kio4 - en to se translation catalogue (909 entries)

en:  (Points to %1)
se:  (Čujuha dása: %1)

en:  days
se:  beaivvit

en: "vold" is not running.
se: «vold» ii leat jođus.

en: %1 Item | %1 Items
se[0]: %1 mearkkuš
se[1]: %1 merkoša

en: %1 contacted. Waiting for reply...
se: Váldimin oktavuođa dáinna: %1. Vuordimin vástadusa …

en: %1 is a file, but a folder was expected.
se: %1 lea fiila, muhto máhppa vurdejuvui.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
se: %1 lea máhppa, muhto fiila vurdojuvui.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
se: %1: SSL-šiehtadallan filtii

en: %1 is required by the server, but is not available.
se: %1 ii leat olamuttus, muhto bálvá gáibida dan.

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
se: %1:s %2:i

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
se: Vuordemeahttun meattáhus (%1) dáhpáhuvvai geahččalettiin %2.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
se: Beassan hilgojuvvui geahččalettiin %1.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
se: Ii sáhte %1 danne go ulbmilbálvá ii dohkket fiilla dahje máhpa.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
se: Ii sáhte %1 danne go resursa lea lohkašuvvon.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
se: Meattáhus dáhpahuvvui geahččalettiin %1, %2. Vejolaš sivaid gávnnat dás vuolábealde.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
se: Vuordemeahttun meattáhus (%1) dáhpáhuvvai geahččalettiin %2.

en: &Accept
se: &Dohkket

en: &Application
se: &Prográmma

en: &Browse...
se: &Bláđđe …

en: &Current Session only
se: &Dušše dán bargovuorus

en: &Description:
se: &Válddahus:

en: &Details
se: &Bienat

en: &Do not close when command exits
se: &Ale gidde go gohččun heaittihuvvo

en: &Edit Entry '%1'...
se: &Doaimmat «%1»-merkoša …

en: &Eject '%1'
se: &Bálkes olggos «%1»

en: &Execute
se: &Daga

en: &Filter:
se: &Silli:

en: &Forever
se: &Agibeavái

en: &Hide Entry '%1'
se: Č&iega «%1»-merkoša

en: &Keep cache in sync
se: &Doala čiehkámuittu áigeguovdilin

en: &Link Here
se: &Bija liŋkka deikke

en: &Location:
se: &Báiki:

en: &Name:
se: &Namma:

en: &No
se: &Ii

en: &Only show when using this application (%1)
se: Čájet &dušše dán prográmmas (%1)

en: &Only these cookies
se: D&ušše dáid diehtočoahkuid

en: &Only this cookie
se: &Dušše dán diehtočoahku

en: &Open
se: &Raba

en: &Open with %1
se: Raba %1 &prográmmain

en: &Overwrite
se: &Buhtte

en: &Paste Clipboard Contents
se: &Liibme sisa čuohppusbeavddi sisdoalu

en: &Paste File | &Paste %1 Files
se[0]: &Liibme sisa fiilla
se[1]: &Liibme sisa %1 fiilla

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
se[0]: &Liibme sisa čujuhusa
se[1]: &Liibme sisa %1 čujuhusa

en: &Permissions
se: &Vuoigatvuođat

en: &Policy
se: &Doaibmanvuohki

en: &Reject
se: &Hilggo

en: &Release '%1'
se: &Luoittus «%1»

en: &Remove Entry '%1'
se: &Sihko «%1»-merkoša

en: &Rename
se: &Molsso nama

en: &Resume
se: &Joatkke

en: &Safely Remove '%1'
se: &Sihkkarit váldde eret «%1»

en: &Server response:
se: Bálvvá vá&stádus:

en: &Show All Entries
se: Čájet &buot merkošiid

en: &Skip
se: &Njuikes badjel

en: &Supported file types:
se: &Dorjojuvvon fiilašlájat:

en: &Unmount '%1'
se: &Galgga «%1»

en: &Use the following identification:
se: Geavat čuovvovaš &identitehta:

en: &View
se: Čá&jeheapmi

en: &When browsing the following site:
se: Č&anadettiin čuovvovaš báikái:

en: &Work path:
se: Ba&rgobálggis:

en: &Yes
se: &Jo

en: '%1' not found, please type a valid program name.
se: «%1» ii gávdnon, čális gustojeaddji prográmmanama.

en: (%1, Link to %2)
se: (%1, liŋka %2:ii)

en: (Symbolic Link to %1)
se: (Symbolalaš liŋka %1:ii)

en: *|All Files
se: *|Buot fiillat

en: *|All Folders
se: *|Buot máhpat

en: 1 File | %1 Files
se[0]: Okta fiila
se[1]: %1 fiilla

en: 1 Folder | %1 Folders
se[0]: Okta máhppa
se[1]: %1 máhpa

en: 1 day %2 | %1 days %2
se[0]: Okta beaivi %2 beaivvis
se[1]: %1 beaivvi %2 beaivvis

en: 1 file | %1 files
se[0]: %1 fiila
se[1]: %1 fiilla

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
se[0]: %1 vuollemáhppa
se[1]: %1 vuollemáhpa

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
se: <b>%1</b> dáppe <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
se: <b>Bienat jearahusa birra</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
se: <b>Vejolaš sivat</b>

en: <b>Possible solutions</b>:
se: <b>Vejolaš čovdosat</b>

en: <b>Technical reason</b>:
se: <b>Teknihkalaš sivva</b>:

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
se: <h1>Fierpmádat oidimat</h1> Dás sáhtát mearridit mo KDE-prográmmat galget láhttet go geavahat interneahta ja fierpmádatoktavuođaid. Jos dávjá vásihat máŋunemiid ja geavahat modema interneahtas, de várra hálidat muddet dáid heivehusaid.

en: <li>Additional information: %1</li>
se: <li>Lassedieđut: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
se: <li>Dáhton ja áigi: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
se: <li>Protokolla: %1</li>

en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
se: <qt> <p>Dát listu čájeha guđe fiilašlájaid du prográmma sáhttá gieđahallat. Dát listu lea ordnejuvvon <u>mimešlájaid</u> bokte.</p> 
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, lea standárdaprotokolla mainna meroštallá datašlája fiiladovddaldaga ja gullevaš <u>mimeslája</u> bokte. Ovdamearka: «bmp» oassi mii lea čuoggá duohken flower.bmp:s  muitala ahte dát lea dihto govvašládja, <u>image/x-bmp</u>. Iešguđet prográmma ferte dieđihit vuogádahkii makkár fiiladovddaldagaid ja mimešlájaid dat máhttá rahpat, vai vuogádat álggaha rivttes prográmma go galgá rahpat fiillaid.</p> 
    <p>Jus háliidat čatnat dán prográmma muhtin mimešlájain mii ii leat dán listtus, coahkkal <b>Lasit</b>-boalu dás vuolábealde. Jus lea fiilašládja maid dát prográmma ii gieđahala, de sáhttát váldit dan eret dán listtus jus coahkkalat <b>Váldde eret</b>-boalu dás vuolábealde.</p> </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
se: <qt>Njuolggadus <center><b>%1</b></center> várás gávdno juo. Hálidatgo buhttet dan?</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
se: <qt>Ii sáhttán rievdadit fiilla <b>%1</b> eaiggáda. Dus eai leat vuoigatvuođat rievdadusa dahkat.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
se: <qt>Ii sáhttán vurket iešvuođaid. Ii leat doarvái sadji vurket <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
se: <qt>Vállje prográmma. Jus prográmma ii leat listtus, čále nama dahje coahkkal «Bláđđe»-boalu.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
se: <qt>Vállje prográmma fiilašlája <b>%1</b> várás. Jus prográmma ii leat listtus, čále nama dahje coahkkal «Bláđđe»-boalu.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
se: <qt>Vállje prográmma mainna galgá rahpat <b>%1</b>. Jus prográmma ii lea listtus, čále nama dahje coahkkal «Bláđđe»-boalu.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
se: <qt>Vállje dán heivehusa jus hálidat geavahit dán merkoša dušše dán prográmmas (%1). <br /><br />Jus dát heivehus ii leat válljejuvvon, de dát mearkkuš oidno buot prográmmain.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
se: <qt>Fiila <b>%1</b> lea vuojehahtti prográmma. Sihkarvuođa dihte dat ii álggahuvvo.</qt>

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
se: <qt>Mállefiila <b>%1</b> ii gávdno.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
se: <qt>Dáinna boaluin sáhtát bidjat girjemearkkaid dihto báikkiide. Coahkkal dán boalu vai rahpat girjemearkka mas sáhtát lasihit, doaimmahit dahje válljet girjemearkka.<br /> <br /> Dát girjemearkkat gullet fiilalásežii, muhto doibmet nugo girjemearkkat eará báikkiin KDE:s.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
se: <qt>Dát silli geavahuvvo fiilalisttus. Fiilanamat mat eai deaivva silli eai čájehuvvo. <p>Sáhtát válljet ovdagihtii ráhkaduvvon silliid luoitinfálus, dahje sáhtát čállit iežat silli njuolga čállingieddái.</p> <p>Jokermearkkat nugo * ja ? lea lohpi geavahit.</p> </qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
se: <qt>Dát govaš ihtá báikepanelii. <br /><br />coahkkal boalu jus háliidat válljet eará govaža.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
se: <qt>Dát báiki čadnojuvvo merkošii. Sáhtát geavahit buot gustojeaddji URL:id. Ovdamearka dihte: <br /><br />%1<br />http://www.kde.org <br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Sáhtát bláđet čujuhussii jus geavahat boalu čállingietti bálddas.</qt>

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
se: <qt>Dát teaksta čájehuvvo jođánispanelas.<br /><br /> Dát válddahus galggašii leat moadde sáni mii muittuha gosa dát mearkkuš čujuha. Jus it čále maidege, de namma ráhkaduvvo čujuhusa  vuođul.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
se: <qt>Ii sáhttán mannat <b>%1:ii</b>.
    Dus eai leat beassanvuoigatvuođat dán báikái.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
se: <qt>Ii sáhte vuodjit meroštuvvon gohččuma. Fiila dahje máhpa <b>%1</b> ii gávdno.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
se: <qt>Čáledettiin teakstagieddái oainnát vejolaš ollášuhttimiid. Don sáhtát stivret doaimma jus coahkkalat olgeš sáhpánboalu ja válljet modusa maid háliidat geavahit <b>Teakstaollášuhttin</b>-fálus.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
se: <qt>Dus ii leat lohppi vuodjit <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
se: Gurre ruskalihti

