ufw - en to hu translation catalogue (175 entries)

en: 
    (None)
hu: 
    (Nincs)

en: 
    Error applying application rules.
hu: 
    Hiba az alkalmazásszabályok alkalmazásakor.

en:  (skipped reloading firewall)
hu:  (a tűzfal újratöltése kihagyva)

en:  Attempted rules successfully unapplied.
hu:  A megkísérelt szabályok sikeresen visszavonva.

en:  Some rules could not be unapplied.
hu:  Néhány szabály nem vonható vissza.

en: %s is group writable!
hu: A(z) '%s' a csoport által írható!

en: %s is world writable!
hu: A(z) '%s' mindenki által írható!

en: '%(f)s' file '%(name)s' does not exist
hu: A(z) „%(name)s” „%(f)s” fájl nem létezik.

en: '%s' already exists. Aborting
hu: „%s” már létezik. Megszakítás

en: '%s' does not exist
hu: „%s” nem létezik

en: '%s' is not writable
hu: „%s” írásvédett

en: (be sure to update your rules accordingly)
hu: (ne feledje az alkalmazásszabályait ennek megfelelően frissíteni)

en: : Need at least python 2.6)
hu: : Python 2.6 vagy későbbi verzió szükséges)

en: Aborted
hu: Megszakítva

en: Action
hu: Művelet

en: Added user rules (see 'ufw status' for running firewall):
hu: Felhasználói szabályok hozzáadva (a futó tűzfalhoz lásd: „ufw status”):

en: Adding IPv6 rule failed: IPv6 not enabled
hu: IPv6 szabály hozzáadása nem sikerült: az IPv6 nincs engedélyezve

en: Available applications:
hu: Elérhető alkalmazások:

en: Backing up '%(old)s' to '%(new)s'
hu: „%(old)s”  biztonsági mentése ide: „%(new)s”

en: Bad destination address
hu: Rossz cél cím

en: Bad interface name
hu: Hibás csatolónév

en: Bad interface name: can't use interface aliases
hu: Hibás csatolónév: nem lehet álneveket használni

en: Bad interface name: reserved character: '!'
hu: Hibás csatolónév: fenntartott karakter: „!”

en: Bad interface type
hu: Hibás csatolótípus

en: Bad port
hu: Rossz port

en: Bad port '%s'
hu: Rossz port: '%s'

en: Bad source address
hu: Rossz forrás cím

en: Cannot insert rule at position '%d'
hu: Nem szúrható be szabály a(z) %d. pozícióban.

en: Cannot insert rule at position '%s'
hu: Nem szúrható be szabály a(z) „%s” pozícióban

en: Cannot specify 'all' with '--add-new'
hu: Nem lehet egyszerre megadni az „all” és az „--add-new” kapcsolókat

en: Cannot specify insert and delete
hu: Nem adható meg beszúrás és törlés

en: Checking ip6tables
hu: Ip6tables ellenőrzése

en: Checking iptables
hu: Iptables ellenőrzése

en: Checking raw ip6tables
hu: A nyers ip6tables ellenőrzése

en: Checking raw iptables
hu: A nyers iptables ellenőrzése

en: Checks disabled
hu: Ellenőrzések kikapcsolva

en: Command '%s' already exists
hu: A(z) „%s” parancs már létezik

en: Command may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
hu: A parancs megszakíthatja a létező SSH kapcsolatokat. Folytatja a műveletet (%(yes)s|%(no)s)?

en: Could not back out rule '%s'
hu: Nem lehet eltávolítani a(z) „%s” szabályt

en: Could not delete non-existent rule
hu: Nem létező szabályt nem lehet törölni

en: Could not find '%s'. Aborting
hu: „%s” nem található. Megszakítás

en: Could not find a profile matching '%s'
hu: Nem található a következőre illeszkedő profil : „%s”.

en: Could not find executable for '%s'
hu: Nem található a futtatható fájl ehhez: „%s”.

