xscreensaver 5.0.8 - en to no translation catalogue (695 entries)

en: %s: unknown option: %s
no: %s: ukjent flagg: %s

en: 0 Seconds
no: 0 scekunder

en: 0 deg
no: 0 grader

en: 0 sec
no: 0 sek

en: 0 seconds
no: 0 sekunder

en: 1 Minute
no: 1 minutt

en: 1 Second
no: 1 sekund

en: 1 minute
no: 1 minutt

en: 1 second
no: 1 sekund

en: 10 Seconds
no: 10 sekunder

en: 10 times
no: 10 ganger

en: 12-Hour Time
no: 12-timers klokke

en: 2 minutes
no: 2 minutter

en: 2 seconds
no: 2 sekunder

en: 24-Hour Time
no: 24-timers klokke

en: 30 Seconds
no: 30 sekunder

en: 30 sec
no: 0 sek

en: 30 seconds
no: 30 sekunder

en: 30 secs
no: 30 sek

en: 5 Minutes
no: 5 minutter

en: 5 Seconds
no: 5 scekunder

en: 5 seconds
no: 5 sekunder

en: 90 deg
no: 90 grader

en: 90 deg Rotation Speed
no: Roteringshastighet for 90 grader

en: Additive Colors
no: Additive farger

en: Advanced
no: Avansert

en: Advanced >>
no: Avansert >>

en: Agressive
no: Agressiv

en: Air Speed
no: Lufthastighet

en: Allow Wall Collisions
no: Tillat kollisjoner med vegg

en: Amplitude
no: Amplityde

en: Anim Speed
no: Animasjonshastighet

en: Animate
no: Animer

en: Animate Circles
no: Animer sirkler

en: Animation Speed
no: Animasjonshastighet

en: Ant
no: Maur

en: Ant Size
no: Størrelse på maur

en: AntMaze
no: Maurlabyrint

en: AntSpotlight
no: Maur med følgelys

en: Anti-aliased Lines
no: Linjer med antialiasing

en: Ants Count
no: Antall maur

en: Any
no: Enhver

en: Arms
no: Armer

en: Attraction
no: Tiltrekning

en: Available
no: Tilgjengelig

en: Ball Count
no: Antall baller

en: Ball Mass
no: Ballens masse

en: Ball Size
no: Størrelse på ball

en: Balls
no: Baller

en: Barcode
no: Strekkode

en: Big
no: Stor

en: Big Drops
no: Store dråper

en: Bigger
no: Større

en: Binary
no: Binær

en: Bitmap File
no: Bildefil

en: Bitmap for Flag
no: Bitkart for flagg

en: Bitmap to rotate
no: Bilde som skal roteres

en: Black Hole
no: Sort hull

en: Blank After
no: Blank ut etter

en: Blank Screen
no: Blank skjerm

en: Blank Screen Only
no: Kun blank ut skjerm

en: Blob Count
no: Antall blubber

en: Border
no: Kant

en: Border Width
no: Kantbredde

en: Bounce
no: Sprett

en: Box Size
no: Størrelse på boks

en: Boxes
no: Bokser

en: Boxes Only
no: Kun bokser

en: Boxes or Circles
no: Bokser eller sirkler

en: Braid
no: Flette

en: Bright
no: Lys

en: Browse
no: Bla gjennom

en: Browse...
no: Bla gjennom...

en: Bubble3D
no: Boble3D

en: Bubbles
no: Bobler

en: Bubbles Fall
no: Bobler faller

en: Bubbles Float
no: Bobler flyter

en: Bubbles Rise
no: Bobler stiger

en: Bubbles exist in three dimensions
no: Bobler eksisterer i tre dimensjoner

en: Bumps
no: Humper

en: C Curve
no: C-kurve

en: Cage
no: Bur

en: Calm
no: Rolig

en: Cancel
no: Avbryt

en: Carousel
no: Karusell

en: Cell Size
no: Cellestørrelse

en: Celtic
no: Keltisk

en: Center on Screen
no: Sentrer på skjermen

en: Centered Text
no: Sentrert tekst

en: Change Image Every
no: Bytt bilde hvert

en: Changes
no: Endringer

en: Checkerboard
no: Sjakkbrett

en: Choose Random Image:
no: Velg tilfeldig bilde:

