debian-installer - en to hu translation catalogue (301 entries)

en: %d partitions will be deleted, use the <a href="">advanced partitioning tool</a> for more control
hu: %d partíció törlésre kerül, használja a <a href="">speciális particionálóeszközt</a> a további beállításokért

en: &lt;small&gt;Enter the same password twice, so that it can be checked for typing errors.&lt;/small&gt;
hu: &lt;small&gt;Adja meg kétszer ugyanazt a jelszót, nehogy véletlenül elgépelje.&lt;/small&gt;

en: &lt;small&gt;If more than one person will use this computer, you can set up multiple accounts after installation.&lt;/small&gt;
hu: &lt;small&gt;Ha a számítógépet többen is fogják használni, a telepítés után több fiókot is felvehet.&lt;/small&gt;

en: 1 partition will be deleted, use the <a href="">advanced partitioning tool</a> for more control
hu: 1 partíció törlésre kerül, használja a <a href="">speciális particionálóeszközt</a> a további beállításokért

en: <small>%d smaller partitions are hidden, use the <a href="">advanced partitioning tool</a> for more control</small>
hu: <small>%d kisebb partíció elrejtve, használja a <a href="">speciális particionálóeszközt</a> a részletesebb beállításokért.</small>

en: <small>1 smaller partition is hidden, use the <a href="">advanced partitioning tool</a> for more control</small>
hu: <small>1 kisebb partíció elrejtve, használja a <a href="">speciális particionálóeszközt</a> a részletesebb beállításokért.</small>

en: <span foreground="darkred">Warning:</span> If you lose this security key, all data will be lost. If you need to, write down your key and keep it in a safe place elsewhere.
hu: <span foreground="darkred">Figyelmeztetés:</span> A biztonsági kulcs nélkül nem férhet hozzá az adataihoz. Szükség esetén írja le a biztonsági kulcsot, és tárolja biztonságos helyen, a számítógéptől távol.

en: <span foreground="darkred">Warning:</span> This will delete all of your ${OS} programs, documents, photos, music, and any other files.
hu: <span foreground="darkred">Figyelmeztetés:</span> Ez törölni fogja az összes programját, dokumentumát, fényképét, zenéjét és minden más fájlját a(z) ${OS} alatt.

en: <span foreground="darkred">Warning:</span> This will delete all your ${CURDISTRO} programs, documents, photos, music, and any other files.
hu: <span foreground="darkred">Figyelmeztetés:</span> Ez törölni fogja a(z) ${CURDISTRO} programjait, dokumentumait, fotóit, zenéit és egyéb fájljait.

en: <span foreground="darkred">Warning:</span> This will delete all your files on all operating systems. This is experimental and may cause data loss. Do not use on production systems.
hu: <span foreground="darkred">Vigyázat:</span> Ezzel törli az összes fájlt az összes operációs rendszeren. Ez egy kísérleti jellegű funkció és adatvesztést okozhat. Ne használja éles rendszereknél.

en: <span foreground="darkred">Warning:</span> This will delete all your programs, documents, photos, music, and any other files in all operating systems.
hu: <span foreground="darkred">Figyelmeztetés:</span> Ez törölni fogja az összes programját, dokumentumát, fényképét, zenéjét és minden más fájlját minden operációs rendszere alatt.

en: <span foreground="darkred">Warning:</span> This will delete all your programs, documents, photos, music, and other files in both ${OS} and ${CURDISTRO}.
hu: <span foreground="darkred">Figyelmeztetés:</span> Ez törölni fogja a(z) ${OS} és a(z) ${CURDISTRO} programjait, dokumentumait, fotóit, zenéit és egyéb fájljait.

en: <span foreground="darkred">Warning:</span> This will delete any files on the disk.
hu: <span foreground="darkred">Figyelmeztetés:</span> Ez törölni fogja az összes fájlt a lemezről.

en: <span foreground="darkred">Warning</span>: If you choose not to install these drivers, or if you proceed but do not confirm the password upon reboot, Ubuntu will still be able to boot on your system but these third-party drivers will not be available for your hardware.
hu: <span foreground="darkred">Vigyázat</span>: Ha azt választja, hogy mégsem telepíti ezeket az illesztőprogramokat, vagy nem erősíti meg a szándékát a jelszóval újraindítás után, az Ubuntu képes lesz elindulni, viszont ezek a harmadik féltől származó illesztőprogramok nem lesznek elérhetőek.

en: Add...
hu: Hozzáadás…

en: Advanced Features
hu: Haladó lehetőségek

en: Advanced features...
hu: Haladó lehetőségek...

