xscreensaver - en to pl translation catalogue (386 entries)

en: %s: unknown option: %s
pl: %s: nieznana opcja: %s

en: 0 Seconds
pl: 0 sekund

en: 0 seconds
pl: 0 sekund

en: 1 Minute
pl: 1 minuta

en: 1 Second
pl: 1 sekunda

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: 1 second
pl: 1 sekunda

en: 10 Seconds
pl: 10 sekund

en: 12-Hour Time
pl: Czas 12-godzinny

en: 2 minutes
pl: 2 minuty

en: 24-Hour Time
pl: Czas 24-godzinny

en: 30 Seconds
pl: 30 sekund

en: 5 seconds
pl: 5 sekund

en: Additive Colors
pl: Addytywny model kolorów.

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced >>
pl: Zaawansowane >>

en: Anim Speed
pl: Tempo animacji

en: Animate
pl: Animacja

en: Animate Circles
pl: Animowanie okręgów

en: Animates a number of 3D electronic components. Written by Ben Buxton.
pl: Wygaszacz animuje wiele trójwymiarowych elementów elektronicznych. Jego autorem jest Ben Buxton.

en: Animation Speed
pl: Tempo animacji

en: Ant
pl: Mrówka

en: Ant Size
pl: Rozmiar mrówki

en: Ants Count
pl: Liczba mrówek

en: Any
pl: Dowolny

en: Atlantis
pl: Atlantyda

en: Attraction
pl: Przyciąganie

en: Available
pl: Dostępny

en: Ball Count
pl: Liczba piłek

en: Ball Mass
pl: Masa piłki

en: Balls
pl: Piłki

en: Best
pl: Najlepszy

en: Binary Encoding
pl: Kodowanie binarne

en: Bitmap File
pl: Plik z bitmapą

en: Bitmap for Flag
pl: Bitmapa na fladze

en: Bitmap to rotate
pl: Obracana bitmapa

en: Black Hole
pl: Czarna dziura

en: Blank After
pl: Zaczernianie ekranu po

en: Blank Screen
pl: Pusty ekran

en: Blank Screen Only
pl: Czarny ekran

en: Border Width
pl: Szerokość krawędzi

en: Braid
pl: Warkocz

en: Brightness Gradients
pl: Gradienty jasności

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Bubble3D
pl: Bąble3D

en: Bubbles
pl: Bąble

en: Bubbles exist in three dimensions
pl: Bąble trójwymiarowe

en: Bumps
pl: Guz

en: C Curve
pl: Krzywa C

en: Cage
pl: Klatka

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cell Size
pl: Rozmiar komórki

en: Center on Screen
pl: Wyśrodkowanie na ekranie

en: Centered Text
pl: Wyśrodkowany tekst

en: Changes
pl: Zmiany

en: Checkerboard
pl: Szachownica

en: Choose Random Image:
pl: Wybór losowego obrazu:

en: Choose _Random Image:
pl: Wybór _losowego obrazu:

en: Circuit
pl: Obwód

en: Clear Water
pl: Gładka woda

en: Closed Figures
pl: Figury zamknięte

en: Color
pl: Kolor

en: Color Contrast
pl: Wartość kontrastu kolorów

en: Color Gradients
pl: Gradienty kolorów

en: Colormaps
pl: Palety kolorów

en: Colors
pl: Kolory

en: Command Line:
pl: Wiersz polecenia:

en: Compass
pl: Kompas

en: Control Points
pl: Punkty kontrolne

en: Coral
pl: Koral

en: Corners
pl: Narożniki

en: Cosmos
pl: Kosmos

en: Couldn't find pixmap file: %s
pl: Nie można odnaleźć pliku z piksmapą: %s

en: Count
pl: Liczba

en: Critical
pl: Krytyczny

en: Crystal
pl: Kryształ

en: Cube
pl: Kostka

en: Customization and explanation of the selected screen saver.
pl: Dostosowywanie i konfiguracja wybranego wygaszacza ekranu.