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
se: Gurre ruskalihti

[ctx: @action:inmenu]
en: More
se: Eanet

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
se: Liibme

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
se: Amas

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
se: (amas)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
se: (amas)

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
se: Ovttadagat

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
se: Eará

[ctx: @title job]
en: Copying
se: Máŋgemin

[ctx: @title job]
en: Creating directory
se: Ráhkadeamen máhpa

[ctx: @title job]
en: Deleting
se: Sihkkumin

[ctx: @title job]
en: Examining
se: Guorahallamin

[ctx: @title job]
en: Mounting
se: Čatnamin

[ctx: @title job]
en: Moving
se: Sirdimin

[ctx: @title job]
en: Transferring
se: Sáddemin

[ctx: @title job]
en: Unmounting
se: Galgamin

[ctx: @title:column]
en: Date
se: Dáhton

[ctx: @title:column]
en: Group
se: Joavku

[ctx: @title:column]
en: Name
se: Namma

[ctx: @title:column]
en: Owner
se: Eaiggát

[ctx: @title:column]
en: Permissions
se: Vuoigatvuođat

[ctx: @title:column]
en: Size
se: Sturrodat

[ctx: @title:column]
en: Type
se: Šládja

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
se: Terminála

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
se: Geavaheaddji

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
se: &Doaimmat

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
se: &Raba geavahettiin

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
se: &Raba geavahettiin …

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
se: &Oppalaš

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
se: Nanne beassama ruovttosiidui

[ctx: @title:window]
en: New Folder
se: Ođđa máhppa

[ctx: @title:window]
en: Places
se: Báikkit

en: A file named %1 already exists.
se: Fiila nammaduvvon %1 gávdno juo.

en: A file or folder named %1 already exists.
se: Fiila dahje máhppa nammaduvvon %1 gávdno juo.

en: A folder named %1 already exists.
se: Máhppa nammaduvvon %1 gávdno juo.

en: A more recent item named '%1' already exists.
se: Ođđasabbot mearkkuš nammaduvvon «%1» gávdno juo.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
se: Jearahus hilgojuvvui, varra buollinmuvrras (ovttadat mii rádje oktavuohta internehttii) mii lea du fierpmádagas dahje bálvvá fierpmádagas.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
se: Sáhttá leat protokollameattáhus dáhpáhuvvan, nu ahta bálvá botkii oktavuođa.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
se: Protokollameattáhus dahje -inkompatibilitehta dáidá leat dáhpáhuvvan.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
se: Ii leat vejolaš ráhkadit resurssa ulbmilis ovdalgo okta dahje eanet gaskaboddosaš čoahkkádusat (máhpat) leat ráhkaduvvon.

en: A similar file named '%1' already exists.
se: Seammalágána fiila nammaduvvon «%1» gávdno juo.

en: A&dvanced Permissions
se: &Erenoamáš beassanvuoigatvuođat

en: Above File Name
se: Fiilanama bajábealde

en: Access Denied
se: Beassan hilgojuvvui.

en: Access Permissions
se: Beassanvuoigatvuođat

en: Access denied to %1.
se: Ii beasa deikke: %1

en: Access denied.
    Could not write to %1.
se: Ii beassan
    Ii sáhttán čállit dása: %1

en: Access to restricted port in POST denied.
se: Beassan hilgojuvvui suddjejuvvon verráhii POST:s.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
se: Beassan hilgojuvvui meroštuvvon resursii, <strong>%1</strong>.

en: Accessed:
se: Geavahuvvon:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
se: It beasa fiillaide %1-protokollain

en: Acme Co.
se: Ábo Dábo OS

en: Acme Sundry Products Company
se: Ábo Dábo smávvagávppašeapmi

en: Ad&vanced Options
se: Erenoamáš &molssaeavttut

en: Add &machine (processor) type
se: Lasit &mašiidna (doaimmár) šládja

en: Add Entry...
se: Lasit merkoša …

en: Add File Type for %1
se: Lasit fiilašlája %1 várás

en: Add Network Folder
se: Lasit fierpmádatmáhpa

en: Add Places Entry
se: Lasit báikemerkoša

en: Add operating s&ystem name
se: Lasit diht&orvuogádaga nama:

en: Add...
se: Lasit …

en: Address is already in use
se: Čujuhus geavahuvvo juo

en: Advanced Options for %1
se: Erenoamáš molssaeavttut %1 várás

en: Advanced Permissions
se: Erenoamáš beassanvuoigatvuođat

en: All &cookies
se: Buot &diehtočoahkuid

en: All Files
se: Buot fiillat

en: All Supported Files
se: Buot dorjojuvvon fiillat

en: All cookies from this do&main
se: Buot čoahkuid dán do&menas

en: Already Exists as Folder
se: Gávdno juo máhppan

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
se: Vaikkoge oaččui oktavuođa <strong>%1</strong>:ain, de oktavuohta vuordemeahttun botkejuvvui.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
se: Váikkoge válddii oktavuođa bálvváin, de ii boahtán vástádus áigemearris mii lea juhkkojuvvon ná: <ul> <li>Áigemearri vai laktit bálvái: %1 sekundda</li> <li>Áigemearri vai oažžut vástádusa: %2 sekundda</li> <li>Aigemearri vai beassat gaskabálvváide: %3 sekundda</li> </ul> Fuomáš ahte sáhtát rievdadit áigemearreheivehusaid KDE stivrenguovddážis jus válljet Fierpmádat➜Oidimat.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
se: Dáida maid leat vihkki mašiinnas, vaikko ii leat nu jáhkkehahtti.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
se: Váikkoge leat čállán rivttes duođaštanbienaid, de duođašteapmi filtii dannego vuogi maid bálvá geavaha ii dorjo KDE-prográmmas mii čađaha %1-protokolla.

en: Always use documents from the cache when available. You can still use the reload button to synchronize the cache with the remote host.
se: Vállje dán vai álo vieččat dokumeantta čiehkámuittus jos lea doppe. Don sáhtát lihkká geavahit ođasmahttinboalu buohtalastit čiehkámuittu gáiddus bálvváin.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
se: Filtii rievdadettiin <strong>%1</strong>-resurssa vuoigatvuođaid.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
se: Filtii rievdadettiin <strong>%1</strong>-resurssa oamasteaddji.

en: An attempt to create the requested folder failed.
se: Filtii ráhkadit jearahuvvon máhpa.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
se: Filtii sihkodettiin <strong>%1</strong>-resurssa.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
se: Ii sáhttán resurssa <strong>%1</strong> stáhtusa gávdnat, nugo nama, slája, sturrodaga, jna.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
se: Sisačáliheapmi vai čađahit jearahuvvon barggu filtii.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
se: Filtii váldit eret válljejuvvon máhpa <strong>%1</strong>.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
se: Filtii <strong>%1</strong>-resurssa nama molssodettiin.

en: An error occurred while accessing '%1'
se: Šattai meattáhus go geahččalii beastt «%1»:ii

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
se: Meattáhus dáhpahuvvui geahččalettiin beassat «%1:i», vuogádat vástidii: %2

en: An older item named '%1' already exists.
se: Boarrásat mearkkuš nammaduvvon «%1» gávdno juo.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
se: Dát meattáhusdiehtu mearkkaša dábálaččat ahte jearahuvvon bálvá <strong>%1</strong>, ii gávdnon Interneahtas.

en: Appl&y to All
se: &Geavat buohkaide

en: Apply Choice To
se: Geavat dan dása

en: Apply changes to all subfolders and their contents
se: Bija rievdadusaid atnui buot vuollemáhpain ja daid sisdoallui

en: Ask
se: Jeara

en: At least %1
se: Unnimus %1

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
se: Goit okta máhpa ja okta fiila leat válljejuvvon. Badjelgeahčá válljejuvvon fiillaid ja čájeha válljejuvvon máhpa sisdoalu

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
se: Geahččal gávdnat eará vuogi dahkat dán barggu.

en: Authentication Failed.
se: Autentiseren filtii.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
se: Autentiseren filtii: %1-vuohki ii dorjojuvvo

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
se: Autentiseren filtii. %1-autentiseren ii dorjojuvvo

en: Authorization failed.
se: Autoriseren filtii.

en: AutoSkip
se: Njuikes automáhtalaččat badjel

en: Automatically select filename e&xtension
se: Automáhtalaččat vállje &fiiladovddaldaga

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
se: Automáhtalaččat vállje fiila&dovddaldaga (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
se: %1 guorus %2:s (%3 geavahuvvon)

en: Blocked request.
se: Hilgojuvvon jearaldat

en: Bookmarks
se: Girjemearkkat

en: C&lear Cache
se: &Gurre čiehkámuittu

en: C&onnect
se: Ča&na oktii

en: C&ontinue
se: J&oatkke

en: C&ontinue Loading
se: J&oatkke viežžamis

en: Calculate
se: Rehkenastte

en: Calculating...
se: Rehkenastimin …

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
se: Rehkenastimin … %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
se: Sáhttá čájehit ja rievdadit sisdoalu

en: Can View/Read & Modify/Write
se: Sáhttá čájehit/lohkat ja rievdadit/čállit

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
se: Ii gávdnan os-šláva %1-protokolla várás.

en: Canada
se: Kanada

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
se: Ii sáhte válbmet %1-protokolla

en: Cannot Open Resource For Reading
se: Ii sáhte rahpat resurssa lohkandihte

en: Cannot Open Resource For Writing
se: Ii sáhte rahpat resurssa čállindihte

en: Cannot Read From Resource
se: Ii sáhttán lohkat resurssas

en: Cannot Write to Resource
se: Ii sáhttán čállit resursii

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
se: Ii sáhte máŋget fiilla %1:s %2:ii. (Meattáhusnr: %3)

en: Cannot open file
se: Ii sáhte rahpat fiilla

en: Cannot talk to klauncher: %1
se: Ii sáhttán hupmat klauncher prográmmain: %1

en: Certificate chain:
se: Duodaštusviđji

en: Chan&ge...
se: Rie&vdat …

en: Change the selected identifier text.
se: Rievdat válljejuvvon identifikašuvnna.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
se: %1-protokollain ii leat vejolaš rievdadit fiilaattribuhtaid

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
se: %1-protokollain ii leat vejolaš rievdadit fiilla oamasteaddji.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
se: Dárkkis ahte eai leat prográmmat mat geavahit dán ovttadaga ja geahččal ođđasit.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
se: Dárkkis jos ovttadat leat válmmas; jos lea vurkenmedium ja jos ovttadat lea laktašuvvon ja alde.

