libk3b - en to sr translation catalogue (795 entries)

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
sr[0]:  — %1 копија
sr[1]:  — %1 копије
sr[2]:  — %1 копија
sr[3]:  — 1 копија

en:  - %1 copy |  - %1 copies
sr[0]:  – %1 копија
sr[1]:  – %1 копије
sr[2]:  – %1 копија
sr[3]:  – 1 копија

en:  and %1 session |  and %1 sessions
sr[0]:  и %1 сесији
sr[1]:  и %1 сесије
sr[2]:  и %1 сесија
sr[3]:  и %1 сесији

en:  – One copy |  – %1 copies
sr[0]:  — %1 копија
sr[1]:  — %1 копије
sr[2]:  — %1 копија
sr[3]:  — 1 копија

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
sr: %1 не може да резервише део дељене меморије захтеване величине.

en: %1 crashed.
sr: %1 се срушио.

en: %1 did not exit cleanly.
sr: %1 није правилно завршила.

en: %1 executable could not be found.
sr: Извршни фајл %1 није нађен.

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
sr: Извршни фајл %1 превише је стар; потребно је издање %2 или новије.

en: %1 has no permission to open the device.
sr: %1 нема дозволе да отвори уређај.

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
sr: пребрисиви %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
sr: Дискови типа %1 не подржавају симулацију уписивања. Желите ли да наставите? Диск ће заиста бити уписан.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
sr: %1 је вратила непознату грешку (ко̂д %2).

en: %1 returned error: %2
sr: %1 враћа грешку: %2

en: %1 version %2 is too old.
sr: %1 издања %2 је престара.

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
sr[0]: %2 у %1 стази
sr[1]: %2 у %1 стазе
sr[2]: %2 у %1 стаза
sr[3]: %2 у %1 стази

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
sr[0]: %1 стаза (%2 мин. аудио података, %3 ИСО‑9660 података)
sr[1]: %1 стазе (%2 мин. аудио података, %3 ИСО‑9660 података)
sr[2]: %1 стаза (%2 мин. аудио података, %3 ИСО‑9660 података)
sr[3]: 1 стаза (%2 мин. аудио података, %3 ИСО‑9660 података)

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
sr[0]: %1 стаза (%2 минута)
sr[1]: %1 стазе (%2 минута)
sr[2]: %1 стаза (%2 минута)
sr[3]: 1 стаза (%2 минута)

en: 'Force unsafe operations' enabled.
sr: „Наметни несигурне поступке“ укључено.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
sr: (Опис преузет из чланка на Википедији.)

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
sr: ...и ЧПП К3ба вам није од помоћи...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
sr: ...и ова грешка се дешава и са висококвалитетним дисковима...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
sr: ...или смањивањем софтверског бафера коришћеног програма у напредним поставкама К3ба.

en: ...please include the debugging output in your problem report.
sr: ...укључите исправљачки излаз у извештај о проблему.

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
sr[0]: %1 МПЕГ (%2)
sr[1]: %1 МПЕГ‑а (%2)
sr[2]: %1 МПЕГ‑ова (%2)
sr[3]: 1 МПЕГ (%2)

en: 1 bit/s | %1 bits/s
sr[0]: %1 b/s
sr[1]: %1 b/s
sr[2]: %1 b/s
sr[3]: 1 b/s

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
sr: <em>%1</em> преименовано у <em>%2</em>

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б ће употребити иначе неискоришћен простор на аудио ЦД‑у да упише додатне податке, као што су извођач или наслов ЦД‑а.</p><p>ЦД‑текст је проширење стандарда аудио ЦД‑а које је увео Сони.</p><p>ЦД‑текст ће бити употребљив само на ЦД уређајима који подржавају ту могућност (углавном ЦД уређаји у колима).</p><p>Пошто ће ЦД са ЦД‑текстом радити са сваким ЦД уређајем, никад није лоше укључити ово (ако сте навели податке за ЦД‑текст).</p>

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б ће ускладити јачину звука свих стаза на стандардан ниво. Ово је корисно за прављење миксова, где због различитих нивоа снимања на различитим албумима јачина уме знатно да варира од песме до песме.</p><p><b>Пазите да К3б тренутно не подржава нормализацију када пише у лету.</b></p>

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б неће затворити ЦД, и записаће привремени садржај.</p><p>Ово омогућава да се касније на ЦД дода још сесија.</p>

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б ће извршити све кораке писања са искљученим ласером.</p><p>Ово је корисно, на пример, за испробавање веће брзине писања или да ли систем може да пише у лету.</p><p><b>Опрез:</b> ДВД+Р/ДВД+РВ не подржава симулирано писање.</p>

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
sr: <p>Ако је ова опција укључена и К3б не може да прочита аудио сектор са изворног ЦД‑а, замениће га нулама у резултујућој копији.</p><p>Пошто аудио ЦД плејери могу да премосте мале грешке у подацима, неће бити проблема ако дозволите К3бу да прескочи те секторе.</p>

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б активира <em>бернфри</em> (или <em>џастлинк</em>). То је могућност ЦД писача којом се избегавају пражњења бафера.</p><p>Без <em>бернфрија</em>, ако писач не може да добави довољно података долази до пражњења бафера, пошто је писачу потребан константан ток података за писање ЦД‑а.</p><p>Са <em>бернфријем</em>, писач може да <em>означи</em> тренутну позицију ласера и да се врати на њу када се бафер поново попуни; али, пошто то производи мале празнине између података на ЦД‑у, <b>препоручљиво је увек изабрати одговарајућу брзину резања код које бернфри није потребан, посебно за аудио ЦД‑ове</b> (у најгорем случају, празнина ће се чути).</p><p><em>Бернфри</em> је био раније познат као <em>бернпруф</em>, али је преименован откад је постао део стандарда ⁠ММЦ.</p>

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б ће направити одраз пре уписивања фајлова на диск. Иначе ће подаци бити уписивани <em>у лету</em>, тј. неће бити прављен посредни одраз.</p><p><b>Пажња:</b> Иако би уписивање у лету требало да ради на већини система, проверите да ли се подаци шаљу писачу довољно брзо.</p>

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б неће претходно направити одраз, већ ће уписивати фајлове непосредно на диск.</p><p><b>Опрез:</b> Иако би ово требало да ради на већини система, проверите да ли се подаци шаљу писачу довољно брзо.</p>

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б ће само направити одраз, неће ништа заиста уписати.</p><p>Одраз касније може бити уписан на диск, већином савремених програма за писање (укључујући и К3б, наравно).</p>

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б ће уклонити све направљене одразе пошто се писање заврши.</p><p>Искључите ово ако желите да задржите одразе.</p>

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
sr: <p>Ако је ова опција укључена, К3б ће писати ЦД у режиму „диск одједном“ (ДАО), насупрот режиму „стаза одједном“ (ТАО).</p><p>Препоручљиво је користити ДАО кад год је могуће.</p><p><b>Опрез:</b> Предразмаци стаза дужине различите од две секунде подржани су само у режиму ДАО.</p>

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
sr: <p>Ако је ова опција укључена, после успешног уписивања диска К3б ће упоредити изворне са уписаним подацима, да би потврдио да је диск исправно записан.</p>

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
sr: <p>Препоручљиво је да прво пробате симулацију.</p>

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
sr: <p>Поставља режим исправљања за извлачење дигиталног звука.</p><ul><li>0: Без провере, подаци се копирају директно са јединице.</li><li>1: Преклопљено читање ради избегавања прескакања.</li><li>2: Као 1, али са додатним проверама прочитаних аудио података.</li><li>3: Као 2, али са додатним откривањем и поправком огреботина.</li></ul><p><b>Брзина извлачења смањује се од 0 ка 3.</b></p>

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
sr: Фајл са овим именом већ постоји. Унесите друго име:

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
sr: Подизни одраз хард‑диска треба да садржи једну партицију.

en: A write error occurred.
sr: Грешка при уписивању.

en: AC3
sr: АЦ‑3

en: AC3 (Pass-through)
sr: АЦ‑3 (пролазни)

en: AC3 (Stereo)
sr: АЦ‑3 (стерео)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
sr: АЦ‑3, познатији као долби диџитал, стандардизован је као АТСЦ А/52. Садржи до 6 звучних канала.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
sr: АПС тачке изгледају неуређено (тренутна %1, последње виђена %2).

en: Adjust the volume levels of all tracks
sr: Усклади јачину звука свих стаза

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
sr: Подешавам јачину звука за стазу %1 од %2.