en: Cycle After
pl: Zmiana wygaszacza po

en: Cynosure
pl: Przyciągacz

en: DecayScreen
pl: Przynęta

en: Default
pl: Domyślny

en: Default-N
pl: Domyślny-N

en: Density
pl: Gęstość

en: Description
pl: Opis

en: Descriptions not available: no XML support compiled in.
pl: Opisy nie są dostępne: brak wkompilowanej obsługi XML.

en: Desert
pl: Pustynia

en: Diagnostics
pl: Diagnostyka

en: Disable Screen Saver
pl: Bez wygaszacza ekranu

en: Display Modes
pl: Tryby wyświetlania

en: Display Power Management
pl: Zarządzanie poborem energii ekranu

en: Display Splash Screen at Startup
pl: Wyświetlanie ekranu powitalnego przy uruchamianiu

en: Display Subprocess Errors
pl: Wyświetlanie błędów procesów potomnych

en: Display version information.
pl: Wyświetla informacje na temat wersji.

en: Do Red/Blue 3D separation
pl: Separacja czerwonego i niebieskiego.

en: Documentation...
pl: Dokumentacja...

en: Don't Rotate
pl: Bez obrotu

en: Double Buffer
pl: Podwójne buforowanie

en: Draw circles instead of pixmap bubbles
pl: Rysowanie okręgów zamiast piksmap z bąblami

en: Duration
pl: Okres

en: ElectricSheep
pl: Elektryczna Owca

en: Enable Fog
pl: Mgła

en: Engine
pl: Silnik

en: Epicycle
pl: Epicykl

en: Error loading pixmap file: %s
pl: Błąd przy wczytywaniu pliku z piksmapą: %s

en: Error:
    
    Couldn't determine init file name!
pl: Błąd:
    
    Nie można określić nazwy pliku inicjującego!

en: Error:
    
    Directory does not exist: "%s"
pl: Błąd:
    
    Katalog nie istnieje: "%s"

en: Explosions
pl: Eksplozje

en: Extrusion
pl: Odpychanie

en: F_ade Duration
pl: Okres _blaknięcia

en: Fade Duration
pl: Okres blaknięcia

en: Fade From Black When Unblanking
pl: Przejście z czerni przy zakończeniu wygaszania

en: Fade To Black When Blanking
pl: Przejście do czerni przy rozpoczęciu wygaszania

en: Fade from Black When _Unblanking
pl: Przejście z czerni przy zakończeniu wygaszania

en: Fade to Black when _Blanking
pl: Przejście do czerni przy rozpoczęciu wygaszania

en: FadePlot
pl: Gasnący Punkt

en: Far
pl: Daleko

en: Fast
pl: Szybkie

en: Fish
pl: Ryba

en: Fish Speed
pl: Tempo ruchu ryby

en: Flag
pl: Flaga

en: Flame
pl: Płomień

en: Flat Background
pl: Jednolite tło

en: Flat Coloring
pl: Jednolite kolory

en: Flow
pl: Przepływ

en: Fog
pl: Mgła

en: Font Point Size
pl: Punktowy rozmiar czcionki

en: For updates, check http://www.jwz.org/xscreensaver/
pl: Aktualizacji szukaj na witrynie http://www.jwz.org/xscreensaver/

en: Forest
pl: Las

en: Four Sided Cells
pl: Komórki czterokątne

en: GLPlanet
pl: Planeta GL

en: GLText
pl: GLTekst

en: Galaxy
pl: Galaktyka

en: Gears
pl: Koła zębate

en: Genetic Encoding
pl: Kodowanie genetyczne

en: Go to the documentation on the XScreenSaver web page.
pl: Przechodzi do dokumentacji na stronie www programu XScreenSaver.