en: Check this box if you want the web pages you visit to be stored on your hard disk for quicker access. The stored pages will only be updated as needed instead of on every visit to that site. This is especially useful if you have a slow connection to the Internet.
se: Coahkkal dása jos hálidat ahte fierpmádatsiidduid maid leat geahččan, galget vurkejuvvot du garraskearrui vai nuppe háve fáhtet daid jođáneabbot. Jos válljet dan dahkat, de manná jođáneabbot go jođát dihtorfierpmádagas, danin go siiddut vižžojuvvojit ođđasit dušše go leat ođasmahtton.  Lea erenoamáš ávkkálaš jos dus lea njoazes oktavuohta dihtorfierpmádahkii.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
se: Merke dán molssaeavtu jus prográmma maid háliidat vuodjit lea teaksamodusprográmma dahje jus háliidat dieđuid mat oidnot terminálláses.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
se: Merke dán molssaeavttu jus teakstamodusprográmma addá gullevaš dieđut heaittedettiin. Jus guođát terminálláse rabasin de dáiddát oažžut dáid dieđuid.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
se: Merke dán molssaeavttu jus háliidat dahkat čielggasin ahte prográmma lea álgguhuvvon. Dát visuella fuomášupmi ihtá nugo «bargi čállinmearka» dahje bargoholggas.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
se: Merke dán molssaeavttu jus háliidat vuodjit dán prográmma eará geavaheaddjin. Juohkke proseassas lea sierra geavaheaddji-id:at čadnajuvvon dasa. Dát id-koda mearrida makkár fiillaide beassá ja eará vuoigatvuođaide. Dárbbašat geavaheaddji beassansáni jus háliidat geavahit dán molssaeavttu.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
se: Dárkkis ahte eará geavaheaddjit dahje prográmmat eai leat geavaheamen dahje lohkadan fiilla.

en: Check your access permissions on this resource.
se: Dárkkis du beassanvuoigatvuođaid dán resursii.

en: Check your network connection status.
se: Dárkkis ahte fierpmádatoktavuohta doaibmá.

en: Choose Application
se: Vállje prográmma

en: Choose Application for %1
se: Vállje prográmma %1 várás

en: Choose a different filename for the destination file.
se: Vállje eará nama ulbmilfiilii.

en: Choose an &icon:
se: Vállje &govaža:

en: Choose an alternate filename for the new file.
se: Vállje eará nama ođđa fiilii.

en: Choose an alternate name for the new folder.
se: Vállje eará nama ođđa máhpii.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
se: Vállje prográmma mainna hálidat rahpat válljejuvvon fiillaid.

en: City:
se: Gávpot:

en: Class
se: Luohkká

en: Click for Location Navigation
se: Coahkkal jus háliidat navigeret báikkálaččat

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
se: Coahkkal dása vai bláđet fiilavuogádaga čađa vai gávdnat prográmma maid hálidat vuodjit.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
se: Coahkkal dása vai muddet: man láhkai prográmma vuodjejuvvo, álggahan-feedback, D-Bus-molssaeavttuid dahje geavaheaddjin man namas vuodjejuvvo.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
se: Coahkkal dán boalu jus hálidat lasihit fiilašlája (MIME-slája) mii muhton prográmma sáhttá gieđahallat.

en: Click this button to create a new folder.
se: Coahkkal dán boalu vai ráhkadit ođđa máhpa.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
se: Coahkkal dán boalu jus háliidat ovddit lávkái bláđenhistorjás.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
se: Coahkkal dán boalu jus háliidat boahtte lávkái bláđenhistorjás.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
se: Coahkkal dán boalu vai viežžat dán báikki sisdoalu ođđasit.

en: Click to Edit Location
se: Coahkkal jus háliidat báikki doaimmahit

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
se: Ii sáhte botket oktavuođa %1-protokollain

en: Co&mmand:
se: Go&hččun:

en: Co&ntinue
se: Jo&atkke

en: Comm&ent:
se: Komm&eanta:

en: Common name:
se: Dábálaš namma:

en: Connected to host %1
se: Čatnojuvvon %1-guossoheaddjái

en: Connection refused
se: Oktavuohta hilgojuvui

en: Connection timed out
se: Láktašupmi ádjánii menddo guhkká

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
se: Oktavuohta bálvái botkejuvvui vuorddekeahttá

en: Connection to Server Refused
se: Oktavuohta bálvái hilgojuvvui

en: Connection to host %1 is broken.
se: Oktavuohta %1-guossoheaddjái gaskkalduvui

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
se: Váldde oktavuođa vuogádathálddašeddjiin eanet veahkki oažžut.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
se: Váldde oktavuođa bálvvá hálddášeddjiin, ja dieđit váttisvuođaid birra.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
se: Oza veahkki geavaheaddjeveahkis dahje vuogádathálddašeaddjis.

en: Contents:
se: Sisdoallu:

en: Cookie Alert
se: Diehtočoahkováruhus

en: Cookie Details
se: Bienat diehtočoahku birra

en: Copy
se: Máŋge

en: Copying files within %1 is not supported.
se: %1 ii doarjjo fiilamáŋgen

en: Could Not Accept Network Connection
se: Ii sáhttán dohkkehit fierpmádatoktavuođa

en: Could Not Alter Permissions of Resource
se: Ii sáhttán rievdadit resurssa vuoigatvuođaid

en: Could Not Bind
se: Ii sáhttán čatnat

en: Could Not Cancel Listing
se: Ii sáhttán heaittihit listema.

en: Could Not Change Ownership of Resource
se: Ii sáhttán rievdadit resurssa oamasteaddji

en: Could Not Create Folder
se: Ii sáhttán ráhkadit máhpa

en: Could Not Create Link
se: Ii sáhttán ráhkadit liŋkka

en: Could Not Create Network Connection
se: Ii sáhttán ráhpat fierpmádatoktavuođa

en: Could Not Create Socket
se: Ii sáhttán ráhkadit socket:a

en: Could Not Create Symbolic Link
se: Ii sáhttán ráhkadit symbolalaš liŋkka

en: Could Not Delete Original File
se: Ii sáhttán sihkkut álgovuolggalaš fiilla

en: Could Not Delete Resource
se: Ii sáhttán sihkut resurssa

en: Could Not Delete Temporary File
se: Ii sáhttán sihkut gaskaboddosaš fiilla

en: Could Not Determine Resource Status
se: Ii sáhttán mearridit resurssa stáhtusa.

en: Could Not Listen
se: Ii sáhttán guldalit

en: Could Not Listen for Network Connections
se: Ii sáhttán guldalit fierpmádatoktavuođaid

en: Could Not Login: %1
se: Ii lean vejolaš du sisačálihit: %1

en: Could Not Mount Device
se: Ii sáhttán čatnat ovttadaga

en: Could Not Remove Folder
se: Ii sáhttán váldit eret máhpa

en: Could Not Rename Original File
se: Ii sáhttán molsut álgovuolggalaš fiilla nama

en: Could Not Rename Resource
se: Ii sáhttán molsut resurssa nama

en: Could Not Rename Temporary File
se: Ii sáhttán molsut gaskaboddosaš fiilla nama

en: Could Not Resume File Transfer
se: Ii sáhttán joatkkašit fiilaviežžama

en: Could Not Stat Resource
se: Ii sáhttán mearridit resurssa stáhtusa.

en: Could Not Unmount Device
se: Ii sáhttán gálgat ovttadaga

en: Could not accept %1.
se: Ii sáhttán dohkkehit %1

en: Could not access %1.
se: Ii beassan deikke: %1

en: Could not bind %1.
se: Ii sáhttán čatnat %1

en: Could not change ownership for %1.
se: Ii sáhttán rievdadit %1 fiilla oamasteaddji.

en: Could not change permissions for
    %1
se: Ii sáhttán rievdadit vuoigatvuođaid %1 várás

en: Could not change permissions for %1.
se: Ii sáhttán rievdadit vuoigatvuođaid fiillas, %1.

en: Could not connect to host %1.
se: Ii ožžon oktavuođa %1-guossoheaddjái

en: Could not create socket for accessing %1.
se: Ii sáhttán ráhkadit "socket" vai beasat %1:i.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
se: Ii sáhttán ráhkadit symbolalaš liŋkka, %1
    Dárkkis beassanvuoigatvuođaid.

en: Could not delete file %1.
se: Ii sáhttán sihkkut fiilla, %1.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
se: Ii sáhttán sihkkut álgovuolggalaš fiilla %1.
    Dárkkis beassanvuoigatvuođaid.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
se: Ii sáhttán sihkut oassálagaid vižžojuvvon fiilla %1.
    Dárkkis beassanvuoigatvuođaid.

en: Could not download the proxy configuration script
se: Ii sáhttán viežžat gaskabálvaheivehanskripta

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
se: Ii sáhttán viežžat gaskabálvaheivehanskripta:
    %1

en: Could not enter folder %1.
se: Ii sáhttán rahpat máhpa %1.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
se: Ii gávdnan vuojehahtti nama «%1»:s. Čális gustojeaddji prográmmanama.

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
se: Ii gávdnan «FindProxyForURL» dahje «FindProxyForURLEx»

en: Could not find a usable proxy configuration script
se: Ii sáhttán viežžat gaskabálvaheivehanskripta

en: Could not find filename %1 in %2.
se: Ii gávdnan fiilanama %1 %2 siste.

en: Could not find program "mount"
se: Ii gávdnan prográmma «mount»

en: Could not find program "umount"
se: Ii gávdnan prográmma «umount»

en: Could not find the program '%1'
se: Ii gávdnan prográmma «%1».

en: Could not get group id for given group name %1
se: Ii ožžon joavko-id dihto joavkonama %1

en: Could not get user id for given user name %1
se: Ii sáhttán viežžat geavaheaddjinama %1 geavaheaddji-id

en: Could not listen %1.
se: Ii sáhttán guldalit dása: %1

en: Could not login to %1.
se: Ii sáhttán sisačálihit deikke: %1.

en: Could not make folder %1.
se: Ii sáhttán ráhkadit máhpa, %1

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
se: Ii sáhttán čatnat ovttadaga.
    Almmuhuvvon meattáhus lei:
    %1

en: Could not read %1.
se: Ii sáhttán lohkat %1

en: Could not read file %1.
se: Ii sáhttán lohkat fiilla, %1

en: Could not remove folder %1.
se: Ii sáhttán váldit eret máhpa, %1.

en: Could not rename file %1.
se: Ii sáhttán molssut nama fiillas, %1.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
se: Ii sáhttán molsut nama álgovuolggalaš fiillas, %1
    Dárkkis beassanvuoigatvuođaid.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
se: Ii sáhttán molsut nama oassálahkai vižžojuvvon fiillas, %1.
    Dárkkis beassanvuoigatvuođaid.

