kio4 - en to be@latin translation catalogue (736 entries)

en:  (Points to %1)
be@latin:  (łučyć z „%1”)

en: "vold" is not running.
be@latin: Słužba „vold” nie pracuje.

en: %1 Item | %1 Items
be@latin[0]: %1 element
be@latin[1]: %1 elementy
be@latin[2]: %1 elementaŭ

en: %1 contacted. Waiting for reply...
be@latin: Spałučany z „%1”. Čakańnie adkazu...

en: %1 is a file, but a folder was expected.
be@latin: „%1” jość fajłam, choć čakaŭsia kataloh.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
be@latin: „%1” jość kataloham, choć čakaŭsia fajł.

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
be@latin: %1: nie ŭdałosia zaćvierdzić SSL

en: %1 is required by the server, but is not available.
be@latin: Server vymahaje „%1”, ale jaho niama.

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
be@latin: Padčas sproby %2 uźnikła niečakanaja pamyłka (%1).

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
be@latin: Sprobie %1 zabaronieny dostup.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
be@latin: Nie ŭdałosia %1, bo metavy server nie pryniaŭ hetaha fajła ci kataloha.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
be@latin: Nie ŭdałosia %1, bo resurs zablakavany.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
be@latin: Padčas sproby %1 dla „%2” uźnikła pamyłka. Nižej padadzieny śpis pryčynaŭ.

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
be@latin: Padčas sproby %2 uźnikła niečakanaja pamyłka (%1).

en: &Application
be@latin: &Aplikacyja

en: &Browse...
be@latin: &Prahladaj...

en: &Description:
be@latin: &Apisańnie:

en: &Details
be@latin: &Detali

en: &Do not close when command exits
be@latin: &Nie začyniaj paśla vychadu z zahadu

en: &Eject '%1'
be@latin: V&ysuń „%1”

en: &Filter:
be@latin: &Filtruj:

en: &Forever
be@latin: &Pryjmaj nadalej

en: &Location:
be@latin: &Miesca:

en: &Name:
be@latin: &Nazva:

en: &No
be@latin: &Nie

en: &Only show when using this application (%1)
be@latin: Pakazvaj tolki dla &hetaj aplikacyi (%1)

en: &Open
be@latin: &Adčyni

en: &Overwrite
be@latin: &Nadpišy

en: &Paste Clipboard Contents
be@latin: &Uklej źmieściva abmiennaha bufera

en: &Paste File | &Paste %1 Files
be@latin[0]: &Uklej %1 fajł
be@latin[1]: &Uklej %1 fajły
be@latin[2]: &Uklej %1 fajłaŭ

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
be@latin[0]: &Uklej %1 adras
be@latin[1]: &Uklej %1 adrasy
be@latin[2]: &Uklej %1 adrasoŭ

en: &Permissions
be@latin: &Dazvoły

en: &Release '%1'
be@latin: &Vyzvali „%1”

en: &Rename
be@latin: &Źmiani nazvu

en: &Resume
be@latin: &Praciahvaj

en: &Safely Remove '%1'
be@latin: &Biaśpiečna vysuń „%1”

en: &Show All Entries
be@latin: &Pakažy ŭsie elementy

en: &Skip
be@latin: &Abmini

en: &Supported file types:
be@latin: &Typy fajłaŭ z absłuhoŭvańniem:

en: &Unmount '%1'
be@latin: &Admantuj „%1”

en: &View
be@latin: &Vyhlad

en: &Work path:
be@latin: &Rabočy kataloh:

en: &Yes
be@latin: &Tak

en: '%1' not found, please type a valid program name.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści „%1”. Pravilna ŭpišy nazvu prahramy.

en: (%1, Link to %2)
be@latin: (%1, łuč da „%2”)

en: (Symbolic Link to %1)
be@latin: (Symbalny łuč da „%1”)

en: *|All Files
be@latin: *|Usie fajły

en: *|All Folders
be@latin: *|Usie katalohi

en: 1 File | %1 Files
be@latin[0]: %1 fajł
be@latin[1]: %1 fajły
be@latin[2]: %1 fajłaŭ

en: 1 Folder | %1 Folders
be@latin[0]: %1 kataloh
be@latin[1]: %1 katalohi
be@latin[2]: %1 katalohaŭ

en: 1 day %2 | %1 days %2
be@latin[0]: %1 dzień %2
be@latin[1]: %1 dni %2
be@latin[2]: %1 dzion %2

en: 1 file | %1 files
be@latin[0]: %1 fajł
be@latin[1]: %1 fajły
be@latin[2]: %1 fajłaŭ

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
be@latin[0]: %1 padkataloh
be@latin[1]: %1 padkatalohi
be@latin[2]: %1 padkatalohaŭ

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
be@latin: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: <b>Details of the request</b>:
be@latin: <b>Detali zapytu</b>:

en: <b>Possible causes</b>:
be@latin: <b>Mahčymyja pryčyny</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
be@latin: <b>Mahčymyja raźviazki</b>:

en: <b>Technical reason</b>:
be@latin: <b>Techničnaja pryčyna</b>:

en: <li>Additional information: %1</li>
be@latin: <li>Dadatkovyja źviestki: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
be@latin: <li>Data j čas: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
be@latin: <li>Pratakoł: %1</li>

en: <li>URL: %1</li>
be@latin: <li>Adras: %1</li>

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
be@latin: <qt>Nie ŭdałosia źmianić ułaśnikaŭ fajła „<b>%1</b>”. Tabie nie staje dazvołu na takija źmieny.</qt>

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
be@latin: <qt>Nie ŭdałosia zapisać ułaścivaści. Tabie nie staje dazvołu na zapis u <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
be@latin: <qt>Vybiery prahramu. Kali patrebnaj prahramy niama ŭ śpisie, upišy jejnuju nazvu albo klikni ŭ knopku prahladu.</qt>

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
be@latin: <qt>Vybiery prahramu dla fajłaŭ typu <b>%1</b>. Kali patrebnaj prahramy niama ŭ śpisie, upišy jejnuju nazvu albo klikni ŭ knopku prahladu.</qt>

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
be@latin: <qt>Vybiery prahramu, u jakoj treba adčynić <b>%1</b>. Kali patrebnaj prahramy niama ŭ śpisie, upišy jejnuju nazvu albo klikni ŭ knopku prahladu.</qt>

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
be@latin: <qt>Uklučy hetuju opcyju, kali chočaš bačyć hety element tolki ŭ dziejnaj aplikacyi (%1).<br /><br />Kali hetaja opcyja vyklučanaja, to jaho budzie vidać z usich aplikacyjaŭ.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
be@latin: <qt>Fajł <b>%1</b> jość vykonvalnaj prahramaj. Kab paźbiehnuć prablemaŭ biaśpieki, jon nia budzie ŭklučany.</qt>

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
be@latin: <qt>Hetaja knopka dazvalaje stvarać zakładki dla peŭnych miescaŭ. Klikni ŭ hetuju knopku, kab adčynić menu zakładak. Tudy ty možaš dadavać novyja zakładki, redahavać ci vybirać najaŭnyja zakładki.<br /><br />Jany adnosiacca tolki da akna vybaru fajłaŭ, ale dziejničajuć, jak zvyčajnyja zakładki systemy KDE.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
be@latin: <qt>Filtar, jaki budzie vykarystany dla śpisa fajłaŭ. Nazvy fajłaŭ, jakija nie adpaviadajuć hetamu filtru, nia buduć pakazvacca.<p>Ty možaš albo vybrać najaŭny šablon z vypłyŭnoha menu, albo ŭpisać ułasny filter u tekstavaje pole.</p><p>Možna karystacca specyjalnymi znakami, naprykład, „*” i „?”.</p></qt>

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
be@latin: <qt>Hetaja ikona budzie źmieščanaja ŭ paneli miescaŭ.<br /><br />Klikni ŭ hetuju knopku, kab vybrać inšuju.</qt>

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
be@latin: <qt>Heta adras, źviazany z hetym elementam. Tut možna ŭpisać luby dziejny adras. Naprykład:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Kliknuŭšy ŭ knopku, źmieščanuju kala tekstavaha pola, možna pierajści ŭ adpaviednaje miesca.</qt>

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
be@latin: <qt>Nie ŭdałosia ŭvajści ŭ <b>%1</b>.
    Tabie nie staje adpaviednaha dazvołu dla hetaha miesca.</qt>

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
be@latin: <qt>Nie ŭdałosia vykanać aznačany zahad. Fajł ci kataloh <b>%1</b> nie isnuje.</qt>

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
be@latin: <qt>Padčas upisvańnia tekstu ŭ pole tabie mohuć prapanavać mahčymyja varyjanty zakančeńnia. Hetyja pavodziny možna źmianić, kliknuŭšy pravaj knopkaj myšy ŭ pole j vybraŭšy patrebny sposab u menu <b>Zakančeńnie tekstu</b></qt>.

