libk3b - en to bs translation catalogue (761 entries)

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
bs[0]:  - %1 kopija
bs[1]:  - %1 kopije
bs[2]:  - %1 kopija

en:  - %1 copy |  - %1 copies
bs[0]:  - %1 kopija
bs[1]:  - %1 kopije
bs[2]:  - %1 kopija

en:  and %1 session |  and %1 sessions
bs[0]:  i %1 sesiji
bs[1]:  i %1 sesije
bs[2]:  i %1 sesija

en:  – One copy |  – %1 copies
bs[0]:  – %1 kopija
bs[1]:  – %1 kopije
bs[2]:  – %1 kopija

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
bs: %1 ne mogade da rezerviše dio dijeljene memorije zahtjevane veličine.

en: %1 crashed.
bs: %1 se srušio.

en: %1 did not exit cleanly.
bs: %1 ne završi kako treba.

en: %1 executable could not be found.
bs: %1 izvršni datoteka nije nađen.

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
bs: Izvršni %1 je previše star; potrebna je verzija %2 ili veća.

en: %1 has no permission to open the device.
bs: %1 nema dozvole da otvori uređaj.

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
bs: prepisiv %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
bs: %1 diskovi ne podržavaju simulaciju upisa. Želite da nastavite? Disk će zaista biti upisan.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
bs: %1 vrati nepoznatu grešku (kod %2).

en: %1 returned error: %2
bs: %1 je vratio grešku: %2

en: %1 version %2 is too old.
bs: %1 verzija %2 je prestara.

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
bs[0]: %2 u %1 zapisu
bs[1]: %2 u %1 zapisa
bs[2]: %2 u %1 zapisa

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
bs[0]: %1 staza (%2 minuta audio podataka, %3 ISO‑9660 podataka)
bs[1]: %1 staze (%2 minuta audio podataka, %3 ISO‑9660 podataka)
bs[2]: %1 staza (%2 minuta audio podataka, %3 ISO‑9660 podataka)

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
bs[0]: %1 numera (%2 minuta)
bs[1]: %1 numere  (%2 minuta)
bs[2]: %1 numera (%2 minuta)

en: 'Force unsafe operations' enabled.
bs: „Forsiraj nesigurne operacije“ je uključeno.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
bs: (Opis uzet iz Vikipedija članka)

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
bs: ...i FAQ K3b-a vam nije od pomoći...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
bs: ...i ova greška se dešava i sa visokokvalitetnim diskovima...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
bs: ...ili smanjenjem veličine zauzetosti programskog bafera u naprednim podešavanjima K3b-a.

en: ...please include the debugging output in your problem report.
bs: ...uključite ispravljački izlaz u vašem izvještaju o problemu.

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
bs[0]: %1 MPEG (%2)
bs[1]: %1 MPEG‑a (%2)
bs[2]: %1 MPEG‑ova (%2)

en: 1 bit/s | %1 bits/s
bs[0]: %1 bit/sek
bs[1]: %1 bita/sek
bs[2]: %1 bitova/sek

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
bs: <em>%1</em> preimenovano u <em>%2</em>

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
bs: <p>Ako je ovo izabrano, K3b koristi inače neiskorišćen prostor na audio CD‑u da upiše dodatne podatke, kao što su izvođač ili naslov CD‑a.</p><p>CD‑tekst je proširenje standarda audio CD‑a koje je uveo Soni.</p><p>CD‑tekst će biti upotrebljiv samo na CD uređajima koji podržavaju tu mogućnost (uglavnom CD uređaji u kolima).</p><p>Pošto će CD sa CD‑tekstom raditi sa svakim CD uređajem, nikad nije loše uključiti ovo (ako ste naveli podatke za CD‑tekst).</p>

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, K3b će podesiti jačinu zvuka svih numera na standardan nivo. Ovo je korisno za stvari kao pravljenje miksova, gdje različiti nivoi snimanja na različitim albumima mogu izazvati da jačina znatno varira od pjesme do pjesme.<p><b>Pazite da K3b trenutno ne podržava normalizaciju kada piše u letu.</b>

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, K3b neće zatvoriti CD, i zapisaće privremeni sadržaj.</p><p>Ovo omogućava da se kasnije CD-u doda još sesija.</p>

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, K3b će izvršiti sve korake pisanja sa isključenim laserom.<p>Ovo je korisno, na primjer, za probu veće brzine pisanja ili da li vaš sistem može da piše u letu.<p><b>Oprez:</b> DVD+R(W) ne podržava simulirano pisanje.

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
bs: <p>Ako je ova opcija označena i K3b ne može da pročita audio sektor sa izvornog CD-a on će biti zamijenjen nulama u rezultujućoj kopiji.<p>Pošto audio CD plejeri mogu da premoste male greške u podacima neće biti problema ako dozvolite K3b-u da preskoči te sektore.

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
bs: <p>Ako je ova opcija označena, K3b uključuje <em>bernfri</em> (ili <em>džastlink</em>). To je mogućnost CD pisača kojom se izbjegavaju pražnjenja bafera.</p><p>Bez <em>bernfrija</em>, ako pisač ne može da dobavi dovoljno podataka dolazi do pražnjenja bafera, pošto je pisaču potreban konstantan tok podataka za pisanje CD‑a.</p><p>Sa <em>bernfrijem</em>, pisač može da <em>označi</em> trenutnu poziciju lasera i da se vrati na nju kada se bafer ponovo popuni; ali, pošto to proizvodi male praznine između podataka na CD‑u, <b>preporučljivo je uvijek izabrati odgovarajuću brzinu rezanja kod koje bernfri nije potreban, posebno za audio CD‑ove</b> (u najgorem slučaju, praznina bi se čula).</p><p><em>Bernfri</em> je bio ranije poznat kao <em>bernpruf</em>, ali je preimenovan otkad je postao dio standarda ⁠MMC.</p>.

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, K3b će prvo praviti odraz prije upisa datoteka na CD/DVD. U suprotnom, podaci će biti upisivani <em>u letu</em><p><b>Pažnja:</b> Iako bi upis „u letu“ trebalo da radi na većini sistema, uvjerite se da se podaci šalju pisaču dovoljno brzo.

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, K3b neće prvo praviti odraz, već će upisivati datoteke direktno na CD/DVD.<p><b>Oprez:</b> Iako bi ovo trebalo da radi na većini sistema, uvjerite se da se podaci šalju pisaču dovoljno brzo.

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, K3b će samo napraviti odraz, neće ništa zaista upisati.<p>Odraz kasnije može biti upisan na CD/DVD većinom trenutnih programa za pisanje (uključujući i K3b, naravno).

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, K3b će ukloniti sve napravljene odraze pošto se operacija pisanja završi.<p>Isključite ovo ako želite da zadržite odraze.

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, K3b će pisati CD u režimu „disk od-jednom“, nasuprot režimu „staza od-jednom“ (TAO).<p>Preporučljivo je koristiti DAO kad god je moguće.<p><b>Oprez:</b> Predrazmaci staza dužine različite od 2 sekunde podržani su samo u režimu DAO.

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
bs: <p>Ako je ova opcija uključena, posle uspješnog upisivanja diska K3b će uporediti originalne izvorne datoteke sa upisanim podacima, da bi potvrdio da je disk ispravno zapisan.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
bs: <p>Preporučljivo je da prvo probate simulaciju.

