partitionmanager - en to sk translation catalogue (448 entries)

en:  sectors
sk: sektory

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
sk: %2Zadajte prístupovú frázu pre %1:

en: &Cylinder alignment
sk: Zarovnanie cylindrov

en: &Label
sk: Menovka:

en: &Logical
sk: Logická

en: (icon)
sk: (ikona)

en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
sk: <b>Upozornenie:</b> Toto zničí všetky dáta na zariadení !

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
sk: &Pokročilé

[ctx: @action:button]
en: &Details
sk: &Detaily

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
sk: Aplikovať pripravené operácie

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
sk: Zmeniť program v pozadí (backend)

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
sk: Zmeniť súborový systém

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
sk: Vymazať zoznam pripravených operácií

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
sk: Vytvoriť novú tabuľku partícií

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
sk: Vytvoriť MS-Dos Typ

[ctx: @action:button]
en: Delete It
sk: Vymazať

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
sk: Nemeniť program v pozadí (backend)

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
sk: Nemeniť súborový systém

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
sk: Nevytvoriť súborový systém

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
sk: Prepísať partíciu

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
sk: Ukončiť <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Recreate existing file system
sk: Znovuvytvorenie existujúceho súborového systému

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
sk: Znovuvytvoriť súborový systém

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
sk: Znova preskenovať všetky zariadenia

[ctx: @action:button]
en: Rescan Support
sk: Podpora znovuskenovania

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
sk: Uložiť SMART report

[ctx: @action:button]
en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
sk: Áno, zrušiť operácie

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
sk: Rozšírené

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
sk: O knižnici KPMcore

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
sk: Zálohovať

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
sk: Skontrolovať

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
sk: Vymazať log

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
sk: Deaktivovať Skupinu zväzkov

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
sk: Vymazať

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
sk: Editovať pripojovací bod

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
sk: Exportovať tabuľku partícií

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
sk: Podporované súborové systémy

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
sk: Importovať tabuľku partícií

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
sk: Pripojiť

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
sk: Nová tabuľka partícií

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
sk: Nová Skupina zväzkov

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
sk: Ostrániť Skupinu zväzkov

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
sk: Zmeniť veľkosť Skupiny zväzkov

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
sk: Zmeniť veľkosť/Presunúť

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
sk: Obnoviť

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
sk: SMART stav

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
sk: Uložiť log

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
sk: Rozdrviť

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
sk: Vrátenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
sk: Odomknúť

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
sk: Spustiť

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
sk: Vymazať

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
sk: Nová

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
sk: Obnoviť zariadenia

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
sk: <para><warning>Stratíte všetky dáta na partícii <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Zmena súborového systému ktorý je teraz na disku vymaže celý jeho obsah. Ak budete pokračovať a aplikujete všetky operácie, všetky dáta na <filename>%1</filename>budú nenávratne stratené.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
sk: <para><warning>Stratíte všetky dáta na partícii <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Prepísane jednej partície druhou (alebo image súborom) zničí všetky dáta na tejto cieľovej partícii..</para><para> Ak budete pokračovať a aplikujete všetky operácie, všetky dáta na <filename>%1</filename>budú nenávratne prepísané.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
sk: <para><warning>Stratíte všetky dáta na partícii <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Znovuvytvorenie súborového systému, ktorý je teraz na disku, vymaže celý jeho obsah. Ak budete pokračovať a aplikujete výslednú operáciu, všetky dáta na <filename>%1</filename>budú nenávratne stratené.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
sk: <para>Ste si istý že chcete zapísať zmeny ktoré ste urobili v súbore <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>Týmto sa prepíše súbor na disku a toto <strong>nemôže byť vrátené späť</strong>.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
sk: <para>Naozaj chcete aplikovať uvedené pripravené operácie?</para><para><warning>Natrvalo tým zmeníte dáta na disku.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
sk: <para>Naozaj chcete zmeniť program v pozadí (backend)?</para><para><warning>Táto operácia znovu preskenuje zariadenia a vymaže zoznam pripravených operácií.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
sk: <para>Naozaj chcete vytvoriť MS-Dos partičnú tabuľku na <filename>%1</filename>?</para><para>Zariadenie má viac ako  2^32 sektorov. Je to viac ako podporuje MS-Dos typ partičnej tabuľky, takže nebudete môcť využiť celé zariadenie.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
sk[0]: <para>Naozaj chcete ukončiť aplikáciu? </para><para> Pripravenú máte ešte jednu operáciu.</para>
sk[1]: <para>Naozaj chcete ukončiť aplikáciu? </para><para> Pripravené máte ešte %1 operácie.</para>
sk[2]: <para>Naozaj chcete ukončiť aplikáciu? </para><para> Pripravených máte ešte %1 operácií.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
sk: <para>Naozaj chcete znova preskenovať všetky zariadenia?</para><para><warning>Táto operácia vymaže zoznam pripravených operácií.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
sk: <para>Nie je možné vytvoriť dosť veľkú cieľovú partíciu pre zdroj.</para><para> Môže sa to stať ak nie všetky partície na zariadení začínajú a končia na okrajoch cylindrov alebo keď sa kopíruje primárna partícia na rozšírenú.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
sk: <para>Ani nakonfigurovaný ("%1") ani východzí ("%2") zásuvný modul podporného programu nie je možné nahrať.</para><para> Prosím skontrolujte nastavenia.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
sk: <para>Neboli nájdené podporné prostriedky pre súborové systémy na vašom harddisku vo vašom počítači:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partícia</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Súborový Systém</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Podporné prostriedky</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Pokiaľ nebudú nájdené prostriedky pre tieto systémy, nebude možné ich modifikovať.</para><para>bolo by vhodné nájsť tieto programy cez vašeho správcu balíčkov.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
sk: <para>Nakonfigurovaný zásuvný modul "%1" programu v pozadí nemohol byť nahraný.</para><para>Miesto toho sa nahráva východzí zásuvný modul "%2" .</para>