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
be@latin: <qt>Tabie nie staje dazvołu na ŭklučeńnie <b>%1</b>.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
be@latin: Vyčyści śmietnicu

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
be@latin: Vyčyści śmietnicu

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
be@latin: Nieviadomy

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
be@latin: (nieviadomy)

[ctx: @info url]
en: (unknown)
be@latin: (nieviadomy)

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
be@latin: Pryłady

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
be@latin: Inšaje

[ctx: @title job]
en: Copying
be@latin: Kapijavańnie

[ctx: @title job]
en: Creating directory
be@latin: Stvareńnie kataloha

[ctx: @title job]
en: Deleting
be@latin: Vydaleńnie

[ctx: @title job]
en: Examining
be@latin: Zbor źviestak

[ctx: @title job]
en: Mounting
be@latin: Zmantavańnie

[ctx: @title job]
en: Moving
be@latin: Pieraniasieńnie

[ctx: @title job]
en: Transferring
be@latin: Vysyłańnie

[ctx: @title job]
en: Unmounting
be@latin: Admantavańnie

[ctx: @title:column]
en: Date
be@latin: Data

[ctx: @title:column]
en: Group
be@latin: Hrupa

[ctx: @title:column]
en: Name
be@latin: Nazva

[ctx: @title:column]
en: Owner
be@latin: Ułaśnik

[ctx: @title:column]
en: Permissions
be@latin: Dazvoły

[ctx: @title:column]
en: Size
be@latin: Pamier

[ctx: @title:column]
en: Type
be@latin: Typ

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
en: Terminal
be@latin: Terminał

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
en: User
be@latin: Karystańnik

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
be@latin: &Aperacyi

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
be@latin: &Adčyni ŭ

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
be@latin: &Adčyni ŭ...

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
be@latin: &Hałoŭnaje

[ctx: @title:window]
en: New Folder
be@latin: Novy kataloh

en: A file named %1 already exists.
be@latin: Fajł z nazvaj „%1” užo isnuje.

en: A file or folder named %1 already exists.
be@latin: Fajł ci kataloh z nazvaj „%1” užo isnuje.

en: A folder named %1 already exists.
be@latin: Kataloh z nazvaj „%1” užo isnuje.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
be@latin: Mahčyma, hetamu zapytu zaminaje sietkavaja zasłona (pryłada, jakaja abmiažoŭvaje čynnaść u siecivie), jakaja abaraniaje tvaju sietku albo sietku servera.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
be@latin: Mahčyma, uźnikła prablema ŭ pratakole, u vyniku jakoj server začyniŭ spałučeńnie.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
be@latin: Mahčyma, uźnikła prablema ŭ pratakole albo niaŭzhodnienaści.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
be@latin: Niemahčyma stvaryć resurs u metavym miescy, pakul nia buduć stvorany pasiarednija katalohi, jakija viaduć da hetaha resursu.

en: A similar file named '%1' already exists.
be@latin: Užo jość padobny fajł z nazvaj „%1”.

en: A&dvanced Permissions
be@latin: &Asablivyja dazvoły

en: Above File Name
be@latin: Nad nazvaju fajła

en: Access Denied
be@latin: Dostup zabaronieny

en: Access Permissions
be@latin: &Dazvoły na dostup

en: Access denied to %1.
be@latin: Dostup da „%1” zabaronieny.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
be@latin: Dostup zabaronieny.
    Nie ŭdałosia zapisać u „%1”.

en: Access to restricted port in POST denied.
be@latin: Dostup funkcyi „POST” da abmiežavanaha porta zabaronieny.

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
be@latin: Dostup da aznačanaha resursu, <strong>%1</strong>, zabaronieny.

en: Accessed:
be@latin: Dostup:

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje dostup da fajłaŭ.

en: Acme Sundry Products Company
be@latin: Hurtoŭnaja kampanija Acme

en: Ad&vanced Options
be@latin: &Asablivyja opcyi

en: Add Entry...
be@latin: Dadaj praviła...

en: Add File Type for %1
be@latin: Dadaj typ fajłaŭ dla „%1”

en: Add...
be@latin: Dadaj...

en: Advanced Options for %1
be@latin: Asablivyja opcyi dla „%1”

en: Advanced Permissions
be@latin: Asablivyja dazvoły

en: All Supported Files
be@latin: Fajły, jakija padtrymvajucca

en: Already Exists as Folder
be@latin: Užo isnuje taki kataloh

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
be@latin: Choć spałučeńnie z serveram <strong>%1</strong> było ŭstalavanaje, ale paśla jano było začynienaje ŭ niečakany sposab.

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
be@latin: Choć z serveram była naładžanaja viaź, ale adkaz nia byŭ atrymany ciaham vydatkavanaha na heta času:<ul><li>Čas na ŭźniaćcio spałučeńnia: %1 sekundaŭ</li><li>Čas na atrymańnie adkazu: %2 sekundaŭ</li><li>Čas na dostup da serveraŭ proxy: %3 sekundaŭ</li></ul>Darečy, ty možaš źmianić hetyja nałady času čakańnia ŭ Systemnych naładach KDE, u raździele: „Sietkavyja nałady” ► „Nałady spałučeńnia”.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
be@latin: Choć amal nievierahodna, mahła ŭźniknuć prablema ŭ aparatury.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
be@latin: Choć moža ty padaŭ pravilnyja źviestki pra svaju tojesnaść, ale nie ŭdałosia ich spraŭdzić, bo sposab, jakim server heta robić, nie absłuhoŭvajecca prahramaj KDE, jakaja dazvalaje dziejničać praz pratakoł „%1”.

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić dazvoły na aznačany resurs, <strong>%1</strong>.

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić ułaścika aznačanaha resursu, <strong>%1</strong>.

en: An attempt to create the requested folder failed.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć zapatrabavany kataloh.

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić aznačany resurs, <strong>%1</strong>.

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
be@latin: Nie ŭdałosia atrymać źviestki pra stanovišča resursu <strong>%1</strong>: jahonuju nazvu, typ, pamier i h.d.

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
be@latin: Nie ŭdałosia ŭvajści, kab vykanać zapatrabavanuju aperacyju.

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić aznačany kataloh, <strong>%1</strong>.

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić nazvu aznačanaha resursu, <strong>%1</strong>.

en: An error occurred while accessing '%1'
be@latin: Padčas dostupu da „%1” uźnikła pamyłka.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
be@latin: Padčas dostupu da „%1” uźnikła pamyłka. Systema paviedamiła: %2

en: An older item named '%1' already exists.
be@latin: Užo jość starejšy element z nazvaj „%1”.

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
be@latin: Hetaja prablema śviedčyć pra toje, što nie ŭdałosia znajści ŭ siecivie server z zapatrabavanaj nazvaj: <strong>%1</strong>.

en: Apply changes to all subfolders and their contents
be@latin: Prymiani źmieny dla ŭsich padkatalohaŭ dy ichnaha źmieściva

en: At least %1
be@latin: Prynamsi, %1

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
be@latin: Sproba dasiahnuć pastaŭlenaj mety inšym sposabam.

en: Authentication Failed.
be@latin: Nie ŭdałosia dakazać svaju tojesnaść.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
be@latin: Nie ŭdałosia dakazać svaju tojesnaść: sposab „%1” nie absłuhoŭvajecca

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
be@latin: Nie ŭdałosia aŭtaryzavacca. Tojesnaść „%1” nie absłuhoŭvajecca.

en: Automatically select filename e&xtension
be@latin: &Aŭtamatyčna vybiraj pašyreńnie dla nazvaŭ fajłaŭ

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
be@latin: Aŭtamatyčna vybiraj &pašyreńnie dla nazvaŭ fajłaŭ (%1)

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
be@latin: %1 volnaha miesca z %2 (zaniata %3%)

en: Blocked request.
be@latin: Zablakavany zapyt.

en: Bookmarks
be@latin: Zakładki

en: C&onnect
be@latin: &Spałučy

en: C&ontinue
be@latin: &Praciahni

en: C&ontinue Loading
be@latin: &Praciahvaj

en: Calculate
be@latin: Padličy

en: Calculating...
be@latin: Padličvańnie...

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
be@latin: Padličvańnie... %1 (%2)
    %3, %4

en: Can View & Modify Content
be@latin: Možna ŭbačyć i źmianić źmieściva

en: Can View/Read & Modify/Write
be@latin: Možna ŭbačyć i źmianić źmieściva, pračytać i zapisać

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści słužbu „ioslave” dla pratakołu „%1”.

en: Canada
be@latin: Biełaruś

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
be@latin: Nie ŭdałosia inicyjalizavać pratakoł „%1”

en: Cannot Open Resource For Reading
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić resurs dla čytańnia

en: Cannot Open Resource For Writing
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić resurs dla zapisu

en: Cannot Read From Resource
be@latin: Nie ŭdałosia pračytać z resursu

en: Cannot Write to Resource
be@latin: Nie ŭdałosia zapisać u resursie

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
be@latin: Nie ŭdałosia skapijavać fajł z „%1” u „%2” (numar pamyłki: %3).

en: Cannot open file
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić fajł

en: Cannot talk to klauncher: %1
be@latin: Nie ŭdałosia parazumiecca z słužbaj „klauncher”: %1

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje źmianieńnie atrybutaŭ fajła.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje źmianieńnie ŭłaśnika fajłaŭ.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
be@latin: Spraŭdź, što nijakija inšyja aplikacyi nie karystajucca hetaj pryładaj, i pasprabuj znoŭ.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
be@latin: Spraŭdź, što pryłada padrychtavanaja: źmiennyja nośbity ŭsunutyja, pieranosnyja pryłady padłučanyja da kamputara i ŭklučanyja. Paśla pasprabuj znoŭ.

en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
be@latin: Uklučy hetuju opcyju, kali aplikacyja maje tekstavy kštałt albo kali chočaš pračytać vychodnyja źviestki ad prahramy.

en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
be@latin: Uklučy hetuju opcyju, kali aplikacyja tekstavaha kštałtu vyvodzić pry vychadzie važnyja źviestki. Kali terminał nia budzie začynieny, tady ty zmožaš ich pračytać.

