libk3b - en to sk translation catalogue (776 entries)

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
sk[0]:  - %1 kópia
sk[1]:  - %1 kópie
sk[2]:  - %1 kópií

en:  - %1 copy |  - %1 copies
sk[0]:  - %1 kópia
sk[1]:  - %1 kópie
sk[2]:  - %1 kópií

en:  and %1 session |  and %1 sessions
sk[0]:  a %1 relácia
sk[1]:  a %1 relácie
sk[2]:  a %1 relácií

en:  – One copy |  – %1 copies
sk[0]:  - jedna kópia
sk[1]:  - %1 kópie
sk[2]:  - %1 kópií

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
sk: %1 nemôže vyhradiť segment zdieľanej pamäte požadovanej veľkosti.

en: %1 crashed.
sk: %1 spadol.

en: %1 did not exit cleanly.
sk: %1 nebol správne ukončený.

en: %1 executable could not be found.
sk: Program %1 sa nepodarilo nájsť.

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
sk: Program %1 je príliš starý: potrebujete verziu %2 alebo vyššiu.

en: %1 has no permission to open the device.
sk: %1 nemá dostatočné práva na otvorenie zariadenia.

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
sk: prepisovateľné %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
sk: %1 médiá nepodporujú simuláciu zápisu. Naozaj chcete pokračovať? Na médium sa bude v skutočnosti zapisovať.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
sk: %1 vrátil neznámu chybu (kód %2).

en: %1 returned error: %2
sk: %1 vrátil chybu: %2

en: %1 version %2 is too old.
sk: Verzia %1 (%2) je príliš stará.

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
sk[0]: %2 v %1 stope
sk[1]: %2 v %1 stopách
sk[2]: %2 v %1 stopách

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
sk[0]: 1 stopa (%2 minút zvukových dát, %3 ISO 9660 dát)
sk[1]: %1 stopy (%2 minút zvukových dát, %3 ISO 9660 dát)
sk[2]: %1 stôp (%2 minút zvukových dát, %3 ISO 9660 dát)

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
sk[0]: 1 stopa (%2 minút)
sk[1]: %1 stopy (%2 minút)
sk[2]: %1 stôp (%2 minút)

en: 'Force unsafe operations' enabled.
sk: Povolené 'Vynútiť nebezpečné operácie'.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
sk: (Popis bol prevzatý z článku na Wikipedii)

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
sk: ...a K3b FAQ vám nepomôže...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
sk: ...a táto chyba sa tiež vyskytne pri vysokokvalitných médiach...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
sk: ... alebo znížením veľkosti softvérového buffera v pokročilých nastaveniach K3b.

en: ...please include the debugging output in your problem report.
sk: ...prosím, vložte výstup ladenia do hlásenia problému.

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
sk[0]: 1 MPEG (%2)
sk[1]: %1 MPEG-y (%2)
sk[2]: %1 MPEG-ov (%2)

en: 1 bit/s | %1 bits/s
sk[0]: 1 bit/s
sk[1]: %1 bity/s
sk[2]: %1 bitov/s

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
sk: <em>%1</em> premenovaný na <em>%2</em>

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b použije inak nevyužitý priestor na zvukovom CD na uloženie dodatočných informácií, ako je meno interpreta alebo názov CD.<p>CD-text je rozšírenie štandardu zvukového CD, ktoré predstavilo Sony.<p>CD-TEXT bude použiteľný iba na CD prehrávačoch, ktoré podporujú toto rozšírenie (väčšinou CD prehrávače v autách).<p>Pretože CD doplnené o CD-TEXT bude fungovať v akomkoľvek CD prehrávači, je dobré túto možnosť povoliť (ak zadáte CD-TEXT dáta).

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b upraví hlasitosť všetkých stôp na štandardnú úroveň. Je to užitočné pri vytváraní mixov, kde rôzne úrovne nahrávania na rôznych albumoch môžu spôsobiť rôzne hlasitosti piesní.<p><b>Uvedomte si, že K3b momentálne nepodporuje normalizáciu pri zápise za behu.</b>

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b neuzatvorí CD a zapíše dočasnú tabuľku obsahu.</p><p>To umožňuje neskoršie pridanie ďalších relácií na CD.</p>

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b vykoná všetky kroky zápisu s vypnutým laserom.<p>To je užitočné napr. na testovanie vyššej rýchlosti zápisu alebo či je váš systém schopný zápisu za behu.<p><b>Upozornenie:</b> DVD+R(W) nepodporuje simulovaný zápis.

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá a K3b nedokáže prečítať zvukový sektor zo zdrojového CD, bude tento sektor vo výslednej kópii nahradený nulami.<p>Keďže prehrávače zvukových CD sú schopné interpolovať malé chyby v dátach, nie je problém nechať K3b preskočiť nečitateľné sektory.

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b zapne <em>Burnfree</em> (alebo <em>Just Link</em>). Toto je vlastnosť CD napaľovačky, ktorá zamedzuje podtečeniu buffera.<p>Bez <em>burnfree</em>, ak napaľovačka nedokáže získať viac dát, dôjde k podtečeniu buffera, pretože napaľovačka potrebuje stály prúd dát pre zápis na CD.<p>S <em>burnfree</em> môže napaľovačka <em>označiť</em> aktuálnu pozíciu lasera a vrátiť sa k nej späť, ak je buffer znova naplnený. Pretože to ale znamená malé dátové medzery na CD, <b>vysoko sa odporúča vždy vybrať vhodnú rýchlosť zápisu, aby sa zabránilo použitiu burnfree, hlavne pre zvukové CD</b> (v najhoršom prípade bude počuť medzeru).<p><em>Burnfree</em> bol predtým známy ako <em>Burnproof</em>, ale pretože sa stal časťou MMC štandardu, bol premenovaný.

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b vytvorí obraz pred zapísaním súborov na CD/DVD. Inak budú dáta zapísané <em>za behu</em>, t.j. nebude vytvorený pomocný obraz. <p><b>Upozornenie:</b> Aj keď by mal zápis "za behu" fungovať na väčšine systémov, uistite sa, že sú dáta posielané napaľovačke dostatočne rýchlo.

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b nevytvorí obraz, ale súbory priamo zapíše na CD/DVD.<p><b>Upozornenie:</b> Aj keď by to malo fungovať na väčšine systémov, uistite sa, že sú dáta posielané napaľovačke dostatočne rýchlo.

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b iba vytvorí obraz, ale nevykoná skutočný zápis.<p>Obraz je možné neskôr napáliť na CD/DVD pomocou väčšiny súčasných napaľovacích programov (samozrejme vrátane K3b).

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b odstráni všetky vytvorené obrazy hneď po dokončení zápisu.<p>Odčiarknite túto možnosť, ak si chcete obrazy ponechať.

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b zapíše CD v režime 'disk at once' (DAO) namiesto 'track at once' (TAO).<p>Odporúča sa vždy používať DAO, ak je to možné.<p><b>Upozornenie:</b>Medzery pred stopami s dĺžkou inou než 2 sekundy sú podporované iba v režime DAO.

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
sk: <p>Ak je táto možnosť začiarknutá, K3b po úspešnom zápise disku porovná originálne zdrojové dáta so zapísanými dátami a overí, či bol disk zapísaný správne.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
sk: <p>Odporúča sa najskôr vyskúšať simuláciu.

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
sk: <p>Nastaví režim opráv pre extrakciu digitálneho zvuku.<ul><li>0: Žiadna kontrola, dáta sú kopírované priamo z mechaniky. <li>1: Vykonať prekrývané čítanie pre zamedzenie chvenia (jitter).</li><li>2: Podobne ako 1, ale s ďalšími kontrolami čítaných zvukových dát.</li><li>3: Podobne ako 2, ale s dodatočnou detekciou a opravou škrabancov.</li></ul><p><b>Rýchlosť extrakcie sa zredukuje od 0 do 3.</b>

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
sk: Súbor s týmto názvom už existuje. Prosím, zadajte nový názov:

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
sk: Spúšťací obraz pevného disku musí obsahovať jeden oddiel.

en: A write error occurred.
sk: Nastala chyba zápisu.

en: AC3 (Pass-through)
sk: AC3 (Prechod)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
sk: AC3, známejšie ako Dolby Digital je štandardizované ako ATSC A/52. Obsahuje celkovo do 6 zvukových kanálov.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
sk: APS pts pravdepodobne nefunguje (aktuálne pts %1, posledne videné pts %2)

en: Adjust the volume levels of all tracks
sk: Upraviť úrovne hlasitosti všetkých stôp

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
sk: Upravuje sa úroveň hlasitosti pre stopu %1 z %2

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
sk: Už po 10-20 formátovaniach môže byť médium nepoužiteľné.

en: An unknown error occurred.
sk: Nastala neznáma chyba.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
sk: Bude ignorovaný neznámy počet zvyšných bajtov prúdu.

en: Analysing %1
sk: Analyzuje sa %1

en: Analysing Chapter %1 of %2
sk: Analyzuje sa kapitola %1 z %2

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
sk: Analyzuje sa titul %1 Video DVD %2

en: Analysing the audio file
sk: Analyzuje sa zvukový súbor

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
sk: Analyzovanie zvukového súboru zlyhalo. Poškodený súbor?

en: Analyzing medium...
sk: Analyzuje sa médium...