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
sk: <para>Partícia  <filename>%1</filename> nemôže byť vymazaná, pretože jedna alebo viac partíciíí s vyšším logickým číslom je stále pripojených.</para><para>Prosím odpojte najskôr všetky partície s vyšším logickým číslom ako  %2. </para>

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
sk: <para>Vybraná partícia nie je dosť veľká pre zdrojovú partíciu alebo záložný súbor. </para><para>Vyberte iný cieľ alebo zmeňte veľkosť partície aby bola aspoň tak veľká ako zdrojová. </para>

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
sk[0]: <para>Na zariadení už je 1 primárna partícia. Je to maximálny počet, ktorý povolí tabuľka partícií.</para> <para>Nemôžete vytvárať, vkladať alebo obnovovať primárne partície, pokiaľ nevymažete existujúcu.</para>
sk[1]: <para>Na zariadení už sú  %1 primárne partície. Je to maximálny počet, ktorý povolí tabuľka partícií.</para> <para>Nemôžete vytvárať, vkladať alebo obnovovať primárne partície, pokiaľ nevymažete existujúce.</para>
sk[2]: <para>Na zariadení už je  %1 primárnych partícií. Je to maximálny počet, ktorý povolí tabuľka partícií.</para> <para>Nemôžete  vytvárať, vkladať alebo obnovovať primárne partície, pokiaľ nevymažete existujúce.</para>

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný súbor  <filename>%1</filename> pre zápis.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný súbor  <filename>%1</filename> pre zápis.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný výstupný súbor <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
sk: Nie je možné otvoriť súbor <filename>%1</filename> pre import

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
sk: Nie je možné otvoriť súbor <filename>%1</filename>pre import: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
sk: Nie je možné otvoriť dočasný súbor  <filename>%1</filename> počas pokusu o import z <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
sk: Chcete naozaj zrušiť?

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
sk: Naozaj chcete vymazať zoznam pripravených operácií?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
sk: Naozaj chcete vymazať partíciu ktorá je práve v schránke? Po vymazaní ju už nebudete môcť vložiť.

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
sk: Nájdený viacej ako jeden typ partičnej tabuľky v súbore importu (riadok %1).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
sk: Nájdená partícia ale nie typ partičnej tabuľky (line %1).

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
sk: Na zariadení nebola nájdená platná tabuľka partícií.

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
sk: Partícia %1 má koniec pred štart sektorom (line %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
sk: Typ partičnej tabuľky "%1" nie je podporovaný pre import (line %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
sk: Typ partičnej tabuľky "%1" je neznámy (line %2).