en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
be@latin: Uklučy hetuju opcyju, kab być peŭnym, što aplikacyja ŭklučyłasia. Hetaje vyjaŭleńnie moža pakazvać „zaniaty” kursor albo paznačać zadańnie ŭ paneli.

en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
be@latin: Uklučy hetuju opcyju, kali chočaš uklučyć hetuju aplikacyju ad asoby inšaha karystańnika. Kožny praces maje peŭny identyfikatar karystańnika, jaki aznačaje dazvoły na dostup da roznych fajłaŭ itp. Dla hetkaha ŭklučeńnia treba padać parol adpaviednaha karystańnika.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
be@latin: Spraŭdź, što anijaki inšy karystańnik ci aplikacyja nie karystajecca fajłam i nie zablakavała jaho.

en: Check your access permissions on this resource.
be@latin: Spraŭdź svaje dazvoły dostupu da hetaha resursu.

en: Check your network connection status.
be@latin: Spraŭdź, ci dziejničaje tvajo sietkavaje spałučeńnie.

en: Choose Application
be@latin: Vybiery aplikacyju

en: Choose Application for %1
be@latin: Vybiery aplikacyju dla „%1”

en: Choose a different filename for the destination file.
be@latin: Vybiery inšuju nazvu dla metavaha fajła.

en: Choose an &icon:
be@latin: Vybiery &ikonu:

en: Choose an alternate filename for the new file.
be@latin: Vybiery inšuju nazvu dla novaha fajła.

en: Choose an alternate name for the new folder.
be@latin: Vybiery inšuju nazvu dla novaha kataloha.

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
be@latin: Vybiery nazvu prahramy, u jakoj treba adčynić zaznačanyja fajły.

en: City:
be@latin: Horad:

en: Class
be@latin: Klasa

en: Click for Location Navigation
be@latin: Klikni, kab bačyć panel miesca

en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
be@latin: Klikni siudy, kab znajści ŭ fajłavaj systemie patrebny vykonvalny fajł.

en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
be@latin: Klikni siudy, kab źmianić sposab uklučeńnia aplikacyi, vyjaŭleńnie, opcyi „D-Bus”, dziejnaha karystańnika.

en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
be@latin: Klikni ŭ hetuju knopku, kali chočaš dadać typ fajłaŭ („MIME”), jaki absłuhoŭvaje hetaja aplikacyja.

en: Click this button to create a new folder.
be@latin: Klikni ŭ hetuju knopku, kab stvaryć novy kataloh.

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
be@latin: Klikni ŭ hetuju knopku, kab viarnucca nazad na adzin krok u śpisie prahladanych miescaŭ.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
be@latin: Klikni ŭ hetuju knopku, kab pajści napierad na adzin krok u śpisie prahladanych miescaŭ.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
be@latin: Klikni ŭ hetuju knopku, kab pieračytać źmieściva hetaha miesca.

en: Click to Edit Location
be@latin: Klikni, kab adredahavać adras miesca

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje začynieńnie spałučeńniaŭ.

en: Co&mmand:
be@latin: &Zahad:

en: Co&ntinue
be@latin: &Praciahvaj

en: Comm&ent:
be@latin: &Kamentar:

en: Common name:
be@latin: Nazva:

en: Connected to host %1
be@latin: Spałučany z hostam „%1”

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
be@latin: Spałučeńnie z serveram niečakana začyniłasia

en: Connection to Server Refused
be@latin: Spałučeńnie z serveram adchilenaje

en: Connection to host %1 is broken.
be@latin: Spałučeńnie z hostam „%1” złamałasia.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
be@latin: Ty možaš źviarnucca da svajho administratara pa dapamohu.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
be@latin: Źviarnisia da administratara hetaha servera j paviedam jamu pra ŭźnikłuju prablemu.

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
be@latin: Ty možaš źviarnucca ŭ svaju systemu kamputarnaj padtrymki albo da svajho administratara pa dapamohu.

en: Contents:
be@latin: Źmieściva:

en: Copy
be@latin: Skapijuj

en: Copying files within %1 is not supported.
be@latin: Kapijavańnie fajłaŭ u „%1” nie padtrymvajecca.

en: Could Not Accept Network Connection
be@latin: Nie ŭdałosia pryniać sietkavaje spałučeńnie

en: Could Not Alter Permissions of Resource
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić dazvoły na resurs

en: Could Not Bind
be@latin: Nie ŭdałosia paviazać sokiet

en: Could Not Cancel Listing
be@latin: Nie ŭdałosia anulavać prahlad kataloha

en: Could Not Change Ownership of Resource
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić ułaścika resursu

en: Could Not Create Folder
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć kataloh

en: Could Not Create Link
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć łuč

en: Could Not Create Network Connection
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć sietkavaje spałučeńnie

en: Could Not Create Socket
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć sokiet

en: Could Not Create Symbolic Link
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć symbalny łuč

en: Could Not Delete Original File
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić pieršasny fajł

en: Could Not Delete Resource
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić resurs

en: Could Not Delete Temporary File
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić časovy fajł

en: Could Not Determine Resource Status
be@latin: Nie ŭdałosia vyznačyć stanovišča resursu

en: Could Not Listen
be@latin: Nie ŭdałosia pasłuchać

en: Could Not Listen for Network Connections
be@latin: Nie ŭdałosia pasłuchać sietkavyja spałučeńni

en: Could Not Login: %1
be@latin: Nie ŭdałosia ŭvajści: %1

en: Could Not Mount Device
be@latin: Nie ŭdałosia zmantavać pryładu

en: Could Not Remove Folder
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić kataloh

en: Could Not Rename Original File
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić nazvu pieršasnaha fajła

en: Could Not Rename Resource
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić nazvu resursu

en: Could Not Rename Temporary File
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić nazvu časovaha fajła

en: Could Not Resume File Transfer
be@latin: Nie ŭdałosia praciahnuć pierasyłańnie fajła

en: Could Not Stat Resource
be@latin: Nie ŭdałosia atrymać źviestki pra resurs

en: Could Not Unmount Device
be@latin: Nie ŭdałosia admantavać pryładu

en: Could not accept %1.
be@latin: Nie ŭdałosia pryniać „%1”.

en: Could not access %1.
be@latin: Nie ŭdałosia dastupicca da „%1”.

en: Could not bind %1.
be@latin: Nie ŭdałosia paviazać „%1”.

en: Could not change ownership for %1.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić ułaśnika „%1”.

en: Could not change permissions for
    %1
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić dazvoły na
    %1

en: Could not change permissions for %1.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić dazvoły na „%1”.

en: Could not connect to host %1.
be@latin: Nie ŭdałosia spałučycca z hostam „%1”.

en: Could not create socket for accessing %1.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć sokiet dla dostupu da „%1”.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć symbalny łuč „%1”.
    Pravier dazvoły.

en: Could not delete file %1.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić fajł „%1”.

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić pieršasny fajł „%1”.
    Pravier dazvoły.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić niapoŭny fajł „%1”.
    Pravier dazvoły.

en: Could not download the proxy configuration script
be@latin: Nie ŭdałosia atrymać skrypt naładžvańnia proxy

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
be@latin: Nie ŭdałosia atrymać skrypt naładžvańnia proxy:
    %1

en: Could not enter folder %1.
be@latin: Nie ŭdałosia ŭvajści ŭ kataloh „%1”.

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
be@latin: Nie ŭdałosia atrymać nazvy vykonvalnaha fajła z „%1”. Pravilna ŭpišy nazvu prahramy.

en: Could not find a usable proxy configuration script
be@latin: Nie ŭdałosia znajści prydatny skrypt naładžvańnia proxy

en: Could not find program "mount"
be@latin: Nie ŭdałosia znajści prahramu „mount”.

en: Could not find program "umount"
be@latin: Nie ŭdałosia znajści prahramu „umount”.

en: Could not find the program '%1'
be@latin: Nie ŭdałosia znajści prahramu „%1”

en: Could not get group id for given group name %1
be@latin: Nie ŭdałosia znajści identyfikatar hrupy dla padadzienaj nazvy „%1”.

en: Could not get user id for given user name %1
be@latin: Nie ŭdałosia znajści identyfikatar karystańnika dla padadzienaj nazvy „%1”.

en: Could not listen %1.
be@latin: Nie ŭdałosia prasłuchać „%1”.

en: Could not login to %1.
be@latin: Nie ŭdałosia ŭvajści ŭ „%1”.

en: Could not make folder %1.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć kataloh „%1”.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
be@latin: Nie ŭdałosia zmantavać pryładu.
    Uźnikła nastupnaja pamyłka:
    %1

en: Could not read %1.
be@latin: Nie ŭdałosia pračytać z „%1”.

en: Could not read file %1.
be@latin: Nie ŭdałosia pračytać z fajła „%1”.

en: Could not remove folder %1.
be@latin: Nie ŭdałosia vydalić kataloh „%1”.

en: Could not rename file %1.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić nazvu fajła „%1”.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić nazvu pieršasnaha fajła „%1”.
    Pravier dazvoły.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
be@latin: Nie ŭdałosia źmianić nazvu niapoŭnaha fajła „%1”.
    Pravier dazvoły.

en: Could not resume file %1.
be@latin: Nie ŭdałosia praciahnuć atrymańnie fajła „%1”.

en: Could not start process %1.
be@latin: Nie ŭdałosia ŭklučyć praces „%1”.

en: Could not terminate listing %1.
be@latin: Nie ŭdałosia spynić prahlad „%1”.