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
sr: После 10–20 форматирања диск може постати неупотребљив.

en: An unknown error occurred.
sr: Непозната грешка.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
sr: Непознат број преосталих бајтова у току биће занемарен.

en: Analysing %1
sr: Анализирам %1.

en: Analysing Chapter %1 of %2
sr: Анализирам поглавље %1 од %2.

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
sr: Анализирам наслов %1 видео ДВД‑а %2.

en: Analysing the audio file
sr: Анализирам звучни фајл.

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
sr: Анализа звучног фајла није успела. Оштећен фајл?

en: Analyzing medium...
sr: Испитујем диск...

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
sr: Други програм блокира уређај (највероватније аутоматско монтирање).

en: Appendable %1 medium
sr: надовезив %1 диск

en: Appendable Data %1
sr: допуњиви %1 са подацима

en: Appending session to %1.
sr: Надовезујем сесију на %1.|/|Надовезујем сесију на $[аку %1].

en: Appending session to CD
sr: Надовезујем сесију на ЦД.

en: Appending session to DVD+R.
sr: Надовезујем сесију на ДВД+Р.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
sr: Надовезујем сесију на двослојни ДВД+Р.

en: Appending session to rewritable CD.
sr: Надовезујем сесију на пребрисиви ЦД.

en: Audio CD
sr: аудио ЦД

en: Audio images successfully created.
sr: Аудио одрази успешно направљени.

en: Auto
sr: аутоматски

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
sr: Просечна брзина писања: %1 kB/s (%2×)

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
sr: Лош пакет на #%1 (помак тока у бајтовима: %2).

en: Blanking
sr: Бришем.

en: Blanking error.
sr: Грешка у брисању.

en: Blanking successfully completed
sr: Брисање успешно завршено.

en: Booktype successfully changed
sr: Књиготип успешно промењен.

en: Boot catalog
sr: подизни каталог

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
sr[0]: Бафер је био ниско %1 пут.
sr[1]: Бафер је био ниско %1 пута.
sr[2]: Бафер је био ниско %1 пута.
sr[3]: Бафер је био ниско једном.

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
sr[0]: Бернфри је употребљен %1 пут.
sr[1]: Бернфри је употребљен %1 пута.
sr[2]: Бернфри је употребљен %1 пута.
sr[3]: Бернфри је употребљен једном.

en: Burning Clone Image
sr: Режем клонирани одраз.

en: Burning ISO 9660 Image
sr: Режем ИСО‑9660 одраз.

en: CD Track
sr: ЦД стаза

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
sr: ЦД писач %1 (%2) не подржава клонирање.

en: CD-Text
sr: ЦД‑текст

en: CDDB Lookup
sr: Претрага ЦДДБ‑а

en: CDDB error (%1).
sr: Грешка ЦДДБ‑а (%1).

en: Cache the data to be written on the harddisk
sr: Кеширај податке који се уписују на хард‑диск

en: Cancel and go back
sr: Одустани и врати се

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
sr: Не могу да променим књиготип на непразном ДВД+Р диску.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
sr: Не могу да копирам шифроване ДВД‑ове.

en: Cannot read source disk.
sr: Не могу да прочитам изворни диск.

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
sr: Не могу да упишем %1 помоћу %2. Спадам на подразумевани програм.|/|Не могу да упишем $[аку %1] помоћу %2. Спадам на подразумевани програм.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
sr: Капацитет диска у %1 мањи је од траженог.

en: Capacity: %1
sr: Капацитет: %1

en: Caption for children
sr: титл за децу

en: Caption with bigger size characters
sr: титл са већим знаковима

en: Caption with normal size characters
sr: титл са знаковима нормалне величине

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
sr: cdrdao %1 не подржава искључивање бернфрија.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
sr: cdrdao %1 не подржава надрезивање.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
sr: cdrecord %1 не подржава уписивање ЦД‑текста.

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
sr: cdrecord %1 не подржава надрезивање.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
sr: cdrecord не подржава уписивање %1 дискова.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
sr: cdrecord верзије %1 не подржава клонирање.

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
sr: cdrecord %1 не подржава уписивање блуреја.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
sr: cdrskin %1 не подржава надрезивање.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
sr: cdrskin не подржава уписивање %1 дискова.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
sr: cdrskin %1 не подржава уписивање блуреја.

en: Changing Booktype
sr: Мењам књиготип.

en: Changing DVD Booktype
sr: Мењам књиготип ДВД‑а.

en: Checking Source Medium
sr: Проверавам изворни диск.

en: Checking medium
sr: Проверавам диск.

en: Checking source medium
sr: Проверавам изворни диск.

en: Cloning CD
sr: Клонирам ЦД.

en: Closed caption for children
sr: помоћни титл за децу

en: Closed caption with bigger size characters
sr: помоћни титл са већим знаковима

en: Closed caption with normal size characters
sr: помоћни титл са нормалном величином знакова

en: Closing Disk
sr: Затварам диск.

en: Closing Session
sr: Затварам сесију.

en: Closing Session...
sr: Затварам сесију...

en: Closing Track
sr: Затварам стазу.

en: Compare original with written data
sr: Упореди изворне са уписаним подацима

en: Complete %1 medium
sr: завршени %1 диск

en: Complete Data %1
sr: завршени %1 са подацима

en: Component
sr: компонентни

en: Computing level for track %1 of %2
sr: Рачунам јачину за стазу %1 од %2.

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
sr: Размислите да укључите опцију „Ажурирај помераје скенирања“, ако већ није укључена.

en: Copying
sr: Копирам.

en: Copying Audio CD.
sr: Копирам аудио ЦД.

en: Copying CD
sr: Копирам ЦД.

en: Copying CD On-The-Fly
sr: Копирам ЦД у лету.

en: Copying DVD or BD
sr: Копирам ДВД или БД.

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
sr: Копирам ДВД или БД у лету.

en: Copying Data CD.
sr: Копирам ЦД са подацима.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
sr: Копирам побољшани аудио ЦД (ЦД‑екстра).

en: Copying Multisession Data CD.
sr: Копирам вишесесијски ЦД са подацима.

en: Copying successfully completed
sr: Копирање успешно завршено.

en: Corrected error in sector %1
sr: Исправљена грешка на сектору %1.

en: Could not backup tocfile.
sr: Не могу да направим резерву фајла садржаја.

en: Could not delete file %1.
sr: Не могу да обришем фајл %1.

en: Could not determine next writable address.
sr: Не могу да одредим следећу уписиву адресу.

en: Could not determine size of resulting image file.
sr: Не могу да одредим величину резултујућег фајла одраза.

en: Could not find %1 executable.
sr: Не могу да нађем извршни фајл %1.

en: Could not find a valid eMovix installation.
sr: Не могу да нађем добру инсталацију Емувикса.

en: Could not find file %1
sr: Не могу да нађем фајл %1.

en: Could not find file %1. Skipping...
sr: Не могу да нађем фајл %1. Прескачем...

en: Could not find image %1
sr: Не могу да нађем одраз %1.

en: Could not find normalize executable.
sr: Не могу да нађем програм за нормализацију.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
sr: Не могу да нађем извршни фајл readcd са подршком за клонирање.

en: Could not find the following files:
sr: Не могу да нађем следеће фајлове:

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
sr: Не могу да испратим везу %1 до непостојећег фајла %2. Прескачем...

en: Could not load libcdparanoia.
sr: Не могу да учитам libcdparanoia.

en: Could not open %1 for writing
sr: Не могу да отворим %1 за писање.

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
sr: Не могу да отворим ИСО‑9660 фајл систем у %1.

en: Could not open device %1
sr: Не могу да отворим уређај %1.

en: Could not open file %1
sr: Не могу да отворим фајл %1.

en: Could not open file %1.
sr: Не могу да отворим фајл %1.

en: Could not read file %1. Skipping...
sr: Не могу да прочитам фајл %1. Прескачем...

