kdelibs4 - en to tg translation catalogue (147 entries)

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
tg[0]: Миёнбури "%2" бо миёнбури зерин номуайянӣ дорад.
    Шумо мехоҳед, ки миёнбури холиро барои ин амал таъйин кунед?
    %3
tg[1]: Миёнбури "%2" бо миёнбурҳои зерин номуайянӣ дорад.
    Шумо мехоҳед, ки миёнбури холиро барои ин амалҳо таъйин кунед?
    %3

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
tg[0]: Мухолифати миёнбур
tg[1]: Мухолифати миёнбурҳо

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
tg[0]: Миёнбури '%2' бо пайвасткунии тугмаи зерин мухолифат мекунад:
tg[1]: Миёнбури '%2' бо пайвасткунии тугмаҳои зерин мухолифат мекунад:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
tg[0]: Мухолифат бо миёнбури умумии қайдшуда
tg[1]: Мухолифат бо миёнбурҳои умумии қайдшуда

en: &Bookmarks
tg: &Хатчӯбҳо

en: &Edit
tg: &Таҳрир

en: &File
tg: &Файл

en: &Game
tg: &Бозӣ

en: &Go
tg: &Гузариш

en: &Help
tg: &Кумак

en: &Settings
tg: &Танзимот

en: &Toolbar:
tg: &Навори абзорҳо:

en: &Tools
tg: &Абзорҳо

en: &View
tg: &Намоиш

en: --- expanding spacer ---
tg: --- ҷудогари васеъкунанда ---

en: --- separator ---
tg: --- ҷудокунанда ---

en: <Merge %1>
tg: <Муттаҳид кардани %1>

en: <Merge>
tg: <Муттаҳид>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
tg: <h2>Суръатфизо илова шуд (танҳо ба маълумоти шумо мерасонем)</h2>

en: <h2>Accelerators changed</h2>
tg: <h2>Суръатфизо иваз шуд</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
tg: <h2>Суръатфизо тоза шуд

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to <a href="%2">join and contribute</a> to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%3">%3</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
tg: <html><b>KDE</b> ҷамъияти умумиҷаҳонии муҳандисону барномарезон, рассомону нависандагон, тарҷумонону эҷодкороне мебошад, ки барои рушди <a href="%1">Нармафзори озод</a> фаъолият менамоянд. KDE муҳити мизи кории Plasma-ро ҳамроҳи садҳо барнома, аз он ҷумла бисёр китобхонаҳои нармафзорие, ки барномаҳоро дастгирӣ мекунанд, таъмин менамояд.<br /><br />KDE корхонаи муттаҳид мебошад: ягон воҳиди алоҳидаи корхона самти рушд ё маҳсулотро идора намекунад. Дар акси ҳол, мо барои расидан ба мақсадҳои умумӣ дар сохтани беҳтарин нармафзори озод дар ҷаҳон якҷоя кор менамоед. Мо ҳамаи шуморо барои <a href="%2">пайвастан ва саҳм гузоштан</a> ба KDE, аз он ҷумла шахсан шуморо даъват менамоем.<br /><br />Барои гирифтани маълумоти бештар оид ба ҷамъияти KDE ва маҳсулоте, ки мо истеҳсол менамоем, ба <a href="%3">%3</a> ташриф оред.</html>

en: <html><font size="5">%1</font><br />Version %2</html>
tg: <html><font size="5">%1</font><br />Нашри %2</html>