en: Could not find profile '%s'
hu: A(z) „%s” profil nem található

en: Could not find protocol
hu: A protokoll nem található

en: Could not find rule '%d'
hu: A(z) „%d”. szabály nem található

en: Could not find rule '%s'
hu: A(z) „%s” szabály nem található

en: Could not get listening status
hu: A figyelési állapot nem kérhető le

en: Could not get statistics for '%s'
hu: Nem kérhető le a statisztika ehhez: „%s”

en: Could not load logging rules
hu: A naplózási szabályok nem tölthetők be

en: Could not normalize destination address
hu: A célcím nem normalizálható

en: Could not normalize source address
hu: A forráscím nem normalizálható

en: Could not perform '%s'
hu: „%s” nem hajtható végre

en: Could not set LOGLEVEL
hu: A LOGLEVEL nem állítható be

en: Could not update running firewall
hu: A futó tűzfal nem frissíthető

en: Couldn't determine iptables version
hu: Nem sikerült meghatározni az iptables verzióját

en: Couldn't find '%s'
hu: A(z) „%s” nem található

en: Couldn't find parent pid for '%s'
hu: A(z) „%s” folyamathoz nem található szülő pid

en: Couldn't find pid (is /proc mounted?)
hu: A pid nem található (a /proc fel van csatolva?)

en: Couldn't open '%s' for reading
hu: A(z) „%s” fájl nem nyitható meg olvasásra

en: Couldn't stat '%s'
hu: Nem található a(z) '%s'

en: Couldn't update application rules
hu: Nem sikerült frissíteni az alkalmazásszabályokat

en: Couldn't update rules file
hu: A szabályokat tartalmazó fájl nem frissíthető

en: Couldn't update rules file for logging
hu: Nem lehet frissíteni a szabályokat a naplózáshoz

en: Default %(direction)s policy changed to '%(policy)s'
hu: Az alapértelmezett %(direction)s irányelv megváltoztatva a(z) „%(policy)s” irányelvre

en: Default application policy changed to '%s'
hu: Az alapértelmezett alkalmazás-irányelv módosítva erre: „%s”

en: Default: %(in)s (incoming), %(out)s (outgoing), %(routed)s (routed)
hu: Alapértelmezett: %(in)s (bejövő), %(out)s (kimenő), %(routed)s (route-olt)

en: Deleting:
     %(rule)s
    Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
hu: Törlés:
     %(rule)s
    Folytatja a műveletet (%(yes)s|%(no)s)?

en: Description: %s
hu: Leírás: %s

en: Duplicate profile '%s', using last found
hu: „%s” profil kettőzött, az utolsó használata

en: ERROR: this script should not be SGID
hu: HIBA: ez a parancsfájl nem lehet SGID

en: ERROR: this script should not be SUID
hu: HIBA: ez a parancsfájl nem lehet SUID

en: Firewall is active and enabled on system startup
hu: A tűzfal aktív és engedélyezett rendszerindításkor

en: Firewall not enabled (skipping reload)
hu: A tűzfal nincs engedélyezve (újratöltés kihagyása)

en: Firewall reloaded
hu: A tűzfal újratöltve

en: Firewall stopped and disabled on system startup
hu: A tűzfal leállítva és elindulása letiltva a rendszer elindulásakor

en: Found exact match
hu: Pontos találat van

en: Found multiple matches for '%s'. Please use exact profile name
hu: Több találat is van a következőre: „%s”. Adja meg a pontos profilnevet.

en: From
hu: Feladó

en: IPv6 support not enabled
hu: Az IPv6 támogatás nem engedélyezett

en: Improper rule syntax
hu: Nem megfelelő szabályszintaxis

en: Improper rule syntax ('%s' specified with app rule)
hu: Nem megfelelő szabályszintaxis (a(z) „%s” alkalmazásszabállyal lett megadva)

en: Insert position '%s' is not a valid position
hu: „%s” beszúrási pozíció érvénytelen

en: Invalid '%s' clause
hu: A kifejezés („%s”) érvénytelen

en: Invalid 'from' clause
hu: Érvénytelen 'honnan' kifejezés

en: Invalid 'port' clause
hu: Érvénytelen 'port' kifejezés

en: Invalid 'proto' clause
hu: Érvénytelen 'protokol' kifejezés

en: Invalid 'to' clause
hu: Érvénytelen 'hová' kifejezés

en: Invalid IP version '%s'
hu: A(z) „%s” érvénytelen IP változat

en: Invalid IPv6 address with protocol '%s'
hu: A(z) „%s” protokollhoz nem érvényes az IPv6 cím