en: Choose _Random Image:
no: Velg _tilfeldig bilde:

en: Circle
no: Sirkel

en: Circles Only
no: Kun sirkler

en: Classic
no: Klassisk

en: Classic Edition
no: Klassisk utgave

en: Clay
no: Leire

en: Clear Water
no: Klart vann

en: Color
no: Farger

en: Color Contrast
no: Fargekontrast

en: Color Gradient
no: Fargegradient

en: Color Gradients
no: Fargegradienter

en: Color Wheel
no: Fargehjul

en: Colormaps
no: Fargekart

en: Colors
no: Farger

en: Colors    Two
no: Farger    To

en: Command Line:
no: Kommandolinje:

en: Compass
no: Kompass

en: Complexity
no: Kompleksitet

en: Confused
no: Forvirret

en: Control Points
no: Kontrollpunkter

en: Coral
no: Korall

en: Corners
no: Hjørner

en: Cosmos
no: Kosmos

en: Couldn't find pixmap file: %s
no: Kunne ikke finne pixmap-fil: %s

en: Count
no: Antall

en: Critical
no: Kritisk

en: Crystal
no: Krystall

en: Cube
no: Kube

en: Cube 21
no: Kube 21

en: Cube size
no: Størrelse på kube

en: CubeStorm
no: KubeStorm

en: Cubenetic
no: Kubenetikk

en: Curved Pipes
no: Kurvede rør

en: Cycle After
no: Skift etter

en: Cycles
no: Omganger

en: DangerBall
no: FareBall

en: DecayScreen
no: Nedbrutt skjerm

en: Deco
no: Deko

en: Deep
no: Dyp

en: Default
no: Forvalg

en: Default-N
no: Forvalg-N

en: Delay
no: Pause

en: Dense
no: Tett

en: Density
no: Tetthet

en: Depth
no: Dybde

en: Describe Molecule
no: Beskriv molekyl

en: Description
no: Beskrivelse

en: Descriptions not available: no XML support compiled in.
no: Beskrivelser ikke tilgjengelig: ingen støtte for XML kompilert inn.

en: Desert
no: Ørken

en: Detail
no: Detalj

en: Diagnostics
no: Diagnostikk

en: Diamond
no: Diamant

en: Dictionary File
no: Ordbokfil

en: Disable Screen Saver
no: Slå av skjermsparer

en: Discrete
no: Diskre

en: Display Modes
no: Visningsmodi

en: Display Power Management
no: Strømstyring for skjermen

en: Display Seconds
no: Vis sekunder

en: Display Solid Colors
no: Vis helfylte farger

en: Display Speed
no: Visningshastighet

en: Display Splash Screen at Startup
no: Vis oppstartsskjerm

en: Display Stars
no: Vis stjerner

en: Display Subprocess Errors
no: Vis feil i underprosesser

en: Display Surface Patterns
no: Vis overflatemønster

en: Display version information.
no: Vis versjonsinformasjon.

en: Dissolve
no: Løs opp

en: Distance
no: Avstand

en: Distort
no: Forvreng

en: Do Red/Blue 3D separation
no: Utfør rød/blå 3D-separasjon

en: Documentation...
no: Dokumentasjon...

en: Don't Rotate
no: Ikke roter

en: Don't hide bubbles when they pop
no: Ikke skjul bobler når de sprekker

en: Dot size
no: Størrelse på prikk

en: Double Buffer
no: Double buffer

en: Draw Ants
no: Tegn maur

en: Draw Cell
no: Tegn celle

en: Draw Eye
no: Tegn øye

en: Draw Eyes
no: Tegn øyer

en: Draw Grid
no: Tegn rutenett

en: Draw Labels
no: Tegn etiketter

en: Draw Logo
no: Tegn logo

en: Draw Shadows
no: Tegn skygger

en: Draw Spots
no: Tegn flekker

en: Draw circles instead of pixmap bubbles
no: Tegn sirkler istedet for pixmap-bobler

en: Drift
no: Driv

en: Duration
no: Varighet

en: Eagle Nest
no: Ørnerede

en: Edit the command line directly.
no: Rediger kommandolinjen direkte.