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
bs: <p>Postavlja režim ispravljanja za izvlačenje digitalnog zvuka.<ul><li>0: Bez provjere, podaci se kopiraju direktno sa uređaja. <li>1: Preklopljeno čitanje radi izbjegavanja preskakanja.</li><li>2: Kao 1, ali sa dodatnim provjerama pročitanih audio podataka.</li><li>3: Kao 2, ali sa dodatnim otkrivanjem i popravkom ogrebotina.</li></ul><p><b>Brzina izvlačenja smanjuje se od 0 do 3.</b>

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
bs: Datoteka sa tim imenom već postoji. Unesite novo ime:

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
bs: But odraz hard diska treba da sadrži jednu particiju.

en: A write error occurred.
bs: Desila se greška pri upisu.

en: AC3 (Pass-through)
bs: AC3 (Prolazni)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
bs: AC3, bolje poznat kao Dolby Digital je standardizovan kao ATSC A/52. Sadrži do 6 zvučnih kanala.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
bs: APS tačke izgledaju neuređeno (trenutna %1, posljednje viđena %2)

en: Adjust the volume levels of all tracks
bs: Podešava nivo jačine za sve numere

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
bs: Podešavam jačinu zvuka za numeru %1 od %2

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
bs: Već posle 10-20 formatiranja disk može biti neupotrebljiv.

en: An unknown error occurred.
bs: Desila se nepoznata greška.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
bs: Nepoznati broj preostalih bajtova u tôku biće zanemareno.

en: Analysing %1
bs: Analiziram %1

en: Analysing Chapter %1 of %2
bs: Analiziram poglavlje %1 od %2

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
bs: Analiziram naslov %1 video DVD-a %2

en: Analysing the audio file
bs: Analiziram audio datoteku

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
bs: Analiza audio datoteke nije uspjela. Oštećen datoteka?

en: Analyzing medium...
bs: Ispitujem disk...

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
bs: Drugi program blokira uređaj (najverovatnije automatsko montiranje).

en: Appendable %1 medium
bs: Dopunjiv %1 disk

en: Appendable Data %1
bs: Dopunjivi %1 sa podacima

en: Appending session to %1.
bs: Pridodajem sesiju na %1.

en: Appending session to CD
bs: Pridodajem sesiju na CD

en: Appending session to DVD+R.
bs: Pridodajem sesiju na DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
bs: Pridodajem sesiju na dvoslojni DVD+R.

en: Appending session to rewritable CD.
bs: Pridodajem sesiju na prebrisivi CD.

en: Audio images successfully created.
bs: Audio odrazi su uspješno napravljeni.

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
bs: Prosječna ukupna brzina upisa: %1 KB/s (%2x)

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
bs: Loš paket kod paketa #%1 (pomjeraj toka u bajtovima: %2)

en: Blanking
bs: Brišem

en: Blanking error.
bs: Greška u brisanju

en: Blanking successfully completed
bs: Brisanje je uspješno završeno

en: Booktype successfully changed
bs: Knjigotip uspješno promijenjen

en: Boot catalog
bs: But-katalog

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
bs[0]: Bafer je bio nisko %1 put.
bs[1]: Bafer je bio nisko %1 puta.
bs[2]: Bafer je bio nisko %1 puta.

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
bs[0]: Bernfri je upotrebljen %1 put.
bs[1]: Bernfri je upotrebljen %1 puta.
bs[2]: Bernfri je upotrebljen %1 puta.

en: Burning Clone Image
bs: Narezujem klonirani odraz

en: Burning ISO 9660 Image
bs: Narezujem ISO9660 odraz

en: CD Track
bs: Numera na CD-u

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
bs: CD pisač %1 (%2) ne podržava kloniranje.

en: CD-Text
bs: CD-Tekst

en: CDDB Lookup
bs: Pretraga CDDB‑a

en: CDDB error (%1).
bs: CDDB greška (%1).

en: Cache the data to be written on the harddisk
bs: Podatke koji se upisuju keširaj na hard disku

en: Cancel and go back
bs: Otkaži i idi nazad

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
bs: Ne mogu da promijenim knjigotip na nepraznom DVD+R-u.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
bs: Ne mogu da kopiram šifrovan DVD.

en: Cannot read source disk.
bs: Ne mogu da iščitam izvorni disk.

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
bs: Ne mogu da upišem %1 disk pomoću %2. Vraćam se na podrazumijevani program.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
bs: Kapacitet medija u %1 je manji nego što je potrebno.

en: Capacity: %1
bs: Kapacitet: %1

en: Caption for children
bs: Natpis za djecu

en: Caption with bigger size characters
bs: Natpis sa većim znakovima

en: Caption with normal size characters
bs: Natpis sa znakovima normalne veličine

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
bs: Cdrdao %1 ne podržava isključivanje Burnfree-ja.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
bs: Cdrdao %1 ne podržava nadrezanje.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
bs: Cdrecord %1 ne podržava upisivanje CD-teksta.

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
bs: Cdrecord %1 ne podržava nadrezanje.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
bs: <command>cdrecord</command> ne podržava upis %1 medija.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
bs: Cdrecord verzije %1 ne podržava kloniranje.

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
bs: <command>cdrecord</command> %1 ne podržava upisivanje blureja.

en: Changing Booktype
bs: Mijenjam knjigotip

en: Changing DVD Booktype
bs: Mijenjam knjigotip za DVD

en: Checking Source Medium
bs: Provjeravam izvorni disk

en: Checking medium
bs: Provjeravam disk

en: Checking source medium
bs: Provjeravam izvorni disk

en: Cloning CD
bs: Kloniram CD

en: Closed caption for children
bs: Skriveni natpisi za djecu

en: Closed caption with bigger size characters
bs: Skriveni natpisi sa većim znakovima

en: Closed caption with normal size characters
bs: Skriveni natpisi sa normalnom veličinom znakova

en: Closing Disk
bs: Zatvaram disk

en: Closing Session
bs: Zatvaram sesiju

en: Closing Session...
bs: Zatvaranje sesije...

en: Closing Track
bs: Zatvaram stazu

en: Compare original with written data
bs: Upoređujem originalne sa upisanim podacima

en: Complete %1 medium
bs: Završen %1 disk

en: Complete Data %1
bs: Završen %1 sa podacima

en: Component
bs: Komponenta

en: Computing level for track %1 of %2
bs: Računam jačinu za numeru %1 od %2

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
bs: Razmislite da uključite opciju „Ažuriraj pomjeraje skeniranja“, ako već nije uključena.

en: Copying
bs: Kopiram

en: Copying Audio CD.
bs: Kopiram audio CD.

en: Copying CD
bs: Kopiram CD

en: Copying CD On-The-Fly
bs: Kopiram CD „u letu“

en: Copying DVD or BD
bs: Kopiram DVD ili BD

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
bs: Kopiram DVD ili BD u letu

en: Copying Data CD.
bs: Kopiram CD sa podacima.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
bs: Kopiram poboljšani audio CD (CD-Ekstra).

en: Copying Multisession Data CD.
bs: Kopiram višesesijski CD sa podacima.

en: Copying successfully completed
bs: Kopiranje je uspješno završeno

en: Corrected error in sector %1
bs: Ispravljena greška na sektoru %1

en: Could not backup tocfile.
bs: Nisam mogao da napravim rezervu datoteke sadržaja.

en: Could not delete file %1.
bs: Nisam mogao da obrišem datoteku %1.

en: Could not determine next writable address.
bs: Nisam mogao da odredim sljedeću upisivu adresu.

en: Could not determine size of resulting image file.
bs: Nisam mogao da odredim veličinu rezultujuće datoteke odraza.

en: Could not find %1 executable.
bs: Ne mogu da nađem izvršni %1.

en: Could not find a valid eMovix installation.
bs: Ne mogu da nađem ispravnu instalaciju eMovix-a.

en: Could not find file %1
bs: Nisam mogao da nađem datoteku %1

en: Could not find file %1. Skipping...
bs: Nisam mogao da nađem datoteku %1. Preskačem...

en: Could not find image %1
bs: Nisam mogao da nađem odraz %1

en: Could not find normalize executable.
bs: Ne mogu naći program hza normalizaciju.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
bs: Ne mogu da nađem izvršni datoteku readcd sa podrškom za kloniranje.

en: Could not find the following files:
bs: Nisam mogao da nađem sljedeće datoteke:

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
bs: Ne mogu da ispratim vezu %1 do nepostojeće datoteke %2. Preskačem...

en: Could not load libcdparanoia.
bs: Ne mogu da učitam libcdparanoia.

en: Could not open %1 for writing
bs: Nisam mogao da otvorim %1 za pisanje

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
bs: Nisam mogao da otvorim Iso9660 datoteka sistem u %1.

en: Could not open device %1
bs: Ne mogu da otvorim uređaj %1

en: Could not open file %1
bs: Nisam mogao da otvorim datoteku %1

en: Could not open file %1.
bs: Nisam mogao da otvorim datoteku %1.

en: Could not read file %1. Skipping...
bs: Nisam mogao da pročitam datoteku %1. Preskačem...