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
sk: Zariadenie blokuje iná aplikácia (pravdepodobne automatické pripojenie).

en: Appendable %1 medium
sk: Doplniteľné %1 médium

en: Appendable Data %1
sk: Doplniteľné dátové %1

en: Appending session to %1.
sk: Pridáva sa relácia na %1.

en: Appending session to CD
sk: Pridáva sa relácia na CD

en: Appending session to DVD+R.
sk: Pridáva sa relácia na DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
sk: Pridáva sa relácia na dvojvrstvové DVD+R.

en: Appending session to rewritable CD.
sk: Pridáva sa relácia na prepisovateľné CD.

en: Audio CD
sk: Zvukové CD

en: Audio images successfully created.
sk: Zvukové obrazy boli úspešne vytvorené.

en: Auto
sk: Automatický

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
sk: Celková priemerná rýchlosť zápisu: %1 KB/s (%2x)

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
sk: Zlý paket na pakete #%1 (posun v prúde v bajtoch %2)

en: Blanking
sk: Maže sa

en: Blanking error.
sk: Chyba pri mazaní.

en: Blanking successfully completed
sk: Mazanie bolo úspešne dokončené

en: Booktype successfully changed
sk: Booktype bol úspešne zmenený

en: Boot catalog
sk: Spúšťací katalóg

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
sk[0]: Buffer bol vyprázdnený jedenkrát.
sk[1]: Buffer bol vyprázdnený %1 krát.
sk[2]: Buffer bol vyprázdnený %1 krát.

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
sk[0]: Burnfree bol použitý jedenkrát.
sk[1]: Burnfree bol použitý %1 krát.
sk[2]: Burnfree bol použitý %1 krát.

en: Burning Clone Image
sk: Napaľuje sa klonovaný obraz

en: Burning ISO 9660 Image
sk: Napaľuje sa ISO 9660 obraz

en: CD Track
sk: CD stopa

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
sk: CD napaľovačka %1 (%2) nepodporuje klonovanie.

en: CDDB Lookup
sk: Vyhľadávanie CDDB

en: CDDB error (%1).
sk: Chyba CDDB (%1).

en: Cache the data to be written on the harddisk
sk: Uložiť dáta, ktoré majú byť zapísané na pevný disk

en: Cancel and go back
sk: Zrušiť a vrátiť sa späť

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
sk: Booktype nie je možné zmeniť na neprázdnom DVD+R médiu.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
sk: Nie je možné kopírovať zašifrované DVD.

en: Cannot read source disk.
sk: Nedá sa čítať zdrojový disk.

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
sk: Nie je možné zapisovať na médium %1 pomocou %2. Bude použitá štandardná aplikácia.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
sk: Kapacita média v %1 je menšia ako vyžadovaná.

en: Capacity: %1
sk: Kapacita: %1

en: Caption for children
sk: Titulky pre deti

en: Caption with bigger size characters
sk: Titulky s väčšou veľkosťou písmen

en: Caption with normal size characters
sk: Titulky s normálnou veľkosťou písmen

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
sk: Cdrdao %1 nepodporuje vypnutie burnfree.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
sk: Cdrdao %1 nepodporuje overburning.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
sk: Cdrecord %1 nepodporuje zápis CD-Textu.

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
sk: Cdrecord %1 nepodporuje overburning.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
sk: Cdrecord nepodporuje zápis %1 médií.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
sk: Cdrecord verzia %1 nepodporuje klonovanie.

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
sk: Cdrecord verzia %1 nepodporuje zápis Blu-ray.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
sk: Cdrdao %1 nepodporuje overburning.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
sk: Cdrecord nepodporuje zápis %1 médií.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
sk: Cdrecord verzia %1 nepodporuje zápis Blu-ray.

en: Changing Booktype
sk: Mení sa Booktype

en: Changing DVD Booktype
sk: Mení sa DVD Booktype

en: Checking Source Medium
sk: Kontroluje sa zdrojové médium

en: Checking medium
sk: Kontroluje sa médium

en: Checking source medium
sk: Kontroluje sa zdrojové médium

en: Cloning CD
sk: Klonuje sa CD

en: Closed caption for children
sk: Skryté titulky pre deti

en: Closed caption with bigger size characters
sk: Skryté titulky s väčšou veľkosťou písmen

en: Closed caption with normal size characters
sk: Skryté titulky s normálnou veľkosťou písmen

en: Closing Disk
sk: Uzatvára sa disk

en: Closing Session
sk: Uzatvára sa relácia

en: Closing Session...
sk: Uzatvára sa relácia...

en: Closing Track
sk: Uzatvára sa stopa

en: Compare original with written data
sk: Porovnať originál so zapísanými dátami

en: Complete %1 medium
sk: Uzavreté %1 médium

en: Complete Data %1
sk: Uzavreté dátové %1

en: Component
sk: Komponent

en: Computing level for track %1 of %2
sk: Prepočítava sa úroveň pre stopu %1 z %2

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
sk: Zvážte povolenie možnosti 'Aktualizovať informácie vyhľadávania', ak ešte nie je povolená.

en: Copying
sk: Kopíruje sa

en: Copying Audio CD.
sk: Kopíruje sa zvukové CD.

en: Copying CD
sk: Kopíruje sa CD

en: Copying CD On-The-Fly
sk: Kopíruje sa CD za behu

en: Copying DVD or BD
sk: Kopíruje sa DVD alebo BD

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
sk: Kopíruje sa DVD alebo BD za behu

en: Copying Data CD.
sk: Kopíruje sa dátové CD.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
sk: Kopíruje sa rozšírené zvukové CD (CD-Extra).

en: Copying Multisession Data CD.
sk: Kopíruje sa dátové CD s viacerými reláciami.

en: Copying successfully completed
sk: Kopírovanie bolo úspešne dokončené

en: Corrected error in sector %1
sk: Opravená chyba v sektore %1

en: Could not backup tocfile.
sk: Nepodarilo sa zálohovať toc súbor.

en: Could not delete file %1.
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor %1.

en: Could not determine next writable address.
sk: Nepodarilo sa zistiť ďalšiu zapisovateľnú adresu.

en: Could not determine size of resulting image file.
sk: Nepodarilo sa zistiť veľkosť výsledného súboru obrazu.

en: Could not find %1 executable.
sk: Nepodarilo sa nájsť program %1.

en: Could not find a valid eMovix installation.
sk: Nepodarilo sa nájsť platnú inštaláciu eMovix.

en: Could not find file %1
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor %1

en: Could not find file %1. Skipping...
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor %1. Preskakuje sa...

en: Could not find image %1
sk: Nepodarilo sa nájsť obraz %1.

en: Could not find normalize executable.
sk: Nepodarilo sa nájsť program normalize.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
sk: Nepodarilo sa nájsť program readcd s podporou klonovania.

en: Could not find the following files:
sk: Nepodarilo sa nájsť nasledujúce súbory:

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
sk: Nepodarilo sa nasledovať odkaz %1 na neexistujúci súbor %2. Preskakuje sa...

en: Could not load libcdparanoia.
sk: Nepodarilo sa načítať libcdparanoia.

en: Could not open %1 for writing
sk: Nepodarilo sa otvoriť %1 na zápis

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súborový systém ISO 9660 na %1.

en: Could not open device %1
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie %1

en: Could not open file %1
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %1

en: Could not open file %1.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %1.

en: Could not read file %1. Skipping...
sk: Nepodarilo sa čítať súbor %1. Preskakuje sa...