en: Elasticity
no: Elastisitet

en: Enable Blending
no: Bruk blanding

en: Enable Fog
no: Aktiver tåke

en: Enable Lighting
no: Aktiver lyn

en: Enable Texturing
no: Aktiver teksturer

en: Enable Walls
no: Aktiver vegger

en: Enable fog
no: Slå på tåke

en: Enable lighting
no: Slå på lyn

en: Engine
no: Motor

en: Epicycle
no: Episyklus

en: Epoch
no: Epoke

en: Error loading pixmap file: %s
no: Feil under lasting av pixmap-fil: %s

en: Error:
    
    Couldn't determine init file name!
no: Feil:
    
    Kunne ikke bestemme navn på initieringsfil!

en: Error:
    
    Couldn't write %s
no: Feil:
    
    Kunne ikke skrive %s

en: Error:
    
    Directory does not exist: "%s"
no: Feil:
    
    Katalogen eksisterer ikke: «%s»

en: Error:
    
    File does not exist: "%s"
no: Feil:
    
    Filen eksisterer ikke: «%s»

en: Error:
    
    No Help URL has been specified.
no: Feil:
    
    Ingen URL oppgitt for hjelp.

en: Error:
    
    The xscreensaver daemon did not start up properly.
no: Feil:
    
    Xscreensaver daemonen startet ikke opp riktig.

en: Error:
    
    Unparsable time format: "%s"
no: Feil:
    
    Forstår ikke tidsformatet: «%s»

en: Error:
    
    no `manualCommand' resource set.
no: Feil:
    
    ingen «manualCommand»-ressurs satt.

en: Explosion Force
no: Eksplosjonskraft

en: Explosions
no: Eksplosjoner

en: Extrusion
no: Ekstrusjon

en: F_ade Duration
no: V_arighet for utfasing

en: Fade
no: Fas ut

en: Fading and Colormaps
no: Utfasing og fargekart

en: Far
no: Fjern

en: Fast
no: Fort

en: Fertility
no: Fruktbarhet

en: Few
no: Få

en: Fibers
no: Fibre

en: Fill Screen
no: Fyll skjermen

en: Filled Splines
no: Fylte splines

en: Fire
no: Flamme

en: Fireworkx
no: Fyrverkeri

en: Fish
no: Fisk

en: Fish Speed
no: Hastighet på fisk

en: Fisheye Lens
no: Fiskeøyelinse

en: Flag
no: Flagg

en: Flame
no: Flamme

en: Flat Background
no: Flat bakgrunn

en: Flat Coloring
no: Flate farger

en: Flat Lighting
no: Flatt lyn

en: Flow
no: Flyt

en: FluidBalls
no: FlytendeBaller

en: Fog
no: Tåke

en: For updates, check http://www.jwz.org/xscreensaver/
no: For oppdateringer, sjekk http://www.jwz.org/xscreensaver/

en: Forest
no: Skog

en: Four Sided Cells
no: Firesidede celler

en: Fractal Growth
no: Fraktal vekst

en: Friction
no: Friksjon

en: From Jupiter
no: Fra Jupiter

en: From Mars
no: Fra Mars

en: From Mercury
no: Fra Merkur

en: From Moon
no: Fra Månen

en: From Neptune
no: Fra Neptun

en: From Pluto
no: Fra Pluto

en: From Random
no: Fra tilfeldig

en: From Saturn
no: Fra Saturn

en: From Sun
no: Fra solen

en: From Uranus
no: Fra Uranus

en: From Venus
no: Fra Venus

en: Function
no: Funksjon

en: Functions
no: Funksjoner

en: GLForestFire
no: GLSkogbrann

en: GLText
no: GLTekst

en: Galaxy
no: Galakse

en: GlSnake
no: GLSlange

en: Global speed
no: Global hastighet

en: Go to the documentation on the XScreenSaver web page.
no: Gå til dokumentasjonen på nettsidene til XScreenSaver.