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
be@latin: Nie ŭdałosia admantavać pryładu.
    Uźnikła nastupnaja pamyłka:
    %1

en: Could not write to %1.
be@latin: Nie ŭdałosia zapisać u „%1”.

en: Could not write to file %1.
be@latin: Nie ŭdałosia zapisać u fajł „%1”.

en: Country:
be@latin: Kraina:

en: Created:
be@latin: Stvorany:

en: Creating directory
be@latin: Stvareńnie kataloha

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje stvareńnie katalohaŭ.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje stvareńnie symbalnych łučoŭ.

en: Current connection is not secured with SSL.
be@latin: Dziejnaje spałučeńnie nie abaronienaje z dapamohaj SSL.

en: Current connection is secured with SSL.
be@latin: Dziejnaje spałučeńnie abaronienaje z dapamohaj SSL.

en: Custom Path
be@latin: Ułasnaja ściežka

en: Cyclic Link Detected
be@latin: Znojdzieny cykličny łuč

en: Cyclic Link Detected During Copy
be@latin: Padčas kapijavańnia znojdzieny cykličny łuč

en: Data format:
be@latin: Farmat źviestak:

en: De&vice
be@latin: &Pryłada

en: Default for new files in this folder
be@latin: Zmoŭčana dla novych fajłaŭ u hetym katalohu

en: Delete
be@latin: Vydali

en: Delete Entry
be@latin: Vydali praviła

en: Delete Files
be@latin: Vydaleńnie fajłaŭ

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
be@latin: Vydali adnu z častak hetaj piatli, kab razarvać jaje, i pasprabuj znoŭ.

en: Delete the current file and try again.
be@latin: Vydali ciapierašni fajł i pasprabuj znoŭ.

en: Delete the current folder and try again.
be@latin: Vydali ciapierašni kataloh i pasprabuj znoŭ.

en: Deleting
be@latin: Vydaleńnie

en: Deleting files from %1 is not supported.
be@latin: Vydaleńnie fajłaŭ z „%1” nie padtrymvajecca.

en: Descending
be@latin: Ad bolšaha k mienšamu

en: Description
be@latin: Apisańnie

en: Detailed Tree View
be@latin: Detalny hierarchičny vyhlad

en: Detailed View
be@latin: Detalny vyhlad

en: Details:
be@latin: Detali:

en: Device
be@latin: Pryłada

en: Device (/dev/fd0):
be@latin: Pryłada (/dev/fd0):

en: Device:
be@latin: Pryłada:

en: Directory
be@latin: Kataloh

en: Disk Full
be@latin: Dysk zapoŭnieny

en: Display SSL &Information
be@latin: Pakažy &źviestki SSL

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
be@latin: Nie kapijuj i nie pieranoś hetaha fajła, ale praciahvaj z nastupnaha elementa

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
be@latin: Nie kapijuj i nie pieranoś hetaha kataloha, ale praciahvaj z nastupnaha elementa

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
be@latin: Spraŭdź, što ty pravilna ŭpisaŭ adras, i pasprabuj znoŭ.

en: Double-check your proxy settings and try again.
be@latin: Spraŭdź svaje nałady proxy i pasprabuj znoŭ.

en: Drive: %1
be@latin: Pryłada: %1

en: Edit
be@latin: Redahuj

en: Edit ACL Entry
be@latin: Redahuj praviła dostupu

en: Edit Entry...
be@latin: Redahuj praviła...

en: Edit Places Entry
be@latin: Redahuj miesca

en: Effective
be@latin: Dziejnyja

en: Eject
be@latin: Vysuń

en: Enable this flag to allow entering the folder.
be@latin: Uklučy hetuju opcyju, kab dazvolić uvachodzić u kataloh.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
be@latin: Uklučy hetuju opcyju, kab dazvolić vykonvać hety fajł jak prahramu.

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
be@latin: Uklučy hetuju opcyju, kab tolki ŭłaśnik kataloha moh vydalać i źmianiać nazvy dla fajłaŭ i katalohaŭ, źmieščanych u im. Inšyja karystańniki zmohuć tolki dadavać novyja fajły, kali buduć mieć dazvoł na źmianieńnie źmieściva.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
be@latin: Uklučy hetuju opcyju, kab zrabić hety fajł vykonvalnym. Jana maje sens tolki dla prahramaŭ i skryptoŭ. Ty pavinien jaje ŭklučyć, kali chočaš vykonvać hety fajł.

en: Encoding:
be@latin: Kadavańnie:

en: Encryption:
be@latin: Šyfravańnie:

en: End of Session
be@latin: Kaniec sesii

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
be@latin: Spraŭdź, što kataloh isnuje j nie źmiaščaje fajłaŭ, i pasprabuj znoŭ.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
be@latin: Spraŭdź, što resurs isnuje, i pasprabuj jašče.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
be@latin: Uvachod

en: Enter the certificate password:
be@latin: Upišy parol dla sertyfikata:

en: Enter the user name you want to run the application as here.
be@latin: Siudy ŭpišy nazvu karystańnika, ad asoby jakoha treba ŭklučyć aplikacyju.

en: Enter the user name you want to run the application as.
be@latin: Upišy nazvu karystańnika, ad asoby jakoha treba ŭklučyć aplikacyju.

en: Entry Type
be@latin: Typ praviła

en: Error processing Exec field in %1
be@latin: Uźnikła pamyłka ŭ razrableńni pola „Exec” u „%1”.

en: Error. Out of memory.
    %1
be@latin: Pamyłka: nie staje pamiaci.
    %1

en: Exec
be@latin: Vykanańnie

en: FIXME: Document this
be@latin: FIXME: Treba zadakumentavać

en: File
be@latin: Fajł

en: File Already Exists
be@latin: Fajł užo isnuje

en: File Expected
be@latin: Čakaŭsia fajł

en: File or Folder Does Not Exist
be@latin: Fajł ci kataloh nie isnuje

en: File system:
be@latin: Fajłavaja systema:

en: Filename for clipboard content:
be@latin: Nazva fajła dla źmieściva abmiennaha bufera:

en: Files and folders selected
be@latin: Vyłučanyja katalohi j fajły

en: Folder Already Exists
be@latin: Kataloh užo isnuje

en: Folder Expected
be@latin: Čakaŭsia kataloh

en: Folder Listing Unavailable
be@latin: Nie ŭdałosia prahladzieć kataloh

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
be@latin: U zahadzie ty možaš źmiaścić nastupnyja spałučeńni znakaŭ, jakija buduć zamienienyja adpaviednymi značeńniami pry ŭklučeńni prahramy:
    %f - adna nazva fajła
    %F - śpis fajłaŭ: dla aplikacyjaŭ, jakija ŭmiejuć adnačasova adčynić niekalki lakalnych fajłaŭ
    %u - adzin adras
    %U - śpis adrasoŭ
    %d - kataloh fajła, jaki adčyniajecca
    %D - śpis katalohaŭ
    %i - ikona
    %m - małaja ikona
    %c - kamentar

en: Found a cyclic link in %1.
be@latin: Znojdzieny cykličny łuč u „%1”.

en: Found a cyclic link while copying %1.
be@latin: Padčas kapijavańnia „%1” znojdzieny cykličny łuč.

en: Fraud Department
be@latin: Addzieł machlarstvaŭ

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
be@latin: Pavialič kolkaść volnaha miesca na dysku: a) vydaliŭšy niepatrebnyja j časovyja fajły; b) zaarchivavaŭšy fajły na źmiennych nośbitach typu dyskaŭ CD-R; c) kupiŭšy bolšy dysk.

en: Gro&up:
be@latin: &Hrupa:

en: Group
be@latin: Hrupa

en: Group:
be@latin: Hrupa:

en: Group:
be@latin: Hrupa:

en: Home Folder
be@latin: Chatni kataloh

en: Icon Position
be@latin: Miesca ikon

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
be@latin: Kali opcyja „Sticky” ŭklučanaja dla kataloha, tolki jahony ŭłaśnik i „root” zmohuć vydalać i źmianiać u im nazvy fajłaŭ. Inačaj heta zmohuć rabić usie z dazvołam na zapis.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
be@latin: Kali hety fajł vykonvalny i ŭklučanaja hetaja opcyja, to jon budzie vykonvacca z dazvołami, ułaścivymi hrupie hetaha fajła.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
be@latin: Kali hety fajł vykonvalny i ŭklučanaja hetaja opcyja, to jon budzie vykonvacca z dazvołami, ułaścivymi ŭłaśniku hetaha fajła.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
be@latin: Kali ŭklučanaja hetaja opcyja, hrupaj usich novych fajłaŭ budzie hrupa hetaha kataloha.