en: After installation completes, Ubuntu will assist you in configuring UEFI Secure Boot. To ensure that this change is being made by you as an authorized user, and not by an attacker, you must choose a password now and then use the same password after reboot to confirm the change.
hu: A telepítés befejezése után az Ubuntu segít az UEFI Secure Boot konfigurálásában. Annak biztosítása érdekében, hogy ezt a módosítást Ön, mint jogosult felhasználó hajtja végre, nem pedig támadó, most ki kell választania egy jelszót, majd újraindítás után ugyanazt a jelszót kell használnia a módosítás megerősítéséhez.

en: After:
hu: Utána:

en: Allocate drive space by dragging the divider below:
hu: Foglaljon lemezterületet a kis pöcök mozgatásával:

en: Almost finished copying files...
hu: A fájlok másolása majdnem kész…

en: An error occurred while copying the bluetooth settings.  The installation will continue, but the bluetooth configuration will have to be set up again in the installed system.
hu: A bluetooth beállításainak másolása meghiúsult. A telepítés folytatódik, azonban elképzelhető, hogy a bluetooth beállításait újra meg kell adnia a telepített rendszernek.

en: An error occurred while copying the network settings.  The installation will continue, but the network configuration will have to be set up again in the installed system.
hu: A hálózati beállítások másolása meghiúsult. A telepítés folytatódik, azonban elképzelhető, hogy a hálózati beállításait újra meg kell adnia a telepített rendszernek.

en: An error occurred while installing packages:
hu: Hiba történt a csomagok telepítésekor:

en: An error occurred while removing packages:
hu: Hiba történt a csomagok eltávolításakor:

en: An error occurred while restoring previously-installed applications.  The installation will continue, but you may have to manually reinstall some applications after the computer reboots.
hu: Hiba lépett fel az előzőleg telepített alkalmazások visszaállítása során. A telepítés folytatódik, de néhány alkalmazást kézzel kell majd újratelepíteni a számítógép újraindulása után.

en: Any files outside of ${RELEASE} will not be encrypted.
hu: A nem az ${RELEASE} részét képező fájlok nem lesznek titkosítva.

en: Before:
hu: Előtte:

en: Beginning of this space
hu: A hely kezdete

en: Below is an image of your current layout:
hu: Ez a kép a jelenlegi billentyűzetkiosztást ábrázolja:

en: Boot loader
hu: Rendszerbetöltő

en: Bootloader install failed
hu: A rendszerbetöltő telepítése sikertelen

en: Calculating files to skip copying...
hu: Fájlok számolása a másolás kihagyásához…

en: Cancel the installation.
hu: A telepítés megszakítása.

en: Change...
hu: Módosítás…

en: Checking for installer updates
hu: Telepítőfrissítések keresése

en: Checking for packages to install...
hu: Telepítendő csomagok keresése…

en: Checking for packages to remove...
hu: Törlendő csomagok keresése…

en: Choose a different device to install the bootloader on:
hu: Válasszon másik eszközt, amelyre a rendszerbetöltőt telepíteni kívánja:

en: Choose a password:
hu: Válasszon jelszót:

en: Choose a security key:
hu: Válasszon egy biztonsági kulcsot:

en: Choose your keyboard layout:
hu: Billentyűkiosztás kiválasztása:

en: Configuring apt...
hu: Az apt beállítása…

en: Configuring boot loader...
hu: A rendszerbetöltő konfigurálása…

en: Configuring hardware...
hu: A hardver konfigurálása…

en: Configuring keyboard...
hu: Billentyűzet beállítása…

en: Configuring network...
hu: Hálózat konfigurálása folyamatban…

en: Configuring system locales...
hu: A rendszer területi beállításainak konfigurálása…

en: Configuring target system...
hu: A célrendszer beállítása…

en: Configuring time zone...
hu: Az időzóna beállítása…

en: Confirm password
hu: Jelszó ellenőrzése

en: Confirm the security key:
hu: A biztonsági kulcs megerősítése:

en: Confirm your password:
hu: Jelszó megerősítése:

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Connect to this network
hu: Kapcsolódás ezen hálózathoz

en: Connected.
hu: Csatlakozva

en: Connecting this computer to a wi-fi network allows you to install third-party software, download updates, automatically detect your timezone, and install full support for your language.
hu: A számítógép Wi-Fi hálózathoz csatlakoztatása lehetővé teszi harmadik féltől származó szoftverek telepítését, frissítések letöltését, az időzóna automatikus felismerését és a teljes nyelvi támogatás telepítését.