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor s titulkami. Súbor s požadovaným názvom %1 už existuje.

en: Could not retrieve multisession information from disk.
sk: Z disku sa nepodarilo získať informácie o reláciách.

en: Could not start %1
sk: Nepodarilo sa spustiť %1

en: Could not start %1.
sk: Nepodarilo sa spustiť %1.

en: Could not start normalize.
sk: Nepodarilo sa spustiť normalize.

en: Could not start readcd.
sk: Nepodarilo sa spustiť readcd.

en: Could not unlock drive.
sk: Mechaniku sa nepodarilo odomknúť.

en: Could not write correct XML file.
sk: Nepodarilo sa zapísať správny XML súbor.

en: Could not write temporary file
sk: Nepodarilo sa zapísať do dočasného súboru

en: Create CD-Text entries
sk: Vytvoriť položky CD-Text

en: Create image
sk: Vytvoriť obraz

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
sk[0]: Vytvára sa 1 klonovaná kópia
sk[1]: Vytvárajú sa %1 klonované kópie
sk[2]: Vytvára sa %1 klonovaných kópií

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
sk[0]: Vytvára sa 1 kópia
sk[1]: Vytvárajú sa %1 kópie
sk[2]: Vytvára sa %1 kópií

en: Creating CD Image
sk: Vytvára sa obraz CD

en: Creating Clone Image
sk: Vytvára sa klonovaný obraz

en: Creating Cue/Bin files...
sk: Vytvárajú sa Cue/Bin súbory...

en: Creating Data Image File
sk: Vytvára sa súbor dátového obrazu

en: Creating ISO image file
sk: Vytvára sa súbor ISO obrazu

en: Creating ISO image in %1
sk: Vytvára sa ISO obraz v %1

en: Creating Image
sk: Vytvára sa obraz

en: Creating Image for track %1
sk: Vytvára sa obraz pre stopu %1

en: Creating Video DVD Image File
sk: Vytvára sa súbor obrazu Video DVD

en: Creating audio image files
sk: Vytvárajú sa súbory zvukového obrazu

en: Creating audio image files in %1
sk: Vytvárajú sa súbory zvukového obrazu v %1

en: Creating image
sk: Vytvára sa obraz

en: Creating image file
sk: Vytvára sa súbor obrazu

en: Creating image file in %1
sk: Vytvára sa súbor obrazu v %1

en: Creating image files
sk: Vytvárajú sa súbory obrazu

en: Creating image files in %1
sk: Vytvárajú sa súbory obrazu v %1

en: Cue sheet not accepted.
sk: Cue súbor nebol akceptovaný.

en: Cue/Bin files successfully created.
sk: Cue/Bin súbory boli úspešne vytvorené.

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
sk: Vystrihnúť popisovač zväzku z Joliet stromu

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
sk: Táto napaľovačka nepodporuje zápis DAO (Disk At Once)

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
sk: DVD a Blu-ray stopy môžu byť zapísané iba v MODE1.

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
sk: DVD+R(W) médiá nepodporujú simuláciu zápisu. Naozaj chcete pokračovať? Na médium sa bude v skutočnosti zapisovať.

en: Data did not fit on disk.
sk: Dáta sa nezmestili na disk.

en: Data does not fit on disk.
sk: Dáta sa nezmestia na disk.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
sk: Dekóduje sa zvuková stopa %1 z %2%3

en: Determining maximum writing speed
sk: Zisťuje sa maximálna rýchlosť zápisu

en: Device Selection
sk: Výber zariadenia

en: Device not ready, waiting.
sk: Zariadenie nie je pripravené, čaká sa.

en: Director's comments 1
sk: Komentár režiséra 1

en: Director's comments 2
sk: Komentár režiséra 2

en: Director's comments for children
sk: Komentár režiséra pre deti

en: Director's comments with bigger size characters
sk: Komentár režiséra s väčšou veľkosťou písmen

en: Director's comments with normal size characters
sk: Komentár režiséra s normálnou veľkosťou písmen

en: Disable Joliet extensions
sk: Zakázať Joliet rozšírenia

en: Disable inhibition for disc writing
sk: Zakázať zabráneniu prechodu pre zapisovanie disku

en: Disabled Burnfree
sk: Zakázaný Burnfree

en: Disabling on-the-fly writing.
sk: Vypína sa zápis "za behu".

en: Discard symbolic links to folders
sk: Zrušiť symbolické odkazy na priečinky

en: Disk at once
sk: Disk at once (DAO)

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
sk: Nebuďte znepokojení, ak sa priebeh zastaví pred 100%.

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
sk: Neuzatvoriť disk a umožniť neskoršie pridanie ďalších relácií

en: Do not force VCD
sk: Nevynucovať VCD

en: Do you want to overwrite %1?
sk: Chcete prepísať %1?

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
sk: Kvôli chybe v cdrdao bol toc/cue súbor %1 odstránený. K3b ho nemohol obnoviť zo zálohy %2.

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
sk: Kvôli chybe v mkisofs <= 1.15a40, K3b nedokáže spracovať názvy súborov, ktoré obsahujú viac než jedno spätné lomítko:

en: Ejecting DVD...
sk: Vysúva sa DVD...

en: Ejecting Medium
sk: Vysúva sa médium

en: Ejecting medium...
sk: Vysúva sa médium...

en: El Torito Boot image
sk: Spúšťací obraz El Torito

en: El Torito boot catalog file
sk: Súbor so spúšťacím katalógom El Torito

en: Empty
sk: Prázdne

en: Empty %1 medium
sk: Prázdne %1 médium

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
sk: Zapnúť Burnfree (alebo Just Link) ochranu proti podtečeniu buffera

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
sk: Povoľte overburning v pokročilých K3b nastaveniach, ak chcete napáliť dáta aj napriek tomu.

en: Enabled Burnfree
sk: Povolený Burnfree

en: Enabling UDF extension.
sk: Zapína sa UDF rozšírenie.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
sk: Narazilo sa na nesprávne zakódovaný názov súboru '%1'

en: Engaging DAO
sk: Používa sa DAO

en: Enter New Filename
sk: Zadajte nový názov súboru

en: Erasing CD-RW
sk: Vymazáva sa CD-RW

en: Erasing successfully completed
sk: Vymazanie bolo úspešne dokončené

en: Error while creating ISO image
sk: Chyba pri vytváraní ISO obrazu

en: Error while creating ISO image.
sk: Chyba pri vytváraní ISO obrazu.

en: Error while decoding audio tracks.
sk: Chyba pri dekódovaní zvukových stôp.

en: Error while decoding track %1.
sk: Chyba pri dekódovaní stopy %1.

en: Error while initializing audio ripping.
sk: Chyba pri inicializácii ripovania zvuku.

en: Error while normalizing tracks.
sk: Chyba pri normalizovaní stôp.

en: Error while reading disk.
sk: Chyba pri čítaní disku.

en: Error while reading from file %1
sk: Chyba pri čítaní zo súboru %1

en: Error while reading sector %1.
sk: Chyba pri čítaní sektora %1.

en: Error while reading session %1.
sk: Chyby pri čítaní relácie %1.

en: Executing Power calibration
sk: Vykonáva sa kalibrácia výkonu

en: Execution of %1 failed.
sk: Vykonanie %1 zlyhalo.

en: Extended
sk: Rozšírené

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
sk: FFmpeg obsahuje implementáciu štandardu MPEG-4 pre kódovanie videa, ktorý produkuje výstup vo vysokej kvalite.

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
sk: FFmpeg je open source projekt, ktorý sa pokúša podporovať väčšinu dnes používaných video a audio kodekov. Jeho pod projekt libavcodec tvorí základ pre prehrávače multimédií ako xine alebo mplayer.

en: Failed to backup boot image file %1
sk: Zálohovanie súboru so spúšťacím obrazom %1 zlyhalo

en: Failed to read disk completely in clone mode.
sk: Disk sa nepodarilo prečítať celý v klonovacom režime.

en: Failed to reload the medium
sk: Nepodarilo sa znovu načítať médium

en: Failed to retrieve all CSS keys.
sk: Nepodarilo sa získať všetky CSS kľúče.

en: Failed to write temporary file '%1'
sk: Nepodarilo sa zapísať dočasný súbor '%1'

en: Fatal error at startup: %1
sk: Závažná chyba pri spustení: %1

en: Fatal error during recording: %1
sk: Závažná chyba počas zápisu: %1

en: File %1 is empty.
sk: Súbor %1 je prázdny.

en: File Exists
sk: Súbor existuje

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
sk: Súbory väčšie ako 2 GB nie je možné spracovať.

en: Flushing Cache
sk: Vyprázdňuje sa vyrovnávacia pamäť

en: Flushing cache
sk: Vyprázdňuje sa vyrovnávacia pamäť

en: Flushing the cache may take some time.
sk: Vyprázdnenie vyrovnávacej pamäte môže nejaký čas trvať.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
sk: Pre väčšinu dnešných mechaník by to mal byť 'generic-mmc'.

en: For the visually impaired
sk: Pre zrakovo postihnutých

en: Force VCD
sk: Vynútiť VCD

en: Forced caption
sk: Vynútené titulky

en: Forcing formatting anyway.
sk: Vynucuje sa formátovanie.

en: Formatted in %1 mode.
sk: Naformátované v režime %1.

en: Formatting
sk: Formátuje sa

en: Formatting %1 medium
sk: Formátuje sa %1 médium

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
sk: Formátuje sa DVD+RW v režime %1.

en: Formatting disc
sk: Formátuje sa disk

en: Formatting successfully completed
sk: Formátovanie bolo úspešne dokončené

en: Found %1 medium.
sk: Nájdené %1 médium.

