kcmkio - en to uz translation catalogue (542 entries)

en: %1 contacted. Waiting for reply...
uz: %1 билан алоқа ўрнатилди. Жавоб кутилмоқда...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
uz: %1 файл, аммо жилд кутилган эди.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
uz: %1 жилд, аммо файл кутилган эди.

en: %1 is required by the server, but is not available.
uz: Сервер %1'ни талаб қилади, аммо у мавжуд эмас.

en: &Accept
uz: &Қабул қилиш

en: &Application
uz: &Дастур

en: &Browse...
uz: &Танлаш

en: &Description:
uz: &Таърифи:

en: &Details
uz: &Тафсилотлар

en: &Filter:
uz: &Филтер:

en: &Forever
uz: &Ҳамиша

en: &Location:
uz: &Манзил:

en: &Management
uz: &Бошқарув

en: &Name:
uz: &Номи:

en: &New...
uz: Я&нги

en: &No
uz: &Йўқ

en: &Only show when using this application (%1)
uz: Фақат %1 &дастурини ишлатганда кўрсатиш

en: &Only these cookies
uz: &Фақат шу кукилар

en: &Only this cookie
uz: &Фақат шу куки

en: &Open
uz: &Очиш

en: &Overwrite
uz: &Алмаштириш

en: &Paste Clipboard Contents
uz: &Хотирадан қўйиш

en: &Paste File | &Paste %1 Files
uz[0]: %1-та фай&лни қўйиш

en: &Permissions
uz: &Ҳуқуқлар

en: &Policy
uz: Қ&оида

en: &Reject
uz: Рад &этиш

en: &Reload List
uz: &Рўйхатни қайтадан юклаш

en: &Rename
uz: &Номини ўзгартириш

en: &Resume
uz: &Давом этиш

en: &Skip
uz: Ў&тказиб юбориш

en: &Supported file types:
uz: Қў&лланган файл турлари:

en: &Use cache
uz: Кэшдан &фойдаланиш

en: &When browsing the following site:
uz: Қуйидаги &сайтлар учун:

en: &Yes
uz: &Ҳа

en: *|All Files
uz: *|Ҳамма файллар

en: *|All Folders
uz: *|Ҳамма жилдлар

en: 1 File | %1 Files
uz[0]: %1 файл

en: 1 Folder | %1 Folders
uz[0]: %1 жилд

en: 1 file | %1 files
uz[0]: %1 файл

en: <b>Possible causes</b>:
uz: <b>Эхтимол сабаблар</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
uz: <b>Эхтимол ечимлар</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
uz: <b>Техник сабаб</b>:

en: <li>Additional information: %1</li>
uz: <li>Қўшимча маълумот: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
uz: <li>Сана ва вақт: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
uz: <li>Протокол: %1</li>

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
uz: <p>Қисман ёзиб олинган FTP файлларни белгилайди.</p><p>Агар бу параметр ёқилган бўлса, қисман ёзиб олинган файлларга ".part" кенгайтмаси қўшилади. Файл тўлиқ ёзиб олингач бу кенгайтма олиб ташланади.</p>

en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
uz: <qt>
    Ушбу қоида қўлланадиган хост ёки доменнинг номини киритинг. Масалан, <b>www.kde.org</b> ёки <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
uz: <qt>Қоида<center><b>%1</b></center> учун аллақачон мавжуд. Уни алмаштиришни истайсизми?</qt>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
uz: <qt><b>%1</b> файлнинг эгасини ўзгартириб бўлмади. Бу амални бажариш учун сиз етарли ҳуқуқга эга эмассиз.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
uz: <qt>Хоссаларни сақлаб бўлмади. Сиз <b>%1</b>'га ёзиш учун етарли ҳуқуқларга эга эмассиз.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
uz: <qt>Дастурни танланг. Агар дастур рўйхатда бўлмаса, унинг номини киритинг ёки "Танлаш"тугмасини босинг.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
uz: <qt><b>%1</b> файл тури учун дастурни танланг. Агар дастур рўйхатда бўлмаса, унинг номини киритинг ёки "Танлаш"тугмасини босинг.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
uz: <qt><b>%1</b> файлини очиш учун дастурни танланг. Агар дастур рўйхатда бўлмаса, унинг номини киритинг ёки "Танлаш"тугмасини босинг.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
uz: <qt><b>%1</b>'га ўтиб бўлмади.
    Сизда бу манзил учун етарли ҳуқуқлар йўқ.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
uz: <qt>Кўрсатилган буйруқни бажариб бўлмади. Файл ёки жилд (<b>%1</b>) мавжуд эмас.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
uz: <qt>Сизга <b>%1</b>'ни ишга туширишга рухсат йўқ.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
uz: Чиқиндилар қутисини бўшатиш

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
uz: Чиқиндилар қутисини бўшатиш

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
uz: Номаълум

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
uz: (номаълум)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
uz: (номаълум)