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
be@latin: Kali ŭklučanaja hetaja opcyja, ułaśnikam usich novych fajłaŭ budzie ŭłaśnik hetaha kataloha.

en: If you do not trust this program, click Cancel
be@latin: Kali ŭ ciabie niama davieru da hetaj prahramy, klikni ŭ knopku „Anuluj”.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
be@latin: Kali ty viedaješ, chto jość aŭtarami servernaj prahramy, paviedam im pra znojdzienuju chibu.

en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
be@latin: Kali chočaš vydalić adzin z typaŭ fajłaŭ („MIME”), jakija nie absłuhoŭvaje hetaja aplikacyja, vybiery patrebny typ „MIME” i klikni ŭ hetuju knopku.

en: Improperly Formatted URL
be@latin: Adras u niapravilnym farmacie

en: Information
be@latin: Źviestki

en: Internal Error
be@latin: Unutranaja pamyłka

en: Internal Error in Server
be@latin: Unutranaja pamyłka ŭ servery

en: Internal error in server
    %1
be@latin: Unutranaja pamyłka ŭ servery
    %1

en: Invalid Filenames
be@latin: Niapravilnyja nazvy fajłaŭ

en: Is &executable
be@latin: &Vykonvalny

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
be@latin[0]: %1 element
be@latin[1]: %1 elementy
be@latin[2]: %1 elementaŭ

en: KDE SSL Information
be@latin: Źviestki pra SSL dla KDE

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
be@latin: KDE ŭmieje dziejničać praz łancuh pratakołaŭ. Hety zapyt vymahaje takoha sposabu karystańnia pratakołam, ale toj jaho nie padtrymvaje. Chutčej za ŭsio, uźnikła prablema ŭ prahramnym kodzie.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
be@latin: KDE ŭmieje dziejničać praz łancuh pratakołaŭ. Padadzieny pratakoł stvorany tolki dla hetkich vypadkaŭ, ale nia hetaha. Chutčej za ŭsio, uźnikła prablema ŭ prahramnym kodzie.

en: Known Applications
be@latin: Viadomyja aplikacyi

en: Lakeridge Meadows
be@latin: Miensk

en: Launching %1
be@latin: Uklučeńnie „%1”

en: Link
be@latin: Łuč

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje prahlad źmieściva katalohaŭ.

en: Location:
be@latin: Miesca:

en: Login OK
be@latin: Uvachod: OK

en: Malformed URL
    %1
be@latin: Kiepski adras
    %1

en: Malformed URL %1.
be@latin: Kiepski adras „%1”.

en: Mask
be@latin: Maska

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
be@latin: Vysłanaje paviedamleńnie:
    Uvachod z nazvaj karystańnika „%1” i parolem „[schavana]”
    
    Server adkazaŭ:
    %2

en: Mimetype
be@latin: Typ MIME

en: Modified:
be@latin: Admienieny:

en: More than one file provided
be@latin: Padadzienyja niekalki fajłaŭ.

en: More than one folder provided
be@latin: Padadzienyja niekalki katalohaŭ

en: Mount
be@latin: Zmantuj

en: Mount point (/mnt/floppy):
be@latin: Punkt zmantavańnia (/mnt/floppy):

en: Mount point:
be@latin: Punkt zmantavańnia:

en: Mounted on:
be@latin: Zmantavany ŭ:

en: Mountpoint
be@latin: Punkt zmantavańnia

en: Move to Trash
be@latin: Vykidańnie ŭ śmietnicu

en: Moving
be@latin: Pieraniasieńnie

en: Multiple Instances
be@latin: Niekalki kopijaŭ

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje atrymańnie niekalkich fajłaŭ.

en: Name
be@latin: Nazva

en: Name:
be@latin: Nazva:

en: Named group
be@latin: Nazva hrupy

en: Named user
be@latin: Nazva karystańnika

en: Navigate
be@latin: Pierajdzi

en: New Folder...
be@latin: Novy kataloh...

en: Next to File Name
be@latin: Kala nazvy fajła

en: No Content
be@latin: Niama źmieściva

en: No Media inserted or Media not recognized.
be@latin: Nośbit nia ŭsunuty albo nie raspaznany.

en: No host specified.
be@latin: Host nie aznačany.

en: No hostname specified.
be@latin: Nazva host nie aznačanaja.

en: No media in device for %1
be@latin: U pryładzie „%1” niama nośbitu.

en: None
be@latin: Niama

en: Not specified
be@latin: Nie aznačana

en: Nothing to Delete
be@latin: Niama čaho vydalać

en: Nothing to Trash
be@latin: Niama čaho vykidać u śmietnicu

en: O&thers:
be@latin: &Inšyja:

en: O&wner:
be@latin: &Ułaśnik:

en: Only executables on local file systems are supported.
be@latin: Absłuhoŭvajucca tolki vykonvalnyja fajły z lakalnych fajłavych systemaŭ.

en: Only own&er can rename and delete folder content
be@latin: Tolki &ŭłaśnik moža źmianiać nazvy j vydalać źmieściva ŭ katalohu

en: Only the owner can change permissions.
be@latin: Tolki ŭłaśnik moža źmianiać dazvoły.

en: Open
be@latin: Adčyni

en: Open &with %1
be@latin: Adčyni &ŭ: %1

en: Open With
be@latin: Adčyni ŭ

en: Open file dialog
be@latin: Adčyni akno fajła

en: Opening connection to host %1
be@latin: Adčynieńnie spałučeńnia z hostam „%1”

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje adčynieńnie spałučeńniaŭ.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje adčynieńnie fajłaŭ.

en: Options
be@latin: Opcyi

en: Organization:
be@latin: Ustanova:

en: Organizational unit:
be@latin: Addzieł u ŭstanovie:

en: Others
be@latin: Inšyja

en: Otherwise, the request would have succeeded.
be@latin: Inačaj zapyt by vykanaŭsia.

en: Out of Memory
be@latin: Skončyłasia pamiać

en: Overwrite File?
be@latin: Nadpisać fajł?

en: Owner
be@latin: Ułaśnik

en: Ownership
be@latin: Naležnaść

en: Owning Group
be@latin: Hrupa ŭłaśnikaŭ

en: Parent Folder
be@latin: Vyšejšy kataloh

en: Paste
be@latin: Uklej

en: Points to:
be@latin: Złučaje z:

en: Properties
be@latin: Ułaścivaści

en: Properties for %1
be@latin: Ułaścivaści dla %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
be@latin[0]: Ułaścivaści dla %1 elementa
be@latin[1]: Ułaścivaści dla %1 elementaŭ
be@latin[2]: Ułaścivaści dla %1 elementaŭ

en: Protocol %1 does not support action %2.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje aperacyju „%2”.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
be@latin: Pratakoł „%1” nia jość słužbaj fajłavaj systemy

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
be@latin: Pratakoł „%1” nia jość filtracyjnym

en: Protocol is a Filter Protocol
be@latin: Pratakoł jość filtracyjnym

en: Proxy Authentication Failed.
be@latin: Nie ŭdałosia dakazać serveru proxy svaju tojesnaść.

en: Quebec
be@latin: -

en: Read
be@latin: Čytańnie

en: Read only
be@latin: Tolki čytańnie

en: Receiving corrupt data.
be@latin: Atrymańnie paškodžanych źviestak.

en: Refresh
be@latin: Aktualizuj

en: Reload
be@latin: Pieračytaj

en: Remote Files Not Accepted
be@latin: Nielha vybrać fajły ź inšych hostaŭ

en: Remote files not accepted
be@latin: Nielha vybrać fajły ź inšych hostaŭ

en: Remove
be@latin: Vydali

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
be@latin: Źmianieńnie nazvaŭ i pieraniasieńnie fajłaŭ u „%1” nie padtrymvajecca.

en: Request Aborted
be@latin: Zapyt anulavany

en: Request Aborted By User
be@latin: Karystańnik anulavaŭ zapyt

en: Retrieving %1 from %2...
be@latin: Atrymańnie „%1” ad „%2”...

en: Retrieving data from %1 is not supported.
be@latin: Atrymańnie źviestak z „%1” nie padtrymvajecca.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
be@latin: Atrymańnie źviestak pra typy MIME z „%1” nie padtrymvajecca.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
be@latin: Paŭtary zapyt, spraŭdziŭšy pravilnaść svaich źviestak pra tojesnaść.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
be@latin: Paŭtary sprobu pierasyłańnia fajła biaz praciahu.

en: Retry the request.
be@latin: Paŭtary zapyt.

en: Run Until Finished
be@latin: Vykonvaj da kanca

en: Run in &terminal
be@latin: Uklučy ŭ &terminale

en: SSL Certificate Password
be@latin: Parol dla sertyfikata SSL

en: Save As
be@latin: Zapišy jak

en: Secure servers only
be@latin: Tolki biaśpiečnyja servery

en: Secure servers, page scripts
be@latin: Biaśpiečnyja servery j skrypty na staronkach

en: Security Information
be@latin: Infarmacyja pra biaśpiečnaść spałučeńnia

en: Select one or more file types to add:
be@latin: Vybiery adzin ci niekalki typaŭ fajłaŭ, kab dadać:

en: Sending data to %1
be@latin: Vysyłańnie źviestak u „%1”

en: Sending login information
be@latin: Vysyłańnie źviestak dla ŭvachodu

en: Server Authentication
be@latin: Spraŭdžvańnie tojesnaści servera

en: Server processing request, please wait...
be@latin: Server pierapracoŭvaje zapyt. Pačakaj...

en: Servers
be@latin: Servery

en: Servers, page scripts
be@latin: Servery j skrypty na staronkach

en: Set GID
be@latin: SGID

en: Set UID
be@latin: SUID

en: Sets the working directory for your application.
be@latin: Aznačaje dla tvajoj aplikacyi rabočy kataloh.

en: Setting ACL for %1
be@latin: Aznačeńnie asablivych praviłaŭ dostupu dla „%1”

en: Short View
be@latin: Karotki vyhlad

en: Show
    Entries
be@latin: Pakaz
    elementaŭ

en: Show Full Path
be@latin: Pakažy ŭsiu ściežku

en: Show Hidden Files
be@latin: Pakažy schavanyja fajły

en: Show Preview
be@latin: Pakažy padhlady

en: Single Instance
be@latin: Adna kopija

en: Site:
be@latin: Sajt:

en: Size:
be@latin: Pamier:

en: Skip
be@latin: Abmini

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
be@latin: Niekatoryja častki hetaha dakumenta abaronienyja z dapamohaj SSL, ale bolšaja častka nie abaronienaja.

en: Sorting
be@latin: Paradak

en: Source and Destination Files Identical
be@latin: Krynica j metavy fajł adnolkavyja

en: Special
be@latin: Asablivaje

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
be@latin: Asablivaja opcyja. Peŭny sens opcyi možna ŭbačyć u pravym słupku.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
be@latin: Asablivaja opcyja. Dziejničaje dla ŭsiaho kataloha. Peŭny sens opcyi možna ŭbačyć u pravym słupku.