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
sk: Bol nájdený CD-Text (%1 - %2) a CDDB (%3 - %4) záznam. Ktorý z nich má byť použitý na generovanie CD-Textu na novom CD?

en: Found CD-Text (%1 - %2).
sk: Bol nájdený CD-Text (%1 - %2).

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
sk: Bol nájdený CDDB záznam (%1 - %2).

en: Found ISRC code
sk: Bol nájdený ISRC kód

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
sk: Bolo nájdené vysoko-rýchlostné médium, ktoré nie je vhodné pre používanú napaľovačku.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
sk: Bolo nájdené nízko-rýchlostné médium, ktoré nie je vhodné pre používanú napaľovačku.

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
sk: Bol nájdený poškodený CD-Text. Bude ignorovaný.

en: Found encrypted DVD.
sk: Bolo nájdené zašifrované DVD.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
sk: Boli nájdené súbory väčšie ako 2 GB. Tieto súbory budú plne prístupné.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
sk: Boli nájdené súbory väčšie ako 4 GB. K3b potrebuje minimálne %1, aby mohol pokračovať.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
sk: Bola nájdená neplatná položka v priečinku VIDEO_TS <filename>%1</filename>.

en: Found pregap: %1
sk: Bola nájdená medzera pred stopou: %1

en: Free space: %1
sk: Voľné miesto: %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
sk: Od tejto chvíle už nebudú hlásené chyby dát s informáciami vyhľadávania

en: From previous session
sk: Z predchádzajúcej relácie

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
sk: Zväčšuje sa súborový systém ISO 9660 na %1.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
sk: Zväčšuje sa súborový systém ISO 9660 na DVD+RW.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
sk: Zväčšuje sa súborový systém ISO 9660 na DVD-RW v režime obmedzeného prepisovania.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
sk: Verzia growisofs %1 nepodporuje softvérový buffer, čo môže spôsobiť nestabilný proces napaľovania.

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
sk: Verzia growisofs %1 je príliš stará. K3b potrebuje minimálne verziu 5.10.

en: I/O Error
sk: Chyba vstupu/výstupu

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
sk: V/V chyba. Pravdepodobne je málo voľného miesta na disku.

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
sk: Súborový systém ISO 9660 (Veľkosť: %1)

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
sk[0]: Súborový systém ISO 9660 (Veľkosť: %2) - jedna kópia
sk[1]: Súborový systém ISO 9660 (Veľkosť: %2) - %1 kópie
sk[2]: Súborový systém ISO 9660 (Veľkosť: %2) - %1 kópií

en: ISO 9660 data
sk: ISO 9660 dáta

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
sk: Súborový systém ISO 9660/UDF (Veľkosť: %1)

en: ISO image successfully created.
sk: ISO obraz bol úspešne vytvorený.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
sk: Ak používate verziu cdrecord bez patchov...

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
sk: Ak používate verziu cdrskin bez patchov...

en: Ignore read errors
sk: Ignorovať chyby čítania

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
sk[0]: Bol ignorovaný %1 chybný sektor.
sk[1]: Celkovo boli ignorované %1 chybné sektory.
sk[2]: Celkovo bolo ignorovaných %1 chybných sektorov.

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
sk: Ignorujú sa hodnoty orezania poslednej kapitoly kvôli jej krátkej dĺžke.

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
sk: Ignoruje sa odkaz %1 na priečinok %2. K3b nedokáže nasledovať odkazy na priečinky.

en: Ignoring read error in sector %1.
sk: Ignoruje sa chyba čítania v sektore %1.

en: Ignoring this aps
sk: Ignoruje sa tento APS

en: Image successfully created in %1
sk: Obraz bol úspešne vytvorený v %1

en: Information
sk: Informácia

en: Inhibiting sleep for disc writing
sk: Zabrániť prechodu do režimu spánku pre zapisovanie disku

en: Input/output error. Not necessarily serious.
sk: Vstupno/výstupná chyba. Nemusí byť vážna.

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
sk: Interná chyba: nedá sa použiť žiadny typ média. Tento projekt nie je možné napáliť.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
sk: Interná chyba: Úloha overenia bola nesprávne inicializovaná (%1)

en: Invalid audio codec set: %1
sk: Neplatné nastavenie zvukového kodeku: %1

en: Invalid filename: '%1'
sk: Neplatný názov súboru: '%1'

en: Invalid video codec set: %1
sk: Neplatné nastavenie video kodeku: %1

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
sk: Môže byť vyriešená vykonaním príkazu 'ulimit -l unlimited'...

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
sk: V režime TAO nie je možné zapisovať CD-Text.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
sk: V režime TAO nie je možné zapisovať CD-Text. Skúste režim DAO alebo RAW.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
sk: Neodporúča sa vynucovať formátovanie %1 médií.

en: It may simply be overwritten.
sk: Môžu byť jednoducho prepísané.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
sk: K3b môže kopírovať len CD-Extra CD v zmiešanom režime.

en: K3b detected a problem with the medium.
sk: K3b zistil problém s médiom.

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
sk: K3b neskopíruje CD, ktoré obsahujú viac dátových stôp.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
sk: K3b nepodporuje kopírovanie DVD-RAM.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
sk: K3b nepodporuje kopírovanie DVD alebo Blu-ray diskov s viacerými reláciami.

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
sk: K3b nepodporuje zápis "za behu" pomocou growisofs %1.

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
sk: K3b našiel viaceré alebo nepresné CDDB záznamy. Prosím, vyberte jeden.

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
sk: K3b nedokáže nasledovať symbolické odkazy na priečinky po ich pridaní do projektu. Chcete pokračovať bez zápisu symbolických odkazov do obrazu?

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
sk: K3b vyžaduje program cdrecord 2.01a12 alebo novší pre kopírovanie dátových stôp typu Mode2.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
sk: K3b sa spolieha na veľkosť uloženú v hlavičke ISO 9660.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
sk: K3b nemohol vysunúť zdrojový disk. Prosím, urobte to ručne.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
sk: K3b nemohol vysunúť zdrojové médium. Prosím, urobte to ručne.

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
sk: K3b nemohol vysunúť napálený disk. Prosím, urobte to ručne.

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
sk: K3b nemohol vysunúť napálené médium. Prosím, urobte to ručne.

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
sk: K3b vytvorí %1 obraz zo zadaných MPEG súborov, ale tieto súbory už musia byť vo formáte %1. K3b zatiaľ nevie prevzorkovať MPEG súbory.

en: Layer %1
sk: Vrstva %1

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
sk: MPEG1 Layer III je známejší ako MP3, a je dnes najpoužívanejším stratovým zvukovým formátom.

en: MPEG2 Extended
sk: MPEG2 rozšírený

en: Media is already empty.
sk: Médium je už prázdne.

en: Medium in %1 is not %2.
sk: Médium v %1 nie je %2.

en: Medium in %1 is not a %2.
sk: Médium v %1 nie je %2.

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
sk: Médium nie je typu viac sekcií a neobsahuje ISO 9660. Nemôžem emulovať multi session na ňom.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
sk: Médium alebo napaľovačka nepodporujú zápis rýchlosťou %1x

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
sk: V cdrecord a growisofs chýba podpora Blu-ray. Aktualizujte svoj systém.

en: Mixed CD
sk: Zmiešané CD

en: Mkisofs executable not found.
sk: Program mkisofs nebol nájdený.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
sk: Zmeňte nastavenie zariadenia v K3b na vyriešenie tohto problému.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
sk: Modifikuje sa popisovač zväzku ISO 9660

en: Most likely mkisofs failed in some way.
sk: Pravdepodobne mkisofs z nejakého dôvodu zlyhal.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
sk: Napaľovanie pravdepodobne zlyhalo kvôli nízkej kvalite média.