en: Grab Desktop Images
no: Hent bilder fra skrivebordet

en: Grab Desktop _Images
no: Hent b_ilder fra skrivebordet

en: Grab Images
no: Hent bilder

en: Grab Screen
no: Hent skjerm

en: Gradient Background
no: Gradient bakgrunn

en: Gravity
no: Gravitet

en: Gray
no: Gråtone

en: GrayScale
no: GreyScale

en: Grayscale
no: Gråtone

en: Grow By
no: Øk med

en: Halftone
no: Halvtone

en: Heat
no: Varme

en: High
no: Høy

en: Honda Insight (3 cylinders)
no: Honda Insight (3 sylindre)

en: Horizontal Symmetries
no: Horisontal symmetri

en: Hue Gradients
no: Gradienter for glød

en: Huge
no: Stor

en: Huge Fire
no: Storbrann

en: Huge Font
no: Enorm skrift

en: Hurricane
no: Virvelvind

en: Hypercube
no: Hyperkube

en: IMSmap
no: IMSkart

en: Ice
no: Is

en: Identical Pieces
no: Identiske deler

en: Image Directory
no: Bildekatalog

en: Image Duration
no: Varighet for bilde

en: Image File
no: Bildefil

en: Image Manipulation
no: Bildemanipulering

en: Image file
no: Bildefil

en: Insane
no: Sinnsyk

en: Install Colormap
no: Installer fargekart

en: Install _Colormap
no: Installer _fargekart

en: Interference
no: Forstyrrelse

en: Interpolation Steps
no: Steg i interpolasjon

en: Invisible
no: Usynlig

en: Iterations
no: Gjennomganger

en: Jaguar XKE (12 cylinders, V)
no: Jaguar XKE (12 sylindre, V)

en: Jigsaw
no: Puslespill

en: Join Offset
no: Avstand for sammenslåing

en: Juggle
no: Jongler

en: Jumpy
no: Spretten

en: Kaleidescope
no: Kaleidoskop

en: Kill and re-launch the XScreenSaver daemon.
no: Terminer og start XScreeSaver daemon på nytt.

en: Large
no: Stor

en: Large Font
no: Stor skrift

en: Lasers
no: Lasere

en: Layers
no: Lag

en: Leave Trails
no: Etterlat spor

en: Leave a trail
no: Etterlat spor

en: Left
no: Venstre

en: Length
no: Lengde

en: Length of trails
no: Lengde på spor

en: Lens Count
no: Antall linser

en: Lens Offset
no: Linseavstand

en: Lens Size
no: Linsestørrelse

en: Lenses
no: Linser

en: Less
no: Færre

en: Light Flash
no: Lysglimt

en: Lighting
no: Lys

en: Lighting Effect
no: Lyneffekt

en: Lightning
no: Lyn

en: Line Segments
no: Linjesegmenter

en: Linear
no: Lineær

en: Linear Motion
no: Lineær bevegelse

en: Lines
no: Linjer

en: Lock Screen After
no: Lås skjermen etter

en: Lock the screen now (even if "Lock Screen" is unchecked.)
no: Lås skjermen nå (selv om «Lås skjerm» ikke er avkrysset.)

en: Long
no: Langt

en: Loop
no: Løkke

en: Loose
no: Løs

en: Low
no: Lav

en: Lower Left
no: Nedre venstre

en: Lower Right
no: Nedre høyre

en: Magnification
no: Forstørrelse

en: Magnify
no: Forstørr

en: Many
no: Mange

en: Max Blobs
no: Maks antall blubber

en: Max Height
no: Maks høyde

en: Max Rings
no: Maks antall ringer

en: Max Size
no: Maks størrelse

en: Max Velocity
no: Maks fart

en: Maximum mass
no: Maksimal bass

en: Maximum speed
no: Maksimal hastighet

en: Maze
no: Labyrint

en: Medium Font
no: Middels skrift

en: Min Size
no: Minste størrelse

en: Minimum mass
no: Minimum bass

en: Minimum speed
no: Minste hastighet

en: Mode:
no: Modus:

en: Mold Varieties
no: Variasjoner for mugg

en: Molecule
no: Molekyl

en: Moo
no: Mø

en: More
no: Flere

en: Motion Speed
no: Bevegelseshastighet

en: Mountain
no: Fjell

en: Move
no: Flytt

en: NCD X Terminal
no: NCD X-terminal

en: Near
no: Nær

en: Negative
no: Negativ

en: Nervousness
no: Nervøshet

en: Never
no: Aldri

en: Nine Sided Cells
no: Nisidede celler

en: No Animation
no: Ingen animasjon

en: No Network
no: Uten nettverk

en: No Preview
no: Ingen forhåndsvisning

en: No Preview
    Available
no: Ingen forhåndsvisning
    tilgjengelig

en: No Stars
no: Ingen stjerner

en: No description available.
no: Ingen beskrivelse tilgjengelig.

en: No shadow
no: Ingen skygge

en: None
no: Ingen

en: Noseguy
no: Nesefyr

en: Number of Balls
no: Antall baller

en: Number of Circles
no: Antall sirkler

en: Number of Colors
no: Antall farger

en: Number of Colours
no: Antall farger

en: Number of Cows
no: Antall kuer

en: Number of Cubes
no: Antall kuber

en: Number of Disks
no: Antall plater

en: Number of Fractals
no: Antall fraktaler

en: Number of Images:
no: Antall bilder:

en: Number of Particles
no: Antall partikler

en: Number of Pipe Systems
no: Antall rørsystemer

en: Number of Sharks
no: Antall haier

en: Number of Slices
no: Antall stykker

en: Number of Spots
no: Antall punkter

en: Number of Waves
no: Antall bølger

en: Number of trees
no: Antall trær

en: Object Trails
no: Objektspor

en: Octahedron
no: Oktahedron

en: Off After
no: Av etter

en: Offset
no: Avstand

en: Offspring
no: Avkom

en: Often
no: Ofte

en: Old
no: Gammel

en: Only One Screen Saver
no: Kun én skjermsparer

en: Open Figures
no: Åpne figurer

en: Open and Closed Figures
no: Åpne og lukkede figurer

en: Orbital Decay
no: Avtagning i banen

en: Packing
no: Pakking

en: Pages of text
no: Sider med tekst

en: Parallels
no: Paralleller

en: Particle Density
no: Partikkeltetthet

en: Particles
no: Partikler

en: Parts
no: Deler

en: Penetrate
no: Gjennomtreng

en: Penrose
no: Pennerose

en: Phone Number
no: Telefonnummer

en: Phosphor
no: Fosfor

en: Pipes
no: Rør

en: Plain
no: Vanlig

en: Plane
no: Plan

en: Player Size
no: Størrelse på spiller

en: Please check your $PATH and permissions.
no: Vennligst sjekk $PATH og rettigheter.

en: Points
no: Punkter

en: Polygons
no: Polygoner

en: Polyominoes
no: Polyminoer

en: Porsche 911 (6 cylinders, flat)
no: Porsche 911 (6 sylindre, flat)