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
sr: Не могу да преименујем фајл титла. Фајл са задатим именом %1 већ постоји.

en: Could not retrieve multisession information from disk.
sr: Не могу да добавим вишесесијске информације са диска.

en: Could not start %1
sr: Не могу да покренем %1.

en: Could not start %1.
sr: Не могу да покренем %1.

en: Could not start normalize.
sr: Не могу да покренем нормализацију.

en: Could not start readcd.
sr: Не могу да покренем readcd.

en: Could not unlock drive.
sr: Не могу да откључам јединицу.

en: Could not write correct XML file.
sr: Не могу да запишем правилан ИксМЛ фајл.

en: Could not write temporary file
sr: Не могу да пишем у привремени фајл.

en: Create CD-Text entries
sr: Направи унос ЦД‑текста

en: Create image
sr: Направи одраз

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
sr[0]: Правим %1 клонирану копију.
sr[1]: Правим %1 клониране копије.
sr[2]: Правим %1 клонираних копија.
sr[3]: Правим једну клонирану копију.

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
sr[0]: Правим %1 копију.
sr[1]: Правим %1 копије.
sr[2]: Правим %1 копија.
sr[3]: Правим једну копију.

en: Creating CD Image
sr: Правим одраз ЦД‑а.

en: Creating Clone Image
sr: Правим клонирани одраз.

en: Creating Cue/Bin files...
sr: Правим кју/бин фајлове...

en: Creating Data Image File
sr: Правим фајл одраза са подацима.

en: Creating ISO image file
sr: Правим фајл ИСО одраза.

en: Creating ISO image in %1
sr: Правим ИСО одраз у %1.

en: Creating Image
sr: Правим одраз.

en: Creating Image for track %1
sr: Правим одраз за стазу %1.

en: Creating Video DVD Image File
sr: Правим фајл одраза видео ДВД‑а.

en: Creating audio image files
sr: Правим фајлове аудио одраза.

en: Creating audio image files in %1
sr: Правим фајлове аудио одраза у %1.

en: Creating image
sr: Правим одраз.

en: Creating image file
sr: Правим фајл одраза.

en: Creating image file in %1
sr: Правим фајл одраза у %1.

en: Creating image files
sr: Правим фајлове одраза.

en: Creating image files in %1
sr: Правим фајлове одраза у %1.

en: Cue sheet not accepted.
sr: Кју лист није прихваћен.

en: Cue/Bin files successfully created.
sr: Кју/бин фајлови успешно направљени.

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
sr: Скрати описник издања у џолијет стаблу

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
sr: Овај писач не подржава снимање типа „диск одједном“ (ДАО).

en: DTS
sr: ДТС

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
sr: ДВД и блуреј стазе могу се уписивати само у режиму 1.

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
sr: ДВД+Р и ДВД+РВ дискови не подржавају симулацију уписивања. Желите да наставите? Диск ће заиста бити уписан.

en: Data did not fit on disk.
sr: Подаци нису стали на диск.

en: Data does not fit on disk.
sr: Подаци не могу да стану на диск.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
sr: Декодирам аудио стазу %1 од %2%3.

en: Determining maximum writing speed
sr: Одређујем највећу брзину писања.

en: Device Selection
sr: Избор уређаја

en: Device not ready, waiting.
sr: Уређај није спреман, чекам.

en: Director's comments 1
sr: коментари редитеља 1

en: Director's comments 2
sr: коментари редитеља 2

en: Director's comments for children
sr: коментари редитеља за децу

en: Director's comments with bigger size characters
sr: коментари редитеља са већим знаковима

en: Director's comments with normal size characters
sr: коментари редитеља са знаковима нормалне величине

en: Disable Joliet extensions
sr: Искључи џолијет проширења

en: Disable inhibition for disc writing
sr: Укини спречавање при уписивању диска

en: Disabled Burnfree
sr: Бернфри искључен.

en: Disabling on-the-fly writing.
sr: Искључујем уписивање у лету.

en: Discard symbolic links to folders
sr: Одбаци симболичке везе до фасцикли

en: Disk at once
sr: Диск одједном

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
sr: Не треба да вас забрине ако напредак стане пре 100%.

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
sr: Не затварај диск да би се касније могло додати још сесија

en: Do not force VCD
sr: Не намећи ВЦД

en: Do you want to overwrite %1?
sr: Желите ли да пребришете %1?

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
sr: Због грешке у cdrdao ТОЦ/кју фајл %1 је обрисан. К3б не може да га поврати из резерве %2.

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
sr: Због грешке у mkisofs <= 1.15a40, К3б не може да рукује именима фајлова која садрже више од једног контракроз:

en: Ejecting DVD...
sr: Избацујем ДВД...

en: Ejecting Medium
sr: Избацујем диск.

en: Ejecting medium...
sr: Избацујем диск...

en: El Torito Boot image
sr: елторито подизни одраз

en: El Torito boot catalog file
sr: фајл елторито подизног каталога

en: Empty
sr: празан

en: Empty %1 medium
sr: празан %1 диск

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
sr: Активирај бернфри (или џастлинк) ради избегавања пражњења бафера

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
sr: Укључите надрезивање у напредним поставкама К3ба да бисте ипак резали.

en: Enabled Burnfree
sr: Бернфри укључен.

en: Enabling UDF extension.
sr: Укључујем УДФ проширење.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
sr: Нађено неисправно кодирано име фајла „%1“.

en: Engaging DAO
sr: Покрећем ДАО.

en: Enter New Filename
sr: Ново име фајла

en: Erasing CD-RW
sr: Бришем ЦД‑РВ.

en: Erasing successfully completed
sr: Брисање успешно завршено.

en: Error while creating ISO image
sr: Грешка при прављењу ИСО одраза.

en: Error while creating ISO image.
sr: Грешка при прављењу ИСО одраза.

en: Error while decoding audio tracks.
sr: Грешка при декодирању аудио стаза.

en: Error while decoding track %1.
sr: Грешка при декодирању стазе %1.

en: Error while initializing audio ripping.
sr: Грешка у припреми чупања звука.

en: Error while normalizing tracks.
sr: Грешка током нормализације стаза.

en: Error while reading disk.
sr: Грешка при читању диска.

en: Error while reading from file %1
sr: Грешка при читању из фајла %1.

en: Error while reading sector %1.
sr: Грешка при читању сектора %1.

en: Error while reading session %1.
sr: Грешка при читању сесије %1.

en: Executing Power calibration
sr: Калибришем снагу.

en: Execution of %1 failed.
sr: Извршавање %1 није успело.

en: Extended
sr: проширени

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
sr: ФФмпег садржи изведбу стандарда видео кодирања МПЕГ‑4, који даје резултате високог квалитета.

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
sr: ФФмпег је пројекат отвореног кода који се труди да подржи већину данашњих аудио и видео кодека. Његов потпројекат ‘libavcodec’ чини основу мултимедијалних плејера попут Ксина и М‑плејера.

en: Failed to backup boot image file %1
sr: Не могу да направим резерву подизног одраза %1.

en: Failed to read disk completely in clone mode.
sr: Неуспело читање диска у режиму клонирања.

en: Failed to reload the medium
sr: Неуспело поновно убацивање диска.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
sr: Не могу да добавим све ЦСС кључеве.

en: Failed to write temporary file '%1'
sr: Не могу да упишем привремени фајл „%1“.

en: Fatal error at startup: %1
sr: Кобна грешка при покретању: %1

en: Fatal error during recording: %1
sr: Кобна грешка током снимања: %1

en: File %1 is empty.
sr: Фајл %1 је празан.

en: File Exists
sr: Фајл постоји

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
sr: Фајлови већи од 2 GB не могу да се обраде.

en: Flushing Cache
sr: Прочишћавам кеш.

en: Flushing cache
sr: Празним кеш.

en: Flushing the cache may take some time.
sr: Прочишћавање кеша може потрајати.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
sr: За већину постојећих јединица то би био „generic-mmc“.

en: For the visually impaired
sr: за особе са оштећеним видом

en: Force VCD
sr: Наметни ВЦД

en: Forced caption
sr: наметнути титл

en: Forcing formatting anyway.
sr: Ипак намећем форматирање.

en: Formatted in %1 mode.
sr: Форматирано у режиму %1.

en: Formatting
sr: Форматирам.

en: Formatting %1 medium
sr: Форматирам %1.|/|Форматирам $[аку %1].