en: Invalid interface clause
hu: Érvénytelen csatolókifejezés

en: Invalid interface clause for route rule
hu: Érvénytelen interface utasítás a route szabályhoz

en: Invalid log level '%s'
hu: Érvénytelen naplózási szint: „%s”

en: Invalid log type '%s'
hu: „%s” naplózási típus érvénytelen

en: Invalid option
hu: Érvénytelen kapcsoló

en: Invalid policy '%(policy)s' for '%(chain)s'
hu: Érvénytelen irányelv („%(policy)s”) a(z) „%(chain)s” lánchoz

en: Invalid port with protocol '%s'
hu: A(z) „%s” protokollhoz nem érvényes a port

en: Invalid ports in profile '%s'
hu: Helytelen portok a(z) „%s” profilban

en: Invalid position '
hu: Érvénytelen pozíció:

en: Invalid position '%d'
hu: Érvénytelen pozíció: %d.

en: Invalid profile
hu: Érvénytelen profil

en: Invalid profile name
hu: Érvénytelen profilnév

en: Invalid token '%s'
hu: A(z) „%s” jelsor érvénytelen

en: Logging disabled
hu: Naplózás kikapcsolva

en: Logging enabled
hu: Naplózás bekapcsolva

en: Logging:
hu: Naplózás:

en: Missing policy for '%s'
hu: Hiányzik az irányelv a következőhöz: „%s”

en: Mixed IP versions for 'from' and 'to'
hu: Vegyes IP változatok a „from” és „to” értékekhez

en: Must specify 'tcp' or 'udp' with multiple ports
hu: Több port esetén a TCP vagy UDP egyikét meg kell adnia

en: Need 'from' or 'to' with '%s'
hu: A(z) „%s” mellett szükség van „from” vagy „to” kifejezésre

en: Need 'to' or 'from' clause
hu: Szükség van a 'honnan' vagy 'hová' szavakra

en: New profiles:
hu: Új profilok:

en: No rules found for application profile
hu: Nem találhatók szabályok az alkalmazásprofilhoz

en: Option 'log' not allowed here
hu: A „naplózás” opció itt nem megengedett

en: Option 'log-all' not allowed here
hu: A „minden naplózása” opció itt nem megengedett

en: Port ranges must be numeric
hu: A porttartományt számmal kell megadni

en: Ports:
hu: Portok:

en: Profile '%(fn)s' has empty required field '%(f)s'
hu: A profil („%(fn)s”) kötelezően kitöltendő „%(f)s” mezője üres

en: Profile '%(fn)s' missing required field '%(f)s'
hu: A(z) „%(fn)s” profil kötelezően kitöltendő „%(f)s” mezője hibás

en: Profile: %s
hu: Profil: %s

en: Profiles directory does not exist
hu: A profilkönyvtár nem létezik

en: Protocol mismatch (from/to)
hu: Protokolleltérés (from/to)

en: Protocol mismatch with specified protocol %s
hu: Protokolleltérés a megadott „%s” protokollal

en: Resetting all rules to installed defaults. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
hu: Az összes szabály visszaállítása a telepített alapértelmezésekre. Folytatja a műveletet (%(yes)s|%(no)s)?

en: Resetting all rules to installed defaults. This may disrupt existing ssh connections. Proceed with operation (%(yes)s|%(no)s)?
hu: Az összes szabály visszaállítása a telepített alapértelmezésekre. Ez megszakíthatja a létező SSH kapcsolatokat. Folytatja a műveletet (%(yes)s|%(no)s)?