[ctx: @title job]
en: Copying
uz: Нусха олинмоқда

[ctx: @title job]
en: Creating directory
uz: Жилд яратилмоқда

[ctx: @title job]
en: Deleting
uz: Ўчирилмоқда

[ctx: @title job]
en: Mounting
uz: Уланмоқда

[ctx: @title job]
en: Moving
uz: Кўчирилмоқда

[ctx: @title job]
en: Unmounting
uz: Ажратилмоқда

[ctx: @title:column]
en: Date
uz: Сана

[ctx: @title:column]
en: Group
uz: Гуруҳ

[ctx: @title:column]
en: Name
uz: Номи

[ctx: @title:column]
en: Owner
uz: Эгаси

[ctx: @title:column]
en: Permissions
uz: Ҳуқуқлар

[ctx: @title:column]
en: Size
uz: Ҳажми

[ctx: @title:column]
en: Type
uz: Тури

[ctx: @title:window]
en: New Folder
uz: Янги жилд

en: A file named %1 already exists.
uz: %1 номли файл аллақачон мавжуд.

en: A file or folder named %1 already exists.
uz: %1 номли файл ёки жилд аллақачон мавжуд.

en: A folder named %1 already exists.
uz: %1 номли жилд аллақачон мавжуд.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
uz: Протокол хатоси ёки тўғри келмаслиги рўй берган бўлиши мумкин.

en: A similar file named '%1' already exists.
uz: "%1" номли ўхшаш файл аллақачон мавжуд.

en: A&dvanced Permissions
uz: Қўши&мча ҳуқуқлар

en: Accep&t all cookies
uz: Ҳамма кукиларни қа&бул қилиш

en: Accept
uz: Қабул қилиш

en: Access Denied
uz: Рухсат йўқ

en: Access Permissions
uz: Мурожаат ҳуқуқлари

en: Access denied to %1.
uz: %1'га мурожаат рад этилди.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
uz: Мурожаат рад этилди.
    %1'га ёзиб бўлмади.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
uz: Кўрсатилган манбага, <strong>%1</strong>, рухсат йўқ.

en: Accessed:
uz: Фойдаланилган:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
uz: %1 протоколи билан файлларга мурожаат қилиб бўлмайди.

en: Ad&vanced Options
uz: Қўшимча &параметрлар

en: Add &machine (processor) type
uz: П&роцессорнинг турини қўшиш

en: Add Entry...
uz: Қўшиш

en: Add lang&uage information
uz: &Тил ҳақида маълумотни қўшиш

en: Add operating s&ystem name
uz: Операцион &тизимнинг номини қўшиш

en: Add operating system &version
uz: Операцион тизимнинг &версиясини қўшиш

en: Add...
uz: Қўшиш...

en: Advanced Options for %1
uz: %1 учун қўшимча параметрлар

en: Advanced Permissions
uz: Қўшимча ҳуқуқлар

en: All &cookies
uz: &Ҳамма кукилар

en: All Supported Files
uz: Ҳамма қўлланган файллар

en: All cookies from this do&main
uz: Шу до&мендан ҳамма куки

en: Already Exists as Folder
uz: Жилд сифатида аллақачон мавжуд

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
uz: Эҳтимоли жуда кам бўлса ҳам, асбобда хато рўй берган бўлиши мумкин.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
uz: Кўрсатилган манбанинг, <strong>%1</strong>, ҳуқуқларини ўзгартириш муваффақиятсиз тугади.

en: An attempt to create the requested folder failed.
uz: Талаб қилинган жилдни яратиш муваффақиятсиз тугади.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
uz: Кўрсатилган, <strong>%1</strong>, манбани ўчириш муваффақиятсиз тугади.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
uz: Талаб қилинган операцияни бажариш учун тизимга кириш муваффақиятсиз тугади.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
uz: Кўрсатилган жилдни, <strong>%1</strong>, ўчириш муваффақиятсиз тугади.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
uz: Кўрсатилган, <strong>%1</strong>, манбанинг номини ўзгартириш муваффақиятсиз тугади.

en: An older item named '%1' already exists.
uz: "%1" номли эски элемент аллақачон мавжуд.

en: Apply Choice To
uz: Танловни қўллаш

en: Apply changes to all subfolders and their contents
uz: Ўзгаришларни шу жилддаги барча элементларга қўллаш

en: Ask
uz: Сўраш

en: Ask &for confirmation
uz: Тасд&иқлаш учун сўраш

en: Authentication Failed.
uz: Тасдиқлаш муваффақиятсиз тугади.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
uz: Тасдиқлаш муваффақиятсиз тугади. %1 усули қўлланмаган.

en: Automaticall&y accept session cookies
uz: Сеанс кукиларини &авто-қабул қилиш

en: Automatically select filename e&xtension
uz: Файлнинг кенгайтмасини &авто-танлаш

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
uz: Файлнинг кенгайтмасини (%1) &авто-танлаш

en: Bookmarks
uz: Хатчўплар

en: C&lear Cache
uz: Кэшни &тозалаш

en: C&onnect
uz: У&ланиш

en: C&ontinue
uz: &Давом этиш

en: C&ontinue Loading
uz: &Юклашни давом этиш

en: Calculate
uz: Ҳисоблаш

en: Calculating...
uz: Ҳисобланмоқда...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
uz: Ҳисобланмоқда...%1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
uz: Таркибини кўриши ва ўзгартириши мумкин

en: Can View/Read & Modify/Write
uz: Кўриши/ўқиши ва ўзгартириши/ёзиши мумкин

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
uz: %1 протоколи учун КЧ-слейв топилмади.