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
sr: Форматирам ДВД‑РВ у режиму %1.

en: Formatting disc
sr: Форматирам диск.

en: Formatting successfully completed
sr: Форматирање је успешно завршено.

en: Found %1 medium.
sr: Нађен %1 диск.

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
sr: Нађен је ЦД‑текст (%1 – %2) и ЦДДБ унос (%3 – %4). Који од њих употребити за прављење ЦД‑текста на новом ЦД‑у?

en: Found CD-Text (%1 - %2).
sr: Нађен ЦД‑текст (%1 — %2).

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
sr: Нађен ЦДДБ унос (%1 – %2).

en: Found ISRC code
sr: Нађен ИСРЦ ко̂д.

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
sr: Нађени високобрзински диск није погодан за писач који се користи.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
sr: Нађени нискобрзински диск није погодан за писач који се користи.

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
sr: Нађен оштећен ЦД‑текст. Игноришем га.

en: Found encrypted DVD.
sr: Нађен шифрован ДВД.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
sr: Нађени су фајлови већи од 2 GB. Ти фајлови ће бити потпуно доступни.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
sr: Нађени фајлови већи од 4 GB. К3бу треба најмање %1 да настави.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
sr: Нађен је лош унос у VIDEO_TS фасцикли <filename>%1</filename>.

en: Found pregap: %1
sr: Нађен предразмак: %1.

en: Free space: %1
sr: Слободно: %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
sr: Од сада се неће пријављивати информације о грешкама у скенирању података.

en: From previous session
sr: из претходне сесије

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
sr: Ширим ИСО‑9660 фајл систем на %1.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
sr: Ширим ИСО‑9660 фајл систем на ДВД+РВ‑у.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
sr: Ширим ИСО‑9660 фајл систем на ДВД‑РВ‑у у режиму ограниченог пребрисавања.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
sr: growisofs издања %1 не подржава софтверски бафер, што може довести до нестабилног резања.

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
sr: growisofs издања %1 превише је стар. К3бу треба бар верзија 5.10.

en: I/O Error
sr: У/И грешка

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
sr: У/И грешка. Вероватно нема простора на хард‑диску.

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
sr: ИСО‑9660 фајл систем (величина: %1)

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
sr[0]: ИСО‑9660 фајл систем (величина: %2) — %1 копија
sr[1]: ИСО‑9660 фајл систем (величина: %2) — %1 копије
sr[2]: ИСО‑9660 фајл систем (величина: %2) — %1 копија
sr[3]: ИСО‑9660 фајл систем (величина: %2) — 1 копија

en: ISO 9660 data
sr: ИСО‑9660 подаци

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
sr: ИСО‑9660/УДФ фајл систем (величина: %1)

en: ISO image successfully created.
sr: ИСО одраз успешно направљен.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
sr: Ако користите незакрпљену верзију cdrecord‑а...

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
sr: Ако користите незакрпљену верзију cdrskin‑а...

en: Ignore read errors
sr: Игнориши грешке читања

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
sr[0]: Игноришем %1 сектор са грешком.
sr[1]: Игноришем %1 сектора са грешком.
sr[2]: Игноришем %1 сектора са грешком.
sr[3]: Игноришем један сектор са грешком.

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
sr: Занемарујем вредности одсецања последњег поглавља због кратког трајања.

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
sr: Игноришем везу %1 до фасцикле %2. К3б не може да прати везе до фасцикли.

en: Ignoring read error in sector %1.
sr: Игноришем грешку у читању на сектору %1.

en: Ignoring this aps
sr: Игноришем ове АПС‑ове.

en: Image successfully created in %1
sr: Одраз успешно направљен у %1.

en: Information
sr: Информација

en: Inhibiting sleep for disc writing
sr: Спречи спавање при уписивању диска

en: Input/output error. Not necessarily serious.
sr: Улазно/излазна грешка. Не мора бити озбиљна.

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
sr: Унутрашња грешка: Не пристаје ниједна врста диска. Овај пројекат не може да се нареже.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
sr: Унутрашња грешка: посао овере лоше припремљен (%1).

en: Invalid audio codec set: %1
sr: Лош аудио кодек: %1.

en: Invalid filename: '%1'
sr: Лоше име фајла „%1“.

en: Invalid video codec set: %1
sr: Лош видео кодек: %1.

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
sr: Може бити решена издавањем наредбе „ulimit -l unlimited“...

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
sr: У режиму писања ТАО није могуће уписати ЦД‑текст.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
sr: У режиму ТАО није могуће уписати ЦД‑текст. Покушајте са ДАО или сировим.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
sr: Није препоручљиво наметнути форматирање %1 диска.|/|Није препоручљиво наметнути форматирање $[ген %1].

en: It may simply be overwritten.
sr: Може се једноставно пребрисати.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
sr: К3б може да копира само ЦД‑ове у мешаном режиму ЦД‑екстра.

en: K3b detected a problem with the medium.
sr: К3б је открио проблем са диском.

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
sr: К3б не копира ЦД‑ове са више стаза података.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
sr: К3б не подржава копирање ДВД‑РАМ‑а.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
sr: К3б не подржава копирање вишесесијских ДВД и блуреј дискова.

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
sr: К3б не подржава уписивање у лету са growisofs %1.

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
sr: К3б је пронашао више истих или приближних ЦДДБ уносе. Изаберите један.

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
sr: К3б не може да испрати симболичке везе до фасцикли након што се оне додају у пројекат. Желите ли да наставите без уписивања симболичких веза у одраз?

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
sr: К3бу треба cdrecord 2.01a12 или новији да би копирао стазе података у режиму 2.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
sr: К3б се ослања на величину сачувану у ИСО‑9660 заглављу.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
sr: К3б не може да избаци изворни диск. Учините то ручно.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
sr: К3б не може да избаци изворни диск. Учините то ручно.

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
sr: К3б не може да избаци уписани диск. Учините то ручно.

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
sr: К3б не може да избаци уписани диск. Учините то ручно.

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
sr: К3б ће направити %1 одраз од датих МПЕГ фајлова, али ти фајлови већ морају бити у формату %1. К3б још не може да препакује МПЕГ фајлове.

en: LPCM
sr: ЛПЦМ

en: Layer %1
sr: слој %1

en: MPEG1
sr: МПЕГ‑1

en: MPEG1 Layer III
sr: МПЕГ‑1 слој 3

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
sr: МПЕГ‑1 слој 3, боље познат као МП3, највише је коришћен звучни формат са губицима.

en: MPEG2 Extended
sr: МПЕГ‑2 проширени

en: MPEG4 (FFMPEG)
sr: МПЕГ‑4 (ФФмпег)

en: Media is already empty.
sr: Диск је већ празан.

en: Medium in %1 is not %2.
sr: Диск у %1 није %2.

en: Medium in %1 is not a %2.
sr: Диск у %1 није %2.

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
sr: Диск није вишесесијске врсте и не садржи ИСО‑9660. Не могу да емулирам више сесија на њему.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
sr: Диск или писач не подржавају писање брзином %1×.

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
sr: cdrecord и growisofs не подржавају блуреј. Ажурирајте систем.

en: Mixed CD
sr: мешани ЦД

en: Mkisofs executable not found.
sr: Извршни фајл mkisofs није нађен.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
sr: Измените поставке уређаја у К3бу да бисте решили овај проблем.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
sr: Мењам ИСО‑9660 описник издања.

en: Most likely mkisofs failed in some way.
sr: Највероватније је mkisofs некако заказала.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
sr: Резање вероватно није успело због лошег квалитета диска.