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font></html>
tg: <html><font size="5">KDE - Озод бошед!</font></html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
tg: <html>Нармафзори KDE ройгон аст ва ҳамеша ройгон мемонад, аммо барномарезӣ саҳмгузориро талаб менамояд.<br /><br />Барои дастгирӣ кардани рушд ҷамъияти KDE созмони KDE e.V.-ро таъсис намуд ва онро дар Германия ҳамчун ташкилоти ғайритиҷорӣ мувофиқи санадҳои меъёрии ҳуқуқӣ қайд кард. KDE e.V. ҷамъияти KDE-ро дар масъалаҳои ҳуқуқию молӣ муаррифӣ менамояд. Барои маълумоти бештар оид ба KDE e.V. ба <a href="%1">%1</a> гузаред.<br /><br />KDE аз бисёр саҳмгузории гуногун, аз он ҷумла кумакпулӣ, дастгирӣ карда мешавад. Мо кумакпулиро барои дастгирии кори аъзои ҷамъият ва дигар хароҷоте, ки ҳангоми саҳмгузорӣ пайдо мешаванд равона менамоем. Маблағҳои дигар барои масъалаҳои ҳуқуқӣ ва ташкил намудани конференсияҳою вохӯриҳо истифода мешаванд. <br /> <br />Мо умедворем, ки шумо кори ҷиддии моро бо кумаки пулӣ тавассути яке аз роҳҳои дар сомонаи <a href="%2">%2</a> тасвиршуда дастгирӣ мекунед.<br /><br />Ташаккури зиёд барои дастгирии имконпазири шумо.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
tg: <html>Нармафзор метавонад доим такмил дода шавад ва дастаи KDE барои такмилдиҳӣ омода аст. Аммо, шумо ҳамчун корбар бояд ба мо маълумот расонед вақте ки чизе ба таври ногаҳон кор мекунад ё агар хоҳед, ки чизе беҳтар карда шавад.<br /><br />KDE дорои низоми пайгирии хатоҳо мебошад. Барои фиристодани гузориш дар бораи хато ба <a href="%1">%1</a> гузаред ё ин ки аз равзанаи гуфтугӯи
    "Гузориш дар бораи хато..." тавассути феҳристи "Кумак" истифода баред.<br /><br />Агар шумо оид ба такмилдиҳӣ савол дошта бошед, мо шуморо барои бақайдгирии орзуҳоятон дар низоми пайгирии хатоҳо даъват менамоем. Мутмаин шавед, ки дар муҳимияти паёми шумо "Рӯйхати орзуҳо" интихоб карда шавад.</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
tg: <html>Узв шудани шумо дар дастаи KDE маҳорати барномасозро талаб намекунад. Шумо метавонед дастаҳои маҳаллиеро, ки воситаҳои корбарии барномаҳоро тарҷума мекунанд пайвастед. Шумо метавонед барои такмилдиҳии графика, садоҳо, мавзӯъҳо ва ҳуҷҷатҳо кумак расонед. Шумо қарор медиҳед! <br /><br />Барои гирифтани маълумот оид ба баъзеи лоиҳаҳое, ки мехоҳед дар он иштирок намоед, ба <a href="%1">%1</a> гузаред.<br /><br />Агар хоҳед, ки маълумоти бештар ё ҳуҷҷатҳои нармафзорро ба даст оред, ба <a href="%2">%2</a> гузаред.</html>

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
tg: <p>Шумо ҷиддиятеро бо дараҷаи <b>Ҷиддӣ</b> интихоб кардед. Лутфан, ба назар гиред, ки чунин ҷиддият бояд танҳо барои хатоҳое интихоб карда шавад, ки:</p><ul><li>дар низом нармафзори алоҳида (ё ин ки тамоми низом)-ро вайрон мекунанд</li><li>гумшавии ҷиддии иттилоотиро ба вуҷуд меоранд</li><li>камбудии амнияти низомеро муаррифӣ менамоянд, ки дар он бастаи вайроншуда насб шудааст</li></ul>
    <p>Хатое, ки дар гузориш муайян карда шуд, яке аз вайроншавии мазкурро ба вуҷуд меорад? Агар хатои муайяншуда ягон вайроншавии мазкур ба вуҷуд наорад, лутфан, ҷиддиятеро бо дараҷаи паст интихоб намоед. Ташаккур.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
tg: <p>Шумо ҷиддиятеро бо дараҷаи <b>Ҳалокат</b> интихоб кардед. Лутфан, ба назар гиред, ки чунин ҷиддият бояд танҳо барои хатоҳое интихоб карда шавад, ки:</p><ul><li>бастаи марбутро нокорам мекунанд ё дар бисёр маврид </li><li>гумшавии иттилоотиро ба вуҷуд меоранд</li><li>камбудии амнияти низомеро муаррифӣ менамоянд, ки барои пайдо кардани дастрасӣ ба ҳисобҳои корбарон дорои бастаи вайроншуда имкон медиҳад</li></ul>
    <p>Хатое, ки дар гузориш муайян карда шуд, яке аз вайроншавии мазкурро ба вуҷуд меорад? Агар хатои муайяншуда ягон вайроншавии мазкур ба вуҷуд наорад, лутфан, ҷиддиятеро бо дараҷаи паст интихоб намоед. Ташаккур.</p>