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
be@latin: Aznačaje aperacyi, jakija mohuć vykonvać usie karystańniki, jakija nia jość udzielnikami hetaj hrupy ci ŭłaśnikami.

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
be@latin: Aznačaje aperacyi, jakija mohuć vykonvać udzielniki hetaj hrupy.

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
be@latin: Aznačaje aperacyi, jakija moža vykonvać ułaśnik.

en: State:
be@latin: Štat:

en: Stop
be@latin: Spyni

en: Suggest New &Name
be@latin: Prapanuj inšuju &nazvu

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
be@latin: Upisany adras (<strong>URL</strong>) nie spasyłajecca na peŭny resurs.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
be@latin: Upisany adras (<strong>URL</strong>) nie spasyłajecca na dziejny sposab dostupu da peŭnaha resursu, <strong>%1%2</strong>.

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
be@latin: Adras (<strong>URL</strong>) upisany ŭ niapravilnym farmacie. Zvyčajna adrasy zapisvajucca nastupnym čynam:<blockquote><strong>pratakoł://karystańnik:parol@www.uzor.by:port/kataloh/fajł.pašyreńnie?query=vartaść</strong></blockquote>

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
be@latin: Hetaja opcyja dazvalaje prahladać źmieściva fajła.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
be@latin: Systema „Linux” nie karystajecca opcyjaj „Sticky”, ale inšyja systemy mohuć joju dziela čaho-niebudź karystacca.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
be@latin: Hetaja opcyja dazvalaje źmianiać źmieściva fajła.

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
be@latin: Vydaŭnik

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
be@latin: Nie, uźnikli pamyłki:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
be@latin: Tak

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
be@latin: Nazvy vybranych fajłaŭ
    niapravilnyja.

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
be@latin: Źmieściva abmiennaha bufera źmianiłasia paśla vykarystańnia funkcyi ŭklejvańnia: vybrany farmat źviestak užo nieprydatny. Paŭtorna skapijuj toje, što chočaš ukleić.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
be@latin: Fajł elementa rabočaha stała
    %1
    maje typ „FSDevice”, ale nia ŭtrymvaje zapisu typu „Dev=...”

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
be@latin: Fajł elementa rabočaha stała
    %1
    maje typ „Link”, ale nia ŭtrymvaje zapisu typu „URL=...”

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
be@latin: Fajł elementa rabočaha stała „%1” nia maje zapisu „Type=...”

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
be@latin: Elementy rabočaha stała typu
    %1
    nieviadomyja systemie.

en: The desktop is offline
be@latin: Stoł nia ŭ siecivie

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
be@latin: Meta

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
be@latin: Metavamu resursu nie chapiła volnaha miesca, kab zapisać novuju admienu, jakaja ŭźnikła paśla vykanańnia hetaj funkcyi.

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
be@latin: Pryłada „%1” nia jość dyskam, i jaje nielha vysunuć.

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
be@latin: Mahčyma, pryłada dasiul zaniataja, naprykład, joju karystajecca inšaja aplikacyja ci karystańnik. Navat adčynienaje akno prahladu miesca na hetaj pryładzie moža stać pryčynaj jaje zaniataści.

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
be@latin: Mahčyma, pryłada nie padrychtavanaja, prykładam, u pryładzie moža nia być źmiennaha nośbita (u vypadku pryłady CD i pad.) Kali ž heta pieranosnaja pryłada, jana moža być kiepska padłučanaja da kamputara.

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
be@latin: Fajł „%1” užo isnuje. Ci chočaš jaho nadpisać?

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
be@latin: Fajł „%1” byŭ skapijavany z „%2”, ale paśla jon byŭ admienieny ŭ „%3”.
    Anulavaŭšy kapijavańnie, ty vydališ hety fajł, straciŭšy ŭsie źmieny.
    Ci ty sapraŭdy chočaš vydalić „%4”?

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
be@latin: Inšy karystańnik ci aplikacyja mohuć užo karystacca hetym fajłam, zablakavaŭšy jaho.

en: The file or folder %1 does not exist.
be@latin: Fajł ci kataloh „%1” nie isnuje.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
be@latin: Nabyć, miesca, dzie treba stvaryć kataloh, nie isnuje.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
be@latin: Bolšaja častka hetaha dakumenta abaronienaja z dapamohaj SSL, ale niekatoryja inšyja častki nie abaronienyja.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
be@latin: Takoj nazvy, „%1”, nie isnuje. Mahčyma, jana niapravilna ŭpisanaj.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
be@latin: Mabyć, sietkavaje spałučeńnie niapravilna naładžanaje ci sietkavy interfejs nia ŭklučany.

en: The new file name is empty.
be@latin: Novaja nazva fajła pustaja.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
be@latin: Nie ŭdałosia vykanać aperacyju, bo krynica j metavy fajł jość tym samym fajłam.

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
be@latin: Łancuh sertyfikataŭ SSL z susiedzkaha hosta paškodžany.

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
be@latin: Nie ŭdałosia aznačyć dla sesii sertyfikat klijenta.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
be@latin: Praces, jaki absłuhoŭvaje pratakoł „%1”, niečakana źniščyŭsia.

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
be@latin: Prahrama ŭ servery, jakaja absłuhoŭvaje dostup da pratakołu <strong>%1</strong>, paviedamiła pra nastupnuju ŭnutranuju pamyłku: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
be@latin: Prahrama z tvajho kamputara, jakaja absłuhoŭvaje dostup da pratakołu <strong>%1</strong>, nia moža atrymać jašče pamiaci, patrebnaj, kab praciahvać čynnaść.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
be@latin: Prahrama z tvajho kamputara, jakaja absłuhoŭvaje pratakoł <strong>%1</strong>, paviedamiła pra ŭnutranuju pamyłku.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
be@latin: Prahrama ŭ tvaim kamputary, jakaja absłuhoŭvaje dostup da pratakoła <strong>%1</strong>, paviedamiła pra pierarvańnie nieviadomaha typu: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
be@latin: Prahrama z tvajho kamputara, jakaja absłuhoŭvaje dostup da pratakołu <strong>%1</strong>, paviedamiła pra nieviadomuju pamyłku: %2.

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
be@latin: Prahrama z tvajho kamputara, jakaja absłuhoŭvaje dostup da pratakołu <strong>%1</strong>, niečakana źniščyłasia.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
be@latin: Mahčyma, prahrama, jakaja absłuhoŭvaje hety pratakoł, nie była zaktualizavanaja padčas apošniaha abnaŭleńnia KDE. Heta mahło zrabić prahramu niaŭzhodnienaj ź ciapierašniaj versijaj, i jana pierastała ŭklučacca.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
be@latin: Pratakoł „%1” nia maje funkcyjaŭ dla katalohaŭ.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
be@latin: Pratakoł „%1” nie filtracyjny.

en: The protocol %1 is not supported.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvajecca.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
be@latin: Pratakoł „%1” jość tolki filtracyjnym.

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
be@latin: Pratakoł <strong>%1</strong> nie padtrymvajecca prahramami KDE, zainstalavanymi ŭ hetym kamputary.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
be@latin: Pratakoł albo server nia ŭmiejuć praciahvać pierasyłańni fajłaŭ.

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
be@latin: Niapravilny skrypt naładžvańnia proxy:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
be@latin: Skrypt naładžvańnia proxy viarnuŭ pamyłku:
    %1

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
be@latin: Adrasat

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
be@latin: Zapyt čakaŭ fajł, ale znajšoŭ kataloh <strong>%1</strong>.

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
be@latin: Zapyt čakaŭ kataloh, ale znajšoŭ fajł <strong>%1</strong>.

en: The request was not completed because it was aborted.
be@latin: Zapyt nia skončany, bo byŭ anulavany.

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja nieviadomaja dla prahramy KDE, jakaja absłuhoŭvaje pratakoł <strong>%1</strong>.

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
be@latin: Nie ŭdałosia inicyjalizavać („zmantavać”) zapatrabavanuju pryładu. Uźnikła pamyłka: <strong>%1</strong>

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
be@latin: Nie ŭdałosia adinicyjalizavać („admantavać”) zapatrabavanuju pryładu. Uźnikła pamyłka: <strong>%1</strong>

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
be@latin: Nie ŭdałosia zapisać zapatrabavany fajł <strong>%1</strong>, bo dla hetaha nie staje volnaha miesca na dysku.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć zapatrabavany fajł, bo fajł z takoj nazvaj užo isnuje.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć zapatrabavany kataloh, bo kataloh z takoj nazvaj užo isnuje.

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja vymahaje stvareńnia časovaha fajła, <strong>%1</strong>. Ale jaho nie ŭdałosia stvaryć.

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja vymahaje stvareńnia časovaha fajła, kab zapisvać u jaho źviestki, jakija biarucca ź sieciva. Ale hety fajł (<strong>%1</strong>) nie ŭdałosia vydalić.