en: Canada
uz: Канада

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
uz: %1 протоколини ишга тайёрлаб бўлмади

en: Cannot Open Resource For Reading
uz: Ўқиш учун манбани очиб бўлмади

en: Cannot Open Resource For Writing
uz: Ёзиш учун манбани очиб бўлмади

en: Cannot Read From Resource
uz: Манбадан ўқиб бўлмади

en: Cannot Write to Resource
uz: Манбага ёзиб бўлмади

en: Chan&ge...
uz: Ўз&гартириш

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
uz: %1 протоколи билан файлларнинг атрибутини ўзгартириш қўлланмаган.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
uz: Ишонч ҳосил қилиш учун файлни бошқа дастур ёки фойдаланувчи ишлатмаётганини ёки уни қулфламаганини текширинг.

en: Check your access permissions on this resource.
uz: Бу манба учун ҳуқуқларингизни текширинг.

en: Check your network connection status.
uz: Тармоқга уланганингизни текшириб кўринг.

en: Choose Application
uz: Дастурни танланг

en: Choose Application for %1
uz: %1 учун дастурни танланг

en: Choose a different filename for the destination file.
uz: Манзил файлининг номини ўзгартиринг.

en: Choose an &icon:
uz: &Нишончани танлаш:

en: Choose an alternate filename for the new file.
uz: Янги файлга бошқа ном бериб кўринг.

en: Choose an alternate name for the new folder.
uz: Янги жилдга бошқа ном бериб кўринг.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
uz: Танланган файлларни очиш учун дастурни танланг.

en: City:
uz: Шаҳар:

en: Class
uz: Синф

en: Click this button to create a new folder.
uz: Янги жилдни яратиш учун бу тугмани босинг

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
uz: Кўриш тарихида бир қадам орқага ўтиш учун шу тугмани босинг.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
uz: Кўриш тарихида бир қадам олдинга ўтиш учун шу тугмани босинг.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
uz: %1 протоколи билан алоқани узиб бўлмайди.

en: Co&mmand:
uz: &Буйруқ:

en: Co&ntinue
uz: &Давом этиш

en: Comm&ent:
uz: &Изоҳ:

en: Command to execute
uz: Бажариш учун буйруқ

en: Common name:
uz: Умумий номи:

en: Connect to the Internet directly.
uz: Интернетга тўғридан-тўғри уланиш.

en: Connected to host %1
uz: %1 билан алоқа ўрнатилди

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
uz: Сервер билан алоқа кутилмаганда узилди

en: Connection to Server Refused
uz: Боғланиш сервер томонидан рад этилди

en: Connection to host %1 is broken.
uz: %1 билан алоқа узилди.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
uz: Ёрдам учун сервер бошқарувчисига мурожаат қилинг.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
uz: Муаммо ҳақида сервернинг бошқарувчисига хабар қилинг.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
uz: Ёрдам учун тизим бошқарувчисига ёки муҳандис ҳодимга мурожаат қилинг.

en: Contents:
uz: Таркиби:

en: Cookie Alert
uz: Куки хабарномаси

en: Cookie Details
uz: Тафсилотлар:

en: Copy
uz: Нусха олиш

en: Copying files within %1 is not supported.
uz: %1 билан файлдан нусха олиш қўлланмаган.

en: Could Not Accept Network Connection
uz: Тармоқ орқали алоқани қабул қилиб бўлмади

en: Could Not Alter Permissions of Resource
uz: Манбанинг ҳуқуқларини ўзгартириб бўлмади

en: Could Not Cancel Listing
uz: Қулоқ солишни бекор қилиб бўлмади

en: Could Not Create Folder
uz: Жилдни яратиб бўлмади

en: Could Not Create Link
uz: Боғни яратиб бўлмади

en: Could Not Create Network Connection
uz: Тармоқ орқали уланишни яратиб бўлмади

en: Could Not Create Socket
uz: Сокетни яратиб бўлмади

en: Could Not Create Symbolic Link
uz: Рамзий боғ яратиб бўлмади

en: Could Not Delete Original File
uz: Асл файлни ўчириб бўлмади

en: Could Not Delete Resource
uz: Манбани ўчириб бўлмади

en: Could Not Delete Temporary File
uz: Вақтинчалик файлни ўчириб бўлмади

en: Could Not Determine Resource Status
uz: Манбанинг ҳолатини аниқлаб бўлмади

en: Could Not Listen
uz: Қулоқ солиб бўлмади

en: Could Not Login: %1
uz: %1'га кириб бўлмади

en: Could Not Mount Device
uz: Ускунани улаб бўлмади

en: Could Not Remove Folder
uz: Жилдни ўчириб бўлмади

en: Could Not Rename Original File
uz: Асл файлнинг номини ўзгартириб бўлмади

en: Could Not Rename Resource
uz: Манбанинг номини ўзгартириб бўлмади

en: Could Not Rename Temporary File
uz: Вақтинчалик файлнинг номини ўзгартириб бўлмади

en: Could Not Resume File Transfer
uz: Файлни кўчиришни давом этиб бўлмади

en: Could Not Unmount Device
uz: Ускунани ажратиб бўлмади

en: Could not accept %1.
uz: %1'ни қабул қилиб бўлмади.

en: Could not access %1.
uz: %1'га мурожаат қилиб бўлмади.

en: Could not change permissions for
    %1
uz: %1
    учун ҳуқуқларни ўзгартириб бўлмади

en: Could not change permissions for %1.
uz: %1 учун ҳуқуқларни ўзгартириб бўлмади.

en: Could not connect to host %1.
uz: %1 билан алоқа ўрнатиб бўлмади.

