xscreensaver - en to sk translation catalogue (323 entries)

en: 0 Seconds
sk: 0 sekúnd

en: 0 seconds
sk: 0 sekúnd

en: 1 Minute
sk: 1 minúta

en: 1 Second
sk: 1 sekunda

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: 1 second
sk: 1 sekunda

en: 1%
sk: 1 %

en: 10 Seconds
sk: 10 sekúnd

en: 100%
sk: 100 %

en: 12-Hour Time
sk: Dvanásťhodinový čas

en: 2 minutes
sk: 2 minúty

en: 2 seconds
sk: 2 sekundy

en: 24-Hour Time
sk: Dvadsaťštyrihodinový čas

en: 30 Seconds
sk: 30 sekúnd

en: 5 seconds
sk: 5 sekúnd

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Agressive
sk: Dôrazný

en: Amplitude
sk: Amplitúda

en: Anim Speed
sk: Rýchlosť animácie

en: Animates a number of 3D electronic components. Written by Ben Buxton.
sk: Animuje množstvo trojrozmerných elektronických súčiastok. Napísal Ben Buxton.

en: Animation Speed
sk: Rýchlosť animácie

en: Ant
sk: Mravec

en: Ant Size
sk: Veľkosť mravca

en: Ants Count
sk: Počet mravcov

en: Any
sk: Ľubovoľný

en: Apollonian
sk: Apolónsky

en: Atlantis
sk: Atlantída

en: Attraction
sk: Atrakcia

en: Ball Count
sk: Počet lôpt

en: Ball Mass
sk: Hmotnosť lôpt

en: Balls
sk: Lopty

en: Best
sk: Najlepší

en: Bigger
sk: Väčšie

en: Binary Encoding
sk: Binárne kódovanie

en: Bitmap to rotate
sk: Bitová mapa na rotáciu

en: Black Hole
sk: Čierna diera

en: Blank Screen Only
sk: Len prázdna obrazovka

en: Border Width
sk: Šírka okraja

en: Bounce Off Walls
sk: Odrážať od stien

en: Boxed
sk: V krabici

en: Browse...
sk: Prezerať...

en: Bubble3D
sk: Trojrozmerné bubliny

en: Bubbles
sk: Bubliny

en: Bubbles Fall
sk: Bubliny padajúce

en: Bubbles Float
sk: Bubliny plávajúce

en: Bubbles Rise
sk: Bubliny stúpajúce

en: Bubbles exist in three dimensions
sk: Bubliny su trojrozmerné

en: C Curve
sk: C krivka

en: Cage
sk: Klietka

en: Centered Text
sk: Centrovaný text

en: Changes
sk: Zmeny

en: Circuit
sk: Obvod

en: Clear Water
sk: Čistá voda

en: Color
sk: Farba

en: Color Bars Enabled
sk: Farebné čiary povolené

en: Color Contrast
sk: Farebný kontrast

en: Colormaps
sk: Farebné mapy

en: Colors
sk: Farby

en: Compass
sk: Kompas

en: Complexity
sk: Zložitosť

en: Coral
sk: Koral

en: Cosmos
sk: Vesmír

en: Count
sk: Počet

en: Crystal
sk: Kryštál

en: Cube
sk: Kocka

en: Cycle Through Modes
sk: Prepínať režimy

en: DecayScreen
sk: Kazenie obrazu

en: Deep
sk: Hlboký

en: Default
sk: Predvolené

en: Default-N
sk: Predvolené-N

en: Delay
sk: Oneskorenie

en: Dense
sk: Husté

en: Density
sk: Hustota

en: Depth
sk: Hĺbka

en: Describe Molecule
sk: Popísať molekulu

en: Description
sk: Popis

en: Desert
sk: Púšť

en: Diamond
sk: Diamant

en: Disable Screen Saver
sk: Deaktivovať šetrič obrazovky

en: Display Power Management
sk: Zobraziť správu napájania

en: Display Stars
sk: Zobraziť hviezdy

en: Don't Rotate
sk: Nerotovať

en: Draw Ants
sk: Kresliť marvce

en: Draw Cell
sk: Nakresliť bunku

en: Draw Grid
sk: Nakresliť sieť

en: Draw Labels
sk: Vykresliť návestia

en: Draws a box full of 3D bouncing balls that explode. Written by Sander van Grieken.
sk: Nakreslí krabicu plnú trojrozmerných lôpt, ktoré vybuchujú. Napísal Sander van Grieken.

en: Draws a juggling stick-man. Written by Tim Auckland.
sk: Nakreslí žonglujúceho chlapíka. Napísal Tim Auckland.