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
sk: Väčšina napaľovačiek nepodporuje zápis CD s viacerými reláciami v režime DAO.

en: Motion Picture
sk: Film

en: Multiple CDDB Entries Found
sk: Nájdených viacero záznamov CDDB

en: Multisession CD
sk: CD s viacerými reláciami

en: Need to reload medium to return to proper state.
sk: Médium je potrebné znovu načítať, aby sa obnovil správny stav.

en: No CD-Text found.
sk: Nebol nájdený žiadny CD-Text.

en: No CDDB entry found.
sk: Nebol nájdený žiadny CDDB záznam.

en: No DVD+R(W) media found.
sk: Nenašlo sa DVD+R(W) médium.

en: No Incremental Streaming
sk: Bez prírastkového streamovania

en: No Read Permission
sk: Žiadne práva na čítanie

en: No Simulation with %1
sk: Žiadna simulácia s %1

en: No Simulation with DVD+R(W)
sk: Žiadna simulácia s DVD+R(W)

en: No Simulation with DVD-R(W)
sk: Žiadna simulácia s DVD-R(W)

en: No cdrdao driver found.
sk: Nenašiel sa žiadny cdrdao ovládač.

en: No device set
sk: Nie je nastavené žiadne zariadenie

en: No device set.
sk: Nie je nastavené žiadne zariadenie.

en: No files to be written.
sk: Žiadne súbory na zápis.

en: No medium information
sk: Žiadne informácie o médiu

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
sk: V %1 nie je vložené žiadne alebo prázdne médium. Nie je možné pokračovať v disku s viacerými reláciami.

en: No medium present
sk: Žiadne médium

en: No need to format %1 media more than once.
sk: %1 médiá netreba formátovať viac ako raz.

en: No permission to read the following files:
sk: Žiadne práva na čítanie nasledujúcich súborov:

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
sk: Nebolo nájdené žiadne prepisovateľné DVD alebo BD médium. Formátovanie nie je možné.

en: No settings available for plugin %1.
sk: Pre modul %1 nie sú dostupné žiadne nastavenia.

en: No source medium found.
sk: Nebolo nájdené žiadne zdrojové médium.

en: No such file or directory '%1'.
sk: Súbor alebo adresár neexistuje '%1'.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
sk: Podpora pre čítanie formless Mode2 sektorov nie je k dispozícii.

en: No valid %1 option: %2
sk: Neplatná voľba %1: %2

en: No valid audio cue file: '%1'
sk: Neplatný audio cue súbor: '%1'

en: No version of cdrskin can do this yet.
sk: Toto zatiaľ nedokáže žiadna verzia cdrskin.

en: No volume id specified. Using default.
sk: ID zväzku nebol zadaný. Použije sa štandardný.

en: Normal
sk: Normálne

en: Normalize volume levels
sk: Normalizovať úrovne hlasitosti

en: Normalizing volume levels
sk: Normalizujú sa úrovne hlasitosti

en: Not Found
sk: Nenájdené

en: Not enough space left in temporary folder.
sk: V dočasnom priečinku nie je dostatok voľného miesta.

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
sk: Poznámka: Vynútenie MPEG2 ako VCD nie je v niektorých DVD prehrávačoch podporované.

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
sk: OPC zlyhalo. Prosím, skúste rýchlosť zápisu 1x.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
sk: OPC zlyhal. Pravdepodobne nie je médium vhodné pre vašu napaľovačku.

en: On the fly
sk: Za behu

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
sk: Zápis "za behu" pomocou cdrecord < 2.01a13 nie je podporovaný.

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
sk[0]: Jedna kópia bola úspešne vytvorená
sk[1]: %1 kópie boli úspešne vytvorené
sk[2]: %1 kópií bolo úspešne vytvorených

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
sk[0]: Jeden súbor (%2) a približne 8 MB eMovix dát
sk[1]: %1 súbory (%2) a približne 8 MB eMovix dát
sk[2]: %1 súborov (%2) a približne 8 MB eMovix dát

en: One or more BCD fields out of range for %1
sk: Jedno alebo viacero BCD polí je mimo rozsah pre %1

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
sk: Podporované sú iba video súbory MPEG1 a MPEG2.

en: Only copying first session.
sk: Kopíruje sa iba prvá relácia.

en: Only create an image
sk: Iba vytvoriť obraz

en: Only create image
sk: Iba vytvoriť obraz

en: Only session 1 will be cloned.
sk: Bude klonovaná iba prvá relácia.

en: Only simulate the writing process
sk: Iba simulovať proces zápisu

en: Optimum Power Calibration failed.
sk: Kalibrácia optimálneho výkonu zlyhala.

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
sk: PBC (Ovládanie prehrávania) bolo povolené.
    Video prehrávače sa nedostanú k segmentom (MPEG obrázky) bez PBC.

en: Performing Optimum Power Calibration
sk: Vykonáva sa kalibrácia optimálneho výkonu (OPC)

en: Please add files to your project first.
sk: Najskôr do projektu pridajte nejaké súbory.

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
sk: Prosím, vyberte TAO (Track At Once) a skúste to znovu

en: Please choose a lower burning speed.
sk: Prosím, vyberte nižšiu rýchlosť zápisu.

en: Please consult the debugging output for details.
sk: Podrobnosti nájdete vo výstupe ladenia.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
sk: Prosím, zapnite Burnfree, alebo vyberte nižšiu rýchlosť zápisu.

en: Please include the debugging output in your problem report.
sk: Prosím, vložte výstup ladenia do hlásenia problému.

en: Please insert Audio CD %1%2
sk: Prosím, vložte zvukové CD %1 %2

en: Please insert a Data medium
sk: Prosím, vložte dátové médium

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte dátové médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
sk: Prosím, vložte zmiešané CD médium

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte zmiešané CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
sk: Prosím, vložte Video CD médium

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte Video CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
sk: Prosím, vložte Video DVD médium

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte Video DVD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
sk: Prosím, vložte neprázdne médium

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte neprázdne médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
sk: Prosím, vložte neprázdne prepisovateľné médium

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte neprázdne prepisovateľné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
sk: Prosím, vložte prepisovateľné CD médium do mechaniky<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
sk: Prosím, vložte prepisovateľné DVD alebo  Blu-ray médium do mechaniky<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert a rewritable medium
sk: Prosím, vložte prepisovateľné médium

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prepisovateľné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
sk: Prosím, vložte vhodné médium

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte vhodné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
sk: Prosím, vložte zvukové CD médium

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte zvukové CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
sk: Prosím, vložte prázdne Blu-ray médium

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne Blu-ray médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
sk: Prosím, vložte prázdne CD médium

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
sk: Prosím, vložte prázdne DVD médium

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne DVD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
sk: Prosím, vložte prázdne DVD alebo Blu-ray médium

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne DVD alebo Blu-ray médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
sk: Prosím, vložte prázdne DVD+R alebo DVD+RW médium do mechaniky<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert an empty DVD-DL medium
sk: Prosím, vložte prázdne DVD-DL médium

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne DVD-DL médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
sk: Prosím, vložte prázdne médium

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
sk: Prosím, vložte prázdne médium s veľkosťou %1 alebo väčšou

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
sk: Prosím, vložte prázdne médium s veľkosťou %1 alebo väčšou do mechaniky<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné Blu-ray médium

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné Blu-ray médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné CD médium

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné DVD médium

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné DVD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné DVD alebo Blu-ray médium

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné DVD alebo Blu-ray médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné DVD-DL médium

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné DVD-DL médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné médium

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
sk: Prosím, vložte prázdne alebo doplniteľné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please reload the medium and press 'OK'
sk: Prosím, znovu načítajte médium a stlačte 'OK'

en: Please select a device:
sk: Prosím, vyberte zariadenie:

en: Please select one manually in the device settings.
sk: Prosím, vyberte nejaký ručne v nastaveniach zariadenia.

en: Please send me an email with the last output.
sk: Prosím, pošlite mi e-mail s posledným výstupom.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
sk: Prosím, skúste to znovu s nastavením 'ignorovať rýchlosť'.

en: Please try again with writing mode DAO.
sk: Prosím, skúste to znovu s režimom zápisu DAO.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
sk: Prosím, skúste inú značku médií, najlepšie takú, ktorú odporúča výrobca vašej napaľovačky.

en: Power calibration successful
sk: Kalibrácia výkonu bola úspešná

en: Preparing blanking process...
sk: Pripravuje sa proces mazania...

en: Preparing burn process...
sk: Pripravuje sa proces napaľovania...

en: Preparing copy process...
sk: Pripravuje sa proces kopírovania...

en: Preparing data
sk: Pripravujú sa dáta

en: Preparing read process...
sk: Pripravuje sa proces čítania...

en: Preparing write process...
sk: Pripravuje sa proces zápisu...