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás…

en: Connection failed.
hu: A csatlakozás meghiúsult.

en: Continue
hu: Folytatás

en: Continue Testing
hu: A tesztelés folytatása

en: Continue in UEFI mode
hu: Folytatás UEFI módban

en: Continue without a bootloader.
hu: Folytatás rendszerbetöltő nélkül.

en: Copying files...
hu: Fájlok másolása…

en: Copying installation logs...
hu: Telepítési naplófájlok másolása…

en: Create partition
hu: Partíció létrehozása

en: Creating user...
hu: Felhasználó létrehozása…

en: Delete
hu: Törlés

en: Detect Keyboard Layout
hu: Billentyűzetkiosztás felismerése

en: Detect Keyboard Layout...
hu: Billentyűzetkiosztás felismerése…

en: Device
hu: Eszköz

en: Disk Setup
hu: Lemezbeállítások

en: Disk encryption protects your files in case you lose your computer. It requires you to enter a security key each time the computer starts up.
hu: A lemeztitkosítás megvédi fájljait a számítógép elvesztése esetén. A biztonsági kulcsot a számítógép minden indulásakor meg kell adnia.

en: Display password
hu: Jelszó megjelenítése

en: Do you really want to quit the installation now?
hu: Valóban meg kívánja szakítani a telepítést?

en: Do you want to return to the partitioner?
hu: Visszatér a particionálóhoz?

en: Documents, music, and other personal files will be kept. Installed software will be kept where possible. System-wide settings will be cleared.
hu: A dokumentumok, zenék és más személyes fájlok megmaradnak. Ahol lehetséges, a telepített szoftverek is megmaradnak. Az egész rendszerre kiterjedő beállítások törlődnek.

en: Documents, music, and other personal files will be kept. You can choose which operating system you want each time the computer starts up.
hu: A dokumentumok, zenék és más személyes fájlok megmaradnak. A számítógép minden bekapcsolásakor kiválaszthatja, melyik operációs rendszert szeretné használni.

en: Download updates while installing ${RELEASE}
hu: Frissítések letöltése a(z) ${RELEASE} telepítése közben

en: Downloading language packs (${TIME} remaining)...
hu: Nyelvi csomagok letöltése (${TIME} van hátra)…

en: Downloading package lists (${TIME} remaining)...
hu: Csomaglisták letöltése (${TIME} van hátra)…

en: Downloading package lists...
hu: Csomaglisták letöltése…

en: Downloading packages (${TIME} remaining)...
hu: Csomagok letöltése (${TIME} van hátra)…

en: EXPERIMENTAL: Erase disk and use ZFS
hu: KÍSÉRLETI FUNKCIÓ: Lemez törlése és ZFS használata

en: Edit a partition
hu: Egy partíció szerkesztése

en: Edit partition
hu: Partíció szerkesztése

en: Encrypt the new ${RELEASE} installation for security
hu: Az új ${RELEASE} telepítés titkosítása a biztonság érdekében

en: Encrypt this partition (LUKS)
hu: Partíció titkosítása (LUKS)

en: Encryption Options
hu: Titkosítási beállítások

en: Encryption options...
hu: Titkosítási beállítások…

en: End of this space
hu: A hely vége

en: Erase ${CURDISTRO} and reinstall
hu: ${CURDISTRO} törlése és újratelepítés

en: Erase disk and install ${DISTRO}
hu: Merevlemez törlése, és ${DISTRO} telepítése

en: Erase everything and reinstall
hu: Minden törlése, és újratelepítés

en: Error copying bluetooth configuration
hu: A bluetooth beállításainak másolása során hiba lépett fel

en: Error copying network configuration
hu: A hálózati beállítások másolása során hiba lépett fel.

en: Error installing ${PACKAGE}
hu: Hiba a csomag (${PACKAGE}) telepítése során

en: Error removing ${PACKAGE}
hu: Hiba a csomag (${PACKAGE}) eltávolítása során

en: Error restoring installed applications
hu: Hiba történt a telepített alkalmazások visszaállítása során

en: Error updating installer
hu: A telepítő frissítésekor hiba történt

en: Error while installing packages
hu: Hiba a csomagok telepítésekor

en: Error while removing packages
hu: Hiba a csomagok eltávolításakor

en: Failed to unmount partitions
hu: A partíciók leválasztása meghiúsult

en: Fair password
hu: Közepes jelszó

en: File ${INDEX} of ${TOTAL}
hu: ${INDEX}. fájl, összesen: ${TOTAL}

en: File ${INDEX} of ${TOTAL} at ${SPEED}/s
hu: ${INDEX}. fájl, összesen: ${TOTAL} (${SPEED}/s)

en: Files (${SIZE})
hu: Fájlok (${SIZE})

en: Finding the distribution to copy...
hu: A másolandó disztribúció keresése…

en: For best results, please ensure that this computer:
hu: A legjobb eredmény érdekében biztosítsa a következőket:

en: For more security:
hu: A biztonság növelése érdekében:

en: Format?
hu: Formázandó?

