kcmkio - en to ms translation catalogue (657 entries)

en: "vold" is not running.
ms: "vold" tidak dilaksanakan.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
ms: %1 dihubungi. Sedang menunggu balasan...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
ms: %1 ialah fail, tetapi direktori yang dijangka.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
ms: %1 ialah sebuah folder, tetapi fail yang dijangka.

en: %1 is required by the server, but is not available.
ms: %1 diperlukan oleh pelayan, tetapi tiada.

en: &Accept
ms: Terim&a

en: &Application
ms: &Aplikasi

en: &Browse...
ms: Lun&gsur.

en: &Description:
ms: Ket&erangan

en: &Details
ms: &Terperinci

en: &Do not close when command exits
ms: &Jangan tutup apabila arahan keluar

en: &Filter:
ms: Tapi&s:

en: &Forever
ms: &Selamanya

en: &Keep cache in sync
ms: &Pastikan cache segerak

en: &Location:
ms: &Lokasi:

en: &Management
ms: &Pengurusan

en: &Name:
ms: &Nama:

en: &New...
ms: &Baru...

en: &Only show when using this application (%1)
ms: &Hanya apabila menggunakan aplikasi ini (%1)

en: &Only these cookies
ms: &Hanya cecikut berikut

en: &Only this cookie
ms: &Hanya cecikut ini

en: &Overwrite
ms: &Tulis semula

en: &Paste Clipboard Contents
ms: &Tampal kandungan papan klip

en: &Paste File | &Paste %1 Files
ms[0]: %1 &Tampal fail
ms[1]: %1 &Tampal fail-fail

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
ms[0]: %1 &Tampal URL
ms[1]: %1 &Tampal URL-URL

en: &Permissions
ms: &Keizinan

en: &Policy
ms: &Polisi

en: &Reject
ms: &Ditolak

en: &Reload List
ms: &Muat Semula Senarai

en: &Rename
ms: Nama&kan semula

en: &Resume
ms: Sa&mbung

en: &Send identification
ms: &Hantar identifikasi

en: &Server response:
ms: Respons &pelayan:

en: &Skip
ms: Langka&u

en: &Supported file types:
ms: &Jenis fail yang disokong:

en: &Use cache
ms: &Guna cache

en: &Use the following identification:
ms: &Guna identifikasi yang berikut:

en: &When browsing the following site:
ms: &Apabila melayari laman web yang berikut:

en: &Work path:
ms: Laluan &kerja:

en: *|All Files
ms: *|Semua Fail

en: *|All Folders
ms: *|Semua Folder

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
ms: <b>%1</b> pada <b>%2</b>

en: <b>Technical reason</b>:
ms: <b>Sebab teknikal</b>:

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
ms: <h1>Bantuan Cepat Pengurusan Cecikut</h1>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
ms: <h1>Keutamaan Rangkaian</h1>Di sini anda boleh takrif peri laku program KDE apabila menggunakan Internet dan sambungan rangkaian. Jika anda mengalami waktu rehat atau menggunakan modem untuk sambung ke Internet, anda mungkin ingin laraskan seting ini.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
ms: <h1>Proksi</h1><p>Pelayan proksi ialah program perantara yang berada di antara mesin anda dengan Internet dan memberikan servis seperti cache laman web.</p><p>Pelayan proksi cache memberi anda akses pantas kepada laman web yang telah anda lawati dengan menyimpan atau mencache kandungan halaman tersebut secara setempat; menapis pelayan proksi, di sampingkan itu, memberikan keupayaan untuk memblok permintaan bagi iklan, spam atau apa sahaja yang anda ingin blok.</p><p><u>Perhatian:</u> Sesetengah pelayan proksi menyediakan kedua-dua servis.</p>

en: <li>Date and time: %1</li>
ms: <li>Tarikh dan masa: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
ms: <li>Protokol: %1</li>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
ms: <p>Tandakan fail FTP muat naik separa.</p><p>Apabila opsyen ini diaktifkan, fail muat naik separa akan ada sambungan ".part". Sambungan ini akan dibuang sebaik sahaja pemindahan selesai.</p>

en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
ms: <qt>
    Masukkan variabel persekitaran, misalnya <b>NO_PROXY</b>, yang digunakan untuk menyimpan alamat laman web yang pelayan proksi tidak patut digunakan.<p>
    Sebagai alternatif, anda boleh klik pada butang <b>"Autokesan"</b> untuk mencuba penemuan automatik bagi variabel ini.
    </qt>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
ms: <qt>
    Masukkan hos atau domain yang dasar ini terpakai untuknya, misalnya. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
ms: <qt>
    Senarai laman web yang anda telah setkan dasar cookies khusus. Dasar khusus menindih ganti dasar piawai bagi laman web ini.
    </qt>

en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
ms: <qt>
    Tolak cookies pihak ketiga. Ini adalah cookies yang berasal dari laman web selain dari laman web yang anda layari masa ini. Sebagai contoh, jika anda lawati <b>www.foobar.com</b> semasa opsyen ini buka, hanya cookies yang berasal dari www.foobar.com akan diproses mengikut seting anda. Cookies dari mana-mana laman web lain akan ditolak. Ini mengurangkan peluang pengendali laman web mengkompil profil tentang tabiat melayar harian anda.
    </qt>

en: <qt>
    Select the browser identification to use whenever contacting the site you specified above.
    </qt>
ms: <qt>
    Pilih identifikasi pelayar untuk digunakan apabila menghubungi laman web yang anda nyatakan di atas.
    </qt>

en: <qt>
    Send the browser identification to web sites.<p>
    <u>NOTE:</u> Many sites rely on this information to display pages properly, hence, it is highly recommended that you do not totally disable this feature but rather customize it.<p>
    By default, only minimal identification information is sent to remote sites. The identification text that will be sent is shown below.
    </qt>
ms: <qt>
    Hantar identifikasi pelayar ke laman web.<p>
    <u>PERHATIAN:</u> Banyak laman web bergantung pada maklumat ini untuk memaparkan halaman dengan betul, justeru anda amat disarankan tidak nyahaktifkan sepenuhnya ciri ini, sebaliknya menyesuaikannya.<p>
    Menurut piawai, hanya maklumat identifikasi minimal dihantar ke laman web jauh. Teks identifikasi yang akan dihantar ditunjukkan di bawah.
    </qt>

en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
ms: <qt>
    Setkan konfigurasi proksi.
    <p>
    Pelayan proksi ialah mesin pengantara yang berada di antara komputer anda dengan Internet dan menyediakan servis seperti cache dan tapis laman web. Pelayan proksi cache memberikan akses lebih pantas ke laman web yang anda telah lawati dengan menyimpan atau mengcache halaman tersebut secara setempat; menapis pelayan proksi penapisan biasanya memberikan keupayaan untuk memblok permintaan ke atas iklan, spam, atau apa sahaja yang anda inging blok.
    <p>
    Jika anda tidak pasti sama ada anda perlu menggunakan pelayan proksi untuk menghubungkan Internet, rujuk panduan mengeset oleh penyedia servis Internet anda atau pentadbir sistem anda .
    </qt>

en: <qt>
    The actual browser identification text that will be sent to the remote machine.
    </qt>
ms: <qt>
    Teks identifikasi pelayar sebenar yang akan dihantar ke mesin jauh.
    </qt>

en: <qt><center>Found an existing identification for<br/><b>%1</b><br/>Do you want to replace it?</center></qt>
ms: <qt><center>Temui identifikasi sedia ada bagi <br/><b>%1</b><br/>Anda ingin menggantikannya?</center></qt>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
ms: <qt><p>Senarai ini sepatutnya memaparkan jenis fail yang aplikasi anda boleh kendali. Senarai ini diatur menurut <u>jenis mime</u>.</p>
    <p>MIME, Sambungan E-mel Internet Serba Guna, adalah protokol standard untuk mengenal pasti jenis data berdasarkan sambungan nama fail dan koresponden <u>jenis mime</u>. Contohnya: bahagian "bmp" yang muncul selepas bintik dalam flower.bmp menunjukkan bahawa ia adalah jenis imej yang khusus, <u>image/x-bmp</u>. Untuk mengetahui aplikasi mana sepatutnya membuka setiap jenis fail, sistem perlu dimaklumi keupayaan setiap aplikasi untuk mengendalikan sambungan ini dan jenis mime.</p>
    <p>Jika anda mahu mengaitkan aplikasi ini dengan satu atau lebih jenis mime yang tiada dalam senarai ini, klik di atas butang <b>Tambah</b> di bawah. Jika terdapat satu atau lebih jenis fail yang aplikasi ini tidak dapat kendali, anda mungkin ingin membuangnya dari senarai dengan mengklik di atas butang <b>Buang</b> di bawah.</p></qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
ms: <qt>Dasar sudah wujud bagi<center><b>%1</b></center>Anda ingin menggantikannya?</qt>

