timeshift - en to pl translation catalogue (582 entries)

en: 
    Press ENTER to continue...
pl: 
    Wciśnij ENTER, aby kontynuować...

en: %d snapshots, %s free
pl: %d migawek, %s wolnego miejsca

en: '%s' will be on '%s'
pl: '%s' będzie znajdował się na '%s'

en: '%s' will be on root device
pl: '%s' będzie znajdował się na urządzeniu root

en: (Re)install GRUB2 on:
pl: Przeinstaluj/Zainstaluj GRUB2 na:

en: ** Uninstalled Timeshift BTRFS **
pl: ** Odinstalowany Timeshift BTRFS **

en: / is mapped to device
pl: / jest zmapowany do urządzenia

en: /boot is mapped to device
pl: /boot jest zmapowany do urządzenia

en: /boot/efi is mapped to device
pl: /boot/efi jest zmapowany do urządzenia

en: /home is mapped to device
pl: /home jest zmapowany do urządzenia

en: <b>Comments</b> (double-click to edit)
pl: <b>Komentarze</b> (kliknij dwa razy, aby edytować)

en: A maintenance task runs once every hour and creates snapshots as needed.
pl: Konserwacja jest uruchamiana co godzinę, tworzy migawki w razie potrzeby.

en: Aborted.
pl: Przerwano.

en: About
pl: O programie

en: Action
pl: Akcja

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Add Folders
pl: Dodaj katalogi

en: Add custom pattern
pl: Dodaj własny wzorzec

en: Add directories
pl: Dodaj katalogi

en: Add files
pl: Dodaj pliki

en: Add tags to snapshot (default: O)
pl: Dodaj oznaczenia do migawki (domyślnie: O)

en: Added cron task
pl: Dodane zadania cron'a

en: Admin Access Required
pl: Wymagane uprawnienia administratora

en: Admin access is required to backup and restore system files.
pl: W celu utworzenia i odtworzenia kopii zapasowej plików systemowych, wymagane są uprawnienia administratora.

en: All Files
pl: Dodaj pliki

en: All files are copied when first snapshot is created. Subsequent snapshots are incremental. Unchanged files will be hard-linked from the previous snapshot if available.
pl: W momencie utworzenia pierwszej migawki, wszystkie pliki zostaną skopiowane. Kolejne migawki będą przyrostowe. Do niezmienionych plików zostaną utworzone dowiązania twarde z poprzednich migawek.

en: All other files and folders are excluded.
pl: Wszystkie inne pliki i foldery są wykluczone.

en: An encrypted device is selected for root file system (/). The boot directory (/boot) must be mounted on a non-encrypted device for the system to boot successfully.
    
    Either select a non-encrypted device for boot directory or select a non-encrypted device for root filesystem.
pl: Dla systemu plików katalogu głównego root (/) zostało wybrane zaszyfrowane urządzenie. Katalog ze statycznymi plikami programu rozruchowego (/boot) musi być zamontowany na niezaszyfrowanym urządzeniu, aby uruchomienie systemu zakończyło się powodzeniem.
    
    Wybierz nieszyfrowane urządzenie do katalogu ze statycznymi plikami programu rozruchowego lub wybierz niezaszyfrowane urządzenie dla głównego systemu plików.

en: Another instance of Timeshift is creating a snapshot.
pl: Inna instancja aplikacji Timeshift tworzy właśnie migawkę.

en: Another instance of this application is running
pl: Instancja tej aplikacji jest już uruchomiona

en: Another instance of timeshift is currently running!
pl: Inna instancja aplikacji Timeshift jest już uruchomiona!

en: Answer YES to all confirmation prompts
pl: Odpowiedz „TAK” we wszystkich oknach dialogowych z prośbą o potwierdzenie

en: App config loaded
pl: Wczytano konfigurację aplikacji

en: App config saved
pl: Zapisano konfigurację aplikacji

en: Application needs admin access.
pl: Aplikacja wymaga uprawnień administratora.

en: Application will exit
pl: Aplikacja zostanie zamknięta

en: Application will exit.
pl: Aplikacja zostanie zamknięta.

en: Artists
pl: Artyści

en: Authors
pl: Autorzy

en: Available
pl: Dostępne

en: BTRFS Snapshots
pl: Migawki BTRFS

en: BTRFS Tools Not Found
pl: Nie odnaleziono narzędzi BTRFS

en: BTRFS device is not mounted
pl: Urządzenie BTRFS nie jest zamontowane

en: BTRFS snapshots are saved on system partition. Other partitions are not supported.
pl: Migawki BTRFS są zapisywane na partycji systemowej. Inne partycje nie są wspierane.

en: BTRFS snapshots are saved on the same disk from which it is created. If the system disk fails, snapshots will be lost along with the system. Save snapshots to an external non-system disk in RSYNC mode to guard against disk failures.
pl: Migawki BTRFS są zapisywane na ten sam dysk na podstawie którego są tworzone. Jeśli dysk systemowy ulegnie awarii, migawki zostaną utracone wraz z nim. Zapisuj migawki na zewnętrzny niesystemowy dysk w trybie RSYNC by zabezpieczyć się przed awarią dysku.

en: Back
pl: Wstecz

en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Backup Device
pl: Urządzenie kopii zapasowej

en: Backup device not specified!
pl: Nie wskazano urządzenia do kopii zapasowej!

en: Bittorrent Clients
pl: Klienty Bittorrent

en: Boot
pl: Rozruchowe

en: Boot device not selected
pl: Nie wybrano urządzenia z programem rozruchowym

en: Boot snapshot failed!
pl: Uruchomienie migawki nie powiodło się!

en: Boot snapshots are created with a delay of 10 minutes after system startup.
pl: Migawki rozruchowe są tworzone z 10-minutowym opóźnieniem po uruchomieniu systemu.

en: Boot snapshots are enabled
pl: Migawki rozruchowe są włączone

en: Bootloader Options
pl: Opcje programu rozruchowego

en: Bootloader Options (Advanced)
pl: Opcje programu rozruchowego (zaawansowane)

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse Files
pl: Przeglądaj pliki

en: Browse selected snapshot
pl: Przejrzyj wybraną migawkę

en: Building file list...
pl: Tworzenie listy plików...