[ctx: @info]
en: Please select a device.
sk: Prosím vyberte zariadenie.

[ctx: @info]
en: The configured external browser could not be run. Please check your settings.
sk: Nie je možné spustiť nakonfigurovaný externý prehliadač. Prosím skontrolujte nastavenia.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
sk: Šifrovaný súborový systém na partícii <filename>%1</filename> sa nepodarilo zamknúť.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
sk: Šifrovaný súborový systém na partícii <filename>%1</filename> sa nepodarilo odomknúť.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
sk: Súborový systém v image súbore <filename>%1</filename> je príliš veľký na obnovu vo vybranej partícii.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
sk: Súborový systém na partícii <filename>%1</filename> nie je možné pripojiť.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
sk: Súborový systém na partícii <filename>%1</filename> nie je možné odpojiť.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
sk: Importovaný súbor <filename>%1</filename> neobsahuje platnú partičnú tabuľku.

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
sk: Typ partičnej tabuľky  "%1" nepodporuje rozšírené partície, jedna však bola nájdená (line %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
sk: Nie je možné vytvoriť súborový systém "%1" pre partíciu %2 (line %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
sk: Nenájdená rodičovská partícia alebo partičná tabuľka pre partíciu %1 (line %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
sk: Partícia %1 by bola mimo rozsahu hraníc zariadenia (line %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
sk: Neznáma partičná rola "%1" pre partíciu %2 (riadok %3).

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
sk: Predošlý správca Calamares

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
sk: Predošlý správca

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
sk: LVM podpora

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
sk: Správca

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
sk: Widget pre design partícií

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
sk: UDF podpora

[ctx: @info:credit]
en: © 2008-2013 Volker Lanz
    © 2012-2019 Andrius Štikonas
sk: © 2008-2013 Volker Lanz
    © 2012-2018 Andrius Štikonas

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
sk: Všetky operácie úspešne ukončené.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
sk: Operácie zrušené.

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
sk: Sken ukončený.

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
sk: Skenovanie zariadení...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
sk: Nastavovanie...

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
sk: Vyskytli sa chyby pri spustení operácií. Zrušené.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
sk: Celkový čas:  %1

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
sk: Používam plugin backendu: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
sk: Čakanie na ukončenie operácie...

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
sk: Spustiť všetky operácie na zozname.

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
sk: Aplikujú sa operácie...

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
sk: Zálohovať partíciu do image súboru.

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
sk: Skontrolovať chyby súborového systému partície.

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
sk: Vymaž okno log výstupu.

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
sk: Vymazávanie zoznamu pripravených operácií.

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
sk: Kopírovať existujúcu partíciu.

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
sk: Nemôžem spracovať riadok %1 zo vstupného súboru. Ignorujem ho.

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
sk: Vytvoriť novú Skupinu zväzkov ako zariadenie

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
sk: Vytvoriť novú a prázdnu tabuľku partícií na zariadenie.

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
sk: Vytvoriť novú partíciu

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
sk: Deaktivovať vybratú Skupinu zväzkov pred odpojením odoberateľných zariadení.

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
sk: Vymazať partíciu.

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
sk: Edituj pripojovací bod a možnosti partície.

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
sk: Vyprázdniť zoznam všetkých spustených operácií.

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
sk: Exportovať tabuľku partícií zariadenia do textového súboru.

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
sk: Rozšíriť alebo zmenšiť vybratú Skupinu zväzkov.

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
sk: Importovať tabuľku partícií z textového súboru.

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
sk: Pripojiť alebo odpojiť partíciu.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
sk[0]: Jedna pripravená operácia
sk[1]: %1 pripravené operácie
sk[2]: %1 pripravených operácií

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
sk: Partícia <filename>%1</filename> bola skopírovaná do schránky.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
sk: Partícia <filename>%1</filename> má to isté umiestnenie a veľkosť aj po zmene veľkosti/presunutí. Operácia ignorovaná.

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
sk: Vložiť skopírovanú partíciu.

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
sk: Ostrániť vybratú Skupinu zväzkov

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
sk: Odstrániť poslednú operáciu zo zoznamu.

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
sk: Obnov zoznam zariadení.

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
sk: Obnoviť partíciu z image súboru.

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
sk: Ulož log výstup do súboru.

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
sk: Zobrzaiť dialógové okno O KPMcore.