en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
ms: <qt>Cuba penemuan automatik bagi variabel persekitaran yang digunakan untuk mengeset maklumat proksi luas sistem.<p> Ciri ini berfungsi dengan mencari nama variabel yang lazim digunakan seperti HTTP_PROXY, FTP_PROXY dan NO_PROXY.</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
ms: <qt>Tidak dapat ubah keempunyaan fail <b>%1</b>. Anda tidak mempunyai capaian yang cukup kepada fail untuk melakukan perubahan.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
ms: <qt>Tidak dapat simpan ciri. Anda tidak mempunyai akses yang cukup untuk menulis dalam <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ms: <qt>Pilih program. Jika program tidak disenaraikan, masukkan nama atau klik butang layar.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ms: <qt>Pilih program untuk jenis fail: <b>%1</b>. Jika program tidak disenaraikan, masukkan nama atau klik butang layar.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ms: <qt>Pilih program yang patut digunakan untuk buka <b>%1</b>. Jika program tidak disenaraikan, masukkan nama atau klik butang layar.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
ms: <qt>Fail <b>%1</b> adalah program boleh laksana. Untuk sekuriti, ia tidak akan dimulakan.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
ms: <qt>Tidak dapat masuk <b>%1</b>.
    Anda tidak dapat hak akses ke lokasi ini.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
ms: <qt>Tidak dapat menjalankan arahan yang dinyatakan. Fail atau folder <b>%1</b> tidak wujud.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
ms: <qt>Anda tidak mempunyai keizinan untuk menjalankan <b>%1</b>.</qt>

en: A file named %1 already exists.
ms: Fail dengan nama %1 sudah wujud.

en: A file or folder named %1 already exists.
ms: Fail atau folder bernama %1 sudah wujud.

en: A folder named %1 already exists.
ms: Folder dengan nama %1 sudah wujud.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
ms: Firewall rangkaian (peranti yang mengehadkan permintaan Internet), sama ada melindungi rangkaian anda atau rangkaian pelayan, mungkin telah mengganggu, menghalang permintaan ini.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
ms: Ralat protokol mungkin telah berlaku, menyebabkan pelayan menutup sambungan sebagai respons kepada ralat.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
ms: Ralat protokol atau ketidakserasian mungkin telah berlaku.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
ms: Sumber tidak dapat dicipta di destinasi hingga satu atau lebih koleksi perantara (folder) telah dicipta.

en: A similar file named '%1' already exists.
ms: Fail bernama '%1' sudah wujud.

en: A&dvanced Permissions
ms: Keizinan &Lanjutan

en: Accep&t all cookies
ms: &Terima semua cookies

en: Accept
ms: Terima

en: Access Denied
ms: Akses Dinafikan

en: Access Permissions
ms: Keizinan Akses

en: Access denied to %1.
ms: Capaian dinafikan ke %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
ms: Capaian dinafikan.
    Tidak dapat tulis ke %1.

en: Access to restricted port in POST denied.
ms: Akses ke port terhad dalam POST dinafikan.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
ms: Akses dinafikan ke sumber yang dinyatakan, <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
ms: Diakses:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
ms: Mengakses fail tidak disokong dengan protokol %1.

en: Ad&vanced Options
ms: Opsyen &Lanjutan

en: Add &machine (processor) type
ms: Tambah jenis &mesin (pemproses)

en: Add File Type for %1
ms: Tambah Jenis Fail untuk %1

en: Add lang&uage information
ms: Tambah maklumat &bahasa

en: Add new identification text for a site.
ms: Tambah teks identifikasi baru bagi laman web.

en: Add operating s&ystem name
ms: Tambah nama &sistem operasi

en: Add operating system &version
ms: Tambah &versi sistem operasi

en: Add...
ms: Tambah...

en: Advanced Options for %1
ms: Opsyen Lanjutan untuk %1

en: Advanced Permissions
ms: Keizinan Lanjutan

en: All &cookies
ms: Semua cecik&ut

en: All Supported Files
ms: Semua Fail Yang Disokong

en: All cookies from this do&main
ms: Se&mua cecikut dari domain

en: Already Exists as Folder
ms: Sudah Wujud sebagai Folder

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
ms: Walaupun sambungan ke <strong>%1</strong> dicapai,. sambungan ditutup pada masa tidak dijangka dalam komunikasi.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
ms: Walaupun jarang sekali berlaku, ralat perkakasan mungkin telah berlaku.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
ms: Walaupun anda telah berikan perincian pengesahan yang betul, pengesahan gagal kerana kaedah yang digunakan oleh pelayan tidak disokong oleh program KDE yang melaksanakan protokol %1.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
ms: Sentiasa guna dokumen dari cache apabila boleh didapatkan. Anda masih boleh memuatkan semula butang untuk menyegerakkan cache dengan hos jauh.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ms: Cubaan untuk mengubah keizinan bagi sumber yang dinyatakan <strong>%1</strong> gagal.

en: An attempt to create the requested folder failed.
ms: Cubaan untuk mencipta folder yang diminta gagal.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ms: Cubaan untuk menghapuskan sumber yang dinyatakan <strong>%1</strong> gagal.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
ms: Cubaan untuk menentukan maklumat tentang status sumber <strong>%1</strong>, seperti nama sumber, jenis, saiz, dan sebagainya berjaya.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
ms: Cubaan log masuk untuk melaksanakan operasi yang diminta berjaya.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
ms: Cubaan untuk membuang folder yang dinyatakan, <strong>%1</strong>, gagal.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ms: Cubaan untuk menamakan semula sumber yang dinyatakan <strong>%1</strong> gagal.

en: An older item named '%1' already exists.
ms: Item lebih lama bernama '%1' sudah wujud.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
ms: Ralat hos tidak diketahui menunjukkan bahawa pelayan dengan nama yang diminta, <strong>%1</strong>, tidak dapat dikesan dalam Internet.

en: Apply Choice To
ms: Terap Pilihan Kepada

en: Apply changes to all subfolders and their contents
ms: Laksanakan perubahan kepada semua subfolder dan kandungannya

en: Ask
ms: Minta

en: Ask &for confirmation
ms: &Minta pengesahan

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
ms: Cuba mencari cara lain untuk mencapai hasil yang sama.

en: Authentication Failed.
ms: Pengesahan Gagal.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
ms: Pengesahan Gagal: Kaedah %1 Tidak Disokong

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
ms: Pengesahan gagal,pengesahan %1 tidak disokong

en: Automaticall&y accept session cookies
ms: &terima cookies sesi secara automatik

en: Automatically select filename e&xtension
ms: Memilih &sambungan nama fail  secara automatik

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
ms: Memilih &sambungan nama fail (%1) secara automatik

en: Bookmarks
ms: Tanda Laman

en: C&lear Cache
ms: &Kosongkan Cache

en: C&onnect
ms: &Sambung

en: C&ontinue
ms: Samb&ung

en: C&ontinue Loading
ms: Terus Muatkan

en: Calculate
ms: Kira

en: Calculating...
ms: Mengira...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
ms: Mengira... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
ms: Boleh papar & Ubah Suai Kandungan

en: Can View/Read & Modify/Write
ms: Boleh Papar/Baca & Ubah Suai/Tulis

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
ms: Tidak dapat cari io-hamba untuk protokol '%1'.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
ms: Tidak Dapat Mulakan %1 Protokol

en: Cannot Open Resource For Reading
ms: Tidak Dapat Buka Sumber Untuk Baca

en: Cannot Open Resource For Writing
ms: Tidak Dapat Sumber Untuk Menulis

en: Cannot Read From Resource
ms: Tidak Dapat Baca Dari Sumber

en: Cannot Write to Resource
ms: Tidak Dapat Tulis ke Sumber

en: Chan&ge...
ms: &Ubah...