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
tg: <qt>Пайвасткунии тугмаи '%1' аллакай бо амали <b>%2</b> истифода мешавад.<br>Лутфан, пайвасткунии дигареро интихоб намоед.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="%1">%2</a>.</qt>
tg: <qt>Барои пешниҳод кардани гузориш дар бораи хато, тугмаи зеринро пахш кунед. Ин амал равзанаи браузерро бо сомона дар нишонии <a href="%1">%2</a>мекушояд.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
tg: <qt>Барои пешниҳод кардани гузориш дар бораи хато, тугмаи зеринро пахш кунед. Ин амал равзанаи браузерро бо сомона дар нишонии <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> мекушояд, ки шумо дар он ҷо метавонед шаклро пайдо намуда, пур кунед. Маълумоти дар боло нишондодашуда ба хизматрасон интиқол дода мешавад.</qt>

en: <ul><li>KDE Frameworks %1</li><li>Qt %2 (built against %3)</li><li>The <em>%4</em> windowing system</li></ul>
tg: <ul><li>Низоми асосии KDE %1</li><li>Qt %2 (сохтор дар асоси %3)</li><li>Низоми равзанаҳои <em>%4</em></li></ul>

[ctx: @action:button]
en: Delete
tg: Нест кардан

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
tg: Стандартӣ

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
tg: Ғайрифаъол кардани санҷиши худкор

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
tg: Нишон додани матн

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
tg: Танзимоти навори абзорҳо

[ctx: @title:menu Game move]
en: &Move
tg: &Таҳвил

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
tg: Ташхиси суръатфизои "Dr. Klash"

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
tg: Дигар

en: A scheme with this name already exists.
tg: Нақшае бо ҳамин ном аллакай вуҷуд дорад.

[ctx: A type of link.]
en: Blog
tg: Блог

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
tg: Саҳифаи асосӣ

en: A&vailable actions:
tg: &Амалҳои дастрас:

en: About %1
tg: Дар бораи %1

en: Action
tg: Амал

en: Action Name
tg: Номи амал

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
tg: Почтаи электронии барномарез

en: ActionList: %1
tg: Рӯйхати амалҳо: %1

en: Add to Toolbar
tg: Илова кардан ба навори абзорҳо

en: Alternate
tg: Интихобӣ

en: Alternate:
tg: Интихобӣ:

en: Ambiguous Shortcuts
tg: Миёнбури номуайян

en: Application Language Changed
tg: Забони барнома тағйир ёфт

en: Application:
tg: Барнома:

en: Bug report sent, thank you for your input.
tg: Гузориш дар бораи хато фиристода шуд. Ташаккур барои саҳми шумо.

en: Change Icon
tg: Нишонаро иваз кардан

en: Close and discard
    edited message?
tg: Паёми таҳриршударо
    пӯшида, бекор мекунед?

en: Connection timed out.
tg: Вақти интизори пайваст ба анҷом расид.

en: Curr&ent actions:
tg: &Амалҳои ҷорӣ:

en: Current scheme:
tg: Нақшаи ҷорӣ:

en: Description
tg: Тафсилот

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
tg: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки нақшаи %1-ро нест намоед?
    Ба назар гиред, ки ин амал ягон нақшаи миёнбури низоми умумиро тоза намекунад.