en: Positive
no: Positiv

en: Power
no: Kraft

en: Power Management Enabled
no: Strømstyring aktivert

en: Preview
no: Forhåndsvisning

en: PseudoColor
no: Pseudofarge

en: Psychedelic
no: Psykedelisk

en: Psychedelic Colors
no: Psykedeliske farger

en: Pulsating Blob
no: Pulserende blubbe

en: Pyramid
no: Pyramide

en: Queens
no: Dronninger

en: Quickly
no: Raskt

en: RD-Bomb
no: RD-bombe

en: Rain
no: Regn

en: Random
no: Tilfeldig

en: Random Cell Shape
no: Tilfeldig form på celler

en: Random Colors
no: Tilfeldige farger

en: Random Engine
no: Tilfeldig motor

en: Random Generator
no: Tilfeldighetsgenerator

en: Random Lamp Style
no: Tilfeldig lampestil

en: Random Melt Style
no: Tilfeldig stil for smelting

en: Random Mode
no: Tilfeldig modus

en: Random Motion
no: Tilfeldig bevegelse

en: Random Object
no: Tilfeldig objekt

en: Random Screen Saver
no: Tilfeldig skjermsparer

en: Random color
no: Tilfeldig farge

en: Randomize
no: Gjør tilfeldig

en: Randomness
no: Tilfeldighet

en: Rectangle Count
no: Antall rektangler

en: Reflect
no: Reflekter

en: Resolution
no: Oppløsing

en: Right
no: Høyre

en: Ripples
no: Bølger

en: Robots
no: Roboter

en: Rocks
no: Steiner

en: Rocky Walls
no: Steinete vegger

en: Rolling Enabled
no: Rulling aktivert

en: Rotate
no: Roter

en: Rotation
no: Rotasjon

en: Rotation Speed
no: Roteringshastighet

en: Rotation speed
no: Rotasjonshastighet

en: Rubber
no: Gummi

en: Run Backward
no: Kjør baklengs

en: Sad Mac
no: Trist Mac

en: Sandgrains
no: Sandkorn

en: Saturation Gradients
no: Metningsgradienter

en: Sballs
no: Sballer

en: Scale
no: Skala

en: Screen Image
no: Skjermbilde

en: Screen Saver
no: Skjermsparer

en: Screen Saver Disabled
no: Skjermsparer deaktivert

en: Screensaver
no: Skjermsparer

en: Screensaver Preferences
no: Brukervalg for skjermsparer

en: Screw
no: Skru

en: Scroll Speed
no: Rullehastighet

en: Searchers
no: Søkere

en: Seeds
no: Utgangsverdier

en: Segmented
no: Oppdelt

en: Segments
no: Segmenter

en: Seldom
no: Sjelden

en: Select file.
no: Velg fil.

en: Settings
no: Innstillinger

en: Settings...
no: Innstillinger...