en: Change the selected identifier text.
ms: Ubah teks pengenal pasti yang dipilih.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
ms: Mengubah atribut fail tidak disokong dengan protokol %1.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
ms: Semak bahawa tiada aplikasi yang mengakses peranti, dan cuba lagi.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
ms: Pastikan peranti sedia; pemacu boleh buang mesti mengandungi media, dan peranti mudah alih mesti disambungkan dan berkuasa; dan cuba lagi.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
ms: Semak kotak ini jika anda ingin laman web yang anda lawati disimpan dalam perkakasan anda untuk akses pantas. Halaman yang disimpan akan hanya dikemas kini mengikut keperluan dan bukan pada setiap lawatan ke laman web itu. Ini berguna terutamanya jika anda mempunyai sambungan lambat ke Internet.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
ms: Semak opsyen ini jika aplikasi yang anda ingin jalankan adalah aplikasi mod teks atau jika anda ingin maklumat yang disediakan oleh tetingkap pelagak terminal.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
ms: Semak opsyen ini jika aplikasi mod teks menawarkan maklumat relevan semasa keluar. Mengekalkan pelagak terminal terbuka membolehkan anda mendapatkan kembali maklumat ini.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
ms: Semak opsyen ini jika anda ingin jelaskan bahawa aplikasi anda telah bermula. Maklum balas visual ini mungkin tampak seperti kursor sibuk atau dalam taskbar.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
ms: Semak opsyen ini jika anda ingin jalankan aplikasi dengan id pengguna lain. Setiap proses mempunyai id pengguna berbeza yang berkaitan dengannya. Kod id ini menentukan akses fail dan keizinan lain. Kata laluan pengguna diperlukan untuk menggunakan opsyen ini.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
ms: Semak untuk memastikan tiada aplikasi atau pengguna lain menggunakan fail atau telah pasak fail tersebut.

en: Check your access permissions on this resource.
ms: Semak keizinan akses anda tentang sumber ini.

en: Check your network connection status.
ms: Semak status sambungan rangkaian anda.

en: Choose Application
ms: Pilih Aplikasi

en: Choose Application for %1
ms: Pilih Aplikasi untuk %1

en: Choose a different filename for the destination file.
ms: Pilih nama fail lain untuk fail destinasi.

en: Choose an &icon:
ms: Pilih &ikon:

en: Choose an alternate filename for the new file.
ms: Pilih nama fail gantian untuk fail baru.

en: Choose an alternate name for the new folder.
ms: Pilih nama gantian untuk folder baru.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
ms: Pilih nama program yang dengannya fail yang dipilih hendak dibuka.

en: Class
ms: Kelas

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
ms: Klik di sini untuk layar sistem fail anda untuk mencari boleh laksana yang dikehendaki.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
ms: Klik butang ini jika anda ingin tambah satu jenis fail (jenis mime) yang boleh dikendalikan oleh aplikasi anda.

en: Click this button to create a new folder.
ms: Klik butang ini untuk mencipta folder baru.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
ms: Klik butang ini untuk beralih ke belakang satu langkah di dalam rekod layaran.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
ms: Klik butang ini untuk beralih ke hadapan satu langkah di dalam rekod layaran.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
ms: Klik butang ini untuk memuat semula kandungan dari lokasi ini.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
ms: Menutup sambungan tidak disokong dengan protokol %1.

en: Co&mmand:
ms: &Arahan:

en: Co&ntinue
ms: Sambu&ng

en: Comm&ent:
ms: &Komen:

en: Common name:
ms: Nama biasa:

en: Connect to the Internet directly.
ms: Sambungkan ke Internet secara langsung.

en: Connected to host %1
ms: Disambungkan ke hos %1

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
ms: Sambungan ke Pelayan Ditutup Tanpa Dijangka

en: Connection to Server Refused
ms: Sambungan ke Pelayan Ditolak

en: Connection to host %1 is broken.
ms: Sambungan ke hos %1 putus.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
ms: Hubungi pentadbir pelayan untuk bantuan lanjut.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
ms: Hubungi pentadbir pelayan untuk memakluminya tentang masalah ini.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
ms: Hubungi sistem sokongan komputer anda yang sesuai, sama ada pentadbir sistem, atau kumpulan sokongan teknikal untuk bantuan lanjut.

en: Contents:
ms: Kandungan:

en: Cookie Alert
ms: Amaran Cecikut

en: Cookie Details
ms: Perincian Cecikut

en: Copying files within %1 is not supported.
ms: Menyalin fail dalam %1 tidak disokong.

en: Could Not Accept Network Connection
ms: Tidak Dapat Terima Sambungan Rangkaian

en: Could Not Alter Permissions of Resource
ms: Tidak Dapat Mengubah Keizinan Sumber

en: Could Not Bind
ms: Tidak Dapat Ikat

en: Could Not Cancel Listing
ms: Tidak Dapat Batalkan Penyenaraian

en: Could Not Create Folder
ms: Tidak Dapat Cipta Folder

en: Could Not Create Link
ms: Tidak Dapat Mencipta Pautan

en: Could Not Create Network Connection
ms: Tidak Dapat Mencipta Sambungan Rangkaian

en: Could Not Create Socket
ms: Tidak Dapat Cipta Soket

en: Could Not Create Symbolic Link
ms: Tidak Dapat Mencipta Pautan Simbolik

en: Could Not Delete Original File
ms: Tidak Dapat Hapuskan Fail Asal

en: Could Not Delete Resource
ms: Tidak Dapat Hapuskan Sumber

en: Could Not Delete Temporary File
ms: Tidak Dapat Hapuskan Fail Sementara

en: Could Not Determine Resource Status
ms: Tidak Dapat Menentukan Status Sumber

en: Could Not Listen
ms: Tidak Dapat Dengar

en: Could Not Listen for Network Connections
ms: Tidak Dapat Dengar untuk Sambungan Rangkaian

en: Could Not Login: %1
ms: Tidak Dapat Log Masuk: %1

en: Could Not Mount Device
ms: Tidak Dapat Lekap Peranti

en: Could Not Remove Folder
ms: Tidak Dapat Buang Folder

en: Could Not Rename Original File
ms: Tidak Dapat Menamakan Semula Fail Asal

en: Could Not Rename Resource
ms: Tidak Dapat Menamakan Semula Sumber

en: Could Not Rename Temporary File
ms: Tidak Dapat Namakan Semula Fail Sementara

en: Could Not Resume File Transfer
ms: Tidak Dapat Sambung Pemindahan Fail

en: Could Not Stat Resource
ms: Tidak Dapat Mulakan Sumber

en: Could Not Unmount Device
ms: Tidak Dapat Nyahlekap Peranti

en: Could not accept %1.
ms: Tidak dapat terima %1.

en: Could not access %1.
ms: Tidak dapat capai %1.

en: Could not bind %1.
ms: Gagal menambat %1.

en: Could not change permissions for
    %1
ms: Tidak dapat ubah keizinan untuk 
    %1

en: Could not change permissions for %1.
ms: Gagal mengubah keizinan untuk %1.

en: Could not connect to host %1.
ms: Tidak dapat sambung ke hos %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
ms: Gagal mencipta soket untuk mencapai %1.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
ms: Tidak dapat cipta symlink %1.
    Semak keizinan.

en: Could not delete file %1.
ms: Tidak dapat padam fail %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
ms: Tidak dapat hapuskan fail asal %1.
    Semak keizinan.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
ms: Tidak dapat hapuskan fail separa %1.
    Semak keizinan.

en: Could not download the proxy configuration script
ms: Tidak dapat muat turun skrip konfigurasi proksi

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
ms: Tidak dapat muat turun skrip konfigurasi proksi:
    %1

en: Could not enter folder %1.
ms: Tidak dapat memasuki folder %1.