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
sk: Zobraziť informácie o podporovaných súborových systémoch

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
sk: Ukáž SMART stav zariadenia ak je podporovaný

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
sk: Rozdrviť partíciu tak že jej obsah nemôže byť obnovený.

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
sk: Zmenšiť, zväčšiť alebo presunúť partíciu.

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
sk: Vrátené operácie : %1

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
sk: Zamknúť alebo odomknúť šifrovanú partíciu.

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
sk: Ukáž a zmeň vlastnosti zariadenia

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
sk: Zobraziť a modifikovať vlastnosti partície (návestie, príznaky, atď.)

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
sk: Spustiť všetky operácie

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
sk: Zálohovať partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
sk: Skontrolovať partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
sk: Vymazať všetky operácie

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
sk: Vymaž log výstup

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
sk: Kopírovať partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
sk: Vytvoriť novú LVM Skupinu zväzkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
sk: Vytvoriť novú tabuľku partícií

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
sk: Deaktivovať vybratú Skupinu zväzkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
sk: Vymazať partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
sk: Editovať pripojovací bod

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
sk: Exportovať tabuľku partícií

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
sk: Importovať tabuľku partícií

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
sk: Pripojiť alebo odpojiť partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
sk: Nová partícia

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
sk: Vložiť partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
sk: Obnoviť všetky zariadenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
sk: Ostrániť vybratú Skupinu zväzkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
sk: Zmeniť veľkosť alebo presunúť partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
sk: Zmeniť veľkosť vybratej Skupiny zväzkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
sk: Obnoviť partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
sk: Ulož log výstup

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
sk: Zobrzaiť dialógové okno O KPMcore

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
sk: Ukáž SMART stav

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
sk: Ukázať dialóg s vlastnosťami zariadenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
sk: Ukázať dialóg s vlastnosťami partícií

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
sk: Rozdrviť partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
sk: Vrátenie poslednej operácie

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
sk: Zamknúť alebo odomknúť šifrovanú partíciu

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
sk: Zobraziť informácie o podporovaných súborových systémoch

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
sk: (žiadne nájdené)

[ctx: @item uuid]
en: (none)
sk: (žiadne)

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
sk: Zastaralý

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
sk: Pred zlyhaním

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
sk: %1 [Šifrované]

[ctx: @label]
en: &Flags:
sk: Príznaky:

[ctx: @label]
en: &Label:
sk: Menovka:

[ctx: @label]
en: (unknown)
sk: neznámy

[ctx: @label]
en: Align partitions per default
sk: Usporidať partície ako východzie

[ctx: @label]
en: Backend plugin
sk: Zásuvný modul programu v pozadí

[ctx: @label]
en: File system colors
sk: Farby súborových systémov

[ctx: @label]
en: First sector:
sk: Prvý sektor:

[ctx: @label]
en: Hide log messages below
sk: Skryť logovacie správy poniže

[ctx: @label]
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
sk: Je to po prvý krát čo beží KDE Správca partícií?

[ctx: @label]
en: Label:
sk: Menovka:

[ctx: @label]
en: Last sector:
sk: Posledný sektor:

[ctx: @label]
en: Maximum size:
sk: Maximálna veľkosť:

[ctx: @label]
en: Minimum size:
sk: Minimálna veľkosť:

[ctx: @label]
en: Mount point:
sk: Pripojovací bod:

[ctx: @label]
en: Number of sectors:
sk: Počet sektorov:

[ctx: @label]
en: Partition sector alignment
sk: Usporiadanie sektorov v partícii

[ctx: @label]
en: Partition type:
sk: Typ partície:

[ctx: @label]
en: Preferred unit:
sk: Preferovaná jednotka:

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
sk: Skenovanie zariadenia: <filename>%1</filename>

[ctx: @label]
en: Scanning...
sk: Skenovanie...