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel restore?
pl: Anulować przywracanie?

en: Cancelling the restore process will leave the target system in an inconsistent state. The system may fail to boot or you may run into various issues. After cancelling, you need to restore another snapshot, to bring the system to a consistent state. Click Yes to confirm.
pl: System utraci spójność, jeżeli anulujesz proces przywracania. System może ulec awarii w czasie rozruchu lub później w trakcie użytkowania. Po anulowaniu musisz odtworzyć inną migawkę, aby wrócić systemowi spójność. Kliknij Tak, by potwierdzić.

en: Cannot Delete Live Snapshot
pl: Nie można usunąć migawki live

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Changed items:
pl: Zmienione elementy:

en: Checking Restore Actions (Dry Run)
pl: Sprawdzanie akcji przywracania (przebieg próbny)

en: Checking file systems for errors...
pl: Sprawdzanie systemu plików w poszukiwaniu błędów...

en: Checksum
pl: Suma kontrolna

en: Cleaning up...
pl: Czyszczenie...

en: Click to edit. Drag and drop to re-order.
pl: Kliknij, aby zmodyfikować. Przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność.

en: Click to edit. Drag-drop to re-order.
pl: Kliknij, aby zmodyfikować. Przeciągnij i upuść, aby zmienić kolejność.

en: Clone System
pl: Sklonuj system

en: Clone current system
pl: Sklonuj obecny system

en: Cloning
pl: Klonowanie

en: Cloning system...
pl: Klonowanie systemu...

en: Close
pl: Zamknij

en: Close window to exit
pl: Zamknij okno, aby zamknąć aplikację

en: Commands listed below are not available on this system
pl: Polecenia wymienione poniżej nie są dostępne w tym systemie

en: Comments
pl: Komentarze

en: Comparing Files (Dry Run)...
pl: Porównywanie plików (przebieg próbny)...

en: Comparing files with rsync...
pl: Porównywanie plików z użyciem RSYNC...

en: Completed
pl: Zakończono

en: Completed With Errors
pl: Zakończono z błędami

en: Confirm Actions
pl: Potwierdź działania

en: Continue with restore? (y/n):
pl: Kontynuować odtwarzanie? (y/n):

en: Contributors
pl: Współtwórcy

en: Could not find device
pl: Nie można odnaleźć urządzenia

en: Could not find file
pl: Nie można odnaleźć pliku

en: Could not find snapshot
pl: Nie można odnaleźć migawki

en: Could not find system subvolume
pl: Nie można odnaleźć podwolumenu systemowego

en: Could not find system subvolumes for creating pre-restore snapshot
pl: Nie można odnaleźć podwolumenu systemowego w celu utworzenia migawki przed-odtworzeniowej

en: Create
pl: Utwórz

en: Create Snapshot
pl: Utwórz migawkę

en: Create one per boot
pl: Twórz jedną co rozruch

en: Create one per day
pl: Twórz jedną codziennie

en: Create one per hour
pl: Twórz jedną co godzinę

en: Create one per month
pl: Twórz jedną co miesiąc

en: Create one per week
pl: Twórz jedną co tydzień

en: Create snapshot (even if not scheduled)
pl: Utwórz migawkę (nawet jeśli nie była zaplanowana)

en: Create snapshot if scheduled
pl: Utwórz migawkę (jeśli była zaplanowana)

en: Create snapshot of current system
pl: Utwórz migawkę obecnego systemu

en: Create snapshots manually or enable scheduled snapshots to protect your system
pl: Utwórz migawkę ręcznie lub włącz planowanie migawek w celu ochrony systemu

en: Create snapshots using BTRFS
pl: Twórz migawki używając RSYNC

en: Create snapshots using RSYNC tool and hard-links
pl: Twórz migawki używając narzędzi RSYNC i dowiązań twardych

en: Created
pl: Utworzone

en: Created control file
pl: Utworzono plik kontrolny

en: Created directory
pl: Utworzono katalog

en: Created pre-restore snapshot
pl: Utworzono migawkę przed przywróceniem

en: Created subvolume snapshot
pl: Utworzono migawkę podwolumenu

en: Creating Snapshot...
pl: Tworzenie migawki...

en: Creating new backup...
pl: Tworzenie nowej kopii zapasowej...

en: Creating new snapshot...
pl: Tworzenie nowej migawki...

en: Creating pre-restore snapshot from system subvolumes...
pl: Tworzenie migawki przed przywróceniem podwolumenów systemowych...

en: Credits
pl: Twórcy

en: Critical Error
pl: Błąd Krytyczny

en: Cron job added
pl: Zadanie cron'a dodane

en: Cron job removed
pl: Zadanie cron'a usunięte

en: Cron task exists
pl: Zadanie cron'a istnieje

en: Custom
pl: Wybrany

en: Daily
pl: Codzienne

en: Daily snapshot failed!
pl: Błąd migawki dziennej!

en: Daily snapshots are enabled
pl: Włączono migawki dzienne

en: Data will be modified on following devices:
pl: Dane zostaną zmodyfikowane na następujących urządzeniach:

en: Date Format
pl: Format daty

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Snapshots
pl: Usuń migawki

en: Delete all snapshots
pl: Usuń wszystkie migawki

en: Delete selected snapshot
pl: Usuń wybrane migawki

en: Delete snapshot
pl: Usuń migawkę

en: Deleted
pl: Usunięte

en: Deleted directory
pl: Usunięto katalog

en: Deleted subvolume
pl: Usunięto podwolumen

en: Deleting Snapshots...
pl: Usuwanie migawek...

en: Deleting subvolume
pl: Usuwanie podwolumenu

en: Description
pl: Opis

en: Destroyed qgroup
pl: Zniszczono grupy przydziałów (qgroup)

en: Destroying qgroup
pl: Niszczenie grup przydziałów (qgroup)

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device is unlocked
pl: Urządzenie jest odblokowane

en: Device name is empty!
pl: Nazwa urządzenia jest pusta!

en: Device not found
pl: Nie odnaleziono urządzenia

en: Devices displayed above have BTRFS file systems.
pl: Urządzenia wyświetlane powyżej mają system plików BTRFS.

en: Devices displayed above have Linux file systems.
pl: Urządzenia wyświetlane powyżej mają Linuksowy system plików.

en: Devices from which snapshot was created are pre-selected.
pl: Urządzenia, z których utworzono migawki, są już wybrane.

en: Devices with Linux file systems
pl: Urządzenia z Linuksowym systemem plików

en: Devices with Windows file systems are not supported (NTFS, FAT, etc).
pl: Urządzenia z systemami plików Microsoft Windows nie są wspierane (NTFS, FAT, itp.).