en: Could not create socket for accessing %1.
uz: %1'га мурожаат қилиш учун сокетни яратиб бўлмади.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
uz: Рамзий боғни (%1) яратиб бўлмади.
    Илтимос ҳуқуқларни текширинг.

en: Could not delete file %1.
uz: %1 файлни ўчириб бўлмади.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
uz: %1 асл файлни ўчириб бўлмади.
    Илтимос ҳуқуқларни текширинг.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
uz: Оралиқ файлни (%1) ўчириб бўлмади.
    Илтимос ҳуқуқларни текширинг.

en: Could not enter folder %1.
uz: %1 жилдига ўтиб бўлмади.

en: Could not find program "mount"
uz: 'mount' дастурини топиб бўлмади.

en: Could not find program "umount"
uz: 'umount' дастурини топиб бўлмади.

en: Could not find the program '%1'
uz: '%1' дастурини топиб бўлмади.

en: Could not listen %1.
uz: %1'га қулоқ солиб бўлмади.

en: Could not login to %1.
uz: %1'га кириб бўлмади.

en: Could not make folder %1.
uz: %1 жилдини яратиб бўлмади.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
uz: Ускунани улаб бўлмади.
    Хато ҳақида хабар:
    %1

en: Could not read %1.
uz: %1'ни ўқиб бўлмади.

en: Could not read file %1.
uz: %1 файлни ўқиб бўлмади.

en: Could not remove folder %1.
uz: %1 жилдини ўчириб бўлмади.

en: Could not rename file %1.
uz: %1 файлининг номини ўзгартириб бўлмади.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
uz: %1 асл файлнинг номини ўзгартириб бўлмади.
    Илтимос ҳуқуқларни текширинг.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
uz: %1 оралиқ файлнинг номини ўзгартириб бўлмади.
    Илтимос ҳуқуқларни текширинг.

en: Could not resume file %1.
uz: %1 файлини олишни давом этиб бўлмади.

en: Could not start process %1.
uz: %1 жараёнини ишга тушириб бўлмади.

en: Could not terminate listing %1.
uz: %1'га қулоқ солишни тўхтатиб бўлмади.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
uz: Ускунани ажратиб бўлмади.
    Хато ҳақида хабар:
    %1

en: Could not write to %1.
uz: %1'га ёзиб бўлмади.

en: Could not write to file %1.
uz: %1 файлга ёзиб бўлмади.

en: Country:
uz: Давлат:

en: Created:
uz: Яратилган:

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
uz: %1 протоколи билан жилдни яратиш қўлланмаган.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
uz: %1 протоколи билан рамзий боғ яратиш қўлланмаган.

en: Current connection is not secured with SSL.
uz: Жорий алоқа SSL билан ҳимояланмаган.

en: Current connection is secured with SSL.
uz: Жорий алоқа SSL билан ҳимояланган.

en: Cyclic Link Detected
uz: Чексиз боғ топилди

en: Cyclic Link Detected During Copy
uz: Нусха олаётганда чексиз боғ топилди

en: D&elete
uz: Ў&чириш

en: De&lete
uz: Ўч&ириш

en: De&vice
uz: &Ускуна

en: Default Policy
uz: Андоза қоида

en: Default password:
uz: Андоза махфий сўз:

en: Default user name:
uz: Андоза фойдаланувчи:

en: Delete
uz: Ўчириш

en: Delete A&ll
uz: Ҳам&масини ўчириш

en: Delete Entry
uz: Ўчириш

en: Delete Files
uz: Файлларни ўчириш

en: Delete the current file and try again.
uz: Файлни ўчириб яна уриниб кўринг.

en: Delete the current folder and try again.
uz: Жилдни ўчириб яна уриниб кўринг.

en: Deleting files from %1 is not supported.
uz: %1 билан файлни ўчириш қўлланмаган.

en: Descending
uz: Камайиш бўйича

en: Description
uz: Таърифи

en: Detailed View
uz: Батафсил кўриниш

en: Details
uz: Тафсилотлар

en: Details:
uz: Тафсилотлар:

en: Device
uz: Ускуна

en: Device (/dev/fd0):
uz: Ускуна (/dev/fd0):

en: Device:
uz: Ускуна:

en: Disk Full
uz: Дискда бўш жой йўқ

en: Disk cache &size:
uz: Кэшнинг ҳа&жми:

en: Display SSL &Information
uz: SSL &маълумотини кўрсатиш

en: Do Not Delete
uz: Ўчирилмасин

en: Domain
uz: Домен

en: Domain:
uz: Домен:

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
uz: Тўғри манзилни киритганингизни яна бир бор текширинг ва яна уриниб кўринг.

en: Double-check your proxy settings and try again.
uz: Прокси мосламаларингизни текширинг ва яна бир бор уриниб кўринг.

en: Edit
uz: Таҳрирлаш

en: Edit Entry...
uz: Таҳрирлаш

en: Eject
uz: Чиқариш

en: Enable coo&kies
uz: К&укиларни ёқиш

en: Enable passive &mode (PASV)
uz: Пассив &усулини (PASV) ёқиш

en: Enable this flag to allow entering the folder.
uz: Бу байроқ жилдга ўтишга рухсат беради.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
uz: Бу байроқ файлни ишга туширишга рухсат беради.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
uz: Жилднинг таркибини ўчириш ва номини ўзгартириш ҳуқуқини унинг эгасига бериш учун шу ерни белгиланг. Агар 'Таркибини кўриши ва ўзгартириши мумкин' ҳуқуқи кўрсатилган бўлса, бошқа фойдаланувчилар жилдга янги файлларни кўшиши мумкин.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
uz: Файлни бажариб бўладиган деб белгилаш учун шу ерни белгиланг. Бу фақат дастур ва скриптлар учун маънога эга, бу уларни ишга тушириш учун керак.