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
tg: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки ҳамаи наворҳои абзорҳоро барои ин барнома ба вазъияти стандартӣ бозсозӣ кунед? Тағйирот дарҳол татбиқ карда мешавад.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
tg: Ба:

[ctx: Email sender address]
en: From:
tg: Аз:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
tg: Матнеро (ба забони англисӣ, агар имкон дошта бошед), ки мехоҳед барои фиристодани гузориш дар бораи хато пешниҳод кунед, ворид намоед.
    Агар шумо тугмаи "Фиристодан"-ро зер кунед, паёми электронӣ ба барномасози ин барнома фиристода мешавад.

en: Error connecting to server.
tg: Ҳангоми пайвастшавӣ ба хизматрасон хато ба вуҷуд омад.

en: Error saving the shortcut scheme.
tg: Ҳангоми нигоҳ доштани нақшаи миёнбур хато ба вуҷуд омад.

en: Fallback language:
tg: Забони иловагӣ:

en: Filter
tg: Полоиш

en: Global
tg: Умумӣ

en: Global Alternate
tg: Интихобии умумӣ

en: Global alternate:
tg: Интихобии умумӣ:

en: Global:
tg: Умумӣ:

en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
tg: Дар ин ҷо шумо метавонед пайвастҳои тугмаҳоро аз назар гузаронед, барои мисол, пайванд байни амалҳо (масалан, 'Нусха бардоштан') дар сутуни чап нишон дода мешавад ва тугмаҳо ё пайвасткунии тугмаҳо (масалан, Ctrl+V) дар сутуни рост нишон дода мешаванд.

en: Huge (%1x%2)
tg: Бузург (%1x%2)

en: Icon Size
tg: Андозаи нишона

en: Icon te&xt:
tg: Матни &нишона:

en: Large (%1x%2)
tg: Калон (%1x%2)

en: License: %1
tg: Иҷозатнома: %1

en: Lock Toolbar Positions
tg: Бастани мавқеи навори абзорҳо

en: Main Toolbar
tg: Навори абзорҳои асосӣ

en: Main:
tg: Асосӣ:

en: Manage &Schemes
tg: Идоракунии &нақшаҳо

en: Medium (%1x%2)
tg: Миёна (%1x%2)

en: Mouse Button Gesture
tg: Ишораи тугмаи муш

en: Mouse Shape Gesture
tg: Ишораи шакли муш

en: Name for new scheme:
tg: Ном барои нақшаи нав:

en: New Scheme
tg: Нақшаи нав

en: New Text
tg: Матни нав

[ctx: No shortcut defined]
en: None
tg: Ҳеҷ чиз

en: No text
tg: Бе матн

en: Not connected.
tg: Пайваст нашудааст.

en: Old Text
tg: Матни куҳна

en: Please choose the language which should be used for this application:
tg: Лутфан, забонеро интихоб намоед, ки дар ин барнома истифода мешавад:

en: Please report bugs to <a href="%1">%2</a>.
tg: Лутфан, гузоришҳоро дар бораи хато ба <a href="%1">%2</a> фиристонед.

en: Please use <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> to report bugs.
tg: Барои фиристодани гузориш дар бораи хато, лутфан, аз сомонаи <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> истифода баред.

en: Primary language:
tg: Забони асосӣ:

en: Redo
tg: Дубора анҷом додан

en: Reserved Shortcut
tg: Миёнбури маҳдудшуда

en: Reset
tg: Бозсозӣ кардан

en: Reset Toolbars
tg: Бозсозӣ кардани навори абзорҳо

en: S&ubject:
tg: &Мавзӯъ:

en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
tg: Номҳои миёнбурҳо (масалан, Нусха бардоштан) ё пайвасткунии тугмаҳоро (масалан, Ctrl+C) бо вориди онҳо дар ин ҷо муттафиқона ҷустуҷӯ намоед.

en: Sends a bug report by email.
tg: Гузоришеро дар бораи хато тавассути почтаи электронӣ мефиристонад.

en: Server said: "%1"
tg: Посухи хизматрасон: "%1"

en: Shortcut
tg: Миёнбур

en: Shortcut '%1' for action '%2'
tg: Миёнбури '%1' барои амали '%2'

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
tg: Миёнбури '%1' дар барномаи %2 барои амали %3

en: Shortcut scheme successfully saved.
tg: Нақшаи миёнбур бо муваффақият нигоҳ дошта шуд.

en: Shortcuts
tg: Миёнбурҳо

en: Shortcuts (*.shortcuts)
tg: Миёнбурҳо (*.shortcuts)

en: Small (%1x%2)
tg: Хурд (%1x%2)

en: Submit Bug Report
tg: Пешниҳоди гузориш дар бораи хато

en: Text Position
tg: Мавқеи матн

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
tg: Пайвасшавии тугмаи '%1' инчунин барои амали стандартии "%2" дар баъзеи барномаҳо истифода мешавад.
    Шумо мехоҳед, ки онро низ ҳамчун миёнбури умумӣ истифода баред?