en: Dir not found
pl: Nie znaleziono indeksu katalogu (dir)

en: Directory not found
pl: Nie znaleziono katalogu

en: Disclaimer
pl: Wyłączenie odpowiedzialności

en: Disk
pl: Dysk

en: Distribution
pl: Dystrybucja

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Donate
pl: Darowizna

en: Donations
pl: Darowizny

en: Enable BTRFS qgroups (recommended)
pl: Włącz grupy przydziałów (qgroups) BTRFS (zalecane)

en: Enable scheduled snapshots to protect your system
pl: Włącz zaplanowane migawki, by chronić twój system

en: Enabled subvolume quota support
pl: Włączono obsługę części podwolumenu (quota support)

en: Encrypted Device
pl: Zaszyfrowane urządzenie

en: Encrypted Home Directory
pl: Zaszyfrowany katalog domowy

en: Enter device name or number
pl: Wprowadź nazwę lub numer urządzenia

en: Enter device name or number (a=Abort)
pl: Wprowadź nazwę lub numer urządzenia (a=Przerwij)

en: Enter passphrase to unlock '%s'
pl: Wprowadź hasło by odblokować '%s'

en: Enter path or browse for directory
pl: Wprowadź ścieżkę lub przeglądaj katalog

en: Enter snapshot number (a=Abort, p=Previous, n=Next)
pl: Wprowadź numer migawki (a=Przerwij, p=Poprzednia, n=Następna)

en: Enter the pattern to exclude (Ex: *.mp3, *.bak)
pl: Wprowadź wzorzec wykluczenia (np.: *.mp3, *.bak)

en: Error
pl: Błąd

en: Error running Rsync
pl: Błąd podczas uruchamiania Rsync

en: Estimate
pl: Szacowane

en: Estimating System Size...
pl: Obliczanie rozmiaru systemu...

en: Estimating system size...
pl: Obliczanie rozmiaru systemu...

en: Examples
pl: Przykłady

en: Exclude Application Settings
pl: Wyklucz ustawienia aplikacji

en: Exclude Apps
pl: Wyklucz aplikacje

en: Exclude List
pl: Wyklucz listę

en: Exclude List Summary
pl: Wyklucz podsumowanie listy

en: Exclude Pattern
pl: Wyklucz wzorzec

en: Excluded Directories
pl: Pominięte katalogi

en: Expected values: O, B, H, D, W, M
pl: Spodziewane wartości: O, B, H, D, W, M

en: Failed to add cron job
pl: Nie udało się dodać zadania cron'a

en: Failed to copy file
pl: Nie udało się skopiowac pliku

en: Failed to create directory
pl: Nie udało się stworzyć katalogu

en: Failed to create new snapshot
pl: Nie udało się stworzyć nowej migawki

en: Failed to create snapshot
pl: Nie udało się stworzyć migawki

en: Failed to create subvolume snapshot
pl: Nie udało się stworzyć migawki podwolumenu

en: Failed to create symlinks
pl: Nie udało się stworzyć dowiązań symbolicznych (symlinks)

en: Failed to delete directory
pl: Nie udało się usunąć katalogu

en: Failed to delete file
pl: Nie udało się usunąć pliku

en: Failed to delete snapshot nested subvolume
pl: Nie udało się usunąć migawki zagnieżdżonego podwolumenu

en: Failed to delete snapshot subvolume
pl: Nie udało się usunąć migawki podwolumenu

en: Failed to delete symlinks
pl: Nie udało się usunąć dowiązań symbolicznych (symlinks)

en: Failed to destroy qgroup
pl: Nie udało się zniszczyć grup przydziałów

en: Failed to enable subvolume quota
pl: Błąd podczas włączania części podwolumenu

en: Failed to estimate system size
pl: Nie udało się obliczyć rozmiaru systemu plików

en: Failed to export crontab file
pl: Nie udało się wyeksportować pliku crontab

en: Failed to get input from user in 3 attempts
pl: Trzy nieudane próby pobrania danych od użytkownika

en: Failed to get partition list
pl: Nie udało się uzyskać listy partycji

en: Failed to get partition list.
pl: Nie udało się uzyskać listy partycji.

en: Failed to install crontab file
pl: Nie udało się zainstalować pliku crontab

en: Failed to mount devices
pl: Nie udało się zamontować urządzeń

en: Failed to move file
pl: Nie udało sie przenieść pliku

en: Failed to move system subvolume to snapshot directory
pl: Nie udało się przenieść podwolumenu systemu do katalogu migawki

en: Failed to query subvolume list
pl: Nie można wyświetlić listy podwolumenu

en: Failed to query subvolume quota
pl: Nie można wyświetlić części podwolumenu (subvolume quota)

en: Failed to read cron tab
pl: Nie udało się odczytać tablicy cron'a

en: Failed to read file
pl: Nie udało się odczytać pliku

en: Failed to remove
pl: Nie udało się usunąć

en: Failed to remove cron job
pl: Nie udało się usunąć zadania cron'a

en: Failed to remove snapshot
pl: Nie udało się usunąć migawki

en: Failed to rescan subvolume quota
pl: Nie udało się przeskanować ponownie części podwolumenu

en: Failed to restore system subvolume
pl: Nie udało się przywrócić podwolumenu systemu

en: Failed to save exclude list
pl: Nie udało się zapisać listy pominiętych (exclude list)

en: Failed to unlock device
pl: Nie udało się odblokować urządzenia

en: Failed to unmount
pl: Nie udało się odmontować

en: Failed to unmount device!
pl: Nie udało się odmontować urządzenia!

en: Failed to write file
pl: Nie udało się zapisać pliku

en: File (snapshot)
pl: Plik (migawki)

en: File (system)
pl: Plik (systemowy)

en: File Pattern
pl: Wzorzec pliku

en: File and directory counts:
pl: Liczba plików i katalogów:

en: File is missing
pl: Brak pliku

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Files &amp; directories matching the patterns below will be excluded. Patterns starting with a + will include the item instead of excluding.
pl: Pliki i katalogi pasujące do poniższego wzorca będą pominięte. Wzorce zaczynające się od + dołączają, a nie pomijają elementy.

en: Files and directories can be excluded to save disk space.
pl: Pliki i katalogi mogą być pominięte w celu oszczędzenia miejsca na dysku.

en: Files and directory counts:
pl: Ilość plików i katalogów:

en: Files matching the following patterns will be excluded
pl: Pliki zgodne z następującymi wzorcami zostaną pominięte

en: Filesystem
pl: System plików

en: Filter by name or path
pl: Filtruj według nazwy lub ścieżki

en: Filters
pl: Filtry

en: Finish
pl: Koniec

en: Finished
pl: Zakończono

en: First snapshot requires:
pl: Pierwsza migawka wymaga:

en: Found existing pre-restore snapshot
pl: Znaleziono istniejącą migawkę przed-przywróceniem

en: Free
pl: Wolne miejsce

en: Free space
pl: Wolna przestrzeń

en: GRUB Device
pl: Urządzenie z programem rozruchowym GRUB

en: GRUB device not selected
pl: Nie wybrano urządzenia z programem rozruchowym GRUB

en: GRUB will NOT be reinstalled
pl: Program rozruchowy GRUB NIE zostanie zainstalowany ponownie

en: Generating initramfs...
pl: Generowanie systemu plików w przestrzeni użytkownika (initramfs)...

en: Global
pl: Globalny

en: Group
pl: Grupa

en: Help
pl: Pomoc

en: Hidden files and folders are included by default since they contain user-specific configuration files.
pl: Ukryte pliki i foldery są domyślnie dołączane, ponieważ zawierają pliki konfiguracyjne specyficzne dla użytkownika.