en: Draws a simulation of flying space-combat robots (cleverly disguised as colored circles) doing battle in front of a moving star field. Written by Jonathan Lin.
sk: Nakreslí simuláciu letiacich bojových robotov (šikovne prezlečených za farebné kruhy) bojujúcich v popredí letiaceho roja hviezd. Napísal Jonathan Lin.

en: Draws a simulation of the Rubik's Snake puzzle. Written by Jamie Wilkinson, Andrew Bennetts, and Peter Aylett.
sk: Nakreslí simuláciu skladačky rubikovho hada. Napísal Jamie Wilkinson, Andrew Bennetts a Peter Aylett.

en: Draws a stream of rising, undulating 3D bubbles, rising toward the top of the screen, with nice specular reflections. Written by Richard Jones.
sk: Nakreslí prúd stúpajúcich a vlniacich sa trojrozmerných bublín, stúpajúcich ku vrchnému okraju obrazovky, s peknými zrkadlovými odrazmi. Napísal Richard Jones.

en: Draws falling snow and the occasional tiny Santa. By Rick Jansen. You can find it at &lt;http://www.euronet.nl/~rja/Xsnow/&gt;.
sk: Nakreslí padajúci sneh a náhodne jednoduchého deda Mráza. Napísal Rick Jansen. Môžete to nájsť na &lt;http://www.euronet.nl/~rja/Xsnow/&gt;.

