en: These files use advanced permissions.
mai: ई फाइलसभ विस्तृत अनुमतिसभ उपयोग करैत अछि.

en: This action was prevented by another error.
mai: आन त्रुटि केर द्वारा ई क्रिया रोकल गेल.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
mai: ई क्रिया, '%1' केँ अपन मेटाकए लिखत.
    कृप्या एकटा नवीन फाइल नाम भरू:

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
mai[0]: ई फाइल एकटा लिंक अछि आओर एहिमे अनुमतिसभ नहि अछि.
mai[1]: ई फाइल एकटा लिंक अछि आओर एहिमे अनुमतिसभ नहि अछि.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
mai[0]: ई फाइल उन्नत अनुमतिसभ प्रयोग मे लैछ
mai[1]: ई फाइल उन्नत अनुमतिसभ प्रयोग मे लैछ

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
mai: ई फ्लैग फाइलसभ केँ जोड़ब, नाम बदलब आओर मेटाबै देत अछि. टीप लिअ' जे स्टिकी फ्लैग केर प्रयोग सँ मेटाबै आ नाम बदलबाक प्रक्रिया सीमित भए सकैत अछि.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
mai: ई फ्लेग फोल्डर केर वस्तुसभ केँ देखबाक स्वीकृति देत अछि.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
mai[0]: ई फोल्डर उन्नत अनुमतिसभ प्रयोग करैत अछि.
mai[1]: ई फोल्डर उन्नत अनुमतिसभ प्रयोग करैत अछि.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
mai: ई पूरे तकनीकी त्रुटि अछि जकरामे नेटवर्क कम्यूनिकेशन (साकेट) क' लेल वांछित अओजार बनाएल नहि जाए सकल.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
mai: ई पूरे तकनीकी त्रुटि अछि जकरामे आवक नेटवर्क कनेक्शनकेँ स्वीकारबाक कोसिस मे त्रुटि भेल.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
mai: बेसी संभावना अछि जे ई प्रोग्राम मे बग केर कारण भेल अछि. कृप्या नीच्चाँ देल विवरण अनुसार बग रपट भेजने केर संबंध मे विचार करू.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
mai: बेसी संभव अछि जे ई सर्वर प्रोग्राम मे बग केर कारण भेल अछि. कृप्या नीच्चाँ देल विवरण अनुसार पूरा बग रपट जमा करू

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
mai: फाइलसभ केँ खोलबाक ई सूची अछि. एकटा सँ बेसी फाइलसभ केँ उल्लेखित कएल जाए सकैत अछि.  फाइलसभ को स्पेस सँ अलग-अलग कए सूची बद्ध कएक.

en: This is the name of the file to open.
mai: ई खोलल जाएबला फाइल क' नाम अछि.

en: This is the name to save the file as.
mai: ई एहि रुपेँ सहेजल जाएबला फाइल क' नाम अछि.

en: This may be an error on the server side.
mai: ई सर्वरक एकटा त्रुटि भ' सकैत अछि.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
mai: एकर अर्थ अछि जे फोल्डर <strong>%1</strong> पर जएबाक (आन शब्दसभमे, खोलबा) कोसिस अस्वीकृत कए देल गेल.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
mai: एकर अर्थ अछि जे फाइल  <strong>%1</strong> पर लिखबाक कोसिस अस्वीकृत कए देल गेल.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
mai: एकर अर्थ अछि जे निवेदित फाइल अथवा फोल्डर <strong>%1</strong> कए विषयवस्तु भेट नहि सकैत किएक पढ़बाक पहुँच प्राप्त नहि भए सकल.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
mai: एकर अर्थ अछि जे फाइल  <strong>%1</strong> जहिना जे निवेदित अछि लिखल नहि जाए सकल किएक लिखबाक पहुँच अनुमतिसभ प्राप्त नहि भेल.