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide rsync output
pl: Ukryj wyjście (output) rsync

en: Hide this window (files will be deleted in background)
pl: Ukryj to okno (pliki zostaną usunięte w tle)

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Home Directory
pl: Katalog domowy

en: Hourly
pl: Godzinne

en: Hourly snapshot failed!
pl: Błąd migawki godzinnej!

en: Hourly snapshots are enabled
pl: Migawki godzinne są włączone

en: If the restored system fails to boot, then boot from the Live CD/USB, install Timeshift, and try restoring another snapshot.
pl: Jeżeli przywrócony system nie może przejść procedury rozruchu, uruchom system na ŻYWO z CB/USB, i spróbuj przywrócić inną migawkę.

en: If these terms are not acceptable to you, please do not proceed beyond this point!
pl: Jeśli te warunki są dla Ciebie nie do przyjęcia, nie idź dalej!

en: If you find this application useful, consider making a donation to support the development.
pl: Jeśli uważasz te aplikacje za przydatną, to wesprzyj jej rozwój, przekazując darowiznę.

en: Include / Exclude Patterns
pl: Dołączone / Pominięte wzorce

en: Include @home subvolume in backups
pl: Dołącz podwolumen @home w kopiach zapasowych

en: Invalid Snapshot
pl: Nieprawidłowa migawka

en: Invalid command line arguments
pl: Nieprawidłowe argumenty wiersza poleceń

en: Invalid snapshot
pl: Nieprawidłowa migawka

en: Items Not Selected
pl: Nie wybrano elementów

en: Keep
pl: Utrzymuj

en: Keep configuration files for bittorrent clients like Deluge, Transmission, etc. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot.
pl: Przechowuj pliki konfiguracyjne klientów sieci BitTorrent takich jak Deluge, Transmission itp. Jeżeli odznaczysz tę opcję, wcześniejsze pliki konfiguracyjne zostaną skasowane z migawki.

en: Keep configuration files for web browsers like Firefox and Chrome. If un-checked, previous configuration files will be restored from snapshot
pl: Przechowuj pliki konfiguracyjne przeglądarek internetowych takich jak Mozilla Firefox czy Chromium. Jeżeli odznaczysz tę opcję, wcześniejsze pliki konfiguracyjne zostaną skasowane z migawki

en: Keep on Root Device
pl: Zachowaj na głównym urządzeniu

en: Keep this mount path on the root filesystem
pl: Zachowaj tę ścieżkę montowania w głównym systemie plików

en: LIVE
pl: NA ŻYWO

en: Label
pl: Etykieta

en: Last boot snapshot is %d hours old
pl: Ostatnia migawka rozruchowa ma %d godzin(a/y/-)

en: Last boot snapshot is older than system start time
pl: Ostatnia migawka rozruchowa jest starsza niż czas uruchamiania systemu

en: Last boot snapshot not found
pl: Nie znaleziono ostatniej migawki rozruchowej

en: Last daily snapshot is %d hours old
pl: Ostatnia dzienna migawka jest starsza niż %d godzin(a/y/-)

en: Last daily snapshot is more than 1 day old
pl: Ostatnia dzienna migawka jest starsza niż jeden dzień

en: Last daily snapshot not found
pl: Nie znaleziono ostatniej dziennej migawki

en: Last hourly snapshot is %d minutes old
pl: Ostatnia godzinna migawka ma %d minut(e/y-)

en: Last hourly snapshot is more than 1 hour old
pl: Ostatnia godzinna migawka jest starsza niż jedna godzina

en: Last hourly snapshot not found
pl: Nie znaleziono ostatniej migawki godzinnej

en: Last monthly snapshot is %d days old
pl: Ostatnia migawka miesięczna ma %d dzień/dni

en: Last monthly snapshot is more than 1 month old
pl: Ostatnia migawka miesięczna jest starsza niż miesiąc

en: Last monthly snapshot not found
pl: Nie znaleziono ostatniej migawki miesięcznej

en: Last weekly snapshot is %d days old
pl: Ostatnia migawka tygodniowa ma %d dzień/dni

en: Last weekly snapshot is more than 1 week old
pl: Ostatnia migawka tygodniowa jest starsza niż tydzień

en: Last weekly snapshot not found
pl: Nie znaleziono ostatniej migawki tygodniowej

en: Latest snapshot
pl: Ostatnia migawka

en: License
pl: Licencja

en: Linking from snapshot
pl: Łączenie z migawki

en: List
pl: Lista

en: List devices
pl: Lista urządzeń

en: List snapshots
pl: Lista migawek

en: Live USB Mode (Restore Only)
pl: Tryb Live USB (tylko odzyskiwanie)

en: Location
pl: Położenie

en: Main window closed by user
pl: Okno główne zamknięte przez użytkownika

en: Mark for Deletion
pl: Zaznacz do usunięcia

en: Marked for deletion
pl: Oznaczone do usunięcia

en: Maximum backups exceeded for backup level
pl: Przekroczono maksymalną liczbę kopii zapasowych dla kopii zapasowej

en: Misc
pl: Różne

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Missing Dependencies
pl: Brakujące zależności

en: Mode
pl: Tryb

en: Monthly
pl: Miesięczne

en: Monthly snapshot are enabled
pl: Migawki miesięczne są włączone

en: Monthly snapshot failed!
pl: Błąd migawki miesięcznej!

en: Mount
pl: Zamontuj

en: Moved system subvolume to snapshot directory
pl: Przeniesiono podwolumen systemowy do katalogu migawki

en: Multiple snapshots selected
pl: Zaznaczono wiele migawek

en: Name
pl: Nazwa

en: Next
pl: Dalej

en: No
pl: Nie

en: No Change
pl: Bez zmian

en: No Snapshots Selected
pl: Nie zaznaczono migawek

en: No snapshots available
pl: Brak dostępnych migawek

en: No snapshots found
pl: Nie znaleziono migawek

en: No snapshots found on device
pl: Nie znaleziono migawek na urządzneiu

en: No snapshots on device
pl: Brak migawek na urządzeniu

en: No snapshots on this device
pl: Brak migawek na tym urzadzneiu

en: No snapshots selected
pl: Nie zaznaczono migawek

en: None
pl: Nic

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

en: Not Selected
pl: Nie zaznaczone

en: Not Supported
pl: Niewspierane

en: Not enough disk space
pl: Brak wystarczającej ilości miejsca na dysku

en: Notes
pl: Uwagi

en: Nothing to do!
pl: Nie ma niczego do zrobienia!