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
bs: Nisam mogao da preimenujem datoteku titla. Datoteka sa zahtijevanim imenom %1 već postoji.

en: Could not retrieve multisession information from disk.
bs: Nisam mogao da dobavim višesesijske informacije sa diska.

en: Could not start %1
bs: Ne mogu da pokrenem %1

en: Could not start %1.
bs: Ne mogu da pokrenem %1.

en: Could not start normalize.
bs: Ne mogu pokrenuti normalizaciju.

en: Could not start readcd.
bs: Ne mogu da pokrenem readcd.

en: Could not unlock drive.
bs: Ne mogu da otključam uređaj.

en: Could not write correct XML file.
bs: Nije moguće pisati korektan XML fajl.

en: Could not write temporary file
bs: Nisam mogao da pišem u privremenu datoteku

en: Create CD-Text entries
bs: Pravi CD-tekst unose

en: Create image
bs: Napravi odraz

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
bs[0]: Pravim %1 kloniranu kopiju
bs[1]: Pravim %1 klonirane kopije
bs[2]: Pravim %1 kloniranih kopija

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
bs[0]: Pravim %1 kopiju
bs[1]: Pravim %1 kopije
bs[2]: Pravim %1 kopija

en: Creating CD Image
bs: Pravim odraz CD-a

en: Creating Clone Image
bs: Pravim klonirani odraz

en: Creating Cue/Bin files...
bs: Pravim Cue/Bin datoteke...

en: Creating Data Image File
bs: Pravim datoteku odraza sa podacima

en: Creating ISO image file
bs: Pravim datoteku ISO odraza

en: Creating ISO image in %1
bs: Pravim ISO odraz u %1

en: Creating Image
bs: Pravim odraz

en: Creating Image for track %1
bs: Pravim odraz za stazu %1

en: Creating Video DVD Image File
bs: Pravim datoteku odraza video DVD-a

en: Creating audio image files
bs: Pravim datoteke audio odraza

en: Creating audio image files in %1
bs: Pravim datoteke audio odraza u %1

en: Creating image
bs: Pravim odraz

en: Creating image file
bs: Pravim datoteku odraza

en: Creating image file in %1
bs: Pravim datoteku odraza u %1

en: Creating image files
bs: Pravim datoteke odraza

en: Creating image files in %1
bs: Pravim datoteke odraza u %1

en: Cue sheet not accepted.
bs: CUE list nije prihvaćen.

en: Cue/Bin files successfully created.
bs: Cue/Bin datoteke su uspješno napravljeni.

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
bs: Skrati opis izdanja

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
bs: Ovaj snimač ne podržava snimanje tipa DAO (disk od-jednom)

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
bs: DVD i blurej staze mogu se upisati samo u režimu 1.

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
bs: DVD+R i DVD+RV diskovi ne podržavaju simulaciju upisa. Želite da nastavite? Disk će zaista biti upisan.

en: Data did not fit on disk.
bs: Podaci nisu stali na disk.

en: Data does not fit on disk.
bs: Podaci ne mogu stati na disk.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
bs: Dekodiram audio stazu %1 od %2%3

en: Determining maximum writing speed
bs: Određujem maksimalnu brzinu pisanja

en: Device Selection
bs: Izbor uređaja

en: Device not ready, waiting.
bs: Uređaj nije spreman, čekam.

en: Director's comments 1
bs: Komentari reditelja 1

en: Director's comments 2
bs: Komentari reditelja 2

en: Director's comments for children
bs: Komentari reditelja za djecu

en: Director's comments with bigger size characters
bs: Komentari reditelja sa velikim znakovima

en: Director's comments with normal size characters
bs: Komentari reditelja sa znakovima normalne veličine

en: Disable Joliet extensions
bs: Isključi Joliet proširenja

en: Disabled Burnfree
bs: Burnfree isključen

en: Disabling on-the-fly writing.
bs: Isključujem upis „u letu“.

en: Discard symbolic links to folders
bs: Odbaci simboličke veze do directorija

en: Disk at once
bs: Disk od-jednom

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
bs: Ne budite zabrinuti time što napredak stane prije 100%.

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
bs: Ne zatvaraj disk da bi omogućio kasnije dodavanje novih sesija

en: Do not force VCD
bs: Ne nameći VCD

en: Do you want to overwrite %1?
bs: Hoćete da prebrišete %1?

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
bs: Zbog greške u cdrdao toc/cue datoteka %1 je izbrisan. K3b nije mogao da ga povrati i rezervne kopije %2.

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
bs: Zbog greške u mkisofs <= 1.15a40, K3b ne može da rukuje imenima datoteka koja sadrže više od jednog obrnutog kroz:

en: Ejecting DVD...
bs: Izbacujem DVD...

en: Ejecting Medium
bs: Izbacujem disk

en: Ejecting medium...
bs: Izbacujem disk...

en: El Torito Boot image
bs: Butabilni odraz El Torito

en: El Torito boot catalog file
bs: Datoteka El Torito but-kataloga

en: Empty
bs: Prazan

en: Empty %1 medium
bs: Prazan %1 disk

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
bs: Uključi Burnfree (ili Just Link) radi izbjegavanja podilaženja bafera

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
bs: Uključite nadrezanje u naprednim podešavanjima K3b-a da biste ipak rezali.

en: Enabled Burnfree
bs: Burnfree uključen

en: Enabling UDF extension.
bs: Uključujem proširenje UDF.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
bs: Imam neispravno dekodovano ime datoteke „%1“

en: Engaging DAO
bs: Pokrećem DAO

en: Enter New Filename
bs: Unesite novo ime datoteke

en: Erasing CD-RW
bs: Brišem CD‑RV

en: Erasing successfully completed
bs: Brisanje je uspješno završeno

en: Error while creating ISO image
bs: Greška pri pravljenju ISO odraza

en: Error while creating ISO image.
bs: Greška pri pravljenju ISO odraza.

en: Error while decoding audio tracks.
bs: Greška pri dekodiranju audio staza.

en: Error while decoding track %1.
bs: Greška pri dekodiranju numere %1.

en: Error while initializing audio ripping.
bs: Greška pri inicijalizaciji audio čupanja.

en: Error while normalizing tracks.
bs: Greška u toku normalizovanja numera.

en: Error while reading disk.
bs: Greška pri čitanju diska.

en: Error while reading from file %1
bs: Greška prilikom čitanja iz datoteke %1

en: Error while reading sector %1.
bs: Greška pri čitanju sektora %1.

en: Error while reading session %1.
bs: Greška pri čitanju sesije %1.

en: Executing Power calibration
bs: Izvršavam kalibraciju snage

en: Execution of %1 failed.
bs: Izvršavanje %1 nije uspelo.

en: Extended
bs: Prošireno

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
bs: FFmpeg sadrži primjenu standarda MPEG-4 video kodiranja koji daje vioko kvalitetne rezultate.

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
bs: FFmpeg je projekat otvorenog koda koji se trudi da pruži podršku za većinu današnjih audio i video kodeka. Njegov podprojekat libavcodec čini osnovu za multimedijalne programe poput xine-a ili mplayer-a.

en: Failed to backup boot image file %1
bs: Nisam uspio da arhiviram datoteku but odraza %1

en: Failed to read disk completely in clone mode.
bs: Ne mogu da potpuno isčitam disk u klon režimu.

en: Failed to reload the medium
bs: Neuspjelo ponovno ubacivanje diska

en: Failed to retrieve all CSS keys.
bs: Nisam uspio da dobavim sve CSS ključeve.

en: Failed to write temporary file '%1'
bs: Ne mogu da upišem privremenu datoteku „%1“

en: Fatal error at startup: %1
bs: Kobna greška pri pokretanju: %1

en: Fatal error during recording: %1
bs: Kobna greška tokom snimanja: %1

en: File %1 is empty.
bs: Datoteka %1 je prazan.

en: File Exists
bs: Datoteka postoji

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
bs: Datoteke veći od 2GB se ne mogu koristiti.

en: Flushing Cache
bs: Pročišćavam keš

en: Flushing cache
bs: Praznim keš

en: Flushing the cache may take some time.
bs: Pročišćavanje keša može potrajati.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
bs: Za većinu trenutnih uređaja to bi bio „generic-mmc“.

en: For the visually impaired
bs: Za osobe sa oštećenim vidom

en: Force VCD
bs: Nametni VCD

en: Forced caption
bs: Forsirani natpisi

en: Forcing formatting anyway.
bs: Ipak forsiram formatiranje.

en: Formatted in %1 mode.
bs: Formatirano u %1 režimu.

en: Formatting
bs: Formatiranje

en: Formatting %1 medium
bs: Formatiram  %1 disk.