en: Go Back
hu: Vissza

en: Good password
hu: Jó jelszó

en: How would you like to proceed?
hu: Hogyan szeretné folytatni?

en: I don't want to connect to a wi-fi network right now
hu: Most nem szeretnék Wi-Fi hálózathoz kapcsolódni

en: If you do not go back to the partitioner and increase the size of these partitions, the installation may fail.
hu: Ha nem lép vissza a particionálóba, és nem növeli a partíciók méretét, akkor a telepítés meghiúsulhat.

en: Install
hu: Telepítés

en: Install ${DISTRO} ${VER} alongside ${CURDISTRO}
hu: ${DISTRO} ${VER} telepítése ${CURDISTRO} mellé

en: Install ${DISTRO} alongside ${OS}
hu: ${DISTRO} telepítése ${OS} mellé

en: Install ${DISTRO} alongside them
hu: ${DISTRO} telepítése melléjük

en: Install ${DISTRO} inside ${OS}
hu: ${DISTRO} telepítése ${OS} alá

en: Install ${RELEASE}
hu: A(z) ${RELEASE} telepítése

en: Install (OEM mode, for manufacturers only)
hu: Telepítés (OEM mód, csak gyártók részére)

en: Install third-party software for graphics and Wi-Fi hardware and additional media formats
hu: Külső gyártóktól származó szoftverek telepítése grafikus és Wi-Fi hardverek, és további médiaformátumok támogatásához

en: Installation Complete
hu: A telepítés befejeződött

en: Installation Failed
hu: A telepítés meghiúsult

en: Installation failed
hu: A telepítés meghiúsult

en: Installation has finished.  You can continue testing ${RELEASE} now, but until you restart the computer, any changes you make or documents you save will not be preserved.
hu: A telepítés befejeződött. Folytathatja a(z) ${RELEASE} kipróbálását, de a számítógép újraindításáig a változtatások és az új dokumentumok nem kerülnek mentésre.

en: Installation is complete. You need to restart the computer in order to use the new installation.
hu: A telepítés befejeződött. Az új rendszer használatához újra kell indítani a számítógépet.

en: Installation type
hu: Telepítés típusa

en: Installer crashed
hu: A telepítő összeomlott

en: Installing additional packages...
hu: További csomagok telepítése…

en: Installing language packs
hu: Nyelvi csomagok telepítése

en: Installing system
hu: A rendszer telepítése

en: Installing third-party drivers requires configuring Secure Boot. To do this, you need to choose a security key now, and enter it when the system restarts.
hu: Harmadik féltől származó illesztőprogramok telepítéséhez a Secure Boot konfigurálása szükséges. Ehhez válasszon egy biztonsági kulcsot, amit a rendszer újrainduláskor meg kell adnia.

en: Installing third-party software...
hu: Harmadik féltől származó szoftverek telepítése…

en: Installing update
hu: Frissítés telepítése

en: Is the following key present on your keyboard?
hu: Az alábbi billentyű megtalálható az Ön billentyűzetén?

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Keyboard layout
hu: Billentyűzetkiosztás

en: LVM and encryption selected
hu: LVM és titkosítás kiválasztva

en: LVM selected
hu: LVM kiválasztva

en: LVM...
hu: LVM…

en: Language
hu: Nyelv

en: Layout:
hu: Elrendezés:

en: Log in automatically
hu: Automatikus bejelentkezés

en: Logical
hu: Logikai

en: Logical Volume Management
hu: Logikai kötetkezelés

en: Logical Volume Management (LVM) lets ${RELEASE} treat multiple physical volumes as a single volume.
hu: A logikai kötetkezelés (LVM) lehetővé teszi  a(z) ${RELEASE} számára több fizikai lemez egy kötetként kezelését.

en: May not start or end with a dot, or contain the sequence "..".
hu: Nem kezdődhet vagy végződhet ponttal, és nem tartalmazhatja a „..” sorozatot.

en: May not start or end with a hyphen.
hu: Nem kezdődhet vagy végződhet kötőjellel.

en: May only contain letters, digits, hyphens, and dots.
hu: Csak betűket, számjegyeket, kötőjeleket és pontokat tartalmazhat.

en: May only contain lower-case letters, digits, hyphens, and underscores.
hu: Csak kisbetűket, számjegyeket, kötőjeleket és aláhúzásokat tartalmazhat.

en: Minimal installation
hu: Minimális telepítés

en: Mount point
hu: Csatolási pont

en: Must be between 1 and 63 characters long.
hu: A hossza 1 és 63 karakter közt kell, hogy legyen.

en: Must start with a lower-case letter.
hu: Kisbetűvel kell kezdődnie.