en: End of Session
uz: Сеанс якуни

en: End of session
uz: Сеанс якуни

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
uz: Жилд мавжудлигига ва бўшлигига ишонч ҳосил қилинг ва яна уриниб кўринг.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
uz: Манба мавжудлигида ишонч ҳосил қилинг ва яна уриниб кўринг.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
uz: Ўтиш

en: Enter the address for the proxy configuration script.
uz: Прокси мослама скрипти жойлашган манзилни киритинг.

en: Enter the address of the FTP proxy server.
uz: FTP прокси серверининг манзилини киритинг.

en: Enter the address of the HTTP proxy server.
uz: HTTP прокси серверининг манзилини киритинг.

en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
uz: HTTPS прокси серверининг манзилини киритинг.

en: Enter the certificate password:
uz: Сертификатнинг махфий сўзини киритинг:

en: Error. Out of memory.
    %1
uz: Хато. Хотирада жой қолмади.
    %1

en: Exec
uz: Бажариш

en: Expires:
uz: Тугайди:

en: FIXME: Document this
uz: Бу учун ҳеч қандай қўлланма йўқ

en: FTP Options
uz: FTP параметрлари

en: File
uz: Файл

en: File Already Exists
uz: Файл аллақачон мавжуд

en: File Changed
uz: Файл ўзгарган

en: File Expected
uz: Файл кутилмоқда

en: File or Folder Does Not Exist
uz: Файл ёки жилд мавжуд эмас

[ctx: File permission]
en: Sticky
uz: Ёпишқоқ

en: File system:
uz: Файл тизими:

en: Folder Already Exists
uz: Жилд аллақачон мавжуд

en: Folder Expected
uz: Жилд кутилмоқда

en: Folders First
uz: Олдин жилдлар

en: Found a cyclic link in %1.
uz: %1'да чексиз боғ топилди.

en: Found a cyclic link while copying %1.
uz: %1'дан нусха олаётганда чексиз боғ топилди.

en: Gro&up:
uz: &Гуруҳ:

en: Group
uz: Гуруҳ

en: Group:
uz: Гуруҳ:

en: Group:
uz: Гуруҳ:

en: Home Folder
uz: Уй жилди

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
uz: Агар сервер дастурининг муаллифлари кимлигини билсангиз, тўғридан-тўғри уларга хато ҳақида хабар қилинг.

en: Improperly Formatted URL
uz: URL хато шаклда

en: Information
uz: Маълумот

en: Internal Error
uz: Ички хато

en: Internal Error in Server
uz: Сервернинг ички хатоси

en: Internal error in server
    %1
uz: Сервернинг ички хатоси
    %1

en: Invalid Filenames
uz: Файл номлари нотўғри

en: Is &executable
uz: &Бажариб бўлади

en: KDE SSL Information
uz: KDE SSL ҳақида маълумот

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
uz: Уй

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
uz: Тармоқ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
uz: Чиқиндилар қутиси

en: Known Applications
uz: Маълум бўлган дастурлар

en: Launching %1
uz: %1'ни ишга тушириш

en: Link
uz: Боғ

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
uz: %1 протоколи билан жилдлар рўйхатини кўриб бўлмайди.

en: Location:
uz: Манзили:

en: Login OK
uz: Кириш ОК

en: Malformed URL
    %1
uz: Нотўгри URL
    %1

en: Malformed URL %1.
uz: Хато URL %1.

en: Manually enter proxy server configuration information.
uz: Прокси серверни мослаш учун маълумотни қўлбола киритиш.

en: Mark &partially uploaded files
uz: Қисман ёзиб олинган файлларни &белгилаш

en: Mark partially uploaded files
uz: Қисман ёзиб олинган файлларни белгилаш

en: Menu
uz: Меню

en: Mimetype
uz: MIME тури

en: Modified:
uz: Ўзгарган:

en: Mount
uz: Улаш

en: Mount point (/mnt/floppy):
uz: Улаш нуқтаси (/mnt/floppy):

en: Mount point:
uz: Улаш нуқтаси:

en: Mounted on:
uz: Уланган:

en: Mountpoint
uz: Улаш нуқтаси

en: Move to Trash
uz: Чиқиндилар қутисига кўчириш

en: Name
uz: Номи

en: Name:
uz: Номи:

en: New Folder...
uz: Янги жилд

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
uz: &Кейинги >>

en: No host specified.
uz: Хост кўрсатилмаган.

en: No hostname specified.
uz: Ҳеч қандай компьютернинг номи кўрсатилмаган.

en: None
uz: Йўқ

en: Not specified
uz: Аниқланмаган

en: Nothing to Delete
uz: Ўчириш учун ҳеч нарса йўқ

en: Nothing to Trash
uz: Чиқиндилар қутисига жўнатиш учун ҳеч нарса йўқ

en: O&thers:
uz: Б&ошқалар:

en: O&wner:
uz: &Эгаси:

en: Only own&er can rename and delete folder content
uz: Жилднинг таркибини фақат э&гаси ўчириши ва номини ўзгартириши мумкин

en: Only the owner can change permissions.
uz: Ҳуқуқларни фақат эгаси ўзгартириши мумкин.