en: Could not find a usable proxy configuration script
ms: Tidak dapat cari skrip konfigurasi proksi boleh guna

en: Could not find program "mount"
ms: Tidak dapat jumpa program "mount"

en: Could not find program "umount"
ms: Tidak dapat jumpa program "umount"

en: Could not find the program '%1'
ms: Tidak dapat mencari program '%1'

en: Could not listen %1.
ms: Tidak dapat dengar %1.

en: Could not login to %1.
ms: Tidak dapat log masuk ke %1.

en: Could not make folder %1.
ms: Tidak dapat mencipta folder %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
ms: Tidak dapat lekap peranti.
    Ralat dilaporkan ialah:
    %1

en: Could not read %1.
ms: Gagal dibaca %1.

en: Could not read file %1.
ms: Tidak dapat baca fail %1.

en: Could not remove folder %1.
ms: Tidak dapat memindah folder %1.

en: Could not rename file %1.
ms: Tidak dapat menamakan semula fail %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
ms: Tidak dapat menamakan semula fail asal %1.
    Semak keizinan.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
ms: Tidak dapat menamakan semula fail separa %1.
    Semak keizinan.

en: Could not resume file %1.
ms: Tidak dapat sambung fail %1.

en: Could not start process %1.
ms: Tidak dapat mulakan proses %1.

en: Could not terminate listing %1.
ms: Tidak dapat tamatkan penyenaraian %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
ms: Tidak dapat nyah-lekap peranti.
    Ralat dilaporkan ialah:
    %1

en: Could not write to %1.
ms: Tidak dapat tulis ke %1.

en: Could not write to file %1.
ms: Tidak dapat tulis ke fail %1.

en: Country:
ms: Negara:

en: Created:
ms: Dicipta:

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
ms: Mencipta folder tidak disokong dengan protokol %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
ms: Mencipta tidak disokong dengan protokol %1.

en: Current connection is not secured with SSL.
ms: Sambungan semasa tidak selamat dengan SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
ms: Sambungan semasa selamat dengan SSL.

en: Cyclic Link Detected
ms: Pautan Siklik Dikesan

en: Cyclic Link Detected During Copy
ms: Pautan Siklik Yang Dikesan Semasa Menyalin

en: D&elete
ms: &Padam

en: D-Bus Communication Error
ms: Ralat Komunikasi D-Bus

en: Data format:
ms: Format datas

en: De&lete
ms: &Padam

en: De&vice
ms: &Peranti

en: Default Identification
ms: Identifikasi Piawai

en: Default Policy
ms: Dasar Piawai

en: Default password:
ms: Kata laluan piawai:

en: Default user name:
ms: Nama pengguna piawai:

en: Delete A&ll
ms: Hapuskan &Semua

en: Delete Files
ms: Padam Fail

en: Delete all identifiers.
ms: Hapuskan semua pengenal pasti.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
ms: Hapuskan satu bahagian gelung secara yang tidak menyebabkan gelung tidak terhingga, dan cuba lagi.

en: Delete the current file and try again.
ms: Hapuskan fail semasa dan cuba lagi.

en: Delete the current folder and try again.
ms: Hapuskan folder semasa dan cuba lagi.

en: Delete the selected identifier text.
ms: Hapuskan teks pengenal pasti yang dipilih.

en: Deleting files from %1 is not supported.
ms: Menghapuskan fail dari %1 tidak disokong.

en: Description
ms: Huraian

en: Detailed View
ms: Paparan Terperinci

en: Details
ms: Terperinci

en: Details:
ms: Perincian:

en: Device (/dev/fd0):
ms: Peranti (/dev/fd0):

en: Device:
ms: Peranti:

en: Disable Passive FTP
ms: Nyahaktifkan FTP Pasif

en: Disk Full
ms: Cakera Penuh

en: Disk cache &size:
ms: &Saiz cache cakera:

en: Display SSL &Information
ms: Papar &Maklumat SSL

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
ms: Jangan dapatkan laman web yang sudah disimpan dalam cache. Mod luar talian menghalang anda daripada memaparkan halaman yang belum anda lawati sebelumnya.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
ms: Semak lagi dan pastikan anda masukkan lokasi yang betul dan cuba lagi.

en: Double-check your proxy settings and try again.
ms: Semak sekali lagi seting proksi anda dan cuba lagi.

en: Eject
ms: Lonjak

en: Enable coo&kies
ms: Aktifkan &cookies

en: Enable passive &mode (PASV)
ms: Aktifkan &mod pasif (PASV)

en: Enable this flag to allow entering the folder.
ms: Aktifkan bendera ini untuk membolehkan pemasukan folder.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
ms: Aktifkan bendera ini untuk membolehkan pelaksanaan fail sebagai program.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
ms: Aktifkan opsyen ini untuk membolehkan pemilik folder menghapuskan atau menamakan semula fail yang terkandung dan folder. Pengguna lain hanya boleh tambah fail baru, yang memerlukan keizinan 'Ubah Suai Kandungan'.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
ms: Aktifkan opsyen ini untuk menandakan fail sebagai boleh laksana. Ini hanya memunasabahkan program dan skrip. Ia diperlukan apabila anda ingin melaksanakannya.

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
ms: Aktifkan mod "pasif" FTP. Ini diperlukan untuk membolehkan FTP berfungsi dari belakang firewalls.

en: End of Session
ms: Tamat sudah sessi

en: End of session
ms: Tamat sessi

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
ms: Pastikan folder tersebut wujud dan kosong, dan cuba lagi.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
ms: Pastikan sumber wujud, dan cuba lagi.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
ms: Masuk

en: Enter the address for the proxy configuration script.
ms: Masukkan alamat bagi skrip konfigurasi proksi.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
ms: Masukkan alamat pelayan proksi FTP.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
ms: Masukkan alamat pelayan proksi HTTP.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
ms: Masukkan alamat pelayan proksi HTTPS

en: Enter the certificate password:
ms: Masukkan kata laluan sijil:

en: Enter the user name you want to run the application as here.
ms: Masukkan nama pengguna yang anda ingin jalankan aplikasi di sini.

en: Enter the user name you want to run the application as.
ms: Masukkan nama pengguna yang anda ingin untuk jalankan aplikasi.

en: Error. Out of memory.
    %1
ms: Ralat Keluar dari Memori
    %1

en: Exec
ms: Jalankan

en: Expires:
ms: Luput:

en: Exposure:
ms: Pendedahan:

en: FIXME: Document this
ms: FIXME: Dokumenkan

en: FTP Options
ms: Opsyen FTP

en: File Already Exists
ms: Fail Sudah Wujud

en: File Expected
ms: Fail Dijangkakan

en: File or Folder Does Not Exist
ms: Fail atau Folder Tidak Wujud

[ctx: File permission]
en: Sticky
ms: Melekit

en: File system:
ms: Sistem fail:

en: Filename for clipboard content:
ms: Nama fail untuk kandungan papan klip

en: Folder Already Exists
ms: Folder Sudah Wujud

en: Folder Expected
ms: Folder Dijangkakan

en: Folder Listing Unavailable
ms: Penyenaraian Folder Tidak Boleh Didapatkan

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
ms: Berikutan arahan, anda mempunyai beberapa pemegang tempat yang akan diganti dengan nilai sebenar apabila program sebenar dijalankan:
    %f - nama fail tunggal
    %F - senarai fail; guna untuk aplikasi yang boleh buka beberapa fail setempat serentak
    %u - URL tunggal
    %U - satu senarai URL
    %d - direktori fail hendak dibuka
    %D - senarai direktori
    %i - ikon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment

en: Found a cyclic link in %1.
ms: Temui pautan siklik dalam %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
ms: Temui pautan siklik semasa menyalin %1.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
ms: Sediakan ruang kosong yang cukup dengan 1) menghapuskan fail tidak dikehendaki dan sementara; 2) mengarkibkan fail ke storan media boleh buang seperti cakera Boleh Rakam CD; atau 3) dapatkan kapasiti storan lebih besar.