en: Network configuration
hu: Hálózat beállítása

en: New Partition Table...
hu: Új partíciós tábla…

en: None
hu: Nincs

en: None selected
hu: Semmi sincs kiválasztva

en: Normal installation
hu: Normál telepítés

en: Not available because there is no Internet connection.
hu: Nem elérhető, mivel nincs aktív internetkapcsolata.

en: OEM mode (for manufacturers only)
hu: OEM mód (csak gyártóknak)

en: Once the system is configured to your satisfaction, run 'oem-config-prepare'. This will cause the system to delete the temporary 'oem' user and ask the end user various configuration questions the next time it boots.
hu: A rendszer megfelelő beállítása után futtassa az „oem-config-prepare” parancsot. Ennek hatására a rendszer törli az ideiglenes oem felhasználót, és a következő rendszerindításkor különböző konfigurációs kérdéseket tesz fel a végfelhasználónak.

en: Or if you're ready, you can install ${RELEASE} alongside (or instead of) your current operating system.  This shouldn't take too long.
hu: Ha készen áll, a(z) ${RELEASE} telepíthető a jelenlegi operációs rendszer mellé (vagy akár helyette is), és nem is tart sokáig.

en: Other options
hu: Egyéb lehetőségek

en: Overwrite empty disk space
hu: Az üres lemezterület felülírása.

en: Password
hu: Jelszó

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: Physical volumes:
hu: Fizikai kötetek:

en: Pick a username:
hu: Válasszon felhasználónevet:

en: Please choose the language to use for the install process. This language will be the default language for this computer.
hu: Válassza ki a telepítés során használandó nyelvet. Ez lesz a telepített rendszer alapértelmezett nyelve is.

en: Please choose the language used for the configuration process. This language will be the default language for this computer.
hu: Válassza ki a beállítási folyamathoz használandó nyelvet. Ez a nyelv kerül felhasználásra a számítógép alapértelmezett nyelveként.

en: Please close any applications using these mount points.
hu: Zárjon be minden, a kérdéses csatolási pontokat használó alkalmazást.

en: Please press one of the following keys:
hu: Kérem nyomjon meg egyet az alábbi billentyűk közül:

en: Prepare for OEM configuration
hu: Az OEM beállítás előkészítése

en: Prepare partitions
hu: Partíciók előkészítése

en: Preparing for OEM configuration...
hu: Az OEM beállítás előkészítése…

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Quit the installation?
hu: Megszakítja a telepítést?

en: Reading package information
hu: Csomaginformációk olvasása

en: Ready for OEM configuration
hu: Az OEM beállításra kész

en: Recalculating partitions...
hu: Partíciók újraszámolása...

en: Region:
hu: Régió:

en: Reinstall ${CURDISTRO}
hu: ${CURDISTRO} újratelepítése

en: Removing extra packages...
hu: Extra csomagok eltávolítása…

en: Removing packages
hu: Csomagok eltávolítása

en: Replace ${OS} with ${DISTRO}
hu: ${OS} cseréje ezzel: ${DISTRO}

en: Require my password to log in
hu: Jelszó megkövetelése a bejelentkezéshez

en: Restart Now
hu: Újraindítás most

en: Restart to Continue
hu: Újraindítás a folytatáshoz

en: Restoring previously installed packages...
hu: A korábban telepített csomagok helyreállítása…

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Saving installed packages...
hu: Telepített csomagok mentése…

en: SecureBoot key for MokPW
hu: Biztonságos rendszerindítás kulcs  MokPW-hoz

en: Select drive:
hu: Válasszon meghajtót:

en: Select your location, so that the system can use appropriate display conventions for your country, fetch updates from sites close to you, and set the clock to the correct local time.
hu: Válassza ki tartózkodási helyét, így a rendszer az országnak megfelelő mértékegységeket használhat, az Önhöz közeli helyekről töltheti le a frissítéseket, és a helyi időre állíthatja az órát.

en: Short password
hu: Rövid jelszó

en: Shutdown Now
hu: Azonnali leállítás

en: Size
hu: Méret

en: Size:
hu: Méret:

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Software
hu: Szoftverek

en: Software selection
hu: Csomagok kiválasztása

en: Some of the partitions you created are too small.  Please make the following partitions at least this large:
hu: Az Ön által létrehozott partíciók némelyike túl kicsi. Növelje az alábbi partíciókat legalább ekkorára:

en: Something else
hu: Valami más

en: Sorry
hu: Elnézést

en: Sorry, an error occurred and it was not possible to install the bootloader at the specified location.
hu: Elnézést, hiba történt, a rendszerbetöltő telepítése a kívánt helyre nem volt lehetséges.