en: Probably a buffer underrun occurred.
sk: Pravdepodobne nastalo podtečenie buffera.

en: Probably a problem with the medium.
sk: Pravdepodobne nastal problém s médiom.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
sk: Rýchlosť je pravdepodobne nižšia ako najnižšia rýchlosť zápisu vašej napaľovačky.

en: Probably you chose a too large buffer size.
sk: Pravdepodobne ste zvolili príliš veľkú veľkosť buffera.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
sk: Problém pri čítania. Opakuje sa pokus od sektora %1.

en: Querying CDDB
sk: Prebieha dotaz na CDDB

en: Quick Format
sk: Rýchle formátovanie

en: RAW recording not supported with this writer
sk: Táto napaľovačka nepodporuje RAW zápis

en: Raw Audio CD Image
sk: Raw obraz zvukového CD

en: Read error from file '%1'
sk: Chyba pri čítaní zo súboru '%1'

en: Readcd exited abnormally.
sk: Readcd neočakávane skončil.

en: Reading
sk: Číta sa

en: Reading Session %1
sk: Číta sa relácia %1

en: Reading Source Medium
sk: Číta sa zdrojové médium

en: Reading clone image
sk: Číta sa klonovaný obraz

en: Reading source medium.
sk: Číta sa zdrojové médium.

en: Reading successfully completed
sk: Čítanie bolo úspešne dokončené

en: Reading track %1 of %2
sk: Číta sa stopa %1 z %2

en: Reading with sector size %1.
sk: Číta sa s veľkosťou sektora %1.

en: Reloading of medium required
sk: Je potrebné znovu načítať médium

en: Reloading the medium
sk: Znovu sa načítava médium

en: Remove image
sk: Odstrániť obraz

en: Remove images from disk when finished
sk: Odstrániť obrazy z disku po dokončení

en: Remove missing files and continue
sk: Odstrániť chýbajúce súbory a pokračovať

en: Removed image file %1
sk: Bol odstránený súbor obrazu %1

en: Removing Binary file %1
sk: Odstraňuje sa binárny súbor %1

en: Removing Cue file %1
sk: Odstraňuje sa cue súbor %1

en: Removing buffer files.
sk: Odstraňujú sa súbory vyrovnávacej pamäte.

en: Removing image files.
sk: Odstraňujú sa súbory obrazu.

en: Removing incomplete video file '%1'
sk: Odstraňuje sa nekompletný video súbor '%1'

en: Removing reference to lead-out.
sk: Odstraňuje sa odkaz na lead-out.

en: Removing temporary files.
sk: Odstraňujú sa dočasné súbory.

en: Report the problem if it persists anyway.
sk: Nahláste tento problém, ak pretrváva.

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
sk: Mení sa veľkosť obrazu titulu %1 na %2x%3

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
sk: Obmedzené prepisovanie nie je možné s DVD-R médiami.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
sk: Získavajú sa všetky CSS kľúče. To môže chvíľu trvať.

en: Retrying from sector %1.
sk: Opakuje sa pokus od sektora %1.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
sk: Prehľadáva sa video súbor %1 z %2 (%3)

en: Searching CD-Text
sk: Hľadá sa CD-Text

en: Searching for old session
sk: Hľadá sa stará relácia

en: Searching previous session
sk: Hľadá sa predchádzajúca relácia

en: Sending CUE sheet
sk: Posiela sa CUE súbor

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
sk: Nastavte úroveň paranoia pre čítanie zvukového CD

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
sk: Nastavuje sa úroveň iso na 3, kvôli podpore súborov väčších ako 4GB.

en: Shorten Filenames
sk: Skrátiť názvy súborov

en: Silence
sk: Ticho

en: Simulate
sk: Simulovať

en: Simulating
sk: Simuluje sa

en: Simulating CD Cloning
sk: Simuluje sa klonovanie CD

en: Simulating CD Copy
sk: Simuluje sa kópia CD

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
sk: Simuluje sa kópia CD za behu

en: Simulating Clone Image
sk: Simuluje sa klonovaný obraz

en: Simulating ISO 9660 Image
sk: Simuluje sa ISO 9660 obraz

en: Simulating Session %1
sk: Simuluje sa relácia %1

en: Simulating clone copy
sk: Simuluje sa klonovaná kópia

en: Simulating copy
sk: Simuluje sa kopírovanie

en: Simulating first session
sk: Simuluje sa prvá relácia

en: Simulating second session
sk: Simuluje sa druhá relácia

en: Simulation successfully completed
sk: Simulácia bola úspešne dokončená

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
sk: Od verzie jadra 2.6.8 program cdrecord už viac nemôže používať SCSI transport pri spustení pod SUID root.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
sk: Od verzie jadra 2.6.8 program cdrskin už viac nemôže používať SCSI transport pri spustení pod SUID root.

en: Single-pass Encoding
sk: Jednoprechodové kódovanie

en: Skip unreadable audio sectors
sk: Preskakovať nečitateľné zvukové sektory

en: Some drives do not support all erase types.
sk: Niektoré napaľovačky nepodporujú všetky typy vymazania.

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
sk: Niektoré názvy súborov musia byť skrátené kvôli %1-znakovému obmedzeniu rozšírení Joliet. Ak zakážete rozšírenia Joliet, názvy súborov nebude treba skracovať, ale dlhé názvy súborov nebudú dostupné na systémoch Windows.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
sk: Niekedy tento problém vyrieši použitie režimu zápisu TAO.

en: Sorry, no error handling yet.
sk: Ľutujeme, zatiaľ nie je implementované spracovanie chyby.

en: Source
sk: Zdroj

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
sk: Bola zadaná nepoužiteľná cesta k dočasnému priečinku. Použije sa štandardná.

en: Start multisession CD
sk: Začať CD s viacerými reláciami

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
sk: Spúšťa sa simulácia %1 rýchlosťou %2x...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
sk: Spúšťa sa zápis %1 rýchlosťou %2x...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
sk: Spúšťa sa simulácia DAO rýchlosťou %1x...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
sk: Spúšťa sa zápis DAO rýchlosťou %1x...

en: Starting blanking...
sk: Spúšťa sa mazanie...

en: Starting copy at %1x speed...
sk: Spúšťa sa kopírovanie rýchlosťou %1x ...

en: Starting disc write
sk: Spúšťa sa zápis disku

en: Starting disc write...
sk: Spúšťa sa zápis disku...

en: Starting reading...
sk: Spúšťa sa čítanie...

en: Starting simulation at %1x speed...
sk: Spúšťa sa simulácia rýchlosťou %1x...

en: Starting simulation copy at %1x speed...
sk: Spúšťa sa simulácia kopírovania rýchlosťou %1x...

en: Starting simulation...
sk: Spúšťa sa simulácia...

en: Starting writing at %1x speed...
sk: Spúšťa sa zápis rýchlosťou %1x...

en: Still Picture
sk: Obrázok

en: Successfully decoded all tracks.
sk: Všetky stopy boli úspešne dekódované.

en: Successfully normalized all tracks.
sk: Všetky stopy boli úspešne normalizované.

en: Successfully read disk.
sk: Disk bol úspešne prečítaný.

en: Successfully read session %1.
sk: Relácia %1 bola úspešne prečítaná.

en: Successfully read source disk.
sk: Zdrojový disk bol úspešne prečítaný.

en: Successfully read source medium.
sk: Zdrojové médium bolo úspešne prečítané.

en: Successfully written clone copy %1.
sk: Klonovaná kópia %1 bola úspešne zapísaná.

en: Successfully written copy %1.
sk: Kópia %1 bola úspešne zapísaná.

en: Switching burn speed down to %1x
sk: Znižuje sa rýchlosť zápisu na %1x

en: Switching burn speed up to %1x
sk: Zvyšuje sa rýchlosť zápisu na %1x

en: Switching down burn speed to %1x
sk: Znižuje sa rýchlosť zápisu na %1x

en: Target
sk: Cieľ

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
sk: Rozšírenia Joliet (ktoré sú potrebné pre dlhé názvy súborov na systémoch Windows) obmedzujú dĺžku popisovača zväzku (názov súborového systému) na %1 znakov. Zvolený popisovač '%2' je dlhší ako limit. Chcete ho vystrihnúť alebo sa chcete vrátiť späť a zmeniť ho ručne?

en: The boot image contains multiple partitions.
sk: Spúšťací obraz obsahuje viacero oddielov.

en: The boot image has an invalid size.
sk: Spúšťací obraz má neplatnú veľkosť.

en: The disk is either empty or not appendable.
sk: Disk je buď prázdny alebo nie je doplniteľný.

en: The disk might still be readable.
sk: Disk môže byť stále čitateľný.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
sk: Nasledujúce súbory sa nepodarilo nájsť. Chcete ich odstrániť z projektu a pokračovať bez ich pridania do obrazu?

en: The formatting will continue in the background during writing.
sk: Formátovanie bude pokračovať počas zápisu na pozadí.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
sk: Projekt neobsahuje všetky potrebné Video DVD súbory.