en: Could not resume file %1.
se: Ii sáhttán joatkkašit fiilla, %1

en: Could not start process %1.
se: Ii sáhttán álggahit proseassa %1.

en: Could not terminate listing %1.
se: Ii sáhttán heaittihit listema %1.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
se: Ii sáhttán čoavdit ovttadaga.
    Almmuhuvvon meattáhus lei:
    %1

en: Could not write to %1.
se: Ii sáhttán čállit dása: %1

en: Could not write to file %1.
se: Ii sáhttán čállit fiilii, %1

en: Country:
se: Riika:

en: Create New
se: Ráhkat ođđa

en: Create New File Type
se: ráhkat ođđa fiilašlája

en: Create Symlink
se: Ráhkat symbolalaš liŋkka

en: Create link to URL
se: Ráhkat liŋkka URL:i

en: Created:
se: Ráhkaduvvon:

en: Creating directory
se: Ráhkadeamen máhpa

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
se: %1-protokollain ii leat vejolaš ráhkadit máhpaid

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
se: It sáhte ráhkadit symbolalaš liŋkkaid %1-protokollain

en: Current connection is not secured with SSL.
se: Dát oktavuohta ii leat sihkeraston SSL:ain.

en: Current connection is secured with SSL.
se: Dát oktavuohta sihkerasto SSL:ain.

en: Custom Path
se: Erenoamáš bálggis

en: Cyclic Link Detected
se: Syklalaš liŋka gávdnui

en: Cyclic Link Detected During Copy
se: Syklalaš liŋka gávdnui máŋgedettiin

en: D-Bus Communication Error
se: D-Bus-kommunikašuvdnameattáhus

en: Data format:
se: Dáhtonformáhtta:

en: De&lete
se: Si&hko

en: De&vice
se: Ov&ttadat

en: Default for new files in this folder
se: Standárda ođđa fiillaid várás dán máhpas

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
se: Ođđa máhppa

en: Default user name:
se: Standárda geavaheaddjinamma:

en: Delete
se: Sihko

en: Delete Entry
se: Váldde eret merkoša

en: Delete Files
se: Sihko fiillaid

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
se: Sihko ovtta oasi dán fárffus, ja geahččal ođđasit.

en: Delete the current file and try again.
se: Sihko boares fiilla ja geahččal ođđasit.

en: Delete the current folder and try again.
se: Sihko boares máhpa ja geahččal ođđasit.

en: Deleting
se: Sihkkumin

en: Deleting files from %1 is not supported.
se: %1 ii doarjjo fiilasihkkun

en: Descending
se: Geahppáneaddji

en: Description
se: Válddahus

en: Destination
se: Ulbmil

en: Detailed Tree View
se: Bienalaš muorračájeheapmi

en: Detailed View
se: Bienalaš čájeheapmi

en: Details:
se: Bienat:

en: Device
se: Ovttadat

en: Device (/dev/fd0):
se: Ovttadat (/dev/fd0)

en: Device:
se: Ovttadat:

en: Directory
se: Máhppa

en: Disk Full
se: Skearru lea dievva

en: Disk cache &size:
se: Skearru čihkámuittu &sturrodat:

en: Display SSL &Information
se: Čájet SSL-&dieđuid

en: Do Not Delete
se: Ale sihko

en: Do Not Upload
se: Ale sádde

en: Do not ask again
se: Ale jeara fas

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
se: Ale máŋge dahje sirdde dán fiilla, njuikes baicce boahtte merkošii

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
se: Ale máŋge dahje sirdde dán máhpa, njuikes baicce boahtte merkošii

en: Do not fetch web pages that are not already stored in the cache. Offline mode prevents you from viewing pages that you have not previously visited.
se: Ale viečča fierpmádatsiidduid mat eai leat juo čiehkámuittus. Ii-láktašuvvon modus easttada du oaidnimis siidduid maid it lean ovdal galledan.

en: Domain:
se: Domena:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
se: Dárkkis ođđasit čujuhusa jea geahččal fas.

en: Double-check your proxy settings and try again.
se: Dárkkis du gaskabálvá heivehusaid oktii vel ja geahččal ođđasit.

en: Drive: %1
se: Stašuvdna: %1

en: Edit
se: Doaimmat

en: Edit ACL Entry
se: Doaimmat ACL-merkoša

en: Edit Entry...
se: Doaimmat merkoša …

en: Edit Places Entry
se: Doaimmat báikemerkoša

en: Effective
se: Effektiiva

en: Eject
se: Bálkes olggos

en: Empty the contents of the trash
se: Gurre ruskalihti

en: Enable passive &mode (PASV)
se: Bija passiiva &doibmanvuogi (PASV) doaibmat

en: Enable this flag to allow entering the folder.
se: Bija dán leavgga vai oažžut lobi mannat máhppii.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
se: Bijá dán leavgga vai oažžut lobi vuodjit fiilla prográmman.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
se: Geavat dán molssaeavttu jus háliidat ahte dušše máhpa oamasteaddji galgá sáhttit sihkkut dahje molsut nama fiillain mat leat dán máhpas. Eará geavaheaddjit sáhttet dušše lasihit ođđa fiillaid, mii gáibida «Rievdat sisdoalu»-vuoigatvuođa.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
se: Geavat dán molssaeavttu merket dán fiilla vuojehahttin. Gusto dušše prográmmaid ja skriptaid várás, ja gáibiduvvo go hálidat daid vuodjit.

en: Encoding:
se: Koden:

en: Encryption:
se: Krypteren:

en: End of Session
se: Go bargovuorru heaittihuvvo

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
se: Dárkkis ahte máhppa gávdno ja lea guorus ovdal geahččalat fas.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
se: Dárkkis ahte resursa duođas gávdno, ja geahččal ođđasit.

en: Enter descriptive label here
se: Namma mii čilge mii dát lea

[ctx: Enter folder]
en: Enter
se: Mana máhppii

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
se: Čális HTTP proxy bálvvá čujuhusa.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
se: Čális HTTPS proxy bálvvá čujuhusa.

en: Enter the certificate password:
se: Čále duodaštusa beassansáni:

en: Enter the user name you want to run the application as here.
se: Čális geavaheaddjinama mas háliidat vuodjit prográmma.

en: Enter the user name you want to run the application as.
se: Čális makkár geavaheaddjinamas háliidat vuodjit prográmma.

en: Entry Type
se: Mearkkusšládja

en: Error processing Exec field in %1
se: Meattáhus gieđahalladettiin Exec-gietti %1:s

en: Error. Out of memory.
    %1
se: Meattáhus. Ii doarvái muitu
    %1

en: Expires:
se: Boarásmuvvá:

en: Exposure:
se: Oainnus:

en: FIXME: Document this
se: DIVO_MU: Čále dokumentašuvnna

en: File
se: Fiila

en: File Already Exists
se: Fiila gávdno juo

en: File Changed
se: Fiila rievdaduvvui

en: File Expected
se: Fiila vuordejuvvui

en: File Type Options
se: Fiilašládjamolssaeavttut

en: File name:
se: Fiilanamma:

en: File not found: %1
se: Fiila ii gávdnon: %1

en: File or Folder Does Not Exist
se: Fiila dahje máhppa ii gávdno.

[ctx: File permission]
en: Sticky
se: Njivlái

en: File system:
se: Fiilavuogádagat:

en: Filename for clipboard content:
se: Čuohppusbeavddi sisdoalu fiilanamma:

en: Files and folders selected
se: Fiillat ja máhpat válljejuvvon

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
se: Fiillat ja máhpat máŋgejuvvo dálá máhppii, dálá sisdoalu báldii.
    Boahtá jearaldat ođđasit jus gávdno seamma nammasaš fiila máhpas.

en: Folder Already Exists
se: Máhppa gávdno juo

en: Folder Expected
se: Máhppa vuordejuvvui

en: Folder Listing Unavailable
se: Máhppalistu ii leat olamuttus

en: Folders First
se: Máhpat vuos

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
se: Gohččuma maŋŋá sáhtát geavahit máŋga variábela mat buhttejuvvot duohta árvvuiguin go vuodjá prográmma:
    %f – okta fiilanamma
    %F – fiilalistu; heive prográmmaide mat sáhtet rahpat máŋga báikkálaš fiilla oktanaga
    %u – okta fierbmečujuhus
    %U – fierbmečujuhuslistu
    %d – máhppa mas lea fiila maid háliida rahpat
    %D – máhppalistu
    %i – govaš
    %m – minigovaš
    %c – namahusa

en: Found a cyclic link in %1.
se: Gávnnai syklalaš liŋkka dáppe: %1

en: Found a cyclic link while copying %1.
se: Gávnnai syklalaš liŋkka máŋgedettiin %1

en: Fraud Department
se: Fillenossodat

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
se: Ráhkat eanet saji skearrus dána: 1) sihko gaskaboddosaš fiillaid; 2) vurke fiillaid sirdehahtti mediai, nugo CD-skearrut; dahje 3) skáhput eanet vurkensaji.

en: Global Options
se: Oppalaš molssaeavttut

en: Gro&up:
se: Jo&avku:

en: Group
se: Joavku

en: Group:
se: Joavku:

en: Group:
se: Joavku:

en: Home Folder
se: Ruovttomáhppa

en: IP address:
se: IP-čujuhus:

en: Icon Position
se: Govaža sajádat

en: Icon size: %1 pixels
se: Govašsturrodat: %1 govvačuoggá

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
se: Govašsturrodat: %1 govvačuoggá (standárda sturrodat)

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
se: Jus njivlásleavga lea bidjon máhppii, dušše eaiggát ja root sáhttiba sihkkut dahje addit ođđa nama fiillaide. Muđuid sáhttet buohkat geas lea čállinvuoigatvuođat dan dahkat.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
se: Jus dát fiilalea vuojehahtti ja leavga lea bidjon, de dat vuojehuvvo joavkku vuoigatvuođaiguin.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
se: Jus dát fiila lea vuojehahtti ja leavga lea bidjon, de dat vuojehuvvo eaiggáda vuoigadvuođaiguin.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
se: Jus dát leavga lea bidjon, de buot ođđa fiillat ožžot máhpa joavkku.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
se: Jus dát leavga lea bidjon, de máhpa eaiggát šaddá eaiggán buot ođđa fiillaide.

en: If you do not trust this program, click Cancel
se: Jus it luohtte dán prográmma, coahkkal Gaskkalduhte

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
se: Jus dovddat čállit geat leat ráhkadan bálvaprográmmaid, sáddes meattáhusraportta njuolgga daidda.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
se: Jus hálidat váldit eret fiilašlája (MIME-šlája) mii prográmma ii sáhte gieđahallat, vállje dan MIME-šlája listtus dás bajábealde, ja coahkkal dán boalu.

en: Improperly Formatted URL
se: Boastohámát URL:a

en: Information
se: Diehtu

en: Information Lookup Failure
se: Filtii ozadettiin dieđuid

en: Internal Error
se: Siskkildas meattáhus

en: Internal Error in Server
se: Siskkildas meattáhus bálvvás

en: Internal error in server
    %1
se: Siskkildas meattáhus bálvvás
    %1

en: Invalid Filenames
se: Gustohis fiilanamat

en: Is &executable
se: Lea &vuojehahtti

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
se[0]: %1 mearkkuš
se[1]: %1 merkoša

en: KDE SSL Information
se: KDE SSL-dieđut

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
se: KDE sáhttá gulahallat protokolla nuppi protokolla siskkobealde. Dát jearaldat meroštallá ahte muhton protokolla geavahuvvo dan láhkai, muhto ii doarjjo dán lágan geavahusa. Dát lea hárves dáhpáhus ja árvideames lea programmerenmeattáhus.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
se: KDE sáhttá gulahallat protokolla bokte mii protokolla siskkobealde. Meroštuvvon protokolla geavahuvvo dušše dákkár dilis, muhto dát ii leat dakkár dilli. Dát lea hárves dáhpáhus  ja árvideames lea programmerenmeattáhus.