en: Timeout Error
mai: टाइम-आउट त्रुटि

en: Timeout Values
mai: टाइम-आउट मूल्य

en: Timeout on server
    %1
mai: सर्वर मे टाइमआउट त्रुटि
    %1

en: Try again, either now or at a later time.
mai: फिनु सँ  कोसिस करू अथवा अखन अथवा कहियो बाद मे.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
mai: मोजुदा फाइल केँ पहिने रस्ता सँ बाहर घसकएबाक कोसिस करू, फिनु फिनु सँ कोसिस करू.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
mai: मोजुदा फोल्डर केँ पहिने रास्ते सँ बाहर घसकएबाक कोसिस करू, फिनु सँ कोसिस करू.

en: Type
mai: प्रकार

en: Type any comment you think is useful here.
mai: कोनो टिप्पणी जे अहाँ समझैत छी,  उपयोगी अछि. एतय टाइप करू.

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
mai: प्रयोग केर आधार पर अनुप्रयोग क' वर्णन भरू. उदाहरण: डायलअप अनुप्रयोग (केपीपीपी हाएत "डायल अप अओजार".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
mai: ई अनुप्रयोग केँ जे नाम देनाइ चाहैत अछि, एतय टाइप करू. ई अनुप्रयोग इएह नाम सँ फलक मे अनुप्रयोग मेनू मे प्रकट हाएत.

en: Type:
mai: प्रकार:

en: U&RL
mai: यूआरएल (&R)

en: URL Does Not Refer to a Resource.
mai: यूआरएल संसाधन केँ रेफर नहि करत.

en: URL Resource Invalid
mai: यूआरएल संसाधन अवैध अछि

en: URL cannot be listed
    %1
mai: यूआरएल सूचीबद्ध नहि कएल जाए सकत
    %1

en: Unable to Enter Folder
mai: फोल्डर मे जएबामे अक्षम.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
mai: इनपुट / आउटपुट अओजार इनिशियलाइज करब मे अक्षम

en: Unable to Launch Process
mai: प्रक्रिया चलाबै मे अक्षम

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
mai: इनपुट / आउटपुट अओजार अनइनिशियलाइज करब मे अक्षम

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
mai: कुकीज हैंडलर सेवासभ सँ समाद करब मे अक्षम.
    जखन तकि सेवासभ केँ फिनु सँ प्रारंभ नहि कएल जाइछ कएल गेल कोनो परिवर्तन लागू नहि हाएत.

en: Unable to create io-slave: %1
mai: आइओ-स्लेव तैआर करब मे अक्षम: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
mai: जहिना निवेदित अछि. सबहि कुकीज केँ मेटाबै मे अक्षम.

en: Unable to delete cookies as requested.
mai: जहिना निवेदित अछि. कुकीज केँ मेटाबै मे अक्षम.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
mai: प्रमाणपत्र खोलबा मे अक्षम. एकटा नवीन कूटशब्द आजमाबू?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
mai: अहाँक कम्प्यूटर पर भंडारित कुकीज केर संबंध मे जानकारी निकाल पाबै मे अक्षम.

en: Undocumented Error
mai: बिनु दस्ताबेज कएल त्रुटि

en: Unexpected Program Termination
mai:  प्रोग्राम अप्रत्याशित बन्न

en: Unknown Error
mai: अनजान त्रुटि

en: Unknown Host
mai: अनचिन्ह होस्ट

en: Unknown Interruption
mai: अनचिन्ह इंटरप्शन

en: Unknown Proxy Host
mai: अनचिन्ह प्राक्सी होस्ट

en: Unknown error
    %1
mai: अनचिन्ह त्रुटि
    %1

en: Unknown host %1
mai: अनचिन्ह होस्ट %1

en: Unknown interrupt
    %1
mai: अनचिन्ह व्यवधान
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
mai: अनचिन्ह प्रोटोकाल '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
mai: अनचिन्ह प्राक्सी होस्ट
    %1

en: Unmount
mai: अनारोहित करू

en: Unsupported Action: %1
mai: असमर्थित क्रिया: %1

en: Unsupported Protocol %1
mai: असमर्थित प्रोटोकाल %1

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
mai: अपन साफ्टवेयर केँ नवीनतम संस्करण मे अद्यतन करू. अहाँक डिस्ट्रीब्यूशन अहाँक साफ्टवेयर केँ अद्यतन करबाक अओजार जुटबैत अछि.