en: Split Largest Partition
hu: Legnagyobb partíció felosztása

en: Stop
hu: Leállítás

en: Strong password
hu: Erős jelszó

en: System
hu: Rendszer

en: System Configuration
hu: Rendszerbeállítás

en: The entire disk will be used:
hu: A teljes lemez felhasználásra kerül:

en: The following file did not match its source copy on the CD/DVD:
hu: A következő fájl nem egyezik meg a CD/DVD-n található forrásfájllal:

en: The following packages are in a broken state:
hu: A következő csomagok törött állapotban vannak:

en: The installation may take much longer.
hu: A telepítés sokkal tovább tarthat.

en: The installer encountered an error copying files to the hard disk:
hu: A telepítő hibát észlelt a fájlok merevlemezre másolása során.

en: The installer encountered an error while trying to update itself:
hu: A telepítő frissítésekor hiba történt:

en: The installer encountered an unrecoverable error and will now reboot.
hu: A telepítő helyreállíthatatlan hibát észlelt, és újraindul.

en: The installer encountered an unrecoverable error.  A desktop session will now be run so that you may investigate the problem or try installing again.
hu: A telepítő helyreállíthatatlan hibát észlelt. Most egy asztali munkamenet kerül elindításra, így kivizsgálhatja a problémát, vagy újra megpróbálhatja a telepítést.

en: The installer needs to commit changes to partition tables, but cannot do so because partitions on the following mount points could not be unmounted:
hu: A telepítőnek módosítania kellene a partíciós táblát, de ez nem hajtható végre, mivel a következő csatolási pontokon található partíciók nem választhatók le:

en: The name it uses when it talks to other computers.
hu: A más számítógépekkel való kommunikációban használt név.

en: This computer currently has ${OS1} and ${OS2} on it. What would you like to do?
hu: Ezen a számítógépen jelenleg ${OS1} és ${OS2} van. Mi történjen velük?

en: This computer currently has ${OS} on it. What would you like to do?
hu: Ezen a számítógépen jelenleg ${OS} van. Mi történjen vele?

en: This computer currently has multiple operating systems on it. What would you like to do?
hu: Ezen a számítógépen jelenleg több operációs rendszer van. Mi történjen velük?

en: This computer currently has no detected operating systems. What would you like to do?
hu: Ezen a számítógépen nem található operációs rendszer. Válassza ki a telepítés módját.

en: This computer has only ${SIZE}.
hu: Ezen a számítógépen pedig csak ${SIZE} van.

en: This computer uses Intel RST (Rapid Storage Technology). You need to turn off RST before installing Ubuntu. For instructions, open this page on a phone or other device: <a href="https://help.ubuntu.com/rst">help.ubuntu.com/rst</a>
hu: Ezen a számítógépen aktív az Intel RST (Rapid Storage Technology) funkció. Az Ubuntu telepítése előtt kérjük kapcsolja ki. Útmutatásért nyissa meg ezt az oldalt telefonon vagy más eszközön: <a href="https://help.ubuntu.com/rst"> help.ubuntu.com/rst </a>

en: This computer uses Windows BitLocker encryption. You need to turn off BitLocker in Windows before installing Ubuntu. For instructions, open this page on a phone or other device: <a href="https://help.ubuntu.com/bitlocker">help.ubuntu.com/bitlocker</a>
hu: Ezen a számítógépen engedélyezve van a Windows BitLocker titkosítás. Az Ubuntu telepítése előtt kérjük kapcsolja ki. Útmutatásért nyissa meg ezt az oldalt telefonon vagy más eszközön: <a href="https://help.ubuntu.com/bitlocker"> help.ubuntu.com/bitlocker </a>

en: This is due to there being insufficient disk space for the install to complete on the target partition.  Please run the installer again and select a larger partition to install into.
hu: A hiba oka, hogy a célpartíción nincs elegendő lemezterület a telepítés befejezéséhez. Futtassa újra a telepítőt és válasszon nagyobb partíciót a telepítés céljaként.

en: This is often due to a faulty CD/DVD disk or drive, or a faulty hard disk. It may help to clean the CD/DVD, to burn the CD/DVD at a lower speed, to clean the CD/DVD drive lens (cleaning kits are often available from electronics suppliers), to check whether the hard disk is old and in need of replacement, or to move the system to a cooler environment.
hu: Ezt a hibát gyakran a hibás CD/DVD vagy meghajtó, illetve hibás merevlemez okozza. A CD/DVD megtisztítása, a CD/DVD alacsonyabb sebességen történő írása vagy a CD/DVD meghajtó lencséjének tisztítása (a legtöbb számítástechnikai üzletben kaphatók tisztítócsomagok), a merevlemez ellenőrzése és esetleges cseréje, vagy a rendszer hűvösebb környezetbe helyezése segíthet megoldani a problémát.