en: Gradient Background
pl: Tło z gradientem

en: Gravity
pl: Grawitacja

en: Gray
pl: Odcienie szarości

en: GrayScale
pl: Odcienie szarości

en: Hexadecimal Encoding
pl: Kodowanie szesnastkowe

en: High
pl: Wysoka

en: Horizontal Symmetries
pl: Symetrie poziome

en: How long before the monitor goes completely black.
pl: Okres, po którym obraz gaśnie zupełnie.

en: How long it should take for the screen to fade in and out.
pl: Czas wykonywania operacji przyciemniania i rozjaśniania ekranu.

en: How long until the monitor goes into power-saving mode.
pl: Okres, po którym monitor przechodzi w tryb oszczędzania energii.

en: How long until the monitor powers down.
pl: Okres, po którym monitor jest wyłączany.

en: Hue Gradients
pl: Gradienty odcieni

en: Huge Font
pl: Potężna czcionka

en: Hyperball
pl: Hiperkula

en: Hypercube
pl: Hiperkostka

en: Identical Pieces
pl: Identyczne fragmenty

en: Ignore Screen Edges
pl: Ignorowanie krawędzi ekranu

en: Image File
pl: Plik z obrazem

en: Image Manipulation
pl: Operacje na obrazie

en: Install Colormap
pl: Instalowanie palety kolorów

en: Install _Colormap
pl: _Instalowanie palety kolorów

en: Interference
pl: Interferencja

en: Interpolation Steps
pl: Kroki interpolacji

en: Iterations
pl: Iteracje

en: Jigsaw
pl: Układanka

en: Kaleidescope
pl: Kalejdoskop

en: Large
pl: Duże

en: Large Font
pl: Duża czcionka

en: Lasers
pl: Lasery

en: Layers
pl: Warstwy

en: Left
pl: Lewa

en: Length
pl: Długość

en: Lens Count
pl: Liczba soczewek

en: Lens Offset
pl: Przesunięcie soczewki

en: Lens Size
pl: Rozmiar soczewek

en: Lenses
pl: Soczewki

en: Less
pl: Mniej

en: Line Segments
pl: Odcinki prostej

en: Line Thickness
pl: Grubość linii

en: Linear Motion
pl: Ruch liniowy

en: Lines
pl: Linie

en: Lock Screen After
pl: Blokowanie ekranu po

en: Long
pl: Długie

en: Low
pl: Niska

en: Magnification
pl: Powiększenie

en: Many
pl: Wiele

en: Matrix Encoding
pl: Kodowanie macierzy

en: Max Rings
pl: Maksimum pierścieni

en: Max Size
pl: Maksymalny rozmiar

en: Maze
pl: Labirynt

en: Medium Font
pl: Średnia czcionka

en: Min Size
pl: Min. rozmiar

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Molecule
pl: Molekuła

en: Mono
pl: Monochromatyczny

en: More
pl: Więcej

en: Mountain
pl: Góra

en: Near
pl: Blisko

en: Nine Sided Cells
pl: Komórki dziewięciokątne

en: No Preview
pl: Brak podglądu

en: No Preview
    Available
pl: Brak
    podglądu

en: No Stars
pl: Bez gwiazd

en: No description available.
pl: Brak opisu.

en: No shadow
pl: Bez cienia

en: None
pl: Brak

en: Normal
pl: Zwykły

en: Noseguy
pl: Facet z nosem

en: Number of Circles
pl: Liczba okręgów

en: Number of Colors
pl: Liczba kolorów

en: Number of Fractals
pl: Liczba fraktali

en: Number of Sharks
pl: Liczba rekinów

en: Number of Spots
pl: Liczba punktów

en: Number of Waves
pl: Liczba fal

en: Number of trees
pl: Liczba drzew

en: Off After
pl: Wyłączenie po

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Only One Screen Saver
pl: Jeden wygaszacz ekranu