en: Gro&up:
ms: &Kumpulan:

en: Group
ms: Kumpulan

en: Group:
ms: Kumpulan:

en: Home Folder
ms: Folder Laman Utama

en: Identification
ms: Identifikasi

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
ms: Jika bendera Melekit diset dalam folder, hanya pemilik dan root boleh menghapuskan atau menamakan semula fail. Jika tidak, sesiapa yang ada keizinan tulis boleh melakukannya.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
ms: Jika fail ini boleh laksana dan bendera diset, ia akan dilaksanakan dengan keizinan kumpulan.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
ms: Jika fail ini fail boleh laksana dan bendera diset, ia akan dilaksanakan dengan keizinan pemilik.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
ms: Jika bendera ini diset, kumpulan folder ini akan diset untuk semua fail baru.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
ms: Jika bendera ini diset, pemilik folder ini adalah pemilik semua fail baru.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
ms: Jika anda tahu para pengarang perisian, kemukakan laporan pepijat terus kepada mereka.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
ms: Jika anda ingin buang jenis fail (Jenis mime) yang tidak boleh dikendalikan oleh aplikasi anda, pilih jenis mime dalam senarai di atas dan klik di atas butang ini.

en: Improperly Formatted URL
ms: URL Tidak Diformat Dengan Betul

en: Includes your machine's CPU type in the browser identification text.
ms: Masukkan jenis CPU mesin anda ke dalam teks identifikasi pelayar.

en: Includes your operating system's name in the browser identification text.
ms: Masukkan nama sistem operasi anda ke dalam teks identifikasi pelayar.

en: Includes your operating system's version number in the browser identification text.
ms: Masukkan nombor versi sistem operasi anda ke dalam teks identifikasi pelayar.

en: Information Lookup Failure
ms: Gagal Mendapatkan Maklumat

en: Internal Error
ms: Ralat Dalaman

en: Internal Error in Server
ms: Ralat Dalaman dalam Pelayan

en: Internal error in server
    %1
ms: Ralat dalaman di dalam pelayan
    %1

en: Invalid Filenames
ms: Nama fail Tidak Sah

en: Is &executable
ms: &Boleh laksana

en: KDE SSL Information
ms: Maklumat SSL KDE

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ms: KDE dapat berkomunikasi melalui protokol dalam protokol. Permintaan ini menyatakan protokol yang akan digunakan adalah sedemikian, bagaimanapun protokol ini tidak berupaya untuk tindakan tersebut. Ini adalah kejadian yang jarang berlaku dan mungkin menandakan ralat pemprograman.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ms: KDE berupaya berkomunikasi melalui protokol dalam protokol; protokol yang dinyatakan hanya untuk diguna dalam situasi sedemikian, bagaimanapun ini bukanlah satu daripada situasi ini. Ini peristiwa yang jarang berlaku, dan berkemungkinan menandakan ralat pemprograman.

en: Known Applications
ms: Aplikasi Diketahui

en: Launching %1
ms: Melancarkan %1

en: Link
ms: Pautan

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
ms: Menyenaraikan folder tidak disokong untuk protokol %1.

en: Location:
ms: Lokasi:

en: Login OK
ms: Log masuk OK

en: Malformed URL
    %1
ms: URL Punah
    %1

en: Malformed URL %1.
ms: URL Punah %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
ms: Masukkan maklumat pelayan proksi secara manual.

en: Mark &partially uploaded files
ms: Tandakan fail muat naik &separa

en: Mark partially uploaded files
ms: Tandakan fail yang separa dimuatnaik

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
ms: Mesej dihantar:
    Log masuk menggunakan nama pengguna=%1 dan kata laluan=[tersembunyi]
    
    Pelayan menjawab:
    %2

en: Mimetype
ms: Jenis mime

en: Modified:
ms: Diubah Suai:

en: Mount
ms: Lekap

en: Mount point (/mnt/floppy):
ms: Titik lekap (/mnt/floppy):

en: Mount point:
ms: Titik lekap:

en: Mounted on:
ms: Dilekapkan pada:

en: Move to Trash
ms: Alihkan ke Tong Sampah

en: Multiple Instances
ms: Berbilang Kejadian

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
ms: Get berbilang tidak disokong dengan protokol %1.

en: Name
ms: Nama

en: Name:
ms: Nama:

en: New Folder...
ms: Folder Baru...

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
ms: &Maju >>

en: No Content
ms: Tiada Kandungan

en: No Media inserted or Media not recognized.
ms: Tiada media dimasukkan atau tiada media dikenali.

en: No host specified.
ms: Hos tidak dinyatakan.

en: No hostname specified.
ms: Tiada nama hos ditentukan.

en: No media in device for %1
ms: Tiada media di dalam peranti untuk %1

en: None
ms: Tiada

en: Not specified
ms: Tidak dinyatakan

en: Nothing to Delete
ms: Tiada Apa Hendak DiHapuskan

en: Nothing to Trash
ms: Tiada Apa Hendak Dibuang

en: O&ffline browsing mode
ms: Mod pelayaran &luar talian

en: O&thers:
ms: Lai&n-lain:

en: O&wner:
ms: Pem&ilik:

en: Only acce&pt cookies from originating server
ms: Hanya &terima cookies dari pelayan asal

en: Only executables on local file systems are supported.
ms: Hanya boleh laksana dalam sistem fail setempat adalah disokong.

en: Only own&er can rename and delete folder content
ms: Hanya pemilik boleh menamakan semula dan menghapuskan kandungan folder

en: Only the owner can change permissions.
ms: Hanya pemilik boleh mengubah keizinan.

en: Open With
ms: Buka Dengan

en: Open file dialog
ms: Buka dialog fail

en: Opening connection to host %1
ms: Membuka sambungan ke hos %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
ms: Membuka sambungan tidak disokong dengan protokol %1.

en: Organization:
ms: Organisasi:

en: Organizational unit:
ms: unit organisasi:

en: Others
ms: Lain-lain

en: Otherwise, the request would have succeeded.
ms: Jika tidak, permintaan akan berjaya.

en: Out of Memory
ms: Kehabisan Ingatan

en: Owner
ms: Pemilik

en: Ownership
ms: Pemilikan

en: Parent Folder
ms: Folder Induk

en: Path:
ms: Laluan:

en: Points to:
ms: Tuding ke:

en: Policy
ms: Polisi

en: Pro&xy connect:
ms: Sambung proksi:

en: Properties for %1
ms: Ciri-ciri untuk %1

en: Protocol %1 does not support action %2.
ms: Protokol %1 tidak menyokong tindakan %2.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
ms: Protokol %1 bukan Nama Fail

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
ms: Protokol %1 bukan Protokol Penapis

en: Protocol is a Filter Protocol
ms: Protokol adalah Protokol Penapis

en: Proxy Authentication Failed.
ms: Pengesahan Proksi Gagal.

en: Proxy:
ms: Proksi:

en: Re&ject all cookies
ms: &Tolak semua cookies

en: Read
ms: Baca

en: Read only
ms: Baca sahaja

en: Real identification:
ms: Identifikasi sebenar:

en: Refresh
ms: Muat Semula

en: Reject
ms: Tolak

en: Remote Files Not Accepted
ms: Fail Jauh Tidak Diterima

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
ms: Menamakan semula atau mengalihkan fail dalam %1 tidak disokong.

en: Replace
ms: Ganti

en: Request Aborted
ms: Permintaan Dihenti Paksa

en: Request Aborted By User
ms: Permintaan Dihenti Paksa Oleh Pengguna

en: Retrieving %1 from %2...
ms: Mengambil %1 dari %2...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
ms: Mendapatkan semula data dari %1 tidak disokong.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
ms: Mendapatkan semula maklumat jenis mime dari %1 tidak disokong.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
ms: Cuba semula permintaan dan pastikan perincian pengesahan anda dimasukkan dengan betul.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
ms: Cuba lagi permintaan tanpa cuba menyambung pemindahan.

en: Retry the request.
ms: Cuba semula permintaan.