en: This is often due to a faulty CD/DVD disk or drive. It may help to clean the CD/DVD, to burn the CD/DVD at a lower speed, or to clean the CD/DVD drive lens (cleaning kits are often available from electronics suppliers).
hu: Ezt a hibát gyakran a hibás CD/DVD lemez vagy meghajtó okozza. A CD/DVD megtisztítása, a CD/DVD alacsonyabb sebességen történő írása vagy a CD/DVD meghajtó lencséjének tisztítása (a legtöbb számítástechnikai üzletben kaphatók tisztítócsomagok) segíthet megoldani a problémát.

en: This is often due to a faulty hard disk. It may help to check whether the hard disk is old and in need of replacement, or to move the system to a cooler environment.
hu: Ezt a hibát gyakran a hibás merevlemez okozza. A probléma megoldásában segíthet a merevlemez ellenőrzése és esetleges cseréje, vagy a rendszer hűvösebb környezetbe történő helyezése.

en: This may be due to using an old installer image, or it may be due to a bug in some of the packages listed above. More details may be found in /var/log/syslog. The installer will try to continue anyway, but may fail at a later point, and will not be able to install or remove other packages (possibly including itself) from the installed system. You should first look for newer versions of your installer image, or failing that report the problem to your distributor.
hu: Ezt egy régi telepítő-lemezkép használata, vagy a fenti csomagok egyikének hibája okozhatja. További részletek a /var/log/syslog fájlban találhatók. A telepítő megpróbálja folytatni a telepítést, de ez később meghiúsulhat és nem lesz képes más csomagok (saját magát is beleértve) telepítésére a telepített rendszerre vagy eltávolítására arról. Próbáljon újabb telepítő-lemezképeket beszerezni, vagy jelentse a problémát a terjesztőnek.

en: This may leave your computer unable to boot.
hu: Ez indíthatatlanná teheti a gépét.

en: This saves time after installation.
hu: Ezzel időt spórolhat a telepítés után.

en: This software is subject to license terms included with its documentation. Some is proprietary.
hu: Erre a szoftverre a dokumentációban feltüntetett licencfeltételek vonatkoznak. Ezek közül néhány szellemi tulajdont képző.

en: This will set up Logical Volume Management. It allows taking snapshots and easier partition resizing.
hu: Ezzel telepíti a logikai kötetkezelőt, amellyel pillanatképeket hozhat létre a kötetekről, és átméretezheti a partíciókat.

en: Time Zone:
hu: Időzóna:

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Try ${RELEASE}
hu: A(z) ${RELEASE} kipróbálása

en: Turn off BitLocker
hu: BitLocker kikapcsolása

en: Turn off RST
hu: RST kikapcsolása

en: Type
hu: Típus

en: Type here to test your keyboard
hu: Írjon ide a billentyűzet kipróbálásához

en: UEFI Secure Boot
hu: UEFI biztonságos rendszerindítás

en: USB disk
hu: USB-meghajtó

en: Updates and other software
hu: Frissítések és egyéb szoftverek

en: Updating package information
hu: Csomaginformációk frissítése

en: Use LVM with the new ${RELEASE} installation
hu: LVM használata az új ${RELEASE} telepítéshez

en: Used
hu: Használt

en: User Info
hu: Felhasználói adatok

en: Variant:
hu: Változat:

en: Verifying the installation configuration...
hu: A telepítő beállításainak ellenőrzése…

en: Volume groups:
hu: Kötetcsoportok:

en: We're sorry; the installer crashed. After you close this window, we'll allow you to file a bug report using the integrated bug reporting tool. This will gather information about your system and your installation process. The details will be sent to our bug tracker and a developer will attend to the problem as soon as possible.
hu: Elnézést, a telepítő összeomlott. Ezen ablak bezárása után lehetősége lesz a hiba bejelentésére az integrált hibajelentő eszközzel. Ez információkat fog gyűjteni a rendszerről és a telepítési folyamatról. A részletek elküldésre kerülnek a hibajelentőnkbe, és egy fejlesztő foglalkozni fog a problémával, amint az lehetséges.

en: Weak password
hu: Gyenge jelszó

en: Web browser and basic utilities.
hu: Webböngésző és alapvető segédprogramok.

en: Web browser plus basic utilities and applications.
hu: Webböngésző, alapvető segédprogramok és alkalmazások.

en: Web browser, utilities, office software, games, and media players.
hu: Webböngésző, segédprogramok, irodai szoftver, játékok és médialejátszók.

en: Web browser, utilities, office software, plus additional internet applications and media players.
hu: Webböngésző, segédprogramok, irodai szoftver, további internetes alkalmazások és médialejátszók.

en: Welcome
hu: Üdvözöljük

en: What apps would you like to install to start with?
hu: Milyen alkalmazásokat szeretne alapértelmezésként telepíteni?