en: Duration
sk: Trvanie

en: Enable Fog
sk: Povoliť hmlu

en: Engine
sk: Motor

en: Environmental Viscosity
sk: Viskozita prostredia

en: Epicycle
sk: Epicyklus

en: Explosions
sk: Výbuchy

en: Far
sk: Ďaleko

en: Fast
sk: Rýchlo

en: Few
sk: Málo

en: Fish
sk: Ryba

en: Fish Speed
sk: Rýchlosť ryby

en: Flag
sk: Zástava

en: Flame
sk: Plamene

en: Flat Background
sk: Rovnomerné pozadie

en: Flow
sk: Tok

en: Fog
sk: Hmla

en: Forest
sk: Les

en: Four Sided Cells
sk: Štvoruholníkové políčka

en: Fuzzy Melt
sk: Nepresné kazenie

en: Fuzzy Rotation Speed
sk: Náhodná rýchlosť rotácie

en: Galaxy
sk: Galaxia

en: Gears
sk: Ozubené kolesá

en: Genetic Encoding
sk: Genetické kódovanie

en: Get Text from File
sk: Získať text zo súboru

en: Get Text from Program
sk: Získať text z programu

en: Gravity
sk: Gravitácia

en: Gray
sk: Sivá

en: Helix
sk: Špirála

en: Helix 2
sk: Špirála 2

en: Helix 3
sk: Špirála 3

en: Helix 4
sk: Špirála 4

en: Hexadecimal Encoding
sk: Hexadecimálne kódovanie

en: High
sk: Vysoký

en: Horizontal Symmetries
sk: Horizontálne symetrie

en: Huge Font
sk: Obrovské písmo

en: Hypercube
sk: Hyperkocka

en: Ignore Screen Edges
sk: Ignorovať hrany obrazovky

en: Inward
sk: Vnútri

en: Iterations
sk: Iterácie

en: Jigsaw
sk: Skladačka

en: Juggle
sk: Žonglovanie

en: Julia
sk: Júlia

en: Kaleidescope
sk: Kaleidoskop

en: Label Atoms
sk: Označiť atómy

en: Label Cities
sk: Označiť mestá

en: Large
sk: Veľké

en: Large Font
sk: Veľké písmo

en: Lasers
sk: Lasery

en: Layers
sk: Vrstvy

en: Left
sk: Vľavo

en: Length
sk: Dĺžka

en: Lens Count
sk: Počet šošoviek

en: Lens Offset
sk: Posunutie šošoviek

en: Lens Size
sk: Veľkosť šošoviek

en: Lenses
sk: Šošovky

en: Less
sk: Menej

en: Line Thickness
sk: Hrúbka čiar

en: Linear Motion
sk: Lineárny pohyb

en: Lines
sk: Čiary

en: Long
sk: Dlhý

en: Low
sk: Nízky

en: Magnify
sk: Zväčšovať

en: Many
sk: Veľa

en: Matrix Encoding
sk: Kódovanie Matrix

en: Max Depth
sk: Maximálna hĺbka

en: Max Velocity
sk: Maximálna rýchlosť

en: Maze
sk: Bludisko

en: Medium Font
sk: Stredné písmo

en: Melt Away From Center
sk: Kazenie zo stredu

en: Melt Down
sk: Kazenie dole

en: Melt Down, Left
sk: Kazenie doľava dole

en: Melt Down, Right
sk: Kazenie doprava dole

en: Melt Left
sk: Kazenie doľava

en: Melt Right
sk: Kazenie doprava

en: Melt Towards Center
sk: Kazenie do stredu

en: Melt Up
sk: Kazenie hore

en: Melt Up, Left
sk: Kazenie doľava hore

en: Melt Up, Right
sk: Kazenie doprava hore

en: Melty Melt
sk: Kazenie tavením

en: Min Size
sk: Minimálna veľkosť

en: Molecule
sk: Molekula

en: Mono
sk: ČB

en: More
sk: Viac

en: Mountain
sk: Pohorie

en: Moving polygons, similar to a kaleidescope (more like a kaleidescope than the hack called `kaleid,' actually.) This one by Jouk Jansen.
sk: Presúva mnohouholníky podobne ako kaleidoskop (momentálne sa to oveľa viac podobá na kaleidoskop ako skomolenina s názvom 'kaleid'). Napísal Jouk Jansen.

en: Near
sk: Blízko

en: Nine Sided Cells
sk: Deväťuholníkové políčka

en: No Stars
sk: Bez hviezd

en: No shadow
sk: Bez tieňa

en: None
sk: Žiadne

en: Noseguy
sk: Nosáň

en: Number of Circles
sk: Počet kružníc

en: Number of Colors
sk: Počet farieb

en: Number of Fractals
sk: Počet fraktálov

en: Number of Sharks
sk: Počet žralokov

en: Number of Waves
sk: Počet vĺn

en: Number of trees
sk: Počet stromov

en: Offset
sk: Posunutie

en: Often
sk: Často

en: Only One Screen Saver
sk: Len jeden šetrič obrazovky

en: Outward
sk: Von

en: Parts
sk: Súčiastky

en: Phone Number
sk: Telefónne číslo

en: Planetary Gear System
sk: Planétová prevodovka

en: Points
sk: Body

en: Polygons
sk: Mnohouholníky

en: Popcorn
sk: Pukance

en: Post-Solve Delay
sk: Pauza po riešení

en: Pre-Solve Delay
sk: Pauza pred riešením

en: Pyramid
sk: Pyramída

en: Quickly
sk: Rýchlo

en: Radius
sk: Polomer

en: Rain
sk: Dážď

en: Random
sk: Náhodne

en: Random Melt Style
sk: Náhodný štýl kazenia

en: Random Mode
sk: Náhodný režim

en: Random Motion
sk: Náhodný pohyb

en: Random Object
sk: Náhodný objekt

en: Random Screen Saver
sk: Náhodný šetrič obrazovky

en: Randomness
sk: Náhodne

en: Real Time
sk: Reálny čas

en: Right
sk: Vpravo

en: Robots
sk: Roboty

en: Rocks
sk: Skaly

en: Rocky Walls
sk: Kamenné steny

en: Rolling Enabled
sk: Rolovanie povolené

en: Rotate
sk: Otáčať

en: Rotate around X and Y axes
sk: Rotovať okolo osí X a Z

en: Rotate around X and Z axes
sk: Rotovať okolo osí X a Z

en: Rotate around X axis
sk: Rotovať okolo osi X

en: Rotate around Y and Z axes
sk: Rotovať okolo osí Y a Z

en: Rotate around Y axis
sk: Rotovať okolo osi Y

en: Rotate around Z axis
sk: Rotovať okolo osi Z

en: Rotate around all three axes
sk: Rotovať okolo všetkých troch osí

en: Rotation
sk: Rotácia

en: Rotation Speed
sk: Rýchlosť otáčania

en: Rotational Speed
sk: Rýchlosť otáčania

en: Screen Saver
sk: Šetrič obrazovky

en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

en: Segments
sk: Segmenty

en: Seldom
sk: Zriedka

en: Select file.
sk: Vybrať súbor.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Shallow
sk: Plytký

en: Shark Proximity
sk: Blízkosť žralokov

en: Shark Speed
sk: Rýchlosť žralokov

en: Sharp Turns
sk: Ostré zákruty

en: Shimmering Water
sk: Trblietajúca voda

en: Short
sk: Krátky

en: Show Frames-per-Second
sk: Zobraziť počet obrázkov za sekundu

en: Shuffle Melt
sk: Kazenie miešaním

en: Side View
sk: Pohľad zboka

en: Simulates that pen-in-nested-plastic-gears toy from your childhood. By Rohit Singh.
sk: Simuluje hračku Inspiro z vášho detstva (pero v plastových ozubených kolesách). Napísal Rohit Singh.