en: Updating System Configuration
mai: तंत्र बिन्यास अद्यतन कएल जाए रहल अछि

en: Updating system configuration.
mai: तंत्र बिन्यास अद्यतन कएल जाए रहल अछि.

en: Use cache whenever &possible
mai: जतए तकि संभव अछि कैश इस्तेमाल करू (&p)

en: User
mai: प्रयोक्ता

en: User Agent
mai: प्रयोक्ता एजेंट

en: User canceled action
    %1
mai: प्रयोक्ता क्रिया रद कएलक
    %1

en: User:
mai: प्रयोक्ता:

en: User:
mai: प्रयोक्ता:

en: Username:
mai: प्रयोक्ताक नाम:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
mai: %1 केर सँग सब-यूआरएल उपयोग कएनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Value:
mai: मान:

en: Varying (No Change)
mai: परिवर्तनीय (कोनो परिवर्तन नहि)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
mai: वेब पृष्ठ केँ फिनु सँ लाबै की कोसिस सँ पहिने जाँचि लिअ' जे कैच्ड वेब पृष्ठ वैध अछि.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
mai: जखन कोनो फाइल अपलोड भए रहल हाएत तँ एकर एक्सटेंशन हाएत ".part". जखन ई पूर्ण तरह लोड भए जाएत तँ फिनु एकर वास्तविक नाम सँ बदएल देल जएताह.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
mai: की अहाँ एहि प्रमाणपत्र केँ हरदम क' लेल स्वीकृत कएनाइ चाहब बिनु पूछल?

en: Write
mai: लिखू

en: Write
    Entries
mai: लिखू
    प्रविष्टिसभ

en: Write Access Denied
mai: लिखबाक पहुँच अस्वीकृत

en: Writing to %1 is not supported.
mai:  %1 पर लिखल जएनाइ समर्थित नहि अछि.

en: Yes
mai: हँ

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
mai: अहाँ सुरक्षित विधि मे जाएबला छी. सबहि संचारण एनक्रिप्टेड हाएत, जखन तकि जे संकेत नहि देल जएताह.
     एकर अर्थ अछि जे कोनो तेसर पक्ष अहाँक डाटा केँ पारगमन केर दोरान आसानी सँ देख नहि सकत.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
mai: अहाँ सुरक्षित प्रणालीकेँ छोड़ैबला छी संचरण आब एनक्रिप्टेड नहि रहत.
    एकर अर्थ अछि जे कोनो तेसर पक्ष संचार केर दौरान अहाँक डाटा देखि सकैत अछि.

en: You are not authorized to execute this file.
mai: ई फाइल केँ चलाबै क' लेल अहाँ अधिकृत नहि अछि.

en: You are not authorized to execute this service.
mai: ई सेवा केँ चलाने क' लेल अहाँ अधिकृत नहि अछि.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
mai: ई फाइल केँ खोलबा क' लेल अहाँ केओ अनुप्रयोग केँ चुनबाक लेल अधिकृत नहि छी.

en: You can only select local files.
mai: अहाँ सिर्फ स्थानीय फाइलसभ चुनि सकैछ.

en: You did not select a file to delete.
mai: मिटाने क' लेल अहाँ फाइल चुनल नहि अछि

en: You did not select a file to trash.
mai: मेटाबै क' लेल अहाँ फाइल चुनल नहि अछि

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
mai: प्रोटोकाल %1 पर पहुँच क' लेल अहाँक अनुमति नहि अछि.