en: Open Figures
pl: Figury otwarte

en: Open and Closed Figures
pl: Figury otwarte i zamknięte

en: Orbital Mode
pl: Tryb orbitalny

en: Particle Density
pl: Gęstość cząstek

en: Particles
pl: Cząsteczki

en: Parts
pl: Części

en: Pedal
pl: Pedał

en: Penetrate
pl: Penetracja

en: Phone Number
pl: Number telefonu

en: Phosphor
pl: Fosfor

en: Pipes
pl: Rury

en: Points
pl: Punkty

en: Polygons
pl: Wielokąty

en: Power Management Enabled
pl: Zarządzanie oszczędzaniem energii

en: Preview
pl: Podgląd

en: PseudoColor
pl: Paletowy

en: Pyramid
pl: Piramida

en: Radius
pl: Promień

en: Rain
pl: Deszcz

en: Random
pl: Losowa

en: Random Cell Shape
pl: Losowy kształt komórki

en: Random Generator
pl: Generator losowości

en: Random Mode
pl: Losowy tryb

en: Random Motion
pl: Losowy ruch

en: Random Object
pl: Losowy obiekt

en: Random Screen Saver
pl: Losowy wygaszacz ekranu

en: Randomize
pl: Losowanie

en: Randomness
pl: Losowość

en: Right
pl: Prawa

en: Robots
pl: Roboty

en: Rocks
pl: Skały

en: Rotate around X and Y axes
pl: Obrót wokół osi X i Y

en: Rotate around X and Z axes
pl: Obrót wokół osi X i Z

en: Rotate around X axis
pl: Obrót wokół osi X

en: Rotate around Y and Z axes
pl: Obrót wokół osi Y i Z

en: Rotate around Y axis
pl: Obrót wokół osi Y

en: Rotate around Z axis
pl: Obrót wokół osi Z

en: Rotate around all three axes
pl: Obrót wokół wszystkich trzech osi

en: Rotation
pl: Obrót

en: Rotation Speed
pl: Tempo rotacji

en: Run Trace Program
pl: Uruchomienie programu śledzącego

en: Saturation Gradients
pl: Gradienty nasycenia

en: Screen Saver
pl: Wygaszacz ekranu

en: Screen Saver Disabled
pl: Bez wygaszacza ekranu

en: Screensaver
pl: Wygaszacz ekranu

en: Scroll Speed
pl: Tempo przewijania

en: Seed Radius
pl: Promień ziarna

en: Seeds
pl: Ziarna

en: Segments
pl: Segmenty

en: Select file.
pl: Wybór pliku

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings...
pl: Ustawienia...