en: Six Sided Cells
sk: Šesťuholníkové políčka

en: Size
sk: Veľkosť

en: Slow
sk: Pomaly

en: Slowly
sk: Pomaly

en: Small
sk: Malé

en: Small Font
sk: Malé písmo

en: Smaller
sk: Menšie

en: Solve Speed
sk: Rýchlosť riešenia

en: Sparse
sk: Riedky

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Speed Limit
sk: Obmedzenie rýchlosti

en: Sphere
sk: Guľa

en: Spin
sk: Krútiť

en: Stairs
sk: Schody

en: Standard
sk: Štandardné

en: Star
sk: Hviezda

en: StarWars
sk: Hviezdne vojny

en: Stars
sk: Hviezdy

en: States
sk: Stavy

en: Static Enabled
sk: Poruchy povolené

en: Steps
sk: Kroky

en: Storm
sk: Búrka

en: Stretchy Melt
sk: Naťahovacie kazenie

en: System Length
sk: Dĺžka systému

en: Tails
sk: Chvosty

en: Team A Name
sk: Názov tímu A

en: Team B Name
sk: Názov tímu B

en: Text File
sk: Textový súbor

en: Text for Flag
sk: Text alebo zástava

en: Thick
sk: Hrubý

en: Thickness
sk: Hrúbka

en: Thin
sk: Tenký

en: Three Gear System
sk: Tri ozubené kolesá

en: Three Sided Cells
sk: Trojuholníkové políčka

en: Timeout
sk: Časový interval

en: Top View
sk: Pohľadd zhora

en: Trail Length
sk: Dĺžka pásu

en: Triangle
sk: Trojuholník

en: Twelve Sided Cells
sk: Dvanásťuholníkové políčka

en: Two
sk: Dve

en: Use
sk: Použiť

en: Use Shared Memory
sk: Použiť zdieľanú pamäť

en: Use Text Below
sk: Použiť text nižšie

en: Vertical Symmetries
sk: Vertikálne symetrie

en: Vines
sk: Viniče

en: Vortex
sk: Vír

en: Wave Size
sk: Veľkosť vlny

en: Wave Speed
sk: Rýchlosť vĺn

en: Waves
sk: Vlny

en: Whale Speed
sk: Rýchlosť veľryby

en: Whether a password should be required to un-blank the screen.
sk: Či má byť požadované heslo pri obnovení obrazovky.

en: With X Symmetry
sk: So symetriou X

en: With Y Symmetry
sk: So symetriou Y

en: Worm
sk: Červ

en: XSpiroGraph
sk: XInspiro

en: XTeeVee
sk: X-TV

en: XTeeVee simulates various television problems, including static, loss of vertical hold, and a test pattern. By Greg Knauss.
sk: X-TV simuluje rôzne televízne problémy, vrátane porúch, straty vertikálnej synchronizácie a testovacích vzorov. Napísal Greg Knauss.

en: XW Rotation
sk: Rotácia XW

en: XY Rotation
sk: Rotácia XY

en: XZ Rotation
sk: Rotácia XZ

en: Xsnow
sk: Xsneh

en: YW Rotation
sk: Rotácia YW

en: YZ Rotation
sk: Rotácia YZ

en: ZW Rotation
sk: Rotácia ZW

en: Zooms in on a part of the screen and then moves around. With the -lenses option the result is like looking through many overlapping lenses rather than just a simple zoom. Written by James Macnicol.
sk: Zväčší časť obrazovky a potom sa po nej posúva. S voľbou -lenses získate akoby pohľad cez viacero prekrývajúcich sa šošoviek namiesto jednoduchého zväčšenia. Napísal James Macnicol.

en: _About...
sk: _O programe...

en: _Advanced
sk: _Rozšírené

en: _Blank Screen Now
sk: _Vypnúť obrazovku okamžite

en: _Documentation...
sk: _Dokumentácia...

en: _File
sk: _Súbor

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Kill Daemon
sk: _Zabiť démona

en: _Lock Screen Now
sk: _Zamknúť obrazuvku okamžite

en: _Quit
sk: _Koniec

en: _Restart Daemon
sk: _Reštartovať démona

en: minutes
sk: minút

en: preview
sk: náhľad

en: seconds
sk: sekúnd