[ctx: @label]
en: Show the application's menu bar
sk: Zobraziť ponuku aplikácie

[ctx: @label]
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @label]
en: Status:
sk: Stav:

[ctx: @label]
en: This file system does not support setting a label.
sk: Tento súborový systém nepodporuje nastavenie návestia

[ctx: @label]
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
sk: Použi usporiadanie podľa cylindrov (Windows XP compatible)

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
sk: ZLE

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
sk: dobre

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
sk: žiadna

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
sk: %1 (iba na čítanie)

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
sk: Alokované PE:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
sk: Veľkosť Poľa:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
sk: Kapacita:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
sk: Voľné PE:

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
sk: LVM Skupina zväzkov

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
sk: Logická veľkosť sektoru:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
sk: Veľkosť PE:

[ctx: @label device]
en: Path:
sk: Cesta:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
sk: Fyzická veľkosť sektoru:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
sk: Úroveň RAID:

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
sk: Softvérové zariadenie RAID

[ctx: @label device]
en: Total PE:
sk: Celkovo PE:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
sk: Všetky sektory:

[ctx: @label device]
en: Type:
sk: Typ:

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
sk: Typ oddielu:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
sk: Alokované PE:

[ctx: @label partition]
en: Available:
sk: Dostupné:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
sk: Kapacita:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
sk: Režim šifry:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
sk: Názov šifry:

[ctx: @label partition]
en: File system:
sk: Súborový systém:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
sk: Prvý sektor:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
sk: Voľné PE:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
sk: Veľkosť kľúča:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
sk: Posledný sektor:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
sk: Počet sektorov:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
sk: Veľkosť PE:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
sk: Užitočný posun:

[ctx: @label partition]
en: Total PE:
sk: Celkovo PE:

[ctx: @label partition]
en: Used:
sk: Použité:

[ctx: @label partition capacity available]
en: Available:
sk: Dostupné:

[ctx: @label partition capacity used]
en: Used:
sk: Použité:

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
sk: Minimálne jedna logická partícia je pripojená.

[ctx: @label partition state]
en: mounted
sk: pripojené

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
sk: pripojené na <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
en: F&ree space before:
sk: Voľné miesto pred:

[ctx: @label:listbox]
en: File syste&m:
sk: Súborový systém:

[ctx: @label:listbox]
en: File system:
sk: Súborový systém:

[ctx: @label:listbox]
en: First sector:
sk: Prvý sektor:

[ctx: @label:listbox]
en: Free space after:
sk: Voľné miesto za:

[ctx: @label:listbox]
en: Last sector:
sk: Posledný sektor:

[ctx: @label:listbox]
en: Partition &type:
sk: Typ partície:

[ctx: @label:listbox]
en: Si&ze:
sk: Veľkosť:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
sk: <application>KDE Správca partícií</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
sk: Spravujte svoje disky, partície a súborové systémy

[ctx: @title:column Severity of a log entry / log level. Text must be very short.]
en: Sev.
sk: Náročnosť

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
en: Time
sk: Čas

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
en: Message
sk: Správa

[ctx: @title:menu]
en: Columns
sk: Stľpce

[ctx: @title:menu]
en: Device
sk: Zariadenie

[ctx: @title:menu]
en: Panels Shown
sk: Zobrazené panely

[ctx: @title:menu]
en: Partition
sk: Partícia

[ctx: @title:menu]
en: Partition Manager Toolbar
sk: Nástrojová lišta správcu partícií

[ctx: @title:menu]
en: Select Current Device
sk: Vybrať aktuálne zariadenie

[ctx: @title:menu]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
sk: Farby súborového systému

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
sk: Rozšírené

[ctx: @title:tab general application settings]
en: General
sk: Všeobecne

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
sk: Aplikovať pripravené operácie?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
sk: Zrušiť prebiehajúce operácie

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
sk: Nie je možné vytvoriť cieľovú partíciu.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
sk: Nie je možné vymazať partíciu.

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
sk: Vymazať zoznam pripravených operácií?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
sk: Nie je možné spustiť prehliadač.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
sk: Nepodarilo sa zammknúť šifrovaný súborový systém.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
sk: Nie je možné pripojiť súborový systém.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
sk: Nie je možné uložiť report.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
sk: Nie je možné uložiť SMART report.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
sk: Nepodarilo sa odomknúť šifrovaný súborový systém.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
sk: Nie je možné odpojiť súborový systém.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
sk: Vytvoriť novú tabuľku partícií na <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
sk: Vytvoriť novú partíciu

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
sk: Vytvoriť novú Skupinu zväzkov

[ctx: @title:window]
en: Device Information
sk: Informácie o zariadení

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
sk: Vlastnosti zariadenia: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Devices
sk: Zariadenia

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
sk: Zrušiť pripravené operácie a skončiť?