en: Run Until Finished
ms: Jalankan Hingga Selesai

en: Run in &terminal
ms: Jalankan dalam &terminal

en: SSL Certificate Password
ms: Kata Laluan Sijil SSL

en: Search
ms: Cari

en: Search interactively for domains
ms: Cari domain secara interaktif

en: Search interactively for domains and hosts
ms: Cari domain dan hos secara interaktif

en: Secure servers only
ms: Pelayan-pelayan selamat sahaja

en: Secure servers, page scripts
ms: Pelayan-pelayan selamat, skrip-skrip laman

en: Secure:
ms: Selamat:

en: Security Information
ms: Maklumat Sekuriti

en: See or modify the cookie information
ms: Lihat atau pinda maklumat cecikut

en: Select one or more file types to add:
ms: Pilih satu atau lebih jenis fail untk tambah:

en: Sending data to %1
ms: Menghantar data ke %1

en: Sending login information
ms: Menghantar maklumat log masuk

en: Server Authentication
ms: Autentikasi Pelayan

en: Server co&nnect:
ms: &Sambung pelayan:

en: Server processing request, please wait...
ms: Pelayan melayani permintaan, sila tunggu...

en: Servers
ms: Pelayan-pelayan

en: Servers, page scripts
ms: Pelayan-pelayan, skrip-skrip laman

en: Sets the working directory for your application.
ms: Mengeset direktori kerja untuk aplikasi anda.

en: Short View
ms: Paparan Ringkas

en: Show
    Entries
ms: Papar
    Entri

en: Show Hidden Files
ms: Papar Fail Tersembunyi

en: Show Preview
ms: Papar Prebiu

en: Show details of the next cookie
ms: Papar perincian cecikut seterusnya

en: Show the &value of the environment variables
ms: Paparkan &nilai pembolehubah persekitaran

en: Single Instance
ms: Kejadian Tunggal

en: Site Name
ms: Nama Laman Web

en: Site Policy
ms: Dasar Laman

en: Site Specific Identification
ms: Identifikasi Khusus Laman Web

en: Site:
ms: Laman Web:

en: Size:
ms: Saiz:

en: Skip
ms: Langkau

en: Soc&ket read:
ms: &Soket dibaca:

en: Sorting
ms: Isihan

en: Source and Destination Files Identical
ms: Fail Sumber dan Fail Destinasi Adalah Serupa

en: Special
ms: Khas

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ms: Bendera khas. Makna sebenar bendera dapat dilihat dalam lajur sebelah kanan.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ms: Bendera khas. Sah untuk seluruh folder, makna sebenar bendera dapat dilihat dalam lajur sebelah kanan.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
ms: Nyatakan tindakan yang semua pengguna, yang bukan pemilik dan bukan dalam kumpulan, dibenarkan untuk melakukannya.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
ms: Nyatakan tindakan yang ahli dalam kumpulan dibenar melakukannya.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
ms: Nyatakan tindakan yang pemilik dibenar melakukannya.

en: Suggest New &Name
ms: Cadangkan &Nama Baru

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
ms: <strong>S</strong>umber <strong>S</strong>eragam <strong>P</strong>elokasi (URL) yang anda masukkan tidak merujuk kepada sumber khusus.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
ms: <strong>S</strong>umber <strong>S</strong>eragam <strong>P</strong>elokasi (URL) yang anda masukkan tidak merujuk kepada mekanisme sah untuk mengakses sumber khusus, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
ms: <strong>S</strong>umber <strong>S</strong>eragam <strong>P</strong>elokasi (URL) yang anda masukkan tidak diformat dengan betul. Format URL umum adalah seperti berikut:                                                          <blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
ms: Bendera Baca membolehkan pemaparan kandungan fail.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
ms: Bendera melekit dalam fail diabaikan dalam Linux, tetapi boleh digunakan dalam sesetengah sistem

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
ms: Bendera Tulis membolehkan pengubahsuaian kandungan fail.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. Use the provided options to customize it.
ms: Teks identifikasi pelayar dihantar ke laman web yang anda lawati. Guna opsyen yang disediakan untuk menyesuaikannya.

en: The browser identification text sent to the sites you visit. You can customize it using the options provided below.
ms: Teks identifikasi pelayar dihantar ke laman web yang anda lawati. Anda boleh suaikannya menggunakan opsyen yang disediakan di bawah.

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
ms: Nama fail yang dipilih tidak
    sah.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
ms: Papan klip telah berubah semenjak anda menggunakan 'tampal': Format data yang telah dipilih sebelum ini tidak lagi boleh digunakan. Sila salin semula apa yang anda hendak tampal.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
ms: Fail input ruang kerja
    %1
    ialah jenis FSDevice tetapi tiada Dev=...entry.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
ms: Fail input ruang kerja
    %1
    ialah jenis Link tetapi tiada URL=...entry.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
ms: Fail input ruang kerja %1 tiada Jenis=... entry

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
ms: Jenis input ruang kerja
    %1
    tidak diketahui.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
ms: Destinasi kepada sumber tidak mempunyai ruang yang cukup untuk merakam keadaan sumber tersebut selepas pelaksanaan kepada kaedah ini.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
ms: Peranti mungkin sibuk, iaitu, masih digunakan oleh aplikasi atau pengguna lain. Malah hal seperti membuka tetingkap pelayar dalam lokasi dalam peranti ini boleh menyebabkan peranti kekal digunakan.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
ms: Peranti mungkin tidak sedia, misalnya mungkin tiada media dalam peranti media boleh buang (iaitu tiada CD-ROM dalam pemacu CD,) atau dalam kes peranti periferal/mudah alih, peranti mungkin tidak disambung dengan betul.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
ms: Fail ini mungkin sedang digunakan (justera dipasak) oleh pengguna atau aplikasi lain.

en: The file or folder %1 does not exist.
ms: Fail atau folder %1 tidak wujud.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
ms: Lokasi tempat folder hendak dicipta mungkin tidak wujud.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
ms: Bahagian utama dokumen ini selamat dengan SSL, tetapi sesetengah bahagian tidak selamat.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
ms: Nama yang anda taip, %1, mungkin tidak wujud: ia mungkin tidak ditaip dengan betul.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
ms: Sambungan rangkaian mungkin tidak dikonfigur dengan betul, atau antara muka rangkaian mungkin tidak diaktifkan.

en: The new file name is empty.
ms: Nama fail baru kosong.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
ms: Operasi tidak dapat diselesaikan kerana fail sumber dan destinasi adalah sama.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
ms: Prosedur untuk menetapkan sijil klien untuk sesi telah gagal.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
ms: Proses untuk protokol %1 tamat tiba-tiba.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
ms: Program dalam komputer anda yang menyediakan akses ke protokol <strong>%1</strong>tidak dapat memperoleh ingatan yang diperlukan untuk ke langkah seterusnya.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
ms: Program dalam komputer anda yang menyediakan akses kepada <strong>%1</strong> protokol telah melaporkan ralat dalaman.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
ms: Program dalam komputer anda yang menyediaka akses kepada proptokol <strong>%1</strong> telah melaporkan jenis sampukan yang tidak diketahui: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
ms: Program dalam komputer anda yang menyediakan akses kepada protokol <strong>%1</strong> telah melaporkan ralat tidak diketahui: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
ms: Program dalam komputer anda yang menyediakan akses ke protokol <strong>%1</strong> tidak dijangka ditamatkan.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
ms: Program yang menyediakan keserasian dengan protokol ini mungkin belum dikemas kini dengan kemas kini terkini KDE. Ini boleh menyebabkan program jadi tidak serasi dengan versi semasa, justeru program tidak mula.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
ms: Protokol %1 tidak melaksanakan servis folder.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
ms: Protokol %1 bukan protokol penapis.

en: The protocol %1 is not supported.
ms: Protokol %1 tidak disokong.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
ms: Protokol %1 hanyalah protokol penapis.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
ms: Protokol <strong>%1</strong> tidak disokong oleh program KDE yang masa ini dipasang dalam komputer anda.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
ms: Protokol, atau pelayan, mungkin tidak menyokong penyambungan fail.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
ms: Skrip konfigurasi proksi tidak sah:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
ms: Skrip konfigurasi proksi mengembalikan ralat:
    %1

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
ms: Permintaan menjangkakan sebuah fail, bagaimanapun folder <strong>%1</strong> yang ditemui.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
ms: Permintaan menjangkakan folder, bagaimanapun fail <strong>%1</strong> yang ditemui.

en: The request was not completed because it was aborted.
ms: Permintaan tidak dilengkapkan kerana ia dihenti paksa