en: Open
uz: Очиш

en: Open With
uz: Дастур билан очиш

en: Open file dialog
uz: Файлни танлаш ойнасини очиш

en: Opening connection to host %1
uz: %1 билан алоқа ўрнатилмоқда

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
uz: %1 протоколи билан алоқа ўрнатиб бўлмайди.

en: Options
uz: Мосламалар

en: Organization:
uz: Ташкилот:

en: Organizational unit:
uz: Бўлим:

en: Others
uz: Бошқалар

en: Out of Memory
uz: Хотира етишмаяпти

en: Owner
uz: Эгаси

en: Ownership
uz: Эгалик

en: Parent Folder
uz: Юқори жилд

en: Paste
uz: Қўйиш

en: Path:
uz: Йўл:

en: Points to:
uz: Билан боғланган:

en: Policy
uz: Қоида

en: Pro&xy connect:
uz: Уланиш &проксиси:

en: Properties
uz: Хоссалари

en: Properties for %1
uz: %1 хоссалари

en: Protocol %1 does not support action %2.
uz: %1 протоколи %2 амалини қўлламайди.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
uz: Протокол %1 файл тизими эмас

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
uz: Протокол %1 филтер протоколи эмас

en: Protocol is a Filter Protocol
uz: Бу протокол филтер протоколи

en: Proxy Authentication Failed.
uz: Прокси ёрдамида тасдиқлаш муваффақиятсиз тугади.

en: Proxy:
uz: Прокси:

en: Re&ject all cookies
uz: Ҳамма кукиларни &рад этиш

en: Read
uz: Ўқиш

en: Read only
uz: Фақат ўқишга

en: Refresh
uz: Янгилаш

en: Reject
uz: Рад этиш

en: Reload
uz: Қайтадан юклаш

en: Remote Files Not Accepted
uz: Масофдаги файллар қабул қилинмайди

en: Remove
uz: Олиб ташлаш

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
uz: %1 билан файлнинг номини ўзгартириш ёки уни кўчириш қўлланмаган.

en: Request Aborted
uz: Талаб тўхтатилди

en: Request Aborted By User
uz: Талаб фойдаланувчи томонидан тўхтатилди

en: Retrieving %1 from %2...
uz: %1 %2'дан аниқланмоқда...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
uz: '%1'дан маълумотни олиш қўлланмаган.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
uz: '%1'дан MIME тури ҳақида маълумотни олиш қўлланмаган.

en: Retry
uz: Қайтадан уриниш

en: Run in &terminal
uz: &Терминалда бажариш

en: SSL Certificate Password
uz: SSL сертификати учун махфий сўз

en: Secure servers only
uz: Фақат хавфсиз серверлар

en: Secure servers, page scripts
uz: Фақат хавфсиз серверлар, саҳифа скриптлари

en: Secure:
uz: Хавфсиз:

en: Security Information
uz: Хавфсизлик маълумоти

en: Sending data to %1
uz: %1'га маълумот жўнатилмоқда

en: Sending login information
uz: Кириш учун маълумот жўнатилмоқда

en: Server Authentication
uz: Сервер тасдиқлаши

en: Server co&nnect:
uz: Уланиш &сервери:

en: Servers
uz: Серверлар

en: Servers, page scripts
uz: Серверлар, саҳифа скриптлари

en: Set GID
uz: GID'ни ўрнатиш

en: Set UID
uz: UID'ни ўрнатиш

en: Short View
uz: Қисқа кўриниш

en: Show
    Entries
uz: Элементларни
    кўрсатиш

en: Show Hidden Files
uz: Яширилган файлларни кўрсатиш

en: Show Preview
uz: Кўриб чиқишни кўрсатиш

en: Show details of the next cookie
uz: Кейинги кукининг тафсилотларини кўрсатиш

en: Show the &value of the environment variables
uz: Муҳит ўзгарувчиларнинг қийматини &кўрсатиш

en: Site Name
uz: Сайтнинг номи

en: Site Policy
uz: Сайт қоидаси

en: Site:
uz: Сайт:

en: Size:
uz: Ҳажми:

en: Skip
uz: Ўтказиб юбориш

en: Soc&ket read:
uz: Ўқ&иш сокети:

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
uz: Бу ҳужжатнинг баъзи бир қисмлари SSL билан ҳимояланган, аммо асосий қисми ҳимояланмаган.

en: Sorting
uz: Саралаш

en: Source and Destination Files Identical
uz: Манба ва манзил файллар бир хил

en: Special
uz: Махсус

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
uz: Ҳамма фойдаланувчилар бажариши мумкин бўлган амалларни кўрсатади.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
uz: Гуруҳ аъзолари бажариши мумкин бўлган амалларни кўрсатади.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
uz: Эгаси бажариши мумкин бўлган амалларни кўрсатади.

en: Suggest New &Name
uz: Бошқа номни &таклиф қилиш

en: Suggested file name for the downloaded file
uz: Ёзиб олинган файлга таклиф қилинган ном

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
uz: Бу байроқ файлнинг таркибини кўришга рухсат беради.

en: The URL %1
    is malformed
uz: URL %1
    хато шаклда

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
uz: Бу байроқ файлнинг таркибини ўзгартиришга рухсат беради.