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
sk: Editovať ďalšie body pripojenia

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
sk: Editovanie bodu pripojenia pre <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
sk: Chyba pri exporte tabuľky partícií

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
sk: Chyba importovania tabuľky partícií

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
sk: Chyba pri ukladaní log súboru

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
sk: Chyba počas importu tabuľky partícií

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
sk: Chyba pri ukladaní bodov pripojenia

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
sk: Chyba: Nie je možné nahrať zásuvný modul programu v pozadí

[ctx: @title:window]
en: File System Support
sk: Podpora súborových systémov.

[ctx: @title:window]
en: Information
sk: Informácie

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
sk: Vložiť partíciu

[ctx: @title:window]
en: KDE Partition Manager
sk: KDE Správca partícií

[ctx: @title:window]
en: Log Output
sk: Log výstup

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
sk: Chýbajú balíčky podpory súborového systému

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
sk: Nie je dosť miesta na obnovu súborového systému.

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
sk: Informácie o partícii

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
sk: Vlastnosti partície: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Pending Operations
sk: Prpravené operácie

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
sk: Naozaj zmeniť program v pozadí (backend)?

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
sk: Naozaj vytvoriť MS-Dos tabuľku partícií?

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
sk: Naozaj chcete vymazať partíciu v schránke?

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
sk: Naozaj prepísať existujúcu partíciu?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
sk: Naozaj naformátovať  <filename>%1</filename> súborovým systémom %2?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
sk: Naozaj znovuvytvoriť súborový systém na <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
sk: Naozaj znova preskenovať všetky zariadenia?

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
sk: Naozaj uložiť zmeny?

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
sk: Zmeniť veľkosť Skupiny zväzkov

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
sk: Zmeniť veľkosť / Presunúť :<filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
sk: SMART vlastnosti: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
sk: Skenovanie zariadení...

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
sk: Na cieli nie je dosť miesta.

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
sk: Priveľa primárnych partícií.

en: Active backend:
sk: Aktívny program v pozadí (backend):

en: Advanced Settings
sk: Rozšírené nastavenia

en: Align partition
sk: Usporiadať partície

en: Align partitions per default
sk: Usporiadanie partícií ako východzie

en: Assessment
sk: Ohodnotenie

en: Attribute
sk: Atribút

en: Available
sk: Dostupné

en: Backend
sk: Program v pozadí (backend)

en: Backup
sk: Zálohovať

en: Bad sectors:
sk: Vadné sektory:

en: Capacity:
sk: Kapacita:

en: Check
sk: Skontrolovať

en: Choose the type of partition table you want to create:
sk: Vybrať typ partičnej tabuľky ktorú chcete vytvoriť:

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Current
sk: Aktuálny

en: Default file system:
sk: Východzí súborový systém:

en: Dump &Frequency:
sk: Frekvencia výpisov:

en: E&xtended
sk: Rozšírená

en: Edit Mount Options
sk: Edituj možnosti pripojenia

en: Edit the mount options for this file system:
sk: Edituj možnosti pripojena pre tento súborový systém:

en: Encrypt with LUKS
sk: Šifrovať s LUKS

en: Error
sk: Chyba

en: Failure Type
sk: Typ chyby

en: File System
sk: Súborový systém

en: File System Color Settings
sk: Nastavenie farieb súborového systému

en: File Systems
sk: Súborové systémy

en: Firmware revision:
sk: Revízia firmwaru:

en: First Sector
sk: Prvý sektor:

en: Flags
sk: Príznaky

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Grow
sk: Zväčšiť

en: Hide messages below:
sk: Skryť správy pod:

en: Identify by:
sk: Identifikovať podľa:

en: Information
sk: Informácia

en: Label
sk: Návestie

en: Last Sector
sk: Posledný sektor:

en: Logging
sk: Prihlasovanie

en: Logical Volume Name:
sk: Názov Logického zväzku:

en: Logical sector size:
sk: Logická veľkosť sektoru:

en: More...
sk: Viac...