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
sk[0]: Zvyšný bajt prúdu bude ignorovaný.
sk[1]: Zvyšné %1 bajty prúdu budú ignorované.
sk[2]: Zvyšných %1 bajtov prúdu bude ignorovaných.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
sk: Výsledné DVD sa pravdepodobne nebude dať prehrať na Hifi DVD prehrávači.

en: The source disk is empty.
sk: Zdrojový disk je prázdny.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
sk: Napaľovačka nepodporuje zápis dvojvrstvových DVD.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
sk: Táto chyba je spôsobená nízkym limitom pamäťových prostriedkov.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
sk: Táto verzia growisofs nepodporuje zápis dvojvrstvových DVD.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
sk: Dátový projekt K3b

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
sk: Toto vyzerá ako RIFF hlavička, ale požadovaný bol obyčajný multiplexný programový prúd.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
sk: Toto vyzerá ako elementárny zvukový prúd, ale požadovaný bol multiplexný programový prúd.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
sk: Toto vyzerá ako elementárny prúd videa, ale požadovaný bol multiplexný programový prúd.

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
sk: To môže byť spôsobené aktualizáciou systému, ktorá zmenila miestnu znakovú sadu.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
sk: To môže mať za následok poškodenie kópie, ak bol zdroj vytvorený pomocou nekvalitného softvéru.

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
sk: DVD alebo Blu-ray

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
sk: vhodné médium

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
sk: prázdne

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
sk: prázdne alebo doplniteľné médium

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
sk: neprázdne

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
sk: vhodné

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
sk: Pre vytvorenie Video CD musíte nainštalovať VcdImager verzie %1.

en: Track %1 from Audio CD %2
sk: Stopa %1 zo zvukového CD %2

en: Track %1 is already normalized.
sk: Stopa %1 je už normalizovaná.

en: Track 1 of 1
sk: Stopa 1 z 1

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
sk: Dĺžka stopy pod 4 sekundy porušuje štandard Červenej knihy.

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
sk: Prevádza sa titul %1 z Video DVD %2

en: Try DAO writing mode.
sk: Skúste režim zápisu DAO.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
sk: Skúste pridať '-use-the-force-luke=noopc' do užívateľských parametrov growisofs v nastaveniach K3b.

en: Try again using 'Complete' erasing.
sk: Skúste to znova použitím 'Kompletného' vymazania.

en: Trying to write more than the official disk capacity
sk: Prebieha pokus o zapísanie viac než je oficiálna kapacita disku

en: Turning BURN-Proof on
sk: Zapína sa BURN-Proof

en: Two-pass Encoding: First Pass
sk: Dvojprechodové kódovanie: prvý prechod

en: Two-pass Encoding: Second Pass
sk: Dvojprechodové kódovanie: druhý prechod

en: Unable to allocate software buffer.
sk: Nepodarilo sa prideliť softvérový buffer.

en: Unable to close the tray
sk: Nepodarilo sa zavrieť dvierka

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť neplatný dočasný priečinok <filename>%1</filename>.

en: Unable to create folder '%1'
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok '%1'

en: Unable to create temporary folder '%1'.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný priečinok '%1'.

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný priečinok <filename>%1</filename>.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
sk: Nepodarilo sa zistiť voľné miesto v dočasnom priečinku '%1'.

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
sk: Z nejakého dôvodu sa nepodarilo zistiť maximálnu rýchlosť. Ignoruje sa.

en: Unable to determine media state.
sk: Nepodarilo sa určiť stav média.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
sk: Nepodarilo sa určiť veľkosť súborového súboru ISO 9660.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
sk: Nepodarilo sa určiť aktuálny stav formátovania DVD-RW média.

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
sk: Nepodarilo sa zistiť dátový režim poslednej stopy. Použije sa štandardný.

en: Unable to eject media.
sk: Médium sa nepodarilo vysunúť.

en: Unable to eject medium.
sk: Médium sa nepodarilo vysunúť.

en: Unable to fixate the disk.
sk: Nepodarilo sa zafixovať disk.

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
sk: Nepodarilo sa spracovať '%1' kvôli nepodporovanému formátu.

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť odkaz na dočasný súbor v priečinku <filename>%1</filename>.

en: Unable to open '%1' for writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%1' na zápis.

en: Unable to open libdvdcss.
sk: Nepodarilo sa otvoriť libdvdcss.

en: Unable to open new session.
sk: Nepodarilo sa otvoriť novú reláciu.

en: Unable to read Table of contents
sk: Nepodarilo sa prečítať TOC

en: Unable to read track %1.
sk: Nepodarilo sa hľadať v stope %1.

en: Unable to send CUE sheet.
sk: Nepodarilo sa poslať CUE súbor.

en: Unable to set write speed to %1.
sk: Nepodarilo sa nastaviť rýchlosť zápisu na %1.

en: Unable to set writing speed.
sk: Nepodarilo sa nastaviť rýchlosť zápisu.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
sk: Nepodarilo sa zapisovať "za behu" s týmito zvukovými zdrojmi.

en: Uncorrected error in sector %1
sk: Neopravená chyba v sektore %1

en: Unlocking drive...
sk: Odomyká sa mechanika...

en: Unmounting medium
sk: Odpája sa médium

en: Unmounting source medium
sk: Odpája sa zdrojové médium

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
sk: Neopraviteľná chýba pri ripovaní stopy %1.

en: Unspecified
sk: Neurčené

en: Unsupported media type.
sk: Nepodporovaný typ média.

en: Unsupported media type: %1
sk: Nepodporovaný typ média: %1

en: Unsupported sector type.
sk: Nepodporovaný typ sektora.

en: Updating RMA
sk: Aktualizuje sa RMA

en: Updating RMA...
sk: Aktualizuje sa RMA...

en: Use Burnfree
sk: Použiť Burnfree

en: Use CD-Text data
sk: Použiť CD-Text dáta

en: Use CDDB entry
sk: Použiť CDDB záznam

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
sk: Použite možnosť 'Vynútiť nebezpečné operácie', ak chcete ignorovať toto upozornenie.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
sk: Použite toto nastavenie na zachovanie 5.1 kanálového zvuku z DVD.

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
sk: Použitá verzia programu mkisofs nepodporuje veľké súbory.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
sk: Používa sa %1 %2 - Copyright (C) %3

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
sk: Používa sa readcd %1 namiesto štandardnej verzie pre podporu klonovania.

en: Using temporary folder %1.
sk: Používa sa dočasný priečinok %1.

en: Verify written data
sk: Overiť zapísané dáta

en: Verifying copy
sk: Overuje sa kópia

en: Verifying copy %1
sk: Overuje sa kópia %1

en: Verifying track %1
sk: Overuje sa stopa %1

en: Verifying written copy %1 of %2
sk: Overuje sa zapísaná kópia %1 z %2

en: Verifying written data
sk: Overujú sa zapísané dáta

en: Video DVD decryption failed.
sk: Dešifrovanie Video DVD zlyhalo.

en: Waiting for a medium
sk: Čaká sa na médium

en: Waiting for media
sk: Čaká sa na médium

en: Waiting for medium
sk: Čaká sa na médium

en: Waiting for source medium
sk: Čaká sa na zdrojové médium

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning at exit: (1)
sk: Upozornenie pri ukončení: (1)

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
sk: Počas mazania CD-RW nie je dostupná informácia o priebehu.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
sk: S týmto nastavením K3b vytvorí dvojkanálový Dolby Digital stereo zvuk.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
sk: S týmto nastavením K3b vytvorí dvojkanálový MPEG1 Layer III stereo zvuk.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
sk: S týmto nastavením K3b použije Dolby Digital zvuk zo zdrojového DVD bez toho, aby ho zmenil.

en: Write Binary Image
sk: Zapisuje binárny obraz

en: Write CD-Text
sk: Zapísať CD-Text

en: Write error
sk: Chyba zápisu

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
sk: Zapísať súbory priamo na CD/DVD bez vytvorenia obrazu

en: Write in disk at once mode
sk: Zapísať na disk v režime DAO

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
sk: Napaľovačka nepodporuje zápis s ochranou proti podtečeniu buffera (Burnfree)

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
sk: Napaľovačka nepodporuje zápis DAO.