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
sr: Већина писача не подржава уписивање вишесесијских ЦД‑ова у режиму ДАО.

en: Motion Picture
sr: покретна слика

en: Multiple CDDB Entries Found
sr: Нађено више ЦДДБ уноса

en: Multisession CD
sr: Вишесесијски ЦД

en: Need to reload medium to return to proper state.
sr: Диск мора поново да се убаци да би се вратио у правилно стање.

en: No CD-Text found.
sr: Није нађен ЦД‑текст.

en: No CDDB entry found.
sr: Нема нађених ЦДДБ уноса.

en: No DVD+R(W) media found.
sr: Нема ДВД+Р/ДВД+РВ диска.

en: No Incremental Streaming
sr: Без постепених токова

en: No Read Permission
sr: Нема дозволе за читање

en: No Simulation with %1
sr: Нема симулације са %1|/|Нема симулације са $[инс %1]

en: No Simulation with DVD+R(W)
sr: Нема симулације са ДВД+РВ‑ом и ДВД+РВ‑ом

en: No Simulation with DVD-R(W)
sr: Нема симулације са ДВД‑Р‑ом и ДВД‑РВ‑ом

en: No cdrdao driver found.
sr: Није нађен драјвер за cdrdao.

en: No device set
sr: Уређај није постављен.

en: No device set.
sr: Није постављен уређај.

en: No files to be written.
sr: Нема фајлова за уписивање.

en: No medium information
sr: нема података о диску

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
sr: Нема убаченог диска или је празан диск у %1. Не могу да наставим вишесесијски диск.

en: No medium present
sr: нема диска

en: No need to format %1 media more than once.
sr: %1 нема потребе форматирати више од једном.|/|$[Аку %1] нема потребе форматирати више од једном.

en: No permission to read the following files:
sr: Нема дозволе за читање следећих фајлова:

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
sr: Нема пребрисивог ДВД или БД диска. Не могу да форматирам.

en: No settings available for plugin %1.
sr: Прикључак %1 нема никаквих поставки.

en: No source medium found.
sr: Није нађен изворни диск.

en: No such file or directory '%1'.
sr: Не постоји фајл или фасцикла „%1“.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
sr: Нема подршке за читање бесформних сектора режима 2.

en: No valid %1 option: %2
sr: Лоша %1 опција: %2.

en: No valid audio cue file: '%1'
sr: Лош звучни кју фајл „%1“.

en: No version of cdrskin can do this yet.
sr: Ниједна верзија cdrskin још не може ово да ради.

en: No volume id specified. Using default.
sr: ИД диска није наведен. Користим подразумевано.

en: Normal
sr: нормалан

en: Normalize volume levels
sr: Нормализуј јачину звука

en: Normalizing volume levels
sr: Нормализујем јачину звука.

en: Not Found
sr: Није нађено

en: Not enough space left in temporary folder.
sr: Нема довољно простора у привременој фасцикли.

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
sr: Напомена: Неки самостални ДВД плејери не подржавају наметање МПЕГ‑а 2 као ВЦД‑а.

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
sr: ОПЦ није прошао. Покушајте са брзином писања 1×.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
sr: ОПЦ није прошао. Вероватно се писачу не свиђа убачени диск.

en: On the fly
sr: У лету

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
sr: Уписивање у лету са cdrecord старијом од 2.01a13 није подржано.

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
sr[0]: %1 копија успешно направљена.
sr[1]: %1 копије успешно направљене.
sr[2]: %1 копија успешно направљено.
sr[3]: 1 копија успешно направљена.

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
sr[0]: %1 фајл (%2) и око 8 MB емувикс података
sr[1]: %1 фајла (%2) и око 8 MB емувикс података
sr[2]: %1 фајлова (%2) и око 8 MB емувикс података
sr[3]: 1 фајл (%2) и око 8 MB емувикс података

en: One or more BCD fields out of range for %1
sr: Једно или више ВЦД поља изван су опсега за %1.

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
sr: Подржани су само МПЕГ‑1 и МПЕГ‑2 видео фајлови.

en: Only copying first session.
sr: Копирам само прву сесију.

en: Only create an image
sr: Само направи одраз

en: Only create image
sr: Само направи одраз

en: Only session 1 will be cloned.
sr: Биће клонирана само сесија 1.

en: Only simulate the writing process
sr: Само симулирај процес писања

en: Optimum Power Calibration failed.
sr: Оптимално калибрисање снаге није успело.

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
sr: ПБЦ (управљање пуштањем) укључен.
    Видео плејери не могу да досегну сегменте (непокретне МПЕГ слике) без управљања пуштањем.

en: Performing Optimum Power Calibration
sr: Оптимално калибришем снагу.

en: Please add files to your project first.
sr: Прво додајте фајлове у пројекат.

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
sr: Изаберите ТАО (стаза одједном) и покушајте поново.

en: Please choose a lower burning speed.
sr: Изаберите нижу брзину резања.

en: Please consult the debugging output for details.
sr: Више детаља потражите у исправљачком излазу.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
sr: Укључите бернфри или изаберите нижу брзину резања.

en: Please include the debugging output in your problem report.
sr: Укључите и исправљачки излаз у извештај о проблему.

en: Please insert Audio CD %1%2
sr: Убаците аудио ЦД %1%2

en: Please insert a Data medium
sr: Убаците диск са подацима.

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците диск са подацима у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
sr: Убаците ЦД диск мешаног режима.

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците ЦД диск мешаног режима у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert a Video CD medium
sr: Убаците видео ЦД диск.

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците видео ЦД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert a Video DVD medium
sr: Убаците видео ДВД диск.

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците видео ДВД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert a non-empty medium
sr: Убаците непразан диск.

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците непразан диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
sr: Убаците непразан пребрисиви диск.

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците непразан пребрисиви диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
sr: <p>Убаците пребрисиви ЦД у јединицу<br/><b>%1 %2 (%3)</b></p>.

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
sr: <p>Убаците пребрисиви ДВД или блуреј диск у јединицу<br/><b>%1 %2 (%3)</b></p>

en: Please insert a rewritable medium
sr: Убаците пребрисиви диск.

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците пребрисиви диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert a suitable medium
sr: Убаците погодан диск.

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците погодан диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an Audio CD medium
sr: Убаците аудио ЦД диск.

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците аудио ЦД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
sr: Убаците празан блуреј диск.

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан блуреј диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty CD medium
sr: Убаците празан ЦД диск.

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан ЦД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty DVD medium
sr: Убаците празан ДВД диск.

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан ДВД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
sr: Убаците празан ДВД или блуреј диск.

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан ДВД или блуреј диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
sr: <p>Убаците празан ДВД+Р или ДВД+РВ диск у јединицу<br/><b>%1 %2 (%3)</b>.</p>

en: Please insert an empty DVD-DL medium
sr: Убаците празан двослојни ДВД диск.

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан двослојни ДВД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty medium
sr: Убаците празан диск.

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
sr: Убаците празан диск величине најмање %1.

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
sr: <p>Убаците празан диск величине најмање %1 у јединицу<br/><b>%2</b>.</p>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
sr: Убаците празан или надовезив блуреј диск.

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан или надовезив блуреј диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
sr: Убаците празан или надовезив ЦД диск.

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан или надовезив ЦД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
sr: Убаците празан или надовезив ДВД диск.

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан или надовезив ДВД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
sr: Убаците празан или надовезив ДВД или блуреј диск.

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан или надовезив ДВД или блуреј диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
sr: Убаците празан или надовезив двослојни ДВД диск.

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан или надовезив двослојни ДВД диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please insert an empty or appendable medium
sr: Убаците празан или надовезив диск.