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
ms: Tindakan yang diminta tidak disokong oleh program KDE yang melaksanakan protokol <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ms: Peranti yang diminta tidak dapat dimulakan ("dilekap"). Ralat yang dilaporkan ialah: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ms: Peranti yang diminta tidak dapat dinyahmula ("nyahlekap"). Ralat yang dilaporkan ialah: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
ms: Fail yang diminta <strong>%1</strong> tidak dapat ditulis kerana ruang cakera tidak cukup.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
ms: Fail yang diminta tidak dapat dicipta kerana fail dengan nama yang sama sudah wujud.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
ms: Folder yang diminta tidak dapat dicipta kerana folder dengan nama yang sama sudah wujud.

en: The requested lock could not be granted. %1
ms: Kunci yang dipinta tidak dapat diberikan. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
ms: Operasi yang diminta memerlukan penciptaan fail sementara <strong>%1</strong>, bagaimanapun ia tidak dapat dicipta.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ms: Operasi yang diminta memerlukan penciptaan fail sementara untuk menyimpan fail baru semasa dimuat turun. Fail sementara ini <strong>%1</strong> tidak boleh dihapuskan.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ms: Operasi yang diminta memerlukan penghapusan fail asal, kebanyakannya di penghujung operasi alih fail. Fail asal <strong>%1</strong> tidak dapat dihapuskan.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
ms: Operasi yang diminta memerlukan penamaan semula fail asal <strong>%1</strong>, bagaimanapun ia tidak dapat dinamakan semula.

en: The requested protocol may not be supported.
ms: Protokol yang diminta mungkin tidak disokong.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
ms: Pautan simbolik %1 yang diminta tidak dapat dicipta.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
ms: Pelayan <strong>%1</strong> enggan membenarkan komputer ini membuat sambungan.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
ms: Pelayan tidak menyokong protokol WebDAV.

en: The server does not support the request type of the body.
ms: Pelayan tidak menyokong jenis permintaan kandungan

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
ms: Pelayan terlalu sibuk memberikan respons kepada permintaan lain.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
ms: Pelayan, meskipun masa ini disambungkan ke Internet, mungkin tidak dikonfigur untuk membenarkan permintaan.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
ms: Pelayan, meskinpun masa ini disambungkan ke Internet, mungkin tidak menjalankan servis yang diminta (%1).

en: The source and destination are the same file.
    %1
ms: Sumber dan destinasi adalah fail yang sama.
    %1

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
ms: Fail atau folder yang dinyatakan <strong>%1</strong> tidak wujud.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
ms: Folder yang dinyatakan tidak wujud atau tidak boleh baca.

en: The specified folder may not be empty.
ms: Folder yang dinyatakan mungkin tidak kosong.

en: The specified folder may not exist.
ms: Folder yang dinyatakan mungin tidak wujud.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
ms: Permintaan yang dinyatakan meminta pemindahan fail <strong>%1</strong> disambung di titik tertentu pemindahan. Ini tidak mungkin.

en: The specified resource may not exist.
ms: Sumber ditentukan mungkin tidak wujud.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
ms: Sumber yang dinyatakan mungkin tidak wujud atau mungkin tidak boleh akses.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
ms: Versi %1 protokol disokong oleh komputer ini dan pelayan  mungkin tidak serasi.

en: There are no special actions available for protocol %1.
ms: Tiada tindakan istimewa boleh didapatkan untuk protokol %1

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
ms: Mungkin terdapat masalah di beberapa tempat sepanjang laluan rangkaian di antara pelayan dengan komputer ini.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ms: Mungkin terdapat masalah dalam konfigurasi rangkaian anda, terutamanya nama hos proksi anda. Jika anda telah mengakses Internet tanpa masalah baru-baru ini, hal ini adalah tidak mungkin.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ms: Mungkin terdapat masalah dalam konfigurasi rangkaian anda. Jika anda mengakses Internet baru-baru ini tanpa menghadapi masalah, hal ini mungkin tidak benar.

en: There may have been a problem with your network connection.
ms: Mungkin terdapat masalah di dalam sambungan jaringan anda.

en: These files use advanced permissions.
ms: Fail ini menggunakan keizinan lanjutan.

en: This action was prevented by another error.
ms: Tindakan ini telah gagal dilaksanakan oleh masalah yang lain.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
ms: Aksi ini akan tindih '%1' dengan dirinya sendiri.
    Sila masukkan nama fail baru:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
ms: Ralat ini sangat bergantung pada program KDE. Maklumat tambahan patut memberikan maklumat yang lebih daripada yang boleh didapatkan kepada seni bina input/ouput KDE.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
ms: Bendera membolehkan penAmbahan, penamaan semula dan penghapusan fail. Ambil perhatian bahawa penghapusan dan penamaan semula boleh dihadkan menggunakan bendera Melekit

en: This flag allows viewing the content of the folder.
ms: Bendera ini membolehkan pemaparan kandungan folder.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
ms: Ini ialah ralat yang agak teknikal dan peranti yang diperlukan untuk komunikasi rangkaian (soket) tidak dapat dicipta.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
ms: Ini ralat yang agak teknikal yang memerlukan peranti untuk komunikasi rangkaian (soket) tidak dapat dicapai untuk mendengar sambungan rangkaian yang masuk.

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
ms: ini adalah ralat yang agak teknikal yang ralat berlaku semasa cuba menerima sambungan rangkaian yang masuk.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ms: Besar kemungkinan ini disebabkan oleh pepijat dalam program. Pertimbangkan untuk mengemukakan laporan lengkap pepijat seperti dirincikan di bawah.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ms: Besar kemungkinan ini disebabkan oleh pepijat dalam program pelayan. Pertimbangkan untuk mengemukakan laporan pepijat lengkap seperti yang dirincikan di bawah.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
ms: Ini ialah senarai fail hendak dibuka. Lebih daripada satu fail boleh dinyatakan dengan menyenaraikan beberapa fail, dipisahkan oleh ruang.

en: This is the name of the file to open.
ms: Ini ialah nama fail hendak dibuka.

en: This is the name to save the file as.
ms: Ini ialah nama untuk menyimpan fail sebagai.

en: This may be an error on the server side.
ms: Ini mungkin ralat dalam pelayan.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
ms: Ini bermakna permintaan telah dibuat dan memerlukan penentuan kandungan folder, dan program KDE yang menyokong protokol ini tidak dapat berbuat demikian.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
ms: Ini bermakna walaupun sumber, <strong>%1</strong>, dapat dibuka, ralat berlaku semasa membaca kandungan sumber.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
ms: Ini bermakna walaupun sumber, <strong>%1</strong>, dapat dibuka, ralat berlaku semasa menulis ke sumber.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
ms:  Ini bermakna cubaan untuk masuk (dalam kata lain, untuk buka) folder yang diminta <strong>%1</strong> ditolak.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
ms: Ini bermakna cubaan untuk menulis ke fail <strong>%1</strong> ditolak.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
ms: Ini bermakna kandungan fail atau folder yang diminta <strong>%1</strong> tidak boleh didapatkan kembali kerana akses baca tidak diperoleh.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
ms: Ini bermakna bahawa fail, <strong>%1</strong>, tidak dapat ditulis seperti yang diminta kerana akses dengan keizinan untuk menulis tidak dapat diperoleh.

en: Timeout Error
ms: Ralat Had Masa

en: Timeout Values
ms: Nilai Hadmasa Tamat

en: Timeout on server
    %1
ms: Keluar Had Masa pada pelayan
    %1

en: Try again, either now or at a later time.
ms: Cuba lagi, samada sekarang atau kemudian.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
ms: Cuba alihkan fail dahulu, kemudian cuba lagi.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
ms: Cuba alihkan folder semasa dahulu, kemudian cuba lagi.

en: Type any comment you think is useful here.
ms: Taip sebarang komen yang anda fikir berguna di sini.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
ms: Taip arahan untuk mulakan aplikasi ini di sini.
    
    Berikutan arahan, anda boleh dapat beberapa pemegang tempat yang akan digantikan dengan nilai sebenar apabila program sebenar dijalankan:
    %f - nama fail tunggal
    %F - senarai fail; guna untuk aplikasi yang boleh buka beberapa fail setempat serentak
    %u - URL tunggal
    %U -senarai URL
    %d - direktori fail yang hendak dibuka
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
ms: Taip huraian aplikasi ini, berdasarkan kegunaannya, di sini. Contohnya: dailkan aplikasi (KPPP) akan menjadi "Alat Dail".