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
uz: Танланган файл номлари
    тўғрига ўхшамайди.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
uz: .desktop файлининг (%1) тури
    FSDevice, аммо "Dev=..." ёзуви йўқ.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
uz: .desktop файлининг (%1) тури
    боғ, аммо "URL=..." ёзуви йўқ.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
uz: Файлда (%1) "Type=..." ёзуви йўқ.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
uz: .desktop файлида
    номаълум ёзув (%1).

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
uz: Файлни бошқа фойдаланувчи ёки дастур ишлатаётган бўлиши мумкин.

en: The file or folder %1 does not exist.
uz: Файл ёки жилд %1 мавжуд эмас.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
uz: Бу ҳужжатнинг асосий қисми SSL билан ҳимояланган, аммо баъзи бир қисмлари ҳимояланмаган.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
uz: Сиз киритган ном, %1, балки мавжуд эмас. У нотўғри ёзилган бўлиши мумкин.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
uz: Тармоқ нотўғри мосланган ёки тармоқ интерфейси ёқилмаган бўлиши мумкин.

en: The new file name is empty.
uz: Янги файлнинг номи кўрсатилмаган.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
uz: Амални бажариб бўлмади, чунки манба ва манзил файлларининг номлари бир хил.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
uz: Сеанс учун клиент сертификатини ўрнатиш муваффақиятсиз тугади.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
uz: Протокол %1 учун жараён кутилмаганда тугади.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
uz: Протокол %1 филтер протоколи эмас.

en: The protocol %1 is not supported.
uz: Протокол %1 қўлланмаган.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
uz: Протокол %1 фақат филтер протоколи.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
uz: <strong>%1</strong> протоколи бу компьютерга ўрнатилган KDE дастурлари билан ишламайди.

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
uz: Талаб натижасида файл кутилган эди, аммо <strong>%1</strong> жилди топилди.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
uz: Талаб натижасида жилд кутилган эди, аммо <strong>%1</strong> файли топилди.

en: The request was not completed because it was aborted.
uz: Талаб охирига етказилмади. Чунки у тўхтатилди.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
uz: Талаб қилинган файл яратилмади. Чунки шу номли файл аллақачон мавжуд.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
uz: Талаб қилинган жилд яратилмади. Чунки шу номли жилд аллақачон мавжуд.

en: The requested protocol may not be supported.
uz: Талаб қилинган протокол бу дастур билан ишламаслиги мумкин.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
uz: Сервер WebDAV протоколини қўлламайди.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
uz: Сервер бошқа талабларга жавоб бериш билан жуда банд эди.

en: The source and destination are the same file.
    %1
uz: Манба ва манзил файл номлари бир ҳил.
    %1

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
uz: Кўрсатилган файл ёки жилд <strong>%1</strong> мавжуд эмас.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
uz: Кўрсатилган жилд мавжуд эмас ёки уни ўқиб бўлмайди.

en: The specified folder may not be empty.
uz: Кўрсатилган жилд балки бўш эмас.

en: The specified folder may not exist.
uz: Кўрсатилган жилд балки мавжуд эмас.

en: The specified resource may not exist.
uz: Кўрсатилган манба балки мавжуд эмас.

en: There are no special actions available for protocol %1.
uz: %1 протоколи учун махсус амаллар мавжуд эмас.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
uz: Муаммо сервер ва шу компьютерни орасидаги тармоқнинг бир нуқтасида бўлиши мумкин.

en: There may have been a problem with your network connection.
uz: Муаммо тармоқга уланишингизда бўлиши мумкин.

en: These files use advanced permissions.
uz: Бу файллар кўшимча ҳуқуқларга эга

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
uz[0]: Ушбу файл боғ ва ҳеч қандай ҳуқуқларга эга эмас.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
uz[0]: Бу файл кўшимча ҳуқуқларга эга

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
uz: Бу байроқ файлни қўшиш, ўчириш ва номини ўзгартиришга рухсат беради. Ўчириш ва номини ўзгартиришни 'Ёпишқоқ' байроғи билан чегаралаш мумкин.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
uz: Бу байроқ жилднинг таркибини кўришга рухсат беради.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
uz[0]: Бу жилд кўшимча ҳуқуқларга эга

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
uz: Бу техник хато. Тармоқ орқали алоқа учун воситани (сокет) яратиб бўлмади.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
uz: Бунга дастурдаги хато сабабчи бўлишини эхтимоли катта. Илтимос, қуйида кўрсатилгандек хато ҳақида хабар қилинг.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
uz: Бунга сервер дастуридаги хато сабабчи бўлишини эхтимоли катта. Илтимос, қуйида кўрсатилгандек хато ҳақида хабар қилинг.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
uz: Очиш учун файллар рўйхати. Бўш жой билан ажратилган бир қанча файлларнинг номини кўрсатиш мумкин.

en: This is the name of the file to open.
uz: Очиш учун файлнинг номи.

en: This is the name to save the file as.
uz: Cақлаш учун файлнинг номи.

en: This may be an error on the server side.
uz: Хато сервер томонида бўлиши мумкин.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
uz: Бу <strong>%1</strong> файлига ёзиш рад этилганлигини билдиради.