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
bs: Formatiram DVD-RW u %1 režimu.

en: Formatting disc
bs: Formatiram disk

en: Formatting successfully completed
bs: Formatiranje je uspješno završeno

en: Found %1 medium.
bs: Nađen je %1 disk.

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
bs: Nađen je CD‑tekst (%1 – %2) i CDDB unos (%3 – %4). Koji od njih upotrijebiti za pravljenje CD‑teksta na novom CD‑u?

en: Found CD-Text (%1 - %2).
bs: Pronađen je Cd-Text (%1 - %2).

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
bs: Nađen Cddb unos (%1 - %2).

en: Found ISRC code
bs: Nađen je ISRC kod

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
bs: Nađeni visoko-brzinski disk nije pogodan za pisač koji se koristi.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
bs: Nađeni nisko-brzinski disk nije pogodan za pisač koji se koristi.

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
bs: Nađen oštećen CD-tekst. Zanemariću ga.

en: Found encrypted DVD.
bs: Nađen šifrovan DVD.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
bs: Nađene datoteke veći od 4 GB. K3bu treba najmanje %1 da nastavi.

en: Found pregap: %1
bs: Nađen je predrazmak: %1

en: Free space: %1
bs: Slobodno: %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
bs: Od sada, neće se prijavljivati informacije o greškama u skeniranju podataka

en: From previous session
bs: Iz prethodne sesije

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
bs: Širim ISO‑9660 datotečni sistem na %1.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
bs: Širim datoteku sistem ISO9660 na DVD+RW-u.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
bs: Širim datoteku sistem ISO9660 na DVD-RW-u u režimu ograničenog prebrisavanja.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
bs: <command>growisofs</command> verzije %1 ne omogućava softverski bafer, što može dovesti do nestabilnog rezanja.

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
bs: Growisofs verzije %1 je previše star. K3b-u treba bar verzija 5.10.

en: I/O Error
bs: I/O Greška

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
bs: I/O Greška. Najvjerovatnije nema slobodnog prostora na hard disku.

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
bs: Datoteka sistem ISO9660 (veličina: %1)

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
bs[0]: ISO9660 Filesystem (Veličina: %2) – %1 kopija
bs[1]: ISO9660 Filesystem (Veličina: %2) – %1 kopije
bs[2]: ISO9660 Filesystem (Veličina: %2) – %1 kopija

en: ISO 9660 data
bs: ISO9660 podaci

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
bs: Datoteka sistem ISO9660/UDF (veličina: %1)

en: ISO image successfully created.
bs: ISO odraz je uspješno napravljen.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
bs: Ako koristite nezakrpljenu verziju cdrecord-a...

en: Ignore read errors
bs: Zanemari greške u čitanju

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
bs[0]: Ignorisan je %1 sektor sa greškom.
bs[1]: Ignorisana je %1 sektora sa greškom.
bs[2]: Ignorisano je %1 sektora sa greškom.

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
bs: Zanemarujem vrijednosti odsjecanja posljednjeg poglavlja zbog kratkog trajanja.

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
bs: Ignorišem vezu %1 do direktorija %2. K3b ne može da prati veze do direktorija.

en: Ignoring read error in sector %1.
bs: Zanemarujem grešku u čitanju na sektoru %1.

en: Ignoring this aps
bs: Ignorišem ove APS

en: Image successfully created in %1
bs: Odraz uspješno napravljen u %1

en: Information
bs: Informacija

en: Input/output error. Not necessarily serious.
bs: Ulazno/izlazna greška. Ne mora biti ozbiljna.

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
bs: Interna greška: Nema odgovarajućeg diska. Ovaj projekat se ne može narezati.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
bs: Interna pogreška: Verifikacija posla nepropisno inicijalizirana (%1)

en: Invalid audio codec set: %1
bs: Neispravan audio kodec set: %1

en: Invalid filename: '%1'
bs: Neispravno ime datoteke: „%1“

en: Invalid video codec set: %1
bs: Neispravan video kodec set: %1

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
bs: Može biti rešena izdavanjem naredbe „ulimit -l unlimited“...

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
bs: U režimu pisanja TAO nije moguće upisati CD-tekst.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
bs: U TAO režimu nije moguće upisati CD-tekst. Pokušajte sa DAO ili RAW.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
bs: Nije preporučljivo prinuditi formatiranje %1 diska.

en: It may simply be overwritten.
bs: Može se jednostavno prebrisati.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
bs: K3b može samo da kopira CD-Ekstra u miješanom režimu.

en: K3b detected a problem with the medium.
bs: K3b je otkrio problem sa diskom.

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
bs: K3b ne kopira CD koji sadrži više staza podataka.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
bs: K3b ne podržava kopiranje DVD-RAM-a.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
bs: K3b ne podržava kopiranje višesesijskih DVD i blurej diskova.

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
bs: K3b ne podržava upis „u letu“ sa growisofs %1.

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
bs: K3b je pronašao višestruke ili približne CDDB unose. Izaberite jedan.

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
bs: K3b ne može da isprati simboličke veze do direktorija nakon što se oni dodaju u projekat. Želite li da nastavite bez upisa simboličkih veza u odraz?

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
bs: K3b-u treba cdrecord 2.01a12 ili noviji da bi kopirao staze podataka u Režimu2.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
bs: K3b se oslanja na veličinu sačuvanu u ISO9660 zaglavlju.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
bs: K3b nije mogao da izbaci izvorni disk. Učinite to ručno.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
bs: K3b nije mogao da izbaci izvorni disk. Učinite to ručno.

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
bs: K3b nije mogao da izbaci izvorni disk. Učinite to ručno.

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
bs: K3b nije mogao da izbaci upisani disk. Učinite to ručno.

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
bs: K3b će napraviti %1 odraz od datih MPEG datoteka, ali te datoteke već moraju biti u formatu %1. K3b još uvijek ne prepakuje MPEG datoteke.

en: Layer %1
bs: Sloj %1

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
bs: MPEG1 Layer III je bolje poznat kao MP3 i najviše je korišćen zvučni format.

en: MPEG2 Extended
bs: MPEG2 proširen

en: Media is already empty.
bs: Disk je već prazan.

en: Medium in %1 is not %2.
bs: Medij u %1 nije %2.

en: Medium in %1 is not a %2.
bs: Medij u %1 nije %2.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
bs: Disk ili pisač ne podržavaju pisanje pri brzini %1x

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
bs: <command>cdrecord</command> i <command>growisofs</command> ne podržavaju blurej. Ažurirajte sistem.

en: Mixed CD
bs: Miješani CD

en: Mkisofs executable not found.
bs: Izvršni mkisofs nije nađen.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
bs: Podesi postavke uređaja u K3b da bi riješio ovaj problem.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
bs: Mijenjam opis ISO9660 diska

en: Most likely mkisofs failed in some way.
bs: Najverovantije se mkisofs nekako srušila.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
bs: Rezanje verovatno nije uspelo zbog niskog kvaliteta diska.