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
se: Ruokto

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
se: Fierbmi

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
se: Ruskalihtti

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
se: KIO Exec – Rahpá gáiddus fiillaid, goziha rievdadusaid, jearrá go viežžá

en: Known Applications
se: Dovddus prográmmat

en: L&abel:
se: &Nammagilkor:

en: Launching %1
se: Álggaheamen %1

en: Limit to
se: Rádje dán bokte

en: Link
se: Liŋka

en: Link to Device
se: Liŋka ovttadahkii

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
se: Ii leat vejolaš oaidnit máhppalisttuid geavahettiin protokolla %1.

en: Location:
se: Čujuhus:

en: Login OK
se: Sisačáliheapmi OK

en: Looking up correct file
se: Rahpamin rievttes fiilla

en: Looking up section
se: Rahpamin oasi

en: MD5 digest:
se: MD5-čoakkáldat:

en: Malformed URL
    %1
se: Boastohámát fierpmádatčujuhus
    %1

en: Malformed URL %1
se: Boastohámát URL:a %1

en: Malformed URL %1.
se: Boastohámát URL:a %1

en: Manually enter proxy server configuration information.
se: Daga ieš gaskabálvaheivehusaid.

en: Mark &partially uploaded files
se: Merke beal&lemuddui sáddejuvvon fiillaid

en: Mark partially uploaded files
se: Merke beal&lemuddui sáddejuvvon fiillaid

en: Mask
se: Minsttar

en: Menu
se: Fállu

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
se: Diehtu sáddejuvvon:
    Sisačálit dáinna geavaheaddjinamain=%1 ja beassansániin=[čihkkon]
    
    Bálvá vástidii:
    %2

en: Mimetype
se: Mime-šládja

en: Modified:
se: Rievdaduvvon:

en: More than one file provided
se: Eanetgo okta fiila lea addon

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
se: Eanetgo okta máhppa lea válljejuvvon. Dát láse ii dohket máhpaid, danne ii leat vejolaš mearridit guđe máhppii galgá mannat. Válljes dušše ovtta máhppa vai oaidnit dan merkošiid listtus

en: More than one folder provided
se: Eanetgo okta máhpa addon

en: Mount
se: Čana

en: Mount point (/mnt/floppy):
se: Čatnanbáiki (/mnt/floppy)

en: Mount point:
se: Čatnanbáiki:

en: Mounted on:
se: Čatnajuvvon dása:

en: Mountpoint
se: Čatnanbáiki

en: Move to Trash
se: Sirdde ruskalihttái

en: Moving
se: Sirdimin

en: Multiple Instances
se: Máŋga instánssa

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
se: It sáhte geavahit máŋga get-gohččumiid %1-protokollain

en: Name
se: Namma

en: Name:
se: Namma:

en: Named group
se: Nammaduvvon joavku

en: Named user
se: Nammaduvvon geavaheaddji

en: Navigate
se: Navigere

en: New Folder...
se: Ođđa máhppa …

en: New Web Shortcut
se: Ođđa fierpmádatlávkestat

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
se: &Boahtte >>

en: Next to File Name
se: Fiilanama bálddas

en: No Content
se: Ii sisdoallu

en: No Media inserted or Media not recognized.
se: Ii makkárge linnjá lea bidjon sisa, dahje media lea amas.

en: No host specified.
se: Guossoheaddji ii leat addon.

en: No hostname specified.
se: Guossoheaddjenamma ii leat addon.

en: No media in device for %1
se: Ii leat media %1-ovttadaga várás

en: No such file or directory
se: Ii gávdno diekkár fiila dahje máhppa

en: None
se: Ii oktage

en: Not a directory
se: Ii leat máhppa

en: Not specified
se: Ii meroštuvvon

en: Nothing to Delete
se: Ii mihkkige maid sihkkut

en: Nothing to Trash
se: Ii mihkkige maid sihkkut

en: O&ffline browsing mode
se: &Ii-laktašuvvon fierpmádatlohkan modus

en: O&thers:
se: Ea&rát:

en: O&wner:
se: Ea&iggát:

en: Only acce&pt cookies from originating server
se: &Dohkket diehtočoahkuid dušše dan bálvvás mii álgoálggus sáddii daid

en: Only executables on local file systems are supported.
se: Dušše vuojehahtti fiillat báikkálaš fiilavuogádagas dorjojuvvo.

en: Only own&er can rename and delete folder content
se: Dušše &eaiggát sáhttá rievdadat máhpa nama dahje sihkkut dan sisdoalu.

en: Only the owner can change permissions.
se: Dušše eaiggát sáhttá rievdadit beassanvuoigatvuođaid.

en: Open
se: Raba

en: Open &with %1
se: Raba %1 &prográmmain

en: Open With
se: Raba geavahettiin

en: Open file dialog
se: Fiilarahpanláseš

en: Opening connection to host %1
se: Ráhpamin oktavuođa %1-guossoheaddjái

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
se: Ii sáhte rahpat oktavuođa %1-protokollain.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
se: %1-protokollain ii leat vejolaš rahpat fiillaid.

en: Operation not supported
se: Doaibma ii dorjojuvvo

en: Options
se: Molssaeavttut

en: Organization:
se: Organisašuvdna:

en: Organizational unit:
se: Organisašuvdnaovttadat:

en: Others
se: Earát

en: Otherwise, the request would have succeeded.
se: Muđuid jearáhus ii livčče lihkastuvvon.

en: Out of Memory
se: Muitu lea nohkan

en: Overwrite File?
se: Buhtte fiilla?

en: Owner
se: Eaiggát

en: Ownership
se: Eiggát

en: Owning Group
se: Eaiggátjoavku

en: Parent Folder
se: Váhnenmáhppa

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
se[0]: %1 bit čoavdagis
se[1]: %1 bit čoavdagis

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
se[0]: geavaha %1 bit
se[1]: geavaha %1 bit

en: Paste
se: Liibme

en: Path cannot be used
se: Ii sáhte bálgá geavahit

en: Path:
se: Bálggis:

en: Permission denied
se: Ii beasa deikke

en: Points to:
se: Čujuha dása:

en: Policy
se: Doaibmanvuohki

en: Port:
se: Verrát:

en: Preparing document
se: Válbmemin dokumeantta

en: Properties
se: Iešvuođat

en: Properties for %1
se: Iešvuođat «%1» ovddas

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
se[0]: Ovtta merkoša iešvuođat
se[1]: %1 merkoša iešvuođat

en: Protocol %1 does not support action %2.
se: %1-protokolla ii doarjjo %2-doaimma

en: Protocol %1 is not a Filesystem
se: Protokolla %1 ii leat fiilavuogádat

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
se: %1-protokolla ii lea sillenprotokolla

en: Protocol is a Filter Protocol
se: Protokolla lea sillenprotokolla

en: Proxy Authentication Failed.
se: Gaskabálváautentiseren filtii.

en: Proxy:
se: Gaskabálvá:

en: Read
se: Loga

en: Read only
se: Dušše logahahtti

en: Read-only filesystem
se: Dušše logahahtti fiilavuogádat

en: Receiving corrupt data.
se: Vuostáiváldimin billešuvvon dáhtaid.

en: Refresh
se: Ođasmahte

en: Reload
se: Viečča fas

en: Remote Files Not Accepted
se: Ii sáhtte geavahit gáiddus fiillaid

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
se: Ii sáhte geavahit gáiddus-URL:a %1
    ovttas --tempfiles molssaeavttuin

en: Remote files not accepted
se: Ii sáhtte geavahit gáiddus fiillaid

en: Remove
se: Váldde eret

en: Rename
se: Rievdat nama

en: Rename:
se: Molsso nama:

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
se: %1 ii doarjjo nammamolsuma fiillain dahje fiilasirdima.

en: Request Aborted
se: Jearahus gaskkalduvvui

en: Request Aborted By User
se: Geavaheaddji gaskkalduhtii jearahusa

en: Restore a trashed file to its original location
se: Máhcat bálkestuvvon fiilla álggovuolggálaš báikái

en: Retrieving %1 from %2...
se: Viežžamin %1 dás %2 …

en: Retrieving data from %1 is not supported.
se: Dáhtaviežžan %1:as ii dorjojuvu

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
se: Mime-šládjaviežžan %1:as ii dorjojuvo.

en: Retry
se: Geahččal ođđasit

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
se: Geahččal jearahusa oktii vel, ja dárkkis ahte autentiserendieđut leat riektá.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
se: Geahččal jearaldaga ođđasit, alege geahččal joatkit sirdima.

en: Retry the request.
se: Geahččal jearahusa ođđasit.