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
tg: Тугмаи F12 дар низоми Windows маҳдуд карда шудааст, то ки натавонад барои миёнбурҳои умумӣ истифода бурда шавад.
    Лутфан, тугмаи дигареро интихоб намоед.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
tg: Барномае, ки шумо мехоҳед дар бораи хатои марбут ба он гузоришро фиристонед - агар нодуруст бошад, лутфан, имкони феҳристро бо унвони "Гузориш дар бораи хато" аз барномаи марбут истифода баред

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
tg: Нақшаи миёнбури ҷорӣ тағйир ёфт. Шумо мехоҳед, ки онро пеш аз гузариш ба нақшаи нав нигоҳ доред?

en: The email address this bug report is sent to.
tg: Нишонии почтаи электроние, ки ба он гузориш дар бораи хато фиристода мешавад.

en: The email address to send the bug report to.
tg: Нишонии почтаи электроние, ки ба он гузориш дар бораи хато фиристода мешавад.

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
tg: Тартиби тугмаи '%1' номуайян аст. Имкони 'Танзимоти миёнбурҳо'-ро
    тавассути феҳристи 'Танзимот' барои ислоҳ кардани номуайянӣ истифода баред.
    Ягон амал иҷро карда намешавад.

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
tg: Тугмае, ки шумо ҳоло зер кардед аз ҷониби Qt дастгирӣ намешавад.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
tg: Забони барномаи ҷорӣ иваз шуд. Тағйирот татбиқ мешавад вақте ки барнома аз нав ба кор дароварда мешавад.

en: The subject line of the email.
tg: Сатри мавзӯи паёми электронӣ.

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
tg: Нашри ин барнома - лутфан, пеш аз пешниҳод кардани гузориш дар бораи хато мутмаин шавед, ки ягон нашри навтари барнома набаромадааст

en: There are two actions (%1, %2) that want to use the same shortcut (%3). This is most probably a bug. Please report it in <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>
tg: Ду амал (%1, %2) дар як миёнбур (%3) истифода мешаванд. Эҳтимол аст, ки ин хато мебошад. Лутфан, дар бораи хатои мазкур гузоришро дар <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a> пешниҳод намоед

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
tg: Унсури ҷорӣ бо ҳамаи унсурҳои ҷузъи дарунсохт ҷойгузин карда мешавад.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
tg: Ин рӯйхати умумии амалҳо мебошад. Шумо метавонед онро интиқол диҳед, аммо агар шумо онро тоза кунед, он аз нав илова карда намешавад.

en: Time out waiting for server interaction.
tg: Вақти интизори ҳамкории хизматрасон ба анҷом расид.

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
tg: Самт

en: Toolbars Shown
tg: Навори абзорҳои намоён

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See https://bugs.kde.org/ for instructions.
tg: Гузориш дар бораи хато фиристода намешавад.
    Лутфан, гузоришро дар бораи хато ба таври дастӣ фиристонед....
    Барои гирифтани дастур ба сомонаи https://bugs.kde.org/ гузаред.

en: Undo
tg: Ботил сохтан

en: Version:
tg: Нашр:

en: Visit contributor's homepage
tg: Саҳифаи асосии барномарез

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
tg: Вуруд

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
tg: Пеш аз он ки гузориш тавонад фиристода шавад, шумо бояд мавзӯъ ва тафсилотро муайян намоед.

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
tg: Нишонии почтаи элекронии шумо. Агар нодуруст бошад, барои иваз кадани он тугмаи "Танзими почтаи электронӣ"-ро истифода баред

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
tg: Миёнбурҳо барои %1

en: no version set (programmer error)
tg: ягон нашр танзи нашуд (хатои барномавӣ)

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
tg: Поён

[ctx: toolbar position string]
en: Left
tg: Чап

[ctx: toolbar position string]
en: Right
tg: Рост

[ctx: toolbar position string]
en: Top
tg: Боло