en: Mount Point
sk: Pripojovací bod

en: Move
sk: Presunúť

en: No automatic mount
sk: Automatické pripojenie nie je možné

en: No binary execution
sk: Žiadne binárne spúšťanie

en: No update of directory access times
sk: Neaktualizuje sa prístupový čas k adresárom

en: No update of file access times
sk: Neaktualizuje sa prístupový čas k súborom

en: Number of Sectors
sk: Počet sektorov:

en: Open in External Browser
sk: Otvoriť v externom prehliadači

en: Operation: %p%
sk: Operácia: %p%

en: Operations and Jobs
sk: Operácie a úlohy

en: Option1,Option2
sk: Možnosť1,Možnosť2

en: Options:
sk: Možnosti:

en: Overall assessment:
sk: Celkové zhodnotenie:

en: Overwrite with:
sk: Prepísať s:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
sk: Neplatná prístupová fráza.

en: Partition
sk: Partícia

en: Partition Alignment
sk: Usporiadanie partícií

en: Partition Label
sk: Menovka

en: Partition Label:
sk: Menovka partície:

en: Partition UUID
sk: UUID partície

en: Partition UUID:
sk: UUID partície:

en: Partition table:
sk: Partičná tabuľka:

en: Path:
sk: Cesta:

en: Physical sector size:
sk: Fyzická veľkosť sektoru:

en: Power cycles:
sk: Počet zapnutí:

en: Powered on for:
sk: Zapnuté:

en: Preferred unit:
sk: Preferovaná jednotka:

en: Primar&y
sk: Primárna

en: Random data
sk: Náhodné dáta

en: Read Label
sk: Prečítať návestie

en: Read Usage
sk: Prečítať použitie

en: Read-only
sk: Iba na čítanie

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Restore
sk: Vrátiť

en: SMART status:
sk: SMART Stav:

en: Save
sk: Uložiť

en: Sector alignment:
sk: Usporiadanie sektorov:

en: Sector based align&ment
sk: Usporiadanie podľa sektorov

en: Select...
sk: Vybrať...

en: Self tests:
sk: Samotestovanie:

en: Serial number:
sk: Sériové číslo:

en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
sk: Nastaviť šifrovanie pre tento súborový systém pomocou LUKS. Budete požiadaný o prístupovú frázu.

en: Severity
sk: Náročnosť

en: Shredding
sk: Zmenšovanie

en: Shrink
sk: Zmenšiť

en: Size
sk: Veľkosť

en: Status
sk: Stav

en: Support Tools
sk: Podporné nástroje

en: Synchronous access
sk: Synchrónny prístup

en: Temperature:
sk: Teplota

en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
sk: Táto tabuľka ukazuje ktoré súborové systémy sú podporované a aké špecifické operácie môžu byť na nich prevedené.
    Niektoré súborové systémy potrebujú aby boli nainštalované externé nástroje preto aby podporovali niektoré operácie. Avšak nie všetky operácie môžu byť prevedené aj keď sú nainštalované všetky nástroje. Pre detaily si prosím pozrite dokumentáciu.

en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
sk: Toto naformátuje súborový systém, čím sa stratia všetky údaje, ale zostane ten istý typ súborového systému.

en: Threshold
sk: Prah

en: Time Elapsed
sk: Uplynutý čas

en: Total LV:
sk: Celkovo LV:

en: Total Sectors:
sk: Všetky sektory:

en: Total Size:
sk: Celková veľkosť:

en: Total Time: 00:00:00
sk: Celkový čas : 00:00:00

en: Total sectors:
sk: Všetky sektory:

en: Total: %p%
sk: Celkovo : %p%

en: Type
sk: Typ

en: Type:
sk: Typ:

en: UUID
sk: UUID:

en: Units
sk: Jednotky

en: Update Type
sk: Typ aktualizácie

en: Update access times relative to modification
sk: Aktualizuj prístupové doby vzhľadom ku modifikáciám

en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
sk: Použiť usporiadanie podľa cylindrov (Windows XP compatible)

en: Used
sk: Použité

en: Used Size:
sk: Použitá veľkosť:

en: Users can mount and unmount
sk: Uživatelia môžu pripojiť a odpojiť

en: Value
sk: Hodnota

en: Volume Group Name:
sk: Názov Skupiny zväzkov:

en: Volume Group Type:
sk: Typ Skupiny zväzkov:

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Worst
sk: Najhoršie

en: Write Label
sk: Zapísať návestie

en: Zeros
sk: Nuly

en: unformatted:
sk: nenaformátovaný

en: unknown:
sk: neznámy