en: Rule added
hu: Szabály hozzáadva

en: Rule changed after normalization
hu: A szabály megváltozott a normalizálás után

en: Rule deleted
hu: Szabály törölve

en: Rule inserted
hu: Szabály beszúrva

en: Rule updated
hu: Szabály frissítve

en: Rules updated
hu: Szabályok frissítve

en: Rules updated (v6)
hu: Szabályok frissítve (v6)

en: Rules updated for profile '%s'
hu: A(z) „%s” profil szabályai frissítve

en: Skipped reloading firewall
hu: A tűzfal újratöltésének kihagyása

en: Skipping '%(value)s': value too long for '%(field)s'
hu: „%(value)s” kihagyása: az érték túl hosszú a(z) „%(field)s” mezőben

en: Skipping '%s': also in /etc/services
hu: „%s” kihagyása: már szerepel az /etc/services fájlban

en: Skipping '%s': couldn't process
hu: „%s” kihagyása: nem lehet feldolgozni

en: Skipping '%s': couldn't stat
hu: „%s” kihagyása: nem található

en: Skipping '%s': field too long
hu: „%s” kihagyása: a mező túl hosszú

en: Skipping '%s': invalid name
hu: „%s” kihagyása: érvénytelen név

en: Skipping '%s': name too long
hu: „%s” kihagyása: a név túl hosszú

en: Skipping '%s': too big
hu: „%s” kihagyása: túl nagy

en: Skipping '%s': too many files read already
hu: „%s” kihagyása: már túl sok fájl van beolvasva

en: Skipping IPv6 application rule. Need at least iptables 1.4
hu: IPv6 alkalmazásszabály kihagyása. Legalább az iptables 1.4 szükséges

en: Skipping adding existing rule
hu: A létező szabály hozzáadásának kihagyása

en: Skipping inserting existing rule
hu: Meglévő szabály beszúrásának kihagyása

en: Skipping malformed tuple (bad length): %s
hu: A rosszul formált rendezett halmaz kihagyása (érvénytelen hossz): „%s”

en: Skipping malformed tuple (iface): %s
hu: Rosszul formázott tuple (iface) kihagyása: %s

en: Skipping malformed tuple: %s
hu: A rosszul formált rendezett halmaz kihagyása: „%s”

en: Skipping unsupported IPv4 '%s' rule
hu: Nem támogatott IPv4 szabály („%s”) kihagyása

en: Skipping unsupported IPv6 '%s' rule
hu: Nem támogatott '%s' IPv6 szabály kihagyása

en: Status: active
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s
hu: Állapot: aktív
    %(log)s
    %(pol)s
    %(app)s%(status)s

en: Status: active%s
hu: Állapot: aktív%s

en: Status: inactive
hu: Állapot: inaktív

en: Title: %s
hu: Cím: %s

en: To
hu: Címzett

en: Unknown policy '%s'
hu: Ismeretlen irányelv: „%s”

en: Unsupported action '%s'
hu: Nem támogatott művelet: „%s”

en: Unsupported default policy
hu: Nem támogatott alapértemezett irányelv

en: Unsupported direction '%s'
hu: Az irány („%s”) nem támogatott

en: Unsupported policy '%s'
hu: A(z) „%s” házirend nem támogatott

en: Unsupported policy for direction '%s'
hu: Az irányhoz („%s”) megadott irányelv nem támogatott

en: Unsupported protocol '%s'
hu: Nem támogatott protokol: '%s'

en: WARN: '%s' is world readable
hu: FIGYELEM: „%s” bárki által olvasható

en: WARN: '%s' is world writable
hu: FIGYELEM: „%s” bárki által írható

en: Wrong number of arguments
hu: Az argumentumok száma hibás

en: You need to be root to run this script
hu: A parancsfájl futtatásához rendszergazdai jogosultságok szükségesek

en: problem running
hu: probléma a futtatás közben

en: problem running sysctl
hu: Probléma a sysctl futtatásako

en: problem running ufw-init
    %s
hu: hiba történt az ufw-init futtatásakor
    %s

en: running ufw-init
hu: az ufw-init futtatása

en: uid is %(uid)s but '%(path)s' is owned by %(st_uid)s
hu: Az azonosító %(uid)s, de a(z) %(st_uid)s birtokolja a(z) „%(path)s” elérési utat

en: unknown
hu: ismeretlen

en: y
hu: i

en: yes
hu: igen