en: Writer does not support raw writing.
sk: Napaľovačka nepodporuje zápis RAW.

en: Writing
sk: Zápis

en: Writing %1
sk: Zapisuje sa %1

en: Writing %1 in DAO mode.
sk: Zapisuje sa %1 v režime DAO.

en: Writing %1 in incremental mode.
sk: Zapisuje sa %1 v prírastkovom režime.

en: Writing %1.
sk: Zapisuje sa %1

en: Writing Audio CD
sk: Zapisuje sa zvukové CD

en: Writing Audio Cue File
sk: Zapisuje sa Audio Cue súbor

en: Writing BD copy
sk: Zapisuje sa BD kópia

en: Writing CD in Raw mode.
sk: Zapisuje sa CD v režime RAW.

en: Writing CD in Session At Once mode.
sk: Zapisuje sa CD v režime SAO (Session At Once).

en: Writing CD in Track At Once mode.
sk: Zapisuje sa CD v režime TAO (Track At Once).

en: Writing CD-Text lead-in...
sk: Zapisuje sa CD-Text lead-in...

en: Writing Copy
sk: Zapisuje sa kópia

en: Writing Copy %1
sk: Zapisuje sa kópia %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
sk: Zapisuje sa kópia %1 (relácia %2)

en: Writing Copy %1 of %2
sk: Zapisuje sa kópia %1 z %2

en: Writing Copy (Session %1)
sk: Zapisuje sa kópia (relácia %1)

en: Writing DVD copy
sk: Zapisuje sa DVD kópia

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
sk: Zapisuje sa DVD-RW v režime DAO.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
sk: Zapisuje sa DVD-RW v prírastkovom režime.

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
sk: Zapisuje sa DVD-RW v režime obmedzeného prepisovania.

en: Writing Data Project
sk: Zapisuje sa dátový projekt

en: Writing Double Layer DVD+R.
sk: Zapisuje sa dvojvrstvové DVD+R.

en: Writing Enhanced Audio CD
sk: Zapisuje sa rozšírené zvukové CD

en: Writing High-Quality Video CD
sk: Zapisuje sa vysokokvalitné Video CD

en: Writing Lead-out
sk: Zapisuje sa Lead-out

en: Writing Leadin
sk: Zapisuje sa Leadin

en: Writing Leadout
sk: Zapisuje sa Leadout

en: Writing Mixed Mode CD
sk: Zapisuje sa CD v zmiešanom režime

en: Writing Multisession Project
sk: Zapisuje sa projekt s viacerými reláciami

en: Writing Super Video CD
sk: Zapisuje sa Super Video CD

en: Writing Track %1 of %2
sk: Zapisuje sa stopa %1 z %2

en: Writing Video CD
sk: Zapisuje sa Video CD

en: Writing Video CD (Version 1.1)
sk: Zapisuje sa Video CD (Verzia 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
sk: Zapisuje sa Video CD (Verzia 2.1)

en: Writing Video DVD
sk: Zapisuje sa Video DVD

en: Writing canceled.
sk: Zápis bol zrušený.

en: Writing clone copy %1
sk: Zapisuje sa klonovaná kópia %1

en: Writing copy
sk: Zapisuje sa kópia

en: Writing copy %1
sk: Zapisuje sa kópia %1

en: Writing copy %1 of %2
sk: Zapisuje sa kópia %1 z %2

en: Writing cue/bin Image
sk: Zapisuje sa obraz cue/bin

en: Writing data
sk: Zapisujú sa dáta

en: Writing eMovix Project
sk: Zapisuje sa eMovix projekt

en: Writing eMovix Project (%1)
sk: Zapisuje sa eMovix projekt (%1)

en: Writing first session
sk: Zapisuje sa prvá relácia

en: Writing first session of copy %1
sk: Zapisuje sa prvá relácia kópie %1

en: Writing image
sk: Zapisuje sa obraz

en: Writing image file to %1.
sk: Zapisuje sa súbor obrazu do %1.

en: Writing image to %1.
sk: Zapisuje sa obraz do %1.

en: Writing leadin
sk: Zapisuje sa leadin

en: Writing leadout
sk: Zapisuje sa leadout

en: Writing mode Incremental Streaming not available
sk: Režim zápisu s prírastkovým streamovaním nie je k dispozícii

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
sk: Režim zápisu sa ignoruje pri zápise na %1 médiá.

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
sk: Režim zápisu sa ignoruje pri zápise DVD+R(W) médií.

en: Writing pregap
sk: Zapisuje sa medzera pred stopou

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
sk: Zapisuje sa prepisovateľné CD v režime RAW.

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
sk: Zapisuje sa prepisovateľné CD v režime SAO (Session At Once).

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
sk: Zapisuje sa prepisovateľné CD v režime TAO (Track At Once).

en: Writing second session
sk: Zapisuje sa druhá relácia

en: Writing second session of copy %1
sk: Zapisuje sa druhá relácia kópie %1

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
sk: Rýchlosť zápisu: %1 KB/s (%2x)

en: Writing successfully completed
sk: Zápis bol úspešne dokončený

en: Writing the lead-out may take some time.
sk: Zapísanie lead-out môže nejaký čas trvať.

en: Writing track %1 of %2
sk: Zapisuje sa stopa %1 z %2

en: Writing track %1 of %2 (%3)
sk: Zapisuje sa stopa %1 z %2 (%3)

en: Writing track %1 of %2%3
sk: Zapisuje sa stopa %1 z %2%3

en: Written data in track %1 differs from original.
sk: Zapísané dáta v stope %1 sa líšia od originálu.

en: Written data verified.
sk: Zapísané dáta boli overené.

en: Wrong File Format
sk: Nesprávny formát súboru

en: Wrong File Type for This Project
sk: Nesprávny typ súboru pre tento projekt

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
sk: XviD obsahuje možnosti Rozšíreného profilu MPEG-4 ako b-rámce, globálna a štvrťpixelová kompenzácia pohybu, lumi masking, trellis kvantizácia, a H.263, MPEG a vlastné kvantizačné matrice.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
sk: XviD je slobodný a open source MPEG-4 video kodek. XviD vytvorila skupina dobrovoľníkov programátorov po tom, čo bol zdrojový kód OpenDivX uzavretý v júli 2001.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
sk: XviD je primárny konkurent DivX (XviD je DivX napísané odzadu). Kým DivX je proprietárny a môže bežať iba na Windows, Mac OS a Linuxe, XviD je open source a môže potenciálne bežať na akejkoľvek platforme.

en: You can find this on your distribution disks or download it from http://www.vcdimager.org
sk: Môžete ho nájsť na diskoch vašej distribúcie alebo ho stiahnuť z http://www.vcdimager.org

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
sk: Nemôžete miešať video súbory MPEG1 a MPEG2.
    Prosím, vytvorte nový projekt pre tento typ súboru.
    Prevzorkovanie nie je v K3b zatiaľ implementované.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
sk: Tento problém môžete vyriešiť použitím K3b::Setup alebo ručne odstráňte bit SUID.

en: You may use convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) to fix the filename encoding.
sk: Pre opravu kódovania názvu súboru môžete použiť convmv (http://j3e.de/linux/convmv/).

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
sk: Pri zápise v raw režime budete môcť kopírovať iba prvú reláciu. Pokračovať aj napriek tomu?

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
sk: Vaša napaľovačka (%1 %2) nepodporuje prírastkové streamovanie s %3 médiami. Zápis s viacerými reláciami nebude možný. Pokračovať aj napriek tomu?

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
sk: Vaša napaľovačka (%1 %2) nepodporuje simuláciu s médiami DVD+R(W). Naozaj chcete pokračovať? Na médiá sa bude v skutočnosti zapisovať.

en: default
sk: štandardné

en: dual channel
sk: dvojkanálový

en: duplicate
sk: duplikát

en: invalid
sk: neplatný

en: joint stereo
sk: zmiešané stereo

en: no tracks added
sk: neboli nepridané žiadne stopy

en: none
sk: žiadne

en: original
sk: originál

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
sk: Zvukový dekodér

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
sk: Zvukový enkodér

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
sk: Modul projektu

en: rewritable medium
sk: prepisovateľné médium

en: single channel
sk: jednokanálový

en: specified track number '%1' not found on medium
sk: zadané číslo stopy '%1' sa nenašlo na médiu

en: surround sound
sk: priestorový zvuk

en: unknown
sk: neznámy

en: unknown audio code extension
sk: neznáme rozšírenie audio kódu

en: unknown audio format
sk: neznámy zvukový formát

en: unknown code extension
sk: neznáme rozšírenie kódu

en: unknown coding mode
sk: neznámy režim kódovania