en: Shake Box
no: Risteboks

en: Shallow
no: Grunn

en: Shark Proximity
no: Haiens nærhet

en: Shark Speed
no: Haiens hastighet

en: Sharp
no: Skarp

en: Sharp Turns
no: Skarpe svinger

en: Short
no: Kort

en: Show Description
no: Vis beskrivelse

en: Show Engine Name
no: Vis navn på motor

en: Show Image Titles
no: Vis bildetitler

en: Show Shuffling
no: Vis stokking

en: Show Titles
no: Vis titler

en: Shy
no: Sky

en: Side View
no: Sidevisning

en: Simulation Team Members
no: Lagmedlemmer i simulasjonen

en: Sine
no: Sinus

en: Six Sided Cells
no: Sekssidede celler

en: Size
no: Størrelse

en: Size of tube
no: Størrelse på rør

en: Slide Speed
no: Lysbildehastighet

en: SlideScreen
no: Lysbildeskjerm

en: Slip
no: Skli

en: Slow
no: Sakte

en: Slowly
no: Sakte

en: Small
no: Liten

en: Small Drops
no: Små dråper

en: Small Font
no: Liten skrift

en: Smaller
no: Mindre

en: Smooth
no: Myk

en: Smoothed Lines
no: Myke linjer

en: Smoothing
no: Utjevning

en: Solid
no: Helfylt

en: Solid Blocks
no: Helfylte blokker

en: Solid Colors
no: Helfylte farger

en: Solid Floor
no: Helfylt gulv

en: Solid Object
no: Helfylt objekt

en: Solid Objects
no: Helfylte objekter

en: Solid Surface
no: Hel overflate

en: Solid Tiles
no: Helfylte fliser

en: Solve Speed
no: Løsningshastighet

en: Sources
no: Kilder

en: Spacing
no: Mellomrom

en: Spastic
no: Spastisk

en: Speed
no: Hastighet

en: Speed Limit
no: Fartsgrense

en: SpeedMine
no: HurtigMine

en: Sphere
no: Sfære

en: Spin
no: Spinn

en: Split a swarm
no: Del en sverm

en: Spotlight
no: Følgelys

en: Springiness
no: Fjærethet

en: Square
no: Firkantet

en: Stairs
no: Trapper

en: Stand_by After
no: _Ventemodus etter

en: Standard
no: Forvalg

en: Standard <<
no: Generell <<

en: Standby After
no: Ventemodus etter

en: Star
no: Stjerne

en: StarWars
no: Stjernekrig

en: Starfish
no: Stjernefisk

en: Stars
no: Stjerner

en: Start as cube
no: Start som kube

en: States
no: Stater

en: Steering
no: Styring

en: Steps
no: Steg

en: Still
no: Stille

en: StonerView
no: Steinvisning

en: Strange
no: Rar

en: Stretchy Melt
no: Strukket smelting

en: Subaru XT (6 cylinders, V)
no: Subaru XT (6 sylindre, V)

en: Superquadrics
no: Superkvadratisk

en: Sus_pend After
no: _Pause etter

en: Suspend After
no: Pause etter

en: Swamp Thing
no: Sumpting

en: Swampy
no: Sumpaktig

en: Swarm
no: Sverm

en: System Length
no: Systemlengde

en: Tails
no: Haler

en: Team A Name
no: Navn på lag A

en: Team B Name
no: Navn på lag B

en: Tell the running XScreenSaver daemon to exit.
no: Be kjørende XScreenSaver daemon om å avslutte.

en: Tentacles
no: Tentakler

en: Text
no: Tekst

en: Text Columns
no: Tekstkolonner

en: Text File
no: Tekstfil

en: Text Lines
no: Tekstlinjer

en: Text Manipulation
no: Tekstmanipulering

en: Text Mode
no: Tekstmodus

en: Text Program
no: Tekstprogram

en: Text _file
no: Tekst_fil

en: Text for Flag
no: Tekst for flagg

en: Texture Image
no: Teksturbilde

en: Texture PPM File
no: PPM-fil for tekstur

en: Textured
no: Med tekstur

en: Thick
no: Tykk

en: Thick Lines
no: Tykke linjer

en: Thickness
no: Tykkhet

en: Thin
no: Tynn

en: Three Sided Cells
no: Tresidede celler

en: Tight
no: Tett

en: Tile Size
no: Flisstørrelse

en: Timeout
no: Tidsavbrudd

en: Timetunnel
no: Tidtunnel

en: Tiny
no: Liten

en: Top View
no: Toppvisning

en: Trail Length
no: Lengde på spor

en: Trail Size
no: Størrelse på spor

en: Trails
no: Spor

en: Translate
no: Oversett

en: Transparency
no: Gjennomsiktighet

en: Transparent
no: Gjennomsiktig

en: Transparent Blobs
no: Gjennomsiktige blubber

en: Transparent Bubbles
no: Gjennomsiktige bobler

en: Transparent Surface
no: Gjennomsiktig overflate

en: Triangle
no: Triangel

en: Truchet Lines
no: Truchet-linjer

en: TrueColor
no: Sanne farger

en: Twang
no: Spjoing

en: Twelve Sided Cells
no: Tolvsidede celler

en: Twistoid
no: Vridning

en: Two
no: To

en: Two random colors
no: To tilfeldige farger

en: Two-Sided
no: Tosidig

en: Unlimited
no: Ubegrenset

en: Untextured
no: Uten tekstur

en: Upper Left
no: Øvre venstre

en: Upper Right
no: Øvre høyre

en: Use
no: Bruk

en: Use Lighting
no: Bruk lyn

en: Use PTY
no: Bruk PTY

en: Use Shared Memory
no: Bruk delt minne

en: Use light
no: Bruk lys

en: VW Beetle (4 cylinders, flat)
no: VW boble (4 sylindre, flat)