en: Shark Speed
pl: Tempo ruchu rekina

en: Sharp Turns
pl: Gwałtowne ruchy

en: Shimmering Water
pl: Migocząca woda

en: Short
pl: Krótkie

en: Show Frames-per-Second
pl: Wyświetlanie liczby klatek na sekundę

en: Side View
pl: Widok z boku

en: Sierpinski
pl: Sierpiński

en: Sierpinski3D
pl: Sierpiński3D

en: Sine
pl: Sinus

en: Six Sided Cells
pl: Komórki sześciokątne

en: Size
pl: Rozmiar

en: Slow
pl: Wolne

en: Small
pl: Małe

en: Small Font
pl: Mała czcionka

en: Solid
pl: Jednolity

en: Solid Floor
pl: Jednolite podłoże

en: Solid Surface
pl: Jednolita powierzchnia

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Speed
pl: Tempo

en: Speed Limit
pl: Ograniczenie szybkości

en: Sphere
pl: Sfera

en: Spiral
pl: Spirala

en: Splines
pl: Krzywe

en: Spotlight
pl: Reflektor

en: Stairs
pl: Schody

en: Stand_by After
pl: Stan _oczekiwania po

en: Standard
pl: Standardowe

en: Standard <<
pl: Standardowe <<

en: Standby After
pl: Stan oczekiwania po

en: Star
pl: Gwiazda

en: Star Rotation Speed
pl: Tempo obrotu gwiazd

en: Stars
pl: Gwiazdy

en: States
pl: Stany

en: Steps
pl: Kroki

en: Sus_pend After
pl: Stan _uśpienia po

en: Suspend After
pl: Stan uśpienia po

en: Swirl
pl: Wir

en: Tails
pl: Warkocze

en: Text
pl: Tekst

en: Text Columns
pl: Kolumny tekstu

en: Text File
pl: Plik tekstowy

en: Text Lines
pl: Wiersze tekstu

en: Text for Flag
pl: Napis na fladze

en: Texture Image
pl: Obraz tekstury

en: Texture PPM File
pl: Plik PPM z teksturą

en: The directory from which images will be randomly chosen.
pl: Katalog, z którego losowo wybierane będą obrazy.

en: Thickness
pl: Grubość

en: Three Sided Cells
pl: Komórki trójkątne

en: Tile Size
pl: Rozmiar kafla

en: Timeout
pl: Opóźnienie

en: Top View
pl: Widok z góry

en: Trail Length
pl: Długość warkocza

en: Trails
pl: Warkocze

en: Transparency
pl: Przezroczystość

en: Triangle
pl: Trójkąt

en: Twelve Sided Cells
pl: Komórki dwunastokątne

en: Two
pl: Dwa

en: Untextured
pl: Bez tekstury

en: Velocity
pl: Tempo

en: Verbose Diagnostics
pl: Szczegółowa diagnostyka

en: Vertical Symmetries
pl: Symetrie pionowe

en: Visual:
pl: Tryb wyświetlania:

en: Warning:
    
    %s is running as user "%s" on host "%s".
    But the xscreensaver managing display "%s"
    is running as user "%s" on host "%s".
    
    If those two machines don't share a file system (that is,
    if they don't see the same ~%s/.xscreensaver file) then
    %s won't work right.
    
    Restart the daemon on "%s" as "%s" now?
pl: Uwaga:
    
    %s działa jako użytkownik "%s" na komputerze "%s"
    lecz program xscreensaver, obsługujący ekran "%s"
    działa jako użytkownik "%s" na komputerze "%s".
    
    Jeśli podane dwie maszyny nie współdzielą systemu plików, tj.
    na obu nie jest widoczny ten sam plik ~%s/.xscreensaver, to
    poprawne działanie programu %s nie będzie możliwe.
    
    Czy chcesz teraz ponownie uruchomić program demona xscreensaver
    na komputerze "%s" jako użytkownik "%s"?

en: Warning:
    
    %s is running as user "%s" on host "%s".
    But the xscreensaver managing display "%s"
    is running as user "%s" on host "%s".
    
    Since they are different users, they won't be reading/writing
    the same ~/.xscreensaver file, so %s isn't
    going to work right.
    
    You should either re-run %s as "%s", or re-run
    xscreensaver as "%s".
    
    Restart the xscreensaver daemon now?
pl: Uwaga:
    
    %s działa jako użytkownik "%s" na komputerze "%s"
    lecz program xscreensaver, obsługujący ekran "%s"
    działa jako użytkownik "%s" na komputerze "%s".
    
    Ponieważ są to różni użytkownicy, nie mogą odczytywać/zapisywać
    tego samego pliku ~/.xscreensaver i poprawne działanie programu
    %s nie będzie możliwe.
    
    Należy uruchomić %s jako użytkownik "%s" lub ponownie uruchomić
    program xscreensaver jako użytkownik "%s".
    
    Czy chcesz teraz ponownie uruchomić program demona xscreensaver?

en: Warning:
    
    The XScreenSaver daemon doesn't seem to be running
    on display "%s".  Launch it now?
pl: Uwaga:
    
    Wygląda na to, że nie został uruchomiony program demona
    XScreenSaver, powiązany z ekranem "%s".
    Czy chcesz go teraz uruchomić?

en: Warning:
    
    This is %s version %s.
    But the xscreensaver managing display "%s"
    is version %s.  This could cause problems.
    
    Restart the xscreensaver daemon now?
pl: uwaga:
    
    To jest program %s w wersji %s,
    jednak xscreensaver obsługujący ekran "%s"
    jest w wersji %s. Może to być przyczyną problemów.
    