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
sr: <p>Убаците празан или надовезив диск у јединицу<br/><b>%1</b>.</p>

en: Please reload the medium and press 'OK'
sr: Поново убаците диск и кликните на „У реду“.

en: Please select a device:
sr: Изаберите уређај:

en: Please select one manually in the device settings.
sr: Изаберите један ручно у поставкама уређаја.

en: Please send me an email with the last output.
sr: Пошаљите ми последњи излаз е‑поштом.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
sr: Покушајте поново уз поставку „Игнориши брзину“.

en: Please try again with writing mode DAO.
sr: Покушајте поново са режимом писања ДАО.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
sr: Покушајте са другом марком дискова, најбоље са неком коју препоручује произвођач вашег писача.

en: Power calibration successful
sr: Снага успешно калибрисана.

en: Preparing blanking process...
sr: Припремам процес брисања...

en: Preparing burn process...
sr: Припремам процес резања...

en: Preparing copy process...
sr: Припремам процес копирања...

en: Preparing data
sr: Припремам податке.

en: Preparing read process...
sr: Припремам процес читања...

en: Preparing write process...
sr: Припремам процес уписивања...

en: Probably a buffer underrun occurred.
sr: Вероватно је дошло до пражњења бафера.

en: Probably a problem with the medium.
sr: Вероватно је проблем до диска.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
sr: Ово је вероватно ниже од најниже брзине писања вашег писача.

en: Probably you chose a too large buffer size.
sr: Вероватно сте изабрали превелики бафер.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
sr: Проблем при читању. Покушавам поново сектор %1.

en: Querying CDDB
sr: Испитујем ЦДДБ.

en: Quick Format
sr: брзо форматирање

en: RAW recording not supported with this writer
sr: Овај писач не подржава сирово уписивање.

en: RLE
sr: РЛЕ

en: Raw Audio CD Image
sr: сирови одраз аудио ЦД‑а

en: Read error from file '%1'
sr: Грешка у читању фајла „%1“.

en: Readcd exited abnormally.
sr: readcd није нормално завршила.

en: Reading
sr: Читам.

en: Reading Session %1
sr: Читам сесију %1.

en: Reading Source Medium
sr: Читам изворни диск.

en: Reading clone image
sr: Читам клонирани одраз.

en: Reading source medium.
sr: Читам изворни диск.

en: Reading successfully completed
sr: Читање успешно завршено.

en: Reading track %1 of %2
sr: Читам стазу %1 од %2.

en: Reading with sector size %1.
sr: Читам са величином сектора %1.

en: Reloading of medium required
sr: Потребно је поновно убацивање диска.

en: Reloading the medium
sr: Поново убацујем диск.

en: Remove image
sr: Уклони одраз

en: Remove images from disk when finished
sr: Уклони одразе са диска по завршетку

en: Remove missing files and continue
sr: Уклони фајлове и настави

en: Removed image file %1
sr: Уклоњен фајл одраза %1.

en: Removing Binary file %1
sr: Уклањам бинарни фајл %1.

en: Removing Cue file %1
sr: Уклањам кју фајл %1.

en: Removing buffer files.
sr: Уклањам баферске фајлове.

en: Removing image files.
sr: Уклањам фајлове одраза.

en: Removing incomplete video file '%1'
sr: Уклањам недовршен видео фајл „%1“.

en: Removing reference to lead-out.
sr: Уклањам упућивање на извод.

en: Removing temporary files.
sr: Уклањам привремене фајлове.

en: Report the problem if it persists anyway.
sr: Пријавите проблем ако се и даље буде јављао.

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
sr: Мењам величину слике наслова %1 на %2×%3.

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
sr: Ограничено пребрисавање није могуће са ДВД‑Р дисковима.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
sr: Добављам све ЦСС кључеве. Ово може да потраје.

en: Retrying from sector %1.
sr: Поново покушавам сектор %1.

en: SVCD
sr: СВЦД

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
sr: Скенирам видео фајл %1 од %2 (%3).

en: Searching CD-Text
sr: Тражим ЦД‑текст.

en: Searching for old session
sr: Тражим стару сесију.

en: Searching previous session
sr: Тражим претходну сесију.

en: Sending CUE sheet
sr: Шаљем кју лист.

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
sr: Постави ниво параноје за читање аудио ЦД‑ова

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
sr: Постављам ИСО ниво на 3 ради подршке фајлова већих од 4 GB.

en: Shorten Filenames
sr: Скрати имена фајлова

en: Silence
sr: тишина

en: Simulate
sr: Симулирај

en: Simulating
sr: Симулирам.

en: Simulating CD Cloning
sr: Симулирам клонирање ЦД‑а.

en: Simulating CD Copy
sr: Симулирам копирање ЦД‑а.

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
sr: Симулирам копирање ЦД‑а у лету.

en: Simulating Clone Image
sr: Симулирам клонирани одраз.

en: Simulating ISO 9660 Image
sr: Симулирам ИСО‑9660 одраз.

en: Simulating Session %1
sr: Симулирам сесију %1.

en: Simulating clone copy
sr: Симулирам клонирано копирање.

en: Simulating copy
sr: Симулирам копирање.

en: Simulating first session
sr: Симулирам прву сесију.

en: Simulating second session
sr: Симулирам другу сесију.

en: Simulation successfully completed
sr: Симулација успешно завршена.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
sr: Од издања 2.6.8 језгра, cdrecord не може да користи скази пренос када ради под кореним сУИД‑ом.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
sr: Од издања 2.6.8 језгра, cdrskin не може да користи скази пренос када ради под кореним сУИД‑ом.

en: Single-pass Encoding
sr: Кодирање у једном пролазу.

en: Skip unreadable audio sectors
sr: Прескочи нечитљиве аудио секторе

en: Some drives do not support all erase types.
sr: Неке јединице не подржавају све врсте брисања.

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
sr: Нека имена фајлова морају бити скраћена због %1‑знаковног ограничења у џолијет проширењима. Ако се џолијет проширења искључе, имена фајлова се не морају скраћивати али дугачка имена неће бити доступна на виндоуз системима.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
sr: Понекад се овај проблем решава режимом писања ТАО.

en: Sorry, no error handling yet.
sr: Извините, још увек нема обраде грешака.

en: Source
sr: Извор

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
sr: Наведена је бескорисна привремена путања. Користим подразумевану.

en: Start multisession CD
sr: Започни вишесесијски ЦД

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
sr: Почињем %1 симулацију брзином %2×...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
sr: Почињем %1 писање брзином %2×...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
sr: Почињем ДАО симулацију брзином %1×...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
sr: Почињем ДАО уписивање брзином %1×...

en: Starting blanking...
sr: Почињем брисање...

en: Starting copy at %1x speed...
sr: Почињем копирање брзином %1×...

en: Starting disc write
sr: Покрећем уписивање диска.

en: Starting disc write...
sr: Покрећем уписивање на диск...

en: Starting reading...
sr: Почињем читање...

en: Starting simulation at %1x speed...
sr: Почињем симулацију брзином %1×...

en: Starting simulation copy at %1x speed...
sr: Почињем симулирано копирање брзином %1×...

en: Starting simulation...
sr: Покрећем симулацију...

en: Starting writing at %1x speed...
sr: Почињем уписивање брзином %1×...

en: Still Picture
sr: непокретна слика

en: Successfully decoded all tracks.
sr: Све стазе успешно декодиране.

en: Successfully normalized all tracks.
sr: Све стазе успешно нормализоване.

en: Successfully read disk.
sr: Успешно прочитан диск.

en: Successfully read session %1.
sr: Успешно прочитана сесија %1.

en: Successfully read source disk.
sr: Успешно прочитан изворни диск.

en: Successfully read source medium.
sr: Изворни диск успешно прочитан.

en: Successfully written clone copy %1.
sr: Успешно уписана клонирана копија %1.

en: Successfully written copy %1.
sr: Успешно уписана копија %1.

en: Switching burn speed down to %1x
sr: Смањујем брзину резања на %1×.

en: Switching burn speed up to %1x
sr: Повећавам брзину резања на %1×.

en: Switching down burn speed to %1x
sr: Смањујем брзину резања на %1×.

en: Target
sr: Одредиште

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
sr: Џолијет проширења (која су потребна за дуга имена на виндоуз системима) ограничавају дужину описа издања (име фајл система) на %1 знакова. Изабрани опис „%2“ је дужи од тога. Хоћете ли да се одсече или желите да се вратите назад и ручно га промените?|/|Џолијет проширења (која су потребна за дуга имена на виндоуз системима) ограничавају дужину описника издања (име фајл система) на $[множ ^1 знак знака знакова]. Изабрани описник „%2“ је дужи од тога. Желите ли да се одсече или да се вратите назад и ручно га промените?

en: The boot image contains multiple partitions.
sr: Подизни одраз садржи више партиција.

en: The boot image has an invalid size.
sr: Подизни одраз је лоше величине.

en: The disk is either empty or not appendable.
sr: Диск је или празан или се не може надовезивати.

en: The disk might still be readable.
sr: Диск би ипак могао бити читљив.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
sr: Следећи фајлови нису нађени. Желите ли да их уклоните из пројекта и наставите без њиховог додавања у одраз?

en: The formatting will continue in the background during writing.
sr: Форматирање ће се наставити у позадини током уписивања.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
sr: Пројекат не садржи све неопходне фајлове за видео ДВД.