en: Num
pl: Liczba

en: Number of snapshots to keep.
    Older snapshots will be removed once this limit is exceeded.
pl: Liczba migawek do utrzymania.
    Starsze migawki zostaną usunięte po przekroczeniu tego limitu.

en: OS must be installed on a BTRFS partition with Ubuntu-type subvolume layout (@ and @home subvolumes). Other layouts are not supported.
pl: System operacyjny musi być zainstalowany na partycji BTRFS układem rozmieszczenia podwolumenów w stylu Ubuntu (podwolumeny @ oraz @home). Inne układy nie są wspierane.

en: Older log files removed
pl: Usunięto starsze pliki dziennika

en: Oldest snapshot
pl: Najstarsza migawka

en: On demand (manual)
pl: Na żądanie (instrukcja)

en: Only ubuntu-type layouts with @ and @home subvolumes are currently supported.
pl: Tylko układy podwolumenów w stylu Ubuntu z @ oraz @home są aktualnie wspierane.

en: Open Menu
pl: Otwórz menu

en: Option --snapshot-device should not be specified for creating snapshots in BTRFS mode
pl: Opcja --snapshot-device nie powinna być określona do tworzeniu migawek w trybie BTRFS

en: Options
pl: Opcje

en: Other applications (next page)
pl: Inne aplikacje (następna strona)

en: Owner
pl: Właściciel

en: Parent Device
pl: Urządzenie nadrzędne

en: Parsing log file...
pl: Parsowanie pliku dziennika...

en: Partition has an unsupported subvolume layout.
pl: Partycja ma niewspierany układ podwolumenu.

en: Path
pl: Scieżka

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Please check if you have multiple windows open.
pl: Proszę sprawdzić, czy masz otworzone wiele okien.

en: Please do not interrupt the restore process!
pl: Proszę nie przerywać procesu przywracania!

en: Please install required packages and try running TimeShift again
pl: Proszę doinstalować wymagane pakiety i uruchomić ponownie TimeShift

en: Please re-run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
pl: Proszę uruchomić ponownie aplikację jako administrator (używając 'sudo' lub 'su')

en: Please run the application as admin (using 'sudo' or 'su')
pl: Proszę uruchomić aplikację jako administrator (używając 'sudo' lub 'su')

en: Please save your work and close all applications.
pl: Proszę zapisać swoją prace i zamknąć wszystkie aplikacje.

en: Please select a snapshot to view the log!
pl: Proszę wybrać migawkę, aby zobaczyć plik dziennika!

en: Please select the GRUB device
pl: Proszę wybrać urządzenie z programem rozruchowym GRUB

en: Please wait a few minutes and try again.
pl: Proszę odczekać klika minut i spróbować ponownie.

en: Please wait for snapshots to be deleted.
pl: Proszę czekać, aż migawki zostaną usunięte.

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Populating list...
pl: Wypełnianie listy...

en: Preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: Previous
pl: Cofnij

en: Print debug information
pl: Drukuj informacje o usterkach (debug)

en: Query completed
pl: Zapytanie ukończone

en: Querying subvolume info...
pl: Zapytanie o informacje podwolumenu...

en: RSYNC Snapshots
pl: Migawki RSYNC

en: Re-generates initramfs for all installed kernels. This is generally not needed. Select this only if the restored system fails to boot.
pl: Ponowne generowanie systemu plików w przestrzeni użytkownika dla wszystkich zainstalowanych jąder. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to konieczne. Zaznacz to tylko wtedy gdy przywrócony system nie może przejść procedury rozruchu.

en: Re-install GRUB2 bootloader?
pl: Przeinstalować program rozruchowy GRUB2?

en: Re-installing GRUB2 bootloader...
pl: Reinstalacja programu rozruchowego GRUB2...

en: Re-installs the GRUB2 bootloader on the selected device.
pl: Przeinstaluj program rozruchowy GRUB2 na zaznaczonym urządzeniu.

en: Read %'d of %'d lines...
pl: Przeczytano %'d z %'d wierszy...

en: Rebooting system...
pl: Ponowne uruchamianie systemu...

en: Recommended
pl: Zalecane

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Remote and network locations are not supported.
pl: Lokację zdalne i położenia sieciowe są niewspierane.

en: Remove
pl: Usuń

en: Removed
pl: Usunięto

en: Removed cron task
pl: Usunięto zadanie cron'a

en: Removed mount directory: '%s'
pl: Usunięto zamontowany katalog: '%s'

en: Removed snapshot
pl: Usunięto migawkę

en: Removing
pl: Usuwanie

en: Removing snapshot
pl: Usuwanie migawki

en: Removing snapshots
pl: Usuwanie migawek

en: Required for displaying shared and unshared size for snapshots in the main window
pl: Wymagane, aby wyświetlić współdzielone lub niewspółdzielone rozmiary migawek w oknie głównym

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore @home subvolume
pl: Usunięto podwolumen @home

en: Restore Device
pl: Przywróć urządzenie

en: Restore Exclude
pl: Przywróć pominięte

en: Restore Snapshot
pl: Przywróć migawkę

en: Restore completed
pl: Przywracanie ukończone

en: Restore selected snapshot
pl: Przywróć wybraną migawkę

en: Restore snapshot
pl: Przywracanie migawki

en: Restored subvolumes will become active after system is restarted.
pl: Przywrócone podwolumeny staną się aktywne po ponownym uruchomieniu systemu.

en: Restored system subvolume
pl: Przywrócono podwolumen systemu

en: Restoring Snapshot...
pl: Przywracanie migawki...

en: Restoring a snapshot will replace system subvolumes, and system subvolumes currently in use will be preserved as a new snapshot. If required, this snapshot can be restored later to 'undo' the restore.
pl: Przywrócenie migawki zastąpi podwolumeny systemowe, a obecnie używane podwolumeny systemu zostaną zachowane jako nowa migawka. W razie potrzeby tę migawkę można później przywrócić, aby 'cofnąć' przywracanie.

en: Restoring snapshot...
pl: Przywracanie migawki...

en: Restoring snapshots only replaces system files and settings. Non-hidden files and directories in user home directories will not be touched. This behaviour can be changed by adding a filter to include these files. Included files will be backed up when snapshot is created, and replaced when snapshot is restored.
pl: Przywracanie migawek zastępuje tylko pliki systemowe i ustawienia. Nieukryte pliki i katalogi w katalogach domowych użytkowników nie zostaną włączone do migawki. To działanie można zmienić, dodając filtr uwzględniający nieukryte pliki. Dołączone pliki zostaną zapisane w kopii zapasowej po utworzeniu migawki i zastąpione po jej przywróceniu.