en: Timeout Error
uz: Таймаут хатоси

en: Timeout Values
uz: Таймаут қийматлари

en: Timeout on server
    %1
uz: Серверда таймаут
    %1

en: Try again, either now or at a later time.
uz: Ҳозир ёки кейинроқ яна уриниб кўринг.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
uz: Файлни бошқа жойга кўчириб яна уриниб кўринг.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
uz: Жилдни бошқа жойга кўчириб яна уриниб кўринг.

en: Type
uz: Тури

en: Type:
uz: Тури:

en: URL Does Not Refer to a Resource.
uz: URL манбага тегишли эмас.

en: URL Resource Invalid
uz: URL манбаси хато

en: Unable to Enter Folder
uz: Жилдга ўтиб бўлмади

en: Unable to Launch Process
uz: Жараённи ишга тушириб бўлмади

en: Unable to create io-slave: %1
uz: КЧ-слейвни (%1) яратиб бўлмади

en: Unable to delete all the cookies as requested.
uz: Ҳамма кукиларни ўчириб бўлмади.

en: Unable to delete cookies as requested.
uz: Кукиларни ўчириб бўлмади.

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
uz: Сертификатни очиб бўлмади. Бошқа махфий сўзни синаб кўришни истайсизми?

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
uz: Компьютерда сақланган кукилар ҳақида маълумотни аниқлаб бўлмади.

en: Und&o
uz: &Бекор қилиш

en: Undocumented Error
uz: Бу хато учун кўлланма йўқ.

en: Unexpected Program Termination
uz: Дастур кутилмаганда ишини тўхтатди

en: Unknown Error
uz: Номаълум хато

en: Unknown Host
uz: Компьютернинг номи номаълум

en: Unknown Interruption
uz: Номаълум тўхталиш

en: Unknown Proxy Host
uz: Прокси хостнинг номи номаълум

en: Unknown error
    %1
uz: Номаълум хато
    %1

en: Unknown host %1
uz: Компьютернинг номи (%1) номаълум

en: Unknown interrupt
    %1
uz: Номаълум тўхталиш
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
uz: Номаълум протокол '%1'.

en: Unknown proxy host
    %1
uz: Проксининг хости номаълум
    %1

en: Unmount
uz: Ажратиш

en: Unsupported Action: %1
uz: %1 амали қўлланмаган

en: Unsupported Protocol %1
uz: %1 протоколи қўлланмаган

en: Updating System Configuration
uz: Тизимнинг мосламаси янгиланмоқда

en: Updating system configuration.
uz: Тизимнинг мосламаси янгиланмоқда.

en: Upload
uz: Ёзиб қўйиш

en: Use cache whenever &possible
uz: Иложи бў&лса кэшдан фойдаланиш

en: User
uz: Фойдаланувчи

en: User canceled action
    %1
uz: Фойдаланувчи амални бекор қилди
    %1

en: User:
uz: Фойдаланувчи:

en: User:
uz: Фойдаланувчи:

en: Username:
uz: Фойдаланувчи:

en: Value:
uz: Қиймати:

en: Write
uz: Ёзиш

en: Write
    Entries
uz: Элементларни
    ёзиш

en: Write Access Denied
uz: Ёзишга рухсат йўқ

en: Writing to %1 is not supported.
uz: '%1'га ёзиш қўлланмаган.

en: You are not authorized to execute this file.
uz: Бу файлни бажаришга сизда етарли ҳуқуқлар йўқ.

en: You are not authorized to execute this service.
uz: Бу хизматни бажаришга сизда етарли ҳуқуқлар йўқ.

en: You can only select local files.
uz: Сиз фақат локал файлларни танлашингиз мумкин.

en: You did not select a file to delete.
uz: Ўчириш учун файлни танламадингиз.

en: You did not select a file to trash.
uz: Чиқиндилар қутисига жўнатиш учун файл танланмаган.

en: You do not have permission to create that folder.
uz: Бу жилдни яратишга сизга рухсат йўқ.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
uz: Ўзгаришлар кучга кириши учун KDE'ни қайтадан ишга туширишингиз керак.

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
uz: Ўзгаришлар кучга кириши учун ишлаётган дастурларни қайтадан ишга туширишингиз керак.

en: You may have encountered a bug in the program.
uz: Балки сиз дастурдаги хатога дуч келдингиз.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
uz: Тасдиқлаш учун сиз нотўғри ёки ҳеч қандай маълумотни киритмаган бўлишингиз мумкин.

en: You may not have permissions to read from the resource.
uz: Манбадан ўқишга ҳуқуқингиз йўқ бўлиши мумкин.

en: You may not have permissions to write to the resource.
uz: Манбага ёзишга ҳуқуқингиз йўқ бўлиши мумкин.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
uz: Қуйида кўрсатилган прокси серверга кириш учун фойдаланувчи ва махфий сўзни кўрсатиш керак.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
uz: Бу сайтга кириш учун фойдаланувчи ва махфий сўзни кўрсатиш керак.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
uz: Бу манба устида амал бажариш учун сизни ҳуқуқларингиз етарли бўлмаслиги мумкин.

en: a suitable extension
uz: мос келадиган кенгайтма

[ctx: execute permission]
en: x
uz: б

[ctx: read permission]
en: r
uz: ў

en: the extension <b>%1</b>
uz: кенгайтма <b>%1</b>

[ctx: write permission]
en: w
uz: ё