en: You do not have permission to create that folder.
mai: ई फोल्डर केँ बनाबै क' लेल अहाँक पास अनुमति नहि अछि.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
mai: अहाँ सूचित कएने छी जे अहाँ एहि प्रमाणपत्र केँ स्वीकारैत छी, परंच एकरा सर्वर केँ जारी नहि कएल गेल अछि जे एकरा पेश कएने अछि. की अहाँ एकरा लोड कएनाइ जारी रखबाक लेल चाहैत छी?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
mai: परिवर्तनसभ केँ प्रभाव मे लाबै क' लेल अहाँक केडीई केँ फिनु सँ प्रारंभ कएनाइ पड़त.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
mai: परिवर्तन केँ प्रभाव मे लाबै क' लेल अहाँक चलैत अनुप्रयोगसभ केँ फिनु सँ  प्रारंभ कएनाइ पड़त.

en: You may have encountered a bug in the program.
mai: अहाँकेँ प्रोग्राम मे एकटा बग सँ सामना भेल हाएत.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
mai: अहाँ गलत अनुमोदन विवरण देल अछि अथवा फिनु देल नहि अछि.

en: You may not have permissions to accept the connection.
mai: अहाँक पास कनेक्शन स्वीकारबाक अनुमति साइत नहि हाएत.

en: You may not have permissions to read from the resource.
mai: अहाँक पास संसाधन सँ पढ़बाक अनुमति साइत नहि हाएत.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
mai: अहाँक पास फाइल केँ पढ़बाक अथवा फोल्डर खोलबाक अनुमति नहि हाएत.

en: You may not have permissions to write to the resource.
mai: अहाँक पास संसाधन सँ लिखबाक अनुमति साइत नहि हाएत.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
mai: एकरासँ पहिने जे अहाँक केओ साइट पर पहुँचक अनुमति देल जाए, नीच्चाँ सूची-बद्ध कएल प्राक्सी सर्वर क' लेल अहाँक प्रयोक्ता नाम आओर कूटशब्द देनाइ हाएत.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
mai: ई साइट पर पहुँचबा क' लेल अहाँक प्रयोक्ता नाम आओर कूटशब्द दिअ' पड़त.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
mai: ई संसाधन पर निवेदित आपरेशन निष्पादित करब क' लेल अहाँक पहुँच अनुमतिसभ साइत अपूर्ण अछि.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
mai: उल्लेखित संसाधन पर पहूँच क' लेल अहाँक अकाउन्ट मे साइत अनुमति नहि अछि.

en: Zoom in
mai: पैघ रूपमे देखाबू

en: Zoom out
mai: छोट रूपमे देखाबू

en: a suitable extension
mai: एकटा उपयुक्त एक्सटेंशन

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
mai: उल्लेखित फाइल अथवा फोल्डरक नकल करू

[ctx: request type]
en: create the requested folder
mai: निवेदित फोल्डर बनाबू

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
mai: उल्लेखित फाइल अथवा फोल्डर केँ मेटाबू

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
mai: उल्लेखित फाइल अथवा फोल्डर केँ तालाबंद करू

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
mai: उल्लेखित फाइल अथवा फोल्डर घसकाबू

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
mai: सर्वर केपेबिलिटी क्वेरी करू

[ctx: request type]
en: retrieve property values
mai: गुण मान निकालू

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
mai: उल्लेखित फाइल अथवा फोल्डर केर विषयवस्तुओं केँ निकालू

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
mai: उल्लेखित फोल्डर मे ढूँढू

[ctx: request type]
en: set property values
mai: गुण मान नियत करू.

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
mai: उल्लेखित फाइल अथवा फोल्डर क' ताला खोलू

[ctx: request type]
en: upload %1
mai: अपलोड %1

en: the extension <b>%1</b>
mai: एक्सटेंशन <b>%1</b>