en: Verbose Diagnostics
no: Utfyllende diagnostikk

en: Vertical Symmetries
no: Vertikal symmetri

en: View Earth
no: Vis jorden

en: View Europa
no: Vis Europa

en: View Ganymede
no: Vis Ganymedes

en: View Io
no: Vis Io

en: View Jupiter
no: Vis Jupiter

en: View Mars
no: Vis Mars

en: View Mercury
no: Vis Merkur

en: View Moon
no: Vis månen

en: View Neptune
no: Vis Neptun

en: View Pluto
no: Vis Pluto

en: View Random
no: Vis tilfeldig

en: View Saturn
no: Vis Saturn

en: View Sun
no: Vis solen

en: View Uranus
no: Vis Uranus

en: View Venus
no: Vis Venus

en: Vines
no: Lianer

en: Visibility
no: Synlighet

en: Visual:
no: Synlig:

en: Vomit
no: Oppkast

en: Wander
no: Vandre

en: Wander Speed
no: Vandrehastighet

en: Wandering Rectangles
no: Vandrende rektangler

en: Water
no: Vann

en: Wave Size
no: Bølgestørrelse

en: Wave Speed
no: Bølgehastighet

en: Waves
no: Bølger

en: Whale Speed
no: Hvalens hastighet

en: White
no: Hvit

en: Wide
no: Bred

en: Wind
no: Vind

en: With X Symmetry
no: Med symmetri om X-aksen

en: With Y Symmetry
no: Med symmetri om Y-aksen

en: Wobbliness
no: Skjelvenhet

en: Worm
no: Orm

en: Wormhole
no: Ormehull

en: Wrap Long Lines
no: Bryt lange linjer

en: XDaliClock
no: XDaliKlokke

en: XFishTank
no: Xakvarie

en: XOR Blobs
no: XOR-blubber

en: XRaySwarm
no: XStråleSverm

en: Xearth
no: Xklode

en: Xflame
no: Xflamme

en: Xmatrix
no: Xmatrise

en: Xmountains
no: Xfjell

en: Xplanet
no: XPlanet

en: Xsnow
no: Xsnø

en: Young
no: Ung

en: _About...
no: _Om...

en: _Advanced
no: _Avansert

en: _Advanced >>
no: _Avansert >>

en: _Blank After
no: _Blank ut etter

en: _Blank Screen Now
no: _Blank ut skjermen nå

en: _Blank Screen Only
no: Kun _blank ut skjerm

en: _Browse
no: _Bla gjennom

en: _Command Line:
no: _Kommandolinje:

en: _Cycle After
no: _Skift etter

en: _Disable Screen Saver
no: S_lå av skjermsparer

en: _Display Modes
no: _Visningsmodi

en: _Documentation...
no: _Dokumentasjon...

en: _Exit
no: _Avslutt

en: _File
no: _Fil

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Host Name and Time
no: _Vertsnavn og tid

en: _Kill Daemon
no: _Terminer daemon

en: _Lock Screen After
no: _Lås skjermen etter

en: _Lock Screen Now
no: _Lås skjermen nå

en: _Mode:
no: _Modus:

en: _Off After
no: _Av etter

en: _Only One Screen Saver
no: K_un én skjermsparer

en: _Power Management Enabled
no: _Strømstyring aktivert

en: _Preview
no: _Forhåndsvisning

en: _Quit
no: _Avslutt

en: _Random Screen Saver
no: Tilfeldig skje_rmsparer

en: _Restart Daemon
no: Sta_rt daemon på nytt

en: _Same Random Savers
no: _Noen tilfeldige skjermsparere

en: _Settings...
no: _Innstillinger...

en: _Standard <<
no: _Generelt <<

en: _Text
no: _Tekst

en: _Visual:
no: _Synlig:

en: collapse
no: slå sammen

en: expand
no: utvid

en: minutes
no: minutter

en: no preview
no: ingen forhåndsvisning

en: none
no: ingen

en: not installed
no: ikke installert

en: nothing
no: ingen ting

en: preview
no: forhåndsvisning

en: seconds
no: sekunder

en: strong
no: sterk

en: vs.
no: mot