en: Run Until Finished
se: Vuoje gitta lohppii<qt> <p>Dát listu gálggašii čájehit makkárlágan fiillaid du prográmma sáhttá gieđahallat. Dát listu organiserejuvvo <u>mime-šlájaid</u> bokte.</p> 
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, lea standárdprotokolla mainna identifisere datašlája fiilanama gehččosa ja "correspondent" <u>mime-šlájat</u>. Ovdamearka: «bmp»-oassi flower.bmp namas muitala ahte lea dihto govvašládja, <u>image/x-bmp</u>. Vai diehtit makkár prográmma galggašii juohke fiilašlája, the vuogádat ferte oažžut dieđuid prográmmas makkár gehččosid ja mime-šlájaid dat sáhttá gieđahallat.</p> 
    <p>Jus háliidat čatnat dán prográmma eanet mime-šlájaiguin mat eai gávdno listtus, coahkkal <b>Lasit</b>-boalu dás vuolábealde. Jus leat mime-šlájat maid prográmma ii sáhte gieđahallat, de coahkkal <b>Váldde eret</b>-boalu dás vuolábealde.</p> </qt>

en: Run in &terminal
se: Vuoje &terminálas

en: SHA1 digest:
se: SHA1-čoakkáldat:

en: SSL Certificate Password
se: SSL-sertifikáhttabeassansátni

en: SSL version:
se: SSL-veršuvdna:

en: Save As
se: Vurke nugo

en: Saving to cache
se: Vurke gaskavuorkái

en: Search for '%1' with
se: Oza «%1» dáinna

en: Secure servers only
se: Dušše sihkaris bálvvát

en: Secure servers, page scripts
se: Sihkaris bálvvát, siidoskriptat

en: Secure:
se: Sihkkarvuohta:

en: Security Information
se: Sihkarvuohtadieđut

en: See or modify the cookie information
se: Čájet dahje rievdat dieđuid diehtočoahku birra

en: Select one or more file types to add:
se: Vállje ovtta dahje eanet fiilašlája maid lasihit:

en: Sending data to %1
se: Sáddemin dáhta deikke: %1

en: Sending login information
se: Sáddemin sisačálihandieđuid

en: Serial number:
se: Ráidonummir:

en: Server Authentication
se: Bálvaautentiseren

en: Server co&nnect:
se: Bálvvá ok&tavuohta:

en: Server processing request, please wait...
se: Bálvá gieđahallá jearahusa, vuorddes …

en: Servers
se: Bálvvát

en: Servers, page scripts
se: Bálvvát, siidoskriptat

en: Set GID
se: Bija GID

en: Set UID
se: Bija UID

en: Sets the working directory for your application.
se: Vállje guđe máhpas du prográmma bargá.

en: Setting ACL for %1
se: Merošteamen ACL %1:ii

en: Short View
se: Oktageardánis čájeheapmi

en: Show
    Entries
se: Čájet
    merkošiid

en: Show Full Path
se: Čájet olles bálgá

en: Show Hidden Files
se: Čájet čihkkon fiillaid

en: Show Preview
se: Ovdačájeheapmi

en: Show details of the next cookie
se: Čájet dieđuid boahtte diehtočoahku birra

en: Show the &value of the environment variables
se: Čájet &birasvariábeliid árvvuid

en: Single Instance
se: Ovtta instánsa

en: Site Policy
se: Báikenjuolggadusat

en: Site Specific Identification
se: Identifikašuvdna erenoamáš báikái

en: Site:
se: Fierpmádatbáiki:

en: Size:
se: Sturrodat:

en: Skip
se: Badjelgeahča

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
se: Muhton oasit dán dokumeanttas lea sihkeraston SSL:ain, muhto váldooassi ii leat.

en: Sorry
se: Ándagassii

en: Sorting
se: Sorteren

en: Source
se: Gáldu

en: Source and Destination Files Identical
se: Gáldu ja ulbmil lea seamma fiila.

en: Special
se: Erenoamáš

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
se: Erenoamáš leavga. Juste maid dat máksá oainnát olgeš čuolddas.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
se: Erenoamáš leavga. Gusto olles máhpa várás, juste maid dat máksá oainnát olgeš čuolddas.

en: Specified socket path is invalid
se: Válljejuvvon socket-bálggis ii gusto.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
se: Mearrida maid buot geavaheaddjit, mat eai leat oamasteaddjit, eaige dán joavkkus, sáhttet bargat.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
se: Mearrida maid joavkku mielláhtut sáhttet dahkat.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
se: Mearrida maid eaiggát sáhttá dahkat.

en: State:
se: Guovlu:

en: Stop
se: Bisset

en: Suggest New &Name
se: Evttot ođđa &nama

en: Suggested file name for the downloaded file
se: Vižžon fiilla evttohuvvon namma

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
se: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) maid čállet ii bájut dihto resursii.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
se: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) maid čállet ii gusto. Dábálaččat URL-formáhtta lea:<blockquote><strong>protokolla://geavaheaddji:beassansátni@www.ovdamearka.org:verrát/máhppa/fiilanamma.geažus?jearaldat=árvu</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
se: Lohkanleavga suovvá geahččat fiilla sisdoalu.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
se: Njivlásleavga badjelgehččejuvvo Linux:is, muhto dáidá geavahuvvot eará vuogádagain.

en: The URL %1
    is malformed
se: Boastohámat URL:a
    %1

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
se: Čállinleavga diktá rievdadit fiilla sisdoalu.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
se: Olggosaddi

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
se: II, ledje meattáhusat:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
se: Jua

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
se: Válljejuvvon fiilanamat
    eai oru gustomin.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
se: Čuohppusbeavdi lea rievdaduvvon dan rájes go geavahit «liibme»: válljejuvvon dáhtáformáhtta ii leat šat geavahahtti. Máŋges fas dan maid háliidat liibmet.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
se: Čállinbeavdemearkkušfiila
    %1
    lea FSDevice-šlájat, muhto das váilu Dev=… merkoša.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
se: Čállinbeavdemearkkušfiila
    %1
    lea Link-šlájat, muhto das váilu URL=… merkoša.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
se: Čállinbeavdemearkkušfiillas, %1, ii leat Type=… mearkkuš.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
se: Čállinbeavdemearkkuš mas lea šládja
    %1
    lea amas.

en: The desktop is offline
se: Čállinbeavdi ii leat laktašuvvon

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
se: Ulbmil

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
se: Ulbmilresurssas ii leat doarvái sadji vurket dán resurssa dili maŋŋágo dát metoda lea vuddjon.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
se: Ovttadat «%1» ii leat skearru, ja danne ii leat vejolaš bálkestit olggos.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
se: Ovttadat dáidá leat geavahusas, eará prográmmas dahje geavaheaddjis. Rabas láse fiilagieđahallis sáhttá dagahit ahte ovttadat lea geavahusas.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
se: Ovttadat ii dáidde leat válmmas. Sáhttá leat danne go ii gávdno medium ovttadagas (nugo ahte váilo CD-skearru CD-čuojanis), dahje ahte ovttadat ii leat laktašuvvon dihtorii.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
se: Fiila
    %1
    lea rievdaduvvon.
    Hálidat go sáddet rievdaduvvon fiilla?

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
se: Fiila %1 gávdno juo. Háliidatgo duođas dan buhttet?

en: The file "%1" could not be found
se: Fiila «%1» ii gávdnon

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
se: Fiila %1 máŋgejuvvui %2:s. Dan rájes dat lea rievdaduvvon %3:s.
    Jus gáđat máŋgema de buot rievdadusat mannet duššái.
    Háliidatgo duođas sihkkut %4?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
se: Eará geavaheaddji dahje prográmma dáidá leat dán fiilla geavaheamen (ja danne lohkadan dan).

en: The file or folder %1 does not exist.
se: Fiila dahje máhppa %1 ii gávdno.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
se: Báiki gos vigget máhpa ráhkadit ii dáidde gávdnot.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
se: Váldooasi dán dokumeanttas lea sihkeraston SSL:ain, muhto eará oasit eai leat.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
se: Nama, %1, maid čállet ii dáidde gávdnot, varra leat dan boastoláhkái čállan.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
se: Fierpmádatoktavuohta lea varra boastoláhkái heivehuvvon dahje ii leat aktiivalaš.

en: The new file name is empty.
se: Ođđa fiilanamma lea guorus.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
se: Ii sáhttán čađahit barggu dannego gáldu ja ulbmil lea seamma fiila.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
se: Peer-SSL-sertifikáhtta orroleamen billašuvvon.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
se: %1-protokolla proseassa jámii báifáhkka.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
se: Prográmma bálvvás mii addá oktavuođa <strong>%1</strong>-protokollain lea almmuhan siskkildas meattáhusa: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
se: Prográmma du dihtoris mii geavaha <strong>%1</strong>-protokolla, ii sáhttán vuoruhit alcces muittu, ja danne bissehuvvo.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
se: Prográmma mii addá oktavuođa <strong>%1</strong>-protokollain lea almmuhan siskkildas meattáhusa.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
se: Prográmma du dihtoris mii geavaha <strong>%1</strong>-protokollii váidala ahte amas gaskkaldumi lea dáhpáhuvvan: %2

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
se: Prográmma du dihtoris mii geavaha <strong>%1</strong>-protokollii váidala ahte amas gaskkaldumi lea dáhpáhuvvan: %2

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
se: Prográmma mii addá oktavuođa <strong>%1</strong>-protokolla bokte, heaittihuvvui báifahkka.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
se: Prográmma dagaha KDE heivvolaš dáinna protokollain ii dáidde leat ođasmahtton seamma áiggis go KDE. Dát dáidá dagahit ahte prográmma ii leat heivvolaš dáinna veršuvnnain, ja danne ii mana johtui.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
se: %1-protokollas ii leat máhppabálvalus

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
se: %1-protokolla ii leat sillenprotokolla

en: The protocol %1 is not supported.
se: Protokolla %1 ii dorjojuvvo.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
se: Protokolla %1 lea dušše sillenprotokolla.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
se: KDE-prográmmat mat leat sajáiduhttojuvvon dán dihtorii eai doarjjo <strong>%1</strong> protokolla.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
se: Protokolla dahje bálvá ii dáidde doarjut fiilajoatkašumi.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
se: Gaskabálvaheivehanskripta ii gusto:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
se: Gaskabálvaheivehanskripta bájuhii meattáhusa:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
se: Fáddá

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
se: Gáiddus bálvá ii sádden SSL-duođaštusaid.
    Gaskkalduhttá dannego ii leat vejolaš duođaštit guossoheaddji identitehta.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
se: Jearahus vurddii fiilla, muhto gávnnai baicce máhppa <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
se: Jearahus vurddii máhpa, muhto gávnnai baicce fiilla <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
se: Jearahus ii geargan danne go gaskkalduvui.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
se: KDE-prográmma mii implementere <strong>%1</strong>-protokolla ii doarjjo doaimma.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
se: Ii sáhttán čatnat ovttadaga. Almmuhuvvon meattáhus lei: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
se: Ii sáhttán gálgat ovttadaga. Almmuhuvvon meattáhus lei: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
se: Ii sáhttán čállit jearahuvvon <strong>%1</strong>-fiilla dannego lea menddo unnán sadji skearrus.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
se: Ii sáhttán ráhkadit jearahuvvon fiilla danne go juo gávdno fiilla dan namas.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
se: Ii sáhttán ráhkadit jearahuvvon máhpa danne go juo gávdno máhppa dan namas.