en: Revision
pl: Rewizja

en: Root device not selected
pl: Nie wybrano urządzenia z głównym systemem plików (root)

en: Rsync Log Viewer
pl: Przeglądarka dziennika Rsync

en: Run 'timeshift' for the command-line version of this tool
pl: Uruchom 'timeshift' z poziomu linii poleceń, aby uzyskać dostęp do konsolowej wersji tego narzędzia

en: Run in non-interactive mode
pl: Uruchom w trybie nieinteraktywnym

en: Running
pl: Uruchamianie

en: Save snapshots to an external disk instead of the system disk to guard against drive failures.
pl: Zapisuj migawki na zewnętrznym dysku miast na dysku systemowym, co ochroni dane przed błędami dysku systemowego.

en: Saving snapshots to a non-system disk allows you to format and re-install the OS on the system disk without losing snapshots stored on it. You can even install another Linux distribution and later roll-back the previous distribution by restoring a snapshot.
pl: Zapisywanie migawek na niesystemowym dysku pozwala na sformatowanie i przeinstalowanie systemu operacyjnego na dysku systemowym bez utraty migawek na nim składowanych. Możesz zawsze zainstalować inną dystrybucję GNU/Linuksa, a potem przywrócić wcześniejszą dystrybucję, przywracając migawkę.

en: Saving to device
pl: Zapisywanie na urządzeniu

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Scheduled snapshot in progress...
pl: Tworzenie zaplanowanej migawki...

en: Scheduled snapshots are disabled
pl: Zaplanowane migawki są wyłączone

en: Scheduled snapshots are disabled. It's recommended to enable it.
pl: Zaplanowane migawki są wyłączone. Włączenie ich jest zalecane.

en: Scheduled snapshots are enabled
pl: Zaplanowane migawki są włączone

en: Scheduled snapshots are enabled. Snapshots will be created automatically for selected levels.
pl: Zaplanowane migawki są włączone. Migawki będą tworzone automatycznie zgodnie z ustawionymi poziomami.

en: Select '%s' device (default = %s)
pl: Wybierz '%s' urządzenie (domyślne = %s)

en: Select BTRFS system disk with root subvolume (@)
pl: Wybierz dysk systemowy BTRFS z podwolumenem z głównym systemem plików (root) (@)

en: Select GRUB device
pl: Wybierz urządzenie z programem rozruchowym (GNU GRUB)

en: Select Path
pl: Wybierz ścieżkę

en: Select Snapshot
pl: Wybierz migawkę

en: Select Snapshot Levels
pl: Określ liczbę migawek

en: Select Snapshot Location
pl: Wybierz położenie migawki

en: Select Snapshot Type
pl: Wybierz typ migawki

en: Select Snapshots
pl: Wybierz migawki

en: Select Target Device
pl: Wybierz urządzenie docelowe

en: Select a partition on this disk
pl: Wybierz partycję na tym dysku

en: Select a single snapshot to restore
pl: Wybierz pojedynczą migawkę do przywrócenia

en: Select another device for root file system (/)
pl: Wybierz inne urządzenie dla głównego systemu plików (/)

en: Select another device or free up some space
pl: Wybierz inne urządzenie lub zwolnij trochę miejsca na dysku

en: Select another device to delete snasphots
pl: Wybierz inne urządzenie, aby usunąć migawki

en: Select another device?
pl: Chciałbyś wybrać inne urządzenie?

en: Select applications to exclude from restore
pl: Wybierz aplikacje do pominięcia z przywrócenia

en: Select backup device
pl: Wybierz urządzenie przeznaczone na kopię zapasową

en: Select directory
pl: Wybierz katalog

en: Select file(s)
pl: Zaznaczono plik(i)

en: Select snapshot
pl: Zaznaczono migawkę

en: Select snapshots to delete
pl: Zaznaczono migawkę do usunięcia

en: Select the device for root file system (/)
pl: Wybierz urządzenie dla głównego systemu plików (/)

en: Select the devices where files will be restored.
pl: Wybierz urządzenia, z których pliki zostaną przywrócone.

en: Select the intervals for creating snapshots
pl: Wybierz okresy, w których będą tworzone migawki

en: Select the items to be removed from the list
pl: Wybierz elementy, które mają zostać usunięte z listy

en: Select the snapshot device
pl: Wybierz urządzenie na migawkę

en: Select the snapshot to restore
pl: Wybierz migawkę do przywrócenia

en: Select the snapshots to be deleted
pl: Wybierz migawkę do usunięcia

en: Select the snapshots to mark for deletion
pl: Oznacz wybrane migawki jako do usunięcia

en: Select the target devices where system will be cloned.
pl: Wybierz docelowe urządzenie, na które system zostanie sklonowany.

en: Selected default snapshot device
pl: Wybrano domyślne urządzenie na migawkę

en: Selected default snapshot type
pl: Wybierz domyślny typ migawki

en: Selected device does not have BTRFS partition
pl: Wybrane urządzenie nie posiada partycji BTRFS

en: Selected device does not have Linux partition
pl: Wybrane urządzenie nie posiada partycji Linuksowej

en: Selected snapshot device
pl: Wybrano urządzenie na migawkę

en: Selected snapshot device is not a system disk
pl: Wybrane urządzenie na migawki nie jest dyskiem systemowym

en: Selected snapshot is marked for deletion
pl: Wybrana migawka jest oznaczona do usunięcia

en: Selected snapshot is marked for deletion and cannot be restored
pl: Wybrana migawka jest oznaczona do usunięcia i nie może być przywrócona

en: Selected user has an encrypted home directory. It's not possible to include only hidden files.
pl: Wybrany użytkownik ma zaszyfrowany katalog domowy. Jest niemożliwym dołączyć tylko ukryte pliki.

en: Serial
pl: Seryjny (uporządkowana kolejność)

en: Session log file
pl: Plik dziennika sesji

en: Set snapshot description
pl: Ustaw opis migawki

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings wizard
pl: Kreator ustawień

en: Setup Complete
pl: Konfiguracja zakończona

en: Setup Wizard
pl: Kreator konfiguracji

en: Show additional debug messages
pl: Pokaż dodatkowe wiadomości o usterkach (debug messages)

en: Show all options
pl: Pokaż wszystkie opcje

en: Show more applications to exclude on the next page
pl: Pokaż więcej aplikacji do pominięcia na następnej stronie

en: Show rsync output (default)
pl: Pokaż wyjście rsync (domyślnie)