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
bs: Većina pisača ne podržava pisanje višesesijskih CD-ova u režimu DAO.

en: Motion Picture
bs: Pokretna slika

en: Multiple CDDB Entries Found
bs: Nađeno je više CDDB unosa

en: Multisession CD
bs: Višesesijski CD

en: Need to reload medium to return to proper state.
bs: Moram da ponovo ubacim disk da bi se vratio u ispravno stanje.

en: No CD-Text found.
bs: Nije nađen CD-tekst.

en: No CDDB entry found.
bs: Nema nađenih Cddb unosa.

en: No DVD+R(W) media found.
bs: DVD+R(W) nije nađen.

en: No Incremental Streaming
bs: Bez rastućeg toka

en: No Read Permission
bs: Nema dozvole za čitanje

en: No Simulation with %1
bs: Nema simulacije sa %1

en: No Simulation with DVD+R(W)
bs: Nema simulacije sa DVD+R(W)

en: No Simulation with DVD-R(W)
bs: Nema simulacije sa DVD-R(W)

en: No cdrdao driver found.
bs: Nije nađen upravljački program za cdrdao.

en: No device set
bs: Uređaj nije postavljen

en: No device set.
bs: Nije određen uređaj.

en: No files to be written.
bs: Nema datoteka za upisivanje.

en: No medium information
bs: Nema podataka o disku

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
bs: Nema ubačenog diska ili je prazan disk u %1. Ne mogu da nastavim višesesijski disk.

en: No medium present
bs: Nema diska

en: No need to format %1 media more than once.
bs: Nema potrebe formatirati %1 više od jednom.

en: No permission to read the following files:
bs: Nema dozvole za čitanje sljedećih datoteka:

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
bs: Nema prebrisivog DVD ili BD diska. Ne mogu da formatiram.

en: No settings available for plugin %1.
bs: Podešavanja nisu dostupna za priključak %1.

en: No source medium found.
bs: Nije nađen izvorni disk.

en: No such file or directory '%1'.
bs: Nema takve datoteke ili direktorija '%1'.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
bs: Nema podrške za čitanje sektora Režima2 koji su bez forme.

en: No valid %1 option: %2
bs: Nema ispravne %1 opcije: %2

en: No valid audio cue file: '%1'
bs: Nema ispravnog audio cue datoteke: „%1“

en: No volume id specified. Using default.
bs: Id. diska nije naveden. Koristim podrazumevano.

en: Normal
bs: Normalno

en: Normalize volume levels
bs: Normalizuj jačine zvuka

en: Normalizing volume levels
bs: Normalizujem jačine zvuka

en: Not Found
bs: Nije nađen

en: Not enough space left in temporary folder.
bs: Nema dovoljno prostora u privremenom direktoriju.

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
bs: Napomena: Neki zasebni DVD plejeri ne podržavaju forsiranje MPEG2 kao VCD.

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
bs: OPC nije uspelo. Pokušajte sa brzinom pisanja 1x.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
bs: OPC nije prošla. Verovatno pisač ne voli ubačeni disk.

en: On the fly
bs: U letu

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
bs: Pisanje u letu sa cdrecord < 2.01a13 nije podržano.

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
bs[0]: %1 kopija uspješno kreirana
bs[1]: %1 kopije uspješno kreirane
bs[2]: %1 kopija uspješno kreirano

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
bs[0]: %1 datoteka (%2) i oko 8MB eMovix podataka
bs[1]: %1 datoteke (%2) i oko 8MB eMovix podataka
bs[2]: %1 datoteka (%2) i oko 8MB eMovix podataka

en: One or more BCD fields out of range for %1
bs: Jedno ili više BCD polja su van opsega za %1

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
bs: Podržani su samo MPEG1 i MPEG2 video datoteke.

en: Only copying first session.
bs: Kopiram samo prvu sesiju.

en: Only create an image
bs: Samo napravi odraz

en: Only create image
bs: Samo napravi odraz

en: Only session 1 will be cloned.
bs: Biće klonirana samo sesija 1.

en: Only simulate the writing process
bs: Samo simuliraj proces pisanja

en: Optimum Power Calibration failed.
bs: Optimalna kalibracija snage nije uspjela.

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
bs: PBC (Kontrola reprodukcije) omogućen.
    Video plejeri ne mogu dostići  segmente (MPEG Still Slike) bez kontrole reprodukcije.

en: Performing Optimum Power Calibration
bs: Izvršavam optimalnu kalibraciju snage

en: Please add files to your project first.
bs: Prvo dodajte datoteke u vaš projekat.

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
bs: Izaberite TAO (staza od-jednom) i pokušajte ponovo

en: Please choose a lower burning speed.
bs: Izaberite nižu brzinu rezanja.

en: Please consult the debugging output for details.
bs: Pogledajte ispravljački izlaz za više detalja.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
bs: Uključite Burnfree ili izaberite nižu brzinu rezanja.

en: Please include the debugging output in your problem report.
bs: Uključite i ispravljački izlaz u vašem izvještaju o problemu.

en: Please insert Audio CD %1%2
bs: Ubacite audio CD %1%2

en: Please insert a Data medium
bs: Ubacite disk sa podacima

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite disk sa podacima u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
bs: Ubacite CD disk miješanog režima

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite CD disk miješanog režima u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert a Video CD medium
bs: Ubacite video CD disk

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite video CD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert a Video DVD medium
bs: Ubacite video DVD disk

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite video DVD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert a non-empty medium
bs: Ubacite ne‑prazan disk

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite neprazan disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
bs: Ubacite ne‑prazan prebrisivi disk

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite neprazan prebrisivi disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
bs: Ubacite prebrisivi CD u uređaj<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
bs: <p>Ubacite prebrisivi DVD ili blurej disk u uređaj<br/><b>%1 %2 (%3)</b></p>.

en: Please insert a rewritable medium
bs: Ubacite prebrisivi disk

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prebrisivi disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert a suitable medium
bs: Ubacite odgovarajući disk

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite odgovarajući disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an Audio CD medium
bs: Ubacite audio CD disk

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite audio CD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
bs: Ubacite prazan blurej disk

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan blurej disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty CD medium
bs: Ubacite prazan CD disk

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan CD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty DVD medium
bs: Ubacite prazan DVD disk

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan DVD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
bs: Ubacite prazan DVD ili blurej disk

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan DVD ili blurej disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
bs: Ubacite prazan DVD+R ili DVD+RW u uređaj<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Please insert an empty DVD-DL medium
bs: Ubacite prazan dvoslojni DVD disk

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan dvoslojni DVD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty medium
bs: Ubacite prazan disk

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
bs: Ubacite prazan disk veličine %1 ili veći

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
bs: <p>Ubacite prazan disk veličine %1 ili veći u uređaj<br/><b>%2</b></p>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
bs: Ubacite prazan ili dopunjiv blurej disk

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan ili dopunjiv blurej disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
bs: Ubacite prazan ili dopunjiv CD disk

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan ili dopunjiv CD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
bs: Ubacite prazan ili dopunjiv DVD disk

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan ili dopunjiv DVD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
bs: Ubacite prazan ili dopunjiv DVD ili blurej disk

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan ili dopunjiv DVD ili blurej disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
bs: Ubacite prazan ili dopunjiv dvoslojni DVD disk

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan ili dopunjiv dvoslojni DVD disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please insert an empty or appendable medium
bs: Ubacite prazan ili dopunjiv disk

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
bs: <p>Ubacite prazan ili dopunjiv disk u uređaj<br/><b>%1</b></p>

en: Please reload the medium and press 'OK'
bs: Ponovo učitaj sredstvo i pritisni 'OK'

en: Please select a device:
bs: Izaberite uređaj:

en: Please select one manually in the device settings.
bs: Izaberite jedan ručno u podešavanjima uređaja.

en: Please send me an email with the last output.
bs: Pošaljite mi e-poruku sa posljednjim izlazom.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
bs: Pokušajte ponovo uz podešavanje „Ignoriši brzinu“.

en: Please try again with writing mode DAO.
bs: Pokušajte ponovo sa režimom pisanja DAO.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
bs: Pokušajte sa drugom markom diskova, po mogućnosti nekom koju preporučuje proizvođač vašeg pisača.

en: Power calibration successful
bs: Snaga je uspješno kalibrisana

en: Preparing blanking process...
bs: Pripremam proces brisanja...

en: Preparing burn process...
bs: Pripremam proces rezanja...