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
se: Ii sáhttán dulkot jearahuvvon veahkkefiilla:<br />%1

en: The requested lock could not be granted. %1
se: Jearahuvvon lohkka ii lean vejolaš addit. %1

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
se: Jearahuvvon bargu gáibida ahte gaskaboddosaš fiila, <strong>%1</strong>, ráhkaduvvo, muhto ii lean vejolaš dan ráhkadit.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
se: Jearahuvvon bargu gáibida ahte gaskaboddosaš fiila ráhkaduvvo gosa vurke fiilla dan botta vižžo. Dán gaskaboddosaš fiila, <strong>%1</strong>, ii lean vejolaš sihkkut.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
se: Jearahuvvon bargu gáibida ahte álgovuolggalaš fiila sihkojuvvo, dábálaččat loahpas fiilasirdimis. Álgovuolggalaš fiila, <strong>%1</strong>, ii lean vejolaš sihkkut.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
se: Jearahuvvon bargu gáibida ahte algovuolggalaš fiila, <strong>%1</strong>, molsu nama, muhto ii lean vejolaš dan bargat.

en: The requested protocol may not be supported.
se: Jearahuvvon protokolla ii dáidde dorjojuvvut.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
se: Ii lean vejolaš ráhkadit jearahuvvon symbolalaš liŋkka %1.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
se: Ii leat addon gáibiduvvon sturrodatdieđuid POST-doibmii

en: The resource cannot be deleted.
se: Ii sáhtán sihkkut resurssa.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
se: Bálvá <strong>%1</strong> hilggui oktavuođa dán dihtoris.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
se: Bálvá ii doarjjo WebDAV-protokolla.

en: The server does not support the request type of the body.
se: Bálvá ii doarjju dákkár jearahusaid.

en: The server failed the authenticity check (%1).
se: Bálvá ii ceavzán duođaštangeahččaleami (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
se: Bálvás lei nu hoahppu ahte ii geargan vástidit.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
se: Bálvás ii dáidde leat lohpi vuostáiváldit jearahusaid, vaikkoge lea čatnašuvvon internehttii.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
se: Jearahuvvon bálválus (%1) ii dáidde leat jođus bálvvás, vaikkoge lea čatnojuvvon internehttii.

en: The socket operation is not supported
se: Socket-doaibma ii dorjojuvvo

en: The source and destination are the same file.
    %1
se: Gáldu ja ulbmil lea seamma fiila.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
se: Gáldu

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
se: Addejuvvon fiila dahje máhppa <strong>%1</strong> ii gávdno.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
se: Válljejuvvon máhppa ii gávdno dahje ii leat logahahtti.

en: The specified folder may not be empty.
se: Válljejuvvon máhppa ii dáidde leat guorus.

en: The specified folder may not exist.
se: Válljejuvvon máhppa ii dáidde gávdnot.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
se: Meroštuvvon jearahus gaibidii ahte fiila <strong>%1</strong> joaktašuvvui vissis báikki rájes. Dat ii lean vejolaš.

en: The specified resource may not exist.
se: Jearahuvvon ressurssa várra ii gávdno.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
se: Válljejuvvon resursa ii dáidde gávdnot dahje ii leat olamuttus.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
se: Gaskaboddosaš fiila
    %1
    lea rievdaduvvon.
    Hálidat go liikká dan vurket?

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
se: Dát dihtor ja bálvá eai dáidde doarjut seamma veršuvnna %1-protokollas.

en: There are no special actions available for protocol %1.
se: Eai gávdno erenoamáš doaimmat %1-protokolla várás.

en: There is no documentation available for %1.
se: Ii gávdno dokumentašuvdna %1 várás.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
se: Váttisvuođat sáhttá leat gosnu bálvá ja dán dihtora gaskkas.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
se: Dáidá leat váttisvuohta fierbmeheivehusain, erenoamášit du gaskabálvvá guossoheaddjinama. Jus leat beassan internehttii váttisvuođaid haga ovdal, de dát ii dáidde leat váttisvuohta.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
se: Sáhttá lea váttisvuođat fierpmádatheivehusain. Muhto ii leat nu jáhkehahtti jos eai leat leamáš váttisvuođat fierpmádatoktavuođain dál easka.

en: There may have been a problem with your network connection.
se: Sáhttá lea váttisvuođat fierpmádatoktavuođain.

en: These files use advanced permissions.
se: Dát fiillat geavahit erenoamáš vuoigatvuođaid.

en: This action was prevented by another error.
se: Dát doaibma eastáduvvui eará meattáhusa dihte.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
se: Dát doaibma hálida buhttet «%1» alccain.
    Atte ođđa fiilanama:

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
se[0]: Dát fiila lea liŋka ja danne das eai leat beassanvuoigatvuođat.
se[1]: Dát fiillat leat liŋkkat ja danne dain eai leat beassanvuoigatvuođat.

en: This file is already in the trash bin.
se: Fiila lea juo ruskalihtis.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
se[0]: Dát fiila geavaha erenoamáš vuoigatvuođaid
se[1]: Dát fiillat geavahit erenoamáš vuoigatvuođaid.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
se: Dát leavga addá lobi lasihit ja sihkkut fiillaid, ja maid molsuit nama dain. Fuomáš ahte sáhtát rádjet sihkkuma ja nammamolsuma njivlásleavggain.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
se: Dát leavga diktá geahččat máhpa sisdoalu.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
se[0]: Dát máhppa geavaha erenoamáš vuoigatvuođaid.
se[1]: Dát máhpát geavahit erenoamáš vuoigatvuođaid.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
se: Dát lea oalle teknihkálaš meattáhus mii máksá ahte ii lean vejolaš ráhkadit muhton ovttadaga fierpmádatoktavuođas (socket).

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
se: Dát lea oalle teknihkalaš meattáhus mii dáhpáhuvvai go galggai dohkkehit boahtti fierbmelaktašumi.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
se: Árvideames dát dáhpáhuvvá danne go lea vihki prográmmas. Berret sáddet vihkkeraportta nugo čilgejuvvo dás vuolábealde.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
se: Dát lea árvideames meattáhus bálvaprográmmas. Sáddes dievaslaš meattáhusraportta nugo lea evttohuvvon dás vuolábealde.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
se: Dát listu fiillain maid lea vejolaš rahpat. Sáhtát rahpat máŋga fiilla jus earohat fiilanamaid gaskkaiguin.

en: This is the name of the file to open.
se: Dát lea nama dan fiillas mii rahppo.

en: This is the name to save the file as.
se: Dán nammii fiila vurkejuvvo.

en: This may be an error on the server side.
se: Dáidá leat meattáhus bálvvá bealis.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
se: Dát máksá ahte jearahus mii dahkoi gáibida máhpa sisdoalu, ja KDE-prográmma mii doarju dán prográmma ii sáhte dan bargat.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
se: Dát máksá ahte šattai meattáhus lohkadettiin resurssa <strong>%1</strong> sisdoalu, vaikkoge lei vejolaš resurssa rahpat.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
se: Dát máksá ahte vaikkoge lei vejolaš rahpat <strong>%1</strong> resurssa, de šattai meattáhus čállidettiin resursii.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
se: Dát máksá ahte geahččaleapmi rahpat jearahuvon máhpa <strong>%1</strong> hilgojuvvui.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
se: Dát máksá ahte geahččaleapmi čállit <strong>%1</strong>-fiilii  hilgojuvvui.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
se: Dát máksá ahte ii lean vejolaš lohkat fiilla dahje máhpa <strong>%1</strong> sisdoalu, danne go dus ii leat lohkanvuoigatvuohta.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
se: Dát máksá ahte ii lean vejolaš čállit <strong>%1</strong>-fiilii, danne go dus ii leat čállinvuoigatvuohta.

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
se: Dát molssaeaktu dagaha ahte fiilavurken šaddá vuohkkasut:<br /> <ol> <li>Dovddaldat meroštuvvon <b>%1</b> teakstagiettis ođasmahtto jus rievdadat fiilašlája maid háliidat vurket.<br /> <br /> </li> <li>Jus ii makkárge dovddaldat lea meroštuvvon <b>%2</b> teakstagiettis go coahkkalat <b>Vurke</b>, de %3 lasihuvvo fiilanama lohppii (jus fiilanamma ii juo gávdno). Dát dovddaldat lea meroštuvvon dan ektui makkár fiilašládjan vurket fiilla.<br /> <br /> Jus it háliit ahte KDE lasiha dovddaldat fiilanammii, de sáhtát válljet eret dán molssaeavttu dahje sáhttát easttadit dán láhttema jus lasihat čuoggá (.) fiilanama lohppii (čuokkis váldo automáhtalaččat eret).</li> </ol> Jus ii leat sihkkar maid háliidat bargat, divtte dán molssaeavttu leat, dannego šaddá álkibut gieđahallat iežat fiillaid.

en: Timeout Error
se: Áigemearremeattáhus

en: Timeout Values
se: Áigemearit:

en: Timeout on server
    %1
se: Bálvvá áigemearri
    %1

en: Trash
se: Ruskalihtti

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
se: Gieđahallá URL:aid báikkálaš fiilan ja sihko daid maŋŋá geavaheami

en: Tree View
se: Muorračájeheapmi

en: Trusted:
se: Luohttehahtti:

en: Try again, either now or at a later time.
se: Geahččal ođđasit, dálánaga dahje veaháš maŋŋileabbut.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
se: Geahččal vuos sirdit boares fiilla eret.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
se: Geahččal vuos sirdit boares máhpa eret, ja geahččal ođđasit.

en: Type
se: Šládja

en: Type any comment you think is useful here.
se: Čále vaikko makkár gohččuma deikke maid jáhkat lea ávkkalaš dása.

en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
se: Čális gohččuma mii álggaha prográmma dása.
    
    Gohččuma maŋŋá sáhtát geavahit máŋga variábela mat buhttejuvvot duohta árvvuiguin go vuodjá prográmma:
    %f – okta fiilanamma
    %F – fiilalistu; heive prográmmaide mat sáhtet rahpat máŋga báikkálaš fiilla oktanaga
    %u – okta fierbmečujuhus
    %U – fierbmečujuhuslistu
    %d – máhppa mas lea fiila maid háliida rahpat
    %D – máhppalistu
    %i – govaš
    %m – minigovaš
    %c – namahusa

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
se: Čále dán prográmma válddáhusa, das gitta mo dat geavahuvvo. Ovdamearka: Riŋgenprográmma (KPPP) šaddá «Riŋgenreaidu».