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
ms: Taip nama yang anda ingin berikan kepada aplikasi ini di sini. Aplikasi ini akan muncul di bawah nama ini dalam menu aplikasi dan dalam panel.

en: Type:
ms: Taip:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ms: Persekitaran UNIX biasanya dapat memautkan fail atau folder untuk memisahkan nama dan/atau lokasi. Semasa operasi salin yang diminta, KDE mengesan satu pautan atau satu siri pautan yang terhasil dalam gelung tidak terhingga - iaitu fail (mungkin seperti dalam bulatan) terpaut pada dirinya sendiri.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ms: Persekitaran UNIX biasanya dapat memautkan fail atau folder kepada nama berasingan dan/atau lokasi. KDE mengesan pautan atau siri pautan yang terhasil dalam gelung tidak terhingga - iaitu fail (mungkin seperti dalam bulatand) terpaut pada dirinya sendiri.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
ms: URL Tidak Merujuk kepada Sumber

en: URL Resource Invalid
ms: Sumber URL Tidak Sah

en: Unable to Enter Folder
ms: Tidak Dapat Masuk Folder

en: Unable to Initialize Input/Output Device
ms: Tidak dapat memulakan Peranti Input/Output

en: Unable to Launch Process
ms: Tidak Dapat Lancarkan Proses

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
ms: Tidak dapat Menyahmula Peranti Input/Output

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
ms: Tidak dapat berkomunikasi dengan servis pengendali cookies.
    Sebarang perubahan yang anda buat tidak akan berkesan sehingga servis dimulakan semula.

en: Unable to create io-slave: %1
ms: Tidak dapat mencipta io-hamba: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
ms: Tidak dapat memadam semua cecikut seperti diminta.

en: Unable to delete cookies as requested.
ms: Tidak dapat memadam cecikut seperti diminta.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
ms: Gagal membuka sijil. Cuba kata laluan baru?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
ms: Tidak boleh mendapatkan maklumat mengenai cecikut yang disimpan dalam komputer anda.

en: Undocumented Error
ms: Ralat Tidak Didokumentasikan

en: Unexpected Program Termination
ms: Penamatan Program Yang Tidak Dijangka

en: Unknown Error
ms: Ralat Tidak Diketahui

en: Unknown Host
ms: Hos Tidak Diketahui

en: Unknown Interruption
ms: Sampukan Tidak Diketahui

en: Unknown Proxy Host
ms: Hos Proksi Tidak Diketahui

en: Unknown error
    %1
ms: Ralat tidak diketahui
    %1

en: Unknown host %1
ms: Hos %1 tidak diketahui

en: Unknown interrupt
    %1
ms: Gangguan tidak diketahui
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
ms: Protokol tidak diketahui '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
ms: Hos proksi tidak diketahui
    %1

en: Unmount
ms: Nyah-lekap

en: Unsupported Action: %1
ms: Tindakan Tidak Disokong: %1

en: Unsupported Protocol %1
ms: Protokol Tidak Disokong %1

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
ms: Kemas kini perisian anda kepada versi terkini. Agihan anda hendaklah menyediakan alat untuk mengemas kini perisian anda.

en: Updating System Configuration
ms: Mengemaskini Konfigurasi Sistem

en: Updating system configuration.
ms: Mengemaskini Konfigurasi Sistem.

en: Use cache whenever &possible
ms: Guna cache bila-bila &mungkin

en: User
ms: Pengguna

en: User Agent
ms: Ejen Pengguna

en: User canceled action
    %1
ms: Pengguna membatalkan aksi
    %1

en: User:
ms: Pengguna:

en: Username:
ms: Namapengguna:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
ms: Menggunakan subURL dengan %1 tidak disokong.

en: Value:
ms: Nilai:

en: Varying (No Change)
ms: Berubah-ubah (Tiada Perubahan)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
ms: Sahkan sama ada laman web yang dicache adalah sah sebelum cuba mendapatkan laman web itu lagi.

en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
ms: Apabila sambungan FTP adalah pasif, klien disambungkan ke pelayan, dan bukan sebaliknya, jadi firewalls tidak memblok sambungan; pelayan FTP lama mungkin tidak menyokong FTP Pasif.

en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
ms: Apabila fail sedang dimuat naik, sambungannya adalah ".part". Apabila dimuat naik sepenuhnya, ia dinamakan semula pada nama sebenarnya.

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
ms: Semasa mendapatkan kembali maklumat tentang hos proksi yang dinyatakan, <strong>%1</strong>, ralat Hos Tidak Diketahui telah ditemui. Ralat hos tak diketahui menandakan nama yang diminta tidak dapat dicari dalam Internet.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
ms: Adakah anda mahu menerima sijil ini seterusnya selepas ini tanpa diberitahu?

en: Write
ms: Tulis

en: Write
    Entries
ms: Tulis
    Entri

en: Write Access Denied
ms: Akses Tulis Dinafikan

en: Writing to %1 is not supported.
ms: Menulis ke %1 tidak disokong.

en: Yes
ms: Ya

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
ms: Anda akan memasuki mod terlindung. Transmisi akan dienkrip.
    Ini bermakna pihak ketiga tidak boleh memerhatikan data di dalam transit dengan mudah.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
ms: Anda akan meninggalkan mod terlindung. Transmisi tidak akan dienkrip.
    Ini bermakna pihak ketiga boleh memerhatikan data di dalam transit.

en: You are not authorized to execute this file.
ms: Anda tidak diberikan kuasa untuk melaksanakan fail ini.

en: You are not authorized to execute this service.
ms: Anda tidak diberikan kuasa untuk melaksanakan servis ini.

en: You can only select local files.
ms: Anda hanya boleh pilih fail lokal.

en: You did not select a file to delete.
ms: Anda tidak pilih fail untuk dihapuskan.

en: You did not select a file to trash.
ms: Anda tidak memilih fail untuk dibuang.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mengakses protokol %1.

en: You do not have permission to create that folder.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk mencipta folder itu.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
ms: Anda menunjukkan bahawa anda mahu menerima sijil ini, tetapi sijil ini tidak dikeluarkan kepada pelayan yang menunjukkannya. Anda mahu terus muatkan?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
ms: Anda perlu mulakan semula KDE supaya perubahan ini berfungsi.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
ms: Anda perlu mulakan semula aplikasi yang berjalan supaya perubahan ini berfungsi.

en: You may have encountered a bug in the program.
ms: Anda mungkin telah menemui pepijat di dalam program.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
ms: Anda mungkin telah memberikan perincian pengesahan tidak betul atau tiada langsung.

en: You may not have permissions to accept the connection.
ms: Anda mungkin tiada keizinan untuk menerima sambungan.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
ms: Anda mungkin tidak mempunyai keizinan untuk memulakan ("lekap") peranti. Dalam sistem UNIX, sering kali kelebihan pentadbir sistem diperlukan untuk memulakan peranti.

en: You may not have permissions to read from the resource.
ms: Anda mungkin tidak mempunyai keizinan untuk membaca dari sumber.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
ms: Anda mungkin tidak mempunyai keizinan untuk membaca fail atau membuka folder.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
ms: Anda mungkin tidak mempunyai keizinan untuk nyahmula ("nyahlekap". Dalam sistem UNIX, kelebihan pentadbir sistem sering diperlukan untuk menyahmula peranti.

en: You may not have permissions to write to the resource.
ms: Anda mungkin tidak mempunyai keizinan untuk menulis ke sumber

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
ms: Anda perlu menyediakan kata pengguna dan kata laluan untuk pelayan proksi yang tertera di bawah sebelum anda dibenarkan mengakses sebarang laman.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
ms: Anda perlu berikan nama pengguna dan kata laluan untuk mengakses tapak ini.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
ms: Keizinan akses anda mungkin tidak cukup untuk melaksanakan operasi yang diminta dalam sumber ini.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
ms: Akaun anda mungkin tiada keizinan untuk akses sumber yang dinyatakan.

en: a suitable extension
ms: sambungan sesuai

en: the extension <b>%1</b>
ms: sambungan <b>%1</b>