en: Preparing copy process...
bs: Pripremam proces kopiranja...

en: Preparing data
bs: Pripremam podatke

en: Preparing read process...
bs: Pripremam proces čitanja...

en: Preparing write process...
bs: Pripremam proces upisa...

en: Probably a buffer underrun occurred.
bs: Verovatno je došlo do podilaženja bafera.

en: Probably a problem with the medium.
bs: Verovatno je problem do diska.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
bs: Ovo je verovatno niže od najniže brzine pisanja vašeg pisača.

en: Probably you chose a too large buffer size.
bs: Verovatno ste izabrali preveliku veličinu bafera.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
bs: Problem pri čitanju. Pokušavam ponovo sektor %1.

en: Querying CDDB
bs: Ispitujem Cddb

en: Quick Format
bs: Brzo formatiranje

en: RAW recording not supported with this writer
bs: Ovaj pisač ne podržava sirovo snimanje

en: Raw Audio CD Image
bs: Sirovi odraz audio CD‑a

en: Read error from file '%1'
bs: Greška u čitanju datoteke „%1“

en: Readcd exited abnormally.
bs: Readcd nije normalno izašao.

en: Reading
bs: Čitam

en: Reading Session %1
bs: Čitam sesiju %1

en: Reading Source Medium
bs: Čitam izvorni disk

en: Reading clone image
bs: Čitam klonirani odraz

en: Reading source medium.
bs: Čitam izvorni disk.

en: Reading successfully completed
bs: Čitanje je uspješno završeno

en: Reading track %1 of %2
bs: Čitam stazu %1 od %2

en: Reading with sector size %1.
bs: Čitam sa veličinom sektora %1.

en: Reloading of medium required
bs: Potrebno je ponovno ubacivanje diska

en: Reloading the medium
bs: Ponovo ubacujem disk

en: Remove image
bs: Ukloni odraz

en: Remove images from disk when finished
bs: Ukloni odraze sa diska po završetku

en: Remove missing files and continue
bs: Ukloni datoteke i nastavi

en: Removed image file %1
bs: Uklonjen datoteka sa odrazom %1

en: Removing Binary file %1
bs: Uklanjam binarnu datoteku %1

en: Removing Cue file %1
bs: Uklanjam Cue datoteka %1

en: Removing buffer files.
bs: Uklanjam baferske datoteke.

en: Removing image files.
bs: Uklanjam datoteke odraza.

en: Removing incomplete video file '%1'
bs: Uklanjam nedovršen video datoteka „%1“

en: Removing reference to lead-out.
bs: Uklanjam referencu na izvod.

en: Removing temporary files.
bs: Uklanjam privremene datoteke.

en: Report the problem if it persists anyway.
bs: Prijavite problem ako i dalje bude smetao.

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
bs: Mijenjam veličinu slike za %1 u %2x%3

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
bs: Ograničeno prebrisavanje nije moguće sa DVD-R diskovima.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
bs: Dobavljam sve CSS ključeve. To može i da potraje.

en: Retrying from sector %1.
bs: Ponovo pokušavam sektor %1.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
bs: Skeniram video datoteka %1 od %2 (%3)

en: Searching CD-Text
bs: Tražim CD-tekst

en: Searching for old session
bs: Tražim staru sesiju

en: Searching previous session
bs: Tražim prethodnu sesiju

en: Sending CUE sheet
bs: Šaljem CUE list

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
bs: Postavi nivo paranoje za čitanje audio CD-ova

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
bs: Postavljam ISO nivo na 3 radi podrške datoteka većih od 4 GB.

en: Shorten Filenames
bs: Skrati imena datoteka

en: Silence
bs: Tišina

en: Simulate
bs: Simuliraj

en: Simulating
bs: Simuliram

en: Simulating CD Cloning
bs: Simuliram kloniranje CD-a

en: Simulating CD Copy
bs: Simuliram kopiranje CD-a

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
bs: Simuliram kopiranje CD-a „u letu“

en: Simulating Clone Image
bs: Simuliram klonirani odraz

en: Simulating ISO 9660 Image
bs: Simuliram ISO9660 odraz

en: Simulating Session %1
bs: Simuliram sesiju %1

en: Simulating clone copy
bs: Simuliram klonirano kopiranje

en: Simulating copy
bs: Simuliram kopiranje

en: Simulating first session
bs: Simuliram prvu sesiju

en: Simulating second session
bs: Simuliram drugu sesiju

en: Simulation successfully completed
bs: Simulacija je uspješno završena

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
bs: Od verzije 2.6.8 kernela, cdrecord ne može da koristi SCSI prijenos kada radi kao suid root.

en: Single-pass Encoding
bs: Kodiranje u jednom prolazu

en: Skip unreadable audio sectors
bs: Preskoči nečitljive audio sektore

en: Some drives do not support all erase types.
bs: Neki uređaji ne podržavaju sve vrste brisanja.

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
bs: Neka imena datoteka moraju biti skraćena zbog %1-znakovnog ograničenja u proširenju Joliet. Ako se Joliet proširenja isključe imena datoteka se ne moraju skraćivati ali dugačka imena neće biti dostupna na Windows sistemima.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
bs: Ponekad se ovaj problem rješava režimom pisanja TAO.

en: Sorry, no error handling yet.
bs: Izvinite, još uvijek nema rukovanja greškama.

en: Source
bs: Izvor

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
bs: Navedena je beskorisna privremena putanja. Koristim podrazumijevanu.

en: Start multisession CD
bs: Pokreni višesesijski CD

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
bs: Počinjem %1 simulaciju pri brzini %2x...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
bs: Počinjem %1 pisanje pri brzini %2x...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
bs: Počinjem DAO simulaciju pri brzini %1x...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
bs: Počinjem DAO upisivanje pri brzini %1x...

en: Starting blanking...
bs: Počinjem brisanje...

en: Starting copy at %1x speed...
bs: Počinjem kopiranje pri brzini %1x...

en: Starting disc write
bs: Pokrećem upisivanje diska

en: Starting disc write...
bs: Pokrećem upis na disk...

en: Starting reading...
bs: Počinjem čitanje...

en: Starting simulation at %1x speed...
bs: Počinjem simulaciju pri brzini %1x...

en: Starting simulation copy at %1x speed...
bs: Počinjem simulirano kopiranje pri brzini %1x...

en: Starting simulation...
bs: Pokreni simulaciju...

en: Starting writing at %1x speed...
bs: Počinjem upisivanje pri brzini %1x...

en: Still Picture
bs: Nepokretna slika

en: Successfully decoded all tracks.
bs: Sve numere su uspješno dekodiranje.

en: Successfully normalized all tracks.
bs: Sve numere su uspješno normalizovane.

en: Successfully read disk.
bs: Uspješno pročitan disk.

en: Successfully read session %1.
bs: Uspješno pročitana sesija %1.

en: Successfully read source disk.
bs: Uspješno pročitan izvorni disk.

en: Successfully read source medium.
bs: Uspješno pročitan izvorni disk.

en: Successfully written clone copy %1.
bs: Uspješno upisana klonirana kopija %1.

en: Successfully written copy %1.
bs: Uspješno upisana kopija %1.

en: Switching burn speed down to %1x
bs: Smanjujem brzinu pisanja na %1x

en: Switching burn speed up to %1x
bs: Povećavam brzinu pisanja na %1x

en: Switching down burn speed to %1x
bs: Smanjujem brzinu rezanja na %1x

en: Target
bs: Cilj

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
bs: Džolijet proširenja (koja su potrebna za duga imena na vindouz sistemima) ograničavaju dužinu opisa izdanja (ime datotečnog sistema) na %1 znakova. Izabrani opis „%2“ je duži od toga. Hoćete li da se odsječe ili želite da se vratite nazad i ručno ga promijenite?

en: The boot image contains multiple partitions.
bs: Boot slika sadrži više particija

en: The boot image has an invalid size.
bs: But odraz ima neispravnu veličinu.

en: The disk is either empty or not appendable.
bs: Disk je ili prazan ili se na njega ne može dodavati.

en: The disk might still be readable.
bs: Disk još uvijek može biti čitljiv.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
bs: Sljedeće datoteke se ne mogu naći. Želite li da ih uklonite iz projekta i nastavite bez njihovog dodavanja u odraz?

en: The formatting will continue in the background during writing.
bs: Formatiranje će se nastaviti u pozadini tokom pisanja.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
bs: Projekat ne sadrži sve neophodne datoteke za video DVD.