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
se: Čále nama maid addát prográmmii dása. Dát prográmma ihtá dáinna namain prográmmafálus ja panelas.

en: Type:
se: Šládja:

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
se: UNIX-birrasiin lea vejolaš leŋket fiillaid dahje máhpaid eará nammii ja/dahje báikái. KDE gávnnai liŋka dahje liŋkavidji mii lea ágalaš fárfu. Fiila lea dán láhkái (varra gávččaldaga bokte) leŋkejuvvon alccesis.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
se: UNIX-birrasiin lea vejolaš leŋket fiillaid dahje máhpaid eará nammii ja/dahje báikái. KDE gávnnai liŋka dahje liŋkavidji mii lea ágalaš fárfu. Fiila lea dán láhkái (varra gávččaldaga bokte) leŋkejuvvon alccesis.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
se: URL:a ii bájut makkárge resursii.

en: URL Resource Invalid
se: Gustohis URL-resursa.

en: URL cannot be listed
    %1
se: Ii leat vejolaš ráhkadit listtu URL:s
    %1

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
se: URL:at dahje báikkálaš fiillat mat geavahuvvojit «gohccumin»

en: Unable to Enter Folder
se: Ii sáhttán mannat máhpii

en: Unable to Initialize Input/Output Device
se: Ii sáhttán gárvet sisa-/olggosovttadaga.

en: Unable to Launch Process
se: Ii sáhttán álggahit proseassa

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
se: Ii sáhttán gálgat sisa-/olggos-ovttadaga

en: Unable to create io-slave: %1
se: Ii sáhttán ráhkadit os-šláva: %1

en: Unable to delete all the cookies as requested.
se: Ii sáhttán sihkkut diehtočoahkuid.

en: Unable to delete cookies as requested.
se: Ii sáhttán sihkkut diehtočoahkuid.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
se: Ii sáhttán rahpat duođaštusa. Geahččal ođđa beassansániin?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
se: Ii sáhttán viežžat dieđuid diehtočoahkuid birra mat leat vurkejuvvon dán dihtorii.

en: Und&o
se: &Gáđa

en: Und&o: Copy
se: Gáđ&a : Máŋge

en: Und&o: Create File
se: Gáđ&a: Ráhkat fiilla

en: Und&o: Create Folder
se: Gáđ&a: Ráhkat máhpa

en: Und&o: Link
se: Gáđ&a : Liŋka

en: Und&o: Move
se: Gáđ&a : Sirdit

en: Und&o: Rename
se: Gáđ&a: Molsso nama

en: Und&o: Trash
se: Gáđ&a: Bija ruskalihttái

en: Undo Changes
se: Gađa rievdadusaid

en: Undo File Copy Confirmation
se: Gáđa fiilamáŋgema

en: Undocumented Error
se: Ii-dokumenterejuvvon meattáhus

en: Unexpected Program Termination
se: Vuordemeahttun prográmmaheaittiheapmi

en: Unknown Authorization method.
se: Amas autoriserenvuohki.

en: Unknown Error
se: Amas meattáhus

en: Unknown HTTP verb.
se: Amas HTTP-vearba.

en: Unknown Host
se: Amas guossoheaddji

en: Unknown Interruption
se: Amas gaskkaldupmi

en: Unknown Proxy Host
se: Amas gaskabálva

en: Unknown error
se: Amas meattáhus

en: Unknown error
    %1
se: Amas meattáhus
    %1

en: Unknown host %1
se: Amas guossoheaddji %1

en: Unknown interrupt
    %1
se: Amas gaskkaldupmi
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
se: Amas protokolla «%1».

en: Unknown proxy host
    %1
se: Amas gaskabálvá
    %1

en: Unknown socket error
se: Amas socket-meattáhus

en: Unmount
se: Galgga

en: Unsupported Action: %1
se: Doarjjakeahtes doaibma: %1

en: Unsupported Protocol %1
se: Protokolla %1 ii dorjojuvo

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
se: Ođasmahte prográmma ođđamus veršuvdnii. Du distribušuvnnas leat árvideames reaiddut mainna ođasmahtá prográmmaid.

en: Updating System Configuration
se: Ođasmahtimin vuogádatheivehusa

en: Updating system configuration.
se: Ođasmahtimin vuogádatheivehusa.

en: Upload
se: Sádde

en: Use cache whenever &possible
se: Geavat álo čiehkámuittu jos lea &vejolaš

en: User
se: Geavaheaddji

en: User canceled action
    %1
se: Geavaheaddji gaskkalduhtii doaimma
    %1

en: User:
se: Geavaheaddji:

en: User:
se: Geavaheaddji:

en: Using cached version
se: Geavahan veršuvdna mii lea gaskavuorkás

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
se: Ii leat vejolaš geavahit vuolle-URL:id %1:ain

en: Validity period:
se: Gusto dán gaskkadagas:

en: Value:
se: Árvu:

en: Varying (No Change)
se: Rievdevas (Ii makkárge rievdadus)

en: Verify whether the cached web page is valid before attempting to fetch the web page again.
se: Dárkkis jus fierpmádatsiiddut mat leat čiehkámuittus gustojit ovdalgo vižžot ohppihit.

[ctx: Web page address]
en: Address:
se: Čujuhus:

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
se: Vieččadettiin dieđuid meroštuvvon gaskabálvvá birra, <strong>%1</strong>, čuožžilii «amas guossoheaddji»-meattáhus. Dát meattáhus geažuha ahte bálvá ii gávdnon neahtas.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
se: Háliidatgo dohkkehit dán sertifikáhta jearaldagaid haga?

en: Write
se: Čále

en: Write
    Entries
se: Čále
    merkošiid

en: Write Access Denied
se: Ii leat čállinvuogatvuođat

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
se: Čále &dása

en: Writing to %1 is not supported.
se: Čállin %1:ii ii dorjojuvu.

en: Yes
se: Jua

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
se: Dál álggaheamen sihkaris doaibmanvuogi. Buot oktavuohta krypterejuvvo.
    Dát máksá ahte ii oktage sáhte álkit geahččat makkár dáhtaid sáddet.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
se: Leat dál guođđimin sihkaris doaibmanvuogi. Oktavuohta ii šat krypterejuvvo.
    Dát máksá ahte giinu sáhttá geahččat makkár dáhtaid sáddet.

en: You are not authorized to execute this file.
se: Dus ii leat lohpi vuodjit dán fiilla.

en: You are not authorized to execute this service.
se: Dus ii leat lohpi vuodjit dán bálvalusa.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
se: Dus ii leat lohpi válljet prográmma mii galgá rahpat dán fiilla.

en: You can only select local files
se: Sáhtát válljet dušše báikkálaš fiillaid.

en: You can only select local files.
se: Sáhtát válljet dušše báikkálaš fiillaid.

en: You can only select one file
se: Sáhtát válljet dušše ovtta fiilla

en: You did not select a file to delete.
se: It leat válljen fiilla maid sihkkut.

en: You did not select a file to trash.
se: It leat válljen fiilla maid sihkkut.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
se: Dus ii leat vuoigatvuohta beassat %1-protokollii.

en: You do not have permission to create that folder.
se: Dus eai leat vuoigatvuođat ráhkadit dien máhpa.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
se: Don vissa hálidat dohkkehit dán duođaštusa, muhto dat ii leat addejuvvon dán bálvái mii čájeha dan. Háliidatgo liikká viežžat dan?

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
se: Fertet ođđasit álggahit KDE vai rievdadusat doaibmagohtet.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
se: Fertet álggahit prográmma ođđasit vai rievdadusat doaibmagohtet.

en: You may have encountered a bug in the program.
se: Várra leat gávdnat dihkki prográmmas.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
se: Varra leat addán boasto dahje ii makkárge autentiserendieđuid.

en: You may not have permissions to accept the connection.
se: Dus eai dáidde leat vuoigatvuođat vuostáiváldit oktavuođa.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
se: Varra dus eai leat vuoigatvuođat čatnat ovttadaga. UNIX-vuogádagain lea dušše vuogádathálddašesddjis lohpi dán dahkat.

en: You may not have permissions to read from the resource.
se: Dus ii dáidde leat lohpi lohkat resurssas.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
se: Várra dus eai leat vuoigatvuođat lohkat fiilla dahje ráhpat máhpa.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
se: Varra dus eai leat vuoigatvuođat gálgat ovttadaga. UNIX-vuogádagain lea dušše vuogádathálddašesddjis lohpi dán dahkat.

en: You may not have permissions to write to the resource.
se: Dus eai dáidde leat čállinvuoigatvuođat dán resursii.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
se: Fertet čállit nama ja beassansáni mii gullá gaskabálvái mii čájehuvvo dás vuolábealde ovdal beasat viidáset eará fierpmádatbáikkiide.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
se: Fertet čállit geavvaheaddjenama ja beassansáni beassat dán báikái.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
se: Dus eai leat doarvái beassanvuoigatvuođat čáđahit doaimma dán resurssas.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
se: Varra du kontus ii leat beassanvuoigatvuođat dán resursii.

en: Zoom in
se: Stuorrudit

en: Zoom out
se: Unnidit

en: a suitable extension
se: heivvolaš dovddaldat

[ctx: execute permission]
en: x
se: v

en: mounting is not supported by wince.
se: wince ii sáhte čatnat vurkenmediaid.

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
se: Dát álggaha prográmma:

[ctx: read permission]
en: r
se: l

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
se: máŋge válljejuvvon fiilla dahje máhpa

[ctx: request type]
en: create the requested folder
se: ráhkat jearahuvvon máhpa

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
se: sihko válljejuvvon fiilla dahje máhpa

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
se: lohkat válljejuvvon fiilla dahje máhpa

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
se: sirdde válljejuvvon fiilla dahje máhpa

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
se: jearat bálvvá doaimmaid

[ctx: request type]
en: retrieve property values
se: viečča iešvuođaárvvuid

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
se: viečča válljejuvvon fiilla dahje máhpa sisdoalu

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
se: vuoje raportta meroštuvvon máhpas

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
se: oza meroštuvvon máhpas

[ctx: request type]
en: set property values
se: bija iešvuođaárvvuid

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
se: lohkat bajás meroštuvvon fiilla dahje máhpa

[ctx: request type]
en: upload %1
se: sádde %1

en: the extension <b>%1</b>
se: dovddaldat <b>%1</b>

en: unmounting is not supported by wince.
se: wince ii sáhtte galgat vurkenmediaid

[ctx: write permission]
en: w
se: č