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
sr[0]: Преостали %1 бајт у току биће занемарен.
sr[1]: Преосталих %1 бајта у току биће занемарена.
sr[2]: Преосталих %1 бајтова у току биће занемарено.
sr[3]: Преостали бајт у току биће занемарен.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
sr: Резултујући ДВД највероватније неће моћи да се пусти на самосталном ДВД плејеру.

en: The source disk is empty.
sr: Изворни диск је празан.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
sr: Писач не подржава уписивање двослојних ДВД‑ова.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
sr: Ова грешка је узрокована ниским ограничењем ресурса закључане меморије.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
sr: Ово издање growisofs не подржава уписивање двослојних ДВД‑ова.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
sr: K3b-ov projekat

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
sr: Ово личи на РИФФ заглавље, а тражен је обичан мултиплексирани програмски ток.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
sr: Ово личи на елементарни аудио ток, а тражен је мултиплексирани програмски ток.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
sr: Ово личи на елементарни видео ток, а тражен је мултиплексирани програмски ток.

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
sr: Ово може бити услед промењеног локалног кодирања при ажурирању система.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
sr: Ово може произвести неисправну копију ако је извор мастерован са дефектним програмом.

[ctx: To be shown when a Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: Blu-ray
sr: блуреј

[ctx: To be shown when a CD is required but another type of medium is inserted.]
en: CD
sr: ЦД

[ctx: To be shown when a DVD is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD
sr: ДВД

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
sr: ДВД или блуреј

[ctx: To be shown when a DVD-DL is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD-DL
sr: ДВД±Р ДЛ

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
sr: погодан диск

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
sr: празан

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
sr: празан или надовезив

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
sr: непразан

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
sr: погодан

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
sr: Да бисте правили видео ЦД‑ове морате инсталирати ВЦД‑имејџер издања %1.

en: Track %1 from Audio CD %2
sr: Стаза %1 са аудио ЦД‑а %2.

en: Track %1 is already normalized.
sr: Стаза %1 је већ нормализована.

en: Track 1 of 1
sr: Стаза 1 од 1.

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
sr: Дужина стазе испод 4 секунде нарушава стандард Црвене књиге.

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
sr: Транскодирам наслов %1 са видео ДВД‑а %2.

en: Try DAO writing mode.
sr: Покушајте са режимом писања ДАО.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
sr: Покушајте да додате „-use-the-force-luke=noopc“ у корисничке параметре за growisofs у поставкама К3ба.

en: Try again using 'Complete' erasing.
sr: Покушајте поново са потпуним брисањем.

en: Trying to write more than the official disk capacity
sr: Покушавам да упишем више од званичног капацитета диска.

en: Turning BURN-Proof on
sr: Укључујем „сигурно резање“.

en: Two-pass Encoding: First Pass
sr: Кодирање у два пролаза: први пролаз.

en: Two-pass Encoding: Second Pass
sr: Кодирање у два пролаза: други пролаз.

en: Unable to allocate software buffer.
sr: Не могу да одвојим програмски бафер.

en: Unable to close the tray
sr: Не могу да затворим тацну.

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
sr: Не могу да направим лошу привремену фасциклу <filename>%1</filename>.

en: Unable to create folder '%1'
sr: Не могу да направим фасциклу „%1“.

en: Unable to create temporary folder '%1'.
sr: Не могу да направим привремену фасциклу „%1“.

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
sr: Не могу да направим привремену фасциклу <filename>%1</filename>.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
sr: Не могу да одредим слободан простор у привременој фасцикли „%1“.

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
sr: Из неког разлога не могу да одредим највећу брзину. Игноришем.

en: Unable to determine media state.
sr: Не могу да одредим стање диска.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
sr: Не могу да одредим величину ИСО‑9660 фајл система.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
sr: Не могу да одредим тренутно стање форматираности ДВД‑РВ диска.

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
sr: Не могу да одредим режим података последње стазе. Користим подразумевано.

en: Unable to eject media.
sr: Не могу да избацим диск.

en: Unable to eject medium.
sr: Не могу да избацим диск.

en: Unable to fixate the disk.
sr: Не могу да фиксирам диск.

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
sr: Не могу да обрадим „%1“ због неподржаног формата.

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
sr: Не могу да повежем привремени фајл у фасциклу <filename>%1</filename>.

en: Unable to open '%1' for writing.
sr: Не могу да отворим „%1“ ради уписивања.

en: Unable to open libdvdcss.
sr: Не могу да отворим libdvdcss.

en: Unable to open new session.
sr: Не могу да отворим нову сесију.

en: Unable to read Table of contents
sr: Не могу да прочитам садржај.

en: Unable to read track %1.
sr: Не могу да прочитам стазу %1.

en: Unable to send CUE sheet.
sr: Не могу да пошаљем кју лист.

en: Unable to set write speed to %1.
sr: Не могу да поставим брзину писања на %1.

en: Unable to set writing speed.
sr: Не могу да поставим брзину писања.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
sr: Не могу да пишем у лету са овим аудио изворима.

en: Uncorrected error in sector %1
sr: Неисправљена грешка на сектору %1.

en: Unlocking drive...
sr: Откључавам јединицу...

en: Unmounting medium
sr: Демонтирам диск.

en: Unmounting source medium
sr: Демонтирам изворни диск.

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
sr: Неповратна грешка при чупању стазе %1.

en: Unspecified
sr: ненаведени

en: Unsupported media type.
sr: Неподржана врста диска.

en: Unsupported media type: %1
sr: Неподржана врста диска: %1.

en: Unsupported sector type.
sr: Неподржана врста сектора.

en: Updating RMA
sr: Ажурирам РМА.

en: Updating RMA...
sr: Ажурирам РМА...

en: Use Burnfree
sr: Бернфри

en: Use CD-Text data
sr: Употреби ЦД‑текст

en: Use CDDB entry
sr: Употреби ЦДДБ унос

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
sr: Употребите опцију „Наметни несигурне поступке“ за игнорисање овога.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
sr: Употребите ову поставку да бисте очували 5.1 звук са ДВД‑а.

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
sr: Коришћено издање mkisofs нема подршку за велике фајлове.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
sr: Користим %1 %2 – © %3.

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
sr: Користим readcd %1 уместо подразумеваног издања ради подршке клонирања.

en: Using temporary folder %1.
sr: Користим привремену фасциклу %1.

en: VCD
sr: ВЦД

en: Verify written data
sr: Овери уписане податке

en: Verifying copy
sr: Оверавам копију.

en: Verifying copy %1
sr: Оверавам копију %1.

en: Verifying track %1
sr: Оверавам стазу %1.

en: Verifying written copy %1 of %2
sr: Оверавам уписану копију %1 од %2.

en: Verifying written data
sr: Оверавам уписане податке.

en: Video CD
sr: видео ЦД

en: Video DVD
sr: видео ДВД

en: Video DVD decryption failed.
sr: Дешифровање видео ДВД‑а није успело.

en: Waiting for a medium
sr: Чекам на диск.

en: Waiting for media
sr: Чекам диск.

en: Waiting for medium
sr: Чекам на диск.

en: Waiting for source medium
sr: Чекам изворни диск.

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning at exit: (1)
sr: Упозорење при изласку: (1)

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
sr: Током брисања ЦД‑РВ диска нема података о напретку.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
sr: Уз ову поставку К3б ће направити двоканални долби диџитал звучни ток.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
sr: Уз ову поставку К3б ће направити стерео звучни запис по МПЕГ‑у 1 слој 3.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
sr: Уз ову поставку К3б ће преузети долби диџитал звучни ток са изворног ДВД‑а без измена.

en: Write Binary Image
sr: Уписујем бинарни одраз.

en: Write CD-Text
sr: Упиши ЦД‑текст

en: Write error
sr: Грешка при уписивању.

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
sr: Уписуј фајлове директно на диск, без прављења одраза

en: Write in disk at once mode
sr: Пиши у режиму „диск одједном“

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
sr: Писач не подржава снимање са заштитом од пражњења бафера (бернфри).