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
bs[0]: Preostali %1 bajt u toku će biti zanemareno.
bs[1]: Preostalih %1 bajta u toku će biti zanemareno.
bs[2]: Preostalih %1 bajtova u toku će biti zanemareno.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
bs: Rezultujući DVD najverovatnije neće moći da se pusti na zasebnom DVD uređaju.

en: The source disk is empty.
bs: Izvorni disk je prazan.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
bs: Pisač ne podržava upis dvoslojnih DVD‑ova.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
bs: Ova greška je uzrokovana niskim ograničenjem resursa zaključane memorije.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
bs: Ovo izdanje <command>growisofs</command> ne podržava upis dvoslojnih DVD‑ova.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
bs: K3b‑ov projekat podataka

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
bs: Ovo izgleda kao RIFF zaglavlje, a zahtjevan je običan multipleksovan programski tok.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
bs: Ovo izgleda kao elementarni audio tok, a zahtjevan je multipleksiran programski tok.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
bs: Ovo izgleda kao elementarni video tok, a zahtjevan je multipleksiran programski tok.

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
bs: Ovo može biti prouzrokovano ažuriranjem sistema koje je promijenilo lokalni skup znakova.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
bs: Ovo može rezultirati neispravnom kopijom ako je izvor masterovan sa programom koji je imao greške.

[ctx: To be shown when a Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: Blu-ray
bs: Blu-Ray

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
bs: DVD ili Blu-ray

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
bs: pogodan medij

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
bs: prazno

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
bs: prazno ili proširivo

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
bs: nije prazno

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
bs: pogodno

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
bs: Da bi kreirali Video CD-ove morate instalirati VcdImager verziju %1.

en: Track %1 from Audio CD %2
bs: Numera %1 sa audio CD-a %2

en: Track %1 is already normalized.
bs: Numera %1 je već normalizovana.

en: Track 1 of 1
bs: Staza 1 od 1

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
bs: Dužina numere ispod 4 sekunde narušava standard Crvene knjige.

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
bs: Transkodujem naslov %1 sa video DVD-a %2

en: Try DAO writing mode.
bs: Probaj DAO režim upisa.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
bs: Probajte da dodate „-use-the-force-luke=noopc“ u korisničke parametre za growisofs u K3b podešavanjima.

en: Try again using 'Complete' erasing.
bs: Pokušajte ponovo uz pomoć „Potpunog“ brisanja.

en: Trying to write more than the official disk capacity
bs: Pokušavam da upišem više od zvaničnog kapaciteta diska

en: Turning BURN-Proof on
bs: Uključujem sigurno rezanje

en: Two-pass Encoding: First Pass
bs: Kodiranje u dva prolaza: Prvi prolaz

en: Two-pass Encoding: Second Pass
bs: Kodiranje u dva prolaza: Drugi prolaz

en: Unable to allocate software buffer.
bs: Ne mogu da odvojim programski bafer.

en: Unable to close the tray
bs: Ne mogu da zatvorim kasetu

en: Unable to create folder '%1'
bs: Ne mogu da napravim direktorij „%1“

en: Unable to create temporary folder '%1'.
bs: Ne mogu da napravim privremeni direktorij „%1“.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
bs: Ne mogu da odredim slobodan prostor u privremenom direktoriju „%1“.

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
bs: Iz nekog razloga ne mogu da odredim maksimalnu brzinu. Ignorišem.

en: Unable to determine media state.
bs: Ne mogu da odredim stanje diska.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
bs: Ne mogu da odredim veličinu ISO9660 datoteka-sistema.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
bs: Ne mogu da odredim trenutno stanje formatiranosti DVD‑RV diska.

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
bs: Ne mogu da odredim režim podataka posljednje trake. Koristim podrazumevano.

en: Unable to eject media.
bs: Ne mogu da izbacim disk.

en: Unable to eject medium.
bs: Ne mogu da izbacim disk.

en: Unable to fixate the disk.
bs: Ne mogu da fiksiram disk.

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
bs: Ne mogu da radim sa „%1“ zbog nepodržanog formata.

en: Unable to open '%1' for writing.
bs: Ne mogu da otvorim „%1“ radi upisa.

en: Unable to open libdvdcss.
bs: Ne mogu da otvorim libdvdcss.

en: Unable to open new session.
bs: Ne mogu da otvorim novu sesiju.

en: Unable to read Table of contents
bs: Ne mogu da pročitam tabelu sadržaja

en: Unable to read track %1.
bs: Nemoguće čitati stazu %1.

en: Unable to send CUE sheet.
bs: Ne mogu da pošaljem CUE list.

en: Unable to set write speed to %1.
bs: Ne mogu da postavim brzinu pisanja na %1.

en: Unable to set writing speed.
bs: Ne mogu da postavi brzinu pisanja.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
bs: Ne mogu da pišem u letu sa ovim audio izvorima.

en: Uncorrected error in sector %1
bs: Neispravljena greška na sektoru %1

en: Unlocking drive...
bs: Otključavam uređaj...

en: Unmounting medium
bs: Demontiram disk

en: Unmounting source medium
bs: Demontiram izvorni disk

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
bs: Nepopravljiva greška pri čupanju numere %1.

en: Unspecified
bs: Nenavedeno

en: Unsupported media type.
bs: Nepodržana vrsta medija.

en: Unsupported media type: %1
bs: Nepodržana vrsta medija: %1

en: Unsupported sector type.
bs: Nepodržana vrsta sektora.

en: Updating RMA
bs: Ažuriram RMA

en: Updating RMA...
bs: Ažuriranje RMA...

en: Use Burnfree
bs: Koristi Burnfree

en: Use CD-Text data
bs: Upotrebi CD‑tekst

en: Use CDDB entry
bs: Upotrebi CDDB unos

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
bs: Koristite opciju „Forsiraj nesigurne operacije“ za ignorisanje ovoga.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
bs: Koristite ovo podešavanje da bi ste sačuvali 5.1 zvuk sa DVD-a.

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
bs: Korišćena verzija mkisofs nema podršku za velike datoteke.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
bs: Koristi se %1 %2 – Zaštita autorskih prava © %3

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
bs: Koristim readcd %1 umjesto podrazumijevane verzije zbog podrške kloniranja.

en: Using temporary folder %1.
bs: Koristim privremeni direktorij %1.

en: Verify written data
bs: Provjeri upisane podatke

en: Verifying copy
bs: Provjeravam kopiju

en: Verifying copy %1
bs: Provjeravam kopiju %1

en: Verifying track %1
bs: Provjeravam stazu %1

en: Verifying written copy %1 of %2
bs: Upisujem upisanu kopiju %1 od %2

en: Verifying written data
bs: Provjeravam upisane podatke

en: Video DVD decryption failed.
bs: Dešifrovanje video DVD-a nije uspelo.

en: Waiting for a medium
bs: Čekam disk

en: Waiting for media
bs: Čekam disk

en: Waiting for medium
bs: Čekam na disk

en: Waiting for source medium
bs: Čekam izvorni disk

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Warning at exit: (1)
bs: Upozorenje pri izlasku: (1)

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
bs: Prilikom brisanja CD‑RV diska nema podataka o napretku.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
bs: Sa ovim podešavanjima K3b će napraviti dvokanalni Dolby Digital zvučni zapis.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
bs: Sa ovim podešavanjem K3b će napraviti dvokanalni MPEG1 Layer III zvučni zapis.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
bs: Sa ovim podešavanjima K3b će koristiti Dolby Digital zvučni zapis sa izvornog DVD-a bez mijenjanja.