en: When you boot into the new system, you will be able to log in as the 'oem' user with the password you selected earlier; this user also has administrative privileges using 'sudo'. You will then be able to make any additional modifications you require to the system.
hu: Az új rendszer indításakor elérhető lesz az „oem” felhasználó a korábban megadott jelszóval. Ez a felhasználó rendszergazdai jogosultságokkal fog rendelkezni a „sudo” használatával. Így elvégezhetők lesznek a szükséges további módosítások.

en: Where are you?
hu: Hol tartózkodik?

en: Where would you like to install Kubuntu?
hu: Hová szeretné telepíteni a Kubuntut?

en: Which applications would you like to start with?
hu: Milyen alkalmazásokat szeretne használni?

en: Who are you?
hu: Kicsoda Ön?

en: Wireless
hu: Vezeték nélküli

en: Would you like the installer to try to unmount these partitions again?
hu: Kívánja, hogy a telepítő újra megpróbálja leválasztani ezeket a partíciókat?

en: You are installing in system manufacturer mode. Please enter a unique name for this batch of systems. This name will be saved on the installed system and can be used to help with bug reports.
hu: Rendszergyártói módban telepít. Adjon meg egy egyedi nevet a rendszerek ezen csoportjának. Ez a név mentésre kerül a telepített rendszerre és a hibákkal kapcsolatos segítségnyújtásnál lehet hasznos.

en: You are running in debugging mode. Do not use a valuable password!
hu: A rendszer hibakereső módban fut! Ne használjon „értékes” jelszót!

en: You can create or resize partitions yourself, or choose multiple partitions for ${DISTRO}.
hu: Létrehozhat vagy átméretezhet partíciókat, vagy több partíciót adhat meg a(z) ${DISTRO} számára.

en: You can try ${RELEASE} without making any changes to your computer, directly from this ${MEDIUM}.
hu: A(z) ${RELEASE} kipróbálható a rendszer változtatása nélkül, közvetlenül ${MEDIUM} eszközről.

en: You have chosen to enable third-party software as part of your install, which for this system includes hardware drivers for graphics and/or wi-fi hardware. Your system also has UEFI Secure Boot enabled. UEFI Secure Boot needs to be configured to allow the use of these third-party drivers.
hu: A telepítés részeként engedélyezte a harmadik féltől származó szoftverek használatát, amelyek ehhez a rendszerhez tartalmaznak grafikai és / vagy wi-fi hardver illesztőprogramokat. A rendszerben az UEFI Secure Boot is engedélyezve van. Az UEFI Secure Boot-ot konfigurálni kell ezen harmadik fél illesztőprogramjainak használatához.

en: You may wish to <a href="update">update this installer</a>.
hu: <a href="update">Frissítheti ezt a telepítőt</a>.

en: You may wish to read the <a href="release-notes">release notes</a> or <a href="update">update this installer</a>.
hu: Elolvashatja a <a href="release notes">kiadási megjegyzéseket</a>, vagy <a href="update">frissítheti ezt a telepítőt</a>.

en: You may wish to read the <a href="release-notes">release notes</a>.
hu: Érdemes elolvasni a <a href="release notes">kiadási megjegyzéseket</a>.

en: You need at least ${SIZE} disk space to install ${RELEASE}.
hu: De legalább ${SIZE} szabad helyre van szüksége a(z) ${RELEASE} telepítéséhez.

en: You will choose a security key in the next step.
hu: A következő lépésben kiválaszthatja a biztonsági kulcsot.

en: You will need to manually install a bootloader in order to start ${RELEASE}.
hu: A(z) ${RELEASE} indításához saját kezűleg kell telepítenie egy rendszerbetöltőt.

en: Your computer's name:
hu: A számítógép neve:

en: Your name:
hu: Az Ön neve:

en: ZFS selected
hu: ZFS kiválasztva

en: [type here to change]
hu: [gépeljen a módosításhoz]

en: _High Contrast
hu: _Nagy kontraszt

en: _Install Now[ action ]
hu: _Telepítés most

en: _Keyboard Modifiers
hu: _Billentyűmódosítók

en: _On-screen Keyboard
hu: Kép_ernyő-billentyűzet

en: _Restart[ action ]
hu: _Újraindítás

en: _Screen Reader
hu: _Képernyőolvasó

en: _Skip
hu: _Kihagyás

en: free space
hu: szabad terület

en: installation process
hu: telepítési folyamat

en: is connected to the Internet
hu: a számítógép csatlakozik az internetre

en: is plugged in to a power source
hu: a számítógép csatlakozik az elektromos hálózatra

en: partition #%(partid)s as %(parttype)s used for %(partusage)s
hu: partíció #%(partid)s (%(parttype)s) használva, mint %(partusage)s

en: unknown
hu: ismeretlen