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
sr: Писач не подржава снимање типа „диск одједном“ (ДАО).

en: Writer does not support raw writing.
sr: Писач не подржава сирово писање.

en: Writing
sr: Уписујем.

en: Writing %1
sr: Уписујем %1.

en: Writing %1 in DAO mode.
sr: Уписујем %1 у режиму ДАО.|/|Уписујем $[аку %1] у режиму ДАО.

en: Writing %1 in incremental mode.
sr: Уписујем %1 у постепеном режиму.|/|Уписујем $[аку %1] у постепеном режиму.

en: Writing %1.
sr: Уписујем %1.|/|Уписујем $[аку %1].

en: Writing Audio CD
sr: Уписујем аудио ЦД

en: Writing Audio Cue File
sr: Уписујем звучни кју фајл.

en: Writing BD copy
sr: Уписујем копију БД‑а.

en: Writing CD in Raw mode.
sr: Уписујем ЦД у сировом режиму.

en: Writing CD in Session At Once mode.
sr: Уписујем ЦД у режиму САО.

en: Writing CD in Track At Once mode.
sr: Уписујем ЦД у режиму ТАО.

en: Writing CD-Text lead-in...
sr: Уписујем увод ЦД‑текста...

en: Writing Copy
sr: Уписујем копију.

en: Writing Copy %1
sr: Уписујем копију %1.

en: Writing Copy %1 (Session %2)
sr: Уписујем копију %1 (сесија %2).

en: Writing Copy %1 of %2
sr: Уписујем копију %1 од %2.

en: Writing Copy (Session %1)
sr: Уписујем копију (сесија %1).

en: Writing DVD copy
sr: Уписујем копију ДВД‑а.

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
sr: Уписујем ДВД‑РВ у режиму ДАО.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
sr: Уписујем ДВД‑РВ у постепеном режиму.

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
sr: Уписујем ДВД‑РВ у режиму ограниченог пребрисавања.

en: Writing Data Project
sr: Уписујем пројекат са подацима.

en: Writing Double Layer DVD+R.
sr: Уписујем двослојни ДВД+Р.

en: Writing Enhanced Audio CD
sr: Уписујем побољшани аудио ЦД.

en: Writing High-Quality Video CD
sr: Уписујем видео ЦД високог квалитета.

en: Writing Lead-out
sr: Уписујем извод.

en: Writing Leadin
sr: Уписујем увод.

en: Writing Leadout
sr: Уписујем извод.

en: Writing Mixed Mode CD
sr: Уписујем ЦД мешаног режима.

en: Writing Multisession Project
sr: Уписујем вишесесијски пројекат.

en: Writing Super Video CD
sr: Уписујем супер видео ЦД.

en: Writing Track %1 of %2
sr: Уписујем стазу %1 од %2.

en: Writing Video CD
sr: Уписујем видео ЦД.

en: Writing Video CD (Version 1.1)
sr: Уписујем видео ЦД (верзија 1.1).

en: Writing Video CD (Version 2.0)
sr: Уписујем видео ЦД (верзија 2.0).

en: Writing Video DVD
sr: Уписујем видео ДВД.

en: Writing canceled.
sr: Уписивање отказано.

en: Writing clone copy %1
sr: Уписујем клонирану копију %1

en: Writing copy
sr: Уписујем копију.

en: Writing copy %1
sr: Уписујем копију %1.

en: Writing copy %1 of %2
sr: Уписујем копију %1 од %2.

en: Writing cue/bin Image
sr: Уписујем кју/бин одраз.

en: Writing data
sr: Уписујем податке.

en: Writing eMovix Project
sr: Уписујем емувикс пројекат.

en: Writing eMovix Project (%1)
sr: Уписујем емувикс пројекат (%1).

en: Writing first session
sr: Уписујем прву сесију.

en: Writing first session of copy %1
sr: Уписујем прву сесију копије %1.

en: Writing image
sr: Уписујем одраз.

en: Writing image file to %1.
sr: Уписујем фајл одраза у %1.

en: Writing image to %1.
sr: Уписујем одраз у %1.

en: Writing leadin
sr: Уписујем увод.

en: Writing leadout
sr: Уписујем извод.

en: Writing mode Incremental Streaming not available
sr: Режим писања постепеног тока није доступан.

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
sr: Режим писања се игнорише када се уписује %1 диск.

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
sr: Режим писања се игнорише кад се уписују ДВД+Р/ДВД+РВ дискови.

en: Writing pregap
sr: Уписујем предразмак.

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
sr: Уписујем пребрисиви ЦД у сировом режиму.

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
sr: Уписујем пребрисиви ЦД у режиму САО.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
sr: Уписујем пребрисиви ЦД у режиму ТАО.

en: Writing second session
sr: Уписујем другу сесију.

en: Writing second session of copy %1
sr: Уписујем другу сесију копије %1.

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
sr: Брзина писања: %1 kB/s (%2×)

en: Writing successfully completed
sr: Уписивање успешно завршено.

en: Writing the lead-out may take some time.
sr: Уписивање извода може потрајати.

en: Writing track %1 of %2
sr: Уписујем стазу %1 од %2.

en: Writing track %1 of %2 (%3)
sr: Уписујем стазу %1 од %2 (%3).

en: Writing track %1 of %2%3
sr: Уписујем стазу %1 од %2%3

en: Written data in track %1 differs from original.
sr: Уписани подаци у стази %1 разликују се од извора.

en: Written data verified.
sr: Уписани подаци оверени.

en: Wrong File Format
sr: Погрешан формат фајла

en: Wrong File Type for This Project
sr: Погрешна врста фајла за овај пројекат

en: XviD
sr: Иксвид

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
sr: Иксвид садржи поставке напредних профила у МПЕГ‑у 4, попут b‑кадрова, глобалне и четвртпикселске компензација покрета, луми‑маскирања, трелаж квантизације, и Х.263, МПЕГ и посебних квантизационих матрица.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
sr: Иксвид је слободан МПЕГ‑4 видео кодек. Створила га је група програмера волонтера након што је ко̂д Опен‑дивикса затворен у јулу 2001.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
sr: Иксвид је највећи такмац дивИксу (Иксвид је дивИкс написано отпозади). Док је дивИкс затвореног кода и ради само на Виндоузу, МекОС‑у и Линуксу, Иксвид је отвореног кода и може да се пренесе на било коју платформу.

en: You can find this on your distribution disks or download it from http://www.vcdimager.org
sr: Може се наћи на дисковима дистрибуције или преузети са http://www.vcdimager.org .

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
sr: Не можете мешати МПЕГ‑1 и МПЕГ‑2 видео фајлове.
    Започните нови пројекат за ову врсту фајлова.
    Препакивање још увек није изведено у К3бу.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
sr: Употребите К3б‑поставу да решите овај проблем, или сами уклоните сУИД.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
sr: У режиму сировог уписивања може да се копира само прва сесија. Свеједно наставити?

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
sr: Писач (%1 %2) не подржава постепени ток са %3 диском. Више сесија неће бити могуће. Ипак наставити?

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
sr: Писач (%1 %2) не подржава симулацију са ДВД‑Р/ДВД‑РВ дисковима. Желите да наставите? Диск ће заиста бити уписан.

en: default
sr: подразумевано

en: dual channel
sr: двоканални

en: duplicate
sr: дупликат

en: invalid
sr: лош

en: joint stereo
sr: удружени стерео

en: n/a
sr: нд.

en: no tracks added
sr: нема додатих стаза

en: none
sr: ништа

en: original
sr: оригинал

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
sr: аудио декодер

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
sr: аудио кодер

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
sr: прикључак пројекта

en: rewritable medium
sr: пребрисиви диск

en: single channel
sr: једноканални

en: specified track number '%1' not found on medium
sr: наведена стаза број „%1“ није нађена на диску

en: stereo
sr: стерео

en: surround sound
sr: окружујући звук

en: unknown
sr: непознат

en: unknown audio code extension
sr: непознато аудио проширење кода

en: unknown audio format
sr: непознат аудио формат

en: unknown code extension
sr: непознато проширење кода

en: unknown coding mode
sr: непознат режим кодирања