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size of BTRFS snapshots are initially zero. As system files gradually change with time, data gets written to new data blocks which take up disk space (copy-on-write). Files in the snapshot continue to point to original data blocks.
pl: Rozmiar migawek BTRFS początkowo wynosi zero. Ponieważ pliki systemowe stopniowo zmieniają się z czasem, dane są zapisywane do nowych bloków danych, które zajmują miejsce na dysku (kopiowanie przy zapisie). Pliki w migawce nadal wskazują oryginalne bloki danych.

en: Skip GRUB2 reinstall
pl: Pomiń ponowną instalację programu rozruchowego GRUB2

en: Snapshot
pl: Migawka

en: Snapshot '%s' is being used by the system and cannot be deleted. Restart the system to activate the restored snapshot.
pl: Migawka '%s' jest używana przez system i nie może zostać usunięta. Uruchom ponownie system, aby aktywować przywróconą migawkę.

en: Snapshot Created
pl: Utworzono migawkę

en: Snapshot Levels
pl: Migawki BTRFS

en: Snapshot deletion in progress...
pl: Trwa usuwanie migawki...

en: Snapshot device
pl: Urządzenie na migawkę

en: Snapshot device not available
pl: Urządzenie na migawkę jest niedostępne

en: Snapshot device not selected
pl: Nie wybrano urządzenia na migawkę

en: Snapshot location
pl: Lokalizacja migawki

en: Snapshot saved successfully
pl: Migawka zapisana pomyślnie

en: Snapshot to restore not specified!
pl: Nie określono migawki do przywrócenia!

en: Snapshot will become active after system is rebooted.
pl: Migawka stanie się aktywna po ponownym uruchomieniu systemu.

en: Snapshot(s) Deleted
pl: Usunięte migawki

en: Snapshots
pl: Migawki

en: Snapshots are created and restored instantly. Snapshot creation is an atomic transaction at the file system level.
pl: Migawki są tworzone i przywracane natychmiast. Tworzenie migawek to transakcja atomowa na poziomie systemu plików.

en: Snapshots are created by creating copies of system files using rsync, and hard-linking unchanged files from previous snapshot.
pl: Migawki są tworzone przez wykonywanie kopii systemu plików z użyciem rsync, z twardymi dowiązaniami (hard-linking) do niezmienionych plików z poprzedniej migawki.

en: Snapshots are created using the built-in features of the BTRFS file system.
pl: Migawki są tworzone przez używanie wbudowanej funkcji systemu plików BTRFS.

en: Snapshots are not scheduled at fixed times.
pl: Migawki nie są planowane w odstępach czasu.

en: Snapshots are perfect, byte-for-byte copies of the system. Nothing is excluded.
pl: Migawki są idealnymi kopiami systemu, bit po bicie. Nic nie zostanie pominięte.

en: Snapshots are restored by replacing system subvolumes. Since files are never copied, deleted or overwritten, there is no risk of data loss. The existing system is preserved as a new snapshot after restore.
pl: Migawki są przywracane poprzez zamianę podwolumenów systemu. Ponieważ pliki nie są kopiowane, usuwane ani nadpisywane, nie istnieje ryzyko utraty danych. Istniejący system jest zachowywany jako nowa migawka po odtworzeniu.

en: Snapshots are saved on the same disk from which they are created (system disk). Storage on other disks is not supported. If system disk fails then snapshots stored on it will be lost along with the system.
pl: Migawki są zapisywane na tym samym dysku, na którym zostały utworzone (dysku systemowym). Przechowywanie na innym dysku nie jest wspierane. Jeżeli dysk systemowy ulegnie awarii, wtedy migawki przechowywane na nim zostaną stracone wraz z awarią dysku.

en: Snapshots are saved to /timeshift on selected partition. Other locations are not supported.
pl: Migawki są zapisywane w /timeshift na wybranej partycji. Inne lokalizacje są niewpierane.

en: Snapshots are saved to /timeshift-btrfs on selected partition. Other locations are not supported.
pl: Migawki są zapisywane w /timeshift-btrfs na wybranej partycji. Inne lokalizacje są niewpierane.

en: Snapshots available for restore
pl: Migawki dostępne do przywrócenia

en: Snapshots can be saved to any disk formatted with a Linux file system. Saving snapshots to non-system or external disk allows the system to be restored even if system disk is damaged or re-formatted.
pl: Migawki mogą być zapisane na każdym dysku sformatowanym z Linuksowym systemem plików. Zapisywanie migawek na niesystemowym lub zewnętrznym dysku pozwala na przywrócenie systemu nawet wtedy kiedy dysk będzie uszkodzony lub sformatowany.

en: Snapshots cannot be created in Live CD mode
pl: Nie można tworzyć migawek w trybie Live CD

en: Snapshots will be created at selected intervals
pl: Migawki mogą być tworzone w wybranych okresach

en: Snapshots will be created at selected intervals if snapshot disk has enough space (> 1 GB)
pl: Migawki będą tworzone w wybranych okresach czasu jezeli migawka dysku ma wystarczająco dużo wolnej przestrzeni dyskowej (> 1 GB)

en: Snapshots will be removed during the next scheduled run
pl: Migawki zostaną usunięte podczas następnego zaplanowanego zadania

en: Specify backup device (default: config)
pl: Określ urządzenie kopii zapasowej (domyślnie: konfiguracja)

en: Specify device for installing GRUB2 bootloader
pl: Określ urządzenie, na którym zostanie zainstalowany program rozruchowy GRUB2

en: Specify snapshot to restore
pl: Określ migawkę do przywrócenia

en: Specify target device
pl: Określ urządzenie docelowe

en: Stop cron emails for scheduled tasks
pl: Wstrzymaj wiadomości poczty elektronicznej cron'a dla zaplanowanych zadań

en: Stopped
pl: Zatrzymano

en: Subvolume exists at destination
pl: Podwolumen już istnieje w docelowym miejscu

en: Subvolumes
pl: Podwolumeny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Support
pl: Wsparcie

en: Switch to BTRFS mode (default: config)
pl: Przełącz w tryb BTRFS (domyślnie: konfiguracja)

en: Switch to RSYNC mode (default: config)
pl: Przełącz w tryb RSYNC (domyślnie: konfiguracja)

en: Symlinks updated
pl: Odświeżono dowiązania symboliczne

en: Synching file systems...
pl: Synchronizacja systemu plików...

en: Synching files with rsync...
pl: Synchronizacja plików za pomocą rsync...

en: Syntax
pl: Składnia

en: System Restore Utility
pl: Narzędzie przywracania systemu

en: System can be rolled-back to a previous date by restoring a snapshot.
pl: System może być przywrócony do poprzedniej daty, przywracając migawkę.

en: System will reboot after files are restored
pl: System zostanie uruchomiony ponownie po przywróceniu plików

en: System will reboot after files are restored.
pl: System zostanie uruchomiony ponownie po przywróceniu plików.