en: Write Binary Image
bs: Upiši binarni odraz

en: Write CD-Text
bs: Piši CD-tekst

en: Write error
bs: Greška upisa

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
bs: Upisuj datoteke direktno na CD/DVD, bez pravljenja odraza

en: Write in disk at once mode
bs: Piši u režimu „disk od-jednom“

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
bs: Pisač ne podržava snimanje bez podilaženja bafera (Burnfree)

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
bs: Pisač ne podržava snimanje tipa disk-od-jednom (DAO)

en: Writer does not support raw writing.
bs: Pisač ne podržava sirovo pisanje.

en: Writing
bs: Upisujem

en: Writing %1
bs: Upisujem %1

en: Writing %1 in DAO mode.
bs: Upisujem  u DA%1O režimu.

en: Writing %1 in incremental mode.
bs: Upisujem %1 u rastućem režimu.

en: Writing %1.
bs: Upisujem %1.

en: Writing Audio CD
bs: Upisujem audio CD

en: Writing Audio Cue File
bs: Upisujem audio Cue datoteku

en: Writing BD copy
bs: Upisujem kopiju BD‑a

en: Writing CD in Raw mode.
bs: Upisujem CD u sirovom režimu.

en: Writing CD in Session At Once mode.
bs: Upisujem CD u režimu SAO.

en: Writing CD in Track At Once mode.
bs: Upisujem CD u režimu TAO.

en: Writing CD-Text lead-in...
bs: Upisujem uvod sa CD-tekstom...

en: Writing Copy
bs: Upisujem kopiju

en: Writing Copy %1
bs: Upisujem kopiju %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
bs: Upisujem kopiju %1 (Sesija %2)

en: Writing Copy %1 of %2
bs: Upisujem kopiju %1 od %2

en: Writing Copy (Session %1)
bs: Upisujem kopiju (sesija %1)

en: Writing DVD copy
bs: Upisujem kopiju DVD-a

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
bs: Upisujem DVD-RW u DAO režimu.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
bs: Upisujem DVD-RW u rastućem režimu.

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
bs: Upisujem DVD-RW u režimu ograničenog prebrisavanja.

en: Writing Data Project
bs: Upisujem projekat sa podacima

en: Writing Double Layer DVD+R.
bs: Upisujem dvoslojni DVD+R.

en: Writing Enhanced Audio CD
bs: Upisujem poboljšani audio CD

en: Writing High-Quality Video CD
bs: Upisujem video CD visokog kvaliteta

en: Writing Lead-out
bs: Upisujem izvod

en: Writing Leadin
bs: Upisujem uvod

en: Writing Leadout
bs: Upisujem izvod

en: Writing Mixed Mode CD
bs: Upisujem CD miješanog režima

en: Writing Multisession Project
bs: Upisujem višesesijski projekat

en: Writing Super Video CD
bs: Upisujem super video CD

en: Writing Track %1 of %2
bs: Upisujem stazu %1 od %2

en: Writing Video CD
bs: Upisujem video CD

en: Writing Video CD (Version 1.1)
bs: Upisujem video CD (verzija 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
bs: Upisujem video CD (verzija 2.0)

en: Writing Video DVD
bs: Upisujem video DVD

en: Writing canceled.
bs: Upisivanje je otkazano.

en: Writing clone copy %1
bs: Upisujem kloniranu kopiju %1

en: Writing copy
bs: Upisujem kopiju

en: Writing copy %1
bs: Upisujem kopiju %1

en: Writing copy %1 of %2
bs: Upisujem kopiju %1 od %2

en: Writing cue/bin Image
bs: Upisujem cue/bin odraz

en: Writing data
bs: Upisujem podatke

en: Writing eMovix Project
bs: Upisujem emuviks projekat

en: Writing eMovix Project (%1)
bs: Upisujem emuviks projekat (%1)

en: Writing first session
bs: Upisujem prvu sesiju

en: Writing first session of copy %1
bs: Upisujem prvu sesiju kopije %1

en: Writing image
bs: Upisujem odraz

en: Writing image file to %1.
bs: Upisujem datoteku odraza u %1.

en: Writing image to %1.
bs: Upisujem odraz u %1.

en: Writing leadin
bs: Upisujem uvod

en: Writing leadout
bs: Upisujem izvod

en: Writing mode Incremental Streaming not available
bs: Režim upisa rastućeg toka nije dostupan

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
bs: Režim upisa se ignoriše kada se upisuje %1 disk.

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
bs: Režim upisa se ignoriše kad se upisuju DVD+R(W) diskovi.

en: Writing pregap
bs: Upisujem predrazmak

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
bs: Upisujem prebrisivi CD u sirovom režimu.

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
bs: Upisujem prebrisivi CD u režimu SAO.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
bs: Upisujem prebrisivi CD u režimu TAO.

en: Writing second session
bs: Upisujem drugu sesiju

en: Writing second session of copy %1
bs: Upisujem drugu sesiju kopije %1

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
bs: Brzina pisanja: %1 kB/s (%2x)

en: Writing successfully completed
bs: Upisivanje je uspješno završeno

en: Writing the lead-out may take some time.
bs: Upisivanje izvoda može potrajati.

en: Writing track %1 of %2
bs: Upisujem stazu %1 od %2

en: Writing track %1 of %2 (%3)
bs: Upisujem stazu %1 od %2 (%3)

en: Writing track %1 of %2%3
bs: Upisujem stazu %1 od %2%3

en: Written data in track %1 differs from original.
bs: Upisani podaci u stazi %1 se razlikuju od originala.

en: Written data verified.
bs: Upisani podaci su provjereni.

en: Wrong File Format
bs: Pogrešan format datoteke

en: Wrong File Type for This Project
bs: Pogrešan tip datoteke za ovaj projekat

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
bs: XviD ima podešavanje MPEG-4 naprednog profila kao što su b-frames, globalna i quarter pixel kompenzacija pokreta, lumi maskiranje, trellis kvantizacija, i H.263, MPEG i posebne kvantizacione matrice.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
bs: XviD je slobodan MPEG-4 video kodek, otvorenog koda. XviD je napravila grupa programera volontera, nakon što je OpenDivX kod zatvoren, jula 2001.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
bs: XviD je najveći takmac DivX-a (XviD je DivX od pozadi). Dok je DivX zatvorenog koda i radi samo na Windows-u, Mac OS-u i Linux-u, XviD je otvorenog koda i može praktično da radi na bilo kojoj platformi.

en: You can find this on your distribution disks or download it from http://www.vcdimager.org
bs: Možete ga naći na instalacionim diskovima ili ga preuzeti sa http://www.vcdimager.org

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
bs: Ne možete miješati MPEG1 i MPEG2 video datoteke.
    Pokrenite novi projekat za ovaj tip datoteka.
    Preuzorkovanje još uvijek nije implementirano u K3b.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
bs: Upotrijebite K3b‑postavu da riješite ovaj problem, ili sami uklonite sUID.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
bs: U raw režimu upisa moći ćete da kopirate samo prvu sesiju. Svakako nastavljate?

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
bs: Pisač (%1 %2) ne podržava rastući tok sa %3. Više sesija neće biti moguće. Da ipak nastavim?

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
bs: Vaš pisač (%1 %2) ne podržava simulaciju sa DVD‑R/DVD‑RV diskovima. Želite da nastavite? Disk će zaista biti upisan.

en: default
bs: podrazumijevano

en: dual channel
bs: dvo-kanalni

en: duplicate
bs: duplikat

en: invalid
bs: neispravno

en: joint stereo
bs: udruženi stereo

en: n/a
bs: n/d

en: no tracks added
bs: nisu dodate staze

en: none
bs: ništa

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
bs: Zvučni dekoder

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
bs: Zvučni koder

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
bs: Priključak projekta

en: rewritable medium
bs: prepisiv medij

en: single channel
bs: jedno-kanalni

en: specified track number '%1' not found on medium
bs: navedena staza broj „%1“ nije nađena na disku

en: surround sound
bs: okružujući zvuk

en: unknown
bs: nepoznato

en: unknown audio code extension
bs: nepoznata ekstenzija audio koda

en: unknown audio format
bs: nepoznat audio format

en: unknown code extension
bs: nepoznata ekstenzija koda

en: unknown coding mode
bs: nepoznat režim kodiranja