    Czy chcesz teraz ponownie uruchomić program demona xscreensaver?

en: Warning:
    
    file "%s" has changed, reloading.
pl: Ostrzeżeniz:
    
    Plik "%s" został zmieniony, zostaje wczytany ponownie.

en: Wave Size
pl: Rozmiar fali

en: Wave Speed
pl: Tempo ruchu fali

en: Waves
pl: Fale

en: Whale Speed
pl: Tempo ruchu wieloryba

en: Whether a password should be required to un-blank the screen.
pl: Określa, czy przed przywróceniem obrazu wymagane jest podanie hasła.

en: Whether any error output of the display modes should be redirected to the screen.
pl: Określa czy wyjście diagnostyczne trybów wyświetlania powinno być przekierowywane na ekran.

en: Whether the daemon should print lots of debugging information.
pl: Określa czy demon powinien wypisywać wiele informacji diagnostycznych.

en: Whether the screen should slowly fade in from black when the screen saver deactivates.
pl: Określa czy ekran powinien powoli rozjaśniany, gdy wygaszacz jest unieaktywniany.

en: Whether the screen should slowly fade to black when the screen saver activates.
pl: Określa czy ekran powinien być powoli przyciemniany, gdy aktywowany jest wygaszacz.

en: Whether the splash screen (with the version number and `Help' button) should be momentarily displayed when the daemon first starts up.
pl: Określa czy ekran powitalny (z numerem wersji oraz przyciskiem "Pomoc") powinien być uruchamiany w momencie pierwszego uruchomienia demona.

en: Whether to install a private colormap when running in 8-bit mode on the default Visual.
pl: Określa czy prywatne mapy kolorów będą instalowane podczas uruchamiania w 8-bitowym trybie kolorów domyślnego trybu wyświetlania

en: Wireframe
pl: Szkielet

en: With X Symmetry
pl: Z symetrią względem osi X

en: With Y Symmetry
pl: Z symetrią względem osi Y

en: Worm
pl: Robal

en: XScreenSaver: Mode-Specific Settings
pl: XScreenSaver: ustawienia zależne od trybu

en: XW Rotation
pl: Obrót XW

en: XY Rotation
pl: Obrót XY

en: XZ Rotation
pl: Obrót XZ

en: Xsnow
pl: Śnieg (Xsnow)

en: YW Rotation
pl: Obrót YW

en: YZ Rotation
pl: Obrót YZ

en: ZW Rotation
pl: Obrót ZW

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: _About...
pl: _Informacje o...

en: _Advanced
pl: _Zaawansowane

en: _Advanced >>
pl: _Zaawansowane >>

en: _Blank After
pl: Cz_arny po

en: _Blank Screen Now
pl: Za_czernij ekran

en: _Browse
pl: _Przeglądaj

en: _Command Line:
pl: _Wiersz polecenia:

en: _Cycle After
pl: Z_miana wygaszacza po

en: _Display Modes
pl: _Tryby wyświetlania

en: _Documentation...
pl: _Dokumentacja...

en: _Exit
pl: Za_kończ

en: _File
pl: _Plik

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Kill Daemon
pl: Zakończ _demona

en: _Lock Screen Now
pl: Za_blokuj ekran

en: _Mode:
pl: T_ryb:

en: _Off After
pl: _Wyłączenie po

en: _Power Management Enabled
pl: _Zarządzanie oszczędzaniem energii

en: _Preview
pl: P_odgląd

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Restart Daemon
pl: _Uruchom ponownie demona

en: _Settings...
pl: _Ustawienia...

en: _Standard <<
pl: _Standardowe <<

en: _Visual:
pl: T_ryb wyświetlania:

en: dialog1
pl: okno1

en: minutes
pl: min.

en: no preview
pl: brak podglądu

en: preview
pl: podgląd

en: seconds
pl: sekund(y)