en: Tagged snapshot
pl: Oznaczono migawkę

en: Tags
pl: Oznaczenia

en: Target device is not mounted
pl: Urządzenie docelowe nie jest zamontowane

en: Target device is same as system device
pl: Urządzenie docelowe jest takie same jak urządzenie systemowe

en: Target device not specified!
pl: Nie określono urządzenia docelowego!

en: The 'btrfs' command is not available on your system. Install the 'btrfs-tools' package and try again.
pl: Polecenie 'btrfs' jest niedostępne na twoim systemie operacyjnym. Zainstaluj pakiet 'btrfs-tools' i spróbuj ponownie.

en: The cron service sends the output of scheduled tasks as an email to the current user. Select this option to suppress the emails for cron tasks created by Timeshift.
pl: Usługa cron'a wysyła dane wyjściowe (output) zaplanowanych zadań jako wiadomość poczty elektronicznej (email) do bieżącego użytkownika. Wybierz tę opcję, aby ukryć wiadomości poczty elektronicznej dla zadań cron'a utworzonych przez Timeshift.

en: The system partition has an unsupported subvolume layout.
pl: Partycja systemowa ma nieobsługiwany układ podwolumenu.

en: The target partition has an unsupported subvolume layout.
pl: Docelowa partycja ma nieobsługiwany układ podwolumenu.

en: There are no snapshots on this device
pl: Na tym urządzeniu nie ma migawek

en: This device is not encrypted
pl: To urządzenie jest niezaszyfrowane

en: This software comes without absolutely NO warranty and the author takes no responsibility for any damage arising from the use of this program.
pl: To oprogramowanie jest dostarczane bez absolutnie ŻADNEJ gwarancji a autor nie bierze na siebie odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w związku z używaniem tego programu.

en: This software is free for personal and commercial use. It is distributed in the hope that it is useful but without any warranty. See the GNU General Public License v2 or later for more information
pl: To oprogramowanie jest darmowe dla użytku osobistego i komercyjnego. Jest rozpowszechniane bez jakiejkolwiek gwarancji, w nadziei, że będzie przydatne. Zobacz ogólną licencję publiczną GNU w wersji drugiej lub późniejszej, by uzyskać więcej informacji

en: Timeshift is active
pl: Timeshift jest aktywny

en: Timestamp
pl: Znak czasu

en: To restore with default options, press the ENTER key for all prompts!
pl: Aby przywrócić z domyślnymi opcjami, naciśnij klawisz ENTER przy wszystkich oknach dialogowych!

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Type
pl: Typ

en: Unknown option
pl: Nieznana opcja

en: Unknown snapshot type
pl: Nieznany typ migawki

en: Unknown value specified for option --tags
pl: Określono nieznaną wartość w opcji --oznaczenia (tags)

en: Unlocked device is mapped to '%s'
pl: Odblokowane urządzenie jest zmapowane w '%s'

en: Unlocked successfully
pl: Odblokowano pomyślnie

en: Unmounting from
pl: Odłączanie od

en: Unshared
pl: Niewspółdzielone

en: Unsupported Subvolume Layout
pl: Niewspierany układ podwolumenu

en: Update GRUB menu
pl: Zaktualizuj menu GRUB

en: Update initramfs
pl: Zaktualizuj initramfs

en: Updated /etc/crypttab on target device
pl: Zaktualizowano /etc/crypttab na urządzeniu docelowym

en: Updated /etc/fstab on target device
pl: Zaktualizowano /etc/fstab na urządzeniu docelowym

en: Updates the GRUB menu entries (recommended). This is safe to run and should be left selected.
pl: Odśwież wpisy w menu programu rozruchowego GRUB (zalecane). Uruchomienie tej opcji jest bezpieczne i powinna ona być pozostawiona zaznaczona.

en: Updating GRUB menu...
pl: Aktualizowanie menu GRUB...

en: Updating bootloader configuration...
pl: Aktualizowanie konfiguracji programu rozruchowego...

en: Used
pl: Użyto

en: User
pl: Użytkownik

en: User Home Directories
pl: Katalog domowy użytkownika

en: User cancelled the password prompt
pl: Użytkownik anulował okno dialogowe z prośba o hasło

en: User home directories are excluded by default unless you enable them here
pl: Katalogi domowe użytkowników są domyślnie wykluczone, dopóki się ich tutaj nie włączy

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Users Home
pl: Katalog domowy użytkownika

en: Vendor
pl: Producent

en: View Rsync Log for Create
pl: Zobacz pliki dziennika Rsync do utworzenia

en: View Rsync Log for Restore
pl: Zobacz pliki dziennika Rsync do przywrócenia

en: View TimeShift Logs
pl: Zobacz pliki dziennika TimeShift

en: Volume
pl: Objętość

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Web Browsers
pl: Przeglądarki internetowe

en: Website
pl: Witryna internetowa

en: Weekly
pl: Tygodniowe

en: Weekly snapshot failed!
pl: Błąd migawki tygodniowej!

en: Weekly snapshots are enabled
pl: Migawki tygodniowe są włączone

en: With Errors
pl: Z błędami

en: Wizard
pl: Kreator

en: Wrong password
pl: Złe hasło

en: Yes
pl: Tak

en: You can continue working on the current system. After restart, the current system will be visible as a new snapshot. This snapshot can be restored later if required, to 'undo' the restore.
pl: Możesz kontynuować prace na bieżącym systemie. Po ponownym uruchomieniu aktualny system będzie widoczny jako migawka. Ta migawka będzie mogła zostać, w razie potrzeby, później przywrócona, aby „cofnąć” przywracanie.

en: [Advanced Users Only] Change these settings only if the restored system fails to boot.
pl: [Tylko zaawansowani użytkownicy] Zmieniaj te opcje tylko wtedy gdy przywrócony system ma problem z rozruchem.

en: [ENTER = Default (%s), a = Abort]
pl: [ENTER = Domyślnie (%s), a = Przerwij]

en: [ENTER = Default (%s), r = Root device, a = Abort]
pl: [ENTER = Domyślne (%s), r = urządzenie root, a = Przerwij]

en: [Warning] Deleted invalid lock
pl: [Ostrzeżenie] Usunięte niepoprawną blokadę

en: all
pl: wszystko

en: btrfs returned an error
pl: btrfs zwrócił błąd

en: complete
pl: kompletne

en: crontab file exported
pl: wyeksportowano plik crontab

en: crontab file installed
pl: zainstalowano plik crontab

en: incomplete
pl: niekompletne

en: marked for deletion
pl: oznaczone do usunięcia

en: mounted at path
pl: zamontowano na ścieżce

en: remaining
pl: pozostało

en: rsync returned an error
pl: rsync zwrócił błąd

en: un-tagged
pl: nieoznaczono