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja vymahaje vydaleńnia pieršasnaha fajła, chutčej za ŭsio, paśla pieraniasieńnia fajła ŭ inšaje miesca. Ale hety fajł (<strong>%1</strong>) nie ŭdałosia vydalić.

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
be@latin: Zapatrabavanaja aperacyja vymahaje źmianieńnia nazvy pieršasnaha fajła, <strong>%1</strong>. Ale jaho nazvu nie ŭdałosia źmianić.

en: The requested protocol may not be supported.
be@latin: Zapatrabavany pratakoł nie padtrymvajecca.

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć zapatrabavany łuč „%1”.

en: The resource cannot be deleted.
be@latin: Aznačany resurs nie ŭdałosia vydalić.

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
be@latin: Server <strong>%1</strong> adchiliŭ sprobu tvajho kamputara naviazać spałučeńnie.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
be@latin: Server nie absłuhoŭvaje pratakoł „WebDAV”.

en: The server does not support the request type of the body.
be@latin: Server nie absłuhoŭvaje typu zapytaŭ, padadzienaha ŭ ciele.

en: The server failed the authenticity check (%1).
be@latin: Serveru nie ŭdałosia spraŭdzić tojesnaść (%1).

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
be@latin: Server byŭ nadta zaniaty adkazam na inšyja zapyty i nia zmoh adkazać tabie.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
be@latin: Mahčyma, server, spałučany ź siecivam, nie naładžany dla absłuhoŭvańnia zapytaŭ.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
be@latin: Mahčyma, server, spałučany ź siecivam, nia maje patrebnaj słužby (%1).

en: The source and destination are the same file.
    %1
be@latin: Krynica j meta jość adnym fajłam.
    %1

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
be@latin: Krynica

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
be@latin: Aznačany fajł ci kataloh <strong>%1</strong> nie isnuje.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
be@latin: Aznačany kataloh nie isnuje, albo ŭ jaho nielha pisać.

en: The specified folder may not be empty.
be@latin: Mahčyma, aznačany kataloh źmiaščaje fajły.

en: The specified folder may not exist.
be@latin: Mahčyma, aznačany kataloh nie isnuje.

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
be@latin: Aznačany zapyt vymahaje pierasyłańnia fajła <strong>%1</strong>, pačynajučy ad peŭnaha miesca. Ale heta niemahčyma.

en: The specified resource may not exist.
be@latin: Aznačany resurs, mahčyma, nie isnuje.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
be@latin: Mabyć, aznačany resurs nie isnuje albo niedastupny.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
be@latin: Versii pratakoła „%1” u tvaim kamputary i ŭ servery mohuć nie zhadžacca.

en: There are no special actions available for protocol %1.
be@latin: Pratakoł „%1” nie padtrymvaje anijakich asablivych aperacyjaŭ.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
be@latin: Mabyć, na sietkavym šlachu ad servera da tvajho kamputara ŭźnikli prablemy.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
be@latin: Mahčyma, prablema ŭ sietkavych naładach, najpierš u naźvie proxy-hosta. Ale kali ty tolki što biez prablemaŭ karystaŭsia siecivam, to reč u čymści inšym.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
be@latin: Mabyć, u ciabie ŭźnikli prablemy ź sietkavymi naładami. Ale kali ty tolki što biez prablemaŭ karystaŭsia siecivam, to reč nia ŭ hetym.

en: There may have been a problem with your network connection.
be@latin: Mabyć, u ciabie ŭźnikli prablemy ź sietkavym spałučeńniem.

en: These files use advanced permissions.
be@latin: Hetyja fajły majuć asablivyja dazvoły.

en: This action was prevented by another error.
be@latin: Hetaj aperacyi pieraškodziła inšaja pamyłka.

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
be@latin: Hetaja aperacyja nadpisała b fajł „%1” samym saboj.
    Upišy novuju nazvu fajła:

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
be@latin: Hetaja prablema vielmi zaležyć ad peŭnaj prahramy KDE. Dadatkovyja źviestki zmohuć tabie bolš vytłumačyć, čym infarmacyja, dastupnaja praz systemu pierasyłki źviestak KDE.

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
be@latin[0]: Hety fajł jość łučom i nia maje dazvołaŭ.
be@latin[1]: Hetyja fajły jość łučami j nia majuć dazvołaŭ.
be@latin[2]: Hetyja fajły jość łučami j nia majuć dazvołaŭ.

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
be@latin[0]: Hety fajł maje asablivyja dazvoły.
be@latin[1]: Hetyja fajły majuć asablivyja dazvoły.
be@latin[2]: Hetyja fajły majuć asablivyja dazvoły.

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
be@latin: Hetaja opcyja dazvalaje dadavać, źmianiać nazvy j vydalać fajły. Zaŭvaž, što aperacyi vydaleńnia j źmieny nazvy možna abmiežavać z dapamohaj opcyi „Sticky”.

en: This flag allows viewing the content of the folder.
be@latin: Hetaja opcyja dazvalaje prahladać źmieściva hataloha.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
be@latin[0]: Hety kataloh maje asablivyja dazvoły.
be@latin[1]: Hetyja katalohi majuć asablivyja dazvoły.
be@latin[2]: Hetyja katalohi majuć asablivyja dazvoły.

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
be@latin: Techničnaja prablema, jakaja vyjaŭlajecca ŭ niemahčymaści stvareńnia patrebnaj dla sietkavaj kamunikacyi pryłady (sokieta).

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
be@latin: Heta techničnaja prablema, jakaja vyjaŭlajecca ŭ tym, što nie ŭdałosia pačać słuchańnie ŭvachodnych sietkavych spałučeńniaŭ praz pryładu, patrebnuju dla sietkavaj kamunikacyi (sokiet).

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
be@latin: Heta techničnaja prablema, jakaja vyjaŭlajecca ŭ tym, što ŭźnikła pamyłka padčas sproby pryniać uvachodnaje sietkavaje spałučeńnie.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
be@latin: Napeŭna, pryčynaj jość chiba ŭ prahramie. Kali łaska, paviedam pra jaje jak maha padrabiaźniej. Jak heta zrabić, čytaj dalej.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
be@latin: Chutčej za ŭsio, prablema ŭ chibie, jakaja vynikła ŭ servernaj prahramie. Kali łaska, paviedam pra jaje aznačanym nižej čynam.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
be@latin: Śpis fajłaŭ, jakija treba adčynić. Možna padać śpis ź niekalkich fajłaŭ, padzialiŭšy ichnyja nazvy znakami prabiełaŭ.

en: This is the name of the file to open.
be@latin: Nazva fajła, jaki treba adčynić.

en: This is the name to save the file as.
be@latin: Nazva dla zapisvanaha fajła.

en: This may be an error on the server side.
be@latin: Mahčyma, heta prablema servera.

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
be@latin: Była zroblenaja sproba pračytać źmieściva kataloha, ale prahrama KDE, jakaja absłuhoŭvaje hety pratakoł, nia ŭmieje hetaha rabić.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
be@latin: Choć resurs <strong>%1</strong> udałosia adčynić, ale padčas čytańnia źmieściva resursu ŭźnikła prablema.

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
be@latin: Choć resurs <strong>%1</strong> udałosia adčynić, ale padčas zapisu ŭ hetym resursie ŭźnikła prablema.

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
be@latin: Sproba ŭvajści u zapatrabavany kataloh <strong>%1</strong> (inačaj kažučy, pračytać jaho) była adchilenaja.

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
be@latin: Sproba zapisać u fajł <strong>%1</strong> była adchilenaja.

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
be@latin: Niemahčyma atrymać źmieściva zapatrabavanaha fajła ci kataloha <strong>%1</strong>, bo nie ŭdałosia da jaho dastupicca dla čytańnia.

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
be@latin: Niemahčyma zapisać u fajł <strong>%1</strong>, bo nie ŭdałosia da jaho dastupicca dla zapisu.

en: Timeout Error
be@latin: Skončyŭsia termin čakańnia

en: Timeout on server
    %1
be@latin: Termin čakańnia adkazu ad servera skončyŭsia
    %1

en: Tree View
be@latin: Hierarchičny vyhlad

en: Trusted:
be@latin: Davierany:

en: Try again, either now or at a later time.
be@latin: Pasprabuj znoŭ, zaraz albo paźniej.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
be@latin: Pasprabuj pieranieści ciapierašni fajł u inšaje miesca i paŭtaryć sprobu znoŭ.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
be@latin: Pasprabuj pieranieści ciapierašni kataloh u inšaje miesca i paŭtaryć sprobu znoŭ.

en: Type
be@latin: Typ

en: Type any comment you think is useful here.
be@latin: Siudy ŭpišy luby kamentar, jaki ličyš patrebnym.

en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
be@latin: Tut apišy aplikacyju, adpaviedna jejnaj mecie. Naprykład, aplikacyju dla „dialup”-spałučeńniaŭ ź siecivam možna apisać jak „Prahrama dla dialup-internetu”.

en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
be@latin: Tut upišy nazvu dla hetaj aplikacyi. Hetuju nazvu jana budzie mieć u menu aplikacyjaŭ i ŭ paneli.

en: Type:
be@latin: Typ:

en: U&RL
be@latin: &Adras

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
be@latin: Systemy UNIX zvyčajna dazvalajuć złučać fajły j katalohi ź inšymi nazvami ŭ fajłavaj systemie. Padčas zapatrabavanaj aperacyi kapijavańnia KDE znajšoŭ šerah łučoŭ, jakija ŭtvarajuć biaskoncuju piatlu: fajł byŭ złučany z samym saboju.

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
be@latin: Systemy UNIX zvyčajna dazvalajuć złučać fajły j katalohi ź inšymi nazvami ŭ fajłavaj systemie. KDE znajšoŭ šerah łučoŭ, jakija ŭtvarajuć biaskoncuju piatlu: fajł byŭ złučany z samym saboju.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
be@latin: Adras nie spasyłajecca na resurs.

en: URL Resource Invalid
be@latin: Niapravilny resurs adrasa

en: URL cannot be listed
    %1
be@latin: Nie ŭdałosia prahladzieć adras
    %1

en: URL:
be@latin: Adras:

en: Unable to Enter Folder
be@latin: Nie ŭdałosia ŭvajści ŭ kataloh

en: Unable to Initialize Input/Output Device
be@latin: Nie ŭdałosia inicyjalizavać pryładu pierasyłańnia źviestak

en: Unable to Launch Process
be@latin: Nie ŭdałosia ŭklučyć praces

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
be@latin: Nie ŭdałosia adinicyjalizavać pryładu pierasyłańnia źviestak

en: Unable to create io-slave: %1
be@latin: Nie ŭdałosia stvaryć słužbu „ioslave”: %1

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
be@latin: Nie ŭdałosia adčynić sertyfikat. Pasprabuješ inšy parol?

en: Und&o
be@latin: &Auluj

en: Und&o: Copy
be@latin: &Anuluj: kapijavańnie

en: Und&o: Create Folder
be@latin: &Anuluj: stvareńnie kataloha

en: Und&o: Link
be@latin: &Anuluj: złučeńnie

en: Und&o: Move
be@latin: &Anuluj: pieraniasieńnie

en: Und&o: Rename
be@latin: &Anuluj: źmienu nazvy

en: Und&o: Trash
be@latin: &Anuluj: vykidańnie ŭ śmietnicu

en: Undo File Copy Confirmation
be@latin: Paćviardžeńnie dla anulavańnia kapijavańnia

en: Undocumented Error
be@latin: Niezadakumentavanaja pamyłka

en: Unexpected Program Termination
be@latin: Niečakanaja źniščeńnie prahramy

en: Unknown Error
be@latin: Nieviadomaja pamyłka

en: Unknown Host
be@latin: Nieviadomy host

en: Unknown Interruption
be@latin: Nieviadomaje pierarvańnie

en: Unknown Proxy Host
be@latin: Nieviadomy proxy-host

en: Unknown error
    %1
be@latin: Nieviadomaja pamyłka
    %1

en: Unknown host %1
be@latin: Nieviadomy host „%1”.

en: Unknown interrupt
    %1
be@latin: Nieviadomaje pierarvańnie
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
be@latin: Nieviadomy pratakoł „%1”.

en: Unknown proxy host
    %1
be@latin: Nieviadomy proxy-host
    %1

en: Unmount
be@latin: Admantuj

en: Unsupported Action: %1
be@latin: Nieviadomaja aperacyja: %1

en: Unsupported Protocol %1
be@latin: Niepadtrymany pratakoł „%1”

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
be@latin: Aktualizuj svaje prahramy da jak maha naviejšych versijaŭ. U tvajoj dystrybucyi pavinny być sposaby zrabić hety.

en: Updating System Configuration
be@latin: Aktualizacyja systemnych naładaŭ

en: Updating system configuration.
be@latin: Aktualizacyja systemnych naładaŭ.

en: User
be@latin: Karystańnik

en: User canceled action
    %1
be@latin: Karystańnik anulavaŭ aperacyju
    %1

en: User:
be@latin: Karystańnik:

en: User:
be@latin: Karystańnik:

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
be@latin: Karystańnie ŭnutranymi adrasami z „%1” nie padtrymvajecca.

en: Validity period:
be@latin: Termin dziejnaści:

en: Varying (No Change)
be@latin: Roznaje (biaź źmienaŭ)

[ctx: Web page address]
en: Address:
be@latin: Adras:

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
be@latin: Padčas atrymańnia źviestak pra aznačany proxy-host, <strong>%1</strong>, uźnikła prablema, jakaja vyjaŭlajecca ŭ tym, što nie ŭdałosia znajści ŭ siecivie zapatrabavanuju nazvu proxy-hosta.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
be@latin: Ci chočaš nadalej pryjmać hety sertyfikat, nie paćviardžajučy štoraz svaju zhodu?

en: Write
be@latin: Zapis

en: Write
    Entries
be@latin: Zapis
    elementaŭ

en: Write Access Denied
be@latin: Zapis zabaronieny

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
be@latin: &Zapišy ŭ katalohu

en: Writing to %1 is not supported.
be@latin: Zapis u „%1” nie padtrymvajecca.

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
be@latin: Ty ŭvachodziš u biaśpiečny sposab raboty. Źviestki buduć vysyłacca zašyfravanymi (kali nie paznačana inačaj).
    Inšy karystańnik sieciva nia zmoža lohka padhladzieć pierasyłanyja źviestki.

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
be@latin: Ty pakidaješ biaśpiečny sposab raboty. Źviestki bolš nia buduć vysyłacca zašyfravanymi.
    Inšy karystańnik sieciva zmoža padhladzieć pierasyłanyja źviestki.

en: You are not authorized to execute this file.
be@latin: Tabie nielha vykonvać hety fajł.

en: You are not authorized to execute this service.
be@latin: Tabie nielha vykonvać hetuju słužbu.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
be@latin: Tabie nielha vybirać aplikacyju, u jakoj adčynić hety fajł.

en: You can only select local files
be@latin: Možna vybrać tolki lakalnyja fajły.

en: You can only select local files.
be@latin: Možna vybrać tolki lakalnyja fajły.

en: You can only select one file
be@latin: Možna vybrać tolki adzin fajł.

en: You did not select a file to delete.
be@latin: Ty nia vybraŭ fajł, jaki chočaš vydalić.

en: You did not select a file to trash.
be@latin: Ty nia vybraŭ fajł, jaki chočaš vykinuć u śmietnicu.

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
be@latin: Tabie nie staje dazvołu na dostup da pratakołu „%1”.

en: You do not have permission to create that folder.
be@latin: Tabie nie staje dazvołu na stvareńnie hetaha kataloha.

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
be@latin: Ty adkazaŭ, što chočaš pryniać hety sertyfikat, ale jon nie naležyć serveru, jaki jaho pakazvaje. Sapraŭdy chočaš praciahnuć čytańnie?

en: You may have encountered a bug in the program.
be@latin: Mahčyma, ty napatkaŭ u prahramie chibu.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
be@latin: Mabyć, ty nie padaŭ albo padaŭ niapravilnyja źviestki pra svaju tojesnaść.

en: You may not have permissions to accept the connection.
be@latin: Mabyć, tabie nie staje dazvołu na prymańnie spałučeńniaŭ.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
be@latin: Mahčyma, tabie nie staje dazvołu na inicyjalizacyju („zmantavańnie”) pryłady. U systemach UNIX časta patrebnaje stanovišča administratara, kab zmahčy zinicyjalizavać pryładu.

en: You may not have permissions to read from the resource.
be@latin: Mabyć, tabie nie staje dazvołu na čytańnie z hetaha resursu.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
be@latin: Tabie nie staje dazvołu, kab pračytać fajł ci adčynić kataloh.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
be@latin: Mahčyma, tabie nie staje dazvołu na adinicyjalizacyju („admantavańnie”) pryłady. U systemach UNIX časta patrebnaje stanovišča administratara, kab zmahčy adinicyjalizavać pryładu.

en: You may not have permissions to write to the resource.
be@latin: Mabyć, tabie nie staje dazvołu na zapis u hetym resursie.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
be@latin: Kab zmahčy dastupicca da sajtaŭ, najpierš treba padać nazvu karystańnika j parol dla proxy-servera.

en: You need to supply a username and a password to access this site.
be@latin: Kab dastupicca da hetaha sajta, treba padać nazvu karystańnika j parol.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
be@latin: Tvaich dazvołaŭ dostupu da hetaha resursu moža nie stavać dla zapatrabavanaj aperacyi.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
be@latin: Mahčyma, tvajmu kontu nie staje dazvołu dla dostupu da aznačanaha resursu.

en: Zoom in
be@latin: Pavialič

en: Zoom out
be@latin: Pamienš

en: a suitable extension
be@latin: prydatnaje pašyreńnie

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
be@latin: Hetaja aperacyja ŭklučyć prahramu:

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
be@latin: skapijavać aznačany fajł ci kataloh

[ctx: request type]
en: create the requested folder
be@latin: stvaryć zapatrabavany kataloh

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
be@latin: vydalić aznačany fajł ci kataloh

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
be@latin: zablakavać aznačany fajł ci kataloh

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
be@latin: pieranieści aznačany fajł ci kataloh

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
be@latin: zapytać u servera pra jahonyja zdolnaści

[ctx: request type]
en: retrieve property values
be@latin: atrymać vartaści dla ŭłaścivaściaŭ

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
be@latin: atrymać źmieściva aznačanaha fajła ci kataloha

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
be@latin: pašukać u aznačanym katalohu

[ctx: request type]
en: set property values
be@latin: aznačyć vartaści dla ŭłaścivaściaŭ

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
be@latin: adblakavać aznačany fajł ci kataloh

[ctx: request type]
en: upload %1
be@latin: pakłaści „%1” na server

en: the extension <b>%1</b>
be@latin: pašyreńnie <b>%1</b>
